ISSN 1977-0987 |
||
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
C 464 |
|
Edizzjoni bil-Malti |
Informazzjoni u Avviżi |
Volum 57 |
Werrej |
Paġna |
|
|
IV Informazzjoni |
|
|
INFORMAZZJONI MINN ISTITUZZJONIJIET, KORPI, UFFIĊĊJI U AĠENZIJI TAL-UNJONI EWROPEA |
|
|
IL-PARLAMENT EWROPEW |
|
2014/C 464/01 |
||
2014/C 464/02 |
||
2014/C 464/03 |
||
2014/C 464/04 |
Tifsira tas-simboli użati
(It-tip ta' proċedura tiddependi mill-bażi legali proposta mill-abbozz ta' att) Abbrevjazzjonijiet użati għall-Kumitati Parlamentari
Abbrevjazzjonijiet użati għall-Gruppi Politiċi
|
MT |
|
IV Informazzjoni
INFORMAZZJONI MINN ISTITUZZJONIJIET, KORPI, UFFIĊĊJI U AĠENZIJI TAL-UNJONI EWROPEA
IL-PARLAMENT EWROPEW SESSJONI 2013-2014 Dati tas-seduti: 13–16 ta' Jannar 2014 STRASBURGU
23.12.2014 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
C 464/1 |
TAT-13 ta' Jannar 2014
MINUTI TAS-SEDUTA TAT-13 TA' JANNAR 2014
(2014/C 464/01)
Werrej
1. |
Tkomplija tas-sessjoni | 3 |
2. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti | 3 |
3. |
Dikjarazzjonijiet tal-Presidenza | 3 |
4. |
Kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament Ewropew — 2015 | 3 |
5. |
Kompożizzjoni tal-Parlament | 4 |
6. |
Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi | 4 |
7. |
Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet | 4 |
8. |
Corrigendum (Artikolu 216 tar-Regoli ta' Proċedura) | 5 |
9. |
Iffirmar tal-atti adottati skont il-proċedura leġiżlattiva ordinarja (Artikolu 74 tar-Regoli ta' Proċedura) | 5 |
10. |
Dokumenti mressqa | 7 |
11. |
Atti delegati (Artikolu 87a tar-Regoli ta' Proċedura) | 12 |
12. |
Azzjonijiet meħuda dwar ir-riżoluzzjonijiet tal-Parlament | 12 |
13. |
Mistoqsijiet orali għal tweġiba orali (tressiq) | 12 |
14. |
Petizzjonijiet | 13 |
15. |
Ordni tal-ħidma | 15 |
16. |
L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I (dibattitu) | 15 |
17. |
Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa (dibattitu) | 16 |
18. |
Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi (dibattitu) | 16 |
19. |
Interventi ta' minuta dwar kwistjonijiet ta' importanza politika | 17 |
20. |
Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda (preżentazzjoni qasira) | 17 |
21. |
Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020 (preżentazzjoni qasira) | 18 |
22. |
Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha (preżentazzjoni qasira) | 18 |
23. |
Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol (preżentazzjoni qasira) | 18 |
24. |
Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji (preżentazzjoni qasira) | 19 |
25. |
Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom (preżentazzjoni qasira) | 19 |
26. |
L-aġenda tas-seduta li jmiss | 19 |
27. |
Għeluq tas-seduta | 19 |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA | 20 |
Minuti tas-seduta TAT-13 ta' Jannar 2014
PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President
1. Tkomplija tas-sessjoni
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 17.05.
2. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
3. Dikjarazzjonijiet tal-Presidenza
Il-President feraħ bl-adozzjoni tal-euro min-naħa tal-Latvja, fl-1 ta' Jannar 2014.
Il-President irrefera għall-bosta sitwazzjonijiet ta' maltemp li laqtu l-Ewropa f'dawn l-aħħar ġimgħat u informa lill-Assemblea li din it-tema se tkun suġġetta għal dibattitu waqt waħda mis-sessjonijiet ta' Frar. Esprima s-solidarjetà tal-Parlament mal-vittmi tal-maltemp.
Il-President irrefera wkoll għall-konferenza tan-Nazzjonijiet Uniti dwar il-futur tas-Sirja, li għandha tibda fit-22 ta' Jannar 2014 f'Ġinevra. Issottolinja l-importanza ta' din il-konferenza.
Il-President qajjem il-kwistjoni tal-informazzjoni misjuba fl-istampa rigward l-akkużi tal-Prim Ministru Rumen Victor Ponta fil-konfront ta' Elmar Brok. Il-President iddeplora tali akkużi, f'każ li jkunu kkonfermati.
4. Kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament Ewropew — 2015
Fil-laqgħa tagħha tat-12 ta' Diċembru 2013 l-Konferenza tal-Presidenti adottat l-abbozz ta' kalendarju tas-sessjonijiet parzjali għas-sena parlamentari 2015, li hija s-segwenti:
— |
mit-12 sal-15 ta' Jannar |
— |
it-28 ta' Jannar |
— |
mid-9 sat-12 ta' Frar |
— |
il-25 ta' Frar |
— |
mid-9 sat-12 ta' Marzu |
— |
il-25 ta' Marzu |
— |
il-15 ta' April |
— |
mis-27 sat-30 ta' April |
— |
mit-18 sal-21 ta' Mejju |
— |
is-27 ta' Mejju |
— |
mit-8 sal-11 ta' Ġunju |
— |
l-24 ta' Ġunju |
— |
mis-6 sad-9 ta' Lulju |
— |
mis-7 sal-10 ta' Settembru |
— |
is-16 ta' Settembru |
— |
mill-5 sat-8 ta' Ottubru |
— |
l-14 ta' Ottubru |
— |
mis-26 sad-29 ta' Ottubru |
— |
il-11 ta' Novembru |
— |
mit-23 sas-26 ta' Novembru |
— |
it-2 ta' Diċembru |
— |
mill-14 sas-17 ta' Diċembru |
L-iskadenza għat-tressiq tal-emendi hija ffissata għal nhar it-Tlieta 14 ta' Jannar 2014 f'12.00.
Il-votazzjoni se ssir l-Erbgħa 15 ta' Jannar 2014 f'12.00.
5. Kompożizzjoni tal-Parlament
L-awtoritajiet kompetenti Daniżi avżaw li Claus Larsen-Jensen ġie elett għall-Parlament Ewropew minflok Dan Jørgensen bħala Membru tal-Parlament, b'seħħ mid-data 13 ta' Diċembru 2013.
L-awtoritajiet kompetenti Pollakki avżaw li Zbigniew Zaleski u Tadeusz Edward Ross ġew eletti minflok Lena Kolarska-Bobińska u Rafał Trzaskowski b'seħħ mid-data 17 ta' Diċembru 2013.
Skont l-Artikolu 7(1) tal-Att dwar l-Elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew b'vot universali dirett u l-Artikolu 4(1) u (4) tar-Regoli ta' Proċedura, il-Parlament ħa nota tal-elezzjoni ta' Claus Larsen-Jensen b'seħħ mid-data 13 ta' Diċembru 2013, kif ukoll ta' Zbigniew Zaleski u Tadeusz Edward Ross b'seħħ mid-data 17 ta' Diċembru 2013.
Bi qbil mal-Artikolu 3(2) tar-Regoli ta' Proċedura, sakemm il-kredenzjali tagħhom jkunu vverifikati jew tkun ingħatat deċiżjoni fuq kwalunkwe kontestazzjoni, Claus Larsen-Jensen, Zbigniew Zaleski u Tadeusz Edward Ross jieħdu posthom fil-Parlament u fil-korpi tiegħu u jgawdu mid-drittijiet kollha marbuta ma' din il-kariga, bil-kundizzjoni li qabel ikunu għamlu d-dikjarazzjoni li huma ma għandhom ebda kariga inkompatibbli ma' dik ta' Membru tal-Parlament Ewropew.
6. Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi
Godfrey Bloom ma għadux membru tal-Grupp EFD u jpoġġi fost il-Membri mhux affiljati b'seħħ mid-data 9 ta' Jannar 2014.
7. Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet
Il-President irċieva mill-Gruppi PPE, S&D u Verts/ALE t-talbiet għal ħatra li ġejjin:
Kumitat AFCO: Tadeusz Ross
Kumitat ITRE: Zbigniew Zaleski
Kumitat PETI: Zbigniew Zaleski
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Istati Uniti: Tadeusz Ross
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Indja: Zbigniew Zaleski
Kumitat ENVI: Claus Larsen-Jensen
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Iran: Claus Larsen-Jensen
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Afganistan: Keith Taylor ma għadux membru
Dawn il-ħatriet ser jitqiesu ratifikati jekk ma tiġix ippreżentata oġġezzjoni minn issa sal-approvazzjoni ta' dawn il-Minuti.
8. Corrigendum(Artikolu 216 tar-Regoli ta' Proċedura)
Il-kumitat kompetenti ressaq il-corrigendum li ġej ta' test approvat mill-Parlament Ewropew:
Corrigendum P7_TA(2010)0431(COR02) għad-Direttiva 2011/65/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tat-8 ta' Ġunju 2011 dwar ir-restrizzjoni tal-użu ta' ċerti sustanzi perikolużi fit-tagħmir elettriku u elettroniku (ĠU L 174 tal-1.7.2011, p. 88) — (pożizzjoni tal-Parlament Ewropew fl-ewwel qari fl-24 ta' Novembru 2010 bil-ħsieb tal-adozzjoni tad-Direttiva msemmija hawnhekk P7_TA(2010)0431 (ĠU C 99 E tat-3.4.2012, p. 207) — (COM(2008)0809 — C6-0471/2008 — 2008/0240(COD)) — Kumitat ENVI)
Bi qbil mal-Artikolu 216(4) tar-Regoli ta' Proċedura, dan il-corrigendum jitqies approvat sakemm fi żmien erbgħa u għoxrin siegħa, grupp politiku jew grupp ta' mill-inqas erbgħin Membru ma jitlobx li ssir votazzjoni dwaru.
Il-corrigendum hu disponibbli fuq is-sit Séance en direct għall-perjodu kemm iddum din is-sessjoni parzjali.
9. Iffirmar tal-atti adottati skont il-proċedura leġiżlattiva ordinarja(Artikolu 74 tar-Regoli ta' Proċedura)
Il-President ħabbar li, flimkien mal-President tal-Kunsill, ipproċeda, wara l-interruzzjoni tas-sessjoni ta' Diċembru 2013, għall-iffirmar tat-tmintax-il att adottat skont il-proċedura leġiżlattiva ordinarja, u li nhar l-Erbgħa se jiffirma tnejn oħra:
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi ċerti dispożizzjonijiet transitorji dwar l-appoġġ għall-iżvilupp rurali mill-Fond Agrikolu Ewropew għall-Iżvilupp Rurali (FAEŻR), li jemenda r-Regolament (UE) Nru …/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill rigward ir-riżorsi u d-distribuzzjoni tagħhom fir-rigward tas-sena 2014 u li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 73/2009 u r-Regolamenti (UE) Nru …/2013, (UE) Nru …/2013 u (UE) Nru …/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tal-applikazzjoni tagħhom fis-sena 2014 (00103/2013/LEX — C7-0483/2013 — 2013/0117(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi organizzazzjoni komuni tas-swieq fi prodotti agrikoli u li jħassar ir-Regolamenti tal-Kunsill (KEE) Nru 922/72, (KEE) Nru 234/79, (KE) Nru 1037/2001 u (KE) Nru 1234/2007 (00096/2013/LEX — C7-0482/2013 — 2011/0281(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi regoli għal pagamenti diretti lill-bdiewa taħt skemi ta' appoġġ fil-qafas tal-politika agrikola komuni u li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 637/2008 u r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 73/2009 (00095/2013/LEX — C7-0481/2013 — 2011/0280(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-finanzjament, il-ġestjoni u l-monitoraġġ tal-politika agrikola komuni u li jħassar ir-Regolamenti tal-Kunsill (KEE) Nru 352/78, (KE) Nru 165/94, (KE) Nru 2799/98, (KE) Nru 814/2000, (KE) Nru 1290/2005 u (KE) Nru 485/2008 (00094/2013/LEX — C7-0480/2013 — 2011/0288(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar appoġġ għall-iżvilupp rurali mill-Fond Agrikolu Ewropew għall-Iżvilupp Rurali (FAEŻR) u li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 1698/2005 (00093/2013/LEX — C7-0479/2013 — 2011/0282(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fond Ewropew ta' Aġġustament għall-Globalizzazzjoni (2014-2020) u li jħassar ir-Regolament (KE) Nru 1927/2006 (00099/2013/LEX — C7-0478/2013 — 2011/0269(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsil dwar il-Fond Soċjali Ewropew u li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 1081/2006 (00087/2013/LEX — C7-0477/2013 — 2011/0268(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi dispożizzjonijiet komuni dwar il-Fond Ewropew għall-Iżvilupp Reġjonali, il-Fond Soċjali Ewropew, il-Fond ta' Koeżjoni, il-Fond Agrikolu Ewropew għall-Iżvilupp Rurali u l-Fond Marittimu u tas-Sajd Ewropew u li jistabbilixxi d-dispożizzjonijiet ġenerali dwar il-Fond Ewropew għall-Iżvilupp Reġjonali, il-Fond Soċjali Ewropew, il-Fond ta' Koeżjoni u l-Fond Ewropew għall-Affarijiet Marittimi u s-Sajd u li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 1083/2006 (00085/2013/LEX — C7-0476/2013 — 2011/0276(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 1082/2006 dwar raggruppament Ewropew ta' kooperazzjoni territorjali (REKT) fir-rigward tal-kjarifika, is-simplifikazzjoni u t-titjib għat-twaqqif u l-funzjonament ta' tali raggruppamenti (00084/2013/LEX — C7-0475/2013 — 2011/0272(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fond Ewropew għall-Iżvilupp Reġjonali u dwar dispożizzjonijiet speċifiċi li jikkonċernaw l-Investiment li għandu fil-mira t-tkabbir ekonomiku u l-impjiegi, u li jirrevoka r-Regolament (KE) Nru 1080/2006 (00083/2013/LEX — C7-0474/2013 — 2011/0275(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE) Nru 99/2013 dwar il-programm statistiku Ewropew tal-2013-2017 (00108/2013/LEX — C7-0473/2013 — 2013/0249(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fond ta' Koeżjoni u li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 1084/2006 (00082/2013/LEX — C7-0472/2013 — 2011/0274(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar dispożizzjonijiet speċifiċi għall-appoġġ mill-Fond Ewropew għall-Iżvilupp Reġjonali għall-għan ta' kooperazzjoni territorjali Ewropea (00081/2013/LEX — C7-0471/2013 — 2011/0273(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi Programm dwar il-Ġustizzja għall-perijodu 2014 sa 2020 (00090/2013/LEX — C7-0470/2013 — 2011/0369(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi Programm ta' Drittijiet, Ugwaljanza u Ċittadinanza għall-perijodu 2014 sa 2020 (00089/2013/LEX — C7-0469/2013 — 2011/0344(COD)) |
— |
Deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar Mekkaniżmu tal-Unjoni għall-Protezzjoni Ċivili (00097/2013/LEX — C7-0468/2013 — 2011/0461(COD)) |
— |
Deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li temenda d-Direttiva 2003/87/KE fejn tiċċara d-dispożizzjonijiet dwar l-għażla taż-żmien tal-irkant tal-kwoti tal-gassijiet serra (00114/2013/LEX — C7-0467/2013 — 2012/0202(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 55/2008 li jintroduċi l-preferenzi awtonomi għall-kummerċ għar-Repubblika tal-Moldova (00111/2013/LEX — C7-0466/2013 — 2013/0325(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda ċerti Regolamenti relatati mal-politika kummerċjali komuni fir-rigward tal-għoti ta' setgħat iddelegati u implimentattivi għall-adozzjoni ta' ċerti miżuri (00146/2013/LEX — C7-0013/2014 — 2011/0153(COD)) |
— |
Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda ċerti Regolamenti relatati mal-politika kummerċjali komuni fir-rigward tal-proċeduri għall-adozzjoni ta' ċerti miżuri (00145/2013/LEX — C7-0012/2014 — 2011/0039(COD)) |
10. Dokumenti mressqa
Tressqu d-dokumenti segwenti
1) |
mill-Kunsill u mill-Kummissjoni
|
2) |
mill-kumitati parlamentari
|
11. Atti delegati(Artikolu 87a tar-Regoli ta' Proċedura)
L-abbozz ta' att delegat li ġej intbagħat lill-Parlament:
— |
Regolament (UE) ta' delega tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru575/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ir-rekwiżiti prudenzjali għall-istituzzjonijiet ta' kreditu u d-ditti tal-investiment, fir-rigward ta' standards tekniċi regolatorji biex jiġi speċifikat il-kalkolu tal-aġġustamenti għar-riskju ta' kreditu speċifiċi u ġenerali (C(2013)09338 — 2014/2501(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahar, li jiddekorri mid-data ta' riċeviment tal-20 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: ECON |
12. Azzjonijiet meħuda dwar ir-riżoluzzjonijiet tal-Parlament
Il-komunikazzjoni mill-Kummissjoni dwar l-azzjonijiet meħuda fir-rigward tar-riżoluzzjonijiet adottati mill-Parlament matul is-sessjoni parzjali ta' Settembru 2013 hija disponibbli fuq is-sit Séance en direct.
13. Mistoqsijiet orali għal tweġiba orali(tressiq)
Il-mistoqsijiet orali għal tweġiba orali li ġejjin tressqu mill-Membri (Artikolu 115 tar-Regoli ta' Proċedura):
— |
(O-0000123/2013) imressqa minn Matthias Groote, f'isem il— Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza tal-Ikel, lill-Kummissjoni: Il-ġlieda kontra l-kriminalità fil-qasam tal-organiżmi selvaġġi (2013/2747(RSP)) (B7-0529/2013); |
— |
(O-0000115/2013) imressqa minn Vital Moreira u George Sabin Cutaș, f'isem il-Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali, lill-Kummissjoni: Modernizzazzjoni tat-titolu dwar il-kummerċ tal-Ftehim ta'Sħubija Ekonomika, Koordinazzjoni Politika u Koperazzjoni UE-Messiku (2013/2818(RSP)) (B7-0101/2014); |
— |
(O-0000127/2013) imressqa minn Matthias Groote u Corinne Lepage, f'isem il-Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza tal-Ikel, Gesine Meissner, f'isem il-Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu, u Gabriel Mato Adrover f'isem il-Kumitat għas-Sajd, lill-Kummissjoni: Ir-rikonoxximent tad-dannu ekoloġiku fid-dritt tal-UE u fid-dritt internazzjonali (2013/2878(RSP)) (B7-0102/2014); |
— |
(O-0000148/2013) imressqa minn Vital Moreira u María Auxiliadora Correa Zamora, f'isem il-Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali, lill-Kummissjoni: UE-Ċilì: Kummerċ u Kwistjonijiet Relatati mal-Kummerċ tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn il-KE u l-Istati Membri tagħha, fuq naħa, u r-Repubblika taċ-Ċilì, fuq in-naħa l-oħra (2013/2988(RSP)) (B7-0103/2014). |
14. Petizzjonijiet
Il-petizzjonijiet li ġejjin, li kienu tniżżlu fir-reġistru fid-dati li jidhru hawn taħt, ġew mgħoddija lill-kumitat responsabbli skont l-Artikolu 201(6) tar-Regoli ta' Proċedura:
Data: 18 ta' Diċembru 2013
Joana Roque Lino (nru 2501/2013); Lorraine Cleaver (nru 2502/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2503/2013); Dr. Waltraud Wahler-Brenk (nru 2504/2013); Susanne Ascherl (nru 2505/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2506/2013); James Wilson (nru 2507/2013); Daphne Mears (nru 2508/2013); Gianfranco Sinha (nru 2509/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2510/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2511/2013); Ante Spahić (nru 2512/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2513/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2514/2013); Gareth Bowen (nru 2515/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2516/2013); Michaela Schlathölter (nru 2517/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2518/2013); Christiana Kotsovou (nru 2519/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2520/2013); Mario Serena (nru 2521/2013); Carolin Janker (nru 2522/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2523/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2524/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2525/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2526/2013); Gеоrgi Dukоv (nru 2527/2013); Lena Nicolaou (nru 2528/2013); Strahil Kerelov (nru 2529/2013); Rolf Klein (nru 2530/2013); Emma Thomson (nru 2531/2013); Natalia Martín De Pozuelo Martínez (nru 2532/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2533/2013); Fiet Sylwester (nru 2534/2013); José Antonio Torres Espino (nru 2535/2013); Thomas Nielsen (nru 2536/2013); Carlos Geppi (nru 2537/2013); Josef Ruckgaber (nru 2538/2013); Iker Aramendia Landa (nru 2539/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2540/2013); Alberto Ruiz González (nru 2541/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2542/2013); Safia Deriche (nru 2543/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2544/2013); John Hildebrand (nru 2545/2013); Audronė Barkauskienė (nru 2546/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2547/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2548/2013); Gerd Litzenburger (nru 2549/2013); Alberto Ruiz i González (nru 2550/2013); José Amorim de Sousa (nru 2551/2013); Barbro Grebacken (nru 2552/2013); Tuija Hanhisalo (nru 2553/2013); Albin Iñaki Díaz (nru 2554/2013); Natalja Igumnova (nru 2555/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2556/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2557/2013); José Manuel Martín Álvarez (nru 2558/2013); Beata Loskot (nru 2559/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2560/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2561/2013); Carlos Benlloch Juan (nru 2562/2013); José Lacalle Márquez (nru 2563/2013); Jacqueline Wilson (nru 2564/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2565/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2566/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2567/2013); Jerzy Bobrowski (nru 2568/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2569/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2570/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2571/2013); Kosta Ivanov Avgusto (nru 2572/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2573/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2574/2013); Ulrich Neef (nru 2575/2013); Sonja Scheitler (nru 2576/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2577/2013); Flavio Miccono (nru 2578/2013); Asta Ignatavičiūtė (nru 2579/2013); Tarmo Mutli (nru 2580/2013); Edouard Meyer (nru 2581/2013); Albano de Alonso Paz (nru 2582/2013); Giorgios Ioannidis (nru 2583/2013); Kai Schwarzer (nru 2584/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2585/2013); Jos Aalders (nru 2586/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2587/2013); René Schöttke (nru 2588/2013); Richard Niney (nru 2589/2013); Aseem Mehrotra (nru 2590/2013); Nawa Diakite (nru 2591/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2592/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2593/2013); Matthias Heuer (nru 2594/2013); Dimitris Bourdos (nru 2595/2013); Luis Miguel García Zurro (nru 2596/2013); BassamThat's Alkari (nru 2597/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2598/2013); Mariyus Noko Ngele (nru 2599/2013); Claus Dott (nru 2600/2013); Daphne Mears (nru 2601/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2602/2013); Ιoannis Κontos (nru 2603/2013); Eelze Hof (nru 2604/2013); Paola Verdina (nru 2605/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2606/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2607/2013); Eelze Hof (nru 2608/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2609/2013); Amparo Yoldi (nru 2610/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2611/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2612/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2613/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2614/2013); Valerie King (nru 2615/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2616/2013); John Porro (nru 2617/2013); Natacha Duvernois (nru 2618/2013); Marie Helene Henocq (nru 2619/2013); Sibylle Scheffknecht-MacDonald (nru 2620/2013); Iolanda Marques (nru 2621/2013); Renato Lelli (nru 2622/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2623/2013); Artur Knappik (nru 2624/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2625/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2626/2013); Krisztián Varga (nru 2627/2013); Yaroslav Gerbut (nru 2628/2013); Olga Kmyta (nru 2629/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2630/2013); Dominique Dubosc (nru 2631/2013); Richard Daly (nru 2632/2013); Luc Mission (SPRL Mission Bureau d'Avocats) (nru 2633/2013); Sergy Alpin (nru2634/2013); Kyriakos Nkikas (nru 2635/2013); Trine Rud Andresen (nru 2636/2013); (isem kunfidenzjali) (nru2637/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2638/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2639/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2640/2013); Detlef Zöllner (nru 2641/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2642/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2643/2013); Hieronim Tonder (nru 2644/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2645/2013); Gertrud Persson (nru2646/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2647/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2648/2013); Alexandru Firicel (nru 2649/2013); Flavio Miccono (nru 2650/2013); John McHardy (nru 2651/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2652/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2653/2013); André Prescher (nru 2654/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2655/2013); Silvio Basileo (nru 2656/2013); Denis Dugré (nru 2657/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2658/2013); Marc Aznar Martínez (nru 2659/2013).
