ISSN 1977-1002

Dziennik Urzędowy

Unii Europejskiej

C 394

European flag  

Wydanie polskie

Informacje i zawiadomienia

Tom 59
26 października 2016


Powiadomienie nr

Spis treśći

Strona

 

II   Komunikaty

 

KOMUNIKATY INSTYTUCJI, ORGANÓW I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH UNII EUROPEJSKIEJ

 

Komisja Europejska

2016/C 394/01

Brak sprzeciwu wobec zgłoszonej koncentracji (Sprawa M.8105 – Marmedsa/UECC/UECC Ibérica) ( 1 )

1

2016/C 394/02

Brak sprzeciwu wobec zgłoszonej koncentracji (Sprawa M.8015 – Synthos/Ineos Styrenics) ( 1 )

1


 

III   Akty przygotowawcze

 

Europejski Bank Centralny

2016/C 394/03 CON/2016/44

Opinia Europejskiego Banku Centralnego z dnia 12 września 2016 r. w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 345/2013 w sprawie europejskich funduszy venture capital oraz rozporządzenie (UE) nr 346/2013 w sprawie europejskich funduszy na rzecz przedsiębiorczości społecznej (CON/2016/44)

2


 

IV   Informacje

 

INFORMACJE INSTYTUCJI, ORGANÓW I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH UNII EUROPEJSKIEJ

 

Komisja Europejska

2016/C 394/04

Kursy walutowe euro

5


 

V   Ogłoszenia

 

POSTĘPOWANIA ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ POLITYKI KONKURENCJI

 

Komisja Europejska

2016/C 394/05

Zawiadomienie skierowane do podmiotów gospodarczych – Nowa runda wniosków o zawieszenie ceł autonomicznych wspólnej taryfy celnej na niektóre produkty przemysłowe i rolne

6

2016/C 394/06

Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.8177 – AMC UK/Odeon and UCI Cinemas) – Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej ( 1 )

7


 


 

(1)   Tekst mający znaczenie dla EOG

PL

 


II Komunikaty

KOMUNIKATY INSTYTUCJI, ORGANÓW I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH UNII EUROPEJSKIEJ

Komisja Europejska

26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/1


Brak sprzeciwu wobec zgłoszonej koncentracji

(Sprawa M.8105 – Marmedsa/UECC/UECC Ibérica)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2016/C 394/01)

W dniu 18 października 2016 r. Komisja podjęła decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu wobec powyższej zgłoszonej koncentracji i uznaniu jej za zgodną z rynkiem wewnętrznym. Decyzja ta została oparta na art. 6 ust. 1 lit. b) rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 (1). Pełny tekst decyzji dostępny jest wyłącznie w języku angielskim i zostanie podany do wiadomości publicznej po uprzednim usunięciu ewentualnych informacji stanowiących tajemnicę handlową. Tekst zostanie udostępniony:

w dziale dotyczącym połączeń przedsiębiorstw na stronie internetowej Komisji poświęconej konkurencji (http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/). Powyższa strona została wyposażona w różne funkcje pomagające odnaleźć konkretną decyzję w sprawie połączenia, w tym indeksy wyszukiwania według nazwy przedsiębiorstwa, numeru sprawy, daty i sektora,

w formie elektronicznej na stronie internetowej EUR-Lex (http://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=pl) jako dokument nr 32016M8105. Strona EUR-Lex zapewnia internetowy dostęp do europejskiego prawa.


(1)  Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1.


