|
Publicatieblad |
NL C-serie |
|
C/2024/2503 |
5.4.2024 |
Voorafgaande aanmelding van een concentratie
(Zaak M.11462 — CBK / EVOG / JV)
Voor de vereenvoudigde procedure in aanmerking komende zaak
(Voor de EER relevante tekst)
(C/2024/2503)
1.
Op 25 maart 2024 heeft de Commissie een aanmelding van een voorgenomen concentratie in de zin van artikel 4 van Verordening (EG) nr. 139/2004 van de Raad (1) ontvangen.Deze aanmelding betreft de volgende ondernemingen:
|
— |
EVO Payments International GmbH (“EVOG”, Duitsland), die onder uiteindelijke zeggenschap staat van Global Payments Inc. (“Global Payments”, Verenigde Staten); |
|
— |
Commerzbank AG (“Commerzbank”, Duitsland). |
EVOG en Commerzbank zullen gezamenlijke zeggenschap in de zin van artikel 3, lid 1, punt b), en artikel 3, lid 4, van de concentratieverordening verkrijgen over GP Acquiring Germany GmbH (“JV Newco”).
De concentratie komt tot stand door de verwerving van aandelen.
2.
De activiteiten van de betrokken ondernemingen zijn:|
— |
Commerzbank verleent bancaire en financiële diensten in de EER en wereldwijd; |
|
— |
EVOG en Global Payments bieden diensten aan op het gebied van kaartbetalingsverwerking en merchant acquiring in de EER en wereldwijd. |
3.
De activiteiten van de onderneming JV Newco zullen zijn:|
— |
JV Newco zal merchant acquiring-diensten aanbieden in Duitsland. |
4.
Op grond van een voorlopig onderzoek is de Commissie van oordeel dat de aangemelde transactie binnen het toepassingsgebied van de concentratieverordening kan vallen. Ten aanzien van dit punt wordt de definitieve beslissing echter aangehouden.Er zij op gewezen dat deze zaak in aanmerking komt voor behandeling volgens de procedure zoals uiteengezet in de mededeling van de Commissie inzake een vereenvoudigde behandeling van bepaalde concentraties op grond van Verordening (EG) nr. 139/2004 van de Raad (2) betreffende de controle op concentraties van ondernemingen.
5.
De Commissie verzoekt belanghebbenden haar hun eventuele opmerkingen over de voorgenomen concentratie kenbaar te maken.Deze opmerkingen moeten de Commissie uiterlijk tien dagen na de datum van deze bekendmaking hebben bereikt. De volgende referentie moet steeds worden vermeld:
M.11462 — CBK / EVOG / JV
Opmerkingen kunnen per e-mail of per post aan de Commissie worden toegezonden. Gelieve de onderstaande contactgegevens te gebruiken:
E-mail: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu
Postadres:
|
Europese Commissie |
|
Directoraat-generaal Concurrentie |
|
Griffie voor concentraties |
|
1049 Brussel |
|
BELGIË |
(1) PB L 24 van 29.1.2004, blz. 1 (“de concentratieverordening”).
ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/2503/oj
ISSN 1977-0995 (electronic edition)