EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2022/261/02

Spoločný katalóg odrôd druhov zeleniny Dodatok 2022/6 (Text s významom pre EHP) 2022/C 261/02

C/2022/4330

Ú. v. EÚ C 261, 6.7.2022, p. 37–53 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

6.7.2022   

SK EN

Úradný vestník Európskej únie

C 261/37


SPOLOČNÝ KATALÓG ODRÔD DRUHOV ZELENINY

Dodatok 2022/6

(Text s významom pre EHP)

(2022/C 261/02)

OBSAH

Vysvetlivky 39
Zoznam druhov zeleniny 40

1.

Allium cepa L. 40

1.1.

Allium cepa L. Skupina aggregatum - Šalotka 40

1.2.

Allium cepa L. Cepa Group - Cibuľa a jej varianty, Cibuľa kuchynská nakopená 40

3.

Allium porrum L. Pór pestovaný 40

4.

Allium sativum L. Cesnak kuchynský 41

7.

Apium graveolens L. Zeler voňavý 41

7.1.

Apium graveolens L. Skupina Zeler voňavý stopkový 41

7.2.

Apium graveolens L. Skupina Zeler voňavý buľvový 41

9.

Beta vulgaris L. 41

9.1.

Beta vulgaris L. Skupina Cvikla/Repa obyčajná vrátane Cheltenhamskej 41

9.2.

Beta vulgaris L. Skupina Repa obyčajná pravá špenátová alebo zeleninová (mangold) 41

10.

Brassica oleracea L. 41

10.1.

Brassica oleracea L. Skupina Kel kučeravý 41

10.2.

Brassica oleracea L. Skupina Karfiol 41

10.3.

Brassica oleracea L. Skupina brokolice (kapusta obyčajná špargľová) 41

10.4.

Brassica oleracea L. Skupina Kel ružičkový 42

10.5.

Brassica oleracea L. Skupina Kel hlávkový 42

10.6.

Brassica oleracea L. Skupina Capitata (Kapusta biela) 42

10.7.

Brassica oleracea L. Skupina Capitata (Kapusta červená) 42

10.8.

Brassica oleracea L. Skupina Kaleráb 42

10.9.

Brassica oleracea L. Skupina kapusty listové 42

10.10.

Brassica oleracea L. Skupina Tronchuda (kapusta bezhlávková) 42

11.

Brassica rapa L. 43

11.1.

Brassica rapa L. Skupina Kapusta pekinská 43

11.2.

Brassica rapa L. Skupina Kapusta čínska/Okrúhlica 43

12.

Capsicum annuum L. Paprika ročná 44

15.

Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai Dyňa červená 46

16.

Cucumis melo L. Melón cukrový 46

17.

Cucumis sativus L. Uhorka siata/Angúria 46

17.1.

Cucumis sativus L. Skupina Uhorka siata šalátová 46

17.2.

Cucumis sativus L. Skupina Uhorka siata nakladačka 46

18.

Cucurbita Maxima Duchesne Tekvica obrovská 47

19.

Cucurbita pepo L. Tekvica obyčajná pravá (špargľová) alebo patizónová 47

21.

Daucus carota L. Mrkva obyčajná 48

21.1.

Daucus carota L. Mrkva obyčajná 48

21.2.

Daucus carota L. Mrkva kŕmna 48

23.

Lactuca sativa L. Šalát siaty 48

24.

Solanum lycopersicum L. Rajčiak jedlý 48

25.

Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill Petržlen záhradný 49

26.

Phaseolus coccineus L. Fazuľa šarlátová 49

27.

Phaseolus vulgaris L. Fazuľa záhradná 49

27.1.

Phaseolus vulgaris L. Skupina Fazuľa záhradná kríčkovitá 49

27.2.

Phaseolus vulgaris L. Skupina Fazuľa záhradná tyčová 49

28.

Pisum sativum L. (partim) Hrach siaty okrem pelušky 50

28.1.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Hrach siaty pravý stržňový 50

28.2.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Hrach siaty pravý lúskavý 50

28.3.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Hrach siaty pravý cukrový 50

29.

Raphanus sativus L. 51

29.1.

Raphanus sativus L. Skupina Redkev siata pravá 51

29.2.

Raphanus sativus L. Skupina Reďkev siata čierna 51

32.

Solanum melongena L. Ĺuľok baklažánový 51

33.

Spinacia oleracea L. Špenát siaty 51

35.

Vicia faba L. (partim) Bôb obyčajný 51

36.

