ISSN 1977-0995 |
||
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 247 |
|
Uitgave in de Nederlandse taal |
Mededelingen en bekendmakingen |
59e jaargang |
Inhoud |
Bladzijde |
|
|
IV Informatie |
|
|
INFORMATIE AFKOMSTIG VAN DE INSTELLINGEN, ORGANEN EN INSTANTIES VAN DE EUROPESE UNIE |
|
|
EUROPEES PARLEMENT |
|
2016/C 247/01 |
||
2016/C 247/02 |
||
2016/C 247/03 |
||
2016/C 247/04 |
Verklaring van de gebruikte tekens
(De aangeduide procedure is gebaseerd op de in de ontwerptekst voorgestelde rechtsgrond.) Afkortingen van de commissies
Afkortingen van de diverse fracties
|
NL |
|
IV Informatie
INFORMATIE AFKOMSTIG VAN DE INSTELLINGEN, ORGANEN EN INSTANTIES VAN DE EUROPESE UNIE
EUROPEES PARLEMENT ZITTING 2015-2016 Vergaderingen van 8 t/m 11 juni 2015 STRAATSBURG
7.7.2016 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 247/1 |
8 juni 2015
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 8 JUNI 2015
(2016/C 247/01)
Inhoud
1. |
Hervatting van de zitting | 3 |
2. |
Verklaring van de Voorzitter | 3 |
3. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering | 3 |
4. |
Samenstelling Parlement | 3 |
5. |
Samenstelling commissies en delegaties | 3 |
6. |
Rectificatie (artikel 231 van het Reglement) | 4 |
7. |
Ondertekening van volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen (artikel 78 van het Reglement) | 4 |
8. |
Vragen met verzoek om mondeling antwoord (indiening) | 4 |
9. |
Ingekomen stukken | 5 |
10. |
Regeling van de werkzaamheden | 7 |
11. |
Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 (debat) | 8 |
12. |
De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (debat) | 9 |
13. |
Spreektijd van één minuut over kwesties van politiek belang | 10 |
14. |
Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (korte presentatie) | 10 |
15. |
Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan (korte presentatie) | 10 |
16. |
Agenda van de volgende vergadering | 11 |
17. |
Sluiting van de vergadering | 11 |
PRESENTIELIJST | 12 |
Notulen van de vergadering van 8 juni 2015
VOORZITTER: Martin SCHULZ
Voorzitter
1. Hervatting van de zitting
De vergadering wordt om 17.05 uur geopend.
2. Verklaring van de Voorzitter
De Voorzitter legt een verklaring af ter gelegenheid van de dertigste verjaardag, vandaag op 12 juni 2015, van de ondertekening van het toetredingsverdrag van Spanje en Portugal.
3. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
Het woord wordt gevoerd door Emmanouil Glezos.
4. Samenstelling Parlement
De Poolse nationale autoriteiten hebben medegedeeld dat Andrzej Duda verkozen is tot president van de Republiek Polen.
Aangezien deze functie overeenkomstig artikel 7, lid 3, van de akte van 20 september 1976 betreffende de verkiezing van de leden van het Europees Parlement door middel van rechtstreekse algemene verkiezingen, onverenigbaar is met de hoedanigheid van lid van het Europees Parlement, constateert het Parlement op grond van artikel 4, lid 4, van het Reglement dat deze zetel vacant is met ingang van 26 mei 2015 en stelt het de betrokken lidstaat hiervan op de hoogte.
5. Samenstelling commissies en delegaties
De Voorzitter heeft van de EFDD en PPE-Fractie de volgende verzoeken om benoeming ontvangen:
— |
Commissie ECON: Diane James in de plaats van Patrick O'Flynn |
— |
Delegatie in de Euro-Latijns-Amerikaanse Parlementaire Vergadering: Pablo Zalba Bidegain in de plaats van Tom Vandenkendelaere. |
Deze benoemingen worden geacht te zijn bekrachtigd, indien hiertegen vóór de goedkeuring van deze notulen geen bezwaar is gemaakt.
6. Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)
De Commissie IMCO heeft kennis gegeven van de volgende rectificatie op een door het Europees Parlement aangenomen tekst:
Rectificatie P7_TA-PROV(2014)0390(COR01) op Richtlijn 2014/68/EU van het Europees Parlement en de Raad van 15 mei 2014 betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur (herschikking) (PB L 189 van 27.6.2014, blz. 164) (standpunt van het Europees Parlement vastgesteld in eerste lezing op 15 april 2014 met het oog op de vaststelling van bovengenoemde richtlijn (P7_TA-PROV(2014)0390) (COM(2013)0471 — C7-0203/2013 — 2013/0221(COD))
Overeenkomstig artikel 231, lid 4, van het Reglement wordt deze rectificatie geacht te zijn goedgekeurd, tenzij een fractie of ten minste veertig leden binnen vierentwintig uur verzoeken deze in stemming te brengen.
De rectificatie staat op Europarl voor de duur van de huidige vergaderperiode.
7. Ondertekening van volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen (artikel 78 van het Reglement)
De Voorzitter deelt mede op dinsdag 9 juni 2015 tezamen met de voorzitter van de Raad onderstaande volgens de gewone wetgevingsprocedure vastgestelde handelingen te zullen ondertekenen:
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende bepaalde procedures voor de toepassing van de stabilisatie- en associatieovereenkomst tussen de Europese Gemeenschappen en hun lidstaten, enerzijds, en de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië, anderzijds (codificatie) (00018/2015/LEX — C8-0141/2015 — 2014/0199(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende bepaalde procedures voor de toepassing van de stabilisatie- en associatieovereenkomst tussen de Europese Gemeenschappen en hun lidstaten, enerzijds, en Bosnië en Herzegovina, anderzijds, en de interimovereenkomst betreffende de handel en aanverwante zaken tussen de Europese Gemeenschap, enerzijds, en Bosnië en Herzegovina, anderzijds (00017/2015/LEX — C8-0140/2015 — 2014/0206(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende bepaalde procedures voor de toepassing van de stabilisatie- en associatieovereenkomst tussen de Europese Gemeenschappen en hun lidstaten, enerzijds, en de Republiek Albanië, anderzijds (codificatie) (00016/2015/LEX — C8-0139/2015 — 2014/0191(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende de vrijwaringsmaatregelen bedoeld in de overeenkomst tussen de Europese Economische Gemeenschap en het Koninkrijk Noorwegen (codificatie) (00014/2015/LEX — C8-0138/2015 — 2014/0159(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende een gemeenschappelijke regeling voor de invoer van textielproducten uit bepaalde derde landen, die niet vallen onder bilaterale overeenkomsten, protocollen of andere regelingen, noch onder een andere, bijzondere invoerregeling van de Unie (herschikking) (00012/2015/LEX — C8-0137/2015 — 2014/0177(COD)); |
— |
Verordening van het Europees Parlement en de Raad tot intrekking van Verordening (EEG) nr. 3030/93 van de Raad betreffende een gemeenschappelijke regeling voor de invoer van bepaalde textielproducten uit derde landen (00013/2015/LEX — C8-0136/2015 — 2014/0334(COD)). |
8. Vragen met verzoek om mondeling antwoord (indiening)
De volgende vragen met verzoek om mondeling antwoord zijn door de leden ingediend (artikel 128 van het Reglement):
— |
(O-000060/2015) van Petri Sarvamaa, namens de PPE-Fractie en Bart Staes, namens de Verts/ALE-Fractie, aan de Commissie: Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0553/2015); |
— |
(O-000061/2015) van Dennis de Jong, namens de GUE/NGL-Fractie, aan de Commissie: Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0554/2015); |
— |
(O-000066/2015) van Michael Theurer, Martina Dlabajová, Nedzhmi Ali, Gerben-Jan Gerbrandy, Dita Charanzová en Frédérique Ries, namens de ALDE-Fractie, aan de Commissie: OLAF-onderzoek (2015/2699(RSP)) (B8-0555/2015); |
— |
(O-000063/2015) van Elena Valenciano, namens de Commissie AFET, aan de Raad: Sport en mensenrechten, en de Europese Spelen in Baku (2015/2720(RSP)) (B8-0556/2015). |
9. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
1) |
van Raad en Commissie
|
2) |
van de parlementaire commissies
|
10. Regeling van de werkzaamheden
De definitieve ontwerpagenda van de plenaire vergaderingen van juni I 2015 (PE 559.456/PDOJ) is rondgedeeld; hierop worden de volgende wijzigingen voorgesteld (artikel 152 van het Reglement):
Het woord wordt gevoerd door:
— |
Manfred Weber, namens de PPE-Fractie, om te vragen dat de situatie in Roemenië wordt behandeld in de commissie LIBE. |
— |
Gianni Pittella, namens de S&D-Fractie, die het voorstel voor dit debat steunt (de Voorzitter belooft dit verzoek aan de Commissie LIBE over te maken). |
— |
Rebecca Harms, om te vragen dat de kwestie eveneens wordt behandeld door de Conferentie van voorzitters (de Voorzitter belooft dit punt op de agenda van de volgende vergadering in te schrijven). |
— |
Marek Jurek, over het referendum in Ierland. |
Maandag
Geen wijzigingen.
Dinsdag
Verzoek van de S&D-Fractie om het debat over het verslag Sergio Gaetano Cofferati — A8-0158/2015 (punt 62 PDOJ) uit te stellen tot de vergaderperiode van juli. Dit debat zou worden vervangen door het debat over het verslag Gabrielius Landsbergis — A8-0162/2015 (punt 23 PDOJ), dat momenteel op de agenda van woensdagmiddag is ingeschreven.
Het woord wordt gevoerd door Enrique Guerrero Salom, namens de S&D-Fractie, die het verzoek toelicht, en Kostas Chrysogonos, die het verzoek steunt.
Het Parlement willigt het verzoek in.
De zitting van woensdag zal zodoende om 21 uur aflopen.
Woensdag
Verzoek van de EFDD-Fractie om het debat over het verslag Bernd Lange — A8-0175/2015 (punt 44 PDOJ) na de middag voort te zetten.
Het woord wordt gevoerd door Jonathan Arnott, namens de EFDD-Fractie, die het verzoek toelicht, Enrique Guerrero Salom, die voorstelt om 8 uur met de vergadering te beginnen en zo de stemming op woensdag te behouden, en Jonathan Arnott, die dit voorstel steunt.
Het Parlement willigt het verzoek in.
De zitting van woensdag zal zodoende om 8 uur beginnen.
Verzoek van de Verts/ALE-Fractie om het debat over de mondelinge vraag over sport en mensenrechten, en de Europese Spelen in Bakoe (punt 65 PDOJ) af te sluiten met de indiening van ontwerpresoluties.
Het woord wordt gevoerd door Ulrike Lunacek, namens de Verts/ALE-Fractie, die het verzoek toelicht, Marie-Christine Vergiat, die het verzoek steunt, en Notis Marias tegen het verzoek.
Bij ES (136 voor, 136 tegen, 84 onthouding) verwerpt het Parlement het verzoek.
Het woord wordt gevoerd door Ulrike Lunacek, over de uitslag van de stemming.
Donderdag
Geen wijzigingen.
De agenda wordt aldus vastgesteld.
11. Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 (debat)
Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot vaststelling van het overeenkomstig Verordening (EU) nr. 1306/2013 op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 (COM(2015)0141 — C8-0083/2015 — 2015/0070(COD)) — Commissie landbouw en plattelandsontwikkeling. Rapporteur: Czesław Adam Siekierski (A8-0174/2015)
Czesław Adam Siekierski leidt het verslag in.
VOORZITTER: Ioan Mircea PAȘCU
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Phil Hogan (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Viorica Dăncilă, namens de S&D-Fractie, Zbigniew Kuźmiuk, namens de ECR-Fractie, Ulrike Müller, namens de ALDE-Fractie, Michel Dantin, namens de PPE-Fractie, Lidia Senra Rodríguez, namens de GUE/NGL-Fractie, Edouard Ferrand, niet-fractiegebonden lid, Esther Herranz García, Paul Brannen, Janusz Wojciechowski, Ivan Jakovčić, Luke Ming Flanagan, Daniel Buda, Jean-Paul Denanot, Richard Ashworth, Nedzhmi Ali, Estefanía Torres Martínez, Annie Schreijer-Pierik, Laurențiu Rebega, Jørn Dohrmann, João Ferreira, Sofia Ribeiro, Doru-Claudian Frunzulică, Daniel Dalton, Elisabeth Köstinger, Paolo De Castro, Notis Marias, Marijana Petir, Tibor Szanyi, Nicola Caputo en John Stuart Agnew.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Emmanouil Glezos, Igor Šoltes, Bill Etheridge en Krisztina Morvai.
Het woord wordt gevoerd door Phil Hogan en Czesław Adam Siekierski.
VOORZITTER: Alexander Graf LAMBSDORFF
Ondervoorzitter
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 4.1 van de notulen van 9.6.2015.
12. De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (debat)
Verslag over de EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (2014/2152(INI)) — Commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid. Rapporteur: Maria Noichl (A8-0163/2015)
Maria Noichl leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (rapporteur voor advies van de Commissie EMPL),Ildikó Gáll-Pelcz, namens de PPE-Fractie, Maria Arena, namens de S&D-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Raymond Finch, Jadwiga Wiśniewska, namens de ECR-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jonathan Arnott, Angelika Mlinar, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Janusz Korwin-Mikke, Malin Björk, namens de GUE/NGL-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Louise Bours, Terry Reintke, namens de Verts/ALE-Fractie, Daniela Aiuto, namens de EFDD-Fractie, Vicky Maeijer, niet-fractiegebonden lid, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Mercedes Bresso, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Liliana Rodrigues, Beatrix von Storch, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Louise Bours, Mylène Troszczynski, Michaela Šojdrová, Anna Hedh, Jana Žitňanská, Izaskun Bilbao Barandica, Josu Juaristi Abaunz, Jordi Sebastià, Sylvie Goddyn, Angelika Niebler, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Maria Grapini, Mary Honeyball, Arne Gericke, Gesine Meissner, Tania González Peñas, Igor Šoltes, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Ivan Jakovčić, Diane Dodds, Barbara Matera, Jutta Steinruck, Hilde Vautmans, Inês Cristina Zuber, Marie-Christine Arnautu, Rosa Estaràs Ferragut, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Doru-Claudian Frunzulică, Marc Tarabella, Branislav Škripek, Yana Toom, Ángela Vallina, Krisztina Morvai, Anna Záborská, Julie Ward, Marek Jurek en Mireille D'Ornano.
VOORZITTER: Ildikó GÁLL-PELCZ
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Lara Comi, Inés Ayala Sender, Marijana Petir, Viorica Dăncilă, Seán Kelly, Iliana Iotova, Anna Maria Corazza Bildt, Clare Moody, József Nagy, Biljana Borzan, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Arne Gericke, Romana Tomc, Péter Niedermüller, Sofia Ribeiro, Soraya Post, Adam Szejnfeld, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Neena Gill, Virginie Rozière en Michela Giuffrida.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić en Bill Etheridge.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová en Maria Noichl.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 4.2 van de notulen van 9.6.2015.
13. Spreektijd van één minuut over kwesties van politiek belang
Uit hoofde van artikel 163 van het Reglement wordt voor één minuut het woord verleend aan de volgende leden die de aandacht van het Parlement op kwesties van politiek belang willen vestigen:
Claude Rolin, Anneliese Dodds, Angel Dzhambazki en Marian Harkin.
VOORZITTER: Ioan Mircea PAȘCU
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Matt Carthy, João Ferreira, Josep-Maria Terricabras, Louise Bours, Mario Borghezio, Ivan Štefanec, Richard Corbett, Zbigniew Kuźmiuk, Lynn Boylan, Ernest Maragall, Jonathan Arnott, Krisztina Morvai, Andrea Bocskor, Nicola Caputo, Anna Elżbieta Fotyga, Yana Toom, Giulia Moi, Gilles Lebreton, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Tonino Picula, Marek Jurek, Romana Tomc, Csaba Molnár, Jaromír Štětina, Emilian Pavel, Deirdre Clune, Claudiu Ciprian Tănăsescu en Cristian Dan Preda.
14. Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (korte presentatie)
Verslag over de strategie voor de bescherming en handhaving van intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (2014/2206(INI)) — Commissie internationale handel. Rapporteur: Alessia Maria Mosca (A8-0161/2015)
Alessia Maria Mosca presenteert het verslag.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Jonathan Arnott, Nicola Caputo, Angel Dzhambazki en Tiziana Beghin.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).
Het punt wordt gesloten.
Stemming: punt 4.3 van de notulen van 9.6.2015.
15. Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan (korte presentatie)
Verslag over „Naar een hernieuwde consensus over de handhaving van intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan” (2014/2151(INI)) — Commissie juridische zaken. Rapporteur: Pavel Svoboda (A8-0169/2015)
Pavel Svoboda presenteert het verslag.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Notis Marias, Ivan Jakovčić, Inês Cristina Zuber en Jonathan Arnott.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).
Het punt wordt gesloten.
Stemming: punt 4.4 van de notulen van 9.6.2015.
16. Agenda van de volgende vergadering
De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 559.456/OJMA).
17. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 22.35 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Adina-Ioana Vălean
Ondervoorzitter
8 juni 2015
PRESENTIELIJST
Aanwezig:
Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Annemans, Arena, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danti, Dantin, De Backer, De Castro, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jazłowiecka, Ježek, Joly, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewer, Liberadzki, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Paulsen, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Ponga, Poręba, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Salini, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Virkkunen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka
Verontschuldigd:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno
7.7.2016 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 247/13 |
9 juni 2015
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 9 JUNI 2015
(2016/C 247/02)
Inhoud
1. |
Opening van de vergadering | 16 |
2. |
Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties) | 16 |
3. |
De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (debat) | 18 |
4. |
Stemmingen | 19 |
4.1. |
Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 ***I (artikel 150 van het Reglement) (stemming) | 19 |
4.2. |
De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (stemming) | 20 |
4.3. |
Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (stemming) | 20 |
4.4. |
Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan (stemming) | 20 |
5. |
Plechtige vergadering — Mongolië | 20 |
6. |
Stemverklaringen | 21 |
7. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag | 21 |
8. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering | 21 |
9. |
Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto *** — Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto *** (debat) | 21 |
10. |
Europese strategie voor energiezekerheid (debat) | 22 |
11. |
Rectificatie (artikel 231 van het Reglement) | 23 |
12. |
Slimmegrenzenpakket (debat) | 23 |
13. |
Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (debat) | 24 |
14. |
Agenda van de volgende vergadering | 25 |
15. |
Sluiting van de vergadering | 25 |
PRESENTIELIJST | 26 |
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN | 28 |
1. |
Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 ***I | 28 |
2. |
De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 | 28 |
3. |
Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen | 34 |
4. |
Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan | 35 |
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN | 37 |
1. |
A8-0174/2015 — Czesław Adam Siekierski — Eén enkele stemming | 37 |
2. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 2/1 | 38 |
3. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 2/2 | 40 |
4. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 13 | 41 |
5. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 24 | 43 |
6. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 31/3 | 45 |
7. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 40/3 | 46 |
8. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 52 | 48 |
9. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 53 | 50 |
10. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 60 | 51 |
11. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 67 | 53 |
12. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 68 | 55 |
13. |
A8-0163/2015 — Maria Noichl — ontwerpresolutie van de commissie FEMM | 56 |
14. |
A8-0161/2015 — Alessia Maria Mosca — Resolutie | 58 |
15. |
A8-0169/2015 — Pavel Svoboda — Resolutie | 60 |
Notulen van de vergadering van 9 juni 2015
VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter
1. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 09.00 uur geopend.
2. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties)
De navolgende leden of fracties hebben overeenkomstig artikel 135 van het Reglement voor de hiernavolgende ontwerpresoluties verzoeken om het houden van een debat ingediend:
I. |
Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish (2015/2732(RSP))
|
II. |
Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap (2015/2733(RSP))
|
III. |
De situatie in Nepal na de aardbevingen (2015/2734(RSP))
|
De spreektijd zal worden verdeeld overeenkomstig artikel 162 van het Reglement.
3. De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (debat)
Verslag over de stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (2015/2001(INI)) — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Gabrielius Landsbergis (A8-0162/2015)
Gabrielius Landsbergis leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Jacek Saryusz-Wolski, namens de PPE-Fractie, Liisa Jaakonsaari, namens de S&D-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Kazimierz Michał Ujazdowski, Anna Elżbieta Fotyga, namens de ECR-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Liisa Jaakonsaari, Johannes Cornelis van Baalen, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Gilles Lebreton, Helmut Scholz, namens de GUE/NGL-Fractie, Rebecca Harms, namens de Verts/ALE-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Maria Grapini, Aymeric Chauprade, niet-fractiegebonden lid, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Sandra Kalniete, Cristian Dan Preda, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Bill Etheridge, Richard Howitt, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Krystyna Łybacka, Mark Demesmaeker, Paavo Väyrynen, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Doru-Claudian Frunzulică, Tamás Meszerics, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Steven Woolfe, James Carver, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Anna Maria Corazza Bildt, Mario Borghezio, Elmar Brok, Victor Boștinaru, Ryszard Czarnecki, Petras Auštrevičius, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van James Carver, Miloslav Ransdorf, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Rebecca Harms, Heidi Hautala, Peter Lundgren, Diane Dodds, Sandra Kalniete, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Andrejs Mamikins, Geoffrey Van Orden, Hilde Vautmans, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Tibor Szanyi, Sofia Sakorafa, Janusz Korwin-Mikke, Pavel Svoboda, Ana Gomes en Bas Belder.
VOORZITTER: Alexander Graf LAMBSDORFF
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Yana Toom, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Marju Lauristin, Takis Hadjigeorgiou, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Bogusław Liberadzki, Krisztina Morvai, Othmar Karas, Bogusław Liberadzki, Ulrike Trebesius, Jiří Maštálka, Udo Voigt, Francisco José Millán Mon, Neena Gill, Beata Gosiewska, Kaja Kallas, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jonathan Arnott, Georg Mayer (de Voorzitter ontkent dat er maatregelen zijn genomen om de ambassadeur van Rusland de toegang tot de gebouwen van het Parlement te verbieden), Andrej Plenković, Anna Maria Corazza Bildt, deze laatste over de ontkenning van de Voorzitter, Eugen Freund, Charles Tannock, Ilhan Kyuchyuk, Anna Maria Corazza Bildt, Tonino Picula, Eduard Kukan, Andi Cristea, Alojz Peterle, Boris Zala, Tunne Kelam, Francisco Assis, Jaromír Štětina, Zigmantas Balčytis, Gunnar Hökmark, Brando Benifei, Ramón Luis Valcárcel Siso, Knut Fleckenstein, Andrey Kovatchev, Lars Adaktusson, Daniel Buda, Siegfried Mureșan, Dariusz Rosati, Andrea Bocskor en Bendt Bendtsen.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Georgios Kyrtsos, Nicola Caputo en Ivan Jakovčić.
Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová en Gabrielius Landsbergis.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 8.5 van de notulen van 10.6.2015.
VOORZITTER: Ulrike LUNACEK
Ondervoorzitter
4. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij de notulen.
De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.
4.1. Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 ***I (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot vaststelling van het overeenkomstig Verordening (EU) nr. 1306/2013 op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 (COM(2015)0141 — C8-0083/2015 — 2015/0070(COD)) — Commissie landbouw en plattelandsontwikkeling. Rapporteur: Czesław Adam Siekierski (A8-0174/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 1)
ONTWERPWETGEVINGSRESOLUTIE
Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2015)0217)
4.2. De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (stemming)
Verslag over de EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015 (2014/2152(INI)) — Commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid. Rapporteur: Maria Noichl (A8-0163/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 2)
ALTERNATIEVE ONTWERPRESOLUTIE (ingediend door de PPE-Fractie)
Verworpen
ONTWERPRESOLUTIE VAN DE COMMISSIE FEMM
Aangenomen (P8_TA(2015)0218)
4.3. Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (stemming)
Verslag over de strategie voor de bescherming en handhaving van intellectuele-eigendomsrechten in derde landen (2014/2206(INI)) — Commissie internationale handel. Rapporteur: Alessia Maria Mosca (A8-0161/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 3)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P8_TA(2015)0219)
4.4. Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan (stemming)
Verslag over „Naar een hernieuwde consensus over de handhaving van intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan” (2014/2151(INI)) — Commissie juridische zaken. Rapporteur: Pavel Svoboda (A8-0169/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 4)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P8_TA(2015)0220)
VOORZITTER: Martin SCHULZ
Voorzitter
5. Plechtige vergadering — Mongolië
Van 12.00 uur tot 12.30 uur komt het Parlement in plechtige vergadering bijeen ter gelegenheid van het bezoek van Tsakhia Elbegdorj, president van Mongolië.
6. Stemverklaringen
Schriftelijke stemverklaringen:
De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 183 van het Reglement zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.
Mondelinge stemverklaringen:
Verslag Czesław Adam Siekierski — A8-0174/2015
Peter Jahr, Daniel Hannan, Jørn Dohrmann, Lidia Senra Rodríguez, Ivana Maletić, Marijana Petir en Luke Ming Flanagan
Verslag Maria Noichl — A8-0163/2015
Michaela Šojdrová, Markus Pieper, Dubravka Šuica, Peter Jahr, Daniel Hannan, Filiz Hyusmenova, Pablo Iglesias, Marek Jurek, Marijana Petir, Marian Harkin, Seán Kelly, Jill Seymour, Bill Etheridge, David Coburn, Maria Spyraki, Luke Ming Flanagan en Steven Woolfe
Verslag Alessia Maria Mosca — A8-0161/2015
Ivana Maletić en Steven Woolfe
Verslag Pavel Svoboda — A8-0169/2015
Marie-Christine Boutonnet, Ivana Maletić en Seán Kelly.
7. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op Europarl, „Plenaire vergadering”, „Stemmingen”, „Uitslag van de stemming” (Uitslag van de hoofdelijke stemming) en in de gedrukte versie van de bijlage „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”.
De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
(De vergadering wordt om 13.10 uur onderbroken en om 15.00 uur hervat.)
VOORZITTER: Adina-Ioana VĂLEAN
Ondervoorzitter
8. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
9. Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto *** — Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto *** (debat)
Aanbeveling over het ontwerpbesluit van de Raad betreffende de vaststelling, namens de Europese Unie, van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto bij het Raamverdrag van de Verenigde Naties inzake klimaatverandering en de gezamenlijke nakoming van de in dat kader aangegane verplichtingen (10400/2014 — C8-0029/2015 — 2013/0376(NLE)) — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Rapporteur: Elisabetta Gardini (A8-0167/2015)
Aanbeveling over het ontwerpbesluit van de Raad betreffende het sluiten, namens de Europese Unie, van de overeenkomst tussen de Europese Unie en haar lidstaten, enerzijds, en IJsland, anderzijds, betreffende de deelname van IJsland aan de gezamenlijke nakoming van de verbintenissen van de Europese Unie, haar lidstaten en IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto bij het Raamverdrag van de Verenigde Naties inzake klimaatverandering (10883/2014 — C8-0088/2015 — 2014/0151(NLE)) — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Rapporteur: Giovanni La Via (A8-0166/2015)
Elisabetta Gardini en Giovanni La Via lichten de aanbeveling toe.
