This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2012/037E/01
Minutes of the sitting of 12 October 2011
Zápisnica z rokovania 12. októbra 2011
Zápisnica z rokovania 12. októbra 2011
Ú. v. EÚ C 37E, 10.2.2012, p. 1–20
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
10.2.2012 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
CE 37/1 |
Streda 12. októbra 2011
ZÁPISNICA Z ROKOVANIA 12. OKTÓBRA 2011
2012/C 37 E/01
Obsah
1. |
Pokračovanie prerušeného zasadania |
2. |
Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania |
3. |
Oficiálne privítanie |
4. |
Vyhlásenia predsedníctva |
5. |
Otázky na ústne zodpovedanie a písomné vyhlásenia (predložené dokumenty) |
6. |
Kroky podniknuté na základe pozícií a uznesení Parlamentu |
7. |
Texty zmlúv poskytnutých Radou |
8. |
Vykonávacie opatrenia (článok 88 rokovacieho poriadku) |
9. |
Prepadnuté písomné vyhlásenia |
10. |
Zloženie Parlamentu |
11. |
Situácia v Palestíne (písomné vyhlásenie) |
12. |
Predložené dokumenty |
13. |
Program práce |
14. |
Príprava zasadnutia Európskej rady (23. októbra 2011) (rozprava) |
15. |
Pristúpenie Bulharska a Rumunska k Schengenu (rozprava) |
16. |
Situácia v Jemene, Bahrajne, Sýrii a Egypte (rozprava) |
17. |
Súčasný vývoj na Ukrajine (rozprava) |
18. |
Jednominútové vystúpenia k otázkam politického významu |
19. |
Upísanie ďalších podielov na kapitáli Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR) Európskou úniou ***I (rozprava) |
20. |
Systémy poistných záruk (stručná prezentácia) |
21. |
Využívanie zásady subsidiarity po nadobudnutí platnosti Lisabonskej zmluvy (rozprava) |
22. |
Program rokovania na nasledujúci deň |
23. |
Skončenie rokovania |
PREZENČNÁ LISTINA
ZAPISNICA Z ROKOVANIA 12. OKTÓBRA 2011
PREDSEDNÍCTVO: Jerzy BUZEK
predseda
1. Pokračovanie prerušeného zasadania
Rokovanie sa začalo o 15.00 h.
*
* *
V rozprave vystúpil Struan Stevenson, ktorý vzhľadom na znepokojivé informácie, ktoré nedávno zverejnila medzinárodná tlač ohľadom Iránu, požiadal Konferenciu predsedov, aby zrušila návštevu delegácie Parlamentu v Teheráne. V rozprave vystúpil aj Potito Salatto, ktorý túto žiadosť podporil (predseda to vzal na vedomie).
2. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
*
* *
Gaston Franco oznámil, že bol prítomný na zasadnutí 26. septembra 2011, ale že jeho meno nie je na prezenčnej listine.
3. Oficiálne privítanie
Predseda privítal v mene Parlamentu delegáciu libanonského parlamentu v zložení pán Kabbani, pán Bazzi a pán Pakradouinian, ktorí boli usadení na čestnej galérii.
4. Vyhlásenia predsedníctva
Predseda predniesol vyhlásenie, v ktorom vyjadril potešenie nad postupnou stabilizáciou situácie v Líbyi, zároveň však vyjadril znepokojenie na humanitárnou situáciou utečencov a vysídlených osôb. Okrem iného vyjadril potešenie nad konaním prvých slobodných volieb v Tunisku a oznámil, že tieto dve krajiny v nasledujúcich týždňoch navštívi.
Rovnako vyjadril znepokojenie nad situáciou v Egypte, najmä v súvislosti s násilnými udalosťami, ku ktorým v tejto krajine došlo, a s ohrozením bezpečnosti náboženských menšín.
Predseda odsúdil brutálne zásahy proti obyvateľstvu zo strany jemenskej a sýrskej vlády a vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby tieto zásahy odsúdilo a aby podporilo demokratické zmeny v týchto dvoch krajinách.
Predseda vyjadril znepokojenie nad politicky motivovaným odsúdením bývalej predsedníčky ukrajinskej vlády Júlie Tymošenkovej na sedem rokov odňatia slobody.
