ISSN 1977-0995 |
||
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 21 |
|
Uitgave in de Nederlandse taal |
Mededelingen en bekendmakingen |
66e jaargang |
Inhoud |
Bladzijde |
|
|
IV Informatie |
|
|
INFORMATIE AFKOMSTIG VAN DE INSTELLINGEN, ORGANEN EN INSTANTIES VAN DE EUROPESE UNIE |
|
|
EUROPEES PARLEMENT |
|
2023/C 21/01 |
||
2023/C 21/02 |
Verklaring van de gebruikte tekens
(De aangeduide procedure is gebaseerd op de in de ontwerptekst voorgestelde rechtsgrond.) Afkortingen van de commissies
Afkortingen van de diverse fracties
|
NL |
|
IV Informatie
INFORMATIE AFKOMSTIG VAN DE INSTELLINGEN, ORGANEN EN INSTANTIES VAN DE EUROPESE UNIE
EUROPEES PARLEMENT ZITTING 2022-2023 Vergaderingen van 18 en 19 mei 2022 BRUSSEL
20.1.2023 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 21/1 |
18 mei 2022
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 18 MEI 2022
(2023/C 21/01)
Inhoud
1. |
Hervatting van de zitting | 4 |
2. |
Opening van de vergadering | 4 |
3. |
Plechtige vergadering — Toespraak van Maia Sandu, president van de Republiek Moldavië | 4 |
4. |
Verklaring van de Voorzitter | 4 |
5. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering | 4 |
6. |
Samenstelling Parlement | 4 |
7. |
Onderzoek geloofsbrieven | 5 |
8. |
Verzoek om verdediging van de immuniteit | 5 |
9. |
Samenstelling commissies en delegaties | 5 |
10. |
Onderhandelingen voorafgaand aan de eerste lezing van het Parlement (artikel 71 van het Reglement) | 5 |
11. |
Ondertekening van volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen (artikel 79 van het Reglement) | 6 |
12. |
Vragen met verzoek om mondeling antwoord (indiening) | 6 |
13. |
Gedelegeerde handelingen (artikel 111, lid 2, van het Reglement) | 6 |
14. |
Uitvoeringsmaatregelen (artikel 112 van het Reglement) | 8 |
15. |
Ingekomen stukken | 9 |
16. |
Regeling van de werkzaamheden | 10 |
17. |
Stemming over verzoeken om toepassing van de urgentieprocedure (artikel 163 van het Reglement) | 12 |
18. |
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië (debat) | 12 |
19. |
De moord op de Palestijnse journalist Shireen Abu Akleh en de gewelddadige incidenten tijdens haar begrafenis (debat) | 13 |
20. |
Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 (debat) | 13 |
21. |
Samenstelling Parlement | 14 |
22. |
Verslag 2021 over Noord-Macedonië (debat) | 14 |
23. |
Verslag 2021 over Albanië (debat) | 14 |
24. |
Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus (debat) | 15 |
25. |
Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen * (debat) | 16 |
26. |
Redevoeringen van één minuut over kwesties van politiek belang | 16 |
27. |
Agenda van de volgende vergadering | 17 |
28. |
Sluiting van de vergadering | 17 |
PRESENTIELIJST | 20 |
BIJLAGE
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN | 22 |
1. |
Agenda van woensdag — Verzoek van de ID-Fractie | 22 |
2. |
Agenda van woensdag — Verzoek van de Fractie The Left | 23 |
Notulen van de vergadering van 18 mei 2022
VOORZITTER: Roberta METSOLA
Voorzitter
1. Hervatting van de zitting
De onderbroken zitting van donderdag 5 mei 2022 wordt hervat.
2. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 15.05 uur geopend.
3. Plechtige vergadering — Toespraak van Maia Sandu, president van de Republiek Moldavië
Van 15.06 uur tot 15.33 uur komt het Parlement in plechtige vergadering bijeen ter gelegenheid van het bezoek van Maia Sandu, president van de Republiek Moldavië.
4. Verklaring van de Voorzitter
De Voorzitter deelt het Parlement mee dat zij de voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, een brief heeft gestuurd om zich namens het Parlement krachtig te verzetten tegen het doodvonnis dat is uitgesproken tegen de Iraans-Zweedse onderzoeker dr. Ahmadreza Djalali en tegen de geplande uitvoering ervan op 21 mei aanstaande.
De Voorzitter herhaalt dat het Parlement de doodstraf met klem veroordeelt en dringt er bij de Islamitische Republiek Iran nogmaals op aan dr. Ahmadreza Djalali onmiddellijk vrij te laten.
5. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
6. Samenstelling Parlement
De bevoegde Sloveense autoriteiten hebben het Europees Parlement kennis gegeven van de verkiezing van Tanja Fajon als lid van het nationale parlement van Slovenië.
Het Parlement neemt ter kennis dat deze functie, overeenkomstig artikel 7, lid 1, van de Akte van 20 september 1976 betreffende de verkiezing van de leden van het Europees Parlement door middel van rechtstreekse algemene verkiezingen, onverenigbaar is met de hoedanigheid van lid van het Europees Parlement. Overeenkomstig artikel 4, leden 1 en 4, van het Reglement verklaart het Parlement dat de zetel vacant is met ingang van 13 mei 2022.
7. Onderzoek geloofsbrieven
Op voorstel van de commissie JURI bekrachtigt het Parlement overeenkomstig artikel 3, lid 4, van het Reglement het mandaat van 26 leden die na de terugtrekking van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie zijn verkozen in het Parlement, alsook dat van 23 leden die zijn verkozen ter vervanging van vertrekkende leden.
De lijst van de leden met de aanvangsdatum van hun mandaat gaat in bijlage bij deze notulen (bijlage 1 van notulen van 18.5.2022).
8. Verzoek om verdediging van de immuniteit
Helmut Geuking heeft een verzoek ingediend om verdediging van zijn immuniteit en van zijn privileges in het kader van een procedure die aanhangig is bij de rechter in eerste aanleg in Hamburg.
Overeenkomstig artikel 9, lid 1, van het Reglement wordt dit verzoek verwezen naar de bevoegde commissie, te weten de commissie JURI.
9. Samenstelling commissies en delegaties
De PPE-Fractie, de S&D-Fractie, de ID-Fractie en het secretariaat van de niet-fractiegebonden leden hebben de Voorzitter de volgende besluiten tot wijziging van de samenstelling van commissies en delegaties meegedeeld:
— |
commissie DEVE: Manolis Kefalogiannis in plaats van Anna-Michelle Asimakopoulou |
— |
commissie ECON: Anna-Michelle Asimakopoulou |
— |
commissie ENVI: Maria Arena in plaats van Iratxe García Pérez |
— |
commissie JURI: Virginie Joron in plaats van Jean-Paul Garraud |
— |
commissie LIBE: Isabel Santos in plaats van Iratxe García Pérez |
— |
commissie PETI: Tatjana Ždanoka |
— |
Delegatie voor de betrekkingen met het Arabisch schiereiland: Manolis Kefalogiannis |
— |
Delegatie voor de betrekkingen met Afghanistan: Tatjana Ždanoka |
Deze besluiten worden vandaag van kracht.
10. Onderhandelingen voorafgaand aan de eerste lezing van het Parlement (artikel 71 van het Reglement)
De commissies INTA en IMCO hebben besloten om interinstitutionele onderhandelingen te beginnen overeenkomstig artikel 71 van het Reglement, op grond van de volgende verslagen:
— |
commissie INTA — Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad houdende toepassing van een schema van algemene tariefpreferenties en tot intrekking van Verordening (EU) nr. 978/2012 van het Europees Parlement en de Raad (COM(2021)0579 — C9-0364/2021 — 2021/0297(COD)) — Rapporteur: Heidi Hautala (A9-0147/2022); |
— |
commissie IMCO — Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende machineproducten (COM(2021)0202 — C9-0145/2021 — 2021/0105(COD)) — Rapporteur: Ivan Štefanec (A9-0141/2022). |
Overeenkomstig artikel 71, lid 2, van het Reglement kunnen leden of een fractie of fracties die ten minste de middelhoge drempel bereiken, vóór morgen, 19 mei 2022, middernacht schriftelijk verzoeken om het besluit om onderhandelingen te beginnen in stemming te brengen.
De onderhandelingen kunnen van start gaan op elk tijdstip na het verstrijken van deze termijn indien er geen verzoek is ingediend om te stemmen over de besluiten om onderhandelingen te beginnen.
11. Ondertekening van volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen (artikel 79 van het Reglement)
De Voorzitter deelt mee in de loop van deze vergaderperiode, samen met de voorzitter van de Raad, onderstaande volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen te zullen ondertekenen:
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende Europese datagovernance en tot wijziging van Verordening (EU) 2018/1724 (Datagovernanceverordening) (00085/2021/LEX — C9-0180/2022 — 2020/0340(COD)); |
— |
Besluit van het Europees Parlement en de Raad tot wijziging van Beschikking 2003/17/EG van de Raad wat betreft de toepassingsperiode ervan en de gelijkwaardigheid van in Bolivia verrichte veldkeuringen van gewassen voor de teelt van zaaigranen en gewassen voor de teelt van zaaizaad van oliehoudende planten en vezelgewassen en de gelijkwaardigheid van in Bolivia voortgebrachte zaaigranen en zaaizaad van oliehoudende planten en vezelgewassen (00010/2022/LEX — C9-0178/2022 — 2022/0016(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad tot vaststelling van overgangsbepalingen voor de verpakking en etikettering van diergeneesmiddelen waarvoor overeenkomstig Richtlijn 2001/82/EG of Verordening (EG) nr. 726/2004 een vergunning is verleend (00019/2022/LEX — C9-0177/2022 — 2022/0053(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende richtsnoeren voor de trans-Europese energie-infrastructuur, tot wijziging van Verordeningen (EG) nr. 715/2009, (EU) 2019/942 en (EU) 2019/943 en Richtlijnen 2009/73/EG en (EU) 2019/944, en tot intrekking van Verordening (EU) nr. 347/2013 (00002/2022/LEX — C9-0176/2022 — 2020/0360(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende een proefregeling voor marktinfrastructuren op basis van „distributed ledger”-technologie, en tot wijziging van Verordeningen (EU) nr. 600/2014 en (EU) nr. 909/2014 en Richtlijn 2014/65/EU (00088/2021/LEX — C9-0173/2022 — 2020/0267(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende een geautomatiseerd systeem voor de grensoverschrijdende elektronische gegevensuitwisseling op het gebied van justitiële samenwerking in civiele en strafzaken (e-Codex), en tot wijziging van Verordening (EU) 2018/1726 (00087/2021/LEX — C9-0164/2022 — 2020/0345(COD)). |
12. Vragen met verzoek om mondeling antwoord (indiening)
De volgende vragen met verzoek om mondeling antwoord gevolgd door een debat zijn ingeschreven op de agenda (artikel 136 van het Reglement):
— |
O-000011/2022 van Sabine Verheyen, namens de commissie CULT, aan de Commissie: De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (B9-0013/2022) |
— |
O-000012/2022 van Sabine Verheyen, namens de commissie CULT, aan de Raad: De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (B9-0014/2022). |
13. Gedelegeerde handelingen (artikel 111, lid 2, van het Reglement)
Aan het Parlement toegezonden ontwerpen van gedelegeerde handelingen
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot aanvulling van Verordening (EU) 2021/2116 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft het geïntegreerd beheers— en controlesysteem van het gemeenschappelijk landbouwbeleid en de toepassing en berekening van administratieve conditionaliteitssancties (C(2022)02789 — 2022/2667(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 4 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: AGRI |
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot aanvulling van Verordening (EU) 2018/858 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft de procedure voor het opleggen van administratieve geldboetes en de methoden voor de berekening en de inning ervan (C(2022)02804 — 2022/2668(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 5 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: IMCO |
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EU) 2019/1009 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft de voorschriften voor EU-bemestingsproducten die remmende samenstellingen bevatten en de verdere verwerking van digestaat (C(2022)02882 — 2022/2669(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 3 maanden vanaf de datum van ontvangst van 5 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: IMCO advies: ENVI (artikel 57 van het Reglement), AGRI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EU) 2021/821 van het Europees Parlement en de Raad door Rusland als bestemming uit het toepassingsgebied van uniale algemene uitvoervergunningen te schrappen (C(2022)02885 — 2022/2666(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 3 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: INTA |
— |
Gedelegeerde Verordening van de Commissie tot wijziging van de technische reguleringsnormen zoals vastgelegd in Gedelegeerde Verordening (EU) nr. 183/2014 wat betreft de specificatie van de berekening van specifieke en algemene kredietrisicoaanpassingen (C(2022)03008 — 2022/2680(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 1 maand vanaf de datum van ontvangst van 12 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: ECON |
— |
Gedelegeerde Richtlijn van de Commissie tot wijziging, met het oog op aanpassing aan de wetenschappelijke en technische vooruitgang, van bijlage IV bij Richtlijn 2011/65/EU van het Europees Parlement en de Raad wat betreft een vrijstelling voor het gebruik van lood in supergeleidende bismutstrontiumcalciumkoperoxide-kabels en —draden en van lood in de elektrische verbindingen daarvan (C(2022)03040 — 2022/2682(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 12 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Gedelegeerde Richtlijn van de Commissie tot wijziging, met het oog op aanpassing aan de wetenschappelijke en technische vooruitgang, van bijlage IV bij Richtlijn 2011/65/EU van het Europees Parlement en de Raad wat betreft een vrijstelling voor het gebruik van lood in bepaalde apparaten voor magnetischeresonantiebeeldvorming (C(2022)03041 — 2022/2683(DEA)) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 12 mei 2022 verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI Ontwerp van gedelegeerde handeling waarvoor de termijn voor de indiening van bezwaren is verlengd |
— |
Gedelegeerde richtlijn van de Commissie tot wijziging van de bijlage bij Kaderbesluit 2004/757/JBZ van de Raad in verband met het opnemen van nieuwe psychoactieve stoffen in de definitie van „drug”C(2022)01552 — 2022/2604(DEA) Termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 18 maart 2022 Verlenging van de termijn voor de indiening van bezwaren: 2 maanden extra op verzoek van het Parlement verwezen naar de bevoegde commissie: LIBE |
14. Uitvoeringsmaatregelen (artikel 112 van het Reglement)
De volgende ontwerpen van uitvoeringsmaatregelen die onder de regelgevingsprocedure met toetsing vallen, zijn aan het Parlement voorgelegd
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van de bijlagen II en III bij Verordening (EG) nr. 396/2005 van het Europees Parlement en de Raad wat de maximumgehalten aan residuen van fluoride-ion, oxyfluorfen, pyroxsulam, quinmerac en sulfurylfluoride in of op bepaalde producten betreft (D075646/05 — 2022/2674(RPS) — termijn: 10 juli 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van bijlage II bij Verordening (EG) nr. 1107/2009 wat specifieke criteria voor de goedkeuring van werkzame stoffen in de vorm van micro-organismen betreft (D076406/05 — 2022/2675(RPS) — termijn: 12 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI advies: IMCO (artikel 57 van het Reglement), AGRI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EU) nr. 283/2013 wat betreft de informatie die moet worden ingediend voor werkzame stoffen en de specifieke gegevensvereisten voor micro-organismen (D076407/05 — 2022/2676(RPS) — termijn: 12 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI advies: IMCO (artikel 57 van het Reglement), AGRI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EU) nr. 284/2013 wat betreft de informatie die moet worden verstrekt over gewasbeschermingsmiddelen en de specifieke gegevensvereisten voor gewasbeschermingsmiddelen die micro-organismen bevatten (D076408/05 — 2022/2677(RPS) — termijn: 12 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI advies: IMCO (artikel 57 van het Reglement), AGRI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EU) nr. 546/2011 wat betreft specifieke uniforme beginselen voor de evaluatie en de toelating van gewasbeschermingsmiddelen die micro-organismen bevatten (D076409/05 — 2022/2678(RPS) — termijn: 12 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI advies: IMCO (artikel 57 van het Reglement), AGRI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van de bijlagen II, III en IV bij Verordening (EG) nr. 396/2005 van het Europees Parlement en de Raad wat de maximumgehalten aan residuen van ametoctradin, chloormequat, dodine, nicotine, profenofos en Spodoptera exigua multicapsid nucleopolyhedrovirus (SeMNPV) isolaat BV-0004 in of op bepaalde producten betreft (D079000/03 — 2022/2671(RPS) — termijn: 5 juli 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van bijlage II bij Verordening (EG) nr. 396/2005 van het Europees Parlement en de Raad wat de maximumgehalten aan residuen van fludioxonil in of op bepaalde producten betreft (D079005/03 — 2022/2670(RPS) — termijn: 5 juli 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van de bijlagen II en III bij Verordening (EG) nr. 396/2005 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft de maximumresidugehalten voor benzovindiflupyr, boscalid, fenazaquin, fluazifop-P, flupyradifurone, fluxapyroxad, fosetyl-Al, isofetamid, metaflumizone, pyraclostrobin, spirotetramat, thiabendazool en tolclofos-methyl in of op bepaalde producten (D079006/03 — 2022/2684(RPS) — termijn: 16 juli 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie betreffende materialen en voorwerpen van gerecycleerde kunststof bestemd om met levensmiddelen in aanraking te komen en tot intrekking van Verordening (EG) nr. 282/2008 (D079492/04 — 2022/2679(RPS) — termijn: 12 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EG) nr. 1126/2008 wat International Financial Reporting Standard 17 betreft (Voor de EER relevante tekst) (D081043/01 — 2022/2663(RPS) — termijn: 3 augustus 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ECON advies: JURI (artikel 57 van het Reglement) |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van Verordening (EG) nr. 1223/2009 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft het gebruik van bepaalde als kankerverwekkend, mutageen of giftig voor de voortplanting ingedeelde stoffen in cosmetische producten en tot rectificatie van die verordening (D081047/01 — 2022/2672(RPS) — termijn: 29 juli 2022) verwezen naar de bevoegde commissie: ENVI |
15. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
1) |
van andere instellingen
|
2) |
van de parlementaire commissies
|
16. Regeling van de werkzaamheden
De definitieve ontwerpagenda van de plenaire vergaderingen van mei II 2022 (PE 732.265/PDOJ) is overeenkomstig artikel 157, lid 3, van het Reglement ter beschikking van de leden gesteld.
De Voorzitter herinnert eraan dat zij van de commissie ENVI en de commissie LIBE twee verzoeken om toepassing van de urgentieprocedure (artikel 163 van het Reglement) heeft ontvangen betreffende de volgende wetgevingsdossiers:
— |
Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I (COM(2022)0113 — 2022/0080(COD)); |
— |
Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I (COM(2022)0187 — 2022/0130(COD)). De stemming over deze twee verzoeken vindt plaats na de aanneming van de agenda (punt 17 van de notulen van 18.5.2022). Indien de verzoeken worden ingewilligd, zal de stemming morgen, 19 mei 2022, plaatsvinden. |
Met de instemming van de fracties stelt de Voorzitter de volgende wijzigingen voor:
Woensdag en donderdag
Aangezien de Raad niet aanwezig kan zijn tijdens deze vergaderperiode, worden de verklaringen van de Raad en de Commissie over:
— |
„Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus”(punt 29 PDOJ); |
— |
„De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne”(punt 23 PDOJ) en |
— |
„Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne en de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije”(punt 24 PDOJ) gewijzigd in verklaringen van de Commissie. |
Donderdag
De titel van de verklaring van de Commissie die als derde punt is ingeschreven op de agenda van donderdagochtend, „Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne en de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije”(punt 24 PDOJ), wordt gewijzigd in „Het REPowerEU-plan: Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne, met inbegrip van de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije”.
Het verslag van Sandra Kalniete over de „Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne” (A9-0146/2022) wordt rechtstreeks toegevoegd aan de stemming van donderdag.
Het Parlement hecht zijn goedkeuring aan deze wijzigingen.
Daarnaast heeft de Voorzitter de volgende verzoeken om wijziging ontvangen overeenkomstig artikel 158 van het Reglement:
Woensdag
Verzoek van de ID-Fractie om een verklaring van de Commissie over de „Vervolging van christenen in de wereld, met name de zaak van Deborah Samuel” toe te voegen als laatste punt van de agenda van woensdag.
Het woord wordt gevoerd door Jean-Paul Garraud, namens de ID-Fractie, die het verzoek toelicht.
Bij HS (231 voor, 244 tegen, 19 onthoudingen) verwerpt het Parlement het verzoek.
Verzoek van de Fractie The Left om een verklaring van de Commissie over „Het tot doelwit maken van journalisten in Palestina door de Israëlische bezettingsmacht, met name de zaak van Shireen Abu Akleh” toe te voegen als derde punt van de agenda van woensdag.
Het woord wordt gevoerd door Manu Pineda, namens de Fractie The Left, die het verzoek toelicht, en Evin Incir, namens de S&D-Fractie, die voorstelt de titel te wijzigen in „De moord op de Palestijnse journalist Shireen Abu Akleh en de gewelddadige incidenten tijdens haar begrafenis” en de verklaring te laten volgen door een sprekersronde van de fracties.
Bij HS (414 voor, 37 tegen, 47 onthoudingen) hecht het Parlement zijn goedkeuring aan het verzoek van de Fractie The Left, zoals gewijzigd door het voorstel van de S&D-Fractie.
De agenda wordt aldus vastgesteld.
VOORZITTER: Othmar KARAS
Ondervoorzitter
17. Stemming over verzoeken om toepassing van de urgentieprocedure (artikel 163 van het Reglement)
Het Parlement stemt over de volgende verzoeken om toepassing van de urgentieprocedure, ingediend door de commissie ENVI en de commissie LIBE:
— |
Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I [COM(2022)0113 — C9-0119/2022 — 2022/0080(COD)] — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Het verzoek om urgentverklaring wordt ingewilligd. De stemming vindt morgen om 12.00 uur plaats. De volgende indieningstermijnen zijn vastgesteld:
|
— |
Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I [COM(2022)0187 — C9-0155/2022 — 2022/0130(COD)] — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Het woord wordt gevoerd door Juan Fernando López Aguilar (voorzitter van de commissie LIBE), die het verzoek toelicht. Het verzoek om urgentverklaring wordt ingewilligd. De stemming vindt morgen om 12.00 uur plaats. De volgende indieningstermijnen zijn vastgesteld:
|
18. Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië (debat)
Verslag over de tenuitvoerlegging van de associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië [2021/2237(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Dragoș Tudorache (A9-0143/2022)
Dragoș Tudorache licht het verslag toe.
Het woord wordt gevoerd door Olivér Várhelyi (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Andrzej Halicki, namens de PPE-Fractie, Juozas Olekas, namens de S&D-Fractie, Ramona Strugariu, namens de Renew-Fractie, Viola von Cramon-Taubadel, namens de Verts/ALE-Fractie, Bernhard Zimniok, namens de ID-Fractie, Anna Fotyga, namens de ECR-Fractie, Emmanuel Maurel, namens de The Left-Fractie, Siegfried Mureșan, Tonino Picula, Dacian Cioloș, die tevens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Eugen Tomac, Markéta Gregorová, Rasa Juknevičienė, Evin Incir, Urmas Paet en Ewa Kopacz.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Maria Grapini, Bronis Ropė en Eugen Tomac.
