7.6.2011 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
CE 165/191 |
Donderdag 10 maart 2011
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 10 MAART 2011
2011/C 165 E/04
Inhoud
1. |
Opening van de vergadering |
2. |
Mediawet in Hongarije (ingediende ontwerpresoluties) |
3. |
Eerbiediging van de nationale procedures voor de vaststelling van lonen en pensioenen (debat) |
4. |
Preventie van natuurrampen en door de mens veroorzaakte rampen (debat) |
5. |
Crisis door vulkaanaswolk (debat) |
6. |
Verklaring van de Voorzitter |
7. |
Opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen (schriftelijke verklaring) |
8. |
Ongelukken met vrachtwagens (schriftelijke verklaring) |
9. |
Stemmingen |
9.1. |
Mediawet in Hongarije (stemming) |
9.2. |
De zuidelijke nabuurschapslanden, in het bijzonder Libië, en onder meer de humanitaire aspecten (stemming) |
9.3. |
De benadering van Iran door de EU (stemming) |
9.4. |
Zestiende zitting van de Mensenrechtenraad (Genève, 28 februari - 25 maart 2011) (stemming) |
10. |
Stemverklaringen |
11. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag |
12. |
Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering |
13. |
Samenstelling commissies |
14. |
Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat) |
14.1. |
Pakistan - de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden |
14.2. |
Belarus, met name de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin |
14.3. |
Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China) |
15. |
Stemmingen |
15.1. |
Pakistan - de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden (stemming) |
15.2. |
Belarus, met name de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin (stemming) |
15.3. |
Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China) (stemming) |
16. |
Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag |
17. |
Standpunt van de Raad in eerste lezing |
18. |
Ingekomen stukken |
19. |
Besluiten inzake bepaalde documenten |
20. |
In het register ingeschreven schriftelijke verklaringen (artikel 123 van het Reglement) |
21. |
Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten |
22. |
Rooster van de volgende vergaderingen |
23. |
Onderbreking van de zitting |
PRESENTIELIJST
Bijlage 1 — |
Opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen (schriftelijke verklaring) |
Bijlage 2 — |
Ongelukken met vrachtwagens (schriftelijke verklaring) |
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN
1. |
Mediawet in Hongarije |
2. |
De zuidelijke nabuurschapslanden en in het bijzonder Libië |
3. |
De benadering van Iran door de EU |
4. |
Zestiende zitting van de Mensenrechtenraad (Genève, 28 februari - 25 maart 2011) |
5. |
Pakistan, in het bijzonder de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden |
6. |
Belarus (in het bijzonder de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin) |
7. |
Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China) |
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN
1. |
RC-B7-0169/2011 - § 10 |
2. |
RC-B7-0169/2011 - Resolutie |
3. |
RC-B7-0158/2011 - § 8 |
4. |
RC-B7-0168/2011 - Resolutie |
NOTULEN VAN DE VERGADERING VAN 10 MAART 2011
VOORZITTER: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
Ondervoorzitter
1. Opening van de vergadering
De vergadering wordt om 09.00 uur geopend.
2. Mediawet in Hongarije (ingediende ontwerpresoluties)
Verklaring van de Commissie: Mediawet in Hongarije
Het debat heeft op 16 februari 2011 plaatsgevonden (punt 13 van de notulen van 16.2.2011).
Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 110, lid 2, van het Reglement, tot besluit van het debat:
— |
József Szájer, Manfred Weber, Simon Busuttil, Marco Scurria, Kinga Gál en Salvatore Iacolino, namens de PPE-Fractie, over de mediawet in Hongarije (B7-0190/2011); |
— |
Martin Schulz, Hannes Swoboda, Maria Badia i Cutchet, Claude Moraes, Juan Fernando López Aguilar en Csaba Sándor Tabajdi, namens de S&D-Fractie, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Sonia Alfano, Alexander Alvaro, Louis Michel, Cecilia Wikström, Jens Rohde, Norica Nicolai, Sarah Ludford, Marielle De Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Ramon Tremosa i Balcells, Charles Goerens, Marietje Schaake, Frédérique Ries en Gianni Vattimo, namens de ALDE-Fractie, Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms, Judith Sargentini, Helga Trüpel, Christian Engström, Hélène Flautre, Raül Romeva i Rueda en Eva Lichtenberger, namens de Verts/ALE-Fractie, Lothar Bisky, Rui Tavares, Eva-Britt Svensson, Patrick Le Hyaric, Willy Meyer, Jürgen Klute, Marie-Christine Vergiat en Cornelia Ernst, namens de GUE/NGL-Fractie, over de mediawet in Hongarije (B7-0191/2011). |
Stemming: punt 9.1 van de notulen van 10.3.2011.
3. Eerbiediging van de nationale procedures voor de vaststelling van lonen en pensioenen (debat)
Verklaring van de Commissie: Eerbiediging van de nationale procedures voor de vaststelling van lonen en pensioenen
Johannes Hahn (lid van de Commissie) legt de verklaring af.
Het woord wordt gevoerd door Gay Mitchell, namens de PPE-Fractie, Stephen Hughes, namens de S&D-Fractie, Marian Harkin, namens de ALDE-Fractie, Marije Cornelissen, namens de Verts/ALE-Fractie, Thomas Händel, namens de GUE/NGL-Fractie, Derek Roland Clark, namens de EFD-Fractie, Hans-Peter Martin, niet-ingeschrevene, Philippe Boulland, Proinsias De Rossa, Ilda Figueiredo, die eveneens ingaat op een „blauwe kaart”-vraag van Hans-Peter Martin, Marita Ulvskog, Cornelis de Jong, Sylvana Rapti, Jutta Steinruck, Vilija Blinkevičiūtė en Evelyn Regner.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Elena Băsescu, George Sabin Cutaș, Marisa Matias, Liisa Jaakonsaari, Alfreds Rubiks en Frédéric Daerden.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn.
Het woord wordt gevoerd door Proinsias De Rossa.
Het debat wordt gesloten.
4. Preventie van natuurrampen en door de mens veroorzaakte rampen (debat)
Mondelinge vraag (O-000044/2011) van João Ferreira, namens de Commissie ENVI, aan de Commissie: Preventie van natuurrampen en door de mens veroorzaakte rampen (B7-0201/2011)
João Ferreira licht de mondelinge vraag toe.
