31998D0235



Úradný vestník L 088 , 24/03/1998 S. 0059 - 0071


Rozhodnutie Komisie

z 11. marca 1998

o poradných výboroch zaoberajúcich sa záležitosťami v oblasti Spoločnej poľnohospodárskej politiky

(98/235/EC)

KOMISIA EURÓPSKYCH SPOLOČENSTIEV,

so zreteľom na Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva,

keďže Komisia by mala poznať stanoviská hospodárskych odvetví a spotrebiteľov k problémom, ktoré môže spôsobiť fungovanie rôznych spoločných organizácií trhu a iných oblastí, ktoré patria pod Spoločnú poľnohospodársku politiku;

keďže všetky hospodárske odvetvia, ktoré sa priamo podieľajú na fungovaní spoločnej organizácie trhu a na rozhodnutiach prijatých v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, rovnako aj spotrebitelia by mali mať príležitosť zúčastňovať sa na príprave stanovísk požadovaných Komisiou;

keďže príslušné hospodárke združenia a skupiny spotrebiteľov v členských štátoch zriadili organizácie na úrovni Európskej únie, ktoré sú takto schopné zastupovať príslušné prostredie vo všetkých členských štátoch;

keďže od roku 1962 bolo rôznymi rozhodnutiami Komisie [1] zriadených niekoľko poľnohospodárskych poradných výborov;

keďže po reforme Spoločnej poľnohospodárskej politiky v roku 1992 sa ukazuje ako nutné spojiť niektoré výbory a vydať ustanovenia pre nové;

keďže štúdia o fungovaní poradných výborov preukázala, že existuje priestor pre ich zlepšenie; keďže rôzne postupy a definície, rozdelenie kresiel medzi zastúpené skupiny a pravidlá pre obnovu výborov by sa preto mali upraviť;

keďže opatrenia týkajúce sa poľnohospodárskych poradných výborov boli pri viacerých príležitostiach zmenené a doplnené a sú obsiahnuté v 27 rôznych dokumentoch; keďže je preto obťažné ich uplatňovať a je treba pristúpiť k ich kodifikácii do jediného rozhodnutia,

ROZHODLA TAKTO:

Článok 1

1. Pri Komisii sa zriaďujú nasledujúce poradné výbory:

- Poradný výbor pre Spoločnú poľnohospodársku politiku,

- Poradný výbor pre plodiny na ornej pôde,

- Poradný výbor pre nepotravinárske a textilné plodiny,

- Poradný výbor pre živočíšnu výrobu,

- Poradný výbor pre ovocie, zeleninu a kvety,

- Poradný výbor pre špeciálne produkty,

- Poradný výbor pre lesné hospodárstvo a spracovanie korku,

- Poradný výbor pre zdravotnú nezávadnosť a bezpečnosť poľnohospodárskych výrobkov,

- Poradný výbor pre rozvoj vidieka,

- Poradný výbor pre poľnohospodárstvo a životné prostredie.

2. S vyššie uvedenými výbormi môže Komisia konzultovať všetky otázky, týkajúce sa Spoločnej poľnohospodárskej politiky a politiky rozvoja vidieka a jej implementácie, a obzvlášť spoločných organizácií trhu a opatrení, ktoré Komisia musí prijať v rámci týchto organizácií.

3. Predseda každého výboru môže z vlastnej iniciatívy alebo na žiadosť niektorej zo záujmových skupín zastúpených v uvedenom výbore navrhnúť Komisii, aby s jeho výborom konzultovala záležitosť, ktorá patrí do kompetencie daného výboru.

Článok 2

Výbory sa skladajú zo zástupcov nasledujúcich sociálno-ekonomických záujmových skupín: poľnohospodárski producenti, poľnohospodárske družstvá, poľnohospodárske a potravinársko-výrobné odvetvia priemyslu, obchod s poľnohospodárskymi produktmi a potravinami, pracovníci na farmách a pracovníci v potravinárskom priemysle a spotrebitelia. V špecifických prípadoch môžu byť vymenovaní zástupcovia z iných sociálno-ekonomických skupín. Zloženie výborov je uvedené v prílohách k tomuto rozhodnutiu.

