ISSN 1725-5228 |
||
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
C 140E |
|
Wydanie polskie |
Informacje i zawiadomienia |
Tom 48 |
PL |
|
I (komunikat)
PARLAMENT EUROPEJSKI
SESJA 2004 — 2005
Poniedziałek 13 wrzesień 2004
9.6.2005 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 140/1 |
PROTOKÓŁ
(2005/C 140 E/01)
PRZEBIEG POSIEDZENIA
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
1. Wznowienie sesji
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 17:05.
2. Komunikat Przewodniczącego
Przewodniczący ogłosił, że poprosi Parlament o zachowanie minuty ciszy następnego dnia w południe dla uczczenia pamięci ofiar zakładników z Biesłanu oraz ofiar wszystkich aktów terrorystycznych, oraz że powróci do kwestii plagi terroryzmu w swoim przemówieniu następnego dnia o godz. 9.00. Zaznaczył, że zwrócił się z prośbą do głów państw i szefów rządów Państw Członkowskich, aby zachęciły wszystkie szkoły do przyłączenia się do tego gestu. Dodał, że złożył, w imieniu Parlamentu, kondolencje rodzinom ofiar każdego z aktów terrorystycznych. Ponadto zaapelował do osób, które uprowadziły w Iraku dwie włoskie współpracowniczki organizacji pozarządowej oraz dwóch francuskich dziennikarzy oraz przywołał wypadek, w którym zginął patriarcha Petros VII.
3. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
4. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty:
1) |
przez Radę i Komisję:
|
2) |
przez komisje parlamentarne
|
3) |
przez posłów
|
5. Petycje
Następujące petycje wpisane do rejestru w niżej wymienionych datach, zgodnie z art. 191 ust. 5 Regulaminu, zostały przekazane właściwej komisji:
23 lipca 2004
Mihalis Stegioulas (nr 560/2004);
Serafeim Stavrou (Friends of the Mountain and Sea Association) (nr 561/2004);
Raúl Arturo Sánchez Martínez (nr 562/2004);
José Ramón Martínez Robles (nr 563/2004);
José Renato Núñez da Silva (nr 564/2004);
Manel Ramon i Fuentes (Ajuntament d'Altafulla) (nr 565/2004);
Emeterio Peñil González (nr 566/2004);
Mme Katia Pérez Sánchez (nr 567/2004);
Sebastián Arévalo Crespo (Plataforma para la Defensa de la Sierra de Alconera - La Lapa y su Entorno) (nr 568/2004);
Raúl Palacio Portillo (Asociación Karrantza Naturala) (nr 569/2004);
Piero Soave (nr 570/2004);
Olivier Naulot (nr 571/2004);
Brigitte Verhauwaert (nr 572/2004);
Patric Renaudot (nr 573/2004);
Francis Augias (nr 574/2004);
Claude Le Duigou (nr 575/2004);
Colette Carichiopulo (Ligue pour la Protection des Oiseaux) (nr 576/2004);
Femmes Solidaires-Clara Magazine (nr 577/2004);
Roselyne Boivin (Pierrefitte Palestine Association pour la Paix) (nr 578/2004);
Yasmin Hohenstaufen (Gran Magistero Costituzioni Federiciane) (nr 579/2004);
Yasmin Hohenstaufen (Comitato Internazionale Diritti Umani) (nr 580/2004);
Michelangelo Reinato (nr 581/2004);
Mario Valeriano (nr 582/2004);
Maria Amerano (nr 583/2004);
Anna Carella (nr 584/2004);
Mohamad Abdulrahman (nr 585/2004);
Goffredo Laterza (nr 586/2004);
Alessandro Lucarelli (nr 587/2004);
Spiros Kavvouras Kollias (nr 588/2004);
Gerardo Seisdedos Alonso (nr 589/2004);
Sabrina Cappellotto Borel (nr 590/2004);
Jean Nisol (nr 591/2004);
Anne Germain (nr 592/2004);
Francesca Cardile (nr 593/2004);
Giancarlo Ravera (nr 594/2004);
Cristian Cresci (nr 595/2004);
Paulo Barral (nr 596/2004);
29 lipca 2004
Manfred Hackauf (nr 597/2004);
Klaus Sojka (nr 598/2004);
Fammels (B&G Fammels e.K.) (nr 599/2004);
Vera Kminkova (nr 600/2004);
Diliyan Palauzov (Gemeinschaft der bulgarischen Studenten in Deutschland) (oraz 1740 podpisów) (nr 601/2004);
Lorenz Leitritz (oraz 2 podpisy) (nr 602/2004);
Karl-Heinz Hennig (nr 603/2004);
Christoph Sorowski (oraz 3 podpisy) (nr 604/2004);
Manfred Kling (nr 605/2004);
Thomas Meyer-Falk (nr 606/2004);
Pirmin Knurr (nr 607/2004);
Peter Führer (nr 608/2004);
Hasan Hüseyin Öztas (nr 609/2004);
Patrick Hartigan (nr 610/2004);
Arthur White (nr 611/2004);
Adam Bedkowski (nr 612/2004);
John Bridle (Asbesto Watchdog Ltd.) (nr 613/2004);
Joanna Mendoza Adams (oraz 2 podpisy) (nr 614/2004);
Panayotis Xanthopoulos (Panhellenic Society of Pontion Scientists) (nr 615/2004);
Danny Doherty (nr 616/2004);
Michael Thompson (Link-Age — Linking the generations on pensions) (nr 617/2004);
Stephanie Gaillard (nr 618/2004);
Karel Mauer (Civic Association „Self Defense”) (nr 619/2004);
Pirjo Niemenmaa (nr 620/2004);
András Lukács (Clean Air Action Group) (nr 621/2004);
Richard Harrisson (nr 622/2004);
Nick Lockett (nr 623/2004);
Wendy Florence Winter de Garcia (Expatriate Information Exchange) (nr 624/2004);
Håkan Krantz (nr 625/2004);
Harald Schwarz (nr 626/2004);
Mark Ringhand (nr 627/2004);
Peter Koits (Stadt Wels) (nr 628/2004);
Berthold Klingebiel (nr 629/2004);
Ciaran Crummey (nr 630/2004);
Ingeborg Vurgun-Kern (Selbsthilfegruppe Silikongeschädigter Frauen e.V.) (nr 631/2004);
5 sierpnia 2004
Günther Kutzler (nr 632/2004);
Philip Staud (nr 633/2004);
Peter Scholz (nr 634/2004);
Heinrich Junge (nr 635/2004);
Tayad-Komitee (oraz 1020 podpisów) (nr 636/2004);
Besime Kekez (nr 637/2004);
Susanne Schmitz (nr 638/2004);
Jirina Fuchs (nr 639/2004);
Ronald Cowell (Daily Express Pensioner's Association) (nr 640/2004);
João Cardoso (nr 641/2004);
Philip Bekaert (Cercle Républicain) (nr 642/2004);
Ramunas Jankaukas (nr 643/2004);
Vytautas Faralevicius (nr 644/2004);
Pauline Angliss (nr 645/2004);
Robert Gurgul (nr 646/2004);
Seppo Putkonen (nr 647/2004);
Karl Wüpping (Elterninitiative-CF Cystische Fibrose-Mukoviszidose e.V.) (nr 648/2004);
Piotr Pasinski (nr 649/2004);
Franciszek Grubich (nr 650/2004);
Mikulas Horvath et Ján Laczko (nr 651/2004);
Atklátais Sociálás Rehabilitácijas Fonds (nr 652/2004);
József Pintér (nr 653/2004);
Györgyné Váncsa (nr 654/2004);
56-OS Szervezetek Konföderációja (nr 655/2004);
Anastazie Chovancova (nr 656/2004);
Milan Chovanec (nr 657/2004);
Fran Hupka (nr 658/2004);
Marie Mandikova (nr 659/2004);
Mme Zuzana Cermanova (nr 660/2004);
Mme Marta Chovancova (nr 661/2004);
Helmut Sandvoß (Aktionsgemeinschaft gegen Verherrlichung von Völkermord) (nr 662/2004);
Carsten Thurau (nr 663/2004);
Thomas Hoppe (nr 664/2004);
Kerstin Kaufmann (nr 665/2004);
Anthony Fisher Camilleri (Kunsill Studenti Universitariji) (nr 666/2004);
Dermot Sheehan (nr 667/2004);
Paul Elster (oraz 1420 podpisów) (nr 668/2004);
Anthony Clarke (nr 669/2004);
Jurim Lejam (nr 670/2004);
6 września 2004
Ioannis Mantzoufas (nr 671/2004);
Georgoulea Efrossini (nr 672/2004);
Juan José Corrales Montequín (Ayuntamiento de Siero) (nr 673/2004);
David Ortuño Alvarez (Izquierda Unida de Albos de Lloredo) (nr 674/2004);
Rafael Vázquez Alvarez (Ayuntamiento de Padrón) (nr 675/2004);
Román Jesús Gonzalez Gutierrez (nr 676/2004);
Rafael Vengut Aranda (nr 677/2004);
Andres Magana Garcia (nr 678/2004);
José Hidalgo López (Ajuntament de Petrer) (nr 679/2004);
Grupo Traespa Marítimo, S.L. (nr 680/2004);
Angel Sánchez García (nr 681/2004);
Luis de la Rasilla Sánchez-Arjona (Proyecto INTER/SUR para la Democracia Ciudadana y la Ecociudadanía) (nr 682/2004);
Mercedes Hernandez Pujol (nr 683/2004);
Karrantza Naturalia (nr 684/2004);
Eusebio Ortega Villalvilla (nr 685/2004);
Noelle Canadelle (Mouvement de la Paix 66) (nr 686/2004);
Filipe Mario Lopes (Oficios do Património e da Reabilitação Urbana) (nr 687/2004);
Gisèle Delpech (nr 688/2004);
Henri-Michel Henry (Association de Défense et de Valorisation des Iles et du Littoral de la Mer 'Iroise) (nr 689/2004);
Serge Bayard (nr 690/2004);
Colette Simon (nr 691/2004);
Fabio Micheloni (Comune di Vattaro) (nr 692/2004);
Riccardo Lops (nr 693/2004);
Flavio Scanferla (nr 694/2004);
Marco Della Torre (Tower INV Srl) (nr 695/2004);
Andrea Baiguera (nr 696/2004);
Adolfo Lapi (nr 697/2004);
Elio Bernabó (Associazione Nazionale Vittime Civili di Guerra) (nr 698/2004);
Gabriella Cucchiara (nr 699/2004);
Arsenale di Messina (nr 700/2004);
Comitato Popolare Anti-Antenna „ELETTRA” (nr 701/2004);
Patrick Carroll (General Secretariat for Justice and Peace — Order of Friar Servants of Mary) (oraz 3500 podpisów) (nr 702/2004);
Frank Stumpf (Stadt Naila) (oraz 808 podpisów) (nr 703/2004);
Roland Kwiedor (nr 704/2004);
Peter Budde (nr 705/2004);
Wilfried Partzsch (nr 706/2004);
Franz Funke (nr 707/2004);
Harald Schwarz (nr 708/2004);
Sebastian Zschering (nr 709/2004);
Karsten Leurs (nr 710/2004);
Katharina Brizic (nr 711/2004);
Wolfgang Weis (nr 712/2004);
Heidrun Sedlacik (nr 713/2004);
Gabriel Foco (nr 714/2004);
Silke Jelkic (oraz 22 podpisy) (nr 715/2004);
Andreas Klein (nr 716/2004);
Dieter Enger (nr 717/2004);
Frank Bicker (nr 718/2004);
Josef Demmel (nr 719/2004);
Bruno Köhler (MANNdat e.V.) (nr 720/2004);
Inge-Maria Noack (oraz 20 podpisów) (nr 721/2004);
Sabine Scharf (nr 722/2004);
SRP Stefan (nr 723/2004);
Carsten Thurau (nr 724/2004);
Otwin Schneider (nr 725/2004);
Ralph Jones (nr 726/2004);
Mary Elizabeth Saïd (nr 727/2004);
James Rooney (nr 728/2004);
Stuart McCabe (nr 729/2004);
Michael Meighan (The Qualifications Company Ltd.) (nr 730/2004);
Jana Miltova (nr 731/2004);
Kuisma Lappalainen (nr 732/2004);
Loizos Afxentiou (Famagusta Refugee Movement) (nr 733/2004);
David Hazlerigg (nr 734/2004);
Constant Verbraeken (nr 735/2004);
Frits de Jong (nr 736/2004);
Jan Sinágl (nr 737/2004);
Vladimír Dudycha (nr 738/2004);
Jirina Bambasova (nr 739/2004);
Rafael Miklos (nr 740/2004);
Ludwik Marian Dobrzyniak (nr 741/2004);
Krzysztof Wierzba (nr 742/2004);
Michelle Slattery (nr 743/2004).
6. Przesunięcie środków
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków V/10/AB/2004 Trybunału Obrachunkowego.
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków 2/2004 Komitetu Regionów.
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 i art. 43 ust. 1 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC37/2004 Komisji Europejskiej (C6-0081/2004 — SEC(2004) 0948).
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC38/2004 Komisji Europejskiej (C6-0082/2004 — SEC(2004) 0949).
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC39/2004 Komisji Europejskiej (C6-0083/2004 — SEC(2004) 0950).
ŹRÓDŁO ŚRODKÓW |
|
Z ROZDZIAŁU — 25 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „KOORDYNACJA POLITYK KOMISJI I DORADZTWO PRAWNE” |
|
ARTYKUŁ — 25 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Koordynacja polityk Komisji i doradztwo prawne” |
|
POZYCJA — 25 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie w obszarze działalności „Koordynacja polityk Komisji i doradztwo prawne” |
ŚN- 922 000 EUR |
PRZEZNACZENIE ŚRODKÓW |
|
DO ROZDZIAŁU— 27 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „BUDŻET” |
|
ARTYKUŁ — 27 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Budżet” |
|
POZYCJA — 27 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie Dyrekcji Generalnej „Budżet” |
ŚN 922 000 EUR |
ŹRÓDŁO ŚRODKÓW |
|
Z ROZDZIAŁU — 25 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „KOORDYNACJA POLITYK KOMISJI I DORADZTWO PRAWNE” |
|
ARTYKUŁ — 25 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Koordynacja polityk Komisji i doradztwo prawne” |
|
POZYCJA — 25 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie w obszarze działalności „Koordynacja polityk Komisji i doradztwo prawne” |
ŚN- 470 000 EUR |
PRZEZNACZENIE ŚRODKÓW |
|
DO ROZDZIAŁU — 01 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „SPRAWY GOSPODARCZE I FINANSOWE” |
|
ARTYKUŁ — 01 0102 Wydatki na personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Sprawy gospodarcze i finansowe” |
|
POZYCJA — 01 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 100 000 EUR |
DO ROZDZIAŁU — 03 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „KONKURENCJA” |
|
ARTYKUŁ — 03 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Konkurencja” |
|
POZYCJA — 03 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 55 000 EUR |
DO ROZDZIAŁU — 04 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „ZATRUDNIENIE I SPRAWY SPOŁECZNE” |
|
ARTYKUŁ — 04 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Zatrudnienie i sprawy społeczne” |
|
POZYCJA — 04 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 100 000 |
DO ROZDZIAŁU — 05 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „ROLNICTWO” |
|
ARTYKUŁ — 05 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Rolnictwo” |
|
POZYCJA — 05 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 50 000 EUR |
DO ROZDZIAŁU — 17 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „OCHRONA ZDROWIA I KONSUMENTÓW” |
|
ARTYKUŁ — 17 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Ochrona zdrowia i konsumentów” |
|
POZYCJA — 17 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 140 000 EUR |
DO ROZDZIAŁU — 29 01 WYDATKI ADMINISTRACYJNE OBSZARU DZIAŁALNOŚCI „STATYSTYKA” |
|
ARTYKUŁ — 29 0102 Personel zewnętrzny i inne wydatki na zarządzanie wspierające obszar działalności „Statystyka” |
|
POZYCJA — 29 01 02 11 Inne wydatki na zarządzanie |
ŚN 25 000 EUR |
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC41/2004 Komisji Europejskiej (C6-0079/2004 — SEC(2004) 0951).
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC42/2004 Komisji Europejskiej (C6-0084/2004 — SEC(2004) 0952).
Komisja budżetowa zatwierdziła przesunięcie środków, zgodnie z art. 24 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
***
Komisja budżetowa rozpatrzyła propozycję przesunięcia środków DEC43/2004 Komisji Europejskiej (C6-0085/2004 — SEC(2004) 0953).
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Rady Komisja Budżetowa zezwoliła na przesunięcie środków zgodnie z art. 24 ust. 3 rozporządzenia finansowego z dnia 25 czerwca 2002 r.
7. Skład Parlamentu
Właściwe władze Belgii poinformowały, że Philippe Busquin oraz Marc Tarabella zostali wybrani na członków Parlamentu Europejskiego, odpowiednio, z dniem 13 września 2004 r. oraz 9 sierpnia 2004 r.
Przewodniczący zwrócił uwagę na postanowienia art. 3 ust. 5 Regulaminu.
8. Działania podjęte w wyniku stanowisk i rezolucji Parlamentu
Komunikat Komisji o działaniach podjętych w wyniku stanowisk i rezolucji Parlamentu przyjętych w trakcie sesji w kwietniu 2004 r. został rozesłany.
9. Skład komisji
Przewodniczący otrzymał od grup politycznych następujące wnioski o nominację:
PPE-DE:
— |
komisja AGRI: María Esther Herranz García zastąpi Maríę del Pilar Ayuso González |
— |
komisja INTA: María del Pilar Ayuso González zastąpi Maríę Esther Herranz García |
— |
komisja BUDG: Nina Škottová; Jana Hybášková zrzeka się członkostwa |
— |
komisja CONT: Salvador Garriga Polledo zrzeka się członkostwa |
— |
podkomisja DROI: Giorgos Dimitrakopoulos; Mihael Brejc zastąpi Alojzego Peterle |
— |
podkomisja SEDE: Alojz Peterle; Mihael Brejc nie jest już członkiem podkomisji |
— |
komisja PETI: Manolis Mavrommatis; András Gyürk zrzeka się członkostwa |
PSE:
— |
komisja CONT: Dan Jørgensen i Borut Pahor |
— |
podkomisja SEDE: Massimo D'Alema |
— |
podkomisja DROI: Raimon Obiols i Germà |
— |
komisja PECH: Henrik Dam Kristensen i Luis Manuel Capoulas Santos |
ALDE:
— |
komisja ENVI: Vittorio Prodi zastąpi Bernarda Lehideux |
— |
komisja EMPL: Bernard Lehideux zastąpi Vittoria Prodiego |
— |
podkomisja DROI: Johan Van Hecke zastąpi Emmę Bonino. |
Nominacje te zostaną przyjęte, jeśli do chwili przyjęcia niniejszego protokołu nie zostanie zgłoszony żaden sprzeciw.
10. Zatwierdzenie przez Radę stanowisk Parlamentu przyjętych w pierwszym czytaniu (artykuł 66 Regulaminu)
Rada poinformowała, zgodnie z art. 251 ust. 2 Traktatu WE, że zatwierdziła stanowisko Parlamentu przyjęte w pierwszym czytaniu dnia 21 kwietnia 2004 r. w celu przyjęcia rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1655/2000 dotyczące instrumentu finansowego na rzecz środowiska (LIFE) (2003/0260(COD)).
Akt zostaje przyjęty. Przewodniczący Parlamentu, razem z Przewodniczącym Rady, przystąpi do podpisania aktu, zgodnie z art. 68 Regulaminu Parlamentu.
11. Wnioski o uchylenie immunitetu parlamentarnego
Właściwe władze Republiki Czeskiej przekazały wniosek o uchylenie immunitetu parlamentarnego Vladimira Železnego.
Zgodnie z art. 6 ust. 2 Regulaminu, wniosek ten został przekazany komisji JURI.
Właściwe władze Niemiec przekazały wniosek o uchylenie immunitetu parlamentarnego Rainera Wielanda.
Zgodnie z art. 6 ust. 2 Regulaminu, wniosek ten został przekazany komisji JURI.
12. Wniosek o skorzystanie z immunitetu parlamentarnego
Adwokat Umberta Bossiego przekazał Prezydencji pismo z prośbą o interwencję Parlamentu przed władzami Republiki Włoskiej właściwymi dla spraw związanych ze skorzystaniem z immunitetu parlamentarnego ww. osoby w toczącym się postępowaniu przed sądem w Padwie.
Zgodnie z art. 6 ust. 3 Regulaminu, wniosek ten został przekazany do właściwej komisji (komisji JURI).
13. Teksty porozumień przekazane przez Radę
Rada przekazałapoświadczonekopienastępujących dokumentów:
— |
Umowa pomiędzy Wspólnotą Europejską i Demokratyczno-Socjalistyczną Republiką Sri Lanki w sprawie readmisji osób bez prawa pobytu; |
— |
Protokół zmieniający Czwarty Protokół ustanawiający warunki połowów przewidzianych w Umowie w sprawie rybołówstwa zawartej między Europejską Wspólnotą Gospodarcza z jednej strony, a rządem Danii oraz rządem lokalnym Grenlandii, z drugiej strony; |
— |
Umowa w sprawie promowania, użytkowania i świadczenia usług systemów nawigacji satelitarnej Galileo i GPS oraz powiązanych z nimi aplikacji; |
— |
Protokół do Umowy o partnerstwie i współpracy ustanawiającej partnerstwo między Wspólnotami Europejskimi i ich Państwami Członkowskimi z jednej strony, a Republiką Azerbejdżanu z drugiej strony, w celu uwzględnienia przystąpienia Republiki Czeskiej, Republiki Estońskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Węgierskiej, Republiki Łotewskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Malty, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słowenii oraz Republiki Słowackiej do Unii Europejskiej; |
— |
Umowa o współpracy w zakresie cywilnego globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) pomiędzy Wspólnotą Europejską i jej Państwami Członkowskimi oraz państwem Izrael. |
14. Porządek obrad
Następnym punktem porządku dziennego było ustalenie porządku obrad.
Końcowy projekt porządku dziennego obecnej sesji (PE 344.811/PDOJ) został rozdany. Nie zaproponowano żadnej zmiany.
Wniosek Rady o zastosowanie trybu pilnego (art. 134 Regulaminu) do:
— |
Projekt rozporządzenia Rady ustanawiającego niektóre środki restrykcyjne dla wsparcia skutecznego wprowadzania w życie mandatu Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (MTKJ) (COM(2004) 0348 - C6-0041/2004 - 2004/0114(CNS)) |
Uzasadnienie trybu pilnego:
Należy przyjąć to rozporządzenie jak najszybciej, aby uniknąć sytuacji, w której naruszone zostałyby fundusze i zasoby ekonomiczne, które miały pozostać zamrożone.
Wniosek Rady o zastosowanie trybu pilnego (art. 134 Regulaminu) do:
— |
Projekt rozporządzenia Rady w sprawie ustanowienia instrumentu wsparcia finansowego w celu popierania rozwoju gospodarczego tureckiej wspólnoty cypryjskiej (COM(2004) 0465 - C6-0098/2004 - 2004/0145(CNS)) |
Uzasadnienie trybu pilnego:
Projekt ten ma na celu wdrożenie w jak najkrótszym okresie czasu wniosków Rady w sprawie Cypru z dnia 26 kwietnia 2004 r. w celu ułatwienia ponownego zjednoczenia Cypru.
Parlament zostanie wezwany do wyrażenia swojej opinii w sprawie tych wniosków o tryb pilny na początku posiedzenia w dniu jutrzejszym.
***
Niniejszym porządek obrad został ustalony.
15. Jednominutowe wypowiedzi w znaczących kwestiach politycznych
Na podstawie art. 144 Regulaminu, następujący posłowie w jednominutowych wystąpieniach zwrócili uwagę Parlamentu na ważne kwestie polityczne:
Ryszard Czarnecki, Avril Doyle, Evangelia Tzampazi, Diana Wallis, Margrietus van den Berg, Sarah Ludford, Proinsias De Rossa, Marilisa Xenogiannakopoulou, Roger Helmer, Roberta Angelilli, Ilda Figueiredo, Thijs Berman, Georgios Toussas, Struan Stevenson, Mario Borghezio, József Szájer, Manolis Mavrommatis, Charles Tannock, James Hugh Allister, Carlo Fatuzzo i Bogusław Rogalski.
Głos zabrał Robert Evans w sprawie tury pytań do Rady (Przewodniczący odpowiada posłowi, że nawet jeśli niektóre kwestie nie mogły zostać przetłumaczone na wszystkie języki, znajdują się one na liście pytań).
16. Niedawne katastrofy ekologiczne (pożary w Hiszpanii i Portugalii) (oświadczenie z debatą)
Oświadczenie Komisji: Niedawne katastrofy ekologiczne (pożary w Hiszpanii i Portugalii)
Margot Wallström (członkini Komisji) wydała oświadczenie.
Głos zabrały: María Esther Herranz García, w imieniu grupy PPE-DE, i María Isabel Salinas García, w imieniu grupy PSE.
PRZEWODNICTWO: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: David Hammerstein Mintz w imieniu grupy Verts/ALE, Ilda Figueiredo w imieniu grupy GUE/NGL, Carlos Coelho, Jamila Madeira, Cristina Gutiérrez-Cortines, Rosa Miguélez Ramos, Kader Arif i Margot Wallström
Debata została zamknięta.
17. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (OACI) (pytanie ustne z dyskusją)
Pytanie ustne zadał Paolo Costa, w imieniu Komisji TRAN, w sprawie sesji Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (OACI) (B6-0013/2004).
Paolo Costa rozwinął pytanie ustne.
Margot Wallström (członkini Komisji) odpowiedziała na pytanie ustne.
Głos zabrali: Ingo Schmitt w imieniu grupy PPE-DE, Willi Piecyk w imieniu grupy PSE, Dirk Sterckx, w imieniu grupy ALDE, Michael Cramer w imieniu grupy Verts/ALE, Johannes Blokland w imieniu grupy IND/DEM, Dorette Corbey i Margot Wallström.