5. Otázky na ústne zodpovedanie a písomné vyhlásenia (predložené dokumenty)
Poslanci predložili nasledujúce dokumenty
1) |
otázky na ústne zodpovedanie (čl. 115 rokovacieho poriadku)
|
2) |
písomné vyhlásenia, ktoré sa zaznamenajú v registri (čl. 123 rokovacieho poriadku)
|
6. Kroky podniknuté na základe pozícií a uznesení Parlamentu
Oznámenie Komisie o krokoch podniknutých na základe pozícií a uznesení prijatých Parlamentom na májovom zasadnutí a na prvom i druhom júnovom zasadnutí v roku 2011 je k dispozícii na internetových stránkach Séance en direct.
7. Texty zmlúv poskytnutých Radou
Rada poskytla overenú kópiu tohto dokumentu:
— |
Dohoda medzi Európskou úniou a Islandskou republikou, Lichtenštajnským kniežatstvom, Nórskym kráľovstvom a Švajčiarskou konfederáciou o účasti týchto štátov na práci výborov, ktoré pomáhajú Európskej komisii pri výkone jej vykonávacích právomocí v súvislosti s vykonávaním, uplatňovaním a vývojom schengenského acquis, v mene Únie. |
8. Vykonávacie opatrenia (článok 88 rokovacieho poriadku)
Parlamentu boli predložené tieto návrhy vykonávacích opatrení patriace do regulačného postupu s kontrolou:
— |
Nariadenie Komisie (EÚ) č. …/… z … o elektronických pokynoch na používanie zdravotníckych pomôcok (D014464/02 - 2011/2861(RPS) - lehota: 30/12/2011)
|
— |
Smernica Komisie …/…/EÚ, ktorou sa mení a dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 98/8/ES s cieľom zaradiť oxid meďnatý (II), hydroxid meďnatý (II) a bázický uhličitan meďnatý ako aktívne látky do prílohy I k uvedenej smernici (D014826/02 - 2011/2856(RPS) - lehota: 30/12/2011)
|
— |
Nariadenie Komisie (EÚ) č. …/…, ktorým sa mení a dopĺňa príloha I k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 689/2008 o vývoze a dovoze nebezpečných chemikálií (D015891/01 - 2011/2862(RPS) - lehota: 05/01/2012)
|
— |
Rozhodnutie Komisie o nezaradení niektorých látok do prílohy I, IA alebo IB k smernici Európskeho parlamentu a Rady 98/8/ES o uvádzaní biocídnych výrobkov na trh (D016078/01 - 2011/2857(RPS) - lehota: 30/12/2011)
|
— |
Rozhodnutie Komisie z … o nezaradení flufenoxurónu pre výrobky typu 18 do prílohy I, IA alebo IB k smernici Európskeho parlamentu a Rady 98/8/ES o uvádzaní biocídnych výrobkov na trh (D016079/02 - 2011/2859(RPS) - lehota: 30/12/2011)
|
— |
Smernica Komisie …/…/EÚ z …, ktorou sa mení a dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 98/8/ES s cieľom zaradiť bendiokarb ako aktívnu látku do prílohy I k uvedenej smernici (D016081/02 - 2011/2858(RPS) - lehota: 30/12/2011)
|
— |
Nariadenie Komisie (EÚ) č. …/…, ktorým sa mení a dopĺňa príloha II k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003, pokiaľ ide o záznam týkajúci sa Spojených štátov na zozname tretích krajín a území (D016110/02 - 2011/2863(RPS) - lehota: 06/01/2012)
|
— |
Nariadenie Komisie (EÚ) č. …/… z …, ktorým sa vykonáva nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1177/2003 o štatistike Spoločenstva o príjmoch a životných podmienkach (EU-SILC), pokiaľ ide o zoznam cieľových sekundárnych premenných na rok 2013 týkajúcich sa dobrých životných podmienok (D016188/01 - 2011/2854(RPS) - lehota: 29/12/2011)
|
9. Prepadnuté písomné vyhlásenia
Písomné vyhlásenia č. 0028/2011, 0029/2011, 0030/2011, 0031/2011, 0032/2011 v súlade s čl. 123 ods. 5 rokovacieho poriadku prepadli, pretože nezískali požadovaný počet podpisov.
