|
27.3.2004 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
CE 78/350 |
(2004/C 78 E/0367)
SCHRIFTELIJKE VRAAG E-3630/02
van Bill Newton Dunn (ELDR) aan de Commissie
(17 december 2002)
Betreft: Beperking op het aantal sigaretten dat uit Spanje mag worden meegenomen
Toen een ingezetene uit mijn kiesdistrict en diens partner aan het eind van hun vakantie in Spanje in mei jl. vanaf de luchthaven van Malaga wilden vertrekken, kregen zij van de plaatselijke douane te horen dat zij slechts vier sloffen sigaretten uit Spanje mochten meenemen. Zij zagen zich verplicht een Spaanse vriend in te schakelen om de resterende 32 sloffen op de luchthaven te komen ophalen, en een in het Spaans gesteld formulier — dat zij niet begrepen — te ondertekenen om nog op het laatste moment hun vliegtuig te kunnen halen.
Inmiddels hebben zij per post een in het Spaanse gesteld document ontvangen waarin sprake is van een bedrag van 601 EUR, dat naar zij vermoeden wellicht betrekking heeft op een boete.
Kan de Commissie mededelen of de douane in Malaga volgens de geldende EU-wetgeving gemachtigd is een limiet in te stellen op het aantal sigaretten dat een bezoeker uit Spanje mag meenemen, en of een en ander strookt met het beginsel van het vrije personenverkeer?
Antwoord van de heer Bolkestein namens de Commissie
(30 januari 2003)
De Commissie deelt het geachte parlementslid mede klachten te hebben ontvangen over de inbeslagname van tabaksproducten bij vertrekkende reizigers door de Spaanse autoriteiten. De Commissie stelt een onderzoek in naar deze klachten teneinde erop toe te zien dat de Spaanse wet en praktijk in overeenstemming zijn met de communautaire wetgeving betreffende de interne markt en, in het bijzonder, Richtlijn 92/12/EEG van de Raad van 25 februari 1992 betreffende de algemene regeling voor accijnsproducten, het voorhanden hebben en het verkeer daarvan en de controles daarop (1).