EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009R0385

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 385/2009 z dnia 7 maja 2009 r. zastępujące załącznik IX do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów ( dyrektywy ramowej ) (Tekst mający znaczenie dla EOG)

OJ L 118, 13.5.2009, p. 13–65 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 13 Volume 027 P. 99 - 151

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/08/2020; Uchylona w sposób domniemany przez 32018R0858

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/385/oj

13.5.2009   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 118/13


ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 385/2009

z dnia 7 maja 2009 r.

zastępujące załącznik IX do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów („dyrektywy ramowej”)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając dyrektywę 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającą ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów (dyrektywę ramową) (1), w szczególności jej art. 39 ust. 2,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Dyrektywa 2007/46/WE ustanawia zharmonizowane ramy zawierające przepisy administracyjne i ogólne wymagania techniczne dotyczące wszystkich nowych pojazdów. W szczególności zobowiązuje ona producenta pojazdu, jako posiadacza wspólnotowej homologacji typu, do dołączania certyfikatu zgodności do każdego pojazdu wyprodukowanego zgodnie z prawodawstwem wspólnotowym w sprawie homologacji typu.

(2)

Certyfikat zgodności, którego wzór określono w załączniku IX do dyrektywy 2007/46/WE, stanowi oficjalne oświadczenie złożone nabywcy pojazdu, że konkretny pojazd został wyprodukowany zgodnie z wymogami określonymi w prawodawstwie wspólnotowym w sprawie homologacji typu.

(3)

Konieczne jest zagwarantowanie, aby informacje zawarte w certyfikacie zgodności były zrozumiałe dla zainteresowanych konsumentów i podmiotów gospodarczych. Wzór certyfikatu zgodności powinien zawierać wszystkie informacje techniczne, które mają znaczenie pod kątem dopuszczenia pojazdów do użytku przez władze państw członkowskich.

(4)

Od czasu przyjęcia dyrektywy Komisji 2001/116/WE z dnia 20 grudnia 2001 r. dostosowującej do postępu technicznego dyrektywę Rady 70/156/EWG w sprawie zbliżenia ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep (2) wzór certyfikatu zgodności nigdy nie był aktualizowany. Dlatego też właściwe jest uaktualnienie go w świetle licznych istotnych zmian przewidzianych w dyrektywie 2007/46/WE, która wprowadzi, z dniem 29 kwietnia 2009 r., wspólnotową homologację typu całego pojazdu w odniesieniu do pojazdów użytkowych.

(5)

Ponadto, zgodnie z dyrektywą Rady 1999/37/WE z dnia 29 kwietnia 1999 r. w sprawie dokumentów rejestracyjnych pojazdów (3), organy rejestracyjne państw członkowskich muszą otrzymywać rzetelne informacje techniczne w celu pierwszej rejestracji nowych pojazdów na terenie Wspólnoty. Zawarte w certyfikacie zgodności dane techniczne stanowią właściwe źródło informacji, które można wykorzystać na potrzeby rejestracji. Aby zmniejszyć obciążenie administracyjne ponoszone przez obywateli Europy, w świetle zasad zapisanych w komunikatach Komisji zatytułowanych „Plan działania – Uproszczenie i poprawa środowiska regulacyjnego” (4) oraz „Program działań na rzecz zmniejszenia obciążeń administracyjnych w Unii Europejskiej” (5), certyfikat zgodności powinien zawierać również wszystkie informacje wymagane na mocy dyrektywy 1999/37/WE.

(6)

Mając na względzie zapewnienie właściwego funkcjonowania procesu wspólnotowej homologacji typu, właściwe jest uaktualnienie załączników do dyrektywy 2007/46/WE celem dostosowania ich do rozwoju wiedzy naukowej i technicznej.

(7)

Załącznik IX do dyrektywy 2007/46/WE powinien zostać odpowiednio zastąpiony.

(8)

Wdrożenie nowego systemu zarządzania służącego gromadzeniu wszystkich danych, które mają być zawarte w certyfikacie zgodności, wymaga odpowiednich przygotowań ze strony producenta pojazdu. Dlatego też zapewnić należy wystarczający okres przejściowy, w ciągu którego wciąż będzie można stosować poprzednie wzory certyfikatu zgodności.