Data: 20 ta' Diċembru 2013
José Ortega Ortega (nru 2660/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2661/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2662/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2663/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2664/2013); Ronald Horstmann (nru 2665/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2666/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2667/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2668/2013); Karl L. Meyer (nru 2669/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2670/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2671/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2672/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2673/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2674/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2675/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2676/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2677/2013); Liliane Senoyer (nru 2678/2013); Adeline Swolfs (nru 2679/2013); Ernevaza Kopačin (nru 2680/2013); Anton Venter (nru 2681/2013); Isabella Caruana (nru 2682/2013); Francesco Era (nru 2683/2013); Flavio Miccono (nru 2684/2013); Andrei Taga (nru 2685/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2686/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2687/2013); Paolo Del Bene (nru 2688/2013); Kenneth Kattenberg (nru 2689/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2690/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2691/2013); Karl Heinz Kleemann (nru 2692/2013); Christian Frener (nru 2693/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2694/2013); Annij Prisjolkova Bottiglieri (nru 2695/2013); Olga Sayago Solano (nru 2696/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2697/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2698/2013); Georgios Foutsitzis (nru 2699/2013); Carmen Pereira Pache (nru 2700/2013); Béla Géza Kerekes (nru 2701/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2702/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2703/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2704/2013); Maria de Jesus Prego Lopes Filipe (nru 2705/2013); Francesco Era (nru 2706/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2707/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2708/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2709/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2710/2013); Zhivko Zhekov (nru 2711/2013); Maria Montserrat Castrillo Mestre (nru 2712/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2713/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2714/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2715/2013); Britta Schlötcke (nru 2716/2013); Mario Lonbardozzi (nru 2717/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2718/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2719/2013).
Data: 9 ta' Jannar 2014
Lars Mikkelsen (nru 2720/2013); Bruno Kramm (nru 2721/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2722/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2723/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2724/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2725/2013); Ismael Lloréns Santamaría (nru 2726/2013); Izabela Genoveva Pulpan (nru 2727/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2728/2013); Michael McDermott (nru 2729/2013); Malcolm McCandless (nru 2730/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2731/2013); Félix García Martínez (nru 2732/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2733/2013); Estera Neagoe (nru 2734/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2735/2013); Mihaela Profir (nru 2736/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2737/2013); Stefano Casabianca (nru 2738/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2739/2013); Ivan Enchev (nru 2740/2013); Indra Dombrovska (nru 2741/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2742/2013); Antonio Francisco Sánchez-Migallón León (nru 2743/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2744/2013); Ioannis Chatzisavvas (nru 2745/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2746/2013); Matteo La Cara (nru 2747/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2748/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2749/2013); Radojka Jovičić (nru 2750/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2751/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2752/2013); Elmaati Hlibat (nru 2753/2013); Sorin Nica (nru 2754/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2755/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2756/2013); Ursula Eysel-Stange (nru 2757/2013); Janina Dębowska (nru 2758/2013); Olivier Janssens (nru 2759/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2760/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2761/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2762/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2763/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2764/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2765/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2766/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2767/2013); Paolo Pelini (nru 2768/2013); Eugen Polák (nru 2769/2013); Guiberto Claudio Boccolari (nru 2770/2013); Steve Rawlings (nru 2771/2013); Giovanni Giuliari (nru 2772/2013); Ivan Ribičić (nru 2773/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2774/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2775/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2776/2013); Flavio Miccono (nru 2777/2013); Flavio Miccono (nru 2778/2013); Flavio Miccono (nru 2779/2013); Dirk Scherer (nru 2780/2013); Dirk Scherer (nru 2781/2013); Mohamad Sahelieh (nru 2782/2013); Andre Strauß (nru 2783/2013); Robert Martínez Correcher (nru 2784/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2785/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2786/2013); Fructuoso Pontigo Concha (nru 2787/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2788/2013); Hartmut Decker (nru 2789/2013); Bent Hansen (nru 2790/2013); Małgorzata Szafran (nru 2791/2013); Khristo Spasov (nru 2792/2013); Dirk Emmermann (nru 2793/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2794/2013); (isem kunfidenzjali) (nru 2795/2013); Tilman Kluge (nru 2796/2013); Heiko Rehse (nru 2797/2013); Heiko Rehse (nru 2798/2013); Peter Trumpfheller (nru 2799/2013).
15. Ordni tal-ħidma
Il-punt li jmiss kien l-ordni tal-ħidma.
L-abbozz definittiv tal-aġenda tas-seduti plenarji tad-dati Jannar 2014 (PE 526.046/PDOJ) tqassam. Ma ġiet proposta l-ebda bidla.
L-ordni tal-ħidma b'hekk ġie ffinalizzat.
Interventi ta':
— |
Jean-Pierre Audy, li ddispjaċih li, għal darb'oħra, il-President tal-Kunsill, Herman Van Rompuy, ma rrapportax lill-Parlament, skont kif jiddisponi l-Artikolu 15 tat-Trattat, ir-riżultati tal-Kunsill Ewropew tad-19 u tal-20 ta' Diċembru 2013 (il-President għarraf li se jiddiskuti l-kwistjoni mal-Presidenti tal-gruppi politiċi); |
— |
Astrid Lulling, li tistaqsi jekk id-dikjarazzjoni tal-Kummissjoni dwar in-Nondiskriminazzjoni fil-qafas tas-Saħħa Sesswali u Riproduttiva u tad-Drittijiet assoċjati(punt 192 tal-Minuti) għandhiex tiġi rtirata mill-aġenda billi dan is-suġġett kien diġà diskuss waqt is-sessjoni preċedenti (il-President ġibdilha l-attenzjoni li kull talba għal modifika tal-aġenda għandha titressaq tal-anqas siegħa qabel il-ftuħ tas-seduta); |
— |
Nikolaos Chountis dwar ir-rwol protokollari tal-Parlament waqt iċ-ċerimonja tal-ftuħ tal-Presidenza Griega f'Ateni (il-President wieġbu li l-Parlament kien irrappreżentat mill-Viċi President Anni Podimata); |
— |
Laurence J.A.J. Stassen, li talbet li l-Parlament josserva minuta silenzju b'tifkira tal-ex Prim Ministru Iżraeljan Ariel Sharon; |
— |
Victor Boștinaru, li rrefera għall-affermazzjonijiet ta' Elmar Brok fl-istampa Ewropea dwar iċ-ċittadini Bulgari u Rumeni; |
— |
Richard Falbr, li kien kontra li tiġi osservata minuta silenzju b'tifkira ta' Ariel Sharon. |
16. L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I (dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE) Nru 510/2011 bl-għan li jiġu ddefiniti l-modalitajiet biex tintlaħaq il-mira għall-2020 li jitnaqqsu l-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda [COM(2012)0394 — C7-0185/2012 — 2012/0191(COD)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Holger Krahmer (A7-0168/2013)
Holger Krahmer ippreżenta r-rapport.
PRESIDENZA: Anni PODIMATA
Viċi President
Intervent ta': Connie Hedegaard (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Markus Pieper (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Silvia-Adriana Țicău (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Salvatore Tatarella f'isem il-Grupp PPE, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta' Silvia-Adriana Țicău, Marita Ulvskog f'isem il-Grupp S&D, Chris Davies f'isem il-Grupp ALDE, Carl Schlyter f'isem il-Grupp Verts/ALE, Mikael Gustafsson f'isem il-Grupp GUE/NGL, Richard Seeber, Matthias Groote, Dubravka Šuica, Adam Gierek, Werner Langen, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta' Carl Schlyter, Tonino Picula u Theodor Dumitru Stolojan.
Interventi ta': Connie Hedegaard u Holger Krahmer, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta' Carl Schlyter.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 5.4 tal-Minuti ta' 14.1.2014.
17. Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa(dibattitu)
Rapport dwar ir-Rapport ta' Implimentazzjoni 2013: l-iżvilupp u l-applikazzjoni tat-teknoloġija għall-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa [2013/2079(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Chris Davies (A7-0430/2013)
Chris Davies ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Connie Hedegaard (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Elisabetta Gardini f'isem il-Grupp PPE, Andrés Perelló Rodríguez f'isem il-Grupp S&D, Bart Staes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Sabine Wils f'isem il-Grupp GUE/NGL, John Stuart Agnew f'isem il-Grupp EFD, Christa Klaß, Matthias Groote, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta' Chris Davies, Romana Jordan u Judith A. Merkies.
PRESIDENZA: Alexander ALVARO
Viċi President
Interventi ta': Silvia-Adriana Țicău, Marusya Lyubcheva u María Muñiz De Urquiza.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Dubravka Šuica, Tonino Picula, Andreas Mölzer u Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz.
Interventi ta': Connie Hedegaard u Chris Davies.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 5.9 tal-Minuti ta' 14.1.2014.
18. Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi(dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-0000123/2013) imressqa minn Matthias Groote, f'isem il-Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza tal-Ikel, lill-Kummissjoni: Il-ġlieda kontra l-kriminalità fil-qasam tal-organiżmi selvaġġi (2013/2747(RSP)) (B7-0529/2013);
Gerben-Jan Gerbrandy (flok l-awtur) daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.
Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.
Interventi ta': Romana Jordan f'isem il-Grupp PPE, Pavel Poc f'isem il-Grupp S&D, Gerben-Jan Gerbrandy f'isem il-Grupp ALDE, Sandrine Bélier f'isem il-Grupp Verts/ALE, Julie Girling f'isem il-Grupp ECR, João Ferreira f'isem il-Grupp GUE/NGL, Giancarlo Scottà f'isem il-Grupp EFD, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Andrea Zanoni, Andreas Mölzer Membru mhux affiljat, Jolanta Emilia Hibner, Marita Ulvskog, Andrea Zanoni, James Nicholson, Phil Bennion u Struan Stevenson.
Intervent skont il-proċedura “catch the eye” ta': Tonino Picula.
Intervent ta': Janez Potočnik.
Mozzjoni għal riżoluzzjoni ppreżentata fi tmiem id-dibattitu, skont l-Artikolu 115(5) tar-Regoli ta' Proċedura.
— |
Romana Jordan f'isem il-Grupp PPE, Pavel Poc f'isem il-Grupp S&D, Gerben-Jan Gerbrandy f'isem il-Grupp ALDE, Sandrine Bélier f'isem il-Grupp Verts/ALE, Anna Rosbach f'isem il-Grupp ECR, u Kartika Tamara Liotard f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi (2013/2747(RSP)) (B7-0013/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.15 tal-Minuti ta' 15.1.2014
19. Interventi ta' minuta dwar kwistjonijiet ta' importanza politika
Il-Membri li ġejjin, li xtaqu jiġbdu l-attenzjoni tal-Parlament għal kwistjonijiet ta' importanza politika, tkellmu għal minuta skont l-Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura:
Iuliu Winkler, Vasilica Viorica Dăncilă, Pat the Cope Gallagher, Nikos Chrysogelos, Martina Anderson, Jacek Włosowicz, Martin Ehrenhauser, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ioan Enciu, Izaskun Bilbao Barandica, Mark Demesmaeker, Kyriacos Triantaphyllides, Graham Watson, Davor Ivo Stier, Marusya Lyubcheva, Angelika Werthmann, Willy Meyer, Andrzej Grzyb, María Muñiz De Urquiza, Charalampos Angourakis, László Tőkés u George Sabin Cutaș.
PRESIDENZA: Edward McMILLAN-SCOTT
Viċi President
Interventi ta':: Romana Jordan, Sandra Petrović Jakovina u Alexander Mirsky.
20. Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar l-ispeċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda [2013/2094(INI)] — Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Hermann Winkler (A7-0462/2013)
Hermann Winkler għamel il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Andrej Plenković, Vasilica Viorica Dăncilă, Izaskun Bilbao Barandica, Nikos Chrysogelos, Ruža Tomašić, Petru Constantin Luhan, Davor Ivo Stier, Silvia-Adriana Țicău, Miroslav Mikolášik, María Irigoyen Pérez, Ivana Maletić u Seán Kelly.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.2 tal-Minuti ta' 14.1.2014
21. Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar il-Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020 — Kura tas-saħħa innovattiva għas-seklu 21 [2013/2061(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Pilar Ayuso (A7-0443/2013)
Pilar Ayuso għamlet il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Petru Constantin Luhan, Biljana Borzan, Izaskun Bilbao Barandica, Ruža Tomašić, Nikola Vuljanić, Davor Ivo Stier, Silvia-Adriana Țicău, Diane Dodds, Ivana Maletić, María Irigoyen Pérez u Seán Kelly.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.10 tal-Minuti ta' 14.1.2014
22. Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha [2013/2091(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Esther de Lange (A7-0434/2013)
Esther de Lange għamlet il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Sari Essayah, Tonino Picula, Ruža Tomašić, Seán Kelly u Olga Sehnalová.
PRESIDENZA: Gianni PITTELLA
Viċi President
Interventi ta': João Ferreira, Krisztina Morvai, Sandra Petrović Jakovina u Biljana Borzan.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.11 tal-Minuti ta' 14.1.2014
23. Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar l-ispezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol fl-Ewropa [2013/2112(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Jutta Steinruck (A7-0458/2013)
Jutta Steinruck għamlet il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Evelyn Regner, Karima Delli, Claudio Morganti, Krisztina Morvai, Ivana Maletić, Tonino Picula, Malika Benarab-Attou, Ruža Tomašić, Sari Essayah, Vilija Blinkevičiūtė, Sandra Petrović Jakovina u Marino Baldini.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.12 tal-Minuti ta' 14.1.2014
24. Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji [2013/2127(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Phil Bennion (A7-0465/2013)
Phil Bennion għamel il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Sari Essayah, Evelyn Regner, Ruža Tomašić, Vilija Blinkevičiūtė u Krisztina Morvai.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.13 tal-Minuti ta' 14.1.2014
25. Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom(preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar il-protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-ħaddiema li jaħdmu għal rashom [2013/2111(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Vilija Blinkevičiūtė (A7-0459/2013)
Vilija Blinkevičiūtė għamlet il-preżentazzjoni.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Tonino Picula, Ruža Tomašić, Inês Cristina Zuber, Krisztina Morvai, Csaba Sógor, Sari Essayah u Marino Baldini.
Intervent ta': Janez Potočnik (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 5.14 tal-Minuti ta' 14.1.2014
26. L-aġenda tas-seduta li jmiss
L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument “Aġenda” PE 526.046/OJMA).
27. Għeluq tas-seduta
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 22.40.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Alejo Vidal-Quadras
Viċi President
TAT-13 ta' Jannar 2014
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Agnew, Albrecht, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Andrieu, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arlacchi, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badía i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Baldini, Balz, Balzani, Bartolozzi, Bastos, Batten, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berlato, Bertot, Besset, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Bokros, Bonanini, Bonsignore, Borghezio, Borissov, Borys, Borzan, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bradbourn, Bratkowski, Breyer, Březina, Brok, Brons, Bullmann, Bušić, Buzek, Cabrnoch, Cadec, van de Camp, Campbell Bannerman, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Cornelissen, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, (The Earl of) Dartmouth, Daul, David, Davies, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, De Martini, Demesmaeker, De Mita, de Sarnez, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, El Khadraoui, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, de Grandes Pascual, Gräßle, Grèze, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Häfner, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Helmer, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, Iotova, Iovine, Irazabalbeitia Fernández, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, Jordan, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kamall, Kamiński, van der Kammen, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Kohlíček, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lange, de Lange, Langen, Larsen-Jensen, La Via, Le Grip, Legutko, Lehne, Leinen, Le Pen Marine, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, McClarkin, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Maletić, Malinov, Manders, Maňka, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin David, Martin Hans-Peter, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastella, Matera, Mathieu Houillon, Matias, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Mészáros, Metsola, Meyer, Michels, Mikolášik, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mizzi, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Muscardini, Mynář, Nattrass, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Nicholson, Nicolai, Niebler, Nilsson, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panayotova, Panzeri, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perelló Rodríguez, Peterle, Petrović Jakovina, Picula, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pitsillides, Pittella, Plenković, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz Martin, Schulz Werner, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Siekierski, Silaghi, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stier, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Stoyanov, Strejček, Sturdy, Šuica, Surján, Svensson, Swinburne, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor Keith, Taylor Rebecca, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Torvalds, Toussas, Trautmann, Trematerra, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vajgl, Vălean, Valjalo, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, de Villiers, Vlasto, Voss, Vuljanić, Wałęsa, Watson, Weber Henri, Weber Manfred, Weber Renate, Weidenholzer, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Włosowicz, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Zala, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zamfirescu, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver
23.12.2014 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
C 464/21 |
TAL-14 ta' Jannar 2014
MINUTI TAS-SEDUTA TAL-14 TA' JANNAR 2014
(2014/C 464/02)
Werrej
1. |
Ftuħ tas-seduta | 26 |
2. |
Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa) | 26 |
3. |
Bilanċ tal-Presidenza Litwana (dibattitu) | 27 |
4. |
Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I (dibattitu) | 28 |
5. |
Ħin tal-votazzjonijiet | 28 |
5.1. |
Talba għall-ħarsien tal-immunità parlamentari ta' Lara Comi (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 29 |
5.2. |
Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 29 |
5.3. |
Regoli dwar il-votazzjoni u l-kontenut ta' rapporti fil-proċedura ta' approvazzjoni (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 29 |
5.4. |
L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I (votazzjoni) | 30 |
5.5. |
Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I (votazzjoni) | 30 |
5.6. |
Il-kwoti tat-tariffa Komunitarja għal-laħam taċ-ċanga ta' kwalità għolja u għal-laħam tal-majjal, il-laħam tat-tjur, il-qamħ u l-maħlut, u tipi ta' nuħħala, il-frak iebes u fdalijiet oħra ***I (votazzjoni) | 30 |
5.7. |
Importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa u prodotti agrikoli oħra mit-Turkija ***I (votazzjoni) | 31 |
5.8. |
L-indikazzjonijiet ġeografiċi tal-prodotti tal-inbid aromatizzat ***I (votazzjoni) | 31 |
5.9. |
Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa (votazzjoni) | 31 |
5.10. |
Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020 (votazzjoni) | 32 |
5.11. |
Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha (votazzjoni) | 32 |
5.12. |
Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol (votazzjoni) | 32 |
5.13. |
Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji (votazzjoni) | 32 |
5.14. |
Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom (votazzjoni) | 33 |
5.15. |
Il-perjodu l-ġdid ta' Programmazzjoni tal-Politika ta' Koeżjoni (votazzjoni) | 33 |
5.16. |
L-Iskart tal-Plastik fl-Ambjent (votazzjoni) | 33 |
5.17. |
Il-marka ta' kwalità reġjonali (votazzjoni) | 33 |
6. |
Spjegazzjonijiet tal-vot | 34 |
7. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot | 35 |
8. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti | 35 |
9. |
L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I — L-akkwist pubbliku ***I — L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I (dibattitu) | 35 |
10. |
L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I (dibattitu) | 36 |
11. |
Corrigendum (Artikolu 216 tar-Regoli ta' Proċedura) | 37 |
12. |
L-għasel ***I (dibattitu) | 37 |
13. |
Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I (dibattitu) | 38 |
14. |
L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I (dibattitu) | 38 |
15. |
Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II (dibattitu) | 38 |
16. |
Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà (dibattitu) | 39 |
17. |
L-aġenda tas-seduta li jmiss | 40 |
18. |
Għeluq tas-seduta | 40 |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA | 41 |
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET | 43 |
1. |
Talba għall-ħarsien tal-immunità u l-privileġġi ta' Lara Comi | 43 |
2. |
Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda | 43 |
3. |
Regoli dwar il-votazzjoni u l-kontenut ta' rapporti fil-proċedura ta' approvazzjoni | 44 |
4. |
L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I | 44 |
5. |
Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I | 44 |
6. |
Il-kwoti tat-tariffa Komunitarja għal-laħam taċ-ċanga ta' kwalità għolja u għal-laħam tal-majjal, il-laħam tat-tjur, il-qamħ u l-maħlut, u tipi ta' nuħħala, il-frak iebes u fdalijiet oħra ***I | 44 |
7. |
Importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa u prodotti agrikoli oħra mit-Turkija ***I | 45 |
8. |
L-indikazzjonijiet ġeografiċi tal-prodotti tal-inbid aromatizzat ***I | 45 |
9. |
Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa | 45 |
10. |
Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020 | 47 |
11. |
Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha | 48 |
12. |
Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol | 49 |
13. |
Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji | 51 |
14. |
Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom | 51 |
15. |
Il-perjodu l-ġdid ta' Programmazzjoni tal-Politika ta' Koeżjoni | 53 |
16. |
L-Iskart tal-Plastik fl-Ambjent | 53 |
17. |
Il-marka ta' kwalità reġjonali | 56 |
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET | 57 |
1. |
A7-0462/2013 — Hermann Winkler — Votazzjoni unika | 57 |
2. |
A7-0168/2013 — Holger Krahmer — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 58 |
3. |
A7-0214/2012 — Robert Rochefort — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 60 |
4. |
A7-0212/2012 — Vital Moreira — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 61 |
5. |
A7-0209/2012 — Vital Moreira — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 63 |
6. |
A7-0158/2012 — Paolo Bartolozzi — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 64 |
7. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 1 | 66 |
8. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 2 | 67 |
9. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 3 | 69 |
10. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 3/1 | 71 |
11. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 3/2 | 72 |
12. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 12/2 | 74 |
13. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 6 D | 76 |
14. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 14/2 | 77 |
15. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 7 | 79 |
16. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 20/3 | 81 |
17. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — § 21 | 82 |
18. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 9 D | 84 |
19. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 10 D | 85 |
20. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 11 D | 87 |
21. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 12 | 88 |
22. |
A7-0430/2013 — Chris Davies — Riżoluzzjoni | 90 |
23. |
A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/1 | 91 |
24. |
A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/2 | 93 |
25. |
A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/3 | 95 |
26. |
A7-0434/2013 — Esther de Lange — Riżoluzzjoni | 96 |
27. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 19/1 | 98 |
28. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 19/2 | 99 |
29. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 24/2 | 101 |
30. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/1 | 102 |
31. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/2 | 104 |
32. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/3 | 105 |
33. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 55/1 | 107 |
34. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 55/2 | 108 |
35. |
A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — Riżoluzzjoni | 110 |
36. |
A7-0465/2013 — Phil Bennion — § 10 | 111 |
37. |
A7-0465/2013 — Phil Bennion — Premessa 14 | 113 |
38. |
A7-0465/2013 — Phil Bennion — Riżoluzzjoni | 114 |
39. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 2/1 | 116 |
40. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 2/2 | 117 |
41. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 20 | 119 |
42. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 24/1 | 121 |
43. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 24/2 | 122 |
44. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 28 | 124 |
45. |
A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — Riżoluzzjoni | 125 |
46. |
A7-0456/2013 — Eric Andrieu — Riżoluzzjoni | 127 |
Minuti tas-seduta TAL-14 ta' Jannar 2014
PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President
1. Ftuħ tas-seduta
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.05.
2. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt(tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Il-Membri jew il-gruppi politiċi li ġejjin talbu li jiġi organizzat dibattitu ta' dan it-tip, skont l-Artikolu 122 tar-Regoli ta' Proċedura, dwar il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni li ġejjin:
I. |
Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos (2014/2515(RSP))
|
II. |
L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx (2014/2516(RSP))
|
III. |
Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI (2014/2517(RSP))
|
Il-ħin għad-diskorsi se jiġi allokat skont l-Artikolu 149 tar-Regoli tal-Proċedura.
3. Bilanċ tal-Presidenza Litwana(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Bilanċ tal-Presidenza Litwana (2013/2630(RSP))
Dalia Grybauskaitė (President fil-kariga tal-Kunsill) u José Manuel Barroso (President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Raffaele Baldassarre f'isem il-Grupp PPE, Hannes Swoboda f'isem il-Grupp S&D, Adina-Ioana Vălean f'isem il-Grupp ALDE, Philippe Lamberts f'isem il-Grupp Verts/ALE, Valdemar Tomaševski f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Martina Anderson f'isem il-Grupp GUE/NGL, u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFD.
PRESIDENZA: Gianni PITTELLA
Viċi President
Interventi ta': Ewald Stadler Membru mhux affiljat, Dubravka Šuica, Vilija Blinkevičiūtė, Anneli Jäätteenmäki, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Paul Murphy, Andrew Henry William Brons, Tunne Kelam, Libor Rouček, Graham Watson, Danuta Maria Hübner, Linda McAvan, Olle Schmidt, Marian-Jean Marinescu, Pervenche Berès, Kristiina Ojuland, Laima Liucija Andrikienė u Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Mairead McGuinness, Edit Herczog, Czesław Adam Siekierski, Csaba Sándor Tabajdi, Andrej Plenković, Oleg Valjalo, Miloslav Ransdorf, Davor Ivo Stier, Tonino Picula, Danuta Jazłowiecka, Olga Sehnalová, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Monika Flašíková Beňová u Marino Baldini.
Interventi ta': Maroš Šefčovič (Viċi President tal-Kummissjoni) u Dalia Grybauskaitė.
Id-dibattitu ngħalaq.
4. Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I (dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar programm tal-konsumaturi 2014-2020 [COM(2011)0707 — C7-0397/2011 — 2011/0340(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Robert Rochefort (A7-0214/2012)
Robert Rochefort ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Neven Mimica (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': José Manuel Fernandes (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG), Cecilia Wikström (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat JURI), Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE, María Irigoyen Pérez f'isem il-Grupp S&D, Angelika Werthmann f'isem il-Grupp ALDE, Malcolm Harbour f'isem il-Grupp ECR, Kyriacos Triantaphyllides f'isem il-Grupp GUE/NGL, Claudio Morganti f'isem il-Grupp EFD, Franz Obermayr Membru mhux affiljat, Regina Bastos, Evelyne Gebhardt, Adam Bielan, Jaroslav Paška, Ildikó Gáll-Pelcz, Sergio Gaetano Cofferati, Horst Schnellhardt, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Franz Obermayr, Olga Sehnalová, Zofija Mazej Kukovič u Patrizia Toia.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Petru Constantin Luhan, Marc Tarabella, Amelia Andersdotter, Ruža Tomašić, Nikola Vuljanić u Andrew Henry William Brons.
Interventi ta': Neven Mimica u Robert Rochefort.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 5.5 tal-Minuti ta' 14.1.2014.
PRESIDENZA: Edward McMILLAN-SCOTT
Viċi President
5. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
Intervent ta': Sergio Paolo Francesco Silvestris dwar il-każ taż-żewġ suldati armati b'azzarini tal-flotta militari Taljana, Massimiliano Latorre u Salvatore Girone, li attwalment jinsabu miżmuma fl-Indja (il-President wieġeb li l-kwistjoni se tkun eżaminata mill-awtoritajiet kompetenti).
5.1. Talba għall-ħarsien tal-immunità parlamentari ta' Lara Comi(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar it-talba għall-ħarsien tal-immunità u l-privileġġi ta' Lara Comi [2013/2190(IMM)] — Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Eva Lichtenberger (A7-0469/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 1)
PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0001)
5.2. Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar l-ispeċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda [2013/2094(INI)] — Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Hermann Winkler (A7-0462/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 2)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0002)
5.3. Regoli dwar il-votazzjoni u l-kontenut ta' rapporti fil-proċedura ta' approvazzjoni(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar l-emenda għall-Artikolu 81 tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar il-proċedura ta' approvazzjoni [2012/2124(REG)] — Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Rafał Trzaskowski (A7-0412/2013)
(Maġġoranza kwalifikata meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 3)
PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0003)
5.4. L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE) Nru 510/2011 bl-għan li jiġu ddefiniti l-modalitajiet biex tintlaħaq il-mira għall-2020 li jitnaqqsu l-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda [COM(2012)0394 — C7-0185/2012 — 2012/0191(COD)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Holger Krahmer (A7-0168/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 4)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0004)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0004)
5.5. Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar programm tal-konsumaturi 2014-2020 [COM(2011)0707 — C7-0397/2011 — 2011/0340(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Robert Rochefort (A7-0214/2012)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 5)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0005)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0005)
5.6. Il-kwoti tat-tariffa Komunitarja għal-laħam taċ-ċanga ta' kwalità għolja u għal-laħam tal-majjal, il-laħam tat-tjur, il-qamħ u l-maħlut, u tipi ta' nuħħala, il-frak iebes u fdalijiet oħra ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u l-Kunsill li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 774/94 li jiftaħ u jipprovdi l-amministrazzjoni ta' ċerti kwoti tat-tariffa Komunitarja għal-laħam taċ-ċanga ta' kwalità għolja u għal-laħam tal-majjal, il-laħam tat-tjur, il-qamħ u l-maħlut, u tipi ta' nuħħala, il-frak iebes u fdalijiet oħra [COM(2011)0906 — C7-0524/2011 — 2011/0445(COD)] — Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Vital Moreira (A7-0212/2012)
Il-votazzjoni dwar l-abbozz ta' riżoluzzjoni leġiżlattiva ġiet irriferuta fit-12 ta' Settembru 2012(punt 7.2 tal-Minuti ta' 12.9.2012).
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 6)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0006)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0006)
5.7. Importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa u prodotti agrikoli oħra mit-Turkija ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolamenti tal-Kunsill (KE) Nru 2008/97, (KE) Nru 779/98 u (KE) Nru 1506/98 fil-qasam ta' importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa u prodotti agrikoli oħra mit-Turkija fir-rigward tas-setgħat ta' delegazzjoni u implimentazzjoni li se jingħataw lill-Kummissjoni [COM(2011)0918 — C7-0005/2012 — 2011/0453(COD)] — Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Vital Moreira (A7-0209/2012)
Il-votazzjoni dwar l-abbozz ta' riżoluzzjoni leġiżlattiva ġiet irriferuta fit-12 ta' Settembru 2012(punt 7.3 tal-Minuti ta' 12.9.2012).
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 7)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0007)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0007)
5.8. L-indikazzjonijiet ġeografiċi tal-prodotti tal-inbid aromatizzat ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar id-definizzjoni, id-deskrizzjoni, il-preżentazzjoni, it-tikkettar u l-protezzjoni tal-indikazzjonijiet ġeografiċi tal-prodotti tal-inbid aromatizzat [COM(2011)0530 — C7-0234/2011 — 2011/0231(COD)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Paolo Bartolozzi (A7-0158/2012)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 8)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0008)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0008)
Interventi
Paolo Bartolozzi (rapporteur), qabel il-votazzjoni.
5.9. Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa(votazzjoni)
Rapport dwar ir-Rapport ta' Implimentazzjoni 2013: l-iżvilupp u l-applikazzjoni tat-teknoloġija għall-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa [2013/2079(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Chris Davies (A7-0430/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 9)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0009)
5.10. Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020(votazzjoni)
Rapport dwar il-Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020 — Kura tas-saħħa innovattiva għas-seklu 21 [2013/2061(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Pilar Ayuso (A7-0443/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 10)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0010)
5.11. Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha(votazzjoni)
Rapport dwar il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha [2013/2091(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Esther de Lange (A7-0434/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 11)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0011)
5.12. Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol(votazzjoni)
Rapport dwar l-ispezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol fl-Ewropa [2013/2112(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Jutta Steinruck (A7-0458/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 12)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0012)
5.13. Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji(votazzjoni)
Rapport dwar il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji [2013/2127(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Phil Bennion (A7-0465/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 13)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0013)
5.14. Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom(votazzjoni)
Rapport dwar il-protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-ħaddiema li jaħdmu għal rashom [2013/2111(INI)] — Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Vilija Blinkevičiūtė (A7-0459/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 14)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0014)
5.15. Il-perjodu l-ġdid ta' Programmazzjoni tal-Politika ta' Koeżjoni(votazzjoni)
Rapport dwar l-istat ta' tħejjija tal-Istati Membri tal-UE għal bidu effikaċi u f'waqtu tal-perjodu l-ġdid ta' Programmazzjoni tal-Politika ta' Koeżjoni [2013/2095(INI)] — Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Derek Vaughan (A7-0007/2014)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 15)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0015)
5.16. L-Iskart tal-Plastik fl-Ambjent(votazzjoni)
Rapport dwar Strateġija Ewropea dwar l-Iskart tal-Plastik fl-Ambjent [2013/2113(INI)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Vittorio Prodi (A7-0453/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 16)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0016)
Interventi
Vittorio Prodi (rapporteur), wara l-votazzjoni.
5.17. Il-marka ta' kwalità reġjonali(votazzjoni)
Rapport dwar il-marka ta' kwalità reġjonali: lejn l-aħjar prassi fl-ekonomiji rurali [2013/2098(INI)] — Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali. Rapporteur: Eric Andrieu (A7-0456/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 17)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0017).
6. Spjegazzjonijiet tal-vot
Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
Rapport Hermann Winkler — A7-0462/2013
Rosa Estaràs Ferragut, Oleg Valjalo, Adam Bielan, Roberta Angelilli, Peter Jahr, Giommaria Uggias, Diane Dodds, Daniel Hannan u Seán Kelly
Rapport Holger Krahmer — A7-0168/2013
Francesco De Angelis, Peter Jahr, Andrej Plenković u Seán Kelly
Rapport Robert Rochefort — A7-0214/2012
Biljana Borzan, Oleg Valjalo, Anna Maria Corazza Bildt, Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Davor Ivo Stier, Erminia Mazzoni, Andrej Plenković u Daniel Hannan
Rapport Chris Davies — A7-0430/2013
Vicky Ford, Peter Jahr, Andrej Plenković, Daniel Hannan u Linda McAvan
Rapport Pilar Ayuso — A7-0443/2013
Martina Anderson, Roberta Angelilli, Miroslav Mikolášik, Andrej Plenković, Seán Kelly u Joseph Cuschieri
Rapport Esther de Lange — A7-0434/2013
Horst Schnellhardt, Anna Maria Corazza Bildt, Sandra Petrović Jakovina, Krisztina Morvai, Martina Anderson, Dubravka Šuica, Peter Jahr, Petri Sarvamaa, Marino Baldini, Roberta Angelilli, Hannu Takkula, Diane Dodds, Seán Kelly u Vicky Ford
Rapport Jutta Steinruck — A7-0458/2013
Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Sandra Petrović Jakovina, Danuta Jazłowiecka, Oleg Valjalo, Dubravka Šuica, Charles Tannock, Zdravka Bušić u Andrej Plenković
Rapport Phil Bennion — A7-0465/2013
Krisztina Morvai, Oleg Valjalo, Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Marino Baldini, Erminia Mazzoni, Charles Tannock, Danuta Jazłowiecka u Andrej Plenković
Rapport Vilija Blinkevičiūtė — A7-0459/2013
Biljana Borzan, Danuta Jazłowiecka, Joseph Cuschieri, Oleg Valjalo, Nikola Vuljanić, Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Davor Ivo Stier u Paul Murphy.
7. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 14.15 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Alejo VIDAL-QUADRAS
Viċi President
8. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Roberta Angelilli avżat li hija kienet preżenti, iżda isimha ma kienx imniżżel fir-reġistru tal-attendenza.
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
9. L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I — L-akkwist pubbliku ***I — L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I(dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni [COM(2011)0897 — C7-0004/2012- 2011/0437(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Philippe Juvin (A7-0030/2013)
Rapport dwar il-proposta għal Direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-akkwist pubbliku [COM(2011)0896 — C7-0006/2012- 2011/0438(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Marc Tarabella (A7-0007/2013)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta [COM(2011)0895 — C7-0007/2012- 2011/0439(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Marc Tarabella (A7-0034/2013)
Róża Gräfin von Thun und Hohenstein (flok ir-rapporteur) u Marc Tarabella (rapporteur) ippreżentaw ir-rapporti.
Intervent ta': Michel Barnier (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Bernd Lange (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat INTA), Birgit Sippel (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Jürgen Creutzmann (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Paul Murphy (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Åsa Westlund (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Werner Langen (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), András Gyürk (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Zigmantas Balčytis (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Eva Lichtenberger (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Sabine Wils (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Ovidiu Ioan Silaghi (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat REGI), Heide Rühle (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat REGI), Raffaele Baldassarre (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat JURI), Giuseppe Gargani (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat JURI), Frank Engel f'isem il-Grupp PPE, Pier Antonio Panzeri f'isem il-Grupp S&D, Jürgen Creutzmann f'isem il-Grupp ALDE, Claude Turmes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Malcolm Harbour f'isem il-Grupp ECR, Mikael Gustafsson f'isem il-Grupp GUE/NGL, Matteo Salvini f'isem il-Grupp EFD, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Marc Tarabella, Patricia van der Kammen Membru mhux affiljata, Andreas Schwab, Evelyne Gebhardt, Anneli Jäätteenmäki, Jill Evans, Adam Bielan, Claudio Morganti, Franz Obermayr, Anna Maria Corazza Bildt, Sergio Gaetano Cofferati, Adina-Ioana Vălean, Ruža Tomašić, Gerard Batten u Bruno Gollnisch.
PRESIDENZA: Isabelle DURANT
Viċi President
Interventi ta': Ildikó Gáll-Pelcz, Bernadette Vergnaud, Nils Torvalds, Oldřich Vlasák, Francisco Sosa Wagner, Regina Bastos, António Fernando Correia de Campos, Izaskun Bilbao Barandica, Janusz Wojciechowski, Diane Dodds, Sari Essayah, Catherine Stihler, Zofija Mazej Kukovič, Josef Weidenholzer, Seán Kelly, Christel Schaldemose, Andrej Plenković, Françoise Castex, Herbert Dorfmann, Edite Estrela, Sabine Verheyen, Barbara Weiler u Mitro Repo.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Alajos Mészáros, Phil Prendergast, João Ferreira, Krisztina Morvai, Iosif Matula, Sandra Petrović Jakovina, Petru Constantin Luhan, Janusz Władysław Zemke, Miroslav Mikolášik, Silvia Costa, Cristina Gutiérrez-Cortines u Monika Flašíková Beňová.
Interventi ta': Michel Barnier, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein u Marc Tarabella.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.8, tal-Minuti ta' 15.1.2014, punt 10.9 tal-Minuti ta' 15.1.2014 u punt 10.10 tal-Minuti ta' 15.1.2014.
10. L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I(dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-aċċess ta' prodotti u servizzi ta' pajjiżi terzi għas-suq intern tal-akkwist pubbliku tal-Unjoni u l-proċeduri li jappoġġjaw in-negozjati marbuta mal-aċċess tal-prodotti u s-servizzi tal-Unjoni għas-swieq tal-akkwist pubbliku ta' pajjiżi terzi [COM(2012)0124 — C7-0084/2012 — 2012/0060(COD)] — Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Daniel Caspary (A7-0454/2013)
Daniel Caspary ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Karel De Gucht (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Judith Sargentini (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat DEVE), Tamás Deutsch (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Frank Engel (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Raffaele Baldassarre (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat JURI), Paweł Zalewski f'isem il-Grupp PPE, Bernd Lange f'isem il-Grupp S&D, Metin Kazak f'isem il-Grupp ALDE, Yannick Jadot f'isem il-Grupp Verts/ALE, Emma McClarkin f'isem il-Grupp ECR, Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Claudio Morganti f'isem il-Grupp EFD, Christofer Fjellner, Vital Moreira u Marietje Schaake.
PRESIDENZA: Roberta ANGELILLI
Viċi President
Interventi ta': Ria Oomen-Ruijten, Barbara Weiler, Nora Berra, David Martin u Laima Liucija Andrikienė.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Erik Bánki, George Sabin Cutaș u Andrew Henry William Brons.
Interventi ta': Karel De Gucht u Daniel Caspary.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.11 tal-Minuti ta' 15.1.2014
11. Corrigendum(Artikolu 216 tar-Regoli ta' Proċedura)
Il-Corrigendum P7_TA(2010)0431(COR02) tħabbar fil-plenarja tal-ġurnata ta' qabel (punt 8 tal-Minuti ta' 13.1.2014).
Billi ma kien hemm l-ebda tressiq għal votazzjoni minn grupp politiku jew grupp ta' mill-inqas erbgħin Membru (l-Artikolu 216(4) tar-Regoli ta' Proċedura), dan il-corrigendum tqies bħala approvat.
12. L-għasel ***I(dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li temenda d-Direttiva tal-Kunsill 2001/110/KE li tirrigwarda l-għasel [COM(2012)0530 — C7-0304/2012- 2012/0260(COD)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Julie Girling (A7-0440/2013)
Julie Girling ippreżentat ir-rapport.
Intervent ta': Tonio Borg (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Alojz Peterle f'isem il-Grupp PPE, Csaba Sándor Tabajdi f'isem il-Grupp S&D, Britta Reimers f'isem il-Grupp ALDE, li wieġbet ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Hans-Peter Martin, Bart Staes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Janusz Wojciechowski f'isem il-Grupp ECR, João Ferreira f'isem il-Grupp GUE/NGL, Hans-Peter Martin Membru mhux affiljat, Renate Sommer, Kriton Arsenis, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Renate Sommer, Chris Davies, James Nicholson, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Alojz Peterle, Dimitar Stoyanov, Sophie Auconie, Spyros Danellis, Jolanta Emilia Hibner, Vasilica Viorica Dăncilă, li wieġbet ukoll żewġ mistoqsijiet “karta blu” ta' Dimitar Stoyanov u Kriton Arsenis, Christa Klaß, Tonino Picula, Françoise Grossetête, Horst Schnellhardt u Erik Bánki.
PRESIDENZA: Othmar KARAS
Viċi President
Interventi ta': Astrid Lulling u Béla Glattfelder.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Gabriel Mato Adrover, Izaskun Bilbao Barandica, Alajos Mészáros, Zbigniew Ziobro, Franz Obermayr u Pilar Ayuso.
Interventi ta': Tonio Borg u Julie Girling.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.12 tal-Minuti ta' 15.1.2014
13. Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I(dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-programm Hercule III għall-promozzjoni tal-attivitajiet fil-qasam tal-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea [COM(2011)0914 — C7-0513/2011 — 2011/0454(COD)] — Kumitat għall-Kontroll tal-Baġit. Rapporteur: Monica Luisa Macovei (A7-0385/2012)
Monica Luisa Macovei ippreżentat ir-rapport.
Intervent ta': Algirdas Šemeta (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Richard Ashworth (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG), Ingeborg Gräßle f'isem il-Grupp PPE, Jens Geier f'isem il-Grupp S&D, Jan Mulder f'isem il-Grupp ALDE, Bart Staes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, Nikola Vuljanić f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bogusław Liberadzki, Marta Andreasen, Zbigniew Ziobro, Inés Ayala Sender, Ruža Tomašić, Zigmantas Balčytis u Vojtěch Mynář.
Interventi ta': Algirdas Šemeta u Monica Luisa Macovei.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.13 tal-Minuti ta' 15.1.2014
14. L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I(dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 638/2004 fuq l-istatistiċi Komunitarji rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri rigward l-għoti ta' setgħat iddelegati u implimentattivi lill-Kummissjoni għall-adozzjoni ta' ċerti miżuri, il-komunikazzjoni ta' informazzjoni mill-amministrazzjoni tad-dwana, l-iskambju ta' dejta kunfidenzjali bejn l-Istati Membri, kif ukoll id-definizzjoni tal-valur statistiku [COM(2013)0578 — C7-0242/2013- 2013/0278(COD)] — Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Hans-Peter Martin (A7-0457/2013)
Hans-Peter Martin ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Algirdas Šemeta (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Alfredo Pallone f'isem il-Grupp PPE, Liem Hoang Ngoc f'isem il-Grupp S&D, u Olle Schmidt f'isem il-Grupp ALDE.
Interventi ta': Algirdas Šemeta u Hans-Peter Martin.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.14 tal-Minuti ta' 15.1.2014
15. Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II(dibattitu)
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari dwar il-pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni tar-Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar takografi fit-trasport bit-triq, li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KEE) Nru 3821/85 dwar apparat ta' reġistrazzjoni għat-trasport bit-triq u li jemenda r-Regolament (KE) Nru 561/2006 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-armonizzazzjoni ta' ċerta leġiżlazzjoni soċjali li għandha x'taqsam mat-trasport bit-triq [11532/4/2013 — C7-0410/2013- 2011/0196(COD)] — Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: Silvia-Adriana Țicău (A7-0471/2013)
Silvia-Adriana Țicău ippreżentat ir-rakkomandazzjoni għat-tieni qari.
Intervent ta': Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni).
PRESIDENZA: Isabelle DURANT
Viċi President
Interventi ta': Jim Higgins f'isem il-Grupp PPE, Saïd El Khadraoui f'isem il-Grupp S&D, Gesine Meissner f'isem il-Grupp ALDE, Eva Lichtenberger f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jacky Hénin f'isem il-Grupp GUE/NGL, Patricia van der Kammen Membru mhux affiljata, Dieter-Lebrecht Koch, Inés Ayala Sender, Diane Dodds, Markus Ferber u Ismail Ertug.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Zbigniew Zaleski u Janusz Władysław Zemke.
Interventi ta': Siim Kallas u Silvia-Adriana Țicău.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.7 tal-Minuti ta' 15.1.2014
16. Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà(dibattitu)
Rapport dwar ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà [2013/2006(INI)] — Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Reinhard Bütikofer (A7-0464/2013)
Reinhard Bütikofer ippreżenta r-rapport.