Het woord wordt gevoerd door Olivér Várhelyi en Dragoș Tudorache.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.4 van notulen van 19.5.2022.
19. De moord op de Palestijnse journalist Shireen Abu Akleh en de gewelddadige incidenten tijdens haar begrafenis (debat)
Verklaring van de Commissie: De moord op de Palestijnse journalist Shireen Abu Akleh en de gewelddadige incidenten tijdens haar begrafenis (2022/2688(RSP))
Olivér Várhelyi (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Miriam Lexmann, namens de PPE-Fractie, Iratxe García Pérez, namens de S&D-Fractie, Hilde Vautmans, namens de Renew-Fractie, Jordi Solé, namens de Verts/ALE-Fractie, Bert-Jan Ruissen, namens de ECR-Fractie, en Manu Pineda, namens de The Left-Fractie.
Het woord wordt gevoerd door Olivér Várhelyi.
Het debat wordt gesloten.
20. Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021(debat)
Verslag over het verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 [2021/2180(INI)] — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Rapporteur: Terry Reintke (A9-0139/2022)
Terry Reintke licht het verslag toe.
Het woord wordt gevoerd door Monika Hohlmeier (rapporteur voor advies van de commissie CONT).
VOORZITTER: Evelyn REGNER
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Franco Roberti (rapporteur voor advies van de commissie JURI).
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Sophia in 't Veld (rapporteur voor advies van de commissie AFCO), Isabel Benjumea Benjumea (rapporteur voor advies van de commissie PETI), Vladimír Bilčík, namens de PPE-Fractie, Thijs Reuten, namens de S&D-Fractie, Anna Júlia Donáth, namens de Renew-Fractie, Alice Kuhnke, namens de Verts/ALE-Fractie, Hélène Laporte, namens de ID-Fractie, Dominik Tarczyński, namens de ECR-Fractie (de Voorzitter wijst op de gedragsregels voor de leden), Clare Daly, namens de The Left-Fractie, Laura Ferrara, niet-fractiegebonden lid, Paulo Rangel, Gabriele Bischoff, Fabienne Keller, Diana Riba i Giner, Nicolaus Fest, Zdzisław Krasnodębski, Malin Björk, Kinga Gál, Isabel Wiseler-Lima, Juan Fernando López Aguilar, Moritz Körner, Mikuláš Peksa, Jean-Paul Garraud, Beata Kempa, Clara Ponsatí Obiols, Tomáš Zdechovský, Klára Dobrev, Pierre Karleskind, Daniel Freund, Gilles Lebreton, Ladislav Ilčić, Ivan Vilibor Sinčić, Loucas Fourlas, Łukasz Kohut, die tevens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Bogdan Rzońca, Ilhan Kyuchyuk, Tineke Strik, Jean-Lin Lacapelle, Eugen Tomac en Maite Pagazaurtundúa.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Margarida Marques, Bogdan Rzońca en Maria Grapini.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders.
VOORZITTER: Michal ŠIMEČKA
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Terry Reintke.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.5 van notulen van 19.5.2022.
21. Samenstelling Parlement
De bevoegde Sloveense autoriteiten hebben kennis gegeven van de benoeming van Matjaž Nemec tot lid van het Parlement, ter vervanging van Tanja Fajon, met ingang van 18 mei 2022.
Het Parlement neemt kennis van zijn benoeming.
Zolang de geloofsbrieven niet zijn onderzocht of over ingebrachte bezwaren niet is beslist, neemt Matjaž Nemec, overeenkomstig artikel 3, lid 2, van het Reglement, met volledige rechten zitting in het Parlement en zijn organen, mits hij tevoren schriftelijk een verklaring heeft afgelegd dat hij geen functie bekleedt die onverenigbaar is met de hoedanigheid van lid van het Europees Parlement.
22. Verslag 2021 over Noord-Macedonië (debat)
Verslag over het Commissieverslag 2021 over Noord-Macedonië [2021/2248(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Ilhan Kyuchyuk (A9-0133/2022)
Ilhan Kyuchyuk licht het verslag toe.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Christian Sagartz, namens de PPE-Fractie, Tonino Picula, namens de S&D-Fractie, Tineke Strik, namens de Verts/ALE-Fractie, Anna Bonfrisco, namens de ID-Fractie, Angel Dzhambazki, namens de ECR-Fractie, Stelios Kouloglou, namens de The Left-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, niet-fractiegebonden lid, Andrey Kovatchev, die tevens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Angel Dzhambazki, Andreas Schieder, Emmanouil Fragkos, Kinga Gál, Željana Zovko en Dorien Rookmaker.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Alexander Alexandrov Yordanov, Maria Grapini, Eugen Tomac, Juozas Olekas en Thijs Reuten.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders en Ilhan Kyuchyuk.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.6 van notulen van 19.5.2022.
23. Verslag 2021 over Albanië (debat)
Verslag over het Commissieverslag 2021 over Albanië [2021/2244(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Isabel Santos (A9-0131/2022)
Isabel Santos licht het verslag toe.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Andrey Kovatchev, namens de PPE-Fractie, Andreas Schieder, namens de S&D-Fractie, Ilhan Kyuchyuk, namens de Renew-Fractie, Thomas Waitz, namens de Verts/ALE-Fractie, Anna Bonfrisco, namens de ID-Fractie, Ladislav Ilčić, Fabio Massimo Castaldo, Željana Zovko, Evin Incir, Vlad-Marius Botoș en Ciarán Cuffe.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Eugen Tomac en Juozas Olekas.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders en Isabel Santos.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.7 van notulen van 19.5.2022.
24. Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus (debat)
Verklaring van de Commissie: Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP))
Didier Reynders (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Sandra Kalniete, namens de PPE-Fractie.
VOORZITTER: Nicola BEER
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Juozas Olekas, namens de S&D-Fractie, Petras Auštrevičius, namens de Renew-Fractie, Viola von Cramon-Taubadel, namens de Verts/ALE-Fractie, Thierry Mariani, namens de ID-Fractie, Beata Mazurek, namens de ECR-Fractie, Özlem Demirel, namens de Fractie The Left, Andrius Kubilius, Agnes Jongerius, Vlad Gheorghe, Andrzej Halicki, Thijs Reuten, Liudas Mažylis, Marianne Vind, Miriam Lexmann, Robert Biedroń, Gabriele Bischoff, Ilan De Basso, Carmen Avram en Brando Benifei.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Stanislav Polčák en Sandra Pereira.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders.
Ontwerpresoluties tot afsluiting van het debat, ingediend op grond van artikel 132, lid 2, van het Reglement:
— |
Nikolaj Villumsen, namens de Fractie The Left, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0269/2022); |
— |
Sandra Kalniete, Michael Gahler, Rasa Juknevičienė, David McAllister, Vangelis Meimarakis, Siegfried Mureșan, Paulo Rangel, Andrius Kubilius, Jerzy Buzek, Traian Băsescu, Vladimír Bilčík, Vasile Blaga, Daniel Buda, Deirdre Clune, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Arba Kokalari, Ewa Kopacz, David Lega, Miriam Lexmann, Antonio López-Istúriz White, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Aušra Maldeikienė, Lukas Mandl, Marian-Jean Marinescu, Liudas Mažylis, Luděk Niedermayer, Gheorghe-Vlad Nistor, Janina Ochojska, Stanislav Polčák, Christian Sagartz, Radosław Sikorski, Michaela Šojdrová, Eugen Tomac, Inese Vaidere, Isabel Wiseler-Lima en Milan Zver, namens de PPE-Fractie, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0270/2022); |
— |
Viola Von Cramon-Taubadel, Francisco Guerreiro, Piernicola Pedicini, Hannah Neumann, Erik Marquardt, Bronis Ropė, Ignazio Corrao en Jordi Solé, namens de Verts/ALE-Fractie, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0274/2022); |
— |
Petras Auštrevičius, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Nicola Beer, Olivier Chastel, Vlad Gheorghe, Bernard Guetta, Karin Karlsbro, Georgios Kyrtsos, Nathalie Loiseau, Javier Nart, Urmas Paet, Dragoș Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Nicolae Ștefănuță, Dragoș Tudorache en Hilde Vautmans, namens de Renew-Fractie, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0275/2022); |
— |
Pedro Marques, Tonino Picula, Thijs Reuten en Juozas Olekas, namens de S&D-Fractie, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0276/2022); |
— |
Anna Fotyga, Adam Bielan, Angel Dzhambazki, Anna Zalewska, Assita Kanko, Beata Kempa, Bogdan Rzońca, Carlo Fidanza, Dominik Tarczyński, Elżbieta Rafalska, Hermann Tertsch, Jacek Saryusz-Wolski, Jadwiga Wiśniewska, Ryszard Czarnecki, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Witold Jan Waszczykowski en Charlie Weimers, namens de ECR-Fractie, over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus (2022/2664(RSP)) (B9-0277/2022). |
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.8 van notulen van 19.5.2022.
25. Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen *(debat)
Verslag over het voorstel voor een richtlijn van de Raad tot waarborging van een mondiaal minimumniveau van belastingheffing van multinationale groepen in de Unie [COM(2021)0823 — C9-0040/2022 — 2021/0433(CNS)] — Commissie economische en monetaire zaken. Rapporteur: Aurore Lalucq (A9-0140/2022)
Aurore Lalucq licht het verslag toe.
Het woord wordt gevoerd door Luděk Niedermayer, namens de PPE-Fractie, Marek Belka, namens de S&D-Fractie, Billy Kelleher, namens de Renew-Fractie, Claude Gruffat, namens de Verts/ALE-Fractie, Gunnar Beck, namens de ID-Fractie, Eugen Jurzyca, namens de ECR-Fractie, José Gusmão, namens de Fractie The Left, en Lefteris Nikolaou-Alavanos, niet-fractiegebonden lid.
Het woord wordt gevoerd door Mairead McGuinness (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Lídia Pereira, Jonás Fernández, Engin Eroglu, Ernest Urtasun, Antonio Maria Rinaldi, Michiel Hoogeveen, Manon Aubry, Enikő Győri, Isabel Benjumea Benjumea, Paul Tang, Georgios Kyrtsos, Bert-Jan Ruissen, Chris MacManus, Antoni Comín i Oliveres, Salvatore De Meo, Evelyn Regner, Martin Hlaváček, Ivan Vilibor Sinčić en Niels Fuglsang.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Stanislav Polčák, Maria Grapini, João Pimenta Lopes, Seán Kelly, Margarida Marques en Mick Wallace.
Het woord wordt gevoerd door Mairead McGuinness en Aurore Lalucq.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.9 van notulen van 19.5.2022.
26. Redevoeringen van één minuut over kwesties van politiek belang
Uit hoofde van artikel 172 van het Reglement wordt voor één minuut het woord verleend aan de volgende leden die de aandacht van het Parlement op kwesties van politiek belang willen vestigen:
Tomislav Sokol, Maria Grapini, Vlad-Marius Botoș, Mounir Satouri, André Rougé, Jan Zahradil, Marc Botenga, Tatjana Ždanoka, Seán Kelly, Sara Cerdas, Barry Andrews, Grace O'Sullivan, Gunnar Beck, José Gusmão, Michiel Hoogeveen, Kostas Papadakis, Anna-Michelle Asimakopoulou, Juan Fernando López Aguilar, Billy Kelleher, Eugen Tomac, Sandra Pereira, Miriam Lexmann, João Pimenta Lopes, Stanislav Polčák, Chris MacManus en Mick Wallace.
27. Agenda van de volgende vergadering
De agenda voor de vergadering van morgen wordt vastgesteld (document „Agenda”PE 732.265/OJJE).
28. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 22.20 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Roberta Metsola
Voorzitter
18 mei 2022
Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwe leden van het Parlement ter vervanging van vertrekkende leden
Anderson Heather met ingang van 27 januari 2020, tot en met het einde van haar mandaat op 31 januari 2020
Sagartz Christian met ingang van 23 januari 2020
MacManus Chris met ingang van 6 maart 2020
Engerer Cyrus met ingang van 5 november 2020
Ripa Manuela met ingang van 16 juli 2020
Gheorghe Dan Vlad met ingang van 10 november 2020
Matthieu Sara met ingang van 8 oktober 2020
Markey Colm met ingang van 20 november 2020
Mituța Alin-Cristian met ingang van 28 december 2020
Schaller-Baross Ernő met ingang van 10 januari 2021
Vandenkendelaere Tom met ingang van 25 januari 2021
Wiesner Emma met ingang van 4 februari 2021
Hoogeveen Michiel met ingang van 15 april 2021
Reuten Thijs met ingang van 15 april 2021
Ilčić Ladislav met ingang van 1 juli 2021
Pimenta Lopes João met ingang van 6 juli 2021
Braunsberger-Reinhold Karolin met ingang van 7 oktober 2021
De Basso Ilan met ingang van 13 december 2021
Gallée Malte met ingang van 22 december 2021
Lucke Karsten met ingang van 11 januari 2022
Laureti Camilla met ingang van 12 januari 2022
Rinzema Catharina met ingang van 18 januari 2022
Repasi René met ingang van 2 februari 2022
Onderzoek van de geloofsbrieven van de leden die na de terugtrekking van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie zijn verkozen in het Parlement, met ingang van 1 februari 2020
Tarczyński Dominik
Alametsä Alviina
Jerković Romana
Berlato Sergio Antonio
De Meo Salvatore
Sofo Vincenzo
Andrews Barry
Clune Deirdre
Lexmann Miriam
Dalunde Jakop
Cicurel Ilana
Gozi Sandro
Gruffat Claude
Lacapelle Jean-Lin
Mebarek Nora
Terras Riho
Ros Sempere Marcos
de la Pisa Carrión Margarita
Mato Adrover Gabriel
Vázquez Lázara Adrián
Waitz Thomas
Groothuis Bart
Rookmaker Dorien
De Graaff Marcel
Søgaard-Lidell Linea
Negrescu Victor
18 mei 2022
Aanwezig:
Adamowicz Magdalena, Ademov Asim, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Aguilera Clara, Alametsä Alviina, Alexandrov Yordanov Alexander, Alfonsi François, Alieva-Veli Atidzhe, Al-Sahlani Abir, Amaro Álvaro, Ameriks Andris, Anderson Christine, Andrews Barry, Andrieu Eric, Androuët Mathilde, Angel Marc, Annemans Gerolf, Ansip Andrus, Ara-Kovács Attila, Arena Maria, Arias Echeverría Pablo, Arimont Pascal, Arłukowicz Bartosz, Arvanitis Konstantinos, Asimakopoulou Anna-Michelle, Aubry Manon, Auštrevičius Petras, Avram Carmen, Azmani Malik, Baldassarre Simona, Balt Marek Paweł, Bardella Jordan, Barrena Arza Pernando, Bartolo Pietro, Băsescu Traian, Basso Alessandra, Bauzá Díaz José Ramón, Beck Gunnar, Beer Nicola, Beghin Tiziana, Beigneux Aurélia, Belka Marek, Bellamy François-Xavier, Benea Adrian-Dragoș, Benifei Brando, Benjumea Benjumea Isabel, Beňová Monika, Bentele Hildegard, Berendsen Tom, Bergkvist Erik, Berlato Sergio, Bernhuber Alexander, Biedroń Robert, Bielan Adam, Bilbao Barandica Izaskun, Bilčík Vladimír, Bischoff Gabriele, Bizzotto Mara, Björk Malin, Blaga Vasile, Blinkevičiūtė Vilija, Bloss Michael, Bocskor Andrea, Bogovič Franc, Bonafè Simona, Bonfrisco Anna, Borchia Paolo, Botenga Marc, Botoș Vlad-Marius, Bourgeois Geert, Boyer Gilles, Braunsberger-Reinhold Karolin, Breyer Patrick, Brglez Milan, Bricmont Saskia, Bruna Annika, Bullmann Udo, Burkhardt Delara, Bușoi Cristian-Silviu, Bütikofer Reinhard, Buxadé Villalba Jorge, Buzek Jerzy, Calenda Carlo, Campomenosi Marco, Cañas Jordi, Caroppo Andrea, Carvalhais Isabel, Carvalho Maria da Graça, Casa David, Casanova Massimo, Caspary Daniel, Castaldo Fabio Massimo, del Castillo Vera Pilar, Cavazzini Anna, Ceccardi Susanna, Cerdas Sara, Chabaud Catherine, Chahim Mohammed, Chaibi Leila, Charanzová Dita, Chastel Olivier, Christensen Asger, Christoforou Lefteris, Cicurel Ilana, Ciuhodaru Tudor, Clune Deirdre, Comín i Oliveres Antoni, Conte Rosanna, Cormand David, Corrao Ignazio, Crețu Corina, Cseh Katalin, Cutajar Josianne, van Dalen Peter, Dalunde Jakop G., Daly Clare, D'Amato Rosa, Danjean Arnaud, Danti Nicola, Da Re Gianantonio, De Basso Ilan, De Castro Paolo, Decerle Jérémy, Delbos-Corfield Gwendoline, Deli Andor, Delli Karima, De Man Filip, De Meo Salvatore, Demirel Özlem, Deparnay-Grunenberg Anna, Deutsch Tamás, Dlabajová Martina, Dobrev Klára, Doleschal Christian, Donáth Anna Júlia, Donato Francesca, Dorfmann Herbert, Duda Jarosław, Düpont Lena, Durá Ferrandis Estrella, Durand Pascal, Ďuriš Nicholsonová Lucia, Dzhambazki Angel, Ehler Christian, Eickhout Bas, Eroglu Engin, Ertug Ismail, Estaràs Ferragut Rosa, Evren Agnès, Falcă Gheorghe, Farreng Laurence, Ferber Markus, Fernandes José Manuel, Fernández Jonás, Ferrandino Giuseppe, Ferrara Laura, Fest Nicolaus, Fidanza Carlo, Fitto Raffaele, Fitzgerald Frances, Flanagan Luke Ming, Flego Valter, Fotyga Anna, Fourlas Loucas, Fragkos Emmanouil, Frankowski Tomasz, Franssen Cindy, Franz Romeo, Freund Daniel, Fuglsang Niels, Furore Mario, Gade Søren, Gahler Michael, Gál Kinga, Gálvez Muñoz Lina, Gamon Claudia, García Del Blanco Ibán, García Muñoz Isabel, Gardiazabal Rubial Eider, Garicano Luis, Garraud Jean-Paul, Geese Alexandra, Geier Jens, Gemma Chiara, Georgiou Giorgos, Georgoulis Alexis, Geuking Helmut, Gheorghe Vlad, Giarrusso Dino, Gieseke Jens, Glavak Sunčana, Glucksmann Raphaël, Goerens Charles, González Mónica Silvana, González Pons Esteban, Gozi Sandro, Grant Valentino, Grapini Maria, Gregorová Markéta, Griset Catherine, Groothuis Bart, Grošelj Klemen, Grudler Christophe, Gualmini Elisabetta, Guerreiro Francisco, Guetta Bernard, Gusmão José, Guteland Jytte, Gyöngyösi Márton, Győri Enikő, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider Roman, Hajšel Robert, Hakkarainen Teuvo, Halicki Andrzej, Hansen Christophe, Häusling Martin, Hautala Heidi, Hava Mircea-Gheorghe, Hayer Valérie, Heide Hannes, Herbst Niclas, Herzberger-Fofana Pierrette, Hetman Krzysztof, Hlaváček Martin, Hohlmeier Monika, Hojsík Martin, Holmgren Pär, Hölvényi György, Homs Ginel Alicia, Hoogeveen Michiel, Hortefeux Brice, Hübner Danuta Maria, Huitema Jan, Ilčić Ladislav, Incir Evin, in 't Veld Sophia, Jahr Peter, Jaki Patryk, Jalkh Jean-François, Jamet France, Járóka Lívia, Jarubas Adam, Jongerius Agnes, Juknevičienė Rasa, Jurgiel Krzysztof, Jurzyca Eugen, Kaili Eva, Kaljurand Marina, Kalniete Sandra, Kammerevert Petra, Kanev Radan, Kanko Assita, Karas Othmar, Karleskind Pierre, Karlsbro Karin, Karski Karol, Katainen Elsi, Keller Fabienne, Kelly Seán, Kempa Beata, Knotek Ondřej, Kofod Peter, Kohut Łukasz, Kokalari Arba, Kokkalis Petros, Kolaja Marcel, Kolakušić Mislav, Kopacz Ewa, Kopcińska Joanna, Körner Moritz, Kósa Ádám, Köster Dietmar, Kouloglou Stelios, Kountoura Elena, Kovařík Ondřej, Kovatchev Andrey, Krasnodębski Zdzisław, Krehl Constanze, Kubilius Andrius, Kuhnke Alice, Kuhs Joachim, Kuźmiuk Zbigniew, Kyrtsos Georgios, Kyuchyuk Ilhan, Lacapelle Jean-Lin, Lagodinsky Sergey, Lalucq Aurore, Lange Bernd, Langensiepen Katrin, Laporte Hélène, Laureti Camilla, Lebreton Gilles, Leitão-Marques Maria-Manuel, Lenaers Jeroen, Lewandowski Janusz, Lexmann Miriam, Liberadzki Bogusław, Liese Peter, Limmer Sylvia, Lins Norbert, Lizzi Elena, Loiseau Nathalie, Løkkegaard Morten, López Javi, López Aguilar Juan Fernando, López Gil Leopoldo, López-Istúriz White Antonio, Lucke Karsten, Luena César, Łukacijewska Elżbieta Katarzyna, McAllister David, MacManus Chris, Madison Jaak, Majorino Pierfrancesco, Maldeikienė Aušra, Maldonado López Adriana, Manders Antonius, Mandl Lukas, Mariani Thierry, Marquardt Erik, Marques Margarida, Marques Pedro, Matias Marisa, Matić Predrag Fred, Mato Gabriel, Maurel Emmanuel, Mavrides Costas, Maxová Radka, Maydell Eva, Mazurek Beata, Mažylis Liudas, Meimarakis Vangelis, Melbārde Dace, Melo Nuno, Metsola Roberta, Metz Tilly, Meuthen Jörg, Mihaylova Iskra, Mikser Sven, Millán Mon Francisco José, Miller Leszek, Mituța Alin, Modig Silvia, Molnár Csaba, Monteiro de Aguiar Cláudia, Montserrat Dolors, Morano Nadine, Moreno Sánchez Javier, Moretti Alessandra, Motreanu Dan-Ștefan, Mureșan Siegfried, Nagtegaal Caroline, Negrescu Victor, Neumann Hannah, Nica Dan, Niebler Angelika, Niedermayer Luděk, Niinistö Ville, Nikolaou-Alavanos Lefteris, Nistor Gheorghe-Vlad, Novak Ljudmila, Novakov Andrey, Oetjen Jan-Christoph, Olekas Juozas, Olivier Philippe, O'Sullivan Grace, Paet Urmas, Pagazaurtundúa Maite, Panza Alessandro, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis Dimitrios, Patriciello Aldo, Pekkarinen Mauri, Peksa Mikuláš, Pelletier Anne-Sophie, Penkova Tsvetelina, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Petersen Morten, Picierno Pina, Picula Tonino, Pieper Markus, Pietikäinen Sirpa, Pignedoli Sabrina, Pimenta Lopes João, Pineda Manu, de la Pisa Carrión Margarita, Pisapia Giuliano, Pîslaru Dragoș, Plumb Rovana, Polčák Stanislav, Polfjärd Jessica, Pollák Peter, Ponsatí Obiols Clara, Poręba Tomasz Piotr, Procaccini Nicola, Puigdemont i Casamajó Carles, Radev Emil, Radtke Dennis, Rafaela Samira, Rafalska Elżbieta, Rangel Paulo, Regimenti Luisa, Regner Evelyn, Reintke Terry, Repasi René, Ressler Karlo, Reuten Thijs, Riba i Giner Diana, Rinaldi Antonio Maria, Rinzema Catharina, Riquet Dominique, Rodríguez Palop Eugenia, Rodríguez Ramos María Soraya, Rónai Sándor, Rondinelli Daniela, Rookmaker Dorien, Roose Caroline, Ropė Bronis, Ros Sempere Marcos, Rougé André, Ruissen Bert-Jan, Ruiz Devesa Domènec, Rzońca Bogdan, Sagartz Christian, Salini Massimiliano, Sánchez Amor Nacho, Sander Anne, Santos Isabel, Saryusz-Wolski Jacek, Satouri Mounir, Schaldemose Christel, Schaller-Baross Ernő, Schieder Andreas, Schmiedtbauer Simone, Schneider Christine, Scholz Helmut, Schreijer-Pierik Annie, Schuster Joachim, Schwab Andreas, Semsrott Nico, Sidl Günther, Silva Pereira Pedro, Šimečka Michal, Sinčić Ivan Vilibor, Sippel Birgit, Skyttedal Sara, Slabakov Andrey, Smeriglio Massimiliano, Sofo Vincenzo, Sokol Tomislav, Solé Jordi, Solís Pérez Susana, Sonneborn Martin, Spurek Sylwia, Spyraki Maria, Stancanelli Raffaele, Štefanec Ivan, Ștefănuță Nicolae, Strik Tineke, Strugariu Ramona, Szydło Beata, Søgaard-Lidell Linea, Tajani Antonio, Tang Paul, Tarabella Marc, Tarczyński Dominik, Tardino Annalisa, Tax Vera, Terras Riho, Thun und Hohenstein Róża, Tobé Tomas, Tobiszowski Grzegorz, Toia Patrizia, Tomac Eugen, Tomc Romana, Torvalds Nils, Tošenovský Evžen, Tóth Edina, Toussaint Marie, Tovaglieri Isabella, Trócsányi László, Tudorache Dragoș, Uhrík Milan, Ujhelyi István, Urbán Crespo Miguel, Urtasun Ernest, Ušakovs Nils, Uspaskich Viktor, Vaidere Inese, Vana Monika, Van Brempt Kathleen, Vandendriessche Tom, Vandenkendelaere Tom, Van Sparrentak Kim, Vautmans Hilde, Vedrenne Marie-Pierre, Verhofstadt Guy, Vilimsky Harald, Villanueva Ruiz Idoia, Villumsen Nikolaj, Vincze Loránt, Vind Marianne, Virkkunen Henna, Vitanov Petar, von Cramon-Taubadel Viola, Vondra Alexandr, Voss Axel, Vozemberg-Vrionidi Elissavet, Vrecionová Veronika, Vuolo Lucia, Vázquez Lázara Adrián, Waitz Thomas, Wallace Mick, Walsh Maria, Warborn Jörgen, Weimers Charlie, Weiss Pernille, Wieland Rainer, Wiesner Emma, Winkler Iuliu, Winzig Angelika, Wiseler-Lima Isabel, Wiśniewska Jadwiga, Wolters Lara, Yon-Courtin Stéphanie, Yoncheva Elena, Zacharopoulou Chrysoula, Zahradil Jan, Zalewska Anna, Zambelli Stefania, Zarzalejos Javier, Ždanoka Tatjana, Zdechovský Tomáš, Zīle Roberts, Zimniok Bernhard, Złotowski Kosma, Zoido Álvarez Juan Ignacio, Zorrinho Carlos, Zovko Željana, Zullo Marco, Zver Milan