10. Zloženie Parlamentu
Lena Ek oznámila svoje vymenovanie za členku švédskej vlády.
Parlament vzal túto skutočnosť na vedomie a v súlade s článkom 4 ods. 1 a 4 rokovacieho poriadku potvrdil zaniknutie jej mandátu s účinnosťou od 29. septembra 2011.
V súlade s článkom 13 ods. 4 aktu o priamych a všeobecných voľbách poslancov Európskeho parlamentu Parlament vyzval príslušné švédske vnútroštátne orgány, aby oznámili meno osoby, ktorá obsadí tento uvoľnený mandát.
11. Situácia v Palestíne (písomné vyhlásenie)
Predseda oznámil, že písomné vyhlásenie 0027/2011 o uznaní palestínskeho štátu Európskou úniou je s ohľadom na prijatie uznesenia Európskeho parlamentu z 29. septembra 2011 o situácii v Palestíne (P7_TA-PROV(2011)0429) bezpredmetné a že jeho autori ho stiahli.
12. Predložené dokumenty
Boli predložené tieto dokumenty:
1) |
Radou a Komisiou
|
2) |
poslancami, návrhy uznesení (článok 120 rokovacieho poriadku)
|
13. Program práce
Ďalším bodom programu bol program práce Parlamentu.
Bol rozdaný konečný návrh programu prvého októbrového zasadnutia (PE 473.261/PDOJ), ku ktorému boli navrhnuté tieto zmeny (článok 140 rokovacieho poriadku):
|
Streda
|
|
Štvrtok Zaradenie správy poslankyne Sharon Bowles o vymenovaní za člena výkonnej rady Európskej centrálnej banky (A7-0337/2011) do hlasovania. Na predkladanie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov sa nepredpokladá žiadna lehota. |
Parlament schválil svoje návrhy.
Týmto bol stanovený program práce.
Vystúpenie
Bruno Gollnisch k činnosti jednotiek NATO v Líbyi.
14. Príprava zasadnutia Európskej rady (23. októbra 2011) (rozprava)
Vyhlásenia Rady a Komisie: Príprava zasadnutia Európskej rady (23. októbra 2011)
Mikołaj Dowgielewicz (úradujúci predseda Rady) vystúpil s vyhlásením.
Predseda privítal dánskeho ministra pre európske záležitosti Nicolaia Wammena, ktorý bol usadený na čestnej galérii.
José Manuel Barroso (predseda Komisie) vystúpil s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Joseph Daul v mene skupiny PPE, ktorý odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položila Liisa Jaakonsaari, Martin Schulz v mene skupiny S&D, ktorý odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil William (The Earl of) Dartmouth, Guy Verhofstadt v mene skupiny ALDE a Rebecca Harms v mene skupiny Verts/ALE.
PREDSEDNÍCTVO: Gianni PITTELLA
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Jan Zahradil v mene skupiny ECR, Lothar Bisky v mene skupiny GUE/NGL, Nigel Farage v mene skupiny EFD, Bruno Gollnisch nezaradený poslanec, Martin Schulz, ktorý spresnil svoje predchádzajúce vystúpenie, Markus Ferber, Hannes Swoboda, ktorý odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položila Monika Flašíková Beňová, Sylvie Goulard, Philippe Lamberts, Timothy Kirkhope, João Ferreira, Jaroslav Paška, Barry Madlener, Mario Mauro, Stephen Hughes, Alexander Graf Lambsdorff, ktorý odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Charalampos Angourakis, Nikolaos Chountis, Niki Tzavela, Diane Dodds, Jean-Paul Gauzès, Juan Fernando López Aguilar, Georgios Toussas, Ildikó Gáll-Pelcz, Csaba Sándor Tabajdi, Paulo Rangel, Anni Podimata, Marietta Giannakou, Pervenche Berès a Othmar Karas.
PREDSEDNÍCTVO: Jerzy BUZEK
predseda
Vystúpili títo poslanci: Roberto Gualtieri, Marianne Thyssen a Gunnar Hökmark.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili: Sharon Bowles, Monika Flašíková Beňová, Elisa Ferreira, Marisa Matias, Franz Obermayr, Corina Crețu, Andrew Henry William Brons a Ana Gomes.