Intervent ta': Antonio Tajani (Viċi President tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Niccolò Rinaldi (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat INTA), Tadeusz Cymański (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Evelyne Gebhardt (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), María Irigoyen Pérez (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat REGI), Britta Thomsen (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat FEMM), Franck Proust f'isem il-Grupp PPE, Josefa Andrés Barea f'isem il-Grupp S&D, Kent Johansson f'isem il-Grupp ALDE, Satu Hassi f'isem il-Grupp Verts/ALE, Vicky Ford f'isem il-Grupp ECR, li wieġbet ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Paul Rübig, Jacky Hénin f'isem il-Grupp GUE/NGL, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Ivo Belet, Patrizia Toia, Vladko Todorov Panayotov, Bas Eickhout, Marek Józef Gróbarczyk, Maria Da Graça Carvalho, Marita Ulvskog, Romana Jordan, Adam Gierek, Cristina Gutiérrez-Cortines, Alajos Mészáros, Zofija Mazej Kukovič, Elisabetta Gardini u Theodor Dumitru Stolojan.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Davor Ivo Stier, Silvia-Adriana Țicău, Ruža Tomašić, Zbigniew Ziobro, Seán Kelly, Elena Băsescu, Claudio Morganti, Iosif Matula, Jacek Olgierd Kurski u Paul Rübig.
Interventi ta': Antonio Tajani u Reinhard Bütikofer.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 10.16 tal-Minuti ta' 15.1.2014
17. L-aġenda tas-seduta li jmiss
L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument “Aġenda” PE 526.046/OJME).
18. Għeluq tas-seduta
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 23.00.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Miguel Angel Martínez Martínez
Viċi President
TAL-14 ta' Jannar 2014
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Agnew, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Andrieu, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badía i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Baldini, Balz, Balzani, Bánki, Barracciu, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berlato, Berman, Berra, Bertot, Besset, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Bokros, Bonanini, Bonsignore, Borghezio, Borissov, Borsellino, Borys, Borzan, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Bratkowski, Breyer, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bušić, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cramer, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, De Martini, Demesmaeker, De Mita, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Flasarová, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Frigo, Gahler, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Hellvig, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irazabalbeitia Fernández, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, de Jong, Jordan, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, van der Kammen, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Kohlíček, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Larsen-Jensen, La Via, Le Grip, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Le Pen Marine, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Maletić, Malinov, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin David, Martin Hans-Peter, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu Houillon, Matias, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Metsola, Meyer, Michel, Michels, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mizzi, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Mulder, Murphy, Muscardini, Mynář, Naranjo Escobar, Nattrass, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nilsson, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panayotova, Panzeri, Papanikolaou, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Perelló Rodríguez, Peterle, Petrović Jakovina, Picula, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pitsillides, Pittella, Plenković, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sargentini, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz Martin, Schulz Werner, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Siekierski, Silaghi, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Stassen, Šťastný, Stauner, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stier, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Šuica, Surján, Svensson, Swinburne, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor Keith, Taylor Rebecca, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Torvalds, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Trematerra, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vajgl, Vălean, Valjalo, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, de Villiers, Vlasák, Vlasto, Voss, Vuljanić, Wałęsa, Watson, Weber Henri, Weber Manfred, Weber Renate, Weidenholzer, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zamfirescu, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zéribi, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
TAL-14 ta' Jannar 2014
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
Abbrevjazzjonijiet u simboli
+ |
adottat(a) |
- |
irrifjutat(a) |
↓ |
waqa'/għet |
Ir |
irtirat(a) |
VSI (…, …, …) |
votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
VE (…, …, …) |
votazzjoni elettronika (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
Vmaq |
votazzjoni maqsuma |
Vsep |
votazzjoni separata |
em |
emenda |
EmK |
emenda ta' kompromess |
PK |
parti korrispondenti |
EmT |
emenda li tħassar |
= |
emendi identiċi |
§ |
paragrafu |
Art |
artikolu |
Pre |
premessa |
MOZ |
mozzjoni għal riżoluzzjoni |
MOZK |
mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta |
SIG |
votazzjoni sigrieta |
1. Talba għall-ħarsien tal-immunità u l-privileġġi ta' Lara Comi
Rapport: Eva Lichtenberger (A7-0469/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
|
+ |
|
2. Speċjalizzazzjoni intelliġenti: eċċellenza fin-netwerking għal Politika ta' Koeżjoni soda
Rapport: Hermann Winkler (A7-0462/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
VSI |
+ |
578, 23, 39 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
PPE: votazzjoni finali
3. Regoli dwar il-votazzjoni u l-kontenut ta' rapporti fil-proċedura ta' approvazzjoni
Rapport: Rafal Trzaskowski (A7-0412/2013) (maġġoranza kwalifikata meħtieġa)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
|
+ |
|
4. L-emissjonijiet ta' CO2 minn vetturi kummerċjali ħfief ġodda ***I
Rapport: Holger Krahmer (A7-0168/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — Blokk Nru 1 |
25 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 |
1-24 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
552, 110, 12 |
5. Programm“Konsumaturi” għall-perjodu 2014-2020 ***I
Rapport: Robert Rochefort (A7-0214/2012)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — Blokk Nru 1 |
93 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 |
1-92 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
630, 42, 12 |
6. Il-kwoti tat-tariffa Komunitarja għal-laħam taċ-ċanga ta' kwalità għolja u għal-laħam tal-majjal, il-laħam tat-tjur, il-qamħ u l-maħlut, u tipi ta' nuħħala, il-frak iebes u fdalijiet oħra ***I
Rapport: Vital Moreira (A7-0212/2012)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu |
6 |
kumitat |
|
+ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
655, 21, 8 |
Varji
Ir-rapport kien ġie riferut lura għand il-kumitat waqt is-seduta tat-12 ta' Settembru 2012 (b'konformità mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura).
L-emenda 6 tissostitwixxi l-emendi adottati waqt is-seduta tat-12 ta' Settembru 2012.
7. Importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa u prodotti agrikoli oħra mit-Turkija ***I
Rapport: Vital Moreira (A7-0209/2012)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu |
14 |
kumitat |
|
+ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
630, 37, 17 |
Varji
Ir-rapport kien ġie riferut lura għand il-kumitat waqt is-seduta tat-12 ta' Settembru 2012 (b'konformità mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura).
L-emenda 14 tissostitwixxi l-emendi adottati waqt is-seduta tat-12 ta' Settembru 2012.
8. L-indikazzjonijiet ġeografiċi tal-prodotti tal-inbid aromatizzat ***I
Rapport: Paolo Bartolozzi (A7-0158/2012)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — Blokk Nru 1 |
40 |
PPE, S&D, ALDE, ECR, GUE/NGL |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 |
1-39 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
609, 72, 4 |
9. Il-ġbir u l-ħżin tad-diossidu tal-karbonju fl-Ewropa
Rapport: Chris Davies (A7-0430/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Qabel il-§ 1 |
1 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
149, 514, 18 |
§ 1 |
2 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
84, 581, 20 |
§ 3 |
3 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
91, 572, 23 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1/VSI |
+ |
532, 143, 10 |
|||
2/VSI |
+ |
390, 280, 15 |
|||
§ 9 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 10 |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
|
§ 11 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 12 |
5 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
- |
310, 370, 11 |
|||
§ 13 |
6S |
Verts/ALE |
VSI |
- |
139, 540, 14 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
|
§ 14 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
+ |
527, 143, 20 |
|||
§ 16 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 17 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 20 |
7 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
84, 577, 26 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/VSI |
+ |
532, 132, 26 |
|||
§ 21 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
530, 130, 24 |
§ 24 |
8 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 25 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 26 |
9S |
Verts/ALE |
VSI |
- |
282, 391, 20 |
§ 27 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 28 |
10S |
Verts/ALE |
VSI |
- |
298, 370, 17 |
§ 30 |
11S |
Verts/ALE |
VSI |
- |
121, 550, 12 |
§ 33 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 34 |
12 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
270, 392, 25 |
Premessa G |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
524, 141, 25 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
Verts/ALE: emendi 1, 2, 7, 10, 12, §§ 3, 21 u votazzjoni finali
GUE/NGL: emendi 1, 3, 6, 9 u 11
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: premessa G
Verts/ALE: §§ 11, 16, 17, 27, 33
S&D: §§ 10, 12
GUE/NGL: §§ 10, 13
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ECR:
§ 12
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “iżda jissuġġerixxi … għall-emissjonijiet tas-CO2” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 14
l-1 parti |
: |
“Jinnota d-deċiżjoni … 550g CO2/kWh” |
it-2 parti |
: |
“jenfasizza li mingħajr … rendiment għall-emissjonijiet” |
Verts/ALE:
§ 9
l-1 parti |
: |
“jenfasizza li, … l-investiment tagħhom” |
it-2 parti |
: |
“jinnota li … tas-sigurtà ambjentali;” |
§ 25
l-1 parti |
: |
“Jaċċetta bis-sħiħ … tad-Direttiva tas-CCS” |
it-2 parti |
: |
“jistieden lill-Kummissjoni … Membri konċernati;” |
S&D:
§ 3
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “għandha tindirizza l-kwistjoni … u l-enerġija 2030” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 24
l-1 parti |
: |
“Jinnota t-tħassib … u huma eċċessivi” |
it-2 parti |
: |
“ifakkar, madankollu … permess tal-ħżin.” |
Verts/ALE, ECR:
§ 20
l-1 parti |
: |
“Jinsisti li … tat-taħlita tal-enerġija tal-UE” |
it-2 parti |
: |
“u li s-CCS m'għandux isir … tal-enerġija rinnovabbli” |
it-3 parti |
: |
“jitlob li l-miżuri … u l-enerġija 2030” |
10. Pjan ta' Azzjoni dwar is-Saħħa elettronika 2012-2020
Rapport: Pilar Ayuso (A7-0443/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 7 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
392, 278, 0 |
§ 8 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 12 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 18 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
352, 329, 3 |
§ 62 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
355, 328, 4 |
§ 63 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 65 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Premessa F |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Premessa Y |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
PPE: §§ 7, 18, 62, 65, premessa Y
S&D: premessa F
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
PPE:
§ 8
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “li ħafna minnhom huma nisa” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 12
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “għan-nisa, speċjalment għan-nisa anzjani” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 63
l-1 parti |
: |
“Iħeġġeġ lill-Kummissjoni … u l-mediċina” |
it-2 parti |
: |
“u, waqt l-implimentazzjoni … tal-kura tas-saħħa” |
11. Il-kriżi alimentari, il-frodi fil-katina alimentari u l-kontroll tagħha
Rapport: Esther de Lange (A7-0434/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 32 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 35 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 41 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
597, 38, 53 |
|||
2/VSI |
+ |
377, 243, 52 |
|||
3/VSI |
+ |
361, 269, 53 |
|||
§ 42 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 45 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
- |
319, 355, 2 |
|||
§ 50 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Kunsiderazzjoni 6 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Premessa L |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
- |
|
Premessa O |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Premessa AA |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
- |
323, 359, 8 |
|||
Premessa AD |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
659, 24, 8 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
PPE: votazzjoni finali
Talbiet għal votazzjoni separata
PPE: §§ 32, 35, 42, 50, kunsiderazzjoni 6, premessi L, O
S&D: premessa AA
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
GUE/NGL:
premessa AA
l-1 parti |
: |
“billi t-tikkettar tal-pajjiż … il-prezz tal-prodott tal-ikel” |
it-2 parti |
: |
“billi t-tikkettar tal-oriġini … f'iktar frodi;” |
PPE:
§ 41
l-1 parti |
: |
“Ifakkar barra minn hekk … malajr ir-rapport tagħha” ħlief għall-kelma “mandatorju” |
it-2 parti |
: |
“mandatorju” |
it-3 parti |
: |
“u tkompli bi proposti … piżijiet amministrattivi;” |
§ 45
l-1 parti |
: |
“Jinsab imħasseb … minn annimali kklonjati” |
it-2 parti |
: |
“u jistieden lill-Kummissjoni … l-ikklonjar tal-annimali” |
premessa AD
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “u ta' rkant invers huma” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
12. Spezzjonijiet effikaċi tax-xogħol bħala strateġija biex jittejbu l-kundizzjonijiet tax-xogħol
Rapport: Jutta Steinruck (A7-0458/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 8 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 19 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
614, 13, 62 |
|||
2/VSI |
+ |
365, 304, 6 |
|||
§ 24 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
+ |
365, 298, 27 |
|||
§ 28 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
- |
|
§ 33 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
616, 61, 10 |
|||
2/VSI |
+ |
389, 283, 13 |
|||
3/VSI |
+ |
539, 134, 14 |
|||
§ 44 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 55 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
384, 282, 20 |
|||
2/VSI |
- |
288, 374, 22 |
|||
Premessa E |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
586, 58, 47 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
PPE: § 55
EFD: votazzjoni finali
S&D: §§ 19, 33 u 55
Talbiet għal votazzjoni separata
ALDE: §§ 8, 28 u l-premessa E
ECR: § 44
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ALDE:
§ 55
l-1 parti |
: |
“Jistieden lill-Kummissjoni … f'dan ir-rigward;” |
it-2 parti |
: |
“ifakkar li … li timplimentahom;” |
PPE:
§ 19
l-1 parti |
: |
“Jirrimarka li … mar-regolamenti eżistenti;” |
it-2 parti |
: |
“jistieden lill-Istati Membri … tax-xogħol infushom” |
§ 24
l-1 parti |
: |
“Jirrimarka li … r-regolament nazzjonali” |
it-2 parti |
: |
“jenfasizza li, b'kompatibilità … għall-privatezza;” |
PPE, ALDE:
§ 33
l-1 parti |
: |
“Jagħraf li teżisti … mhux iddikjarati” |
it-2 parti |
: |
“jemmen li … jibqgħu essenzjali” ħlief għall-kliem “sistemi ta' responsabbiltà … filwaqt li jirrikonoxxi li” |
it-3 parti |
: |
“sistemi ta' responsabbiltà … filwaqt li jirrikonoxxi li” |
13. Il-parteċipazzjoni finanzjarja tal-impjegati fir-rikavat tal-kumpaniji
Rapport: Phil Bennion (A7-0465/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 10 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
434, 254, 3 |
Kunsiderazzjoni 14 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
571, 99, 10 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
562, 62, 60 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: kunsiderazzjoni 14 u § 10
EFD: votazzjoni finali
14. Protezzjoni soċjali għal kulħadd, inklużi l-persuni li jaħdmu għal rashom
Rapport: Vilija Blinkevičiūtė (A7-0459/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 2 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
669, 15, 3 |
|||
2/VSI |
+ |
534, 135, 6 |
|||
§ 10 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 14 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 18 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 20 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
614, 48, 27 |
§ 23 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
394, 285, 9 |
§ 24 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
606, 63, 17 |
|||
2/VSI |
+ |
340, 325, 22 |
|||
§ 28 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
611, 61, 14 |
§ 32 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 33 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
- |
|
Premessa E |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
587, 65, 39 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: § 20, votazzjoni finali
EFD: §§ 20, 28 u votazzjoni finali
S&D: §§ 2 u 24
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: § 23
ALDE: § 33
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ALDE:
§ 2
l-1 parti |
: |
“jistieden lill-Istati Membri … u l-iżvilupp tal-ekonomija” |
it-2 parti |
: |
“jikkunsidra, f'dan ir-rigward … u mhux l-infiq” |
§ 10
l-1 parti |
: |
“Jistieden lill-Istati Membri … u l-persuni dipendenti” |
it-2 parti |
: |
“u sabiex dan jinkiseb … jew involontarju” |
§ 18
l-1 parti |
: |
It-test kollu apparti l-kliem “‘mini jobs’ u” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 24
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “u fl-eżami annwali … protezzjoni soċjali” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 32
l-1 parti |
: |
“Jistieden lill-Istati Membri … għall-ħtiġijiet ta' dawk il-ħaddiema” |
it-2 parti |
: |
“u jkunu ekwivalenti … għall-ħaddiema dipendenti” |
premessa E
l-1 parti |
: |
“billi l-kopertura … tal-ħaddiema vulnerabbli fl-UE” |
it-2 parti |
: |
“u l-kompartimentalizzazzjoni … inugwaljanza soċjali” |
ECR:
§ 14
l-1 parti |
: |
“Jistieden lill-Istati Membri … b'responsabbiltajiet tal-kura minn sensja inġusta” |
it-2 parti |
: |
“Jistieden lill-Kunsill … nisa li qed ireddgħu;” |
15. Il-perjodu l-ġdid ta' Programmazzjoni tal-Politika ta' Koeżjoni
Rapport: Derek Vaughan (A7-0007/2014)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
16. L-Iskart tal-Plastik fl-Ambjent
Rapport: Vittorio Prodi (A7-0453/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 1 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 3 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
+ |
349, 305, 10 |
|||
§ 4 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
+ |
|
|||
5 |
+ |
|
|||
§ 5 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
+ |
|
|||
§ 6 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 7 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/VE |
- |
235, 421, 9 |
|||
4 |
- |
|
|||
§ 8 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 13 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VE |
+ |
410, 256, 3 |
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 14 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 15 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 16 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Premessa C |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Premessa F |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Premessa G |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ECR:
§ 1
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “miżuri speċifiċi … kif ukoll” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 3
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “u li jiġu proposti… dwar il-prodotti” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
EFD:
§ 6
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “f'każijiet meta … eżawriti u” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 12
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “biex jadottaw il-kunċett … l-obbsolenza ppjanata” u “standards u” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 14
l-1 parti |
: |
“Jenfasizza li … inizjali u vokazzjonali” |
it-2 parti |
: |
“sabiex jinħolqu impjiegi ħodor” |
§ 15
l-1 parti |
: |
It-test kollu apparti l-kliem “sostenibbli” u “ħodor” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 16
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “jirrakkomanda li l-Istati … fl-iskemi ta' taħriġ professjonali” u “sostenibbli” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
premessa C
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “ta' miri u” u “tal-prezzijiet” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
premessa F
l-1 parti |
: |
“billi l-ekoinnovazzjoni … Teknoloġiji Abilitanti Essenzjali (KETs)” |
it-2 parti |
: |
“għal soċjetà sostenibbli” |
premessa G
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “ċikolari min nieqa sa nieqa” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
PPE, ECR, EFD:
§ 4
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “miri”, “speċifiċi”, “vinkolanti … fil-livell Ewropew” u “kriterji għall-ġbir… iktar durabbli” |
it-2 parti |
: |
“speċifiċi” |
it-3 parti |
: |
“vinkolanti” |
ir-4 parti |
: |
“miri … fil-livell Ewropew;” |
il-5 parti |
: |
“kriterji … iktar durabbli;” |
§ 5
l-1 parti |
: |
It-test kollu ħlief għall-kliem “sal-2014”, “madankollu mingħajr ma tinċentivizza … l-opzjoni tal-irkupru tal-enerġija askapitu tar-riċiklaġġ” u “jirrimarka li dan għandu … l-iskart tal-plastik,” |
it-2 parti |
: |
“sal-2014” |
it-3 parti |
: |
“madankollu mingħajr ma tinċentivizza … l-opzjoni tal-irkupru tal-enerġija askapitu tar-riċiklaġġ” |
ir-4 parti |
: |
“jirrimarka li dan għandu … l-iskart tal-plastik,” |
§ 7
l-1 parti |
: |
It-test kollu ħlief għall-kliem “anke permezz tal-estensjoni tal-lista ta' sustanzi ristretti fir-RoHS”, “mhux riċiklabbli” u “mhux bijodegradabbli u mhux kompostabbli” |
it-2 parti |
: |
“anke permezz tal-estensjoni tal-lista ta' sustanzi ristretti fir-RoHS” |
it-3 parti |
: |
“mhux riċiklabbli” |
ir-4 parti |
: |
“mhux bijodegradabbli u mhux kompostabbli” |
§ 13
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “bħall-istabbiliment … kumpens monetarju xieraq” u “jilqa' l-proġett … b'mod iżjed effettiv;” |
it-2 parti |
: |
“bħall-istabbiliment … kumpens monetarju xieraq” |
it-3 parti |
: |
“jilqa' l-proġett … b'mod iżjed effettiv;” |
ECR, EFD:
§ 8
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ apparti l-kliem “jenfasizza li fil-każ tal-plastiks … jew fuq l-ambjent” |
it-2 parti |
: |
“jenfasizza li fil-każ tal-plastik … jew fuq l-ambjent” ħlief għall-kliem “biex dawn jiġu promossi” |
it-3 parti |
: |
“biex dawn jiġu promossi” |
17. Il-marka ta' kwalità reġjonali
Rapport: Eric Andrieu (A7-0456/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
532, 66, 31 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: votazzjoni finali
TAL-14 ta' Jannar 2014
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. A7-0462/2013 — Hermann Winkler — Votazzjoni unika
Favur 578
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Klinz, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Czarnecki, De Martini, Eppink, Fajmon, Girling, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Strejček, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Ernst, Klute, Le Hyaric, Lösing, Meyer, Michels, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Vuljanić, Wils, Zimmer
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Belet, Berlato, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Neynsky, Niculescu, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Zéribi, Ždanoka
Kontra 23
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Angourakis, Hadjigeorgiou, Murphy, Mélenchon, Toussas, Triantaphyllides
NI : : Brons, Hartong, Kovács, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 39
ECR : : Atkins, Bradbourn, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Ford, Foster, Fox, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Yannakoudakis
EFD : : Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Liotard, Matias, Sousa, Søndergaard, Zuber, de Jong
NI : : Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr
Favur : Heinz K. Becker, Nora Berra, Sylvie Goulard, Jacek Saryusz-Wolski, Claude Turmes
Astensjonijiet : Richard Ashworth, Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
2. A7-0168/2013 — Holger Krahmer — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 552
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Czarnecki, De Martini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Terho, Vanhecke, Ziobro
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Kontra 110
ECR : : Fajmon
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 12
ALDE : : Lepage, Werthmann
ECR : : Campbell Bannerman, Vlasák
GUE/NGL : : Le Hyaric, Mélenchon, Omarjee, Vergiat
NI : : Brons, Mölzer, Obermayr
PPE : : Striffler
Favur : Jacek Saryusz-Wolski, Alyn Smith
Kontra : Claude Turmes
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
3. A7-0214/2012 — Robert Rochefort — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 630
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 42
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Verts/ALE : : Smith
Astensjonijiet 12
EFD : : Terho
GUE/NGL : : Anderson, Gustafsson, Le Hyaric, Liotard, Omarjee, Søndergaard, Vergiat, de Jong
NI : : Claeys, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter
Kontra : Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
4. A7-0212/2012 — Vital Moreira — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 655
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Hadjigeorgiou, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 21
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Hénin, Mélenchon
NI : : Claeys, Gollnisch, Hartong, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen
Astensjonijiet 8
ECR : : Strejček
EFD : : Clark
GUE/NGL : : Ferreira, Gustafsson, Søndergaard, Zuber
NI : : Martin
Verts/ALE : : Schlyter
5. A7-0209/2012 — Vital Moreira — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 630
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ernst, Hadjigeorgiou, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 37
ALDE : : Uggias
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, Vanhecke
GUE/NGL : : Hénin, Mélenchon
NI : : Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Baldassarre, La Via, Mastella, Matera, Patriciello, Rivellini, Ronzulli, Rossi, Silvestris, Tatarella
Astensjonijiet 17
ALDE : : Tremosa i Balcells, Werthmann
ECR : : Muscardini, Tomašić
EFD : : Morganti
GUE/NGL : : Chountis, Ferreira João, Gustafsson, Matias, Omarjee, Sousa, Søndergaard, Zuber
NI : : Martin
PPE : : Berlato, Casa, Theocharous
Astensjonijiet : Roberta Angelilli
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
6. A7-0158/2012 — Paolo Bartolozzi — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 609
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE: : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 72
ECR : : Tomašić
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Hénin, Le Hyaric, Mélenchon, Omarjee
NI : : Brons, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 4
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas, Vergiat
NI : : Claeys
Astensjonijiet : Rui Tavares
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
7. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 1
Favur 149
ALDE : : Kazak, Lepage
ECR : : Zīle
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Gustafsson, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Stadler