Zea mays L. (partim) 52

36.1.

Zea mays L. Skupina Kukurica siata cukrová 52

36.2.

Zea mays L. Skupina Kukurica siata pukancová 52

37.

Druhy a medzidruhové kríženia, ktoré je možné použiť ako podzemky 53

37.1.

Cucurbita ficifolia Bouché 53

37.2.

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch. 53

37.3.

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl. 53

37.4.

Lycopersicon esculentum L. x S. habrochaites 53

37.5.

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium 53

37.6.

Sicyos angulatus 53

37.7.

Cucurbita moschata 53

37.8.

Solanum torvum Sw. 53

37.9.

Solanum melongena x Solanum torvum 53

37.10.

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum 53

37.11.

Solanum lycopersicum L. 53

37.12.

Solanum aethiopicum 53

37.13.

Capsicum annuum 53

37.14.

Citrullus lanatus 53

37.15.

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo 53

37.16.

Solanum melongena x Solanum aethiopicum 53

37.17.

Solanum lycopersicum L. x S. cheesmaniae 53

VYSVETLIVKY

1.

V tomto dodatku ku konsolidovanému zneniu spoločného katalógu odrôd druhov zeleniny z roku 2021 (1) sa zohľadňujú zmeny, ktoré bolo potrebné doplniť vzhľadom na informácie, ktoré Komisia dostala od členských štátov.

2.

Tento dodatok nadväzuje na členenie prijaté v konsolidovanom znení z roku 2021. Môžu sa použiť vysvetlivky z tohto vydania.

3.

Tento dodatok sa týka oznámení prijatých od 1. do 30. apríla 2022.

4.

Zmeny vykonané v konsolidovanom znení z roku 2021 sa uvádzajú v stĺpci 4 takto:

(add.)

:

znamená, že do spoločného katalógu bola zavedená nová položka,

(mod.)

:

znamená, že existujúca položka bola zmenená. Označeniami, ktoré sa týkajú tejto položky v súčasnom dodatku, sa nahrádzajú označenia v konsolidovanom znení z roku 2021,

(del.)

:

znamená, že položka a všetky označenia, ktoré sa jej týkajú, sa zo spoločného katalógu vypustili.

5.

Tento dodatok sa týka oznámených odrôd, na ktoré sa vzťahujú ustanovenia článku 16 ods. 1 smernice Rady 2002/55/ES (2).

6.

Ak sa v konsolidovanom znení z roku 2021 nenachádza kód udržiavateľa, jeho meno a adresu možno získať od orgánu uvedeného v zozname pre príslušný členský štát alebo príslušnú krajinu EZVO.

(1)  Konsolidované znenie z 13. decembra 2021:

https://ec.europa.eu/food/plant/plant_propagation_material/plant_variety_catalogues_databases_en

(2)  Ú. v. ES L 193, 20.7.2002, s. 33.


1.   Allium cepa L. -

1

2

3

4

Allium cepa L. - Aggregatum Group - Shallot

 

 

 

 

 

 

Allium cepa L. - Cepa Group - Onion, Echalion

 

 

Boni

b HU 193098

 

(add.)

Brody

b HU 193098

 

(add.)

CRO 16080

b HU 209247

 

(add.)(1)

Dorenka

a CZ 1463

 

(add.)

Exhibition

a PL 96

 

(add.)

Makói bronz

a HU 260473

 

(mod.)

Makói CR

a HU 260473

 

(mod.)

Makói fehér

b HU 260473

 

(mod.)

Senshyu Yellow

b NL x, a PL 1040

 

(mod.)

1.   Allium cepa L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Allium cepa L. - Aggregatum Group - Shallot

 

 

Anna

b SE 171

 

(add.) V

Allium cepa L. - Cepa Group - Onion, Echalion

 

 

 

 

 

 

3.   Allium porrum L. - Leek

1

2

3

4

Canterbury

a PL 1207

 

H (add.)

Exeter

a PL 1207

 

H (add.)

Norwich

a PL 1207

 

H (add.)

Nottingham

a PL 1207

 

H (add.)

Oxford

a PL 1207

 

H (add.)

4.   Allium sativum L. - Garlic

1

2

3

4

Andrei

a RO 1164

 

(add.)

7.   Apium graveolens L. - Celery

1

2

3

4

Apium graveolens L. - Celery Group

 

 

Caligula

a PL 1207

 

H (add.)

Gordian

a PL 1207

 

H (add.)

Hudson

a PL 1207

 

H (add.)