Debata została zamknięta.
Głosowanie: punkt 6_2 Protokołu z 16_09.2004
18. Skutki katastrofy u wybrzeży Turcji statku przewożącego toksyczne popioły (oświadczenie z debatą)
Oświadczenie Komisji: Skutki katastrofy u wybrzeży Turcji statku przewożącego toksyczne popioły
Margot Wallström (członkini Komisji) wydała oświadczenie.
Głos zabrali: Inés Ayala Sender w imieniu grupy PSE, David Hammerstein Mintz w imieniu grupy Verts/ALE, Dimitrios Papadimoulis w imieniu grupy GUE/NGL, Johannes Blokland w imieniu grupy IND/DEM, Frank Vanhecke niezrzeszony, Willi Piecyk, Diamanto Manolakou i Margot Wallström.
Debata została zamknięta.
19. Porządek dzienny następnego posiedzenia
Porządek dzienny jutrzejszego posiedzenia został ustalony (dokument „Porządek dzienny” PE 344.811/OJMA).
20. Zamknięcie posiedzenia
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 19:10.
Julian Priestley
Sekretarz generalny
Dagmar Roth-Behrendt
Wiceprzewodnicząca
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayuso González, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Cashman, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Clark, Coelho, Corbett, Corbey, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hamon, Handzlik, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Liotard, Lipietz, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Martens, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Purvis, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Saryusz-Wolski, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Wtorek 14 wrzesień 2004
9.6.2005 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 140/15 |
PROTOKÓŁ
(2005/C 140 E/02)
PRZEBIEG POSIEDZENIA
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
1. Otwarcie posiedzenia
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 09:05.
2. Decyzja w sprawie trybu pilnego
Wniosek o tryb pilny:
— |
projekt rozporządzenia Rady ustanawiającego niektóre środki restrykcyjne dla wsparcia skutecznego wprowadzania w życie mandatu Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (MTKJ) [COM(2004) 0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 - 2004/0114(CNS)] Sprawozdanie Bourlanges (A6-0006/2004). |
Głos zabrał Jean-Louis Bourlanges, sprawozdawca.
Wniosek o tryb pilny został przyjęty.
Termin wnoszenia poprawek na posiedzeniu plenarnym został ustalony na środę 14 września 2004 o godz. 12:00.
Głosowanie: punkt 6.1 Protokołu z 16.09.2004
Wniosek o tryb pilny:
— |
projekt rozporządzenia Rady ustanawiającego instrument wsparcia finansowego dla rozwoju gospodarczego tureckiej wspólnoty cypryjskiej (COM(2004) 0465 — C6-0098/2004 - 2004/0145(CNS)) — Komisja Spraw Zagranicznych |
Głos zabrali: Elmar Brok, przewodniczący komisji AFET, który zaproponował, aby temat ten stał się przedmiotem sprawozdania rozpatrzonego podczas sesji październikowej II, i Hannes Swoboda w imieniu grupy PSE.
Wniosek o tryb pilny został odrzucony.
3. Przemówienie Przewodniczącego
Przewodniczący wygłosił przemówienie, w którym nakreślił główne punkty swojego programu.
Głos zabrali: Hans-Gert Poettering, w imieniu grupy PPE-DE, Martin Schulz, w imieniu grupy PSE, Graham R. Watson, w imieniu grupy ALDE, Monica Frassoni, w imieniu grupy Verts/ALE, Francis Wurtz, w imieniu grupy GUE/NGL, Jens-Peter Bonde, w imieniu grupy IND/DEM, Brian Crowley, w imieniu grupy UEN, i Irena Belohorská, niezrzeszona.
4. Sytuacja na Białorusi (oświadczenie z debatą)
Oświadczenie Komisji: Sytuacja na Białorusi
Loyola de Palacio (wiceprzewodnicząca Komisji) wydała oświadczenie.
Głos zabrał Bogdan Klich w imieniu grupy PPE-DE.
PRZEWODNICTWO: Antonios TRAKATELLIS
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Jan Marinus Wiersma w imieniu grupy PSE, Cecilia Malmström, w imieniu grupy ALDE, Elisabeth Schroedter w imieniu grupy Verts/ALE, Jiří Maštálka w imieniu grupy GUE/NGL, Wojciech Wierzejski w imieniu grupy IND/DEM, Konrad Szymański w imieniu grupy UEN, Ryszard Czarnecki niezrzeszony, Charles Tannock, Joseph Muscat, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Bastiaan Belder, Rolandas Pavilionis, Laima Liucija Andrikienė i Marek Maciej Siwiec.
PRZEWODNICTWO: Edward McMILLAN-SCOTT
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Janusz Onyszkiewicz, Ģirts Valdis Kristovskis, Inger Segelström i Loyola de Palacio.
Projekty rezolucji złożone na podstawie art. 103 ust. 2 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström i Janusz Onyszkiewicz, w imieniu grupy ALDE, w sprawie sytuacji na Białorusi (B6-0038/2004), |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk i Marie Anne Isler Béguin w imieniu grupy Verts/ALE, w sprawie sytuacji na Białorusi (B6-0040/2004), |
— |
Jan Marinus Wiersma w imieniu grupy PSE, w sprawie sytuacji na Białorusi (B6-0041/2004), |
— |
Luisa Morgantini w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie sytuacji na Białorusi (B6-0051/2004), |
— |
Bogdan Klich i Charles Tannock w imieniu grupy PPE-DE, w sprawie sytuacji na Białorusi (B6-0052/2004), |
— |
Konrad Szymański, Rolandas Pavilionis i Anna Elzbieta Fotyga w imieniu grupy UEN, w sprawie Białorusi (B6-0053/2004). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: punkt 6.3 Protokołu z 16.09.2004.
5. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) (złożenie projektów rezolucji)
Propozycje rezolucji złożone na podstawie art. 108 ust. 5 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Willi Piecyk i Ulrich Stockmann w imieniu grupy PSE, w sprawie 35 Sesji Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (OACI), w dniach 28 września — 8 października 2004 (B6-0037/2004), |
— |
Paolo Costa i Dirk Sterckx, w imieniu grupy ALDE, w sprawie 35 Sesji Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (OACI), w dniach 28 września — 8 października 2004 (B6-0042/2004), |
— |
Erik Meijer w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie 35 Sesji Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (OACI), w dniach 28 września — 8 października 2004 (B6-0050/2004). |
Głosowanie: punkt 6.2 Protokołu z 16.09.2004.
6. Ocena następstw rocznej strategii politycznej Komisji na rok 2005 (debata)
Loyola de Palacio (wiceprzewodnicząca Komisji) wydała oświadczenie.
(Posiedzenie zostało zawieszone o godzinie 11:55 i wznowione o 12:00.)
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
7. Minuta ciszy
Parlament uczcił minutą ciszy pamięć ofiar terroryzmu.
8. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są w załączniku 1 do protokołu.
8.1. Zatwierdzenie kalendarza sesji miesięcznych Parlamentu Europejskiego — 2005 (głosowanie)
Kalendarz sesji miesięcznych
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 1)
Przyjęto
W związku z głosowaniem głos zabrali:
Marco Pannella ocenił, przed rozpoczęciem głosowania, że decyzja podjęta przez poprzednią Izbę, dotycząca ustalenia kalendarza, była sprzeczna z Regulaminem (Przewodniczący stwierdził, że nie byłoby stosownym rozpoczynać debaty na ten temat, oraz że zwyczajowa procedura została w tym przypadku zastosowana).
8.2. Wniosek o konsultację z Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym w sprawie projektu traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy (art. 117 Regulaminu)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 2)
Zatwierdzono.
8.3. Wniosek o konsultację z Komitetem Regionów w sprawie projektu traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy (art. 118 Regulaminu)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 3)
Zatwierdzono.
8.4. Projekt projektu budżetu korygującego 7/2004 (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie projektu budżetu korygującego nr 7/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004 [11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD)] - Komisja Budżetowa.
Sprawozdawca: Jan Mulder (A6-0004/2004)
(Wymagana większość kwalifikowana)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 4)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0002)
8.5. Projekt budżetu korygującego 8/2004 (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie projektu budżetu korygującego nr 8/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004 [11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD)] — Komisja Budżetowa.
Sprawozdawca: Jan Mulder (A6-0005/2004)
(Wymagana większość kwalifikowana)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 5)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0003)
8.6. Skład liczbowy delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej (głosowanie)
Skład liczbowy delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej (B6-0035/2004)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 6)
PROJEKT DECYZJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0004)
9. Wyjaśnienia dotyczące głosowania
Pisemne wyjaśnienia dotyczące sposobu głosowania:
Pisemne wyjaśnienia złożone na podstawie art. 163 ust. 3 Regulaminu zamieszczone są w pełnym sprawozdaniu z niniejszego posiedzenia.
Głos zabrał Den Dover, pragnąc przedstawić wyjaśnienie ustne (Przewodniczący przypomniał posłowi postanowienia art. 163 ust. 3 Regulaminu).
PRZEWODNICTWO: Edward McMILLAN-SCOTT
Wiceprzewodniczący
10. Ocena następstw rocznej strategii politycznej Komisji na rok 2005 (ciąg dalszy debaty)
Głos zabrali: Joseph Daul, w imieniu grupy PPE-DE, Johannes (Hannes) Swoboda, w imieniu grupy PSE, Sarah Ludford, w imieniu grupy ALDE, Koenraad Dillen, niezrzeszony, Françoise Grossetête, w imieniu grupy PPE-DE, Timothy Kirkhope, w imieniu grupy PPE-DE, Ville Itälä, Marianne Thyssen i Loyola de Palacio.
Debata została zamknięta.
(Posiedzenie zostało zawieszone o godzinie 13:00 i wznowione o 15:05.)
PRZEWODNICTWO: Dagmar ROTH-BEHRENDT
Wiceprzewodnicząca
11. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Rainer Wieland poinformował, żebyłobecny,ale jego nazwisko nie figuruje na liście obecności.
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
12. Rok budżetowy 2005 (przedstawienie przez Radę)
Przedstawienie przez Radę projektu budżetu ogólnego.
Atzo Nicolai (urzędujący Przewodniczący Rady) przedstawił prezentację.
Głos zabrała Michaele Schreyer (członkini Komisji).
Głos zabrali: Janusz Lewandowski, Salvador Garriga Polledo (sprawozdawca komisji opiniodawczej BUDG), Anne Elisabet Jensen (sprawozdawczyni komisji opiniodawczej BUDG), Markus Ferber w imieniu grupy PPE-DE, Catherine Guy-Quint w imieniu grupy PSE, i Jan Mulder w imieniu grupy ALDE/ADLE.
PRZEWODNICTWO: Miroslav OUZKÝ
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Helga Trüpel w imieniu grupy Verts/ALE, Esko Seppänen w imieniu grupy GUE/NGL, Lars Wohlin w imieniu grupy IND/DEM, Wojciech Roszkowski w imieniu grupy UEN, Sergej Kozlík niezrzeszony, László Surján, Kyösti Tapio Virrankoski, Gérard Onesta, Georgios Toussas, Seán Ó Neachtain, Jean-Claude Martinez, Ashley Mote, Atzo Nicolai i Michaele Schreyer.
Debata została zamknięta.
13. Ochrona prawna projektów i wzorów (komunikat Komisji)
Komunikat Komisji: Ochrona prawna projektów i wzorów
Frits Bolkestein (członek Komisji) wydał komunikat.
Głos zabrali: Malcolm Harbour, Paul Rübig i Garrelt Duin w celu zadania pytań Komisji, na które odpowiedział Frits Bolkestein.
Debata została zamknięta.
PRZEWODNICTWO: Sylvia-Yvonne KAUFMANN
Wiceprzewodnicząca
14. Tura pytań (pytania do Komisji)
Parlament rozpatrzył pytania do przedłożenia Komisji (B6-0007/2004).
Część pierwsza
Pytanie 24 — Linda McAvan: Statystyki dotyczące przypadków nagłej niewytłumaczalnej śmierci u osób młodych.
Joaquín Almunia (członek Komisji) udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Lindę McAvan.
Pytanie 25 — Athanasios Pafilis: Głębokie zaniepokojenie wywołane przez wykorzystywanie substancji dopingujących podczas Igrzysk Olimpijskich.
Viviane Reding (członkini Komisji) udzieliła odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Athanasiosa Pafilisa, Piię-Noorę Kauppi i Dimitriosa Papadimoulisa.
Pytanie 26 — Ryszard Czarnecki: Import genetycznie modyfikowanej kukurydzy.
Loyola de Palacio (wiceprzewodnicząca Komisji) udzieliła odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Ryszarda Czarneckiego, Johna Purvisa i Dimitriosa Papadimoulisa.
Część druga
Pytanie 27 — Saïd El Khadraoui: Liberalizacja usług portowych.
Pytanie 28 — Bart Staes: Liberalizacja usług portowych — bilans.
Loyola de Palacio udzieliła odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Saïda El Khadraouia, Barta Staesa i Georgiosa Toussasa.
Pytania od 29 do 30 zostaną rozpatrzone na piśmie.
Głos zabrali: Bernd Posselt i Rosa Miguélez Ramos, aby zaprotestować wobec sposobu, w jaki potraktowane zostały ich pytania.
Pytanie 31 — Georgios Papastamkos: Tekstylia i odzież po roku 2005.
Pascal Lamy (członek Komisji) udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Georgiosa Papastamkosa i Paula Rübiga.
Pytanie 32 — Brian Crowley: Umieścić kwestię rodziny w centrum zainteresowań europejskiej agendy społecznej.
Stavros Dimas (członek Komisji) udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Seána Ó Neachtaina (zastępcy autora).
Pytanie 33 — Dimitrios Papadimoulis: Problemy z przeniesieniem dyrektywy 1999/70/WE.
Stavros Dimas udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Dimitriosa Papadimoulisa.
Pytanie 34 — Claude Moraes: Zrealizowanie przeniesienia, na grunt legislacji krajowej, dyrektyw w sprawie równości traktowania bez względu na pochodzenie rasowe oraz w dziedzinie zatrudnienia.
Stavros Dimas udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Claude'a Moraesa.
Odpowiedzi na pytania pozostawione bez odpowiedzi z braku czasu zostaną udzielone na piśmie.
Tura pytań do Komisji została zamknięta.
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
15. Sytuacja humanitarna w Sudanie (oświadczenia z debatą)
Oświadczenia Rady i Komisji: Sytuacja humanitarna w Sudanie
Bernard Rudolf Bot (urzędujący Przewodniczący Rady) i Poul Nielson (członek Komisji) wydali oświadczenia.
Głos zabrali: Jana Hybášková w imieniu grupy PPE-DE, Glenys Kinnock w imieniu grupy PSE, Fiona Hall, w imieniu grupy ALDE, Marie-Hélène Aubert, w imieniu grupy Verts/ALE, Luisa Morgantini, w imieniu grupy GUE/NGL, Hélène Goudin, w imieniu grupy IND/DEM, Eoin Ryan, w imieniu grupy UEN, Irena Belohorská, niezrzeszona, Nirj Deva, Ana Maria R.M. Gomes, Emma Bonino, Raül Romeva i Rueda, Philip Claeys, Ursula Stenzel, Margrietus J. van den Berg, Charles Tannock, Giovanni Claudio Fava, Mauro Zani, Bernard Rudolf Bot i Poul Nielson.
Na zakończenie debaty złożono projekt rezolucji, zgodnie z art. 103 ust. 2 Regulaminu:
— |
Luisa Morgantini w sprawie regionu Darfuru w Sudanie (B6-0065/2004). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: punkt 6.4 Protokołu z 16.09.2004.
16. Skład komisji
Na wniosek grupy IND/DEM, Parlament zatwierdził następujące nominacje:
— |
komisja ENVI: Urszula Krupa |
— |
komisja IMCO: Hélène Goudin zastąpi Dereka Rolanda Clarka |
— |
komisja LIBE: Johannes Blokland |
— |
komisja PETI: Mario Borghezio |
— |
podkomisja DROI: Francesco Enrico Speroni |
17. Skład Parytetowego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE, Eurośródziemnomorskiego Zgromadzenia Parlamentarnego oraz delegacji
Propozycja Konferencji Przewodniczących w sprawie nominacji do Parytetowego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE, Eurośródziemnomorskiego Zgromadzenia Parlamentarnego, jak również do delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
Propozycja Konferencji Przewodniczących zostanie przekazana posłom za pomocą poczty elektronicznej i opublikowana na stronie internetowej Séance en Direct. Znajduje się ona również w załączniku nr 2 do niniejszego protokołu.
18. Zamknięcie posiedzenia
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 20:00.
Julian Priestley
Sekretarz Generalny
Josep Borrell Fontelles
Przewodniczący
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lax, Lechner, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
ZAŁĄCZNIK I
WYNIKI GŁOSOWAŃ
Znaczenie skrótów i symboli
+ |
przyjęto |
- |
odrzucono |
↓ |
bezprzedmiotowe |
W |
wycofano |
GI (..., ..., ...) |
głosowanie imienne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
GE (..., ..., ...) |
głosowanie elektroniczne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
gp |
głosowanie podzielone |
go |
głosowanie odrębne |
POP |
poprawka |
PK |
poprawka kompromisowa |
OC |
odpowiednia część |
S |
poprawka skreślająca |
= |
poprawki identyczne |
§ |
paragraf |
art. |
artykuł |
cons |
motyw |
PR |
projekt rezolucji |
WPR |
wspólny projekt rezolucji |
TAJ |
głosowanie tajne |
1. Zatwierdzenie kalendarza sesji miesięcznych Parlamentu Europejskiego — 2005
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie: kalendarz (całość) |
|
+ |
|
2. Wniosek o konsultacje z Komitetem Ekonomiczno-Społecznym — Projekt traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie: wniosek o konsultację |
|
+ |
|
3. Wniosek o konsultacje z Komitetem Regionów — Projekt traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie: wniosek o konsultację |
|
+ |
|
4. Projekt budżetu korygującego nr 7/2004
Sprawozdanie: Jan MULDER (A6-0004/2004)
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
jedno głosowanie |
|
+ |
|
5. Projekt budżetu korygującego nr 8/2004
Sprawozdanie: Jan MULDER (A6-0005/2004)
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
jedno głosowanie |
|
+ |
|
6. Skład liczbowy delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
Projekt decyzji B6-0035/2004
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
|
+ |
|
ZAŁĄCZNIK II
PROPOZYCJA KONFERENCJI PRZEWODNICZĄCYCH W SPRAWIE NOMINACJI DO PARYTETOWEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO AKP-UE, DO EUROŚRÓDZIEMNOMOR-SKIEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO, JAK RÓWNIEŻ DO DELEGACJI MIĘDZY-PARLAMENTARNYCH, DELEGACJI DO WSPÓLNYCH KOMISJI PARLAMENTARNYCH I DELEGACJI DO KOMISJI WSPÓŁPRACY PARLAMENTARNEJ
ACP — Delegacja do Parytetowego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE — 77 członków tytularnych
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R.M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat SCHLYTER Carl ... |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed — Delegacja do Eurośródziemnomorskiego Zgromadzenia Parlamentarnego — 45 członków tytularnych
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E.M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Rumunia — 25 członków tutularnych
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J.P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Bułgaria — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Chorwacja — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-była Macedońska Republika Jugosławii — 13 członków tytularnych
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Turcja — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N.J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Meksyk — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Chile — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 — Delegacja do spraw stosunków ze Szwajcarią, Islandią i Norwegią i do wspólnej komisji parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) — 17 członków tytularnych
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 — Delegacja do spraw stosunków z Albanią, Bośnią-Hercegowiną i z Serbią i Czarnogórą (w tym Kosowo) — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja — 31 członków tytularnych
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina — 16 członków tytularnych
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
Verts/ALE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 — Delegacja do spraw stosunków z Białorusią — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan i UE-Uzbekistan oraz delegacja do spraw stosunków z Tadżykistanem, Turkmenistanem i Mongolią — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Armenia, UE-Azerbejdżan i UE-Gruzja — 18 członków tytularnych
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M.J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 — Delegacja do spraw stosunków z Izraelem — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 — Delegacja do spraw stosunków z Palestyńską Radą Legislacyjną — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Maghrebu i Arabską Unią Maghrebu (w tym z Libią) — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Maszreku — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda PATRIE Béatrice VINCENZI Marta ... |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 — Delegacja do spraw stosunków z państwami rejonu Zatoki Perskiej, w tym z Jemenem — 18 członków tytularnych
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 — Delegacja do spraw stosunków z Iranem — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 — Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi — 34 członków tytularnych
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 — Delegacja do spraw stosunków z Kanadą — 16 członków tytularnych
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej — 22 członków tytularnych
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Wspólnoty Andyjskiej — 17 członków tytularnych
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 — Delegacja do spraw stosunków z Mercosur-em — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 — Delegacja do spraw stosunków z Japonią — 24 członków tytularnych
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 — Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową — 32 członków tytularnych
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G.H.C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowej i Południowo-Azjatyckim Stowarzyszeniem na rzecz Współpracy Regionalnej (SAARC) — 22 członków tytularnych
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J.E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 — Delegacja do spraw stosunków z Półwyspem Koreańskim — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 — Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E.M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 — Delegacja do spraw stosunków z Afryką Południową — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 — Delegacja do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO — 10 członków tytularnych
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
TEKSTY PRZYJĘTE
P6_TA(2004)0002
Projekt budżetu korygującego nr 7/2004
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Projektu budżetu korygującego nr 7/2004 Unii Europejskiej na rok finansowy 2004, Sekcja III — Komisja (11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając postanowienia Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską, a w szczególności jego art. 272 (4), przedostatni ustęp, |
— |
uwzględniając postanowienia Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, a w szczególności jego art. 177, |
— |
uwzględniając Rozporządzenie Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie Rozporządzenia Finansowego mającego zastosowanie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich (1), w szczególności jego art. 37 i 38, |
— |
uwzględniając budżet ogólny Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, ostatecznie przyjęty w dniu 18 grudnia 2003 r. (2) oraz odpowiednio dostosowany po rozszerzeniu Unii Europejskiej (3), |
— |
uwzględniając Porozumienie Międzyinstytucjonalne z dnia 6 maja 1999 r. pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą i Komisją w sprawie dyscypliny budżetowej i usprawnienia procedury budżetowej (4), |
— |
uwzględniając Wstępny projekt budżetu korygującego nr 7/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, przedłożony przez Komisję w dniu 12 maja 2004 r. (SEC(2004)0593), |
— |
uwzględniając Projekt budżetu korygującego nr 7/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, przyjęty przez Radę w dniu 16 lipca 2004 r. (11041/2004 — C6-0108/2004), |
— |
uwzględniając art. 69 Regulaminu Parlamentu Europejskiego oraz Załącznik IV do niego, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Budżetowej (A6-0004/2004), |
A. |
zważywszy, że celem Projektu budżetu korygującego nr 7/2004 jest włączenie do budżetu na rok 2004 nadwyżki z roku budżetowego 2003 w wysokości 5,47 mld euro, |
B. |
zważywszy, że nadwyżka ta obejmuje różne elementy składowe, z których najważniejszy to niewykorzystane środki przewidziane w wydatkach w wysokości 4,729 mld euro, |
C. |
zważywszy, że największa różnica między wynikiem końcowym a budżetem początkowym w roku 2003 powstała ponownie w Funduszach Strukturalnych, przy czym saldo wydatków wyniosło 3,134 mld euro, |
D. |
zważywszy, że nastąpiła poprawa wykorzystania środków w dziedzinie rolnictwa, funduszu spójności, sieci transeuropejskich, działań zewnętrznych i administracji, |
E. |
zważywszy, że mimo ogólnego procentowego wzrostu stopnia wykorzystania środków w dziedzinie polityk wewnętrznych, nie wykorzystano kwoty 159 mln euro, |
1. |
wyraża niezadowolenie w związku z dodatkową nadwyżką w wysokości 5,47 mld euro w budżecie na rok 2003; |
2. |
przypomina, iż poza tą nadwyżką budżet na rok 2003 został już wcześniej pomniejszony przez budżet korygujący nr 6/2003 o kwotę 5 mld euro w związku ze znacznym przeszacowaniem płatności w ramach Funduszu Strukturalnego; podkreśla jednocześnie, że składki Państw Członkowskich do budżetu UE zostały już z tego względu pomniejszone o tę kwotę; pragnie zauważyć, że w konsekwencji rzeczywista nadwyżka w budżecie na rok 2003 wynikająca z niewykorzystania środków wynosi blisko 10,5 mld euro; |
3. |
wyraża głębokie ubolewanie, że zakończyła się pozytywna tendencja widoczna w ostatnich latach, kiedy to nadwyżka zmniejszyła się z 15 mld euro w roku 2001 do 7 mld euro w roku 2002; |
4. |
postanawia przyjąć bez poprawek Projekt budżetu korygującego nr 7/2004 przedłożony przez Radę; |
5. |
zwraca się do Przewodniczącego o przekazanie niniejszej rezolucji Radzie i Komisji. |
(1) Dz.U. L 248 z 16.9.2002, str. 1.
(3) Dz.U. C 105 z 30.4.2004, str. 9.
(4) Dz.U. C 172 z 18.6.1999, str. 1. Porozumienie zmienione Decyzją 2003/429/WE (Dz.U. L 147 z 14.6.2003, str. 25).