Johannes Hahn (lid van de Commissie) beantwoordt de vraag
Het woord wordt gevoerd door Richard Seeber, namens de PPE-Fractie, Edite Estrela, namens de S&D-Fractie, Catherine Bearder, namens de ALDE-Fractie, Marisa Matias, namens de GUE/NGL-Fractie, Jaroslav Paška, namens de EFD-Fractie, Ville Itälä, Mario Pirillo en Daciana Octavia Sârbu.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Rareș-Lucian Niculescu, Csaba Sándor Tabajdi, Franz Obermayr, Iosif Matula, Luís Paulo Alves, Andreas Mölzer, Seán Kelly en Georgios Koumoutsakos.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn.
Het debat wordt gesloten.
VOORZITTER: Libor ROUČEK
Ondervoorzitter
5. Crisis door vulkaanaswolk (debat)
Mondelinge vraag (O-0198/2010) van Marian-Jean Marinescu en Mathieu Grosch, namens de PPE-Fractie, aan de Commissie: Crisis door vulkaanaswolk (B7-0015/2011);
Mondelinge vraag (O-000052/2011) van Saïd El Khadraoui, namens de S&D-Fractie, aan de Commissie: Crisis door vulkaanaswolk (B7-0204/2011);
Mondelinge vraag (O-000049/2011) van Gesine Meissner, namens de ALDE-Fractie, aan de Commissie: Crisis door vulkaanaswolk (B7-0202/2011);
Mondelinge vraag (O-000051/2011) van Roberts Zīle, namens de ECR-Fractie, aan de Commissie: Crisis door vulkaanaswolk (B7-0203/2011).
Marian-Jean Marinescu, Brian Simpson, Gesine Meissner en Roberts Zīle lichten de mondelinge vragen toe.
Johannes Hahn (lid van de Commissie) beantwoordt de mondelinge vragen.
Het woord wordt gevoerd door Mathieu Grosch, namens de PPE-Fractie, Edit Herczog, namens de S&D-Fractie, Nathalie Griesbeck, namens de ALDE-Fractie, Eva Lichtenberger, namens de Verts/ALE-Fractie, Jacqueline Foster, namens de ECR-Fractie, Juozas Imbrasas, namens de EFD-Fractie, Diane Dodds, niet-ingeschrevene, Ville Itälä, Silvia-Adriana Țicău, Liam Aylward, Michael Cramer, Ryszard Czarnecki, Béla Kovács, Christine De Veyrac, James Nicholson, Artur Zasada, Ismail Ertug, Carlo Fidanza en Dominique Riquet.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Karin Kadenbach, Pat the Cope Gallagher en Ádám Kósa.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn.
Het debat wordt gesloten.
(In afwachting van de stemmingen wordt de vergadering om 11.35 uur onderbroken en om 12.00 uur hervat.)
VOORZITTER: Jerzy BUZEK
Voorzitter
6. Verklaring van de Voorzitter
De Voorzitter legt een verklaring af ter gelegenheid van de zevende Europese Dag voor de slachtoffers van terrorisme, die op vrijdag 11 maart 2011 wordt gehouden.
Het Parlement neemt een minuut stilte in acht.
7. Opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen (schriftelijke verklaring)
Schriftelijke verklaring 0084/2010 ingediend door de leden Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat, Renate Weber over de opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen is op 9 maart 2011 door de meerderheid van de leden van het Parlement ondertekend en zal bijgevolg overeenkomstig artikel 123, leden 3 en 4, van het Reglement worden toegezonden aan degenen voor wie ze bestemd is en worden gepubliceerd in de aangenomen teksten van deze vergadering (P7_TA(2011)0101) met vermelding in de notulen van de namen van de ondertekenaars (zie bijlage I).
8. Ongelukken met vrachtwagens (schriftelijke verklaring)
Schriftelijke verklaring 0081/2010 ingediend door de leden Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch en Sabine Wils over ongelukken met vrachtwagens is op 9 maart 2011 door de meerderheid van de leden van het Parlement ondertekend en zal bijgevolg overeenkomstig artikel 123, leden 3 en 4, van het Reglement worden toegezonden aan degenen voor wie ze bestemd is en worden gepubliceerd in de aangenomen teksten van deze vergadering (P7_TA(2011)0102) met vermelding in de notulen van de namen van de ondertekenaars (zie bijlage 2).
*
* *
Het woord wordt gevoerd door Mike Nattrass over de veiligheid in de gebouwen van het Parlement in Brussel en Straatsburg (de Voorzitter antwoordt dat er een onderzoek loopt).
*
* *
Het woord wordt gevoerd door Marc Tarabella om de ondertekenaars van de schriftelijke verklaring te bedanken 0084/2010.
9. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij de notulen.
De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.
9.1. Mediawet in Hongarije (stemming)
Het debat heeft op 16 februari 2011 plaatsgevonden (punt 13 van de notulen van 16.2.2011).
De stemming is uitgesteld tot 17 februari 2011 (punt 6 van de notulen van 17.2.2011).
De op 16 februari 2011 bekendgemaakte ontwerpresoluties (punt 13 van de notulen van 16.2.2011) zijn vervangen door de op 10 maart 2011 bekendgemaakte ontwerpresoluties (punt 2 van de notulen van 10.3.2011).
Ontwerpresoluties B7-0190/2011 en B7-0191/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 1)
Vóór de stemming wordt het woord gevoerd door Joseph Daul, namens de PPE-Fractie, om ontwerpresolutie B7-0190/2011 in te trekken, Hannes Swoboda, namens de S&D-Fractie, en Alexander Graf Lambsdorff, namens de ALDE-Fractie.