PPE : : Giannakou, Kratsa-Tsagaropoulou, Pietikäinen, Poupakis, Preda, Rangel, Sógor, Theocharous, del Castillo Vera
S&D : : Arlacchi, Arsenis, Balzani, Berman, Bozkurt, Bullmann, Capoulas Santos, Danellis, Droutsas, El Khadraoui, Ferreira Elisa, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Groote, Gurmai, Haug, Herczog, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Menéndez del Valle, Merkies, Paleckis, Paliadeli, Podimata, Rapti, Rodust, Roth-Behrendt, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Van Brempt, Weidenholzer, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 514
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Kurski, Messerschmidt, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Hénin, Mélenchon
NI : : Bonanini, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Tatarella, Teixeira, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, van de Camp, Łukacijewska, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Goebbels, Gomes, Gualtieri, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kirilov, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 18
ALDE : : Werthmann
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Ferreira, Le Hyaric, Michels, Omarjee, Ransdorf, Zuber
NI : : Hartong, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Gierek, Simon
Favur : Georgios Koumoutsakos, Jean-Luc Mélenchon
Kontra : Jens Geier, Norbert Glante, Claus Larsen-Jensen, Csaba Sógor, Silvia-Adriana Țicău
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
8. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 2
Favur 84
ALDE : : Gerbrandy, Johansson, Lepage, Schaake, Werthmann, in 't Veld
ECR : : van Dalen
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Morvai, Stadler
PPE : : Pietikäinen, Theocharous
S&D : : Arsenis, Bullmann, Capoulas Santos, El Khadraoui, Gebhardt, Geier, Glante, Groote, Haug, Jaakonsaari, Kammerevert, Kreissl-Dörfler, Leinen, Rodust, Roth-Behrendt, Steinruck, Van Brempt, Weiler
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 581
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Claeys, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Gomes, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 20
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Binev, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Hénin, Triantaphyllides, Vergiat
NI : : Brons, Griffin, Sinclaire, Szegedi
PPE : : Striffler
S&D : : Arlacchi, Gierek, Simon
Kontra : Jens Geier, Norbert Glante, Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
9. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 3
Favur 91
ALDE : : Gerbrandy, Johansson, Lepage, Schaake, Vattimo, Werthmann, Zanoni, in 't Veld
ECR : : van Dalen
EFD : : Imbrasas, Kurski, Paksas, Włosowicz
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Brons, Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler
PPE : : Corazza Bildt
S&D : : Arsenis, Bullmann, Capoulas Santos, El Khadraoui, Ferreira Elisa, Gebhardt, Geier, Glante, Groote, Haug, Kammerevert, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Rodust, Roth-Behrendt, Steinruck, Van Brempt, Weidenholzer, Weiler
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 572
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stoyanov, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Gomes, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kirilov, Koppa, Larsen-Jensen, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 23
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Hénin, Le Hyaric, Triantaphyllides, Vergiat
NI : : Hartong, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Striffler
S&D : : Gierek, Simon
Favur : Emma McClarkin
Kontra : Jens Geier, Norbert Glante
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
10. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 3/1
Favur 532
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Fajmon, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McIntyre, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Kohlíček, Maštálka, Ransdorf
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Kontra 143
ALDE : : Gerbrandy, Kacin, Kozlík, Lepage, Løkkegaard, in 't Veld
ECR : : Eppink, Ford, Foster, Hannan, McClarkin, Nicholson, Sturdy
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Baldassarre, Borissov, Giannakou, Koumoutsakos, Mastella, Matera, Papanikolaou, Pirker, Pitsillides, Poupakis, Silvestris
S&D : : Arlacchi, Arsenis, Cottigny, Danellis, Droutsas, Dăncilă, El Khadraoui, Kadenbach, Koppa, Leichtfried, Merkies, Paliadeli, Podimata, Rapti, Regner, Stavrakakis, Van Brempt, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 10
ALDE : : Alvaro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Hénin, Le Hyaric, Vergiat
NI : : Dodds, Morvai
S&D : : Gierek, Lange, Simon
Favur : Vicky Ford, Jacqueline Foster, Daniel Hannan, Emma McClarkin, James Nicholson, Hubert Pirker, Robert Sturdy
Kontra : Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
11. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 3/2
Favur 390
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Belder, Binev, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Hénin
NI : : Dodds, Szegedi, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Ayala Sender, Berman, Capoulas Santos, Cashman, Castex, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Glante, Gutiérrez Prieto, Haug, Krehl, Martin David, McCarthy, Menéndez del Valle, Muñiz De Urquiza
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Kontra 280
ALDE : : Lepage, Vattimo, Zanoni
ECR : : van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 15
ALDE : : Alvaro, Lambsdorff
EFD : : Kurski, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf, Vergiat
NI : : Morvai
S&D : : Arlacchi, Bullmann, Gierek, Simon
Kontra : Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
12. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 12/2
Favur 310
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Kamiński
EFD : : Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas
GUE/NGL : : Vergiat
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Šťastný
S&D : : Berman, Cuschieri, Glante, Jaakonsaari, Krehl, Riera Madurell, Thomsen, Weidenholzer
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Kontra 370
ALDE : : Lepage, Skylakakis, Vattimo, Zanoni
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stassen, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bastos, Bauer, Bánki, Giannakou, Glattfelder, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kósa, Oomen-Ruijten, Pallone, Papanikolaou, Pietikäinen, Poupakis, Rübig, Schöpflin, Striffler, Surján, Tőkés, de Grandes Pascual, Őry
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 11
ALDE : : Crowley
EFD : : Cymański, Kurski, Paška, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Le Hyaric
NI : : Griffin, Morvai
S&D : : Gierek, Simon
Kontra : Joseph Cuschieri, Britta Thomsen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
13. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 6 D
Favur 139
ALDE : : Gerbrandy, Johansson, Lepage, Schaake, in 't Veld
ECR : : van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Pietikäinen, Poupakis, Striffler
S&D : : Arlacchi, Arsenis, Balzani, Berman, Bozkurt, Danellis, Droutsas, El Khadraoui, Färm, Haug, Hedh, Jaakonsaari, Koppa, Ludvigsson, Nilsson, Paliadeli, Podimata, Rapti, Sophocleous, Stavrakakis, Ulvskog, Van Brempt, Westlund
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 540
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Messerschmidt, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Hénin, Kohlíček, Maštálka, Ransdorf
NI : : Bonanini, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 14
ALDE : : Crowley, Werthmann
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Le Hyaric
NI : : Morvai
S&D : : Bullmann, Gierek, Paleckis, Simon
14. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 14/2
Favur 527
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Muscardini
EFD : : Belder
GUE/NGL : : Vergiat
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Brok, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 143
ALDE : : Lepage
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bratkowski, Garriga Polledo, Giannakou, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Marcinkiewicz, Olbrycht, Papanikolaou, Pietikäinen, Poupakis, Protasiewicz, Skrzydlewska, Zwiefka, Łukacijewska
S&D : : Danellis, Droutsas, Kadenbach, Leichtfried, Lyubcheva, Paliadeli, Pittella, Podimata, Regner, Stavrakakis
Verts/ALE : : Sargentini
Astensjonijiet 20
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Kohlíček, Maštálka, Ransdorf
NI : : Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
S&D : : Gierek, Simon
Favur : Corinne Lepage
Kontra : Jacek Saryusz-Wolski, Czesław Adam Siekierski, Artur Zasada
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
15. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 7
Favur 84
ALDE : : Johansson, Werthmann
ECR : : van Dalen
GUE/NGL : : Murphy, Vergiat
NI : : Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Stadler
PPE : : Pietikäinen, Striffler
S&D : : Arsenis, Attard-Montalto, Balzani, Bullmann, Cortés Lastra, El Khadraoui, Estrela, Ferreira Elisa, Gebhardt, Gomes, Groote, Haug, Herczog, Jaakonsaari, Kammerevert, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Rodust, Roth-Behrendt, Sippel, Sophocleous, Steinruck, Van Brempt, Weiler
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 577
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balčytis, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kirilov, Koppa, Krehl, Larsen-Jensen, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 26
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Imbrasas, Kurski, Nuttall, Paksas, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Le Hyaric
NI : : Brons, Griffin, Hartong, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Gierek, Simon
Kontra : Ricardo Cortés Lastra
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
16. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 20/3
Favur 532
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Terho
NI : : Bonanini, Dodds, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Bicep, Smith
Kontra 132
ALDE : : Johansson, Lepage
ECR : : Kirkhope, van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Bach, Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis
S&D : : Arsenis, Berman, Bozkurt, Ferreira Elisa, Färm, Hedh, Kadenbach, Leichtfried, Ludvigsson, Merkies, Nilsson, Regner, Ulvskog, Van Brempt, Weber Henri, Weidenholzer, Westlund
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 26
ALDE : : Alvaro
EFD : : Binev, Cymański, Kurski, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Hénin, Le Hyaric, Ransdorf
NI : : Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
S&D : : Bullmann, El Khadraoui, Gierek, Lange, Roth-Behrendt, Simon
Verts/ALE : : Demesmaeker
17. A7-0430/2013 — Chris Davies — § 21
Favur 530
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela
NI : : Bonanini, Dodds, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Kontra 130
ALDE : : Johansson, Werthmann
ECR : : van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Giannakou, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis, Sarvamaa
S&D : : Berman, Bullmann, El Khadraoui, Ferreira Elisa, Gebhardt, Groote, Haug, Hedh, Herczog, Kammerevert, Ludvigsson, Merkies, Rodust, Roth-Behrendt, Steinruck, Van Brempt
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Astensjonijiet 24
ALDE : : Crowley
EFD : : Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Borghezio, Morvai
S&D : : Färm, Nilsson, Simon, Ulvskog, Westlund
Kontra : Emine Bozkurt
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
18. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 9 D
Favur 282
ALDE : : Bennahmias, Gerbrandy, Schaake, Vattimo, Werthmann, Zanoni, in 't Veld
ECR : : van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Binev, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Essayah, Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Pietikäinen, Poupakis, Striffler
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 391
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Glante, Krehl
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 20
EFD : : Cymański, Kurski, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Triantaphyllides
NI : : Hartong, Morvai, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Gierek, Lyubcheva, Simon
Favur : Corinne Lepage
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
19. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 10 D
Favur 298
ALDE : : Bennahmias, Duff, Gerbrandy, Goulard, Griesbeck, Johansson, Kacin, Lepage, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Schaake, Skylakakis, Vattimo, Werthmann, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Essayah, Giannakou, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Pietikäinen, Poupakis, Sarvamaa, Striffler
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 370
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Gallagher, Godmanis, Goerens, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Bizzotto, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke
NI : : Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stoyanov, Szegedi, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Costello, Ferreira Elisa, Glante, Goebbels, Krehl
Astensjonijiet 17
EFD : : Cymański, Kurski, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI : : Hartong, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Gierek, Simon, Sippel, Țicău
Favur : Gerald Häfner
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
20. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 11 D
Favur 121
ALDE : : Lepage
ECR : : Tomaševski, van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Binev, Clark, Farage, Helmer, Messerschmidt, Nuttall
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Papanikolaou, Poupakis, Striffler, Svensson, Zeller
S&D : : Arlacchi, Arsenis, Danellis, Droutsas, El Khadraoui, Ferreira Elisa, Gierek, Koppa, Paliadeli, Pirillo, Poc, Podimata, Rapti, Stavrakakis, Van Brempt, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 550
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Kohlíček, Maštálka, Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Balzani, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pittella, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 12
EFD : : Cymański, Kurski, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Le Hyaric, Triantaphyllides
NI : : Morvai
S&D : : Bullmann, Simon, Sippel, Toia
21. A7-0430/2013 — Chris Davies — Em 12
Favur 270
ALDE : : Bennahmias, Gerbrandy, Lepage, Schaake, Vattimo, Zanoni, in 't Veld
ECR : : van Dalen
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Iacolino, Pietikäinen, Striffler
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 392
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, de Sarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Glante, Goebbels, Krehl
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Astensjonijiet 25
ALDE : : Crowley, Michel
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Kohlíček, Maštálka, Ransdorf
NI : : Hartong, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Simon
22. A7-0430/2013 — Chris Davies — Riżoluzzjoni
Favur 524
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Imbrasas, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Repo, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Smith
Kontra 141
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Stadler, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis, Rossi
S&D : : Arsenis, Bozkurt, Bullmann, Danellis, Droutsas, El Khadraoui, Ferreira Elisa, Gebhardt, Gierek, Groote, Haug, Herczog, Kadenbach, Kammerevert, Koppa, Leichtfried, Merkies, Paliadeli, Podimata, Rapti, Regner, Rodust, Roth-Behrendt, Stavrakakis, Steinruck, Van Brempt, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 25
ALDE : : Lepage, Vattimo, Werthmann, Zanoni
ECR : : Gróbarczyk
EFD : : Binev, Messerschmidt, Vanhecke
GUE/NGL : : Hénin, Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Ransdorf
NI : : Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
PPE : : Jahr
S&D : : Balzani, Estrela, Lange, Simon
Verts/ALE : : Irazabalbeitia Fernández
Kontra : Thijs Berman
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
23. A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/1
Favur 597
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : De Martini, Kamiński
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 38
ECR : : Czarnecki, Muscardini
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
NI : : Brons, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Ulmer
S&D : : Ayala Sender, Badía i Cutchet, Cortés Lastra, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Muñiz De Urquiza, Obiols, Perelló Rodríguez, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Yáñez-Barnuevo García
Astensjonijiet 53
ALDE : : Reimers, Tremosa i Balcells
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt
NI : : Dodds, Sinclaire
Favur : Vicky Ford, Robert Sturdy
Kontra : Alejandro Cercas
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
24. A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/2
Favur 377
ALDE : : Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Crowley, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Klinz, Krahmer, Lepage, Manders, Rochefort, Schaake, Skylakakis, Uggias, Vattimo, Werthmann, Zanoni, in 't Veld
ECR : : Bokros, De Martini, Kamiński, Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Angelilli, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bartolozzi, Berlato, Berra, Boulland, Brok, Cancian, Caspary, Cavada, Corazza Bildt, Dantin, Dati, De Veyrac, Delvaux, Estaràs Ferragut, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Franco, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Herranz García, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Kelly, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kósa, La Via, Lamassoure, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Mastella, Matera, Mazzoni, McGuinness, Mikolášik, Mitchell, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Pietikäinen, Plenković, Ponga, Poupakis, Proust, Riquet, Rivellini, Ronzulli, Rossi, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Scurria, Sedó i Alabart, Silvestris, Striffler, Vlasto, Zalewski, Zanicchi, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 243
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bowles, Donskis, Godmanis, Goerens, Hall, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kazak, Kozlík, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, de Sarnez, van Baalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
NI : : Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Coelho, Collin-Langen, Comi, Daul, David, De Mita, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Köstinger, Langen, Liese, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Metsola, Millán Mon, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Ortiz Vilella, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Pitsillides, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zasada, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Ayala Sender, Badía i Cutchet, Cortés Lastra, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Muñiz De Urquiza, Obiols, Perelló Rodríguez, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Yáñez-Barnuevo García
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 52
ALDE : : De Backer, Tremosa i Balcells
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Dodds, Szegedi
PPE : : Zeller
Favur : Heinz K. Becker, Vicky Ford, Othmar Karas, Elisabeth Köstinger, Hubert Pirker, Niccolò Rinaldi, Paul Rübig, Richard Seeber, Robert Sturdy, Marielle de Sarnez
Kontra : Pilar Ayuso, Alejandro Cercas, Holger Krahmer
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
25. A7-0434/2013 — Esther de Lange — § 41/3
Favur 361
ALDE : : Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Crowley, Duff, Gallagher, Goulard, Griesbeck, Harkin, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Krahmer, Lepage, Manders, Rinaldi, Rochefort, Skylakakis, Uggias, Vattimo, Zanoni
ECR : : De Martini, Ford, Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Angelilli, Antinoro, Auconie, Audy, Baldassarre, Bartolozzi, Berlato, Berra, Bertot, Boulland, Cancian, Cavada, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Estaràs Ferragut, Fidanza, Franco, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Grossetête, Gál, Gáll-Pelcz, Herranz García, Higgins, Hortefeux, Iacolino, Jędrzejewska, Kelly, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, La Via, Lamassoure, Lope Fontagné, Mastella, Matera, Mazzoni, McGuinness, Mitchell, Oomen-Ruijten, Pallone, Papanikolaou, Pietikäinen, Ponga, Poupakis, Proust, Riquet, Rivellini, Roatta, Ronzulli, Rossi, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Scurria, Sedó i Alabart, Silvestris, Striffler, Vlasto, Zanicchi, de Lange, van de Camp
S&D : : Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 269
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bowles, Creutzmann, Donskis, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kazak, Klinz, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Bielan, Czarnecki, Kamiński
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
NI : : Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Ayuso, Bach, Bagó, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, David, De Mita, Dehaene, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrés Barea, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Cercas, Cortés Lastra, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Goebbels, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Muñiz De Urquiza, Obiols, Perelló Rodríguez, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Yáñez-Barnuevo García
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 53
ALDE : : Chatzimarkakis, De Backer, Kozlík, Tremosa i Balcells, Vajgl, Werthmann
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Eppink, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Dodds
Favur : Elisabeth Köstinger, Hubert Pirker, Paul Rübig, Richard Seeber, Robert Sturdy, Marielle de Sarnez
Kontra : Holger Krahmer
Astensjonijiet : Adam Bielan
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
26. A7-0434/2013 — Esther de Lange — Riżoluzzjoni
Favur 659
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Kontra 24
ALDE : : Jensen, Reimers, Rohde
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
NI : : Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Ferber, Hohlmeier, Reul, Schwab, Sommer, Voss, Winkler Hermann
Astensjonijiet 8
GUE/NGL : : Angourakis, Ferreira João, Toussas, Zuber
PPE : : Bendtsen, Jahr, Lulling, Niebler
Favur : Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
Kontra : Morten Løkkegaard
Astensjonijiet : Britta Reimers
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
27. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 19/1
Favur 614
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Belder, Binev, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 13
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
NI : : Borghezio, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen
Astensjonijiet 62
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Dodds, Sinclaire
28. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 19/2
Favur 365
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Morganti, Paksas, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Becker, Belet, Březina, Corazza Bildt, Dehaene, Delvaux, Fjellner, Giannakou, Grosch, Hökmark, Ibrisagic, Karas, Koumoutsakos, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Oomen-Ruijten, Papanikolaou, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Poupakis, Rübig, Seeber, Silvestris, Thyssen, Wortmann-Kool, Zanicchi, de Lange, van de Camp, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 304
ALDE : : Bearder, Bennion, Bowles, Davies, Hall, Ludford, Lyon, Newton Dunn, Taylor Rebecca
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bauer, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kozłowski, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Siekierski, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šťastný
Astensjonijiet 6
EFD : : Belder, Paška
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Szegedi
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Claus Larsen-Jensen
Kontra : Mairead McGuinness, Graham Watson
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
29. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 24/2
Favur 365
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Cymański, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Bendtsen, Delvaux, Giannakou, Grosch, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Mikolášik, Millán Mon, Papanikolaou, Plenković, Poupakis, Ronzulli
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 298
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Bizzotto, Paška
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
Astensjonijiet 27
ALDE : : Bearder, Bennion, Bowles, Davies, Godmanis, Hall, Ludford, Lyon, Newton Dunn, Taylor Rebecca, Watson, van Baalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Le Hyaric, Vergiat
NI : : Sinclaire
30. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/1
Favur 616
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Kowal, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 61
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Helmer
NI : : Dodds, Hartong, Nattrass, Stassen, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Borys, Corazza Bildt, Feio, Hökmark, Ibrisagic, Jazłowiecka, Jordan, Jędrzejewska, Pieper, Salafranca Sánchez-Neyra
Astensjonijiet 10
ALDE : : van Baalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
NI : : Sinclaire
Favur : Diogo Feio, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska
Kontra : Christofer Fjellner
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
31. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/2
Favur 389
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Becker, Belet, Bendtsen, Dehaene, Florenz, Giannakou, Grosch, Karas, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, Oomen-Ruijten, Papanikolaou, Pietikäinen, Pirker, Poupakis, Rübig, Seeber, Striffler, Svensson, Wortmann-Kool, de Lange, van de Camp, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 283
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Helmer, Ziobro
NI : : Dodds, Hartong, Nattrass, Stadler, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šťastný
Astensjonijiet 13
ALDE : : Takkula, van Baalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Cymański, Farage, Nuttall, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Chountis
NI : : Sinclaire
Favur : Zoltán Bagó, Nikolaos Chountis, Licia Ronzulli
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
32. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 33/3
Favur 539
ALDE : : Bennahmias, Griesbeck, Lepage, Rochefort, Skylakakis, Takkula, Vattimo, Zanoni, de Sarnez
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 134
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Helmer, Ziobro
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI : : Dodds, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bendtsen, Ehler, Essayah, Lulling, Salafranca Sánchez-Neyra, Vaidere
Astensjonijiet 14
ALDE : : Chatzimarkakis
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Nuttall, Włosowicz
GUE/NGL : : Ferreira, Zuber
NI : : Brons, Griffin, Sinclaire
Favur : Marian Harkin, Kent Johansson
Kontra : Zoltán Bagó, Tamás Deutsch, András Gyürk, Kinga Gál, Ildikó Gáll-Pelcz, Lívia Járóka, György Schöpflin, Csaba Őry
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
33. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 55/1
Favur 384
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Gróbarczyk, Legutko, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski, van Dalen
EFD : : Belder, Binev, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Becker, Belet, Bendtsen, Corazza Bildt, Dehaene, Delvaux, Giannakou, Grosch, Iturgaiz Angulo, Karas, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, Oomen-Ruijten, Papanikolaou, Pietikäinen, Pirker, Poupakis, Rübig, Seeber, Thyssen, Wortmann-Kool, de Lange, van de Camp, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 282
ALDE : : Harkin
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, Terho, Vanhecke
NI : : Dodds, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šťastný
Astensjonijiet 20
ALDE : : van Baalen
ECR : : Muscardini
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Kurski, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, de Jong
NI : : Borghezio
Favur : Rachida Dati, Marian Harkin, Paweł Robert Kowal
