15.12.2006 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
CE 306/1 |
NOTULEN
(2006/C 306 E/01)
VERLOOP VAN DE VERGADERING
VOORZITTER: Josep BORRELL FONTELLES
Voorzitter
1. Hervatting van de zitting
De vergadering wordt om 17.00 uur geopend.
2. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
Rectificatie punt 15 „Besluit inzake bepaalde documenten”
De vermelding
„Besluit tot opstelling van een verslag (artikel 202 van het Reglement)”
Commissie AFCO
— |
Wijziging artikel 29 van het Reglement: Oprichting van fracties (2006/2201(REG)) |
dient als nietig te worden beschouwd.
*
* *
De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.
3. Samenstelling commissies en delegaties
Op verzoek van de PPE-DE-Fractie bekrachtigt het Parlement de volgende benoeming:
Delegatie voor de betrekkingen met Iran: Michael Gahler.
4. Onderzoek geloofsbrieven
Op voorstel van de Commissie JURI bekrachtigt het Parlement de mandaten van de leden Vincenzo Aita, Antonio De Blasio en Brian Simpson.
Deze mandaten zijn ingegaan op respectievelijk 19.06.2006, 31.07.2006 en 28.08.2006.
5. Vergaderrooster
Op haar vergadering van 21 september 2006 heeft de Conferentie van voorzitters besloten een plenaire vergadering te houden op 18 december 2006 van 11.00 tot 13.00 uur.
Bij deze gelegenheid zal de Raad het Parlement in kennis stellen van de resultaten van de Europese Raad van 14 en 15 december 2006 te Brussel en zal hij de conclusies van het Fins voorzitterschap presenteren.
6. Mededeling van de Voorzitter
De Voorzitter deelt mede dat Toomas Hendrik Ilves op 23 september 2006 is verkozen tot president van de Republiek Estland.
7. Ingekomen stukken
De volgende stukken zijn ontvangen:
1) |
van de parlementaire commissies
|
2) |
van de leden
|
8. Verzoekschriften
De volgende op de vermelde data in het algemeen register ingeschreven verzoekschriften zijn overeenkomstig artikel 191, lid 5 van het Reglement naar de bevoegde commissie verwezen:
Op 12.09.2006
van de heer John De Zulueta Greenebaum (Asociación Contra el Ruido Ciudalcampo) (nr. 484/2006);
van de heer Marko Vuk (The civil initiative of foreign pleasure boat owners in Croatia) (nr. 485/2006);
van de heer Alvaro Bordallo Sainz (nr. 486/2006);
van de heer Brian Semmens (nr. 487/2006);
van de heer Nikolaos Maliakkas (nr. 488/2006);
van mevrouw Magdalena Mosiewicz (nr. 489/2006);
van de heer Michael Tanti-Dougall (Feerated Association of Travel and Tourism Agents) (nr. 490/2006);
van de heer Derek Young (nr. 491/2006);
van de heer Timothy Higgs (nr. 492/2006);
van de heer Marco Sillva (nr. 493/2006);
van de heer Thomas C. Burke (nr. 494/2006);
van de heer Chris Andrews (nr. 495/2006);
van de heer M T Turvey (nr. 496/2006);
van de heer R Chamberlain (nr. 497/2006);
van de heer P. de Bos (nr. 498/2006);
van de heer Andrew Bentz (nr. 499/2006);
van de heer James P Walsh (nr. 500/2006);
van mevrouw Verity Butterfield (en 286 medeondertekenaars) (nr. 501/2006);
van mevrouw Maija Liisa Keränen (nr. 502/2006);
van de heer Michael Gare-Simmons (nr. 503/2006);
van de heer Jaroslav Hanzel (FIRMA JAROSLAV HANZEL s.r.o.) (en 149 medeondertekenaars) (nr. 504/2006);
van mevrouw Gabriela Melicherová (nr. 505/2006);
van de heer Ivo Plecko (Piters Foundation) (nr. 506/2006);
van de heer Vlado Ferčec (Društvo oškodovanih zdomcev) (en 2 medeondertekenaars) (nr. 507/2006);
van de heer Rüdiger Krege (POLY-MARKRT GmbH) (nr. 508/2006);
Op 18.09.2006
van mevrouw Grazyna Nicia (nr. 509/2006);
