92000E1402

SCHRIFTELIJKE VRAAG E-1402/00 van Jeffrey Titford (EDD) aan de Commissie. Europese Commissie en Europese Centrale Bank.

Publicatieblad Nr. 053 E van 20/02/2001 blz. 0137 - 0138


SCHRIFTELIJKE VRAAG E-1402/00

van Jeffrey Titford (EDD) aan de Commissie

(5 mei 2000)

Betreft: Europese Commissie en Europese Centrale Bank

Kan de Commissie mededelen welke vergaderingen er op hoog niveau hebben plaatsgevonden tussen medewerkers van de Europese Commissie en van de Europese Centrale Bank, onder vermelding van:

a) de data van die vergaderingen,

b) de plaatsen waar die vergaderingen werden gehouden,

c) de namen van degenen die deze vergaderingen bijwoonden

(met een overzicht van de op die vergaderingen besproken thema's)?

Kan de Commissie verder mededelen of de Europese Centrale Bank ten opzichte van de Commissie volledig onafhankelijk is of op enigerlei wijze of in enigerlei vorm door haar kan worden beïnvloed?

Antwoord van de heer Solbes Mira namens de Commissie

(23 juni 2000)

De Commissie onderhoudt talrijke contacten op kaderniveau met de medewerkers van de Europese Centrale Bank (ECB), en dit zowel telefonisch en schriftelijk als middels vergaderingen. Deze contacten zijn een logisch gevolg van de respectieve taken van beide instellingen en beogen de doelmatigheid van hun werkzaamheden te vergroten.

Eén vorm van contact bestaat uit deelname van vertegenwoordigers van de Commissie aan bepaalde subcomités of werkgroepen van de ECB, waarin medewerkers van de ECB en de nationale centrale banken besluiten of standpunten van de besluitvormingsorganen van de ECB voorbereiden. Over het algemeen wordt de Commissie uitgenodigd op het subcomité bankentoezicht, de werkgroep betaalsystemen en de werkgroep statistiek.

Harerzijds nodigt de Commissie medewerkers van de ECB uit op bepaalde door haar gehouden vergaderingen, waarbij vertegenwoordiging van de ECB wenselijk is, zoals het Raadgevend Comité voor het Bankwezen of de vergaderingen betreffende macro-economische vooruitzichten. Bovendien beleggen medewerkers regelmatig ad-hocvergaderingen over onderwerpen van gemeenschappelijk belang. Een voorbeeld hiervan is een op 6 april 2000 in Brussel gehouden vergadering over de voorbereiding van de wetgeving tegen de vervalsing van eurobankbiljetten, voorgezeten door de Directeur-Generaal Economische en Financiële Zaken.

Tenslotte moet eraan worden herinnerd dat medewerkers van de Commissie en hooggeplaatste vertegenwoordigers van de ECB regelmatig op hoog niveau vergaderen in het Economisch en Financieel Comité. Hooggeplaatste functionarissen van beide instellingen komen ook regelmatig bijeen op internationale fora (Internationaal Monetair Fonds, Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, enz.).

Net als op elk ander gebied, respecteert de Commissie de bepalingen van het EG-Verdrag bij haar betrekkingen met de ECB.