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
34. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — § 55/2
Favur 288
ALDE : : Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Crowley, De Backer, Gallagher, Goerens, Griesbeck, Harkin, Rochefort, Torvalds, Uggias, Vattimo, Zanoni, de Sarnez
ECR : : Muscardini
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Messerschmidt, Paška
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Becker, Bendtsen, Delvaux, Karas, Köstinger, Pietikäinen, Pirker, Rübig, Seeber, Siekierski
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 374
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, Salavrakos, Terho, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Liotard, Triantaphyllides, de Jong
NI : : Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Siwiec
Astensjonijiet 22
ALDE : : Lepage
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Kurski, Morganti, Paksas, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Angourakis, Søndergaard, Toussas
NI : : Borghezio, Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Obermayr
S&D : : López Aguilar
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Corinne Lepage
Kontra : Tadeusz Cymański
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
35. A7-0458/2013 — Jutta Steinruck — Riżoluzzjoni
Favur 586
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Ford, Kamiński, Muscardini, Sturdy
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Sousa, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 58
ALDE : : Goulard, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Voss, Winkler Hermann
Astensjonijiet 47
ALDE : : Bearder, Bennion, Bowles, Davies, Hall, Ludford, Lyon, Mulder, Newton Dunn, Taylor Rebecca, Thein, Watson
ECR : : Bielan, Gróbarczyk, Kowal, Legutko, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Kurski, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Hadjigeorgiou, Meyer, Mélenchon, Rubiks, Toussas, Triantaphyllides
NI : : Borghezio, Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Sylvie Goulard
Kontra : Vicky Ford, Robert Sturdy
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
36. A7-0465/2013 — Phil Bennion — § 10
Favur 434
ALDE : : Bennahmias, Griesbeck, Rinaldi, Vattimo, Zanoni, de Sarnez
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Binev, Imbrasas, Paksas, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Siwiec, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Kontra 254
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Borghezio, Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Essayah, Ibrisagic, Kukan, Svensson
S&D : : Cashman, Honeyball, Howitt, Hughes, Martin David, McAvan, McCarthy, Simpson, Skinner, Stihler, Vaughan, Willmott
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 3
ALDE : : Lepage, Uggias
EFD : : Paška
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt, Christofer Fjellner, Bruno Gollnisch, Gunnar Hökmark, Marine Le Pen, Claude Moraes
Astensjonijiet : Claudio Morganti
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
37. A7-0465/2013 — Phil Bennion — Premessa 14
Favur 571
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 99
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Marine, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 10
EFD : : Allam, Paška, Terho
GUE/NGL : : Anderson, Gustafsson, Liotard, Søndergaard, de Jong
NI : : Sinclaire
Verts/ALE : : Demesmaeker
38. A7-0465/2013 — Phil Bennion — Riżoluzzjoni
Favur 562
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Binev, Kurski, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Kovács, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Kontra 62
ECR : : Kožušník, Stevenson
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Le Pen Marine, Mölzer, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 60
ALDE : : Reimers
ECR : : Cabrnoch, Strejček, Yannakoudakis
EFD : : Cymański, Vanhecke
NI : : Martin, Sinclaire
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Favur : Andrew Henry William Brons, Corinne Lepage, Struan Stevenson, Marina Yannakoudakis
Kontra : Claude Moraes
Astensjonijiet : Claudio Morganti
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
39. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 2/1
Favur 669
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 15
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
NI : : Brons, Griffin, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 3
ALDE : : van Baalen
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Sinclaire
40. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 2/2
Favur 534
ALDE : : Bennahmias, Bilbao Barandica, Griesbeck, Harkin, Lepage, Oviir, Rinaldi, Rochefort, Uggias, Vattimo, Zanoni, de Sarnez
ECR : : Kamiński
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 135
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Włosowicz
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Hökmark, Ibrisagic, Kukan, Svensson
Astensjonijiet 6
ECR : : Muscardini
EFD : : Messerschmidt, Ziobro
NI : : Claeys, Sinclaire
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt, Christofer Fjellner, Carl Schlyter
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
41. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 20
Favur 614
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Czarnecki, De Martini, Eppink, Fajmon, Girling, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Strejček, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Siwiec, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 48
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bradbourn, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Ford, Foster, Fox, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Van Orden, Yannakoudakis
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Messerschmidt, Nuttall
GUE/NGL : : Gustafsson, Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 27
ALDE : : van Baalen
EFD : : Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Borghezio, Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer
PPE : : Bendtsen, Essayah
S&D : : Honeyball, Howitt, Moraes, Schaldemose, Simpson, Skinner, Stihler, Vaughan, Willmott
Favur : Christel Schaldemose
Kontra : Julie Girling
Astensjonijiet : Linda McAvan
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
42. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 24/1
Favur 606
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 63
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Meyer, Triantaphyllides
NI : : Brons, Dodds, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Corazza Bildt, Rübig
Astensjonijiet 17
ALDE : : Skylakakis, van Baalen
ECR : : Gróbarczyk, Kowal, Legutko, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski
EFD : : Messerschmidt, Ziobro
NI : : Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
Favur : Anna Maria Corazza Bildt, Paul Rübig
Astensjonijiet : Adam Bielan
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
43. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 24/2
Favur 340
ALDE : : Aylward, Bennahmias, Chatzimarkakis, Crowley, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Klinz, Krahmer, Lepage, Mulder, Oviir, Rinaldi, Rochefort, Skylakakis, Torvalds, Tremosa i Balcells, Vattimo, Zanoni, de Sarnez
ECR : : Muscardini, Tomaševski
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Auconie, Audy, Belet, Berra, Boulland, Brok, Cavada, Dantin, Dati, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Franco, Gargani, Giannakou, Grosch, Grossetête, Hortefeux, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Lehne, Oomen-Ruijten, Papanikolaou, Pietikäinen, Ponga, Poupakis, Proust, Riquet, Sanchez-Schmid, Saïfi, Schwab, Striffler, Thyssen, Vlasto, Wortmann-Kool, Zeller, de Lange, van de Camp
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 325
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, De Backer, Donskis, Gerbrandy, Godmanis, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, Terho, Vanhecke
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Stassen, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Bendtsen, Berlato, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Daul, David, De Mita, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Langen, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
Astensjonijiet 22
ALDE : : Davies, Duff
ECR : : Bielan, Gróbarczyk, Kowal, Legutko, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski
EFD : : Binev, Messerschmidt, Paška
GUE/NGL : : Angourakis, Ferreira João, Gustafsson, Toussas, Zuber
NI : : Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr
44. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — § 28
Favur 611
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE: : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Zéribi, Ždanoka
Kontra 61
ALDE : : van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Messerschmidt, Nuttall
GUE/NGL : : Gustafsson, Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stassen, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 14
ALDE : : Harkin
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Gollnisch, Kovács, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
PPE : : Bendtsen, Essayah
Verts/ALE : : Andersdotter, Demesmaeker
Favur : Marian Harkin
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
45. A7-0459/2013 — Vilija Blinkevičiūtė — Riżoluzzjoni
Favur 587
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Klute, Omarjee, Scholz, Søndergaard, Vuljanić, de Jong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Berra, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 65
ALDE : : Werthmann, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, De Martini, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Clark, Farage, Helmer, Messerschmidt, Nuttall
GUE/NGL : : Angourakis, Murphy, Mélenchon, Toussas
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Higgins, Jeggle
Astensjonijiet 39
ALDE : : Davies, Lambsdorff
EFD : : Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
PPE : : Pieper
Astensjonijiet : Angelika Werthmann
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
46. A7-0456/2013 — Eric Andrieu — Riżoluzzjoni
Favur 532
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Muscardini, Sturdy
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Vergiat, Vuljanić, Zimmer
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Berra, Bertot, Bonsignore, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Baldini, Balzani, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 66
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, De Martini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Farage, Messerschmidt, Nuttall
GUE/NGL : : Angourakis, Hadjigeorgiou, Mélenchon, Toussas, de Jong
NI : : Brons, Dodds, Hartong, Nattrass, Stassen, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
S&D : : Christensen, Larsen-Jensen, Schaldemose, Turunen
Astensjonijiet 31
ALDE : : Bearder, Bennion, Bowles, Davies, Hall, Ludford, Lyon, Newton Dunn, Taylor Rebecca
EFD : : Belder, Cymański, Kurski, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Ferreira, Gustafsson, Hénin, Lösing, Matias, Omarjee, Sousa, Wils, Zuber
NI : : Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer
PPE : : Antinoro
S&D : : Färm, Ludvigsson, Nilsson, Westlund
Favur : Franz Obermayr
Kontra : Robert Sturdy, Britta Thomsen
Astensjonijiet : Anna Hedh, Marita Ulvskog
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
23.12.2014 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
C 464/129 |
TAL-15 ta' Jannar 2014
MINUTI TAS-SEDUTA TAL-15 TA' JANNAR 2014
(2014/C 464/03)
Werrej
1. |
Ftuħ tas-seduta | 134 |
2. |
Dokumenti mressqa | 134 |
3. |
Atti delegati (Artikolu 87a tar-Regoli ta' Proċedura) | 134 |
4. |
Miżuri ta' implimentazzjoni (Artikolu 88 tar-Regoli ta' Proċedura) | 135 |
5. |
Il-programm ta' attivitajiet tal-Presidenza Griega (dibattitu) | 137 |
6. |
Modifika tal-aġenda | 137 |
7. |
Kompożizzjoni tal-Parlament | 138 |
8. |
Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet | 138 |
9. |
Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi | 138 |
10. |
Ħin tal-votazzjonijiet | 138 |
10.1. |
Setgħat u responsabbiltajiet tal-kumitati permanenti (votazzjoni) | 139 |
10.2. |
Il-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament — 2015 (votazzjoni) | 139 |
10.3. |
It-tħassir tad-Deċiżjoni tal-Kunsill 2007/124/KE, Euratom *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 139 |
10.4. |
It-tiġdid tal-ftehim UE-Russja dwar il-kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 140 |
10.5. |
Denominazzjonijiet u speċifikazzjonijiet tekniċi tal-muniti tal-euro maħsuba għaċ-ċirkolazzjoni * (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 140 |
10.6. |
Futur tar-relazzjonijiet bejn l-UE u l-ASEAN (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 140 |
10.7. |
Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II (votazzjoni) | 140 |
10.8. |
L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I (votazzjoni) | 141 |
10.9. |
L-akkwist pubbliku ***I (votazzjoni) | 141 |
10.10. |
L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I (votazzjoni) | 141 |
10.11. |
L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I (votazzjoni) | 142 |
10.12. |
L-għasel ***I (votazzjoni) | 142 |
10.13. |
Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I (votazzjoni) | 143 |
10.14. |
L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I (votazzjoni) | 143 |
10.15. |
Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi (votazzjoni) | 143 |
10.16. |
Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà (votazzjoni) | 144 |
11. |
Spjegazzjonijiet tal-vot | 144 |
12. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot | 145 |
13. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti | 145 |
14. |
Merħba | 145 |
15. |
Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (dibattitu) | 145 |
16. |
Il-futur tal-Ftehim dwar l-Isfera ta' Sikurezza fid-dawl tal-kwistjoni tal-NSA (dibattitu) | 146 |
17. |
Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (dibattitu) | 147 |
18. |
Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja — Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (dibattitu) | 148 |
19. |
Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali (dibattitu) | 149 |
20. |
Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel (dibattitu) | 149 |
21. |
Modernizzazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles UE-Messiku — Modernizzazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles UE-Ċilì (dibattitu) | 150 |
22. |
L-aġenda tas-seduta li jmiss | 151 |
23. |
Għeluq tas-seduta | 151 |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA | 152 |
ANNESS 1
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET | 154 |
1. |
Setgħat u responsabbiltajiet tal-kumitati permanenti | 154 |
2. |
Il-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament — 2015 | 157 |
3. |
It-tħassir tad-Deċiżjoni tal-Kunsill 2007/124/KE, Euratom *** | 157 |
4. |
It-tiġdid tal-ftehim UE-Russja dwar il-kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija *** | 157 |
5. |
Denominazzjonijiet u speċifikazzjonijiet tekniċi tal-muniti tal-euro maħsuba għaċ-ċirkolazzjoni * | 157 |
6. |
Futur tar-relazzjonijiet bejn l-UE u l-ASEAN | 158 |
7. |
Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II | 158 |
8. |
L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I | 158 |
9. |
L-akkwist pubbliku ***I | 158 |
10. |
L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I | 159 |
11. |
L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I | 159 |
12. |
L-għasel ***I | 160 |
13. |
Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I | 161 |
14. |
L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I | 161 |
15. |
Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi | 162 |
16. |
Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà | 163 |
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET | 165 |
1. |
B7-0001/2014 — Em 21 | 165 |
2. |
B7-0001/2014 — Em 1/1 | 166 |
3. |
B7-0001/2014 — Em 1/2 | 167 |
4. |
B7-0001/2014 — Em 2 | 169 |
5. |
B7-0001/2014 — Em 3 | 170 |
6. |
B7-0001/2014 — § 1/2 | 172 |
7. |
B7-0001/2014 — Em 13 | 173 |
8. |
B7-0001/2014 — § 5 | 175 |
9. |
B7-0001/2014 — § 5/2 | 176 |
10. |
A7-0432/2013 — Juan Fernando López Aguilar — Votazzjoni unika | 178 |
11. |
A7-0479/2013 — Jean-Paul Gauzès — Votazzjoni unika | 179 |
12. |
A7-0471/2013 — Silvia-Adriana Țicău — Em 1 | 181 |
13. |
A7-0030/2013 — Philippe Juvin — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 182 |
14. |
A7-0007/2013 — Marc Tarabella — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 184 |
15. |
A7-0034/2013 — Marc Tarabella — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 185 |
16. |
A7-0454/2013 — Daniel Caspary — Em 94 | 187 |
17. |
A7-0454/2013 — Daniel Caspary — Proposta emendata | 188 |
18. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 2 | 190 |
19. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 3 | 191 |
20. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 4 | 193 |
21. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 5 | 195 |
22. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 6 | 196 |
23. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 10 | 198 |
24. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 11 | 200 |
25. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 24 | 201 |
26. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 9 D | 203 |
27. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 20 | 204 |
28. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 17 | 206 |
29. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 18 | 208 |
30. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 19 | 209 |
31. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 21 | 211 |
32. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 23 | 213 |
33. |
A7-0440/2013 — Julie Girling — Proposta emendata | 214 |
34. |
A7-0385/2012 — Monica Luisa Macovei — Riżoluzzjoni leġiżlattiva | 216 |
35. |
B7-0013/2014 — § 27 | 217 |
36. |
B7-0013/2014 — § 30/1 | 219 |
37. |
B7-0013/2014 — § 30/2 | 220 |
38. |
B7-0013/2014 — § 30/3 | 222 |
39. |
B7-0013/2014 — Riżoluzzjoni | 224 |
40. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 57 | 225 |
41. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 62 | 226 |
42. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 70 | 228 |
43. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 77 | 230 |
44. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 94 | 231 |
45. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 95 | 233 |
46. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 133 | 234 |
47. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 137 | 236 |
48. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 139 | 237 |
49. |
A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — Premessa B | 239 |
Minuti tas-seduta TAL-15 ta' Jannar 2014
PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President
1. Ftuħ tas-seduta
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.10.
2. Dokumenti mressqa
Tressqu r-rapporti li ġejjin mill-kumitati parlamentari:
— |
Rapport dwar l-emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari (2013/2031(REG)) — Kumitat AFCO — Rapporteur: Anneli Jäätteenmäki (A7-0012/2014) |
— |
* Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tawtorizza lil Franza tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum“tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, fil-Martinique u fir-Réunion u li temenda d-Deċiżjoni 2007/659/KE (COM(2013)0839 — C7-0488/2013 — 2013/0413(CNS)) — Kumitat REGI — Rapporteur: Danuta Maria Hübner (A7-0013/2014) |
— |
* Rapport dwar ir-rakkomandazzjoni tal-Kunsill fir-rigward tal-ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew (N7-0002/2014 — C7-0010/2014 — 2014/0801(NLE)) — Kumitat ECON — Rapporteur: Sharon Bowles (A7-0023/2014) |
3. Atti delegati(Artikolu 87a tar-Regoli ta' Proċedura)
L-abbozzi ta' atti delegati li ġejjin intbagħtu lill-Parlament:
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (UE) Nru1169/2011 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-għoti ta' informazzjoni dwar l-ikel lill-konsumaturi, fejn tidħol id-definizzjoni ta'“nanomaterjali maħdumin” C(2013)08887 — 2013/2997(DEA) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-12 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru168/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tar-rekwiżiti tal-prestazzjoni ambjentali u tal-prestazzjoni tal-unità tal-propulsjoni, u li jemenda l-AnnessV tiegħu (C(2013)08954 — 2013/2999(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-16 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: IMCO |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jissupplimenta d-Direttiva 2011/61/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tal-istandards tekniċi regolatorji li jiddeterminaw it-tipi ta' maniġers ta' fondi ta' investiment alternattiv (C(2013)09098 — 2013/3001(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: tliet xhur, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-17 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: ECON, JURI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni (UE) li jemenda l-AnnessIII għar-Regolament (UE) Nru978/2012 li japplika sistema ta' preferenzi tariffarji ġeneralizzati (C(2013)09133 — 2013/3000(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-17 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: INTA |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru 1151/2012 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill f'dak li għandu x'jaqsam mal-istabbiliment ta' simboli tal-Unjoni għal denominazzjonijiet protetti tal-oriġini, indikazzjonijiet ġeografiċi protetti u speċjalitajiet tradizzjonali ggarantiti u fir-rigward ta' ċerti regoli dwar il-ksib, ċerti regoli proċedurali u ċerti regoli tranżitorji oħrajn (C(2013)09144 — 2013/3003(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-18 ta' Diċembru 2013 irreferut responsabbli: AGRI |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni dwar il-kodiċi tal-kondotta Ewropea dwar sħubija fil-qafas ta' Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (C(2013)09651 2014/2508(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-7 ta' Jannar 2014 irreferut responsabbli: REGI, EMPL (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jemenda l-Anness I tar-Regolament (UE) Nru1316/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi l-Faċilità Nikkollegaw l-Ewropa (C(2013)09690 — 2014/2509(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-7 ta' Jannar 2014 irreferut responsabbli: ITRE; TRAN (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament ta' delega tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru575/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward ta' standards tekniċi regolatorji għar-rekwiżiti tal-fondi proprji għall-istituzzjonijiet (C(2013)09763 — 2014/2510(DEA)) Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahar, li jiddekorri mid-data ta' riċeviment tas-7 ta' Jannar 2014 irreferut responsabbli: ECON Att delegat li għalih tqajmu oġġezzjonijiet: (Dan id-dokument mhuwiex attwalment disponibbli bil-lingwi kollha) |
— |
Deċiżjoni ta' delega tal-Kummissjoni dwar l-adozzjoni ta' standards minimi komuni msemmijin fid-Deċiżjoni Nru 1104/2011/UE tal-Parlament Ewropee u tal-Kunsill dwar ir-regoli ta' aċċess għas-servizz pubbliku regolat offrut mis-sistema dinjija ta' navigazzjoni bis-satellita li ġiet stabbilita taħt il-programm Galileo (C(2013)05661 —doc. limite) irreferut responsabbli ITRE Oġġezzjonijiet imqajma mill-Kunsill fis-9 ta' Diċembru 2013. |
4. Miżuri ta' implimentazzjoni(Artikolu 88 tar-Regoli ta' Proċedura)
Intbagħtu lill-Parlament l-abbozzi ta' miżuri ta' implimentazzjoni li ġejjin li jaqgħu taħt il-proċedura regolatorja bi skrutinju:
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda, għall-finijiet tal-introduzzjoni tad-dikjarazzjonijiet ta' periklu u prekawzjoni fil-lingwa Kroata u tal-adattament tagħha għall-progress tekniku u xjentifiku, ir-Regolament (KE) Nru 1272/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-klassifikazzjoni, l-ittikkettar u l-imballaġġ tas-sustanzi u t-taħlitiet (D027409/04 — 2014/2528(RPS) — skadenza: 14/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: IMCO (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda l-Anness XVII tar-Regolament (KE) Nru 1907/2006 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ir-Reġistrazzjoni, il-Valutazzjoni, l-Awtorizzazzjoni u r-Restrizzjoni ta' Sustanzi Kimiċi (“REACH”) fir-rigward ta' 1,4-diklorobenżen (D029121/03 — 2014/2502(RPS) — skadenza: 07/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: ITRE, IMCO (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda l-Anness II tar-Regolament (KE) Nru 110/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar id-definizzjoni, id-deskrizzjoni, il-preżentazzjoni, l-ittikkettar, u l-protezzjoni ta' indikazzjonijiet ġeografiċi ta' xorb spirituż (D029441/03 — 2014/2507(RPS) — skadenza: 07/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: AGRI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru 1178/2011 tat-3 ta' Novembru 2011 li jistabbilixxi rekwiżiti tekniċi u proċeduri amministrattivi relatati mal-ekwipaġġi tal-ajruplani tal-avjazzjoni ċivili (D029683/02 — 2014/2500(RPS) — skadenza: 07/04/2014) irreferut responsabbli: TRAN |
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi l-kriterji ekoloġiċi għall-għoti tal-Ekotikketta tal-UE għas-saqqijiet tas-sodda (D029989/02 — 2014/2518(RPS) — skadenza: 09/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi l-kriterji biex tingħata l-Ekotikketta tal-UE għall-ħiters idroniċi (D029990/02 — 2014/2522(RPS) — skadenza: 11/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi l-kriterji ekoloġiċi għall-għoti tal-ekotikketta tal-UE għaż-żebgħa u l-verniċ ta' barra u ta' ġewwa (D029991/02 — 2014/2527(RPS) — skadenza: 14/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi l-kriterji ekoloġiċi għall-għoti tal-Ekotikketta tal-UE għal prodotti tal-karta ttrasformata (D029992/02 — 2014/2524(RPS) — skadenza: 11/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li temenda d-Deċiżjoni 2007/742/KE dwar il-pompi tas-sħana mħaddma bl-elettriku, bil-gass jew bl-assorbiment tal-gass (D029994/02 — 2014/2520(RPS) — skadenza: 10/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (UE) Nru 823/2012 fir-rigward tad-dati ta' skadenza tal-approvazzjoni tas-sustanzi attivi etossisulfuron, ossadiarġil u warfarin (D030330/02 — 2013/2993(RPS) — skadenza: 12/02/2014) irreferut responsabbli: ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: AGRI, IMCO (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda l-Annessi II u III tar-Regolament (KE) Nru 396/2005 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-livelli massimi ta' residwu għall-foramsulfuron, ażimsulfuron, jodosulfuron, oksasulfuron, meżosulfuron, flażasulfuron, imażosulfuron, propamokarb, bifenażat, klorprofam u tijobenkarb f'ċerti prodotti jew fuqhom (D030498/02 — 2014/2519(RPS) — skadenza: 10/03/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jagħti deroga minn ċerti dispożizzjonijiet tal-Anness II tar-Regolament (KE) Nru 852/2004 fir-rigward tat-trasport taż-żjut u x-xaħmijiet likwidi bil-baħar (D030733/02 — 2014/2526(RPS) — skadenza: 14/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (UE) Nru 10/2011 dwar il-materjali u oġġetti tal-plastik maħsuba li jiġu f'kuntatt mal-ikel (D030938/03 — 2013/2998(RPS) — skadenza: 14/02/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jikkoreġi l-verżjoni bl-Ispanjol tar-Regolament (UE) Nru 10/2011 dwar materjali u oġġetti tal-plastik maħsuba li jiġu f'kuntatt mal-ikel (D030941/02 — 2014/2521(RPS) — skadenza: 10/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI |
— |
Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (UE) Nru 1031/2010, b'mod partikolari, sabiex jiġu stabbiliti l-volumi ta' kwoti ta' emissjonijiet ta' gassijiet serra li għandhom jiġu rkantati fl-2013-2020 (D031326/02 — 2014/2523(RPS) — skadenza: 11/04/2014) irreferut responsabbli: ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: ITRE (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
5. Il-programm ta' attivitajiet tal-Presidenza Griega(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Il-programm ta' attivitajiet tal-Presidenza Griega (2013/2629(RSP))
Antonis Samaras (President fil-kariga tal-Kunsill) u José Manuel Barroso (President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Joseph Daul f'isem il-Grupp PPE, Hannes Swoboda f'isem il-Grupp S&D, Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, Martin Callanan f'isem il-Grupp ECR, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, Nigel Farage f'isem il-Grupp EFD, Nicole Sinclaire Membru mhux affiljata, u Marietta Giannakou.