ONTWERPRESOLUTIE B7-0190/2011
Ingetrokken
ONTWERPRESOLUTIE B7-0191/2011
Aangenomen (P7_TA(2011)0094)
9.2. De zuidelijke nabuurschapslanden, in het bijzonder Libië, en onder meer de humanitaire aspecten (stemming)
Ontwerpresoluties B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011 en B7-0174/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 2)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B7-0169/2011
(ter vervanging van B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011 en B7-0173/2011):
ingediend door de volgende leden:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Hans-Gert Pöttering, Gabriele Albertini, Tunne Kelam, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Lena Kolarska-Bobińska, Elena Băsescu, Michael Gahler, Alf Svensson, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Vito Bonsignore, Simon Busuttil, Joachim Zeller, Tokia Saïfi, Michèle Striffler, Andrzej Grzyb, Krzysztof Lisek, Vytautas Landsbergis, Salvatore Iacolino, Dominique Vlasto, Alfredo Pallone, Philippe Juvin, Traian Ungureanu, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Roberta Angelilli, Ernst Strasser, Véronique Mathieu, Nadezhda Neynsky en Dominique Baudis, namens de PPE-Fractie, |
|
Ana Gomes, Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Pier Antonio Panzeri, David-Maria Sassoli, Richard Howitt, Roberto Gualtieri, Thijs Berman, Kader Arif, Juan Fernando López Aguilar, Sylvie Guillaume, María Muñiz De Urquiza, Pino Arlacchi, Vincent Peillon en Harlem Désir, namens de S&D-Fractie, |
|
Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Sonia Alfano, Leonidas Donskis, Edward McMillan-Scott, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Louis Michel en Jelko Kacin, namens de ALDE-Fractie, |
|
Franziska Katharina Brantner, Hélène Flautre, Margrete Auken, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini, Ulrike Lunacek, Catherine Grèze, Yannick Jadot, Nicole Kiil-Nielsen, Bart Staes, Emilie Turunen, Karima Delli, José Bové, Indrek Tarand, Jean-Paul Besset, François Alfonsi, Heidi Hautala, Isabelle Durant, Rebecca Harms en Daniel Cohn-Bendit, namens de Verts/ALE-Fractie, |
|
Charles Tannock en Timothy Kirkhope, namens de ECR-Fractie, |
|
Lothar Bisky, Miguel Portas en Marie-Christine Vergiat. |
Aangenomen (P7_TA(2011)0095)
(Ontwerpresolutie B7-0174/2011 komt te vervallen.)
Het woord werd gevoerd door:
|
vóór de stemming, Ana Gomes, die wenst dat in de aangenomen tekst de meest recente gebeurtenissen in Libië tot uiting komen, Michał Tomasz Kamiński en József Szájer. |
|
Guy Verhofstadt om een mondeling amendement in te dienen op paragraaf 11, dat in aanmerking werd genomen. |
9.3. De benadering van Iran door de EU (stemming)
Verslag over de benadering van Iran door de EU [2010/2050(INI)] - Commissie buitenlandse zaken. Rapporteur: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 3)
ONTWERPRESOLUTIE
Aangenomen (P7_TA(2011)0096)
Het woord werd gevoerd door:
|
Bastiaan Belder om een mondeling amendement in te dienen ter inlassing van een nieuwe paragraaf na paragraaf 6. Het mondeling amendement werd in aanmerking genomen. |
|
Anna Ibrisagic om een mondeling amendement in te dienen op overweging N, dat in aanmerking werd genomen. |
9.4. Zestiende zitting van de Mensenrechtenraad (Genève, 28 februari - 25 maart 2011) (stemming)
Ontwerpresoluties B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011 en B7-0164/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 4)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B7-0158/2011
(ter vervanging van B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011 en B7-0163/2011):
ingediend door de volgende leden:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Laima Liucija Andrikienė, László Tőkés, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Kinga Gál, Artur Zasada, Joanna Katarzyna Skrzydlewska en Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, namens de PPE-Fractie, |
|
Richard Howitt, Véronique De Keyser, Jörg Leichtfried, Maria Eleni Koppa, Ana Gomes en Raimon Obiols, namens de S&D-Fractie, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells en Alexandra Thein, namens de ALDE-Fractie, |
|
Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Malika Benarab-Attou en François Alfonsi, namens de Verts/ALE-Fractie, |
|
Charles Tannock, namens de ECR-Fractie. |
Aangenomen (P7_TA(2011)0097)
(Ontwerpresolutie B7-0164/2011 komt te vervallen.)
Het woord werd gevoerd door:
|
Heidi Hautala, voorzitter van de Subcommissie mensenrechten, vóór de stemming. |
|
Jean-Pierre Audy over de vertolking tijdens de stemming over paragraaf 8. |
VOORZITTER: Diana WALLIS
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Fiona Hall om de ondertekenaars van schriftelijke verklaring 81/2011 te bedanken.
10. Stemverklaringen
Schriftelijke stemverklaringen:
De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 170 van het Reglement, zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.
Mondelinge stemverklaringen:
|
Mediawet in Hongarije - B7-0191/2011 Monika Flašíková Beňová, Hannu Takkula en Daniel Hannan |
|
De zuidelijke nabuurschapslanden, in het bijzonder Libië, en onder meer de humanitaire aspecten - RC-B7-0169/2011 Lara Comi, Tunne Kelam, Pino Arlacchi, Mitro Repo, Adam Bielan, Anneli Jäätteenmäki, Daniel Hannan en Anna Záborská |
|
Verslag Bastiaan Belder - A7-0037/2011 Pino Arlacchi, Tunne Kelam, Adam Bielan, Daniel Hannan en Gianni Vattimo |
|
Zestiende zitting van de Mensenrechtenraad (Genève, 28 februari - 25 maart 2011) - RC-B7-0158/2011 Hannu Takkula en Seán Kelly. |
11. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op de website „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux)/Result of votes (Roll-call votes)” en in de gedrukte versie van de bijlage „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”.
De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
(De vergadering wordt om 12.55 uur onderbroken en om 15.00 uur hervat.)
VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter
12. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
13. Samenstelling commissies
Op verzoek van de PPE-Fractie deelt de Voorzitter het Parlement mede dat Philippe Juvin niet langer gewoon lid van de Commissie FEMM is.
14. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat)
(Zie punt 5 van de notulen van 8.3.2011 voor de titels en indieners van de ontwerpresoluties)
14.1. Pakistan - de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden
Ontwerpresoluties B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 en B7-0179/2011
Jean Lambert, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eija-Riitta Korhola, Peter van Dalen en Rui Tavares lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Mario Mauro, namens de PPE-Fractie, Catherine Stihler, namens de S&D-Fractie, Anneli Jäätteenmäki, namens de ALDE-Fractie, Nicole Kiil-Nielsen, namens de Verts/ALE-Fractie, Charles Tannock, namens de ECR-Fractie, Jaroslav Paška, namens de EFD-Fractie, en Ryszard Czarnecki.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Michael Gahler, George Sabin Cutaș, Constance Le Grip en Joanna Katarzyna Skrzydlewska.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn (lid van de Commissie).
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 15.1 van de notulen van 10.3.2011.
14.2. Belarus, met name de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin
Ontwerpresoluties B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 en B7-0189/2011
Raül Romeva i Rueda, Marietje Schaake, Kristian Vigenin, Jacek Protasiewicz, Ryszard Czarnecki en Rui Tavares lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Eduard Kukan, namens de PPE-Fractie, Justas Vincas Paleckis, namens de S&D-Fractie, Kristiina Ojuland, namens de ALDE-Fractie, Marek Henryk Migalski, namens de ECR-Fractie, Sari Essayah, Mitro Repo, Cristian Dan Preda en Elena Băsescu.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Krzysztof Lisek, Corina Crețu, Charles Tannock en Eija-Riitta Korhola.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn (lid van de Commissie).
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 15.2 van de notulen van 10.3.2011.
14.3. Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China)
Ontwerpresoluties B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 en B7-0187/2011
Tunne Kelam, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Frieda Brepoels, Charles Tannock en Rui Tavares lichten de ontwerpresoluties toe.
Het woord wordt gevoerd door Bernd Posselt, namens de PPE-Fractie, Corina Crețu, namens de S&D-Fractie, Kristiina Ojuland, namens de ALDE-Fractie, Jaroslav Paška, namens de EFD-Fractie, Seán Kelly en Mitro Repo.
Volgens de „catch the eye”-procedure wordt het woord gevoerd door Monica Luisa Macovei, Raül Romeva i Rueda, Paul Rübig, Sari Essayah, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola en Ryszard Czarnecki.
Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn (lid van de Commissie).
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 15.3 van de notulen van 10.3.2011.
15. Stemmingen
Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, …) zijn opgenomen in de bijlage „Stemmingsuitslagen” bij de notulen.
De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.
15.1. Pakistan - de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden (stemming)
Ontwerpresoluties B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 en B7-0179/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 5)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B7-0166/2011
(ter vervanging van B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 en B7-0179/2011):
ingediend door de volgende leden:
|
Elmar Brok, Eija-Riitta Korhola, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Michael Gahler, Lena Kolarska-Bobińska, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Bogusław Sonik, Laima Liucija Andrikienė, Elena Băsescu, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Krzysztof Lisek, Tadeusz Zwiefka en Constance Le Grip, namens de PPE-Fractie, |
|
Véronique De Keyser en Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, namens de S&D-Fractie, |
|
Sarah Ludford, Norica Nicolai, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle De Sarnez, Vincenzo Iovine, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland en Sonia Alfano, namens de ALDE-Fractie, |
|
Charles Tannock, Peter van Dalen, Konrad Szymański, Emma McClarkin, Michał Tomasz Kamiński, Marek Henryk Migalski, Ryszard Czarnecki, Tadeusz Cymański, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Adam Bielan, Jacek Olgierd Kurski en Tomasz Piotr Poręba, namens de ECR-Fractie, |
|
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda en Heidi Hautala, namens de Verts/ALE-Fractie, |
|
Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie. |
Aangenomen (P7_TA(2011)0098)
15.2. Belarus, met name de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin (stemming)
Ontwerpresoluties B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 en B7-0189/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 6)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B7-0167/2011
(ter vervanging van B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011 en B7-0188/2011):
ingediend door de volgende leden:
|
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jacek Protasiewicz, Laima Liucija Andrikienė, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei, Krzysztof Lisek en Eduard Kukan, namens de PPE-Fractie, |
|
Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Justas Vincas Paleckis en Marek Siwiec, namens de S&D-Fractie, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Kristiina Ojuland, Ramon Tremosa i Balcells, Sonia Alfano en Gerben-Jan Gerbrandy, namens de ALDE-Fractie, |
|
Charles Tannock, Michał Tomasz Kamiński, Adam Bielan, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Tomasz Piotr Poręba, Jacek Olgierd Kurski, Konrad Szymański, Paweł Robert Kowal, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Tadeusz Cymański en Mirosław Piotrowski, namens de ECR-Fractie, |
|
Werner Schulz, Elisabeth Schroedter, Heidi Hautala, Rebecca Harms en Indrek Tarand, namens de Verts/ALE-Fractie. |
Aangenomen (P7_TA(2011)0099)
(Ontwerpresolutie B7-0189/2011 komt te vervallen.)
15.3. Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China) (stemming)
Ontwerpresoluties B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 en B7-0187/2011
(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage „Stemmingsuitslagen”, punt 7)
GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B7-0168/2011
(ter vervanging van B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011 en B7-0186/2011):
ingediend door de volgende leden:
|
Tunne Kelam, László Tőkés, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Bogusław Sonik, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei en Kinga Gál, namens de PPE-Fractie, |
|
Véronique De Keyser en Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, namens de S&D-Fractie, |
|
Marietje Schaake, Niccolò Rinaldi, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott en Kristiina Ojuland, namens de ALDE-Fractie, |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko en Tomasz Piotr Poręba, namens de ECR-Fractie, |
|
Frieda Brepoels, Helga Trüpel, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini en Nicole Kiil-Nielsen, namens de Verts/ALE-Fractie, |
|
Fiorello Provera. |
Aangenomen (P7_TA(2011)0100)
(Ontwerpresolutie B7-0187/2011 komt te vervallen.)
16. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op de website „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux)/Result of votes (Roll-call votes)” en in de gedrukte versie van de bijlage „Uitslag van de hoofdelijke stemmingen”.
De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.
Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.
