EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2020/194/02

Wspólny katalog odmian roślin warzywnych – Suplement 2020/5 (Tekst mający znaczenie dla EOG)

OJ C 194, 9.6.2020, p. 29–40 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

9.6.2020   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

C 194/29


WSPÓLNY KATALOG ODMIAN ROŚLIN WARZYWNYCH

Suplement 2020/5

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2020/C 194/02)

1.

Aby uwzględnić informacje przekazane Komisji przez państwa członkowskie, w niniejszym suplemencie do wersji skonsolidowanej wspólnego katalogu odmian roślin warzywnych z 2019 r. (1) wprowadzono niezbędne poprawki.

2.

Informacje w niniejszym suplemencie przedstawione są według takiego samego podziału jak informacje zawarte w wersji skonsolidowanej. W związku z tym można odwoływać się do legendy tego wydania.

3.

Niniejszy suplement obejmuje powiadomienia otrzymane w dniach 1–31 marca 2020 r.

4.

Poprawki do wersji skonsolidowanej przedstawione są w kolumnie nr 4 w następujący sposób:

(add.)

:

oznacza nową pozycję wprowadzaną do wspólnego katalogu,

(mod.)

:

oznacza modyfikację istniejącej pozycji. Oznaczenia tej pozycji zawarte w niniejszym suplemencie zastępują oznaczenia zawarte w wersji skonsolidowanej,

(del.)

:

oznacza, iż wskazana pozycja oraz wszystkie odnoszące się do niej oznaczenia zostają usunięte ze wspólnego katalogu.

5.

Niniejszy suplement dotyczy zgłoszonych odmian, do których mają zastosowanie przepisy art. 16 ust. 1 dyrektywy Rady 2002/55/WE (2).

6.

Jeśli kod podmiotu odpowiedzialnego za zachowanie odmian nie pojawia się w wersji skonsolidowanej, informacje dotyczące jego nazwy oraz adresu można uzyskać od wskazanej w wykazie instytucji danego państwa członkowskiego lub państwa EFTA.

(1)  Wersja skonsolidowana z dnia 30 października 2019 r.:

https://ec.europa.eu/food/plant/plant_propagation_material/plant_variety_catalogues_databases_en

(2)  Dz.U. L 193 z 20.7.2002, s. 33.


SPIS TREŚCI

 

Strona

1.

Allium cepa L.

32

1.1.

Allium cepa L. – Grupa Aggregatum - Szalotka

32

1.2.

Allium cepa L. – Grupa Cepa - Cebula, Szalotka Echalion

32

10.

Brassica oleracea L.

32

10.1.

Brassica oleracea L. – Grupa Jarmuż

32

10.2.

Brassica oleracea L. – Grupa Kalafior

32

10.3.

Brassica oleracea L. – Grupa Brokuł

32

10.4.

Brassica oleracea L. – Grupa Kapusta brukselska

32

10.5.

Brassica oleracea L. – Grupa Kapusta włoska

32

10.6.

Brassica oleracea L. – Grupa Capitata (Kapusta głowiasta biała)

32

10.7.

Brassica oleracea L. – Grupa Capitata (Kapusta głowiasta czerwona)

32

10.8.

Brassica oleracea L. – Grupa Kalarepa

33

10.9.

Brassica oleracea L. – Grupa kapusty palmowej

33

10.10.

Brassica oleracea L. – Grupa kapusty portugalskie

33

12.

Capsicum annuum L. – Papryka

33

15.

Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai – Kawon (arbuz)

34

16.

Cucumis melo L. – Melon

35

17.

Cucumis sativus L. – Ogórek

35

17.1.

Cucumis sativus L. – Ogórek - sałatkowy

35

17.2.

Cucumis sativus L. – Ogórek - konserwowy

35

18.

Cucurbita Maxima Duchesne – Dynia olbrzymia

35

19.

Cucurbita pepo L. – Dynia zwyczajna

35

21.

Daucus carota L. – Marchew

36

21.1.