Verontschuldigd:
Brunet Sylvie, Číž Miroslav, Collard Gilbert, Dreosto Marco, Melchior Karen, Michels Martina, Ripa Manuela, Sant Alfred, Šojdrová Michaela, Tolleret Irène, Vollath Bettina, Wölken Tiemo
18 mei 2022
1. Agenda van woensdag — Verzoek van de ID-Fractie
Voor 231
ECR : Aguilar, Berlato, Bourgeois, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kopcińska, Kuźmiuk, Mazurek, de la Pisa Carrión, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Tobiszowski, Tošenovský, Van Overtveldt, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Da Re, David, De Man, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Joron, Kofod, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Madison, Mariani, Panza, Rinaldi, Rougé, Tardino, Vandendriessche, Zanni, Zimniok
NI : Beghin, Bocskor, Castaldo, Deli, Donato, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Uspaskich
PPE : Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Casa, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Gahler, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Motreanu, Mureșan, Niebler, Nistor, Novak, Novakov, Patriciello, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Calenda, Gade, Kyrtsos, Rafaela
S&D : Ara-Kovács, Avram, Balt, Belka, Leitão-Marques, Olekas, Pisapia, Roberti, Toia
Tegen 244
PPE : Ochojska
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyuchyuk, Loiseau, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Nart, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Strugariu, Søgaard-Lidell, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Arena, Bartolo, Benea, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brglez, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Negrescu, Penkova, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Schaldemose, Schieder, Schuster, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tarabella, Tax, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Björk, Botenga, Daly, Georgoulis, Kokkalis, Kountoura, Matias, Modig, Papadimoulis, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Schirdewan, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Delli, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Hahn Henrike, Häusling, Hautala, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel
Onthoudingen 19
PPE : Ademov, Bilčík, Franssen, Geuking, Niedermayer, Vandenkendelaere
Renew : Cañas, Chabaud, Danti, Ijabs, Løkkegaard, Pîslaru, Riquet
S&D : Kaili, Papadakis Demetris
The Left : Pelletier
Verts/ALE : Lagodinsky, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Bauzá Díaz, Kohut, Olivier
Tegen : Beghin, Castaldo, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Rafaela, Rondinelli
2. Agenda van woensdag — Verzoek van de Fractie The Left
Voor 414
ECR : Berlato, Bourgeois, Dzhambazki, Fitto, Ilčić, Jurzyca, Mazurek, Rzońca, Slabakov, Van Overtveldt, Weimers
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Da Re, David, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Tardino, Vandendriessche, Zanni
NI : Beghin, Castaldo, Donato, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sinčić, Uspaskich
PPE : Ademov, Adinolfi Isabella, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Băsescu, Bellamy, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Casa, Christoforou, Clune, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Motreanu, Mureșan, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Štefanec, Tajani, Terras, Tomac, Tomc, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zoido Álvarez, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Azmani, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Chabaud, Chastel, Christensen, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gamon, Garicano, Gheorghe, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Hojsík, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Müller, Nagtegaal, Nart, Oetjen, Pagazaurtundúa, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Søgaard-Lidell, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benea, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, García Pérez, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaili, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Schuster, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tarabella, Tax, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kokkalis, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Schirdewan, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Delli, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Hahn Henrike, Häusling, Hautala, Herzberger-Fofana, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 37
ECR : Hoogeveen, Rookmaker, Tošenovský, Vondra
ID : Haider, Madison, Zimniok
NI : Meuthen
PPE : Alexandrov Yordanov, Asimakopoulou, Ehler, Hohlmeier, Kanev, Patriciello, Pieper, Radev, Regimenti, Schwab, Sokol, Vaidere, Zarzalejos, Zdechovský, Zver
Renew : Auštrevičius, Bauzá Díaz, Cicurel, Gade, Glück, Groothuis, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Ijabs, Mituța, Pekkarinen, Riquet
S&D : Köster
Onthoudingen 47
ECR : Aguilar, Fidanza, Fotyga, Fragkos, Jurgiel, Kempa, Kopcińska, Kuźmiuk, de la Pisa Carrión, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID : Annemans, Ceccardi, De Man, Hakkarainen, Kofod, Lebreton
PPE : Benjumea Benjumea, del Castillo Vera, Fourlas, Hava, Herbst, Maldeikienė, Polčák, Ressler, Salini, Skyttedal, Tobé
Renew : Calenda, Cañas, Charanzová, Dlabajová, Kovařík, Strugariu
S&D : Beňová, Negrescu
Verts/ALE : Lagodinsky
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Asimakopoulou, Fourlas, Glück, Hahn Svenja, Huitema, Strugariu
20.1.2023 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 21/25 |
19 mei 2022
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 19 MEI 2022
(2023/C 21/02)
Inhoud
1. |
Opening van de vergadering | 30 |
2. |
De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (debat) | 30 |
3. |
De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (debat) | 30 |
4. |
De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (ingediende ontwerpresoluties) | 32 |
5. |
Het REPowerEU-plan: Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne, met inbegrip van de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije (debat) | 32 |
6. |
Hervatting van de vergadering | 33 |
7. |
Stemmingen | 33 |
7.1. |
Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne ***I (stemming) | 33 |
7.2. |
Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I (stemming) | 33 |
7.3. |
Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I (stemming) | 34 |
7.4. |
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië (stemming) | 34 |
7.5. |
Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 (stemming) | 34 |
7.6. |
Verslag 2021 over Noord-Macedonië (stemming) | 35 |
7.7. |
Verslag 2021 over Albanië (stemming) | 35 |
7.8. |
Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus (stemming) | 35 |
7.9. |
Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen * (stemming) | 36 |
7.10. |
De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (stemming) | 36 |
7.11. |
De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (stemming) | 36 |
7.12. |
De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (stemming) | 37 |
8. |
Stemverklaringen | 38 |
9. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag | 38 |
10. |
Wijzigingen aanwijzing commissies (artikel 40 van het Reglement) | 38 |
11. |
Kredietoverschrijvingen en begrotingsbesluiten | 39 |
12. |
Ingekomen stukken | 39 |
13. |
Goedkeuring van de notulen van deze vergaderperiode en verzending van de aangenomen teksten | 39 |
14. |
Rooster van de volgende vergaderingen | 39 |
15. |
Sluiting van de vergadering | 40 |
16. |
Onderbreking van de zitting | 40 |
PRESENTIELIJST | 41 |
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN | 43 |
1. |
Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne ***I | 43 |
2. |
Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I | 44 |
3. |
Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I | 44 |
4. |
Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië | 44 |
5. |
Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 | 44 |
6. |
Verslag 2021 over Noord-Macedonië | 46 |
7. |
Verslag 2021 over Albanië | 47 |
8. |
Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus | 47 |
9. |
Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen * | 48 |
10. |
De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu | 49 |
11. |
De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne | 49 |
12. |
De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne – versterking van het vermogen van de EU om op te treden | 51 |
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN | 58 |
1. |
Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne — A9-0146/2022 — Sandra Kalniete — Voorstel van de Commissie en amendement | 58 |
2. |
Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten — C9-0155/2022 — Gehele tekst — Am 2-11 | 59 |
3. |
C9-0155/2022 — Voorstel van de Commissie | 61 |
4. |
Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen — C9-0119/2022 — Voorstel van de Commissie | 62 |
5. |
A9-0143/2022 — Dragoș Tudorache — Ontwerpresolutie (gehele tekst) | 64 |
6. |
Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 — A9-0139/2022 — Terry Reintke — Alternatieve ontwerpresolutie — Am 1 | 65 |
7. |
A9-0139/2022 — Terry Reintke — Ontwerpresolutie (gehele tekst) | 67 |
8. |
Verslag 2021 over Noord-Macedonië — A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 2 — Am 3 | 69 |
9. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 39 | 70 |
10. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — Na § 75 — Am 2 | 72 |
11. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 79 | 73 |
12. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 80/1 | 75 |
13. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 80/2 | 76 |
14. |
A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — Ontwerpresolutie (gehele tekst) | 78 |
15. |
Verslag 2021 over Albanië — A9-0131/2022 — Isabel Santos — § 2 | 79 |
16. |
A9-0131/2022 — Isabel Santos — § 3 | 81 |
17. |
A9-0131/2022 — Isabel Santos — Ontwerpresolutie (gehele tekst) | 82 |
18. |
Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen — A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 2, § 1 — Am 47 | 84 |
19. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 2, § 3, punt a — Am 48 | 85 |
20. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 3, § 1, punt 12 — Am 49 | 87 |
21. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 3, § 1, punt 12 — Am 56 | 89 |
22. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 16 — Am 57S | 90 |
23. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 27 — Am 50S | 92 |
24. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 29 — Am 51S | 93 |
25. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 46 — Am 52S | 94 |
26. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 47 — Am 58S | 96 |
27. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Overweging 3 — Am 53 | 97 |
28. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Na overweging 3 — Am 54 | 99 |
29. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Na overweging 9 — Am 46 | 100 |
30. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Overweging 12 — Am 55 | 102 |
31. |
A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Voorstel van de Commissie | 103 |
32. |
De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu — B9-0266/2022 — § 9 | 105 |
33. |
B9-0266/2022 — § 17 | 106 |
34. |
De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne — RC-B9-0281/2022 — Na § 1 — Am 3 | 108 |
35. |
RC-B9-0281/2022 — Na § 10 — Am 4 | 109 |
36. |
RC-B9-0281/2022 — Na § 17 — Am 5 | 111 |
37. |
RC-B9-0281/2022 — § 19 — Am 6 | 113 |
38. |
RC-B9-0281/2022 — Na § 25 — Am 8/1 | 114 |
39. |
RC-B9-0281/2022 — Na § 27 — Am 9 | 116 |
40. |
RC-B9-0281/2022 — Na § 27 — Am 10 | 117 |
41. |
RC-B9-0281/2022 — Na overweging F — Am 1 | 119 |
42. |
RC-B9-0281/2022 — Na overweging F — Am 2 | 120 |
43. |
De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden — RC-B9-0267/2022 — § 1 | 122 |
44. |
RC-B9-0267/2022 — § 4 — Am 1 | 123 |
45. |
RC-B9-0267/2022 — § 7 — Am 2 | 125 |
46. |
RC-B9-0267/2022 — Na § 11 — Am 4 | 126 |
47. |
RC-B9-0267/2022 — Na § 11 — Am 5/1 | 128 |
48. |
RC-B9-0267/2022 — § 14 | 129 |
49. |
RC-B9-0267/2022 — Na § 39 — Am 6 | 131 |
50. |
RC-B9-0267/2022 — § 46 — Am 7/1 | 132 |
51. |
RC-B9-0267/2022 — § 46 — Am 7/2 | 134 |
52. |
RC-B9-0267/2022 — Na § 50 — Am 8 | 135 |
Notulen van de vergadering van 19 mei 2022
VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter
1. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 08.30 uur geopend.
2. De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (debat)
Vraag met verzoek om mondeling antwoord O-000011/2022 van Sabine Verheyen, namens de commissie CULT, aan de Commissie: De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (B9-0013/2022)
Vraag met verzoek om mondeling antwoord O-000012/2022 van Sabine Verheyen, namens de commissie CULT, aan de Raad: De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (B9-0014/2022)
Dace Melbārde (ter vervanging van de auteur) licht de vragen toe.
Didier Reynders (lid van de Commissie) beantwoordt de vragen.
Het woord wordt gevoerd door Tomasz Frankowski, namens de PPE-Fractie, Alex Agius Saliba, namens de S&D-Fractie, Ilana Cicurel, namens de Renew-Fractie, Diana Riba i Giner, namens de Verts/ALE-Fractie, Christine Anderson, namens de ID-Fractie, Margarita de la Pisa Carrión, namens de ECR-Fractie, Pernando Barrena Arza, namens de The Left-Fractie, Andrea Bocskor, niet-fractiegebonden lid, Agnès Evren, Massimiliano Smeriglio, Gianantonio Da Re, Chiara Gemma, Peter Pollák, Marcos Ros Sempere, Catherine Griset, Maria Walsh, Dominique Bilde en Isabella Adinolfi.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Maria Grapini.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders.
Ontwerpresolutie tot afsluiting van het debat, ingediend op grond van artikel 136, lid 5, van het Reglement:
— |
Sabine Verheyen, namens de commissie CULT, over de totstandbrenging van de Europese onderwijsruimte tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen en leren voor een duurzaam milieu (2022/2568(RSP)) (B9-0266/2022). |
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.10 van notulen van 19.5.2022.
3. De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (debat)
Verklaring van de Commissie: De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP))
Didier Reynders (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Rasa Juknevičienė, namens de PPE-Fractie.
De Voorzitter verwelkomt namens het Parlement een delegatie van het Oekraïense parlement die op de officiële tribune heeft plaatsgenomen.
Het woord wordt gevoerd door Maria Arena, namens de S&D-Fractie, Dragoș Tudorache, namens de Renew-Fractie, Sergey Lagodinsky, namens de Verts/ALE-Fractie, Jaak Madison, namens de ID-Fractie, Anna Fotyga, namens de ECR-Fractie, Miguel Urbán Crespo, namens de The Left-Fractie, Francesca Donato, niet-fractiegebonden lid, Jeroen Lenaers, Nacho Sánchez Amor, Katalin Cseh, Alice Kuhnke, Nicolaus Fest, Witold Jan Waszczykowski, Janina Ochojska, Isabel Santos, Malik Azmani, Andrius Kubilius, Marina Kaljurand, Petras Auštrevičius, Sandra Kalniete, Bernard Guetta, Vladimír Bilčík, Raphaël Glucksmann, María Soraya Rodríguez Ramos en Pina Picierno.
VOORZITTER: Pedro SILVA PEREIRA
Ondervoorzitter
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Miriam Lexmann, Domènec Ruiz Devesa, Ivan Vilibor Sinčić, Eugen Tomac, Barry Andrews, Charlie Weimers en Marek Paweł Balt.
Het woord wordt gevoerd door Didier Reynders.
Ontwerpresoluties tot afsluiting van het debat, ingediend op grond van artikel 132, lid 2, van het Reglement:
— |
Miguel Urbán Crespo, namens de Fractie The Left, over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0272/2022); |
— |
Michael Gahler, Rasa Juknevičienė, David McAllister, Vangelis Meimarakis, Siegfried Mureșan, Paulo Rangel, Andrius Kubilius, Jerzy Buzek, Traian Băsescu, Vladimír Bilčík, Vasile Blaga, Daniel Buda, Deirdre Clune, Gheorghe Falcă, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Sandra Kalniete, Arba Kokalari, Ewa Kopacz, David Lega, Miriam Lexmann, Antonio López-Istúriz White, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Aušra Maldeikienė, Lukas Mandl, Marian-Jean Marinescu, Liudas Mažylis, Luděk Niedermayer, Gheorghe-Vlad Nistor, Janina Ochojska, Stanislav Polčák, Christian Sagartz, Radosław Sikorski, Michaela Šojdrová, Eugen Tomac, Inese Vaidere, Tom Vandenkendelaere, Isabel Wiseler-Lima en Milan Zver, namens de PPE-Fractie, over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0281/2022); |
— |
Dragoș Tudorache, Katalin Cseh, Petras Auštrevičius, Abir Al-Sahlani, Malik Azmani, Barry Andrews, Catherine Chabaud, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Anna Júlia Donáth, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Vlad Gheorghe, Bernard Guetta, Karin Karlsbro, Georgios Kyrtsos, Nathalie Loiseau, Javier Nart, Urmas Paet, Dragoș Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Michal Šimečka, Nicolae Ștefănuță, Ramona Strugariu, Hilde Vautmans en Marie-Pierre Vedrenne, namens de Renew-Fractie, over de bestrijding van straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0282/2022); |
— |
Sergey Lagodinsky, Alice Kuhnke, Tineke Strik, Francisco Guerreiro, Malte Gallée, Mounir Satouri, Terry Reintke, Bronis Ropė, Hannah Neumann, Rosa D'Amato, Katrin Langensiepen, Alviina Alametsä, Anna Cavazzini, Ignazio Corrao en Viola Von Cramon-Taubadel, namens de Verts/ALE-Fractie, over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0283/2022); |
— |
Pedro Marques, Tonino Picula en Maria Arena, namens de S&D-Fractie, over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0284/2022); |
— |
Anna Fotyga, Angel Dzhambazki, Anna Zalewska, Beata Kempa, Bogdan Rzońca, Charlie Weimers, Dominik Tarczyński, Elżbieta Rafalska, Eugen Jurzyca, Hermann Tertsch, Jacek Saryusz-Wolski, Jadwiga Wiśniewska, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová en Witold Jan Waszczykowski, namens de ECR-Fractie, over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (2022/2655(RSP)) (B9-0285/2022). |
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.11 van notulen van 19.5.2022.
4. De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (ingediende ontwerpresoluties)
Verklaringen van de Raad en de Commissie: De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP))
Het debat heeft plaatsgevonden op 4 mei 2022(punt 4 van notulen van 4.5.2022).
Ontwerpresoluties tot afsluiting van het debat, ingediend op grond van artikel 132, lid 2, van het Reglement:
— |
Luis Garicano, namens de Renew-Fractie, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0267/2022); |
— |
Markus Ferber, namens de PPE-Fractie, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0271/2022); |
— |
Marc Botenga en José Gusmão, namens de Fractie The Left, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0273/2022); |
— |
Iratxe García Pérez, Pedro Marques, Biljana Borzan, Rovana Plumb, Jonás Fernández, Agnes Jongerius, Eider Gardiazabal Rubial en Aurore Lalucq, namens de S&D-Fractie, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0278/2022); |
— |
Elżbieta Rafalska, Beata Szydło, Patryk Jaki, Dominik Tarczyński, Bogdan Rzońca, Ryszard Czarnecki, Andżelika Anna Możdżanowska, Angel Dzhambazki, Hermann Tertsch, Roberts Zīle en Adam Bielan, namens de ECR-Fractie, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0279/2022); |
— |
Sara Matthieu en Ernest Urtasun, namens de Verts/ALE-Fractie, over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (2022/2653(RSP)) (B9-0280/2022). |
Stemming: punt 7.12 van notulen van 19.5.2022.