Het woord wordt gevoerd door Miguel Arias Cañete (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Peter Liese, namens de PPE-Fractie, Miriam Dalli, namens de S&D-Fractie, Ian Duncan, namens de ECR-Fractie, Gerben-Jan Gerbrandy, namens de ALDE-Fractie, Kateřina Konečná, namens de GUE/NGL-Fractie, Bas Eickhout, namens de Verts/ALE-Fractie, Marco Affronte, namens de EFDD-Fractie, Sylvie Goddyn, niet-fractiegebonden lid, Krišjānis Kariņš, Jo Leinen, Julie Girling, José Inácio Faria, Lynn Boylan, Julia Reid, Olaf Stuger, Dubravka Šuica, Iratxe García Pérez, Jadwiga Wiśniewska, Estefanía Torres Martínez, Eleonora Evi, Zoltán Balczó, Marijana Petir, Laurențiu Rebega, Mark Demesmaeker, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jonathan Arnott, Anne-Marie Mineur, Roger Helmer, Massimo Paolucci, Simona Bonafè en Tibor Szanyi.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Seán Kelly, Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Krzysztof Hetman, Doru-Claudian Frunzulică en Csaba Sógor.
Het woord wordt gevoerd door Miguel Arias Cañete, Elisabetta Gardini en Giovanni La Via.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 8.1 van de notulen van 10.6.2015 en punt 8.2 van de notulen van 10.6.2015.
10. Europese strategie voor energiezekerheid (debat)
Verslag over de Europese strategie voor energiezekerheid (2014/2153(INI)) — Commissie industrie, onderzoek en energie. Rapporteur: Algirdas Saudargas (A8-0164/2015)
Algirdas Saudargas leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Miguel Arias Cañete (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Arne Lietz (rapporteur voor advies van de Commissie AFET).
VOORZITTER: Mairead McGUINNESS
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Helmut Scholz (rapporteur voor advies van de commissie INTA), Kateřina Konečná (rapporteur voor advies van de Commissie ENVI), Filiz Hyusmenova (rapporteur voor advies van de Commissie IMCO), Krišjānis Kariņš, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Janusz Korwin-Mikke, Miroslav Poche, namens de S&D-Fractie, Ashley Fox, namens de ECR-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Michèle Rivasi, Morten Helveg Petersen, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Maria Grapini, Neoklis Sylikiotis, namens de GUE/NGL-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Lefteris Christoforou, Benedek Jávor, namens de Verts/ALE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Tibor Szanyi, Dario Tamburrano, namens de EFDD-Fractie, Nicolas Bay, niet-fractiegebonden lid, Jerzy Buzek, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Fredrick Federley, Kathleen Van Brempt, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jerzy Buzek, Marek Józef Gróbarczyk, Fredrick Federley, João Ferreira, Peter Eriksson, Roger Helmer, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Peter Eriksson, Jean-Luc Schaffhauser, András Gyürk, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Zoltán Balczó, Miriam Dalli, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jonathan Arnott, Evžen Tošenovský, Philippe De Backer, Sofia Sakorafa, Michèle Rivasi, Piernicola Pedicini, Barbara Kappel, Paul Rübig, Martina Werner, Dawid Bohdan Jackiewicz, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Klaus Buchner, Kaja Kallas, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout, Petr Mach, Gianluca Buonanno, Adam Szejnfeld, Zigmantas Balčytis, Hans-Olaf Henkel, Nils Torvalds, Bronis Ropė, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Miroslav Mikolášik, Sotirios Zarianopoulos, Henna Virkkunen, Flavio Zanonato en Anneleen Van Bossuyt.
VOORZITTER: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Antanas Guoga, Davor Škrlec, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Ivan Jakovčić, Janusz Korwin-Mikke, Carlos Zorrinho, Tomasz Piotr Poręba, Urmas Paet, Janusz Lewandowski, Adam Gierek, Massimiliano Salini, Theresa Griffin, Marian-Jean Marinescu, Soledad Cabezón Ruiz, Gunnar Hökmark, Edouard Martin, Luděk Niedermayer, Csaba Molnár, Eva Paunova, Miapetra Kumpula-Natri, Ivan Štefanec, Eugen Freund, Georgios Kyrtsos, Eva Kaili, Inese Vaidere, Vladimír Maňka, Theodor Dumitru Stolojan, Paul Tang, Dariusz Rosati, José Inácio Faria en Peter Liese.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Lefteris Christoforou, Doru-Claudian Frunzulică, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, Nicola Caputo, Notis Marias en Claudia Tapardel.
Het woord wordt gevoerd door Miguel Arias Cañete en Algirdas Saudargas.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 8.6 van de notulen van 10.6.2015.
11. Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)
Rectificatie P7_TA-PROV(2014)0390(COR01) is gisteren ter plenaire vergadering bekendgemaakt (punt 6 van de notulen van 8.6.2015).
Aangezien noch een fractie noch ten minste veertig leden hebben verzocht deze rectificatie in stemming te brengen (artikel 231, lid 4, van het Reglement), wordt deze geacht te zijn goedgekeurd.
12. Slimmegrenzenpakket (debat)
Verklaring van de Commissie: Slimmegrenzenpakket (2015/2614(RSP))
Dimitris Avramopoulos (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Agustín Díaz de Mera García Consuegra, namens de PPE-Fractie, Tanja Fajon, namens de S&D-Fractie, Jussi Halla-aho, namens de ECR-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Doru-Claudian Frunzulică, Filiz Hyusmenova, namens de ALDE-Fractie, Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jussi Halla-aho, en Ska Keller, namens de Verts/ALE-Fractie.
VOORZITTER: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Tomáš Zdechovský om een „blauwe kaart”-vraag te stellen Ska Keller, die hierop ingaat, Diane James, namens de EFDD-Fractie, Vicky Maeijer, niet-fractiegebonden lid, Alessandra Mussolini, Sylvie Guillaume, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Marina Albiol Guzmán, Ignazio Corrao, Konstantinos Papadakis, Heinz K. Becker, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Ska Keller, Soraya Post, Kazimierz Michał Ujazdowski, Martina Anderson, Gilles Lebreton, Emil Radev, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Jonathan Arnott, Caterina Chinnici, Ruža Tomašić, Dubravka Šuica, Notis Marias, Tomáš Zdechovský, Carlos Coelho, József Nagy en Csaba Sógor.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Ivan Jakovčić.
Het woord wordt gevoerd door Dimitris Avramopoulos.
Het debat wordt gesloten.
13. Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (debat)
Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000060/2015) van Petri Sarvamaa, namens de PPE-Fractie, en Bart Staes, namens de Verts/ALE-Fractie, aan de Commissie: Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0553/2015);
Vraag met verzoek om mondeling antwoord van Dennis de Jong, namens de GUE/NGL-Fractie, aan de Commissie: Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0554/2015);
Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000066/2015) van Michael Theurer, Martina Dlabajová, Nedzhmi Ali, Gerben-Jan Gerbrandy, Dita Charanzová en Frédérique Ries, namens de ALDE-Fractie, aan de Commissie: OLAF-onderzoek (2015/2699(RSP)) (B8-0555/2015);
Bart Staes, Petri Sarvamaa, Dennis de Jong en Michael Theurer lichten de vragen toe.
Dimitris Avramopoulos (lid van de Commissie) beantwoordt de vragen.
Het woord wordt gevoerd door Ingeborg Gräßle, namens de PPE-Fractie, Inés Ayala Sender, namens de S&D-Fractie, Richard Sulík, namens de ECR-Fractie, Fernando Maura Barandiarán, namens de ALDE-Fractie, Kostas Chrysogonos, namens de GUE/NGL-Fractie, Jonathan Arnott, namens de EFDD-Fractie, Louis Aliot, niet-fractiegebonden lid, Tomáš Zdechovský, Bogusław Liberadzki, Norica Nicolai, Marco Valli, Janusz Korwin-Mikke, Monica Macovei, Georgi Pirinski, Zigmantas Balčytis en Caterina Chinnici.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Andrey Novakov, Petri Sarvamaa, Tibor Szanyi, Ivan Jakovčić en Rosa D'Amato.
Het woord wordt gevoerd door Dimitris Avramopoulos.
Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 128, lid 5, van het Reglement, tot besluit van het debat:
— |
Petri Sarvamaa en Ingeborg Gräßle, namens de PPE-Fractie, en Bart Staes, namens de Verts/ALE-Fractie, over het jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0539/2015); |
— |
Marco Valli en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over het jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0540/2015); |
— |
Dennis de Jong, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo en Younous Omarjee, namens de GUE/NGL-Fractie, over het jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0541/2015); |
— |
Inés Ayala Sender, namens de S&D-Fractie, over het jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van het OLAF (2015/2699(RSP)) (B8-0542/2015). |
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 8.7 van de notulen van 10.6.2015.
14. Agenda van de volgende vergadering
De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 559.456/OJME).
15. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 21.15 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Dimitrios Papadimoulis
Ondervoorzitter
9 juni 2015
PRESENTIELIJST
Aanwezig:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen , Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka
Verontschuldigd:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno
9 juni 2015
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN
Afkortingen en tekens
+ |
aangenomen |
- |
verworpen |
↓ |
vervallen |
Ing. |
ingetrokken |
HS (…, …, …) |
hoofdelijke stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
ES (…, …, …) |
elektronische stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
so |
stemming in onderdelen |
as |
aparte stemming |
am |
amendement |
CA |
compromisamendement |
DD |
desbetreffend deel |
S |
amendement tot schrapping |
= |
gelijkluidende amendementen |
§ |
lid / paragraaf |
art |
artikel |
overw |
overweging |
OR |
ontwerpresolutie |
GOR |
gezamenlijke ontwerpresolutie |
Geh. S |
geheime stemming |
1. Op de rechtstreekse betalingen toe te passen aanpassingspercentage voor kalenderjaar 2015 ***I
Verslag: Czesław Adam Siekierski (A8-174/2015)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
een enkele stemming |
HS |
+ |
544, 78, 9 |
2. De EU-strategie voor de gelijkheid van vrouwen en mannen na 2015
Verslag: Maria Noichl (A8-163/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Alternatieve ontwerpresolutie |
1 |
PPE |
ES |
- |
291, 358, 19 |
§ 1 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
357, 284, 29 |
|||
§ 2 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
498, 163, 19 |
|||
2/HS |
+ |
460, 182, 33 |
|||
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 6 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 8 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
346, 337, 8 |
§ 9 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 13 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
557, 94, 43 |
§ 24 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
369, 281, 40 |
§ 25 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 26 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 28 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 31 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
373, 292, 25 |
|||
3/HS |
+ |
357, 285, 47 |
|||
§ 35 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 40 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/HS |
+ |
484, 175, 37 |
|||
§ 41 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 44 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 45 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 52 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/HS |
+ |
404, 250, 44 |
|||
4 |
+ |
|
|||
§ 53 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
398, 270, 29 |
§ 55 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 56 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 59 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/ES |
- |
191, 456, 51 |
|||
§ 60 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
381, 274, 39 |
§ 61 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 64 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 65 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 67 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
- |
326, 354, 22 |
§ 68 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4/HS |
+ |
420, 220, 59 |
|||
§ 72 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 73 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
360, 263, 77 |
§ 74 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 76 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 79 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
visum 18 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
visum 30 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw G |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw L |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw N |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw O |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw P |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
359, 318, 21 |
|||
overw S |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
overw T |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw U |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw V |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
stemming: ontwerpresolutie van de commissie FEMM (gehele tekst) |
HS |
+ |
341, 281, 81 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
ECR: §§ 2, 13, 24, 31 (3de deel), 40 (3de deel), 52 (2de deel), 52 (3de deel), 53, 60, 67, 68 (2de deel), 68 (4de deel)
Verzoeken om aparte stemming
PPE: overw G, N, T, V, §§ 6, 8, 24, 25, 31, 45, 53, 56, 60, 64, 65, 67, 72, 73, 74, 76
ECR: visa 18, 30, overw N, U, §§ 41, 55, 56, 61, 64, 65
Verzoeken om stemming in onderdelen
PPE:
overw L
1ste deel |
: |
„overwegende dat vrouwen als gevolg … en ongelijke beloning van vrouwen en mannen,” |
2de deel |
: |
rest |
overw O
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „en het geringe aantal mannen dat gebruikmaakt van ouder- en vaderschapsverlof” |
2de deel |
: |
deze woorden |
overw P
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „en dat in het bijzonder alleenstaande moeders, … armoede en maatschappelijke uitsluiting” en „en specifieke bezuinigingsmaatregelen” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 2
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie ook … routekaart op te stellen” |
2de deel |
: |
rest |
§ 5
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „en volledig worden geëerbiedigd”, „in de publieke en de privésector” en „onmisbaar” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 9
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „op alle beleidsterreinen en op alle bestuursniveaus”, „daarbij voortbordurend op het werk … voor grondrechten” en „en, waar mogelijk, de gegevens … voor alle beleidsterreinen mogelijk wordt” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 11
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „een wetgevingsvoorstel in te dienen” en „zowel” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 12
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie om in de toekomstige … meisjes en gendergeweld” |
2de deel |
: |
„met een bindende wetgevingshandeling;” |
3de deel |
: |
rest |
§ 26
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie om in de nieuwe … gezin en beroep te combineren” |
2de deel |
: |
rest |
§ 28
1ste deel |
: |
„benadrukt dat voor vrouwen en mannen flexibele … in zorginfrastructuur” |
2de deel |
: |
rest |
§ 35
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „het feit dat vrouwen vaak … van een zelfstandige” en „de gendereffecten van belastingstelsels en” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 41
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie stimulansen … het Europees Parlement leiden” |
2de deel |
: |
„en onderstreept daarbij dat … te laten deelnemen” |
3de deel |
: |
rest |
§ 44
1ste deel |
: |
„wijst er nogmaals op dat … voortgangsverslag in te dienen;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 79
1ste deel |
: |
„benadrukt dat het van belang is … een voortgangsverslag presenteert” |
2de deel |
: |
rest |
ECR:
§ 31
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „aangezien de samenstelling en de definitie van gezinnen in de loop van de tijd veranderen” en „en LGBT-ouderschap” |
2de deel |
: |
„aangezien de samenstelling en de definitie van gezinnen in de loop van de tijd veranderen” |
3de deel |
: |
„en LGBT-ouderschap” |
§ 40
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „merkt op dat verreweg … man-vrouwverhouding” en „en de Raad te steunen in de … raden van toezicht;” |
2de deel |
: |
„merkt op dat verreweg … man-vrouwverhouding;” |
3de deel |
: |
„en de Raad te steunen in de … raden van toezicht” |
§ 72
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „de mogelijkheid van een veilige abortus” |
2de deel |
: |
deze woorden |
76
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie de toepassing … begroting van de Unie” |
2de deel |
: |
rest |
PPE, ECR:
overw S
1ste deel |
: |
„overwegende dat genderstereotypen en traditionele structuren zich negatief uitwerken op de gezondheid” |
2de deel |
: |
„en op de algemene toegang tot seksuele … daarom nooit mogen worden beperkt;” |
3de deel |
: |
„overwegende dat zeggenschap … gelijkheid van alle mensen;” |
§ 1
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie, uitgaande van … verschillende groepen vrouwen” |
2de deel |
: |
rest |
§ 52
1ste deel |
: |
„verzoekt de Commissie de lidstaten … laagdrempelige voorzieningen op het gebied van” |
2de deel |
: |
„de seksuele en reproductieve gezondheid en rechten, veilige en legale abortus en voorbehoedmiddelen en algemene gezondheidszorg” zonder de woorden „veilige en legale abortus en voorbehoedmiddelen” |
3de deel |
: |
„abortus” |
4ème partie „veilige en legale voorbehoedmiddelen”
§ 68
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „met name de seksuele en reproductieve … rond abortus,” |
2de deel |
: |
„met name de seksuele en reproductieve gezondheidszorg met de bijbehorende rechten” |
3de deel |
: |
„een fundamenteel mensenrecht is, en benadrukt het recht op vrijwillige toegang tot diensten voor gezinsplanning” |
4de deel |
: |
„met inbegrip van veilige en legale zorg rond abortus” |
S&D, PPE:
§ 59
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „en een eind te maken aan discriminatie bij de toegang tot vruchtbaarheidsbehandelingen” en „en het recht van alle kinderen om hun ouders te kennen;” |
2de deel |
: |
„en een eind te maken aan discriminatie bij de toegang tot vruchtbaarheidsbehandelingen” |
3de deel |
: |
„en het recht van alle kinderen om hun ouders te kennen;” |
3. Intellectuele-eigendomsrechten in derde landen
Verslag: Alessia Maria Mosca (A8-161/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 13 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 17 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 18 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 22 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 23 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 26 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 37 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 40 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 42 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 50 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw I |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
521, 164, 17 |
Verzoeken om aparte stemming
EFDD: §§ 5, 18, 23, 37, 42, 50
Verzoeken om stemming in onderdelen
EFDD:
§ 13
1ste deel |
: |
„is van oordeel dat de overeenkomst over TRIPS … met de Verklaring van Doha” |
2de deel |
: |
rest |
§ 17
1ste deel |
: |
„is verheugd over het op 4 mei 2011… elektronische handel te verminderen” |
2de deel |
: |
rest |
§ 22
1ste deel |
: |
„doet een beroep op de Commissie … de IER te dichten” |
2de deel |
: |
rest |
§ 26
1ste deel |
: |
Gehele tekst zonder de woorden „hoewel de belangen en de concurrentiepositie … rekening houdend met het feit dat” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 40
1ste deel |
: |
„is van oordeel dat in onderhandelingen … de bestaande wettelijke kaders;” |
2de deel |
: |
rest |
overw I
1ste deel |
: |
„overwegende dat het nodig is … derde landen te voorkomen;” |
2de deel |
: |
rest |
4. Intellectuele-eigendomsrechten: een EU-actieplan
Verslag: Pavel Svoboda (A8-169/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 17 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 22 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 31 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 57 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
529, 143, 28 |
Verzoeken om stemming in onderdelen
Verts/ALE:
§ 17
1ste deel |
: |
„wijst erop dat ook sectorale … tegen IER-inbreuken;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 22
1ste deel |
: |
„merkt op dat in de culturele en creatieve … vroeg stadium op te sporen;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 31
1ste deel |
: |
„merkt op dat het systeem … beschikbaar kan worden gesteld” |
2de deel |
: |
rest |
§ 57
1ste deel |
: |
„pleit andermaal voor een IER-strategie … proportionaliteit en gegevensbescherming;” |
2de deel |
: |
rest |
9 juni 2015
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN
1. A8-0174/2015 — Czesław Adam Siekierski — Eén enkele stemming
Voor 544
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Demesmaeker, Dzhambazki, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jurek, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Loones, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Kovács, López Aguilar, Morvai, Sonneborn, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Erdős, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver, Zwiefka
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Häusling, Hudghton, Jávor, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 78
ECR : : Campbell Bannerman, Dalton, Duncan, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Henkel, Kamall, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Lucke, McIntyre, Marias, Starbatty, Swinburne, Tannock
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
Onthoudingen 9
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Björk
NI : : Bizzotto, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Salvini
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Anna Maria Corazza Bildt, Elisabeth Köstinger, Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello, Paul Rübig, Claude Turmes
Tegen : Angel Dzhambazki, Sajjad Karim, Geoffrey Van Orden
Onthoudingen : Jean-Luc Mélenchon
2. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 2/1
Voor 498
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Fitto, Halla-aho, Henkel, Loones, Piecha, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Mănescu, Marinescu, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Pitera, Plura, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Siekierski, Spyraki, Štefanec, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 163
ALDE : : Cavada, Goulard, Griesbeck, Rochefort
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Balz, Brok, Buzek, Cesa, Comi, Deß, Ferber, Gardini, Gieseke, Gräßle, Hohlmeier, Kelam, La Via, Liese, Mann, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Mussolini, Niebler, Petir, Pieper, Plenković, Pogliese, Reul, Salini, Saudargas, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štětina, Svoboda, Tajani, Verheyen, Záborská, Zdechovský, Zeller
S&D : : Balčytis, Mamikins, Morgano, Zoffoli
Onthoudingen 19
ALDE : : Arthuis, Calvet Chambon, Riquet, Takkula
EFDD : : Aker, O'Flynn, Reid
NI : : Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Malinov, Stier, Thun und Hohenstein
S&D : : Costa, Kaufmann
Verts/ALE : : Bové, Buchner
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ian Duncan, Nathalie Griesbeck, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Elisabeth Köstinger, Kostadinka Kuneva
Tegen : Krišjānis Kariņš, Norbert Lins, Bolesław G. Piecha
3. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 2/2
Voor 460
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Halla-aho, Henkel, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Belet, Bendtsen, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gambús, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Lamassoure, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sernagiotto, Spyraki, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Wałęsa, Wenta, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 182
ALDE : : Tørnæs
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Balz, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Clune, Collin-Langen, Deli, Deß, Deutsch, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hohlmeier, Hölvényi, Karas, Kelam, Koch, Köstinger, Langen, Liese, Lins, Maletić, Mănescu, Mann, Marinescu, Mikolášik, Mussolini, Nagy, Niebler, Petir, Plenković, Reul, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Svoboda, Țurcanu, Ungureanu, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Weber Manfred, Záborská, Zdechovský, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Onthoudingen 33
ALDE : : Arthuis, Lambsdorff
ECR : : Marias, Žitňanská
EFDD : : Arnott, O'Flynn, Reid
NI : : Annemans, Balczó, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Becker, Csáky, Jahr, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Łukacijewska, Malinov, Pieper, Pitera, Ribeiro, Šuica, Šulin, Thun und Hohenstein, Tomc, Urutchev, Vaidere, Wieland, Zeller
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ian Duncan, Kostadinka Kuneva, Annie Schreijer-Pierik
Tegen : Heinz K. Becker, Krišjānis Kariņš, Massimiliano Salini
4. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 13
Voor 557
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Fitto, Ford, Halla-aho, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Bizzotto, Borghezio, Epitideios, López Aguilar, Morvai, Salvini, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Sommer, Spyraki, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 94
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Batten, Bours, Coburn, Gill Nathan, James, Mach, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski
PPE : : Grzyb, Maletić, Mikolášik, Petir, Saudargas, Siekierski, Šojdrová, Štefanec, Stier, Šuica, Záborská
S&D : : Morgano
Onthoudingen 43
ALDE : : Arthuis, Takkula
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
NI : : Annemans, Balczó, Buonanno, Fontana, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Landsbergis, Malinov, Melo, Nagy, Thun und Hohenstein
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Andrej Plenković
5. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 24
Voor 369
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ford
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Belet, Bendtsen, Cadec, Cirio, Clune, Corazza Bildt, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, González Pons, de Grandes Pascual, Herranz García, Hökmark, Hübner, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Kelly, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Mato, Metsola, Millán Mon, Mussolini, Pabriks, Pietikäinen, Rolin, Sarvamaa, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov , Neuser, Nica, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 281
ALDE : : Griesbeck, Lambsdorff, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Coburn, Gill Nathan, Helmer, James, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Costa, Morgano, Toia, Zoffoli
Onthoudingen 40
ALDE : : Arthuis, Deprez, Takkula
ECR : : Demesmaeker, Dohrmann, Fitto, Halla-aho, Karlsson, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Csáky, Delahaye, Pospíšil, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Mamikins
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Manolis Kefalogiannis, Georgios Kyrtsos
6. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 31/3
Voor 357
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Ford, Loones, Stevens, Tošenovský, Van Bossuyt, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar
PPE : : Belet, Bendtsen, van de Camp, Casa, Clune, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Díaz de Mera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, González Pons, de Grandes Pascual, Herranz García, Hökmark, Jiménez-Becerril Barrio, Kalniete, Kelly, de Lange, McGuinness, Metsola, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Tegen 285
ALDE : : Riquet, Rochefort, Takkula
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Batten, Bergeron, Bours, Coburn, Finch, Gill Nathan, Helmer, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Collin-Langen, Comi, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Engel, Erdős, Ferber, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Melo, Mikolášik, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Blinkevičiūtė, Costa, Mamikins, Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 47
ALDE : : Arthuis, Cavada, Charanzová, Dlabajová, Ježek, Marinho e Pinto, Mazuronis
ECR : : Halla-aho, Nicholson, Ruohonen-Lerner
EFDD : : Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Carver, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Hookem, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
GUE/NGL : : Chrysogonos, Konečná, Maštálka, Sakorafa
PPE : : Delahaye, Hübner, Iturgaiz, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Macovei, Millán Mon, Pospíšil, Thun und Hohenstein, Wenta, Winkler Iuliu
S&D : : Gierek, Toia
Verts/ALE : : Bové, Buchner, Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ian Duncan, Kostadinka Kuneva, Claude Turmes
Tegen : Krišjānis Kariņš, Bronis Ropė
Onthoudingen : Esther Herranz García, Cătălin Sorin Ivan
7. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 40/3
Voor 484
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, de Sarnez, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Rochefort, Schaake, Takkula, Toom, Vajgl, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Fitto, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Couso Permuy, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : López Aguilar, Morvai, Sonneborn
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Maletić, Mănescu, Mann, Marinescu, Matera, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 175
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Federley, Ježek, Lambsdorff, van Nieuwenhuizen, Paulsen, Riquet, Telička, Theurer, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Väyrynen, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Ferreira João, de Jong, Mineur, Ransdorf, Sylikiotis, Zuber
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, van de Camp, Corazza Bildt, Hökmark, Iturgaiz, Karas, Kariņš, Kukan, Mato, Metsola, Mikolášik, van Nistelrooij, Pabriks, Pospíšil, Saudargas, Schreijer-Pierik, Štefanec, Svoboda, Záborská, Zdechovský
S&D : : Christensen, Kofod, Schaldemose
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 37
ALDE : : Arthuis, De Backer, Deprez, Faria, Mazuronis
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, De Masi, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Lösing, Maštálka, Papadimoulis, Sakorafa, Vergiat
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Kovács, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Malinov, Melo, Pieper, Thun und Hohenstein, Winkler Iuliu, Zdrojewski
S&D : : Mizzi, Sehnalová, Zala
Verts/ALE : : Ždanoka
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Othmar Karas
Tegen : Bendt Bendtsen, Esther de Lange
8. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 52
Voor 404
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Henkel, Karlsson, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Salvini, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Belet, Bendtsen, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gambús, Grossetête, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Marinescu, Morano, Morin-Chartier, Muselier, van Nistelrooij, Pabriks, Paunova, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Stolojan, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 250
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Dzhambazki, Fitto, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lucke, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aiuto, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Etheridge, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Nuttall, Paksas, Seymour, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano, Sant, Zoffoli
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 44
ALDE : : Arthuis, Harkin, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Deva, Fox, Kamall, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Tomašić, Van Orden
EFDD : : Aker, Atkinson, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Finch, Helmer, James, Lundgren, Moi, O'Flynn, Reid, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Mineur, Ní Riada
NI : : Bizzotto, Borghezio
PPE : : Bogovič, Kyrtsos, Niedermayer, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Danti, Mamikins
