ISSN 1977-0766

doi:10.3000/19770766.L_2013.101.pol

Dziennik Urzędowy

Unii Europejskiej

L 101

European flag  

Wydanie polskie

Legislacja

Tom 56
10 kwietnia 2013


Spis treści

 

II   Akty o charakterze nieustawodawczym

Strona

 

 

ROZPORZĄDZENIA

 

*

Rozporządzenie Komisji (UE) nr 322/2013 z dnia 9 kwietnia 2013 r. wszczynające dochodzenie dotyczące możliwego obchodzenia środków antydumpingowych wprowadzonych rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) nr 791/2011 w odniesieniu do przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej poprzez przywóz niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych wysyłanych z Indii i Indonezji, zgłoszonych lub niezgłoszonych jako pochodzące z Indii i Indonezji, oraz poddające ten przywóz rejestracji

1

 

*

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 323/2013 z dnia 9 kwietnia 2013 r. dodające do kwot połowowych na 2013 r. określone ilości zatrzymane w roku 2012 na mocy art. 4 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 847/96

5

 

 

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 324/2013 z dnia 9 kwietnia 2013 r. ustanawiające standardowe wartości w przywozie dla ustalania ceny wejścia niektórych owoców i warzyw

27

 

 

DECYZJE

 

 

2013/173/UE

 

*

Decyzja Komisji z dnia 8 kwietnia 2013 r. w sprawie środka podjętego przez Danię zgodnie z art. 11 dyrektywy 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady wprowadzającego zakaz użycia określonego typu wielozadaniowych maszyn do robót ziemnych (notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1874)  ( 1 )

29

 

 

2013/174/UE

 

*

Decyzja wykonawcza Komisji z dnia 8 kwietnia 2013 r. ustanawiająca wykaz inspektorów Unii na podstawie art. 79 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1224/2009 (notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1882)

31

 

 

2013/175/UE

 

*

Decyzja wykonawcza Komisji z dnia 8 kwietnia 2013 r. dotycząca wkładu finansowego Unii na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 247/2006 do programu zwalczania organizmów szkodliwych dla roślin i produktów roślinnych we francuskich departamentach zamorskich na rok 2013 (notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1934)

48

 


 

(1)   Tekst mający znaczenie dla EOG

PL

Akty, których tytuły wydrukowano zwykłą czcionką, odnoszą się do bieżącego zarządzania sprawami rolnictwa i generalnie zachowują ważność przez określony czas.

Tytuły wszystkich innych aktów poprzedza gwiazdka, a drukuje się je czcionką pogrubioną.


II Akty o charakterze nieustawodawczym

ROZPORZĄDZENIA

10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/1


ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 322/2013

z dnia 9 kwietnia 2013 r.

wszczynające dochodzenie dotyczące możliwego obchodzenia środków antydumpingowych wprowadzonych rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) nr 791/2011 w odniesieniu do przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej poprzez przywóz niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych wysyłanych z Indii i Indonezji, zgłoszonych lub niezgłoszonych jako pochodzące z Indii i Indonezji, oraz poddające ten przywóz rejestracji

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1225/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie ochrony przed przywozem produktów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej (1) („rozporządzenie podstawowe”), w szczególności jego art. 13 ust. 3 i art. 14 ust. 5,

po konsultacji z Komitetem Doradczym zgodnie z art. 13 ust. 3 i art. 14 ust. 5 rozporządzenia podstawowego,

a także mając na uwadze, co następuje:

A.   WNIOSEK

(1)

Komisja Europejska („Komisja”) otrzymała wniosek złożony na podstawie art. 13 ust. 3 oraz art. 14 ust. 5 rozporządzenia podstawowego o zbadanie możliwego obchodzenia środków antydumpingowych wprowadzonych w odniesieniu do przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, oraz poddanie rejestracji przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, wysyłanych z Indii i Indonezji, zgłoszonych lub niezgłoszonych jako pochodzące z Indii i Indonezji.

(2)

Wniosek został złożony w dniu 25 lutego 2013 r. przez Saint-Gobain Adfors CZ spol. s r. o., Tolnatext Fonalfeldolgozó, „Valmieras stikla šķiedra” AS i Vitrulan Technical Textiles GmbH – czterech unijnych producentów niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych.

B.   PRODUKT

(3)

Produktami, których dotyczy możliwe obchodzenie środków, są tkaniny siatkowe o otwartych oczkach z włókien szklanych, o wielkości oczka powyżej 1,8 mm na długość i szerokość oraz o masie powierzchniowej powyżej 35 g/m2, z wyłączeniem tarcz z włókna szklanego, pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej, obecnie objęte kodami CN ex 7019 51 00 i ex 7019 59 00 („produkt objęty postępowaniem”).

(4)

Dochodzeniem objęty jest taki sam produkt jak ten określony w poprzednim motywie, ale wysyłany z Indii i Indonezji, zgłoszony lub niezgłoszony jako pochodzący z Indii i Indonezji, objęty obecnie tym samym kodem CN co produkt objęty postępowaniem („produkt objęty dochodzeniem”).

C.   OBOWIĄZUJĄCE ŚRODKI

(5)

Środkami obecnie obowiązującymi, które być może są obchodzone, są środki antydumpingowe wprowadzone rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) nr 791/2011 (2).

D.   PODSTAWA WNIOSKU

(6)

Wniosek zawiera wystarczające dowody prima facie wskazujące, iż środki antydumpingowe wprowadzone względem przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, są obchodzone poprzez dokonywanie przeładunku w Indiach i Indonezji.

(7)

Przedstawione dowody prima facie są następujące:

(8)

We wniosku wskazano, że po wprowadzeniu środków w odniesieniu do produktu objętego postępowaniem zaszła istotna zmiana w strukturze handlu obejmującego wywóz z Chińskiej Republiki Ludowej, Indii i Indonezji do Unii oraz że nie ma innego wystarczającego powodu lub ekonomicznego uzasadnienia tej zmiany niż nałożenie cła.

(9)

Wymieniona zmiana struktury handlu wydaje się wynikać z przeładunku niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, dokonywanego w Indiach lub w Indonezji, a następnie wysyłki do Unii.

(10)

Ponadto wniosek zawiera wystarczające dowody prima facie wskazujące, iż skutki naprawcze obowiązujących środków antydumpingowych wprowadzonych w odniesieniu do produktu objętego postępowaniem zostały osłabione zarówno pod względem ilości, jak i ceny. Wydaje się, że znaczne wielkości przywozu produktu objętego dochodzeniem zastąpiły przywóz produktu objętego postępowaniem. Ponadto istnieją wystarczające dowody na to, że przywóz produktu objętego dochodzeniem dokonywany jest po cenach niższych od ceny niewyrządzającej szkody ustalonej w dochodzeniu, które doprowadziło do wprowadzenia obowiązujących środków.

(11)

Ponadto wniosek zawiera wystarczające dowody prima facie wskazujące, iż ceny produktu objętego dochodzeniem są cenami dumpingowymi w odniesieniu do wartości normalnej ustalonej poprzednio dla produktu objętego postępowaniem.

(12)

Jeżeli podczas dochodzenia zidentyfikowane zostaną praktyki objęte art. 13 rozporządzenia podstawowego, mające na celu obejście środków antydumpingowych poprzez Indie i Indonezję, inne niż przeładunek, dochodzenie może objąć również te praktyki.

E.   PROCEDURA

(13)

W związku z powyższym Komisja stwierdza, iż istnieją wystarczające dowody uzasadniające wszczęcie dochodzenia na podstawie art. 13 ust. 3 rozporządzenia podstawowego oraz poddanie rejestracji przywozu produktu objętego dochodzeniem, zgłoszonego lub niezgłoszonego jako pochodzący z Indii lub Indonezji, zgodnie z art. 14 ust. 5 rozporządzenia podstawowego.

a)   Kwestionariusze

(14)

W celu uzyskania informacji uznanych za niezbędne dla dochodzenia Komisja prześle kwestionariusze do znanych eksporterów/producentów oraz znanych zrzeszeń eksporterów/producentów w Indiach i w Indonezji, do znanych eksporterów/producentów oraz znanych zrzeszeń eksporterów/producentów w Chińskiej Republice Ludowej, do znanych importerów i znanych zrzeszeń importerów w Unii oraz do władz Chińskiej Republiki Ludowej, Indii i Indonezji. W stosownych przypadkach wnioski o przekazanie informacji mogą być również kierowane do przemysłu unijnego.

(15)

W każdym przypadku wszystkie zainteresowane strony powinny skontaktować się z Komisją niezwłocznie, ale nie później niż w terminie określonym w art. 3 niniejszego rozporządzenia, i wystąpić o kwestionariusz w terminie określonym w art. 3 ust. 1 niniejszego rozporządzenia, biorąc pod uwagę fakt, że termin określony w art. 3 ust. 2 niniejszego rozporządzenia dotyczy wszystkich zainteresowanych stron.

(16)

Władze Chińskiej Republiki Ludowej, Indii i Indonezji zostaną powiadomione o wszczęciu dochodzenia.

b)   Gromadzenie informacji i przeprowadzanie przesłuchań

(17)

Wszystkie zainteresowane strony niniejszym wzywa się do przedstawienia swoich opinii na piśmie oraz do dostarczenia dowodów potwierdzających zgłaszane fakty. Ponadto Komisja może przesłuchać zainteresowane strony, pod warunkiem że wystąpiły one z pisemnym wnioskiem o przesłuchanie, wskazując szczególne powody, dla których powinny zostać wysłuchane.

c)   Zwolnienie przywozu z wymogu rejestracji lub podlegania środkom

(18)

Zgodnie z art. 13 ust. 4 rozporządzenia podstawowego przywóz produktu objętego dochodzeniem może zostać zwolniony z wymogu rejestracji lub podlegania środkom, jeżeli nie stanowi on obejścia środków.

(19)

Ponieważ możliwe obchodzenie środków występuje poza Unią, zgodnie z art. 13 ust. 4 rozporządzenia podstawowego zwolnienia mogą zostać przyznane indyjskim i indonezyjskim producentom niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, o wielkości oczka powyżej 1,8 mm na długość i szerokość oraz o wadze powyżej 35 g/m2, z wyłączeniem tarcz z włókna szklanego, którzy mogą wykazać, że nie są powiązani (3) z jakimkolwiek producentem podlegającym wymienionym środkom (4), oraz w odniesieniu do których ustalono, że nie uczestniczą w praktykach mających na celu obejście środków antydumpingowych, jak wskazano w art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia podstawowego. Producenci zainteresowani otrzymaniem zwolnienia powinni przedłożyć wniosek należycie poparty dowodami w terminie wskazanym w art. 3 ust. 3 niniejszego rozporządzenia.

F.   REJESTRACJA

(20)

Zgodnie z art. 14 ust. 5 rozporządzenia podstawowego przywóz produktu objętego dochodzeniem powinien zostać poddany rejestracji w celu dopilnowania, by, jeśli w wyniku dochodzenia zostanie stwierdzone obchodzenie środków, cła antydumpingowe mogły być pobrane w odpowiedniej wysokości od dnia wprowadzenia rejestracji tego przywozu wysyłanego z Indii i Indonezji.

G.   TERMINY

(21)

W interesie dobrego zarządzania należy określić terminy, w których:

zainteresowane strony mogą zgłosić się do Komisji, przedstawić swoje opinie na piśmie i przedłożyć odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu lub przedstawić wszystkie inne informacje, które mają zostać uwzględnione podczas dochodzenia,

producenci w Indiach i Indonezji mogą złożyć wniosek o zwolnienie przywozu z rejestracji lub środków,

zainteresowane strony mogą złożyć pisemny wniosek o przesłuchanie przez Komisję.

(22)

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż korzystanie z większości praw proceduralnych, ustanowionych w rozporządzeniu podstawowym, jest uwarunkowane zgłoszeniem się przez stronę w terminie określonym w art. 3 niniejszego rozporządzenia.

H.   BRAK WSPÓŁPRACY

(23)

W przypadkach, w których zainteresowana strona odmawia dostępu do niezbędnych informacji, nie dostarcza ich w określonych terminach albo znacznie utrudnia dochodzenie, istnieje możliwość dokonania ustaleń potwierdzających lub zaprzeczających na podstawie dostępnych faktów zgodnie z art. 18 rozporządzenia podstawowego.

(24)

W przypadku ustalenia, że zainteresowana strona dostarczyła nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, informacje te będą pominięte, a ustalenia mogą być dokonywane na podstawie dostępnych faktów.

(25)

Jeżeli zainteresowana strona nie współpracuje lub współpracuje jedynie częściowo i z tego względu ustalenia opierają się na dostępnych faktach zgodnie z art. 18 rozporządzenia podstawowego, wynik może być mniej korzystny dla wymienionej strony niż w przypadku, gdyby strona ta współpracowała.

I.   HARMONOGRAM DOCHODZENIA

(26)

Dochodzenie zostanie zamknięte, zgodnie z art. 13 ust. 3 rozporządzenia podstawowego, w terminie dziewięciu miesięcy, począwszy od daty opublikowania niniejszego rozporządzenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

J.   PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

(27)

Wszelkie dane osobowe zgromadzone podczas niniejszego dochodzenia będą traktowane zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 45/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2000 r. o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez instytucje i organy wspólnotowe i o swobodnym przepływie takich danych (5).

K.   RZECZNIK PRAW STRON

(28)

Zainteresowane strony mogą wystąpić o interwencję urzędnika Dyrekcji Generalnej ds. Handlu pełniącego rolę rzecznika praw stron. Rzecznik praw stron pośredniczy w kontaktach między zainteresowanymi stronami i służbami Komisji prowadzącymi dochodzenie. Rzecznik praw stron rozpatruje wnioski o dostęp do akt, spory dotyczące poufności dokumentów, wnioski o przedłużenie terminów i wnioski stron trzecich o przesłuchanie. Rzecznik praw stron może zorganizować przesłuchanie indywidualnej zainteresowanej strony i podjąć się mediacji, aby zapewnić pełne wykonanie prawa zainteresowanych stron do obrony.

(29)

Wniosek o przesłuchanie z udziałem rzecznika praw stron należy sporządzić na piśmie, podając uzasadnienie. Rzecznik praw stron umożliwi także zorganizowanie przesłuchania z udziałem stron pozwalającego na przedstawienie różnych stanowisk i odpierających je argumentów.

(30)

Dodatkowe informacje i dane kontaktowe zainteresowane strony mogą uzyskać na stronach internetowych Dyrekcji Generalnej ds. Handlu dotyczących rzecznika praw stron: http://ec.europa.eu/trade/tackling-unfair-trade/hearing-officer/index_en.htm,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Niniejszym wszczyna się dochodzenie na podstawie art. 13 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1225/2009 w celu ustalenia, czy przywóz do Unii niektórych tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych, o wielkości oczka powyżej 1,8 mm na długość i szerokość oraz o wadze powyżej 35 g/m2, z wyłączeniem tarcz z włókna szklanego, wysyłanych z Indii i Indonezji, zgłoszonych lub niezgłoszonych jako pochodzące z Indii i Indonezji, obecnie objętych kodami CN ex 7019 51 00 i ex 7019 59 00 (kody TARIC 7019510014, 7019510015, 7019590014 i 7019590015), stanowi obejście środków wprowadzonych rozporządzeniem wykonawczym (UE) nr 791/2011.

Artykuł 2

Na podstawie art. 13 ust. 3 oraz art. 14 ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 1225/2009 organy celne podejmują właściwe kroki w celu rejestrowania przywozu do Unii określonego w art. 1 niniejszego rozporządzenia.

Rejestracja wygasa po upływie dziewięciu miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Komisja może w drodze rozporządzenia nakazać organom celnym zaprzestania rejestrowania przywozu do Unii produktów wytwarzanych przez producentów, którzy złożyli wnioski o zwolnienie z wymogu rejestracji i co do których ustalono, że spełniają warunki wymagane do przyznania zwolnienia.