van de heer Andreas Bunk (nr. 510/2006);
van de heer Arthur Kruska (nr. 511/2006);
van de heer Georg Zenker (nr. 512/2006);
van de heer Daniel Kollinger (en 853 elektronische medeondertekenaars) (nr. 513/2006);
van de heer Jan Hajek (nr. 514/2006);
van de heer Stefan Schmelzle (nr. 515/2006);
van de heer Raimund Popp (nr. 516/2006);
van mevrouw Dietlind Schmidt (nr. 517/2006);
van de heer Rudolf Schorp — Rechtsanwälte Schorp & Kollegen (nr. 518/2006);
van mevrouw Jutta Klein (nr. 519/2006);
van de heer Karl-Heinz Frank (nr. 520/2006);
van de heer Stefan Becker (nr. 521/2006);
van de heer Damir Bakarsic (nr. 522/2006);
van mevrouw Elke Patzer — Abero International Gmbh (nr. 523/2006);
van de heer Klaus Hoffmann (nr. 524/2006);
van de heer David F. Prentis — Die Ehepaarliga in der Tschechischen Republik (nr. 525/2006);
van de heer Johannes Engelmann — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (nr. 526/2006);
van mevrouw Silvia Falkenstein (nr. 527/2006);
van de heer Stefan Jaudas (nr. 528/2006);
van mevrouw Elena Petruschko — RAE Engelmann — Gorev-Drozd (nr. 529/2006);
van de heer Lutz Blume (nr. 530/2006);
van (naam vertrouwelijk) (nr. 531/2006);
van de heer Heinz Raudsepp (nr. 532/2006);
van mevrouw Christine Kossmann (nr. 533/2006);
van de heer Stefan Juranek (nr. 534/2006);
van de heer Mario Biaggio (nr. 535/2006);
van de heer Andreas Jagger (nr. 536/2006);
van de heer Stefan Husli (nr. 537/2006);
van de heer Matthias Peick (nr. 538/2006);
van mevrouw Ursula Smarz (nr. 539/2006);
van mevrouw Gabriele Prüfer (nr. 540/2006);
van de heer Heinz-Gerd Kremers (nr. 541/2006);
van de heer Martin Trauthwein (nr. 542/2006);
van mevrouw Rodica Tönsmann (nr. 543/2006);
van de heer Vlado Fercec — Društvo oškodovanih zdomcev (nr. 544/2006);
van mevrouw Maria Polyakov (nr. 545/2006);
van mevrouw Birgit Kramer (nr. 546/2006);
van de heer Jürgen Bernd Friedemann (102 medeondertekenaars) (nr. 547/2006);
van mevrouw Beate Offermanns de Bruin (nr. 548/2006);
van de heer Christopher Omokhuale (nr. 549/2006);
van de heer Mariano Aguayo Fernandez de Cordova — Asociacion de accionistas minoritarios de empresas energeticas (nr. 550/2006);
van de heer José Angel Blanco Nuñez — Asociacion de Empresarios y Profesionales Compostela Monumental (nr. 551/2006);
van de heer Charles Mercier (nr. 552/2006);
van de heer Andreas Riedl (nr. 553/2006);
van de heer Mieczyslaw Chorazy (nr. 554/2006);
van de heer Victor Monchamp (nr. 555/2006);
van de heer Jean-Pierre Zuryk (nr. 556/2006);
van de heer Yvan Cuinat (nr. 557/2006);
van mevrouw Nadia Chouchane (nr. 558/2006);
van de heer Eric Perrin (nr. 559/2006);
van de heer Agostino Spennacchi (nr. 560/2006);
van de heer Donato Lavanga (nr. 561/2006);
van de heer Andrea Bucci (nr. 562/2006);
van (Nom confidentiel) (nr. 563/2006);
van de heer Sandro Adriani (nr. 564/2006);
van mevrouw Antonietta Iannotta (nr. 565/2006);
van de heer Roberto Martinelli — Sindacato Autonomo Polizia Penitenziaria (nr. 566/2006);
van de heer Alfredo Gonçalves (nr. 567/2006);
van de heer P. Clarke (nr. 568/2006);
van de heer Joseph Vincent Caruana (nr. 569/2006);
van mevrouw Danik Williams (nr. 570/2006);
van mevrouw Claire Baker (nr. 571/2006);
van mevrouw Randoph Cabban (nr. 572/2006);
van de heer Jonathan Bishop (nr. 573/2006);
van (naam vertrouwelijk) (nr. 574/2006);
van de heer Brian Guckian (nr. 575/2006);
van de heer Stephen Vassallo (nr. 576/2006);
van de heer Douglas Salt (Federation of Estate Agents Malta) (nr. 577/2006).