26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/1


Brak sprzeciwu wobec zgłoszonej koncentracji

(Sprawa M.8015 – Synthos/Ineos Styrenics)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2016/C 394/02)

W dniu 26 sierpnia 2016 r. Komisja podjęła decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu wobec powyższej zgłoszonej koncentracji i uznaniu jej za zgodną z rynkiem wewnętrznym. Decyzja ta została oparta na art. 6 ust. 1 lit. b) rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 (1). Pełny tekst decyzji dostępny jest wyłącznie w języku angielskim i zostanie podany do wiadomości publicznej po uprzednim usunięciu ewentualnych informacji stanowiących tajemnicę handlową. Tekst zostanie udostępniony:

w dziale dotyczącym połączeń przedsiębiorstw na stronie internetowej Komisji poświęconej konkurencji (http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/). Powyższa strona została wyposażona w różne funkcje pomagające odnaleźć konkretną decyzję w sprawie połączenia, w tym indeksy wyszukiwania według nazwy przedsiębiorstwa, numeru sprawy, daty i sektora,

w formie elektronicznej na stronie internetowej EUR-Lex (http://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=pl) jako dokument nr 32016M8015. Strona EUR-Lex zapewnia internetowy dostęp do europejskiego prawa.


(1)  Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1.


III Akty przygotowawcze

Europejski Bank Centralny

26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/2


OPINIA EUROPEJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO

z dnia 12 września 2016 r.

w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 345/2013 w sprawie europejskich funduszy venture capital oraz rozporządzenie (UE) nr 346/2013 w sprawie europejskich funduszy na rzecz przedsiębiorczości społecznej

(CON/2016/44)

(2016/C 394/03)

Wprowadzenie i podstawa prawna

W dniu 3 sierpnia 2016 r. Europejski Bank Centralny (EBC) otrzymał wniosek Rady Unii Europejskiej o wydanie opinii w sprawie wniosku (1) dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 345/2013 w sprawie europejskich funduszy venture capital (2) oraz rozporządzenie (UE) nr 346/2013 w sprawie europejskich funduszy na rzecz przedsiębiorczości społecznej (3) (zwanego dalej „projektem rozporządzenia”).

Właściwość EBC do wydania opinii wynika z art. 127 ust. 4 oraz art. 282 ust. 5 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, jako że projekt rozporządzenia zawiera postanowienia mające wpływ na zadania Europejskiego Systemu Banków Centralnych polegające na prowadzeniu polityki pieniężnej oraz przyczynianiu się do należytego wykonywania polityk prowadzonych przez właściwe władze w odniesieniu do stabilności systemu finansowego, zgodnie z art. 127 ust. 2 oraz art. 127 ust. 5 Traktatu. Rada Prezesów wydała niniejszą opinię zgodnie ze zdaniem pierwszym art. 17 ust. 5 Regulaminu Europejskiego Banku Centralnego.

1.   Uwagi ogólne

The EBC wspiera cele projektu rozporządzenia, które jest kluczowym elementem planu działania dotyczącego unii rynków kapitałowych (4) oraz uzupełnia pozostałe filary planu inwestycyjnego dla Europy (5). Projekt rozporządzenia powinien ułatwić inwestorom, zarządzającym funduszami i przedsiębiorstwom portfelowym korzystania z europejskich funduszy venture capital (EuVECA) i europejskich kwalifikowanych funduszy na rzecz przedsiębiorczości społecznej (EuSEF), przez co przyczynia się do realizacji unii rynków kapitałowych oraz dywersyfikacji źródeł finansowania i odblokowania kapitału.

2.   Uwagi szczegółowe

2.1.   Rejestracja funduszy EuVECA i EuSEF oraz zarządzających tymi funduszami

EBC zauważa, że projekt rozporządzenia nakłada wymogi względem zarządzających posiadających zezwolenie wydane na podstawie dyrektywy 2011/61/UE (6) podczas rejestracji funduszy EuVECA i EuSEF. Wymogi te obejmują dostarczenie informacji o pozwalających na identyfikację funduszy, jednostkek uczestnictwa lub udziałów wprowadzanych do obrotu oraz podmiotów faktycznie zarządzających takimi funduszami.