Artykuł 3

1.   Wnioski o kwestionariusze należy składać do Komisji w terminie 15 dni od dnia opublikowania niniejszego rozporządzenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

2.   Zainteresowane strony, jeżeli ich wnioski mają być uwzględnione podczas dochodzenia, muszą zgłosić się do Komisji, przedstawić swoje opinie na piśmie i przedłożyć odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu lub przedstawić wszystkie inne informacje w terminie 37 dni od daty opublikowania niniejszego rozporządzenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, o ile nie wskazano inaczej.

3.   Producenci z Indii i Indonezji, ubiegający się o zwolnienie przywozu z podlegania rejestracji lub środkom, powinni przedłożyć wniosek należycie poparty dowodami w tym samym terminie 37 dni.

4.   Zainteresowane strony mogą również składać wnioski o przesłuchanie przez Komisję w tym samym terminie 37 dni.

5.   Zainteresowane strony proszone są o składanie wszystkich oświadczeń i wniosków w formie elektronicznej (oświadczenia niepoufne pocztą elektroniczną, poufne na płytach CD-R/DVD) oraz o wskazanie swojej nazwy, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu i faksu. Niemniej jednak pełnomocnictwa, podpisane poświadczenia oraz ich aktualizacje, towarzyszące odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu, należy składać w formie papierowej, tj. pocztą lub osobiście, na adres podany poniżej. Zgodnie z art. 18 ust. 2 rozporządzenia podstawowego, jeżeli zainteresowana strona nie może przekazać oświadczeń i wniosków w formie elektronicznej, musi niezwłocznie poinformować o tym Komisję. Zainteresowane strony mogą uzyskać dodatkowe informacje dotyczące korespondencji z Komisją na odpowiedniej stronie internetowej Dyrekcji Generalnej ds. Handlu: http://ec.europa.eu/trade/tackling-unfair-trade/trade-defence.

Wszelkie oświadczenia pisemne, łącznie z informacjami wymaganymi w niniejszym rozporządzeniu, odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu i korespondencję dostarczaną przez zainteresowane strony na zasadzie poufności należy oznakować „Limited (6) oraz, zgodnie z art. 19 ust. 2 rozporządzenia podstawowego, dołączyć do nich wersję bez klauzuli poufności, oznakowaną „For inspection by interested parties”.

Adres Komisji do celów korespondencji:

European Commission

Directorate-General for Trade

Directorate H

Office: N105 08/20

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIA

Faks + 32 22993704

E-mail: Trade-R571-AC-mesh@ec.europa.eu

Artykuł 4

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 9 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji

José Manuel BARROSO

Przewodniczący


(1)  Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 51.

(2)  Dz.U. L 204 z 9.8.2011, s. 1.

(3)  Zgodnie z art. 143 rozporządzenia Komisji (EWG) nr 2454/93 (Dz.U. L 253 z 11.10.1993, s. 1) dotyczącego wykonania Wspólnotowego kodeksu celnego za powiązane uznaje się osoby, tylko gdy: a) jedna jest urzędnikiem lub dyrektorem w firmie drugiej osoby; b) są one prawnie uznanymi wspólnikami w działalności gospodarczej; c) są one pracodawcą i pracobiorcą; d) dowolna osoba, bezpośrednio lub pośrednio, jest właścicielem co najmniej 5 % akcji lub udziałów z prawem głosu obu osób lub co najmniej tyle takich akcji lub udziałów kontroluje bądź posiada; e) jedna z osób bezpośrednio bądź pośrednio kontroluje drugą; f) obie znajdują się pod bezpośrednią lub pośrednią kontrolą trzeciej osoby; g) wspólnie kontrolują, bezpośrednio lub pośrednio, trzecią osobę; lub h) są członkami rodziny. Za członków rodziny uważa się wyłącznie osoby pozostające ze sobą w którymkolwiek z wymienionych poniżej stosunków: (i) mąż i żona; (ii) rodzice i dzieci; (iii) bracia i siostry (rodzeni lub przyrodni); (iv) dziadkowie i wnuki; (v) wuj lub ciotka i bratanek lub siostrzeniec oraz bratanica lub siostrzenica; (vi) teściowie i zięć lub synowa; (vii) szwagier i szwagierka. W tym kontekście „osoba” oznacza każdą osobę fizyczną lub prawną.

(4)  Jednak nawet jeżeli producenci są powiązani w wyżej wymieniony sposób z przedsiębiorstwami podlegającymi obowiązującym środkom wprowadzonym względem przywozu produktu objętego postępowaniem pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej, zwolnienie może zostać przyznane, jeśli brak jest dowodów na to, że powiązanie z przedsiębiorstwami podlegającymi pierwotnym środkom zostało ustanowione lub wykorzystane w celu obejścia środków pierwotnych.

(5)  Dz.U. L 8 z 12.1.2001, s. 1.

(6)  Dokument oznakowany „Limited” jest uważany za dokument poufny zgodnie z art. 19 rozporządzenia (WE) nr 1225/2009 i art. 6 Porozumienia WTO o stosowaniu artykułu VI Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu 1994 (porozumienie antydumpingowe). Jest on także dokumentem chronionym zgodnie z art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1049/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 145 z 31.5.2001, s. 43).


10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/5


ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 323/2013

z dnia 9 kwietnia 2013 r.

dodające do kwot połowowych na 2013 r. określone ilości zatrzymane w roku 2012 na mocy art. 4 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 847/96

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 847/96 z dnia 6 maja 1996 r. wprowadzające dodatkowe, ustalane z roku na rok, warunki zarządzania ogólnym dopuszczalnym połowem (TAC) i kwotami (1), w szczególności jego art. 4 ust. 2,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Zgodnie z art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 847/96 państwa członkowskie mogą zwrócić się do Komisji przed dniem 31 października roku stosowania przydzielonej im kwoty o zatrzymanie i przeniesienie na rok następny do 10 % tej kwoty. Komisja dodaje wówczas zatrzymaną ilość do przyznanej kwoty.

(2)

Rozporządzenie Rady (UE) nr 1225/2010 z dnia 13 grudnia 2010 r. ustalające na lata 2011 i 2012 uprawnienia do połowów dla statków UE dotyczące stad niektórych gatunków ryb głębinowych (2), rozporządzenie Rady (UE) nr 1256/2011 z dnia 30 listopada 2011 r. w sprawie ustalenia uprawnień do połowów na 2012 rok dla pewnych stad ryb i grup stad ryb stosowane na wodach Morza Bałtyckiego oraz zmiany rozporządzenia (UE) nr 1124/2010 (3), rozporządzenie Rady (UE) nr 5/2012 z dnia 19 grudnia 2011 r. ustalające uprawnienia do połowów na 2012 rok dla niektórych stad ryb i grup stad ryb, mające zastosowanie na wodach Morza Czarnego (4), rozporządzenie Rady (UE) nr 43/2012 z dnia 17 stycznia 2012 r. ustalające uprawnienia do połowów dla statków UE na 2012 r. w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które nie są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych (5) oraz rozporządzenie Rady (UE) nr 44/2012 z dnia 17 stycznia 2012 r. ustalające uprawnienia do połowów na 2012 r. dostępne na wodach UE oraz – dla statków UE – na określonych wodach nienależących do Unii w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych (6) określają kwoty połowowe obowiązujące w 2012 r. dla niektórych stad ryb oraz precyzują, które stada mogą być objęte środkami przewidzianymi w rozporządzeniu (WE) nr 847/96.

(3)

Rozporządzenie Rady (UE) nr 1262/2012 z dnia 20 grudnia 2012 r. ustalające na lata 2013 i 2014 uprawnienia do połowów dla unijnych statków rybackich dotyczące niektórych stad ryb głębinowych (7), rozporządzenie Rady (UE) nr 1088/2012 z dnia 20 listopada 2012 r. ustalające uprawnienia do połowów na 2013 rok w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb w Morzu Bałtyckim (8), rozporządzenie Rady (UE) nr 1261/2012 z dnia 20 grudnia 2012 r. ustalające uprawnienia do połowów na 2013 rok dla niektórych stad ryb i grup stad ryb, mające zastosowanie na wodach Morza Czarnego (9), rozporządzenie Rady (UE) nr 39/2013 z dnia 21 stycznia 2013 r. ustalające uprawnienia do połowów dla statków UE na 2013 r. w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które nie są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych (10) oraz rozporządzenie Rady (UE) nr 40/2013 z dnia 21 stycznia 2013 r. ustalające uprawnienia do połowów na 2013 r. dostępne w wodach UE oraz – dla statków UE – na określonych wodach nienależących do Unii w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych (11) określają kwoty połowowe obowiązujące w 2013 r. dla niektórych stad ryb.

(4)

Na mocy art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 847/96 niektóre państwa członkowskie wystąpiły przed dniem 31 października 2012 r. z wnioskiem o zatrzymanie części kwot przyznanych im na 2012 r. i o przeniesienie ich na następny rok. Zatrzymane ilości powinny zostać dodane do kwot na 2013 rok, z zachowaniem ograniczeń wskazanych we wspomnianym rozporządzeniu.

(5)

Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu ds. Rybołówstwa i Akwakultury,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Kwoty połowowe ustanowione na 2013 r. w rozporządzeniach (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 1088/2012, (UE) nr 1261/2012, (UE) nr 39/2013 oraz (UE) nr 40/2013 zwiększa się zgodnie z załącznikiem.

Artykuł 2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie siódmego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 9 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji

José Manuel BARROSO

Przewodniczący


(1)  Dz.U. L 115 z 9.5.1996, s. 3.

(2)  Dz.U. L 336 z 21.12.2010, s. 1.

(3)  Dz.U. L 320 z 3.12.2011, s. 3.

(4)  Dz.U. L 3 z 6.1.2012, s. 1.

(5)  Dz.U. L 25 z 27.1.2012, s. 1.

(6)  Dz.U. L 25 z 27.1.2012, s. 55.

(7)  Dz.U. L 356 z 22.12.2012, s. 22.

(8)  Dz.U. L 323 z 22.11.2012, s. 2.

(9)  Dz.U. L 356 z 22.12.2012, s. 19.

(10)  Dz.U. L 23 z 25.1.2013, s. 1.

(11)  Dz.U. L 23 z 25.1.2013, s. 54.


ZAŁĄCZNIK

Kod państwa

Kod stada

Gatunek

Nazwa obszaru

Ostateczna kwota na rok 2012 (1)

(w tonach)

Połowy w 2012 r.

(w tonach)

Połowy na specjalnych warunkach w 2012 r.

(w tonach)

Ostateczna kwota

(%)

Przeniesione ilości

(w tonach)

BEL

ANF/07.

Żabnicowate

VII

1 688

1 374,2

141,7

89,80

168,8

BEL

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

358

132,6

 

37,04

35,8

BEL

ANF/8ABDE.

Żabnicowate

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

95

59,7

 

62,84

9,5

BEL

COD/07 A.

Dorsz

VIIa

28

22,9

 

81,79

2,8

BEL

COD/07D.

Dorsz

VIId

71

39,8

 

56,06

7,1

BEL

COD/7XAD34

Dorsz

VIIb, VIIc, VIIe–k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

327

288,9

 

88,35

32,7

BEL

HAD/07 A.

Plamiak

VIIa

39

12,8

 

32,82

3,9

BEL

HAD/5BC6 A.

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb oraz VIa

7

0

 

0

0,7

BEL

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

8

0

 

0

0,8

BEL

HAD/7X7A34

Plamiak

VII b-k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

243

235,4

 

96,87

7,6

BEL

HKE/2AC4-C

Morszczuk

wody UE obszarów IIa oraz IV

32

27,1

 

84,69

3,2

BEL

HKE/571214

Morszczuk

VI oraz VII; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

23

9,7

 

42,17

2,3

BEL

HKE/8ABDE.

Morszczuk

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

10

2,6

 

26

1

BEL

LEZ/07.

Smuklice

VII

659

600,9

 

91,18

58,1

BEL

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

9

0,2

 

2,2

0,9

BEL

LIN/04-C.

Molwa

wody UE obszaru IV

24

11,7

 

48,75

2,4

BEL

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

74

61,4

 

82,97

7,4

BEL

NEP/07.

Homarzec

VII

72

6,4

 

8,89

7,2

BEL

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

1 268

372,6

 

29,38

126,8

BEL

NEP/8ABDE.

Homarzec

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

6

1,4

 

23,33

0,6

BEL

PLE/07 A.

Gładzica

VIIa

433

235,6

 

54,41

43,3

BEL

PLE/7DE.

Gładzica

VIId oraz VIIe

1 216

1 167,7

 

96,03

48,3

BEL

PLE/7HJK.

Gładzica

VIIh, VIIj oraz VIIk

2

1,4

 

70

0,2

BEL

SOL/07 A.

Sola

VIIa

246

221,7

 

90,12

24,3

BEL

SOL/07D.

Sola

VIId

1 689

939,2

 

55,61

168,9

BEL

SOL/07E.

Sola

VIIe

40

37,4

 

93,5

2,6

BEL

SOL/24-C

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

1 558

601,1

 

38,58

155,8

BEL

SOL/7FG.

Sola

VIIf oraz VIIg

867,9

839,7

 

96,75

28,2

BEL

SOL/7HJK.

Sola

VIIh, VIIj oraz VIIk

39

18,1

 

46,41

3,9

BEL

SOL/8AB.

Sola

VIIIa oraz VIIIb

386

385,2

 

99,79

0,8

BEL

SRX/07D.

Rajowate

wody UE obszaru VIId

63

8,3

46,8

87,46

6,3

BEL

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

208

28

156,9

88,89

20,8

BEL

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

1 422

112

1 183,6

91,11

126,4

BEL

SRX/89-C.

Rajowate

wody UE obszarów VIII oraz IX

10

0,3

3,3

36

1

BEL

WHG/07 A.

Witlinek

VIIa

5

4,4

 

88

0,5

BEL

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

326

235,4

 

72,2

32,6

DEU

ANF/07.

Żabnicowate

VII

339

269,926

 

79,62

33,9

DEU

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

386

260,977

 

67,61

38,6

DEU

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

154

142,055

 

92,24

11,945

DEU

ARU/1/2.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

33

0

 

0

3,3

DEU

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

22

0

 

0

2,2

DEU

ARU/567.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

1 036

537,699

 

51,9

103,6

DEU

BLI/03-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszaru III

2

0

 

0

0,2

DEU

BLI/24-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów II i IV

4

0

 

0

0,4

DEU

BSF/1234-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

3

0

 

0

0,3

DEU

COD/03AS.

Dorsz

Kattegat

2

0,051

 

2,55

0,2

DEU

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

4 811,48

2 457,146

 

51,07

481,148

DEU

GFB/1234-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

9

0

 

0

0,9

DEU

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

10

0

 

0

1

DEU

HAD/5BC6 A.

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb oraz VIa

8

0,079

 

0,99

0,8

DEU

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

10

0

 

0

1

DEU

HER/5B6ANB

Śledź

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb oraz VIaN

1 979

1 829,419

 

92,44

149,581

DEU

HER/7G-K.

Śledź

VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

253

230,034

 

90,92

22,966

DEU

HKE/2AC4-C

Morszczuk

wody UE obszarów IIa oraz IV

102

101,746

 

99,75

0,254

DEU

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

17 471

17 054,643

 

97,61

416,357

DEU

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

6

1,426

 

23,76

0,6

DEU

LIN/04-C

Molwa

wody UE obszaru IV

100,3

32,75

 

32,65

10,03

DEU

LIN/1/2.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

9

0,44

 

0,44

0,9

DEU

LIN/3 A/BCD

Molwa

IIIa; wody UE obszaru IIIbcd

1,5

0,561

 

37,4

0,15

DEU

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

4

3,927

 

98,18

0,073

DEU

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

836,5

385,681

 

46,10

83,65

DEU

NEP/3 A/BCD

Homarzec

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

15

10,876

 

72,51

1,5

DEU

POK/56-14

Czarniak

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, XII oraz XIV

12,7

8,509

 

67

1,27

DEU

RNG/03-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszaru III

5

0

 

0

0,5

DEU

RNG/124-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz IV

1

0

 

0

0,1

DEU

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

5

0

 

0

0,5

DEU

SAN/2A3A4.