Článok 3

Výbor sa skladá maximálne zo 40 členov, podľa dôležitosti predmetného odvetvia, okrem Poradných výborov pre Spoločnú poľnohospodársku politiku a pre rozvoj vidieka, ktoré majú 60 členov. Počet kresiel a ich rozdelenie medzi rôzne európske organizácie podľa článku 4 ods. 1 je stanovené pre každý výbor v prílohách k tomuto rozhodnutiu.

Článok 4

1. Členov výborov vymenúva Komisia na návrh sociálno-ekonomických organizácií založených na úrovni Spoločenstva a zapísaných do zoznamu záujmových skupín pri Komisii. Tieto organizácie musia byť najreprezentatívnejšími zástupcami záujmov skupín uvedených v článku 2 a ich aktivity musia súvisieť so Spoločnou poľnohospodárskou politikou, spoločnou organizáciou trhu alebo s inou príslušnou oblasťou.

2. Sociálno-ekonomické organizácie navrhujú na výzvu Komisie pre každé kreslo, ktoré má byť obsadené, troch uchádzačov rôznych národností. V návrhu vychádzajú z rôznych záujmov, ktoré majú v odvetví zastupovať.

3. Členovia výboru sú vymenovaní na päť rokov. Môžu byť vymenovaní opakovane. Výkon funkcií nie je odmeňovaný.

Po uplynutí funkčného obdobia zostávajú členovia výboru vo funkcii, pokiaľ nie sú nahradení alebo vymenovaní znova. V prípade odstúpenia, smrti alebo žiadosti o nahradenie člena zo strany organizácie, ktorá ho navrhla, prebieha nahradenie v súlade s postupom stanoveným v odseku 1.

4. Zoznam členov výboru uverejní Komisia v Úradnom vestníku Európskych spoločenstiev v sérii C po každom nahradení členov.

Článok 5

1. V rámci výboru je možné zriadiť jednu alebo viac stálych skupín, resp. jednu alebo viac pracovných skupín. Stála skupina je zložená zo zástupcov alebo odborníkov vymenovaných Komisiou na návrh príslušných sociálno-ekonomických organizácií. Pravidelne sa zaoberá otázkami špecifického odvetvia.

2. Na žiadosť poradného výboru môže Komisia upraviť zloženie sociálno-ekonomických skupín zastúpených v stálej skupine.

3. Na žiadosť poradného výboru môže byť založená skupina odborníkov. Skupina je zložená z odborníkov v danej oblasti vymenovaných Komisiou po konzultovaní s príslušnými sociálno-ekonomickými organizáciami.

4. V prípade, že sa člen skupiny nemôže zúčastniť schôdze, môže byť nahradený. Sociálno-ekonomická organizácia, do ktorej patrí neprítomný člen, môže navrhnúť sekretariátu skupiny náhradníka.

Článok 6

1. Po konzultovaní s Komisiou volí každý výbor zo svojich členov predsedu. Pri prvom hlasovaní je predseda zvolený dvojtretinovou väčšinou hlasov prítomných členov a pri ďalších hlasovaniach jednoduchou väčšinou prítomných členov. V prípade rovnosti hlasov Komisia stanoví dočasne predsedu.

Výbor sa môže uzniesť na zmene predsedníctva po uplynutí polovice funkčného obdobia.

2. Každý výbor volí dvoch podpredsedov. Podpredsedovia sa volia zo zástupcov sociálno-ekonomických organizácií, ku ktorým predseda nepatrí. Voľba prebieha v súlade s postupom stanoveným v odseku 1.

Každý výbor si môže rovnakým postupom zvoliť predsedníctvo zahrňujúce okrem predsedu aj zástupcu z každej sociálno-ekonomickej organizácie zastúpenej vo výbore.

Predsedníctvo pripravuje a organizuje prácu výboru. Člen predsedníctva nazývaný "spravodajca" vypracuje zápis z každej schôdze výboru.

3. Stále skupiny si volia zo svojich členov predsedu a podpredsedu v súlade s postupom stanoveným v odseku 1. Predseda a podpredseda nemôžu patriť do tej istej sociálno-ekonomickej organizácie. Predseda skupiny vypracuje záznam a informuje o výsledkoch na nasledujúcom stretnutí príslušného poradného výboru.