P6_TA(2004)0003
Projekt budżetu korygującego nr 8/2004
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Projektu budżetu korygującego nr 8/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, Sekcja III — Komisja (11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD))
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając postanowienia Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską, a w szczególności jego art. 272 (4), przedostatni ustęp, |
— |
uwzględniając postanowienia Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Energii Atomowej, a w szczególności jego art. 177, |
— |
uwzględniając Rozporządzenie Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie Rozporządzenia Finansowego mającego zastosowanie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich (1), w szczególności jego art. 37 i 38, |
— |
uwzględniając budżet ogólny Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, ostatecznie przyjęty w dniu 18 grudnia 2003 r. (2) oraz odpowiednio dostosowany po rozszerzeniu Unii Europejskiej (3), |
— |
uwzględniając Porozumienie Międzyinstytucjonalne z dnia 6 maja 1999 r. pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą i Komisją w sprawie dyscypliny budżetowej i usprawnienia procedury budżetowej (4), |
— |
uwzględniając Decyzję Rady 2000/597/WE, Euratom z dnia 29 września 2000 r. w sprawie systemu środków własnych Wspólnot Europejskich (5), |
— |
uwzględniając Wstępny projekt budżetu korygującego nr 8/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, przedłożony przez Komisję w dniu 28 maja 2004 r. (SEC(2004)0675), |
— |
uwzględniając Projekt budżetu korygującego nr 8/2004 Unii Europejskiej na rok budżetowy 2004, przyjęty przez Radę w dniu 16 lipca 2004 r. (11042/2004 — C6-0109/2004), |
— |
uwzględniając art. 69 Regulaminu Parlamentu Europejskiego i Załącznik IV do niego, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Budżetowej (A6-0005/2004), |
A. |
zważywszy, że Projekt budżetu korygującego nr 8/2004 odnosi się do przychodów budżetu oraz obejmuje szereg elementów dotyczących poziomu składek Państw Członkowskich na środki własne Wspólnoty, |
B. |
zważywszy, że elementy te odnoszą się do zwrotu nadwyżki z Funduszu Gwarancyjnego dla Operacji Zewnętrznych od roku 2003, jak również do rocznej weryfikacji prognoz dotyczących ceł, stawek VAT, podstawy DNB i technicznego przeliczenia składek koniecznych do sfinansowania redukcji wkładu Wielkiej Brytanii, |
C. |
zważywszy, że Komisja zobowiązała się do przedstawienia najpóźniej latem 2004 r. swojego sprawozdania w sprawie środków własnych, jak ustalono w Decyzji Rady 2000/597/WE, Euratom, oraz do przedłożenia odpowiednich propozycji w zakresie ogólnego mechanizmu korygowania, |
1. |
postanawia przyjąć bez poprawek Projekt budżetu korygującego nr 8/2004 przedłożony przez Radę; |
2. |
zwraca się do Przewodniczącego o przekazanie niniejszej rezolucji Radzie i Komisji. |
(1) Dz.U. L 248 z 16.9.2002, str. 1.
(3) Dz.U. C 105 z 30.4.2004, str. 9.
(4) Dz.U. C 172 z 18.6.1999, str. 1. Porozumienie zmienione Decyzją 2003/429/WE (Dz.U. L 147 z 14.6.2003, str.25).
P6_TA(2004)0004
Skład liczbowy delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie składu ilościowego delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 188 swojego Regulaminu, |
— |
uwzględniając swą decyzję z dnia 10 marca 2004 r. odnośnie liczby delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych i delegacji do komisji współpracy parlamentarnej (1), |
1. |
ustala następujący skład ilościowy delegacji parlamentarnych:
|
(1) P5_TA(2004)0166.
Środa 15 wrzesień 2004
9.6.2005 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 140/50 |
PROTOKÓŁ
(2005/C 140 E/03)
PRZEBIEG POSIEDZENIA
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
1. Otwarcie posiedzenia
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 9:00.
2. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty:
1) |
przez Radę i Komisję:
|
2) |
przez komisje parlamentarne, sprawozdanie:
|
3. Debata nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa (ogłoszenie o złożonych projektach rezolucji)
Zgodnie z art. 115 Regulaminu, następujący posłowie lub grupy polityczne złożyli wniosek o przeprowadzenie takiej debaty nad następującymi projektami rezolucji:
I. |
SZCZYT ASEM (SPOTKANIE AZJA-EUROPA)
|
II. WOJWODINA: |
PRZEŚLADOWANIE MNIEJSZOŚCI
|
III. |
MALEDIWY
|
Czas wystąpień przyznany zostanie zgodnie z art. 142 Regulaminu.
4. Wzięcie zakładników i masakra w Biesłanie, a także walka z terroryzmem (oświadczenia z debatą)
Oświadczenia Rady i Komisji: Wzięcie zakładników i masakra w Biesłanie, a także walka z terroryzmem.
Bernard Bot (urzędujący Przewodniczący Rady) i Christopher Patten (członek Komisji) wydali oświadczenia.
Głos zabrali: João de Deus Pinheiro w imieniu grupy PPE-DE, Martin Schulz w imieniu grupy PSE, Silvana Koch-Mehrin, w imieniu grupy ALDE, Daniel Marc Cohn-Bendit w imieniu grupy Verts/ALE, Francis Wurtz w imieniu grupy GUE/NGL, Cristiana Muscardini w imieniu grupy UEN, Philip Claeys niezrzeszony, Jaime Mayor Oreja, Jan Marinus Wiersma, Hélène Flautre, Inese Vaidere, James Hugh Allister, Camiel Eurlings, Reino Paasilinna, Bart Staes, Ryszard Czarnecki, Vytautas Landsbergis, Hannes Swoboda, Tatjana Ždanoka, Geoffrey Van Orden, Martine Roure, Armin Laschet, Richard Howitt, Agustín Díaz de Mera García Consuegra i Bernard Bot.
Debata została zamknięta.
5. Sytuacja w Iraku (oświadczenia z debatą)
Oświadczenia Rady i Komisji: Sytuacja w Iraku
Bernard Bot (urzędujący Przewodniczący Rady) i Christopher Patten (członek Komisji) wydali oświadczenia.
Głos zabrał José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra w imieniu grupy PPE-DE.
PRZEWODNICTWO: Antonios TRAKATELLIS
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Massimo D'Alema w imieniu grupy PSE, Graham Watson, w imieniu grupy ALDE, Angelika Beer w imieniu grupy Verts/ALE, Vittorio Emanuele Agnoletto w imieniu grupy GUE/NGL, Bastiaan Belder w imieniu grupy IND/DEM, Roberta Angelilli w imieniu grupy UEN, Ryszard Czarnecki niezrzeszony, Elmar Brok, Pierre Moscovici, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Umberto Guidoni, Paul Marie Coûteaux, Luca Romagnoli, Charles Tannock, Véronique De Keyser, Nicholson of Winterbourne, Tobias Pflüger, Maciej Marian Giertych, Anna Ibrisagic, Marek Maciej Siwiec, Cecilia Malmström i Francesco Enrico Speroni.
Po tym punkcie nastąpiła przerwa w debacie na czas głosowania.
PRZEWODNICTWO: Ingo FRIEDRICH
Wiceprzewodniczący
6. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są w załączniku 1 do protokołu.
6.1. Ustanowienie komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych rozszerzonej Unii w latach 2007-2013 (głosowanie)
Ustanowienie komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych rozszerzonej Unii w latach 2007-2013 (B6-0030/2004)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 1)
PROJEKT DECYZJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0005)
6.2. Wyznaczenie posłów Parlamentu Europejskiego do Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE, Zgromadzenia Parlamentarnego Eurośródziemnomorskiego, jak również delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych oraz delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
Wyznaczenie posłów Parlamentu Europejskiego do Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE, Zgromadzenia Parlamentarnego Eurośródziemnomorskiego, jak również delegacji międzyparlamentarnych, delegacji do wspólnych komisji parlamentarnych oraz delegacji do komisji współpracy parlamentarnej
PROPOZYCJA KONFERENCJI PRZEWODNICZĄCYCH
Zmiany wprowadzone na listę:
D 05 Elisabeth Schroedter (Verts/ALE) została członkiem
DM 07 Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (Verts/ALE) został członkiem
D 08 Saïd El Khadraoui (PSE) został członkiem
D 12 Jamila Madeira(PSE) została członkiem
D 13 Joost Lagendijk (Verts/ALE) został członkiem
D 24 Gérard Onesta (Verts/ALE) został członkiem
ACP Pierre Jonckheer (Verts/ALE) został członkiem
Ostateczna lista, w wersji, w której została przyjęta, znajduje się w załączniku III do niniejszego protokołu.
Przyjęto w formie poprawionej
6.3. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Mauritius * (głosowanie)
Sprawozdanie na temat projektu rozporządzenia Rady dotyczącego podpisania protokołu ustalającego na okres od 3 grudnia 2003 r. do 2 grudnia 2007 r. wielkości dopuszczalnych połowów i wkład finansowy przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Mauritiusa w sprawie połowów na wodach Mauritiusa [COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS)] — Komisja Rybołówstwa. Sprawozdawca: Philippe Morillon (A6-0001/2004).
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 2)
PROJEKT KOMISJI
Zatwierdzony w formie poprawionej (P6_TA(2004)0005)
PROJEKT REZOLUCJI LEGISLACYJNEJ
Przyjęto (P6_TA(2004)0006)
6.4. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Madagaskar * (głosowanie)
Sprawozdanie na temat projektu rozporządzenia Rady dotyczącego podpisania protokołu w sprawie możliwości połowu tuńczyka i w sprawie wkładu finansowego przewidzianych w umowie zawartej między Europejską Wspólnotą Gospodarczą i Demokratyczną Republiką Madagaskaru, dotyczącej połowu na wodach Madagaskaru w okresie pomiędzy 1 stycznia 2004 r. i 31 grudnia 2006 r. [COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS)] — Komisja Rybołówstwa. Sprawozdawca: Philippe Morillon (A6-0002/2004).
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 3)
PROJEKT KOMISJI
Zatwierdzony w formie poprawionej (P6_TA(2004)0007)
PROJEKT REZOLUCJI LEGISLACYJNEJ
Przyjęto (P6_TA(2004)0007)
6.5. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Zielony Przylądek * (głosowanie)
Sprawozdanie na temat projektu rozporządzenia Rady dotyczącego zawarcia porozumienia w formie wymiany listów w sprawie przedłużenia obowiązywania protokołu ustanawiającego możliwości połowów i wkład finansowy przewidziane w porozumieniu w sprawie połowów zawartym pomiędzy Europejską Wspólnotą Gospodarczą i Republiką Zielonego Przylądka na okres od 1 lipca 2004 r. do 30 czerwca 2005 r. [COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS)] — Komisja Rybołówstwa. Sprawozdawca: Philippe Morillon (A6-0003/2004)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 4)
PROJEKT KOMISJI
Zatwierdzony w formie poprawionej (P6_TA(2004)0008)
PROJEKT REZOLUCJI LEGISLACYJNEJ
Przyjęto (P6_TA(2004)0008)
7. Wyjaśnienia dotyczące głosowania
Pisemne wyjaśnienia dotyczące sposobu głosowania:
Pisemne wyjaśnienia złożone na podstawie art. 163 ust. 3 Regulaminu zamieszczone są w pełnym sprawozdaniu z niniejszego posiedzenia.
8. Korekty do głosowania
Następujący posłowie zgłosili korekty do głosowania:
Sprawozdanie Philippe Morillon (A6-0001/2004)
— |
projekt zmieniony za: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Edith Mastenbroek, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt Riccardo Ventre, przeciw: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
— |
rezolucja legislacyjna za: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Rosa Díez González, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt, Riccardo Ventre przeciw: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
Sprawozdanie Philippe Morillon (A6-0002/2004)
— |
projekt zmieniony za: Jan Březina, Frederika Brepoels, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
— |
rezolucja legislacyjna za: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
Sprawozdanie Philippe Morillon (A6-0003/2004)
— |
projekt zmieniony za: Riccardo Ventre |
— |
rezolucja legislacyjna za: Riccardo Ventre |
(Posiedzenie zostało zawieszone o godzinie 12:40 i wznowione o 15:00.)
9. Sytuacja w Iraku (oświadczenia z debatą) (ciąg dalszy debaty)
Głos zabrali: Bogdan Klich, Lilli Gruber, Giulietto Chiesa, Ari Vatanen, Panagiotis Beglitis, Mario Mauro, Lissy Gröner, Luís Queiró, Albert Jan Maat i Bernard Bot (urzędujący Przewodniczący Rady)
Projekty rezolucji złożone na podstawie art. 103 ust. 2 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström, James Nicholson i Emma Bonino, w imieniu grupy ALDE, (B6-0028/2004), |
— |
Pasqualina Napoletano i Véronique De Keyser w imieniu grupy PSE, (B6-0031/2004), |
— |
Francis Wurtz, André Brie, Vittorio Emanuele Agnoletto, Dimitrios Papadimoulis, Tobias Pflüger i Athanasios Pafilis w imieniu grupy GUE/NGL, (B6-0032/2004), |
— |
Hans-Gert Poettering, João de Deus Pinheiro, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Armin Laschet, Charles Tannock, Antonio Tajani, Camiel Eurlings, Bogdan Klich i Vytautas Landsbergis w imieniu grupy PPE-DE, (B6-0033/2004), |
— |
Cristiana Muscardini w imieniu grupy UEN, (B6-0034/2004), |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer i Joost Lagendijk w imieniu grupy Verts/ALE, (B6-0043/2004). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 6.5 protokołu z dnia 16.09.2004.
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
10. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
Corien Wortmann-Kool poinformowała Przewodniczącego, że była obecna na posiedzeniu w dniu 14 września 2004, ale jej nazwisko nie figuruje na liście obecności.
Głos zabrał Charles Tannock, który w imieniu Marco Pannelli, poprosił, aby do pełnego protokołu z obrad wpisać dokładne słowa użyte przez Przewodniczącego w chwili zatwierdzania kalendarza sesji miesięcznych, tj. „nie złożono żadnej poprawki”, mimo iż, zauważył poseł, nie zezwolono na składanie poprawek (Przewodniczący stwierdził, że pełne sprawozdanie z obrad zostanie odpowiednio zmienione).
11. Pakt stabilizacji i rozwoju (oświadczenia z debatą)
Oświadczenia Rady i Komisji: Pakt stabilizacji i rozwoju
Gerrit Zalm (urzędujący Przewodniczący Rady) i Joaquín Almunia (członek Komisji) wydali oświadczenia.
Głos zabrali: Hans-Gert Poettering w imieniu grupy PPE-DE, Martin Schulz, w imieniu grupy PSE, Wolf Klinz w imieniu grupy ALDE, Alain Lipietz w imieniu grupy Verts/ALE, Sahra Wagenknecht w imieniu grupy GUE/NGL, i John Whittaker w imieniu grupy IND/DEM.
PRZEWODNICTWO: Mario MAURO
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Liam Aylward w imieniu grupy UEN, Jana Bobošíková niezrzeszony, Marianne Thyssen, Harlem Désir, Margarita Starkevičiūtė, Joost Lagendijk, Georgios Toussas, Nils Lundgren, Othmar Karas, Ieke van den Burg, Enrico Letta, Dimitrios Papadimoulis, Johannes Blokland, Alexander Radwan, Pervenche Berès, Karin Riis-Jørgensen, Ilda Figueiredo, Jonathan Evans, Robert Goebbels, Jules Maaten, Jacques Toubon, Enrique Barón Crespo, Karsten Friedrich Hoppenstedt, Udo Bullmann, Renato Brunetta, Pier Luigi Bersani, Gerrit Zalm, José Manuel García-Margallo y Marfil, Zsolt László Becsey, Antonis Samaras, Gunnar Hökmark, Zuzana Roithová, Astrid Lulling i Guntars Krasts.
PRZEWODNICTWO: Josep BORRELL FONTELLES
Przewodniczący
Głos zabrał Joaquín Almunia.
Debata została zamknięta.
12. Ratyfikacja traktatu konstytucyjnego (pytania ustne z dyskusją)
Pytanie ustne zadane przez Jo Leinena, w imieniu komisji AFCO, Radzie, w sprawie procedur ratyfikacji Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy (B6-0008/2004)
Pytanie ustne zadane przez Jo Leinena, w imieniu komisji AFCO, Komisji, w sprawie strategii komunikacji w sprawie Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy (B6-0009/2004)
Atzo Nicolaï (urzędujący Przewodniczący Rady) i Jacques Barrot (wiceprzewodniczący Komisji) odpowiedzieli na pytania.
Głos zabrali: Íñigo Méndez de Vigo, w imieniu grupy PPE-DE, Richard Corbett, w imieniu grupy PSE, Andrew Nicholas Duff, w imieniu grupy ALDE, Johannes Voggenhuber, w imieniu grupy Verts/ALE, Sylvia- Yvonne Kaufmann, w imieniu grupy GUE/NGL, Wojciech Wierzejski, w imieniu grupy IND/DEM, Brian Crowley, w imieniu grupy UEN, Andreas Mölzer, niezrzeszony, Alain Lamassoure, Carlos Carnero González i Thierry Cornillet.
PRZEWODNICTWO: António COSTA
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Bernat Joan i Marí, Kathy Sinnott, Íñigo Méndez de Vigo, w kwestii technicznej, Roberta Angelilli, Alexander Stubb, James Hugh Allister, Stavros Lambrinidis, Carl Schlyter, Ryszard Czarnecki, Maria da Assunção Esteves, Sérgio Sousa Pinto, Chantal Simonot, Atzo Nicolaï i Jacques Barrot.
wyznaczono następujące terminy::
— |
projekty rezolucji: czwartek godz. 10:00. |
— |
poprawki: czwartek 7 października 2004 o godz. 12:00. |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: sesja miesięczna w październiku.
13. Tura pytań (pytania do Rady)
Parlament rozpatrzył pytania do przedłożenia Radzie (B6-0007/2004).
Pytanie 1 — Sarah Ludford: Sprawiedliwe procesy dla obywateli europejskich oraz cudzoziemców zamieszkujących Europę.
Atzo Nicolaï (urzędujący Przewodniczący Rady) udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Sarah Ludford.
Pytanie 2 — Catherine Stihler: Więzienie małoletnich w Republice Czeskiej.
Atzo Nicolaï udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Catherine Stihler.
Pytanie 3 — Rodi Kratsa-Tsagaropoulou: Stan zaawansowania odbudowy Bałkanów.
Atzo Nicolaï udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Rodi Kratsa- Tsagaropoulou.
Pytanie 4 — Marie Anne Isler Béguin: Warunek ratyfikacji Protokołu z Kioto w porozumieniach między UE a państwami trzecimi.
Atzo Nicolaï udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Marie Anne Isler Béguin i Josu Ortuondo Larrea.
Pytanie 5 — Brian Crowley: Stworzenie bardziej pozytywnego wizerunku Europy.
Atzo Nicolaï udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytania uzupełniające postawione przez Brian Crowley i Rodi Kratsa-Tsagaropoulou.
Pytanie 6 — Seán Ó Neachtain: Stosunki pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.
Atzo Nicolaï udzielił odpowiedzi na pytanie oraz na pytanie uzupełniające postawione przez Paul Rübig.
Odpowiedzi na pytania pozostawione bez odpowiedzi z braku czasu zostaną udzielone na piśmie.
Tura pytań do Rady została zamknięta.
14. Porządek dzienny następnego posiedzenia
Porządek dzienny jutrzejszego posiedzenia został ustalony (dokument „Porządek dzienny” PE 344.811/OJJE).
15. Zamknięcie posiedzenia
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 19:10.
Julian Priestley
Sekretarz Generalny
Alejo Vidal-Quadras Roca
Wiceprzewodniczący
(1) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(2) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(3) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(4) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(5) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(6) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(7) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
ZAŁĄCZNIK I
WYNIKI GŁOSOWAŃ
Znaczenie skrótów i symboli
+ |
przyjęto |
- |
odrzucono |
↓ |
bezprzedmiotowe |
W |
wycofano |
GI (..., ..., ...) |
Głosowanie imienne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
GE (..., ..., ...) |
Głosowanie elektroniczne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
gp |
głosowanie podzielone |
go |
głosowanie odrębne |
POP |
poprawka |
PK |
poprawka kompromisowa |
OC |
odpowiednia część |
S |
poprawka skreślająca |
= |
poprawki identyczne |
§ |
paragraf |
art. |
artykuł |
cons |
motyw |
PR |
projekt rezolucji |
WPR |
wspólny projekt rezolucji |
TAJ |
głosowanie tajne |
1. Ustanowienie komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych rozszerzonej Unii w latach 2007-2013
Projekt decyzji: B6-0030/2004
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie: projekt decyzji (całość) |
|
+ |
|
2. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Mauritius
Sprawozdanie: Philippe MORILLON (A6-0001/2004) *
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
poprawki właściwej komisji — głosowanie łączne |
1-6 |
komisja |
|
+ |
|
po art. 2 |
7 |
ALDE/ADLE |
|
W |
|
głosowanie: zmieniony projekt |
GI |
+ |
405, 63, 73 |
||
głosowanie: rezolucja legislacyjna |
GI |
+ |
415, 56, 67 |
Wnioski o głosowanie imienne
IND/DEM zmieniony projekt, głosowanie końcowe
3. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Madagaskar
Sprawozdanie: Philippe MORILLON (A6-0002/2004)*
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
poprawki właściwej komisji — głosowanie łączne |
1-6 |
komisja |
|
+ |
|
po art. 2 |
7 |
ALDE/ADLE |
|
W |
|
głosowanie: zmieniony projekt |
GI |
+ |
504, 79, 84 |
||
głosowanie: rezolucja legislacyjna |
GI |
+ |
507, 68, 86 |
Wnioski o głosowanie imienne
PPE-DE głosowanie końcowe
IND/DEM zmieniony projekt, głosowanie końcowe
4. Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Zielony Przylądek
Sprawozdanie: Philippe MORILLON (A6-0003/2004) *
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
poprawki właściwej komisji — głosowanie łączne |
1-3 |
komisja |
|
+ |
|
po art. 2 |
4 |
ALDE/ADLE |
|
W |
|
głosowanie: zmieniony projekt |
GI |
+ |
495, 74, 104 |
||
głosowanie: rezolucja legislacyjna |
GI |
+ |
490, 71, 109 |
Wnioski o głosowanie imienne
IND/DEM zmieniony projekt, głosowanie końcowe
ZAŁĄCZNIK II
WYNIKI GŁOSOWAŃ IMIENNYCH
1. Sprawozdanie Morillon A6-0001/2004
Za: 405
ALDE: Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Ek, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Pannella, Ries, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Takkula
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Henin, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zwiefka
PSE: Andersson, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bersani, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Díez González, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Lipietz, Smith
Przeciw: 63
ALDE: Cavada, Onyszkiewicz
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Bobošíková, Kuc, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Rudi Ubeda
PSE: Arif, Bono, Gurmai, Laignel, Mastenbroek, Santoro
UEN: Didžiokas
Verts/ALE: Auken, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się:73
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, De Sarnez, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gibault, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Mulder, Newton Dunn, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Rogalski, Salvini, Sinnott, Tomczak
NI: Czarnecki Ryszard, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Chichester, Landsbergis, Lehne, Pieper, Pleštinská, Silva Peneda
PSE: Bösch, Bullmann, Grabowska
Verts/ALE: Joan i Marí
2. Sprawozdanie Morillon A6-0001/2004
Za: 415
ALDE: Andrejevs, Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Geremek, Harkin, Matsakis, Morillon, Onyszkiewicz, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Louis, de Villiers
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Atkins, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zatloukal, Zwiefka
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bono, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Fruteau, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Muscardini, Ó Neachtain, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Cohn-Bendit
Przeciw: 56
ALDE: Cavada, Chatzimarkakis
GUE/NGL: Bertinotti, de Brún, Krarup, Musacchio, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Antoniozzi, Bachelot-Narquin, Pieper
PSE: Costa António, Díez González, Geringer de Oedenberg
UEN: Zile
Verts/ALE: van Buitenen, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się: 67
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Davies, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Giertych, Grabowski, Piotrowski, Sinnott
NI: Mote
PPE-DE: Pīks, Seeberg, Varvitsiotis
PSE: Bösch, Bullmann, Paleckis, Sifunakis
Verts/ALE: Hammerstein Mintz, Özdemir
3. Sprawozdanie Morillon A6-0002/2004
Za: 504
ALDE: Cavada, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzčs, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Przeciw: 79
ALDE: Maaten, Malmström, Matsakis, Pannella
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: del Castillo Vera, Díaz De Mera García Consuegra, Hennicot-Schoepges, López-Istúriz White
PSE: García Pérez, Geringer de Oedenberg, Paleckis
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się: 84
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PSE: Berlinguer, Bösch, Lévai
Verts/ALE: Joan i Marí
4. Sprawozdanie Morillon A6-0002/2004
Za: 507
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Przeciw: 68
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, Liotard, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się: 86
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PPE-DE: Hannan, Heaton-Harris, Helmer
PSE: Bösch
Verts/ALE: van Buitenen, Joan i Marí
5. Sprawozdanie Morillon A6-0003/2004
Za: 495
ALDE: Andria, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Fourtou, Geremek, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Przeciw: 74
ALDE: Alvaro, Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Oomen-Ruijten
PSE: Scheele
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się: 104
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bonino, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch
6. Sprawozdanie Morillon A6-0003/2004
Za: 490
ALDE: Andrejevs, Andria, Bonino, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Fourtou, Morillon, Schuth, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Przeciw: 71
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Wstrzymujący się: 109
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch, Scheele
ZAŁĄCZNIK III
NOMINACJE DO PARYTETOWEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO AKP-UE, DO EUROŚRÓDZIEMNOMORSKIEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO, JAK RÓWNIEŻ DO DELEGACJI MIĘDZYPARLAMENTARNYCH, DELEGACJI DO WSPÓLNYCH KOMISJI PARLAMENTARNYCH I DELEGACJI DO KOMISJI WSPÓŁPRACY PARLAMENTARNEJ
ACP — Delegacja do Parytetowego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE — 77 członków tytularnych
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R.M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat JONCKHEER Pierre SCHLYTER Carl |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed — Delegacja do Eurośródziemnomorskiego Zgromadzenia Parlamentarnego — 45 członków tytularnych
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E.M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 —Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Rumunia — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J.P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Bułgaria — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Chorwacja — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-była Macedońska Republika Jugosławii — 13 członków tytularnych
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Turcja — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N.J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Meksyk — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 — Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Chile — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 — Delegacja do spraw stosunków ze Szwajcarią, Islandią i Norwegią i do wspólnej komisji parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) — 17 członków tytularnych
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 — Delegacja do spraw stosunków z Albanią, Bośnią-Hercegowiną i z Serbią i Czarnogórą (w tym Kosowo) — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja — 31 członków tytularnych
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina — 16 członków tytularnych
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
ALDE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 — Delegacja do spraw stosunków z Białorusią — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan i UE-Uzbekistan oraz delegacja do spraw stosunków z Tadżykistanem, Turkmenistanem i Mongolią — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 — Delegacja do komisji współpracy parlamentarnej UE-Armenia, UE-Azerbejdżan i UE-Gruzja — 18 członków tytularnych
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M.J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
EL KHADRAOUI Saïd HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 — Delegacja do spraw stosunków z Izraelem — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 — Delegacja do spraw stosunków z Palestyńską Radą Legislacyjną — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Maghrebu i Arabską Unią Maghrebu (w tym z Libią) — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Maszreku — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda MADEIRA Jamila PATRIE Béatrice VINCENZI Marta |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 — Delegacja do spraw stosunków z państwami rejonu Zatoki Perskiej, w tym z Jemenem — 18 członków tytularnych
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 — Delegacja do spraw stosunków z Iranem — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 — Delegacja do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi — 34 członków tytularnych
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 — Delegacja do spraw stosunków z Kanadą — 16 członków tytularnych
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej — 22 członków tytularnych
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Wspólnoty Andyjskiej — 17 członków tytularnych
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 — Delegacja do spraw stosunków z Mercosur-em — 25 członków tytularnych
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 — Delegacja do spraw stosunków z Japonią — 24 członków tytularnych
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 — Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową — 32 członków tytularnych
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G.H.C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowej i Południowo-Azjatyckim Stowarzyszeniem na rzecz Współpracy Regionalnej (SAARC) — 22 członków tytularnych
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J.E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 — Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) — 19 członków tytularnych
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 — Delegacja do spraw stosunków z Półwyspem Koreańskim — 15 członków tytularnych
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
ONESTA Gérard |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 — Delegacja do spraw stosunków z Australią i Nową Zelandią — 20 członków tytularnych
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E.M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 — Delegacja do spraw stosunków z Afryką Południową — 14 członków tytularnych
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 — Delegacja do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO — 10 członków tytularnych
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
TEKSTY PRZYJĘTE
P6_TA(2004)0005
Komisja tymczasowa do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych
Decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie powołania komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając art. 175 Regulaminu Parlamentu Europejskiego, |
— |
uwzględniając decyzję Konferencji Przewodniczących z 9 września 2004 r. w sprawie propozycji powołania komisji tymczasowej do spraw wyzwań politycznych i środków budżetowych rozszerzonej Unii w latach 2007-2013, |
— |
uwzględniając swą rezolucję z 22 kwietnia 2004 r. w sprawie budowy naszej wspólnej przyszłości: wyzwania polityczne i środki budżetowe w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013 (1), |
— |
uwzględniając komunikat Komisji zatytułowany „Budowanie naszej wspólnej przyszłości: wyzwania polityczne i środki budżetowe w rozszerzonej Unii w latach 2007-2013” (COM(2004)0101), |
— |
uwzględniając komunikat Komisji zatytułowany „Perspektywy Finansowe na lata 2007-2013” (COM(2004)0487), |
— |
uwzględniając konieczność zebrania i koordynacji opinii różnych zainteresowanych komisji oraz udzielenia Komisji Budżetowej mandatu do negocjowania przez nią z Radą nowego Porozumienia Międzyinstytucjonalnego obejmującego Perspektywę Finansową, |
1. |
postanawia powołać komisję tymczasową o następujących zadaniach:
|
2. |
postanawia, że komisja tymczasowa przedstawi Parlamentowi Europejskiemu sprawozdanie końcowe przed sformułowaniem przez Radę wspólnego stanowiska w celu ustalenia stanowiska negocjacyjnego Parlamentu; |
3. |
przypomina, że szczególne propozycje budżetowe i legislacyjne podlegają rozpatrzeniu przez odpowiednie komisje stosownie do załącznika VI do Regulaminu Parlamentu Europejskiego; |
4. |
postanawia, że w skład komisji tymczasowej wejdzie 50 posłów. |
(1) P5_TA(2004)0367.