Dobijaki

wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV

1 739

1 708,431

 

98,24

30,569

DEU

SOL/24-C

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

1 075

440,31

 

40,96

107,5

DEU

SOL/3 A/BCD

Sola

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

34

11,875

 

34,93

3,4

DEU

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

17

16,689

 

98,17

0,311

DEU

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

14

0,532

 

3,8

1,4

DEU

USK/04-C.

Brosma

wody UE obszaru IV

18

0,564

 

3,13

1,8

DEU

USK/1214EI

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz XIV

7

0,02

 

0,29

0,7

DEU

USK/3 A/BCD

Brosma

IIIa, wody UE podrejonów 22-32

7

0

 

0

0,7

DNK

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

789

278,33

 

35,28

78,9

DNK

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

1 063

31,24

 

2,94

106,3

DNK

BLI/03-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszaru III

4

0,16

 

4

0,4

DNK

BLI/24-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów II i IV

4

0,01

 

0,25

0,4

DNK

COD/03AS.

Dorsz

Kattegat

97

64,68

 

66,68

9,7

DNK

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

16 164

0

11 712,46

72,46

1 616,4

DNK

GHL/2 A-C46

Halibut niebieski

wody UE obszarów IIa oraz IV; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb oraz VI

2

0

 

0

0,2

DNK

HKE/3 A/BCD

Morszczuk

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

1 698

300,23

 

17,68

169,8

DNK

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

4 356

3 929,29

 

90,20

426,71

DNK

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

21

13,67

 

65,1

2,1

DNK

LIN/04-C.

Molwa

wody UE obszaru IV

173,3

92,76

 

53,53

17,33

DNK

LIN/1/2.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

9

0

 

0

0,9

DNK

LIN/3 A/BCD

Molwa

IIIa; wody UE obszaru IIIbcd

73,5

68,19

 

92,78

5,31

DNK

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

6

0

 

0

0,6

DNK

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

1 284

496,22

 

38,65

128,4

DNK

NEP/3 A/BCD

Homarzec

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

4 775

2 972,18

 

62,24

477,5

DNK

PRA/2AC4-C

Krewetka północna

wody UE obszarów IIa oraz IV

2 576

92,69

 

3,6

257,6

DNK

RNG/03-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszaru III

804

0

 

0

80,4

DNK

SAN/2A3A4.

Dobijaki

wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV

51 799

51 748,42

 

99,9

50,58

DNK

SOL/24-C.

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

601

418,4

 

69,62

60,1

DNK

SOL/3 A/BCD

Sola

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

589

321,3

 

54,55

58,9

DNK

SRX/03 A-C.

Rajowate

wody UE obszaru IIIa

50

7,92

 

15,84

5

DNK

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

9

2,79

0,3

34,33

0,9

DNK

USK/04-C.

Brosma

wody UE obszaru IV

59

3,39

 

5,75

5,9

DNK

USK/3 A/BCD

Brosma

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

13

0,77

 

5,92

1,3

ESP

ANE/9/3411

Sardela

IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

5 285,72

4 754,38

 

89,95

528,572

ESP

ANF/07.

Żabnicowate

VII

2 974

2 533,7

 

85,2

297,4

ESP

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

275

107,04

 

38,92

27,5

ESP

ANF/8ABDE.

Żabnicowate

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

1 304

906,22

 

69,5

130,4

ESP

ANF/8C3411

Żabnicowate

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

2 036,92

1 592,71

 

78,19

203,692

ESP

BLI/12INT-

Molwa niebieska

wody międzynarodowe obszaru XII

832,29

203,62

 

24,47

83,229

ESP

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

577,5

569,91

7,37

99,96

0,22

ESP

GHL/2 A-C46

Halibut niebieski

wody UE obszarów IIa oraz IV; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb oraz VI

2

0

 

0

0,2

ESP

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

3

0

 

0

0,3

ESP

HKE/8ABDE.

Morszczuk

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

8 005

6 116,55

1 836,31

99,35

52,14

ESP

HKE/8C3411

Morszczuk

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

8 312

5 835,84

 

70,21

831,2

ESP

JAX/08C.

Ostrobok i powiązane przyłowy

VIIIc

12 195,1

8 275,72

 

67,86

1 219,51

ESP

JAX/09.

Ostrobok i powiązane przyłowy

IX

9 787,77

8 160,6

 

83,38

978,777

ESP

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

5 510,1

5 505,97

 

99,93

4,13

ESP

LEZ/07.

Smuklice

VII

5 599

3 578,9

 

63,92

559,9

ESP

LEZ/56-14

Smuklice

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

424

208,12

 

49,08

42,4

ESP

LEZ/8ABDE.

Smuklice

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

601

418,23

 

69,59

60,1

ESP

LEZ/8C3411

Smuklice

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

877,7

657,16

 

74,87

87,77

ESP

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

2 457

1 600,71

 

65,15

245,7

ESP

NEP/07.

Homarzec

VII

1 374,8

284,53

200,74

35,3

137,48

ESP

NEP/08C.

Homarzec

VIIIc

77

20,19

 

26,22

7,7

ESP

NEP/5BC6.

Homarzec

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb

32

0,08

 

0,25

3,2

ESP

NEP/8ABDE.

Homarzec

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

22

1,56

 

7,09

2,2

ESP

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

118

117,94

 

99,95

0,06

ESP

RNG/8X14-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX, X, XII oraz XIV

3 798

3 386,93

134,35

92,71

276,72

ESP

SBR/09-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszaru IX

685

91,3

9

14,64

68,5

ESP

SBR/10-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszaru X

10

0

 

0

1

ESP

SBR/678-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII oraz VIII

122

119,77

 

98,17

2,23

ESP

SRX/67AKXD

 

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

767

5,11

279,23

37,07

76,7

ESP

SRX/89-C.

Rajowate

wody UE obszarów VIII oraz IX

1 285

537,07

518,4

82,14

128,5

ESP

WHB/8C3411

Błękitek

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

11 013,9

5 975,21

 

54,25

1 101,39

ESP

WHG/56-14

Witlinek

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

1

0

 

0

0,1

ESP

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

12

5,98

 

49,83

1,2

EST

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

1 236,6

0

685,796

55,46

123,66

EST

HER/03D.RG

Śledź

podrejon 28.1

14 008

13 788,559

 

98,43

219,441

FIN

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

1 680,92

0

1 512,153

89,96

168,092

FIN

HER/30/31.

Śledź

podrejony 30–31

109 385

0

98 144,159

89,72

10 938,5

FRA

ALF/3X14-

Beryksy

wody UE oraz wody międzynarodowe obszarów III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

22

7,5

 

34,09

2,2

FRA

ANF/07.

Żabnicowate

VII

18 835

13 054,1

 

69,31

1 883,5

FRA

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

72

16,8

 

23,33

7,2

FRA

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

2 516

1 660

 

65,98

251,6

FRA

ANF/8ABDE.

Żabnicowate

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

7 786

5 541,4

 

71,17

778,6

FRA

ANF/8C3411

Żabnicowate

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

25

16,5

 

66

2,5

FRA

ARU/1/2.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

9

0,3

 

3,33

0,9

FRA

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

8

1,5

 

18,75

0,8

FRA

ARU/567.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

8

0

 

0

0,8

FRA

BLI/12INT-

Molwa niebieska

wody międzynarodowe obszaru XII

21

0

 

0

2,1

FRA

BLI/24-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów II i IV

27

9,3

 

34,44

2,7

FRA

BLI/5B67-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

1 926,4

1 601,9

 

83,16

192,64

FRA

BSF/1234-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

4

0,1

 

2,5

0,4

FRA

BSF/56712-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI, VII oraz XII

2 080,9

1 752,9

 

84,24

208,09

FRA

BSF/8910-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX i X

29

13,1

 

45,17

2,9

FRA

COD/07 A.

Dorsz

VIIa

16

1

 

6,25

1,6

FRA

COD/07D.

Dorsz

VIId

1 444

885,3

 

61,31

144,4

FRA

COD/7XAD34

Dorsz

VIIb, VIIc, VIIe–k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

7 671

5 368,7

 

69,99

767,1

FRA

GFB/1012-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów X oraz XII

10

0

 

0

1

FRA

GFB/1234-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

10

1

 

10

1

FRA

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

610

385,6

4,4

63,93

61

FRA

GFB/89-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII i IX

35

34

 

97,14

1

FRA

GHL/2 A-C46

Halibut niebieski

wody UE obszarów IIa oraz IV; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb oraz VI

118

111,6

 

94,58

6,4

FRA

HAD/07 A.

Plamiak

VIIa

99

2,6

 

2,63

9,9

FRA

HAD/5BC6 A.

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb oraz VIa

331

34,4

 

10,39

33,1

FRA

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

408

0

 

0

40,8

FRA

HER/5B6ANB

Śledź

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb oraz VIaN

484

474,8

 

98,1

9,2

FRA

HER/7G-K.

Śledź

VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

1 384

3,6

 

0,26

138,4

FRA

HKE/2AC4-C

Morszczuk

wody UE obszarów IIa oraz IV

567,5

391,9

 

69,06

56,75

FRA

HKE/571214

Morszczuk

VI oraz VII; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

13 474

12 086,4

 

89,7

1 347,4

FRA

HKE/8ABDE.

Morszczuk

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

14 830

12 191,7

1 116,4

89,74

1 483

FRA

HKE/8C3411

Morszczuk

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

827

210,1

 

25,41

82,7

FRA

JAX/08C.

Ostrobok i powiązane przyłowy

VIIIc

231

54,2

 

23,46

23,1

FRA

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

10 747

8 720,7

 

81,15

1 074,7

FRA

LEZ/07.

Smuklice

VII

6 688

2 668

 

39,89

668,8

FRA

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

32

4,8

 

15

3,2

FRA

LEZ/56-14

Smuklice

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

1 646

125,4

 

7,62

164,6

FRA

LEZ/8ABDE.

Smuklice

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

1 287

787

 

61,15

128,7

FRA

LEZ/8C3411

Smuklice

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

61

3,2

 

5,25

6,1

FRA

LIN/04-C

Molwa

wody UE obszaru IV

139

84,2

 

60,58

13,9

FRA

LIN/1/2.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

9

5,8

 

64,44

0,9

FRA

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

2 622

1 909,9

 

72,84

262,2

FRA

NEP/07.

Homarzec

VII

4 416

518,9

 

11,75

441,6

FRA

NEP/08C.

Homarzec

VIIIc

16

5,8

 

36,25

1,6

FRA

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

38

0

 

0

3,8

FRA

NEP/5BC6.

Homarzec

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb

127

0

 

0

12,7

FRA

NEP/8ABDE.

Homarzec

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

4 305

2 431,4

 

56,48

430,5

FRA

PLE/07 A.

Gładzica

VIIa

20

0

 

0

2

FRA

PLE/7DE.

Gładzica

VIId oraz VIIe

2 381

2 219,6

 

93,22

161,4

FRA

PLE/7FG.

Gładzica

VIIf oraz VIIg

92,5

80,8

 

87,35

9,25

FRA

PLE/7HJK.

Gładzica

VIIh, VIIj oraz VIIk

66

61,7

 

93,48

4,3

FRA

POK/56-14

Czarniak

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, XII oraz XIV

2 970

2 652,2

 

89,3

297

FRA

RNG/124-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz IV

11

0,2

 

1,82

1,1

FRA

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

2 297,17

1 180,5

 

51,39

229,717

FRA

RNG/8X14-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX, X, XII oraz XIV

149

0,9

 

0,6

14,9

FRA

SBR/678-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII oraz VIII

69

51,5

 

74,64

6,9

FRA

SOL/07 A.

Sola

VIIa

2

0,2

 

10

0,2

FRA

SOL/07D.

Sola

VIId

3 286

2 530,6

 

77,01

328,6

FRA

SOL/07E.

Sola

VIIe

285,5

261,4

 

91,56

24,1

FRA

SOL/24-C

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

791

632,9

 

80,01

79,1

FRA

SOL/7FG.

Sola

VIIf oraz VIIg

85

47,9

 

56,35

8,5

FRA

SOL/7HJK.

Sola

VIIh, VIIj oraz VIIk

98

85,5

 

87,24

9,8

FRA

SOL/8AB.

Sola

VIIIa oraz VIIIb

4 077

3 716,6

 

91,16

360,4

FRA

SRX/07D.

Rajowate

wody UE obszaru VIId

744

198,6

477,2

90,83

68,2

FRA

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

74

18,4

29

64,05

7,4

FRA

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

4 719

385,1

3 439,4

81,04

471,9

FRA

SRX/89-C.

Rajowate

wody UE obszarów VIII oraz IX

1 979

378,4

830,1

61,07

197,9

FRA

USK/04-C.

Brosma

wody UE obszaru IV

37

13,3

 

35,95

3,7

FRA

USK/1214EI

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz XIV

7

6,2

 

88,57

0,7

FRA

USK/567EI.

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

216,4

189,2

 

87,43

21,64

FRA

WHG/07 A.

Witlinek

VIIa

4

3,7

 

92,5

0,3

FRA

WHG/56-14

Witlinek

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

40

0,2

 

0,5

4

FRA

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

11 899

6 724,2

 

56,51

1 189,9

GBR

ALF/3X14-

Beryksy

wody UE oraz wody międzynarodowe obszarów III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

11

0,4

 

3,64

1,1

GBR

ANF/07.

Żabnicowate

VII

6 814,55

5 333,2

148,8

80,45

681,455

GBR

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

8 199

4 827

338

63

819,9

GBR

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

2 011

1 682,7

 

83,67

201,1

GBR

ARU/1/2.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

46

0

 

0

4,6

GBR

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

19

0

 

0

1,9

GBR

ARU/567.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

267

4,6

 

1,72

26,7

GBR

BLI/12INT-

Molwa niebieska

wody międzynarodowe obszaru XII

7

0

 

0

0,7

GBR

BLI/24-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów II i IV

13

1,4

 

10,77

1,3

GBR

BLI/5B67-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

75,6

46,6

 

61,64

7,56

GBR

BSF/1234-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

4

0

 

0

0,4

GBR

BSF/56712-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI, VII oraz XII

38,6

34,4

 

89,12

3,86

GBR

COD/07 A.

Dorsz

VIIa

124

110,1

 

88,79

12,4

GBR

COD/07D.

Dorsz

VIId

151,5

96,8

 

63,89

15,15

GBR

COD/7XAD34

Dorsz

VIIb, VIIc, VIIe–k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

865

688,8

 

79,63

86,5

GBR

GFB/1012-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów X oraz XII

10

0

 

0

1

GBR

GFB/1234-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III oraz IV

15

1,8

 

12

1,5

GBR

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

591

267

 

45,18

59,1

GBR

HAD/07 A.

Plamiak

VIIa

660

236,4

 

35,82

66

GBR

HAD/5BC6 A.

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb oraz VIa

4 935

4 043,5

 

81,94

493,5

GBR

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

3 008

577,2

 

19,19

300,8

GBR

HER/07 A/MM

Śledź

VIIa

5 696

5 676,3

 

99,65

19,7

GBR

HER/7G-K.

Śledź

VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

28

1,2

 

4,29

2,8

GBR

HKE/2AC4-C

Morszczuk

wody UE obszarów IIa oraz IV

1 839,8

1 816

 

98,71

23,8

GBR

HKE/571214

Morszczuk

VI oraz VII; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

5 186,9

4 750,9

103,6

93,59

332,4

GBR

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

15 997

14 520,2

 

90,77

1 476,8

GBR

LEZ/07.