Lucius

a PL 1207

 

H (add.)

Tiberius

a PL 1207

 

H (add.)

Apium graveolens L. - Celeriac Group

 

 

Apis

a PL 92

 

(add.)

9.   Beta vulgaris L. -

1

2

3

4

Beta vulgaris L. - Garden Beet Group (Beetroot, including Cheltenham beet)

 

 

Rubired

b HU 157203

 

(add.)

Rywal

a CZ x, a PL x

 

(mod.)

Beta vulgaris L. - Leaf Beet Group (Spinach beet or Chard)

 

 

 

 

 

 

10.   Brassica oleracea L. -

1

2

3

4

Brassica oleracea L. - Kale Group

 

 

Ebony

a PL 1207

 

H (add.)

Mamba

a PL 1207

 

H (add.)

Brassica oleracea L. - Cauliflower Group

 

 

Dolomite

b HU 165367

 

(add.)

Fiordoro

b HU 165367

 

(add.)

Brassica oleracea L. - Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

Astrotek

a NL 79

 

H (add.)

Bouchard

b NL 108

 

H (add.)

Delaverde

b NL 108

 

H (add.)

Lirren

a NL 79

 

H (add.)

Ramalfi

a NL 79

 

H (add.)

Tasman

a NL 79

 

H (add.)

Brassica oleracea L. - Brussels Sprouts Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Savoy Cabbage Group

 

 

Vanguard

a PL 1207

 

H (add.)

Victory

a PL 1207

 

H (add.)

Brassica oleracea L. - Capitata Group - White cabbage

 

 

Aigul

 

 

f: 30.6.2024

Anadol

 

 

f: 30.6.2024

Beauty Ball

 

 

f: 30.6.2024

Corvus

b HU 193098

 

(add.)

Kansas

a RO 1093

 

H (add.)

Măgura 22

a RO 1033

 

(add.)

Marysia

a PL 942

 

H (add.)

Ringo

b HU 193098

 

(add.)

Yanisol

 

 

f: 30.6.2024

Brassica oleracea L. - Capitata Group - Red cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Kohlrabi Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Palm Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

 

 

 

 

10.   Brassica oleracea L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Brassica oleracea L. - Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Cauliflower Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Brussels Sprouts Group

 

 

Hilds Ideal

b DE 7480

 

(add.)

Brassica oleracea L. - Savoy Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - White cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - Red cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Kohlrabi Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Palm Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

 

 

 

 

11.   Brassica rapa L. -

1

2

3

4

Brassica rapa L. - Chinese Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica rapa L. - Vegetable Turnip Group

 

 

 

 

 

 

11.   Brassica rapa L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Brassica rapa L. - Chinese Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica rapa L. - Vegetable Turnip Group

 

 

Petterson

b DE 8147

 

(add.)

Ulmer Ochsenhörner

b DE 7480

 

(add.)

12.   Capsicum annuum L. - Chili, Pepper

1

2

3

4

Abigel

 

 

f: 30.6.2024

Adonis

 

 

f: 30.6.2024

Andi

 

 

f: 30.6.2024

Arikan

b HU 151278

 

H (add.)

Arwad

a PL 994

 

H (add.)(4)

Barla

b HU 151278

 

H (add.)

Bercel

b HU 110136

 

H (add.)

Brâncuşi

a RO 1111

 

(add.)

California Wonder

a CZ x, b NL x

 

(mod.)

Charlize

b HU 218100

 

H (add.)

Cindel

 

 

f: 30.6.2024

Daimos

 

 

f: 30.6.2024

Dála

b HU 110136

 

H (add.)

Dormán

b HU 151278

 

H (add.)

Dorothy

b HU 110136

 

H (add.)

Draganovo

b HU 110136

 

H (add.)

Dvorana

a CZ 1495

 

(add.)

Elefántormány

 

 

f: 30.6.2024

Elmas

b HU 218100

 

H (add.)

Emese

b HU 145866

 

H (mod.)

Firtos

b HU 110136

 

H (add.)

Fjord

b HU 110136

 

H (add.)

FKO-3

b HU 151278

 

H (add.)(1)

Frey

a PL 994

 

H (add.)

Gama

a PL 543

 

(add.)

Gidran

b HU 151508

 

H (add.)

Gilda

b HU 110136

 

H (add.)

Giro

b HU 171317

 

H (add.)

Goldus

a CZ 239

 

H (add.)

Gyenes

 

 

f: 30.6.2024

 

 

f: 30.6.2024

Ines

b HU 110136

 

H (add.)