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Barbara Matera, Emil Radev
Onthoudingen : Manolis Kefalogiannis
9. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 53
Voor 398
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Alliot-Marie, Belet, Bendtsen, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gambús, Grossetête, Hökmark, Hübner, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Matera, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rolin, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 270
ALDE : : Deprez, Griesbeck
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Dohrmann, Fitto, Fotyga, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lucke, McClarkin, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 29
ALDE : : Arthuis, Harkin, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Dalton, Deva, Kamall, Lewer, McIntyre, Nicholson, Van Orden
EFDD : : Moi, O'Flynn
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Bizzotto, Borghezio, Papadakis Konstantinos, Salvini, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Kyrtsos, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Balčytis, Costa
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Nathalie Griesbeck, Brice Hortefeux, Jan Zahradil
Onthoudingen : Manolis Kefalogiannis
10. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 60
Voor 381
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto , Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Halla-aho, Marias, Ruohonen-Lerner, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Annemans, Epitideios, López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Belet, Cadec, van de Camp, Casa, Coelho, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Hökmark, Hübner, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kyrtsos, de Lange, Lavrilleux, Lenaers, Marinescu, Matera, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Pospíšil, Rolin, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Spyraki, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Tegen 274
ALDE : : Arthuis, Cavada, Griesbeck, Harkin, Lambsdorff, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Kalinowski, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz , Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Langen, La Via, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 39
ALDE : : Takkula
ECR : : Ashworth, Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Loones, Nicholson, Stevens, Sulík, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Aiuto
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Kovács, Morvai, Salvini, Voigt
PPE : : Ayuso, Bendtsen, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, González Pons, Herranz García, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Mato, Thun und Hohenstein, Winkler Iuliu, Zalba Bidegain
S&D : : Blinkevičiūtė, Mamikins
11. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 67
Voor 326
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Goerens, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rochefort, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Balczó, Kovács, López Aguilar, Morvai, Sonneborn
PPE : : Belet, Bușoi, Hübner, Kozłowska-Rajewicz, Marinescu, Pietikäinen, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy , Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 354
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Deprez, Federley, Lambsdorff, Marinho e Pinto, van Nieuwenhuizen, Paulsen, Theurer, Torvalds, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Balčytis, Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 22
ALDE : : Arthuis, Cavada, Goulard, Ries, Riquet, Takkula
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
PPE : : Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Kyrtsos, Pospíšil, Spyraki, Thun und Hohenstein, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Costa, Danti, De Monte
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Jérôme Lavrilleux, Bronis Ropė
Onthoudingen : Manolis Kefalogiannis
12. A8-0163/2015 — Maria Noichl — § 68
Voor 420
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Girling, Halla-aho, Henkel, Loones, Ruohonen-Lerner, Stevens, Swinburne, Tošenovský, Van Bossuyt, Vistisen, Zahradil, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : Epitideios, López Aguilar, Papadakis Konstantinos, Salvini, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Bach, Belet, Bogovič, Bușoi, Cadec, van de Camp, Caspary, Christoforou, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Engel, Gahler, Grossetête, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Jahr, Joulaud, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kozłowska-Rajewicz, Lamassoure, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Marinescu, Matera, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, van Nistelrooij, Novakov, Pabriks, Paunova, Pietikäinen, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rolin, Rosati, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Schreijer-Pierik, Stolojan, Szejnfeld, Tomc, Vandenkendelaere, Virkkunen, Vozemberg, Wieland, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 220
ALDE : : Harkin, Müller
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Fitto, Fotyga, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, Starbatty, von Storch, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Aiuto, Arnott, Bergeron, Carver, Coburn, Collins, Etheridge, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Nuttall, Paksas, Woolfe
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Ayuso, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Buzek, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Iturgaiz, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kukan, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Muselier, Niebler, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Ribeiro, Ruas, Rübig, Salini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Svoboda, Tajani, Tőkés, Țurcanu, Ungureanu, Valcárcel Siso, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zwiefka
S&D : : Dalli, Mizzi, Morgano, Sant, Zoffoli
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 59
ALDE : : Arthuis, Takkula
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Deva, Fox, McIntyre, Marias, Nicholson, Sulík, Van Orden
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Bours, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Finch, Helmer, James, Lundgren, Moi, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Mineur, Ní Riada
NI : : Bizzotto, Borghezio
PPE : : Kovatchev, Kudrycka, Kuhn, Kyrtsos, Landsbergis, McAllister, Macovei, Mănescu, Niedermayer, Schöpflin, Spyraki, Šulin, Theocharous, Thun und Hohenstein, Urutchev, Vaidere, Vălean, Wenta, Zagorakis, Zver
S&D : : Costa, Danti, Frunzulică, Mamikins, Toia
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Marek Plura
13. A8-0163/2015 — Maria Noichl — ontwerpresolutie van de commissie FEMM
Voor 341
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, de Sarnez, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Guoga, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Toom, Torvalds, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Moi, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer, Zuber
NI : : López Aguilar, Sonneborn
PPE : : Arimont, Belet, Cadec, Corazza Bildt, Hökmark, Hübner, Kalniete, Kariņš, Lavrilleux, Morin-Chartier, Pabriks, Pietikäinen, Pospíšil, Rolin, Sarvamaa, Szejnfeld, Vandenkendelaere, Virkkunen, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Tegen 281
ALDE : : van Baalen, Lambsdorff, van Nieuwenhuizen, Takkula, Tørnæs
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Cicu, Cirio, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Deli, Deß, Deutsch, Dorfmann, Erdős, Ferber, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Juvin, Kalinowski, Karas, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, McAllister, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Morano, Muselier, Mussolini, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Plenković, Plura, Pogliese, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Reul, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Tajani, Theocharous, Tőkés, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Morgano, Zoffoli
Verts/ALE : : Bové, Buchner
Onthoudingen 81
ALDE : : Arthuis, Cavada, Charanzová, Deprez, Dlabajová, Goulard, Griesbeck, Harkin, Ježek, Mazuronis, Müller, Riquet, Rochefort, Theurer
ECR : : Demesmaeker, Loones, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Aiuto
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, de Jong, Maštálka, Mineur, Ní Riada
PPE : : Bach, Buzek, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gambús, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Herranz García, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kelly, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, de Lange, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Marinescu, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niedermayer, Novakov, Paunova, Pitera, Ponga, Preda, Rangel, Ribeiro, Rosati, Saïfi, Schulze, Spyraki, Thun und Hohenstein, Tomc, Vozemberg, Wenta, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdrojewski
S&D : : Giuffrida
Verts/ALE : : Ždanoka
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Jean-Marie Cavada, Claude Turmes, Kathleen Van Brempt
Tegen : Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello
Onthoudingen : Alain Cadec, Georgios Kyrtsos, Bronis Ropė
14. A8-0161/2015 — Alessia Maria Mosca — Resolutie
Voor 521
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
NI : : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Mayer, Obermayr, Salvini, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 164
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Senra Rodríguez, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zuber
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 17
ALDE : : Uspaskich
ECR : : Fotyga
GUE/NGL : : Ernst, Händel, Maštálka, Michels, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Spinelli, Zimmer
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
S&D : : Kammerevert
15. A8-0169/2015 — Pavel Svoboda — Resolutie
Voor 529
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Torvalds, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Omarjee, Ransdorf, Vergiat
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Kappel, Kovács, López Aguilar, Mayer, Obermayr, Salvini, Sonneborn, Synadinos, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Pogliese, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Lunacek, Šoltes
Tegen 143
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Lösing, Matias, Michels, Mineur, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Kammerevert
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 28
ECR : : Czarnecki, Fotyga
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, Ferreira João, Forenza, Hadjigeorgiou, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Maltese, Mélenchon, Ní Riada, Papadimoulis, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Zimmer, Zuber
NI : : Morvai
PPE : : Sernagiotto
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Ulrike Lunacek
7.7.2016 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 247/62 |
10 juni 2015
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 10 JUNI 2015
(2016/C 247/03)
Inhoud
1. |
Opening van de vergadering | 67 |
2. |
Gedelegeerde handelingen (artikel 105, lid 6, van het Reglement) | 67 |
3. |
Uitvoeringsmaatregelen (artikel 106 van het Reglement) | 67 |
4. |
Kredietoverschrijvingen | 67 |
5. |
Ingekomen stukken | 68 |
6. |
De situatie in Hongarije (ingediende ontwerpresoluties) | 68 |
7. |
Wijziging van de agenda | 69 |
8. |
Stemmingen | 69 |
8.1. |
Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto *** (artikel 150 van het Reglement) (stemming) | 69 |
8.2. |
Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto *** (artikel 150 van het Reglement) (stemming) | 70 |
8.3. |
Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst betreffende de wederzijdse rechtshulp in strafzaken * (artikel 150 van het Reglement) (stemming) | 70 |
8.4. |
Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst ter bestrijding van corruptie waarbij ambtenaren van de EG of van de lidstaten van de EU betrokken zijn * (artikel 150 van het Reglement) (stemming) | 70 |
8.5. |
De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (stemming) | 71 |
8.6. |
Europese strategie voor energiezekerheid (stemming) | 71 |
8.7. |
Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (stemming) | 71 |
8.8. |
De situatie in Hongarije (stemming) | 72 |
8.9. |
Voortgangsverslag 2014 over Turkije (stemming) | 72 |
9. |
Stemverklaringen | 73 |
10. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag | 73 |
11. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering | 74 |
12. |
Samenstelling commissies | 74 |
13. |
De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland (debat) | 74 |
14. |
De situatie in Burundi (debat) | 75 |
15. |
Motie van orde | 75 |
16. |
De situatie in Burundi (voortzetting van het debat) | 75 |
17. |
Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (debat) | 76 |
18. |
Sport en mensenrechten, en de Europese Spelen in Bakoe (debat) | 77 |
19. |
Agenda van de volgende vergadering | 77 |
20. |
Sluiting van de vergadering | 77 |
PRESENTIELIJST | 78 |
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN | 80 |
1. |
Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto *** | 80 |
2. |
Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto *** | 80 |
3. |
Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst betreffende de wederzijdse rechtshulp in strafzaken * | 81 |
4. |
Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst ter bestrijding van corruptie waarbij ambtenaren van de EG of van de lidstaten van de EU betrokken zijn * | 81 |
5. |
De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland | 81 |
6. |
Europese strategie voor energiezekerheid | 84 |
7. |
Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF | 90 |
8. |
De situatie in Hongarije | 90 |
9. |
Voortgangsverslag 2014 over Turkije | 92 |
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN | 94 |
1. |
Wijziging van de agenda | 94 |
2. |
A8-0167/2015 — Elisabetta Gardini — stemming : goedkeuring | 95 |
3. |
Toepassing van artikel 191 van het Reglement | 96 |
4. |
A8-0166/2015 — Giovanni La Via — stemming : goedkeuring | 98 |
5. |
A8-0156/2015 — Birgit Sippel — Eén enkele stemming | 99 |
6. |
A8-0157/2015 — Filiz Hyusmenova — Eén enkele stemming | 100 |
7. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 2/1 | 102 |
8. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 3/1 | 103 |
9. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 5/3 | 105 |
10. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 7/2 | 107 |
11. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/1 | 108 |
12. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/2 | 110 |
13. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/3 | 111 |
14. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/4 | 113 |
15. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 21 | 115 |
16. |
A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — Resolutie | 116 |
17. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 7/2 | 118 |
18. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 32 | 120 |
19. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 34 | 121 |
20. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 6 | 123 |
21. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 1 | 124 |
22. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 2 | 126 |
23. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 45/1 | 128 |
24. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 45/2 | 129 |
25. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 61 | 131 |
26. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 77/2 | 132 |
27. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 78 | 134 |
28. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 3 | 136 |
29. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 124 | 137 |
30. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 131 | 139 |
31. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Overweging Z | 140 |
32. |
A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Resolutie | 142 |
33. |
RC-B8-0539/2015 — Resolutie | 144 |
34. |
B8-0455/2015 — Am 24 | 145 |
35. |
B8-0455/2015 — Am 16 | 147 |
36. |
B8-0455/2015 — Am 35 | 149 |
37. |
B8-0455/2015 — Am 22 | 150 |
38. |
B8-0455/2015 — Am 23 | 152 |
39. |
B8-0455/2015 — Am 27 | 153 |
40. |
B8-0455/2015 — Am 2 | 155 |
41. |
B8-0455/2015 — Resolutie | 157 |
Notulen van de vergadering van 10 juni 2015
VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter
1. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 08.00 uur geopend.
2. Gedelegeerde handelingen (artikel 105, lid 6, van het Reglement)
De volgende ontwerpen van gedelegeerde handelingen zijn aan het Parlement toegezonden:
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot wijziging van Gedelegeerde Verordening (EU) nr. 639/2014 wat betreft de subsidiabiliteitsvoorwaarden met betrekking tot de identificatie- en registratievoorschriften voor dieren voor gekoppelde steun in het kader van Verordening (EU) nr. 1307/2013 van het Europees Parlement en de Raad C(2015)03462 — 2015/2726(DEA) Termijn voor de indiening van bezwaren 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 28 mei 2015 verwezen naar ten principale: AGRI |
— |
Gedelegeerde verordening van de Commissie tot aanvulling van Verordening (EU) nr. 575/2013 van het Europees Parlement en de Raad met betrekking tot technische reguleringsnormen voor de openbaarmaking van informatie betreffende de naleving van het vereiste inzake een contracyclische kapitaalbuffer door instellingen krachtens artikel 440 C(2015)03468 — 2015/2724(DEA) Termijn voor de indiening van bezwaren 1 maand vanaf de datum van ontvangst van 28 mei 2015 verwezen naar ten principale: ECON |
— |
Gedelegeerde Verordening van de Commissie tot wijziging van Gedelegeerde Verordening (EU) nr. 807/2014, wat overgangsbepalingen voor de plattelandsontwikkelingsprogramma's voor de periode 2007-2013 betreft C(2015)03706 — 2015/2739(DEA) Termijn voor de indiening van bezwaren 2 maanden vanaf de datum van ontvangst van 4 juni 2015 verwezen naar ten principale: AGRI. |
3. Uitvoeringsmaatregelen (artikel 106 van het Reglement)
De volgende ontwerpen van uitvoeringsmaatregelen die onder de regelgevingsprocedure met toetsing vallen, zijn aan het Parlement voorgelegd:
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van bijlage II bij Verordening (EG) nr. 1333/2008 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft het gebruik van riboflavinen (E 101) en carotenen (E 160a) in gedroogde aardappelkorrels en vlokken (D038820/02 — 2015/2727(RPS) — termijn: 30/7/2015) verwezen naar ten principale: ENVI |
— |
Verordening van de Commissie tot wijziging van bijlage III bij Verordening (EG) nr. 1333/2008 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft het gebruik van siliciumdioxide (E 551) in extracten van rozemarijn (E 392) (D038822/02 — 2015/2721(RPS) — termijn: 27/7/2015) verwezen naar ten principale: ENVI. |
4. Kredietoverschrijvingen
Overeenkomstig artikel 25 van het Financieel Reglement heeft de Begrotingscommissie besloten haar goedkeuring te hechten aan het voorstel van de Rekenkamer inzake de kredietoverschrijving V/AB-03/T/15.
Overeenkomstig artikel 25 van het Financieel Reglement heeft de Begrotingscommissie besloten haar goedkeuring te hechten aan het voorstel van het Comité van de Regio's inzake de kredietoverschrijvingen INF 2/2015 en INF 3/2015.
5. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
— |
Voorstel tot kredietoverschrijving DEC 18/2015 — Afdeling III — Commissie (N8-0038/2015 — C8-0130/2015 — 2015/2122(GBD)) verwezen naar ten principale: BUDG |
— |
Voorstel tot kredietoverschrijving DEC 15/2015 — Afdeling III — Commissie (N8-0039/2015 — C8-0134/2015 — 2015/2124(GBD)) verwezen naar ten principale: BUDG |
— |
Voorstel tot kredietoverschrijving DEC 19/2015 — Afdeling III — Commissie (N8-0040/2015 — C8-0150/2015 — 2015/2130(GBD)) verwezen naar ten principale: BUDG |
— |
Voorstel tot kredietoverschrijving 1/2015 — Afdeling IX — EuropeseToezichthouder voor gegevensbescherming (N8-0041/2015 — C8-0153/2015 — 2015/2131(GBD)) verwezen naar ten principale: BUDG |
6. De situatie in Hongarije (ingediende ontwerpresoluties)
Verklaringen van de Raad en de Commissie: De situatie in Hongarije (2015/2700(RSP))
Het debat heeft op 19 mei 2015 plaatsgevonden (punt 10 van de notulen van 19.5.2015).
— |
Sophia in 't Veld, Louis Michel, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Jean-Marie Cavada, Ramon Tremosa i Balcells en Marielle de Sarnez, namens de ALDE-Fractie, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0532/2015); |
— |
Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Barbara Spinelli, Marisa Matias, Younous Omarjee, Marina Albiol Guzmán, Lidia Senra Rodríguez, Kostas Chrysogonos en Kostadinka Kuneva, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0533/2015); |
— |
Monika Hohlmeier, Esteban González Pons, Milan Zver en Jeroen Lenaers, namens de PPE-Fractie, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0534/2015); |
— |
Ulrike Lunacek, Judith Sargentini, Monika Vana, Bodil Valero, Igor Šoltes, Benedek Jávor en Ernest Urtasun, namens de Verts/ALE-Fractie, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0535/2015); |
— |
Birgit Sippel, Péter Niedermüller, Tanja Fajon, Jörg Leichtfried, Sylvie Guillaume, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Kashetu Kyenge, Marju Lauristin, Soraya Post, Josef Weidenholzer, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Miltiadis Kyrkos, Emilian Pavel, Kati Piri, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Elly Schlein, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Peter Simon, Tibor Szanyi, Pedro Silva Pereira, Georgi Pirinski, Jakob von Weizsäcker, Renata Briano, Eugen Freund, Miroslav Poche, Doru-Claudian Frunzulică, Sergio Gutiérrez Prieto, Jens Nilsson, Alessia Maria Mosca, José Blanco López, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Siôn Simon, Nicola Caputo, Csaba Molnár, Nicola Danti, Demetris Papadakis, Brando Benifei, Maria Grapini, Goffredo Maria Bettini, Gabriele Preuß, Diane Dodds, Carlos Zorrinho, Iris Hoffmann, Elena Gentile en Caterina Chinnici, namens de S&D-Fractie, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0536/2015); |
— |
Timothy Kirkhope, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Daniel Dalton en Jussi Halla-aho, namens de ECR-Fractie, over de situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) (B8-0537/2015). |
Stemming: punt 8.8 van de notulen van 10.5.2015.
7. Wijziging van de agenda
Het woord wordt gevoerd door Lucy Anderson.
De Voorzitter deelt mee dat de Voorzitter van het Europees Parlement, op verzoek van een aantal fractievoorzitters die de meerderheid van de Conferentie van voorzitters vertegenwoordigen, voorstelt het debat over het verslag Bernd Lange (A8-0175/2015), dat voor deze ochtend gepland was, uit te stellen overeenkomstig artikel 152, lid 2, van het Reglement.
Het woord wordt gevoerd door Daniel Caspary, namens de PPE-Fractie, voor het voorstel, Gabriele Zimmer, namens de GUE/NGL-Fractie, tegen het voorstel, en, over dezelfde kwestie, Gianni Pittella, Yannick Jadot, Manfred Weber, Rebecca Harms, Syed Kamall, Jonathan Arnott en Tiziana Beghin.
Bij HS (183 voor, 181 tegen, 37 onthoudingen), keurt het Parlement het voorstel goed.
De agenda wordt aldus gewijzigd.
(In afwachting van de stemmingen wordt de vergadering om 08.25 uur onderbroken en om 12.00 uur hervat.)
VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter
8. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij de notulen.
De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.
8.1. Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto *** (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
Aanbeveling over het ontwerpbesluit van de Raad betreffende de vaststelling, namens de Europese Unie, van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto bij het Raamverdrag van de Verenigde Naties inzake klimaatverandering en de gezamenlijke nakoming van de in dat kader aangegane verplichtingen (10400/2014 — C8-0029/2015 — 2013/0376(NLE)) — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Rapporteur: Elisabetta Gardini (A8-0167/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 1)
ONTWERPWETGEVINGSRESOLUTIE
Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2015)221)
Het woord werd gevoerd door:
Steven Woolfe, die voorstelde artikel 191 van het Reglement toe te passen. Bij HS (115 voor, 560 tegen, 16 onthoudingen), verwierp het Parlement het verzoek.
Tiziana Beghin en Philippe Lamberts.
8.2. Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto *** (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
Aanbeveling over het ontwerpbesluit van de Raad betreffende het sluiten, namens de Europese Unie, van de overeenkomst tussen de Europese Unie en haar lidstaten, enerzijds, en IJsland, anderzijds, betreffende de deelname van IJsland aan de gezamenlijke nakoming van de verbintenissen van de Europese Unie, haar lidstaten en IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto bij het Raamverdrag van de Verenigde Naties inzake klimaatverandering (10883/2014 — C8-0088/2015 — 2014/0151(NLE)) — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Rapporteur: Giovanni La Via (A8-0166/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 2)
ONTWERPWETGEVINGSRESOLUTIE
Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2015)222)
Het Parlement hecht zijn goedkeuring aan de sluiting van de overeenkomst.
8.3. Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst betreffende de wederzijdse rechtshulp in strafzaken * (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
Verslag over de aanbeveling voor een besluit van de Raad betreffende de toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst van 29 mei 2000, door de Raad vastgesteld overeenkomstig artikel 34 van het Verdrag betreffende de Europese Unie, betreffende de wederzijdse rechtshulp in strafzaken tussen de lidstaten van de Europese Unie en tot het daarbij behorende protocol van 16 oktober 2001 (COM(2014)0685 — C8-0275/2014 — 2014/0321(NLE)) — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Rapporteur: Birgit Sippel (A8-0156/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 3)
ONTWERPWETGEVINGSRESOLUTIE
Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2015)223)
8.4. Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst ter bestrijding van corruptie waarbij ambtenaren van de EG of van de lidstaten van de EU betrokken zijn * (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
Verslag over de aanbeveling voor een besluit van de Raad betreffende de toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst van 26 mei 1997, opgesteld op basis van artikel K.3, lid 2, onder c), van het Verdrag betreffende de Europese Unie ter bestrijding van corruptie waarbij ambtenaren van de Europese Gemeenschappen of van de lidstaten van de Europese Unie betrokken zijn (COM(2014)0661 — C8-0274/2014 — 2014/0322(NLE)) — Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Rapporteur: Filiz Hyusmenova (A8-0157/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 4)
ONTWERPWETGEVINGSRESOLUTIE
Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2015)224)
8.5. De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (stemming)
Verslag over de stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland (2015/2001(INI)) — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Gabrielius Landsbergis (A8-0162/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 5)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P8_TA(2015)225)
Sprekers:
Tamás Meszerics diende een mondeling amendement in op paragraaf 12, dat niet in aanmerking werd genomen aangezien meer dan 40 leden hiertegen bezwaar maakten.
Victor Boștinaru en Marine Le Pen.
Heidi Hautala diende een mondeling amendement in tot invoeging van een nieuwe paragraaf 19 bis, dat niet in aanmerking werd genomen aangezien meer dan 40 leden hiertegen bezwaar maakten.
Heidi Hautala diende een mondeling amendement in op paragraaf 21, dat in aanmerking werd genomen.
Bruno Gollnisch.
8.6. Europese strategie voor energiezekerheid (stemming)
Verslag over de Europese strategie voor energiezekerheid (2014/2153(INI)) — Commissie industrie, onderzoek en energie. Rapporteur: Algirdas Saudargas (A8-0164/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 6)
ONTWERPRESOLUTIE
Verworpen
Het woord werd gevoerd door:
Bruno Gollnisch en Monika Hohlmeier, over het verloop van de stemming.
8.7. Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (stemming)
Ontwerpresoluties B8-0539/2015, B8-0540/2015, B8-0541/2015 en B8-0542/2015 (2015/2699(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 7)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0539/2015 (ter vervanging van B8-0539/2015 en B8-0541/2015):
ingediend door de volgende leden:
— |
Petri Sarvamaa en Ingeborg Gräßle, namens de PPE-Fractie, |
— |
Dennis de Jong, Younous Omarjee, Thomas Händel, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou en Marisa Matias, namens de GUE/NGL-Fractie, |
— |
Bart Staes, namens de Verts/ALE-Fractie. |
Aangenomen (P8_TA(2015)226)
(Ontwerpresoluties B8-0540/2015 en B8-0542/2015 komen te vervallen.)
8.8. De situatie in Hongarije (stemming)
Het debat heeft plaatsgevonden op 19 mei 2015(punt 10 van de notulen van 19.5.2015).
De ontwerpresoluties zijn bekendgemaakt op 10 juni 2015(punt 6 van de notulen van 10.6.2015).
Ontwerpresoluties B8-0532/2015, B8-0533/2015, B8-0534/2015, B8-0535/2015, B8-0536/2015 en B8-0537/2015 (2015/2700(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 8)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0532/2015 (ter vervanging van B8-0532/2015, B8-0533/2015, B8-0535/2015 en B8-0536/2015):
ingediend door de volgende leden:
— |
Birgit Sippel, Péter Niedermüller en Liliana Rodrigues, namens de S&D-Fractie, |
— |
Sophia in 't Veld, Louis Michel, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Petr Ježek, Nathalie Griesbeck, Jean-Marie Cavada, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Frédérique Ries, Ivo Vajgl, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk en Urmas Paet, namens de ALDE-Fractie, |
— |
Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli, Sofia Sakorafa en Marisa Matias, namens de GUE/NGL-Fractie, |
— |
Ulrike Lunacek, Judith Sargentini, Igor Šoltes en Helga Trüpel, namens de Verts/ALE-Fractie, |
— |
Laura Ferrara, Ignazio Corrao, Marco Affronte, Rosa D'Amato, Piernicola Pedicini, Marco Zullo, Tiziana Beghin, Giulia Moi, Dario Tamburrano, Eleonora Evi, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Marco Valli, Isabella Adinolfi en Laura Agea. |
Aangenomen (P8_TA(2015)227)
(Ontwerpresoluties B8-0534/2015 en B8-0537/2015 komen te vervallen.)
8.9. Voortgangsverslag 2014 over Turkije (stemming)
Het debat heeft plaatsgevonden op 20 mei 2015(punt 14 van de notulen van 20.5.2015).
Ontwerpresolutie ingediend naar aanleiding van de verklaringen van de Raad en de Commissie overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement, door Kati Piri, namens de Commissie AFET, over het voortgangsverslag 2014 van de Commissie over Turkije 2014/2953(RSP) (B8-0455/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 9)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P8_TA(2015)228)
Het woord werd gevoerd door:
Renate Sommer, om een mondeling amendement op amendement 8 in te dienen, dat in aanmerking werd genomen.
9. Stemverklaringen
Schriftelijke stemverklaringen:
De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 183 van het Reglement zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.
Mondelinge stemverklaringen:
Verslag Elisabetta Gardini — A8-0167/2015
Deirdre Clune, Daniel Hannan, Seán Kelly en Franc Bogovič
Aanbeveling Giovanni La Via —A8-0166/2015
Daniel Hannan, Seán Kelly en Steven Woolfe
Verslag Gabrielius Landsbergis — A8-0162/2015
Zoltán Balczó, Gerolf Annemans, Martina Anderson, Tatjana Ždanoka, Deirdre Clune, Jens Rohde, Jiří Pospíšil, Peter Jahr, Marek Jurek, Andrejs Mamikins, Luke Ming Flanagan, Angel Dzhambazki, Daniel Hannan, Janusz Korwin-Mikke, James Carver, Steven Woolfe, Anna Maria Corazza Bildt, Bruno Gollnisch en Jonathan Arnott
Verslag Algirdas Saudargas — A8-0164/2015
Jiří Pospíšil, Michaela Šojdrová, Bendt Bendtsen, Deirdre Clune, Luke Ming Flanagan, Angel Dzhambazki, Franc Bogovič, Seán Kelly, Tim Aker, Maria Spyraki en Jonathan Arnott
Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (2015/2699(RSP)) — RC-B8-0539/2015
Jiří Pospíšil, Janusz Korwin-Mikke, Jonathan Arnott en Michael Theurer
De situatie in Hongarije (2015/2700(RSP)) — RC-B8-0532/2015
Gerolf Annemans, Krisztina Morvai, Zoltán Balczó, Marek Jurek, Jill Seymour, James Carver, Bill Etheridge en Jonathan Arnott
Voortgangsverslag 2014 over Turkije (2014/2953(RSP)) — B8-0455/2015
Michaela Šojdrová, Markus Pieper, Zoltán Balczó, Notis Marias, Ernest Maragall, Angel Dzhambazki en Jonathan Arnott.
10. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op Europarl, „Plenaire vergadering”, „Stemmingen”, „Uitslag van de stemming” (Uitslag van de hoofdelijke stemming) en in de gedrukte versie van de bijlage „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”.
De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
(De vergadering wordt om 14.10 uur onderbroken en om 15.00 uur hervat.)
VOORZITTER: Dimitrios PAPADIMOULIS
Ondervoorzitter
11. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
12. Samenstelling commissies
De Voorzitter heeft van de ECR-Fractie het volgende verzoek om benoeming ontvangen:
— |
Commissie JURI: Brian Crowley in plaats van Andrzej Duda. |
Deze benoeming wordt geacht te zijn bekrachtigd, indien hiertegen vóór de goedkeuring van deze notulen geen bezwaar is gemaakt.
13. De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland (debat)
Verslag over de strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland (2015/2036(INI)) — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Ioan Mircea Pașcu (A8-0171/2015)
Ioan Mircea Pașcu leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Tibor Navracsics (lid van de Commissie), namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.
Het woord wordt gevoerd door Gabrielius Landsbergis, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op twee „blauwe kaart”-vragen van Kostas Chrysogonos en Tibor Szanyi, Ana Gomes, namens de S&D-Fractie, Marek Jurek, namens de ECR-Fractie, Fernando Maura Barandiarán, namens de ALDE-Fractie, Javier Couso Permuy, namens de GUE/NGL-Fractie, die eveneens ingaat op twee „blauwe kaart”-vragen van Doru-Claudian Frunzulică en Ivan Jakovčić, Indrek Tarand, namens de Verts/ALE-Fractie, Mike Hookem, namens de EFDD-Fractie, die voorts weigert te antwoorden op drie „blauwe kaart”-vragen van Marek Jurek, Kazimierz Michał Ujazdowski en Charles Tannock, Harald Vilimsky, niet-fractiegebonden lid, Artis Pabriks, die voorts weigert te antwoorden op een „blauwe kaart”-vraag van Andrejs Mamikins, Victor Boștinaru, Mark Demesmaeker, Kaja Kallas, Sofia Sakorafa, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Kazimierz Michał Ujazdowski, Fabio Massimo Castaldo, Jean-Luc Schaffhauser, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Victor Negrescu, Tunne Kelam, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Sofia Sakorafa, Tonino Picula, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Georgios Epitideios, Zdzisław Krasnodębski, Ilhan Kyuchyuk, Udo Voigt, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Andrey Kovatchev, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Clare Moody, Angel Dzhambazki, Norica Nicolai, Martina Anderson, Eleftherios Synadinos, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Kosma Złotowski, Jaromír Štětina, Georgi Pirinski, Kosma Złotowski, Urmas Paet, Andrey Kovatchev, Bogusław Liberadzki, Charles Tannock en Daniel Buda.
VOORZITTER: Ildikó GÁLL-PELCZ
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Francisco Assis, Kazimierz Michał Ujazdowski, Siegfried Mureșan, Boris Zala, Nikolay Barekov, Janusz Zemke, Beata Gosiewska, Alessia Maria Mosca, Andrejs Mamikins, Doru-Claudian Frunzulică en Zigmantas Balčytis.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić en Gianluca Buonanno.
Het woord wordt gevoerd door Tibor Navracsics en Ioan Mircea Pașcu.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.4 van de notulen van 11.6.2015.
14. De situatie in Burundi (debat)
Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: De situatie in Burundi (2015/2723(RSP))
Tibor Navracsics (lid van de Commissie) legt de verklaring af namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.
Het woord wordt gevoerd door Joachim Zeller, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Bill Etheridge, David Martin, namens de S&D-Fractie, Louis Michel, namens de ALDE-Fractie, Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie, Maria Heubuch, namens de Verts/ALE-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van David Martin, Jonathan Arnott, om namens de EFDD-Fractie te verzoeken om toepassing van artikel 191 van het Reglement, en Nicolas Bay, niet-fractiegebonden lid.
Het woord wordt gevoerd door Jonathan Arnott, Elena Valenciano, Pavel Telička en Tiziana Beghin over het door de EFDD-Fractie ingediende verzoek.
De Voorzitter onderbreekt de vergadering.
(Vervolg van het debat: punt 16 van de notulen van 10.06.2015)
(De vergadering wordt om 17.45 uur onderbroken en om 18.15 uur hervat.)
15. Motie van orde
Het woord wordt gevoerd door Pavel Telička, voor een persoonlijk feit, Tiziana Beghin, om te wijzen op de bepalingen van artikel 191 van het Reglement, Daniela Aiuto, voor een persoonlijk feit, en Jordi Sebastià.
De Voorzitter vraagt de EFDD-Fractie om het verzoek om toepassing van artikel 191 van het Reglement toe te lichten. Het woord wordt gevoerd door Steven Woolfe over het verzoek van zijn fractie.
De Voorzitter besluit over te gaan tot stemming over het verzoek om onderbreking.
Bij ES (29 voor, 390 tegen, 17 onthoudingen) verwerpt het Parlement het verzoek.
16. De situatie in Burundi (voortzetting van het debat)
Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: De situatie in Burundi (2015/2723(RSP))
(Begin van het debat: punt 14 van de notulen van 10.6.2015)
Het woord wordt gevoerd door Elena Valenciano, eveneens over het verzoek van de EFDD-Fractie om onderbreking van het debat Pavel Telička, Paloma López Bermejo, Judith Sargentini, Linda McAvan en Beatriz Becerra Basterrechea.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Doru-Claudian Frunzulică, Maria Arena en Gianluca Buonanno.
Het woord wordt gevoerd door Tibor Navracsics (lid van de Commissie).
Het debat wordt gesloten.
17. Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (debat)
Verklaringen van de Raad en de Commissie: Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP))
Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad) en Tibor Navracsics (lid van de Commissie) leggen de verklaringen af.
VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Santiago Fisas Ayxelà, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Miloslav Ransdorf, Petra Kammerevert, namens de S&D-Fractie, Daniel Dalton, namens de ECR-Fractie, Petr Ježek, namens de ALDE-Fractie, Liadh Ní Riada, namens de GUE/NGL-Fractie, Helga Trüpel, namens de Verts/ALE-Fractie, Florian Philippot, niet-fractiegebonden lid, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Gilles Lebreton, Hermann Winkler, Marc Tarabella, Branislav Škripek, Sophia in 't Veld, Paloma López Bermejo, Indrek Tarand, Isabella Adinolfi, Diane Dodds, Bogdan Brunon Wenta, Ana Gomes, Arne Gericke, Pavel Telička, Ulrike Lunacek, Olaf Stuger, Milan Zver, Momchil Nekov, Izaskun Bilbao Barandica, Ernest Maragall, Steeve Briois, Ivo Belet, Neena Gill, Jeroen Lenaers, Mercedes Bresso, Therese Comodini Cachia, Tonino Picula, Seán Kelly, Michela Giuffrida, Thomas Mann, Theodoros Zagorakis, Alessandra Mussolini, Monika Smolková, Herbert Reul en Franc Bogovič.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Tunne Kelam, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, Fabio Massimo Castaldo en Barbara Kappel.
Het woord wordt gevoerd door Tibor Navracsics en Zanda Kalniņa-Lukaševica.
Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement, tot besluit van het debat:
— |
Helga Trüpel, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler en Igor Šoltes, namens de Verts/ALE-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0548/2015); |
— |
Silvia Costa, Luigi Morgano, Marlene Mizzi, Marc Tarabella, Vilija Blinkevičiūtė, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Krystyna Łybacka, Sylvie Guillaume, Eider Gardiazabal Rubial, Emilian Pavel, Momchil Nekov en Giorgos Grammatikakis, namens de S&D-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0549/2015); |
— |
Petr Ježek, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Pavel Telička, Sophia in 't Veld, Catherine Bearder, Gérard Deprez, Petras Auštrevičius, Ivo Vajgl, Marielle de Sarnez, Johannes Cornelis van Baalen, Louis Michel, Hannu Takkula, Fernando Maura Barandiarán, Izaskun Bilbao Barandica, Urmas Paet en Kaja Kallas, namens de ALDE-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0550/2015); |
— |
Daniel Dalton, Andrew Lewer, Angel Dzhambazki, Zdzisław Krasnodębski en Emma McClarkin, namens de ECR-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0571/2015); |
— |
Ivo Belet, Andrea Bocskor, Esther de Lange, Santiago Fisas Ayxelà, Kinga Gál, Elisabetta Gardini, Tania González Peñas, Seán Kelly, Jeroen Lenaers, Thomas Mann, Herbert Reul, Claude Rolin, Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda, Sabine Verheyen, Elissavet Vozemberg, Bogdan Brunon Wenta, Theodoros Zagorakis, Bogdan Andrzej Zdrojewski en Milan Zver, namens de PPE-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0572/2015); |
— |
Curzio Maltese, Pablo Iglesias, Marisa Matias, Eleonora Forenza, Lynn Boylan, Patrick Le Hyaric, Fabio De Masi, Kostadinka Kuneva, Lola Sánchez Caldentey en Sofia Sakorafa, namens de GUE/NGL-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0573/2015); |
— |
Laura Ferrara, Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Rolandas Paksas, Marco Valli en Marco Zanni, namens de EFDD-Fractie, over recente onthullingen over corruptiezaken op hoog niveau bij de FIFA (2015/2730(RSP)) (B8-0574/2015). |
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.5 van de notulen van 11.6.2015.
18. Sport en mensenrechten, en de Europese Spelen in Bakoe (debat)
Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000063/2015) van Elena Valenciano, namens de Commissie AFET, aan de Raad: Sport en mensenrechten, en de Europese Spelen in Baku (2015/2720(RSP)) (B8-0556/2015)
Elena Valenciano licht de vraag toe.
Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad) beantwoordt de vraag.
Het woord wordt gevoerd door Sandra Kalniete, namens de PPE-Fractie, Nicola Caputo, namens de S&D-Fractie, en Arne Gericke, namens de ECR-Fractie, Anneli Jäätteenmäki, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Fabio Massimo Castaldo, Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie, Ulrike Lunacek, namens de Verts/ALE-Fractie, James Carver, namens de EFDD-Fractie, Bogdan Brunon Wenta, Josef Weidenholzer, Kosma Złotowski, Ilhan Kyuchyuk, Liadh Ní Riada, Barbara Lochbihler, Fabio Massimo Castaldo, Gianluca Buonanno, Milan Zver, Soraya Post, Notis Marias, die eveneens ingaat op twee „blauwe kaart”-vragen van James Carver en Laura Agea, Marietje Schaake, Kateřina Konečná, Ana Gomes, Sajjad Karim, Boris Zala en Bogusław Liberadzki.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Jiří Pospíšil, Michela Giuffrida, Georgi Pirinski, Ivan Jakovčić, Laura Agea, en Barbara Kappel, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Ulrike Lunacek.
Het woord wordt gevoerd door Zanda Kalniņa-Lukaševica.
Het debat wordt gesloten.
19. Agenda van de volgende vergadering
De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 559.456/OJJE).
20. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 21.45 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Adina-Ioana Vălean
Ondervoorzitter
10 juni 2015
PRESENTIELIJST
Aanwezig:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Hautala, Hayes, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Pașcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner , Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka
Verontschuldigd:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno, Takkula
10 juni 2015
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN
Afkortingen en tekens
+ |
aangenomen |
- |
verworpen |
↓ |
vervallen |
Ing. |
ingetrokken |
HS (…, …, …) |
hoofdelijke stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
ES (…, …, …) |
elektronische stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
so |
stemming in onderdelen |
as |
aparte stemming |
am |
amendement |
CA |
compromisamendement |
DD |
desbetreffend deel |
S |
amendement tot schrapping |
= |
gelijkluidende amendementen |
§ |
lid / paragraaf |
art |
artikel |
overw |
overweging |
OR |
ontwerpresolutie |
GOR |
gezamenlijke ontwerpresolutie |
Geh. S |
geheime stemming |
1. Vaststelling van de wijziging van Doha van het Protocol van Kyoto ***
Aanbeveling: Elisabetta Gardini (A8-167/2015)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
stemming: goedkeuring |
HS |
+ |
584, 59, 8 |
2. Overeenkomst tussen de EU en IJsland betreffende de deelname van IJsland in de tweede verbintenisperiode van het Protocol van Kyoto ***
Aanbeveling: Giovanni La Via (A8-166/2015)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
stemming: goedkeuring |
HS |
+ |
626, 63, 10 |
3. Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst betreffende de wederzijdse rechtshulp in strafzaken *
Verslag: Birgit Sippel (A8-156/2015)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
een enkele stemming |
HS |
+ |
643, 7, 51 |
4. Toetreding van Kroatië tot de Overeenkomst ter bestrijding van corruptie waarbij ambtenaren van de EG of van de lidstaten van de EU betrokken zijn *
Verslag: Filiz Hyusmenova (A8-157/2015)
Betreft |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
een enkele stemming |
HS |
+ |
645, 6, 51 |
5. De stand van zaken in de betrekkingen tussen de EU en Rusland
Verslag: Gabrielius Landsbergis (A8-162/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 1 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
364, 308, 22 |
|||
§ 2 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
500, 119, 75 |
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 3 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
531, 103, 64 |
|||
2 |
+ |
|
|||
na § 3 |
11 |
rapporteur |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/HS |
+ |
513, 113, 74 |
|||
4 |
+ |
|
|||
§ 7 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
530, 150, 18 |
|||
§ 10 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
529, 144, 28 |
|||
2/HS |
+ |
501, 148, 42 |
|||
3/HS |
+ |
376, 285, 36 |
|||
4/HS |
+ |
516, 118, 60 |
|||
na § 12 |
12 |
rapporteur |
ES |
+ |
339, 298, 56 |
§ 15 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 16 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 17 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 21 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
588, 45, 64 mondeling gewijzigd |
na overw D |
10 |
rapporteur |
|
+ |
|
overw H |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw M |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw O |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
337, 322, 38 |
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
494, 135, 69 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
GUE/NGL: §§ 2 (1ste deel), 3 (1ste deel), 5 (3de deel), 7 (3de deel), 21
GUE/NGL, S&D: § 12 (1ste, 2de, 3de en 4de deel)
Verzoeken om aparte stemming
S&D: overw M
Verzoeken om stemming in onderdelen
GUE/NGL:
§ 2
1ste deel |
: |
„benadrukt dat Rusland … beschouwd kan worden” |
2de deel |
: |
rest |
§ 3
1ste deel |
: |
„vindt het uiterst verontrustend … met geweld te hertekenen;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 5
1ste deel |
: |
„onderstreept dat de betrekkingen tussen de EU en Rusland … voortaan op eerbiediging van het internationaal recht en dialoog gebaseerd moeten zijn, waarbij de EU bereid is de samenwerking met de autoriteiten in Moskou op een aantal terreinen van gemeenschappelijk belang te hervatten … of weer op te starten” |
2de deel |
: |
„beklemtoont dat een hervatting … aan de grenzen van EU-lidstaten staakt;” zonder de woorden „met inbegrip van de Krim” |
3de deel |
: |
de woorden „met inbegrip van de Krim” |
4de deel |
: |
rest |
§ 7
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „ook met de kandidaat-lidstaten” |
2de deel |
: |
deze woorden |
S&D:
§ 1
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „een „soft-power”-noodplan” en „om het agressieve en verdeeldheid zaaiende beleid van Rusland te pareren” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 10
1ste deel |
: |
„benadrukt dat het gezien … samenhangende benadering uit te werken;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 15
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „alsmede het ontkrachten van propaganda in de EU en de landen van het Oostelijk Partnerschap” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 16
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „compromisloze” en „strikt, snel en onvoorwaardelijk” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 17
1ste deel |
: |
„roept Rusland op volledig … hun vervolging uit te stellen;” |
2de deel |
: |
rest |
overw H
1ste deel |
: |
„overwegende dat deze doelgerichte … land voort te zetten” |
2de deel |
: |
rest |
overw O
1ste deel |
: |
„overwegende dat de onverantwoordelijke … Europa heeft opgeschort” |
2de deel |
: |
rest |
amendement 11
1ste deel |
: |
„veroordeelt de willekeurige … grondgebied te ontzeggen,” |
2de deel |
: |
„en benadrukt dat de Russische … Europese Unie en Rusland;” |
3de deel |
: |
rest |
GUE/NGL, S&D:
§ 12
1ste deel |
: |
„dringt nogmaals aan … op te kunnen reageren” |
2de deel |
: |
„verzoekt de Commissie onverwijld … desinformatiecampagnes tegen te gaan;” zonder de woorden „concrete projecten om Russische propaganda en desinformatie binnen en buiten de EU te bestrijden en” |
3de deel |
: |
de woorden „concrete projecten om Russische propaganda en desinformatie binnen en buiten de EU te bestrijden en” |
4de deel |
: |
„roept de Commissie en de lidstaten op … passende maatregelen te treffen;” |
Diversen
Amendementen 1 tot 9 zijn geannuleerd.
Heidi Hautala heeft volgend mondeling amendement ingediend op amendement 21:
6. Europese strategie voor energiezekerheid
Verslag: Algirdas Saudargas (A8-164/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
na § 1 |
5 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 7 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
526, 130, 38 |
|||
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 21 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 24 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
- |
337, 346, 17 |
|||
3 |
- |
|
|||
4/ES |
+ |
419, 246, 31 |
|||
§ 25 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
349, 340, 8 |
|||
§ 32 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
354, 337, 8 |
§ 33 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
- |
311, 386, 3 |
§ 34 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
354, 337, 11 |
§ 38 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
354, 321, 21 |
|||
na § 38 |
6 |
GUE/NGL |
HS |
- |
289, 388, 25 |
na § 39 |
1 |
S&D, Verts/ALE, EFDD |
HS |
+ |
338, 319, 42 |
§ 40 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 41 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
353, 336, 9 |
|||
§ 43 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
356, 343, 3 |
§ 44 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
375, 317, 8 |
|||
na § 44 |
2 |
Verts/ALE, EFDD |
HS |
- |
248, 419, 31 |
§ 45 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
459, 209, 32 |
|||
2/HS |
+ |
607, 78, 15 |
|||
§ 46 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
- |
|
§ 49 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 55 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
- |
|
§ 58 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
374, 307, 8 |
§ 60 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
- |
318, 353, 27 |
|||
§ 61 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
436, 188, 76 |
§ 68 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 71 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 73 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 74 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 77 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
469, 189, 43 |
|||
§ 78 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
525, 108, 65 |
§ 79 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 80 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 83 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 84 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 87 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
364, 337, 1 |
|||
§ 90 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 91 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 92 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 94 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 102 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 103 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 110 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
na § 111 |
3 |
Verts/ALE, EFDD |
HS |
- |
167, 518, 16 |
7 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ 116 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 117 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 118 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
388, 285, 29 |
|||
§ 119 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 124 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
490, 188, 19 |
§ 125 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 127 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 129 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 130 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 131 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
547, 126, 27 |
§ 132 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 133 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
na § 139, kopje |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 141 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 143 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 145 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 151 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 152 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 155 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 156 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw B |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw H |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw I |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw J |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw K |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw R |
4 |
GUE/NGL |
as/ES |
- |
326, 367, 5 |
overw T |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
365, 296, 36 |
overw U |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw Y |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw Z |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
358, 318, 26 |
overw AB |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw AC |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw AD |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw AE |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
overw AJ |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw AK |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw AQ |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
- |
277, 315, 111 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
Verts/ALE: amendementen 1, 2, 3, 6, §§ 45, 61, 77 (2de deel), 78, 124, 131
ECR: amendementen 1, 2, 6, §§ 7 (2de deel), 34, overweging Z
PPE: § 32, overweging Z
Verzoeken om aparte stemming
Verts/ALE: §§ 41, 55, 84, 102, 117, 119, 125, 130, 133 en overwegingen R, AB, AC en AQ
PPE: §§6 33, 34, 43, 46, 58, 68, 71, 80, 90, overwegingen T, Y
EFDD: §§ 45, 61, 74, 78, 84, 110, 117, 119, 124, 125, 127, 129, 130, 131, 132, 133, overweging AQ
GUE/NGL: §§ 11, 45, 61, 78, 91, 92, 94, 103, 124, 125, 129, 143, 145, 151, 152, 155, 156, overwegingen H, I, J, AD, AJ, AK, kopje „Coördinatie en met één stem spreken” (na § 139)
Verzoeken om stemming in onderdelen
Verts/ALE:
§ 73
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder het woord „koolstofarme” |
2de deel |
: |
dit woord |
§ 77
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder het woord „koolstofarme” |
2de deel |
: |
dit woord |
§ 79
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder het woord „koolstofarme” |
2de deel |
: |
dit woord |
§ 83
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder het woord „koolstofarme” |
2de deel |
: |
dit woord |
ECR:
§ 7
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „het koolstofarm maken van de energiemix (in hoofdzaak gebaseerd op hernieuwbare energiebronnen)” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 25
1ste deel |
: |
„roept de Commissie op … op hun energierekening” |
2de deel |
: |
rest |
§ 141
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „te zorgen voor een streng toezicht op nucleaire infrastructuur binnen de EU door entiteiten van buiten de EU” |
2de deel |
: |
deze woorden |
PPE:
§ 24
1ste deel |
: |
„is van mening dat het belangrijk is consumenten energie-efficiënte producten aan te bieden” |
2de deel |
: |
„met inbegrip van voedingsproducten” |
3de deel |
: |
„evenals nauwkeurige, relevante, … keuze kunnen maken” |
4de deel |
: |
rest |
§ 38
1ste deel |
: |
„wijst erop dat de EU … veiligheid en milieu;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 40
1ste deel |
: |
„benadrukt dat het essentieel … van energie-invoer;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 41
1ste deel |
: |
„is van mening dat iedere … hernieuwbare bronnen worden gebruikt;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 44
1ste deel |
: |
„benadrukt dat bij de inachtneming … moet worden gewaarborgd” |
2de deel |
: |
rest |
§ 49
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „de snelste en goedkoopste” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 60
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „verwarming en” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 87
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „waaronder die met inframarginale kenmerken zoals hernieuwbare energie” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 116
1ste deel |
: |
„benadrukt dat energie betaalbaar … vierde van de EU-burgers trof;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 118
1ste deel |
: |
„benadrukt dat de afhankelijkheid … toekomstige energievraag” |
2de deel |
: |
rest |
overw U
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „de goedkoopste en snelste” |
2de deel |
: |
deze woorden |
overw AE
1ste deel |
: |
„overwegende dat hogere interconnectieniveaus … evenwicht zullen brengen;” |
2de deel |
: |
rest |
EFDD:
§ 45
1ste deel |
: |
„is van mening dat kernenergie, … bij de lidstaten berust” |
2de deel |
: |
rest |
overw I
1ste deel |
: |
„overwegende dat de EU erg afhankelijk … (25 %) naar de EU is;” |
2de deel |
: |
rest |
GUE/NGL:
§ 21
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „onderstreept in dit verband de noodzaak om innovatieve particuliere financiering te ontwikkelen ” en „het concurrentievermogen van de industrie te verbeteren en” |
2de deel |
: |
deze woorden |
overw B
1ste deel |
: |
„overwegende dat er in de afgelopen … 95 % van haar uranium;” |
2de deel |
: |
rest |
overw K
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „de concurrentiekracht en” en „terwijl het tegelijkertijd … andere landen te beïnvloeden;” |
2de deel |
: |
deze woorden |
7. Jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF
Ontwerpresoluties: B8-539/2015, B8-540/2015, B8-541/2015, B8-542/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-539/2015 (PPE, GUE/NGL, Verts/ALE) |
|||||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
448, 197, 53 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-539/2015 |
|
PPE, Verts/ALE |
HS |
↓ |
|
B8-540/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-541/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-542/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
PPE: eindstemming (B8-539/2015)
Diversen
Janusz Korwin-Mikke is medeondertekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-539/2015.
8. De situatie in Hongarije
Ontwerpresoluties: B8-532/2015, B8-533/2015, B8-534/2015, B8-535/2015, B8-536/2015, B8-537/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-532/2015 (S&D, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE) |
|||||
§ 3 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/ES |
+ |
367, 318, 9 |
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 9 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
362, 328, 10 |
§ 10 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/ES |
+ |
349, 333, 15 |
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
349, 331, 14 |
overw F |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
ES |
+ |
362, 247, 88 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-532/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-533/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-534/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-535/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-536/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-537/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
Verzoeken om aparte stemming
PPE: §§ 9, 10, 12
Verzoeken om stemming in onderdelen
PPE:
§ 3
1ste deel |
: |
„veroordeelt de herhaaldelijke uitlatingen … en aangeprezen wordt;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 5
1ste deel |
: |
„verwerpt de volksraadpleging … bedreiging van de veiligheid;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 11
1ste deel |
: |
„dringt er bij de Commissie op aan … de rechtsstaat te activeren” |
2de deel |
: |
„en daarom onmiddellijk aan … schending in de zin van artikel 7 VEU;” |
3de deel |
: |
rest |
overw F
1ste deel |
: |
„overwegende dat de Hongaarse premier… zal eerbiedigen en naleven;” |
2de deel |
: |
rest |
Diversen
Nuno Melo (PPE-Fractie) is medeondertekenaar van ontwerpresolutie B8-534/2015.
Frédérique Ries (ALDE-Fractie) is medeondertekenaar van ontwerpresolutie B8-532/2015.
Daniela Aiuto, Eleonora Evi, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo et Laura Ferrara (EFDD-Fractie) zijn medeondertekenaar van gezamenlijke ontwerpresoluties B8-536/2015.
9. Voortgangsverslag 2014 over Turkije
Ontwerpresolutie: B8-455/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Ontwerpresolutie B8-455/2015 (Commissie AFET) |
|||||
na § 3 |
31 |
S&D, ALDE, Verts/ALE |
|
+ |
|
§ 9 |
24 |
GUE/NGL |
HS |
- |
138, 493, 64 |
na § 15 |
28 |
GUE/NGL |
|
- |
|
37 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
na § 16 |
30 |
ECR |
|
- |
|
§ 17 |
15 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 23 |
16 |
GUE/NGL |
HS |
- |
157, 525, 15 |
32 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
|
§ 29 |
33 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
na § 30 |
9 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 32 |
17 |
GUE/NGL |
|
- |
|
4 |
PPE |
|
+ |
|
|
1 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
§ 33 |
34 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
18 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
§ 34 |
38 |
GUE/NGL |
ES |
- |
150, 477, 67 |
5 |
PPE |
ES |
+ |
346, 345, 5 |
|
§ 35 |
35 |
S&D, PPE, ALDE |
HS |
+ |
485, 139, 69 |
§ 36 |
19 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 37 |
20 |
GUE/NGL |
|
- |
|
36 |
S&D, PPE, ALDE |
|
+ |
|
|
§ 38 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 39 |
26 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 42 |
21 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 44 |
22 |
GUE/NGL |
HS |
- |
141, 530, 25 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
na § 44 |
7 |
PPE |
ES |
+ |
532, 160, 5 |
23 |
GUE/NGL |
HS |
+ |
333, 283, 74 |
|
na § 46 |
27 |
GUE/NGL |
HS |
- |
218, 460, 19 |
2 |
EFDD |
HS |
- |
102, 575, 17 |
|
na visum 3 |
12 |
GUE/NGL |
ES |
+ |
550, 77, 47 |
13 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
overw B |
8 |
PPE |
|
+ |
mondeling gewijzigd |
overw K |
14 |
GUE/NGL |
|
- |
|
na overw K |
29 |
ECR |
ES |
+ |
371, 288, 35 |
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
432, 94, 127 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
EFDD: Amendement 2
GUE/NGL: Amendementen 16, 22, 23, 24, 27, 35
PPE, S&D, EFDD: eindstemming
Verzoeken om stemming in onderdelen
GUE/NGL:
§ 38
1ste deel |
: |
„betreurt dat de casus belli-dreiging … nog niet is ingetrokken” |
2de deel |
: |
rest |
§ 44
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „en alle betrokken partijen” |
2de deel |
: |
deze woorden |
Diversen
Amendementen 3, 6, 10, 11 en 25 zijn ingetrokken.
