Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62011FA0124

Vec F-124/11: Rozsudok Súdu pre verejnú službu (druhá komora) z  30. septembra 2013 — Possanzini/Frontex (Verejná služba — Zamestnanci Frontex-u — Dočasný zamestnanec — Správa o služobnom postupe obsahujúca negatívne hodnotenia overovateľa, ktoré neboli oznámené dotknutému subjektu — Nepredĺženie zmluvy na dobu určitú — Rozhodnutie založené na stanovisku overovateľa — Právo na obranu — Porušenie — Spor finančného charakteru — Neobmedzená právomoc)

OJ C 71, 8.3.2014, p. 30–30 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.3.2014   

SK

Úradný vestník Európskej únie

C 71/30


Rozsudok Súdu pre verejnú službu (druhá komora) z 30. septembra 2013 — Possanzini/Frontex

(Vec F-124/11) (1)

(Verejná služba - Zamestnanci Frontex-u - Dočasný zamestnanec - Správa o služobnom postupe obsahujúca negatívne hodnotenia overovateľa, ktoré neboli oznámené dotknutému subjektu - Nepredĺženie zmluvy na dobu určitú - Rozhodnutie založené na stanovisku overovateľa - Právo na obranu - Porušenie - Spor finančného charakteru - Neobmedzená právomoc)

2014/C 71/57

Jazyk konania: angličtina

Účastníci konania

Žalobca: Daniele Possanzini (Pisa, Taliansko) (v zastúpení: S. Pappas, advokát)

Žalovaná: Európska agentúra pre riadenie operačnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov Európskej únie (Frontex) (v zastúpení: S. Vuorensola a H. Caniard, splnomocnení zástupcovia, za právnej pomoci D. Waelbroeck a A. Duron, advokáti)

Predmet veci

Návrh na zrušenie rozhodnutia, ktorým bolo zrušené rozhodnutie o predĺžení pracovnej zmluvy žalobcu ako dočasného zamestnanca

Výrok rozsudku

1.

Rozhodnutie z 28. marca 2011 o nepredĺžení pracovnej zmluvy D. Possanziniho ako dočasného zamestnanca, ktoré prijal výkonný riaditeľ Európskej agentúry pre riadenie operačnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov Európskej únie, sa zrušuje.

2.

Európska agentúra pre riadenie operačnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov Európskej únie je povinná zaplatiť D. Possanzinimu sumu 5 000 eur ako náhradu ujmy.

3.

Európska agentúra pre riadenie operačnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov Európskej únie znáša svoje vlastné trovy konania a je povinná nahradiť trovy konania, ktoré vznikli D. Possanzinimu.


(1)  Ú. v. EÚ C 25, 28.1.2012, s. 72.


Top