9. Van de Raad ontvangen verdragsteksten
De Raad heeft het Parlement een voor eensluidend gewaarmerkt afschrift doen toekomen van het volgende document:
— |
Partnerschapsovereenkomst inzake visserij tussen de Europese Gemeenschap en het Koninkrijk Marokko. |
10. Aan de standpunten en resoluties van het Parlement gegeven uitvoering
De mededelingen van de Commissie betreffende de door haar gegeven uitvoering aan de tijdens de vergaderperioden van april I, april II, mei I, mei II en juni 2006 door het Parlement aangenomen standpunten en resoluties, zijn rondgedeeld.
11. Regeling van de werkzaamheden
Aan de orde is de regeling van de werkzaamheden.
De definitieve ontwerpagenda van de plenaire vergaderingen van september II en oktober I is rondgedeeld (PE 378.364/PDOJ); hierop worden de volgende wijzigingen voorgesteld (artikel 132 van het Reglement):
Vergaderingen van 25.09.2006 t/m 28.09.2006
maandag
— |
geen wijzigingen |
dinsdag
— |
verzoek van de Verts/ALE-Fractie om toevoeging van een verklaring van de Commissie over de tenuitvoerlegging van de wetgeving inzake voedselveiligheid (bedorven vlees) |
Het woord wordt gevoerd door Daniel Cohn-Bendit, namens de Verts/ALE-Fractie, die het verzoek toelicht, en John Bowis.
Het Parlement verwerpt het verzoek.
woensdag
— |
geen wijzigingen |
donderdag
— |
verzoek van de PPE-DE- en PSE-Fractie om het debat over de verklaring van de Commissie over de ASEM niet te besluiten met de aanneming van een ontwerpresolutie. |
Het woord wordt gevoerd door Hannes Swoboda, namens de PSE-Fractie, die het verzoek toelicht, Georg Jarzembowski en Jules Maaten.
Het Parlement willigt het verzoek in.
Vergaderingen van 11 en 12.10.2006
— |
geen wijzigingen |
*
* *
De agenda wordt aldus vastgesteld.
12. Spreektijd van één minuut over kwesties van politiek belang
Uit hoofde van artikel 144 van het Reglement wordt voor één minuut het woord verleend aan de volgende leden die de aandacht van het Parlement op kwesties van politiek belang willen vestigen:
Ljudmila Novak, Lasse Lehtinen, Marianne Mikko, Gisela Kallenbach, Tadeusz Zwiefka, Zita Pleštinská, Libor Rouček, Viktória Mohácsi, József Szájer, Luis Yañez-Barnuevo García, Mary Lou McDonald, Tunne Kelam, Martin Schulz, Ilda Figueiredo, Hanna Foltyn-Kubicka, Peter Baco, Gerard Batten, Alojz Peterle, Willy Meyer Pleite, Manolis Mavrommatis, Urszula Krupa, Etelka Barsi-Pataky, Witold Tomczak, Vladimír Maňka, Stanisław Jałowiecki, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marian Harkin, Godfrey Bloom, Edit Herczog en Bogusław Rogalski.
Het woord wordt gevoerd door Jörg Leichtfried, die zich erover beklaagt dat hem het woord niet is verleend, en Marios Matsakis over de woorden van Godfrey Bloom.
VOORZITTER: Gérard ONESTA
Ondervoorzitter
13. Luchtkwaliteit en schonere lucht voor Europa *** I — Thematische strategie inzake luchtverontreiniging (debat)
Verslag over het voorstel voor een richtlijn van het Europees Parlement en de Raad betreffende de luchtkwaliteit en schonere lucht voor Europa [COM(2005)0447 — C6-0356/2005 — 2005/0183(COD)] — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid.
Rapporteur: Holger Krahmer (A6-0234/2006)
Verslag over de thematische strategie inzake luchtverontreiniging [2006/2060(INI)] — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid.
Rapporteur: Dorette Corbey (A6-0235/2006)
Het woord wordt gevoerd door Stavros Dimas (lid van de Commissie).
Holger Krahmer leidt het verslag in (A6-0234/2006).
Dorette Corbey leidt het verslag in (A6-0235/2006).
Het woord wordt gevoerd door Anja Weisgerber, namens de PPE-DE-Fractie, Riitta Myller, namens de PSEFractie, Jules Maaten, namens de ALDE-Fractie, Satu Hassi, namens de Verts/ALE-Fractie, Jonas Sjöstedt, namens de GUE/NGL-Fractie, Liam Aylward, namens de UEN-Fractie, Johannes Blokland, namens de IND/DEM-Fractie, Irena Belohorská, niet-ingeschrevene, John Bowis, Matthias Groote, Sarah Ludford, Marie Anne Isler Béguin, Adamos Adamou, Urszula Krupa, Karl-Heinz Florenz, Gyula Hegyi en Hiltrud Breyer.