Renate Sommer heeft volgend mondeling amendement ingediend op amendement 8:
10 juni 2015
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN
1. Wijziging van de agenda
Voor 183
ALDE : : Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Goulard, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Belder, Demesmaeker, Duncan, Ford, Fox, Gericke, Henkel, Kamall, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Bossuyt, Van Orden, Zahradil, Zīle
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Caspary, del Castillo Vera, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Delahaye, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Fisas Ayxelà, Fjellner, Gahler, Gál, Gardini, González Pons, Grossetête, Grzyb, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Kalniete, Karas, Kelam, Kelly, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, de Lange, Langen, Lavrilleux, Lenaers, Lins, McAllister, McGuinness, Mann, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Pitera, Plenković, Ponga, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Rübig, Salini, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Štětina, Stier, Šulin, Svoboda, Szájer, Thun und Hohenstein, Tomc, Vandenkendelaere, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Záborská, Zalba Bidegain, Zeller, Zwiefka
S&D : : Bresso, De Castro, Grapini, Guteland, Kofod, Kyrkos, Ludvigsson, Maňka, Moisă, Schaldemose, Zanonato
Tegen 181
ALDE : : Marinho e Pinto, Tremosa i Balcells
ECR : : van Dalen, Pretzell
EFDD : : Affronte, Agea, Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Händel, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Bayet, Berès, Borzan, Briano, Caputo, Cofferati, Corbett, Dalli, Dance, Dodds Anneliese, Freund, Frunzulică, Gebhardt, Griffin, Jongerius, Kadenbach, Kaufmann, Kirton-Darling, Köster, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Moody, Nilsson, Pașcu, Pirinski, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Schlein, Schuster, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tarabella, Thomas, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Delli, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reintke, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Šoltes, Staes, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 37
ECR : : Krasnodębski
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Ferber
S&D : : Aguilera García, Ayala Sender, Blanco López, Boștinaru, Costa, Danti, Fernández, Groote, Guerrero Salom, Hedh, Krehl, Kumpula-Natri, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, Łybacka, Morgano, Mosca, Negrescu, Niedermüller, Panzeri, Pavel, Pittella, Post, Rodrigues Maria João, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Westphal
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Mara Bizzotto, Stelios Kouloglou
2. A8-0167/2015 — Elisabetta Gardini — stemming : goedkeuring
Voor 584
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reintke, Rivasi, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Ždanoka
Tegen 59
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Seymour
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Muselier
Onthoudingen 8
ECR : : Tošenovský
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Annemans, Mayer
PPE : : Deß
Verts/ALE : : Lamberts
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Rachida Dati, Angélique Delahaye, Louis Michel
Onthoudingen : Franz Obermayr, Jan Zahradil
3. Toepassing van artikel 191 van het Reglement
Voor 115
ECR : : Czarnecki
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, De Masi, Eck, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mineur, Ní Riada, Ransdorf, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
S&D : : Pirinski
Verts/ALE : : Bové, Buchner, Rivasi, Ždanoka
Tegen 560
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Björk, Couso Permuy, Juaristi Abaunz, Kari, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Michels, Papadimoulis, Scholz, Spinelli, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Onthoudingen 16
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Gericke, Pretzell, Sulík
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Ernst, Mélenchon, Omarjee, Sakorafa, Sylikiotis
NI : : Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Ward
Verts/ALE : : Sebastià, Urtasun
4. A8-0166/2015 — Giovanni La Via — stemming : goedkeuring
Voor 626
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody , Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 63
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
Onthoudingen 10
ECR : : Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Mélenchon
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
5. A8-0156/2015 — Birgit Sippel — Eén enkele stemming
Voor 643
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Kovács, Mayer, Morvai, Salvini, Sonneborn, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 7
NI : : Epitideios, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos
Onthoudingen 51
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Troszczynski, Żółtek
6. A8-0157/2015 — Filiz Hyusmenova — Eén enkele stemming
Voor 645
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Kovács, Mayer, Morvai, Obermayr, Salvini, Sonneborn, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 6
NI : : Epitideios, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Synadinos, Zarianopoulos
Onthoudingen 51
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Żółtek
7. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 2/1
Voor 500
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kari
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 119
ALDE : : Toom, Vautmans
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Cadec, Grossetête, Joulaud, Sernagiotto
S&D : : Dalli, Flašíková Beňová, Gierek, Iotova, Keller Jan, Khan, Nekov, Pirinski, Smolková
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 75
ALDE : : Marinho e Pinto, Nicolai, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Le Hyaric, Matias, Ní Riada
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cesa, Cicu, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Androulakis, Delvaux, Ertug, Geringer de Oedenberg, Grammatikakis, Kaili, Köster, Kyrkos, Liberadzki, Mamikins, Maňka, Neuser, Papadakis Demetris, Post, Sant, Tarabella, Ujhelyi, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Auken, Sebastià, Urtasun
8. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 3/1
Voor 531
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Björk, de Jong, Mineur
NI : : Annemans, Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 103
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Grammatikakis, Iotova, Kyrkos, Nekov
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 64
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Henkel, Kölmel, Lucke, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Eck, Kari, Le Hyaric, Matias, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Joulaud, Morano, Muselier, Pogliese, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Gierek, Pirinski, Sant
Verts/ALE : : Urtasun
9. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 5/3
Voor 513
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Delvaux, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 113
ALDE : : Bilbao Barandica
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Ferreira Elisa, Gualtieri, Howitt, Iotova, Mamikins, Panzeri, Tarabella
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 74
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dzhambazki, Gericke, Hannan, Henkel, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Kari, Ní Riada
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese
S&D : : Benifei, Bonafè, Danti, De Monte, Gierek, Kaili, Keller Jan, Köster, Nekov, Pirinski, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Evans, Maragall, Sebastià, Terricabras, Urtasun
10. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 7/2
Voor 530
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana
Tegen 150
ECR : : Dohrmann, Gericke, Henkel, Kölmel, Lucke, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Iotova, Nekov, Pirinski, Post
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 18
ALDE : : Marinho e Pinto, Väyrynen
ECR : : Marias, Vistisen
EFDD : : Paksas
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Mussolini, Pogliese
S&D : : Androulakis, Kaili, Keller Jan, Sant
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Anders Primdahl Vistisen
11. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/1
Voor 529
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Kyllönen
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 144
ALDE : : Maura Barandiarán
ECR : : Gericke, Hannan, Kölmel, Lucke, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Childers, Iotova, Mamikins, Pirinski
Verts/ALE : : Scott Cato, Ždanoka
Onthoudingen 28
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Škripek, Vistisen
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Matias
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Pogliese
S&D : : Delvaux, Kaili, Nekov, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Urtasun
12. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/2
Voor 501
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Salvini
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega , Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Giegold, Harms, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Vana
Tegen 148
ALDE : : Maura Barandiarán
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Gualtieri, Guteland, Hedh, Iotova, Jongerius, Ludvigsson, Łybacka, Nilsson, Piri, Tang
Verts/ALE : : Andersson, Eriksson, Scott Cato, Valero, Ždanoka
Onthoudingen 42
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Marias, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Matias
NI : : Annemans, Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Delvaux, Neuser, Pirinski, Sant, Weidenholzer
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Engström, Evans, Hautala, Lambert, Meszerics, Reimon, Reintke, Urtasun
13. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/3
Voor 376
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Balčytis, Blanco López, Boștinaru, Cabezón Ruiz, Cristea, Fajon, Fernández, Geier, Gentile, Groote, Hoffmann, Jongerius, Kofod, Lauristin, Leinen, Lietz, Melior, Moisă, Nica, Niedermüller, Piri, Steinruck, Szanyi, Tang, Zala, Zanonato, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 285
ALDE : : Maura Barandiarán, Toom, Väyrynen
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Sernagiotto
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stihler, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Bové
Onthoudingen 36
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Juaristi Abaunz, Matias
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Delvaux, Frunzulică, Gierek, Kaili, Liberadzki, Mamikins, Neuser, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Lambert, Reintke, Scott Cato, Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ana Gomes
Tegen : Matthias Groote, Jutta Steinruck
Onthoudingen : Flavio Zanonato
14. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 12/4
Voor 516
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly , Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Tegen 118
ECR : : Gericke, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Guteland, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Pirinski, Post
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 60
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom, Väyrynen
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tošenovský, Vistisen, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Juaristi Abaunz, Kari, Matias, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Muselier, Patriciello, Pogliese
S&D : : Balas, Delvaux, Kaili, Mamikins, Nekov, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Marita Ulvskog
15. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — § 21
Voor 588
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Girling, Halla-aho, Henkel, Karim, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, Marias, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Björk, Chrysogonos, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova , Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 45
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Couso Permuy, Forenza, Hadjigeorgiou, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sylikiotis, Vallina
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Joulaud, Lamassoure, Landsbergis, Morano, Muselier, Schreijer-Pierik, Theocharous, Vozemberg, Zagorakis
Onthoudingen 64
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karlsson, Kirkhope, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Škripek, Tomašić, Van Orden, Vistisen, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Konečná, Maltese, Ní Riada, Omarjee, Spinelli
NI : : Ferrand, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos
PPE : : Caspary, Cirio, Comi, Gál, Kovatchev, Pieper, Pogliese, Salini, Sernagiotto, Weber Manfred, Záborská
S&D : : Mamikins, Sant
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Kinga Gál, Gabrielius Landsbergis, Siegfried Mureșan, Annie Schreijer-Pierik, Elissavet Vozemberg
Tegen : Vicky Maeijer, Maurice Ponga, Olaf Stuger
Onthoudingen : Kay Swinburne, Charles Tannock
16. A8-0162/2015 — Gabrielius Landsbergis — Resolutie
Voor 494
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Valero, Vana
Tegen 135
ALDE : : Toom
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto, Winkler Hermann
S&D : : Iotova, Keller Jan, Mamikins, Nekov, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 69
ALDE : : Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Väyrynen
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Eck, Juaristi Abaunz, Kyllönen, Matias, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Cadec, Cesa, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, La Via, Martusciello, Matera, Morano, Muselier, Mussolini, Patriciello, Pogliese
S&D : : Androulakis, Benifei, Bettini, Bonafè, Dalli, Ertug, Flašíková Beňová, Gierek, Grammatikakis, Gualtieri, Kaili, Köster, Krehl, Kyrkos, Liberadzki, Łybacka, Panzeri, Papadakis Demetris, Sant
Verts/ALE : : Auken, Bütikofer, Lambert, Scott Cato, Sebastià, Turmes, Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Theodoros Zagorakis
17. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 7/2
Voor 526
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Marias, Tomaševski, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bizzotto, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Goddyn, Gollnisch, Le Pen Marine, Mélin, Monot, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Szájer, Theocharous, Tőkés, Tomc, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 130
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Sakorafa
NI : : Balczó, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Salvini, Sonneborn, Stuger, Voigt, Żółtek
PPE : : Buda, Buzek, Grzyb, Hetman, Hübner, Jazłowiecka, Kalinowski, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Marinescu, Mureșan, Olbrycht, Pitera, Plura, Preda, Rosati, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Siekierski, Stolojan, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Țurcanu, Ungureanu, Wałęsa, Wenta
S&D : : Gierek, Gill Neena, Łybacka
Onthoudingen 38
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Couso Permuy, González Peñas, Iglesias, Konečná, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina
NI : : Annemans, Bilde, Boutonnet, Briois, Ferrand, Jalkh, Kappel, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : McAllister, Winkler Iuliu
S&D : : Balčytis, Geringer de Oedenberg, Liberadzki, Nekov, Pirinski
18. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 32
Voor 354
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Toom, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Tomaševski, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Bendtsen, van de Camp, de Lange, Lenaers, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin, Schreijer-Pierik
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 337
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Huitema, Ježek, Meissner, van Nieuwenhuizen, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Łybacka, Mizzi
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Onthoudingen 8
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Konečná
NI : : Voigt
PPE : : Bușoi
S&D : : Geringer de Oedenberg, Pirinski
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Carlos Coelho
19. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 34
Voor 354
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Henkel, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Sonneborn, Synadinos
PPE : : Bendtsen, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 337
ALDE : : van Baalen, Charanzová, Dlabajová, Huitema, Ježek, Meissner, van Nieuwenhuizen, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
Onthoudingen 11
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Vistisen
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Obermayr, Vilimsky, Voigt
PPE : : Pospíšil
S&D : : Pirinski
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Carlos Coelho
20. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 6
Voor 289
ALDE : : Arthuis, Bearder, Faria, Harkin, Hyusmenova, Jäätteenmäki, Marinho e Pinto, Nicolai
ECR : : van Dalen, Marias, Škripek
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Molnár, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 388
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Griesbeck, Guoga, Huitema, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Sonneborn, Stuger, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Balčytis, Boștinaru, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Dodds Anneliese, Drăghici, Frunzulică, Gierek, Gill Neena, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Honeyball, Howitt, Ivan, Khan, Kirton-Darling, Liberadzki, Łybacka, Martin David, Mizzi, Moisă, Moody, Nica, Pașcu, Pavel, Rebega, Sant, Simon Siôn, Smolková, Tănăsescu, Tapardel, Vaughan, Willmott, Zemke
Onthoudingen 25
ALDE : : Bilbao Barandica, Cavada, de Sarnez, Goulard, Kallas, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
NI : : Annemans, Bizzotto, Gollnisch, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Dati, Pospíšil
S&D : : Blinkevičiūtė, Geringer de Oedenberg, Kofod, Kumpula-Natri, Negrescu, Schaldemose
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Carlos Coelho
21. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 1
Voor 338
ALDE : : Ali, Arthuis, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Faria, Federley, Gerbrandy, Goerens, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Schaake, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Škripek, Stevens, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Arimont, Becker, Gambús, Karas, Köstinger, Pietikäinen, Rübig, Schmidt
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Dalli, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 319
ALDE : : Auštrevičius, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Goulard, Griesbeck, Guoga, Ježek, Meissner, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Stuger, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Boștinaru, Brannen, Childers, Cristea, Dăncilă, Drăghici, Frunzulică, Grapini, Honeyball, Ivan, Łybacka, Moisă, Nica, Pașcu, Pavel, Rebega, Sassoli, Tănăsescu, Tapardel
Onthoudingen 42
ALDE : : de Sarnez, Girauta Vidal, Kallas, Maura Barandiarán, Rohde
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Bizzotto, Le Pen Marine, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Belet, van de Camp, Coelho, Dati, de Lange, Lenaers, Pospíšil, Rolin, Vandenkendelaere
S&D : : Dance, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Liberadzki, Negrescu, Schaldemose, Simon Siôn, Smolková, Willmott, Zemke
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Paul Brannen, Cătălin Sorin Ivan, Jude Kirton-Darling, Annie Schreijer-Pierik
Onthoudingen : Cláudia Monteiro de Aguiar
22. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 2
Voor 248
ALDE : : Ali, Bearder, De Backer, Diaconu, Faria, Federley, Goerens, Harkin, Jakovčić, Marinho e Pinto, Mlinar, Müller, Paet, Petersen, Rohde, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Weber Renate
ECR : : Gericke, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Morvai, Obermayr, Sonneborn, Vilimsky
PPE : : Becker, Coelho, Dorfmann, Karas, Mato, Petir, Pieper, Rolin, Schmidt, Winkler Hermann, Winkler Iuliu
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kofod, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Morgano, Mosca, Neuser, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Regner, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Sippel, Soru, Steinruck, Szanyi, Tang, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 419
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Schaake, Telička, Vautmans, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, López Bermejo, Maštálka, Ransdorf, Sylikiotis
NI : : Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Balčytis, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Drăghici, Gierek, Gill Neena, Grapini, Griffin, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Kirton-Darling, Kumpula-Natri, Lauristin, Liberadzki, Łybacka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Moody, Nekov, Nica, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Pirinski, Poc, Poche, Post, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Sehnalová, Simon Siôn, Stihler, Tănăsescu, Tapardel, Vaughan, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Onthoudingen 31
ALDE : : Bilbao Barandica, Kallas, Kyuchyuk, Theurer, Väyrynen
GUE/NGL : : Ferreira João
NI : : Aliot, Schaffhauser
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Anderson Lucy, Dalli, Dodds Anneliese, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Guteland, Hedh, Köster, Ludvigsson, Martin David, Melior, Mizzi, Molnár, Moraes, Negrescu, Nilsson, Sant, Smolková, Stanishev, Ulvskog, Zala, Zoffoli
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ian Hudghton, Anneli Jäätteenmäki, Dietmar Köster, Elisabeth Köstinger, Paloma López Bermejo, Susanne Melior, Paul Rübig, Alyn Smith, Neoklis Sylikiotis
Tegen : Sylvie Guillaume, Gabriel Mato
Onthoudingen : Cláudia Monteiro de Aguiar, Catherine Stihler
23. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 45/1
Voor 459
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Andrieu, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Childers, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Denanot, Drăghici, Flašíková Beňová, Gierek, Gill Neena, Grapini, Griffin, Guillaume, Howitt, Iotova, Ivan, Khan, Kirton-Darling, Kumpula-Natri, Lauristin, Liberadzki, Łybacka, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Nekov, Nica, Pargneaux, Peillon, Picula, Pirinski, Poc, Poche, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Sant, Sehnalová, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stanishev, Thomas, Ulvskog, Vaughan, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke
Verts/ALE : : Bové, Ždanoka
Tegen 209
ALDE : : Diaconu, Faria, Tremosa i Balcells
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Kappel, Mayer, Obermayr, Sonneborn, Vilimsky
PPE : : Becker, Coelho, Dorfmann, Karas, Melo
S&D : : Anderson Lucy, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, De Monte, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Hoffmann, Honeyball, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Neuser, Niedermüller, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pavel, Pittella, Post, Preuß, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Toia, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana
Onthoudingen 32
ALDE : : Bilbao Barandica, Kyuchyuk, Meissner
ECR : : van Dalen
GUE/NGL : : Ferreira João
NI : : Bizzotto
S&D : : Delvaux, Dodds Anneliese, Freund, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Jongerius, Kadenbach, Kofod, López, Ludvigsson, Martin David, Molnár, Negrescu, Nilsson, Pașcu, Piri, Regner, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Tang, Weidenholzer, Zoffoli
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Gesine Meissner, Catherine Stihler
Tegen : José Bové, Elisabeth Köstinger, Paul Rübig, Claudia Schmidt, Birgit Sippel
24. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 45/2
Voor 607
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Engström, Eriksson, Lunacek, Valero
Tegen 78
ALDE : : Tremosa i Balcells
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Ernst, Michels
PPE : : Coelho, Urutchev
S&D : : Balas, Cofferati, Groote, Köster, Melior, Noichl, Post
Verts/ALE : : Albrecht, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 15
ALDE : : Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Mlinar
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
S&D : : Schlein
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Guillaume Balas, Cornelia Ernst, Susanne Melior, Martina Michels, Elly Schlein
25. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 61
Voor 436
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Paksas
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Dodds Anneliese, Drăghici, Fernández, Flašíková Beňová, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Geier, Gill Neena, Griffin, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Iotova , Ivan, Jongerius, Khan, Kirton-Darling, Krehl, Lange, Lauristin, Liberadzki, López, Łybacka, McAvan, Martin David, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Nica, Niedermüller, Pașcu, Pavel, Picula, Piri, Poche, Rebega, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Sant, Sassoli, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stanishev, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Ujhelyi, Valenciano, Vaughan, Ward, Willmott, Zanonato
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Tegen 188
ALDE : : Müller
ECR : : van Dalen, Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Mach, Nuttall, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Kovács, Maeijer, Morvai, Salvini, Stuger, Voigt
S&D : : Balas, Benifei, Bettini, Bonafè, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Giuffrida, Gomes, Groote, Gualtieri, Guteland, Hedh, Hoffmann, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyenge, Kyrkos, Leinen, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Mavrides, Nekov, Neuser, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Poc, Post, Preuß, Rodust, Schlein, Schuster, Simon Peter, Soru, Steinruck, Thomas, Toia, Ulvskog, Van Brempt, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 76
ECR : : Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Annemans, Korwin-Mikke, Marusik, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Andrieu, Berès, Denanot, Freund, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grammatikakis, Grapini, Guillaume, Kadenbach, Kofod, Kumpula-Natri, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Molnár, Morgano, Mosca, Negrescu, Panzeri, Pargneaux, Peillon, Pirinski, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rozière, Schaldemose, Smolková, Weidenholzer, Zala, Zemke
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina
26. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 77/2
Voor 469
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld , Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Halla-aho, Hannan, Henkel, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, Nicholson, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Bergeron, Lundgren, Paksas, Winberg
GUE/NGL : : Ferreira João, Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Loiseau, Morvai, Synadinos, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Iturgaiz, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Theocharous, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 189
ECR : : Czarnecki, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Marias, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Chauprade, Fontana, Korwin-Mikke, Maeijer, Marusik, Salvini, Sonneborn, Stuger, Żółtek
PPE : : Buzek, Grzyb, Hetman, Hübner, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Saryusz-Wolski, Siekierski, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Wałęsa, Wenta
S&D : : Ayala Sender, Blanco López, Cabezón Ruiz, De Castro, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Groote, Gutiérrez Prieto, Howitt, Kofod, Łybacka, Mavrides, Noichl, Post, Rodríguez-Piñero Fernández, Schaldemose, Valenciano, Ward
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 43
ALDE : : Marinho e Pinto
GUE/NGL : : Flanagan, González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Geringer de Oedenberg, Gierek, Liberadzki, Zemke
27. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 78
Voor 525
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Helmer
GUE/NGL : : Konečná, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro , Rolin, Rosati, Ruas, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Kaili, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Vaughan, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 108
ALDE : : Faria
ECR : : van Dalen, Marias
EFDD : : Farage, Mach, Nuttall
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Kappel, Maeijer, Mayer, Obermayr, Stuger, Vilimsky
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Ertug, Groote, Noichl, Post, Van Brempt, Ward
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 65
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Ferreira João, Kari
NI : : Annemans, Balczó, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Karas, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Balas, Delvaux, Freund, Jongerius, Kadenbach, Kaufmann, Neuser, Piri, Regner, Schlein, Tang, Weidenholzer
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Jean-Luc Mélenchon
28. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Am 3
Voor 167
ALDE : : Becerra Basterrechea, Faria, Goerens, Harkin, Pagazaurtundúa Ruiz
ECR : : van Dalen, Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Berès, Childers, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Gierek, Gomes, Liberadzki, Łybacka, Melior, Noichl, Post, Serrão Santos, Silva Pereira, Szanyi, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 518
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Balczó, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Schaffhauser, Stuger, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt , Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zoffoli, Zorrinho
Onthoudingen 16
ECR : : Deva, Dohrmann, Karlsson, Vistisen
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Ferreira João, Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Annemans, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
S&D : : Geringer de Oedenberg, Schlein, Smolková, Ujhelyi
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Pervenche Berès
29. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 124
Voor 490
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Salvini, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati , Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Balčytis, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Caputo, Childers, Chinnici, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 188
ALDE : : Müller
ECR : : van Dalen, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Arimont, Rolin
S&D : : Arena, Balas, Bayet, Cofferati, Gomes, Noichl, Post, Regner, Tarabella, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 19
EFDD : : Paksas
S&D : : Ayala Sender, Blanco López, Cabezón Ruiz, Delvaux, Fernández, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Grammatikakis, Grapini, Gutiérrez Prieto, Köster, Neuser, Rodríguez-Piñero Fernández, Schlein, Valenciano
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ana Gomes
Tegen : Eric Andrieu, Pervenche Berès, Sylvie Guillaume, Louis-Joseph Manscour, Edouard Martin, Emmanuel Maurel, Gilles Pargneaux, Vincent Peillon, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Virginie Rozière, Isabelle Thomas
Onthoudingen : Jean-Paul Denanot
30. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — § 131
Voor 547
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz, Mach, Paksas
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Chrysogonos, Couso Permuy, Ferreira João, Flanagan, Glezos, Hadjigeorgiou, Konečná, Kouloglou, Kuneva, López Bermejo, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Sylikiotis, Vallina
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Epitideios, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Salvini, Synadinos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Hudghton, Smith
Tegen 126
ALDE : : Jäätteenmäki
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Forenza, González Peñas, Iglesias, Kyllönen, Le Hyaric, Maltese, Ní Riada, Sánchez Caldentey, Spinelli, Torres Martínez, Urbán Crespo
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Noichl, Post
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 27
ECR : : Škripek
EFDD : : Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : De Masi, Eck, Ernst, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Lösing, Mineur, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Morvai, Obermayr, Stuger, Vilimsky
S&D : : Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner
31. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Overweging Z
Voor 358
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Dohrmann, Karlsson, Marias, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Epitideios, Schaffhauser, Synadinos
PPE : : Bendtsen, van de Camp, Coelho, de Lange, Lenaers, Liese, Niedermayer, Pietikäinen, Rolin
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 318
ALDE : : van Baalen, Huitema, Meissner, van Nieuwenhuizen, Theurer
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Konečná, Maštálka, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, Fontana, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Mayer, Mélin, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Salvini, Sonneborn, Stuger, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lewandowski, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska , McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Łybacka
Onthoudingen 26
ECR : : Zīle
EFDD : : Lundgren, Winberg
NI : : Annemans, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Monot, Montel, Philippot, Troszczynski
S&D : : Ayala Sender, Geringer de Oedenberg, Gierek, Grapini, Nekov
