16.2.2005   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

CA 39/1


OGŁOSZENIE O KONKURSIE OTWARTYM NA STANOWISKO:

SZEF DZIAŁU TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH I KOMUNIKACYJNYCH

Nr referencyjny: EF 04/11

(2005/C 39 A/01)

Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy z siedzibą w Dublinie jest autonomicznym organem ustanowionym rozporządzeniem Rady Ministrów Wspólnot Europejskich. Fundacja Europejska organizuje otwarty konkurs na nieobsadzone stanowisko oraz w celu stworzenia listy rezerwowej kandydatów na stanowisko:

SZEF DZIAŁU TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH I KOMUNIKACYJNYCH (mężczyzna lub kobieta)

Fundacja jest pracodawcą przestrzegającym zasad równych szans.

Kandydaci proszeni są o uważne zaznajomienie się z niniejszym zawiadomieniem o konkursie oraz o korzystanie jedynie z oficjalnego formularza zgłoszeniowego:

I.   OBOWIĄZKI

Szef działu technologii informacyjnych i komunikacyjnych (Szef ICT) doradza Dyrektorowi Fundacji w zakresie rozwoju możliwości technologii informacyjnych i komunikacyjnych Fundacji oraz podlega bezpośrednio Dyrektorowi Fundacji, który jest odpowiedzialny za wszelkie decyzje dotyczące strategii Fundacji. Osoba na przedmiotowym stanowisku kieruje zespołem fachowców w dziedzinie ICT i odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że strategia oraz infrastruktura ICT odpowiednio przyczyniają się do podwyższania wydajności i efektywności działań Fundacji.

To kluczowe stanowisko ma charakter zarówno techniczny, jak i usługowy. Jeśli chodzi o aspekt techniczny, osoba na przedmiotowym stanowisku jest odpowiedzialna za wdrożenie odpowiedniej infrastruktury ICT w połączeniu z zapewnieniem informacji o oprogramowaniu, które będzie spełniało wymagania użytkowników, oraz za wnoszenie wkładu w podnoszenie efektywności organizacji i wytworzenie wartości dodanej działań prowadzonych przez Fundację. Jeśli chodzi o aspekt usługowy, nacisk kładzie się na dostarczanie skutecznych systemów informacyjnych oraz na wsparcie klientów.

Osoba na przedmiotowym stanowisku jest odpowiedzialna za:

opracowanie i wdrożenie średnio- i długoplanowej strategii dotyczącej infrastruktury i usług zgodnie z potrzebami wynikającymi z działalności Fundacji;

ścisłą współpracę z personelem administracyjnym, badawczym i informacyjnym w ramach struktur Fundacji;

dostarczanie informacji w zakresie zarządzania (w razie potrzeby);

zarządzanie systemami informacyjnymi, infrastrukturą i projektami Fundacji dotyczącymi opracowywania sieci internetowej;

wspieranie i szkolenie użytkowników technologii informacyjnych poprzez zapewnienie niezbędnej wiedzy i umiejętności;

zarządzanie odpowiednimi rozwiązaniami ICT, których wykonanie zostało zlecone poza Fundacją;

odpowiedzialność za budżet działu ICT;

podejmowanie innych obowiązków i odpowiedzialności zgodnie z poleceniami.

Od wybranego kandydata oczekuje się ustanowienia i utrzymywania skutecznych relacji pracowniczych z osobami na analogicznych stanowiskach w Komisji Europejskiej, w Państwach Członkowskich i innych instytucjach.

II.   WARUNKI REKRUTACJI

Konkurs przeznaczony jest dla kandydatów, którzy do ostatecznego terminu składania zgłoszeń będą spełniać następujące warunki:

A.   WARUNKI OGÓLNE

posiadają obywatelstwo jednego z Państw Członkowskich Unii Europejskiej;

w pełni korzystają z praw obywatelskich;

posiadają uregulowany stosunek do służby wojskowej wynikający z przepisów prawa;

są w stanie przedstawić referencje dotyczące cech charakteru świadczące o przydatności kandydata do wykonywania obowiązków związanych ze stanowiskiem.

B.   WARUNKI SPECJALNE

1.   Wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Kandydaci muszą spełnić wszystkie poniższe warunki:

posiadać ukończone studia wyższe lub równoważne wykształcenie, stosownie do przedmiotowego stanowiska;

wykazać się minimum 12-letnim doświadczeniem zawodowym po ukończeniu studiów, z którego co najmniej 5 lat obejmuje doświadczenie w zakresie zarządzania na szczeblu wyższym w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, oraz być w stanie przedstawić dowody osiągnięć w opracowywaniu i wdrażaniu polityki;

posiadać aktualne doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie sprzętu i oprogramowania;

cechować się dużą łatwością nawiązywania kontaktów i posiadać umiejętność prezentacji.