V rozprave vystúpil Olli Rehn (člen Komisie).
PREDSEDNÍCTVO: Giles CHICHESTER
podpredseda
V rozprave vystúpil Mikołaj Dowgielewicz.
Návrhy uznesení podané podľa čl. 110 ods. 2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
— |
Joseph Daul a Corien Wortmann-Kool v mene skupiny PPE, Martin Schulz, Stephen Hughes a Udo Bullmann v mene skupiny S&D, Guy Verhofstadt a Sylvie Goulard v mene skupiny ALDE, Rebecca Harms a Philippe Lamberts v mene skupiny Verts/ALE, o príprave zasadnutia Európskej rady 23. októbra 2011 (B7-0534/2011); |
— |
Kay Swinburne, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Tadeusz Cymański a Konrad Szymański v mene skupiny ECR, o príprave zasadnutia Európskej rady 23. októbra 2011 (B7-0535/2011); |
— |
Lothar Bisky v mene skupiny GUE/NGL, o príprave zasadnutia Európskej rady 23. októbra 2011 (B7-0536/2011). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.9 zápisnice zo dňa 13. októbra 2011.
15. Pristúpenie Bulharska a Rumunska k Schengenu (rozprava)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000218/2011), ktorú položili Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano a Gianni Vattimo, v mene skupiny ALDE, pre Radu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska k schengenskému priestoru (B7-0628/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000221/2011), ktorú položili Cornelia Ernst, Willy Meyer a Marie-Christine Vergiat, v mene skupiny GUE/NGL, pre Radu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru (B7-0629/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000222/2011), ktorú položili Cornelia Ernst, Willy Meyer a Marie-Christine Vergiat, v mene skupiny GUE/NGL, pre Komisiu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska k Schengenskej dohode (B7-0630/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000223/2011), ktorú položili Claude Moraes, Ioan Enciu a Iliana Malinova Iotova v mene skupiny S&D, pre Radu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska k schengenskému priestoru (B7-0439/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000224/2011), ktorú položili Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou a Manfred Weber v mene skupiny PPE, pre Radu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska k Schengenskej dohode (B7-0440/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000225/2011), ktorú položili Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou a Manfred Weber v mene skupiny PPE, pre Komisiu: Pristúpenie Bulharska a Rumunska k Schengenskej dohode (B7-0621/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000234/2011), ktorú položili Mara Bizzotto v mene skupiny EFD, pre Radu: Vstup Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru (B7-0631/2011)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000235/2011), ktorú položili Mara Bizzotto v mene skupiny EFD, pre Komisiu: Vstup Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru (B7-0632/2011)
Renate Weber, Marie-Christine Vergiat, Claude Moraes, Marian-Jean Marinescu a Mara Bizzotto rozvinuli otázky na ústne zodpovedanie.
Piotr Stachańczyk (predseda Rady) a Cecilia Malmström (členka Komisie) odpovedali na otázky.
Vystúpili títo poslanci: Simon Busuttil v mene skupiny PPE, Iliana Malinova Iotova v mene skupiny S&D, Sarah Ludford v mene skupiny ALDE, Tatjana Ždanoka v mene skupiny Verts/ALE, Timothy Kirkhope v mene skupiny ECR, Dimitar Stoyanov nezaradený poslanec, Carlos Coelho, Ioan Enciu, Stanimir Ilchev, Judith Sargentini, Peter van Dalen, ktorý odpovedal na dve otázky, ktoré zdvihnutím modrej karty položili Dimitar Stoyanov a Corina Crețu, Philip Claeys, ktorý odpovedal na dve otázky, ktoré zdvihnutím modrej karty položili Victor Boștinaru a Monika Flašíková Beňová, Andrey Kovatchev, Mitro Repo, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Csanád Szegedi, Sari Essayah, ktorá odpovedala na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Ioan Enciu, Emine Bozkurt, Kinga Gál, Juan Fernando López Aguilar, Monika Hohlmeier, Monika Flašíková Beňová, Georgios Papanikolaou, Tanja Fajon a Anna Hedh.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Eduard Kukan, Silvia-Adriana Țicău, Elena Oana Antonescu, Ioan Mircea Pașcu, Mariya Nedelcheva a Csaba Sándor Tabajdi.