Smuklice

VII

2 887,5

2 163,2

 

74,92

288,75

GBR

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

1 936

1 378,1

 

71,18

193,6

GBR

LEZ/56-14

Smuklice

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

1 173

674,1

 

57,47

117,3

GBR

LIN/04-C

Molwa

wody UE obszaru IV

2 152,7

1 978,3

 

91,9

174,4

GBR

LIN/1/2.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

9

6,7

 

74,44

0,9

GBR

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

3 058

2 535,5

 

82,91

305,8

GBR

NEP/07.

Homarzec

VII

7 766,2

7 124,6

134,2

93,47

507,4

GBR

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

19 851,5

10 655,8

 

53,68

1 985,15

GBR

NEP/5BC6.

Homarzec

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb

15 261

13 840,5

 

90,69

1 420,5

GBR

PLE/07 A.

Gładzica

VIIa

506

156,3

 

30,89

50,6

GBR

PLE/7DE.

Gładzica

VIId oraz VIIe

1 473,4

1 468

 

99,63

5,4

GBR

PLE/7HJK.

Gładzica

VIIh, VIIj oraz VIIk

40

37,3

 

93,25

2,7

GBR

POK/56-14

Czarniak

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, XII oraz XIV

5 468,3

4 508,8

 

82,45

546,83

GBR

PRA/2AC4-C

Krewetka północna

wody UE obszarów IIa oraz IV

727

0

 

0

72,7

GBR

RNG/124-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz IV

1

0

 

 

0,1

GBR

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

139

2,1

 

1,51

13,9

GBR

RNG/8X14-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX, X, XII oraz XIV

14

0

 

0

1,4

GBR

SAN/2A3A4.

Dobijaki

wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV

280

0

 

0

28

GBR

SBR/10-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszaru X

11

0

 

0

1,1

GBR

SBR/678-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII oraz VIII

24

1,2

 

5

2,4

GBR

SOL/07 A.

Sola

VIIa

37

20,8

 

56,22

3,7

GBR

SOL/07D.

Sola

VIId

1 132

616,2

 

54,43

113,2

GBR

SOL/07E.

Sola

VIIe

484,8

459,1

 

94,70

25,7

GBR

SOL/24-C

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

1 217

579,6

 

47,63

121,7

GBR

SOL/7FG.

Sola

VIIf oraz VIIg

204,1

168,9

 

82,75

20,41

GBR

SOL/7HJK.

Sola

VIIh, VIIj oraz VIIk

78

46,2

 

59,23

7,8

GBR

SRX/07D.

Rajowate

wody UE obszaru VIId

159

8,7

124,3

83,65

15,9

GBR

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

774

90,1

557,5

83,67

77,4

GBR

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

2 814

128,4

1 817,3

69,14

281,4

GBR

SRX/89C-

Rajowate

wody UE obszarów VIII oraz IX

10

0

 

0

1

GBR

USK/04-C.

Brosma

wody UE obszaru IV

93

64,4

 

69,25

9,3

GBR

USK/1214EI

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz XIV

7

6,8

 

97,14

0,2

GBR

USK/567EI.

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

71,6

52,3

 

73,04

7,16

GBR

WHG/07 A.

Witlinek

VIIa

37

10,5

 

28,38

3,7

GBR

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

1 750

986,8

 

56,39

175

IRL

ALF/3X14-

Beryksy

wody UE oraz wody międzynarodowe obszarów III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

11

0

 

0

1,1

IRL

ANF/07.

Żabnicowate

VII

3 371

3 256,051

 

96,59

114,949

IRL

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

613

559,644

 

91,3

53,356

IRL

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

8

0

 

0

0,8

IRL

ARU/567.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

338

0

 

0

33,8

IRL

BLI/24-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów II i IV

4

0

 

0

0,4

IRL

BLI/5B67-

Molwa niebieska

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

5

0,041

 

0,82

0,5

IRL

BSF/56712-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI, VII oraz XII

1

0

 

 

0,1

IRL

COD/07 A.

Dorsz

VIIa

271

192,5

 

71,03

27,1

IRL

COD/7XAD34

Dorsz

VIIb, VIIc, VIIe–k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

1 597

1 489,991

 

93,3

107,009

IRL

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

267

7,824

 

2,93

26,7

IRL

HAD/07 A.

Plamiak

VIIa

583

561,365

 

96,29

21,635

IRL

HAD/5BC6 A.

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb oraz VIa

932

844,744

 

90,64

87,256

IRL

HAD/6B1214

Plamiak

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII i XIV

294

31,168

 

10,6

29,4

IRL

HER/07 A/MM

Śledź

VIIa

25

17,19

 

68,76

2,5

IRL

HER/5B6ANB

Śledź

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb oraz VIaN

3 416

3 213,49

 

94,07

202,51

IRL

HER/6AS7BC

Śledź

VIIb, VIIc; VIaS

4 777

4 037,394

 

84,52

477,7

IRL

HER/7G-K.

Śledź

VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

18 320

16 584,548

 

90,53

1 735,452

IRL

HKE/571214

Morszczuk

VI oraz VII; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

1 873

1 850,101

0,741

98,82

22,158

IRL

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

46 791

45 306,486

 

96,83

1 484,514

IRL

LEZ/07.

Smuklice

VII

3 384

3 098,1

 

91,55

285,9

IRL

LEZ/56-14

Smuklice

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

483

332,2

 

68,78

48,3

IRL

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

671

635,48

 

94,71

35,52

IRL

NEP/07.

Homarzec

VII

10 533,8

9 743,982

608

98,27

181,818

IRL

NEP/*07U16

Homarzec

VII (Porcupine Bank – jednostka 16)

659,80

608

 

92,15

51,8

IRL

NEP/5BC6.

Homarzec

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb

211

28,501

 

13,51

21,1

IRL

PLE/07 A.

Gładzica

VIIa

848

107,413

 

12,67

84,8

IRL

POK/56-14

Czarniak

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, XII oraz XIV

440

363,691

 

82,66

44

IRL

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

187

0

 

0

18,7

IRL

RNG/8X14-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX, X, XII oraz XIV

7

0

 

0

0,7

IRL

SBR/678-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII oraz VIII

6

0

 

0

0,6

IRL

SOL/07 A.

Sola

VIIa

58

51,442

 

88,69

5,8

IRL

SOL/7FG.

Sola

VIIf oraz VIIg

37

32,799

 

88,65

3,7

IRL

SOL/7HJK.

Sola

VIIh, VIIj oraz VIIk

194

85,031

 

43,83

19,4

IRL

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

1 311

277,698

975,598

95,6

57,704

IRL

USK/567EI.

Brosma

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

3

2,125

 

70,83

0,3

IRL

WHG/56-14

Witlinek

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

101

95,634

 

94,69

5,366

IRL

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

6 102

5 836,044

 

95,64

265,956

LTU

BLI/12INT-

Molwa niebieska

wody międzynarodowe obszaru XII

7

3,21

 

45,86

0,7

LTU

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

4 664

0

2 482,827

53,23

466,4

LTU

RNG/5B67-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

48

38,35

 

79,9

4,8

LTU

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

21

0

 

0

2,1

LVA

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

7 282

0

4 269,2

58,62

728,2

NLD

ANF/07.

Żabnicowate

VII

43

0,671

 

1,56

4,3

NLD

ANF/2AC4-C

Żabnicowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

281

50,156

 

17,85

28,1

NLD

ANF/56-14

Żabnicowate

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII i XIV

65

0

 

0

6,5

NLD

ARU/1/2.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II

17

0

 

0

1,7

NLD

ARU/34-C

Argentyna wielka

wody UE obszarów III oraz IV

39

0

 

0

3,9

NLD

ARU/567.

Argentyna wielka

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

3 136

1 784,522

 

56,9

313,6

NLD

COD/07D.

Dorsz

VIId

56,5

39,241

 

69,45

5,65

NLD

COD/7XAD34

Dorsz

VIIb, VIIc, VIIe–k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

6

5,166

 

86,1

0,6

NLD

GFB/567-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII

100

0

 

0

10

NLD

HAD/07 A.

Plamiak

VIIa

2

0

 

0

0,2

NLD

HAD/7X7A34

Plamiak

VII b-k, VIII, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

90

64,66

 

71,84

9

NLD

HER/5B6ANB.

Śledź

wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb oraz VIaN

3 799

3 697,245

 

97,32

101,755

NLD

HER/6AS7BC

Śledź

VIIb, VIIc; VIaS

2

0

 

0

0,2

NLD

HER/7G-K.

Śledź

VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

1 499

1 363,631

 

90,97

135,369

NLD

HKE/2AC4-C

Morszczuk

wody UE obszarów IIa oraz IV

112

111,977

 

99,98

0,023

NLD

HKE/8ABDE.

Morszczuk

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe

18

1,416

6,198

42,3

1,8

NLD

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

71 420

65 194,416

 

91,28

6 225,584

NLD

LEZ/2AC4-C

Smuklice

wody UE obszarów IIa oraz IV

26

15,09

 

58,04

2,6

NLD

LIN/04-C.

Molwa

wody UE obszaru IV

6

0,237

 

3,95

0,6

NLD

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

3

0,354

 

11,8

0,3

NLD

NEP/2AC4-C

Homarzec

wody UE obszarów IIa oraz IV

1 265

1 021,579

 

80,76

126,5

NLD

NEP/5BC6.

Homarzec

VI; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb

10

0

 

0

1

NLD

PLE/07 A.

Gładzica

VIIa

1

0

 

0

0,1

NLD

PLE/7DE.

Gładzica

VIId oraz VIIe

65

64,289

 

98,91

0,711

NLD

PRA/2AC4-C

Krewetka północna

wody UE obszarów IIa oraz IV

59

0

 

0

5,9

NLD

SAN/2A3A4.

Dobijaki

wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV

366

317,07

 

86,63

36,6

NLD

SOL/24-C.

Sola

wody UE obszarów II oraz IV

12 465

9 064,5

 

72,72

1 246,5

NLD

SOL/3 A/BCD

Sola

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

49

0

 

0

4,9

NLD

SOL/7HJK.

Sola

VIIh, VIIj oraz VIIk

51

0

 

0

5,1

NLD

SRX/2AC4-C

Rajowate

wody UE obszarów IIa oraz IV

457

3,226

427,344

94,22

26,43

NLD

SRX/67AKXD

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

12

1,014

0,434

12,07

1,2

NLD

WHG/7X7 A-C

Witlinek

VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf, VIIg, VIIh, VIIj oraz VIIk

624

571,753

 

91,63

52,247

POL

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

20 534

0

14 020,17

68,28

2 053,4

POL

RNG/8X14-

Buławik czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX, X, XII oraz XIV

30

0

0

0

3

PRT

ANE/9/3411

Sardela

IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

2 073,8

800,079

 

38,58

207,38

PRT

ANF/8C3411

Żabnicowate

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

934,35

811,583

 

86,86

93,435

PRT

BSF/8910-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII, IX i X

3 044,58

2 918,887

 

95,87

125,693

PRT

BSF/C3412-

Pałasz czarny

wody UE i wody międzynarodowe obszaru CECAF 34.1.2

4 321

1 718,319

 

39,77

432,1

PRT

GFB/1012-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów X oraz XII

40

6,443

 

16,11

4

PRT

GFB/89-

Widlak biały

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIII oraz IX

11

6,253

 

56,85

1,1

PRT

HKE/8C3411

Morszczuk

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

4 020

2 631,142

 

65,45

402

PRT

JAX/08C.

Ostrobok i powiązane przyłowy

VIIIc

1 091

1 023,732

 

93,83

67,268

PRT

JAX/09.

Ostrobok i powiązane przyłowy

IX

22 758

18 229,242

325,945

81,53

2 275,8

PRT

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

21

0

 

0

2,1

PRT

LEZ/8C3411

Smuklice

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

192

163,84

 

85,33

19,2

PRT

LIN/6X14.

Molwa

wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

5

0,022

 

0,44

0,5

PRT

NEP/9/3411

Homarzec

IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

205

176,724

 

86,21

20,5

PRT

SBR/09-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszaru IX

182

117,817

 

64,73

18,2

PRT

SBR/10-

Bogar

wody UE i wody międzynarodowe obszaru X

1 240

618,781

 

49,90

124

PRT

SRX/67AKXD-

Rajowate

wody UE obszarów VIa, VIb, VIIa–c oraz VIIe–k

25

0,02

 

0,08

2,5

PRT

SRX/89-C.

Rajowate

wody UE obszarów VIII oraz IX

1 322

1 122,592

 

84,92

132,2

PRT

WHB/8C3411

Błękitek

VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

2 496,98

2 385,035

 

95,52

111,945

SWE

COD/3DX32.

Dorsz

wody UE podrejonów 25–32

17 041

0

10 080,89

59,16

1 704,1

SWE

HER/30/31.

Śledź

podrejony 30–31

7 975

0

6 459,58

81

797,5

SWE

HKE/3 A/BCD

Morszczuk

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

144

24,4

 

16,94

14,4

SWE

JAX/2 A-14

Ostrobok i powiązane przyłowy

wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

23

14,46

 

62,87

2,3

SWE

LIN/04-C.

Molwa

wody UE obszaru IV

11

0,91

 

8,27

1,1

SWE

LIN/3 A/BCD

Molwa

IIIa; wody UE obszaru IIIbcd

23

19,28

 

83,83

2,3

SWE

NEP/3 A/BCD

Homarzec

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

1 714

1 359,15

 

79,3

171,4

SWE

PRA/2AC4-C

Krewetka północna

wody UE obszarów IIa oraz IV

103

0

 

0

10,3

SWE

SAN/2A3A4.

Dobijaki

wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV

4 739

4 735,06

 

99,92

3,94

SWE

SOL/3 A/BCD

Sola

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

30

29,66

 

98,87

0,34

SWE

USK/04-C.

Brosma

wody UE obszaru IV

6

0,01

 

0,17

0,6

SWE

USK/3 A/BCD

Brosma

IIIa; wody UE podrejonów 22–32

7

1,69

 

24,14

0,7


(1)  Kwoty przyznane państwom członkowskim zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami w sprawie uprawnień do połowów uwzględniające wymiany tych uprawnień zgodnie z art. 20 ust. 5 rozporządzenia Rady (WE) nr 2371/2002 (Dz.U. L 358 z 31.12.2002, s. 59), przeniesienia kwot zgodnie z art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 847/96 lub ponowne przydziały i odliczenia tych uprawnień zgodnie z art. 37 i 105 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 (Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 1).


10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/27


ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 324/2013

z dnia 9 kwietnia 2013 r.

ustanawiające standardowe wartości w przywozie dla ustalania ceny wejścia niektórych owoców i warzyw

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1234/2007 z dnia 22 października 2007 r. ustanawiające wspólną organizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczące niektórych produktów rolnych („rozporządzenie o jednolitej wspólnej organizacji rynku”) (1),

uwzględniając rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 543/2011 z dnia 7 czerwca 2011 r. ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w odniesieniu do sektorów owoców i warzyw oraz przetworzonych owoców i warzyw (2), w szczególności jego art. 136 ust. 1,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 543/2011 przewiduje – zgodnie z wynikami wielostronnych negocjacji handlowych Rundy Urugwajskiej – kryteria, na których podstawie ustalania Komisja ustala standardowe wartości dla przywozu z państw trzecich, w odniesieniu do produktów i okresów określonych w części A załącznika XVI do wspomnianego rozporządzenia.

(2)

Standardowa wartość w przywozie jest obliczana każdego dnia roboczego, zgodne z art. 136 ust. 1 rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 543/2011, przy uwzględnieniu podlegających zmianom danych dziennych. Niniejsze rozporządzenie powinno zatem wejść w życie z dniem jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Standardowe wartości celne w przywozie, o których mowa w art. 136 rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 543/2011, są ustalone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 9 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji, za Przewodniczącego,

José Manuel SILVA RODRÍGUEZ

Dyrektor Generalny ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich


(1)  Dz.U. L 299 z 16.11.2007, s. 1.