5. Het REPowerEU-plan: Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne, met inbegrip van de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije (debat)
Verklaring van de Commissie: Het REPowerEU-plan: Europese solidariteit en energiezekerheid in het licht van de Russische invasie in Oekraïne, met inbegrip van de recente stopzetting van de gasleveringen aan Polen en Bulgarije (2022/2654(RSP))
Kadri Simson (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Cristian-Silviu Bușoi, namens de PPE-Fractie, Tsvetelina Penkova, namens de S&D-Fractie, Iskra Mihaylova, namens de Renew-Fractie, Ville Niinistö, namens de Verts/ALE-Fractie, Paolo Borchia, namens de ID-Fractie, Beata Szydło, namens de ECR-Fractie, Manon Aubry, namens de The Left-Fractie, Márton Gyöngyösi, niet-fractiegebonden lid, Eva Maydell, Marek Paweł Balt, Nicola Danti, Jordi Solé, Markus Buchheit, Nicola Procaccini, Marisa Matias, Milan Uhrík, Peter Liese, Patrizia Toia, Morten Petersen, Marie Toussaint, Harald Vilimsky, Zdzisław Krasnodębski, Silvia Modig, Mislav Kolakušić, Jerzy Buzek, Ivo Hristov, Claudia Gamon, Jutta Paulus, Angel Dzhambazki, Marc Botenga, Antonio Tajani, Jens Geier, Nils Torvalds, Ciarán Cuffe, Grzegorz Tobiszowski, Sandra Pereira, François-Xavier Bellamy, Łukasz Kohut, Klemen Grošelj, Michael Bloss, Seán Kelly, Carmen Avram, Herbert Dorfmann, Nicolás González Casares, Andrey Novakov, Robert Hajšel, José Manuel Fernandes en Angelika Niebler.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Radan Kanev, Margarida Marques, Georgios Kyrtsos, Bronis Ropė, Margarita de la Pisa Carrión en Mick Wallace.
Het woord wordt gevoerd door Kadri Simson.
Het debat wordt gesloten.
(De vergadering wordt om 11.55 uur geschorst.)
VOORZITTER: Othmar KARAS
Ondervoorzitter
6. Hervatting van de vergadering
De vergadering wordt om 12.00 uur hervat.
Het woord wordt gevoerd door Stelios Kouloglou.
7. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij deze notulen.
De uitslag van de hoofdelijke stemmingen, die als bijlage bij deze notulen wordt gevoegd, is beschikbaar op de website van het Parlement.
7.1. Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne ***I(stemming)
Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie en hun lidstaten, enerzijds, en Oekraïne, anderzijds [COM(2022)0195 — C9-0159/2022 — 2022/0138(COD)] — Commissie internationale handel. Rapporteur: Sandra Kalniete (A9-0146/2022)
(Gewone meerderheid)
VOORSTEL VAN DE COMMISSIE en AMENDEMENT
Aangenomen bij enkele stemming (P9_TA(2022)0208)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 1)
De eerste lezing door het Parlement wordt aldus beëindigd.
7.2. Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I(stemming)
Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot wijziging van Verordening (EU) 2018/1727 van het Europees Parlement en de Raad, wat betreft het bij Eurojust verzamelen, bewaren en analyseren van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden — [COM(2022)0187 — C9-0155/2022 — 2022/0130(COD)] — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken
(Gewone meerderheid)
VOORSTEL VAN DE COMMISSIE en AMENDEMENTEN
Goedgekeurd (P9_TA(2022)0209)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 2)
De eerste lezing door het Parlement wordt aldus beëindigd.
Toelichting
Voorafgaand aan de stemming, Juan Fernando López Aguilar (voorzitter van de commissie LIBE), uit hoofde van artikel 182, lid 4, van het Reglement.
7.3. Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I(stemming)
Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot wijziging van Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen — [COM(2022)0113 — C9-0119/2022 — 2022/0080(COD)] — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid
(Gewone meerderheid)
VOORSTEL VAN DE COMMISSIE
Goedgekeurd (P9_TA(2022)0210)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 3)
De eerste lezing door het Parlement wordt aldus beëindigd.
7.4. Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië (stemming)
Verslag over de tenuitvoerlegging van de associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië [2021/2237(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Dragoș Tudorache (A9-0143/2022)
(Gewone meerderheid)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P9_TA(2022)0211)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 4)
7.5. Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021(stemming)
Verslag over het verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 [2021/2180(INI)] — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Rapporteur: Terry Reintke (A9-0139/2022)
(Gewone meerderheid)
ALTERNATIEVE ONTWERPRESOLUTIE (ID-Fractie)
Verworpen
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P9_TA(2022)0212)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 5)
7.6. Verslag 2021 over Noord-Macedonië (stemming)
Verslag over het Commissieverslag 2021 over Noord-Macedonië [2021/2248(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Ilhan Kyuchyuk (A9-0133/2022)
(Gewone meerderheid)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P9_TA(2022)0213)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 6)
7.7. Verslag 2021 over Albanië (stemming)
Verslag over het Commissieverslag 2021 over Albanië [2021/2244(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Isabel Santos (A9-0131/2022)
(Gewone meerderheid)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P9_TA(2022)0214)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 7)
7.8. Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus (stemming)
Ontwerpresoluties B9-0269/2022, B9-0270/2022, B9-0274/2022, B9-0275/2022, B9-0276/2022 en B9-0277/2022
(Gewone meerderheid)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B9-0270/2022
(ter vervanging van B9-0270/2022, B9-0274/2022, B9-0275/2022, B9-0276/2022 en B9-0277/2022)
over de vervolging van de oppositie en de detentie van vakbondsleiders in Belarus,
ingediend door de volgende leden:
— |
Sandra Kalniete, Michael Gahler, Rasa Juknevičienė, David McAllister, Vangelis Meimarakis, Siegfried Mureșan, Paulo Rangel, Andrius Kubilius, Jerzy Buzek, Traian Băsescu, Vladimír Bilčík, Vasile Blaga, Daniel Buda, Deirdre Clune, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Arba Kokalari, Ewa Kopacz, David Lega, Miriam Lexmann, Antonio López-Istúriz White, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Aušra Maldeikienė, Lukas Mandl, Marian-Jean Marinescu, Liudas Mažylis, Luděk Niedermayer, Gheorghe-Vlad Nistor, Janina Ochojska, Stanislav Polčák, Christian Sagartz, Radosław Sikorski, Michaela Šojdrová, Eugen Tomac, Inese Vaidere, Isabel Wiseler-Lima en Milan Zver, namens de PPE-Fractie; |
— |
Pedro Marques, Tonino Picula, Thijs Reuten en Juozas Olekas, namens de S&D-Fractie; |
— |
Petras Auštrevičius, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Olivier Chastel, Vlad Gheorghe, Bernard Guetta, Karin Karlsbro, Georgios Kyrtsos, Urmas Paet, Frédérique Ries, Nicolae Ștefănuță, Hilde Vautmans, Nathalie Loiseau, Dragoș Tudorache, María Soraya Rodríguez Ramos en Dragoș Pîslaru, namens de Renew-Fractie; |
— |
Viola Von Cramon-Taubadel en Hannah Neumann, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Raffaele Fitto, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Witold Jan Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk, Carlo Fidanza, Adam Bielan, Alexandr Vondra, Angel Dzhambazki, Anna Fotyga, Assita Kanko, Beata Kempa, Bogdan Rzońca, Dominik Tarczyński, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Jacek Saryusz-Wolski, Jadwiga Wiśniewska, Jan Zahradil, Joanna Kopcińska en Nicola Procaccini, namens de ECR-Fractie; |
— |
Nikolaj Villumsen en Fabio Massimo Castaldo. |
Aangenomen (P9_TA(2022)0215)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 8)
(Ontwerpresolutie B9-0269/2022 komt te vervallen.)
7.9. Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen *(stemming)
Verslag over het voorstel voor een richtlijn van de Raad tot waarborging van een mondiaal minimumniveau van belastingheffing van multinationale groepen in de Unie [COM(2021)0823 — C9-0040/2022 — 2021/0433(CNS)] — Commissie economische en monetaire zaken. Rapporteur: Aurore Lalucq (A9-0140/2022)
(Gewone meerderheid)
VOORSTEL VAN DE COMMISSIE
Als geamendeerd goedgekeurd (P9_TA(2022)0216)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 9)
7.10. De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu (stemming)
Ontwerpresolutie B9-0266/2022
(Gewone meerderheid)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P9_TA(2022)0217)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 10)
7.11. De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne (stemming)
Ontwerpresoluties B9-0272/2022, B9-0281/2022, B9-0282/2022, B9-0283/2022, B9-0284/2022 en B9-0285/2022
(Gewone meerderheid)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B9-0281/2022
(ter vervanging van B9-0281/2022, B9-0282/2022, B9-0283/2022, B9-0284/2022 en B9-0285/2022)
over de strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne,
ingediend door de volgende leden:
— |
Michael Gahler, Rasa Juknevičienė, David McAllister, Vangelis Meimarakis, Siegfried Mureșan, Paulo Rangel, Andrius Kubilius, Jerzy Buzek, Traian Băsescu, Vladimír Bilčík, Vasile Blaga, Daniel Buda, Deirdre Clune, Gheorghe Falcă, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Sandra Kalniete, Arba Kokalari, Ewa Kopacz, David Lega, Miriam Lexmann, Antonio López-Istúriz White, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Aušra Maldeikienė, Lukas Mandl, Marian-Jean Marinescu, Liudas Mažylis, Luděk Niedermayer, Gheorghe-Vlad Nistor, Janina Ochojska, Stanislav Polčák, Christian Sagartz, Radosław Sikorski, Michaela Šojdrová, Eugen Tomac, Inese Vaidere, Tom Vandenkendelaere, Isabel Wiseler-Lima en Milan Zver, namens de PPE-Fractie; |
— |
Pedro Marques, Tonino Picula en Maria Arena, namens de S&D-Fractie; |
— |
Dragoș Tudorache, Katalin Cseh, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, Dita Charanzová, Olivier Chastel, Vlad Gheorghe, Bernard Guetta, Karin Karlsbro, Georgios Kyrtsos, Nathalie Loiseau, Urmas Paet, Dragoș Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Nicolae Ștefănuță, Ramona Strugariu, Hilde Vautmans en Marie-Pierre Vedrenne, namens de Renew-Fractie; |
— |
Sergey Lagodinsky, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Raffaele Fitto, Anna Fotyga, Adam Bielan, Angel Dzhambazki, Alexandr Vondra, Anna Zalewska, Assita Kanko, Beata Kempa, Bogdan Rzońca, Dominik Tarczyński, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Eugen Jurzyca, Hermann Tertsch, Jacek Saryusz-Wolski, Jadwiga Wiśniewska, Jan Zahradil, Nicola Procaccini, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Veronika Vrecionová, Witold Jan Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk, Joanna Kopcińska en Carlo Fidanza, namens de ECR-Fractie; |
— |
Fabio Massimo Castaldo. |
Aangenomen (P9_TA(2022)0218)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 11)
(Ontwerpresolutie B9-0272/2022 komt te vervallen.)
7.12. De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden (stemming)
Ontwerpresoluties B9-0267/2022, B9-0271/2022, B9-0273/2022, B9-0278/2022, B9-0279/2022 en B9-0280/2022
(Gewone meerderheid)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B9-0267/2022
(ter vervanging van B9-0267/2022, B9-0271/2022, B9-0278/2022 en B9-0280/2022)
over de sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden,
ingediend door de volgende leden:
— |
Markus Ferber, namens de PPE-Fractie; |
— |
Jonás Fernández, Agnes Jongerius, Eider Gardiazabal Rubial en Aurore Lalucq, namens de S&D-Fractie; |
— |
Luis Garicano, namens de Renew-Fractie; |
— |
Sara Matthieu en Ernest Urtasun, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Nikolaj Villumsen en Silvia Modig. |
Aangenomen (P9_TA(2022)0219)
(Bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 12)
(Ontwerpresoluties B9-0273/2022 en B9-0279/2022 komen te vervallen.)
8. Stemverklaringen
Mondelinge stemverklaringen
Verslag Dragoș Tudorache — A9-0143/2022
Seán Kelly en Vlad Gheorghe
Verslag Terry Reintke — A9-0139/2022
Seán Kelly
Verslag Ilhan Kyuchyuk — A9-0133/2022
Seán Kelly, Alexander Alexandrov Yordanov, Angel Dzhambazki en Andrey Slabakov
Verslag Isabel Santos — A9-0131/2022
Angel Dzhambazki en Andrey Slabakov
Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus — RC-B9-0270/2022
Clare Daly, Mick Wallace en Eugen Tomac
Verslag Aurore Lalucq — A9-0140/2022
Jessica Stegrud en Eugen Tomac
De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne — RC-B9-0281/2022
Clare Daly, Mick Wallace en Vlad Gheorghe
De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden — RC-B9-0267/2022
Mick Wallace, Eugen Tomac, Clare Daly en Angel Dzhambazki
Schriftelijke stemverklaringen
De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 194 van het Reglement staan op de webpagina's van de leden op de website van het Parlement.
9. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan in het document „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”, dat als bijlage bij de notulen van de vergadering wordt gevoegd en beschikbaar is op de website van het Parlement. Zij worden alleen ter informatie vermeld en veranderen niets aan de uitslag van de stemming zoals die in de plenaire vergadering is bekendgemaakt.
Het document wordt tot uiterlijk twee weken na de vergaderperiode regelmatig bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn wordt de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag afgesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
10. Wijzigingen aanwijzing commissies (artikel 40 van het Reglement)
commissie LIBE
— |
Asiel— en migratiebeheer en wijziging van Richtlijn 2003/109/EG van de Raad en het voorstel voor Verordening (EU) XXX/XXX [Fonds voor asiel en migratie] (COM(2020)0610 — C9-0309/2020 — 2020/0279(COD)) verwezen naar de bevoegde commissie: LIBE advies: AFET, BUDG, EMPL, JURI, JURI (artikel 40 van het Reglement) |
11. Kredietoverschrijvingen en begrotingsbesluiten
Overeenkomstig artikel 29 van het Financieel Reglement, heeft de Begrotingscommissie besloten haar goedkeuring te hechten aan kredietoverschrijving INF 1/2022 — Afdeling X — Europese Dienst voor extern optreden.
Overeenkomstig artikel 31, lid 3, van het Financieel Reglement, heeft de Begrotingscommissie besloten haar goedkeuring te hechten aan kredietoverschrijvingen DEC 10/2022, DEC 11/2022 — Afdeling III — Commissie van de Europese Commissie.
Overeenkomstig artikel 31, lid 4, van het Financieel Reglement, heeft de Raad van de Europese Unie besloten haar goedkeuring te hechten aan kredietoverschrijvingen DEC 10/2022, DEC 11/2022 — Afdeling III — Commissie van de Europese Commissie.
12. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
1) |
van andere instellingen
|
2) |
van de leden
|
13. Goedkeuring van de notulen van deze vergaderperiode en verzending van de aangenomen teksten
Overeenkomstig artikel 202, lid 3, van het Reglement worden de notulen van deze vergadering en de notulen van de vergadering van gisteren ter goedkeuring voorgelegd aan het Parlement bij de hervatting van de volgende vergadering.
Met instemming van het Parlement worden de tijdens deze vergaderperiode aangenomen teksten nu aan de ontvangers toegezonden.
14. Rooster van de volgende vergaderingen
De volgende vergaderingen vinden plaats van 6 juni 2022 t/m 9 juni 2022.
15. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 13.06 uur gesloten.
16. Onderbreking van de zitting
De zitting van het Europees Parlement wordt onderbroken.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Roberta Metsola
Voorzitter
19 mei 2022
Aanwezig:
Adamowicz Magdalena, Ademov Asim, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba Alex, Aguilar Mazaly, Aguilera Clara, Alametsä Alviina, Alexandrov Yordanov Alexander, Alfonsi François, Alieva-Veli Atidzhe, Al-Sahlani Abir, Amaro Álvaro, Ameriks Andris, Anderson Christine, Andrews Barry, Andrieu Eric, Androuët Mathilde, Angel Marc, Annemans Gerolf, Ansip Andrus, Ara-Kovács Attila, Arena Maria, Arias Echeverría Pablo, Arimont Pascal, Arłukowicz Bartosz, Arvanitis Konstantinos, Asimakopoulou Anna-Michelle, Aubry Manon, Auštrevičius Petras, Avram Carmen, Azmani Malik, Baldassarre Simona, Balt Marek Paweł, Bardella Jordan, Barrena Arza Pernando, Bartolo Pietro, Băsescu Traian, Basso Alessandra, Bauzá Díaz José Ramón, Bay Nicolas, Beck Gunnar, Beer Nicola, Beghin Tiziana, Beigneux Aurélia, Belka Marek, Bellamy François-Xavier, Benea Adrian-Dragoș, Benifei Brando, Benjumea Benjumea Isabel, Beňová Monika, Bentele Hildegard, Berendsen Tom, Bergkvist Erik, Berlato Sergio, Bernhuber Alexander, Biedroń Robert, Bielan Adam, Bilbao Barandica Izaskun, Bilčík Vladimír, Bilde Dominique, Bischoff Gabriele, Biteau Benoît, Bizzotto Mara, Björk Malin, Blaga Vasile, Blaško Hynek, Bloss Michael, Bocskor Andrea, Boeselager Damian, Bogovič Franc, Bonafè Simona, Bonfrisco Anna, Borchia Paolo, Botenga Marc, Botoș Vlad-Marius, Bourgeois Geert, Boyer Gilles, Braunsberger-Reinhold Karolin, Breyer Patrick, Brglez Milan, Bricmont Saskia, Brudziński Joachim Stanisław, Bruna Annika, Buchheit Markus, Bullmann Udo, Burkhardt Delara, Buschmann Martin, Bușoi Cristian-Silviu, Buxadé Villalba Jorge, Buzek Jerzy, Calenda Carlo, Campomenosi Marco, Cañas Jordi, Canfin Pascal, Carême Damien, Caroppo Andrea, Carvalhais Isabel, Carvalho Maria da Graça, Casanova Massimo, Castaldo Fabio Massimo, Cavazzini Anna, Ceccardi Susanna, Cerdas Sara, Chabaud Catherine, Chahim Mohammed, Chaibi Leila, Charanzová Dita, Chastel Olivier, Christensen Asger, Christoforou Lefteris, Cicurel Ilana, Cimoszewicz Włodzimierz, Cioloș Dacian, Ciuhodaru Tudor, Clune Deirdre, Colin-Oesterlé Nathalie, Comín i Oliveres Antoni, Conte Rosanna, Cormand David, Corrao Ignazio, Cozzolino Andrea, Crețu Corina, Cseh Katalin, Cuffe Ciarán, Cutajar Josianne, van Dalen Peter, Dalunde Jakop G., Daly Clare, D'Amato Rosa, Danjean Arnaud, Danti Nicola, Da Re Gianantonio, David Ivan, De Basso Ilan, De Castro Paolo, Decerle Jérémy, Delbos-Corfield Gwendoline, Deli Andor, De Man Filip, De Meo Salvatore, Demirel Özlem, Deparnay-Grunenberg Anna, Deutsch Tamás, Didier Geoffroy, Dlabajová Martina, Dobrev Klára, Doleschal Christian, Donáth Anna Júlia, Donato Francesca, Dorfmann Herbert, Duda Jarosław, Düpont Lena, Durand Pascal, Ďuriš Nicholsonová Lucia, Dzhambazki Angel, Ehler Christian, Eickhout Bas, Engerer Cyrus, Eroglu Engin, Ertug Ismail, Estaràs Ferragut Rosa, Evi Eleonora, Evren Agnès, Falcă Gheorghe, Farreng Laurence, Ferber Markus, Fernandes José Manuel, Fernández Jonás, Ferrandino Giuseppe, Ferrara Laura, Fest Nicolaus, Fidanza Carlo, Fitzgerald Frances, Flanagan Luke Ming, Flego Valter, Fotyga Anna, Fourlas Loucas, Fragkos Emmanouil, Frankowski Tomasz, Franssen Cindy, Franz Romeo, Freund Daniel, Fritzon Heléne, Fuglsang Niels, Furore Mario, Gade Søren, Gahler Michael, Gál Kinga, Gálvez Muñoz Lina, Gamon Claudia, Gancia Gianna, García Del Blanco Ibán, García Muñoz Isabel, Gardiazabal Rubial Eider, Garraud Jean-Paul, Geese Alexandra, Geier Jens, Gemma Chiara, Georgiou Giorgos, Georgoulis Alexis, Geuking Helmut, Gheorghe Vlad, Giarrusso Dino, Gieseke Jens, Glavak Sunčana, Glück Andreas, Glucksmann Raphaël, Goerens Charles, González Mónica Silvana, González Casares Nicolás, Gozi Sandro, de Graaff Marcel, Grant Valentino, Grapini Maria, Gregorová Markéta, Griset Catherine, Groothuis Bart, Grošelj Klemen, Grudler Christophe, Gruffat Claude, Gualmini Elisabetta, Guerreiro Francisco, Guetta Bernard, Guillaume Sylvie, Gusmão José, Guteland Jytte, Gyöngyösi Márton, Győri Enikő, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider Roman, Hajšel Robert, Hakkarainen Teuvo, Halicki Andrzej, Hansen Christophe, Häusling Martin, Hautala Heidi, Hava Mircea-Gheorghe, Hayer Valérie, Hazekamp Anja, Heide Hannes, Herbst Niclas, Herzberger-Fofana Pierrette, Hetman Krzysztof, Hlaváček Martin, Hohlmeier Monika, Hojsík Martin, Holmgren Pär, Hölvényi György, Homs Ginel Alicia, Hoogeveen Michiel, Hortefeux Brice, Hristov Ivo, Hübner Danuta Maria, Huitema Jan, Ilčić Ladislav, Incir Evin, in 't Veld Sophia, Jadot Yannick, Jahr Peter, Jakeliūnas Stasys, Jaki Patryk, Jalkh Jean-François, Jamet France, Járóka Lívia, Jarubas Adam, Jerković Romana, Jongerius Agnes, Joron Virginie, Juknevičienė Rasa, Jurgiel Krzysztof, Jurzyca Eugen, Kaili Eva, Kaljurand Marina, Kalniete Sandra, Kanev Radan, Kanko Assita, Karas Othmar, Karleskind Pierre, Karlsbro Karin, Karski Karol, Katainen Elsi, Kefalogiannis Manolis, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly Seán, Kempa Beata, Kizilyürek Niyazi, Kloc Izabela-Helena, Knotek Ondřej, Kofod Peter, Kohut Łukasz, Kokalari Arba, Kokkalis Petros, Kolaja Marcel, Kolakušić Mislav, Konečná Kateřina, Konstantinou Athanasios, Kopacz Ewa, Kopcińska Joanna, Körner Moritz, Kósa Ádám, Köster Dietmar, Kouloglou Stelios, Kountoura Elena, Kovařík Ondřej, Krasnodębski Zdzisław, Krehl Constanze, Kruk Elżbieta, Kubilius Andrius, Kuhnke Alice, Kuhs Joachim, Kuźmiuk Zbigniew, Kyrtsos Georgios, Lacapelle Jean-Lin, Lagodinsky Sergey, Lalucq Aurore, Lancini Danilo Oscar, Lange Bernd, de Lange Esther, Langensiepen Katrin, Laporte Hélène, Larrouturou Pierre, Laureti Camilla, Lebreton Gilles, Leitão-Marques Maria-Manuel, Lenaers Jeroen, Lewandowski Janusz, Lexmann Miriam, Liberadzki Bogusław, Liese Peter, Limmer Sylvia, Lins Norbert, Lizzi Elena, Loiseau Nathalie, Løkkegaard Morten, López Aguilar Juan Fernando, López Gil Leopoldo, López-Istúriz White Antonio, Lucke Karsten, Luena César, Łukacijewska Elżbieta Katarzyna, Lundgren Peter, Lutgen Benoît, McAllister David, MacManus Chris, Madison Jaak, Maestre Martín De Almagro Cristina, Majorino Pierfrancesco, Maldeikienė Aušra, Maldonado López Adriana, Manda Claudiu, Manders Antonius, Mandl Lukas, Mariani Thierry, Markey Colm, Marquardt Erik, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello Fulvio, Matias Marisa, Matić Predrag Fred, Mato Gabriel, Matthieu Sara, Maurel Emmanuel, Mavrides Costas, Maxová Radka, Maydell Eva, Mazurek Beata, Mažylis Liudas, Mebarek Nora, Meimarakis Vangelis, Melbārde Dace, Melo Nuno, Metsola Roberta, Metz Tilly, Meuthen Jörg, Mihaylova Iskra, Mikser Sven, Millán Mon Francisco José, Miller Leszek, Mituța Alin, Modig Silvia, Molnár Csaba, Monteiro de Aguiar Cláudia, Montserrat Dolors, Morano Nadine, Moreno Sánchez Javier, Moretti Alessandra, Motreanu Dan-Ștefan, Możdżanowska Andżelika Anna, Müller Ulrike, Nagtegaal Caroline, Nart Javier, Neumann Hannah, Niebler Angelika, Niedermayer Luděk, Niinistö Ville, Nikolaou-Alavanos Lefteris, Nistor Gheorghe-Vlad, Noichl Maria, Novak Ljudmila, Novakov Andrey, Ochojska Janina, Oetjen Jan-Christoph, Olekas Juozas, Olivier Philippe, O'Sullivan Grace, Paet Urmas, Pagazaurtundúa Maite, Panza Alessandro, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis Dimitrios, Patriciello Aldo, Paulus Jutta, Pedicini Piernicola, Pekkarinen Mauri, Peksa Mikuláš, Pelletier Anne-Sophie, Penkova Tsvetelina, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen Kira Marie, Petersen Morten, Picula Tonino, Pieper Markus, Pietikäinen Sirpa, Pignedoli Sabrina, Pimenta Lopes João, Pineda Manu, de la Pisa Carrión Margarita, Pisapia Giuliano, Pîslaru Dragoș, Plumb Rovana, Polčák Stanislav, Polfjärd Jessica, Pollák Peter, Ponsatí Obiols Clara, Poręba Tomasz Piotr, Procaccini Nicola, Puigdemont i Casamajó Carles, Radačovský Miroslav, Radev Emil, Radtke Dennis, Rafaela Samira, Rafalska Elżbieta, Rangel Paulo, Regimenti Luisa, Regner Evelyn, Reil Guido, Reintke Terry, Repasi René, Ressler Karlo, Reuten Thijs, Riba i Giner Diana, Rinaldi Antonio Maria, Rinzema Catharina, Ripa Manuela, Riquet Dominique, Rivasi Michèle, Rodríguez Ramos María Soraya, Rónai Sándor, Rondinelli Daniela, Rooken Rob, Rookmaker Dorien, Roose Caroline, Ropė Bronis, Ros Sempere Marcos, Rougé André, Ruissen Bert-Jan, Ruiz Devesa Domènec, Rzońca Bogdan, Salini Massimiliano, Sánchez Amor Nacho, Sander Anne, Santos Isabel, Sardone Silvia, Saryusz-Wolski Jacek, Satouri Mounir, Schaldemose Christel, Schaller-Baross Ernő, Schieder Andreas, Schmiedtbauer Simone, Schneider Christine, Scholz Helmut, Schreijer-Pierik Annie, Schuster Joachim, Schwab Andreas, Semedo Monica, Semsrott Nico, Sidl Günther, Sikorski Radosław, Silva Pereira Pedro, Šimečka Michal, Simon Sven, Sinčić Ivan Vilibor, Sippel Birgit, Skyttedal Sara, Slabakov Andrey, Smeriglio Massimiliano, Sofo Vincenzo, Sokol Tomislav, Solé Jordi, Solís Pérez Susana, Sonneborn Martin, Spurek Sylwia, Stancanelli Raffaele, Štefanec Ivan, Ștefănuță Nicolae, Stegrud Jessica, Strik Tineke, Strugariu Ramona, Szydło Beata, Søgaard-Lidell Linea, Tajani Antonio, Tang Paul, Tarabella Marc, Tarczyński Dominik, Tardino Annalisa, Tax Vera, Terheș Cristian, Terras Riho, Thaler Barbara, Thun und Hohenstein Róża, Tinagli Irene, Tobé Tomas, Tobiszowski Grzegorz, Toia Patrizia, Tomac Eugen, Tomc Romana, Toom Yana, Torvalds Nils, Tošenovský Evžen, Tóth Edina, Toussaint Marie, Tovaglieri Isabella, Tudorache Dragoș, Uhrík Milan, Ujhelyi István, Urbán Crespo Miguel, Urtasun Ernest, Ušakovs Nils, Uspaskich Viktor, Vaidere Inese, Vana Monika, Van Brempt Kathleen, Vandendriessche Tom, Vandenkendelaere Tom, Van Sparrentak Kim, Vautmans Hilde, Vedrenne Marie-Pierre, Verhofstadt Guy, Vilimsky Harald, Villanueva Ruiz Idoia, Villumsen Nikolaj, Vincze Loránt, Vind Marianne, Virkkunen Henna, Vitanov Petar, von Cramon-Taubadel Viola, Vondra Alexandr, Voss Axel, Vozemberg-Vrionidi Elissavet, Vrecionová Veronika, Vuolo Lucia, Vázquez Lázara Adrián, Wallace Mick, Walsh Maria, Warborn Jörgen, Waszczykowski Witold Jan, Weimers Charlie, Weiss Pernille, Wieland Rainer, Wiesner Emma, Wiezik Michal, Winkler Iuliu, Winzig Angelika, Wiseler-Lima Isabel, Wiśniewska Jadwiga, Wolters Lara, Yon-Courtin Stéphanie, Yoncheva Elena, Zacharopoulou Chrysoula, Zagorakis Theodoros, Zahradil Jan, Zalewska Anna, Zambelli Stefania, Zarzalejos Javier, Ždanoka Tatjana, Zdechovský Tomáš, Zīle Roberts, Zimniok Bernhard, Złotowski Kosma, Zorrinho Carlos, Zovko Željana, Zullo Marco, Zver Milan