P6_TA(2004)0006
Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Mauritius *
Rezolucja legislacyjna Parlamentu Europejskiego w sprawie projektu rozporządzenia Rady dotyczącego podpisania protokołu ustalającego na okres od 3 grudnia 2003 r. do 2 grudnia 2007 r. Wielkości dopuszczalnych połowów i wkład finansowy przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Mauritiusa w sprawie połowów na wodach Mauritiusa (COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS))
(Procedura konsultacji)
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając projekt rozporządzenia Rady (COM(2004)0197) (1), |
— |
uwzględniając art. 37 i art. 300 ust. 2 Traktatu WE, |
— |
uwzględniając art. 300 ust. 3 pierwszy akapit Traktatu WE, zgodnie z którym Rada skonsultowała się z Parlamentem (C5-0179/2004), |
— |
uwzględniając art. 51 i art. 83 ust. 7 swojego Regulaminu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Rybołówstwa oraz opinię Komisji Rozwoju (A6-0001/2004), |
1. |
zatwierdza zmieniony projekt rozporządzenia Rady i zatwierdza podpisanie protokołu; |
2. |
zobowiązuje Przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji, jak również Rządom i Parlamentom Państw Członkowskich i Mauritiusa. |
TEKST PROPONOWANY PRZEZ KOMISJĘ |
POPRAWKI PARLAMENTU |
Poprawka 1 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4a (nowy) |
|
|
4a. Należy koordynować ochronę interesów UE w zakresie rybołówstwa ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami morskimi pod względem gospodarczym, społecznym i środowiskowym; koordynacja ta powinna objąć także uniezależnienie mieszkańców obszarów przybrzeżnych utrzymujących się z rybołówstwa. |
Poprawka 2 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4b (nowy) |
|
|
4b. Wskazane byłoby kontynuowanie przez Komisję analizy skutków umowy z Mauritiusem w związku z jej długoterminowym charakterem. |
Poprawka 3 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4c (nowy) |
|
|
4c. Wskazane byłoby, aby Komisja dbała, by przyznawane środki finansowe przeznaczane były na cele określone w umowie, oraz kontrolowała wpływ umowy na rozwój społeczności lokalnych, w szczególności w odniesieniu do mieszkańców obszarów przybrzeżnych utrzymujących się z rybołówstwa. |
Poprawka 4 |
|
Art. 3a (nowy) |
|
|
Artykuł 3a Komisja przekazuje Parlamentowi Europejskiemu i Radzie kopię sprawozdania rocznego, o którym mowa w art. 3.5 protokołu. |
Poprawka 5 i 6 |
|
Art. 3b (nowy) |
|
|
Artykuł 3b 1. W ostatnim roku obowiązywania protokołu i przed otwarciem negocjacji w sprawie ewentualnego przedłużenia jego obowiązywania, Komisja przedstawia Parlamentowi Europejskiemu i Radzie sprawozdanie ogólne w sprawie jego stosowania i warunków wykonania, zwłaszcza w odniesieniu do działań szczególnych, jak również analizę kosztów i korzyści, celem umożliwienia oceny jego wpływu w sferze gospodarczej, społecznej i ochrony środowiska. 2. Na podstawie tego sprawozdania i uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego, Rada upoważnia Komisję do podjęcia, o ile zachodzi potrzeba, negocjacji w celu przyjęcia nowego protokołu. |
(1) Dotychczas niepublikowane w Dzienniku Urzędowym.
P6_TA(2004)0007
Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Madagaskar *
Rezolucja legislacyjna Parlamentu Europejskiego w sprawie projektu rozporządzenia Rady dotyczącego podpisania protokołu ustalającego wielkości dopuszczalnych połowów tuńczyka oraz wkład finansowy przewidziane w umowie zawartej między Europejską Wspólnotą Gospodarczą i Demokratyczną Republiką Madagaskaru, dotyczącej połowów na wodach Madagaskaru w okresie pomiędzy 1 stycznia 2004 r. i 31 grudnia 2006 r. (COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070 (CNS))
(Procedura konsultacji)
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając projekt rozporządzenia Rady (COM(2004)0218)) (1), |
— |
uwzględniając art. 37 oraz art. 300 ust. 2 Traktatu WE, |
— |
uwzględniając art. 300 ust. 3 pierwszy akapit Traktatu WE, zgodnie z którym Rada skonsultowała się z Parlamentem (C5-0186/2004), |
— |
uwzględniając art. 51 Regulaminu i art. 83 ust. 7 Regulaminu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Rybołówstwa oraz opinię Komisji Rozwoju (A6-0002/2004), |
1. |
zatwierdza zmieniony projekt rozporządzenia Rady i zatwierdza podpisanie protokołu; |
2. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji, jak również rządom i parlamentom Państw Członkowskich oraz Demokratycznej Republiki Madagaskaru. |
TEKST PROPONOWANY PRZEZ KOMISJĘ |
POPRAWKI PARLAMENTU |
Poprawka 1 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4a (nowy) |
|
|
4a. Należy koordynować ochronę interesów UE w zakresie rybołówstwa ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami morskimi pod względem gospodarczym, społecznym i środowiskowym; koordynacja ta powinna objąć także uniezależnienie mieszkańców obszarów przybrzeżnych utrzymujących się z rybołówstwa. |
Poprawka 2 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4b (nowy) |
|
|
4b. Wskazane byłoby kontynuowanie przez Komisję analizy skutków umowy z Madagaskarem w związku z jej długoterminowym charakterem. |
Poprawka 3 |
|
Podpunkt uzasadnienia 4c (nowy) |
|
|
4c. Wskazane byłoby, aby Komisja dbała, by przyznawane środki finansowe przeznaczone były na cele określone w umowie oraz kontrolowała wpływ umowy na rozwój społeczności lokalnych, w szczególności w odniesieniu do mieszkańców obszarów przybrzeżnych utrzymujących się z rybołówstwa. |
Poprawka 4 |
|
Art. 3a (nowy) |
|
|
Artykuł 3a Komisja przekazuje Parlamentowi Europejskiemu i Radzie sprawozdanie roczne przewidziane w art. 3 ust. 5 protokołu, zawierające analizę wykorzystania funduszy przyznanych na działania szczególne. |
Poprawka 5 |
|
Art. 3b (nowy) |
|
|
Artykuł 3b W ostatnim roku obowiązywania protokołu i przed rozpoczęciem negocjacji w sprawie ewentualnego przedłużenia jego obowiązywania, Komisja przedstawia Parlamentowi Europejskiemu i Radzie sprawozdanie ogólne zawierające analizę kosztów i korzyści, ocenę wykorzystania możliwości połowowych oraz ocenę realizacji działań szczególnych, tak by można było ocenić wpływ protokołu w sferze gospodarczej, społecznej i ochrony środowiska. |
Poprawka 6 |
|
Art. 3c (nowy) |
|
|
Artykuł 3c Na podstawie tych sprawozdań i z uwzględnieniem opinii Parlamentu Europejskiego, Rada upoważnia Komisję do podjęcia, o ile zachodzi potrzeba, negocjacji w celu podpisania nowego protokołu. |
(1) Dotychczas niepublikowane w Dzienniku Urzędowym.
P6_TA(2004)0008
Porozumienie w sprawie rybołówstwa UE/Zielony Przylądek *
Rezolucja legislacyjna Parlamentu Europejskiego w sprawie projektu rozporządzenia Rady dotyczącego zawarcia porozumienia w formie wymiany listów w sprawie przedłużenia obowiązywania protokołu ustanawiającego wielkości dopuszczalnych połowów i wkład finansowy przewidziane w porozumieniu w sprawie połowów zawartym pomiędzy Europejską Wspólnotą Gospodarczą i Republiką Zielonego Przylądka na okres od 1 lipca 2004 r. do 30 czerwca 2005 r. (COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS))
(Procedura konsultacji)
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając projekt rozporządzenia Rady (COM(2004)0183) (1), |
— |
uwzględniając art. 37 oraz art. 300 ust. 2 Traktatu WE, |
— |
uwzględniając art. 300 ust. 3 pierwszy akapit Traktatu WE, zgodnie z którym Rada skonsultowała się z Parlamentem (C5-0189/2004), |
— |
uwzględniając art. 51 oraz art. 83 ust. 7 Regulaminu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Rybołówstwa (A6-0003/2004), |
1. |
zatwierdza zmieniony projekt rozporządzenia Rady oraz zatwierdza zawarcie umowy; |
2. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji, jak również rządom i parlamentom Państw Członkowskich oraz Republiki Zielonego Przylądka. |
TEKST PROPONOWANY PRZEZ KOMISJĘ |
POPRAWKI PARLAMENTU |
Poprawka 1 |
|
Art. 3a (nowy) |
|
|
Artykuł 3a Przed upływem terminu obowiązywania przedłużenia Protokołu i przed zawarciem jakiegokolwiek porozumienia w celu przedłużenia jego obowiązywania, Komisja przedstawia Parlamentowi Europejskiemu i Radzie sprawozdanie z wykonania Protokołu zawierające analizę wykorzystania środków przeznaczonych na działania szczególne w celu dokonania oceny porozumienia pod względem jego skutków gospodarczych i społecznych oraz skutków dla środowiska naturalnego. |
Poprawka 2 |
|
Art. 3b (nowy) |
|
|
Artykuł 3b Na podstawie sprawozdania i po konsultacji z Parlamentem Europejskim, Rada upoważnia Komisję do podjęcia, o ile zachodzi potrzeba, negocjacji w celu podpisania nowego protokołu. |
Poprawka 3 |
|
Art. 3c (nowy) |
|
|
Artykuł 3c Na wniosek władz Republiki Zielonego Przylądka, Komisja rozważa możliwość przesunięcia kwot obecnie przeznaczonych na finansowanie „działań szczególnych” na projekty finansowane przez Komisję, których cele pokrywają się z celami działań szczególnych. |
(1) Dotychczas niepublikowane w Dzienniku Urzędowym.
Czwartek 16 wrzesień 2004
9.6.2005 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 140/105 |
PROTOKÓŁ
(2005/C 140 E/04)
PRZEBIEG POSIEDZENIA
PRZEWODNICTWO: Janusz ONYSZKIEWICZ
Wiceprzewodniczący
1. Otwarcie posiedzenia
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 10:00.
2. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty:
1) |
przez Komisję:
|
2) |
przez posłów:
|
3. Dalsze rozpatrywanie spraw w toku (art. 203 Regulaminu)
Listy procedur legislacyjnych skierowanych ponownie do rozpatrzenia przez Parlament, zgodnie z art. 203 Regulaminu, znajdują się w załączniku 3.
4. Holenderski statek stowarzyszenia: „Kobiety na falach”(pytania ustne z dyskusją)
Pytanie ustne zadali Ilda Figueiredo, Francis Wurtz, Eva-Britt Svensson, Miguel Portas i Sérgio Ribeiro, w imieniu grupy GUE/NGL, Komisji, w sprawie zakazu wpłynięcia do Portugalii statku organizacji „Women on Waves” (B6-0010/2004).
Pytanie ustne zadali Lissy Gröner, Edite Estrela, Jamila Madeira i Emanuel Jardim Fernandes w imieniu grupy PSE, Hiltrud Breyer, Jonathan Evans i Raül Romeva i Rueda w imieniu grupy Verts/ALE, Maria Carlshamre i Claire Gibault, w imieniu grupy ALDE, Komisji, w sprawie wydanego przez rząd portugalski zakazu wpłynięcia holenderskiego statku stowarzyszenia „Women on Waves” (B6-0011/2004).
Ilda Figueiredo zadała pytanie ustne (B6-0010/2004).
Lissy Gröner, Kathalijne Maria Buitenweg (zastępca autora) i Claire Gibault rozwinęli pytanie ustne (B6-0011/2004).
Margot Wallström (członkini Komisji) odpowiedziała na pytania.
Głos zabrali: Vasco Graça Moura, w imieniu grupy PPE-DE, Edite Estrela, w imieniu grupy PSE, Lena Ek, w imieniu grupy ALDE, Miguel Portas, w imieniu grupy GUE/NGL, Urszula Krupa, w imieniu grupy IND/DEM, Michał Tomasz Kamiński, w imieniu grupy UEN, Lydia Schenardi, niezrzeszony, Maria Martens, Emine Bozkurt, Marian Harkin, Eva-Britt Svensson, Johannes (Hans) Blokland, Marcin Libicki, José Ribeiro e Castro, Jamila Madeira, Sophia Helena In 't Veld, Sylwester Chruszcz i Bernd Posselt.
PRZEWODNICTWO: Luigi COCILOVO
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Mary Honeyball, Anna Záborská, Ana Maria Gomes, Simon Busuttil, Michael Cashman i Margot Wallström.
Debata została zamknięta.
5. CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem) (pytanie ustne z dyskusją)
Pytanie ustne zadał Karl-Heinz Florenz, w imieniu Komisji komisji ENVI, Komisji, w sprawie strategicznych celów Unii na 13 konferencję Konwencji CITES (B6-0012/2004).
Avril Doyle (zastępca autora) rozwinęła pytanie ustne.
Margot Wallström (członkini Komisji) odpowiedziała na pytanie.
Głos zabrali: Eija-Riitta Anneli Korhola, w imieniu grupy PPE-DE, Karin Scheele, w imieniu grupy PSE, Chris Davies, w imieniu grupy ALDE, Marie Anne Isler Béguin, w imieniu grupy Verts/ALE, Jonas Sjöstedt, w imieniu grupy GUE/NGL, Bernd Posselt, Margrete Auken, Neil Parish i Margot Wallström.
Propozycje rezolucji złożone na podstawie art. 108 ust. 5 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Marie Anne Isler Béguin w imieniu grupy Verts/ALE, John Bowis, w imieniu grupy PPE-DE, Kartika Tamara Liotard, Dimitrios Papadimoulis, w imieniu grupy GUE/NGL, Johannes (Hans) Blokland, w imieniu grupy IND/DEM, Guido Sacconi, Karin Scheele, w imieniu grupy PSE, Liam Aylward, w imieniu grupy UEN, Chris Davies i Mojca Drčar Murko, w imieniu grupy ALDE (B6-0029/2004). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: punkt 6.6.
PRZEWODNICTWO: Gérard ONESTA
Wiceprzewodniczący
6. Głosowanie
Szczegóły głosowania (poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są wzałączniku1 do protokołu.
6.1. Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii * (art. 131 Regulaminu) (głosowanie)
Sprawozdanie w sprawie projektu rozporządzenia Rady ustanawiającego niektóre środki restrykcyjne dla wsparcia skutecznego wprowadzania w życie mandatu Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (MTKJ) [COM(2004)0348 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] — Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Sprawozdawca: Jean-Louis Bourlanges (A6-0006/2004).
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 1)
PROJEKT REZOLUCJI LEGISLACYJNEJ
Przyjęto w jednym głosowaniu (P6_TA(2004)0009)
6.2. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) (głosowanie)
Projekty rezolucji (B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 i B6-0050/2004)
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 2)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0037/2004
(zastępujący B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 i B6-0050/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Willi Piecyk i Ulrich Stockmann w imieniu grupy PSE, |
— |
Paolo Costa i Dirk Sterckx, w imieniu grupy ALDE, |
— |
Michael Cramer, Evelin Lichtenberger, Margrete Auken i Sepp Kusstatscher w imieniu grupy Verts/ALE, |
— |
Erik Meijer w imieniu grupy GUE/NGL. |
Przyjęto (P6_TA(2004)0010)
6.3. Sytuacja na Białorusi (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 i B6-0053/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 3)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0038/2004
(zastępującyB6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 i B6-0053/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Bogdan Klich i Charles Tannock w imieniu grupy PPE-DE, |
— |
Jan Marinus Wiersma w imieniu grupy PSE, |
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, w imieniu grupy ALDE, |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk i Marie Anne Isler Béguin w imieniu grupy Verts/ALE, |
— |
Jonas Sjöstedt i Luisa Morgantini w imieniu grupy GUE/NGL, |
— |
Konrad Szymański i Rolandas Pavilionis w imieniu grupy UEN. |
Przyjęto (P6_TA(2004)0011)
6.4. Sytuacja humanitarna w Sudanie (głosowanie)
Projekt rezolucji B6-0065/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 4)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0012)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
Ana Maria Gomes przedstawiła poprawkę ustną nr 8, która została przyjęta.
6.5. Sytuacja w Iraku (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 i B6-0043/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 5)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0028/2004
(zastępujący B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 i B6-0043/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Hans-Gert Poettering, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Antonio Tajani, João de Deus Pinheiro i Charles Tannock w imieniu grupy PPE-DE, |
— |
Pasqualina Napoletano i Véronique De Keyser w imieniu grupy PSE, |
— |
Cecilia Malmström i Annemie Neyts-Uyttebroeck, w imieniu grupy ALDE, |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer i Joost Lagendijk w imieniu grupy Verts/ALE, |
— |
Cristiana Muscardini i Anna Elzbieta Fotyga w imieniu grupy UEN. |
Przyjęto (P6_TA(2004)0013)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra zasygnalizował korektę do ustępów 1, 2 i 6; |
— |
Antonio Tajani zaproponował poprawkę ustną do ustępu 2, która została przyjęta; |
— |
Pasqualina Napoletano poprosiła o sprawdzenie ustępu 3. |
6.6. Konwencja CITES (głosowanie)
Projekt rezolucji B6-0029/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 6)
PROJEKT REZOLUCJI
Przyjęto (P6_TA(2004)0014)
W związku z głosowaniem głos zabrali:
— |
Avril Doyle przedstawiła poprawkę ustną do ustępu 5; ponieważ ponad 37 posłów sprzeciwiło się rozpatrzeniu tej poprawki ustnej, nie została ona przyjęta. |
7. Wyjaśnienia dotyczące głosowania
Pisemne wyjaśnienia dotyczące sposobu głosowania:
Pisemne wyjaśnienia złożone na podstawie art. 163 ust. 3 Regulaminu zamieszczone są w pełnym sprawozdaniu z niniejszego posiedzenia.
Ustne wyjaśnienia dotyczące głosowania:
Sytuacja w Iraku (RC-B6-0028/2004)
— |
Carlo Fatuzzo i Mario Borghezio, ten ostatni w imieniu posłów członków „Lega Nord”. |
8. Korekty do głosowania
Następujący posłowie zgłosili korekty do głosowania:
RC-B6-0037/2004 — Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO)
— |
rezolucja (całość) za: Riccardo Ventre wstrzymali się: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou |
RC-B6-0038/2004 — Sytuacja na Białorusi
— |
rezolucja (całość) za: Konstantinos Hatzidakis, Georg Jarzembowski, Gitte Seeberg, Riccardo Ventre, |
B6-0065/2004 — Sytuacja humanitarna w Sudanie
— |
rezolucja (całość) za: Michał Tomasz Kamiński, Riccardo Ventre |
RC-B6-0028/2004 — Sytuacja w Iraku
— |
poprawka 3 za: Mieczysław Edmund Janowski, Glenys Kinnock, Edith Mastenbroek, Claude Moraes, Ieke van den Burg, Jens-Peter Bonde przeciw: Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Georgios Papastamkos wstrzymali się: Erika Mann, Barbara Weiler, Åsa Westlund, Edite Estrela, Jamila Madeira |
— |
poprawka 4 za: Jens-Peter Bonde wstrzymali się: Erika Mann |
— |
poprawka 2 za: Erika Mann, Edith Mastenbroek, Georgios Papastamkos |
— |
ustęp 2 za: Riccardo Ventre |
— |
poprawka 1 wstrzymali się: Erika Mann, Antonis Samaras |
— |
rezolucja (całość) za: Marie-Hélène Descamps, Riccardo Ventre, Terence Wynn |
B6-0029/2004 -
— |
rezolucja (całość) za: Emanuel Jardim Fernandes, Hans-Peter Martin, Karin Resetarits |
(Posiedzenie zostało zawieszone o godzinie 12:25 i wznowione o 15:00.)
PRZEWODNICTWO: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
Wiceprzewodniczący
9. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Korekty do głosowania — Sprawozdanie Philippe Morillon A6-0001/2004.
— |
projekt zmieniony za: Louis Grech przeciw: Alyn Smith |
— |
rezolucja legislacyjna za: Roselyne Bachelot-Narquin, Louis Grech przeciw: Jens-Peter Bonde wstrzymali się: Urszula Krupa |
***
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
DEBATA NAD PRZYPADKAMI NARUSZANIA PRAW CZŁOWIEKA, ZASAD DEMOKRACJI I PAŃSTWA PRAWA
(Tytuły i autorzy projektów rezolucji, patrz protokół ze środy 15 września 2004, punkt 3)
10. Szczyt ASEM (Spotkanie Azja-Europa) (debata)
Projekty rezolucji B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 i B6-0061/2004
Miguel Angel Martínez Martínez przedstawił projekt rezolucji
Głos zabrał Geoffrey Van Orden, aby wyrazić żal z powodu nieobecności Rady, a także aby przedstawić projekt rezolucji.
Patrizia Toia i Frithjof Schmidt przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Catherine Stihler, w imieniu grupy PSE, Jules Maaten, w imieniu grupy ALDE, Ana Maria R.M. Gomes i Günther Verheugen (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: punkt 13.1.
11. Wojwodina: prześladowanie mniejszości (debata)
Projekty rezolucji B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 i B6-0064/2004
Csaba Sándor Tabajdi, Erik Meijer, Kinga Gál, István Szent-Iványi i Bastiaan Belder przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Bernd Posselt, w imieniu grupy PPE-DE, Gyula Hegyi, w imieniu grupy PSE, Gábor Demszky, w imieniu grupy ALDE, Jaromír Kohlíček, w imieniu grupy GUE/NGL, Koenraad Dillen, niezrzeszony, Péter Olajos, Árpád Duka-Zólyomi i Günther Verheugen (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 13.2.
