![]() |
Jurnalul Ofícial |
RO Seria C |
C/2025/1467 |
25.2.2025 |
Aviz în atenția anumitor persoane și entități cărora li se aplică măsurile restrictive prevăzute în Decizia (PESC) 2023/891 a Consiliului privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile de destabilizare a Republicii Moldova și în Regulamentul (UE) 2023/888 al Consiliului privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile de destabilizare a Republicii Moldova
(C/2025/1467)
Următoarele informații sunt aduse la cunoștința următoarelor persoane și entități incluse pe lista din anexa la Decizia (PESC) 2023/891 privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile de destabilizare a Republicii Moldova și în anexa I la Regulamentul (UE) 2023/888 al Consiliului privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile de destabilizare a Republicii Moldova: Chiril GUZUN, Dmitry MILYUTIN, Evghenia GUȚUL, Igor Yuryevich CHAIKA, Iurii CUZNEȚOV, Mihail VLAH, Nelli PARUTENCO, Ilia UZUN, Dumitru CHITOROAGĂ, Public Association – Association of People with Epaulettes „Scutul Poporului” și EVRAZIA.
Consiliul intenționează să mențină măsurile restrictive împotriva persoanelor și entităților sus-menționate pe baza unor noi expuneri de motive și/sau dovezi.
Prin urmare, respectivele persoane și entități sunt informate că pot transmite Consiliului o cerere pentru a obține informațiile referitoare la menținerea măsurilor restrictive, până la 4 martie 2025, la următoarea adresă:
Council of the European Union |
General Secretariat |
RELEX.1 |
Rue de la Loi/Wetstraat 175 |
1048 Bruxelles/Brussel |
BELGIQUE/BELGIË |
E-mail: sanctions@consilium.europa.eu |
ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2025/1467/oj
ISSN 1977-1029 (electronic edition)