(9)

Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Technicznego ds. Pojazdów Silnikowych,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Załącznik IX do dyrektywy 2007/46/WE zastępuje się załącznikiem do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 2

Do dnia 29 kwietnia 2010 r. producenci mogą przedstawiać certyfikaty zgodności, które są zgodne ze wzorem określonym w załączniku IX do dyrektywy Rady 70/156/EWG (6).

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 29 kwietnia 2009 r.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 7 maja 2009 r.

W imieniu Komisji

Günter VERHEUGEN

Wiceprzewodniczący


(1)  Dz.U. L 263 z 9.10.2007, s. 1.

(2)  Dz.U. L 18 z 21.1.2002, s. 1.

(3)  Dz.U. L 138 z 1.6.1999, s. 57.

(4)  COM(2002) 278 wersja ostateczna.

(5)  COM(2007) 23 wersja ostateczna.

(6)  Dz.U. L 42 z 23.2.1970, s. 1.


ZAŁĄCZNIK

„ZAŁĄCZNIK IX

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

0.   CELE

Certyfikat zgodności jest oświadczeniem, które producent pojazdu składa jego nabywcy w celu zapewnienia go, że nabyty przez niego pojazd jest zgodny z prawodawstwem obowiązującym w Unii Europejskiej w momencie wyprodukowania pojazdu.

Certyfikat zgodności ma również na celu umożliwienie właściwym organom państw członkowskich rejestrowania pojazdów bez konieczności żądania od wnioskodawcy dostarczenia dodatkowej dokumentacji technicznej.

Z uwagi na powyższe cele certyfikat zgodności musi zawierać:

a)

numer identyfikacyjny pojazdu;

b)

dokładne parametry techniczne pojazdu (tzn. nie jest dopuszczalne wskazywanie przedziałów wartości dla poszczególnych parametrów).

1.   OGÓLNY OPIS

1.1.

Certyfikat zgodności składa się z dwóch części.

a)

STRONA I, która składa się z oświadczenia producenta dotyczącego zgodności. Dla wszystkich kategorii pojazdów stosuje się ten sam wzór.

b)

STRONA 2, która jest technicznym opisem głównych parametrów pojazdu. Wzór strony 2 jest dostosowany do poszczególnych kategorii pojazdów.

1.2.

Certyfikat zgodności jest sporządzany w formacie nie większym niż A4 (210 × 297 mm) lub folderze formatu nie większego niż A4.

1.3.

Nie naruszając przepisów sekcji O lit. b), wartości i jednostki podane w drugiej części są wzięte z dokumentacji homologacji typu odpowiednich aktów prawnych. W przypadku kontroli zgodności produkcji wartości te należy weryfikować według metod określonych w odpowiednich aktach prawnych. Uwzględnić należy tolerancje przewidziane w tych aktach prawnych.

2.   PRZEPISY SZCZEGÓLNE

2.1.

Wzór A certyfikatu zgodności (pojazdy kompletne) dotyczy pojazdów, które mogą być użytkowane na drogach bez konieczności jakichkolwiek dalszych etapów homologacji

2.2.

Wzór B certyfikatu zgodności (pojazdy skompletowane) dotyczy pojazdów, które przeszły kolejny etap homologacji

Jest to zwykłe następstwo procesu homologacji wielostopniowej (na przykład autobus zbudowany przez producenta drugiego stopnia produkcji na podwoziu zbudowanym przez innego producenta pojazdów).

Pokrótce opisuje się dodatkowe cechy dodane w trakcie procesu wielostopniowego

2.3.

Wzór C certyfikatu zgodności (pojazdy niekompletne) dotyczy pojazdów, które wymagają dalszego etapu homologacji (na przykład podwozie samochodu ciężarowego).