Ivanov

b HU 110136

 

H (add.)

Kamilla

b HU 110136

 

H (add.)

Kamor

b HU 151278

 

H (add.)

Kárminvörös

 

 

f: 30.6.2024

Kasandra

a CZ 1495

 

H (add.)

Kecskeszarv

 

 

f: 30.6.2024

Klapka

b HU 151278

 

H (add.)

Láng

b HU 110136

 

H (add.)

Macska piros

 

 

f: 30.6.2024

Macska sárga

 

 

f: 30.6.2024

Madonna

b HU 104065

 

H (add.)

Marinică

a RO 1031

 

(add.)

Matiuşca

a RO 1031

 

(add.)

Mitu

a RO 1033

 

(add.)(4)

Nela

a CZ 1495

 

H (add.)

OSP3155

b HU 151278

 

H (add.)(1)

PA17 1130

a NL 50

 

H (add.)(1)

Patak

 

 

f: 30.6.2024

PPMR330010

a PL 1209

 

H (add.)(1)

PPSJ320080

a PL 1209

 

H (add.)(1)(4)

PPSR350010

a PL 1209

 

H (add.)(1)

PPSY350020

a PL 1209

 

H (add.)(1)

Reddington

b HU 218100

 

H (add.)

Redex

b HU 151278

 

H (add.)

Reno

b HU 151278

 

H (add.)

Reyyan

b HU 151278

 

H (add.)

Rocalino

b ES 6343

 

H (add.)

RPMR360080

a PL 1209

 

H (add.)(1)(4)

Rubinvörös

 

 

f: 30.6.2024

Sarolt

b HU 110136

 

H (add.)

Scorilo

a RO 1093

 

H (add.)

Severus

a RO 1093

 

H (add.)

Sonett

b HU 151508

 

H (add.)

Spartaco

 

 

f: 30.6.2024

Spatha

 

 

f: 30.6.2024

Stark

b HU 110136

 

H (add.)

Timur

b HU 110136

 

H (add.)

Trivio

 

 

f: 30.6.2024

Turda

a RO 1093

 

H (add.)

Vág

b HU 110136

 

H (add.)

Zoé

b HU 151278

 

H (add.)

15.   Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai - Watermelon

1

2

3

4

Bogdy

a RO 2117

 

H (add.)

Fechete

a RO 1093

 

H (add.)

Flamingo

 

 

f: 30.6.2024

Golden Grace

 

 

f: 30.6.2024

Liverpool

a NL 79

 

H (add.)

Smarald

a RO 2117

 

H (add.)

Turan

 

 

f: 30.6.2024

16.   Cucumis melo L. - Melon

1

2

3

4

Diplomat

a RO 2117

 

H (add.)

Iris

a RO 2117

 

H (add.)

Traian

a RO 1093

 

H (add.)

Yuma grande

a RO 2117

 

H (add.)

17.   Cucumis sativus L. - Cucumber/Gherkin

1

2

3

4

Cucumis sativus L. - Cucumber Group

 

 

Archimedes

a RO 1093

 

H (add.)

CB 15-26

b HU 151508

 

H (add.)(1)

Delikateß

b NL 9d, a PL 1143

 

(mod.)

Politana

a CZ 1495

 

H (add.)

Cucumis sativus L. - Gherkin Group

 

 

Aladyn

a PL 171

 

H (add.)

Bicaz

a RO 1093

 

H (add.)

Brutus

b HU 151508

 

H (add.)

Milena

 

 

(del.)

Parys Skierniewicki

a PL 942

 

H (add.)

Prut

a RO 1093

 

H (add.)

Tisa

a RO 1093

 

H (add.)

18.   Cucurbita Maxima Duchesne - Gourd

1

2

3

4

Aromata

a RO 1031

 

(add.)

Flexi Kuri

a NL 26

 

H (add.)

Melonowa Żółta

a PL x

 

(mod.)

SS 1257

a CZ 1553

 

H (add.)(1)

19.   Cucurbita pepo L. - Marrow or Courgette

1

2

3

4

Alexstar

a RO 2117

 

H (add.)

Aqua

a NL 26

 

H (add.)

Baby Spaghetti

a CZ 239

 

H (add.)

Early Abundance

a NL 79

 

H (add.)

Early King

a NL 79

 

H (add.)

Fenna

a NL 26

 

H (add.)

Ga Ga Ga

a CZ 239

 

H (add.)

Greta

a PL 286

 

H (add.)

Lugano

a NL 8

 

H (add.)