Verontschuldigd:
Borzan Biljana, Brunet Sylvie, Číž Miroslav, Collard Gilbert, Dreosto Marco, Melchior Karen, Michels Martina, Milazzo Giuseppe, Sant Alfred, Šojdrová Michaela, Tolleret Irène, Trillet-Lenoir Véronique, Vollath Bettina, Wölken Tiemo
19 mei 2022
STEMMINGSUITSLAGEN
Afkortingen en tekens
+ |
aangenomen |
– |
verworpen |
↓ |
vervallen |
Ing. |
ingetrokken |
HS (…, …, …) |
hoofdelijke stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
ES (…, …, …) |
elektronische stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
so |
stemming in onderdelen |
as |
aparte stemming |
am |
amendement |
CA |
compromisamendement |
DD |
desbetreffend deel |
S |
amendement tot schrapping |
= |
gelijkluidende amendementen |
§ |
lid/paragraaf |
art |
artikel |
overw |
overweging |
OR |
ontwerpresolutie |
GOR |
gezamenlijke ontwerpresolutie |
1/20 |
lage drempel (1/20 van de leden) |
1/10 |
middelhoge drempel (1/10 van de leden) |
1/5 |
hoge drempel (1/5 van de leden) |
Geh. S |
geheime stemming |
1. Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne ***I
Verslag: Sandra Kalniete (A9-0146/2022)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
voorstel van de Commissie en amendement |
HS |
+ |
515, 32, 11 |
2. Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten ***I
Voorstel voor een verordening (COM(2022)0187 — C9-0155/2022 — 2022/0130(COD))
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
gehele tekst |
1 |
commissie |
|
+ |
|
2-11 |
ECR |
HS |
– |
109, 329, 150 |
|
voorstel van de Commissie |
HS |
+ |
560, 17, 18 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ECR: amendementen 2-11
3. Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen ***I
Voorstel voor een verordening (COM(2022)0113 — C9-0119/2022 — 2022/0080(COD))
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
voorstel van de Commissie |
HS |
+ |
555, 26, 21 |
4. Associatieovereenkomst tussen de EU en de Republiek Moldavië
Verslag: Dragoș Tudorache (A9-0143/2022)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 2 |
3 |
Renew |
|
+ |
|
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
↓ |
|
|
na § 27 |
4 |
Renew |
|
+ |
|
na overw A |
1 |
Renew |
|
+ |
|
2 |
Renew |
|
+ |
|
|
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
HS |
+ |
512, 43, 39 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ID: § 2
5. Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021
Verslag: Terry Reintke (A9-0139/2022)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
alternatieve ontwerpresolutie |
1 |
ID |
HS |
– |
120, 462, 14 |
§ 6 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 38 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
323, 267, 9 |
|||
§ 39 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 40 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 42 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 57 |
2 |
rapporteur |
|
+ |
|
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
|
1 |
↓ |
|
|||
2 |
↓ |
|
|||
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
HS |
+ |
429, 131, 34 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ID: amendement 1
Verzoeken om stemming in onderdelen
leden:
§ 6
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „in Hongarije, Polen en Slovenië” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 38
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „zoals het gebruik van buitensporig geweld door rechtshandhavingsinstanties tijdens protesten en aan de grenzen van de Unie” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 39
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „ook op het gebied van terrorismebestrijdings— en veiligheidsbeleid” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 40
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en rechten” en „met inbegrip van het opleggen van zeer restrictieve abortuswetgeving” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 42
1e deel |
: |
„wijst met bezorgdheid op de talrijke meldingen van aanzienlijke en systematische schendingen van de grondrechten van migranten en asielzoekers overal in de Unie en met name aan de buitengrenzen; betreurt het dat verschillende lidstaten nationale wetgeving hebben vastgesteld die de rechten van asielzoekers aanzienlijk inperkt en die in sommige gevallen zelfs een bedreiging vormt voor het non-refoulementbeginsel en het recht op een doeltreffende voorziening in rechte; betreurt het dat de Commissie ondanks verzoeken van het Parlement haar beoordeling van de verenigbaarheid van talrijke nationale wetgevingsmaatregelen op het gebied van asiel en migratie met het Unierecht niet heeft afgerond;” |
2e deel |
: |
„herhaalt dat eerbiediging van de grondrechten zoals het recht op asiel en het recht op een doeltreffende voorziening in rechte een belangrijk onderdeel is van een volledig functionerende rechtsstaat;” |
§ 57
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „verzoekt de Commissie met klem de in artikel 6, lid 1, van die verordening bedoelde procedure ten minste in het geval van Polen en Hongarije in te leiden; herinnert eraan dat de toepasbaarheid, de doelstelling en het toepassingsgebied van de verordening duidelijk zijn omschreven en niet hoeven te worden ondersteund met verdere toelichtingen; veroordeelt het besluit van de Commissie om zelfs na het arrest van het HvJ-EU dat de wettigheid en geldigheid van de verordening bevestigt, toch nog richtsnoeren te blijven opstellen;” |
2e deel |
: |
deze woorden |
6. Verslag 2021 over Noord-Macedonië
Verslag: Ilhan Kyuchyuk (A9-0133/2022)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 2 |
3 |
Verts/ALE |
HS |
+ |
368, 178, 50 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
↓ |
|
|
§ 28 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 39 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
530, 16, 56 |
na § 75 |
2 |
PPE |
HS |
+ |
382, 190, 25 |
§ 79 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
358, 219, 26 |
§ 80 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
406, 180, 17 |
|||
2/HS |
+ |
358, 196, 37 |
|||
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
HS |
+ |
508, 56, 35 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
S&D: §§ 79, 80
Verts/ALE: §§ 79, 80; amendementen 1, 2, 3
ID: §§ 2, 39, 80 (1e deel)
Verzoeken om aparte stemming
S&D: § 39
Verzoeken om stemming in onderdelen
ID:
§ 80
1e deel |
: |
„veroordeelt iedere poging om historische monumenten en/of kunstvoorwerpen te vervangen, met inbegrip van de vernieling van authentiek cultureel erfgoed en pogingen om de geschiedenis te herschrijven;” |
2e deel |
: |
„benadrukt dat dergelijke incidenten tot grote bezorgdheid leiden, onder meer in het kader van de gebrekkige uitvoering van het Verdrag inzake vriendschap, goed nabuurschap en samenwerking van 2017;” |
S&D:
§ 28
1e deel |
: |
„moedigt de stappen aan die momenteel worden ondernomen om meer vertrouwen op te bouwen tussen de gemeenschappen en in de werking van een multi-etnische samenleving en de democratie, en wijst erop hoe belangrijk het is de rechten van alle gemeenschappen te eerbiedigen en alle vormen van discriminatie daadwerkelijk aan te pakken;” |
2e deel |
: |
„moedigt de regering aan te zorgen voor een gelijke grondwettelijke bescherming van de rechten van alle etnische gemeenschappen, in voorkomend geval door middel van wetswijzigingen, en hun cultureel erfgoed, talen en tradities te beschermen en te bevorderen door middel van gelijke, inclusieve en niet-discriminerende toegang tot onderwijs en de media;” |
Diversen
Amendement 1 is ingetrokken.
7. Verslag 2021 over Albanië
Verslag: Isabel Santos (A9-0131/2022)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 2 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
389, 57, 151 |
§ 3 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
409, 57, 129 |
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
HS |
+ |
519, 52, 28 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ID: §§ 2, 3
8. Vervolging van de oppositie en detentie van vakbondsleiders in Belarus
Ontwerpresoluties: B9-0269/2022, B9-0270/2022, B9-0274/2022, B9-0275/2022, B9-0276/2022, B9-0277/2022
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B9-0270/2022 (PPE, S&D, Renew, Verts/ALE, ECR, leden) |
|||||
na overw D |
3 |
Renew |
|
+ |
|
na overw K |
1 |
S&D |
|
+ |
|
overw M |
2 |
S&D |
|
+ |
|
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B9-0269/2022 |
|
The Left |
|
↓ |
|
B9-0270/2022 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B9-0274/2022 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B9-0275/2022 |
|
Renew |
|
↓ |
|
B9-0276/2022 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B9-0277/2022 |
|
ECR |
|
↓ |
|
Diversen
Sara Matthieu ondersteunt ontwerpresolutie B9-0274/2022 eveneens.
9. Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen *
Verslag: Aurore Lalucq (A9-0140/2022)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
amendementen van de bevoegde commissie — stemming en bloc |
1-23, 26-29, 35-43 |
commissie |
|
+ |
|
art 2, § 1 |
47 |
The Left |
HS |
– |
118, 364, 113 |
art 2, § 3, punt a |
48 |
The Left |
HS |
– |
129, 341, 122 |
art 3, § 1, punt 12 |
49 |
The Left |
HS |
– |
116, 354, 126 |
56 |
Verts/ALE |
HS |
– |
171, 318, 110 |
|
art 16 |
57S |
Verts/ALE, The Left |
HS |
– |
117, 356, 126 |
art 27 |
50S |
The Left |
HS |
– |
47, 358, 194 |
24 |
commissie |
|
+ |
|
|
art 29 |
51S |
The Left |
HS |
– |
53, 345, 201 |
25 |
commissie |
|
+ |
|
|
art 46 |
52S |
The Left |
HS |
– |
116, 360, 120 |
art 47 |
58S |
Verts/ALE, The Left |
HS |
– |
118, 346, 131 |
30-34 |
commissie |
|
+ |
|
|
na art 53 |
45 |
ECR |
|
– |
|
art 55, § 1 |
44 |
ECR |
|
– |
|
overw 3 |
53 |
Verts/ALE |
HS |
– |
130, 328, 140 |
na overw 3 |
54 |
Verts/ALE |
HS |
– |
109, 325, 162 |
na overw 9 |
46 |
The Left |
HS |
– |
106, 328, 161 |
overw 12 |
55 |
Verts/ALE |
HS |
– |
162, 323, 111 |
voorstel van de Commissie |
HS |
+ |
503, 46, 48 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
The Left: amendementen 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52
Verts/ALE: amendementen 53, 54, 55, 56, 57, 58
10. De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu
Ontwerpresolutie: B9-0266/2022
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Ontwerpresolutie B9-0266/2022 (commissie CULT) |
|||||
§ 9 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
519, 59, 21 |
§ 10 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 17 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
457, 82, 61 |
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
|
+ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ID: §§ 9, 17
Verzoeken om stemming in onderdelen
ID:
§ 10
1e deel |
: |
„herinnert overheidsinstanties aan hun essentiële rol bij het zorgen voor evenwicht in de vaardighedenopleidingen die aan volwassenen worden aangeboden” |
2e deel |
: |
„en wijst er met name op dat basis—, transversale, psychosociale en zachte vaardigheden even belangrijk zijn voor de groene en de digitale transitie als technische vaardigheden;” |
11. De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne
Ontwerpresoluties: B9-0272/2022, B9-0281/2022, B9-0282/2022, B9-0283/2022, B9-0284/2022, B9-0285/2022
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B9-0281/2022 (PPE, S&D, Renew, Verts/ALE, ECR, leden) |
|||||
na § 1 |
3 |
The Left |
HS |
– |
118, 443, 25 |
§ 4 |
11 |
PPE |
|
+ |
|
na § 10 |
4 |
The Left |
HS |
– |
270, 295, 31 |
na § 17 |
5 |
The Left |
HS |
– |
101, 443, 48 |
§ 19 |
6 |
The Left |
HS |
+ |
431, 81, 75 |
§ 22 |
7 |
The Left |
|
– |
|
§ 25 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
– |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4/ES |
– |
252, 290, 48 |
|||
na § 25 |
8 |
The Left |
so |
|
|
1/HS |
– |
175, 407, 14 |
|||
2/HS |
↓ |
|
|||
na § 27 |
9 |
The Left |
HS |
– |
95, 402, 99 |
10 |
The Left |
HS |
– |
169, 362, 60 |
|
na overw F |
1 |
The Left |
HS |
– |
69, 459, 57 |
2 |
The Left |
HS |
– |
61, 452, 52 |
|
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B9-0272/2022 |
|
The Left |
|
↓ |
|
B9-0281/2022 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B9-0282/2022 |
|
Renew |
|
↓ |
|
B9-0283/2022 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B9-0284/2022 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B9-0285/2022 |
|
ECR |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
The Left: amendementen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10
Verzoeken om stemming in onderdelen
Verts/ALE:
amendement 8
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „met inbegrip van de talrijke oorlogsmisdaden in landen als Syrië, Myanmar/Birma, Irak, Afghanistan, Palestina en Jemen” |
2e deel |
: |
deze woorden |
ECR, PPE:
§ 25
1e deel |
: |
„is ingenomen met de goedkeuring door de Verkhovna Rada van ontwerpwet nr. 7304, waarbij het Internationaal Strafhof wordt gemachtigd om in Oekraïne te werken, en verzoekt de Oekraïense autoriteiten de inspanningen op het gebeid van verantwoording voor ernstige internationale misdaden te ondersteunen door het Statuut van Rome inzake het Internationaal Strafhof met spoed te ratificeren en formeel lid te worden van het Internationaal Strafhof; verzoekt de Oekraïense autoriteiten de nationale wetgeving en procedures van Oekraïne in overeenstemming te brengen met het internationaal recht en zo de nationale juridische mechanismen te versterken om straffeloosheid bij misdaden tegen te gaan, en de nationale wetgeving, met name het wetboek van strafrecht, te harmoniseren met het internationaal strafrecht en internationaal humanitair recht en een duidelijk en praktisch kader vast te stellen voor de samenwerking met het Internationaal Strafhof en andere organen die in Oekraïne gepleegde misdaden onderzoeken,” |
2e deel |
: |
„onder meer door het in mei 2021 door de Oekraïense Rada aangenomen wetsontwerp nr. 2689 tot wijziging van bepaalde rechtshandelingen inzake de handhaving van het internationaal humanitair en strafrecht, te ondertekenen;” |
3e deel |
: |
„herinnert eraan dat alle partijen bij een conflict het internationaal humanitair recht strikt moeten naleven;” |
4e deel |
: |
„roept Oekraïne op te zorgen voor een doeltreffend onderzoek naar de beschuldigingen van misbruik door Oekraïense strijders van Russische krijgsgevangenen;” |
12. De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne – versterking van het vermogen van de EU om op te treden
Ontwerpresoluties: B9-0267/2022, B9-0271/2022, B9-0273/2022, B9-0278/2022, B9-0279/2022, B9-0280/2022
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B9-0267/2022 (PPE, S&D, Renew, Verts/ALE, leden) |
|||||
§ 1 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
575, 8, 9 |
§ 4 |
1 |
The Left |
HS |
– |
48, 461, 91 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 7 |
2 |
The Left |
HS |
– |
118, 408, 74 |
§ 8 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
na § 10 |
3 |
The Left |
|
– |
|
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
na § 11 |
4 |
The Left |
HS |
– |
133, 438, 25 |
5 |
The Left |
so |
|
|
|
1/HS |
– |
265, 312, 19 |
|||
2/HS |
↓ |
|
|||
§ 13 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/ES |
+ |
382, 158, 49 |
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 14 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
542, 15, 24 |
§ 15 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 18 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 21 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 24 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
349, 221, 20 |
|||
§ 26 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
337, 233, 23 |
|||
§ 30, punt b |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 30, punt d |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 31 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 33 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 34 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 35 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
na § 39 |
6 |
The Left |
HS |
– |
143, 434, 17 |
§ 41 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 42 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 44 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/ES |
+ |
332, 248, 9 |
|||
4/ES |
+ |
300, 266, 15 |
|||
§ 45 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 46 |
7 |
The Left |
so |
|
|
1/HS |
– |
162, 369, 61 |
|||
2/HS |
– |
108, 364, 112 |
|||
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 49 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
na § 50 |
8 |
The Left |
HS |
– |
156, 323, 107 |
overw Q |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw V |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
ontwerpresolutie (gehele tekst) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B9-0267/2022 |
|
Renew |
|
↓ |
|
B9-0271/2022 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B9-0273/2022 |
|
The Left |
|
↓ |
|
B9-0278/2022 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B9-0279/2022 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B9-0280/2022 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ID: §§ 1, 14
The Left: amendementen 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8
Verzoeken om aparte stemming
Renew: §§ 24, 44
The Left: § 33
PPE: §§ 13, 49; overweging V
Verzoeken om stemming in onderdelen
Renew:
§ 34
1e deel |
: |
„benadrukt dat de Europese burgers in de Europese respons op de COVID-crisis het gevoel hadden dat de EU hen beschermde en perspectieven bood, met name door de instelling van het SURE-programma en NextGenerationEU (NGEU);” |
2e deel |
: |
„benadrukt dat noch het NGEU-fonds, noch de component herstel— en veerkrachtfonds daarvan, noch de flexibiliteit in het kader van het huidige meerjarig financieel kader (MFK) 2021–2027 volstaan om de financiële behoeften als gevolg van de oorlog in Oekraïne te dekken;” |
3e deel |
: |
„herinnert eraan dat deze instrumenten niet zijn ontworpen of opgezet in termen van omvang om de nieuwe uitdagingen als gevolg van de Russische agressie en invasie aan te pakken en tegelijkertijd de investeringen in de programma's en het beleid van de EU te handhaven, met inbegrip van belangrijke prioriteiten zoals de rechtvaardige, groene en digitale transitie;” |
§ 35
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en zo spoedig mogelijk en uiterlijk in het eerste kwartaal van 2023 met een wetgevingsvoorstel te komen voor een algehele herziening van het MFK” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 41
1e deel |
: |
„wijst op de mededeling van de Commissie over de richtsnoeren voor het begrotingsbeleid voor 2023 en haar oproep om een ondersteunend begrotingsbeleid te blijven voeren en tegelijk klaar te staan om te reageren op de veranderende economische en sociale situatie; verwacht dat de Commissie met een reeks fiscale beleidsmaatregelen komt om op economische schokken en de toename van de armoede te reageren;” |
2e deel |
: |
„verwacht in dit verband voorts dat de algemene ontsnappingsclausule geactiveerd blijft zolang de onderliggende rechtvaardiging blijft bestaan;” |
3e deel |
: |
„is van oordeel dat het teruggrijpen op de begrotingsregels in de huidige omstandigheden onbedoelde gevolgen kan hebben voor de economie van de EU en voor het vermogen van de lidstaten om de huidige crisis het hoofd te bieden;” |
§ 45
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en juridisch bindende” en „met inbegrip van een belasting op financiële transacties” |
2e deel |
: |
„en juridisch bindende” |
3e deel |
: |
„met inbegrip van een belasting op financiële transacties” |
ECR:
§ 4
1e deel |
: |
gehele tekst zonder het woord: „hernieuwbare” |
2e deel |
: |
dit woord |
§ 11
1e deel |
: |
gehele tekst zonder het woord: „hernieuwbare” en „pleit voor de snelle uitfasering van subsidies voor fossiele brandstoffen;” |
2e deel |
: |
„hernieuwbare” |
3e deel |
: |
„pleit voor de snelle uitfasering van subsidies voor fossiele brandstoffen;” |
§ 21
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „die de rechtsstaat eerbiedigen” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 30, punt d
1e deel |
: |
gehele tekst zonder het woord: „hernieuwbare” |
2e deel |
: |
dit woord |
Verts/ALE:
amendement 5
1e deel |
: |
„herinnert eraan dat de energieprijzen sinds het begin van de herfst van 2021 extreem hoog zijn, wat al vóór het begin van het conflict negatieve gevolgen had voor werknemers; merkt op dat sommige lidstaten buitengewone maatregelen hebben genomen om de stijging van de brandstofprijzen te verzachten; benadrukt echter dat deze maatregelen ontoereikend zijn om de kosten van de stijgende energieprijzen voor huishoudens echt te verlichten; verzoekt de Commissie daarom ambitieuze, gecoördineerde en duidelijke criteria te bieden voor aanvullende maatregelen ter bescherming van werknemers en huishoudens,” |
2e deel |
: |
„met name voor de plafonnering van de energieprijzen op de niveaus van voor de crisis, evenals van de prijzen van andere essentiële goederen;” |
amendement 7
1e deel |
: |
„merkt op dat grote particuliere ondernemingen, met name in de energiesector en de detailhandel in levensmiddelen, tijdens deze crisis buitengewone winsten hebben geboekt; wijst erop dat, zoals de Europese Raad heeft benadrukt, en zoals aanbevolen door internationals instellingen als de OESO of het IMF, tijdelijke belastingheffing op of regulerend ingrijpen bij onverhoopte winsten een bron van nationale overheidsfinanciering zou kunnen zijn; roept de Commissie en de lidstaten op tot coördinatie bij de uitwerking van een ambitieuze regeling voor belastingheffing op onverhoopte winsten om te voorkomen dat grote bedrijven profiteren van de oorlog, de financiering van de nodige overheidsmaatregelen en andere regulerende maatregelen, om deze te gebruiken om de sociale en economische gevolgen van de oorlog in Oekraïne voor de EU te verzachten;” |
2e deel |
: |
„verzoekt de lidstaten de prijzen en winstmarges te reguleren in sectoren waar sprake is van prijsvervalsing door kartelstructuren, met name in de brandstofsector;” |
The Left:
§ 8
1e deel |
: |
„verzoekt de Raad de lijst van personen tegen wie EU-sancties rechtstreeks zijn gericht, waaronder Russische oligarchen, uit te breiden” |
2e deel |
: |
„met de lijst van 6 000 personen die door de stichting van Navalny zijn geïdentificeerd;” |
3e deel |
: |
„roept op tot uitbreiding van de EU-sancties tot aan Rusland gelieerde media-entiteiten die actief zijn in de EU, met name het „nieuwsagentschap” InfoRos, dat gelieerd is aan de GROe (de Russische militaire inlichtingendienst);” |
§ 13
1e deel |
: |
„roept de Commissie en de lidstaten op om overheidsinvesteringen en financiële steun, met inbegrip van financiële steun van de overheid aan bedrijven die wordt verleend in het kader van de versoepeling van de regels inzake staatssteun, afhankelijk te maken van relevante eisen die verband houden met doelstellingen van het overheidsbeleid, in het bijzonder sociale, milieu— en financiële eisen, waaraan de begunstigden moeten voldoen zolang zij overheidssteun ontvangen, en tegelijkertijd te zorgen voor eerlijke en open concurrentie, gelijke concurrentievoorwaarden voor onze bedrijven” |
2e deel |
: |
„en eerbiediging van de fundamentele beginselen waarop onze interne markt is gebaseerd;” |
§ 15
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en tegelijkertijd de integriteit van de interne markt te behouden” |
2e deel |
: |
deze woorden |
PPE:
§ 18
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „roept de lidstaten op tijdelijk ontheemde Oekraïense vrouwen te helpen door universele toegang tot hoogwaardige seksuele en reproductieve gezondheidszorg te waarborgen, zonder discriminatie, dwang en misbruik, de kwestie van rechtsmiddelen aan te pakken en schendingen van de mensenrechten waarvan zij het slachtoffer zijn, te voorkomen;” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 24
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en een sociale reddingsfaciliteit met meer overheidssteun voor bestaande instrumenten die op de armsten in onze samenleving zijn gericht” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 26
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „en verklaarde dat niet in alle lidstaten het minimuminkomen boven de armoedegrens is vastgesteld” |
2e deel |
: |
deze woorden |
§ 30, punt b
1e deel |
: |
„de steun aan bedrijven in dergelijke sectoren moet worden verhoogd door te zorgen voor een soepele toepassing van de regels voor staatssteun en tegelijk eerlijke concurrentie te waarborgen,” |
2e deel |
: |
„met inachtneming van de relevante bindende duurzaamheidsvereisten die in de bedrijfsmodellen van de ondernemingen zijn geïntegreerd, zoals een verbod op collectief ontslag, meer energie-efficiëntie, extra gebruik van hernieuwbare energie en streefcijfers voor de vermindering van het gebruik van primaire materialen;” |
§ 31
1e deel |
: |