Článok 7

1. Schôdzí výborov sa môžu zúčastniť len členovia výborov alebo ich náhradníci, zástupcovia Komisie, ako aj osoby prizvané v súlade s odsekmi 3, 4 a 6.

2. Schôdzí skupín sa môžu zúčastniť iba členovia skupiny alebo ich náhradníci, predseda príslušného výboru, zástupcovia Komisie, ako aj osoby prizvané v súlade s odsekmi 4 a 6.

3. V prípade neprítomnosti člena výboru môže organizácia alebo organizácie, ktorým je kreslo pridelené, určiť náhradníka, ktorý musí byť vybratý zo zoznamu vypracovaného na základe spoločnej dohody medzi Komisiou a príslušnou organizáciou alebo organizáciami. Tento zoznam obsahuje mená, ktoré počtom zodpovedajú celkovému počtu členov, ktorí zastupujú príslušnú organizáciu alebo organizácie, avšak nepresiahne 10 osôb.

V prípade určenia náhradníka musí o tomto byť sekretariát výboru informovaný najmenej tri pracovné dni pred schôdzou.

4. Na žiadosť organizácie, ktorej je pridelené jedno alebo viac kresiel vo výbore alebo v skupine, môže predseda výboru alebo skupiny, po dohode s Komisiou pozvať generálneho tajomníka, aby sa ako pozorovateľ zúčastňoval schôdzí výboru.

Napriek tomu, ak generálny tajomník organizácie sa stretnutia nemôže zúčastniť, môže prideliť svoje pozorovateľské kreslo inej ním určenej osobe.

5. Pozorovatelia nemajú právo na udelenie slova. Napriek tomu ich môže predseda po dohode s Komisiou vyzvať, aby si slovo vzali.

6. Na žiadosť organizácie, ktorej je pridelené jedno alebo viacero kresiel a v prípade prerokovávania záležitosti vysoko odbornej technickej povahy, predseda výboru alebo skupiny môže po dohode s Komisiou pozvať jedného alebo viacerých odborníkov, aby sa zúčastnili diskusie výboru alebo skupiny.

Komisia môže z vlastnej iniciatívy vyzvať k účasti na práci výboru alebo stálej skupiny ako odborníka akúkoľvek osobu špeciálne kvalifikovanú v jednej z oblastí, ktoré sú na programe rokovania. Odborníci sa zúčastňujú len diskusie spojenej s problémom, kvôli ktorému boli prizvaní.

Článok 8

Po dohode s Komisiou môže každý výbor alebo stála skupina založiť na uľahčenie svojej práce pracovné skupiny.

Článok 9

1. Každý výbor a skupina sú zvolávané Komisiou a zvyčajne sa stretávajú v jej sídle. Predsedníctvo zvoláva predseda po dohode s Komisiou.

2. Zástupcovia príslušných útvarov Komisie sa môžu zúčastňovať na stretnutiach každého výboru, predsedníctva a skupiny.

3. Komisia zabezpečí sekretariát výborov, predsedníctiev a skupín.

Článok 10

Predseda informuje Komisiu o bodoch, ktoré chce zaradiť do programu rokovania výboru, dvanásť pracovných dní pred stretnutím výboru. Komisia zašle členom pozvánky a program rokovania osem pracovných dní pred stretnutím, najlepšie elektronickou poštou.

Článok 11

1. Výbory prerokúvajú žiadosti, ku ktorým si Komisia vyžiadala stanovisko. Po rokovaní nenasleduje hlasovanie. Keď Komisia požaduje stanovisko výboru, môže stanoviť časovú lehotu, v ktorej má byť stanovisko vydané.

Ak výbor v danom stanovisku dosiahne jednohlasnú zhodu, sformuluje spoločné závery a pripojí ich k správe. Komisia oznámi výsledok diskusie výboru Rade, ak to tak výbor navrhne.

2. Stanoviská sociálno-ekonomických organizácií zastúpených vo výbore sa uvedú do správy, ktorú tieto skupiny odovzdajú Komisii.