(2)  Dz.U. L 157 z 15.6.2011, s. 1.


ZAŁĄCZNIK

Standardowe wartości w przywozie dla ustalania ceny wejścia niektórych owoców i warzyw

(EUR/100 kg)

Kod CN

Kod państw trzecich (1)

Standardowa wartość w przywozie

0702 00 00

MA

65,4

TN

109,2

TR

121,8

ZZ

98,8

0707 00 05

MA

116,3

TR

137,0

ZZ

126,7

0709 93 10

MA

91,2

TR

113,1

ZZ

102,2

0805 10 20

EG

47,5

IL

71,8

MA

84,7

TN

67,7

TR

65,2

ZZ

67,4

0805 50 10

TR

76,9

ZZ

76,9

0808 10 80

AR

106,6

BR

93,2

CL

109,3

CN

78,3

MK

29,8

NZ

151,3

US

247,6

UY

106,8

ZA

110,9

ZZ

114,9

0808 30 90

AR

121,7

CL

113,6

CN

100,1

TR

204,5

US

182,0

ZA

123,9

ZZ

141,0


(1)  Nomenklatura krajów ustalona w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1833/2006 (Dz.U. L 354 z 14.12.2006, s. 19). Kod „ZZ” odpowiada „innym pochodzeniom”.


DECYZJE

10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/29


DECYZJA KOMISJI

z dnia 8 kwietnia 2013 r.

w sprawie środka podjętego przez Danię zgodnie z art. 11 dyrektywy 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady wprowadzającego zakaz użycia określonego typu wielozadaniowych maszyn do robót ziemnych

(notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1874)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2013/173/UE)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając dyrektywę 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie maszyn, zmieniającą dyrektywę 95/16/WE (1), w szczególności jej art. 11,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Zgodnie z procedurą określoną w art. 11 ust. 2 dyrektywy 2006/42/WE duńskie władze poinformowały Komisję i pozostałe państwa członkowskie o środku odnoszącym się do maszyn typu Multione S630 produkowanych przez C.S.F. Srl., via Palù 6/8, 36040 Grumolo delle Abbadesse (Vicenza), Włochy. Maszyna opatrzona była znakiem CE, dołączono do niej deklarację zgodności WE zgodnie z dyrektywą 2006/42/WE w sprawie maszyn, dyrektywą Komisji 2004/108/WE (2) w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej i dyrektywą 2000/14/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (3) w sprawie emisji hałasu do środowiska przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń.

(2)

Multione S630 to wielozadaniowa maszyna do robót ziemnych, do której można zamontować szeroką gamę urządzeń dodatkowych, pozwalających na wykonywanie różnorodnych zadań w dziedzinach takich, jak leśnictwo, rolnictwo, ogrodnictwo, architektura krajobrazu, utrzymanie dróg i budownictwo.

(3)

Podjęcie przez Danię przedmiotowego środka było podyktowane niespełnieniem przez maszynę podstawowych wymogów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia określonych w pkt 3.4.4 załącznika I do dyrektywy 2006/42/WE, który wymaga, aby maszyna samobieżna przewożąca kierowcę, operatorów lub inne osoby, narażona na ryzyko spowodowane przez spadające przedmioty lub materiały była zaprojektowana i wykonana z uwzględnieniem takiego ryzyka i wyposażona, jeżeli pozwalają na to jej wymiary, w odpowiednią konstrukcję chroniącą.

(4)

Duńskie władze wskazały, że, pomimo iż kilka spośród zamierzonych funkcji maszyny narażało operatora na ryzyko powodowane przez spadające przedmioty lub materiały, maszyna została wprowadzona do obrotu bez konstrukcji chroniącej przed spadającymi przedmiotami (FOPS). Duńskie władze zażądały od producenta podjęcia środków naprawczych. Ponieważ żądanie to nie zostało spełnione, władze duńskie zabroniły wprowadzania do obrotu maszyn Multione S630 bez FOPS i nakazały producentowi podjęcie działań naprawczych w stosunku do maszyn już wprowadzonych do obrotu.

(5)

Komisja zwróciła się do producenta z prośbą o przedstawienie uwag na temat środka podjętego przez Danię. W swojej odpowiedzi producent zaznaczył, że jego zdaniem nie ma potrzeby montażu FOPS, jeśli maszyna została dostarczona dla wykonywania zadań, przy których nie występuje ryzyko spowodowane przez spadające przedmioty lub materiały. Poinformował jednak Komisję, że w związku ze środkiem podjętym przez duńskie władze podjęto działania, aby zapewnić wyposażenie w FOPS wszystkich maszyn wprowadzonych na duński rynek.

(6)

Zgodnie z pkt 1.1.2 lit. a) załącznika I do dyrektywy 2006/42/WE maszyna musi być zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby nadawała się do wykonywania swojej funkcji oraz mogła być obsługiwana, regulowana i konserwowana bez narażenia osób na ryzyko w trakcie wykonywania tych czynności w przewidzianych warunkach, ale także z uwzględnieniem możliwego do przewidzenia jej niewłaściwego użycia. Przedsięwzięte środki muszą mieć na celu wyeliminowanie wszelkiego ryzyka w czasie całego założonego okresu eksploatacji maszyny, z jej transportem, montażem, demontażem, unieruchomieniem i złomowaniem włącznie.

(7)

W przypadku maszyn wielozadaniowych, takich jak Multione S630, nawet jeśli pierwotnie są one dostarczone dla wykonywania zadań, przy których nie występuje ryzyko powodowane przez spadające przedmioty i materiały, istnieje prawdopodobieństwo, że w czasie trwania założonego okresu eksploatacji maszyny będzie ona spełniać inne założone funkcje narażające operatora na takie ryzyko. W związku z tym projekt i konstrukcja maszyny muszą uwzględniać ryzyko powodowane przez spadające przedmioty i materiały.

(8)

Badanie dowodów dostarczonych przez duńskie władze oraz uwagi przekazane przez producenta potwierdzają, że maszyna typu Multione S630 bez wyposażenia jej w FOPS nie spełnia podstawowych wymogów w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa określonych w pkt 3.4.4 załącznika I do dyrektywy 2006/42/WE. Niezgodność ta naraża operatora maszyny na poważne ryzyko obrażeń spowodowanych przez spadające przedmioty i materiały,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Podjęty przez duńskie władze środek zakazujący wprowadzania do obrotu maszyn typu Multione S630 niewyposażonych w konstrukcję chroniącą przed spadającymi przedmiotami (FOPS) i nałożenie na producenta obowiązku podjęcia działań naprawczych w stosunku do maszyn już wprowadzonych do obrotu są uzasadnione.

Artykuł 2

Niniejsza decyzja skierowana jest do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 8 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji

Antonio TAJANI

Wiceprzewodniczący


(1)  Dz.U. L 157 z 9.6.2006, s. 24.

(2)  Dz.U. L 337 z 13.11.2004, s. 13.

(3)  Dz.U. L 162 z 3.7.2000, s. 1.


10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/31


DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI

z dnia 8 kwietnia 2013 r.

ustanawiająca wykaz inspektorów Unii na podstawie art. 79 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1224/2009

(notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1882)

(2013/174/UE)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1224/2009 z dnia 20 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system kontroli w celu zapewnienia przestrzegania przepisów wspólnej polityki rybołówstwa, zmieniające rozporządzenia (WE) nr 847/96, (WE) nr 2371/2002, (WE) nr 811/2004, (WE) nr 768/2005, (WE) nr 2115/2005, (WE) nr 2166/2005, (WE) nr 388/2006, (WE) nr 509/2007, (WE) nr 676/2007, (WE) nr 1098/2007, (WE) nr 1300/2008, (WE) nr 1342/2008 i uchylające rozporządzenia (EWG) nr 2847/93, (WE) nr 1627/94 oraz (WE) nr 1966/2006 (1), w szczególności jego art. 79 ust. 1,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Rozporządzenie (WE) nr 1224/2009 ustanawia wspólnotowy system kontroli, inspekcji i egzekwowania przepisów w celu zapewnienia zgodności z zasadami wspólnej polityki rybołówstwa. Rozporządzenie (WE) nr 1224/2009 stanowi, że bez uszczerbku dla głównej odpowiedzialności nadbrzeżnego państwa członkowskiego inspektorzy Unii mogą przeprowadzać inspekcje zgodnie z tym rozporządzeniem na wodach Unii i na unijnych statkach rybackich poza wodami Unii. Należy sporządzić wykaz inspektorów Unii zgodnie z procedurą ustanowioną w rozporządzeniu (WE) nr 1224/2009.

(2)

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 404/2011 z dnia 8 kwietnia 2011 r. ustanawiające szczegółowe przepisy wykonawcze do rozporządzenia Rady (WE) nr 1224/2009 ustanawiającego wspólnotowy system kontroli w celu zapewnienia przestrzegania przepisów wspólnej polityki rybołówstwa (2) ustanawia szczegółowe przepisy dotyczące stosowania systemu kontroli Unii Europejskiej ustanowionego rozporządzeniem (WE) nr 1224/2009.

(3)

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 404/2011 stanowi, że wykaz inspektorów Unii należy przyjąć na podstawie zgłoszeń państw członkowskich i Europejskiej Agencji Kontroli Rybołówstwa.

(4)

Pierwszy wykaz inspektorów Unii przyjęto decyzją wykonawczą Komisji 2011/883/UE (3). Artykuł 120 rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 404/2011 stanowi, że po sporządzeniu wstępnego wykazu państwa członkowskie oraz Europejska Agencja Kontroli Rybołówstwa zgłaszają Komisji do października każdego roku wszelkie zmiany, jakie pragną wprowadzić w wykazie na następny rok kalendarzowy, zaś Komisja wprowadza odpowiednie zmiany w wykazie do dnia 31 grudnia.

(5)

Niektóre państwa członkowskie zgłosiły pełne wykazy swoich właściwych inspektorów. Dlatego należy zastąpić wykaz ustanowiony w decyzji wykonawczej 2011/883/UE i zamieścić w załączniku do tej decyzji nowy wykaz inspektorów Unii na podstawie odnośnych powiadomień i powiadomień o zmianach w początkowym wykazie otrzymanym od państw członkowskich.

(6)

Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Komitetu ds. Rybołówstwa i Akwakultury,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Wykaz inspektorów Unii jest zawarty w załączniku do niniejszej decyzji.

Artykuł 2

Decyzja wykonawcza 2011/883/UE traci moc.

Artykuł 3

Niniejsza decyzja skierowana jest do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 8 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji

Maria DAMANAKI

Członek Komisji


(1)  Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 1.

(2)  Dz.U. L 112 z 30.4.2011, s. 1.

(3)  Dz.U. L 343 z 23.12.2011, s. 123.


ZAŁĄCZNIK

WYKAZ INSPEKTORÓW UNII NA PODSTAWIE ART. 79 UST. 1 ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 1224/2009

Państwo

Inspektorzy

Belgia

De Vleeschouwer, Guy

Devogel, Geert

Lieben, Richard

Monteyne, Ian

Bułgaria

Kamenov, Vladimir Angelov

Kerekov, Nikolay Ivanov

Republika Czeska

nd.

Dania

Akselsen, Ole

Andersen, Dan Søgård

Andersen, Hanne Skjæmt

Andersen, Lars Ole

Andersen, Mogens Godsk

Andersen, Niels Jørgen Anton

Andersen, Peter Bunk

Anderson, Jacob Edward

Bache, René

Bang, Mai

Barrit, Jørgen

Beck, Bjarne Baagø

Bendtsen, Lars Kjærsgaard

Bernholm, Kristian

Burgwaldt, Andersen Martin

Carl, Morten Hansen

Christensen, Frantz Viggo

Christensen, Jesper Just

Christensen, Peter Grim

Christensen, Thomas

Christiansen, Michael Koustrup

Damsgaard, Kresten

Degn, Jesper Leon

Due-Boje, Thomas Zinck

Dølling, Robert

Ebert, Thomas Axel Regaard

Eiersted, Jesper Bech

Eilers, Bjarne

Elnef, Frank Godt

Fick, Carsten

Frandsen, Rene Brian

Frederiksen, Torben Broe

Gotved, Jesper Hovby

Groth, Niels

Grupe, Poul

Gaarde, Børge

Handrup, Jacob

Hansen, Bruno Ellekær

Hansen, Gunnar Beck

Hansen, Henning Skødt

Hansen, Ina Kjærgaard

Hansen, Jan Duval

Hansen, John Daugaard

Hansen, Martin

Hansen, Martin Baldur

Hansen, Ole

Hansen, Thomas

Harbo, Christen Christensen

Heldager, Peter

Hestbek, Flemming

Høgild, Lars

Højrup, Torben

Jaeger, Michael Wassermann

Jensen, Anker Mark

Jensen, Flemming Bergtop

Jensen, Hanne Juul

Jensen, Jimmy Langelund

Jensen, Jonas Krøyer

Jensen, Jørn Uth

Jensen, Lars Henrik

Jensen, Lone A.