„benadrukt de recente conclusies van de Raad, waarin de lidstaten en de Commissie wordt verzocht zo goed mogelijk gebruik te blijven maken van het instrumentarium voor staatssteun, met inbegrip van het nieuwe tijdelijke crisiskader voor staatssteun;” |
2e deel |
: |
„wijst in dit verband op het ontbreken van enige duurzaamheid en sociale voorwaarden in het door de Commissie gepresenteerde kader voor staatssteun; dringt er bij de EU-instellingen en lidstaten op aan erop toe te zien dat er financiële overheidssteun voor ondernemingen voor het opvangen van de economische gevolgen van de pandemie en het conflict wordt verstrekt onder de voorwaarde dat de steun wordt gebruikt ten behoeve van de werknemers en niet voor belastingontwijking, het uitbetalen van bonussen aan bestuurders, het uitbetalen van dividenden of de terugkoop van aandelen;” |
§ 42
1e deel |
: |
„maakt van de gelegenheid gebruik om, te midden van de huidige wereldwijde geopolitieke uitdagingen, zoals de COVID-19-pandemie en de invasie van Rusland in Oekraïne, het economisch bestuur van de EU opnieuw te bezien teneinde haar beter bestand te maken tegen schokken en crises,” |
2e deel |
: |
„en haar sociale en energiedimensie te versterken; verzoekt de Commissie de alomvattende economische beleidsreactie op de huidige crisis te herzien om de economische en sociale ongelijkheden effectief aan te pakken tegen de achtergrond van de enorme investeringsbehoeften;” |
§ 44
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „een nieuw, specifiek Europees fonds (een Fonds voor strategische autonomie in Europa) om” en „te financieren”, „lock-in-effecten op fossiele brandstoffen te voorkomen” en „dringt erop aan dat bij dit alles wordt voortgeborduurd op de lessen die uit de NGEU zijn getrokken;” |
2e deel |
: |
„een nieuw, specifiek Europees fonds (een Fonds voor strategische autonomie in Europa) om” en „te financieren” |
3e deel |
: |
„lock-in-effecten op fossiele brandstoffen te voorkomen” |
4e deel |
: |
„dringt erop aan dat bij dit alles wordt voortgeborduurd op de lessen die uit de NGEU zijn getrokken;” |
§ 46
1e deel |
: |
„wijst erop dat, zoals de Europese Raad heeft benadrukt, tijdelijke belastingheffing op of regulerend ingrijpen bij onverhoopte winsten een bron van nationale overheidsfinanciering zou kunnen zijn;” |
2e deel |
: |
„roept de Commissie en de lidstaten op tot coördinatie bij de uitwerking van regelingen voor belastingheffing op onverhoopte winsten of andere regulerende maatregelen, om deze te gebruiken om de sociale en economische gevolgen van de oorlog in Oekraïne voor de EU te verzachten;” |
overweging Q
1e deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden: „overwegende dat het agentschap ook verklaard heeft dat tijdelijke fiscale maatregelen op onverhoopte winsten beschikbaar zouden kunnen worden gesteld ten behoeve van de overheidsinkomsten, om de hogere energierekeningen gedeeltelijk te compenseren;” |
2e deel |
: |
deze woorden |
19 mei 2022
1. Tijdelijke liberalisering van de handel bovenop de handelsconcessies die op Oekraïense producten van toepassing zijn krachtens de Associatieovereenkomst EU-Oekraïne — A9-0146/2022 — Sandra Kalniete — Voorstel van de Commissie en amendement
Voor 515
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Blaško, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sinčić, Sonneborn, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalniete, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Mandl, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Arena, Avram, Balt, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Chaibi, Daly, Georgoulis, Gusmão, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Guerreiro, Hahn Henrike, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 32
ID : Anderson, Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Bruna, Buchheit, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Jalkh, Jamet, Joron, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok
NI : Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
S&D : Sippel
The Left : Hazekamp, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Wallace
Onthoudingen 11
ECR : Fragkos
ID : David, Haider, Limmer, Vilimsky
NI : Bay, Donato
PPE : Bernhuber
The Left : Botenga, Pineda, Urbán Crespo
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Sippel, Wallace
2. Het bij Eurojust bewaren, analyseren en opslaan van bewijsmateriaal in verband met genocide, misdaden tegen de menselijkheid, oorlogsmisdaden en daarmee verband houdende strafbare feiten — C9-0155/2022 — Gehele tekst — Am 2-11
Voor 109
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, De Man, Garraud, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Joron, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Madison, Olivier, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky
NI : Gyöngyösi, Meuthen, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Uspaskich
PPE : Băsescu, Bentele, Bilčík, Dorfmann, Düpont, Evren, Gieseke, Hohlmeier, Juknevičienė, Kanev, Kopacz, Lexmann, McAllister, Mandl, Martusciello, Niebler, Novakov, Polčák, Ressler, Vincze, Winzig, Zdechovský, Zver
Renew : Paet
S&D : Angel, Kohut
The Left : Chaibi
Verts/ALE : Neumann
Tegen 329
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Gancia, de Graaff, Grant, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Mariani, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Beghin, Buschmann, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : Hübner, Schneider
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Eroglu, Farreng, Flego, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Avram, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Daly, Demirel, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 150
ECR : Fragkos, Jurzyca
ID : David, Kofod
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Kolakušić, Konstantinou, Kósa, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Uhrík
PPE : Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Bellamy, Benjumea Benjumea, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Duda, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jarubas, Kalniete, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niedermayer, Nistor, Novak, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zovko
Renew : Auštrevičius, Christensen, Ďuriš Nicholsonová, Gade, Hojsík, Ijabs, Løkkegaard, Søgaard-Lidell
S&D : Balt, Kaljurand, Mikser, Olekas, Pisapia
The Left : Kizilyürek, MacManus
Verts/ALE : Jakeliūnas, Ropė
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Neumann
Onthoudingen : Düpont, Győri, Járóka, Mandl, Winzig
3. C9-0155/2022 — Voorstel van de Commissie
Voor 560
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Joron, Kofod, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Madison, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Voss, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vitanov, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 17
ECR : Hoogeveen, Rooken, Rookmaker
ID : Anderson, Beck, Blaško, Buchheit, Fest, Gancia, de Graaff, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI : Donato
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 18
ECR : Fragkos, Kruk
ID : David, Mariani
NI : Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić, Uhrík
Renew : Christensen, Gade, Løkkegaard, Søgaard-Lidell
S&D : Schaldemose, Vind
The Left : Georgiou, Kizilyürek
Verts/ALE : Jakeliūnas
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
Onthoudingen : Evren
4. Verordening (EU) 2016/1628: verlenging van de bevoegdheid om gedelegeerde handelingen vast te stellen — C9-0119/2022 — Voorstel van de Commissie
Voor 555
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Joron, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Konstantinou, Kósa, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Chaibi, Daly, Demirel, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 26
ECR : Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, David, De Man, Fest, de Graaff, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Uhrík
Onthoudingen 21
ECR : Bourgeois, Fotyga, Fragkos, Jurzyca, Kloc, Lundgren, Terheș, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil, Zalewska
NI : Meuthen, Sinčić, Uspaskich
PPE : Didier
The Left : Botenga, Georgiou, Kizilyürek, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Didier
5. A9-0143/2022 — Dragoș Tudorache — Ontwerpresolutie (gehele tekst)
Voor 512
ECR : Berlato, Bielan, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Dorfmann, Duda, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Georgoulis, Gusmão, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Papadimoulis
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 43
ECR : Hoogeveen, Rooken
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Jalkh, Jamet, Joron, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Uhrík
The Left : Hazekamp, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 39
ECR : Aguilar, Bourgeois, Buxadé Villalba, Fragkos, Kanko, de la Pisa Carrión, Ruissen
ID : Hakkarainen, Kofod, Madison
NI : Buschmann, Kolakušić, Sinčić, Sonneborn, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Morano
The Left : Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Georgiou, Kizilyürek, Konečná, Maurel, Modig, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : D'Amato, Pedicini
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Montserrat, Morano
6. Verslag van de Commissie over de rechtsstaat 2021 — A9-0139/2022 — Terry Reintke — Alternatieve ontwerpresolutie — Am 1
Voor 120
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík
PPE : Martusciello, Novakov, Schwab, Vuolo
Renew : Gozi
Tegen 462
ECR : Bourgeois, Kanko
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 14
ECR : Jurzyca, Melbārde, Ruissen, Slabakov, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
NI : Kolakušić, Sinčić, Uspaskich
PPE : Hölvényi
S&D : Pisapia
Verts/ALE : Jakeliūnas
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Gozi, Pisapia, Vuolo
7. A9-0139/2022 — Terry Reintke — Ontwerpresolutie (gehele tekst)
Voor 429
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, van Dalen, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Jahr, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Simon, Skyttedal, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 131
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Uhrík, Uspaskich
PPE : Băsescu, Hölvényi, Tomc, Zver
Renew : Knotek
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 34
ECR : Bourgeois, Jurzyca, Kanko, Lundgren, Melbārde
ID : Gancia
NI : Comín i Oliveres, Kolakušić, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó
PPE : Bellamy, Colin-Oesterlé, Danjean, Didier, Duda, Evren, Frankowski, Halicki, Hetman, Hortefeux, Jarubas, Kopacz, Lewandowski, Lexmann, Łukacijewska, Morano, Sander, Sikorski, Sokol, Vincze, Winkler
Renew : Hlaváček
The Left : Konečná
Verts/ALE : Jakeliūnas
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Colin-Oesterlé
8. Verslag 2021 over Noord-Macedonië — A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 2 — Am 3
Voor 368
ECR : Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Bentele, Bernhuber, Bilčík, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Carvalho, Clune, Doleschal, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Herbst, Hölvényi, Jahr, Karas, Kokalari, Kubilius, Lexmann, Lins, Lutgen, Maldeikienė, Mandl, Markey, Martusciello, Mažylis, Monteiro de Aguiar, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Salini, Schneider, Schwab, Simon, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Walsh, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Zdechovský, Zver
Renew : Al-Sahlani, Auštrevičius, Beer, Bilbao Barandica, Boyer, Cicurel, Cseh, Danti, Decerle, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Gamon, Glück, Gozi, Grošelj, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Keller Fabienne, Körner, Loiseau, Nagtegaal, Oetjen, Petersen, Rafaela, Riquet, Semedo, Šimečka, Strugariu, Vedrenne, Verhofstadt, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou
S&D : Aguilera, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 178
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Konstantinou, Radačovský
PPE : Adamowicz, Ademov, Alexandrov Yordanov, Băsescu, Bellamy, Blaga, Buzek, Christoforou, Colin-Oesterlé, Danjean, Didier, Duda, Evren, Fourlas, Frankowski, Glavak, Halicki, Hava, Hetman, Hortefeux, Jarubas, Kanev, Kelly, Kopacz, Kovatchev, Łukacijewska, Maydell, Morano, Novakov, Radev, Sikorski, Skyttedal, Zagorakis, Zarzalejos
Renew : Alieva-Veli, Andrews, Ansip, Azmani, Bauzá Díaz, Botoș, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cioloș, Dlabajová, Flego, Gade, Garicano, Gheorghe, Goerens, Groothuis, Grudler, Hlaváček, Huitema, Katainen, Kelleher, Knotek, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Pîslaru, Rinzema, Rodríguez Ramos, Solís Pérez, Ștefănuță, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vázquez Lázara, Zullo
S&D : Agius Saliba, Ameriks, Cutajar, Hristov, Penkova, Ušakovs, Vitanov, Yoncheva
Onthoudingen 50
ECR : Jurzyca
ID : David
NI : Bay, Donato, Kolakušić, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uhrík
PPE : Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Benjumea Benjumea, Berendsen, Caroppo, van Dalen, De Meo, Dorfmann, Hansen, Hohlmeier, Kalniete, Kefalogiannis, de Lange, Lenaers, Lewandowski, López Gil, López-Istúriz White, McAllister, Manders, Mato, Meimarakis, Millán Mon, Montserrat, Ochojska, Pieper, Regimenti, Ressler, Sander, Schmiedtbauer, Schreijer-Pierik, Tajani, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Wiseler-Lima, Zoido Álvarez
Renew : Séjourné
The Left : Pineda
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Canfin
Tegen : Nagtegaal, Sander
Onthoudingen : Falcă
9. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 39
Voor 530
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Ameriks, Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Avram, Bergkvist, Bischoff, Brglez, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, Dobrev, Ertug, Fritzon, Geier, Glucksmann, González, Grapini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Hristov, Incir, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Maestre Martín De Almagro, Manda, Marques Margarida, Mebarek, Mikser, Molnár, Noichl, Olekas, Penkova, Picierno, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Rónai, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Sippel, Tang, Tarabella, Tax, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Chaibi, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 16
ID : David, de Graaff
NI : Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský
S&D : Balt, Biedroń, Marques Pedro, Papadakis Demetris, Silva Pereira
The Left : Demirel, Georgiou, Kizilyürek, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda
Onthoudingen 56
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión
ID : Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI : Kolakušić, Sinčić, Sonneborn
PPE : Didier
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Angel, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bonafè, Cozzolino, De Castro, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, González Casares, Gualmini, Homs Ginel, Jerković, Laureti, Luena, Majorino, Maldonado López, Matić, Maxová, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Picula, Pisapia, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Smeriglio, Tinagli
The Left : Botenga, Daly
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Didier
Tegen : Wallace
Onthoudingen : Marques Pedro, Papadakis Demetris, Picierno, Silva Pereira
10. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — Na § 75 — Am 2
Voor 382
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni
NI : Bocskor, Buschmann, Deli, Deutsch, Furore, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Andrews, Ansip, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, in 't Veld, Karleskind, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Pîslaru, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Solís Pérez, Ștefănuță, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Hajšel, Hristov, Kohut, Penkova, Picierno, Vitanov, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä
Tegen 190
ECR : Fragkos
ID : Zimniok
NI : Comín i Oliveres, Konstantinou, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó
Renew : Al-Sahlani, Auštrevičius, Cseh, Ďuriš Nicholsonová, Gamon, Grošelj, Hojsík, Ijabs, Karlsbro, Petersen, Rafaela, Šimečka, Strugariu, Wiesner, Wiezik
S&D : Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 25
ECR : Hoogeveen, Rooken
ID : Haider, Hakkarainen, Kofod, Madison, Vilimsky
NI : Bay, Beghin, Castaldo, Donato, Ferrara, Gemma, Giarrusso, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Rondinelli, Sinčić
PPE : Bilčík
Renew : Bilbao Barandica
The Left : Botenga, Pimenta Lopes, Pineda
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Pimenta Lopes, Zimniok
Tegen : in 't Veld, Picierno
11. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 79
Voor 358
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Bocskor, Buschmann, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalniete, Kanev, Karas, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Andrews, Ansip, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Danti, Decerle, Dlabajová, Durand, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Karleskind, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Pîslaru, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Solís Pérez, Ștefănuță, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Gálvez Muñoz, García Muñoz, Hajšel, Hristov, Kohut, Penkova, Pisapia, Vitanov, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alfonsi
Tegen 219
ECR : Fragkos
ID : Anderson, Annemans, Beck, Buchheit, David, De Man, Fest, de Graaff, Kuhs, Limmer, Reil, Vandendriessche
NI : Bay, Beghin, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Rondinelli
PPE : Bogovič, Novak, Tomc
Renew : Al-Sahlani, Auštrevičius, Cseh, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Gamon, Grošelj, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Petersen, Rafaela, Šimečka, Strugariu, Wiesner, Wiezik
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Pereira Sandra
Verts/ALE : Alametsä, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 26
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Hoogeveen, de la Pisa Carrión, Rooken, Stegrud, Weimers
ID : Blaško, Haider, Hakkarainen, Kofod, Madison, Vilimsky
NI : Kolakušić, Sinčić, Uspaskich
PPE : Asimakopoulou, van Dalen, Juknevičienė, Kefalogiannis, Meimarakis, Vozemberg-Vrionidi, Zagorakis, Zver
Renew : Bilbao Barandica
S&D : Liberadzki
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Alfonsi
Onthoudingen : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
12. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 80/1
Voor 406
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Buschmann, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Ameriks, Hajšel, Hristov, Olekas, Penkova, Ušakovs, Vitanov, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Evi
Tegen 180
ID : de Graaff
NI : Beghin, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Rondinelli
PPE : Bogovič, Zver
Renew : Karlsbro, Šimečka
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 17
ECR : Jurzyca
NI : Kolakušić, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uspaskich
PPE : Juknevičienė
S&D : Cimoszewicz, Cutajar, Gálvez Muñoz, García Muñoz, Kohut, Pisapia, Smeriglio
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
13. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — § 80/2
Voor 358
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bocskor, Buschmann, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Andrews, Ansip, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Botoș, Calenda, Cañas, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cioloș, Dlabajová, Eroglu, Flego, Gade, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Hahn Svenja, Hlaváček, Huitema, Karleskind, Katainen, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Pîslaru, Rinzema, Rodríguez Ramos, Séjourné, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Zullo
S&D : Ameriks, Cimoszewicz, Hajšel, Hristov, Liberadzki, Penkova, Ušakovs, Vitanov, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Tegen 196
ID : de Graaff, Haider, Kofod, Vilimsky
NI : Beghin, Castaldo, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Rondinelli
PPE : Bogovič
Renew : Al-Sahlani, Auštrevičius, Cseh, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Gamon, Grošelj, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Petersen, Rafaela, Strugariu, Wiesner, Wiezik
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 37
ECR : Jurzyca
ID : Hakkarainen, Madison
NI : Bay, Donato, Kolakušić, Konstantinou, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uspaskich
PPE : Juknevičienė
Renew : Bilbao Barandica, Boyer, Canfin, Cicurel, Danti, Decerle, Durand, Farreng, Grudler, Guetta, Hayer, Keller Fabienne, Loiseau, Riquet, Semedo, Vedrenne, Yon-Courtin, Zacharopoulou
S&D : Cutajar, García Muñoz, Kohut, Pisapia
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
14. A9-0133/2022 — Ilhan Kyuchyuk — Ontwerpresolutie (gehele tekst)
Voor 508
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Karas, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Mažylis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Vitanov, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Barrena Arza, Björk, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Modig, Papadimoulis, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 56
ECR : Dzhambazki, Hoogeveen, Lundgren, Rooken, Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
PPE : Ademov, Alexandrov Yordanov, Asimakopoulou, Hölvényi, Zagorakis
S&D : Hristov, Liberadzki
The Left : Hazekamp, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 35
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión, Ruissen
NI : Sinčić, Sonneborn, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Didier, Evren, Halicki, Hortefeux, Kanev, Maydell, Meimarakis, Morano, Radev, Sander, Vozemberg-Vrionidi
The Left : Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Georgiou, Konečná, Maurel, Pelletier, Pineda, Wallace
Verts/ALE : Pedicini
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Fragkos, Slabakov
Onthoudingen : Asimakopoulou, Novakov, Papadakis Demetris
15. Verslag 2021 over Albanië — A9-0131/2022 — Isabel Santos — § 2
Voor 389
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Băsescu, Bilčík, Carvalho, Fernandes, Geuking, Glavak, Hortefeux, Karas, Kokalari, Lexmann, Maydell, Monteiro de Aguiar, Motreanu, Niedermayer, Nistor, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Rangel, Ressler, Sokol, Virkkunen, Wieland, Zdechovský, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Barrena Arza, Björk, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Modig, Papadimoulis, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 57
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Lundgren, Rooken, Ruissen, Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
PPE : Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Evren, Sander
Renew : Eroglu
S&D : Hristov, Ušakovs
The Left : Hazekamp
Onthoudingen 151
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Kolakušić, Meuthen, Sinčić
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Christoforou, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kelly, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Montserrat, Niebler, Novak, Ochojska, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Regimenti, Salini, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zver
Renew : Calenda
S&D : Hajšel
The Left : Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Konečná, Maurel, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Hortefeux
16. A9-0131/2022 — Isabel Santos — § 3
Voor 409
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Băsescu, Bilčík, Carvalho, Fernandes, Glavak, Kokalari, Lexmann, Martusciello, Monteiro de Aguiar, Motreanu, Niedermayer, Nistor, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Pollák, Rangel, Ressler, Sokol, Zdechovský, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Barrena Arza, Björk, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 57
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Lundgren, Rooken, Ruissen, Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
PPE : Bellamy, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Evren, Hortefeux, Morano, Sander
S&D : Hristov
The Left : Hazekamp
Onthoudingen 129
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión
NI : Kolakušić, Meuthen, Sinčić
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Christoforou, Clune, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kelly, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Montserrat, Novak, Novakov, Ochojska, Polfjärd, Radev, Radtke, Regimenti, Salini, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zver
Renew : Calenda
The Left : Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Konečná, Maurel, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda
17. A9-0131/2022 — Isabel Santos — Ontwerpresolutie (gehele tekst)
Voor 519
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Barrena Arza, Björk, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kountoura, MacManus, Matias, Modig, Papadimoulis, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 52
