18.4.2008   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 108/8


ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 345/2008

z dnia 17 kwietnia 2008 r.

ustanawiające szczegółowe zasady wprowadzenia w życie uzgodnień dotyczących przywozu z państw trzecich przewidzianych w rozporządzeniu Rady (EWG) nr 2092/91 w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych

(Wersja przekształcona)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2092/91 z dnia 24 czerwca 1991 r. w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych (1), w szczególności jego art. 11 ust. 4,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Rozporządzenie Komisji (EWG) nr 94/92 z dnia 14 stycznia 1992 r. ustanawiające szczegółowe zasady wprowadzenia w życie uzgodnień dotyczących przywozu z państw trzecich przewidzianych w rozporządzeniu (EWG) nr 2092/91 w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych (2) zostało kilkakrotnie znacząco zmienione (3). Ponieważ mają być do niego wprowadzone kolejne zmiany, należy je przeredagować w celu zapewnienia jasności.

(2)

Rozporządzenie (EWG) nr 2092/91 stanowi, że towary przywożone z państw trzecich mogą być wprowadzone do obrotu wówczas, gdy pochodzą z państwa trzeciego stosującego zasady produkcji i środki kontroli odpowiadające tym stosowanym we Wspólnocie oraz znajdującego się w wykazie, który zostanie sporządzony przez Komisję.

(3)

Należy sporządzić taki wykaz. Ponadto powinny zostać określone szczegółowe zasady procedury badającej wniosek państwa trzeciego w związku z wpisaniem go do wykazu.

(4)

W celu zapewnienia stosowania wymagań w każdym z państw trzecich, należy wskazać jednostki odpowiedzialne za wydawanie świadectw kontroli zgodnie z art. 11 ust. 3 lit. d) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

(5)

Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią komitetu, o którym mowa w art. 14 ust. 1 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Wykaz państw trzecich określony w art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 ustanowiony jest w załączniku I do niniejszego rozporządzenia.

Wykaz podaje wszystkie informacje uważane za niezbędne w odniesieniu do każdego państwa trzeciego, aby umożliwić identyfikację produktu objętego zasadami określonymi w art. 11 ust. 3 i 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, w szczególności:

a)

organ lub jednostki albo jednostka odpowiedzialna w państwach trzecich za wydanie certyfikatu kontroli w celu przywozu do Wspólnoty;

b)

organ kontroli lub organy kontroli w państwach trzecich i/lub prywatne organizacje uznane przez dane państwo członkowskie do przeprowadzenia nadzoru.

Ponadto w odpowiednim przypadku wykaz może określać:

zakłady przetwórcze i eksporterów podlegających systemowi kontroli,

produkty objęte tymi zasadami.

Artykuł 2

1.   Komisja rozważa, czy włączyć państwo trzecie do wykazu z załącznika I po otrzymaniu wniosku o wpisanie do wykazu od przedstawiciela państwa trzeciego.

2.   W okresie sześciu miesięcy od jego otrzymania wniosek o wpisanie zostaje uzupełniony o dokumentację techniczną sporządzoną w jednym z urzędowych języków Wspólnoty i wszystkie informacje potrzebne Komisji w celu zapewnienia, że warunki określone w art. 11 ust. 3 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 są spełnione dla produktów przeznaczonych do wywozu do Wspólnoty.

W szczególności obejmuje on następujące informacje szczegółowe:

a)

rodzaje, i jeżeli to możliwe, szacunkowe określenie ilości produktów rolnych i środków spożywczych przeznaczonych do wywozu do Wspólnoty w ramach przepisów określonych w art. 11 ust. 3 i 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

b)

zasady produkcji obowiązujące w państwach trzecich, w szczególności:

(i)

podstawowe zasady, tak jak podano w załączniku I do rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

(ii)

produkty zatwierdzone do użycia w trakcie procesu produkcji rolnej, mianowicie środki ochrony roślin, detergenty, nawozy sztuczne lub produkty poprawiające strukturę gleby;

(iii)

składniki pochodzenia nierolniczego zatwierdzone w produkcie przetworzonym, procesy i obróbki zatwierdzone podczas przetwarzania;

c)

zasady stosowane w systemie kontroli i organizacja wprowadzania w życie tego systemu w państwach trzecich:

(i)

nazwa organu odpowiedzialnego za kontrole w państwie trzecim i/lub prywatna organizacja odpowiedzialna za przeprowadzenie kontroli;

(ii)

szczegółowe zasady kontroli gospodarstw rolnych i jednostek przetwórczych oraz kary, które mogą zostać nałożone w przypadku naruszeń;