Makaronowa Warszawska

a PL x

 

(mod.)

Metis

a NL 26

 

H (add.)

Moxarz

b HU 107550

 

H (add.)

Raila

b HU 242019

 

H (add.)

San Martin

a NL 79

 

H (add.)

Shelly

b HU 199946

 

H (add.)

Valeria

b HU 165367

 

H (add.)

Yazuma

a RO 2210

 

H (add.)

19.   Cucurbita pepo L. - Marrow or Courgette - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Filamento

b DE 8147

 

(add.)

21.   Daucus carota L. - Carrot

1

2

3

4

Daucus carota L. - Carrot

 

 

Cod

a PL 994

 

H (add.)

Diego

a PL 1144

 

(add.)

Purple Elite

b HU 193120

 

H (add.)

Purple Snax

b HU 193120

 

H (add.)

Daucus carota L. - Fodder carrot

 

 

 

 

 

 

23.   Lactuca sativa L. - Lettuce

1

2

3

4

Damiane

a NL 8

 

(add.)

Evans

a NL 26

 

(add.)

Ewelina

a PL x

 

(mod.)

Finlandia

a ES 3025

 

(add.)

Nordicstar

a NL 60

 

(add.)

Parkhurst

a NL 108

 

(add.)

24.   Solanum lycopersicum L. - Tomato

1

2

3

4

Axford

a NL 99

 

H (add.)

Bekas

a PL 171

 

H (add.)

Betalux

a PL x

 

(mod.)

Delikano

a CZ 1495

 

H (add.)

Dulcimor

a ES 6229

 

H (add.)

HBTR410040

a PL 1209

 

H (add.)(1)

Heros

 

 

f: 30.6.2024

Lotta Sweet

a PL 1142

 

H (add.)

Lovertino

a DE 8863

 

(add.)

Medeea

a RO 1029

 

(add.)

Meyity

b ES 84

 

H (add.)

Mountain Tiger

a PL 994

 

H (add.)

Ola Polka

a PL x

 

(mod.)

Ormato

a NL 10a

 

(add.)

Pelikan

a PL 171

 

H (add.)

Perkoz

a PL 171

 

H (add.)

PFGR550045

a PL 1209

 

H (add.)(1)

PFGY550065

a PL 1209

 

H (add.)(1)

PTCR450040

a PL 1209

 

H (add.)(1)

Ramona

b ES 84

 

H (add.)

Remiz

a PL 171

 

H (add.)

Słonka

a PL 171

 

H (add.)

TTFS520055

a PL 1209

 

H (add.)(1)

Tukan

a PL 171

 

H (add.)

Zoco

b ES 84

 

H (add.)

24.   Solanum lycopersicum L. - Tomato - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Black Bambie

b DE 9989

 

(add.)

Black Jack

b DE 9989

 

(add.)

Yellow Bambie

b DE 9989

 

(add.)

25.   Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill - Parsley

1

2

3

4

Navajo

a PL 1144

 

(add.)(6)

Rebela

a RO 1133

 

(add.)(6)

26.   Phaseolus coccineus L. - Runner bean

1

2

3

4

Westa

a CZ 1187, a PL 1087

 

(mod.)

27.   Phaseolus vulgaris L. - French bean

1

2

3

4

Phaseolus vulgaris L. - Dwarf French Bean Group

 

 

Carmen

 

 

f: 30.6.2024

Maira

a RO 1034

 

(add.)

Phaseolus vulgaris L. - Climbing French Bean Group

 

 

Jitka

 

 

(del.)

Katana

b HU 193285

 

(add.)

Madagascar

a PL 994

 

(add.)

27.   Phaseolus vulgaris L. - French bean - Conservation varieties

1

2

3

4

Phaseolus vulgaris L. - Dwarf French Bean Group

 

 

Do Marisco

a ES 55

 

(add.) Region of origin:Mariña Lucense (Lugo)

Pinesa de Malagon

a ES 300

 

(add.) Region of origin:Ciudad Real

Phaseolus vulgaris L. - Climbing French Bean Group

 

 

 

 

 

 

28.   Pisum sativum L. - Pea

1

2

3

4

Pisum sativum L. (partim) - Wrinkled Pea Group

 

 

Cawood

 

 

f: 30.6.2024

Columbus

 

 

f: 30.6.2024

Frila

 

 

f: 30.6.2024

KV 0388

b HU 134723

 

(add.)(1)

KV 0585

b HU 134723

 

(add.)(1)

Polar

 

 

f: 30.6.2024

Pisum sativum L. (partim) - Round Pea Group

 

 

 

 

 

 

Pisum sativum L. (partim) - Sugar Pea Group

 

 

Iłówiecki

a CZ x, a PL x

 

(mod.)