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Kloc, Lundgren, Rooken, Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
PPE : van Dalen, Hortefeux
S&D : Hristov
The Left : Hazekamp, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 28
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión, Ruissen
NI : Buschmann, Kolakušić, Sinčić, Ždanoka
PPE : Bellamy, Colin-Oesterlé, Danjean, Didier, Evren, Morano, Sander, Voss
Renew : Calenda
The Left : Aubry, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Georgiou, Konečná, Maurel, Pelletier, Pineda, Wallace
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Hortefeux, Papadakis Demetris
18. Minimumniveau van belastingheffing voor multinationale groepen — A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 2, § 1 — Am 47
Voor 118
ECR : Fragkos
ID : Blaško, David
NI : Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Sonneborn, Uhrík, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Carvalho, Tomac
S&D : Bergkvist, Brglez, Ciuhodaru, Cozzolino, Grapini, Liberadzki, Noichl
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 364
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Beňová, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir, Pisapia
The Left : MacManus
Onthoudingen 113
NI : Beghin, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Gyöngyösi, Kolakušić
PPE : Weiss
Renew : Durand
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Bergkvist, Carvalho, Weiss
19. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 2, § 3, punt a — Am 48
Voor 129
ECR : Kloc
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, David, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Beghin, Buschmann, Comín i Oliveres, Donato, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Sonneborn, Ždanoka
Renew : Vautmans
S&D : Brglez, Cozzolino, Liberadzki, Noichl
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 341
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, de Graaff, Grant, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gemma, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Beňová, Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
Verts/ALE : Breyer
Onthoudingen 122
ID : Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Haider, Kuhs, Limmer, Reil, Vilimsky, Zimniok
NI : Kolakušić, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
PPE : Weiss
Renew : Durand
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : MacManus
Verts/ALE : Jakeliūnas
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Breyer, Gemma
Tegen : Vautmans, Weiss
20. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 3, § 1, punt 12 — Am 49
Voor 116
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, David, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Radačovský, Rondinelli, Sonneborn, Uhrík, Ždanoka
S&D : Beňová, Brglez, Cozzolino, Gálvez Muñoz, González, González Casares, Liberadzki, Sippel, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, D'Amato, Delbos-Corfield, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Hahn Henrike, Jadot, Keller Ska, Lamberts, Langensiepen, Matthieu, Metz, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Solé, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener
Tegen 354
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, de Graaff, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Madison, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
The Left : MacManus
Verts/ALE : Breyer, Gregorová, Jakeliūnas, Kolaja, Peksa
Onthoudingen 126
ECR : Fragkos
ID : Beck
NI : Puigdemont i Casamajó, Sinčić
PPE : Weiss
Renew : Grošelj
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Georgiou, Kizilyürek
Verts/ALE : Boeselager, Cuffe, Dalunde, Deparnay-Grunenberg, Guerreiro, Herzberger-Fofana, Holmgren, Kuhnke, Lagodinsky, Marquardt, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Ripa, Semsrott, Spurek, von Cramon-Taubadel
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Beck, Weiss
21. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 3, § 1, punt 12 — Am 56
Voor 171
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Sofo, Stancanelli, Wiśniewska
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, David, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Uhrík, Ždanoka
PPE : van Dalen, Franssen, Geuking, Martusciello, Vandenkendelaere
Renew : Hojsík
S&D : Brglez, Burkhardt, Ciuhodaru, Cozzolino, Ertug, Grapini, Majorino, Noichl, Repasi, Sippel, Toia, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 318
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, Ceccardi, De Man, Fest, de Graaff, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Gahler, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
The Left : MacManus
Onthoudingen 110
ECR : Fragkos
NI : Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić
PPE : Arimont, Weiss
Renew : Grošelj
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Cuffe, O'Sullivan
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Weiss, Wiśniewska
22. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 16 — Am 57S
Voor 117
ID : de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : van Dalen
S&D : Brglez, Noichl, Olekas
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 356
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Garraud, Grant, Griset, Haider, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Cutajar
Verts/ALE : Jadot
Onthoudingen 126
ID : Annemans, David, De Man, Gancia, Hakkarainen, Kofod, Vandendriessche
NI : Kolakušić, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : MacManus
23. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 27 — Am 50S
Voor 47
ID : de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
S&D : Brglez
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Tegen 358
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Cutajar
Onthoudingen 194
ID : Annemans, David, De Man, Hakkarainen, Kofod, Vandendriessche
NI : Comín i Oliveres, Donato, Kolakušić, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : MacManus
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
24. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 29 — Am 51S
Voor 53
ID : David, de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
S&D : Brglez
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Reintke
Tegen 345
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Gancia, Grant, Haider, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Madison, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Cutajar, Pisapia
The Left : MacManus
Onthoudingen 201
ID : Androuët, Annemans, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, De Man, Garraud, Griset, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé, Vandendriessche
NI : Kolakušić, Uhrík, Uspaskich
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
25. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 46 — Am 52S
Voor 116
ID : David, de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : Ressler
S&D : Brglez, Noichl
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 360
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Olivier, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Cutajar
The Left : MacManus
Onthoudingen 120
ECR : Fragkos
ID : Mariani, Panza
NI : Sinčić, Uhrík, Uspaskich
Renew : Durand
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Mariani
26. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Artikel 47 — Am 58S
Voor 118
ID : David
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Uhrík, Ždanoka
Renew : Calenda
S&D : Brglez, Noichl
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 346
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, de Graaff, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Madison, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Cutajar
Onthoudingen 131
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Uspaskich
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
27. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Overweging 3 — Am 53
Voor 130
ECR : Czarnecki
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn
PPE : Arimont, Franssen, Vandenkendelaere
Renew : Durand
S&D : Brglez, Burkhardt, Noichl
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Demirel, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 328
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, Ceccardi, De Man, Fest, de Graaff, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
The Left : Björk, Daly, Flanagan, Hazekamp, MacManus, Wallace
Onthoudingen 140
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Fragkos, Sofo, Stancanelli
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, David, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Donato, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Uhrík
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE : Cuffe, O'Sullivan
28. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Na overweging 3 — Am 54
Voor 109
ID : de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn
PPE : Arimont, van Dalen, Franssen, Vandenkendelaere
Renew : Durand, Guetta
S&D : Ara-Kovács, Brglez, Burkhardt, Dobrev, Liberadzki, Molnár, Noichl, Rónai
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 325
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, De Man, Fest, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
The Left : Daly, Flanagan, Hazekamp, MacManus, Wallace
Verts/ALE : Gregorová, Kolaja
Onthoudingen 162
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Sofo, Stancanelli
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Donato, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Ponsatí Obiols, Radačovský, Sinčić, Uhrík
PPE : Lutgen
Renew : Hojsík
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Castro, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Björk, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Verts/ALE : Cuffe, O'Sullivan, Peksa
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Guetta
Onthoudingen : Breyer
29. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Na overweging 9 — Am 46
Voor 106
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, David, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Rondinelli, Sonneborn, Uhrík, Ždanoka
S&D : Beňová, Brglez, Sippel
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Hahn Henrike, Jadot, Keller Ska, Lamberts, Langensiepen, Matthieu, Metz, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener
Tegen 328
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Annemans, Blaško, Ceccardi, De Man, de Graaff, Hakkarainen, Kofod, Madison, Vandendriessche
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir
The Left : MacManus
Verts/ALE : Breyer, Gregorová, Kolaja, Rivasi
Onthoudingen 161
ECR : Fragkos
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, Fest, Gancia, Grant, Haider, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Comín i Oliveres, Kolakušić, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Sinčić
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Benifei, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Boeselager, Cuffe, Dalunde, Guerreiro, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jakeliūnas, Kuhnke, Lagodinsky, Marquardt, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Riba i Giner, Ripa, Spurek, Strik, von Cramon-Taubadel
30. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Overweging 12 — Am 55
Voor 162
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Sofo, Stancanelli
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, David, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
PPE : Arimont, van Dalen, Franssen, Vandenkendelaere
Renew : Durand, Hojsík
S&D : Brglez, Burkhardt, Gálvez Muñoz, Majorino, Noichl, Repasi, Sippel, Toia, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Toussaint, Urtasun, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 323
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stegrud, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Annemans, Beck, Blaško, Buchheit, Ceccardi, De Man, Fest, de Graaff, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Bergkvist, Cutajar, De Basso, Fritzon, Grapini, Guteland, Incir
The Left : MacManus
Onthoudingen 111
ID : Gancia
NI : Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uhrík
Renew : Canfin
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Cuffe, O'Sullivan
31. A9-0140/2022 — Aurore Lalucq — Voorstel van de Commissie
Voor 503
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Melbārde, Sofo, Stancanelli
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Kolakušić, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Demirel, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 46
ECR : Brudziński, Fotyga, Hoogeveen, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Poręba, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Złotowski
ID : Anderson, Beck, Blaško, Buchheit, Fest, de Graaff, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Limmer, Madison, Reil, Zimniok
NI : Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
The Left : Daly, Flanagan, Wallace
Onthoudingen 48
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fragkos, Ilčić, Jurzyca, Kanko, Lundgren, de la Pisa Carrión, Procaccini, Ruissen, Slabakov, Terheș, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle
ID : David, Haider, Vilimsky
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Sinčić, Tóth, Uhrík
PPE : Štefanec
S&D : Cutajar
The Left : Björk, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Villanueva Ruiz
Tegen : Wiśniewska
32. De Europese onderwijsruimte tot stand brengen tegen 2025 — microcredentials, individuele leerrekeningen, en leren voor een duurzaam milieu — B9-0266/2022 — § 9
Voor 519
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Blaško
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 59
ECR : Hoogeveen, Lundgren, Rooken, Ruissen, Stegrud, Weimers
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Uhrík
PPE : van Dalen
The Left : Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Onthoudingen 21
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Jurzyca, de la Pisa Carrión, Terheș
ID : Annemans, De Man, Haider, Hakkarainen, Kofod, Lizzi, Madison, Vandendriessche, Vilimsky
NI : Donato, Kolakušić, Meuthen, Sinčić
The Left : Botenga, Georgiou, Kizilyürek
33. B9-0266/2022 — § 17
Voor 457
ECR : Melbārde, Zīle
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 82
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Hoogeveen, Kruk, Legutko, Lundgren, de la Pisa Carrión, Rooken, Ruissen, Stegrud, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Weimers, Zahradil
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Donato, Konstantinou, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Uhrík
PPE : Benjumea Benjumea, van Dalen, Skyttedal
Renew : Knotek
Onthoudingen 61
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Mazurek, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID : Bonfrisco
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Lexmann
Renew : Al-Sahlani, Azmani, Groothuis, Huitema, Nagtegaal, Rinzema, Wiesner
S&D : Schaldemose, Vind
Verts/ALE : Jakeliūnas
34. De strijd tegen straffeloosheid met betrekking tot oorlogsmisdaden in Oekraïne — RC-B9-0281/2022 — Na § 1 — Am 3
Voor 118
ECR : Czarnecki, Fragkos, Kloc
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, Fest, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Buschmann, Comín i Oliveres, Gyöngyösi, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Sinčić, Sonneborn, Uhrík, Uspaskich
PPE : Bușoi, Ehler, Hohlmeier, Lins, Schreijer-Pierik, Schwab
Renew : Farreng, Grudler, Guetta
S&D : Brglez, Hristov, Köster, Krehl, Liberadzki, López, Noichl, Papadakis Demetris, Regner, Schieder, Sidl, Sippel, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Wallace
Verts/ALE : D'Amato, Evi, Jakeliūnas, Pedicini, Rivasi, Ropė
Tegen 443
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Annemans, De Man, de Graaff, Hakkarainen, Madison, Vandendriessche
NI : Beghin, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Radačovský, Rondinelli
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, Maldeikienė, Manders, Mandl, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel
Onthoudingen 25
ECR : Hoogeveen, Rooken
ID : David
NI : Kolakušić, Konstantinou, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
PPE : Doleschal, Fitzgerald, Kelly, Markey, Niedermayer, Walsh
Renew : Grošelj
S&D : Bartolo, Hajšel, Smeriglio
The Left : Björk, Hazekamp, Modig, Villumsen
Verts/ALE : Vana, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ertug, Heide, Yoncheva
Tegen : Farreng, Guetta, Lins, Schreijer-Pierik
Onthoudingen : Clune
35. RC-B9-0281/2022 — Na § 10 — Am 4
Voor 270
ECR : Rookmaker
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Fitzgerald, Kelly, Markey, Walsh
Renew : Bilbao Barandica
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 295
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Garraud, de Graaff, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Botoș, Calenda, Cañas, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cioloș, Cseh, Danti, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Grošelj, Hahn Svenja, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Zullo
Onthoudingen 31
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Jurzyca, Rooken
ID : David
NI : Bay, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić, Uhrík
PPE : Lutgen
Renew : Boyer, Canfin, Cicurel, Decerle, Farreng, Gozi, Grudler, Guetta, Hayer, Karleskind, Keller Fabienne, Loiseau, Vedrenne, Yon-Courtin, Zacharopoulou
S&D : Hristov
The Left : Kountoura
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Clune, Kountoura, Limmer
36. RC-B9-0281/2022 — Na § 17 — Am 5
Voor 101
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Annemans, Baldassarre, Basso, Beck, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Kuhs, Lancini, Limmer, Lizzi, Madison, Panza, Reil, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zimniok
NI : Buschmann, Comín i Oliveres, Giarrusso, Gyöngyösi, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Sonneborn, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Niebler
S&D : Beňová, Brglez, Liberadzki, Papadakis Demetris, Pisapia, Tarabella, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Papadimoulis, Pelletier, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bricmont, Carême, Cormand, Corrao, Delbos-Corfield, Gruffat, Jadot, Langensiepen, Metz, Peter-Hansen, Roose, Satouri, Toussaint
Tegen 443
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : de Graaff
NI : Beghin, Bocskor, Castaldo, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Járóka, Kósa, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Rondinelli, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Bloss, Boeselager, Breyer, Cavazzini, Cuffe, Dalunde, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Marquardt, Matthieu, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Ropė, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 48
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Rooken, Rookmaker, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé, Zanni
NI : Donato, Kolakušić, Konstantinou, Radačovský, Sinčić, Uhrík
PPE : Lutgen
Renew : Grošelj
S&D : Andrieu, Cozzolino, Glucksmann, Guillaume, Hajšel, Lalucq, Maldonado López, Mebarek
The Left : Björk, Modig
Verts/ALE : D'Amato, Evi, Jakeliūnas, Lagodinsky, Pedicini, Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Zanni
Tegen : Pimenta Lopes
37. RC-B9-0281/2022 — § 19 — Am 6
Voor 431
ECR : Bourgeois, Jurzyca, Kanko, Melbārde, Rookmaker, Tošenovský, Vrecionová, Zahradil, Zīle
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bonfrisco, Bruna, David, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Kofod, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Olivier, Rougé
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn
PPE : Adamowicz, Adinolfi Isabella, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Carvalho, Clune, Colin-Oesterlé, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Kalniete, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, de Lange, Lenaers, Liese, Lins, Maldeikienė, Manders, Markey, Maydell, Meimarakis, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novakov, Ochojska, Pieper, Polčák, Polfjärd, Radev, Radtke, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Tajani, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Warborn, Weiss, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zdechovský, Zovko
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 81
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Vondra, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Złotowski
ID : Anderson, Baldassarre, Beck, Buchheit, Fest, de Graaff, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Arias Echeverría, Benjumea Benjumea, Caroppo, Christoforou, van Dalen, Geuking, Hölvényi, Lexmann, Martusciello, Mato, Melo, Millán Mon, Patriciello, Salini, Štefanec, Vincze, Zarzalejos
Verts/ALE : Lamberts
Onthoudingen 75
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Lundgren, Rooken, Stegrud, Weimers
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Basso, Bizzotto, Blaško, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Lancini, Lizzi, Madison, Mariani, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Donato, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
PPE : Ademov, Alexandrov Yordanov, Bellamy, Buzek, Falcă, Ferber, Fernandes, Gieseke, Glavak, Hava, Jarubas, Kanev, Kubilius, Lewandowski, López Gil, Lutgen, Mažylis, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Novak, Pereira Lídia, Pollák, Rangel, Regimenti, Ressler, Sokol, Terras, Vuolo, Wieland, Zoido Álvarez, Zver
S&D : Pisapia
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Christoforou
38. RC-B9-0281/2022 — Na § 25 — Am 8/1
Voor 175
ECR : Bourgeois, Kanko, Rookmaker
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bruna, Casanova, Ceccardi, Conte, David, De Man, Gancia, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Lizzi, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Radačovský, Rondinelli, Sonneborn, Uhrík, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Fitzgerald, Jahr, Kelly, Mandl, Markey, Martusciello, Walsh
Renew : Gamon
S&D : Bergkvist, Brglez, Cozzolino, De Basso, Fritzon, Guteland, Incir, Köster, Larrouturou, Liberadzki, Olekas, Papadakis Demetris, Van Brempt
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 407
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Beck, Borchia, Buchheit, Campomenosi, Da Re, Fest, Grant, Kuhs, Limmer, Reil, Vilimsky, Zimniok
NI : Bocskor, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Gál, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Puigdemont i Casamajó, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Homs Ginel, Hristov, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Onthoudingen 14
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Rooken
ID : Madison, Mariani
NI : Bay, Kolakušić, Sinčić
PPE : Niedermayer
S&D : Hajšel, Majorino, Pisapia, Sippel
Verts/ALE : Jadot
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Clune
Tegen : Jahr
39. RC-B9-0281/2022 — Na § 27 — Am 9
Voor 95
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Poręba, Procaccini, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Bardella
NI : Buschmann, Gyöngyösi
PPE : Patriciello, Polčák
Renew : Andrews, Grošelj, Kelleher
S&D : Andrieu, Bergkvist, Glucksmann, Guillaume, Lalucq, Larrouturou, Liberadzki, Mebarek, Tinagli
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alfonsi, Biteau, Bloss, Carême, Gruffat, Metz, Roose, Ropė, Satouri
Tegen 402
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Fidanza, Hoogeveen, Jurzyca, Kanko, Karski, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Rafalska, Stegrud, Tarczyński, Tošenovský, Vondra, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Beck, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok
NI : Bocskor, Castaldo, Deli, Deutsch, Donato, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Pereira Lídia, Pieper, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Köster, Krehl, Lange, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Cormand, Corrao, Delbos-Corfield, Geese, Herzberger-Fofana, Holmgren, Kolaja, Peter-Hansen, Reintke, Strik, Toussaint, Van Sparrentak
Onthoudingen 99
ECR : Fragkos, Lundgren, Rooken, Rookmaker, Vrecionová, Zahradil
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Gancia, Grant, Haider, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Beghin, Comín i Oliveres, Giarrusso, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uspaskich
Renew : Pekkarinen
S&D : Brglez, Cozzolino, Kohut, Pisapia, Toia
Verts/ALE : Alametsä, Boeselager, Breyer, Bricmont, Cavazzini, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Gregorová, Guerreiro, Hahn Henrike, Jadot, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Semsrott, Solé, Spurek, Urtasun, Vana, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Cormand, Delbos-Corfield, Kanko, Toussaint
Tegen : Bardella, Bergkvist
Onthoudingen : Castaldo, Gemma, Holmgren, Kolaja, Van Sparrentak
40. RC-B9-0281/2022 — Na § 27 — Am 10
Voor 169
ECR : Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Annemans, De Man, Haider, Jalkh, Kofod, Vandendriessche, Vilimsky
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sonneborn, Ždanoka