Jensen, René Sandholt

Jespersen, René

Johansen, Allan

Johnsen, Stine Lykke

Juul, Torben

Justesen, Mogens Palle

Jørgensen, Kristian Sandal

Jørgensen, Lasse Elmgren

Jørgensen, Ole Holmberg

Karlsen, Jesper Herning

Knudsen, Malene

Knudsen, Niels Christian

Knudsen, Ole Hvid

Kofoed, Kim Windahl

Kokholm, Peder

Kristensen, Henrik

Kristensen, Jeanne Marie

Kristensen, Peter Holmgaard

Larsen, Michael Søeballe

Larsen, Peter Hjort

Larsen, Tim Bonde

Lorenzen, Arne

Lundbæk, Tommy Oldenborg

Madsen, Arne

Madsen, Jens-Erik

Madsen, Johnny Gravesen

Mortensen, Erik

Mortensen, Jan Lindholdt

Møller, Gert

Munkholm, Iben

Nielsen, Christian

Nielsen, Dan Randum

Nielsen, Dion

Nielsen, Hans Henrik

Nielsen, Henrik

Nielsen, Henrik Frühstück

Nielsen, Henrik Kruse

Nielsen, Jeppe

Nielsen, Tage Kim

Nielsen, Niels Kristian

Nielsen, Steen

Nielsen, Søren

Nielsen, Søren Egelund

Nielsen, Trine Fris

Nørgaard, Max Reno Bang

Paulsen, Kim Thor

Pedersen, Bent Lykke

Pedersen, Claus

Pedersen, Knud Jan

Petersen, Christina Holmer

Petersen, Henning Juul

Petersen, Jimmy Torben

Porsmose, Tommy

Poulsen, Bue

Poulsen, Janni Branderup

Poulsen, John

Ramm, Heine

Risager, Preben

Rømer, Jan

Schjoldager, Tim Rasmussen

Schmidt, Stefan Göttsche

Schou, Kasper

Schultz, Flemming

Siegumfeldt, Jeanette

Simonsen, Kjeld

Simonsen, Morten

Skrivergaard, Lennart

Skaaning, Per

Sørensen, Allan Lindgaard

Thomsen, Bjarne Kondrup

Thomsen, Klaus Ringive Solgaard

Thorsen, Michael

Trab, Jens Ole

Vistrup, Annette Klarlund

Wille, Claus

Wind, Bernt Paul

Østergård, Lars

Aasted, Lars Jerne

Niemcy

Abs, Volker

Baumann, Jörg

Bembenek, Jörg

Bergmann, Udo

Bernhagen, Sven

Bieder, Mathias

Birkholz, Siegfried

Bloch, Ralf

Borchardt, Erwin

Bordolo, Jan

Borowy, Matthias

Bösherz, Andreas

Brunnlieb, Jürgen

Buchholz, Matthias

Büttner, Harald

Cassens, Enno

Christiansen, Dirk

Claßen, Michael

Döhnert, Tilman

Drenkhahn, Michael

Dürbrock, Dierk

Ehlers, Klaus

Erdmann, Christian

Fink, Jens

Franke, Hermann

Franz, Martin

Frenz, Sandro

Garbe, Robert

Golz, Ulrich

Gräfe, Roland

Grawe, André

Griemberg, Lars

Haase, Christian

Hänse, Dirk

Hansen, Hagen

Heidkamp, Max

Heisler, Lars

Herda, Heinrich

Hickmann, Michael

Homeister, Alfred

Hoyer, Oliver

Käding, Christian

Keidel, Quirin

Kersten, Mickel

Klimeck, Uwe

Köhn, Thorsten

Kollath, Mark

Kopec, Reinhard

Kraack, Sönke

Krüger, Martin

Krüger, Torsten

Kupfer, Christian

Kutschke, Holger

Lange, Michael

Lehmann, Jan

Lorenzen, Alexander

Lübke, Torsten

Lührs, Carsten

Möhring, Torsten

Mücher, Martin

Mundt, Mario

Nickel, Jörg

Nöckel, Stefan

Pauls, Werner

Perkuhn, Martin

Raabe, Karsten

Radzanowski, Sven

Ramm, Jörg

Reimers, Andre

Remitz, Lutz

Rutz, Dietmar

Sauerwein, Dirk

Schmidt, Harald

Schmiedeberg, Christian

Schuchardt, Karsten

Schuler, Claas

Sehne, Dirk

Skrey, Erich

Slabik, Peter

Springer, Gunnar

Stüber, Jan

Sturm, Jochen

Sween, Gorm

Taubert, Christian

Teetzmann, Julian

Thieme, Stefan

Thomas, Raik

Tiedemann, Harald

Vetterick, Arno

Wagner, Ralf

Welz, Henning

Welz, Oliver

Wessels, Heinz

Wichert, Peter

Wolken, Hans

Estonia

Grossmann, Meit

Lasn, Margus

Nigu, Silver

Ninemaa, Endel

Pai, Aare

Ulla, Indrek

Varblane, Viljar

Irlandia

Aherne, Robert

Allen, Damien

Amrien, Rudi

Andersson, Kareen

Andrews, Kevin

Ansbro, Mark

Armstrong, Stuart

Barber, Kevin

Barrett, Elizabeth

Barrett, Brendan

Barrett, John

Beale, Derek

Bones, Anthony

Brandon, James

Brannigan, Stephen

Breen, Kieran

Broderick, Michael

Brophy, James

Brophy, Paul

Browne, Joseph

Browne, Patrick

Brunicardi, Michael

Buckley, Anthony

Buckley, David

Bugler, Andrew

Butler, David

Byrne, Kenneth

Cagney, Daniel

Cahalane, Donnchadh

Campbell, Aoife

Carr, Kieran

Casey, Anthony

Casey, Alex

Chute, Killian

Claffey, Seamus

Clarke, Tadhg

Cleary, James

Cloke, Niall

Coffey, Kevin

Cogan, Gerard

Coleman, Thomas

Collins, Damien

Connery, Paul

Cooper, Trevor

Corish, Cormac

Corrigan, Kieran

Cosgrave, Thomas

Cotter, Jamie

Cotter, Colm

Coughlan, Susan

Graven, Cormac

Crowley, Brian

Cummins, William

Cunningham, Diarmuid

Curran, Donal

Curtin, Brendan

Daly, Brendan

Daly, Joseph

D’Arcy, Enna

Devaney, Michael

Dicker, Philip

Doherty, Anita

Doherty, Patrick

Donaldson, Stuart

Downing, Erika

Downing, Grace

Downing, John

Doyle, Cronan

Duane, Paul

Ducker, Nigel

Dullea, Michael

Falvey, John

Fanning, Grace

Farrell, Brian

Fealy, Gerard

Fenton, Gary

Ferguson, Kevin

Finegan, Ultan

Fitzgerald, Brian,

Fitzgerald, Richard

Fitzpatrick, Gerard

Fleming, David

Flynn, Alan

Foley, Brendan

Foley, Kevin

Foran, Bryan

Forde, Cathal

Fowler, Patrick

Fox, Colm

Freeman, Harry

Gallagher, Damien

Gallagher, Neil

Gallagher, Paddy

Galvin, Rory

Galvin, Sarah

Gannon, James

Geaney, Gerard

Geraghty, Anthony

Gleeson, Marie

Gormanly, Breda

Goulding, Josephine

Goulding, Donal

Greenwood, Mark

Grogan, Suzanne

Haigney, Vincent

Hamilton, Gillian

Hamilton, Gregory

Hamilton, Ken

Hamilton, Stewart

Hannon, Gary

Harding, James

Harkin, Patrick

Harkins, Ciaran

Harman, Mark

Healy, Derek

Healy, John

Hederman, John

Heffernan, Bernard

Hegarty, Denis

Hegarty, Paul

Henson, Marie

Hewson, Kevin

Hickey, Adrian

Hickey, Michael

Horgan, Brian

Humphries, Daniel

Irwin, Richard

Ivory, Sean

Joyce, Michael

Kavanagh, Ian

Keane, Brian

Kearney, Brendan

Keeley, David

Keirse, Gavin

Kelly, Niall

Kenneally, Jonathan

Kennedy, Liam,

Kennedy, Thomas

Keogh, Mark

Kickham, Jon-Laurence

Kinsella, Gordon

Kirwan, Conor

Laide, Cathal

Landy, Glenn

Lane, Brian

Lane, Mary

Leahy, Brian

Lenihan, Mark

Linehan, Sean

Lynch, Darren

Lynch, Gerard

Lynch, Grainne

Lynch, Robert

Mac Donald, Victor

MacUnfraidh, Caoimhin

MacGabhann, Declan

Mackey, John

Mallon, Keith

Malone, Robert

Maloney, Nessa

Maunsell, Blaithin

Mc Carthy, Gavin

Mc Carthy, Mark

Mc Carthy, Michael

Mc Connell, Clodagh

Mc Gee, Noel

Mc Glinchey, Martin

Mc Grath, Owen

Mc Grath, Richard

Mc Groarty, John

Mc Groarty, Mark

Mc Guckin, Martin

Mc Keown, Amelia

Mc Laughlin, Ronan

Mc Loughlin, Gerard

Mc Loughlin, John-Jack

Mc Namara, Paul

Mc Parland, Cian

Mc Philbin, Dwayne

McCaffrey, Lesley

McGroary, Peter

McNamara, Ken

McWilliams, Stuart

Memery, David

Meredith, Helen

Molloy, Darren

Molloy, John Paul

Moloney, Kara

Moloney, Luke

Moore, Conor

Morrison, Kevin

Mulcahy, Shane

Mulcahy, John

Mullane, Paul

Mullery, Alan

Mundy, Brendan

Murphy, Barry

Murphy, Brian

Murphy, Claire

Murphy, Enda

Murphy, Honor

Murphy, John

Murran, Sean

Murray, Paul

Nalty, Christopher

Nash, John

Ni Cionnach Pic, Dubheasa

Nolan, Brian

O Brien, Claire,

O Brien, David

O Brien, Jason

O Brien, Kenneth

O Callaghan, Maria

O Ceallaigh, Kevin

O Connor, Diarmud

O Donoghue, John

O Donoghue, Niamh

O Donovan, Diarmud

O Donovan, Michael

O Donavan, Thomas

O Dowd, Brendan

O Driscoll, Olan

O Flynn, Aisling

O Leary, David

O Mahony, David

O Mahony, Karl

O Mahony, Robert

O Neachtain, Aonghus

O Regan, Alan

O Regan, Anthony

O Reilly, Brendan

O Seaghdha, Ciaran

O Shea, John

O Sullivan, Charles

O Sullivan, Patricia

O’Brien, Amanda

O’Donovan, Bernard

O’Keeffe, Olan

O’Neill, Shane

O’Regan, Cliona

O’Sullivan, Aileen

Patterson, Adrienne

Pentony, Declan

Peyronnet, Arnaud

Phipps, Kevin

Pierce, Paul

Piper, David

Plante, Maurice

Plunkett, Thomas

Power-Moylotte, Gillian

Prendergast, Kevin

Pyke, Gavin

Pyne, Alan

Quigg, James

Quigley, Declan

Quinn, James

Quinn, Michael

Reddin, Anthony

Reidy, Patrick

Ridge, Patrick

Roche, John

Rogers, Kevin

Ryan, Fergal

Scalici, Fabio

Scanlon, Caroline

Shalloo, Jim

Shanahan, Jacqueline

Sheahan, Paudie

Sheridan, Glenn

Shiels, Brian

Sills, Barry

Smith, Brian

Smyth, Eoin

Snowdon, Edward

Stack, Stephen

Sweetnam, Vincent

Tarrant, Martin

Tighe, Declan

Timon, Eric

Tortise, Charles

Turley, Mark

Twomey, Peter

Twomey, Thomas

Valls Senties, Virginia

Wall, Daniel

Wall, Vanessa

Wallace, Jason

Wallace, Eugene

Walsh, Conleth

Walsh, Laurence

Walsh, Richard

Watson, Philip

Weldon, James

Whelan, Mark

Whelehan, Jason

White, John

Wickham, Laurence

Wilmot, Emmet

Wise, James

Grecja

Αγγελόπουλος, Χαράλαμπος

Αγιανιάν, Σπυρίδων

Αδαμοπούλου, Γεωργία

Ακουμιανάκης, Βασίλειος

Ακριβός, Δημήτριος

Αλεξανδρόπουλος, Ευστάθιος

Αλεξίου, Νικόλαος

Αργυρακοπούλου, Αικατερίνη

Βαίτσης, Γεώργιος

Βαρδαξής, Βασίλειος

Βαρελόπουλος, Ευάγγελος

Βελισσαρόπουλος, Αλέξανδρος

Βεργίνης, Αναστάσιος

Βιδάλη, Μαρία

Βορτελίνας, Γεώργιος

Βουρλέτσης, Σωτήριος

Γεωργαντζόπουλος, Θεόδωρος

Γεωργατζής, Ιωάννης

Γιαννούσης, Βασίλειος

Γκανατσούλα, Ελένη

Γκλεζάκος, Ανδρέας

Γκορίτσας, Γεώργιος

Γογοδώνης, Δημήτριος

Γρηγορίου, Αικατερίνη

Δελημήτης, Βασίλειος

Δημόπουλος, Απόστολος

Δοκιανάκης, Κωνσταντίνος

Δούτσης, Δημήτριος

Δροσάκης, Σπυρίδων

Ελευθερίου, Κωνσταντίνος

Ευαγγελάτος, Νικόλαος

Ζακυνθινός, Κωνσταντίνος

Ζαμπετάκης, Νικόλαος

Ζαφειράκης, Διονύσιος

Ζησιμόπουλος, Νεκτάριος

Ζουρμπαδέλος, Σταμούλης

Ηλιάδης, Νικόλαος

Καλαμάκης, Ευάγγελος

Καλαμάρης, Χαρίδημος

Καλλίνικος, Κωνσταντίνος

Καλογεράκης, Γεώργιος

Καλογήρου, Νικόλαος

Καρανάσιος, Γεώργιος

Καρυστιανός, Στέφανος

Κατημερτζόγλου, Στέλιος

Κατσακούλης, Παράσχος

Κατσάμπας, Νικόλαος

Κάτσης, Αναστάσιος

Καψάσκης, Παρασκευάς

Κοκκάλας, Νικόλαος

Κοκολογιαννάκης, Ευάγγελος

Κοντοβάς, Γρηγόριος

Κοντογιάννης, Κωνσταντίνος

Κοντογιάννης, Νέστωρας

Κοντός, Παναγιώτης

Κουζίλου, Σταυρούλα

Κουκάρας, Ευάγγελος

Κουκλατζής, Δημήτριος

Κουλαξίδης, Δρακούλης

Κουμπανάκη, Θεοδώρα

Κουρούλης, Στυλιανός

Κραουνάκης, Γεώργιος

Κωνστάντος, Γεώργιος

Κωστάκης, Μιχαήλ

Κωστόπουλος, Νικόλαος

Μαίλης, Στέφανος

Μαλαφούρης, Σπυρίδων

Μανούσος, Αντώνιος

Μανωλουδάκης, Ιωάννης

Μαραγκού, Άννα

Μαργώνης, Γεώργιος

Μαχαιρίδης, Νικόλαος

Μολυβιάτης, Βασίλειος

Μόριτς, Ελευθέριος

Μόσχος, Δημήτριος

Μπάρλας, Αθανάσιος

Μπεθάνης, Γεώργιος

Μπερζιργιάννης, Αντώνιος

Μπίχας, Βασίλειος

Μπραουδάκης, Γεώργιος

Ντόκος, Ευάγγελος

Ξακοπούλου, Χρυσάνθη

Ξυπνητού, Βασιλική

Ουζουνόγλου, Ραλλού

Παναγιώτου, Στυλιανός

Παπαδοπούλου, Μαρία-Ευαγγελία

Παπακωνσταντίνου, Νικόλαος

Παπαλεονάρδος, Δημοσθένης

Παρδάλης, Αριστοτέλης

Πάρος, Νικόλαος

Πασβαντής, Ιωάννης

Πασχαλάκης, Χρήστος

Πατεράκης, Γεώργιος

Πάτσης, Χρήστος

Πέγιος, Γεώργιος

Πετμέζα, Αγγελική-Ειρήνη

Πιπιγκάκης, Νικόλαος

Πλατής, Κωνσταντίνος

Ρήγα, Κυριακή

Ρηγούλης, Ζαχαρίας

Ριακοτάκης, Δημήτριος

Ριζοπούλου, Αγγελική

Σαραντάκος, Ιωάννης

Σαραντίδης, Ιωάννης

Σιγανός, Εμμανουήλ

Σλανκίδης, Βασίλειος

Σταματελάτος, Σπυρίδων

Σταυροπούλου, Μαρία-Αμαρυλλίς

Σταυρουλάκης, Γεώργιος

Στουπάκης, Μιχαήλ

Στρατηγάκης, Διονύσιος-Γεώργιος

Στρατιδάκη, Χρυσή

Συρίγος, Σπυρίδων

Σφακιανάκης, Εμμανουήλ

Σωτηροπούλου, Ελένη

Τελεμές, Χριστόδουλος

Τετράδη, Γεωργία

Τοπάλογλου, Κωνσταντίνος

Τουρουλίτης, Χριστόφορος

Τζεσούρης, Γεώργιος

Τζιόλας, Ιωάννης

Τρίχας, Χρήστος

Τσαπατσάρης, Νικόλαος

Τσαχπάζης, Δημήτριος

Τσέλης, Ανδρέας

Τσιμηρίκα, Αγγελική

Τσούμας, Σπυρίδων

Φόρας, Γεώργιος

Φραζής, Εμμανουήλ

Χαμαλίδης, Βασίλειος

Χαριτάκης, Ανδρέας

Χασανίδης, Γεώργιος

Χατζηπασχάλης, Κωνσταντίνος

Χρηστέας, Κυριάκος

Ψαρράς, Άγγελος

Ψηλός, Κωνσταντίνος

Hiszpania

Abalde Novas, Tomás

Acuña Barros, José Antonio

Almagro Carrobles, Jorge

Alonso Sánchez, Beatriz

Álvarez Gómez, Marco Antonio

Amunárriz Emazabel, Sebastián

Avedillo Contreras, Buenaventura

Barandalla Hernando, Eduardo

Boy Carmona, Esther

Boy Carmona, Sara

Bravo Téllez, Guillermo

Brotons Martínez, José Jordi

Calderón Gómez, José Gabriel

Carmona Mazaira, Manuel

Carro Martínez, Pedro

Chamizo Catalán, Carlos

Climent de Castro, Luis Miguel

Cortés Fernández, Natalia

Couce Prieto, Carlos

Criado Bará, Bernardo

Del Castillo Jurado, Ángeles

Del Hierro Suances, Javier

Del Hierro Suances, María

Fariña Clavero, Irene

Fernández Costas, Antonio

Ferreño Martínez, José Antonio

Fontán Aldereguía, Manuel

Fontanet Domenech, Felipe

García Antoni, Mónica

García González, Francisco Javier

García Merchán, Marta

García Simonet, Cristina

Garrido Álvarez, Santiago

Genovés Ferriols, José Carlos

Gil Gamundi, Juan Luis

Gómez Delgado, Raquel

González Fernández, Manuel A.