(iii)

nazwa(-y) i adres(-y) organu lub jednostki albo jednostek odpowiedzialnych w państwie trzecim za wystawianie świadectw w przypadku przywozu do Wspólnoty;

(iv)

informacje potrzebne do organizacji monitorowania zgodności z zasadami regulującymi produkcję i systemem kontroli, włączając wystawianie świadectw, nazwa i dane szczegółowe dotyczące organu odpowiedzialnego za monitorowanie;

(v)

wykaz jednostek przetwórczych i eksporterów zajmujących się wywozem towarów do Wspólnoty; liczba producentów i obszar uprawy;

d)

jeżeli jest to możliwe, przygotowanie przez niezależnych ekspertów sprawozdania z kontroli przeprowadzonej na miejscu w sprawie skutecznego wprowadzania w życie zasad produkcji i zasad kontroli określonych w lit. b) i c).

3.   Przy wykonywaniu oceny wniosku o wpisanie Komisja może domagać się wszelkich dalszych informacji niezbędnych do ustalenia, że zasady regulujące produkcję i kontrolę w państwach trzecich odpowiadają tym ustanowionym w rozporządzeniu (EWG) nr 2092/91, łącznie z przedstawianiem sprawozdań z kontroli przeprowadzonych na miejscu przez ekspertów, których niezależność została potwierdzona przez Komisję. Ponadto w miarę potrzeb Komisja jest upoważniona do zorganizowania kontroli przeprowadzonej na miejscu przez ekspertów wyznaczanych przez Komisję.

4.   Wpisanie państwa trzeciego do wykazu w załączniku I może być uwarunkowane przekazywaniem regularnych sprawozdań z kontroli przeprowadzanych na miejscu przez niezależnych ekspertów w zakresie skutecznego wprowadzania w życie zasad produkcji i zasad kontroli w zainteresowanym państwie trzecim. Ponadto w miarę potrzeb Komisja może zorganizować kontrolę przeprowadzaną na miejscu przez ekspertów wyznaczanych przez Komisję.

5.   Jeżeli po wpisaniu państwa trzeciego do wykazu w załączniku I państwo trzecie dokona jakichkolwiek zmian w obowiązujących środkach lub w ich stosowaniu, zobowiązane jest do niezwłocznego powiadomienia Komisji o tym fakcie. W świetle takiej informacji może być podjęta decyzja zmieniająca szczegóły wpisu odnoszącego się do państwa trzeciego w załączniku I lub wycofująca wpis państwa zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 14 ust. 2 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91; podobna decyzja może być również podjęta, w przypadku gdy państwo trzecie nie dostarczyło informacji wymaganych niniejszym ustępem.

6.   Jeżeli po wpisaniu państwa trzeciego do wykazu w załączniku I Komisja otrzyma informację budzącą wątpliwości co do rzeczywistego wprowadzania w życie opisanych środków, wówczas Komisja może kierować pytania do danego państwa trzeciego, o wszelkie wymagane informacje, łącznie z przedstawieniem sprawozdania z kontroli przeprowadzonej na miejscu przez niezależnych ekspertów lub też może przeprowadzić kontrolę na miejscu przez ekspertów przez nią wyznaczonych. W świetle tych informacji i/lub sprawozdań może być wydana decyzja o zawieszeniu wpisu zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 14 ust. 2 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91; podobna decyzja może być podjęta w przypadkach, kiedy państwo trzecie nie dostarczyło wymaganej informacji przed ostatecznym terminem określonym we wnioskach Komisji lub też kiedy państwo trzecie nie wyraziło zgody na przeprowadzenie kontroli na miejscu w celu ustalenia zgodności z warunkami wpisu do wykazu.

Artykuł 3

Rozporządzenie (EWG) nr 94/92 zostaje uchylone.

Odesłania do uchylonego rozporządzenia odczytuje się jako odesłania do niniejszego rozporządzenia zgodnie z tabelą korelacji w załączniku III.

Artykuł 4

Rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 17 kwietnia 2008 r.

W imieniu Komisji

José Manuel BARROSO

Przewodniczący


(1)  Dz.U. L 198 z 22.7.1991, s. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Komisji (WE) nr 123/2008 (Dz.U. L 38 z 12.2.2008, s. 3).

(2)  Dz.U. L 11 z 17.1.1992, s. 14. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 956/2006 (Dz.U. L 175 z 29.6.2006, s. 41).

(3)  Zob. załącznik II.