S&D : Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Biedroń, Brglez, Burkhardt, Cimoszewicz, Cozzolino, De Castro, Dobrev, Ferrandino, Kohut, Köster, Krehl, Majorino, Molnár, Noichl, Picierno, Pisapia, Roberti, Rónai, Sippel, Smeriglio, Tinagli, Toia, Ušakovs
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Hahn Henrike, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Solé, Strik, Toussaint, Urtasun, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel
Tegen 362
ECR : Hoogeveen, Rookmaker, Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, Ceccardi, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Hakkarainen, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Tardino, Zimniok
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Kalniete, Kanev, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Beňová, Bergkvist, Bischoff, Bonafè, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Penkova, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Tang, Tarabella, Tax, Ujhelyi, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
Verts/ALE : Breyer, Gregorová, Kolaja, Peksa, Vana
Onthoudingen 60
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Lundgren, de la Pisa Carrión, Rooken, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, David, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Bay, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uspaskich
PPE : Asimakopoulou, Meimarakis, Vozemberg-Vrionidi, Zagorakis
S&D : Andrieu, Glucksmann, Guillaume, Lalucq, Mebarek
The Left : Pineda
Verts/ALE : Boeselager, Deparnay-Grunenberg, Guerreiro, Herzberger-Fofana, Lagodinsky, Lamberts, Neumann, Niinistö, Semsrott, Spurek, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ara-Kovács, Gualmini, Laureti
Tegen : Jalkh
41. RC-B9-0281/2022 — Na overweging F — Am 1
Voor 69
ECR : Bielan, Czarnecki, Rookmaker
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, David, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok
NI : Bay, Buschmann, Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sonneborn, Uhrík
Renew : Toom
S&D : Beňová, Brglez, Hristov, Köster, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Matias, Maurel, Pelletier, Pereira Sandra, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Wallace
Verts/ALE : Toussaint
Tegen 459
ECR : Aguilar, Berlato, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
NI : Beghin, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Járóka, Meuthen, Pignedoli, Rondinelli
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Fritzon, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 57
ECR : Fragkos, Hoogeveen, Lundgren, Rooken
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Comín i Oliveres, Gyöngyösi, Győri, Kolakušić, Konstantinou, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Sinčić, Uspaskich
PPE : Hölvényi
S&D : Gálvez Muñoz, González, Pisapia
The Left : Björk, Hazekamp, MacManus, Modig, Villumsen
Verts/ALE : D'Amato, Evi, Jakeliūnas, Lagodinsky, Pedicini
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Toussaint
42. RC-B9-0281/2022 — Na overweging F — Am 2
Voor 61
ECR : Fragkos, Rookmaker
ID : Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Bruna, Buchheit, David, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Laporte, Lebreton, Limmer, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok
NI : Bay, Buschmann, Donato, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sonneborn
Renew : Toom
S&D : Beňová, Brglez, Hajšel, Hristov, Yoncheva
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Konečná, Kouloglou, Matias, Maurel, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Villanueva Ruiz, Wallace
Tegen 452
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Madison
NI : Beghin, Castaldo, Ferrara, Gemma, Giarrusso, Meuthen, Pignedoli, Rondinelli
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Bartolo, Belka, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Smeriglio, Tang, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Björk, Hazekamp, Kizilyürek, Modig, Villumsen
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 52
ECR : Hoogeveen, Lundgren, Rooken
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Gyöngyösi, Kolakušić, Konstantinou, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
PPE : Hölvényi
S&D : Köster, Papadakis Demetris, Pisapia
The Left : MacManus, Urbán Crespo
Verts/ALE : D'Amato, Evi, Jakeliūnas, Lagodinsky, Pedicini
43. De sociale en economische gevolgen voor de EU van de Russische oorlog in Oekraïne — versterking van het vermogen van de EU om op te treden — RC-B9-0267/2022 — § 1
Voor 575
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Schaller-Baross, Sonneborn, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 8
ECR : Jurgiel
ID : Blaško, David, de Graaff
NI : Donato, Radačovský, Uhrík
Verts/ALE : Bricmont
Onthoudingen 9
ECR : Fragkos
ID : Mariani
NI : Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uspaskich
S&D : Miller, Ujhelyi
44. RC-B9-0267/2022 — § 4 — Am 1
Voor 48
ID : Blaško
NI : Buschmann, Donato, Gyöngyösi, Radačovský, Sinčić, Sonneborn, Uhrík, Uspaskich
PPE : Wieland
S&D : Beňová, Hristov, Köster
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Riba i Giner, von Cramon-Taubadel
Tegen 461
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lange, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Boeselager, Bricmont
Onthoudingen 91
ECR : Fragkos
ID : Annemans, De Man, Kofod, Vandendriessche
NI : Beghin, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli
Renew : Durand, Knotek
S&D : Andrieu, Glucksmann, Guillaume, Lalucq, Larrouturou, Mebarek, Pisapia, Tarabella, Toia
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Breyer, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Van Sparrentak
Onthoudingen : Canfin
45. RC-B9-0267/2022 — § 7 — Am 2
Voor 118
ECR : Berlato, Bielan, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Tardino
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uspaskich
PPE : Didier, Mažylis
Renew : Andrews, Canfin, Karleskind, Kelleher, Paet, Rafaela
S&D : Andrieu, Balt, Glucksmann, Guillaume, Köster, Lalucq, Larrouturou, Mebarek, Tarabella
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alfonsi, Biteau, Bricmont, Carême, Cormand, Delbos-Corfield, Gruffat, Langensiepen, Metz, Riba i Giner, Roose, Satouri, Solé, Toussaint
Tegen 408
ECR : Bourgeois, Hoogeveen, Jurzyca, Kanko, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Stegrud, Weimers
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tovaglieri, Vandendriessche, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth, Uhrík
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Katainen, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Arena, Avram, Bartolo, Belka, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lange, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Pedicini
Onthoudingen 74
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, Fragkos, Lundgren, de la Pisa Carrión, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
ID : Haider, Kofod, Madison, Vilimsky
NI : Gyöngyösi, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský
Renew : Grošelj
S&D : Beňová, Brglez, Pisapia, Toia
Verts/ALE : Alametsä, Bloss, Boeselager, Breyer, Cavazzini, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Marquardt, Matthieu, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Ripa, Rivasi, Ropė, Semsrott, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
46. RC-B9-0267/2022 — Na § 11 — Am 4
Voor 133
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Fragkos, Hoogeveen, Karski, Rooken, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Weimers
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uhrík, Uspaskich, Ždanoka
Renew : Andrews, Karlsbro, Kelleher
S&D : Arena, Bartolo, Beňová, Dobrev, Engerer, Heide, Molnár, Papadakis Demetris, Pisapia, Regner, Rónai, Schieder, Sidl, Tarabella
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Botenga, Chaibi, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen
Verts/ALE : Riba i Giner
Tegen 438
ECR : Bielan, Bourgeois, Brudziński, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
NI : Meuthen
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Katainen, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Aguilera, Ameriks, Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Avram, Balt, Belka, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Repasi, Reuten, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tax, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Yoncheva, Zorrinho
The Left : Daly, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Ripa, Rivasi, Roose, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Onthoudingen 25
ECR : Aguilar, Buxadé Villalba, de la Pisa Carrión
ID : David, Gancia
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Kolakušić, Konstantinou, Kósa, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Radev, Skyttedal
S&D : Agius Saliba, Cutajar, Köster, Toia
The Left : Modig
Verts/ALE : Jakeliūnas, Ropė
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ara-Kovács, Daly, Lundgren
47. RC-B9-0267/2022 — Na § 11 — Am 5/1
Voor 265
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Waszczykowski, Wiśniewska, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Konstantinou, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Schaller-Baross, Sinčić, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Uspaskich, Ždanoka
PPE : Fitzgerald, Kelly, Markey, Martusciello, Walsh
Renew : Andrews, Kelleher, Rafaela, Toom
S&D : Andrieu, Arena, Bartolo, Benifei, Beňová, Cozzolino, De Castro, Dobrev, Ferrandino, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Hristov, Lalucq, Laureti, Liberadzki, Majorino, Mebarek, Molnár, Moretti, Picierno, Pisapia, Regner, Roberti, Rónai, Schieder, Sidl, Tang, Tarabella, Tinagli, Toia
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 312
ECR : Bourgeois, Hoogeveen, Kanko, Rooken, Ruissen, Stegrud, Weimers
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fourlas, Frankowski, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Petersen, Pîslaru, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Ara-Kovács, Avram, Balt, Belka, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, De Basso, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Guteland, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lange, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picula, Plumb, Repasi, Reuten, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Sippel, Tax, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
Verts/ALE : Guerreiro
Onthoudingen 19
ECR : Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil
NI : Kolakušić, Meuthen, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
PPE : Franssen, Lutgen, Vandenkendelaere
Renew : Knotek
S&D : Cutajar, Glucksmann, Larrouturou
Verts/ALE : Alfonsi, Dalunde, Holmgren, Kuhnke
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Alfonsi, Ara-Kovács, Guerreiro
Tegen : Vandenkendelaere
48. RC-B9-0267/2022 — § 14
Voor 542
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kopcińska, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Beghin, Bocskor, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Deli, Deutsch, Donato, Ferrara, Furore, Gál, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sonneborn, Tóth, Uhrík, Ždanoka
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Polfjärd, Pollák, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Sikorski, Simon, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Calenda, Cañas, Canfin, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Beňová, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Carvalhais, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lalucq, Lange, Larrouturou, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mebarek, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Pisapia, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rónai, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters, Zorrinho
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 15
ECR : Stegrud, Weimers
ID : Anderson, Beck, Buchheit, Fest, de Graaff, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
PPE : Herbst, Maydell, Polčák, Skyttedal
Onthoudingen 24
ECR : Hoogeveen, Rooken
ID : Androuët, Bardella, Beigneux, Bilde, Bruna, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Lacapelle, Laporte, Lebreton, Mariani, Olivier, Rougé
NI : Bay, Kolakušić, Konstantinou, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Sinčić, Uspaskich
49. RC-B9-0267/2022 — Na § 39 — Am 6
Voor 143
ID : Borchia
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Konstantinou, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uhrík
Renew : Calenda, Rafaela
S&D : Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Beňová, Biedroń, Brglez, Burkhardt, Chahim, Dobrev, Ertug, Glucksmann, Guillaume, Heide, Jongerius, Köster, Lalucq, Larrouturou, Mebarek, Molnár, Noichl, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Schieder, Sidl, Tang, Tarabella, Tax, Van Brempt, Wolters
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 434
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Adinolfi Matteo, Anderson, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beck, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Blaško, Bonfrisco, Bruna, Buchheit, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, David, De Man, Fest, Gancia, Garraud, de Graaff, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lancini, Laporte, Lebreton, Limmer, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Reil, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Kósa, Meuthen, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Charanzová, Chastel, Cicurel, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Angel, Avram, Balt, Bartolo, Belka, Benifei, Bergkvist, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Durá Ferrandis, Engerer, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guteland, Hajšel, Homs Ginel, Hristov, Incir, Jerković, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lange, Laureti, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Repasi, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Tinagli, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Zorrinho
Onthoudingen 17
ECR : Jurgiel
ID : Kofod
NI : Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas
PPE : van Dalen, Franssen, Lutgen, Vandenkendelaere
Renew : Durand
S&D : Pisapia, Toia
The Left : Georgiou, Kountoura, MacManus, Pereira Sandra, Pimenta Lopes
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Borchia, Franssen, Vandenkendelaere
50. RC-B9-0267/2022 — § 46 — Am 7/1
Voor 162
ID : David, de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Comín i Oliveres, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Konstantinou, Pignedoli, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Radačovský, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uhrík
PPE : van Dalen, Schreijer-Pierik
Renew : Calenda, Durand, Knotek, Toom
S&D : Andrieu, Angel, Ara-Kovács, Arena, Bartolo, Benifei, Beňová, Bischoff, Chahim, Cozzolino, De Castro, Dobrev, Ferrandino, Glucksmann, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Hristov, Jongerius, Lalucq, Laureti, Majorino, Mebarek, Molnár, Papadakis Demetris, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Schieder, Sidl, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Van Brempt, Wolters
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 369
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, Fest, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Kuhs, Lacapelle, Lebreton, Limmer, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok
NI : Bay, Meuthen, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Cañas, Charanzová, Chastel, Christensen, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Hahn Svenja, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Avram, Balt, Belka, Bergkvist, Biedroń, Bonafè, Brglez, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Guteland, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lange, Larrouturou, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Repasi, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Sippel, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Zorrinho
Onthoudingen 61
ECR : Fragkos, Rookmaker
ID : Adinolfi Matteo, Annemans, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Grant, Haider, Hakkarainen, Kofod, Lancini, Lizzi, Madison, Mariani, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Schaller-Baross, Tóth
Renew : Boyer, Canfin, Cicurel, Farreng, Grudler, Guetta, Hayer, Karleskind, Keller Fabienne, Loiseau, Vedrenne, Yon-Courtin, Zacharopoulou
S&D : Burkhardt, Noichl, Pisapia
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Picierno
Tegen : Mariani
51. RC-B9-0267/2022 — § 46 — Am 7/2
Voor 108
ID : Blaško, David, de Graaff
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Donato, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Konstantinou, Pignedoli, Radačovský, Rondinelli, Sinčić, Sonneborn, Uhrík
Renew : Calenda
S&D : Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Bartolo, Benifei, Beňová, Chahim, Cozzolino, De Castro, Dobrev, Ferrandino, Glucksmann, Gualmini, Guillaume, Hajšel, Heide, Hristov, Jongerius, Lalucq, Laureti, Majorino, Mebarek, Molnár, Papadakis Demetris, Pisapia, Regner, Reuten, Roberti, Rónai, Schieder, Sidl, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Van Brempt, Wolters
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgiou, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, MacManus, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Pineda, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Bricmont, Carême, Cormand, D'Amato, Delbos-Corfield, Gregorová, Gruffat, Jadot, Kolaja, Langensiepen, Metz, Peksa, Roose, Ropė, Satouri
Tegen 364
ECR : Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fotyga, Fragkos, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Beck, Buchheit, Fest, Kuhs, Limmer, Reil, Zimniok
NI : Bay, Comín i Oliveres, Meuthen, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Uspaskich
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Martusciello, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Boyer, Cañas, Canfin, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Loiseau, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yon-Courtin, Zacharopoulou, Zullo
S&D : Agius Saliba, Aguilera, Ameriks, Avram, Balt, Belka, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cerdas, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Crețu, Cutajar, De Basso, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Fernández, Fritzon, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Grapini, Guteland, Homs Ginel, Incir, Jerković, Kaljurand, Kohut, Köster, Krehl, Lange, Leitão-Marques, Liberadzki, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Noichl, Olekas, Penkova, Picierno, Picula, Plumb, Repasi, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Santos, Schaldemose, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Ujhelyi, Ušakovs, Vind, Zorrinho
Onthoudingen 112
ECR : Berlato, Fidanza, Fitto, Rookmaker, Sofo, Stancanelli
ID : Adinolfi Matteo, Androuët, Annemans, Baldassarre, Bardella, Basso, Beigneux, Bilde, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Bruna, Campomenosi, Casanova, Ceccardi, Conte, Da Re, De Man, Gancia, Garraud, Grant, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Lacapelle, Lancini, Lebreton, Lizzi, Madison, Mariani, Olivier, Panza, Rinaldi, Rougé, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Vandendriessche, Vilimsky, Zambelli, Zanni
NI : Bocskor, Deli, Deutsch, Gál, Győri, Járóka, Kolakušić, Kósa, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Schaller-Baross, Tóth
Renew : Durand, Knotek
S&D : Angel, Brglez, Burkhardt, Larrouturou
Verts/ALE : Bloss, Boeselager, Breyer, Cavazzini, Corrao, Cuffe, Dalunde, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Marquardt, Matthieu, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Semsrott, Spurek, Strik, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Picierno, Smeriglio
52. RC-B9-0267/2022 — Na § 50 — Am 8
Voor 156
NI : Beghin, Buschmann, Castaldo, Ferrara, Furore, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Pignedoli, Rondinelli, Sonneborn
S&D : Agius Saliba, Andrieu, Ara-Kovács, Arena, Avram, Balt, Bartolo, Beňová, Biedroń, Brglez, Burkhardt, Cerdas, Chahim, Ciuhodaru, Cozzolino, Crețu, Dobrev, Durá Ferrandis, Engerer, Ertug, Glucksmann, Grapini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heide, Hristov, Incir, Jongerius, Köster, Lalucq, Larrouturou, Liberadzki, Majorino, Mebarek, Molnár, Noichl, Olekas, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Plumb, Regner, Reuten, Rónai, Santos, Schaldemose, Schieder, Sidl, Sippel, Smeriglio, Tang, Tarabella, Tax, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vind, Wolters
The Left : Arvanitis, Aubry, Barrena Arza, Björk, Botenga, Chaibi, Daly, Demirel, Flanagan, Georgoulis, Gusmão, Hazekamp, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace
Verts/ALE : Alametsä, Alfonsi, Bloss, Boeselager, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Corrao, Cuffe, Dalunde, D'Amato, Delbos-Corfield, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Evi, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kuhnke, Lagodinsky, Lamberts, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Niinistö, O'Sullivan, Paulus, Pedicini, Peter-Hansen, Reintke, Riba i Giner, Ripa, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener
Tegen 323
ECR : Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fitto, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Rookmaker, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Sofo, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tarczyński, Terheș, Tobiszowski, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski
ID : Anderson, Androuët, Annemans, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Buchheit, Ceccardi, De Man, Fest, Garraud, de Graaff, Griset, Haider, Hakkarainen, Jalkh, Jamet, Kofod, Kuhs, Lacapelle, Lebreton, Limmer, Madison, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Vandendriessche, Vilimsky, Zimniok
NI : Bay, Bocskor, Deli, Deutsch, Donato, Gál, Győri, Járóka, Konstantinou, Meuthen, Radačovský, Schaller-Baross, Tóth
PPE : Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Bușoi, Buzek, Caroppo, Carvalho, Christoforou, Clune, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Evren, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Geuking, Gieseke, Glavak, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jarubas, Juknevičienė, Kalniete, Kanev, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Markey, Mato, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Melo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Motreanu, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novakov, Ochojska, Patriciello, Pereira Lídia, Pieper, Polčák, Polfjärd, Pollák, Radev, Radtke, Rangel, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Sikorski, Simon, Skyttedal, Sokol, Štefanec, Tajani, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wieland, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver
Renew : Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Beer, Bilbao Barandica, Botoș, Cañas, Charanzová, Chastel, Christensen, Cioloș, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Donáth, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Gheorghe, Glück, Goerens, Groothuis, Hahn Svenja, Hlaváček, Hojsík, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Løkkegaard, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Oetjen, Paet, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Rafaela, Rinzema, Riquet, Rodríguez Ramos, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuță, Strugariu, Søgaard-Lidell, Thun und Hohenstein, Toom, Torvalds, Tudorache, Vautmans, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Zullo
S&D : Belka, Bergkvist, Cimoszewicz, De Basso, Fritzon, Maxová
Verts/ALE : Breyer, Gregorová, Kolaja, Peksa
Onthoudingen 107
ECR : Melbārde
ID : Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bizzotto, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Casanova, Conte, Da Re, David, Gancia, Grant, Lancini, Lizzi, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni
NI : Comín i Oliveres, Kolakušić, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó, Sinčić, Uhrík, Uspaskich
PPE : van Dalen, Martusciello
Renew : Boyer, Calenda, Canfin, Cicurel, Durand, Farreng, Gozi, Grošelj, Grudler, Guetta, Hayer, Karleskind, Keller Fabienne, Loiseau, Vedrenne, Yon-Courtin, Zacharopoulou
S&D : Aguilera, Angel, Benifei, Bischoff, Bonafè, Bullmann, Carvalhais, Cutajar, De Castro, Fernández, Ferrandino, Gálvez Muñoz, García Del Blanco, García Muñoz, Gardiazabal Rubial, Geier, González, González Casares, Gualmini, Homs Ginel, Jerković, Kaljurand, Kohut, Krehl, Lange, Laureti, Leitão-Marques, López, López Aguilar, Lucke, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Marques Pedro, Matić, Mikser, Miller, Moreno Sánchez, Moretti, Picula, Pisapia, Repasi, Roberti, Ros Sempere, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Silva Pereira, Tinagli, Toia, Zorrinho
The Left : Georgiou, Kizilyürek, MacManus, Pineda
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Guteland, Incir
Onthoudingen : Picierno