17. Standpunt van de Raad in eerste lezing
De Voorzitter deelt op grond van artikel 61, lid 1, van het Reglement mede het volgende standpunt van de Raad te hebben ontvangen, alsmede de redenen die de Raad hebben geleid tot het vaststellen van dit standpunt, en het standpunt van de Commissie inzake:
— |
Standpunt van de Raad in eerste lezing met het oog op de aanneming van een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende de verstrekking van voedselinformatie aan consumenten, tot wijziging van Verordeningen (EG) nr. 1924/2006 en (EG) nr. 1925/2006 en tot intrekking van Richtlijnen 90/496/EEG, 2000/13/EG, 87/250/EEG, 1999/10/EG, 2002/67/EG, 2008/5/EG en Verordening (EG) nr. 608/2004 (17602/1/2010 - C7-0060/2011 - 2008/0028(COD))
|
De termijn van drie maanden waarover het Parlement beschikt om zich uit te spreken, gaat bijgevolg morgen, 11 maart 2011, in.
18. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen van Raad en Commissie:
— |
Voorstel voor een besluit van de Raad betreffende de sluiting van de overeenkomst tussen de Europese Unie en de Verenigde Mexicaanse Staten inzake bepaalde aspecten van luchtdiensten (05735/2011 - C7-0067/2011 - 2008/0161(NLE))
|
— |
Voorstel voor een besluit van de Raad betreffende de goedkeuring, namens de Europese Unie, van de overeenkomst inzake havenstaatmaatregelen om illegale, ongemelde en ongereglementeerde visserij te voorkomen, tegen te gaan en te beëindigen (05571/2011 - C7-0068/2011 - 2010/0389(NLE))
|
— |
Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot wijziging van bepaalde verordeningen op het gebied van de gemeenschappelijke handelspolitiek, wat de procedures voor de vaststelling van bepaalde maatregelen betreft (COM(2011)0082 - C7-0069/2011 - 2011/0039(COD))
|
19. Besluiten inzake bepaalde documenten
Besluit tot het opstellen van initiatiefverslagen (artikel 42 van het Reglement)
Commissie JURI
— |
14e richtlijn inzake het vennootschapsrecht betreffende de grensoverschrijdende overdracht van vennootschapszetels (2011/2046(INI)) (advies: EMPL) |
Besluit tot het opstellen van initiatiefverslagen (artikel 48 van het Reglement)
Commissie DEVE
— |
Het EU-ontwikkelingsbeleid trefzekerder maken (2011/2047(INI)) (advies: AFET, AGRI, ENVI, ITRE, INTA) |
Commissie FEMM
— |
De situatie van alleenstaande moeders (2011/2049(INI)) |
Commissie IMCO
— |
Modernisering van het beleid inzake overheidsopdrachten (2011/2048(INI)) (advies: ENVI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, CONT, INTA, REGI) |
Commissie ITRE
— |
Tussentijdse herziening van het zevende kaderprogramma voor onderzoek (2011/2043(INI)) (advies: BUDG, LIBE, REGI) |
Besluit tot het opstellen van initiatiefverslagen (artikel 90 van het Reglement)
Commissie AFET
— |
Aanbeveling aan de Raad en de Commissie over de nieuwe overeenkomst tussen de EU en Rusland (2011/2050(INI)) (advies: INTA) |
Medeverantwoordelijke commissies
Commissie TRAN
— |
Programma ter ondersteuning van de verdere ontwikkeling van een geïntegreerd maritiem beleid (COM(2010)0494 - C7-0292/2010 - 2010/0257(COD)) (advies: ENVI, BUDG, ITRE, REGI) Medeverantwoordelijke commissies TRAN, PECH (Ingevolge het besluit van de Conferentie van voorzitters van 3 maart 2011) |
Besluit om de procedure met gezamenlijke commissievergaderingen toe te passen (artikel 51 van het Reglement)
— |
Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot vaststelling van de financiële regels van toepassing op de jaarlijkse begroting van de Unie COM(2010)0815 - 2010/0395(COD) (Commissies: BUDG, CONT). (Ingevolge het besluit van de Conferentie van voorzitters van 3 maart 2011). |
20. In het register ingeschreven schriftelijke verklaringen (artikel 123 van het Reglement)
Aantal handtekeningen onder de in het register ingeschreven verklaringen (artikel 123, lid 3, van het Reglement):
Documentnr. |
Auteur |
Handtekeningen |
90/2010 |
Mario Mauro, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Hannu Takkula |
199 |
91/2010 |
Franz Obermayr |
49 |
92/2010 |
Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Ivars Godmanis, Bogusław Liberadzki, Justas Vincas Paleckis |
46 |
93/2010 |
Iosif Matula, Marian-Jean Marinescu |
59 |
94/2010 |
Cornelis de Jong, Georges Bach, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Marian Harkin |
151 |
95/2010 |
Inese Vaidere, Ana Gomes, Arturs Krišjānis Kariņš, Tunne Kelam, Vytautas Landsbergis |
73 |
96/2010 |
Cornelia Ernst, Sonia Alfano, Sylvie Guillaume, Franziska Keller |
104 |
97/2010 |
Mariya Nedelcheva, José Bové, Rareș-Lucian Niculescu, Dimitar Stoyanov, Janusz Wojciechowski |
136 |
98/2010 |
Patrizia Toia, Paolo De Castro |
49 |
99/2010 |
Andreas Mölzer |
42 |
100/2010 |
Daciana Octavia Sârbu, János Áder, José Bové, Chris Davies, Csaba Sándor Tabajdi |
95 |
101/2010 |
Burkhard Balz, Udo Bullmann, Jean-Paul Gauzès, Sven Giegold, Sylvie Goulard |
70 |
1/2011 |
Jean Lambert, Marian Harkin, Olle Ludvigsson, Peter Skinner, Gabriele Zimmer |
139 |
2/2011 |
Mara Bizzotto |
20 |
3/2011 |
Romana Jordan Cizelj, Corinne Lepage, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Indrek Tarand, Zoran Thaler |
174 |
4/2011 |
Angelika Werthmann, Evelyn Regner, Ulrike Lunacek |
41 |
5/2011 |
Dieter-Lebrecht Koch |
38 |
6/2011 |
Françoise Castex, Jan Philipp Albrecht, Carlos Coelho, Stavros Lambrinidis, Diana Wallis |
86 |
7/2011 |
Georgios Papastamkos, Jean-Luc Bennahmias, Gay Mitchell, Gianluca Susta, Tadeusz Zwiefka |
127 |
8/2011 |
Ioan Enciu, Lena Kolarska-Bobińska, Antonyia Parvanova, Zuzana Roithová, Kyriacos Triantaphyllides |
21 |
9/2011 |
Ramon Tremosa i Balcells, Marta Andreasen, Santiago Fisas Ayxela, Oriol Junqueras Vies |
50 |
10/2011 |
Marina Yannakoudakis, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Françoise Grossetête, Charles Tannock, Cecilia Wikström |
133 |
21. Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten
Overeenkomstig artikel 179, lid 2, van het Reglement zullen de notulen van de huidige vergadering aan het begin van de volgende vergadering aan het Parlement ter goedkeuring worden voorgelegd.