28.   Pisum sativum L. - Pea - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Pisum sativum L. (partim) - Wrinkled Pea Group

 

 

 

 

 

 

Pisum sativum L. (partim) - Round Pea Group

 

 

 

 

 

 

Pisum sativum L. (partim) - Sugar Pea Group

 

 

Gunsmark

b SE 146

 

(add.)

29.   Raphanus sativus L. -

1

2

3

4

Raphanus sativus L. - Radish Group

 

 

Falco

a PL 1087

 

(add.)

Gloria

b HU 157203

 

H (add.)

Saxa Polana

a PL x

 

(mod.)

Silesia

a PL x

 

(mod.)

Raphanus sativus L. - Black Radish Group

 

 

 

 

 

 

32.   Solanum melongena L. - Aubergine / Egg plant

1

2

3

4

Anet

b NL 739

 

H (mod.)

Canna

a PL 994

 

H (add.)

Clelia

b HU 107550

 

H (mod.)

Elisa

b NL 739

 

H (mod.)

Y-99

b HU 218100

 

H (add.)(1)

33.   Spinacia oleracea L. - Spinach

1

2

3

4

Austin

a NL 95a

 

H (add.)

DES30159

a PL 1203

 

H (add.)(1)

DES30177

a PL 1203

 

H (add.)(1)

DES30199

a PL 1203

 

H (add.)(1)

Dumoulin

a PL 1205

 

H (add.)

Houston

a NL 95a

 

H (add.)

Lambrecht

a PL 1205

 

H (add.)

35.   Vicia faba L. - Broad bean

1

2

3

4

Badger

a PL 1144

 

(add.)

Joker

a PL 286

 

(add.)

Karmazyn

a CZ 1187, a PL x

 

(mod.)

Wisent

a PL 1144

 

(add.)

35.   Vicia faba L. - Broad bean - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Osnabrücker Markt

b DE 7480

 

(add.)

36.   Zea mays L. -

1

2

3

4

Zea mays L. - Sweet Corn Group

 

 

AP 2511

b HU 108096

 

H (add.)(1)

Caucasus

b HU 209148

 

H (add.)

Dessert 73

 

 

= Sunrise

Dessert R 78

 

 

f: 30.6.2024

Dessert R80

b HU 105688

 

H (add.)

Hotham

b HU 209148

 

H (add.)

Mirai 131Y

 

 

f: 30.6.2024

Sheba

b HU 200530

 

H (mod.)

Sunrise

b NL 1087

 

H (mod.)(1)

Suregold

b HU 104065

 

H (add.)

Sweet Delight

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Image

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Life

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Nugget

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Sunglow

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Surprise

b NL 1087

 

H (mod.)

Sweet Wonder

b NL 1087

 

H (mod.)

Turbo

b HU 104065

 

H (add.)

WAV 8028

b HU 249953

 

H (add.)(1)

Zeaton

b HU 151508

 

H (add.)

Zente

b HU 151508

 

H (add.)

ZHY 1797ID

b HU 209148

 

H (add.)(1)

Zippy

b HU 151508

 

H (add.)

ZUY 1367ID

b HU 209148

 

H (add.)(1)

Zea mays L. - Popcorn Group

 

 

AP 2510

b HU 108096

 

H (add.)(1)

HW 331

b HU 103738

 

H (add.)(1)

Poppy Plus

 

 

f: 30.6.2024

R 502

b HU 102500

 

H (add.)(1)

VYP110

 

 

f: 30.6.2024

W2017

a RO 2211

 

H (add.)(1)

W3020

a RO 2211

 

H (add.)(1)

W7026

a RO 2211

 

H (add.)(1)

37.   Species and interspecific crossings for use as rootstocks

1

2

3

4

Cucurbita ficifolia Bouché -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch. -

 

 

Impromer

b BG 27

 

H (add.)

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl. -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. habrochaites

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium -

 

 

 

 

 

 

Sicyos angulatus -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita moschata -

 

 

 

 

 

 

Solanum torvum Sw. -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum torvum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. -

 

 

 

 

 

 

Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Capsicum annuum -

 

 

 

 

 

 

Citrullus lanatus -

 

 

 

 

 

 

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. cheesmaniae

 

 

 

 

 

 


Top