González Fernández, Marta

Guerrero Claros, María

Gundín Payero, Laura

Gutiérrez Tudela, Manuel

Iglesias Prada, Juan Antonio

Lado Codesido, Beatriz

Lastra Torre, Ruth

Lestón Leal, Juan Manuel

López González, María

Lorenzo Sentis, José Manuel

Marra-López Porta, Julio

Martínez González, Jesús

Martínez Velasco, Carolina

Mayoral Vázquez, Fernando

Mayoral Vázquez, Gonzalo

Mayordomo Montiel, Jaime

Medina García, Estebán

Méndez-Villamil Mata, María

Menéndez Fernández, Manuel J.

Miranda Almón, Fernando

Molina Romero, José António

Ochando Ramos, Ana María

Orgueira Pérez, Ma Vanesa

Ortigueira Gil, Adolfo

Ossorio González, Carlos

Ovejero González, David

Pérez González, Virgilio

Perujo Dávalos, Florencio

Piñón Lourido, Jesús

Ponte Fernández, Gerardo

Prieto Estévez, Laura

Ríos Cidrás, Manuel

Ríos Cidrás, Xosé

Rodríguez Bonet, Jordi

Rodríguez Moreno, Alberto

Rodríguez Muñiz, José Manuel

Rueda Aguirre, Luzdivina

Ruiz Gómez, Sònia

Saavedra España, Jesús

Sáenz Arteche, Idola

Sánchez Sánchez, Esmeralda

Santalices López, Marta

Santos Maneiro, José Tomás

Santos Pinilla, Beatriz

Sendra Gamero, Ma Esther

Serrano Sánchez, Daniel

Sieira Rodríguez, José

Tenorio Rodríguez, José Luis

Torre González, Miguel Á.

Tubío Rodríguez, Xosé

Unzurrunzaga Campoy, José María

Valcarce Arenas, Paula Isabel

Vásquez Pérez, Ivan

Vázquez Pérez, Juana Ma

Vega García, Francisco M.

Vicente Castro, José

Vidal Maneiro, Juan Manuel

Yeregui Velasco, Pablo

Zamora de Pedro, Carlos

Francja

Belz, Jean-Pierre

Ben, Khemis Patricia

Beyaert, Frédéric

Bigot, Jean-Paul

Bon, Philippe

Bouniol, Grégory

Bourbigot, Jean-Marc

Cacitti, Raymond

Caillat, Marc

Celton, Arnaud

Ceres, Michel

Crochard, Thierry

Croville, Serge

Curaudeau, Patrick

Daden, Nicolas

Dambron, François

Darsu, Philippe

Davies, Philippe

Deric, William

Desson, Patrick

Dolou, Claude

Donnart, Christian

Ducrocq, Philippe

Fernandez, Gabriel

Fortier, Eric

Fouchet, Michel

Fournier, Philippe

Gehanne, Laurent

Gloaguen, Maurice

Guillemette, Jean Luc

Harel, David

Hitier, Sébastien

Isore, Pascal

Le Corre, Joseph

Le Cousin, Jean-Luc

Le Dreau, Gilbert

Lescroel, Yann

Maingraud, Dominique

Malassigne, Jean-Paul

Masseaux, Yanick

Menuge, Gilles

Moussaron, Hervé

Moussay, David

Ogor, Bernard

Pasquereau, Rebecca

Peron, Olivier

Peron, Pascal

Radius, Caroline

Richou, Fabrice

Rondeau, Arnold

Rousselet, Pascal

Semelin, Gérard

Serna, Mathieu

Trividic, Bernard

Vilbois, Pierre

Villenave, Patrick

Villenave, Yorrick

Włochy

Abate, Massimiliano

Abbate, Marco

Affinita, Enrico

Albani, Emidio

Apollonio, Cristian

Aprile, Giulio

Aquilano, Donato

Barraco, Francesco

Basile, Giuseppe

Benvenuto, Salvatore Giovanni

Bernadini, Stefano

Biondo, Fortunato

Bizzari, Simona

Bizzarro, Federico

Boccoli, Fabrizio

Bonsignore, Antonino

Bove, Gian Luigi

Burlando, Michele

Caiazzo, Luigia

Calandrino, Salvatore

Cambareri, Michelangelo

Cappa, Euplio

Cappeli, Salvatore

Carafa, Simone

Carini, Vito

Carta, Sebastiano

Castellano, Sergio

Cau, Dario

Cesareo, Michele

Chionchio, Alessandro

Cianci, Vincenzo

Cignini, Innozenzo

Colarossi, Mauro

Colazzo, Massimiliano

Comuzzi, Alberto

Conte, Fabio

Conte, Plinio

Corallo, Domenico

Cormio, Carlo

Cortese, Raffaele

Costanzo, Antonio

Criscuolo, Enrico

Croce, Aldo

Cuciniello, Luigi

D’Acunto, Francesco

D’Agostino, Gianluca

D’Amato, Fabio

D’Aniello, Annunziata

D’Arrigo, Antonio

De Crescenzo, Salvatore

De Pinto, Giuseppe

De Quarto, Enrico

Del Monaco, Ettore

Di Benedetto, Luigi

Di Domenico, Marco

Di Donato, Eliana

Doria, Angelo

D’Orsi, Francesco Paolo

Errante, Domenico

Esibini, Daniele

Esposito, Francesco

Esposito, Robertino

Fanizzi, Tommaso

Fava, Antonello

Ferrara, Manfredo

Fioravanti, Andrea

Fiore, Fabrizio

Fogliano, Pasquale

Folliero, Alessandro

Francolino, Giuseppe

Fuggetta, Pasquale

Gallo, Antonio

Gangemi, Roberto

Genchi, Paolo

Giannone, Giuseppe Claudio

Giovannone, Vittorio

Gismondi, Tommaso

Golizia, Pasquale

Graziani, Walter

Greco, Giuseppe

Guida, Giuseppe

Guido, Alessandro

Guzzi, Davide

Iemma, Oreste

Isaia, Sergio

L’Abbate, Giuseppe

La Porta Santi, Alessandro

Lambertucci, Alessandro

Lanza, Alfredo

Leto, Antonio

Lo Pinto, Nicola

Lo Priesti, Matteo

Loggia, Carlo

Lombardi, Pasquale

Longo, Pierino Paolo

Maggio, Giuseppe

Magnolo, Lorenzo Giovanni

Maio, Giuseppe

Maltese, Franco

Marceca, Giuseppe

Mariotti, Massimiliano

Marrello, Luigi

Martina, Francesco

Martinez, Giuliano

Marzio, Paolo

Mastrobattista, Giovanni Eligio

Matera, Riccardo

Messina, Gianluca

Mino, Alessandro

Monaco, Paolo

Morelli, Alessio

Mostacci, Sergio Massimo

Mugnaini, Dany

Musella, Stefano

Nacarlo, Amadeo

Nardelli, Giuseppe

Negro, Mirco

Novaro, Giovanni

Palombella, Fabio Luigi

Panconi, Federico

Pantaleo, Cosimo

Paolillo, Francesco

Patalano, Andrea

Pavese, Paolo

Pepe, Angelo

Petruzzi, Giulia

Pino, Filippo

Piroddi, Paola

Pisino, Tommaso

Pistorio, Angelo

Poli, Mario

Porru, Massimiliano

Postiglione, Vito

Praticò, Daniele

Preziosi, Pietro

Puddinu, Fabrizio

Puleo, Isidoro

Quinc, Gianbattista

Rallo, Tommaso

Rivalta, Fabio

Romanazzi, Francesco

Romanazzi, Valentina

Ronca, Gianluca

Rossano, Michele

Sacco, Giuseppe

Salce, Paolo

Santini, Paolo

Sarpi, Stefano

Sassanelli, Michele

Schiattino, Andrea

Sebastio, Luciano

Siano, Gianluca

Silvia, Salvatore

Siniscalchi, Francesco

Solidoro, Sergio Antonio

Spagnuolo, Matteo

Stramandino, Rosario

Sufrà, Emanuele

Tersigni, Tonino

Tesauro, Antonio

Tescione, Francesco

Tesone, Luca

Tordoni, Maurizio

Torrisi, Ivano

Trapani, Salvatore

Triolo, Alessandro

Troiano, Primiano

Tumbarello, Davide

Tumminello, Salvatore

Turiano, Giuseppe

Uopi, Alessandro

Vangelo, Pietro

Vellucci, Alfredo

Ventriglia, Felice

Vero, Pietro

Virdis, Antonio

Vitali, Daniele

Zaccaro, Giuseppe Saverio

Zippo, Luigi

Cypr

Apostolou, Antri

Avgousti, Antonis

Christodoulu, Lakis

Christoforou, Christiana

Christou, Nikoletta

Flori, Panayiota

Fylaktou, Anthi

Georgiou, Markella

Hadjialexandreou, Kyriacos

Heracleous, Andri

Ioannou, Georgios

Ioannou, Theodosis

Karayiannis, Christos

Konnaris, Kostas

Korovesis, Christos

Kyriacou, Kyriacos

Kyriacou, Yiannos

Michael, Michael

Nicolaou, Nicolas

Panagopoulos, Argyris

Papadopoulos, Andreas

Pavlou, George

Prodromu, Pantelis

Savvides, Andreas

Łotwa

Barsukovs, Vladislavs

Brants, Jānis

Brente, Elmārs

Caune, Vizma

Gronska, Ieva

Holštroms, Arturs

Kalējs, Rūdolfs

Klagišs, Felikss

Kozlovskis, Rolands

Leja, Jānis

Naumova, Daina

Priediens, Ainars

Pūsilds, Aigars

Putniņš, Raitis

Sproğis, Eduards

Štraubis, Valērijs

Upmale, Sarmīte

Veide, Andris

Veinbergs, Miks

Zemture, Viola

Litwa

Balnis, Algirdas

Jonaitis, Arūnas

Kazlauskas, Tomas

Lendzbergas, Erlandas

Vaitkus, Giedrius

Zartun, Vitalij

Luksemburg

nd.

Węgry

nd.

Malta

Abela, Claire

Agius, Jesmond

Balzan, Gilbert

Bonello, Shaun

Borg, Anthony

Brimmer, Christopher

Busutill, Amadeo

Cachia, Pierre

Carabott, Paul

Carabott, Stephen

Cardona, Emanuel

Caruana, Francis

Caruana, Raymond

Caruana, Russel

Cassar, Jonathan

Cauchi, Marco

Cutajar, Alex

Farrugia, Joseph

Farrugia, Omar

Gatt, William

Galea, Alex

Grech, Felix

Grech, James L.

Micallef, Charlo

Mifsud, Michael

Muscat, Carlo

Nappa, Jason

Psaila, Kevin

Santillo, Edward

Sciberras, Christopher

Scicluna, Etienne

Seguna, Marvin

Tabone, Mark

Theuma, Johan

Vella, Leo

Xuereb, Glen

Zahra, Dione

Niderlandy

Altoffer, Wim

Bakker, Jan

Bastiaan, Robert

Beij, Wim

Boone, Jan Kees

de Boer, Meindert

de Kort, Maarten

de Mol, Gert

Dieke, Richard

Duinstra, Jacob

Freke, Hans

Kleinen, Tom

Kleczewski-Schoon, Anneke

Koenen, Gerard

Kraaijenoord, Jaap

Kramer, Willem

Krijnen, Hans

Kwakman, Jeroen

Leenheer, Adrie

Meijer, Cor

Meijer, Willem

Miedema, Anco

Parlevliet, Koos

Ros, Michel

Schekkerman, Cees

Schneider, Leendert

Tervelde, Lex

van den Berg, Dirk

van der Molen, Ton

van der Veer, Siemen

Velt, Ernst

Weijtmans, Peer

Wijbenga, Arjan

Wijkhuisen, Eddy

Zegel, Gerrit

Zevenbergen, Jan

Austria

nd.

Polska

Anulewicz, Adam

Augustynowicz, Mariusz

Bartczak, Tomasz

Dębski, Jarosław

Domachowski, Marian

Górski, Marcin

Jamioł, Waldemar

Jóźwiak, Marek

Kasperek, Stanisław

Kołodziejczak, Michał

Konefał, Szymon

Kościelny, Jarosław

Kozłowski, Piotr

Kucharski, Tadeusz

Kunachowicz, Tomasz

Łukaszewicz, Paweł

Łuczkiewicz, Tomasz

Niewiadomski, Piotr

Nowak, Włodzimierz

Patyk, Konrad

Prażanowski, Krystian

Sikora, Marek

Skibior, Sławomir

Słowiński, Roman

Smolarski, Łukasz

Sokołowski, Paweł

Szumicki, Tomasz

Tomaszewski, Tomasz

Trzepacz, Michał

Wereszczyński, Leszek

Wiliński, Adam

Zięba, Marcin

Portugalia

Albuquerque, José

Canato, Francisco

Carvalho, Ricardo

Coelho, Alexandre

Diogo, João

Ferreira, Carlos

Fonseca, Álvaro

Franco, Jorge

Moura, Nuno

Silva, António Miguel

Rumunia

Chiriac, Marian

Dinu, Aurel

Gheorghe, Petrică-Puiu

Manole, Manuela

Mănăilă, Marian Sorinel

Panaitescu, Lorin

Rusu, Laurențiu

Słowenia

Smoje, Robert

Smoje, Vinko

Słowacja

nd.