Met instemming van het Parlement zullen de aangenomen teksten nu al worden toegezonden aan degenen voor wie zij bestemd zijn.
22. Rooster van de volgende vergaderingen
De volgende vergaderingen vinden plaats op 23 en 24 maart 2011.
23. Onderbreking van de zitting
De zitting van het Europees Parlement wordt onderbroken.
De vergadering wordt om 16.30 uur gesloten.
Klaus Welle
Secretaris-generaal
Jerzy Buzek
Voorzitter
Donderdag 10 maart 2011
PRESENTIELIJST
Ondertekend door:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Borghezio, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Christensen, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Comi, Cornelissen, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Crowley, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dati, David, Davies, De Angelis, De Castro, De Keyser, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, Elles, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Grech, Grelier, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Helmer, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kalniete, Kamiński, Kammerevert, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Marine Le Pen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Pieper, Pietikäinen, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Emil Stoyanov, Strasser, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Thein, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, de Villiers, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Renate Weber, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Willmott, Wils, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka
Donderdag 10 maart 2011
BIJLAGE 1
Opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen (schriftelijke verklaring)
Schriftelijke verklaring 0084/2010, ingediend door Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat, Renate Weber, over de opstelling van een Europees Statuut voor onderlinge maatschappijen, verenigingen en stichtingen (punt 7 van de notulen van 10.3.2011) en (P7_TA(2011)0101), ondertekend door 386 leden:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Josefa Andrés Barea, Elena Oana Antonescu, Alfredo Antoniozzi, Kader Arif, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Pilar Ayuso, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Luigi Berlinguer, Jean-Paul Besset, Adam Bielan, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Rita Borsellino, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, José Bové, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Reinhard Bütikofer, Milan Cabrnoch, Wim van de Camp, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, David Casa, Michael Cashman, Carlo Casini, Françoise Castex, Jean-Marie Cavada, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Lara Comi, António Fernando Correia De Campos, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Rosario Crocetta, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Michel Dantin, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Paolo De Castro, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Luigi de Magistris, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Harlem Désir, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Cornelia Ernst, Rosa Estaràs Ferragut, Edite Estrela, Tanja Fajon, Richard Falbr, Göran Färm, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Knut Fleckenstein, Lorenzo Fontana, Gaston Franco, Michael Gahler, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Robert Goebbels, Ana Gomes, Kinga Göncz, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Estelle Grelier, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Pascale Gruny, Andrzej Grzyb, Sylvie Guillaume, Zita Gurmai, Cristina Gutiérrez-Cortines, Sergio Gutiérrez Prieto, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Thomas Händel, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Martin Häusling, Heidi Hautala, Jacky Hénin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Liem Hoang Ngoc, Elie Hoarau, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Sophia in 't Veld, Iliana Malinova Iotova, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Anneli Jäätteenmäki, Yannick Jadot, Lívia Járóka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Cornelis de Jong, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Jarosław Kalinowski, Sandra Kalniete, Arturs Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Jürgen Klute, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Stavros Lambrinidis, Alexander Graf Lambsdorff, Giovanni La Via, Stéphane Le Foll, Constance Le Grip, Klaus-Heiner Lehne, Patrick Le Hyaric, Jo Leinen, Corinne Lepage, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Barbara Lochbihler, Veronica Lope Fontagné, Petru Constantin Luhan, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Clemente Mastella, Barbara Matera, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Jean-Luc Mélenchon, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Willy Meyer, Louis Michel, Guido Milana, Francisco José Millán Mon, Claude Moraes, Vital Moreira, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, María Muñiz De Urquiza, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Nadezhda Neynsky, Norica Nicolai, Raimon Obiols, Wojciech Michał Olejniczak, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Maria do Céu Patrão Neves, Vincent Peillon, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Rovana Plumb, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Hans-Gert Pöttering, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Fiorello Provera, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Michèle Rivasi, Robert Rochefort, Ulrike Rodust, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Tokia Saïfi, Nikolaos Salavrakos, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Helmut Scholz, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Peter Simon, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Csaba Sógor, Søren Bo Søndergaard, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Dirk Sterckx, Catherine Stihler, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Marie-Christine Vergiat, Bernadette Vergnaud, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Diana Wallis, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Iuliu Winkler, Janusz Wojciechowski, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Donderdag 10 maart 2011
BIJLAGE 2
Ongelukken met vrachtwagens (schriftelijke verklaring)
Schriftelijke verklaring 0081/2010, ingediend door Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch, Sabine Wils, over ongelukken met vrachtwagens (punt 8 van de notulen van 10.3.2011) en (P7_TA(2011)0102), ondertekend door 415 leden:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Laima Liucija Andrikienė, Charalampos Angourakis, Alfredo Antoniozzi, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, Richard Ashworth, Robert Atkins, John Attard-Montalto, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Bastiaan Belder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Sharon Bowles, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Alain Cadec, Martin Callanan, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Philip Claeys, Carlos Coelho, Giovanni Collino, Lara Comi, Marije Cornelissen, Ricardo Cortés Lastra, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Jürgen Creutzmann, Brian Crowley, George Sabin Cutaș, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Spyros Danellis, Chris Davies, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Albert Deß, Tamás Deutsch, Christine De Veyrac, Diane Dodds, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, James Elles, Ioan Enciu, Derk Jan Eppink, Cornelia Ernst, Edite Estrela, Jill Evans, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, Markus Ferber, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Carlo