Článok 12

Bez toho, aby bol dotknutý článok 214 Zmluvy, pokiaľ Komisia oznámi, že požadované stanovisko alebo prejednávaná otázka zahŕňa záležitosť dôvernej povahy, členovia výborov alebo skupín, ktorí im podávajú správy a ostatní účastníci stretnutí budú zaviazaní nezverejňovať informácie, ktoré sa dozvedeli počas práce príslušného výboru alebo skupiny. V takýchto prípadoch sa zasadnutia zúčastňujú iba členovia výboru a uvedenej skupiny alebo ich náhradníci a zástupcovia útvarov Komisie.

Článok 13

Rozhodnutia Komisie 81/195/EHS, 87/70/EHS až 87/93/EHS, 89/567/EHS a 90/351/EHS sa týmto zrušujú.

Článok 14

Toto rozhodnutie sa bude uplatňovať od 1. apríla 1998.

V Bruseli 11. marca 1998

Za Komisiu

Franz Fischler

člen Komisie

[1] Rozhodnutia Komisie 87/70/EHS až 87/93/EHS zo 7. januára 1987 (Ú. v. ES L 45, 14. 2.1987, s. 1 až 68).Rozhodnutie Komisie 89/567/EHS z 20. októbra 1989 (Ú. v. ES L 309, 26.10.1989, s. 39).Rozhodnutie Komisie 81/195/EHS zo 16. marca 1981 (Ú. v. ES L 88, 2. 4.1981, s. 42).Rozhodnutie Komisie 90/351/EHS z 29. júna 1990 (Ú. v. ES L 172, 5. 7.1990, s. 33).

--------------------------------------------------

PRÍLOHA I

PORADNÝ VÝBOR PRE SPOLOČNÚ POĽNOHOSPODÁRSKU POLITIKU

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 22 |

Poľnohospodárske družstvá | 8 |

Obchodníci | 8 |

Priemysel | 8 |

Pracovníci | 5 |

Spotrebitelia | 5 |

Iní | 4 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA II

PORADNÝ VÝBOR PRE PLODINY NA ORNEJ PÔDE

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 17 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 6 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 2 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre obilniny

| Kreslá |

Farmári | 13 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 7 |

Priemysel | 6 |

Pracovníci | 1 |

Iní | 1 |

b) Stála skupina pre olejniny a proteínové plodiny

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 6 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

c) Stála skupina pre sušené krmivá

| Kreslá |

Farmári | 3 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 1 |

Priemysel | 5 |

d) Stála skupina pre cukor

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 4 |

Priemysel | 6 |

Pracovníci | 1 |

Spotrebitelia | 1 |

e) Stála skupina pre ryžu

| Kreslá |

Farmári | 5 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 4 |

Priemysel | 4 |

f) Stála skupina pre škrob

| Kreslá |

Farmári | 4 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 6 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA III

PORADNÝ VÝBOR PRE NEPOTRAVINÁRSKE A TEXTILNÉ PLODINY

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 17 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 8 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 1 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre obnoviteľné zdroje energie

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 6 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

b) Stála skupina pre bavlnu

| Kreslá |

Farmári | 5 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 4 |

Iní | 1 |

c) Stála skupina pre ľan a konope

| Kreslá |

Farmári | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 4 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA IV

PORADNÝ VÝBOR PRE ŽIVOČÍŠNU VÝROBU

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 17 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 8 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 2 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre mlieko

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 6 |

Spotrebitelia | 1 |

Pracovníci | 1 |

b) Stála skupina pre hovädzie mäso

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

c) Stála skupina pre jahňacie a kozie mäso

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 4 |

Priemysel | 3 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

d) Stála skupina pre bravčové mäso

| Kreslá |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 6 |

Spotrebitelia | 1 |

Pracovníci | 1 |

e) Pracovná skupina pre hydinové mäso a vajcia

| Kreslá |

Farmári | 13 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA V

PORADNÝ VÝBOR PRE OVOCIE, ZELENINU A KVETY

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Pestovatelia | 16 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 7 |