Z wyjątkiem ciągników do naczep, certyfikaty zgodności dotyczące pojazdów typu »podwozie z kabiną« należących do kategorii N są sporządzane według wzoru C

CZĘŚĆ I

POJAZDY KOMPLETNE I SKOMPLETOWANE

WZÓR A1 – STRONA 1

POJAZDY KOMPLETNE

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

Strona 1

Niżej podpisany [… (imię i nazwisko oraz stanowisko)] niniejszym zaświadcza, że pojazd:

0.1.

Marka (nazwa handlowa producenta): …

0.2.

Typ: …

Wariant (a): …

Wersja (a): …

0.2.1.

Oznaczenie handlowe: …

0.4.

Kategoria pojazdu: …

0.5.

Nazwa i adres producenta: …

0.6.

Umiejscowienie i sposób umieszczenia tabliczek znamionowych: …

Umiejscowienie numeru identyfikacyjnego pojazdu: …

0.9.

Nazwa i adres przedstawiciela producenta (jeśli istnieje): …

0.10.

Numer identyfikacyjny pojazdu: …

odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji (… nr świadectwa homologacji typu, w tym numer rozszerzenia) wydanym dnia (… data wydania) i

może być zarejestrowany na stałe w państwach członkowskich o ruchu prawostronnym / lewostronnym (b), stosujących jednostki metryczne / brytyjskie (c) w prędkościomierzach (d).

(Miejscowość) (Data): …

(Podpis): …

WZÓR A2 – STRONA 1

POJAZDY KOMPLETNE, KTÓRYM UDZIELONO HOMOLOGACJI TYPU W MAŁYCH SERIACH

[Rok]

[Numer porządkowy]

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

Strona 1

Niżej podpisany [… (imię i nazwisko oraz stanowisko)] niniejszym zaświadcza, że pojazd:

0.1.

Marka (nazwa handlowa producenta): …

0.2.

Typ: …

Wariant (a): …

Wersja (a): …

0.2.1.

Oznaczenie handlowe: …

0.4.

Kategoria pojazdu …

0.5.

Nazwa i adres producenta: …

0.6.

Umiejscowienie i sposób umieszczenia tabliczki znamionowej: …

Umiejscowienie numeru identyfikacyjnego pojazdu: …

0.9.

Nazwa i adres przedstawiciela producenta (jeśli istnieje): …

0.10.

Numer identyfikacyjny pojazdu: …

odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji (… nr świadectwa homologacji typu, w tym numer rozszerzenia) wydanym dnia (… data wydania) I

może być zarejestrowany na stałe w państwach członkowskich o ruchu prawostronnym / lewostronnym (b), stosujących jednostki metryczne / brytyjskie (c) w prędkościomierzach (d).

(Miejscowość) (Data): …

(Podpis): …

WZÓR B – STRONA 1

POJAZDY SKOMPLETOWANE

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

Strona 1

Niżej podpisany [… (imię i nazwisko oraz stanowisko)] niniejszym zaświadcza, że pojazd:

0.1.

Marka (nazwa handlowa producenta): …

0.2.

Typ: …

Wariant (a): …

Wersja (a): …

0.2.1.

Oznaczenie handlowe: …

0.4.

Kategoria pojazdu: …

0.5.

Nazwa i adres producenta: …

0.6.

Umiejscowienie i sposób umieszczenia tabliczki znamionowej: …

Umiejscowienie numeru identyfikacyjnego pojazdu: …

0.9.

Nazwa i adres przedstawiciela producenta (jeśli istnieje): …

0.10.

Numer identyfikacyjny pojazdu: …

a)

został skompletowany i zmieniony (1) w następujący sposób: … and

b)

odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji (… nr świadectwa homologacji typu, w tym numer rozszerzenia) wydanym dnia (… data wydania) I

c)

może być zarejestrowany na stałe w państwach członkowskich o ruchu prawostronnym / lewostronnym (b) stosujących jednostki metryczne / brytyjskie (c) w prędkościomierzach (d).

(Miejscowość) (Data): …

(Podpis): …

Załączniki: certyfikat zgodności przyznany na każdym poprzednim etapie.

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M1

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1)

… kg

2)

… kg

3)

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

40.

Kolor pojazdu (j): …

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

42.1.