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Annie Schreijer-Pierik
32. A8-0164/2015 — Algirdas Saudargas — Resolutie
Voor 277
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : van Dalen, Tomaševski, Zīle
EFDD : : Paksas
PPE : : Arimont, Bach, Becker, Bendtsen, Bogovič, Brok, Buda, van de Camp, Coelho, Engel, Fernandes, Fjellner, Gahler, Gambús, Hökmark, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Köstinger, Landsbergis, de Lange, Lenaers, Liese, Marinescu, Metsola, Niedermayer, Pabriks, Pietikäinen, Polčák, Pospíšil, Preda, Rolin, Ruas, Rübig, Saudargas, Schmidt, Schreijer-Pierik, Schwab, Šojdrová, Vaidere, Virkkunen
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 315
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Farage, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Balz, Böge, Buzek, Cadec, Caspary, Danjean, Dantin, Deß, Ehler, Ferber, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Hetman, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Joulaud, Kalinowski, Koch, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Lamassoure, Langen, Lavrilleux, Lewandowski, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Mann, Monteiro de Aguiar, Muselier, Nagy, Niebler, Olbrycht, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Ribeiro, Rosati, Saïfi, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Schulze, Sernagiotto, Siekierski, Sommer, Šuica, Svoboda, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Verheyen, Voss, Wałęsa, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Post
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 111
ECR : : Dohrmann, Karlsson, Tomašić, Vistisen
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Belet, Bocskor, Bușoi, Casa, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Dati, Delahaye, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hölvényi, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Kalniete, Kelly, Kósa, Kovatchev, Kukan, Kyrtsos, La Via, Le Grip, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McGuinness, Macovei, Malinov, Mănescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Mussolini, Novakov, Patriciello, Paunova, Pogliese, Ponga, Radev, Rangel, Salini, Schöpflin, Sógor, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šulin, Szájer, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Vozemberg, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain
S&D : : Ayala Sender, Fernández, Ferreira Elisa, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gutiérrez Prieto, Kadenbach, Liberadzki, Łybacka, Mavrides, Papadakis Demetris
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Reinhard Bütikofer, Anna Maria Corazza Bildt, Rachida Dati, Bronis Ropė
Onthoudingen : Heinz K. Becker, Manolis Kefalogiannis, Cláudia Monteiro de Aguiar, Fernando Ruas, Tokia Saïfi, Anne Sander
33. RC-B8-0539/2015 — Resolutie
Voor 448
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, van Dalen, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamall, Karlsson, Kirkhope, Lewer, McClarkin, McIntyre, Marias, Swinburne, Tannock, Tomašić, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Farage, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Forenza, Glezos, Hadjigeorgiou, Händel, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Costa, Gasbarra, Grammatikakis
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 197
ECR : : Škripek
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : González Peñas, Iglesias, Sánchez Caldentey, Urbán Crespo
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Onthoudingen 53
ECR : : Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Karim, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Loones, Lucke, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, von Storch, Tomaševski, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Zahradil, Złotowski
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Flanagan
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Papadakis Konstantinos, Zarianopoulos
PPE : : Cicu, Cirio, Dorfmann, Kyrtsos, Martusciello, Matera, Pogliese, Sernagiotto
S&D : : Androulakis, Zanonato
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Daniel Dalton
Tegen : Enrico Gasbarra, Estefanía Torres Martínez
Onthoudingen : Theodoros Zagorakis
34. B8-0455/2015 — Am 24
Voor 138
ALDE : : Arthuis, Bilbao Barandica, Deprez, Harkin, Michel, Müller, Tremosa i Balcells
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Atkinson, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Nuttall, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
PPE : : Christoforou, Theocharous
S&D : : Androulakis, Arena, Balas, Bayet, Benifei, Bettini, Bonafè, Borzan, Bullmann, Gomes, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Mavrides, Papadakis Demetris, Pirinski, Stanishev, Tarabella, Ulvskog
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 493
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Melior, Mizzi, Moisă, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Ujhelyi, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Onthoudingen 64
ALDE : : Nicolai, Väyrynen
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Škripek, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Björk
NI : : Balczó, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Delvaux, Fleckenstein, Kaili, Kumpula-Natri, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Neuser, Poc, Post, Regner, Schlein, Schuster, Sehnalová, Weidenholzer, von Weizsäcker
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Malin Björk, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Isabelle Thomas, Estefanía Torres Martínez
Onthoudingen : Marita Ulvskog
35. B8-0455/2015 — Am 16
Voor 157
ALDE : : Deprez, Goulard, Griesbeck, Jakovčić, Müller, Rochefort, Wikström
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Bușoi, Cadec, Christoforou, Corazza Bildt, Deß, Fjellner, Gambús, Grossetête, Hohlmeier, Kyrtsos, Lavrilleux, McAllister, Theocharous, Țurcanu, Ungureanu, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Grammatikakis, Mavrides, Papadakis Demetris, Sippel
Tegen 525
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Riquet, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz
GUE/NGL : : Omarjee
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Korwin-Mikke, Kovács, Maeijer, Marusik, Morvai, Stuger, Synadinos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 15
ALDE : : Ries
EFDD : : Paksas
GUE/NGL : : Le Hyaric, Vergiat
NI : : Voigt
PPE : : Arimont, del Castillo Vera
S&D : : Androulakis, Balas, Delvaux, Guillaume, Kaili, Mamikins, Neuser, Pirinski
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Rachida Dati, Estefanía Torres Martínez, Bogdan Andrzej Zdrojewski
Tegen : Anna Maria Corazza Bildt
Onthoudingen : Isabelle Thomas
36. B8-0455/2015 — Am 35
Voor 485
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 139
ALDE : : Ali, Hyusmenova, Kyuchyuk, Maura Barandiarán
ECR : : Hannan, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Dalli, Mamikins, Mavrides, Papadakis Demetris, Sant
Verts/ALE : : Šoltes, Vana
Onthoudingen 69
ECR : : Dohrmann, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas, Pedicini, Zullo
GUE/NGL : : Le Hyaric
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Ertug, Fleckenstein, Gierek, Kaili, Pirinski, Poc, Stanishev, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Reda, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Ždanoka
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Estefanía Torres Martínez
37. B8-0455/2015 — Am 22
Voor 141
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Federley, Huitema, van Nieuwenhuizen, Wikström
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Buonanno, Fontana, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Christoforou, Pietikäinen, Rolin, Theocharous
S&D : : Androulakis, Gardiazabal Rubial, Gomes, Grammatikakis, Kaili, Kyrkos, Leinen, Mamikins, Martin David, Mavrides, Moraes, Poc, Post, Valenciano
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 530
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Onthoudingen 25
ALDE : : Faria
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : de Jong, Mineur
NI : : Balczó, Bizzotto, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Mayer, Morvai, Obermayr, Vilimsky, Żółtek
PPE : : Arimont, Zeller
S&D : : Balas, Delvaux, Grapini, Guillaume, Pirinski, Weidenholzer
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Isabelle Thomas, Estefanía Torres Martínez
38. B8-0455/2015 — Am 23
Voor 333
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Deprez, de Sarnez, Federley, Goerens, Goulard, Griesbeck, Huitema, Marinho e Pinto, Michel, Müller, van Nieuwenhuizen, Ries, Riquet, Rochefort, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dzhambazki, Gericke, Kölmel, Loones, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, Stevens, von Storch, Trebesius, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, Corrao, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Bach, Becker, Belet, Bendtsen, Buda, Bușoi, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deß, Ehler, Ferber, Fernandes, Gahler, Gambús, Gardini, Grossetête, Hayes, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lins, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Melo, Metsola, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Patriciello, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Rolin, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Svoboda, Theocharous, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zeller, Zver
S&D : : Androulakis, Arena, Assis, Bayet, Bettini, Blanco López, Bonafè, Borzan, Costa, Dalli, Delvaux, Flašíková Beňová, Gomes, Grammatikakis, Iotova, Jaakonsaari, Kaili, Kyrkos, McAvan, Mamikins, Mavrides, Papadakis Demetris, Picula, Pirinski, Serrão Santos, Szanyi, Tarabella, Ujhelyi
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 283
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Bearder, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Dohrmann, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Orden, Vistisen, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Mach
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Balz, Brok, Buzek, Corazza Bildt, Fjellner, Florenz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Hetman, Hökmark, Jahr, Jazłowiecka, Karas, Kariņš, Köstinger, Kovatchev, Kuhn, Liese, Łukacijewska, McAllister, Mikolášik, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Pitera, Plura, Rosati, Ruas, Rübig, Saryusz-Wolski, Schmidt, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Vaidere, Verheyen, Zdrojewski
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Ayala Sender, Balčytis, Benifei, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Ivan, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli
Onthoudingen 74
ALDE : : Faria
ECR : : Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Balczó, Epitideios, Kovács, Morvai, Synadinos
PPE : : Arimont, Ayuso, Bocskor, Böge, Bogovič, del Castillo Vera, Csáky, Deli, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Gál, Gáll-Pelcz, González Pons, de Grandes Pascual, Gyürk, Herranz García, Jiménez-Becerril Barrio, Kelly, Kósa, McGuinness, Malinov, Mănescu, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Peterle, Petir, Ribeiro, Saudargas, Šulin, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Zalba Bidegain
S&D : : Balas, Fleckenstein, Guillaume, Kumpula-Natri, Van Brempt, Zorrinho
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jan Olbrycht, Marek Plura, Dariusz Rosati, Alfred Sant, Jacek Saryusz-Wolski, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
Tegen : Petri Sarvamaa
Onthoudingen : Heinz K. Becker
39. B8-0455/2015 — Am 27
Voor 218
ALDE : : van Baalen, Bilbao Barandica, Deprez, Faria, Federley, Goerens, Harkin, Marinho e Pinto, Michel, Müller, Petersen, Ries, Riquet, Rochefort, Tremosa i Balcells, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Loones, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, Stevens, von Storch, Trebesius, Van Bossuyt, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Epitideios, Fontana, Kappel, Maeijer, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Adaktusson, Bendtsen, Christoforou, Morano, Pietikäinen, Stolojan, Theocharous, Wałęsa
S&D : : Androulakis, Benifei, Bettini, Bonafè, Briano, Bullmann, Danti, De Monte, Flašíková Beňová, Gentile, Giuffrida, Kaili, Keller Jan, Kyenge, Mamikins, Mavrides, Morgano, Mosca, Nilsson, Noichl, Panzeri, Papadakis Demetris, Picula, Pirinski, Poche, Toia, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 460
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goulard, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Radoš, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Mach
GUE/NGL : : Kuneva
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Troszczynski
PPE : : Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, De Castro, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kammerevert, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Piri, Pittella, Poc, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Eriksson
Onthoudingen 19
ALDE : : Bearder, Jakovčić
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Balczó, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Arimont
S&D : : Balas, Delvaux, Guillaume, Kaufmann, Post, Schlein, Szanyi, Weidenholzer
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Kostadinka Kuneva, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy
Tegen : Jens Nilsson
40. B8-0455/2015 — Am 2
Voor 102
ALDE : : Riquet, Rochefort, Wikström
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Škripek, Starbatty, von Storch, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Cadec, Christoforou, Theocharous, Wałęsa, Wenta
S&D : : Ward
Tegen 575
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Goerens, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk , Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Tremosa i Balcells, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Fitto, Ford, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Björk, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Konečná, Kuneva, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Kovács, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 17
ALDE : : Calvet Chambon, Deprez, Goulard, Griesbeck
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Ní Riada
NI : : Korwin-Mikke, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Arimont
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Kostas Chrysogonos
41. B8-0455/2015 — Resolutie
Voor 432
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Girauta Vidal, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Schaake, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Kirkhope
GUE/NGL : : Chrysogonos
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Bocskor, Böge, Bogovič, Brok, Buda, Bușoi, Buzek, van de Camp, del Castillo Vera, Cesa, Cicu, Cirio, Coelho, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Costa, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Drăghici, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Maňka, Manscour, Martin Edouard, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Pargneaux, Pașcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Soru, Stanishev, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 94
ALDE : : Deprez, de Sarnez, Goulard, Griesbeck, Müller, Riquet, Rochefort
ECR : : Belder, van Dalen, Dohrmann, Dzhambazki, Gericke, Henkel, Karlsson, Kölmel, Lucke, Marias, Starbatty, von Storch, Sulík, Trebesius, Vistisen
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Coburn, Collins, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
GUE/NGL : : Mélenchon, Ransdorf
NI : : Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Arimont, Cadec, Iturgaiz, Lavrilleux, Theocharous, Zeller
S&D : : Ertug, Mamikins
Onthoudingen 127
ALDE : : Ries
ECR : : Ashworth, Bashir, Campbell Bannerman, Czarnecki, Dalton, Demesmaeker, Deva, Fitto, Foster, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Bossuyt, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Corrao, D'Amato, Ferrara, Paksas, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Albiol Guzmán, Anderson Martina, Björk, Boylan, Carthy, Couso Permuy, Eck, Ernst, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Balczó, Dodds Diane, Kovács, Morvai
PPE : : Bendtsen, Caspary, Christoforou, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Lamassoure, Le Grip, Mikolášik, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Ponga, Proust, Saïfi, Sander, Záborská
S&D : : Guillaume, Mavrides, Papadakis Demetris
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Kostas Chrysogonos
7.7.2016 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 247/159 |
11 juni 2015
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 11 JUNI 2015
(2016/C 247/04)
Inhoud
1. |
Opening van de vergadering | 162 |
2. |
Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat) | 162 |
2.1. |
Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish | 162 |
2.2. |
Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap | 162 |
2.3. |
De situatie in Nepal na de aardbevingen | 163 |
3. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering | 163 |
4. |
Schriftelijke verklaring (artikel 136 van het Reglement) | 164 |
5. |
Stemmingen | 164 |
5.1. |
Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish (stemming) | 164 |
5.2. |
Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap (stemming) | 165 |
5.3. |
De situatie in Nepal na de aardbevingen (stemming) | 166 |
5.4. |
De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland (stemming) | 167 |
5.5. |
Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau in de FIFA (stemming) | 167 |
6. |
Stemverklaringen | 168 |
7. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag | 168 |
8. |
Verzoekschriften | 168 |
9. |
Ingekomen stukken | 169 |
10. |
Besluiten inzake bepaalde documenten | 171 |
11. |
Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten | 172 |
12. |
Rooster van de volgende vergaderingen | 172 |
13. |
Onderbreking van de zitting | 172 |
PRESENTIELIJST | 175 |
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN | 176 |
1. |
Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish | 176 |
2. |
Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap | 177 |
3. |
De situatie in Nepal na de aardbevingen | 178 |
4. |
De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland | 178 |
5. |
Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau in de FIFA | 182 |
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN | 184 |
1. |
RC-B8-0546/2015 — Resolutie | 184 |
2. |
RC-B8-0547/2015 — § 5/2 | 185 |
3. |
RC-B8-0580/2015 — Resolutie | 187 |
4. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 12/2 | 188 |
5. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 15/2 | 190 |
6. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/3 | 191 |
7. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/4 | 193 |
8. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/5 | 194 |
9. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 19/2 | 196 |
10. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 21/2 | 197 |
11. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 26/2 | 199 |
12. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 27/2 | 201 |
13. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 29/2 | 202 |
14. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 30 | 204 |
15. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 31/2 | 205 |
16. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 32/1 | 207 |
17. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 32/2 | 208 |
18. |
A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — Resolutie | 210 |
Notulen van de vergadering van 11 juni 2015
VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter
1. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 10.00 uur geopend.
2. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat)
(Zie punt 2 van de notulen van 9.6.2015 voor de titels en indieners van de ontwerpresoluties.)
2.1. Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish
Ontwerpresoluties B8-0575/2015, B8-0576/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015, B8-0585/2015 (2015/2732(RSP))
Charles Tannock, Marisa Matias, Michèle Alliot-Marie, Barbara Lochbihler, Ilhan Kyuchyuk, Josef Weidenholzer en Diane James lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Tomáš Zdechovský, namens de PPE-Fractie, Arne Lietz, namens de S&D-Fractie, Nikolay Barekov, namens de ECR-Fractie, Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie, Alyn Smith, namens de Verts/ALE-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie, Mara Bizzotto, niet-fractiegebonden lid, Pavel Svoboda, Victor Boștinaru, Andrew Lewer, Bodil Valero en Bruno Gollnisch.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Jiří Pospíšil, Doru-Claudian Frunzulică en Notis Marias.
VOORZITTER: Sylvie GUILLAUME
Ondervoorzitter
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Ivan Jakovčić, Emmanouil Glezos, Georgios Epitideios, Csaba Sógor, Angel Dzhambazki, Kostas Chrysogonos, Udo Voigt en Bogdan Brunon Wenta.
Het woord wordt gevoerd door Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad) namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.1 van de notulen van 11.6.2015.
2.2. Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap
Ontwerpresoluties B8-0546/2015, B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0583/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015, B8-0591/2015 (2015/2733(RSP))
Cristian Dan Preda, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Marek Jurek, Marie-Christine Vergiat, Beatriz Becerra Basterrechea en Josef Weidenholzer lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Teresa Jiménez-Becerril Barrio, namens de PPE-Fractie, Francisco Assis, namens de S&D-Fractie, Sophia in 't Veld, namens de ALDE-Fractie, Ángela Vallina, namens de GUE/NGL-Fractie, Heidi Hautala, namens de Verts/ALE-Fractie, Joëlle Mélin, niet-fractiegebonden lid, Rosa Estaràs Ferragut en Alessia Maria Mosca.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Dubravka Šuica, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, José Inácio Faria, Ulrike Lunacek en Gianluca Buonanno.
Het woord wordt gevoerd door Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad) namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.
Het woord wordt gevoerd door Sophia in 't Veld, om opheldering te vragen over de acties die de Raad denkt te nemen, en Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad).
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.2 van de notulen van 11.6.2015.
2.3. De situatie in Nepal na de aardbevingen
Ontwerpresoluties B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015, B8-0592/2015 (2015/2734(RSP))
Fabio Massimo Castaldo, Mark Demesmaeker, Kateřina Konečná, Thomas Mann, Jean Lambert, Dita Charanzová en Afzal Khan lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, namens de PPE-Fractie, Neena Gill, namens de S&D-Fractie, Karol Karski, namens de ECR-Fractie, Ivan Jakovčić, namens de ALDE-Fractie, Paloma López Bermejo, namens de GUE/NGL-Fractie, en Seán Kelly.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Csaba Sógor, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Maria Grapini, Dubravka Šuica en Claudia Tapardel.
Het woord wordt gevoerd door Zanda Kalniņa-Lukaševica (fungerend voorzitter van de Raad) namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.3 van de notulen van 11.6.2015.
VOORZITTER: Adina-Ioana VĂLEAN
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Georgi Pirinski, voor een persoonlijk feit met betrekking tot de woorden van Petri Sarvamaa tijdens het debat over het jaarverslag 2014 van het Comité van toezicht van OLAF (punt 13 van de notulen van 9.6.2015), Petri Sarvamaa om zijn verontschuldigingen aan te bieden,, Emmanouil Glezos, en Paul Nuttall, over de procedure die is toegepast voor het verzoek om onderbreking van de vergadering van de EFDD-Fractie van gisterenavond (punt 14 en punt 15 van de notulen van 10.6.2015).
3. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
4. Schriftelijke verklaring (artikel 136 van het Reglement)
De voorzitter deelt het Parlement mee dat de volgende schriftelijke verklaring door de meerderheid van de leden van het Parlement is ondertekend:
Schriftelijke verklaring nr. 8/2015 over voortzetting van de steun van de Europese Unie voor de uitroeiing van polio, ingediend door de volgende leden: Linda McAvan, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Enrique Guerrero Salom, Mairead McGuinness, Michael Gahler, Maria Heubuch, Louis Michel, Nirj Deva en Charles Goerens.
Overeenkomstig artikel 136, lid 4, van het Reglement wordt deze schriftelijke verklaring gepubliceerd in de notulen, met vermelding van de namen van de ondertekenaars (bijlage 1 van de notulen van 11.6.2015).
5. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij de notulen.
De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.
5.1. Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish (stemming)
Ontwerpresoluties B8-0575/2015, B8-0576/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015 en B8-0585/2015 (2015/2732(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 1)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0575/2015 (ter vervanging van B8-0575/2015, B8-0577/2015, B8-0578/2015, B8-0579/2015 en B8-0585/2015)
ingediend door de volgende leden:
— |
Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Michèle Alliot-Marie, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Dubravka Šuica, David McAllister, György Hölvényi, Giovanni La Via, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Lara Comi, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Kinga Gál, Claude Rolin, Bogdan Brunon Wenta, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, Ivana Maletić, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, József Nagy, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Thomas Mann, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Barbara Kudrycka, Roberta Metsola, Ramón Luis Valcárcel Siso, Ramona Nicole Mănescu, Ildikó Gáll-Pelcz, Seán Kelly, Andrej Plenković en Bogdan Andrzej Zdrojewski, namens de PPE-Fractie; |
— |
Josef Weidenholzer, Arne Lietz, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Silvia Costa, Afzal Khan, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Janusz Zemke, Jeppe Kofod, Liliana Rodrigues, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Sergio Gutiérrez Prieto, Zigmantas Balčytis, Goffredo Maria Bettini, Vincent Peillon, Elena Gentile, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Marlene Mizzi, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Krystyna Łybacka, Nicola Danti, Marc Tarabella, Renato Soru, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Tibor Szanyi, Javi López, Csaba Molnár, Viorica Dăncilă, Péter Niedermüller, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson en Marita Ulvskog, namens de S&D-Fractie; |
— |
Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Notis Marias, Hans-Olaf Henkel, Valdemar Tomaševski, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba en Ryszard Antoni Legutko, namens de ECR-Fractie; |
— |
Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Beatriz Becerra Basterrechea, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivan Jakovčić, Fredrick Federley, Robert Rochefort, Louis Michel, Pavel Telička, Petr Ježek, Dita Charanzová, Antanas Guoga, Hannu Takkula, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Nathalie Griesbeck, Urmas Paet, José Inácio Faria en Philippe De Backer, namens de ALDE-Fractie; |
— |
Barbara Lochbihler, Alyn Smith, Davor Škrlec, Karima Delli, Ernest Urtasun, Eva Joly, Bronis Ropė, Bodil Valero, Judith Sargentini en Michèle Rivasi, namens de Verts/ALE-Fractie. |
Aangenomen (P8_TA(2015)0229)
(Ontwerpresolutie B8-0576/2015 komt te vervallen.)
5.2. Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap (stemming)
Ontwerpresoluties B8-0546/2015, B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0583/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015 en B8-0591/2015 (2015/2733(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 2)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0546/2015 (ter vervanging van B8-0546/2015 en B8-0583/2015)
ingediend door de volgende leden:
— |
Cristian Dan Preda, Giovanni La Via, Jiří Pospíšil, Lara Comi, David McAllister, Bogdan Brunon Wenta, Dubravka Šuica, Kinga Gál, Jarosław Wałęsa, Therese Comodini Cachia, Ramona Nicole Mănescu, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, József Nagy, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Tunne Kelam, Thomas Mann, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Roberta Metsola, Seán Kelly, Elmar Brok en Stanislav Polčák, namens de PPE-Fractie; |
— |
Charles Tannock, Branislav Škripek en Ruža Tomašić, namens de ECR-Fractie. |
Verworpen
ONTWERPRESOLUTIE B8-0546/2015
Verworpen
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0547/2015 (ter vervanging van B8-0547/2015, B8-0582/2015, B8-0586/2015, B8-0588/2015 en B8-0591/2015)
ingediend door de volgende leden:
— |
Josef Weidenholzer, Victor Boștinaru, Francisco Assis, Richard Howitt, Elena Valenciano, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Jeppe Kofod, Pier Antonio Panzeri, Afzal Khan, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Goffredo Maria Bettini, Janusz Zemke, Liliana Rodrigues, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, Elena Gentile, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Krystyna Łybacka, Marc Tarabella, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Tibor Szanyi, Csaba Molnár, Viorica Dăncilă, Péter Niedermüller, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson, Marita Ulvskog en Andrejs Mamikins, namens de S&D-Fractie; |
— |
Beatriz Becerra Basterrechea, Sophia in 't Veld, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Robert Rochefort, Louis Michel, Petr Ježek, Antanas Guoga, Fredrick Federley, Nedzhmi Ali, Nathalie Griesbeck, Urmas Paet, Pavel Telička, Dita Charanzová, Hilde Vautmans, José Inácio Faria en Philippe De Backer, namens de ALDE-Fractie; |
— |
Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Miloslav Ransdorf, Dimitrios Papadimoulis, Kostas Chrysogonos, Ángela Vallina, Lola Sánchez Caldentey en Patrick Le Hyaric, namens de GUE/NGL-Fractie; |
— |
Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Linnéa Engström, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Judith Sargentini, Jordi Sebastià, Monika Vana, Davor Škrlec, Eva Joly en Molly Scott Cato, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Fabio Massimo Castaldo en Ignazio Corrao, namens de EFDD-Fractie. |
Aangenomen (P8_TA(2015)0230)
(Ontwerpresolutie B8-0583/2015 komt te vervallen.)
5.3. De situatie in Nepal na de aardbevingen (stemming)
Ontwerpresoluties B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015 en B8-0592/2015 (2015/2734(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 3)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0580/2015 (ter vervanging van B8-0580/2015, B8-0581/2015, B8-0584/2015, B8-0587/2015, B8-0589/2015, B8-0590/2015 en B8-0592/2015)
ingediend door de volgende leden:
— |
Cristian Dan Preda, Thomas Mann, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Giovanni La Via, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Lara Comi, David McAllister, Eduard Kukan, Ildikó Gáll-Pelcz, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Kinga Gál, Bogdan Brunon Wenta, Claude Rolin, Therese Comodini Cachia, Ramona Nicole Mănescu, Csaba Sógor, Ivana Maletić, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Ivo Belet, József Nagy, Jeroen Lenaers, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Joachim Zeller, Jaromír Štětina, Barbara Kudrycka, Roberta Metsola, Andrej Plenković, Stanislav Polčák en Seán Kelly, namens de PPE-Fractie; |
— |
Josef Weidenholzer, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Enrique Guerrero Salom, Claude Moraes, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Goffredo Maria Bettini, Afzal Khan, Janusz Zemke, Nicola Caputo, Neena Gill, Claudia Tapardel, Jeppe Kofod, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Michela Giuffrida, Doru-Claudian Frunzulică, Miroslav Poche, Momchil Nekov, Alessia Maria Mosca, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Sergio Gutiérrez Prieto, Zigmantas Balčytis, Vincent Peillon, Elena Gentile, Miriam Dalli, Enrico Gasbarra, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Tonino Picula, Jonás Fernández, Julie Ward, Brando Benifei, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Eider Gardiazabal Rubial, Eric Andrieu, Marlene Mizzi, Isabella De Monte, Hugues Bayet, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Flavio Zanonato, Tibor Szanyi, Javi López, Csaba Molnár, Viorica Dăncilă, Péter Niedermüller, Sorin Moisă, Jytte Guteland, Olle Ludvigsson, Marita Ulvskog, Krystyna Łybacka, Nicola Danti, Marc Tarabella, Maria Grapini, Siôn Simon, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg en Simona Bonafè, namens de S&D-Fractie; |
— |
Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki, Peter van Dalen, Hans-Olaf Henkel, Ruža Tomašić, Ian Duncan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba en Ryszard Antoni Legutko, namens de ECR-Fractie; |
— |
Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Ivo Vajgl, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Petras Auštrevičius, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Louis Michel, Petr Ježek, Antanas Guoga, José Inácio Faria en Philippe De Backer, namens de ALDE-Fractie; |
— |
Pablo Iglesias, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Miloslav Ransdorf, Jiří Maštálka, Lola Sánchez Caldentey, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis en Kostas Chrysogonos, namens de GUE/NGL-Fractie; |
— |
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Heidi Hautala en Eva Joly, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie. |
Aangenomen (P8_TA(2015)0231)
5.4. De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland (stemming)
Verslag over de strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland [2015/2036(INI)] — Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Ioan Mircea Pașcu (A8-0171/2015)
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 4)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P8_TA(2015)0232)
Het woord wordt gevoerd door
Ioan Mircea Pașcu, tijdens de stemming, om twee mondelinge amendementen in te dienen, respectievelijk op paragrafen 7 en 17, die in aanmerking werden genomen, en na de stemming.