PRESIDENZA: Anni PODIMATA
Viċi President
Interventi ta': Sylvana Rapti, Anneli Jäätteenmäki, Bas Eickhout, Peter van Dalen, Nikolaos Chountis, Niki Tzavela, Nick Griffin, Herbert Reul, Elisa Ferreira, Alexander Graf Lambsdorff, Nikos Chrysogelos, Evžen Tošenovský, Georgios Toussas, Lorenzo Fontana, Hans-Peter Martin, Corien Wortmann-Kool, Bernd Lange, Cecilia Wikström, Marina Yannakoudakis, Mario Borghezio, Raffaele Baldassarre, Sophocles Sophocleous, Sophia in't Veld, Philip Claeys, Jean-Pierre Audy, Juan Fernando López Aguilar, Andrew Duff, Danuta Maria Hübner, Catherine Trautmann, Lívia Járóka, Saïd El Khadraoui, Paulo Rangel, Maria Eleni Koppa, Andrey Kovatchev, Sergio Gaetano Cofferati, Othmar Karas, Dubravka Šuica, Gunnar Hökmark, Krišjānis Kariņš, Frank Engel, Mairead McGuinness u Marietta Giannakou.
Interventi ta': Maroš Šefčovič (Viċi President tal-Kummissjoni) u Antonis Samaras.
Id-dibattitu ngħalaq.
6. Modifika tal-aġenda
Interventi ta': Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill), Maroš Šefčovič (Viċi President tal-Kummissjoni) u Michael Theurer (President tal-Kumitat CONT), biex jippreżentaw dikjarazzjoni tat-tliet istituzzjonijiet dwar il-kwittanza separata tal-korpi tas-sħubija pubblika-privata skont l-Artikolu 209 tar-Regolament (UE, Euratom) Nru 966/2012 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill (għat-test tad-dikjarazzjoni, ara r-rapport verbatim tad-dibattiti tal-15 ta' Jannar 2014).
B'segwitu tad-dikjarazzjonijiet magħmula mill-Kunsill u mill-Kummissjoni, Michael Theurer talab, f'isem il-Kumitat CONT, li, mill-aġenda tal-Ħamis 16 ta' Jannar 2014, titneħħa l-votazzjoni fuq il-mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa skont l-Artikolu 87a(3) tar-Regoli ta' Proċedura dwar ir-Regolament ta' delega (UE) Nru … / … tal-Kummissjoni tat-30 ta' Settembru 2013 dwar il-mudell tar-Regolament Finanzjarju għal sħubijiet pubbliċi-privati msemmija fl-Artikolu 209 tar-Regolament (UE, Euratom) Nru 966/2012 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill [2013/2863(DEA)] (B7-0002/2014).
Il-Parlament approva din t-talba.
7. Kompożizzjoni tal-Parlament
L-awtoritajiet kompetenti Ċeki avżaw li Věra Flasarová ġiet eletta għall-Parlament Ewropew minflok Vladimír Remek bħala Membru tal-Parlament, b'seħħ mid-data 13 ta' Jannar 2014.
Skont l-Artikolu 7(1) tal-Att dwar l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropee b'vot universali dirett l-Artikolu 4(1) u (4) tar-Regoli ta' Proċedura, il-Parlament ħa nota tal-elezzjoni ta' Věra Flasarová b'effett mid-data 13 ta' Jannar 2014.
Bi qbil mal-Artikolu 3(2) tar-Regoli ta' Proċedura, sakemm il-kredenzjali tagħha jkunu vverifikati jew tkun ingħatat deċiżjoni fuq kwalunkwe kontestazzjoni, Věra Flasarová tieħu postha fil-Parlament u fil-korpi tiegħu u tgawdi mid-drittijiet kollha marbuta ma' din il-kariga, bil-kundizzjoni li qabel tkun għamlet id-dikjarazzjoni li ma għandha ebda kariga inkompatibbli ma' dik ta' Membru tal-Parlament Ewropew.
8. Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet
Fuq talba tal-Grupp GUE/NGL, il-Parlament irratifika l-ħatriet li ġejjin:
Kumitat BUDG: Věra Flasarová
Delegazzjoni għall-Kumitat Parlamentari ta' Kooperazzjoni UE-Russja: Věra Flasarová
9. Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi
Artur Zasada telaq mill-Grupp PPE u ngħaqad mal-Grupp ECR b'seħħ mid-data 9 ta' Jannar 2014.
Intervent ta': Jean-Pierre Audy dwar inċident li seħħ fil-Bulgarija. Il-President ħa nota ta' dan.
10. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
10.1. Setgħat u responsabbiltajiet tal-kumitati permanenti(votazzjoni)
Proposta mill-Konferenza tal-Presidenti
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 1)
PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0018)
Interventi
Elmar Brok ressaq emenda orali għall-emenda 4, li ġiet aċċettata.
Doris Pack ressqet emenda orali lit-test tat-Taqsima XV. Billi aktar minn erbgħin Membru opponew li din l-emenda orali tiġi kkunsidrata, din ma ġietx aċċettata.
10.2. Il-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament — 2015(votazzjoni)
Il-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament — 2015: ara l-proposta tal-Konferenza tal-Presidenti (punt 4 tal-Minuti ta' 13.1.2014)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 2)
Interventi
Pervenche Berès dwar il-proċedura użata biex tiġi stabbilita l-proposta tal-Konferenza tal-Presidenti tal-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament tal-2015.
Ashley Fox dwar l-emenda 1 u biex jitlob li l-kwistjoni tkun riferuta lill-Konferenza tal-Presidenti.
Edward McMillan-Scott biex jitlob li l-votazzjoni tiġi posposta għal sessjoni parzjali ta' Frar 2014.
Martin Callanan biex isostni din it-talba.
Il-Parlament approva t-talba.
10.3. It-tħassir tad-Deċiżjoni tal-Kunsill 2007/124/KE, Euratom ***(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill li tħassar id-Deċiżjoni 2007/124/KE, Euratom li tistabbilixxi l-programmi speċifiċi “Prevenzjoni, Stat ta” Tħejjija u Maniġġar tal-Konsegwenzi tat-Terroriżmu u riskji oħra relatati mas-Sigurtà' u Prevenzjoni ta' u l-Ġlieda kontra l-Kriminalità għall-Perijodu 2007-2013 bħala parti mill-programmi Ġenerali dwar is-Sigurtà u s-Salvagwardja tal-Libertajiet u dwar id-Drittijiet Fundamentali u l-Ġustizzja [15187/2013 — C7-0418/2013- 2013/0281(APP)] — Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Juan Fernando López Aguilar (A7-0432/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 3)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0019)
Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għall-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill.
10.4. It-tiġdid tal-ftehim UE-Russja dwar il-kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija ***(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill dwar it-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija bejn il-Komunità Ewropea u l-Gvern tal-Federazzjoni Russa [13152/2013 — C7-0370/2013- 2013/0282(NLE)] — Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Amalia Sartori (A7-0473/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 4)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0020)
Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għat-tiġdid tal-ftehim.
10.5. Denominazzjonijiet u speċifikazzjonijiet tekniċi tal-muniti tal-euro maħsuba għaċ-ċirkolazzjoni *(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Kunsill dwar denominazzjonijiet u speċifikazzjonijiet tekniċi tal-muniti tal-euro maħsuba għaċ-ċirkolazzjoni (riformulazzjoni) [COM(2013)0184 — C7-0132/2013- 2013/0096(NLE)] — Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Jean-Paul Gauzès (A7-0479/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 5)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI, EMENDI u ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0021)
10.6. Futur tar-relazzjonijiet bejn l-UE u l-ASEAN(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar il-futur tar-relazzjonijiet bejn l-UE u l-ASEAN [2013/2148(INI)] — Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Reinhard Bütikofer (A7-0441/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 6)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0022)
Intervent
Reinhard Bütikofer (rapporteur).
10.7. Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II(votazzjoni)
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari dwar il-pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni tar-Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar takografi fit-trasport bit-triq, li jħassar ir-Regolament tal-Kunsill (KEE) Nru 3821/85 dwar apparat ta' reġistrazzjoni għat-trasport bit-triq u li jemenda r-Regolament (KE) Nru 561/2006 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-armonizzazzjoni ta' ċerta leġiżlazzjoni soċjali li għandha x'taqsam mat-trasport bit-triq [11532/4/2013 — C7-0410/2013- 2011/0196(COD)] — Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: Silvia-Adriana Țicău (A7-0471/2013)
(Maġġoranza kwalifikata meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 7)
POŻIZZJONI TAL-KUNSILL
Dikjarata approvata (P7_TA(2014)0023)
10.8. L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni [COM(2011)0897 — C7-0004/2012- 2011/0437(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Philippe Juvin (A7-0030/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 8)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0024)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0024)
10.9. L-akkwist pubbliku ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal Direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-akkwist pubbliku [COM(2011)0896 — C7-0006/2012- 2011/0438(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Marc Tarabella (A7-0007/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 9)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0025)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0025)
10.10. L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta [COM(2011)0895 — C7-0007/2012- 2011/0439(COD)] — Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Marc Tarabella (A7-0034/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 10)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0026)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0026)
10.11. L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-aċċess ta' prodotti u servizzi ta' pajjiżi terzi għas-suq intern tal-akkwist pubbliku tal-Unjoni u l-proċeduri li jappoġġjaw in-negozjati marbuta mal-aċċess tal-prodotti u s-servizzi tal-Unjoni għas-swieq tal-akkwist pubbliku ta' pajjiżi terzi [COM(2012)0124 — C7-0084/2012 — 2012/0060(COD)] — Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Daniel Caspary (A7-0454/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 11)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0027)
Daniel Caspary (rapporteur) ippropona l-posponiment tal-votazzjoni dwar l-abbozz ta' riżoluzzjoni leġiżlattiva skont l-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Il-Parlament approva l-proposta. Il-kwistjoni ġiet għalhekk irriferuta lill-kumitat responsabbli għal rieżami.
10.12. L-għasel ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li temenda d-Direttiva tal-Kunsill 2001/110/KE li tirrigwarda l-għasel [COM(2012)0530 — C7-0304/2012- 2012/0260(COD)] — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Julie Girling (A7-0440/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 12)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0028)
Julie Girling (rapporteur) ipproponiet il-posponiment tal-votazzjoni dwar l-abbozz ta' riżoluzzjoni leġiżlattiva skont l-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Il-Parlament approva l-proposta. Il-kwistjoni ġiet għalhekk irriferuta lill-kumitat responsabbli għal rieżami.
Interventi
Alojz Peterle u John Stuart Agnew qabel il-votazzjoni.
10.13. Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-programm Hercule III għall-promozzjoni tal-attivitajiet fil-qasam tal-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea [COM(2011)0914 — C7-0513/2011- 2011/0454(COD)] — Kumitat għall-Kontroll tal-Baġit. Rapporteur: Monica Luisa Macovei (A7-0385/2012)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 13)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0029)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni (P7_TA(2014)0029)
Interventi
Inés Ayala Sender qabel il-votazzjoni.
10.14. L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I(votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 638/2004 fuq l-istatistiċi Komunitarji rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri rigward l-għoti ta' setgħat iddelegati u implimentattivi lill-Kummissjoni għall-adozzjoni ta' ċerti miżuri, il-komunikazzjoni ta' informazzjoni mill-amministrazzjoni tad-dwana, l-iskambju ta' dejta kunfidenzjali bejn l-Istati Membri, kif ukoll id-definizzjoni tal-valur statistiku [COM(2013)0578 — C7-0242/2013- 2013/0278(COD)] — Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Hans-Peter Martin (A7-0457/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 14)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI
Approvazzjoni b'emendi (P7_TA(2014)0030)
Hans-Peter Martin (rapporteur) ippropona l-posponiment tal-votazzjoni dwar l-abbozz ta' riżoluzzjoni leġiżlattiva skont l-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Il-Parlament approva l-proposta. Il-kwistjoni ġiet għalhekk irriferuta lill-kumitat responsabbli għal rieżami.
10.15. Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi(votazzjoni)
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0013/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 15)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0031)
10.16. Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà(votazzjoni)
Rapport dwar ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà [2013/2006(INI)] — Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Reinhard Bütikofer (A7-0464/2013)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 16)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0032)
11. Spjegazzjonijiet tal-vot
Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari Silvia-Adriana Țicău A7-0471/2013
Ismail Ertug, Sandra Petrović Jakovina, Dubravka Šuica, Jim Higgins, Marino Baldini, Dieter-Lebrecht Koch, Andrej Plenković, Daniel Hannan u Syed Kamall
Rapport Philippe Juvin — A7-0030/2013
Petru Constantin Luhan, Sandra Petrović Jakovina, Ruža Tomašić, María Irigoyen Pérez, Dubravka Šuica, Jim Higgins, Andrej Plenković, Daniel Hannan u Syed Kamall
Rapport Marc Tarabella — A7-0007/2013
Petru Constantin Luhan, Rosa Estaràs Ferragut, Cristina Gutiérrez-Cortines, Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Sirpa Pietikäinen, Mitro Repo, Jim Higgins, Ivana Maletić, Daniel Hannan u Syed Kamall
Rapport Marc Tarabella — A7-0034/2013
Dubravka Šuica, Sirpa Pietikäinen u Syed Kamall
Rapport Daniel Caspary — A7-0454/2013
Sandra Petrović Jakovina, Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Bendt Bendtsen, Adam Bielan, Charles Tannock, Ivana Maletić, Piotr Borys, Andrej Plenković u Syed Kamall
Rapport Julie Girling — A7-0440/2013
Marino Baldini, Charles Tannock, Roberta Angelilli, Csaba Sógor, Sirpa Pietikäinen, Miroslav Mikolášik, Giommaria Uggias, Davor Ivo Stier, Piotr Borys, Daniel Hannan, Syed Kamall u Martin Kastler
Rapport Monica Luisa Macovei — A7-0385/2012
Dubravka Šuica, Roberta Angelilli, Oleg Valjalo, Ivana Maletić u Andrej Plenković
Rapport Hans-Peter Martin — A7-0457/2013
Dubravka Šuica, Ivana Maletić u Charles Tannock
L-ispjegazzjonijiet tal-vot se jsiru waqt is-seduta tal-għada, il-Ħamis 16 ta' Jannar 2014.
12. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 14.45 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
Viċi President
13. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
14. Merħba
Il-President, f'isem il-Parlament, ta merħba lill-membri tad-delegazzjoni tal-Assemblea Nazzjonali tar-Repubblika tal-Korea, immexxija minn S.E. Mikyung Lee, li ħadu posthom fil-gallarija uffiċjali.
15. Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (2013/2960(RSP))
Dimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill), Viviane Reding (Viċi President tal-Kummissjoni) u László Andor (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Marian-Jean Marinescu f'isem il-Grupp PPE, Hannes Swoboda f'isem il-Grupp S&D, Renate Weber f'isem il-Grupp ALDE, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, Timothy Kirkhope f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Sarah Ludford, Cornelia Ernst f'isem il-Grupp GUE/NGL, Francesco Enrico Speroni f'isem il-Grupp EFD, Auke Zijlstra Membru mhux affiljat, Monika Panayotova, Sylvie Guillaume, Nadja Hirsch, Jean Lambert, Ryszard Antoni Legutko, Gerard Batten, Marine Le Pen, Jacek Protasiewicz, Juan Fernando López Aguilar, Phil Bennion, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Michael Cashman, Elisabeth Schroedter, Marek Henryk Migalski, Jacek Olgierd Kurski, Elmar Brok, Glenis Willmott, Cecilia Wikström, Mara Bizzotto, li wieġbet ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Karin Kadenbach, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Kinga Göncz, Nils Torvalds, Gunnar Hökmark, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Marita Ulvskog, Ivailo Kalfin, Roger Helmer, dwar l-affermazzjonijiet ta' Ivailo Kalfin, Georgios Papanikolaou u Cătălin Sorin Ivan.
PRESIDENZA: Jacek PROTASIEWICZ
Viċi President
Interventi ta': Franz Obermayr, biex jagħmel mistoqsija “karta blu” lil Cătălin Sorin Ivan, li wieġbu, Csaba Őry, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Paul Rübig, Wojciech Michał Olejniczak u Sergio Gaetano Cofferati.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Joanna Katarzyna Skrzydlewska, George Sabin Cutaș, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Marije Cornelissen, Paweł Robert Kowal, Tadeusz Cymański, Dimitar Stoyanov, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Krisztina Morvai, Monika Flašíková Beňová, Piotr Borys u Andrew Henry William Brons, dawn l-aħħar tnejn biex jagħmlu mistoqsija “karta blu” lil Dimitar Stoyanov, li weġibhom.
Interventi ta': László Andor, Viviane Reding, u Dimitrios Kourkoulas.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Rebecca Harms, Daniel Cohn-Bendit, Jean Lambert, Elisabeth Schroedter, Judith Sargentini, Franziska Keller, Marije Cornelissen, Hélène Flautre u Malika Benarab-Attou f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar ir-rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE 2013/2960(RSP) (B7-0016/2014); |
— |
Cornelia Ernst, Paul Murphy, Alda Sousa, Marisa Matias u Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar ir-rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE 2013/2960(RSP) (B7-0023/2014); |
— |
Renate Weber, Jolanta Emilia Hibner u Metin Kazak f'isem il-Grupp ALDE, dwar ir-rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (2013/2960(RSP)) (B7-0024/2014); |
— |
Manfred Weber, Marian-Jean Marinescu, Véronique Mathieu Houillon, Csaba Őry, Jacek Protasiewicz, Wim van de Camp, Arkadiusz Tomasz Bratkowski, Jan Kozłowski, Danuta Jazłowiecka, Ivo Belet, Edit Bauer, Traian Ungureanu, Andrey Kovatchev, Elena Băsescu, Marco Scurria, Salvatore Iacolino, Joanna Katarzyna Skrzydlewska u Elmar Brok f'isem il-Grupp PPE, dwar ir-rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (2013/2960(RSP)) (B7-0025/2014); |
— |
Timothy Kirkhope, Ryszard Antoni Legutko, Janusz Wojciechowski u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, dwar il-moviment liberu (2013/2960(RSP)) (B7-0026/2014); |
— |
Sylvie Guillaume u Juan Fernando López Aguilar f'isem il-Grupp S&D, dwar ir-rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (2013/2960(RSP)) (B7-0027/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.5 tal-Minuti ta' 16.1.2014
16. Il-futur tal-Ftehim dwar l-Isfera ta' Sikurezza fid-dawl tal-kwistjoni tal-NSA(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Il-futur tal-Ftehim dwar l-Isfera ta' Sikurezza fid-dawl tal-kwistjoni tal-NSA (2013/2985(RSP))
Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill) u Viviane Reding (Viċi President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Manfred Weber f'isem il-Grupp PPE, Claude Moraes f'isem il-Grupp S&D, Sophia in't Veld f'isem il-Grupp ALDE, Jan Philipp Albrecht f'isem il-Grupp Verts/ALE, Cornelia Ernst f'isem il-Grupp GUE/NGL, Niki Tzavela f'isem il-Grupp EFD, u Martin Ehrenhauser Membru mhux affiljat.
Interventi ta': Viviane Reding u Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas.
Id-dibattitu ngħalaq.
17. Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP))
Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill) u Viviane Reding (Viċi President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
PRESIDENZA: László SURJÁN
Viċi President
Interventi ta': Manfred Weber f'isem il-Grupp PPE, Kinga Göncz f'isem il-Grupp S&D, Jan Mulder f'isem il-Grupp ALDE, Roberts Zīle f'isem il-Grupp ECR, Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, Morten Messerschmidt f'isem il-Grupp EFD, Daniël van der Stoep Membru mhux affiljat, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Ana Gomes, Roberta Metsola, li wieġbet ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Nuno Melo, Joseph Cuschieri, Renate Weber, Cristiana Muscardini, Carlos Coelho, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Ana Gomes, Josef Weidenholzer, David Casa, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Joseph Cuschieri, Emine Bozkurt, Wim van de Camp, Marco Scurria, Krišjānis Kariņš, Davor Ivo Stier, Sebastian Valentin Bodu u Seán Kelly.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Agustín Díaz de Mera García Consuegra, John Attard-Montalto, Ruža Tomašić, Paul Murphy, Jaroslav Paška, Andreas Mölzer, Vytautas Landsbergis u Marlene Mizzi.
Interventi ta': Nuno Melo dwar l-iżvolġiment tad-dibattitu, Claudette Abela Baldacchino dwar is-suġġett tad-dibattitu, u Ana Gomes dwar kwistjoni personali b'segwitu tal-intervent preċedenti ta' Carlos Coelho.
Interventi ta': Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) u Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Jean Lambert, Judith Sargentini, Raül Romeva i Rueda u Ulrike Lunacek f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0015/2014); |
— |
Jan Mulder, Renate Weber u Graham Watson f'isem il-Grupp ALDE, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0017/2014); |
— |
Marie-Christine Vergiat, Alda Sousa u Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0028/2014); |
— |
Manfred Weber, Véronique Mathieu Houillon, Wim van de Camp, Marco Scurria u Salvatore Iacolino f'isem il-Grupp PPE, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0029/2014); |
— |
Timothy Kirkhope u Roberts Zīle f'isem il-Grupp ECR, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0030/2014); |
— |
Kinga Göncz u Sylvie Guillaume f'isem il-Grupp S&D, dwar iċ-ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (2013/2995(RSP)) (B7-0031/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.6 tal-Minuti ta' 16.1.2014
18. Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja — Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja (2013/2880(RSP)) — Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (2013/2881(RSP))
Dimitrios Kourkoulas Dimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, Ulrike Lunacek f'isem il-Grupp Verts/ALE, u György Schöpflin f'isem il-Grupp PPE.
PRESIDENZA: Edward McMILLAN-SCOTT
Viċi President
Interventi ta': Libor Rouček f'isem il-Grupp S&D, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Takis Hadjigeorgiou f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bastiaan Belder f'isem il-Grupp EFD, Andreas Mölzer Membru mhux affiljat, Bernd Posselt, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Georgios Koumoutsakos, Maria Eleni Koppa, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Marije Cornelissen, Mirosław Piotrowski, Nikolaos Salavrakos, Krisztina Morvai, Elmar Brok, Pier Antonio Panzeri, Norica Nicolai, Lajos Bokros, Lorenzo Fontana, Eduard Kukan, Ana Gomes, Ivo Vajgl, Ruža Tomašić, li wieġbet ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Davor Ivo Stier, Krzysztof Lisek, Boris Zala, Paweł Zalewski, Roberto Gualtieri, Kinga Gál, Tanja Fajon, Othmar Karas, Kinga Göncz, Davor Ivo Stier, Marusya Lyubcheva, Csaba Sógor, Tonino Picula u Nadezhda Neynsky.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Dubravka Šuica, Izaskun Bilbao Barandica, Charalampos Angourakis, Andrej Plenković, Nikola Vuljanić, Jaroslav Paška, Anna Ibrisagic u Eija-Riitta Korhola.