Siedzenie(-a) przeznaczone do wykorzystania jedynie w czasie postoju pojazdu: …

42.3.

Liczba miejsc przystosowanych do przewozu wózków inwalidzkich: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 or 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

49.

Emisja CO2 / zużycie paliwa / zużycie energii elektrycznej (m)

1.

Wszystkie rodzaje napędu z wyjątkiem pojazdów wyłącznie elektrycznych

 

Emisja CO2

Zużycie paliwa

Warunki miejskie

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Warunki pozamiejskie:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Cykl łączony

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Wartość ważona, cykl łączony

… g/km

… l/100 km

2.

Pojazdy wyłącznie elektryczne i pojazdy hybrydowe z napędem elektrycznym OVC

Zużycie energii elektrycznej (wartość ważona, cykl łączony (1))

… Wh/km

Zasięg pojazdu przy zasilaniu energią elektryczną

… km

Różne

51.

W przypadku pojazdów specjalnych – oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M2

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi(e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

9.

Odległość między przednim obrysem pojazdu a środkiem urządzenia sprzęgającego: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów:: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

33.

Oś (osie) napędzana(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy - mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

39.

Klasa pojazdu: klasa I / klasa II / klasa III / klasa A / klasa B (1)

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

42.1.

Siedzenie(-a) przeznaczone do wykorzystania jedynie w czasie postoju pojazdu: …

42.3.

Liczba miejsc przystosowanych do przewozu wózków inwalidzkich: …

43.

Liczba miejsc stojących: …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

test proTyp badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)cedure: ETC (if applicable)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

51.

W przypadku pojazdów specjalnych oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5 …

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M3

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół:: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie):: …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość:: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

9.

Odległość między przednim obrysem pojazdu a środkiem urządzenia sprzęgającego: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym:: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów:: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.1.

Rozstaw kół osi kierowanych: … mm

30.2.

Rozstaw kół pozostałych osi: … mm

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy - mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

39.

Klasa pojazdu: klasa I / klasa II / klasa III / klasa A / klasa B (1)

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

42.1.

Siedzenie(-a) przeznaczone do wykorzystania jedynie w czasie postoju pojazdu: …

42.2.

Liczba miejsc siedzących dla pasażerów: … (pokład dolny) … (pokład górny) (w tym miejsce kierowcy)

42.3.

Liczba miejsc przystosowanych do przewozu wózków inwalidzkich: …

43.

Liczba miejsc stojących: …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

51.

W przypadku pojazdów specjalnych – oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5 …

52.

Uwagi (n): …

SIDE 2

VEHICLE CATEGORY N1

(complete and completed vehicles)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

9.

Odległość między przednim obrysem pojazdu a środkiem urządzenia sprzęgającego: … mm

11.

Długość przestrzeni ładunkowej: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy: …... kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg.

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika:: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW at … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

40.

Kolor pojazdu (j): …

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR):… (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

49.

Emisja CO2 / zużycie paliwa / zużycie energii elektrycznej (m):

1.

Wszystkie rodzaje napędu z wyjątkiem pojazdów wyłącznie elektrycznych

 

Emisja CO2

Zużycie paliwa

Warunki miejskie:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Warunki pozamiejskie:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Cykl łączony:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Wartość ważona, cykl łączony

… g/km

… l/100 km

2.

Pojazdy wyłącznie elektryczne i pojazdy hybrydowe z napędem elektrycznym OVC

Zużycie energii elektrycznej (wartość ważona, cykl łączony (1))

… Wh/km

Zasięg pojazdu przy zasilaniu energią elektryczną

… km

Różne

50.

Homologacja typu pojazdu zgodnie z wymogami projektowymi dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych: tak / klasa(-y) …/nie (l):

51.

W przypadku pojazdów specjalnych – oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – N2

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … i kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędowe (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

9.

Odległość między przednim obrysem pojazdu a środkiem urządzenia sprzęgającego: … mm

11.

Długość przestrzeni ładunkowej: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

50.

Homologacja typu pojazdu zgodnie z wymogami projektowymi dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych: tak / klasa(-y): …/ nie (l):

51.