Vystúpili: Cecilia Malmström a Piotr Stachańczyk.
Návrhy uznesení na ukončenie rozpravy podané podľa článku 115 ods. 5 rokovacieho poriadku:
— |
Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Manfred Weber, Simon Busuttil, Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Elena Oana Antonescu, Georgios Papanikolaou a Véronique Mathieu v mene skupiny PPE, Claude Moraes, Ioan Enciu, Iliana Malinova Iotova a Liisa Jaakonsaari v mene skupiny S&D, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano, Gianni Vattimo a Nathalie Griesbeck v mene skupiny ALDE, Tatjana Ždanoka a Judith Sargentini v mene skupiny Verts/ALE, Cornelia Ernst v mene skupiny GUE/NGL, o vstupe Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru (B7-0532/2011); |
— |
Mara Bizzotto a Nikolaos Salavrakos v mene skupiny EFD, o pristúpení Bulharska a Rumunska do schengenského priestoru (B7-0533/2011). |
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.10 zápisnice zo dňa 13. októbra 2011.
16. Situácia v Jemene, Bahrajne, Sýrii a Egypte (rozprava)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Situácia v Jemene, Bahrajne, Sýrii a Egypte
Catherine Ashton (podpredsedníčka Komisie/vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku) vystúpila s vyhlásením.
PREDSEDNÍCTVO: Libor ROUČEK
podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Hans-Gert Pöttering v mene skupiny PPE, Kristian Vigenin v mene skupiny S&D, Kristiina Ojuland v mene skupiny ALDE, Barbara Lochbihler v mene skupiny Verts/ALE, Charles Tannock v mene skupiny ECR, Marisa Matias v mene skupiny GUE/NGL, Fiorello Provera v mene skupiny EFD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Marietje Schaake, Rui Tavares, Konrad Szymański, Bastiaan Belder, Andrzej Grzyb, Maria Eleni Koppa, Marian Harkin, Ashley Fox, Magdi Cristiano Allam, Tunne Kelam, Alf Svensson a Laima Liucija Andrikienė.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Zuzana Roithová, Ana Gomes, Ilda Figueiredo, Anna Záborská, Mario Mauro a Monika Flašíková Beňová.
V rozprave vystúpila Catherine Ashton.
Návrhy uznesení, ktoré sa predložia podľa článku 110 ods. 2 rokovacieho poriadku, sa oznámia neskôr.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: na ďalšom zasadnutí.
17. Súčasný vývoj na Ukrajine (rozprava)
Vyhlásenie podpredsedníčky Komisie/vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku: Súčasný vývoj na Ukrajine
Catherine Ashton (podpredsedníčka Komisie/vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku) vystúpila s vyhlásením.
PREDSEDNÍCTVO: Anni PODIMATA
podpredsedníčka
Vystúpili títo poslanci: Jacek Saryusz-Wolski v mene skupiny PPE, Hannes Swoboda v mene skupiny S&D, Johannes Cornelis van Baalen v mene skupiny ALDE, Rebecca Harms v mene skupiny Verts/ALE, Marek Henryk Migalski v mene skupiny ECR, Andreas Mölzer nezaradený poslanec, Michael Gahler, Marek Siwiec, Cristian Dan Preda, Kristian Vigenin a Krzysztof Lisek.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Bogusław Sonik, Csaba Sándor Tabajdi, Kristiina Ojuland, Charles Tannock, Jaroslav Paška, Dimitar Stoyanov, ktorý odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Charles Tannock, Andrzej Grzyb, Csanád Szegedi a Csaba Sógor.
V rozprave vystúpila Catherine Ashton.
Návrhy uznesení, ktoré sa predložia podľa článku 110 ods. 2 rokovacieho poriadku, sa oznámia neskôr.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: na ďalšom zasadnutí.