5.5. Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau in de FIFA (stemming)
Ontwerpresoluties B8-0548/2015, B8-0549/2015, B8-0550/2015, B8-0571/2015, B8-0572/2015, B8-0573/2015 en B8-0574/2015 (2015/2730(RSP))
(Gewone meerderheid) (Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 5)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0548/2015 (ter vervanging van B8-0548/2015, B8-0549/2015, B8-0550/2015, B8-0571/2015, B8-0572/2015, B8-0573/2015 en B8-0574/2015)
ingediend door de volgende leden:
— |
Pascal Arimont, Ivo Belet, Andrea Bocskor, Esther de Lange, Santiago Fisas Ayxelà, Kinga Gál, Elisabetta Gardini, Esteban González Pons, Tunne Kelam, Seán Kelly, Jeroen Lenaers, Thomas Mann, Herbert Reul, Claude Rolin, Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda, Davor Ivo Stier, Romana Tomc, Sabine Verheyen, Elissavet Vozemberg, Bogdan Brunon Wenta, Theodoros Zagorakis, Bogdan Andrzej Zdrojewski en Milan Zver, namens de PPE-Fractie; |
— |
Petra Kammerevert, Silvia Costa, Luigi Morgano, Marlene Mizzi, Marc Tarabella, Vilija Blinkevičiūtė, Alessia Maria Mosca, Krystyna Łybacka, Sylvie Guillaume, Eider Gardiazabal Rubial, Momchil Nekov, Giorgos Grammatikakis, Goffredo Maria Bettini, Nikos Androulakis, Hugues Bayet, Nicola Danti, Victor Negrescu, Liliana Rodrigues, Kashetu Kyenge, Damian Drăghici, Lucy Anderson, Brando Benifei, Isabella De Monte en Massimo Paolucci, namens de S&D-Fractie; |
— |
Daniel Dalton, Andrew Lewer, Zdzisław Krasnodębski en Emma McClarkin, namens de ECR-Fractie; |
— |
Petr Ježek, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Pavel Telička, Sophia in 't Veld, Catherine Bearder, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Petras Auštrevičius, Ivo Vajgl, Marielle de Sarnez, Johannes Cornelis van Baalen, Louis Michel, Hannu Takkula, Fernando Maura Barandiarán, Izaskun Bilbao Barandica, Urmas Paet, Kaja Kallas, Nedzhmi Ali en Juan Carlos Girauta Vidal, namens de ALDE-Fractie; |
— |
Curzio Maltese, Pablo Iglesias, Marisa Matias, Eleonora Forenza, Lynn Boylan, Patrick Le Hyaric, Fabio De Masi, Kostadinka Kuneva, Lola Sánchez Caldentey, Kostas Chrysogonos, Merja Kyllönen, Liadh Ní Riada, Stelios Kouloglou en Matt Carthy, namens de GUE/NGL-Fractie; |
— |
Helga Trüpel, Jill Evans en Karima Delli, namens de Verts/ALE-Fractie; |
— |
Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Laura Ferrara, Marco Valli, Marco Zanni en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie. |
Aangenomen (P8_TA(2015)0233)
6. Stemverklaringen
Schriftelijke stemverklaringen:
De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 183 van het Reglement zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.
Mondelinge stemverklaringen:
Verslag Ioan Mircea Pașcu — A8-0171/2015
Krisztina Morvai, Peter Jahr, James Carver, Stanislav Polčák, Seán Kelly en Daniel Hannan
Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau in de FIFA — (2015/2730(RSP)) — RC-B8-0548/2015
Brian Hayes, Peter Jahr, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Marian Harkin, Daniel Hannan en Jill Seymour.
7. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op Europarl, „Plenaire vergadering”, „Stemmingen”, „Uitslag van de stemming” (Uitslag van de hoofdelijke stemming) en in de gedrukte versie van de bijlage „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”.
De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
8. Verzoekschriften
De volgende op de vermelde data in het algemeen register ingeschreven verzoekschriften zijn overeenkomstig artikel 215, lid 6, van het Reglement naar de bevoegde commissie verwezen:
Op 9 juni 2015
(*) Naam vertrouwelijk. (*) (nr. 2714/2014); (*) (nr. 0429/2015); (*) (nr. 0430/2015); (*) (nr. 0431/2015); (*) (nr. 0432/2015); (*) (nr. 0433/2015); María Concepción Ferrer Tuset (nr. 0434/2015); Roberta Ravello (nr. 0435/2015); (*) (nr. 0436/2015); (*) (nr. 0437/2015); (*) (nr. 0438/2015); Joseph-Christos Kondylakis (nr. 0439/2015); (*) (nr. 0440/2015); (*) (nr. 0441/2015); Zoltan Györffy (nr. 0442/2015); (*) (nr. 0443/2015); (*) (nr. 0444/2015); Mārtiņš Tālbergs (nr. 0445/2015); Oleg Lihvoinen (nr. 0446/2015); (*) (nr. 0447/2015); (*) (nr. 0448/2015); (*) (nr. 0449/2015); Flavio Miccono (nr. 0450/2015); Mario Cavaliere (nr. 0451/2015); (*) (nr. 0452/2015); (*) (nr. 0453/2015); (*) (nr. 0454/2015); (*) (nr. 0455/2015); (*) (nr. 0456/2015); (*) (nr. 0457/2015); Magí Ribas Alegret (nr. 0458/2015); (*) (nr. 0459/2015); (*) (nr. 0460/2015); (*) (nr. 0461/2015); (*) (nr. 0462/2015); Wendyl Harris (nr. 0463/2015); (*) (nr. 0464/2015); (*) (nr. 0465/2015); Jan-Erik Hansen (nr. 0466/2015); (*) (nr. 0467/2015); Joseph-Christos Kondylakis (nr. 0468/2015); (*) (nr. 0469/2015); (*) (nr. 0470/2015); (*) (nr. 0471/2015); (*) (nr. 0472/2015); Lars Arne Fransson (nr. 0473/2015); (*) (nr. 0474/2015); (*) (nr. 0475/2015); Christian Ries (nr. 0476/2015); (*) (nr. 0477/2015); (*) (nr. 0478/2015); (*) (nr. 0479/2015); (*) (nr. 0480/2015); (*) (nr. 0481/2015); (*) (nr. 0482/2015); (*) (nr. 0483/2015); Christian Ries (nr. 0484/2015); (*) (nr. 0485/2015); (*) (nr. 0486/2015); (*) (nr. 0487/2015); (*) (nr. 0488/2015); (*) (nr. 0489/2015); (*) (nr. 0490/2015); (*) (nr. 0491/2015); (*) (nr. 0492/2015); Bernd Wiili Karl Schuhmann (nr. 0493/2015); Miguel Ángel Gallardo Ortiz (nr. 0494/2015); Janeček Jiří (nr. 0495/2015); (*) (nr. 0496/2015); Sándor Látó (nr. 0497/2015); (*) (nr. 0498/2015); Flavio Miccono (nr. 0499/2015); (*) (nr. 0500/2015); (*) (nr. 0501/2015); (*) (nr. 0502/2015); (*) (nr. 0503/2015); Jens Genzer (nr. 0504/2015).
9. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
1) |
van Raad en Commissie
|
2) |
van de leden, ontwerpresolutie (artikel 133 van het Reglement)
|
10. Besluiten inzake bepaalde documenten
Besluit tot het opstellen van initiatiefverslagen (artikel 52 van het Reglement) (Ingevolge het besluit van de Conferentie van voorzitters van 4.06.2015)
Commissie CONT
— |
Jaarverslag 2014 over de bescherming van de financiële belangen van de EU — De bestrijding van fraude (2015/2128(INI)) (advies: AFCO, LIBE, INTA, REGI) |
— |
Europese Investeringsbank (EIB) — Jaarverslag 2014 (2015/2127(INI)) (advies: BUDG, INTA, REGI) |
Commissie LIBE
— |
Verslag over de tenuitvoerlegging van Richtlijn 2011/92/EU van het Europees Parlement en de Raad van 13 december 2011 ter bestrijding van seksueel misbruik en seksuele uitbuiting van kinderen en kinderpornografie (2015/2129(INI)) (advies: FEMM, CULT) |
Aanwijzing commissies (artikel 53 van het Reglement)
Commissie DEVE
— |
De rol van de EU binnen de VN — hoe kunnen de doelstellingen van het buitenlands beleid van de EU beter worden verwezenlijkt? (2015/2104(INI)) verwezen naar ten principale: AFET advies: AFCO, DEVE, CULT, CONT, INTA |
— |
Een nieuw op te stellen toekomstgerichte en innovatieve strategie voor handel en investeringen (2015/2105(INI)) verwezen naar ten principale: INTA advies: DEVE, AFET, EMPL, ITRE |
— |
De bestrijding van corruptie en opvolging van de resolutie van de Bijzondere Commissie georganiseerde misdaad, corruptie en witwassen (CRIM) (2015/2110(INI)) verwezen naar ten principale: LIBE advies: DEVE, CONT |
Commissie TRAN
— |
De situatie in het Middellandse Zeegebied en de noodzaak van een holistische EU-aanpak van migratie (2015/2095(INI)) verwezen naar ten principale: LIBE advies: PETI, FEMM, DEVE, AFET, BUDG, TRAN |
11. Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten
Overeenkomstig artikel 192, lid 2, van het Reglement zullen de notulen van de huidige vergadering aan het begin van de volgende vergadering aan het Parlement ter goedkeuring worden voorgelegd.
Met instemming van het Parlement zullen de aangenomen teksten nu al worden toegezonden aan degenen voor wie zij bestemd zijn.
12. Rooster van de volgende vergaderingen
De volgende vergadering vindt plaats op 24 juni 2015.
13. Onderbreking van de zitting
De zitting van het Europees Parlement wordt onderbroken.
De vergadering wordt om 12.45 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Martin Schulz
Voorzitter
11 juni 2015
Bijlage 1 — Voortzetting van de steun van de Europese Unie voor de uitroeiing van polio (schriftelijke verklaring)
Schriftelijke verklaring nr. 8/2015, ingediend door de leden Linda McAvan, Elmar Brok, Davor Ivo Stier, Enrique Guerrero Salom, Mairead McGuinness, Michael Gahler, Maria Heubuch, Louis Michel, Nirj Deva en Charles Goerens, uit hoofde van artikel 136 van het Reglement van het Parlement, over de voortzetting van de steun van de Europese Unie voor de uitroeiing van polio (Overeenkomstig artikel 136, leden 4 en 5, van het Reglement van het Parlement wordt een verklaring die door de meerderheid van de leden van het Parlement is ondertekend met de namen van de ondertekenaars in de notulen vermeld en aan de adressaten toegezonden. De verklaring heeft echter voor het Parlement geen bindende werking) (punt 4 van de notulen van 11.6.2015) en ondertekend door 404 leden.
Tekst van de schriftelijke verklaring
1. |
Wij zijn nog slechts een kleine stap verwijderd van één van de belangrijkste prestaties op het gebied van de volksgezondheid in de wereld: de uitroeiing van poliomyelitis. |
2. |
Inenting van kinderen is een van de meest kosteneffectieve volksgezondheidsmaatregelen die er zijn. De inspanningen die tot nu toe in de hele wereld zijn geleverd ter uitroeiing van polio hebben al een nettovoordeel opgeleverd van 27 miljard USD en de besparingen aan directe en indirecte kosten voor de gezondheidszorg zouden tegen 2035 kunnen oplopen tot 50 miljard USD, om nog maar te zwijgen over al het menselijk leed dat dankzij deze inspanningen voorkomen wordt. De middelen en infrastructuur, bedoeld voor de bestrijding van polio, worden momenteel ook gebruikt voor de bestrijding van ebola. |
3. |
Uitbanning van de laatste 1% poliogevallen vergt grote inspanningen en veel financiële middelen. Toch moet een poliovrije wereld in 2018, dankzij wereldwijde inspanningen, mogelijk zijn. Recente uitbraken van polio laten echter zien dat geen enkel land veilig is totdat polio in alle landen is uitgeroeid, en dat geldt dus ook voor de EU-lidstaten. |
4. |
De Commissie wordt dan ook verzocht zich voor de uitroeiing van polio te blijven inzetten en in het kader van haar ontwikkelingsbeleid deze doelstelling als prioriteit te blijven aanmerken en voldoende middelen beschikbaar te stellen voor de financiering van vaccinatiecampagnes tegen polio en vaccinatiebewaking in de komende vier jaar. |
5. |
Deze verklaring, met de namen van de ondertekenaars, wordt toegezonden aan de Raad en de Commissie. |
Lijst van ondertekenaars:
Lars Adaktusson, Clara Eugenia Aguilera García, Marina Albiol Guzmán, Nedzhmi Ali, Louis Aliot, Lucy Anderson, Martina Anderson, Max Andersson, Eric Andrieu, Maria Arena, Pascal Arimont, Marie-Christine Arnautu, Richard Ashworth, Margrete Auken, Petras Auštrevičius, Inés Ayala Sender, Pilar Ayuso, Johannes Cornelis van Baalen, Georges Bach, Guillaume Balas, Zigmantas Balčytis, Zoltán Balczó, Burkhard Balz, Nicolas Bay, Hugues Bayet, Catherine Bearder, Beatriz Becerra Basterrechea, Heinz K. Becker, Ivo Belet, Bendt Bendtsen, Brando Benifei, Joëlle Bergeron, Goffredo Maria Bettini, Izaskun Bilbao Barandica, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Malin Björk, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Franc Bogovič, Michał Boni, Biljana Borzan, Lynn Boylan, Paul Brannen, Mercedes Bresso, Renata Briano, Steeve Briois, Elmar Brok, Daniel Buda, Udo Bullmann, Gianluca Buonanno, Cristian-Silviu Bușoi, Reinhard Bütikofer, Soledad Cabezón Ruiz, Alain Cadec, Wim van de Camp, Matt Carthy, David Casa, Bodil Ceballos, Nessa Childers, Caterina Chinnici, Ole Christensen, Lefteris Christoforou, Kostas Chrysogonos, Alberto Cirio, Deirdre Clune, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Lara Comi, Therese Comodini Cachia, Anna Maria Corazza Bildt, Richard Corbett, Ignazio Corrao, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Pál Csáky, Ryszard Czarnecki, Peter van Dalen, Miriam Dalli, Daniel Dalton, Seb Dance, Michel Dantin, Angélique Delahaye, Andor Deli, Mady Delvaux, Fabio De Masi, Mark Demesmaeker, Jean-Paul Denanot, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Albert Deß, Nirj Deva, Martina Dlabajová, Anneliese Dodds, Diane Dodds, Jørn Dohrmann, Herbert Dorfmann, Mireille D'Ornano, Ian Duncan, Pablo Echenique, Bas Eickhout, Frank Engel, Linnéa Engström, Georgios Epitideios, Norbert Erdős, Rosa Estaràs Ferragut, Jill Evans, Tanja Fajon, Markus Ferber, Jonás Fernández, Edouard Ferrand, João Ferreira, Santiago Fisas Ayxelà, Raffaele Fitto, Luke Ming Flanagan, Knut Fleckenstein, Vicky Ford, Jacqueline Foster, Anna Elżbieta Fotyga, Lampros Fountoulis, Ashley Fox, Doru-Claudian Frunzulică, Mariya Gabriel, Michael Gahler, Kinga Gál, Ildikó Gáll-Pelcz, Francesc Gambús, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Gerben-Jan Gerbrandy, Arne Gericke, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Juan Carlos Girauta Vidal, Julie Girling, Michela Giuffrida, Charles Goerens, Ana Gomes, Tania González Peñas, Esteban González Pons, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Maria Grapini, Nathalie Griesbeck, Theresa Griffin, Françoise Grossetête, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Martin Häusling, Brian Hayes, Esther Herranz García, Krzysztof Hetman, Maria Heubuch, Monika Hohlmeier, György Hölvényi, Mary Honeyball, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Jan Huitema, Pablo Iglesias, Sophia in 't Veld, Carlos Iturgaiz, Cătălin Sorin Ivan, Anneli Jäätteenmäki, Ivan Jakovčić, Ramón Jáuregui Atondo, Benedek Jávor, Danuta Jazłowiecka, Petr Ježek, Marc Joulaud, Marek Jurek, Philippe Juvin, Karin Kadenbach, Jarosław Kalinowski, Sandra Kalniete, Barbara Kappel, Othmar Karas, Rina Ronja Kari, Sajjad Karim, Rikke Karlsson, Karol Karski, Manolis Kefalogiannis, Tunne Kelam, Seán Kelly, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Dieter-Lebrecht Koch, Jeppe Kofod, Bernd Kölmel, Ádám Kósa, Dietmar Köster, Stelios Kouloglou, Andrey Kovatchev, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Zdzisław Krasnodębski, Barbara Kudrycka, Miapetra Kumpula-Natri, Kostadinka Kuneva, Zbigniew Kuźmiuk, Merja Kyllönen, Georgios Kyrtsos, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Gabrielius Landsbergis, Esther de Lange, Jérôme Lavrilleux, Gilles Lebreton, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Jeroen Lenaers, Andrew Lewer, Peter Liese, Philippe Loiseau, Javi López, Antonio López-Istúriz White, Sabine Lösing, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, David McAllister, Linda McAvan, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Anthea McIntyre, Ivana Maletić, Andrejs Mamikins, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Louis-Joseph Manscour, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Dominique Martin, Edouard Martin, Fulvio Martusciello, Barbara Matera, Marisa Matias, Gabriel Mato, Fernando Maura Barandiarán, Costas Mavrides, Susanne Melior, Morten Messerschmidt, Tamás Meszerics, Roberta Metsola, Louis Michel, Matthijs van Miltenburg, Marlene Mizzi, Angelika Mlinar, Csaba Molnár, Cláudia Monteiro de Aguiar, Sophie Montel, Clare Moody, Nadine Morano, Luigi Morgano, Elisabeth Morin-Chartier, Alessia Maria Mosca, Ulrike Müller, Siegfried Mureșan, Renaud Muselier, Victor Negrescu, James Nicholson, Norica Nicolai, Angelika Niebler, Péter Niedermüller, Cora van Nieuwenhuizen, Lambert van Nistelrooij, Maria Noichl, Franz Obermayr, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Stanisław Ożóg, Artis Pabriks, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Dimitrios Papadimoulis, Marit Paulsen, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Morten Helveg Petersen, Florian Philippot, Tonino Picula, Bolesław G. Piecha, Sirpa Pietikäinen, Kati Piri, Georgi Pirinski, Julia Pitera, Andrej Plenković, Marek Plura, Miroslav Poche, Salvatore Domenico Pogliese, Stanislav Polčák, Maurice Ponga, Tomasz Piotr Poręba, Gabriele Preuß, Franck Proust, Emil Radev, Laurențiu Rebega, Viviane Reding, Terry Reintke, Sofia Ribeiro, Frédérique Ries, Dominique Riquet, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Jens Rohde, Claude Rolin, Bronis Ropė, Paul Rübig, Tokia Saïfi, Sofia Sakorafa, Lola Sánchez Caldentey, Anne Sander, Alfred Sant, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Jacek Saryusz-Wolski, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Elly Schlein, Claudia Schmidt, Helmut Scholz, György Schöpflin, Annie Schreijer-Pierik, Sven Schulze, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Olga Sehnalová, Remo Sernagiotto, Ricardo Serrão Santos, Pedro Silva Pereira, Peter Simon, Siôn Simon, Branislav Škripek, Alyn Smith, Monika Smolková, Michaela Šojdrová, Igor Šoltes, Renate Sommer, Bart Staes, Sergei Stanishev, Joachim Starbatty, Helga Stevens, Davor Ivo Stier, Catherine Stihler, Dubravka Šuica, Pavel Svoboda, Eleftherios Synadinos, Tibor Szanyi, Adam Szejnfeld, Charles Tannock, Marc Tarabella, Keith Taylor, Pavel Telička, Josep-Maria Terricabras, Eleni Theocharous, Patrizia Toia, Ruža Tomašić, Romana Tomc, Yana Toom, Ulla Tørnæs, Evžen Tošenovský, Ramon Tremosa i Balcells, Helga Trüpel, Claude Turmes, Traian Ungureanu, Miguel Urbán Crespo, Viktor Uspaskich, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Ramón Luis Valcárcel Siso, Adina-Ioana Vălean, Elena Valenciano, Ángela Vallina, Kathleen Van Brempt, Tom Vandenkendelaere, Geoffrey Van Orden, Derek Vaughan, Hilde Vautmans, Miguel Viegas, Daniele Viotti, Anders Primdahl Vistisen, Axel Voss, Jarosław Wałęsa, Julie Ward, Jakob von Weizsäcker, Bogdan Brunon Wenta, Glenis Willmott, Iuliu Winkler, Anna Záborská, Theodoros Zagorakis, Jan Zahradil, Pablo Zalba Bidegain, Joachim Zeller, Gabriele Zimmer, Jana Žitňanská, Kosma Złotowski, Damiano Zoffoli, Carlos Zorrinho, Inês Cristina Zuber, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
11 juni 2015
PRESENTIELIJST
Aanwezig:
Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Blanco López, Bocskor, Bogovič, Borghezio, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Valero, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Hautala, Hayes, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mlinar, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pașcu, Paulsen, Paunova, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Tošenovský, Trebesius, Troszczynski, Trüpel, Țurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver
Verontschuldigd:
Borrelli, Crowley, Fountoulis, Gabriel, Hazekamp, Le Pen Jean-Marie, Mihaylova, Parker, Picierno, Takkula
11 juni 2015
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN
Afkortingen en tekens
+ |
aangenomen |
- |
verworpen |
↓ |
vervallen |
Ing. |
ingetrokken |
HS (…, …, …) |
hoofdelijke stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
ES (…, …, …) |
elektronische stemming (aantal stemmen voor, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
so |
stemming in onderdelen |
as |
aparte stemming |
am |
amendement |
CA |
compromisamendement |
DD |
desbetreffend deel |
S |
amendement tot schrapping |
= |
gelijkluidende amendementen |
§ |
lid / paragraaf |
art |
artikel |
overw |
overweging |
OR |
ontwerpresolutie |
GOR |
gezamenlijke ontwerpresolutie |
Geh. S |
geheime stemming |
1. Syrië: de situatie in Palmyra en de zaak van Mazen Darwish
Ontwerpresoluties: B8-575/2015, B8-576/2015, B8-577/2015, B8-578/2015, B8-579/2015, B8-585/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-575/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
na § 4 |
1 |
GUE/NGL |
ES |
- |
244, 362, 24 |
na § 7 |
2 |
GUE/NGL |
ES |
+ |
348, 255, 32 |
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-575/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-576/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-577/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-578/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-579/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-585/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Diversen
Elisabetta Gardini (PPE-Fractie) is medeondertekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-575/2015.
2. Paraguay: de juridische aspecten van kinderzwangerschap
Ontwerpresoluties: B8-546/2015, B8-547/2015, B8-582/2015, B8-583/2015, B8-586/2015, B8-588/2015, B8-591/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-546/2015 (PPE en ECR) |
|||||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
- |
299, 320, 17 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-546/2015 |
|
PPE |
|
- |
|
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-547/2015 (S&D, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/ES |
+ |
356, 236, 39 |
|||
2/HS |
+ |
394, 194, 43 |
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-547/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-582/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-583/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-586/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-588/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-591/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
PPE: eindstemming over gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-546/2015gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-547/2015, § 5 (2de deel).
Verzoeken om stemming in onderdelen
PPE:
RC-B8-547/2015
§ 5
1ste deel |
: |
„vindt het betreurenswaardig dat … te erkennen” |
2de deel |
: |
rest |
3. De situatie in Nepal na de aardbevingen
Ontwerpresoluties: B8-580/2015, B8-581/2015, B8-584/2015, B8-587/2015, B8-589/2015, B8-590/2015, B8-592/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-580/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
na § 12 |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
602, 11, 22 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-580/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
B8-581/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-584/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-587/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-589/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-590/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-592/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
PPE: eindstemming
Diversen
Elisabetta Gardini (PPE-Fractie) is medeondertekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-580/2015.
4. De strategische militaire situatie in het Zwarte Zeebekken na de illegale annexatie van de Krim door Rusland
Verslag: Ioan Mircea Paşcu (A8-171/2015)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
§ 2 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 3 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 4 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 5 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 7 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
mondeling gewijzigd |
§ 9 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
435, 141, 59 |
|||
§ 15 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
433, 131, 64 |
|||
§ 16 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/HS |
- |
244, 303, 83 |
|||
4/HS |
+ |
292, 262, 79 |
|||
5/HS |
- |
284, 291, 55 |
|||
6 |
+ |
|
|||
§ 17 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
|
+ |
mondeling gewijzigd |
§ 19 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
388, 158, 88 |
|||
§ 21 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
453, 94, 88 |
|||
§ 25 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 26 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
433, 165, 36 |
|||
§ 27 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
441, 146, 48 |
|||
§ 29 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
405, 166, 63 |
|||
§ 30 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
407, 163, 59 |
§ 31 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/HS |
+ |
321, 244, 68 |
|||
§ 32 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/HS |
+ |
388, 175, 71 |
|||
2/HS |
+ |
333, 228, 67 |
|||
overw A |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
overw J |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1/ES |
+ |
457, 121, 50 |
|||
2 |
+ |
|
|||
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
356, 183, 96 |
Verzoeken om hoofdelijke stemming
Verts/ALE: §§ 16 (3de, 4de en 5de deel), 19 (2de deel), 26 (2de deel), 27 (2de deel), 29 (2de deel), 30, 31 (2de deel) en 32
ALDE: §§ 12 (2de deel), 15 (2de deel), 21 (2de deel) en 32 (2de deel)
Verzoeken om aparte stemming
ALDE: §§ 2, 4, 5, 7 en 9
Verzoeken om stemming in onderdelen
ALDE:
§ 3
1ste deel |
: |
„is van mening dat de veranderingen … voor het Zwarte Zeegebied;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 11
1ste deel |
: |
„is ten zeerste verontrust over de uiterst ernstige situatie in het oosten van Oekraïne, waar de oorlog leidt tot destabilisatie van Oekraïne” |
2de deel |
: |
rest |
§ 12
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „in het gebied dat de door Rusland gesteunde separatisten in handen hebben,” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 15
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „door Rusland en de separatisten” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 21
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „die hebben deelgenomen aan demonstraties ter ondersteuning van de territoriale integriteit van Oekraïne” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 32
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „in het Zwarte Zeebekken haar algehele superioriteit ter zee en in de lucht en” |
2de deel |
: |
deze woorden |
overw J
1ste deel |
: |
„overwegende dat de reactie van de EU … mogelijk heeft aangemoedigd;” |
2de deel |
: |
rest |
Verts/ALE:
§ 4
1ste deel |
: |
„benadrukt dat de EU haar … de informatieveiligheid;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 19
1ste deel |
: |
„vreest dat de … annexatie van de Krim;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 25
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „in het kader van het GVDB” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 26
1ste deel |
: |
„wijst erop dat de Synergie … in de regio te vergroten;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 27
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „onderstreept dat steun van de EU en de NAVO … te handhaven” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 29
1ste deel |
: |
„is er verheugd over dat de collectieve … nauwst betrokken NAVO-landen;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 31
1ste deel |
: |
„wijst er nogmaals op … in aanmerking komen;” |
2de deel |
: |
rest |
S&D:
overw A
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „tussen Armenië en Azerbeidzjan” |
2de deel |
: |
deze woorden |
ALDE, Verts/ALE, S&D:
§ 16
1ste deel |
: |
„is van oordeel dat de sancties moeten worden … annexatie van de Krim” zonder de woorden „en verscherpt” |
2de deel |
: |
„en verscherpt” |
3de deel |
: |
„en dat de mogelijkheid om Oekraïne defensieve wapens te verschaffen” |
4de deel |
: |
„alsook de ondersteuning van Oekraïne bij het versterken van zijn defensiecapaciteiten, in overweging moeten worden genomen” |
5de deel |
: |
„is van mening dat de oeverstaten … aan dergelijke initiatieven;” |
6de deel |
: |
„benadrukt dat de EU de sancties … moet toepassen” |
Diversen
Ioan Mircea Paşcu heeft volgende mondelinge amendementen ingediend:
5. Recente onthullingen van corruptiezaken op hoog niveau in de FIFA
Ontwerpresoluties: B8-548/2015, B8-549/2015, B8-550/2015, B8-571/2015, B8-572/2015, B8-573/2015, B8-574/2015
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES — opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-548/2015 (PPE, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE, EFDD) |
|||||
§ 7 |
2 |
Verts/ALE |
|
- |
|
9 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
na § 7 |
10 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
11 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ 15 |
1 |
EFDD |
|
- |
|
§ 19 |
3 |
Verts/ALE |
ES |
+ |
317, 230, 17 |
na overw M |
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
5 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
6 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
7 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
8 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B8-548/2015 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B8-549/2015 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B8-550/2015 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B8-571/2015 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B8-572/2015 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B8-573/2015 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B8-574/2015 |
|
EFDD |
|
↓ |
|
Verzoeken om stemming in onderdelen
PPE:
§ 7
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „en met name het Internationaal Olympisch Comité (IOC), de FIFA en de Unie van Europese voetbalbonden (UEFA),” |
2de deel |
: |
deze woorden |
Diversen
Marian Harkin (ALDE-Fractie) en Ulrike Lunacek (Verts/ALE-Fractie) zijn medeondertekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B8-548/2015.