W przypadku pojazdów specjalnych oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – N3

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

9.

Odległość między przednim obrysem pojazdu a środkiem urządzenia sprzęgającego: … mm

11.

Długość przestrzeni ładunkowej: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

50.

Homologacja typu pojazdu zgodnie z wymogami projektowymi dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych: tak / klasa(-y): …/ nie (l):

51.

W przypadku pojazdów specjalnych oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIE POJAZDÓW – O1 i O2

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

10.

Odległość pomiędzy środkiem urządzenia sprzęgającego a tylnym obrysem pojazdu: … mm

11.

Długość przestrzeni ładunkowej: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu gotowego do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

19.

Maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym naczepy lub przyczepy z osią centralną: … kg

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.1.

Rozstaw kół osi kierowanych: … mm

30.2.

Rozstaw kół pozostałych osi: … mm

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

34.

Oś (osie) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak/nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Różne

50.

Homologacja typu pojazdu zgodnie z wymogami projektowymi dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych: tak / klasa(-y): …/ nie (l):

51.

W przypadku pojazdów specjalnych – oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi: (n): …

STRONA 2

KATEGORIE POJAZDÓW – O3 i O4

(pojazdy kompletne i skompletowane)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … i kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.

Długość: … mm

6.

Szerokość: … mm

7.

Wysokość: … mm

10.

Odległość pomiędzy środkiem urządzenia sprzęgającego a tylnym obrysem pojazdu: … mm

11.

Długość przestrzeni ładunkowej: … mm

12.

Zwis tylny: … mm

Masy

13.

Masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy: … kg (f)

13.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

19.

Maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym naczepy lub przyczepy z osią centralną: … kg

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

34.

Oś (osie) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

Nadwozie

38.

Kod nadwozia (i): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Różne

50.

Homologacja typu pojazdu zgodnie z wymogami projektowymi dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych: tak / klasa(-y): …/ nie (l):

51.

W przypadku pojazdów specjalnych oznaczenie zgodnie z załącznikiem II sekcja 5: …

52.

Uwagi (n): …

CZĘŚĆ II

POJAZDY NIEKOMPLETNE

WZÓR C1 – STRONA 1

POJAZDY NIEKOMPLETNE

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

Strona 1

Niżej podpisany [… (imię i nazwisko oraz stanowisko)] niniejszym zaświadcza, że pojazd:

0.1.

Marka (nazwa handlowa producenta): …

0.2.

Typ: …

Wariant (a): …

Wersja (a): …

0.2.1.

Oznaczenie handlowe: …

0.4.

Kategoria pojazdu: …

0.5.

Nazwa i adres producenta: …

0.6.

Umiejscowienie i sposób umieszczenia tabliczki znamionowej: …

Umiejscowienie numeru identyfikacyjnego pojazdu: …

0.9.

Nazwa i adres przedstawiciela producenta (jeśli istnieje): …

0.10.

Numer identyfikacyjny pojazdu: …

odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji (… nr świadectwa homologacji typu, w tym numer rozszerzenia) wydanym dnia (… data wydania) i

nie może być zarejestrowany na stałe bez dalszych czynności homologacyjnych.

(Miejscowość) (Data): …

(Podpis): …

WZÓR C2 – STRONA 1

POJAZDY NIEKOMPLETNE, KTÓRYM UDZIELA SIĘ HOMOLOGACJI TYPU W MAŁYCH SERIACH

[Rok]

[Numer porządkowy]

CERTYFIKAT ZGODNOŚCI WE

Strona 1

Niżej podpisany [… (imię i nazwisko oraz stanowisko)] niniejszym zaświadcza, że pojazd::

0.1.

Marka (nazwa handlowa producenta): …

0.2.

Typ: …

Wariant (a): …

Wersja (a): …

0.2.1.

Oznaczenie handlowe: …

0.4.

Kategoria pojazdu: …

0.5.

Nazwa i adres producenta: …

0.6.

Umiejscowienie i sposób umieszczenia tabliczki znamionowej: …

Umiejscowienie numeru identyfikacyjnego pojazdu: …

0.9.