VOORZITTER: Janusz ONYSZKIEWICZ
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Ria Oomen-Ruijten, Françoise Grossetête, Pilar Ayuso, Péter Olajos en Stavros Dimas.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.6 van de notulen van 26.09.2006 en punt 7.4 van de notulen van 26.09.2006.
14. Thematische strategie voor het stadsmilieu (debat)
Verslag over de thematische strategie voor het stadsmilieu [2006/2061(INI)] — Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid.
Rapporteur: Gyula Hegyi (A6-0233/2006)
Gyula Hegyi leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Stavros Dimas (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Seán Ó Neachtain (rapporteur voor advies van de Commissie TRAN), Gisela Kallenbach (rapporteur voor advies van de Commissie REGI), Renate Sommer, namens de PPE-DE-Fractie, Anne Laperrouze, namens de ALDE-Fractie, Claude Turmes, namens de Verts/ALE-Fractie, Erik Meijer, namens de GUE/NGL-Fractie, John Bowis, Gyula Hegyi en Stavros Dimas.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.5 van de notulen van 26.09.2006.
15. Kwijting 2004: Afdeling I, Europees Parlement (debat)
Tweede verslag over het verlenen van kwijting voor de uitvoering van de algemene begroting van de Europese Unie voor het begrotingsjaar 2004, Afdeling I — Europees Parlement [N6-0027/2005 — C6-0357/2002 — 2005/2091(DEC)] — Commissie begrotingscontrole.
Rapporteur: Markus Ferber (A6-0280/2006)
Markus Ferber leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Simon Busuttil, namens de PPE-DE-Fractie, Edith Mastenbroek, namens de PSE-Fractie, Jan Mulder, namens de ALDE-Fractie, Bart Staes, namens de Verts/ALE-Fractie, Janusz Wojciechowski, namens de UEN-Fractie, en Jeffrey Titford, namens de IND/DEM-Fractie.
VOORZITTER: Pierre MOSCOVICI
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Alexander Stubb, Herbert B-sch, Bill Newton Dunn, Jens-Peter Bonde, Albert Jan Maat, Inés Ayala Sender, Nathalie Griesbeck, Ingeborg Gräßle en Markus Ferber, die betreurt dat de Voorzitter van het Parlement niet aanwezig is bij dit debat (de Voorzitter antwoordt dat zijn opmerkingen aan de Voorzitter van het Parlement zullen worden overgebracht).
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.1 van de notulen van 26.09.2006.
16. Europees handvest voor kwaliteit bij mobiliteit (onderwijs en beroepsopleiding) *** I (debat)
Verslag over het voorstel voor een aanbeveling van het Europees Parlement en de Raad over transnationale mobiliteit in het onderwijs en de beroepsopleiding in de Europese Gemeenschap: Europees handvest voor kwaliteit bij mobiliteit [COM(2005)0450 — C6-0291/2005 — 2005/0179(COD)] — Commissie cultuur en onderwijs.
Rapporteur: Christa Prets (A6-0255/2006)
Het woord wordt gevoerd door Ján Figeľ (lid van de Commissie).
Christa Prets leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Sepp Kusstatscher (rapporteur voor advies van de Commissie EMPL), Erna Hennicot-Schoepges, namens de PPE-DE-Fractie, Nikolaos Sifunakis, namens de PSE-Fractie, Ljudmila Novak en Ján Figeľ.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.2 van de notulen van 26.09.2006.
17. Kerncompetenties voor levenslang leren *** I (debat)
Verslag over het voorstel voor een aanbeveling van het Europees Parlement en de Raad inzake de kerncompetenties voor levenslang leren [COM(2005)0548 — C6-0375/2005 — 2005/0221(COD)] — Commissie cultuur en onderwijs.
Rapporteur: Helga Trüpel (A6-0262/2006)
Het woord wordt gevoerd door Ján Figeľ (lid van de Commissie)
Helga Trüpel leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Thomas Mann (rapporteur voor advies van de Commissie EMPL), Anneli Jäätteenmäki (rapporteur voor advies van de Commissie FEMM) en Nina Škottová, namens de PPE-DEFractie.
VOORZITTER: Miroslav OUZKÝ
Ondervoorzitter
Het woord wordt gevoerd door Lissy Gröner, namens de PSE-Fractie, Marian Harkin, namens de ALDEFractie, Doris Pack, Marianne Mikko en Ján Figeľ
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.3 van de notulen van 26.09.2006.