Fidanza, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Hélène Flautre, Vicky Ford, Ashley Fox, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Julie Girling, Ana Gomes, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Nick Griffin, Matthias Groote, Pascale Gruny, Roberto Gualtieri, Zita Gurmai, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Malcolm Harbour, Marian Harkin, Rebecca Harms, Lucas Hartong, Satu Hassi, Martin Häusling, Heidi Hautala, Roger Helmer, Edit Herczog, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Elie Hoarau, Mary Honeyball, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Sophia in 't Veld, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Cătălin Sorin Ivan, Yannick Jadot, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Eva Joly, Cornelis de Jong, Romana Jordan Cizelj, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Ivailo Kalfin, Sandra Kalniete, Syed Kamall, Sajjad Karim, Ioannis Kasoulides, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Timothy Kirkhope, Wolf Klinz, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Ádám Kósa, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Eduard Kukan, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Alexander Graf Lambsdorff, Vytautas Landsbergis, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Ryszard Antoni Legutko, Jörg Leichtfried, Corinne Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, George Lyon, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Barry Madlener, Vladimír Maňka, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Claude Moraes, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Jan Mulder, Cristiana Muscardini, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, James Nicholson, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Antonyia Parvanova, Jaroslav Paška, Maria do Céu Patrão Neves, Aldo Patriciello, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Michèle Rivasi, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Oreste Rossi, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Giancarlo Scottà, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Czesław Adam Siekierski, Brian Simpson, Nicole Sinclaire, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Catherine Soullie, Bart Staes, Laurence J.A.J. Stassen, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Dirk Sterckx, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Dimitar Stoyanov, Michèle Striffler, Robert Sturdy, László Surján, Eva-Britt Svensson, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Michael Theurer, Britta Thomsen, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Georgios Toussas, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Thomas Ulmer, Vladimir Urutchev, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Geoffrey Van Orden, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Jarosław Leszek Wałęsa, Diana Wallis, Graham Watson, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Iva Zanicchi, Artur Zasada, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Donderdag 10 maart 2011
BIJLAGE I
STEMMINGSUITSLAGEN
Afkortingen en tekens
+ |
aangenomen |
- |
verworpen |
↓ |
vervallen |
Ing. |
ingetrokken |
HS (…, …, …) |
hoofdelijke stemming (aantal stemmen vóór, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
ES (…, …, …) |
elektronische stemming (aantal stemmen vóór, aantal stemmen tegen, onthoudingen) |
so |
stemming in onderdelen |
as |
aparte stemming |
am |
amendement |
ca |
compromisamendement |
dd |
desbetreffend deel |
S |
amendement tot schrapping |
= |
gelijkluidende amendementen |
§ |
paragraaf |
art |
artikel |
overw |
overweging |
OR |
ontwerpresolutie |
GOR |
gezamenlijke ontwerpresolutie |
Geh. S |
geheime stemming |
1. Mediawet in Hongarije
Ontwerpresoluties: B7-0190/2011, B7-0191/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0190/2011 |
|
PPE |
|
Ing. |
|
B7-0191/2011 |
|
S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
ES |
+ |
316, 264, 33 |
2. De zuidelijke nabuurschapslanden en in het bijzonder Libië
Ontwerpresoluties: B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011, B7-0174/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0169/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, andere) |
|||||
§ 10 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
573, 24, 25 |
§ 11 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
|
+ |
mondeling gewijzigd |
§ 23 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
584, 18, 18 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0169/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0170/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0171/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0172/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0173/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0174/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
GUE/NGL: § 10, eindstemming (RC-B7-0169/2011)
Verzoeken om aparte stemming
ALDE: § 23
Diversen
Louis Grech is medeondetekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0169/2011.
Guy Verhofstadt diende namens de fractievoorzitters het volgende mondeling amendement in:
„11. |
verzoekt de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid betrekkingen aan te knopen met de tijdelijke Nationale Overgangsraad van Libië en een proces op te starten om die een officieel karakter te geven ten einde de overgang naar democratie aan te moedigen, de betrokkenheid van een breed spectrum van vertegenwoordigers van de Libische samenleving te garanderen en ervoor te zorgen dat vrouwen en minderheden een rol spelen in het overgangsproces, en de Raad te steunen in de bevrijde gebieden om de bevolking hulp te bieden en te voorzien in de humanitaire basisbehoeften, met inbegrip van medische hulp;” |
3. De benadering van Iran door de EU
Verslag: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
alternatieve ontwerpresolutie |
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 2 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
na § 6 |
|
rapporteur |
|
+ |
mondeling amendement |
na § 9 |
2 |
rapporteur |
as |
- |
|
§ 37 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 39 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 40 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
na § 52 |
3 |
rapporteur |
as/ES |
- |
281, 315, 8 |
§ 53 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
na overw C |
1 |
rapporteur |
as/ES |
+ |
353, 220, 23 |
overw K |
§ |
oorspronkelijke tekst |
so |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
overw L |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
overw N |
§ |
oorspronkelijke tekst |
- |
+ |
mondeling gewijzigd |
overw O |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
stemming: Commissie AFET, resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
Verzoeken om aparte stemming
EFD: § 39, overwegingen L, O
PPE: amendementen 1, 2, 3
Verzoeken om stemming in onderdelen
EFD:
§ 2
1ste deel |
: |
„benadrukt … worden bereikt;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 37
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „, ondanks het recht … te ontwikkelen,” |
2de deel |
: |
deze woorden |
§ 40
1ste deel |
: |
„steunt het tweesporenbeleid … zijn stukgelopen;” |
2de deel |
: |
rest |
§ 53
1ste deel |
: |
gehele tekst zonder de woorden „is verheugd … drugshandel vanuit Afghanistan;” |
2de deel |
: |
deze woorden |
overweging K
1ste deel |
: |
„overwegende dat … aan Hezbollah en Hamas;” zonder het woord „sommige” |
2de deel |
: |
„sommige” |
3de deel |
: |
„overwegende dat Iran … grondgebied waarborgt,” |
Diversen
Bastiaan Belder, rapporteur, diende onderstaand mondeling amendement in tot inlassing van een nieuwe paragraaf 6 bis:
„6 bis. |