Priemysel | 5 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 2 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála komisie pre čerstvé ovocie a zeleninu

| Kreslá |

Pestovatelia | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 2 |

b) Stála skupina pre spracované ovocie a zeleninu

| Kreslá |

Pestovatelia | 8 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 5 |

Iní | 1 |

c) Stála skupina pre rezané kvety a okrasné rastliny

| Kreslá |

Pestovatelia | 7 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 1 |

Iní | 1 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA VI

PORADNÝ VÝBOR PRE ŠPECIÁLNE PRODUKTY

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 17 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 6 |

Pracovníci | 3 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 1 |

2. STÁLE KOMISIE A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre pestovanie vína

| Kreslá |

Farmári | 10 |

Poľnohospodárske družstvá | 7 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

b) Stála skupina pre liehoviny

| Kreslá |

Farmári | 2 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 2 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

c) Stála skupina pre olivy a odvodené produkty

| Kreslá |

Farmári | 9 |

Poľnohospodárske družstvá | 5 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Spotrebitelia | 1 |

d) Stála skupina pre včelárstvo

| Kreslá |

Včelári | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 2 |

Spotrebitelia | 1 |

e) Stála skupina pre chmeľ

| Kreslá |

Pestovatelia | 5 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 3 |

f) Stála skupina pre tabak

| Kreslá |

Pestovatelia | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 4 |

Priemysel | 4 |

Spotrebitelia | 1 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA VII

PORADNÝ VÝBOR PRE LESNÉ HOSPODÁRSTVO A SPRACOVANIE KORKU

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Producenti (lesníci, majitelia súkromných a štátnych lesov) | 23 |

Obchodníci | 1 |

Priemysel | 8 |

Pracovníci | 3 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 4 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA VIII

PORADNÝ VÝBOR PRE ZDRAVOTNÚ NEZÁVADNOSŤ A BEZPEČNOSŤ POĽNOHOSPODÁRSKYCH VÝROBKOV

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 12 |

Poľnohospodárske družstvá | 6 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 5 |

Iní | 5 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre ekologické poľnohospodárstvo

| Kreslá |

Farmári | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 2 |

Priemysel | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 3 |

b) Stála skupina pre veterinárne otázky

| Kreslá |

Farmári | 2 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 2 |

Priemysel | 2 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 2 |

c) Stála skupina pre zdravotný stav rastlín

| Kreslá |

Farmári | 3 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 3 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 3 |

d) Stála skupina pre propagáciu poľnohospodárskych výrobkov

| Kreslá |

Farmári | 7 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 4 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 1 |

e) Stála skupina pre ochranu zvierat

| Kreslá |

Farmári | 3 |

Poľnohospodárske družstvá | 2 |

Obchodníci | 2 |

Priemysel | 2 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 4 |

f) Stála skupina pre osivá

| Kreslá |

Farmári | 8 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 6 |

Priemysel | 3 |

Pracovníci | 1 |

Spotrebitelia | 1 |

Iní | 4 |

g) Stála skupina pre krmivá

| Kreslá |

Farmári | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 4 |

Priemysel | 4 |

Pracovníci | 1 |

Spotrebitelia | 1 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA IX

PORADNÝ VÝBOR PRE ROZVOJ VIDIEKA

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-EKONOMICKÉ SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 22 |

Poľnohospodárske družstvá | 4 |

Obchodníci | 5 |

Priemysel | 5 |

Pracovníci | 5 |

Spotrebitelia | 3 |

Iní | 16 |

2. STÁLE SKUPINY A ICH ZLOŽENIE

a) Stála skupina pre otázky žien na vidieku

| Kreslá |

Farmári, členovia vidieckej rodiny | 6 |

Poľnohospodárske družstvá | 1 |

Obchodníci | 2 |

Priemysel | 1 |

Pracovníci | 1 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 2 |

--------------------------------------------------

PRÍLOHA X

PORADNÝ VÝBOR PRE POĽNOHOSPODÁRSTVO A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

1. ZASTÚPENÉ SOCIÁLNO-HOSPODÁRSKE SKUPINY (článok 2)

| Kreslá (článok 4) |

Farmári | 14 |

Poľnohospodárske družstvá | 3 |

Obchodníci | 3 |

Priemysel | 3 |

Pracovníci | 2 |

Spotrebitelia | 2 |

Iní | 7 |

--------------------------------------------------