Daucus carota L. – Marchew jadalna

36

21.2.

Daucus carota L. – Marchew pastewna

36

22.

Foeniculum vulgare Mill. – Koper włoski (fenkuł) - Grupa Azoricum

36

23.

Lactuca sativa L. – Sałata

36

24.

Solanum lycopersicum L. – Pomidor

37

25.

Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill – Pietruszka

38

27.

Phaseolus vulgaris L. – Fasola zwykła

38

27.1.

Phaseolus vulgaris L. – Grupa Fasola zwykła karłowa

38

27.2.

Phaseolus vulgaris L. – Grupa Fasola zwykła tyczna

38

28.

Pisum sativum L. (partim) – Groch siewny

39

28.1.

Pisum sativum L. (partim) – Grupa Groch siewny łuskowy - Pomarszczony

39

28.2.

Pisum sativum L. (partim) – Grupa Groch siewny łuskowy - Gładki

39

28.3.

Pisum sativum L. (partim) – Grupa Groch siewny cukrowy

39

29.

Raphanus sativus L.

39

29.1.

Raphanus sativus L. – Grupa Rzodkiewka

39

29.2.

Raphanus sativus L. – Grupa Rzodkiew

39

32.

Solanum melongena L. – Oberżyna

39

33.

Spinacia oleracea L. – Szpinak

39

35.

Vicia faba L. (partim) – Bób

39

37.

Gatunki i krzyżówki międzygatunkowe do użytku jako podkładki

39

37.1.

Cucurbita ficifolia Bouché

39

37.2.

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch.

39

37.3.

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl.

39

37.4.

Solanum lycopersicum L. x S. habrochaites

40

37.5.

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium

40

37.6.

Sicyos angulatus

40

37.7.

Cucurbita moschata

40

37.8.

Solanum torvum Sw.

40

37.9.

Solanum melongena x Solanum torvum

40

37.10.

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum

40

37.11.

Solanum lycopersicum L.

40

37.12.

Solanum aethiopicum

40

37.13.

Capsicum annuum

40

37.14.

Citrullus lanatus

40

37.15.

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo

40

37.16.

Solanum melongena x Solanum aethiopicum

40


1.   Allium cepa L.

1

2

3

4

1

Allium cepa L. - Aggregatum Group - Shallot

 

 

Biztro

b NL 166

 

(mod.) V

Fresco

b NL 166

 

(mod.) V

Golden star

a NL 166

 

(mod.)

Helmor

a NL 8

 

H (add.)

Picasso

b NL 166

 

(mod.) V

Yellow Moon

b NL 166

 

(mod.) V

2

Allium cepa L. - Cepa Group - Onion, Echalion

 

 

Račanka

a SI 626

 

(add.)

1.   Allium cepa L. – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

1

Allium cepa L. – Aggregatum Group – Shallot

 

 

Pohorka

b SI 232

 

(add.)

2

Allium cepa L. – Cepa Group – Onion, Echalion

 

 

10.   Brassica oleracea L.

1

2

3

4

1

Brassica oleracea L. – Kale Group

 

 

2

Brassica oleracea L. – Cauliflower Group

 

 

Atrium

 

 

(del.)

Bighorn

a NL 26

 

H (add.)

Elintos

a NL 26

 

H (add.)

Moonshine

a NL 26

 

H (add.)

Pereto

a NL 108

 

H (add.)

Viturri

a NL 108

 

H (add.)

3

Brassica oleracea L. – Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

Reggi

 

 

(del.)

4

Brassica oleracea L. – Brussels Sprouts Group

 

 

5

Brassica oleracea L. – Savoy Cabbage Group

 

 

6

Brassica oleracea L. – Capitata Group – White cabbage

 

 

Da Capo

a CZ 1275

 

H (add.)

Derbent

a NL 79

 

H (add.)

Kamienna Głowa

a CZ 1187, a PL x

 

(mod.)

Kepler

a NL 79

 

H (add.)

Kilacees

a NL 79

 

H (add.)