veroordeelt ten stelligste het illegaal vasthouden van de Iraanse oppositieleiders Mir Hossein Mousavi en Mehdi Karroubi samen met hun vrouwen door de Iraanse veiligheidsdiensten en dringt aan op hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke invrijheidsstelling; wijst erop dat hun vasthouding in strijd met de Iraanse wet is gebeurd; veroordeelt de houding van de Iraanse overheid ten aanzien van de oppositie die haar legitiem recht tot protesteren heeft uitgeoefend en betuigt haar solidariteit met de Iraanse bevolking bij haar streven naar democratie; betreurt de schijnheiligheid van de Iraanse regering die op 14 februari 2011 overdreven geweld, intimidering en willekeurige arrestaties heeft aangewend tegen vreedzame betogers die hun solidariteit met het Egyptische volk betuigden, en tegelijkertijd er zich op beriep de vrijheid in Egypte te ondersteunen;” |
Anna Ibrisagic diende het volgende mondelinge amendement in op overweging N:
„N. |
overwegende dat de betrekkingen tussen Iran en Turkije opvallend nauwer zijn geworden; overwegende dat Iran zijn staats- en niet-staatsbondgenoten Syrië, Hezbollah en Hamas, evenals de Moslimbroederschap, inzet om de regio te destabiliseren,” |
4. Zestiende zitting van de Mensenrechtenraad (Genève, 28 februari - 25 maart 2011)
Ontwerpresoluties: B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011, B7-0164/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0158/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE , ECR) |
|||||
§ 6 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 8 |
2 |
PPE |
ES |
- |
284, 318, 3 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
HS |
+ |
342, 239, 14 |
|
§ 19 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as |
+ |
|
§ 20 |
1 |
S&D, Verts/ALE |
|
- |
|
3 |
PPE |
|
+ |
|
|
§ 39 |
§ |
oorspronkelijke tekst |
as/ES |
+ |
336, 226, 3 |
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0158/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0160/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0161/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0162/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0163/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0164/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
S&D: § 8
Verzoeken om aparte stemming
ECR: § 6, 19, 39
Diversen
Inese Vaidere (PPE-Fractie) is medeondetekenaar van gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0158/2011.
5. Pakistan, in het bijzonder de moord op Shahbaz Bhatti, minister voor Minderheden
Ontwerpresoluties: B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011, B7-0179/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0166/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0166/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0175/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0176/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0177/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0178/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0179/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
6. Belarus (in het bijzonder de gevallen van Ales Michalevitsj en Natalia Radin)
Ontwerpresoluties: B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011, B7-0189/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0167/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
stemming: resolutie (als geheel) |
|
+ |
|
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0167/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0180/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0184/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0185/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0188/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0189/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
7. Situatie en cultureel erfgoed in Kashgar (Oeigoerse autonome regio Xinjiang, China)
Ontwerpresoluties: B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011, B7-0187/2011
Betreft |
am nr. |
van |
HS, enz. |
Stemming |
HS/ES - opmerkingen |
Gezamenlijke ontwerpresolutie RC-B7-0168/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
overw G |
1 |
ECR |
|
- |
|
stemming: resolutie (als geheel) |
HS |
+ |
46, 1, 5 |
||
Ontwerpresoluties van de fracties |
|||||
B7-0168/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0181/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0182/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0183/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0186/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0187/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Verzoeken om hoofdelijke stemming
PPE: eindstemming
Donderdag 10 maart 2011
BIJLAGE II
UITSLAG VAN DE HOOFDELIJKE STEMMINGEN
1. RC-B7-0169/2011 - § 10
Voor: 573
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Tavares
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Alfonsi, Auken, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tegen: 24
ALDE: Jäätteenmäki, Thein
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Matias, Meyer, Portas, Rubiks, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Verts/ALE: Benarab-Attou
Onthoudingen: 25
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Liotard, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Costa, Martin David, Susta
Verts/ALE: Albrecht, Keller, Lochbihler, Tremopoulos
2. RC-B7-0169/2011 - Resolutie
Voor: 584
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Mélenchon, Portas, Remek, Søndergaard, Tavares, Vergiat
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tegen: 18
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Meyer, Ransdorf, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Onthoudingen: 18
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Rubiks, Triantaphyllides
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Le Pen Marine, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Martin
3. RC-B7-0158/2011 - § 8
Voor: 342
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Cymański
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Scottà, Soini, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, de Jong
NI: Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Audy, Boulland, Cadec, Cavada, Coelho, Dati, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Franco, Gallo, Grossetête, Higgins, Juvin, Kelly, Koumoutsakos, Köstinger, Le Brun, Liese, McGuinness, Mitchell, Pietikäinen, Rübig, Sanchez-Schmid, Seeber
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Turmes, Turunen, Ždanoka
Tegen: 239
ALDE: Lepage, Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Chichester, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Salavrakos, Tzavela, de Villiers
NI: Brons, Griffin, Madlener, van der Stoep
PPE: Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Belet, Bendtsen, Borys, Busuttil, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Comi, Danjean, David, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Enciu
Onthoudingen: 14
ECR: Kurski, Ziobro, van Dalen
EFD: Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Mélenchon
NI: Dodds, Le Pen Marine, Obermayr
PPE: Baudis, Korhola
S&D: Țicău
Rectificaties stemgedrag / voorgenomen stemgedrag
Voor : Charalampos Angourakis, João Ferreira, Hella Ranner
Tegen : Giovanni Collino, Françoise Grossetête
4. RC-B7-0168/2011 - Resolutie
Voor: 46
ALDE: Schaake, Schmidt
ECR: Callanan, Chichester, Czarnecki, Tannock
EFD: Paška
GUE/NGL: Tavares
PPE: Băsescu, Březina, Caspary, Essayah, Gahler, Grossetête, Hohlmeier, Kaczmarek, Kastler, Kelly, Korhola, Kukan, Le Grip, Lisek, Macovei, Matula, Posselt, Preda, Protasiewicz, Rübig, Soullie, Thun und Hohenstein, Thyssen, Verheyen, Wieland, Zeller, Zwiefka, Záborská
S&D: Berman, Bullmann, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Repo, Tarabella
Verts/ALE: Brepoels, Cornelissen, Keller, Romeva i Rueda
Tegen: 1
GUE/NGL: Kohlíček
Onthoudingen: 5
GUE/NGL: Scholz
S&D: Crețu, Cutaș, Enciu, Sârbu