2.   Znajomość języków

Kandydaci muszą wykazywać się dogłębną znajomością jednego z urzędowych języków Unii Europejskiej (czeski, duński, niderlandzki, angielski, estoński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, łotewski, litewski, maltański, polski, portugalski, słowacki, słoweński, hiszpański, szwedzki) oraz zadowalającą znajomością co najmniej jednego z pozostałych języków urzędowych Unii Europejskiej, w tym zadowalającą znajomością języka angielskiego. Ponadto, znajomość innych języków urzędowych Unii Europejskiej będzie dodatkowym atutem.

Kandydat musi być w stanie udokumentować (kopie dyplomów, zaświadczenia wydane przez władze uczelni wyższych i pracodawców itp.), że spełnia konieczne warunki do objęcia stanowiska.

Ponadto, od wybranego kandydata oczekuje się śledzenia najnowszych osiągnięć w technologii i jej zastosowań. Osoba na stanowisku przyjmie strategiczne i innowacyjne podejście do pracy i rozwiązywania problemów, czyli w krótkim czasie zidentyfikuje i przeanalizuje kluczowe elementy danej kwestii, w celu osiągnięcia właściwych wyników. Kandydat zademonstruje silne cechy przywódcze, w tym umiejętność myślenia strategicznego, umiejętności instruktorskie i zdolność do podejmowania decyzji. Osoba na stanowisku wykaże się umiejętnością kierowania pracą i projektami w zaplanowany i usystematyzowany sposób. Kandydat musi cechować się gruntownym zrozumieniem zagadnień związanych z usługami świadczonymi klientom, jak i ich jakością. Osoba ta musi także wykazywać się umiejętnościami motywującymi innych i posiadać łatwość jasnego i łatwego w zrozumieniu przekazywania pomysłów, myśli i koncepcji, zarówno w formie ustnej, jak i pisemnie, współpracownikom, interesariuszom Fundacji i innym osobom. Kandydat zademonstruje profesjonalizm, umiejętność pracy w zespole oraz elastyczne podejście do pracy i w kontaktach z ludźmi.

III.   ORGANIZACJA KONKURSU

Konkurs na przedmiotowe stanowisko obejmuje ocenę zgłoszeń, przeprowadzenie egzaminu i rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami umieszczonymi na liście potencjalnych zatrudnionych.

A.   OCENA ZGŁOSZEŃ

1.

Lista kandydatów zostanie sporządzona z osób, które złożą swoje zgłoszenia (wypełniając oficjalny formularz zgłoszeniowy i przesyłając go do Fundacji w wymaganym terminie, patrz: dział V) i spełnią ogólne warunki określone w dziale II A. Lista ta, wraz z odpowiednimi zgłoszeniami, zostanie przekazana komisji rekrutacyjnej. W celu ułatwienia obsługi administracyjnej zgłoszeń kandydaci proszeni są o przedłożenie, wraz ze zgłoszeniem, życiorysu w języku angielskim.

2.

Komisja rekrutacyjna dokona oceny zgłoszeń i sporządzi listę kandydatów spełniających warunki specjalne określone w dziale II B.

Komisja swoje decyzje podejmować będzie wyłącznie w oparciu o informacje zawarte w zgłoszeniu, potwierdzone dokumentami uzupełniającymi. Kandydaci niespełniający wymaganych warunków rekrutacji określonych w dziale II lub ci, którzy nie dostarczyli dokumentów odpowiednio potwierdzających informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym w wymaganym terminie, zostaną wyeliminowani na tym etapie. Życiorys nie jest dokumentem potwierdzającym.

Najbardziej odpowiedni kandydaci na przedmiotowe stanowisko zostaną zaproszeni do przystąpienia do testów i rozmowy(-ów) kwalifikacyjnej(-ych), którą przeprowadzi komisja rekrutacyjna.

3.

Informacja dla kandydatów:

Po zakończeniu każdego etapu kandydaci otrzymają list osobiście do nich skierowany i informujący ich o decyzji podjętej w stosunku do ich osoby.

B.   LISTA REZERWOWA

Fundacja sporządzi także listę rezerwową odpowiednich kandydatów.