Zgodnie z wcześniejszymi opiniami EBC (7), standaryzacja informacji statystycznych, w szczególności poprzez zastosowanie niepowtarzalnych identyfikatorów instytucji, produktów i transakcji jest kluczowa celem osiągnięcia funkcjonującej w należyty sposób wysokiej jakości infrastruktury do gromadzenia danych. EBC w szczególności wspiera wykorzystanie uzgodnionych na poziomie międzynarodowym standardów, takich jak międzynarodowy numer identyfikacyjny papierów wartościowych (ISIN) oraz międzynarodowy identyfikator podmiotów prawnych (LEI) jako niepowtarzalnych identyfikatorów transakcji, celem spełnienia wymogów sprawozdawczych rynków papierów wartościowych (8). W przypadku funduszy EuVECA oraz EuSEF, EBC stoi na stanowisku, że informacje, których dostarczenia wymaga się od zarządzających funduszami podczas rejestracji tych funduszy, powinny obejmować wymóg zawarcia międzynarodowego kodu LEI dla identyfikacji funduszy i podmiotów posiadających zezwolenie na zarządzanie nimi (9). Kod ISIN powinien być również zawarty celem identyfikacji jednostek uczestnictwa lub udziałów w funduszach, które są wprowadzane do obrotu. Zwiększy to wiarygodność takich informacji statystycznych, zapewniając tym samym sprawną realizację polityki pieniężnej. Fundusze EuVECA i EuSEF stanowią część populacji sprawozdawczej na potrzeby statystyki w zakresie aktywów i zobowiązań funduszy inwestycyjnych, ustanowionej rozporządzeniem Europejskiego Banku Centralnego (UE) Nr 1073/2013 (EBC/2013/38) (10), a ich udziały i jednostki uczestnictwa stanowią część scentralizowanej bazy danych o papierach wartościowych, stosownie do wytycznych Europejskiego Banku Centralnego EBB/2012/21 (11). Dane te wykorzystywane są przez EBC w definiowaniu polityki pieniężnej Unii, w tym monitorowaniu i analizowaniu niestandardowych środków.

Co więcej, proponowany przez EBC wymóg przekazywania międzynarodowego kodu LEI oraz kodu ISIN powinien mieć zastosowanie do wszystkich transakcji, a nie wyłącznie określonych segmentów rynku. Takie zastosowanie zapewni dostępność dla interesariuszy minimalnego zestawu ujednoliconych informacji obejmujących główne cechy instytucji, produktów i transakcji na rynkach finansowych.

EBC jest w związku z tym zdania, że tam, gdzie to stosowne oraz w możliwym zakresie dalsze zmiany legislacyjne stanowiące podstawę unii rynków kapitałowych powinny wprowadzić obowiązek przekazywania niepowtarzalnych identyfikatorów. Przygotowałoby to grunt pod ustanowienie zautomatyzowanych procedur przetwarzania danych, co ułatwiłoby przekazywanie ujednoliconych informacji wszystkim interesariuszom na rynkach kapitałowych. W poprzednich opiniach EBC wyraził pogląd, że podczas objęcia papierów wartościowych ofertą publiczną lub dopuszczania ich do obrotu na rynku regulowanym podstawowe informacje zawarte w podsumowaniu prospektu emisyjnego powinny być dostępne w formie nadającej się do odczytu maszynowego oraz powinny zawierać niepowtarzalne identyfikatory w odniesieniu do emitentów, oferujących, gwarantów oraz samych papierów wartościowych (12). Jednostki uczestnictwa wyemitowane przez fundusze inwestycyjne będące przedsiębiorstwami zbiorowego inwestowania, inne, niż o charakterze zamkniętym zostały wyraźnie wyłączone z zakresu projektu rozporządzenia dotyczącego prospektu emisyjnego (13) i tym samym nie są objęte propozycją EBC dotyczącą obowiązkowego przekazywania niepowtarzalnych identyfikatorów (14).Dlatego też, celem częściowego domknięcia tej luki, projekt rozporządzenia powinien również przewidywać obowiązek przekazywania niepowtarzalnych identyfikatorów w ramach części proponowanych zmian do wymogów informacyjnych dla zarządzających funduszami podczas rejestracji ich funduszy EuvVECA i EuSEF.