Marconi

a NL 79

 

H (add.)

Qualitator

a NL 79

 

H (add.)

Rožnik

a SI 34

 

H (add.)

7

Brassica oleracea L. – Capitata Group – Red cabbage

 

 

8

Brassica oleracea L. – Kohlrabi Group

 

 

Saale

 

 

(del.)

9

Palm Kale Group

 

 

10

Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

10.   Brassica oleracea L. – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

1

Brassica oleracea L. – Kale Group

 

 

2

Brassica oleracea L. – Cauliflower Group

 

 

3

Brassica oleracea L. – Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

Jacaranda

UK

 

(add.)

4

Brassica oleracea L. – Brussels Sprouts Group

 

 

5

Brassica oleracea L. – Savoy Cabbage Group

 

 

6

Brassica oleracea L. – Capitata Group – White cabbage

 

 

7

Brassica oleracea L. – Capitata Group – Red cabbage

 

 

8

Brassica oleracea L. – Kohlrabi Group

 

 

9

Palm Kale Group

 

 

10

Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

12.   Capsicum annuum L. – Chili, Pepper

1

2

3

4

Alison

a NL 78a

 

H (add.)

Balcanica

a NL 108

 

H (add.)

Barlovento

 

 

(del.)

Beachcraft

a NL 26

 

H (add.)

Berkeley

a NL 78a

 

H (add.)

Berlioz

b NL 26

 

H (add.)

Cambedo

 

 

(del.)

Claudel

b NL 26

 

H (add.)

Compton

b NL 26

 

H (add.)

Coroneo

a NL 8

 

H (add.)(4)

Cozey

a NL 78a

 

H (add.)

Delor

a NL 78a

 

H (add.)

Dexter

a NL 78a

 

H (add.)

Dolmaggio

 

 

(del.)

Dragoney

a NL 26

 

H (add.)

E20S0102

b NL 26

 

H (add.)(1)

E20S12777

b NL 26

 

H (add.)(1)

Finley

a NL 78a

 

H (add.)

Galga

 

 

(del.)

Greenmatic

b NL 26

 

H (add.)(4)

Hildago

b BG 141

 

(add.)

Hitman

a NL 26

 

H (add.)(4)

Larry

a NL 26

 

H (add.)

Meraklia

b BG 143

 

(add.)

Mesut

a NL 26

 

H (add.)(4)

Mikel

a NL 26

 

H (add.)

Multiflow

b NL 26

 

H (add.)

Naarangi

a NL 26

 

H (add.)

Ocelot

a NL 26

 

H (add.)

Presley

b NL 26

 

H (add.)

Rivato

a NL 78a

 

H (add.)

Slonova noga

b BG 130

 

(add.)

Sujaki

b NL 26

 

H (add.)(4)

SV1163PB

a NL 78a

 

H (add.)(1)

Tasty

 

 

(del.)

Titanio

a NL 26

 

H (add.)

Tonaya

a NL 8

 

H (add.)

Vitalica

a NL 108

 

H (add.)

Yelken

b NL 26

 

H (add.)

Yellow Arrow

b NL 26

 

H (add.)

Zaruri

a NL 8

 

H (add.)

Zlatna shipka

b BG 5

 

(add.)

12.   Capsicum annuum L. – Chili, Pepper – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Kalifornijsko čudo

b SI 489

 

(add.)

Nataša

b SI 570

 

(add.)

15.   Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai – Watermelon

1

2

3

4

Antares

a NL 134a

 

H (add.)

Carmellit

a NL 681

 

H (add.)

Esaloque

 

 

(del.)

Scorpius

a NL 134a

 

H (add.)

16.   Cucumis melo L. – Melon

1

2

3

4

Attar

 

 

(del.)

Carrasco

 

 

(del.)

Lagarto

 

 

(del.)

Maestro

b BG 80

 

(add.)

16.   Cucumis melo L. – Melon – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Hale's best jumbo

b SI 489

 

(add.)