ZAŁĄCZNIK I

WYKAZ PAŃSTW TRZECICH I WŁAŚCIWE SPECYFIKACJE

ARGENTYNA

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne, zwierzęta gospodarskie i nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:

zwierząt gospodarskich oraz produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, oznakowanych lub mających zostać oznakowanymi w związku z konwersją;

b)

przetworzone produkty roślinne i produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:

produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, oznakowanych lub mających zostać oznakowanymi w związku z konwersją.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Argentynie.

3.   Jednostki kontrolujące:

Instituto Argentino para la Certificación y Promoción de Productos Agropecuarios Orgánicos SRL (Argencert),

Organización Internacional Agropecuaria (OIA),

Letis SA,

Food Safety SA.

4.   Jednostki wydające świadectwo: jak w pkt 3.

5.   Czas włączenia:

AUSTRALIA

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

b)

środki spożywcze składające się zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Australii.

3.   Jednostki kontrolujące:

Australian Quarantine and Inspection Service (AQIS) (Department of Agriculture, Fisheries and Forestry),

Bio-dynamic Research Institute (BDRI),

Organic Food Chain Pty Ltd (OFC),

National Association of Sustainable Agriculture, Australia (NASAA),

Australian Certified Organic Pty. Ltd.

4.   Jednostki wystawiające świadectwa: jak w pkt 3.

5.   Czas włączenia:

KOSTARYKA

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

b)

przetworzone produkty roślinne przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b), które zostały wytworzone na Kostaryce.

3.   Jednostki kontrolujące: Eco-LOGICA i BCS Oko-Garantie.

4.   Jednostki wydające świadectwo: Ministerio de Agricultura y Ganadería.

5.   Okres włączenia:

INDIE

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

b)

środki spożywcze złożone zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Indiach.

3.   Jednostki kontrolujące:

Bureau Veritas Certification India Pvt. Ltd,

Ecocert SA (India Branch Office),

IMO Control Private Limited,

Indian Organic Certification Agency (Indocert),

Lacon Quality Certification Pvt. Ltd,

Natural Organic Certification Association,

OneCert Asia Agri Certification private Limited,

SGS (Indie) Pvt. Ltd,

Control Union Certifications,

Uttaranchal State Organic Certification Agency (USOCA),

APOF Organic Certification Agency (AOCA),

Rajasthan Organic Certification Agency (ROCA).

4.   Jednostki wydające świadectwa: jak w pkt 3.

5.   Okres włączenia:

IZRAEL

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;

b)

środki spożywcze składające się zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów należących do kategorii 1 lit. b), produkowane w Izraelu lub przywożone do Izraela:

ze Wspólnoty,

lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.

3.   Organy kontroli:

Skal Israel Inspection & Certification,

AGRIOR Ltd. – Organic Inspection & Certification,

IQC Institute of Quality & Control,

Plant Protection and Inspection Services (PPIS) (Ministry of Agriculture and Rural Development).

4.   Organy wystawiające świadectwo: jak w pkt 3.

5.   Czas włączenia:

SZWAJCARIA

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty roślinne, zwierzęta gospodarskie oraz nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:

produktów wytworzonych w okresie konwersji określonej w art. 5 ust. 5 wymienionego rozporządzenia;

b)

przetworzone produkty roślinne oraz produkty zwierzęce przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:

produktów określonych w art. 5 ust. 5 wymienionego rozporządzenia, zawierających składnik pochodzący z produkcji rolnej wytworzony w okresie konwersji.

2.   Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów należących do kategorii 1 lit. b), produkowane w Szwajcarii lub przywożone do Szwajcarii:

ze Wspólnoty,

lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,

lub z państwa trzeciego, w przypadku gdy jedno z państw członkowskich potwierdziło, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, że taki sam produkt został wyprodukowany i skontrolowany we wspomnianym kraju w ramach tych samych ustaleń, jakie są przyjęte w danym państwie członkowskim,

lub z państwa trzeciego, którego zasady produkcji i system kontroli zostały uznane przez Szwajcarię za równoważne w stosunku do tych ustanowionych na mocy prawodawstwa szwajcarskiego.

3.   Jednostki kontrolujące:

Institut für Marktökologie (IMO),

bio.inspecta AG,

Schweizerische Vereinigung für Qualitäts- und Management-Systeme (SQS),

Bio Test Agro (BTA),

ProCert Safety AG.