12. Malediwy (debata)
Projekty rezolucji B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 i B6-0063/2004
Ana Maria Gomes, Giusto Catania, Nirj Deva i Elizabeth Lynne przedstawili projekty rezolucji.
Głos zabrali: Thomas Mann, w imieniu grupy PPE-DE, Sarah Ludford, w imieniu grupy ALDE, Koenraad Dillen, niezrzeszony, i Günther Verheugen (członek Komisji).
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 13.3.
13. Głosowanie
Szczegóły głosowania(poprawki, głosowania odrębne, podzielone, itp.) zawarte są wzałączniku1 do protokołu.
13.1. Szczyt ASEM (Spotkanie Azja-Europa) (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 i B6-0061/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 7)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0046/2004
(zastępujący B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 et B6-0061/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Nirj Deva i Bernd Posselt w imieniu grupy PPE-DE, |
— |
Glenys Kinnock, Mauro Zani, Margrietus van den Berg i Pasqualina Napoletano w imieniu grupy PSE |
— |
Johan Van Hecke, w imieniu grupy ALDE |
— |
Frithjof Schmidt w imieniu grupy Verts/ALE |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto w imieniu grupy GUE/NGL. |
Przyjęto (P6_TA(2004)0015)
13.2. Wojwodina: prześladowanie mniejszości (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 i B6-0064/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 8)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0045/2004
(zastępujący B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 i B6-0064/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Kinga Gál, Péter Olajos, Doris Pack i Bernd Posselt w imieniu grupy PPE-DE |
— |
Véronique De Keyser, Pasqualina Napoletano, Hannes Swoboda, Csaba Sándor Tabajdi i Jan Marinus Wiersma w imieniu grupy PSE, |
— |
Jelko Kacin i István Szent-Iványi, w imieniu grupy ALDE, |
— |
Gisela Kallenbach, Joost Lagendijk, Raül Romeva i Rueda i Tatjana Ždanoka w imieniu grupy Verts/ALE |
— |
Roberto Musacchio w imieniu grupy GUE/NGL |
— |
Bastiaan Belder w imieniu grupy IND/DEM |
— |
Adriana Poli Bortone w imieniu grupy UEN |
Przyjęto (P6_TA(2004)0016)
13.3. Malediwy (głosowanie)
Projekty rezolucji B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 i B6-0063/2004
(Wymagana zwykła większość)
(Szczegóły głosowania: załącznik 1, pkt 9)
WSPÓLNY PROJEKT REZOLUCJI B6-0044/2004
(zastępujący B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 i B6-0063/2004):
złożony przez następujących posłów:
— |
Pasqualina Napoletano w imieniu grupy PSE, |
— |
Jonas Sjöstedt i Giusto Catania, w imieniu grupy GUE/NGL, |
— |
Nirj Deva, Charles Tannock, Geoffrey Van Orden i Thomas Mann w imieniu grupy PPE-DE, |
— |
Graham R. Watson, w imieniu grupy ALDE |
— |
Cristiana Muscardini w imieniu grupy UEN |
Przyjęto (P6_TA(2004)0017)
14. Korekty do głosowania
Następujący posłowie zgłosili korekty do głosowania:
RC-B6-0044/2004 — Malediwy
— |
rezolucja (całość) za: Othmar Karas |
15. Zgoda na sporządzenie sprawozdania z własnej inicjatywy
komisja AFCO
— |
Opinia Parlamentu w sprawie Projektu Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy (2004/2129 (INI)) (opinia: AFET, DEVE, INTA, BUDG, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, FEMM, PETI) (W związku z decyzją Konferencji Przewodniczących z 9 września 2004) |
16. Oświadczenia pisemne wpisane do rejestru (art. 116 Regulaminu)
Liczba podpisów zebranych pod pisemnymi oświadczeniami wpisanymi do rejestru (art. 116 ust. 3 Regulaminu):
Nr. Dokumentu |
Autor |
Podpisy |
36/2004 |
Konrad Szymański, Marcin Libicki, Vytautas Landsbergis, Anna Záborská i László Surján |
41 |
37/2004 |
Jean-Claude Martinez, Koenraad Dillen i Luca Romagnoli |
3 |
17. Informacja o wspólnych stanowiskach Rady
Przewodniczący ogłosił, na podstawie art. 57 ust.1 Regulaminu, że otrzymał od Rady następujące wspólne stanowiska wraz z uzasadnieniami, jak również stanowisko Komisji w przedmiocie:
— |
Position commune arrêtée par le Conseil le 19 juillet 2004 en vue de l'adoption du règlement du Parlement européen et du Conseil concernant les limites maximales applicables aux résidus de pesticides présents dans ou sur les denrées alimentaires et les aliments pour animaux d'origine végétale et animale et modifiant la directive 91/414/CEE du Conseil (09262/1/2004 - 09994/2004 — C6-0110/2004 — 2003/0052(COD) - COM(2004)0587)
|
— |
Position commune arrêtée par le Conseil le 26 avril 2004 en vue de l'adoption de la directive du Parlement européen et du Conseil modifiant les directives 72/166/CEE, 84/5/CEE, 88/357/CEE et 90/232/CEE du Conseil et la directive 2000/26/CE du Parlement européen et du Conseil sur l'assurance de la responsabilité civile résultant de la circulation des véhicules automoteurs (16182/2/2003 - 06282/2004 — C6-0112/2004 — 2002/0124(COD) COM(2004)0351)
|
Trzymiesięczny termin, jaki Parlament ma na określenie swojego stanowiska, zaczyna biec jutro, 17 września 2004.
18. Budżet korygujący i dodatkowy 10/2004
Wyznaczono następujące terminy składania dokumentów:
poprawki: Czwartek 30 września 2004, godz. 12:00
19. Skład komisji i delegacji
Grupy polityczne złożyły wnioski w sprawie nominacji do komisji i delegacji parlamentarnych (patrz załącznik nr 4).
20. Przekazanie tekstów przyjętych w trakcie posiedzenia
Zgodnie z art. 172 ust. 2 Regulaminu, protokół niniejszego posiedzenia zostanie poddany pod głosowanie Parlamentu na początku następnego posiedzenia.
Za zgodą Parlamentu przyjęte akty zostaną przekazane instytucjom, do których są skierowane.
21. Kalendarz następnych posiedzeń
Następne posiedzenia odbędą się w dniach 13 i 14 października 2004.
22. Przerwa w obradach
Nastąpiła przerwa w obradach Parlamentu Europejskiego.
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 16:15.
Julian Priestley
Sekretarz generalny
Josep Borrell Fontelles
Przewodniczący
(1) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Libicki, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Novak, Obiols i Germà, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Svensson, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
ZAŁĄCZNIK I
WYNIKI GŁOSOWAŃ
Znaczenie skrótów i symboli
+ |
przyjęto |
- |
odrzucono |
↓ |
bezprzedmiotowe |
W |
wycofano |
GI (..., ..., ...) |
głosowanie imienne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
GE (..., ..., ...) |
głosowanie elektroniczne (za, przeciw, wstrzymujących się) |
gp |
głosowanie podzielone |
go |
głosowanie odrębne |
POP |
poprawka |
PK |
poprawka kompromisowa |
OC |
odpowiednia część |
S |
poprawka skreślająca |
= |
poprawki identyczne |
§ |
paragraf |
art. |
artykuł |
cons |
motyw |
PR |
projekt rezolucji |
WPR |
wspólny projekt rezolucji |
TAJ |
głosowanie tajne |
1. Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii *
Sprawozdanie: BOURLANGES (A6-0006/2004)
Przedmiot |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
głosowanie łączne |
|
+ |
|
2. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (OACI)
Projekt rezolucji B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004, B6-0050/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt wspólnej rezolucji RC6-0037/2004 (PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
316, 20, 206 |
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0037/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0039/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0042/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0050/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Wnioski o głosowanie imienne
ALDE/ADLE głosowanie końcowe
3. Sytuacja na Białorusi
Projekty rezolucji B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt wspólnej rezolucji RC6-0038/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL, UEN) |
|||||
§ 2 |
1 |
UEN |
|
+ |
|
§ 6 |
2 |
UEN |
|
+ |
|
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
499, 20, 26 |
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0038/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0040/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0041/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0051/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0052/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0053/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
Wnioski o głosowanie imienne
PPE-DE głosowanie końcowe
4. Sytuacja humanitarna w Sudanie
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt rezolucji B6-0065/2004 komisji DEVE |
|||||
§ 2 |
3 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po § 7 |
4 |
PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 10 |
5 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po § 13 |
6 |
PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 14 |
12 |
ALDE/ADLE, GUE/NGL |
|
- |
|
7 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
|
§ 16 |
8 |
PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
poprawka ustna |
§ 19 |
9 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 23 |
10 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 24 |
13 |
PPE-DE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
11 |
PPE-DE, PSE, GUE/NGL |
|
R |
|
|
po motywie C |
1 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po motywie F |
2 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
566, 6, 16 |
Grupa PPE-DE jest sygnatariuszem wszystkich poprawek z wyjątkiem poprawki nr 12.
Wnioski o głosowanie imienne
PPE-DE głosowanie końcowe
Poprawki ustne
POP 8 (Ana Maria R.M. Gomes): tekst dodany: „jak również do zapewnienia, że podobne sankcje nie zwiększą cierpień społeczności sudańskiej;”
5. Sytuacja w Iraku
Projekt rezolucji B6-0028/2004, B6-0031/2004/rev, B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004, B6-0043/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt wspólnej rezolucji RC6-0028/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, UEN) |
|||||
przed § 1 |
3 |
GUE/NGL |
GI |
- |
114, 315, 105 |
4 |
GUE/NGL |
GI |
- |
54, 372, 174 |
|
2 |
Verts/ALE |
GI |
- |
89, 328, 174 |
|
§ 1 |
|
tekst oryginalny |
go |
+ |
|
§ 2 |
|
tekst oryginalny |
GI |
+ |
567,7,21 poprawka ustna |
po motywie A |
1 |
Verts/ALE |
GI |
- |
138, 280, 176 |
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
533, 43, 26 |
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0028/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0031/2004/rev |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0032/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0033/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0034/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0043/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Wnioski o głosowanie imienne
GUE/NGL POP 3 i 4, § 2 oraz głosowanie końcowe
Verts/ALE POP 1 i 2
Wnioski o głosowanie odrębne
Verts/ALE § 1
Poprawki techniczne
§ 1: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra i Harlem Désir
§ 3: Pasqualina Napoletano
§ 6: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
Poprawki ustne
§ 2: (Antonio Tajani): dodanie „i obywatela brytyjskiego”
6. Konwencja CITES
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt rezolucji B6-0029/2004 (Verts/ALE, PPE-DE, GUE/NGL, IND/DEM, PSE, UEN, ALDE/ADLE) |
|||||
§ 3 |
|
tekst oryginalny |
GI |
+ |
504, 29, 45 |
§ 7 |
|
tekst oryginalny |
gp |
|
|
|
1 |
+ |
|
||
|
2/GE |
+ |
369, 153, 33 |
||
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
542, 15, 15 |
Wnioski o głosowanie imienne
PPE-DE głosowanie końcowe
Verts/ALE § 3
Wnioski o głosowanie odrębne
PPE-DE § 3
Wnioski o głosowanie podzielone
PPE-DE
§7
1 część: całość tekstu z wyjątkiem pierwszego tiret
2część: ww.tiret
7. Szczyt ASEM (Spotkanie Azja-Europa)
Propozycje rezolucji B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004, B6-0056/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Propozycja wspólnej rezolucji RC6-0046/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
głosowanie: rezolucja (całość) |
|
+ |
|
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0046/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0048/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0059/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
8. Wojwodina: prześladowanie mniejszości
Projekty rezolucji B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004, B6-0064/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Propozycja wspólnej rezolucji RC6-0045/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL, IND/DEM, UEN) |
|||||
motyw C |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
głosowanie: rezolucja (całość) |
|
+ |
|
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0045/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0049/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0055/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0057/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0060/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0062/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0064/2004 |
|
IND/DEM |
|
↓ |
|
9. Malediwy
Projekty rezolucji B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004
Przedmiot |
POP. Nr |
Autor |
GI, etc. |
Głosowanie |
Głosowanie GI/GE — uwagi |
Projekt wspólnej rezolucji RC6-0044/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, UEN) |
|||||
głosowanie: rezolucja (całość) |
GI |
+ |
153, 0, 7 |
||
projekty rezolucji grup politycznych |
|||||
B6-0044/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0047/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0054/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0058/2004 |
|
ALDE/ADLE |
|
↓ |
|
B6-0063/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
ZAŁĄCZNIK II
WYNIKI GŁOSOWAŃ IMIENNYCH
1. RC — B6-0037/2004 — OACI
Za: 316
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Sinnott
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Casa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Posselt, Radwan, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Siekierski, Silva Peneda, Vlasák
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Przeciw: 20
IND/DEM: Batten, Bloom, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Bobošíková
PPE-DE: Díaz De Mera García Consuegra
Wstrzymujący się: 206
GUE/NGL: Pafilis, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Borghezio, Goudin, Louis, Lundgren, Speroni, Wohlin
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Sommer, Sonik, Spautz, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Poli Bortone, Tatarella
Verts/ALE: van Buitenen
2. RC — B6-0038/2004 — Białoruś
Za: 499
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Henin, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Lundgren
NI: Battilocchio, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 20
GUE/NGL: Flasarová, Kohlíček, Pafilis, Remek, Stroz, Toussas
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
PPE-DE: Seeberg, Ventre, Vernola
Wstrzymujący się: 26
GUE/NGL: Figueiredo, Maštálka, Pflüger, Ribeiro, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Belohorská, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Simonot
Verts/ALE: van Buitenen
3. B6-0065/2004 — Sudan
Za: 566
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 6
ALDE: Polfer
GUE/NGL: Pafilis, Pflüger, Stroz, Toussas, Wagenknecht
Wstrzymujący się: 16
ALDE: Jäätteenmäki
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Mussolini
Verts/ALE: van Buitenen
4. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 114
ALDE: Cavada, Krahmer, Schuth
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Chmielewski, Fjellner, de Grandes Pascual, Őry, Pálfi, Sonik, Vakalis, Zwiefka
PSE: Bono, Carlotti, Castex, Christensen, Corbey, Correia, De Rossa, Estrela, Falbr, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Madeira, Masip Hidalgo, Moscovici, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Riera Madurell, Roure, Sakalas, Santoro, Scheele, Sousa Pinto, Stockmann, Szejna, Weiler, Westlund
UEN: Pavilionis
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 315
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Krupa, Nattrass, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Beglitis, Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Herczog, Honeyball, Howitt, Lévai, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Rosati, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Wstrzymujący się: 155
ALDE: Budreikaitė, Davies, Demszky, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Juknevičienė
IND/DEM: Bonde, Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Daul, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Hökmark, Korhola, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Saïfi, Schierhuber, Sudre, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Carnero González, Cercas, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Rocard, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Wiersma, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Lagendijk, Trüpel
5. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 54
ALDE: Cavada, Chiesa
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin
PSE: Castex, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Roure, Santoro
Verts/ALE: Evans Jillian, Onesta, Schlyter
Przeciw: 372
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Correia, Falbr, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Masip Hidalgo, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Wstrzymujący się: 174
ALDE: Davies, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Schuth
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Korhola, Samaras, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Frassoni, Kusstatscher, Lucas
6. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 89
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, Davies, Drčar Murko, Duff, Ek, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Staniszewska, Toia, Van Hecke, Watson
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Posselt, Ventre
PSE: Beglitis, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Navarro, Roure, Santoro, Tzampazi
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 328
ALDE: Budreikaitė, Busk, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Lehideux, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Claeys, Dillen, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Cashman, Corbett, Correia, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, Kinnock, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Mastenbroek, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Wstrzymujący się: 174
ALDE: Andria, Beaupuy, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Demszky, Di Pietro, Duquesne, Gentvilas, Hall, Jensen, Juknevičienė, Laperrouze, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Polfer, Prodi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Meijer, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Korhola
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
7. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 567
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Bonde, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 7
NI: Kuc, Simonot
PPE-DE: Chmielewski
PSE: Locatelli
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato
Wstrzymujący się: 21
ALDE: Cavada, Cornillet, Watson
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis, Speroni
NI: Claeys, Dillen, Kozlík
PSE: Cottigny, Falbr, Fernandes, Kinnock, Moraes, Obiols i Germà, Stockmann, Szejna
Verts/ALE: van Buitenen
8. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 138
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lehideux, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Oviir, Pannella, Polfer, Staniszewska, Szent-Iványi, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde
NI: Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Mavrommatis, Őry, Pálfi, Podkański, Posselt, Saïfi, Sudre, Ventre
PSE: Beglitis, Berman, Castex, Christensen, Corbey, Correia, Cottigny, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, García Pérez, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Leinen, Lévai, Roure, Santoro, Zani
UEN: Foglietta, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 280
ALDE: Busk, Cornillet, Demszky, Deprez, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Pafilis, Svensson, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Matsouka, Sakalas, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Wstrzymujący się: 176
ALDE: Andria, Budreikaitė, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Di Pietro, Duquesne, Ek, Hall, Jensen, Juknevičienė, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Starkevičiūtė, Toia
GUE/NGL: Figueiredo, Ribeiro
IND/DEM: Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Battilocchio, Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Descamps, Korhola, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Costa António, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Lienemann, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
9. RC — B6-0028/2004 — Irak
Za: 533
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Liotard, Meijer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Speroni
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 43
ALDE: Chiesa, Duff
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Nattrass, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise
PPE-DE: Lauk, Ventre
Verts/ALE: Evans Jillian, Schlyter
Wstrzymujący się: 26
ALDE: Demszky
GUE/NGL: de Brún, Kaufmann, McDonald, Svensson
IND/DEM: Borghezio, Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Železný
NI: Claeys, Dillen, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PSE: Falbr, Sakalas, Wynn
Verts/ALE: van Buitenen, Lucas
10. B6-0029/2004 — Konwencja CITES
Za: 504
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Friedrich, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzè s, Gawronski, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Musotto, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Saïfi, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Vatanen, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zahradil, Zappalà, Zvěřina
PSE: Andersson, Ayala Sender, Badia Cutchet, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 29
ALDE: Krahmer
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Fraga Estévez, Gräßle, Hannan, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Jarzembowski, Kelam, Mayer, Roithová, Rudi Ubeda, Schnellhardt, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Wuermeling, Zaleski, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Dobolyi, Hegyi
Wstrzymujący się: 45
GUE/NGL: Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Coûteaux, Farage, Louis, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Antoniozzi, Berend, Bushill-Matthews, Casa, Caspary, Daul, Freitas, Gahler, Jałowiecki, Konrad, Landsbergis, McMillan-Scott, Mitchell, Nicholson, Ouzký, Papastamkos, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Schmitt Ingo, Silva Peneda, Stubb, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Zatloukal
UEN: Berlato
Verts/ALE: van Buitenen
11. B6-0029/2004 — Konwencja CITES
Za: 542
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Kozlík, Masiel, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Medina Ortega, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Przeciw: 15
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Titford, Whittaker, Wise
NI: Resetarits
PPE-DE: Fraga Estévez, Hannan, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Mathieu
UEN: Berlato
Wstrzymujący się: 15
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Chichester, Daul, Duchoň, Jarzembowski, Konrad, McMillan-Scott, Sturdy
PSE: Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Sánchez Presedo
Verts/ALE: van Buitenen
12. RC — B6-0044/2004 — Sytuacja na Malediwach
Za: 153
ALDE: Beaupuy, Busk, Demszky, Ek, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Toia
GUE/NGL: Catania, de Brún, Flasarová, Kohlíček, Meijer, Pflüger, Remek, Sjöstedt, Stroz
IND/DEM: Belder, Bonde, Pęk
NI: Czarnecki Ryszard, Dillen, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Barsi-Pataky, Bauer, Brepoels, Březina, Buzek, Casa, Caspary, Chmielewski, Coveney, Deva, Doyle, Duka-Zólyomi, Fajmon, Fatuzzo, Fraga Estévez, Gál, Gaľa, Gauzès, Glattfelder, Gomolka, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Járóka, Kaczmarek, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lewandowski, Mann Thomas, Mathieu, Mavrommatis, Mayer, Montoro Romero, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Roithová, Rudi Ubeda, Samaras, Saryusz-Wolski, Schröder, Siekierski, Sommer, Sudre, Tannock, Varvitsiotis, Villiers, Záborská, Zahradil, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Batzeli, Beglitis, Beňová, Calabuig Rull, Casaca, Cashman, De Rossa, Dobolyi, Ettl, Fazakas, Fernandes, Gebhardt, Gomes, Grech, Gurmai, Hedh, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hutchinson, Kósáné Kovács, Koterec, Lévai, Martin David W., Martínez Martínez, Miguélez Ramos, Muscat, Panzeri, Pinior, Reynaud, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, Scheele, Stihler, Szejna, Tabajdi, Vergnaud, Xenogiannakopoulou
UEN: Bielan, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis
Verts/ALE: Breyer, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schmidt, Ždanoka
Wstrzymujący się: 7
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Giertych, Krupa, Rogalski
NI: Baco, Kozlík
ZAŁĄCZNIK III
LISTY PROCEDUR LEGISLACYJNYCH SKIEROWANYCH PONOWNIE DO ROZPATRZENIA PRZEZ PARLAMENT ZGODNIE Z ART. 203 REGULAMINU
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on nutrition and health claims made on foods (COM(2003)0424 — C5-0329/2003 — 2003/0165(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and the Council on the law applicable to non-contractual obligations („ROME II”) (COM(2003)0427 — C5-0338/2003 — 2003/0168(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on the protection of groundwater against pollution (COM(2003)0550 — C5-0447/2003 — 2003/0210(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council relating to the use of frontal protection systems on motor vehicles and amending Council Directive 70/156/EEC (COM(2003)0586 — C5-0473/2003 — 2003/0226(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council concerning the Registration, Evaluation, Authorisation and Restrictions of Chemicals (REACH), establishing a European Chemicals Agency and amending Directive 1999/45/EC and Regulation (EC) {on Persistent Organic Pollutants} (COM(2003)0644 — C5-0530/2003 — 2003/0256(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council amending Council Directive 67/548/EEC in order to adapt it to Regulation (EC) of the European Parliament and of the Council concerning the registration, evaluation, authorisation and restriction of chemicals (COM(2003)0644 — C5-0531/2003 — 2003/0257(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on the addition of vitamins and minerals and of certain other substances to foods (COM(2003)0671 — C5-0538/2003 — 2003/0262(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on cross-border mergers of companies with share capital (COM(2003)0703 — C5-0561/2003 — 2003/0277(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on driving licences (Recasting) (COM(2003)0621 — C5-0610/2003 — 2003/0252(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on energy end-use efficiency and energy services (COM(2003)0739 — C5-0642/2003 — 2003/0300(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council concerning measures to safeguard security of electricity supply and infrastructure investment (COM(2003)0740 — C5-0643/2003 — 2003/0301(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on pollution caused by certain dangerous substances discharged into the aquatic environment of the Community (Codified version) (COM(2003)0847 — C5-0003/2004 — 2003/0333(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Decision of the European Parliament and of the Council laying down guidelines for trans-European energy networks and repealing Decisions No 96/391/EC and No 1229/2003/EC (COM(2003)0742 — C5-0064/2004 — 2003/0297(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on services in the internal market (COM(2004)0002 — C5-0069/2004 — 2004/0001(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 1073/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (COM(2004)0103 — C5-0077/2004 — 2004/0035(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council relating to restrictions on the marketing and use of certain polycyclic aromatic hydrocarbons in extender oils and tyres (twenty-seventh amendment of Council Directive 76/769/EEC) (COM(2004)0098 — C5-0081/2004 — 2004/0036(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on the statistics relating to vocational training in enterprises (COM(2004)0095 — C5-0083/2004 — 2004/0041(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 2130/2001 on operations to aid uprooted people in Asian and Latin American developing countries (COM(2004)0126 — C5-0097/2004 — 2004/0040(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a European Parliament and Council Directive amending Directive 94/62/EC on packaging and packaging waste (COM(2004)0127 — C5-0100/2004 — 2004/0045(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on the type-approval of motor vehicles with regard to their re-usability, recyclability and recoverability and amending Council Directive 70/156/EEC (COM(2004)0162 — C5-0126/2004 — 2004/0053(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a Decision of the European Parliament and of the Council establishing a multiannual Community programme on promoting safer use of the Internet and new online technologies (COM(2004)0091 — C5-0132/2004 — 2004/0023(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a Recommendation of the European Parliament and of the Council on film heritage and the competitiveness of related industrial activities (COM(2004)0171 — C5-0133/2004 — 2004/0066 (COD)) (3)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the use of inward processing arrangements in the management of certain agricultural markets (COM(00)0868 — C5-0025/01 — 2000/0349(CNS)) (3)
|
— |
Amended proposal for a a Council Directive on the marketing of fodder plant seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250 (2) of the EC-Treaty) (COM(01)0193 — C5-0352/01 — 1995/0305(CNS)) (3)
|
— |
Amended proposal for a Council Directive on the marketing of cereal seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250 (2) of the EC-Treaty) (COM(01)0196 — C5-0358/01 — 2001/0148(CNS)) (3)
|
— |
Proposal for a a Council Regulation on the common organisation of the market in raw tobacco (Codified version) (COM(2003)0243 — C5-0247/2003 — 2003/0096(CNS)) (3)
|
— |
Proposal for a Council Decision concerning the conclusion by the European Community of the Protocol of 2002 to the Athens Convention Relating to the Carriage of Passengers and their Luggage by Sea, 1974 (COM(2003)0375 — C5-0356/2003 — 2003/0132(AVC)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1683/95 laying down a uniform format for visas (COM(2003)0558 — C5-0466/2003 — 2003/0217(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1030/2002 laying down a uniform format for residence permits for third-country nationals (COM(2003)0558 — C5-0467/2003 — 2003/0218 (CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Regulation concerning management measures for the sustainable exploitation of fishery resources in the Mediterranean Sea and amending Regulations (EC) No 2847/93 and (EC) No 973/2001 (COM(2003)0589 — C5-0480/2003 — 2003/0229(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Regulation laying down general rules for the application of measures to improve the production and marketing of honey (Codified version) (COM(2003)0737 — C5-0007/2004 — 2003/0288(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Regulation establishing measures for the recovery of the Southern hake and Norway lobster stocks in the Cantabrian Sea and Western Iberian peninsula and amending Regulation (EC) No 850/98 (COM(2003)0818 — C5-0042/2004 — 2003/0318(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Regulation establishing measures for the recovery of the sole stocks in the Western Channel and the Bay of Biscay (COM(2003)0819 — C5-0047/2004 — 2003/0327(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Decision conferring jurisdiction on the Court of Justice in disputes relating to the Community patent (COM(2003)0827 — C5-0050/2004 — 2003/0326(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Proposal for a Council Decision establishing the Community Patent Court and concerning appeals before the Court of First Instance (COM(2003)0828 — C5-0051/2004 — 2003/0324 (CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conversion rates between the euro and the currencies of the Member States adopting the euro (Codified version) (COM(2004)0032 — C5-0053/2004 — 2004/0009(CNS)) (4)
|
— |
Council of the European Union: Initiative of the Kingdom of the Netherlands with a view to adopting a Council Decision on tackling vehicle crime with cross-border implications (5450/04 — C5-0056/2004 — 2004/0803(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Directive imposing an obligation on Member States to maintain minimum stocks of crude oil and/or petroleum products (Codified version) (COM(2004)0035 — C5-0063/2004 — 2004/0004(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (EC) No 850/98 as regards the protection of deep-water coral reefs from the effects of trawling in certain areas of the Atlantic Ocean. (COM(2004) 0058 — C5-0074/2004 — 2004/0020(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (EC) No 976/1999 laying down the requirements for the implementation of Community operations, which, within the framework of Community cooperation policy, contribute to the general objective of developing and consolidating democracy and the rule of law and to that of respecting human rights and fundamental freedoms in third countries (6018/04 — C5-0078/2004 — 2004/0807(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on financial and technical measures to accompany (MEDA) the reform of economic and social structures in the framework of the Euro-Mediterranean partnership (Codified version) (COM(2004)0077 — C5-0091/2004 — 2004/0024(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on standards for security features and biometrics in EU citizens' passports (COM(2004)0116 — C5-0101/2004 — 2004/0039(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation amending Regulation (Euratom) No 1074/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (COM(2004)0104 — C5-0122/2004 — 2004/0038(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) No 1268/1999 on Community support for pre-accession measures for agriculture and rural development in the applicant countries of Central and Eastern Europe in the pre-accession period (COM(2004)0163 — C5-0178/2004 — 2004/0054(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Protocol defining, for the period 3 December 2003 to 2 December 2007, the fishing opportunities and the financial compensation provided for by the Agreement between the European Economic Community and the Government of Mauritius on fishing in the waters of Mauritius (COM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071 (CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Protocol defining for the period 1 January 2004 to 31 December 2006 the tuna fishing opportunities and the financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Democratic Republic of Madagascar on fishing off Madagascar (COM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council Regulation on the conclusion of the Agreement in the form of an Exchange of Letters concerning the extension of the Protocol setting out the fishing opportunities and financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Republic of Cape Verde on fishing off the coast of Cape Verde for the period 1 July 2004 to 30 June 2005 (COM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council and Commission Decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their member States, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (7804/95 — C4-0343/95 — 1995/0057(AVC)) (6)
|
— |
Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (5671/96 — C4-0248/96 — 1996/0053(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council and Commission Decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their Member States, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (5606/98 — C4-0371/98 — 1998/0031(AVC)) (6)
|
— |
Council of the European Union: Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (5144/99 — C5-0338/99 — 1998/0304(CNS)) (6)
|
(1) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(2) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(3) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(4) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(5) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
(6) Ten tytul nie jest dostepny we wszystkich jezykach.