Nazwa i adres przedstawiciela producenta (jeśli istnieje): …

0.10.

Numer identyfikacyjny pojazdu: …

odpowiada pod każdym względem typowi opisanemu w świadectwie homologacji (… nr świadectwa homologacji typu, w tym numer rozszerzenia) wydanym dnia (… data wydania) i

nie może być zarejestrowany na stałe bez dalszych czynności homologacyjnych.

(Miejscowość) (Data): …

(Podpis): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M1

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi:

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy - mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

Nadwozie

41.

Liczba i rozmieszczenie drzwi: …

42.

Liczba miejsc siedzących (w tym miejsce kierowcy) (k): …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

49.

Emisja CO2 / zużycie paliwa / zużycie energii elektrycznej (m):

1.

wszystkie rodzaje napędu z wyjątkiem pojazdów wyłącznie elektrycznych

 

Emisja CO2

Zużycie paliwa

Warunki miejskie:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Warunki pozamiejskie:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Cykl łączony:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Wartość ważona, cykl łączony

… g/km

… l/100 km

2.

pojazdy wyłącznie elektryczne i pojazdy hybrydowe z napędem elektrycznym OVC

Zużycie energii elektrycznej (wartość ważona, cykl łączony (1))

… Wh/km

Zasięg pojazdu przy zasilaniu energią elektryczną

… km

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M2

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg etc.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi:

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): ……

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – M3

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.1.

Rozstaw kół osi kierowanych: … mm

30.2.

Rozstaw kół pozostałych osi: … mm

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – N1

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i położenie cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.

Rozstaw kół osi:

1.

… mm

2.

… mm

3.

… mm

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

49.

Emisja CO2 / zużycie paliwa / zużycie energii elektrycznej (m):

1.

Wszystkie układy napędowe z wyjątkiem pojazdów wyłącznie elektrycznych

 

Emisja CO2

Zużycie paliwa

Warunki miejskie

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Warunki pozamiejskie

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Cykl łączony:

… g/km

… l/100 km/m3/100 km (1)

Wartość ważona, cykl łączony

… g/km

… l/100 km

2.

Pojazdy wyłącznie elektryczne i pojazdy hybrydowe z napędem elektrycznym OVC

Zużycie energii elektrycznej (wartość ważona, cykl łączony (1))

… Wh/km

Zasięg pojazdu przy zasilaniu energią elektryczną

… km

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – N2

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i układ cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … bar

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

1.2.

Typ badania: Typ I (Euro 5 lub 6 (1))

 

CO: …

 

THC: …

 

NMHC: …

 

NOx: …

 

THC + NOx: …

 

Cząstki stałe (masa): …

 

Cząstki stałe (liczba): …

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIA POJAZDÓW – N3

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

3.

Osie napędzane (liczba, położenie, współpraca): … …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

8.

Wysunięcie siodła pojazdu ciągnącego naczepy (maksymalne i minimalne): … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.4.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu pojazdów: … kg

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.4.

Maksymalna dopuszczalna masa zespołu pojazdów do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

18.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa ciągnięta przez pojazd w przypadku:

18.1.

przyczepy z wózkiem skrętnym: … kg

18.2.

naczepy: … kg

18.3.

przyczepy z osią centralną: … kg

18.4.

przyczepy bez hamulca: … kg

19.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym: … kg

Silnik

20.

Producent silnika: …

21.

Kod fabryczny silnika oznaczony na silniku: …

22.

Zasada działania silnika: …

23.

Wyłącznie elektryczny: tak / nie (1)

23.1.

Pojazd hybrydowy [elektryczny]: tak / nie (1)

24.

Liczba i położenie cylindrów: …

25.

Pojemność skokowa silnika: … cm3

26.

Paliwo: olej napędowy / benzyna / LPG / NG – biometan / etanol / biodiesel / wodór (1)

26.1.

Jednopaliwowy / dwupaliwowy / flex fuel (1)

27.