11 juni 2015
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN
1. RC-B8-0546/2015 — Resolutie
Voor 299
ALDE : : Harkin, Jakovčić
ECR : : Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Arnott, Atkinson, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Winberg, Woolfe
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Dalli, Mamikins
Verts/ALE : : Buchner
Tegen 320
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Demesmaeker, Loones, Marias, Stevens, Van Bossuyt
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : de Graaff, Maeijer, Papadakis Konstantinos, Stuger, Zarianopoulos
PPE : : Engel
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 17
ECR : : Ashworth, Dohrmann, Henkel, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Batten, Mach, Seymour
PPE : : Cadec, Joulaud, Le Grip, Rolin, Sarvamaa, Svoboda, Virkkunen
S&D : : Sant
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Rachida Dati
2. RC-B8-0547/2015 — § 5/2
Voor 394
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Dzhambazki, Ford, Fox, Girling, Halla-aho, Hannan, Loones, Marias, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Swinburne, Van Bossuyt, Zīle
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Bizzotto, Borghezio, Epitideios, Kovács, Morvai, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Synadinos, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Arimont, Bach, Cadec, van de Camp, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Ferber, Fisas Ayxelà, Fjellner, González Pons, de Grandes Pascual, Hökmark, Hübner, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kariņš, Kelly, Kozłowska-Rajewicz, de Lange, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Niedermayer, van Nistelrooij, Pabriks, Pietikäinen, Polčák, Preda, Proust, Reding, Rolin, Sander, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Štefanec, Štětina, Valcárcel Siso, Virkkunen, Zalba Bidegain
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 194
ALDE : : Calvet Chambon, Harkin
ECR : : Belder, Czarnecki, van Dalen, Duncan, Foster, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewicz, Jurek, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lucke, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Škripek, von Storch, Tannock, Tomaševski, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski
EFDD : : Arnott, Carver, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, Nuttall, Woolfe
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Voigt, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Balz, Becker, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Comi, Comodini Cachia, Csáky, Deli, Deß, Dorfmann, Erdős, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hölvényi, Hortefeux, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Karas, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Metsola, Mikolášik, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Novakov, Olbrycht, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Verheyen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Dalli
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 43
ECR : : Ashworth, Campbell Bannerman, Henkel, Kamall, Karlsson, Kölmel, Lewer, McIntyre, Nicholson, Pretzell, Sulík, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Helmer, Hookem, James, Mach, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour
NI : : Kappel, Mayer, Obermayr, Vilimsky
PPE : : Belet, Collin-Langen, Engel, Juvin, Pospíšil, Vandenkendelaere
S&D : : Mamikins, Sant
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Birgit Collin-Langen, Brice Hortefeux
Tegen : Annie Schreijer-Pierik
Onthoudingen : Patrizia Toia
3. RC-B8-0580/2015 — Resolutie
Voor 602
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Arnott, Beghin, Bergeron, Carver, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Paksas, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Marusik, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Synadinos, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Auken, Bové, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Tegen 11
ECR : : Sulík
NI : : Balczó, de Graaff, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Sonneborn, Stuger
PPE : : Łukacijewska
Verts/ALE : : Buchner
Onthoudingen 22
ECR : : Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Morvai
PPE : : Pieper
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Zoltán Balczó
4. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 12/2
Voor 435
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Ries, Riquet, Rochefort, Tørnæs, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski , Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Kadenbach, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Valero, Vana
Tegen 141
ALDE : : Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Wikström
ECR : : Dzhambazki, Hannan, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Androulakis, Cofferati, Grammatikakis, Iotova, Jaakonsaari, Kaili, Köster, Kyrkos, Mamikins, Mavrides, Nekov, Papadakis Demetris, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 59
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Maltese, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Christoforou, Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Morano, Pietikäinen, Pogliese, Reding, Salini, Tajani, Vozemberg, Zagorakis
S&D : : Ertug, Gebhardt, Hoffmann, Kammerevert, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Noichl, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Steinruck
Verts/ALE : : Urtasun
5. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 15/2
Voor 433
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Cavada, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Mazuronis, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Carver, Lundgren, Winberg
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kadenbach, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 131
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Konečná, Kouloglou, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Sernagiotto
S&D : : Iotova, Köster, Nekov, Pirinski
Verts/ALE : : Ždanoka
Onthoudingen 64
ALDE : : Gerbrandy
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Kari, Kyllönen, Ní Riada
NI : : Annemans
PPE : : Cicu, Cirio, Comi, Gardini, Matera, Morano, Pietikäinen, Pogliese, Reding, Salini, Tajani
S&D : : Ertug, Gebhardt, Gierek, Grammatikakis, Groote, Hoffmann, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Kyrkos, Mamikins, Melior, Neuser, Noichl, Rodust, Sant, Schuster, Simon Peter
Verts/ALE : : Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : James Carver
6. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/3
Voor 244
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Calvet Chambon, Cavada, Deprez, de Sarnez, Federley, Griesbeck, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, Langen, La Via, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mureșan, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Bresso, Childers, Cozzolino, Cristea, Dăncilă, Delvaux, Denanot, Fajon, Ferreira Elisa, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gomes, Grapini, Guerrero Salom, Guillaume, Jaakonsaari, Kofod, Lauristin, Liberadzki, Maňka, Moisă, Molnár, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Smolková, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Thomas, Zala, Zorrinho
Tegen 303
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Guoga, Harkin, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cadec, van de Camp, Casa, Cicu, Comi, Comodini Cachia, Gardini, Joulaud, de Lange, Lenaers, Matera, Metsola, Mikolášik, van Nistelrooij, Pogliese, Schreijer-Pierik, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Brannen, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Dance, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Grammatikakis, Griffin, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Köster, Kyrkos, Lange, Leinen, Lietz, McAvan, Martin David, Mavrides, Melior, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Steinruck, Stihler, Tarabella, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zanonato, Zemke, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 83
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Sulík, Tošenovský, Trebesius, Zahradil
EFDD : : Batten, Helmer, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Dodds Diane
PPE : : Alliot-Marie, Becker, Christoforou, Cirio, Clune, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hayes, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Karas, Kelly, Köstinger, Lavrilleux, Le Grip, McGuinness, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Pietikäinen, Proust, Reding, Rübig, Salini, Sander, Schmidt, Šuica, Valcárcel Siso, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain
S&D : : Balas, Guteland, López, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Nilsson, Piri, Poc, Sant, Sehnalová, Tang
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Eric Andrieu, Guillaume Balas, Pervenche Berès, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Edouard Martin, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Virginie Rozière, Isabelle Thomas, Steven Woolfe
Onthoudingen : Verónica Lope Fontagné
7. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/4
Voor 292
ALDE : : Arthuis, van Baalen, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Tørnæs, Vautmans, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mikolášik, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Berès, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Ferreira Elisa, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Harms
Tegen 262
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, De Backer, Faria, Gerbrandy, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Hookem, Iwaszkiewicz, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Cadec, Cicu, Comi, Gardini, Joulaud, Kukan, Matera, Mussolini, Pogliese, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Blanco López, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Ertug, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Köster, Kyrkos, Lange, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Tarabella, Toia, Valenciano, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 79
ALDE : : de Sarnez, Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek, Sulík, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Batten, Gill Nathan, Helmer, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Alliot-Marie, Casa, Christoforou, Cirio, Clune, Comodini Cachia, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hayes, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Kelly, Lavrilleux, Le Grip, Lope Fontagné, McGuinness, Mato, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Pietikäinen, Proust, Reding, Salini, Sander, Valcárcel Siso, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zeller
S&D : : Balas, Fleckenstein, Gierek, Guteland, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Nilsson, Poc, Sant, Sehnalová, Smolková, Ulvskog
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Marielle de Sarnez
Tegen : Enrique Guerrero Salom, Steven Woolfe
8. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 16/5
Voor 284
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, De Backer, Diaconu, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, Kallas, Mazuronis, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Rohde, Tørnæs, Vautmans, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane, Sonneborn
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Engel, Erdős, Ferber, Fernandes, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mikolášik, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zdechovský, Zdrojewski, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balas, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Frunzulică, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poche, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Van Brempt, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Tegen 291
ALDE : : Ali, Becerra Basterrechea, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Karlsson, Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Becker, Cadec, Cicu, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxelà, Gardini, González Pons, de Grandes Pascual, Grossetête, Hortefeux, Iturgaiz, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Karas, Köstinger, Lavrilleux, Le Grip, Lope Fontagné, Matera, Mato, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Rübig, Salini, Sander, Schmidt, Sernagiotto, Tajani, Valcárcel Siso, Winkler Hermann, Zalba Bidegain
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Assis, Ayala Sender, Benifei, Bettini, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Castro, De Monte, Fernández, Flašíková Beňová, Freund, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Giuffrida, Grammatikakis, Groote, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Lange, Lietz, López, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Nekov, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Post, Preuß, Regner, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Sassoli, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Tarabella, Ulvskog, Valenciano, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 55
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Casa, Christoforou, Cirio, Clune, Comodini Cachia, Hayes, Kelly, McGuinness, Metsola, Morano, Pietikäinen, Reding, Zagorakis, Zeller
S&D : : Gierek, Kofod, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Poc, Sant, Schaldemose, Sehnalová, Toia
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Guillaume Balas, Enrique Guerrero Salom
Onthoudingen : Marita Ulvskog
9. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 19/2
Voor 388
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Cicu, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kariņš, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kammerevert, Khan, Kirton-Darling, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula , Pirinski, Pittella, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Valenciano, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 158
ECR : : Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Becker, Cadec, Joulaud, Köstinger, Rübig, Schmidt
S&D : : Cofferati, Dalli, Grammatikakis, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Kyrkos, Noichl, Post
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 88
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Henkel, Karlsson, Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana
PPE : : Christoforou, Cirio, Clune, Dorfmann, Hayes, Juvin, Karas, Kelly, Kyrtsos, McGuinness, Monteiro de Aguiar, Pietikäinen, Reding, Sernagiotto, Spyraki, Vozemberg, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Balas, De Castro, Delvaux, Ertug, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Gebhardt, Gierek, Guteland, Hoffmann, Keller Jan, Kofod, Köster, Ludvigsson, Martin Edouard, Maurel, Melior, Nekov, Neuser, Nilsson, Panzeri, Piri, Poc, Regner, Rodust, Sant, Schaldemose, Schuster, Simon Peter, Steinruck, Tang, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer
Verts/ALE : : Harms, Tarand
10. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 21/2
Voor 453
ALDE : : Arthuis, van Baalen, Cavada, Deprez, de Sarnez, Faria, Federley, Griesbeck, Huitema, Kyuchyuk, Mazuronis, van Nieuwenhuizen, Paet, Paulsen, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Tørnæs, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Lundgren, Winberg
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Ní Riada, Spinelli
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kadenbach, Kaili, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Valero, Vana
Tegen 94
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Charanzová, De Backer, Diaconu, Dlabajová, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Maura Barandiarán, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Ries, Theurer, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Marias
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Mélenchon, Ransdorf
NI : : Aliot, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Voigt
PPE : : Reding
S&D : : Gierek, Grammatikakis, Iotova
Verts/ALE : : Lunacek, Ždanoka
Onthoudingen 88
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Pretzell, von Storch
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Reid, Seymour, Woolfe
GUE/NGL : : Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Michels, Mineur, Papadimoulis, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Kappel, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Vilimsky, Zarianopoulos
PPE : : Cirio, Kelly, Morano, Sernagiotto
S&D : : Delvaux, Ertug, Gebhardt, Groote, Hoffmann, Kammerevert, Köster, Mamikins, Melior, Nekov, Noichl, Pirinski, Rodust, Sant, Schuster, Simon Peter, Steinruck, Weidenholzer
Verts/ALE : : Urtasun
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Ulrike Lunacek
Onthoudingen : Sirpa Pietikäinen
11. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 26/2
Voor 433
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Paksas
NI : : Balczó, Dodds Diane, Kovács, Morvai
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Mavrides, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Verts/ALE : : Lunacek, Sargentini
Tegen 165
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Cofferati, Grammatikakis, Iotova, Kaili, Kyrkos, Nekov, Pirinski, Post, Ulvskog
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 36
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson, Sulík, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Gill Nathan, Woolfe
NI : : Annemans
PPE : : Cirio, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Ertug, Gebhardt, Hoffmann, Kadenbach, Kammerevert, Köster, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Panzeri, Regner, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Weidenholzer
Verts/ALE : : Harms, Hautala
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Marita Ulvskog
Tegen : Judith Sargentini, Steven Woolfe
12. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 27/2
Voor 441
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bergeron, Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Balczó, Dodds Diane, Korwin-Mikke, Kovács, Marusik, Morvai, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Kaufmann, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, McAvan, Mamikins, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Preuß, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 146
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Cofferati, Dalli, Grammatikakis, Iotova, Kaili, Kammerevert, Köster, Kyrkos, Mavrides, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Post
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 48
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Annemans, Bizzotto
PPE : : Cirio, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Balas, Freund, Gebhardt, Gierek, Hoffmann, Kadenbach, Keller Jan, Martin Edouard, Maurel, Melior, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Simon Peter, Steinruck
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Isabelle Thomas
13. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 29/2
Voor 405
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Bergeron, Helmer, O'Flynn, Seymour
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Cicu, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, López, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 166
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
S&D : : Androulakis, Cofferati, Dalli, Ertug, Gasbarra, Hoffmann, Iotova, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Mavrides, Melior, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Poche, Post, Schlein, Schuster, Tarabella
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 63
ALDE : : Marinho e Pinto, Toom
ECR : : Campbell Bannerman, Henkel, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Aker, Atkinson, Batten, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Hookem, James, Nuttall, Paksas, Reid, Woolfe
PPE : : Becker, Cirio, Clune, Hayes, Karas, Kelly, Köstinger, McGuinness, Pietikäinen, Reding, Rübig, Schmidt, Sernagiotto
S&D : : Balas, Childers, Delvaux, Freund, Gebhardt, Grammatikakis, Kadenbach, Kaili, Kyrkos, Lietz, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Neuser, Panzeri, Poc, Regner, Rodust, Sant, Simon Peter, Sippel, Steinruck, Ulvskog, Weidenholzer
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Jytte Guteland, Isabelle Thomas
14. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 30
Voor 407
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Agnew, Arnott, Atkinson, Bours, Helmer, Hookem, Paksas
NI : : Aliot, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, Dodds Diane, D'Ornano, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, Jalkh, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Martin Dominique, Mélin, Monot, Montel, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morano, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Olbrycht, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Assis, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, López, Mamikins, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Nilsson, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Valenciano, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zoffoli
Tegen 163
ALDE : : Federley, Maura Barandiarán
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Lundgren, Mach, Pedicini, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Annemans, Balczó, Epitideios, de Graaff, Kappel, Kovács, Maeijer, Mayer, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Stuger, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
S&D : : Androulakis, Benifei, Berès, Bettini, Briano, Caputo, Chinnici, Cofferati, Dalli, Danti, De Monte, Gasbarra, Gentile, Giuffrida, Gualtieri, Hoffmann, Iotova, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Lietz, Mavrides, Melior, Morgano, Mosca, Neuser, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Regner, Sassoli, Schlein, Schuster, Steinruck, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, Zanonato, Zorrinho
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 59
ALDE : : Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Karlsson
EFDD : : Aker, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Iwaszkiewicz, James, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Woolfe
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Morvai, Żółtek
PPE : : Cicu, Cirio, Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Monteiro de Aguiar, Pietikäinen, Sernagiotto
S&D : : Balas, Childers, De Castro, Delvaux, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Guteland, Kirton-Darling, Kofod, Ludvigsson, Maňka, Martin Edouard, Maurel, Nekov, Poc, Poche, Rodust, Sant, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Simon Peter
Verts/ALE : : Tarand
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Pervenche Berès
Onthoudingen : Mike Hookem, Isabelle Thomas, Marita Ulvskog
15. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 31/2
Voor 321
ALDE : : van Baalen, Becerra Basterrechea, De Backer, Deprez, Dlabajová, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Huitema, in 't Veld, Jäätteenmäki, Mazuronis, Michel, van Miltenburg, Müller, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Radoš, Rohde, Telička, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Bours
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Schaldemose, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Ward, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Tegen 244
ALDE : : Ali, Auštrevičius, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, de Sarnez, Diaconu, Faria, Federley, Griesbeck, Hyusmenova, Jakovčić, Kallas, Kyuchyuk, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Meissner, Mlinar, Nicolai, Rochefort, Theurer, Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Bergeron, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Helmer, Iwaszkiewicz, Mach, O'Flynn, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Caspary, Cicu, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Dorfmann, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, Kukan, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Rangel, Reding, Salini, Sander, Sernagiotto, Šojdrová, Tajani, Valcárcel Siso
S&D : : Androulakis, Balas, Benifei, Bettini, Briano, Caputo, Chinnici, Cofferati, Danti, De Castro, De Monte, Flašíková Beňová, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Gierek, Giuffrida, Grammatikakis, Gualtieri, Iotova, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Mavrides, Morgano, Mosca, Nekov, Noichl, Paolucci, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodust, Viotti, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 68
ALDE : : Arthuis, Ježek, Paulsen, Ries, Riquet, Wikström
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek, Tošenovský, Zahradil
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Batten, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, Paksas, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Cirio, Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Pietikäinen, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Ertug, Fleckenstein, Freund, Guteland, Hoffmann, Kadenbach, López, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Sant, Schlein, Schuster, Sehnalová, Simon Peter, Smolková, Steinruck, Tarabella, Toia, Ulvskog, Weidenholzer, von Weizsäcker
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Dita Charanzová
Onthoudingen : Isabelle Thomas
16. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 32/1
Voor 388
ALDE : : Ali, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Toom, Tørnæs, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kölmel, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, Lucke, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Starbatty, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Bizzotto, Borghezio, Buonanno, Dodds Diane, Fontana, Korwin-Mikke, Marusik, Sonneborn, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gasbarra, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Iotova, Jaakonsaari, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, McAvan, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 175
ALDE : : de Sarnez, Griesbeck
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, Evi, Ferrara, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Boutonnet, Briois, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Monot, Montel, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Cicu, Cirio, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Dorfmann, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, Karas, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Salini, Sander, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Androulakis, Ayala Sender, Balas, Cofferati, Dalli, Flašíková Beňová, Gardiazabal Rubial, Gierek, Hoffmann, Kaili, Köster, Mavrides, Nekov, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Tarabella
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 71
ALDE : : Arthuis, Jäätteenmäki, Marinho e Pinto
ECR : : Campbell Bannerman, Marias
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
NI : : Balczó, Kovács, Morvai
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Ertug, Freund, Gebhardt, Grammatikakis, Guteland, Kadenbach, Kammerevert, Kaufmann, Kyrkos, Ludvigsson, Mamikins, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Noichl, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Rodust, Sant, Schlein, Schuster, Simon Peter, Sippel, Smolková, Steinruck, Ulvskog, Weidenholzer
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Inés Ayala Sender, Eider Gardiazabal Rubial
Onthoudingen : Isabelle Thomas
17. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — § 32/2
Voor 333
ALDE : : Ali, van Baalen, Bilbao Barandica, Diaconu, Guoga, Harkin, Huitema, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Theurer, Tørnæs, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
EFDD : : Iwaszkiewicz, Paksas
NI : : Dodds Diane, Korwin-Mikke, Marusik, Żółtek
PPE : : Adaktusson, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Christoforou, Coelho, Collin-Langen, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grzyb, Gyürk, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Mureșan, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Briano, Cabezón Ruiz, Caputo, Chinnici, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, De Monte, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gasbarra, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, Maňka, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nica, Niedermüller, Paolucci, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Preuß, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Silva Pereira, Simon Siôn, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Toia, Van Brempt, Vaughan, Ward, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho
Tegen 228
ALDE : : Arthuis, Auštrevičius, Becerra Basterrechea, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, de Sarnez, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, van Miltenburg, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Toom, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt
ECR : : Henkel, Kölmel, Lucke, Marias, Pretzell, Starbatty, von Storch, Trebesius
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Aiuto, Beghin, Castaldo, D'Amato, Evi, Ferrara, Pedicini, Tamburrano, Valli, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos
PPE : : Alliot-Marie, Cadec, Cicu, Cirio, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Joulaud, Juvin, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Matera, Morano, Morin-Chartier, Muselier, Mussolini, Pogliese, Proust, Salini, Sander, Sernagiotto, Tajani
S&D : : Aguilera García, Androulakis, Ayala Sender, Balas, Blanco López, Cofferati, Dalli, Ertug, Flašíková Beňová, Gardiazabal Rubial, Gierek, Hoffmann, Iotova, Kaili, Kaufmann, Köster, López, Mavrides, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Schlein, Valenciano
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Meszerics, Reda, Reimon, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 67
ECR : : Campbell Bannerman, Škripek
EFDD : : Agnew, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Bergeron, Bours, Carver, Coburn, Collins, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, James, Lundgren, Mach, Nuttall, O'Flynn, Reid, Seymour, Winberg, Woolfe
PPE : : Clune, Hayes, Kelly, McGuinness, Pietikäinen, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Assis, Childers, Delvaux, Freund, Geier, Grammatikakis, Gualtieri, Guteland, Kadenbach, Kammerevert, Keller Jan, Kyrkos, Ludvigsson, Mamikins, Manscour, Martin Edouard, Maurel, Melior, Neuser, Nilsson, Panzeri, Poc, Poche, Regner, Sant, Schuster, Serrão Santos, Simon Peter, Sippel, Smolková, Steinruck, Tarabella, Ulvskog, Viotti, Weidenholzer
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Tegen : Enrique Guerrero Salom
Onthoudingen : Isabelle Thomas
18. A8-0171/2015 — Ioan Mircea Paşcu — Resolutie
Voor 356
ALDE : : Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Gerbrandy, Griesbeck, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Mazuronis, Meissner, Michel, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Telička, Theurer, Tørnæs, Vautmans, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström
ECR : : Ashworth, Belder, Czarnecki, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Duncan, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Girling, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karski, Krasnodębski, Kuźmiuk, Lewer, Loones, McIntyre, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ruohonen-Lerner, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Ujazdowski, Van Bossuyt, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski
NI : : Dodds Diane
PPE : : Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Bogovič, Brok, Buda, Buzek, van de Camp, Casa, Caspary, Clune, Coelho, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gál, Gáll-Pelcz, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kukan, Kyrtsos, Landsbergis, de Lange, Langen, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morin-Chartier, Mureșan, Muselier, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Paunova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Polčák, Pospíšil, Preda, Proust, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Țurcanu, Ungureanu, Urutchev, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Záborská, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver
S&D : : Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Arena, Ayala Sender, Balčytis, Bayet, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Borzan, Boștinaru, Brannen, Bresso, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dance, Dăncilă, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Frunzulică, Gardiazabal Rubial, Geringer de Oedenberg, Gill Neena, Gomes, Grapini, Griffin, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Jaakonsaari, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Lauristin, Leinen, Liberadzki, McAvan, Maňka, Manscour, Martin David, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Negrescu, Nica, Niedermüller, Pașcu, Peillon, Picula, Piri, Pittella, Poche, Rebega, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rozière, Sassoli, Schaldemose, Silva Pereira, Simon Siôn, Smolková, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Thomas, Valenciano, Vaughan, Ward, Willmott, Zala, Zemke, Zorrinho
Tegen 183
ALDE : : Toom, Vajgl, Väyrynen
ECR : : Marias, Pretzell, von Storch
EFDD : : Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Atkinson, Batten, Beghin, Bergeron, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, D'Amato, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Mach, Nuttall, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Woolfe, Zanni, Zullo
GUE/NGL : : Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ernst, Flanagan, Glezos, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Iglesias, de Jong, Kari, Konečná, Kouloglou, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Zimmer
NI : : Aliot, Annemans, Arnautu, Balczó, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Epitideios, Ferrand, Fontana, Goddyn, Gollnisch, de Graaff, Jalkh, Kappel, Korwin-Mikke, Kovács, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Morvai, Obermayr, Papadakis Konstantinos, Philippot, Schaffhauser, Sonneborn, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Voigt, Zarianopoulos, Żółtek
PPE : : Juvin, Morano, Sernagiotto
S&D : : Cofferati, Ertug, Flašíková Beňová, Gebhardt, Grammatikakis, Hoffmann, Iotova, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Köster, Kyrkos, Mamikins, Mavrides, Melior, Nekov, Noichl, Papadakis Demetris, Pirinski, Post, Rodust, Schuster, Steinruck
Verts/ALE : : Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Eickhout, Eriksson, Heubuch, Jadot, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Reda, Reimon, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Smith, Staes, Taylor, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka
Onthoudingen 96
ALDE : : Marinho e Pinto, Maura Barandiarán
ECR : : Campbell Bannerman, Dohrmann, Dzhambazki, Henkel, Karlsson, Kölmel, Lucke, Škripek, Starbatty, Trebesius
EFDD : : Lundgren, Paksas, Winberg
PPE : : Cadec, Christoforou, Cicu, Cirio, Comi, Dorfmann, Gardini, Joulaud, La Via, Matera, Mussolini, Pogliese, Vozemberg, Winkler Hermann, Zagorakis
S&D : : Androulakis, Assis, Balas, Benifei, Bettini, Briano, Chinnici, Dalli, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Fleckenstein, Freund, Gasbarra, Geier, Gentile, Gierek, Giuffrida, Groote, Gualtieri, Kadenbach, Lange, Lietz, López, Ludvigsson, Martin Edouard, Maurel, Morgano, Mosca, Neuser, Nilsson, Panzeri, Paolucci, Poc, Preuß, Regner, Sant, Schlein, Sehnalová, Serrão Santos, Simon Peter, Sippel, Tarabella, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Viotti, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Zanonato, Zoffoli
Verts/ALE : : Durand, Evans, Giegold, Harms, Hautala, Lamberts, Meszerics, Škrlec, Šoltes, Tarand, Terricabras, Trüpel
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Onthoudingen : Sirpa Pietikäinen