18. Initiatieven voor het geven van een Europese dimensie aan onderwijsprogrammas (debat)
Verslag over initiatieven om onderwijsprogrammas met passende steunmaatregelen een Europese dimensie te geven [2006/2041(INI)] — Commissie cultuur en onderwijs.
Rapporteur: Christopher Beazley (A6-0267/2006)
Christopher Beazley leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Ján Figeľ (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Vasco Graça Moura, namens de PPE-DE-Fractie, Maria Badia I Cutchet, namens de PSE-Fractie, Hannu Takkula, namens de ALDE-Fractie, Bernat Joan i Marí, namens de Verts/ALE-Fractie, Věra Flasarová, namens de GUE/NGL-Fractie, Zdzisław Zbigniew Podkański, namens de UENFractie, Thomas Wise, namens de IND/DEM-Fractie, Maciej Marian Giertych, niet-ingeschrevene, en Ján Figeľ.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 5.5 van de notulen van 26.09.2006.
19. Totstandbrenging van een Europees kader voor kwalificaties (debat)
Verslag over de totstandbrenging van een Europees kader voor kwalificaties [2006/2002(INI)] — Commissie werkgelegenheid en sociale zaken.
Rapporteur: Thomas Mann (A6-0248/2006)
Thomas Mann leidt het verslag in.
Het woord wordt gevoerd door Ján Figeľ (lid van de Commissie).
Het woord wordt gevoerd door Stefano Zappalà (rapporteur voor advies van de Commissie IMCO), Milan Gaľa (rapporteur voor advies van de Commissie CULT), Zita Pleštinská, namens de PPE-DE-Fractie, Françoise Castex, namens de PSE-Fractie, Anne E. Jensen, namens de ALDE-Fractie, Sepp Kusstatscher, namens de Verts/ALE-Fractie, Guntars Krasts, namens de UEN-Fractie, Jan Tadeusz Masiel, niet-ingeschrevene, Maria Matsouka en Ján Figeľ.
Het debat wordt gesloten.
Stemming: punt 7.6 van de notulen van 26.09.2006.
20. Agenda van de volgende vergadering
De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 378.364/OJMA).
21. Sluiting van de vergadering
De vergadering wordt om 22.20 uur gesloten.
Julian Priestley
Secretaris-generaal
Josep Borrell Fontelles
Voorzitter
PRESENTIELIJST
Ondertekend door:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andrikienė, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Bauer, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbey, Cornillet, Correia, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jill Evans, Jonathan Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gierek, Giertych, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Horáček, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Ilves, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Kohlíček, Konrad, Korhola, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Krupa, Kuc, Kuhne, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Lang, Langen, Laperrouze, La Russa, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Louis, Ludford, Lulling, Lynne, Maat, Maaten, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Montoro Romero, Moreno Sánchez, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Myller, Napoletano, Nassauer, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Achille Occhetto, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinior, Piotrowski, Pirker, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Pomés Ruiz, Posselt, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Remek, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salinas García, Salvini, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Scheele, Schenardi, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Simpson, Siwiec, Sjöstedt, Škottová, Smith, Sommer, Sonik, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Toia, Tomczak, Toubon, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Whittaker, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, von Wogau, Wohlin, Bernard Piotr Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Waarnemers:
Abadjiev Dimitar, Ali Nedzhmi, Anastase Roberta Alma, Arabadjiev Alexander, Athanasiu Alexandru, Bărbuleţiu Tiberiu, Becşenescu Dumitru, Bliznashki Georgi, Buruiană Aprodu Daniela, Cappone Maria, Christova Christina Velcheva, Ciornei Silvia, Cioroianu Adrian Mihai, Corlăţean Titus, Coşea Dumitru Gheorghe Mircea, Creţu Corina, Creţu Gabriela, Dimitrov Martin, Duca Viorel, Dumitrescu Cristian, Ganţ Ovidiu Victor, Hogea Vlad Gabriel, Iacob Ridzi Monica Maria, Ilchev Stanimir, Ivanova Iglika, Kazak Tchetin, Kelemen Atilla Béla Ladislau, Kirilov Evgeni, Kónya-Hamar Sándor, Marinescu Marian-Jean, Mihăescu Eugen, Mihalache Dan, Morţun Alexandru Ioan, Paparizov Atanas Atanassov, Parvanova Antonyia, Paşcu Ioan Mircea, Petre Maria, Podgorean Radu, Popa Nicolae Vlad, Popeangă Petre, Sârbu Daciana Octavia, Severin Adrian, Shouleva Lydia, Silaghi Ovidiu Ioan, Sofianski Stefan, Stoyanov Dimitar, Szabó Károly Ferenc, Ţicău Silvia Adriana, Vigenin Kristian