ZAŁĄCZNIK IV
SKŁAD KOMISJI I DELEGACJI PARLAMENTARNYCH
Na wnioski grup politycznych, zatwierdzono następujące nominacje:
Na wniosek grupy PPE/DE:
C02 |
Komisja Rozwoju — Anna Záborská zostaje członkiem tytularnym na miejsce Milana Gal'i. |
||
C04 |
Komisja Budżetowa — Vito Bonsignore zostaje członkiem tytularnym na miejsce Amalii Sartori. |
||
C05 |
Komisja Kontroli Budżetowej — Vito Bonsignore zostaje członkiem tytularnym. |
||
C06 |
Komisja Gospodarcza i Monetarna — Paolo Cirino Pomicino zostaje członkiem tytularnym na miejsce Vito Bonsignore'a. |
||
C15 |
Komisja Kultury i Edukacji — Milan Gaľa zostaje członkiem tytularnym na miejsce Árpáda Duki-Zólyomiego. |
||
C17 |
Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych — Amalia Sartori zostaje członkiem tytularnym na miejsce Paolo Cirina Pomiciniego. — Rihards Píks zrzeka się członkostwa. |
||
C18 |
Komisja Spraw Konstytucyjnych — Rihards Píks zostaje członkiem tytularnym. |
||
SC01A |
Podkomisja ds. Praw Człowieka — Kinga Gál zostaje członkiem tytularnym na miejsce Józsefa Szájera. — Laima Liucija Andrikienė zostaje członkiem tytularnym na miejsce Vytautasa Landsbergisa. |
||
D10 |
Delegacja ds. stosunków z Palestyńską Radą Legislacyjną — Daniel Caspary zostaje członkiem tytularnym na miejsce Anji Weisgerber. |
||
D13 |
Delegacja ds. stosunków z państwami z Zatoki Perskiej — María del Pilar Ayuso Gonzáles zrzeka się członkostwa. |
||
D14 |
Delegacja ds. stosunków z Iranem
|
||
D15 |
Delegacja ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi — David Sumberg zostaje członkiem tytularnym na miejsce Caroline Jackson. |
||
D16 |
Delegacja ds. stosunków z Kanadą — Antonio De Poli zostaje członkiem tytularnym na miejsce Mario Maury. |
||
D19 |
Delegacja ds. stosunków z krajami MERCOSUR
|
||
D22 |
Delegacja ds. stosunków z SAARC — Nirj Deva zostaje członkiem tytularnym na miejsce Edwarda McMillana-Scotta. |
||
D25 |
Delegacja ds. stosunków z Australią i Nową Zelandią — Philip Bradbourn zostaje członkiem tytularnym na miejsce Jamesa Ellesa. |
EUROMED
— |
Mario Mauro zostaje członkiem tytularnym na miejsce Armando Dionisiego. |
— |
Daniel Caspary zrzeka się członkostwa. |
Na wniosek grupy PSE:
C05 |
Komisja Kontroli Budżetowej — Inés Ayala Sender zostaje członkiem tytularnym na miejsce Barbary Dührkop Dührkop. |
C09 |
Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii — Philippe Busquin zostaje członkiem tytularnym. |
C13 |
Komisja Rolnictwa — Marc Tarabella zostaje członkiem tytularnym. |
D03 |
Delegacja do Komisji ds. Współpracy UE-Rosja — Philippe Busquin zostaje członkiem tytularnym. |
D23 |
Delegacja ds. stosunków z krajami członkowskimi ASEAN — Marc Tarabella zostaje członkiem tytularnym. |
Na wniosek grupy IND/DEM:
C07 |
Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych — Kathy Sinnott zostaje członkiem tytularnym. |
Na wniosek grupy ALDE/ADLE:
EUROMED
— |
Thierry Cornillet zostaje członkiem tytularnym na miejsce Emmy Bonino. |
Na wniosek grupy UEN:
C09 |
Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii — Sebastiano Musumeci zostaje członkiem tytularnym na miejsce Romano Marii La Russa. |
C17 |
Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych — Romano Maria La Russa zostaje członkiem tytularnym na miejsce Sebastiana Musumeci. |
TEKSTY PRZYJĘTE
P6_TA(2004)0009
Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii *
Rezolucja legislacyjna Parlamentu Europejskiego w sprawie projektu rozporządzenia Rady dotyczącego ustanowienia pewnych działań restrykcyjnych wspomagających efektywne sprawowanie mandatu przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii (MTKJ) (COM(2004) 0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS))
(Procedura konsultacji)
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając projekt Komisji przedstawiony Radzie (COM(2004)0348) (1), |
— |
uwzględniając wytyczne Rady (SN 2057/2004), |
— |
uwzględniając art. 60 i 301 Traktatu WE, |
— |
uwzględniając art. 308 Traktatu WE, na mocy którego Rada skonsultowała się z Parlamentem (C6-0041/2004), |
— |
uwzględniając art. 51 swojego Regulaminu, |
— |
uwzględniając sprawozdanie Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (A6-0006/2004), |
1. |
zatwierdza wytyczne Rady oparte na projekcie Komisji COM(2004)0348; |
2. |
zwraca się do Rady, jeśli ta zamierzałaby oddalić się od przyjętego przez Parlament tekstu, o poinformowanie go o tym fakcie; |
3. |
zwraca się do Rady o ponowne skonsultowanie się z Parlamentem, jeśli ta zamierzałaby wprowadzić istotne zmiany do projektu Komisji; |
4. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji. |
(1) Dotychczas nieopublikowany w Dzienniku Urzędowym.
P6_TA(2004)0010
Spotkanie ICAO
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie zbliżającej się 35 sesji Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO), 28 września — 8 października 2004 r.
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając zbliżającą się 35 sesję Zgromadzenia Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO), która odbędzie się w Montrealu, w Kanadzie, w dniach 28 września — 8 października 2004 r., |
— |
uwzględniając projekt tekstu A35-WP/77, mający na celu zastąpić rezolucję Zgromadzenia ICAO A35- WP/77, załącznik I w sprawie „Środków rynkowych dotyczących emisji substancji przez silniki samolotowe”, |
— |
uwzględniając komunikat Komisji Europejskiej COM (1999) 0640 oraz odpowiadającą mu rezolucję Parlamentu Europejskiego T5-0376/2000 z 7 września 2000 r. w sprawie transportu lotniczego i środowiska naturalnego (1), |
— |
uwzględniając art. 108 ust. 5 swojego Regulaminu, |
A. |
mając na uwadze szybko rosnący wpływ globalnej emisji substancji pochodzących z transportu lotniczego na zmiany klimatyczne, |
B. |
mając na uwadze, iż proponowana poprawka do rezolucji A33-7 wyraźnie odrzuca jednostronne działania mające na celu wprowadzenie opłat lotniczych od emisji substancji, pomimo istniejących w tej kwestii wytycznych ICAO; mając na uwadze, iż działania te mogłyby stać się bezużyteczne, jeśli włączono by je do zintegrowanych polityk dotyczących transportu i środowiska naturalnego, oraz że Unia Europejska utraciłaby prawo do inicjatywy ustawodawczej w tym zakresie, |
C. |
uwzględniając prace podjęte przez Komitet ICAO ds. ochrony środowiska naturalnego w zakresie lotnictwa (CAEP) w lutym 2004 r., |
1. |
uważa, iż proponowana poprawka do rezolucji A33-7, mająca na celu całkowite zwolnienie międzynarodowego lotnictwa cywilnego z opłat od emisji substancji jest nie do zaakceptowania, stanowi krok wstecz dla ICAO i mogłaby podważyć wiarygodność organizacji w kwestii emisji substancji; popiera Radę Europejską, Państwa Członkowskie i Komisję w pracach nad zapisem o zastrzeżeniu w kwestii wyłączenia aspektów gospodarczych na rzecz rozwinięcia bardziej stabilnej polityki lotniczej; zachęca Zgromadzenie do odrzucenia poprawki oraz wzywa wszystkich członków ICAO do działań mających na celu wypracowanie konstruktywnego wkładu do 10 Konferencji Stron (COP 10) Konwencji ramowej ONZ w sprawie zmian klimatu (6-17 grudnia 2004 r.); |
2. |
wzywa przedstawicieli Państw Członkowskich UE w Zgromadzeniu ICAO do wywarcia presji na ICAO w kwestii dodatkowego, pilnego postępu w dziedzinie sposobów ochrony środowiska naturalnego w przypadku zanieczyszczenia lotniczego, takich jak:
|
3. |
jest zdania, iż Komisja Europejska powinna zasiadać w Zgromadzeniu ICAO; |
4. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Komisji, Radzie, rządom i parlamentom Państw Członkowskich i krajów kandydujących, rządowi USA oraz Przewodniczącemu i członkom Zgromadzenia ICAO. |
P6_TA(2004)0011
Sytuacja na Białorusi
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji na Białorusi
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając swoje poprzednie rezolucje w sprawie sytuacji na Białorusi, |
— |
uwzględniając w szczególności swoją rezolucję z dnia 24 października 1996 r. w sprawie sytuacji na Białorusi (1), w której Parlament postanowił, by nie podejmować dalszych kroków w kierunku ratyfikowania układu o partnerstwie i współpracy UE — Białoruś, dopóki władze Białorusi nie dadzą jasnych sygnałów świadczących o ich zamiarze pełnego poszanowania podstawowych reguł demokracji i praw człowieka, |
— |
uwzględniając w szczególności swoją rezolucję z dnia 5 lipca 2001 r. w sprawie Białorusi (2), przyjętą przed wyborami prezydenckimi w 2001 r., oraz raporty Trójki Parlamentarnej (Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i Parlamentu Europejskiego) opublikowane po wyborach powszechnych w 2000 r. (30 stycznia 2001 r.) i wyborach prezydenckich w 2001 r. (4 października 2001 r.), |
— |
uwzględniając w szczególności swoją rezolucję z dnia 11 lutego 2003 r. (3) w sprawie stosunków między Unią Europejską a Białorusią: w kierunku przyszłego partnerstwa, |
— |
uwzględniając deklarację szczytu OBWE w Stambule z 1999 r. (4), |
— |
uwzględniając rezolucje Rady Europy w sprawie sytuacji na Białorusi, a zwłaszcza rezolucję z dnia 28 kwietnia 2004 r. (5) w sprawie prześladowania prasy w Republice Białorusi, |
— |
uwzględniając niedawne oświadczenie szefa biura OBWE w Mińsku krytykujące wyroki skazujące na karę więzienia dwóch członków opozycji białoruskiej oskarżonych o zniesławienie Prezydenta Białorusi, |
— |
uwzględniając oświadczenie wydane przez Prezydencję Holenderską w imieniu Unii Europejskiej w dniu 30 lipca 2004 r. w sprawie niemożliwego do zaakceptowania nacisku wywieranego przez władze Białorusi na Europejski Uniwersytet Humanistyczny w Mińsku (6), |
— |
uwzględniając komunikat Komisji z dnia 11 maja 2004 r. w sprawie Europejskiej Polityki Sąsiedztwa (COM(2004)0373), |
— |
uwzględniając rezolucje przyjęte przez Komisję Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka i jej decyzję o powołaniu specjalnego sprawozdawcy dla Białorusi, |
— |
uwzględniając art. 103 pkt 4 swojego Regulaminu, |
A. |
zważywszy, iż dnia 17 października 2004 r. odbędą się wybory do parlamentu Białorusi, |
B. |
zważywszy, iż prezydent Łukaszenko zdecydował o przeprowadzeniu w tym samym czasie referendum w sprawie usunięcia z konstytucji artykułu, który ogranicza kadencję prezydenta do maksymalnie dwóch następujących po sobie pięcioletnich okresów pełnienia urzędu, |
C. |
zważywszy, że Trójka Parlamentarna uznała, iż ani wybory parlamentarne w 2000 r., ani wybory prezydenckie w 2001 r. nie były wolne i uczciwe, oraz że były one poprzedzone przez samowolne akcje rządu przeciwko opozycji politycznej, niezależnym mediom i organizacjom obserwującym wybory, |
D. |
zważywszy, że zamiast poprawić się, sytuacja na Białorusi dodatkowo pogorszyła się i dochodzi tam obecnie do rozmyślnego łamania praw człowieka, Izba Niższa Parlamentu pozbawiona została uprawnień prawodawczych, a życie gospodarcze jest regulowane przez Prezydenta; zważywszy, iż naruszenia te obejmują uwięzienie członków opozycji demokratycznej i stosowanie wobec nich innych form represji, wykreślanie z rejestru partii politycznych w przededniu wyborów, szykanowanie i zastraszanie kandydatów opozycji oraz zakazywanie przedstawicielom partii opozycyjnych obecności w lokalach wyborczych, |
E. |
zważywszy, iż UE wielokrotnie potępiała aresztowania prominentnych liderów opozycji przez rząd Łukaszenki oraz że brak jest postępu w nierozwiązanych przypadkach zniknięcia ludzi, |
F. |
zważywszy, iż w ciągu minionych kilku lat ponad 50 demokratycznych organizacji pozarządowych różnych szczebli i różnych orientacji politycznych, ponad 20 niezależnych mediów, kilka instytucji edukacyjnych i kilka partii politycznych zostało zlikwidowanych ze względów „technicznych”, gdy tymczasem było oczywiste, że we wszystkich wypadkach organizacje te zostały ukarane za krytykowanie Prezydenta i jego polityki, |
G. |
zważywszy, iż ciągle mają miejsce na Białorusi politycznie umotywowane aresztowania i procesy działaczy ruchów demokratycznych i niezależnych dziennikarzy oraz deportacje obywateli obcych państw; zważywszy, iż zaledwie przed kilkoma dniami skazano dwóch członków białoruskiej opozycji, Walerego Lewoniewskiego i Aleksandra Wasiljewa, na dwa lata więzienia za zniesławienie Prezydenta Białorusi, |
H. |
jest w najwyższym stopniu zaniepokojony decyzją władz białoruskich o cofnięciu pozwolenia na legalną działalność cieszącemu się międzynarodowym uznaniem Europejskiemu Uniwersytetowi Humanistycznemu w Mińsku, będącemu znakomitym przykładem wolności akademickiej i dążenia ku prawdziwie europejskim wartościom w nauczaniu i programach badawczych, co będzie mieć poważne konsekwencje dla akademickiej przyszłości setek studentów i nauczycieli, |
I. |
mając na uwadze rezolucję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z dnia 28 maja 2004 r., które uznało dowody udziału najwyższych urzędników państwowych w porwaniu i domniemanym morderstwie czołowych postaci opozycji w 1999 r., |
J. |
podkreślając rosnącą izolację polityczną Białorusi, jedynego kraju Europy Środkowej, z którym UE dotąd nie podpisała układu o partnerstwie i współpracy, |
K. |
podkreślając fakt, iż Białoruś jest włączona do Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, lecz obecnie nie korzysta z oferty zwiększenia współpracy z powodu braku demokracji i rządów prawa w tym kraju, mimo nadziei białoruskich obywateli na zwiększenie współpracy z Unią Europejską, |
1. |
stanowczo potępia masowe ataki białoruskiego reżimu na media, dziennikarzy, członków opozycji, działaczy walczących o prawa człowieka i wszystkie osoby, które usiłują bez ograniczeń wyrażać krytykę Prezydenta i reżimu, objawiające się w przeprowadzanych według uznania aresztowaniach, brutalnym obchodzeniu się z więźniami, zniknięciach, politycznie umotywowanych prześladowaniach i innych aktach represji, które lekceważą podstawowe zasady demokracji i praworządności; |
2. |
wzywa władze Białorusi do zapewnienia, by wybory parlamentarne w dniu 17 października 2004 r. były wolne, uczciwe, równe, możliwe do rozliczenia i przejrzyste, oraz do zapewnienia tak wybranemu parlamentowi znaczących uprawnień, a także odrzuca jako niedemokratyczne kroki podjęte dla wyeliminowania głównych partii opozycji demokratycznej, w tym delegalizację Partii Pracy i udzielenie oficjalnego „ostrzeżenia” Białoruskiemu Frontowi Narodowemu, które może być pierwszym krokiem do jego delegalizacji; |
3. |
wzywa naród białoruski do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych; stanowczo nalega na centralną komisję wyborczą, aby zapewniła wszystkim ruchom politycznym w kraju równy dostęp do komisji i takie same szanse wystawienia kandydatów; apeluje do rządu Białorusi o zezwolenie obserwatorom międzynarodowym na monitorowanie wyborów dla zagwarantowania, że są one przeprowadzane w wolny i uczciwy sposób; uznaje wielkie znaczenie tych wyborów dla przywrócenia demokracji na Białorusi i jej ponownego włączenia do międzynarodowej społeczności demokratycznej; |
4. |
uznaje próbę przedłużenia swej kadencji przez prezydenta Łukaszenkę poprzez referendum za kolejne potwierdzenie autorytarnego sposobu rządzenia przez niego krajem oraz wzywa go do poszanowania postanowień Konstytucji Białorusi dotyczących maksymalnej liczby kadencji prezydenta Republiki i do powstrzymania się od przeprowadzania referendum w tej sprawie; |
5. |
wzywa władze Białorusi do natychmiastowego zaprzestania szykanowania wszelkich instytucji edukacyjnych w kraju oraz poszanowania podstawowych reguł wolności akademickiej, autonomii nauczania i tolerancji w dziedzinie edukacji; |
6. |
wyraża najgłębszą troskę z powodu zamknięcia Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego, dobrze zorganizowanej instytucji akademickiej, która rozwinęła znaczną współpracę kulturalną z krajami UE i urzeczywistnia zasady wolności akademickiej i autonomii nauczania; wyraża podobną troskę z powodu zamknięcia szkoły Jakuba Kolasa, jedynej szkoły średniej, w której wszystkich przedmiotów nauczano w języku białoruskim; |
7. |
wzywa władze Białorusi do natychmiastowego zwolnienia Walerego Lewoniewskiego, Aleksandra Wasiljewa i Michaiła Larynicza, a także wszystkich innych więzionych przeciwników politycznych reżimu; |
8. |
przyjmuje z zadowoleniem decyzję Komisji Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka o powołaniu Specjalnego Sprawozdawcy do spraw sytuacji praw człowieka na Białorusi oraz postawienie za cel opracowania programu edukacji o prawach człowieka dla wszystkich grup społeczeństwa; |
9. |
wzywa władze Białorusi do poszanowania praw związków zawodowych, a w szczególności prawa do stowarzyszania się zagwarantowanego ratyfikowaną przez Białoruś konwencją MOP; |
10. |
podkreśla kolejny raz, że dalszy rozwój stosunków UE z Białorusią będzie zależeć od postępu w demokratyzacji i reformowaniu kraju; |
11. |
wzywa Radę Prezydencji UE do wywarcia na Białoruś nacisku w celu zezwolenia na wysłanie przez Parlament Europejski delegacji do obserwowania wyborów 17 października 2004 r. i stworzenie warunków do niezależnego obserwowania wyborów; |
12. |
nalega na Komisję, by uczyniła ona jak najwięcej dla obecnych oddolnych programów bezpośredniej wymiany pomiędzy białoruskimi gminami zamieszkałymi przez dzieci z Czernobyla i niektórymi gminami z Państw Członkowskich UE; wzywa w związku z tym do stworzenia specjalnej struktury dla wsparcia tych gmin białoruskich, szczerze oddanych wartościom demokratycznym; |
13. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, parlamentom i rządom Państw Członkowskich, rządowi i parlamentowi Białorusi oraz Zgromadzeniom Parlamentarnym OBWE i Rady Europy. |
(1) Dz.U. C 347 z 18.11.1996, str. 168.
(2) Dz.U. C 65 E z 14.3.2002, str. 373.
(3) Dz.U. C 43 E z 19.2.2004, str. 60.
(4) SUM.DOC/2/99, 19 listopada 1999.
(5) Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nr 1372 (2004).
(6) 11835/1/04 REV 1.