4.   Jednostki wydające świadectwo: jak w pkt 3.

5.   Czas włączenia:

NOWA ZELANDIA

1.   Kategorie produktów:

a)

nieprzetworzone produkty rolne pochodzenia roślinnego, produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich oraz nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:

zwierząt gospodarskich i produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, które noszą lub mają nosić oznaczenie odnoszące się do konwersji,

produktów akwakultury;

b)

przetworzone produkty rolne pochodzenia roślinnego oraz produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 z wyjątkiem:

produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, które noszą lub będą nosić oznaczenie odnoszące się do konwersji,

produktów zawierających produkty akwakultury.

2.   Pochodzenie: Produkty kategorii określonej w ust. 1 lit. a) i produkowane ekologicznie składniki w produktach kategorii określonej w ust. 1 lit. b), wyprodukowane w Nowej Zelandii lub przywiezione do Nowej Zelandii:

ze Wspólnoty,

lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,

lub z państwa trzeciego, którego zasady produkcji i system kontroli zostały uznane za równoważne w stosunku do Oficjalnego Programu Ekologicznego Zabezpieczenia Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa na podstawie zapewnień i informacji dostarczonej przez właściwy organ tego kraju, zgodnie z przepisami ustanowionymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa i pod warunkiem, że przywożone są jedynie produkowane ekologicznie składniki przeznaczone do włączenia, najwyżej do 5 % produktów pochodzenia rolnego, w produktach kategorii określonej w ust. 1 lit. b), przygotowanych w Nowej Zelandii.

3.   Jednostki kontrolujące:

AsureQuality Ltd,

BIO-GRO New Zealand.

4.   Jednostki wydające świadectwo: Ministry of Agriculture and Forestry (MAF) — New Zealand Food Safety Authority (NZFSA).

5.   Okres włączenia:


ZAŁĄCZNIK II

Uchylone rozporządzenie i wykaz jego kolejnych zmian

Rozporządzenie Komisji (EWG) nr 94/92

(Dz.U. L 11 z 17.1.1992, s. 14)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 522/96

(Dz.U. L 77 z 27.3.1996, s. 10)

wyłącznie art. 1

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 314/97

(Dz.U. L 51 z 21.2.1997, s. 34)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1367/98

(Dz.U. L 185 z 30.6.1998, s. 11)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 548/2000

(Dz.U. L 67 z 15.3.2000, s. 12)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1566/2000

(Dz.U. L 180 z 19.7.2000, s. 17)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1616/2000

(Dz.U. L 185 z 25.7.2000, s. 62)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2426/2000

(Dz.U. L 279 z 1.11.2000, s. 19)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 349/2001

(Dz.U. L 52 z 22.2.2001, s. 14)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2589/2001

(Dz.U. L 345 z 29.12.2001, s. 18)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1162/2002

(Dz.U. L 170 z 29.6.2002, s. 44)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2382/2002

(Dz.U. L 358 z 31.12.2002, s. 120)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 545/2003

(Dz.U. L 81 z 28.3.2003, s. 10)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2144/2003

(Dz.U. L 322 z 9.12.2003, s. 3)

 

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 746/2004

(Dz.U. L 122 z 26.4.2004, s. 10)

wyłącznie art. 2

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 956/2006

(Dz.U. L 175 z 29.6.2006, s. 41)

 


ZAŁĄCZNIK III

Tabela korelacji

Rozporządzenie (EWG) nr 94/92

Niniejsze rozporządzenie

Artykuł 1 akapit pierwszy

Artykuł 1 akapit pierwszy

Artykuł 1 akapit drugi wyrażenie wprowadzające

Artykuł 1 akapit drugi wyrażenie wprowadzające

Artykuł 1 akapit drugi tiret pierwsze

Artykuł 1 akapit drugi lit. a)

Artykuł 1 akapit drugi tiret drugie

Artykuł 1 akapit drugi lit. b)

Artykuł 1 akapit trzeci

Artykuł 1 akapit trzeci

Artykuł 2 ust. 1

Artykuł 2 ust. 1

Artykuł 2 ust. 2 zdanie pierwsze

Artykuł 2 ust. 2 akapit pierwszy

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi zdanie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi zdanie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. a)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. a)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) wyrażenie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) wyrażenie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret pierwsze

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (i)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret drugie

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (ii)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret trzecie

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (iii)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) wyrażenie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) wyrażenie wprowadzające

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret pierwsze

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (i)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret drugie

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (ii)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret trzecie

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (iii)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret czwarte

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (iv)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret piąte

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (v)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. d)

Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. d)

Artykuł 2 ust. 3–6

Artykuł 2 ust. 3–6

Artykuł 3

Artykuł 3

Artykuł 4

Załącznik

Załącznik I

Załącznik II

Załącznik III