Maksymalna moc netto silnika (g): … kW przy … min-1 lub maksymalna ciągła moc znamionowa (silnika elektrycznego) … kW (1)

28.

Skrzynia biegów (rodzaj): …

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

33.

Oś (osie) napędowa(-e) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Układ hamulcowy

36.

Połączenia z hamulcami przyczepy – mechaniczne / elektryczne / pneumatyczne / hydrauliczne (1)

37.

Ciśnienie w przewodzie zasilającym układ hamulcowy przyczepy: … barów

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Oddziaływanie na środowisko

46.

Poziom hałasu

Podczas postoju: … dB(A) przy prędkości obrotowej silnika: … min-1

Podczas jazdy: … dB(A)

47.

Poziom emisji spalin (l): Euro …

48.

Emisje spalin (m):

Numer bazowego aktu prawnego i ostatniego zmieniającego aktu prawnego mającego zastosowanie: …

1.

Typ badania: Typ I lub ESC (1)

 

CO: …

 

HC: …

 

NOx: …

 

HC + NOx: …

 

Cząstki stałe: …

Nieprzezroczystość dymu (ELR): … (m-1)

2.

Typ badania: ETC (jeżeli ma zastosowanie)

 

CO: …

 

NOx: …

 

NMHC: …

 

THC: …

 

CH4: …

 

Cząstki stałe: …

48.1.

Współczynnik absorpcji uwzględniający dymienie: … (m-1)

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIE POJAZDÓW – O1 i O2

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

10.

Odległość pomiędzy środkiem urządzenia sprzęgającego a tylnym obrysem pojazdu: … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

19.1.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym naczepy lub przyczepy z osią centralną: … kg

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

30.1.

Rozstaw kół osi kierowanych: … mm

30.2.

Rozstaw kół pozostałych osi: … mm

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

34.

Oś (osie) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h)

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Różne

52.

Uwagi (n): …

STRONA 2

KATEGORIE POJAZDÓW – O3 i O4

(pojazdy niekompletne)

Strona 2

Ogólne cechy konstrukcyjne

1.

Liczba osi: … oraz kół: …

1.1.

Liczba i położenie osi z kołami bliźniaczymi: …

2.

Osie kierowane (liczba, położenie): …

Wymiary główne

4.

Rozstaw osi (e): … mm

4.1.

Odstęp między osiami:

 

1-2: … mm

 

2-3: … mm

 

3-4: … mm

5.1.

Maksymalna dopuszczalna długość: … mm

6.1.

Maksymalna dopuszczalna szerokość: … mm

7.1.

Maksymalna dopuszczalna wysokość: … mm

10.

Odległość pomiędzy środkiem urządzenia sprzęgającego a tylnym obrysem pojazdu: … mm

12.1.

Maksymalny dopuszczalny zwis tylny: … mm

Masy

14.

Masa pojazdu niekompletnego gotowego do jazdy: … kg (f)

14.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

15.

Minimalna masa pojazdu po skompletowaniu: … kg

15.1.

Rozkład tej masy na osie:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

16.

Technicznie dopuszczalne masy maksymalne pojazdu

16.1.

Technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu: … kg

16.2.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

16.3.

Technicznie dopuszczalna masa przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg itd.

17.

Maksymalne dopuszczalne masy do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych w ruchu krajowym / międzynarodowym (1) (o)

17.1.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych: … kg

17.2.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

17.3.

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita do celów rejestracyjnych i eksploatacyjnych przypadająca na każdą z grup osi:

1.

… kg

2.

… kg

3.

… kg

19.1.

Technicznie dopuszczalne maksymalne obciążenie pionowe na urządzeniu sprzęgającym naczepy lub przyczepy z osią centralną: … kg

Prędkość maksymalna

29.

Prędkość maksymalna: … km/h

Osie i zawieszenie

31.

Położenie osi podnoszonej(-ych): …

32.

Położenie osi przenoszącej(-ych) obciążenie: …

34.

Oś (osie) mająca(-e) zawieszenie pneumatyczne lub równoważne do pneumatycznego: tak / nie (1)

35.

Zespół opona / koło (h): …

Urządzenie sprzęgające

44.