P6_TA(2004)0012
Sytuacja humanitarna w Sudanie
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie regionu Darfur w Sudanie
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając Porozumienie o Partnerstwie AKP — WE podpisane w Cotonou w dniu 23 czerwca 2000 r. (1), |
— |
uwzględniając Konstytucję Republiki Sudanu przyjętą w dniu 30 czerwca 1998 r., |
— |
uwzględniając Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych z dnia 16 grudnia 1966 r., ratyfikowany przez Republikę Sudanu w dniu 18 czerwca 1986 r., |
— |
uwzględniając Międzynarodowy Pakt Praw Ekonomicznych, Społecznych i Kulturalnych z dnia 16 grudnia 1966 r., ratyfikowany przez Republikę Sudanu w dniu 18 czerwca 1986 r., |
— |
uwzględniając Konwencję Praw Dziecka przyjętą w dniu 20 listopada 1989 r., ratyfikowaną przez Republikę Sudanu w dniu 2 września 1990 r., |
— |
uwzględniając Międzynarodową konwencję w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej przyjętą w dniu 21 grudnia 1965 r., ratyfikowaną przez Republikę Sudanu w dniu 20 luty kwietnia 1977 r., |
— |
uwzględniając Afrykańska Kartę Praw Człowieka i Ludów przyjętą w dniu 27 czerwca 1981 r. i ratyfikowaną przez Republikę Sudanu w dniu 18 lutego 1986 r., |
— |
uwzględniając Konwencję w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa przyjętą w dniu 9 grudnia 1948 r., |
— |
uwzględniając Statut Rzymski ustanawiający Międzynarodowy Trybunał Karny przyjęty w dniu 12 września 2003 r., |
— |
uwzględniając Rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1547 (2004) przyjętą w dniu 11 czerwca 2004 r. i nr 1556 (2004) przyjętą w dniu 30 lipca 2004 r. w sprawie sprawozdania Sekretarza Generalnego na temat Sudanu, a także Rezolucję nr 1502 (2003) z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie ochrony personelu ONZ, personelu współpracującego oraz personelu organizacji humanitarnych w rejonach objętych konfliktami, |
— |
uwzględniając Plan Działań dla Darfuru uzgodniony przez ONZ z rządem Sudanu w dniu 5 sierpnia 2004 r., |
— |
uwzględniając sprawozdanie Sekretarza Generalnego ONZ z dnia 1 września 2004 r., |
— |
uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 131/2004 z dnia 26 stycznia 2004 r. dotyczące niektórych środków przymusu w odniesieniu do Sudanu (2), |
— |
uwzględniając Porozumienie między rządem Sudanu a Ludowym Sudańskim Ruchem / Armią Wyzwolenia (SPLM/A) z dnia 26 maja 2004 r., |
— |
uwzględniając Porozumienie o humanitarnym zawieszeniu broni podpisane w N'djamena w Republice Czadu w dniu 8 kwietnia 2004 r. oraz Porozumienie o warunkach powołania Komisji ds. zawieszenia broni i rozmieszczenia obserwatorów w Darfurze, zawarte w Addis Abebie w dniu 28 maja 2004 r. pod auspicjami Unii Afrykańskiej, |
— |
uwzględniając art. 103 pkt. 2 swojego Regulaminu, |
A. |
mając na uwadze delegację wysłaną do Chartumu i do regionu Darfur w Sudanie oraz do Abéché w Czadzie w dniach od 2 do 7 września 2004 r., |
B. |
mając na uwadze trwałe opóźnienie w rozwoju i marginalizację gospodarczą i polityczną regionu Darfur, |
C. |
mając na uwadze powstanie przeciwko rządowi wywołane przez Armię Wyzwolenia Sudanu (SLA) i Ruch Sprawiedliwości i Równości (JEM), które rozpoczęło się w Darfurze w lutym 2003 r., dla zapobieżenia któremu rząd podjął zbrojenie cywilnej ludności z niektórych plemion nomadów oraz rozpoczął naloty; mając na uwadze walki, w tym ataki na cywilów oraz masowe bombardowania, których rezultatem było co najmniej 30 tys. zabitych, ponad milion osób zmuszonych do zmiany miejsca pobytu w granicach kraju (IDP), a także ponad 200 tys. uchodźców w Czadzie, |
D. |
mając na uwadze, że podnosiły się głosy, że rząd Erytrei pomagał w szkoleniu i zbrojeniu SLA i JEM, |
E. |
mając na uwadze, że pomimo podpisanego w dniu 8 kwietnia 2004 r. zawieszenia broni, rząd Sudanu ciągle wspiera milicje oraz tzw. „Ludowe Siły Obrony” pomimo dokonywanych przez nie mordów na ludności cywilnej, aktów przemocy seksualnej względem kobiet, grabieży i ogólnych prześladowań, |
F. |
mając na uwadze, że siły rządowe kontynuowały używanie sił powietrznych, w tym helikopterów uzbrojonych w rakiety, samolotów Antonow lub MIG, łamiąc postanowienia porozumienia o zawieszeniu broni, wspierając milicje walczące na ziemi oraz terroryzując cywilów w miastach oraz obozach IDP poprzez loty na niskich wysokościach i ostrzał z powietrza; biorąc pod uwagę, że delegacja zauważyła dwa świeże ślady uderzenia rakiet z helikopterów na ziemi koło miejscowości Gallab w północnym Darfurze, w regionie kontrolowanym przez SLA, |
G. |
mając na uwadze, że uchodźcy i przedstawiciele IDP, z którymi delegacja PE spotkała się w Czadzie, stwierdzili, że pochodzą z plemion niearabskich, co potwierdziły sprawozdania międzynarodowych organizacji pozarządowych (INGO) przebywających na miejscu, |
H. |
mając na uwadze, że zgodnie z art. II Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, ludobójstwo określone jest jako którykolwiek z następujących czynów, dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub w części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich: zabójstwo członków grupy, spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy, rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego, stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy, przymusowe przekazywanie dzieci jednej grupy innej grupie, |
I. |
mając na uwadze, że rząd Sudanu usprawiedliwia nowe ruchy i zwiększoną aktywność oddziałów wojska twierdząc, że plan ONZ zezwala na tworzenie „stref bezpieczeństwa”, chociaż w rzeczywistości przemieszczanie się tych oddziałów stanowi pogwałcenie Porozumienia o zawieszeniu broni, |
J. |
mając na uwadze, że rząd Sudanu sprowadził niedawno samoloty MIG oraz przeznacza niewspółmiernie duże środki na wydatki wojskowe, niekorzystnie ograniczając przez to nakłady na sektor socjalny i pomoc humanitarną, |
K. |
mając na uwadze, że z rozmów między delegacją PE i Komisją ds. zawieszenia broni wynika, że należy znacząco zwiększyć liczbę obserwatorów, nie zaś sił wojskowych dla ich ochrony, |
L. |
mając na uwadze środki finansowe przeznaczone przez UE na rzecz pomocy humanitarnej, procesu politycznego i misji obserwatorów w Darfurze, wynoszące w sumie 287,8 mln euro: 107 mln euro ze środków własnych oraz 180,8 mln wpłat dokonanych przez poszczególne Państwa Członkowskie, |
M. |
mając na uwadze szczególnie pozytywną rolę Unii Afrykańskiej w próbie zakończenia konfliktu, uwieńczoną podpisaniem porozumienia o zawieszeniu broni oraz porozumieniem z zakresu pomocy humanitarnej, wciąż jeszcze nie podpisanym, |
N. |
mając na uwadze, że mimo ułatwień w dostępie do pomocy w rejonach kontrolowanych przez rząd, w szczególności znoszenia licznych przeszkód administracyjnych, pracownicy organizacji humanitarnych nie mają dostępu do znacznej części ludności w Darfurze, zwłaszcza w rejonach zajętych przez rebeliantów, z powodu niebezpiecznej sytuacji, braku gwarancji, możliwości logistycznych oraz silnych opadów, |
O. |
mając na uwadze, że uchodźcy oraz przedstawiciele IDP, których delegacja PE spotkała w Czadzie, nie ufają rządowi Sudanu i obawiają się powrotu, dopóki ich bezpieczeństwo nie zostanie zagwarantowane, |
P. |
mając na uwadze, że tradycyjne mechanizmy rozwiązywania konfliktów plemiennych nie mają zastosowania w kontekście zbrodni popełnionych w Darfurze, |
Q. |
mając na uwadze, że dotychczasowe typowe dla regionu tradycyjne mechanizmy przestały istnieć, ponieważ rząd Sudanu zastąpił je swymi własnymi regułami, co uniemożliwia rozwiązanie konfliktu, |
R. |
mając na uwadze, ze procedury stosowane przez rząd Sudanu w stosunku do kobiet-ofiar przestępstw na tle seksualnym, są nieadekwatne, |
1. |
potępia rząd Sudanu za świadome wspieranie aktów przemocy wobec ludności cywilnej z pewnych społeczności w Darfurze — we wsiach, a następnie w ośrodkach dla uchodźców — w tym zabójstw, aktów przemocy seksualnej wobec kobiet, grabieży i ogólnych prześladowań; |
2. |
uważa, iż sprawowane w Sudanie rządy charakteryzowały się przez dziesiątki lat trwałym brakiem właściwego zarządzania, niedostatecznym rozwojem oraz gospodarczą i polityczną marginalizacją niektórych wspólnot i regionów, oraz że sytuacja ta, jak również niedemokratyczny charakter obecnych rządów, są źródłem konfliktu w Darfurze; |
3. |
wzywa do znalezienia rozwiązania politycznego, a nie wojskowego, jako jedynej drogi do zakończenia tego konfliktu; |
4. |
wzywa rząd Sudanu, SLM/A oraz JEM do silniejszego zaangażowania się w proces pokojowy uzgodniony w Abudży (Nigeria) pod auspicjami Unii Afrykańskiej, a także do ścisłego przestrzegania porozumienia o zawieszeniu broni; |
5. |
podkreśla wagę polityczną procesu pokojowego przyjętego w Naivasha (Kenia) między rządem Sudanu i SPLM/A, dla zakończenia jednego z najbardziej długotrwałych konfliktów w Afryce, który pochłonął już prawie dwa miliony istnień i był przyczyną migracji czterech milionów osób; dlatego też PE wzywa rząd Sudanu do pełnego wdrożenia postanowień porozumienia pokojowego w oparciu o poczynione już istotne postępy; |
6. |
apeluje o koordynację procesów z Abudży i Naivasha zmierzającą ostatecznie do całościowego i wielotorowego porozumienia pod auspicjami wspólnoty międzynarodowej, wprowadzającego demokrację, a także podział władzy i zasobów w całym Sudanie; |
7. |
wyraża uznanie dla Komisji i Rady, które były w awangardzie międzynarodowych działań podejmowanych w odpowiedzi na sytuację kryzysową w Darfurze, obejmujących w szczególności negocjowanie porozumienia o zawieszeniu broni, udział w misji Unii Afrykańskiej mającej na celu monitorowanie zawieszenia broni, dostarczanie pomocy humanitarnej oraz uruchomienie procesu politycznego zmierzającego do rozwiązania konfliktu; |
8. |
wyraża konieczność szybkiego uwolnienia środków z funduszy UE na pomoc w akcjach humanitarnych oraz dla Unii Afrykańskiej; |
9. |
wyraża zadowolenie z powołania, zgodnie z apelem zawartym w rezolucji Parlamentu z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie sytuacji w Sudanie (3), Specjalnego Przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ w Sudanie, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji w Darfurze; |
10. |
zwraca się do ONZ i Unii Afrykańskiej o lepszą koordynację planów działań tak, aby uniknąć sytuacji, w której ustanowienie tzw. „stref bezpieczeństwa” na mocy planu działań ONZ umożliwiłoby przemieszczanie się wojsk rządowych, zagrażając w ten sposób trwałości porozumienia o zawieszeniu broni; PE uważa, że przemieszczanie się oddziałów wojskowych powinno być traktowane jako naruszenie porozumienia o zawieszeniu broni niezależnie od okoliczności; |
11. |
zwraca się do ONZ o zapewnienie, by przy nakreślaniu nowych planów lub działań konsultacją zostały objęte wszystkie strony konfliktu, w tym SLM/A oraz JEM, a także do zapewnienia konsultacji i koordynacji z Komisją ds. zawieszenia broni; |
12. |
wzywa do istotnego zwiększenia liczby obserwatorów zawieszenia broni, co stanowić ma pierwszy krok do zwiększenia możliwości monitorowania Komisji ds. Zawieszenia Broni Unii Afrykańskiej; |
13. |
zwraca się do Rady i Komisji o wzmocnienie sił wojskowych i cywilnych Unii Afrykańskiej w Addis Abebie — w tym o zatrudnienie i przeszkolenie pracowników ds. planowania i usprawnienie systemu dowodzenia — oraz w jej biurze łącznikowym w Chartumie; |
14. |
wzywa rząd Sudanu do natychmiastowego zaprzestania jakichkolwiek lotów wojskowych w Darfurze; |
15. |
zwraca się do rządu Sudanu o natychmiastowe zwolnienie wszystkich więźniów politycznych, w tym członków opozycji i działaczy na rzecz praw człowieka, których nazwiska zostały wymienione w piśmie, jakie delegacja Parlamentu Europejskiego wręczyła Ministrowi Spraw Wewnętrznych; |
16. |
nakłania władze sudańskie, aby położyły kres bezkarności i natychmiast doprowadziły przed oblicze sprawiedliwości winnych zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości i naruszeń praw człowieka, które mogą być uznane za czyny równorzędne ludobójstwu; uznaje, że gdyby władze Sudanu nie zdołały powołać niezawisłego sądu, wspólnota międzynarodowa będzie musiała znaleźć sposób na zapewnienie, iż winni zostaną osądzeni, w tym osoby odpowiedzialne w obecnych władzach sudańskich; wzywa Radę i Państwa Członkowskie do zażądania od Rady Bezpieczeństwa ONZ o użycie uprawnień przyznanych jej na mocy art. 13b Statutu Rzymskiego ustanawiającego Międzynarodowy Trybunał Karny; |
17. |
wzywa rząd Sudanu do uchylenia art. 48 Prawa karnego, do zapewnienia, że kobietom będącym ofiarami gwałtu zapewniona zostanie pomoc przed lub po zgłoszeniu tego aktu, a także do podjęcia wszelkich starań, aby policja została odpowiednio przeszkolona w kwestiach związanych z przemocą na tle seksualnym; |
18. |
wzywa Radę Bezpieczeństwa ONZ do rozpatrzenia wprowadzenia całkowitego embarga wobec Sudanu oraz innych sankcji wymierzonych przeciwko osobom odpowiedzialnym za masowe łamanie praw człowieka i inne akty okrucieństwa, a także do zapewnienia, że jakiekolwiek sankcje nie przyczynią się do cierpienia ludności Sudanu; |
19. |
zwraca się do rządu Sudanu o wyrażenie zgody na zwiększenie liczby obserwatorów UNHCHR; |
20. |
wzywa rząd Sudanu by zezwolił on na ustanowienie międzynarodowej komisji praw człowieka, która byłaby w stanie w sposób niezależny ocenić zbrodnie popełnione w regionie Darfur od kwietnia 2003 r.; |
21. |
wzywa do rozpatrzenia propozycji wprowadzenia międzynarodowych sił policyjnych w celu zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa zagrożonej ludności cywilnej oraz w celu doradzania i wspierania policji sudańskiej, a także w celu przywrócenia zaufania i poczucia bezpieczeństwa ludności cywilnej; |
22. |
zwraca się do rządu Sudanu o dalsze przyspieszenie wydawania wiz dla pracowników organizacji niosących pomoc humanitarną, podróżujących do Chartumu i innych miejscowości; |
23. |
potępia porwanie i przetrzymywanie przez SLA w okresie od 28 sierpnia do 6 września sześciu pracowników organizacji humanitarnej i wzywa wszystkie grupy zbrojne w regionie do zaprzestania działań wymierzonych w osoby niosące pomoc humanitarną i umożliwienia im wykonywania obowiązków bez ich zastraszania; |
24. |
z zadowoleniem przyjmuje porozumienie między UNHCR i rządem Czadu w sprawie rozmieszczenia sił policji wokół obozów dla uchodźców w celu zapewnienia im bezpieczeństwa; |
25. |
wzywa Państwa Członkowskie UE do koordynowania zadań wynikających z oferty pomocy Unii Afrykańskiej zamiast podejmowania dwustronnych działań tak, aby nie obciążać Unii Afrykańskiej ciężarem biurokratycznych procedur w okresie tak silnej presji na nią wywieranej; |
26. |
wzywa wszystkie strony konfliktu do powstrzymania się od werbowania i wykorzystywania w konfliktach zbrojnych w charakterze żołnierzy dzieci poniżej 18 roku życia, a także nalega, by władze Sudanu, zgodnie z odpowiednimi postanowieniami Konwencji, zapewniły ochronę zbiegłym dzieciom, zwłaszcza zaś tym nieletnim, którzy pozostają bez opieki osób dorosłych; |
27. |
nalega, by rząd Erytrei powstrzymał się od udzielania jakiegokolwiek bezpośredniego lub pośredniego wsparcia stronom konfliktu w Darfurze; |
28. |
wzywa rządy Czadu, Libii i Republiki Środkowej Afryki do ściślejszej kontroli handlu małą bronią w regionie; |
29. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, rządowi Sudanu, Unii Afrykańskiej, rządom Państw Członkowskich UE, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Norwegii, Czadu, Libii, Erytrei, Egiptu, Chin oraz Sekretarzowi Generalnemu ONZ, a także Współprzewodniczącym Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE i Radzie AKP. |
(1) Dz.U. L 317 z 15.12.2000, str. 3.
(2) Dz.U. L 21 z 28.1.2004, str. 1.
(3) P5_TA(2004)0225.
P6_TA(2004)0013
Sytuacja w Iraku
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji w Iraku
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając swoje poprzednie rezolucje z dnia 16 maja 2002 r. w sprawie sytuacji w Iraku jedenaście lat po wojnie w Zatoce Perskiej (1) i 30 stycznia 2003 r. w sprawie sytuacji w Iraku (2), swoje zalecenia z dnia 24 września 2003 r. w sprawie sytuacji w Iraku (3) i Decyzję nr 2004/155/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2003 r. w sprawie wykorzystania instrumentu elastyczności w celu odnowy i odbudowy Iraku zgodnie z pkt 24 Porozumienia Międzyinstytucjonalnego z dnia 6 maja 1999 r. (4), |
— |
uwzględniając rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1483 (5), 1500 (6), 1502 (7), 1511 (8) i 1546 (9), |
— |
uwzględniając art. 103 pkt 2 swojego Regulaminu, |
A. |
biorąc pod uwagę jednomyślne przyjęcie Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1546 z dnia 30 czerwca 2004 r. potwierdzającej suwerenny status Tymczasowego Rządu Irackiego, i popierając jej wdrożenie, |
B. |
mając na uwadze, że Rada Europejska potwierdziła na posiedzeniu w dniach 17-18 czerwca 2004 r. swoje zaangażowanie w proces ustanowienia bezpiecznego, stabilnego, zjednoczonego, dostatniego i demokratycznego Iraku oraz biorąc pod uwagę wnioski Rady ds. Ogólnych z dnia 13 września 2004 r., |
C. |
przyjmując z zadowoleniem komunikat Komisji (COM(2004)0417) w sprawie Unii Europejskiej i Iraku oraz zaproponowaną w nim strukturę działania, |
D. |
mając na uwadze, że sytuacja polityczna oraz stan bezpieczeństwa w Iraku są nadal niestabilne, co pociąga za sobą liczne ofiary śmiertelne i obrażenia wśród Europejczyków, Irakijczyków i międzynarodowego personelu wojskowego, |
1. |
stanowczo potępia wszelkie akty przemocy, a w szczególności wszelkie ataki terrorystyczne skierowane przeciwko ludności cywilnej, mniejszościom religijnym, siłom policyjnym i żołnierzom sił międzynarodowych, branie zakładników, łącznie z dziennikarzami i personelem organizacji pozarządowych oraz bestialskie morderstwa, których sprawcy pozostają bezkarni, potwierdza, że należy podjąć wszelkie możliwe wysiłki w celu powstrzymania prób osłabienia, poprzez użycie przemocy, determinacji rządu irackiego i wspólnoty międzynarodowej w kontynuowaniu procesu demokratyzacji; |
2. |
potępia szczególnie mocno porwanie francuskich dziennikarzy Christiana Chesnot i George'a Malbrunot, a także włoskich wolontariuszek Simony Torretta i Simony Pari oraz obywatela brytyjskiego, oraz żąda ich natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia, a także uwolnienia wszystkich innych zakładników bez względu na narodowość; przyjmuje z zadowoleniem liczne wyrazy solidarności z zakładnikami ze strony obywateli irackich i świata islamskiego; zwraca się do władz irackich i wszystkich zainteresowanych władz o dołożenie wszelkich starań w celu uwolnienia zakładników oraz o nie utrudnianie osiągnięcia tego celu; wzywa do dołożenia wszelkich starań w celu odzyskania ciaławłoskiego dziennikarza Enzo Baldoniego. |
3. |
wzywa Prezydencję Rady, Wysokiego Przedstawiciela ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa oraz Komisję do poparcia inicjatyw podejmowanych w tym celu przez Państwa Członkowskie, których ta sprawa dotyczy; |
4. |
wzywa nowe władze irackie i wspólnoty religijne w kraju, szczególnie wszystkie autorytety religijne, do zdecydowanego, wyraźnego i jednoznacznego potępienia każdej postaci terroryzmu; |
5. |
potwierdza determinację Unii Europejskiej we wspieraniu przemian w Iraku i jego ponownej integracji ze wspólnotą międzynarodową jako suwerennego, niepodległego i demokratycznego kraju partnerskiego; zcałąmocą wspiera średnioterminową strategię przedstawioną przez Komisję Europejską, zgodną z tymi zasadami; |
6. |
domaga się, aby wybory do tymczasowego Zgromadzenia Narodowego, które przewidziane są na styczeń 2005 r. i które postrzegane są jako istotny krok na drodze ku stworzeniu demokratycznego Iraku, były wolne i uczciwe i aby zapewnić kobietom możliwość pełnego w nich udziału; |
7. |
popiera propozycję Komisji Europejskiej przyznania dalszych 200 mln euro jako wkładu UE w odbudowę Iraku w 2005 r. oraz wzywa Radę do użycia instrumentu elastyczności w celu realizacji tego zobowiązania finansowego bez zmniejszenia wydatków w innych obszarach działań związanych z polityką zagraniczną UE; nalega, aby proces odbudowy był przejrzysty we wszystkich jego aspektach, w szczególności w aspekcie politycznym, gospodarczym i finansowym; |
8. |
zaleca, by parlamentarna Komisja Spraw Zagranicznych przygotowała obszerne sprawozdanie w sprawie sytuacji w Iraku, uwzględniając następstwa wojny i wszystkie problemy związane z odnową, odbudową i stabilizacją tego kraju; |
9. |
zleca Przewodniczącemu przekazanie niniejszej rezolucji Radzie, Wysokiemu Przedstawicielowi ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa, Komisji, parlamentom Państw Członkowskich, Tymczasowemu Rządowi Irackiemu, Tymczasowemu Parlamentowi Irackiemu, Sekretarzowi Generalnemu ONZ i Radzie Bezpieczeństwa ONZ. |
(1) Dz.U. C 180 E z 31.7.2003, str. 499.
(2) Dz.U. C 39 E z 13.2.2004, str. 67.
(3) Dz.U. C 77 E z 26.3.2004, str. 226.
(4) Dz.U. L 54 z 23.2.2004, str. 1.
(5) Rezolucja RB ONZ nr 1483 z dnia 22 maja 2003 r. w sprawie „Władz” w powojennym Iraku i kompetencji Przedstawiciela Specjalnego ONZ.
(6) Rezolucja RB ONZ nr 1500 z dnia 14 sierpnia 2003 r. w sprawie powołania w Iraku Rady Zarządzającej oraz ustanowienia Misji Wsparcia ONZ.
(7) Rezolucja RB ONZ nr 1502 z dnia 26 sierpnia 2003 r. wzywająca do ochrony personelu ONZ i organizacji humanitarnych.
(8) Rezolucja RB ONZ nr 1511 z dnia 16 października 2003 r.
(9) Rezolucja RB ONZ nr 1546 z dnia 8 czerwca 2004 r.