17.   Cucumis sativus L. – Cucumber/Gherkin

1

2

3

4

1

Cucumis sativus L. – Cucumber Group

 

 

Auzon

 

 

(del.)

Aviance

 

 

(del.)

Getty

a NL 78a

 

H (add.)

Hi Jack

 

 

(del.)

Hi Light

a NL 60

 

H (add.)

Indira

 

 

(del.)

Khedira

 

 

(del.)

Kossara

b BG 80

 

(add.)

Minik

 

 

(del.)

Sensate

b NL 60

 

H (add.)

Venera

b BG 80

 

(add.)

2

Cucumis sativus L. – Gherkin Group

 

 

Motiva

 

 

(del.)

18.   Cucurbita Maxima Duchesne – Gourd

1

2

3

4

Monteluz

 

 

(del.)

19.   Cucurbita pepo L. – Marrow or Courgette

1

2

3

4

19.   Cucurbita pepo L. – Marrow or Courgette – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Maxs Gold

UK

 

(add.)

21.   Daucus carota L. – Carrot

1

2

3

4

1

Daucus carota L. – Carrot

 

 

Chicago

a CZ 1275

 

H (add.)

Joshi

 

 

(del.)

2

Daucus carota L. – Fodder carrot

 

 

21.   Daucus carota L. – Carrot – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

1

Daucus carota L. – Carrot

 

 

Cosmic Purple

a CZ 1543, b UK 108

 

(mod.)

Parmex

a CZ 1543

 

(add.)

2

Daucus carota L. – Fodder carrot

 

 

22.   Foeniculum vulgare Mill. – Fennel– Azoricum Group

1

2

3

4

Italo

b BG 22

 

(add.)

Marsico

b BG 22

 

(add.)

23.   Lactuca sativa L. – Lettuce

1

2

3

4

41674 RZ

 

 

(del.)

Acuario

a NL 108

 

(add.)

Adal

 

 

(del.)

Adamski

 

 

(del.)

Afridota

 

 

(del.)

Ardinas

 

 

(del.)

Arlekino

 

 

(del.)

Assertion

 

 

(del.)

Asturinas

 

 

(del.)

Aurelius

 

 

(del.)

Caledonas

 

 

(del.)

Candela

 

 

(del.)

Catamaran

 

 

(del.)

Cleomedes

 

 

(del.)

Conexion

 

 

(del.)

Derel

a CZ 1495

 

(add.)

Dubriano

 

 

(del.)

Easala

 

 

(del.)

Emeline

 

 

(del.)

Emerson

 

 

(del.)

Fergus

 

 

(del.)

Fiorette

 

 

(del.)

Fortunas

 

 

(del.)

Greenarrow

a NL 108

 

(add.)

Hierro

a ES 3025

 

(mod.)

Kirke

a NL 108

 

(add.)

Larenzia

 

 

(del.)

Leo

b BG 23

 

(add.)

Licato

 

 

(del.)

Markies

 

 

(del.)

Matute

a NL 108

 

(add.)

Mikel

 

 

(del.)

Millennia

 

 

(del.)

Modulation

 

 

(del.)

Module

 

 

(del.)

Morinas

 

 

(del.)

Nexinas

 

 

(del.)

Rainey

a NL 108

 

(add.)

Reaction

 

 

(del.)

Renai

a NL 108

 

(add.)

Rianxo

a NL 108

 

(add.)

Romai

a NL 108

 

(add.)

Simpson

a CZ 1187

 

(add.)

Swarbrick

 

 

(del.)

Tolminka

a SI 136

 

(add.)

Vertion

 

 

(del.)

Weston

 

 

(del.)

Yindai

 

 

(del.)

Zoilo

a NL 108

 

(add.)

23.   Lactuca sativa L. – Lettuce – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Gentilina

b SI 232

 

(add.)

Winterina

b SI 232

 

(add.)

Zlatý rekord

a CZ 1543

 

(add.)

24.   Solanum lycopersicum L. – Tomato

1

2

3

4

Adorion

a NL 60, a UK 6386

 

H (mod.)