18. Jednominútové vystúpenia k otázkam politického významu
Na základe čl. 150 rokovacieho poriadku vystúpili s jednominútovými vystúpeniami s cieľom upriamiť pozornosť Parlamentu na otázky politického významu títo poslanci:
János Áder, Monika Flašíková Beňová, Niccolò Rinaldi, Catherine Grèze, Miguel Portas, Csanád Szegedi, Elena Băsescu, Csaba Sándor Tabajdi, Marisa Matias, Monika Smolková a Krišjānis Kariņš.
PREDSEDNÍCTVO: Isabelle DURANT
podpredsedníčka
Petru Constantin Luhan, Kinga Gál, Dominique Riquet, Antonio Masip Hidalgo, Kristian Vigenin a Charalampos Angourakis.
19. Upísanie ďalších podielov na kapitáli Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR) Európskou úniou ***I (rozprava)
Správa o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o upísaní ďalších podielov na kapitáli Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR) Európskou úniou v dôsledku rozhodnutia zvýšiť tento kapitál [KOM(2011)0034 - C7-0038/2011- 2011/0014(COD)] - Výbor pre hospodárske a menové veci. Spravodajkyňa Sharon Bowles (A7-0227/2011)
Olle Schmidt, (v zastúpení spravodajkyne), uviedol správu.
V rozprave vystúpil Olli Rehn (člen Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Burkhard Balz v mene skupiny PPE, George Sabin Cutaș v mene skupiny S&D a Ivo Strejček v mene skupiny ECR.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Elena Băsescu, Monika Flašíková Beňová a Jaroslav Paška.
Vystúpili: Olli Rehn a Olle Schmidt.
Rozprava sa skončila.
Hlasovanie: bod 6.6 zápisnice zo dňa 13. októbra 2011.
20. Systémy poistných záruk (stručná prezentácia)
Správa o systémoch poistných záruk [2011/2010(INI)] - Výbor pre hospodárske a menové veci. Spravodajca Peter Skinner (A7-0243/2011)
Antolín Sánchez Presedo (v zastúpení spravodajcu) uviedol správu.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Vicky Ford, Monika Flašíková Beňová, Elena Băsescu, Seán Kelly, Jaroslav Paška a Miroslav Mikolášik.
V rozprave vystúpil Olli Rehn (člen Komisie).
Bod je uzavretý.
Hlasovanie: bod 6.2 zápisnice zo dňa 13. októbra 2011.
21. Využívanie zásady subsidiarity po nadobudnutí platnosti Lisabonskej zmluvy (rozprava)
Otázka na ústne zodpovedanie (O-000230/2011), ktorú položili Michael Theurer, Alexandra Thein, Silvana Koch-Mehrin a Andrew Duff v mene skupiny ALDE, pre Komisiu: Využívanie zásady subsidiarity po nadobudnutí platnosti Lisabonskej zmluvy (B7-0622/2011)
Silvana Koch-Mehrin rozvinula otázku na ústne zodpovedanie.
Maroš Šefčovič (podpredseda Komisie) odpovedal na otázku na ústne zodpovedanie.
V rozprave vystúpila Monika Flašíková Beňová v mene skupiny S&D.
Podľa postupu prihlásenia sa o slovo zdvihnutím ruky (catch the eye) v rozprave vystúpili Elena Băsescu, Izaskun Bilbao Barandica, João Ferreira, Dimitar Stoyanov a Seán Kelly.
V rozprave vystúpil Maroš Šefčovič.
Rozprava sa skončila.
22. Program rokovania na nasledujúci deň
Bol schválený program rokovania na ďalší deň (dokument „Program rokovania“ PE 473.261/OJJE).
23. Skončenie rokovania
Rokovanie sa skončilo o 22.05 h.
Klaus Welle
generálny tajomník
Jerzy Buzek
predseda
Streda 12. októbra 2011
PREZENČNÁ LISTINA
Podpísali sa:
Áder, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Belder, Belet, Bélier, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cutaș, Cymański, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glattfelder, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, in 't Veld, Iotova, Iovine, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kamall, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Landsbergis, Lange, de Lange, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Liberadzki, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nattrass, Nedelcheva, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Peillon, Perello Rodriguez, Pietikäinen, Pirillo, Pirker, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Portas, Pöttering, Poupakis, Preda, Prodi, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salatto, Salvini, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schwab, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tavares, Taylor, Teixeira, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Wallis, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Zver, Zwiefka