Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009E0139

Spoločná pozícia Rady 2009/139/SZBP zo 16. februára 2009 , ktorou sa obnovujú reštriktívne opatrenia voči vedeniu podnesterskej oblasti Moldavskej republiky

OJ L 46, 17.2.2009, p. 76–78 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

No longer in force, Date of end of validity: 27/02/2011

ELI: http://data.europa.eu/eli/compos/2009/139/oj

17.2.2009   

SK

Úradný vestník Európskej únie

L 46/76


SPOLOČNÁ POZÍCIA RADY 2009/139/SZBP

zo 16. februára 2009,

ktorou sa obnovujú reštriktívne opatrenia voči vedeniu podnesterskej oblasti Moldavskej republiky

RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,

so zreteľom na Zmluvu o Európskej únii, a najmä na jej článok 15,

keďže:

(1)

Rada 25. februára 2008 prijala spoločnú pozíciu 2008/160/SZBP o reštriktívnych opatreniach voči vedeniu podnesterskej oblasti Moldavskej republiky (1). Táto spoločná pozícia sa uplatňuje do 27. februára 2009.

(2)

Na základe opätovného preskúmania spoločnej pozície 2008/160/SZBP by sa reštriktívne opatrenia mali obnoviť na ďalšie 12-mesačné obdobie.

(3)

Prílohy I a II k spoločnej pozícii 2008/160/SZBP by sa mali zmeniť a doplniť v dôsledku zmeny funkcií určitých osôb, na ktoré sa vzťahujú reštriktívne opatrenia,

PRIJALA TÚTO SPOLOČNÚ POZÍCIU:

Článok 1

Spoločná pozícia 2008/160/SZBP sa týmto predlžuje do 27. februára 2010.

Článok 2

Prílohy I a II k spoločnej pozícii 2008/160/SZBP sa nahrádzajú textom uvedeným v prílohách I a II k tejto spoločnej pozícii.

Článok 3

Táto spoločná pozícia nadobúda účinnosť dňom jej prijatia.

Článok 4

Táto spoločná pozícia sa uverejní v Úradnom vestníku Európskej únie.

V Bruseli 16. februára 2009

Za Radu

predseda

O. LIŠKA


(1)  Ú. v. EÚ L 51, 26.2.2008, s. 23.


PRÍLOHA I

„PRÍLOHA I

Zoznam osôb uvedených v článku 1 ods. 1 bode i)

1.

SMIRNOV, Igor Nikolajevič, ‚prezident‘, narodený 23. októbra 1941 v Chabarovsku, Ruská federácia, ruský pas č. 50No0337530.

2.

SMIRNOV, Vladimir Igorjevič, syn osoby uvedenej ako č. 1 a ‚predseda Štátneho colného výboru‘, narodený 3. apríla 1961 v Kupiansku, Charkovská oblasť alebo Nová Kachovka, Chersonská oblasť, Ukrajina, ruský pas č. 50No00337016.

3.

SMIRNOV, Oleg Igorjevič, syn osoby uvedenej ako č. 1 a ‚poradca Štátneho colného výboru‘, ‚člen Najvyššieho sovietu‘, narodený 8. augusta 1967 v Novej Kachovke, Chersonská oblasť, Ukrajina, ruský pas č. 60No1907537.

4.

MARAKUCA, Grigorij Stepanovič, ‚člen Najvyššieho sovietu‘, ‚osobitný zástupca Najvyššieho sovietu pre medziparlamentné vzťahy‘, narodený 15. októbra 1942 v Teiu, Grigoriopolský rajón, Moldavská republika, starý sovietsky pas č. 8BM724835.

5.

LICKAJ, Valerij Anatolijevič, bývalý ‚minister zahraničných vecí‘, narodený 13. februára 1949 v Tveri, Ruská federácia, ruský pas č. 51No0076099 vydaný 9. augusta 2000.

6.

CHAZEJEV, Stanislav Galimovič, ‚minister obrany‘, narodený 28. decembra 1941 v Čeliabinsku, Ruská federácia.

7.

ANŤUFEJEV, Vladimir Jurijevič, alias ŠEVCOV, Vadim, ‚minister štátnej bezpečnosti‘, narodený v roku 1951 v Novosibirsku, Ruská federácia, ruský pas.

8.

KOROĽOV, Alexander Ivanovič, ‚viceprezident‘, narodený 24. októbra 1958 vo Wroclawi, Poľsko, ruský pas.

9.

BALALA, Viktor Alexejevič, bývalý ‚minister spravodlivosti‘, narodený v 1961 vo Vinnici, Ukrajina.

10.

ZACHAROV, Viktor Pavlovič, bývalý ‚prokurátor Podnesterska‘, narodený v roku 1948 v Kamenke, Moldavská republika.

11.

GUDYMO, Oleg Andrejevič, ‚člen Najvyššieho sovietu‘, ‚predseda výboru Najvyššieho sovietu pre bezpečnosť, obranu a udržanie mieru‘, bývalý ‚štátny tajomník ministerstva bezpečnosti‘, narodený 11. septembra 1944 v Alma-Ate, Kazachstan, ruský pas č. 51No0592094.

12.

KRASNOSELSKY, Vadim Nikolajevič, ‚minister vnútra‘, narodený 14. apríla 1970 v Dauriji, Zabajkalský rajón, Čitinská oblasť, Ruská federácia.

13.

ATAMANIUK, Vladimir, ‚námestník ministra obrany‘.“


PRÍLOHA II

„PRÍLOHA II

Zoznam osôb uvedených v článku 1 ods. 1 bode ii)

1.

URSKAJA, Galina Vasiljevna, bývalá ‚ministerka spravodlivosti‘, narodená 10. decembra 1957 v dedine Piatiletka, Brianský rajón, Brianska oblasť, Ruská federácia.

2.

MAZUR, Igor Leonidovič, ‚predseda štátnej správy v rajóne Dubossary‘, narodený 29. januára 1967 v meste Dubossary, Moldavská republika.

3.

PLATONOV, Juri Michailovič, známy ako Juri Platonov, ‚predseda štátnej správy v rajóne Rybnica a v meste Rybnica‘, narodený 16. januára 1948 v Klimkove, Poddorský rajón, Novgorodská oblasť, ruský pas č. 51No0527002 vydaný 4. mája 2001 ruským veľvyslanectvom v Kišiňove.

4.

ČERBULENKO, Alla Viktorovna, ‚podpredsedníčka štátnej správy mesta Rybnica‘, zodpovedná za školstvo.

5.

KOGUT, Večeslav Vasiljevič, ‚predseda štátnej správy v meste Bender‘, narodený 16. februára 1950 v Taraklii, rajón Čadir-Lunga, Moldavská republika.

6.

KOSTIRKO, Viktor Ivanovič, ‚predseda štátnej správy v meste Tiraspol‘, narodený 24. mája 1948, Komsomolsk na Amure, Chabarovský kraj, Ruská federácia.“


Top