2.2.   Centralne bazy danych ESMA zawierające dane o zarządzających funduszami EuVECA i EuSEF

EBC zauważa, że projekt rozporządzenia nakłada na Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) obowiązek utworzenia centralnych, powszechnie dostępnych baz danych: a) identyfikujących wszystkich zarządzających kwalifikowanymi funduszami venture capital, którzy posługują się nazwą „EuVECA”, funduszy, w odniesieniu do których stosują oni tę nazwę oraz państw, w których fundusze te są wprowadzane do obrotu; b) identyfikujących wszystkich zarządzających kwalifikowanymi funduszami na rzecz przedsiębiorczości społecznej, którzy posługują się nazwą „EuSEF”, funduszy w odniesieniu do których stosują oni tę nazwę oraz państw, w których fundusze te są wprowadzane do obrotu.

Zgodnie z powyższymi uwagami, EBC proponuje, aby te bazy danych, które ustanowić ma ESMA, obejmowały kod LEI każdego funduszu i jego zarządzającego, jak również numer ISIN udziałów lub jednostek uczestnictwa tego funduszu.

3.   Uwagi techniczne i propozycje zmian

Szczegółowe propozycje zmiany brzmienia projektu rozporządzenia wraz z uzasadnieniem zostały zawarte w odrębnym roboczym dokumencie technicznym,

Dokument roboczy o charakterze technicznym stanowi załącznik do niniejszej opinii oraz jest dostępny w języku angielskim na stronie internetowej EBC.

Sporządzono we Frankfurcie nad Menem dnia 12 września 2016 r.

Mario DRAGHI

Prezes EBC


(1)  COM(2016) 461 final.

(2)  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 345/2013 z dnia 17 kwietnia 2013 r. w sprawie europejskich funduszy venture capital (Dz.U. L 115 z 25.4.2013, s. 1).

(3)  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 346/2013 z dnia 17 kwietnia 2013 r. w sprawie europejskich funduszy na rzecz przedsiębiorczości społecznej (Dz.U. L 115 z 25.4.2013, s. 18).

(4)  Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów: Plan działania na rzecz tworzenia unii rynków kapitałowych (COM(2015) 468 final).

(5)  Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Banku Centralnego, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Komitetu Regionów oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego: Plan inwestycyjny dla Europy (COM(2014) 903 final).

(6)  Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/61/UE z dnia 8 czerwca 2011 r. w sprawie zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi i zmiany dyrektyw 2003/41/WE i 2009/65/WE oraz rozporządzeń (WE) nr 1060/2009 i (UE) nr 1095/2010 (Dz.U. L 174 z 1.7.2011, s. 1).

(7)  Zob. dokument „Building a Capital Markets Union – Eurosystem contribution to the European Commission’s Green Paper”, dostępny pod adresem: https://www.ecb.europa.eu/pub/pdf/other/150521_eurosystem_contribution_to_green_paper_-_building_a_cmuen.pdf.

(8)  Zob. szósty akapit w pkt. 2.4 opinii CON/2014/49. Opinie EBC są publikowane na stronie internetowej EBC pod adresem www.ecb.europa.eu. Rozwijane są również inne standardy uzgodnione na poziomie międzynarodowym, a mianowicie niepowtarzalny identyfikator produktu oraz niepowtarzalny identyfikator transakcji, których wykorzystanie na rynku należy wziąć pod uwagę jako kolejnych niepowtarzalnych identyfikatorów.