Angos

 

 

(del.)

Armira

b BG 80

 

H (add.)

Bogota

 

 

(del.)

Bronte

 

 

(del.)

Classifon

 

 

(del.)

Erzberg

b BG 22

 

H (add.)

Essential

 

 

(del.)

Evaluna

 

 

(del.)

Fonzix

 

 

(del.)

Ivet

 

 

(del.)

Kruna

b BG 130

 

(add.)

Lupo

a CZ 1495

 

(add.)

Mannix

 

 

(del.)

Nemanaxos

 

 

(del.)

Neon

a CZ 1495

 

(add.)

Nesma

 

 

(del.)

Oxford

 

 

(del.)

Portico

 

 

(del.)

Ramybelle

a NL 108

 

H (add.)

Ramywin

 

 

(del.)

Rioalto

 

 

(del.)

Rozaluxe

b BG 16

 

(add.)

Rozamax

b BG 16

 

(add.)

Shiva

 

 

(del.)

Sweeterno

a NL 108

 

H (add.)

24.   Solanum lycopersicum L. – Tomato – Conservation varieties

1

2

3

4

Hiiumaa roheline

b EE 23

 

(add.)

Region of origin:Estonia

25.   Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill – Parsley

1

2

3

4

Julivert

a SI 232

 

(add.)

27.   Phaseolus vulgaris L. – French bean

1

2

3

4

1

Phaseolus vulgaris L. – Dwarf French Bean Group

 

 

Redonda

 

 

(del.)

2

Phaseolus vulgaris L. – Climbing French Bean Group

 

 

27.   Phaseolus vulgaris L. – French bean – Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

1

Phaseolus vulgaris L. – Dwarf French Bean Group

 

 

2

Phaseolus vulgaris L. – Climbing French Bean Group

 

 

Verba

b SI 489

 

(add.)

28.   Pisum sativum L. (partim) – Pea

1

2

3

4

1

Pisum sativum L. (partim) – Wrinkled Pea Group

 

 

2

Pisum sativum L. (partim) – Round Pea Group

 

 

Sześciotygodniowy

a CZ 1187

 

(add.)

3

Pisum sativum L. (partim) – Sugar Pea Group

 

 

Bajka

a CZ 1187, a PL 1087

 

(mod.)

29.   Raphanus sativus L.

1

2

3

4

1

Raphanus sativus L. – Radish Group

 

 

Purpura

a CZ 1145

 

H (add.)

2

Raphanus sativus L. – Black Radish Group

 

 

Blue Candle

a CZ 1275

 

H (add.)

Green Candle

a CZ 1275

 

(add.)

Mino Early

a CZ 1187, b UK 71

 

(mod.)

32.   Solanum melongena L. – Aubergine / Egg plant

1

2

3

4

Martina

 

 

(del.)

33.   Spinacia oleracea L. – Spinach

1

2

3

4

Goldenwhale

 

 

(del.)

Spirico

a NL 60

 

H (mod.)

Tapir

 

 

(del.)

Warbler

 

 

(del.)

35.   Vicia faba L. (partim) – Broad bean

1

2

3

4

The Sutton

b UK 38

 

(mod.)

37.   Species and interspecific crossings for use as rootstocks

1

2

3

4

1

Cucurbita ficifolia Bouché

 

 

2

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch.

 

 

3

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl.

 

 

4

Solanum lycopersicum L. x S. habrochaites

 

 

Fortoma

a CZ 239

 

H (add.)

5

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium

 

 

6

Sicyos angulatus

 

 

7

Cucurbita moschata

 

 

8

Solanum torvum Sw.

 

 

9

Solanum melongena x Solanum torvum

 

 

10

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum

 

 

11

Solanum lycopersicum L.

 

 

12

Solanum aethiopicum

 

 

13

Capsicum annuum

 

 

14

Citrullus lanatus

 

 

15

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo

 

 

16

Solanum melongena x Solanum aethiopicum

 

 


Top