Finlandia

Heikkinen, Pertti

Hiltunen, Jouni

Komulainen, Unto

Koivisto, Kare

Lähde, Jukka

Linder, Jukka

Nikiforow, Mikael

Ruotsalainen, Eeva

Sundqvist, Lars

Suominen, Ari

Suominen, Paavo

Toivonen, Ville

Ulenius, Niklas

Szwecja

Åberg, Christian

Ahnlund, Jenny

Andersson, Andréa

Andersson, Per-Olof

Andersson, Per-Olof Vidar

Antonsson, Jan-Eric

Bergman, Daniel

Bjerner, Martin

Boussard, Peter

Cardell, Christina

Carlsson, Christian

Cederlund, Kenneth

Englund, Raymond

Eriksson, Örjan

Falk, David

Frejd, Maud

Granholm, Björn

Göransson, Roger

Havh, Johan

Hellberg, Stefan

Ingeby-Olsson, Lena

Jakobsson, Magnus

Jeppsson, Tobias

Johansson, Daniel

Johansson, Klas

Johansson, Thomas

Jönsson, Dennis

Joxelius, Paul

Karlsson, Zineth

Karlsson-Fonseca, Antónia

Kempe, Clas

Kjällgren, Curt

Kurtsson, Morgan

Lahovary, Oscar

Larsson, Mats

Lindved, Martin

Malmström, John

Mattson, Olof

Nilsson, Pierre

Norrby, Bengt

Norrby, Tom

Näsman, Lars

Olovsson, Bo

Olsson, Kenneth

Olsson, Lars

Österlind, Andreas

Palmén, Lars-Erik

Penson, Lena

Persson, Göran

Persson, Mats

Peterson, Jan

Petterson, Joel

Petterson, Johan

Philipsson, Gunnar

Piltonen, Janne

Podsedkowski, Zenek

Reuterljung, Thomas

Sandblom, Örjan

Sjödin, Ronny

Skölderud, Svante

Snäckerström, Leif

Söderblom, Anna

Stenmark, Richard

Strandberg, Magnus

Stührenberg, Björn

Svenserud, Anders

Svensson, Rutger

Tillawi, Peter

Toresson, Martin

Turesson, Andreas

Ulmstedt, Håkan

Wallin, Bo

Westberg, David

Wigzell, Andreas

Wilson, Pierre

Zjednoczone Królestwo

Alexander, Stephen

Anderson, Mark

Anderson, Reid

Bailey, Roberta

Barclay, Michael

Bateman, Pia

Bell, Stuart

Billson, Carol

Blower, Amy

Bowers, Claire

Boyce, Sean

Brough, Derek

Bruce, John

Buttery, Stephanie

Caldwell, Mark

Calvert, Lauren

Campbell, Colin

Campbell, Iain

Campbell, Jonathan

Campbell, Murray

Carpenter, Bryony

Carroll, David

Coleman, Alex

Cook, David

Corden, Adam

Corner, Nigel

Craig, Ian

Craig, Stephen

Croucher, Tim

Crowe, Michael

Cullen, Donna

Cunningham, George

Davey, Andy

Davis, Danielle

Dawkins, Matthew

Deadman, Ross

Douglas, Sean

Draper, Peter

Dunkerely, Sabrina

Durbin, William

Ebdy, Jim

Eccles, David

Ellison, Peter

Evans, David

Faulds, Mike

Fenwick, Peter

Ferguson, Adam

Ferguson, Simon

Ferrari, Richard

Fitzpatrick, DeeAnn

Fletcher, Norman

Fletcher, Paul

Flint, Toby

Ford-Keyte, Graham

Fordham, Philip

Foster, Pam

Fraser, Uilleam

Fullerton, Gareth

Gibson, Philip

Gooding, Colin

Goodwin, Aaron

Gough, Callum

Graham, Chris

Gray, Sam

Gregor, Stuart

Griffin, Stuart

Griffiths, Greg

Gristwood, Malcolm

Hall, Katherine

Hamilton, Ian

Hanbury, Rachel

Harris, William

Hay, David

Hay, John

Hazel, Tom

Hember, Marcus

Henderson, Rod

Henning, Alan

Hepburn, Ian

Hepburn, Jim

Hepples, Stephen

Higgins, Frank

Hill, Katie

Holbrook, Joanna

Hughes, Greta

Inglesby, Paul

Irish, Rachel

John, Barrie

Johnson, Paul

Johnston, Steve

Johnston, Isobel

Kelly, Kevin

Kemp, Gareth

Kilbride, Paul

Laird, Iain

Law, Garry

Legge, James

Lindsay, Andrew

Lister, Jane

Livingston, Andrew

Lockwood, Mark

MacCallum, Archie

MacEachan, Iain

MacGregor, Duncan

MacIver, Roderick

MacLean, Paula

MacLean, Robin

Marshall, Phil

Mason, John

Mason, Liam

Mason, Roger

Matheson, Louise

McAlister, Gerald

McBain, Billy

McCaughan, Mark

McComiskey, Stehpen

McCowan, Alisdair

McCrindle, John

McCubbin, Stuart

McCusker, Simon

McDonnell, Alistair

McHardy, Adam

McKenzie, Gregor

McKeown, Nick

McMillan, Robert

McQuillan, David

Merrilees, Kenny

Mills, John

Milne, Roderick

Mitchell, Hugh

Mitchell, John

Morris, Chris

Morrison, Donald

Muir, James

Mynard, Nick

Nelson, Paul

Newlands, Andrew

Nicholson, Chris

North, Philip

O’Hare, Jonathon

Oakley, Sarah

Ord, Vivian

Owen, Gary

Page, Tim

Parr, Jonathan

Pateman, Jason

Paterson, Craig

Paterson, Kelly

Paton, Robert

Perry, Andrew

Phillips, Michael

Pole, Mark

Pool, Beshlie

Poulding, Daniel

Pringle, Geoff

Powell, Greg

Putt, David

Quilter, George

Quinn, Barry

Radford, Angus

Raine, Katherine

Rawlinson, Kat

Reeves, Adam

Reeves, Jennie

Reid, Adam

Reid, Peter

Rendall, Colin

Richardson, David

Richens, Peter

Riley, Joanne

Roberts, Julian

Robertson, Tom

Robinson, Neil

Skelton, Richard

Skillen, Damien

Smart, Barrie

Smith, Don

Smith, Pam

Sooben, Jeremy

Steele, Gordon

Stipetic, John

Strang, Nicol

Stray, Sloyan

Styles, Mario

Sutton, Andrew

Taylor, Mark

Templeton, John

Thain, Marc

Thomas, Dan

Thompson, Gerald

Todd, Ian

Turner, Patrick

Watt, Barbara

Ward, Daniel

Ward, Mark

Warren, John

Warren, Watt

Watson, Stacey

Watt, James

Wellum, Neil

Wensley, Phil

Weychan, Paul

Whelton, Karen

Whitby, Phil

White, Clare

Wilkinson, Dave

Williams, Carolyn

Williams, Justin

Williford, Susie

Wilson, Tom

Wood, Ben

Worsnop, Mark

Wright, Nicholas

Yuille, Derek

Komisja Europejska

Alcaide, Mario

Aláez Pons, Ester

Ansell, Neil

Casier, Maarten

Daly, James

Duarte, Rafael

Grevsen, Dorthe

Janiak, Katarzyna

Janakakisz, Marta

Jensen, Ulrik

Jiménez Alvarez, Ignacio

Lansley, Jon

Leskinen, Jari

Libioulle, Jean-Marc

Pagliarani, Giuliano

Sakas, Remigijus

Skountis, Vasileios

Skrey, Hans

Spezzani, Aronne

Stulgis, Maris

Ulman-Kuuskman, Els

Viva, Claudio

Europejska Agencja Kontroli Rybołówstwa

Allen, Patrick

Cederrand, Stephen

Chapel, Vincent

De Almeida Pires, Maria Teresa

Del Hierro, Belén

Del Zompo, Michele

Dias Garçao, José

Fulton, Grant

Koskinen, Aki

Lesueur, Sylvain

Magnolo, Lorenzo

Mueller, Wolfgang

Nuevo Alarcón, Miguel

Papaioannou, Themis

Pinto, Pedro

Quelch, Glenn

Roobrouck, Christ

Sorensen, Svend

Spaniol, Petra

Stewart, William

Tahon, Sven


10.4.2013   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 101/48


DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI

z dnia 8 kwietnia 2013 r.

dotycząca wkładu finansowego Unii na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 247/2006 do programu zwalczania organizmów szkodliwych dla roślin i produktów roślinnych we francuskich departamentach zamorskich na rok 2013

(notyfikowana jako dokument nr C(2013) 1934)

(Jedynie tekst w języku francuskim jest autentyczny)

(2013/175/UE)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 247/2006 z dnia 30 stycznia 2006 r. w sprawie szczególnych działań w dziedzinie rolnictwa na rzecz regionów peryferyjnych Unii Europejskiej (1), w szczególności jego art. 17 ust. 3 akapit pierwszy zdanie pierwsze,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

W dniu 12 listopada 2012 r. władze Francji przedłożyły Komisji program na rok 2013 określający środki w zakresie ochrony zdrowia roślin we francuskich departamentach zamorskich. W programie tym określono cele do osiągnięcia, oczekiwane wyniki, środki, które zostaną zastosowane, oraz ich czas trwania i koszt, w celu ewentualnego uzyskania wkładu finansowego Unii.

(2)

Środki przewidziane w tym programie spełniają wymagania zawarte w decyzji Komisji 2007/609/WE z dnia 10 września 2007 r. w sprawie określenia środków kwalifikujących się do finansowania przez Wspólnotę w ramach programów zwalczania organizmów szkodliwych dla roślin i produktów roślinnych we francuskich departamentach zamorskich oraz na Azorach i Maderze (2).

(3)

Środki określone we wspomnianym programie zostały ocenione przez Komisję i omówione przez Stały Komitet ds. Zdrowia Roślin na posiedzeniu w dniach 22–23 listopada 2012 r. Skorygowaną tabelę finansową przedstawiono w dniu 15 lutego 2013 r. W związku z powyższym Komisja uznaje, że program i jego cele spełniają wymagania określone w art. 17 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 247/2006.

(4)

Zgodnie z art. 17 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 247/2006 należy ustalić odpowiedni maksymalny poziom wkładu finansowego Unii, a płatność powinna być dokonywana na podstawie dokumentacji przedłożonej przez Francję.

(5)

Zgodnie z art. 3 ust. 2 lit. a) rozporządzenia Rady (WE) nr 1290/2005 z dnia 21 czerwca 2005 r. w sprawie finansowania wspólnej polityki rolnej (3) wkłady finansowe Unii na rzecz środków w zakresie ochrony zdrowia roślin mają być finansowane z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji. Dla celów kontroli finansowej tych środków zastosowanie mają art. 9, 36 i 37 tego rozporządzenia.

(6)

Zgodnie z art. 75 rozporządzenia Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie rozporządzenia finansowego mającego zastosowanie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich (4) oraz art. 90 ust. 1 rozporządzenia Komisji (WE, Euratom) nr 2342/2002 z dnia 23 grudnia 2002 r. ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 w sprawie rozporządzenia finansowego mającego zastosowanie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich (5) zaciągnięcie zobowiązań dotyczących wydatków z budżetu Unii jest poprzedzane decyzją w sprawie finansowania przyjętą przez instytucję lub organy, którym przekazano uprawnienia, i określającą istotne składniki działania powodujące wydatki.

(7)

Program przedłożony przez władze Francji w dniu 12 listopada 2012 r. oraz przewidziane środki dotyczą roku kalendarzowego 2013. Zgodnie z art. 112 rozporządzenia (WE, Euratom) nr 1605/2002 dotację można przyznać na działanie, które już się rozpoczęło, jedynie w przypadku gdy ubiegający się o nią może wykazać konieczność rozpoczęcia działania przed przyznaniem dotacji. Francja wykazała konieczność rozpoczęcia wspomnianego programu z początkiem 2013 r. w celu umożliwienia właściwego finansowania i rozpoczęcia wdrażania wspomnianych środków przed przyznaniem ustanowionego niniejszą decyzją wkładu finansowego Unii.

(8)

Niniejsza decyzja stanowi decyzję w sprawie finansowania w rozumieniu art. 75 rozporządzenia (WE, Euratom) nr 1605/2002 dotyczącą maksymalnych zatwierdzonych kwot wydatków, o których mowa we wniosku o współfinansowanie, zgodnie z programem przedłożonym przez Francję.

(9)

Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Zdrowia Roślin,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Przyznaje się wkład finansowy Unii na rzecz Francji na realizację urzędowego programu zwalczania organizmów szkodliwych dla roślin i produktów roślinnych we francuskich departamentach zamorskich na 2013 r., przedstawionego w części A załącznika.

Wkład finansowy jest ograniczony do maksymalnej wysokości 60 % całkowitych wydatków kwalifikowalnych, przedstawionych w części B załącznika, przy czym maksymalna kwota wynosi 219 000 EUR (bez VAT).

Artykuł 2

1.   Zaliczkę w wysokości 100 000 EUR wypłaca się w terminie 60 dni od otrzymania złożonego przez Francję wniosku o płatność.

2.   Pozostałą kwotę wkładu finansowego Unii wypłaca się pod warunkiem przedstawienia Komisji końcowego sprawozdania z realizacji programu w formie elektronicznej najpóźniej do dnia 15 marca 2014 r. i po zatwierdzeniu tego sprawozdania przez Komisję.

Sprawozdanie to musi zawierać co najmniej:

a)

zwięzłą techniczną ocenę całości programu, w tym stopnia osiągnięcia celów fizycznych i jakościowych. W ocenie tej należy powiązać cele określone w początkowym programie przedłożonym przez Francję z osiągniętymi rezultatami, przedstawionymi w formie oczekiwanych wyników i etapów realizacji prac. Musi ona wyjaśniać osiągnięte postępy oraz oceniać bezpośrednie fitosanitarne i gospodarcze efekty zastosowanych środków; oraz

b)

sprawozdanie finansowe dotyczące kosztów, określające wydatki poniesione od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r., w podziale na podprogramy i środki. Do sprawozdania muszą być dołączone odpowiednie dokumenty potwierdzające poniesione wydatki, takie jak faktury lub pokwitowania.

3.   W odniesieniu do orientacyjnego podziału budżetu, przedstawionego w części B załącznika, Francja może zmodyfikować podział finansowania pomiędzy poszczególne środki w ramach jednego podprogramu w granicach 15 % wkładu finansowego Unii dotyczącego tego podprogramu, pod warunkiem że nie zostanie przekroczona łączna kwota kosztów kwalifikowalnych określonych dla programu oraz że nie zagrozi to osiągnięciu głównych celów programu.

Francja informuje Komisję o wszelkich dokonanych modyfikacjach.

Artykuł 3

Niniejszą decyzję stosuje się od dnia 1 stycznia 2013 r.

Artykuł 4

Niniejsza decyzja skierowana jest do Republiki Francuskiej.

Sporządzono w Brukseli dnia 8 kwietnia 2013 r.

W imieniu Komisji

Tonio BORG

Członek Komisji


(1)  Dz.U. L 42 z 14.2.2006, s. 1.

(2)  Dz.U. L 242 z 15.9.2007, s. 20.

(3)  Dz.U. L 209 z 11.8.2005, s. 1.

(4)  Dz.U. L 248 z 16.9.2002, s. 1.

(5)  Dz.U. L 357 z 31.12.2002, s. 1.


ZAŁĄCZNIK

PROGRAM I ORIENTACYJNY PODZIAŁ BUDŻETU NA 2013 R.

CZĘŚĆ A

Program

Program składa się z dwóch podprogramów:

1)

Podprogram międzydepartamentalny

1.

Środek 1.1: narzędzie służące ustalaniu priorytetów w odniesieniu do organizmów kwarantannowych i chorób wymagających stosowania kwarantanny we francuskich departamentach zamorskich, umożliwiające klasyfikację organizmów szkodliwych oraz odpowiednich metod ich wykrywania.

2.

Środek 1.2: opracowanie innowacyjnych metod wykrywania Xanthomonas axonopodis pv. alii, Xanthomonas citri pv. citri oraz begomowirusów występujących na roślinach z rodziny psiankowatych.

3.

Środek 1.3: dostosowanie i walidacja metod wykrywania organizmów szkodliwych dla roślin cytrusowych (Candidatus Liberibacter asiaticus, C.L. africanus i C.L. americanus, wirus tristeza cytrusowych, chloroza różnobarwna cytrusowych, wirus mozaiki cytrusowych, wirus pierścieniowej plamistości cytrusowych oraz wirus karłowatości liści cytrusowych i spokrewnione z nim wirusy).

2)

Podprogram dla departamentu Martyniki

Środek: utworzenie i rozruch sieci rolniczych gospodarstw ekologicznych oraz nadzór nad nią w zakresie zdrowia roślin.

CZĘŚĆ B

Orientacyjny podział budżetu (w EUR), z określeniem oczekiwanych wyników

Podprogramy

Wyniki (U: świadczenie usług, B: badania lub analizy)

Wydatki kwalifikowalne

Krajowy wkład finansowy (40 %)

Maksymalny wkład finansowy Unii (60 %)

Podprogram międzydepartamentalny

 

Środek 1

Narzędzie służące ustalaniu priorytetów w odniesieniu do organizmów kwarantannowych i chorób wymagających stosowania kwarantanny we francuskich departamentach zamorskich (U)

62 000

24 800

37 200

Środek 2

Innowacyjne metody wykrywania organizmów szkodliwych (B)

120 000

48 000

72 000

Środek 3

Metody wykrywania organizmów szkodliwych dla roślin cytrusowych

97 000

38 800

58 200

Suma cząstkowa

 

279 000

111 600

167 400

Martynika

 

Środek

Sieć rolniczych gospodarstw ekologicznych (U)

86 000

34 400

51 600

Suma cząstkowa

 

86 000

34 400

51 600

Ogółem

 

365 000

146 000

219 000