(9)  Przez zarządzających kwalifikowanym funduszem venture capital rozumie się na podstawie Art. 3 lit. c) rozporządzenia (UE) 345/2013 „osobę prawną, której regularna działalność gospodarcza polega na zarządzaniu co najmniej jednym kwalifikowanym funduszem venture capital” Zarządzający kwalifikowanymi funduszami na rzecz przedsiębiorczości społecznej definiowani są w podobny sposób w Art. 3 lit. c rozporządzenia (UE) nr 346/2013.

(10)  Rozporządzenie Europejskiego Banku Centralnego (UE) nr 1073/2013 z dnia 18 października 2013 r. dotyczące danych statystycznych w zakresie aktywów i zobowiązań funduszy inwestycyjnych (EBC/2013/38) (Dz.U. L 297 z 7.11.2013, s. 73).

(11)  Wytyczne Europejskiego Banku Centralnego z dnia 26 września 2012 r. w sprawie systemu zarządzania jakością danych na potrzeby scentralizowanej bazy danych o papierach wartościowych (EBC/2012/21) (Dz.U. L 307 z 7.11.2012, s. 89).

(12)  Zob. pkt 2.2 i 2.3 opinii CON/2016/15.

(13)  Zob. art. 1 ust 2 lit. a projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie prospektu emisyjnego publikowanego w związku z ofertą publiczną lub dopuszczeniem do obrotu papierów wartościowych (COM(2015) 583 final).

(14)  Zob. pkt 2.2 i 2.3 opinii CON/2016/15.


IV Informacje

INFORMACJE INSTYTUCJI, ORGANÓW I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH UNII EUROPEJSKIEJ

Komisja Europejska

26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/5


Kursy walutowe euro (1)

25 października 2016 r.

(2016/C 394/04)

1 euro =


 

Waluta

Kurs wymiany

USD

Dolar amerykański

1,0872

JPY

Jen

113,65

DKK

Korona duńska

7,4387

GBP

Funt szterling

0,88998

SEK

Korona szwedzka

9,7180

CHF

Frank szwajcarski

1,0848

ISK

Korona islandzka

 

NOK

Korona norweska

8,9868

BGN

Lew

1,9558

CZK

Korona czeska

27,021

HUF

Forint węgierski

308,16

PLN

Złoty polski

4,3042

RON

Lej rumuński

4,4901

TRY

Lir turecki

3,3407

AUD

Dolar australijski

1,4229

CAD

Dolar kanadyjski

1,4478

HKD

Dolar Hongkongu

8,4331

NZD

Dolar nowozelandzki

1,5208

SGD

Dolar singapurski

1,5133

KRW

Won

1 230,63

ZAR

Rand

15,0403

CNY

Yuan renminbi

7,3685

HRK

Kuna chorwacka

7,5030

IDR

Rupia indonezyjska

14 140,12

MYR

Ringgit malezyjski

4,5142

PHP

Peso filipińskie

52,418

RUB

Rubel rosyjski

67,4963

THB

Bat tajlandzki

37,998

BRL

Real

3,3872

MXN

Peso meksykańskie

20,1024

INR

Rupia indyjska

72,6370


(1)  Źródło: referencyjny kurs wymiany walut opublikowany przez EBC.


V Ogłoszenia

POSTĘPOWANIA ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ POLITYKI KONKURENCJI

Komisja Europejska

26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/6


Zawiadomienie skierowane do podmiotów gospodarczych – Nowa runda wniosków o zawieszenie ceł autonomicznych wspólnej taryfy celnej na niektóre produkty przemysłowe i rolne

(2016/C 394/05)

Niniejszym informuje się podmioty gospodarcze, że Komisja otrzymała wnioski zgodnie z ustaleniami administracyjnymi zawartymi w komunikacie Komisji dotyczącym autonomicznych zawieszeń i kontyngentów taryfowych (2011/C 363/02) (1), w ramach rundy lipcowej 2017 r.

Wykaz produktów, co do których wnioskuje się o zawieszenie cła, jest obecnie dostępny na stronie internetowej Komisji (w portalu Europa) poświęconej unii celnej (2).