P6_TA(2004)0014
Konwencja CITES
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie celów strategicznych UE wyznaczonych na XIII Konferencję Stron Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES)
Parlament Europejski,
— |
z uwagi na XIII Konferencję Stron Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES), która odbędzie się w dniach 2 — 14 października 2004 r. w Bangkoku, Tajlandia, |
— |
uwzględniając art. 108 pkt 5 swojego Regulaminu, |
A. |
zważywszy, że Konwencja CITES, której sygnatariuszami jest 166 krajów, w tym wszystkie 25 Państwa Członkowskie UE, jest najszerszym istniejącym światowym porozumieniem na rzecz ochrony dziko żyjących gatunków, zakazującym ich nadmiernej eksploatacji w wyniku międzynarodowego handlu dzikimi zwierzętami i roślinami, |
B. |
zważywszy, że głównymi przyczynami zubożenia różnorodności biologicznej na Ziemi jest wykorzystywanie zasobów naturalnych przez człowieka, niszczenie siedlisk, zmiany klimatyczne, nadmierna eksploatacja dzikich gatunków oraz nielegalny handel dzikimi zwierzętami i roślinami, |
C. |
zważywszy, że świadomość społeczna w krajach konsumenckich była i będzie nadal warunkiem koniecznym dla zwalczania kłusownictwa oraz nielegalnego handlu zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, |
D. |
zważywszy, że Konwencja CITES pełni w stosunku do Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz innych organizacji do spraw rybołówstwa posiłkową rolę w odniesieniu do ochrony gatunków ryb morskich, które mogą być zagrożone handlem międzynarodowym, |
E. |
zważywszy, że Międzynarodowa Komisja Wielorybnicza (IWC), uznana przez Konwencję CITES za organ właściwy do regulowania spraw związanych z ochroną i zarządzaniem populacjami wielorybów, ogłosiła światowe moratorium na połowy wykonywane w celach handlowych, |
F. |
zważywszy, że Konwencja o ochronie wędrownych gatunków dzikich zwierząt wymienia żarłacza białego w Załącznikach I oraz II do tejże Konwencji, zważywszy, że Australia, przy zastrzeżeniu ze strony Norwegii i Japonii, umieściła ten gatunek w roku 2001 w wykazie Załącznika III Konwencji CITES oraz że w roku 1996 Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i jej Zasobów (IUCN) wpisała ten gatunek jako „zagrożony” na swoją czerwoną listę gatunków zagrożonych wyginięciem, |
G. |
zważywszy, że XII Konferencja Stron, wbrew zaleceniom zawartym w rezolucji Parlamentu Europejskiego z dnia 24 października 2002 r. w sprawie XII Konferencji Stron Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) (1), przyjęła wniosek o zezwolenie na handel kością słoniową przez Botswanę, Namibię oraz Republikę Południowej Afryki, a także zważywszy, że warunki opisane w powyższej decyzji nie zostały spełnione w przedziale czasowym, wyznaczonym przez XII Konferencję Stron Konwencji CITES, |
1. |
wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do stosowania zasady ostrożności jako podstawowej zasady w odniesieniu do wszelkich swoich decyzji związanych z dokumentami roboczymi oraz propozycjami umieszczenia gatunku w danym wykazie; |
2. |
wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do upewnienia się, że żadna decyzja mająca na celu zwiększenie koordynacji pomiędzy Konwencją CITES a innymi konwencjami dotyczącymi różnorodności biologicznej nie narusza istoty Konwencji CITES jako światowego porozumienia na rzecz ochrony gatunków ani też surowych wymogów stawianych przez Konwencję CITES w tym zakresie; |
3. |
stanowczo sprzeciwia się przeprowadzaniu głosowań tajnych oraz wyraża rozczarowanie z powodu faktu, że Stały Komitet Konwencji CITES nie zgłosił propozycji wyłączenia możliwości tajnych głosowań z procedury podejmowania decyzji w ramach Konwencji CITES; |
4. |
przyjmuje z zadowoleniem propozycję Kenii, popartą między innymi przez 12 państw Afryki Środkowej i Zachodniej, na których obszarze występują rezerwaty słonia afrykańskiego, ustanowienia dwudziestoletniego moratorium na handel kością słoniową, które pozwoliłoby społeczności międzynarodowej przenieść punkt ciężkości dyskusji z kwestii handlu kością słoniową na kwestie związane z realnymi zagrożeniami dla słoni oraz ich siedlisk, a także dla życia ludzi; wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do wsparcia powyższych propozycji; |
5. |
przyjmuje z zadowoleniem propozycję Australii wpisania żarłacza białego do wykazu Załącznika II Konwencji CITES jako gatunku, do którego stosuje się „limit zerowy”; wyraża ponadto opinię, że zasada ostrożności wymaga przyjęcia limitu zerowego aż do chwili uzyskania wystarczających danych o zasobach tego gatunku uzasadniających ewentualne ustanowienie innego limitu; |
6. |
zgodnie z propozycją Komisji w sprawie mandatu na XIII Konferencję Stron Konwencji CITES popiera:
|
7. |
wzywa ponadto Komisję oraz Państwa Członkowskie do poparcia:
|
8. |
wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do odrzucenia:
|
9. |
wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do wzmocnienia międzynarodowej współpracy przy wdrażaniu postanowień Konwencji CITES poprzez dostarczenie dodatkowych bodźców oraz środków finansowych, szczególnie w odniesieniu do szkoleń i pomocy technicznej w zakresie identyfikacji gatunków oraz środków wykonawczych; |
10. |
przypomina, że Unia Europejska jest jednym z największych rynków nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami oraz że stopień wdrożenia Konwencji CITES jest różny w poszczególnych Państwach Członkowskich; wzywa Komisję oraz Państwa Członkowskie do wzmocnienia koordynacji wysiłków podejmowanych w celu realizacji uregulowań wspólnotowych w zakresie handlu dzikimi zwierzętami; |
11. |
wzywa wszystkie strony Konwencji CITES, które tego nie uczyniły, do jak najszybszego ratyfikowania poprawki z Gaborone, umożliwiającej Wspólnocie Europejskiej stanie się stroną tejże Konwencji; |
12. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, stronom Konwencji CITES oraz Sekretariatowi tejże Konwencji. |
P6_TA(2004)0015
Szczyt ASEM (Spotkanie Azja-Europa)
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji w Birmie/ASEM
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając swoją rezolucję w sprawie dokumentu roboczego Komisji: „Perspektywy i Priorytety Procesu ASEM (Asia Europe Meeting) w nowej dekadzie” z dnia 13 czerwca 2001 r. (1), |
— |
uwzględniając swoją rezolucję w sprawie Komunikatu Komisji na temat Europy i Azji: "Ramy Strategiczne Pogłębionego Partnerstwa" z dnia 5 września 2002 r. (2), |
— |
uwzględniając swe uprzednie rezolucje w sprawie Birmy, szczególnie z dnia 11 kwietnia 2002 r. (3), 13 marca 2003 r. (4), 5 czerwca 2003 r. (5), 4 września 2003 r. (6) i 11 marca 2004 r. (7), |
— |
uwzględniając oświadczenie przewodniczącego Czwartej Konferencji Azja-Europa (ASEM IV), która odbyła się w Kopenhadze w dnia 23-24 września 2002 r., |
— |
uwzględniając oświadczenie przewodniczącego Regionalnego Forum Dziesiątej Konferencji Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) z dnia 18 czerwca 2003 r., |
— |
uwzględniając Deklarację Trzeciej Konferencji Współpracy Parlamentarnej Azja-Europa (ASEP III) w mieście Hue w dnia 25-26 marca 2004 r., |
— |
uwzględniając członkostwo Birmyw ASEAN, oraz jej przewodnictwo w ASEAN w roku 2006, |
— |
uwzględniając oświadczenie przewodniczącego Szóstej Konferencji Ministrów Spraw Zagranicznych ASEAN z dnia 17-18 kwietnia 2004 r., |
— |
uwzględniając oświadczenie przewodniczącego Jedenastej Konferencji Regionalnego Forum ASEAN z dnia 2 lipca 2004 r., |
— |
uwzględniając Wspólne Stanowisko Rady 96/635/CFSP w sprawie Birmy z dnia 28 października 1996 r. ustalone przez Radę w oparciu o art. J.2 TUE, zmienione i uzupełnione przez Wspólne Stanowisko Rady 2003/297/CFSP z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie Birmy (8), |
— |
uwzględniając rezultaty dyskusji na Konferencji Ministrów Spraw Zagranicznych UE w Gymnich w dnia 3-4 września 2004 r., |
— |
uwzględniając wnioski przyjęte przez Radę w dnia 13 września 2004 r., |
— |
uwzględniając zbliżający się V Szczyt ASEM w dnia 8-9 października 2004 r. w Hanoi, |
— |
uwzględniając art. 115 ust. 5 Regulaminu, |
A. |
mając na uwadze, że V Szczyt ASEM stanowi część procesu ASEM mającego na celu stworzenie układu równego partnerstwa Państw Członkowskich UE i państw Azji, opartego na trzech podstawach: dialogu politycznym, gospodarczym i kulturowym, |
B. |
mając na uwadze, że przywódcy państw ASEAN przyznali Birmie prawo uczestnictwa w V Szczycie ASEM, |
C. |
mając na uwadze, że Państwowa Rada Przywrócenia Pokoju i Zapewnienia Rozwoju (SPDC- State Peace and Developement Council) nie uznała wyników ostatnich wyborów w Birmie w 1990 r., w których Narodowa Liga na rzecz Demokracji (NLD — National League for Democracy) otrzymała 82 % głosów, nie objęła rządów mimo, iż miała do tego podstawy prawne, |
D. |
mając na uwadze przypadki naruszenia praw człowieka w Birmie tj. przymusową pracę, prześladowania dysydentów, tortury, powoływanie nieletnich na żołnierzy, okrutne znęcanie się na kobietach dzieciach wywodzących się z mniejszości etnicznych przez wojska rządowe oraz przymusowe przesiedlenia, |
E. |
mając na uwadze przetrzymywanie w areszcie domowym Aung San Suu Kyi, która nie może korzystać z telefonu, ani przyjmować gości bez zezwolenia rządowego na jej widzenie, nieustające prześladowania Narodowej Ligi na rzecz Demokracji (NLD) oraz brak chęci szczerej i otwartej debaty w Konwencie Narodowym, |
F. |
mając na uwadze, że uwolnienie Aung San Suu Kyi i innych przetrzymywanych przywódców NLD jest istotnym warunkiem wstępnym dla rozpoczęcia jakiegokolwiek, mającego mieć istotne znaczenie, dialogu z reżimem, |
G. |
mając na uwadze, że ponad tysiąc więźniów politycznych pozostaje w więzieniu w Birmie oraz niezapewnienie im przez rząd w Birmie odpowiedniej opieki medycznej w czasie ich pobytu w więzieniu, |
H. |
mając na uwadze konieczność rozszerzenia ASEM po przystąpieniu dziesięciu nowych państw do UE oraz w związku z wystąpieniem Kambodży, Laosu i Birmy z wnioskiem o członkostwo w ASEM, |
I. |
mając na uwadze wyraźnie określone na Konferencji w Kildare w kwietniu 2004 r. warunki wejścia Birmy do ASEM, w tym warunek minimalny tzn. uwolnienie Aung San Suu Kyi, zezwolenie na wolną działalność NDL oraz rozpoczęcie szczerego dialogu politycznego z organizacjami prodemokratycznymi i grupami etnicznymi w Birmie, |
J. |
mając na uwadze, że żaden z powyższych warunków nie został spełniony przez rząd w Birmie, |
K. |
mając na uwadze, że NLD wezwało do zastosowania sankcji inwestycyjnych przeciwko Birmie, |
L. |
mając na uwadze, ze największymi inwestorami i partnerami handlowymi Birmy są Państwa Członkowskie UE, |
M. |
mając na uwadze nieformalna konferencję Ministrów Spraw Zagranicznych 25 państw UE w zamku St. Gerlach w dnia 3 września 2004 r., która zaowocowała porozumieniem w sprawie dopuszczenia Birmy do następnego szczytu ASEM, lecz na poziomie niższym niż państwowy/rządowy, |
N. |
mając na uwadze decyzję Rady o podjęciu kolejnych działań na swojej następnej sesji w dnia 11 października w razie nie wypełnienia przez rząd Birmy do momentu zwołania następnego V Szczytu ASEM następujących trzech warunków: uwolnienia Aung San Suu Kyi i innych przywódców NLD, umożliwienia swobodnej działalności NDL, zapewnienia wolnego udziału NDL i innym partiom politycznym w Konwencie Narodowym, |
1. |
wyraża ubolewanie nad decyzją Ministrów Spraw Zagranicznych UE zezwalającą Birmie na uczestnictwo w V Szczycie ASEM i przełożenie na okres po szczycie podjęcia kolejnych działań w tej sprawie; |
2. |
uważa, że powyższa decyzja może stanowić sygnał dla rządu Birmy o przykładaniu przez UE coraz mniejszej wagi do uwolnienia Aung San Suu Kyi, i jednocześnie zachęcić rząd Birmy do podjęcia kolejnych, surowych kroków wobec NLD i jej przywódców; |
3. |
w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zdanie, że Birma nie powinna uczestniczyć w V Szczycie ASEM, ani stać się członkiem ASEM, do momentu gdy nie nastąpi nieodwracalna, polityczna zmiana w kierunku demokracji w tym kraju; |
4. |
wnosi o natychmiastowe uwolnienie i zezwolenie na pełną swobodę przemieszczania się i wypowiedzi Aung San Suu Kyi i innych przywódców NLD oraz innych więźniów politycznych przetrzymywanych przez Radę Przywrócenia Prawa i Porządku (SPDC); |
5. |
wzywa do otwarcia wszystkich obecnie zamkniętych biur NLD; wzywa SPDC do nawiązania prawdziwego dialogu z NLD i grupami etnicznymi w sprawie przywrócenia demokracji i poszanowania praw człowieka, w tym mniejszości etnicznych w Birmie; |
6. |
nalega na przyjęcie takiej linii politycznej przez SPDC, która zapewni przestrzeganie rezultatów ostatnich wyborów, zmianę procedur w Konwencie Narodowym i ustalenie ram czasowych dla ich ustanowienia; |
7. |
nalega na natychmiastowe wzmocnienie Wspólnej Polityki UE dla Birmy: nałożenie embarga na import produktów i usług z przedsiębiorstw należących do wojskowych, personelu wojskowego i ich wspólników, embargo na import dóbr ważnych strategicznie z sektorów gospodarki o charakterze monopolistycznym, jak kamienie szlachetne i drewno, a ponadto wzywa agencje podróży i niezależnych organizatorów wycieczek z UE o zaprzestanie promocji i sprzedaży wycieczek turystycznych do Birmy; |
8. |
wzywa do wyznaczenia specjalnego wysłannika UE dla zapewnienia uwolnienia Aung San Suu Kyi oraz swobody działania dla NLD; |
9. |
wzywa ONZ do nałożenia ukierunkowanych sankcji na Birmę, a Radę Bezpieczeństwa ONZ do uznania sytuacji w Birmie za sprawę pilną oraz zapewnienia nieograniczonego dostępu wysłannikowi ONZ Razaliemu do Aung San Suu Kyi; |
10. |
nalega na wprowadzenie w życie zaleceń specjalnego sprawozdawcy ONZ ze stycznia 2004 r.; |
11. |
wzywa kraje ASEAN do poparcia UE w celu zwiększenia nacisku na SPDC w celu natychmiastowego uwolnienia Aung San Suu Kyi oraz innych przetrzymywanych członków NLD i podjęcia znaczących kroków nacisku na władze w Birmie, aby w tym kraju nastąpiły zmiany w pozytywnym kierunku; |
12. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, rządom państw ASEAN i państwom członkowskim ASEM, Aung San Suu Kyi, NDL i SPDC oraz Sekretarzowi Generalnemu ONZ. |
(1) Dz.U. C 53 E z 28.2.2002, str. 227.
(2) Dz.U. C 272 E z 13.11.2003, str. 476.
(3) Dz.U. C 127 E z 29.5.2003, str. 681.
(4) Dz.U. C 61 E z 10.3.2004, str. 420.
(5) Dz.U. C 68 E z 18.3.2004, str. 620.
(6) Dz.U. C 76 E z 25.3.2004, str. 285.
(7) P5_TA(2004)0187.
P6_TA(2004)0016
Wojwodina: prześladowanie mniejszości
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie prześladowania mniejszości w Wojwodinie
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając swoje poprzednie rezolucje w sprawie Serbii i Czarnogóry oraz Jugosławii, |
— |
uwzględniając swoje rezolucje w sprawie rocznych sprawozdań Komisji na temat Procesu Stabilizacji i Stowarzyszenia w Europie Południowo-Wschodniej z dnia 7 listopada 2002 r. (1) oraz z dnia 20 listopada 2003 r. (2), |
— |
uwzględniając art. 115 pkt 5 Regulaminu, |
A. |
uwzględniając wysiłki UE na rzecz propagowania demokratyzacji oraz poszanowania praw człowieka i praw mniejszości w Republice Serbii oraz w Federacji Serbii i Czarnogóry, |
B. |
uwzględniając powtarzające się w ostatnich miesiącach przypadki prześladowania mniejszości w Wojwodinie, a szczególnie mniejszości węgierskiej, |
C. |
mając świadomość istnienia świeżych dowodów aktów przemocy wobec obywateli serbskich pochodzenia węgierskiego, które miały miejsce w kilku miastach w okręgu Wojwodina, takich jak bezczeszczenie nagrobków w wielu miejscowościach, znaczna ilość antywęgierskich napisów, palenie flag Republiki Węgierskiej, przemoc fizyczna policji wobec burmistrza reprezentującego mniejszość węgierską, |
D. |
zważywszy, że chociaż incydenty te mogą być postrzegane jako zjawisko lokalne i incydentalne, to jednak istnieje niebezpieczeństwo ich eskalacji w różnych kierunkach, |
E. |
zważywszy, że przez ostatnie półtora roku centralne i lokalne władze Serbii nie zdołały zapewnić poszanowania podstawowych praw człowieka, w tym praw mniejszości etnicznych i narodowych, ani pociągnąć sprawców do odpowiedzialności, |
F. |
głęboko zaniepokojeni faktem, że władze serbskie zwykle ignorują przemoc, traktując ją jako przejaw wandalizmu i odmawiając uznania motywów nacjonalistycznych lub sekciarskich, |
G. |
zważywszy, że UE i jej Państwa Członkowskie nieustannie wzywały do poszanowania podstawowych wartości i praw mniejszości w całym regionie, |
H. |
biorąc pod uwagę kroki podjęte ostatnio przez władze w Belgradzie w celu przeciwdziałania zaistniałej sytuacji i w oczekiwaniu na podjęcie przez nie konkretnych działań, |
1. |
wyraża głębokie zaniepokojenie z powodu powtarzających się przypadków łamania praw człowieka w okręgu Wojwodina; |
2. |
wzywa władze Republiki Serbii oraz Federacji Serbii i Czarnogóry do uznania tych aktów przemocy za przestępstwa zgodnie z obowiązującym prawem i nalega na podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań, tak aby podobne wydarzenia nie pozostały bez reakcji i aby można im było w przyszłości zapobiegać; |
3. |
przypomina rządom Republiki Serbii oraz Federacji Serbii i Czarnogóry, że przestrzeganie zasad wolności i demokracji, poszanowanie praw człowieka, praw mniejszości i podstawowych wolności, a także praworządność i zgodne stosunki z wszystkimi sąsiadami są jedną z podstawowych zasad Procesu Stabilizacji i Stowarzyszenia oraz warunkiem wstępnym dla ich przyszłych stosunków z UE; |
4. |
wzywa Zgromadzenie Regionalne Wojwodiny, aby pilnie zajęło się tymi kwestiami i stworzyło odpowiedni klimat polityczny, który sprzyjać będzie wyjściu na przeciw problemom i aspiracjom wszystkich obywateli oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i praworządności w regionie; |
5. |
zwraca się do Konferencji Przewodniczących, aby ta upoważniła swoją Delegację do spraw stosunków z Albanią, Bośnią-Hercegowiną i z Serbią i Czarnogórą (w tym Kosowo) do wysłania misji wyjaśniającej do tego regionu i przedłożenia sprawozdania Komisji Spraw Zagranicznych i jej Podkomisji Praw Człowieka w zakresie dalszych środków jakie należy podjąć; |
6. |
wzywa Radę i Komisję, aby z bliska monitorowały rozwój wydarzeń w Wojwodinie i aby użyły politycznego wpływu UE do zajęcia się tą kwestią przez wszystkie władze Republiki Serbii oraz Federacji Serbii i Czarnogóry; |
7. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Rządom i Parlamentom Republiki Serbii oraz Federacji Serbii i Czarnogóry, władzom okręgu Wojwodina oraz Specjalnemu Koordynatorowi do spraw Procesu Stabilizacji w Europie Południowo-Wschodniej i OBWE. |
P6_TA(2004)0017
Malediwy
Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji politycznej na Malediwach
Parlament Europejski,
— |
uwzględniając wyniki misji UE wysłanej w celu zebrania informacji o sytuacji na Malediwach, będącej następstwem ogłoszenia w tym kraju stanu wyjątkowego, |
— |
uwzględniając Konwencję ONZ w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania (CAT), do której Malediwy przystąpiły w maju 2004 r., |
— |
uwzględniając art. 115 ust. 5 swojego Regulaminu, |
A. |
mając na uwadze fakt, że ogłoszenie stanu wyjątkowego i masowe aresztowania (194 osób, w tym 10 posłów do parlamentu), które nastąpiły zaraz po nim, stanowią nieproporcjonalną reakcję władz na w większości pokojową demonstrację, |
B. |
zwracając uwagę na fakt, że prezydent Gayoom stosuje karę pozbawienia wolności w celu stłumienia demokracji parlamentarnej i że przetrzymuje on obecnie liderów Demokratycznej Partii Malediwów w więzieniu, w tym posłów: dr Mohameda Munavvara (byłego prokuratora generalnego), Aliego Faiza, Ilyasa Husseina, Ahmeda Shafeeqa, Ahmeda Adila, dr Husseina Rasheeda Hassana (członka Krajowej Komisji Praw Człowieka), Ibrahima Hussaina Zakiego (szanowanego dyplomatę i byłego sekretarza generalnego Południowo-Azjatyckiego Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej SAARC), Ibrahima Ismaila, Mohammeda Naseema, Ahmeda Athifa i Gasima Ibrahima (byłego przewodniczącego Izby Handlowej SAARC i pro-reformatorskiego kandydata na stanowisko przewodniczącego parlamentu Malediwów), |
C. |
mając na uwadze fakt, że następujące osobistości publiczne przetrzymywane są w izolacji i prawdopodobnie poddawane torturom: Husnoo Alsnood (adwokat i członek Krajowej Komisji Praw Człowieka), Fathimeen Nisreen, Mohammed Niyaz, Ahmed Ibrahim Didi, Mohamed Zaki, Ibrahim Zaki, Maria Manike, Jennifer Latheef, Aminath Najeeb, Mohammed Naseem i Asad Whaeed, |
D. |
biorąc pod uwagę najnowszy krajowy dokument strategiczny Komisji, który wymienia następujące problemy stwierdzone na Malediwach: „bezpodstawne aresztowania”, „przetrzymywanie w izolacji” i „brak niezależnego sądownictwa”, a także zaznacza, że „wolności jednostki są ograniczane”, |
E. |
mając na uwadze, że demonstracja miała na celu żądanie reform konstytucyjnych i uwolnienia więźniów politycznych, |
F. |
mając na uwadze, że ten mały wyspiarski kraj na Oceanie Indyjskim pozostaje od 26 lat pod rządami surowego reżimu totalitarnego, |
G. |
mając na uwadze, że system wyborczy na Malediwach jest wadliwy z powodu ustroju monopartyjnego oraz że brak jest bezstronnego sądownictwa, |
H. |
mając na uwadze, że proces reform na Malediwach znajduje się w punkcie przełomowym, |
I. |
mając na uwadze, że prezydent Gayoom zaproponował zmianę konstytucji, która ograniczyłaby jego władzę i pozwoliła na wprowadzenie wielopartyjności w kraju, chociaż przeciwnicy reżimu bardzo sceptycznie podchodzą do proponowanych zmian, |
J. |
mając na uwadze fakt, że delegacji UE, która złożyła wizytę na wyspie, odmówiono widzenia z zatrzymanymi, |
K. |
podkreślając, że Malediwy podpisały 13 marca 1991 r. Konwencję o prawach dziecka (CRC), a mimo to wciąż przetrzymuje się nieletnich w więzieniu, |
L. |
podkreślając, że Malediwy zobowiązały się na arenie międzynarodowej do wyeliminowania wszelkich form dyskryminacji ze względu na płeć, podpisując 31 lipca 1993 r. Konwencję w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet (CEDAW), |
M. |
mając na uwadze, że w tej atmosferze zastraszenia obywatele Malediwów nie mają zagwarantowanej wolności słowa i wypowiedzi, skoro prezydent kontroluje media, |
N. |
mając na uwadze, że Malediwy pozostają w szczególnych stosunkach z UE i korzystają z pomocy dla krajów rozwijających się, |
O. |
mając na uwadze wzrost handlu z Malediwami, przy czym wartość importu towarów z Malediwów do UE osiągnęła w 2002 r. 38 milionów euro, |
P. |
podkreślając, że Komisja Europejska przeznaczyła dla Malediwów budżet współpracy na rzecz rozwoju w wysokości 2 milionów euro, |
Q. |
mając na uwadze, że Malediwy należą do grupy państw najsłabiej rozwiniętych i ich rozwój jest w dużym stopniu uzależniony od czynników zewnętrznych, |
R. |
mając na uwadze, że pomoc Unii Europejskiej nie jest przyznawana skorumpowanym reżimom, które nie przestrzegają międzynarodowych zobowiązań, lecz jest uzależniona od dobrych wyników jej adresata w zakresie dobrego zarządzania, rządów prawa, praw człowieka i zaangażowania w proces reform, |
S. |
mając na uwadze, że UE będzie uważnie obserwować przyszły bieg wydarzeń, zgodnie z postanowieniami w zakresie praw człowieka, zawartymi w Porozumieniu z Cotonou i odnośnych umowach, |
T. |
mając na uwadze, że prezydentowi Gayoomowi powiodło się w przeszłości stworzenie dobrze prosperującego przemysłu turystycznego, lecz stworzył on również coś, co można określić tylko jako kwitnący biznes rodzinny, oraz sieć polityczną rozciągająca się na cały kraj, |
U. |
mając na uwadze, że w zeszłym roku 106 451 Włochów, 77 642 Niemców, 71 440 Brytyjczyków, nie wspominając o obywatelach innych Państw Członkowskich, odwiedziło Malediwy nie zdając sobie sprawy z naruszania przez władze tego państwa podstawowych praw człowieka oraz z liczby osób pozbawionych wolności bez sądu, |
1. |
wzywa prezydenta Gayooma do natychmiastowego zniesienia stanu wyjątkowego na Malediwach, zagwarantowania swoim obywatelom poszanowania praw człowieka i uwolnienia prodemokratycznych reformatorów, uwięzionych przez niego 14 sierpnia 2004 r.; |
2. |
wzywa rząd do przyspieszenia otwartego i głębokiego procesu reform, który będzie najlepszym sposobem zapewnienia stabilizacji w kraju; |
3. |
wyraża nadzieję, że deklarowane reformy demokratyczne zostaną przeprowadzone, w szczególności w zakresie wielopartyjności i wolnego wyboru przywódców; |
4. |
wzywa do jak najszybszego zawarcia porozumienia z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża (MKCK) w sprawie nadzoru nad więzieniami; |
5. |
wzywa Komisję i Państwa Członkowskie do natychmiastowego wstrzymania wszelkiej pomocy innej niż humanitarna dla Malediwów i do bezzwłocznego wprowadzenia zakazu ruchu podróżnych, aby członkowie rządu i inni wysocy urzędnicy z Malediwów nie mogli dostać się na terytorium Państw Członkowskich UE; |
6. |
wzywa UE i rządy Państw Członkowskich do zbadania, w których z zagranicznych banków lokowane są fundusze rządowe Malediwów; |
7. |
wzywa Unię Europejską do udzielania wszystkim turystom planującym podróż na Malediwy szczegółowych informacji o sytuacji w zakresie praw człowieka w tym kraju; |
8. |
wzywa Komisję Europejską do zainicjowania oficjalnego, długoterminowego programu edukacyjnego Unii Europejskiej, dzięki któremu turyści otrzymają przy wybieraniu celu podróży informacje o sytuacji w zakresie praw człowieka w poszczególnych krajach i zarazem ostrzeżenie przed krajami, które nie stosują się do uznanych międzynarodowo standardów; |
9. |
wzywa rząd Malediwów do udzielenia delegacji Unii Europejskiej pozwolenia na widzenie z działaczami, którzy brali udział w demonstracji na rzecz demokracji; |
10. |
zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Komisji, Radzie, Sekretarzowi Generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, państwom Commonwealth, władzom Stanów Zjednoczonych, Światowemu Urzędowi ds. Turystyki (World Tourism Authority) i wszystkim instytucjom związanym z turystyką, organizatorom turystyki i liniom lotniczym z licencją IATA i ATOL, rządowi Indii i rządom krajów SAARC. |