Lista ta będzie listą rezerwową, z której rekrutowane będą osoby w przypadku powstania dodatkowych nieobsadzonych stanowisk. Lista rezerwowa będzie ważna przez dwa lata od daty zamknięcia niniejszego konkursu, a jej ważność może zostać przedłużona. Wyłonieni kandydaci zostaną o tym fakcie odpowiednio poinformowani.

IV.   WARUNKI ZATRUDNIENIA

Kategoria i stopień:

Wybrany kandydat zostanie zaszeregowany do kategorii A5 (A*9).

Miejsce zatrudnienia:

Dublin, Irlandia. Wymagane jest, aby miejsce zamieszkania znajdowało się w rozsądnej odległości od siedziby Fundacji.

Wynagrodzenie:

Początkowe podstawowe wynagrodzenie miesięczne będzie oparte na skali wynagrodzeń od kategorii A5 stopień 1 do kategorii A5 stopień 3 zgodnie z tabelą płac, która stanowi treść art. 66 regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich, i będzie zależało od wykształcenia i doświadczenia zawodowego kandydata. Wynagrodzenie może być odpowiednio zakwalifikowane do kategorii A*9 na podstawie zrewidowanych postanowień zmienionego regulaminu pracowniczego Wspólnot Europejskich (1). Wysokość wynagrodzenia zostanie odpowiednio podwyższona o dodatki określone w regulaminie pracowniczym.

Wynagrodzenie podlega podatkowi wspólnotowemu i innym potrąceniom określonym w regulaminie pracowniczym. Jest jednakże zwolnione z podatku krajowego.

Wynagrodzenie podlega irlandzkiemu współczynnikowi wyrównania, który obecnie wynosi 122,3 %.

V.   ZGŁOSZENIA

Zainteresowane osoby muszą skorzystać z oficjalnego formularza znajdującego się w niniejszym wydaniu Dziennika Urzędowego. Formularz można także pobrać ze strony internetowej Fundacji pod adresem: www.eurofound.eu.int. Po wypełnieniu i podpisaniu formularza należy go wysłać wraz z życiorysem sporządzonym w języku angielskim i kserokopiami wszystkich dokumentów uzupełniających (tj. dyplomy, zaświadczenia o pracy i inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym), najlepiej pocztą poleconą, nie później niż do 30 marca 2005 r. (decyduje data stempla pocztowego), na adres:

Ms Aoife Caomhánach

Secretary to Selection Committee

(Reference EF 04/11)

European Foundation for the Improvement of Living

and Working Conditions

Wyattville Road

Loughlinstown

Dublin 18

Irlandia

E-mail: recruit@eurofound.eu.int

Faks: (+3531) 282 2530

VI.   WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

Kandydaci powinni skorzystać z oficjalnego formularza zgłoszeniowego, dołączonego do niniejszego ogłoszenia.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić w języku angielskim.

Przygotowując swoje zgłoszenie, kandydaci nie mogą w żadnym wypadku odwoływać się do dokumentów, zgłoszeń ani żadnych innych formularzy złożonych w związku z wcześniejszymi zgłoszeniami.

Wybrani kandydaci, którzy otrzymają ofertę pracy, będą musieli przedstawić oryginał dyplomu, kwalifikacji akademickich oraz świadectw pracy.

Dokumenty uzupełniające nie będą zwracane kandydatom.

Kandydaci są proszeni o bezzwłoczne zgłaszanie na piśmie wszelkich zmian adresu, z zaznaczeniem numeru konkursu.

Kandydatom przypomina się, że prace i obrady komisji rekrutacyjnej są poufne. Kandydatom, ani żadnym innym osobom działającym w ich imieniu, nie wolno kontaktować się bezpośrednio lub pośrednio z komisją rekrutacyjną. Wszelkie zapytania i prośby o informacje lub dokumenty związane z konkursem należy kierować do sekretarza komisji rekrutacyjnej Aoife Caomhánach (e-mail: recruit@eurofound.eu.int).


(1)  Rada Ministrów rozważa propozycję dotyczącą zmiany statusu personelu Europejskiej Fundacji. Prawdopodobnie propozycja ta zostanie zatwierdzona. Jeśli mianowanie będzie miało miejsce po wprowadzeniu zatwierdzonej propozycji do regulaminu pracowniczego Wspólnot Europejskich, to w konsekwencji przedmiotowe stanowisko będzie zaszeregowane jako A*9.


Image

Image

Image

Image

Image

Image