Jednocześnie informuje się podmioty gospodarcze, że zastrzeżenia dotyczące nowych wniosków można zgłaszać Komisji, za pośrednictwem krajowej administracji, do dnia 16 grudnia 2016 r., w którym odbyć się ma drugie posiedzenie Grupy ds. Aspektów Ekonomicznych Taryf Celnych.

W celu uzyskania informacji na temat statusu wniosków zainteresowane podmioty gospodarcze powinny regularnie sprawdzać wspomniany wykaz.

Dodatkowe informacje na temat procedury zawieszenia ceł autonomicznych dostępne są na wyżej wymienionej stronie internetowej w portalu Europa:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/customs/customs_duties/tariff_aspects/suspensions/index_en.htm


(1)  Dz.U. C 363 z 13.12.2011, s. 6.

(2)  http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/susp/susp_home.jsp?Lang=pl


26.10.2016   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 394/7


Zgłoszenie zamiaru koncentracji

(Sprawa M.8177 – AMC UK/Odeon and UCI Cinemas)

Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2016/C 394/06)

1.

W dniu 19 października 2016 r., zgodnie z art. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 (1), Komisja otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji, w wyniku której przedsiębiorstwo AMC Entertainment Holdings Inc. (Stany Zjednoczone Ameryki) należące do Dalian Wanda Group (Chińska Republika Ludowa) przejmuje, w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, kontrolę nad całym przedsiębiorstwem Odeon and UCI Cinemas (Zjednoczone Królestwo) w drodze zakupu udziałów.

2.

Przedmiotem działalności gospodarczej przedsiębiorstw biorących udział w koncentracji jest:

—   w przypadku przedsiębiorstwa AMC: działalność w obszarze usług dotyczących pokazów kinowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Zjednoczonym Królestwie. Prowadzi ono 386 kin, z których większość znajduje się w USA, a tylko 1 mieści się w Europie. Posiada ono również udziały w branży reklamy kinowej i dystrybucji filmowej w USA, chociaż samo nie angażuje się bezpośrednio w taką działalność,

—   w przypadku przedsiębiorstw Odeon i UCI Cinemas: Odeon i UCI Cinemas prowadzą 242 kina pod marką Odeon, UCI, UCI Kinowelt i Cinesa w Zjednoczonym Królestwie, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech, w Niemczech i w Austrii. Do Odeon należy również szereg przedsiębiorstw joint venture prowadzących działalność w obszarach związanych z usługami dotyczącymi pokazów kinowych, w tym spółka zajmująca się reklamą kinową oraz joint venture prowadzące dystrybucję filmów, przy czym oba te podmioty mają siedzibę w Zjednoczonym Królestwie, a także platforma sprzedaży biletów w internecie w Niemczech. Odeon posiada niewielkie udziały w branży usług dotyczących pokazów kinowych w Chinach.

3.

Po wstępnej analizie Komisja uznała, że zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednocześnie Komisja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej kwestii. Należy zauważyć, iż zgodnie z zawiadomieniem Komisji w sprawie uproszczonej procedury rozpatrywania niektórych koncentracji na podstawie rozporzadzenia Rady (WE) nr 139/2004 (2) sprawa ta może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury określonej w tym zawiadomieniu.

4.

Komisja zwraca się do zainteresowanych osób trzecich o zgłaszanie ewentualnych uwag na temat planowanej koncentracji.

Komisja musi otrzymać takie uwagi w nieprzekraczalnym terminie dziesięciu dni od daty niniejszej publikacji. Można je przesyłać do Komisji faksem (+32 22964301), pocztą elektroniczną na adres: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu lub listownie, podając numer referencyjny: M.8177 – AMC UK/Odeon and UCI Cinemas, na poniższy adres Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji Komisji Europejskiej:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1 (rozporządzenie w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw).

(2)  Dz.U. C 366 z 14.12.2013, s. 5.