21.1.2020   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 20/34


Zgłoszenie zamiaru koncentracji

(Sprawa M.9641 — SNAM/FSI/OLT)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2020/C 20/06)

1.   

W dniu 7 stycznia 2020 r., zgodnie z art. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 (1), Komisja otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji.

Zgłoszenie to dotyczy następujących przedsiębiorstw:

SNAM S.p.A. (WŁOCHY),

First State Investments International Ltd (ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO),

OLT Offshore LNG Toscana S.p.A. (WŁOCHY).

Przedsiębiorstwa SNAM i FSI przejmują, w rozumieniu art. 3 ust. 1 i art. 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, wspólną kontrolę nad przedsiębiorstwem OLT.

2.   

Przedmiotem działalności gospodarczej przedsiębiorstw biorących udział w koncentracji jest:

w przypadku przedsiębiorstwa SNAM: rozwój i zintegrowane zarządzanie infrastrukturami gazowymi oraz, w szczególności, przesył, regazyfikacja i magazynowanie gazu ziemnego we Włoszech oraz w innych krajach Unii Europejskiej;

w przypadku przedsiębiorstwa FSI: obszar działalności dotyczący zarządzania aktywami Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation, który jest jednym z największych podmiotów zarządzających aktywami w Japonii i należy w całości do Mitsubishi UFJ Financial Group Inc.;

w przypadku przedsiębiorstwa OLT: zarządzanie pływającą jednostką magazynowania i regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego we Włoszech, udostępnianie mocy regazyfikacyjnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom rynku na przejrzystych i niedyskryminacyjnych warunkach.

3.   

Po wstępnej analizie Komisja uznała, że zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednocześnie Komisja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej kwestii.

4.   

Komisja zwraca się do zainteresowanych osób trzecich o zgłaszanie ewentualnych uwag na temat planowanej koncentracji.

Komisja musi otrzymać takie uwagi w nieprzekraczalnym terminie dziesięciu dni od daty niniejszej publikacji. Należy zawsze podawać następujący numer referencyjny:

M.9641 – SNAM/FSI/OLT

Uwagi można przesyłać do Komisji pocztą, pocztą elektroniczną lub faksem. Należy stosować następujące dane kontaktowe:

E-mail: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Adres pocztowy:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1 („rozporządzenie w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw”).