Numer homologacji lub znak homologacji urządzenia sprzęgającego (jeżeli jest zamontowane): …

45.

Typy lub klasy urządzeń sprzęgających, które mogą zostać zamontowane: …

45.1.

Wartości charakterystyczne (1): D: …/ V: …/ S: …/ U: …

Różne

52.

Uwagi (n): …

Odnośniki dotyczące załącznika IX

(1)

Niepotrzebne skreślić

(a)

Wskazać kod identyfikacyjny. Kod ten zawiera nie więcej niż 25 znaków dla wariantu i nie więcej niż 35 znaków dla wersji.

(b)

Wskazać, czy pojazd jest przystosowany do ruchu prawostronnego, lewostronnego czy zarówno do prawostronnego, jak i lewostronnego.

(c)

Wskazać, czy zamontowany prędkościomierz wskazuje prędkość według metrycznego układu jednostek miar, czy według układu metrycznego i brytyjskiego.

(d)

Niniejsze oświadczenie nie ogranicza prawa państw członkowskich do żądania przeprowadzenia dostosowań technicznych celem dopuszczenia do rejestracji pojazdu w państwie członkowskim innym niż państwo, do którego pojazd był przeznaczony, w przypadku gdy ruch prowadzony jest na przeciwnej stronie drogi.

(e)

Pozycja ta jest wypełniana jedynie w przypadku, gdy pojazd ma dwie osie.

(f)

Masa ta obejmuje masę kierowcy oraz masę członka załogi, o ile w pojeździe przewidziano dla niego miejsce siedzące.

W przypadku pojazdów należących do kategorii M1, N1, O1, O2 lub M2, o masie poniżej 3,5 tony rzeczywista masa może różnić się o 5 % względem masy zadeklarowanej w tej pozycji.

W przypadku wszystkich pozostałych kategorii różnica ta wynosi 3 %.

(g)

W przypadku pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym wskazać moc dla obu napędów.

(h)

Wyposażenie opcjonalne w ramach tej litery można dodać w pozycji »Uwagi«.

(i)

Należy zastosować kody opisane w załączniku II lit. C.

(j)

Wskazać tylko jeden z następujących kolorów podstawowych: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony, szary, brązowy lub czarny.

(k)

Z wyłączeniem siedzeń przeznaczonych do wykorzystania jedynie w czasie postoju pojazdu i liczby miejsc przystosowanych do przewozu wózków inwalidzkich.

W przypadku autokarów należących do kategorii pojazdów M3 liczba członków załogi jest wliczana do liczby pasażerów.

(l)

Dodać liczbę poziomu Euro i znak odpowiadający przepisom zastosowanym w odniesieniu do homologacji typu.

(m)

Powtórzyć dla różnych paliw, które mogą być użyte. Pojazdy, które mogą być napędzane zarówno benzyną, jak i paliwem gazowym, ale w których benzyna używana jest tylko w sytuacjach awaryjnych lub do rozruchu silnika oraz których zbiornik na benzynę ma pojemność nie większą niż 15 litrów benzyny, będą uznawane za pojazdy, które są zasilane wyłącznie paliwem gazowym.

(n)

Jeżeli pojazd jest wyposażony w urządzenie radarowe bliskiego zasięgu w paśmie 24 GHz zgodnie z decyzją Komisji 2005/50/WE (Dz.U. L 21 z 25.1.2005, s. 15), producent zaznacza w tym miejscu: »Pojazd wyposażony w urządzenie radarowe bliskiego zasięgu w paśmie 24 GHz«.

(o)

Producent może wypełnić te pozycje w odniesieniu do ruchu międzynarodowego lub ruchu krajowego bądź w odniesieniu do obu tych kategorii.

W przypadku ruchu krajowego należy wskazać kod państwa, gdzie pojazd ma być zarejestrowany. Kod ma być zgodny z normą ISO 3166-1: 2006.

W przypadku ruchu międzynarodowego należy podać numer dyrektywy (na przykład »96/53/WE« w przypadku dyrektywy Rady 96/53/WE).”


Top