EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 42020D0014

Rozhodnutie zástupcov vlád členských štátov zasadajúcich v Rade (EÚ) 2020/14 z 19. decembra 2019, ktorým sa Európska komisia poveruje rokovať v mene členských štátov o dohodách o hospodárskom partnerstve medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi na strane druhej v rozsahu právomocí členských štátov

ST/14900/2019/INIT

OJ L 6, 10.1.2020, p. 112–113 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2020/14/oj

10.1.2020   

SK

Úradný vestník Európskej únie

L 6/112


ROZHODNUTIE ZÁSTUPCOV VLÁD ČLENSKÝCH ŠTÁTOV ZASADAJÚCICH V RADE (EÚ) 2020/14

z 19. decembra 2019,

ktorým sa Európska komisia poveruje rokovať v mene členských štátov o dohodách o hospodárskom partnerstve medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi na strane druhej v rozsahu právomocí členských štátov

ZÁSTUPCOVIA VLÁD ČLENSKÝCH ŠTÁTOV EURÓPSKEJ ÚNIE ZASADAJÚCI V RADE,

keďže:

(1)

Rada 17. júna 2002 poverila Komisiu rokovaním o dohodách o hospodárskom partnerstve s africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi a prijala smernice na účel týchto rokovaní.

(2)

Komisia by sa mala poveriť rokovaním v mene členských štátov o dohodách o hospodárskom partnerstve medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi na strane druhej v rozsahu právomocí členských štátov, a to na základe zmenených smerníc na rokovania,

PRIJALI TOTO ROZHODNUTIE:

Článok 1

1.   Zástupcovia vlád členských štátov zasadajúci v Rade týmto poverujú Komisiu rokovať v mene členských štátov o dohodách o hospodárskom partnerstve medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi na strane druhej v rozsahu právomocí členských štátov.

2.   Rokovania sa v uplatniteľných prípadoch povedú na základe smerníc na rokovania uvedených v dodatku k rozhodnutiu Rady (EÚ) 2020/13 (1).

Článok 2

Článkom 1 nie sú dotknuté budúce rozhodnutia členských štátov týkajúce sa určenia ich zástupcov v záležitostiach, ktoré patria do ich právomocí.

Článok 3

Počas rokovaní sa konzultuje s pracovnou skupinou pre AKT. Výbor pre obchodnú politiku sa pripája v osobitných veciach týkajúcich sa obchodnej politiky.

Článok 4

Toto rozhodnutie je určené Komisii.

V Bruseli 19. decembra 2019

Za zástupcov vlád členských štátov

predsedníčka

K. MIKKONEN


(1)  Rozhodnutie Rady (EÚ) 2020/13 z 19. decembra 2019, ktorým sa menia smernice na rokovania na účel rokovaní o dohodách o hospodárskom partnerstve s africkými, karibskými a tichomorskými krajinami a regiónmi v rozsahu právomoci Únie (pozri stranu 101 tohto úradného vestníka).


Top