Interventi ta': Štefan Füle u Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Jelko Kacin, f'isem il- Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar ir-Rapport ta' Progress 2013 dwar is-Serbja (2013/2880(RSP)) (B7-0006/2014). |
— |
Ulrike Lunacek, f'isem il- Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar il-proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (2013/2881(RSP)) (B7-0004/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.7 tal-Minuti ta' 16.1.2014
19. Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali(dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali (2013/2932(RSP))
Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, u Göran Färm f'isem il-Grupp S&D.
PRESIDENZA: Roberta ANGELILLI
Viċi President
Interventi ta': Pat the Cope Gallagher f'isem il-Grupp ALDE, Indrek Tarand f'isem il-Grupp Verts/ALE, Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Francisco José Millán Mon, Elena Băsescu u Andrej Plenković.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Eija-Riitta Korhola, Davor Ivo Stier u Tonino Picula.
Interventi ta': Štefan Füle u Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas.
Mozzjoni għal riżoluzzjoni biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Cristian Dan Preda, f'isem il- Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar ir-Rapport ta' progress tal-2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali (2013/2932(RSP)) (B7-0005/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.9 tal-Minuti ta' 16.1.2014
20. Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel(dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel (2014/2512(RSP))
Dimitrios KourkoulasDimitrios Kourkoulas (President fil-kariga tal-Kunsill) f'isem Catherine Ashton (Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà) għamel id-dikjarazzjoni.
Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, Véronique De Keyser f'isem il-Grupp S&D, Louis Michel f'isem il-Grupp ALDE, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Sabine Lösing f'isem il-Grupp GUE/NGL, Mariya Gabriel, Ricardo Cortés Lastra u Ana Gomes.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Davor Ivo Stier, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola, Tarja Cronberg u Marie-Christine Vergiat.
Intervent ta': Dimitrios Kourkoulas.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Louis Michel, Niccolò Rinaldi, Graham Watson, Jelko Kacin, Liam Aylward, Marielle de Sarnez, Marietje Schaake, Sarah Ludford, Kristiina Ojuland, Hannu Takkula, Johannes Cornelis van Baalen u Robert Rochefort f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0018/2014); |
— |
Isabelle Durant, Judith Sargentini, Barbara Lochbihler, Jean-Jacob Bicep, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert u Iñaki Irazabalbeitia Fernández f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0019/2014); |
— |
Cristian Dan Preda, Filip Kaczmarek, Gay Mitchell, Davor Ivo Stier, Mariya Gabriel, Eija-Riitta Korhola, Tunne Kelam, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Eduard Kukan, Philippe Boulland, Arnaud Danjean, Roberta Angelilli, Sari Essayah u Joachim Zeller f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0020/2014); |
— |
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0021/2014); |
— |
Isabella Lövin, Willy Meyer, João Ferreira, Inês Cristina Zuber, Sabine Wils u Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0022/2014); |
— |
Véronique De Keyser, Ricardo Cortés Lastra, Ana Gomes, Norbert Neuser, Tanja Fajon, Liisa Jaakonsaari u Pino Arlacchi f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel 2014/2512(RSP) (B7-0032/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.10 tal-Minuti ta' 16.1.2014
21. Modernizzazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles UE-Messiku — Modernizzazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles UE-Ċilì(dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000115/2013) imressqa minn Vital Moreira u George Sabin Cutaș, f'isem il- Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali, lill-Kummissjoni: Modernizzazzjoni tat-titolu dwar il-kummerċ tal-Ftehim ta'Sħubija Ekonomika, Koordinazzjoni Politika u Koperazzjoni UE-Messiku (2013/2818(RSP)) (B7-0101/2014)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000148/2013) imressqa minn Vital Moreira u María Auxiliadora Correa Zamora, f'isem il- Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali, lill-Kummissjoni: UE-Ċilì: Kummerċ u Kwistjonijiet Relatati mal-Kummerċ tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn il-KE u l-Istati Membri tagħha, fuq naħa, u r-Repubblika taċ-Ċilì, fuq in-naħa l-oħra (2013/2988(RSP)) (B7-0103/2014)
Vital Moreira daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsijiet.
Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsijiet.
Interventi ta': José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra f'isem il-Grupp PPE, George Sabin Cutaș f'isem il-Grupp S&D, Franziska Keller f'isem il-Grupp Verts/ALE, Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Pablo Zalba Bidegain, Ricardo Cortés Lastra, António Fernando Correia de Campos u Nicole Sinclaire Membru mhux affiljata.
Intervent skont il-proċedura “catch the eye” ta': Elena Băsescu.
Intervent ta': Siim Kallas.
Id-dibattitu ngħalaq.
22. L-aġenda tas-seduta li jmiss
L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument “Aġenda” PE 526.046/OJJE).
23. Għeluq tas-seduta
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 22.40.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Rainer Wieland
Viċi President
TAL-15 ta' Jannar 2014
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Abela Baldacchino, Agnew, Albrecht, Alfano, Allam, Alvaro, Alves, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Andrieu, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badía iCutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Baldini, Balz, Balzani, Bánki, Barracciu, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berlato, Berman, Bertot, Besset, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonanini, Bonsignore, Borghezio, Borissov, Borsellino, Borys, Borzan, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Bratkowski, Breyer, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bušić, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van deCamp, Campbell Bannerman, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Cochet, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cramer, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, DeAngelis, DeBacker, DeCastro, Dehaene, DeKeyser, Delli, Delvaux, DeMartini, Demesmaeker, DeMita, deSarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, DeVeyrac, Díaz deMera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, ElKhadraoui, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Flasarová, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Frigo, Gabriel, Gahler, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer deOedenberg, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, deGrandes Pascual, Gräßle, Grèze, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Hellvig, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irazabalbeitia Fernández, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, deJong, Jordan, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, van der Kammen, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, deLange, Langen, Larsen-Jensen, LaVia, LeGrip, Legutko, Lehne, LeHyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, LePen Marine, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Maletić, Malinov, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin David, Martin Hans-Peter, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu Houillon, Matias, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Metsola, Meyer, Michel, Michels, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mizzi, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Mulder, Muñiz DeUrquiza, Murphy, Muscardini, Mynář, Naranjo Escobar, Nattrass, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nilsson, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panayotova, Panzeri, Papanikolaou, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Perelló Rodríguez, Peterle, Petrović Jakovina, Picula, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pitsillides, Pittella, Plenković, Poc, Podimata, Poręba, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva iRueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz Martin, Schulz Werner, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Siekierski, Silaghi, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Šťastný, Stauner, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stier, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Šuica, Surján, Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Taylor Keith, Taylor Rebecca, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Torvalds, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Trematerra, Tremosa iBalcells, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vajgl, Vălean, Valjalo, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, deVilliers, Vlasák, Vlasto, Voss, Vuljanić, Wałęsa, Watson, Weber Henri, Weber Manfred, Weber Renate, Weidenholzer, Weiler, Werthmann, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zamfirescu, Zanicchi, Zanoni, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zéribi, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
TAL-15 ta' Jannar 2014
ANNESS 1
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
Abbrevjazzjonijiet u simboli
+ |
adottat(a) |
- |
irrifjutat(a) |
↓ |
waqa'/għet |
Ir |
irtirat(a) |
VSI (…, …, …) |
votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
VE (…, …, …) |
votazzjoni elettronika (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
Vmaq |
votazzjoni maqsuma |
Vsep |
votazzjoni separata |
em |
emenda |
EmK |
emenda ta' kompromess |
PK |
parti korrispondenti |
EmT |
emenda li tħassar |
= |
emendi identiċi |
§ |
paragrafu |
Art |
artikolu |
Pre |
premessa |
MOZ |
mozzjoni għal riżoluzzjoni |
MOZK |
mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta |
SIG |
votazzjoni sigrieta |
1. Setgħat u responsabbiltajiet tal-kumitati permanenti
Proposta għal deċiżjoni: B7-0001/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Proposta għal deċiżjoni B7-0001/2014 tal-Konferenza tal-Presidenti |
|||||
I. Kumitat AFET |
|||||
§ 3 |
20 |
PPE |
|
+ |
|
Wara l-§ 5 |
9 |
ALDE |
|
+ |
|
II. Kumitat DEVE |
|||||
§ 2 |
10 |
ALDE |
VE |
+ |
419, 253, 5 |
Wara l-§ 3 |
21 |
PPE |
VSI |
+ |
653, 27, 4 |
III. Kumitat INTA |
|||||
§ 3 |
4 |
S&D |
|
+ |
modifikat oralment |
IV. Kumitat BUDG |
|||||
§ 5 |
22 |
PPE |
VE |
+ |
347, 331, 7 |
V. Kumitat CONT |
|||||
§ 4 |
23 |
PPE |
VE |
+ |
487, 198, 6 |
VI. Kumitat ECON |
|||||
§ 4 |
7 EmT |
GUE/NGL |
|
- |
|
Wara l-§ 6 |
24 |
PPE |
VE |
+ |
355, 333, 2 |
VII. Kumitat EMPL |
|||||
§ 1 |
1 |
S&D |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
614, 74, 3 |
|||
2/VSI |
+ |
579, 92, 7 |
|||
11PK |
ALDE |
|
Ir |
|
|
Wara l-§ 1 |
2 |
S&D |
VSI |
+ |
605, 85, 2 |
§ 3 |
11PK |
ALDE |
|
Ir |
|
Wara l-§ 5 |
3 |
S&D |
VSI |
- |
272, 384, 25 |
VIII. Kumitat ENVI |
|||||
§ 1 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
+ |
587, 92, 5 |
|||
IX. Kumitat ITRE |
|||||
§ 7 |
12 |
ALDE |
VE |
- |
282, 406, 1 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
X. Kumitat IMCO |
|||||
§ 1, punt c |
6 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 2 |
25 |
PPE |
|
+ |
|
§ 4 |
26 |
PPE |
|
+ |
|
Wara l-§ 4 |
8 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
XII. Kumitat REGI |
|||||
Wara l-§ 7 |
16 |
ALDE |
|
Ir |
|
XV. Kumitat CULT |
|||||
§ 5 |
13 |
ALDE |
VSI |
- |
175, 496, 7 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
535, 118, 27 |
|
XVI. Kumitat JURI |
|||||
§ 3 |
27 |
PPE |
|
+ |
|
§ 6 |
28 |
PPE |
VE |
- |
272, 410, 5 |
XVII. Kumitat LIBE |
|||||
§ 4, punt c |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
+ |
410, 276, 2 |
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 5 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
+ |
612, 68, 3 |
|||
XVIII. Kumitat AFCO |
|||||
§ 1 |
5 |
S&D |
|
+ |
|
XIX. Kumitat FEMM |
|||||
Titolu |
15 |
ALDE |
|
Ir |
|
XX. Kumitat PETI |
|||||
§ 2 |
14 |
ALDE |
|
- |
|
votazzjoni: deċiżjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: emendi 1, 2, 3
EFD: emendi 2, 13, 21, Taqsima XV — § 5
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
PPE:
Taqsima XVII, § 4, punt c)
l-1 parti |
It-test kollu apparti l-kliem “u mal-kooperazzjoni ġudizjarja” u “fil-konfront tal-liġi kriminali” |
it-2 parti |
“u mal-kooperazzjoni ġudizjarja” |
it-3 parti |
“fil-konfront tal-liġi kriminali” |
EFD:
emenda 1
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “l-inklużjoni soċjali” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
Taqsima VIII, § 1
l-1 parti |
It-test kollu apparti l-punt a) |
it-2 parti |
punt a) |
Taqsima VIII, § 5
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “l-Uffiċċju tal-Prosekutur Pubbliku Ewropew” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
S&D: Taqsima IX, § 7
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “u l-aspetti ta' sigurtà” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
L-emendi 17, 18 u 19 tħassru.
Il-grupp ALDE rtira l-emendi 11, 15 u 16 tiegħu.
Elmar Brok ippropona l-emenda orali li ġejja għall-emenda 4:
“3. il-ftuħ, il-monitoraġġ, il-konklużjoni u s-segwitu ta' ftehimiet kummerċjali bilaterali, multilaterali u plurilaterali li jirregolaw ir-relazzjonijiet ekonomiċi, u kummerċjali u ta' investiment ma' pajjiżi terzi u ma' organizzazzjonijiet reġjonali;”
2. Il-kalendarju tas-sessjonijiet parzjali tal-Parlament — 2015
Proposta tal-Konferenza tal-Presidenti
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
ġimgħat 22, 38, 42, 49 |
2 |
PPE |
|
votazzjoni posposta |
|
L-emenda 1 ta' Ashley Fox u oħrajn ġiet ikkunsidrata bħala inammissibbli mill-President.
3. It-tħassir tad-Deċiżjoni tal-Kunsill 2007/124/KE, Euratom ***
Rakkomandazzjoni: Juan Fernando López Aguilar (A7-0432/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
VSI |
+ |
648, 19, 9 |
4. It-tiġdid tal-ftehim UE-Russja dwar il-kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija ***
Rakkomandazzjoni: Amalia Sartori (A7-0473/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
|
+ |
|
5. Denominazzjonijiet u speċifikazzjonijiet tekniċi tal-muniti tal-euro maħsuba għaċ-ċirkolazzjoni *
Rakkomandazzjoni: Jean-Paul Gauzès (A7-0479/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
VSI |
+ |
627, 10, 42 |
6. Futur tar-relazzjonijiet bejn l-UE u l-ASEAN
Rapport: Reinhard Bütikofer (A7-0441/2013)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
|
+ |
|
7. Takografi u leġiżlazzjoni soċjali li tikkonċerna t-trasport bit-triq ***II
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari: Silvia-Adriana Țicău (A7-0471/2013) (maġġoranza kwalifikata meħtieġa)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Proposta ta' rifjut tal-pożizzjoni tal-Kunsill |
1 |
EFD |
VSI |
- |
57, 604, 17 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
EFD: emenda 1
8. L-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni ***I
Rapport: Philippe Juvin (A7-0030/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — blokk nru 1 |
282 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 |
1-281 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
598, 60, 18 |
9. L-akkwist pubbliku ***I
Rapport: Marc Tarabella (A7-0007/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — blokk nru 1 |
254 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk nru 2 |
1-253 |
kumitat |
|
↓ |
|
Wara l-premessa 11 |
255 |
+ minn 40 Membru |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
620, 31, 30 |
L-emenda 255 tressqet minn Rosa Estaràs Ferragut u oħrajn.
10. L-akkwist minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u l-posta ***I
Rapport: Marc Tarabella (A7-0034/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — blokk nru 1 |
246 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk nru 2 |
1-245 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
618, 36, 26 |
11. L-aċċess ta' prodotti u servizzi għas-swieq tal-akkwist pubbliku ***I
Rapport: Daniel Caspary (A7-0454/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Proposta ta' rifjut tal-proposta tal-Kummissjoni |
94 |
+ minn 40 Membru |
VSI |
- |
214, 449, 12 |
Emendi mill-kumitat responsabbli — votazzjoni fi blokk |
1-11 13-31 33-53 55 57-78 80-85 |
kumitat |
|
+ |
|
Artikolu 1, § 2, sub§ 2 |
93 |
PPE |
|
+ |
|
32 |
kumitat |
|
↓ |
|
|
Artikolu 6, § 7 |
54 |
kumitat |
|
- |
|
92 |
kumitat |
|
+ |
|
|
Artikolu 7, § 1 |
100 |
GUE/NGL |
|
- |
|
56 |
kumitat |
|
+ |
|
|
Artikolu 10, § 2, punt (b) |
101 |
GUE/NGL |
|
- |
|
Artikolu 13, § 2, sub§ 3, wara l-punt d) |
79 EmT |
kumitat |
|
+ |
|
102 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
Wara l-premessa 4 |
86 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Premessa 6 |
95 |
GUE/NGL |
|
- |
|
Premessa 7 |
87 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Wara l-premessa 7 |
88 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Premessa 10 |
96 EmT |
GUE/NGL |
|
- |
|
12 |
kumitat |
|
+ |
|
|
Premessa 12 |
89 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Premessa 13 |
90 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Premessa 19 |
97 |
GUE/NGL |
|
- |
|
Premessa 20 |
91 |
PPE, S&D, ADLE |
|
+ |
|
Premessa 21 |
98 |
GUE/NGL |
|
- |
|
Premessa 23 |
99 |
GUE/NGL |
|
- |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
VSI |
+ |
479, 184, 17 |
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
votazzjoni posposta |
talba għal riferiment lura lill-kumitat (Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura) |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: emenda 94, proposta tal-Kummissjoni
L-emenda 94 tressqet minn Emma McClarkin u oħrajn.
12. L-għasel ***I
Rapport: Julie Girling (A7-0440/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Emendi mill-kumitat responsabbli — votazzjoni fi blokk |
7-8 12-16 |
kumitat |
|
+ |
|
Emendi mill-kumitat responsabbli — votazzjonijiet separati |
2 |
kumitat |
VSI |
+ |
351, 307, 15 |
3 |
kumitat |
VSI |
- |
299, 361, 11 |
|
4 |
kumitat |
VSI |
- |
185, 481, 8 |
|
5 |
kumitat |
VSI |
- |
287, 362, 8 |
|
6 |
kumitat |
VSI |
+ |
424, 183, 68 |
|
10 |
kumitat |
VSI |
- |
293, 356, 12 |
|
11 |
kumitat |
VSI |
- |
289, 365, 11 |
|
Artikolu 2, § 4, punt a) Direttiva 2001/110/KE |
24 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
117, 534, 20 |
Artikolu 2, punt 5 Direttiva 2001/110/KE |
9 EmT |
kumitat |
VSI |
- |
302, 353, 14 |
20 |
ECR, ALDE, PPE |
VSI |
+ |
334, 328, 13 |
|
Premessa 1 |
17 |
ECR, ALDE, PPE |
VSI |
+ |
354, 295, 13 |
1 |
kumitat |
VSI |
↓ |
|
|
Wara l-premessa 1 |
18 |
ECR, ALDE, PPE |
VSI |
+ |
384, 272, 17 |
19 |
ECR, ALDE, PPE |
VSI |
+ |
357, 290, 16 |
|
21 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
209, 451, 12 |
|
22 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
23 |
Verts/ALE |
VSI |
+ |
367, 292, 18 |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
VSI |
+ |
430, 224, 19 |
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
votazzjoni posposta |
talba għal riferiment lura lill-kumitat (Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura) |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
GUE/NGL: emenda 24
ECR: emendi 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 17, 18, 19, 20, proposta tal-Kummissjoni
Verts/ALE: emendi 21, 23
EFD: proposta tal-Kummissjoni
Talbiet għal votazzjoni separata
PPE: emendi 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11
EFD: emendi 1, 3, 4, 5, 9, 10, 11
13. Il-programm Hercule III u l-protezzjoni tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni Ewropea ***I
Rapport: Monica Luisa Macovei (A7-0385/2012)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
It-test kollu — blokk nru 1 |
47 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 |
1-46 |
kumitat |
|
↓ |
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
644, 14, 12 |
14. L-istatistiċi rigward il-kummerċ ta' merkanzija bejn Stati Membri ***I
Rapport: Hans-Peter Martin (A7-0457/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Emendi mill-kumitat responsabbli — votazzjoni fi blokk |
1-6 8-13 15-22 |
kumitat |
|
+ |
|
Artikolu 9a, inċiż 1, Regolament (KE) Nru 638/2004 |
14 |
kumitat |
|
+ |
|
24 |
S&D |
|
↓ |
|
|
Premessa 13 |
7 |
kumitat |
|
+ |
|
23 |
S&D |
|
↓ |
|
|
votazzjoni: proposta tal-Kummissjoni |
|
+ |
|
||
votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
votazzjoni posposta |
talba għal riferiment lura lill-kumitat (Artikolu 57(2) tar-Regoli ta' Proċedura) |
15. Il-kriminalità marbuta mal-organiżmi selvaġġi
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0013/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0013/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
§ 8 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 11 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 24 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 25 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 27 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
540, 106, 20 |
§ 28 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 30 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
648, 18, 4 |
|||
2/VSI |
+ |
347, 293, 10 |
|||
3/VSI |
- |
311, 334, 10 |
|||
§ 32 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 36 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 41 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
393, 266, 11 |
Kunsiderazzjoni 8 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
647, 14, 10 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: § 27
EFD: votazzjoni finali
Talbiet għal votazzjoni separata
PPE: §§ 8, 11, 25, 28, 36, 41 — inċiż 8
ECR: § 24
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
PPE:
§ 32
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “bħala prijorità” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
PPE, ECR:
§ 30
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “jużaw l-istrumenti … programmi dedikati” u “b'finanzjament sostanzjali” |
it-2 parti |
“jużaw l-istrumenti … programmi dedikati” |
it-3 parti |
“b'finanzjament sostanzjali” |
16. Ir-riindustrijalizzazzjoni tal-Ewropa biex jiġu promossi l-kompetittività u s-sostenibbiltà
Rapport: Reinhard Bütikofer (A7-0464/2013)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
§ 29 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1/VE |
+ |
361, 293, 7 |
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 49 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 50 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 57 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
558, 75, 31 |
§ 62 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
558, 86, 16 |
§ 63 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
+ |
|
|||
§ 64 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 68 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
- |
327, 329, 5 |
|||
3 |
↓ |
|
|||
§ 70 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
332, 314, 12 |
§ 71 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 77 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
542, 112, 5 |
§ 94 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
449, 182, 19 |
§ 95 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
460, 182, 17 |
§ 122 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 123 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 133 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
330, 301, 26 |
§ 137 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
325, 270, 42 |
§ 139 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
327, 303, 18 |
Premessa B |
§ |
test oriġinali |
VSI |
- |
312, 330, 8 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VE |
+ |
385, 100, 60 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
Verts/ALE: §§ 57, 62, 70, 77, 133, 137, 139 — premessa B
ECR: §§ 94, 95
Talbiet għal votazzjoni separata
Verts/ALE: §§ 49, 50, 64
ECR: § 122
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
Verts/ALE:
§ 63
l-1 parti |
“Jenfasizza l-importanza … ta' impjiegi fl-industriji Ewropej” |
it-2 parti |
“jilqa' … tal-marki kummerċjali tal-UE”, mingħajr il-kliem “f'dan ir-rigward” |
it-3 parti |
“f'dan ir-rigward” |
ir-4 parti |
“li għandu l-potenzjal … intern kollu kemm hu” |
§ 68
l-1 parti |
“Jiġbed l-attenzjoni … għall-qasam taċ-ċibersigurtà”, ħlief għall-kliem “politika u għodod ta' difiża ċibernetika” |
it-2 parti |
“politika u għodod ta' difiża ċibernetika” |
it-3 parti |
“jitlob li dawn il-politiki … SMEs, kontra ċ-ċiberkriminalità” |
§ 71
l-1 parti |
“jenfasizza l-importanza … ekwivalenti ta' kompetizzjoni globali” |
it-2 parti |
“jistieden lill-Kummissjoni … tas-swieq” |
ECR:
§ 123
l-1 parti |
“Jirreferi għar-rwol … mal-ugwaljanza bejn is-sessi” |
it-2 parti |
“Jistieden lill-Istati Membri … u regolari fil-karriera” |
PPE:
§ 29
l-1 parti |
“Jilqa' l-enfasi … ta' ekonomija ċirkolari” |
it-2 parti |
“jitlob li l-abbozz … (l-approċċ minn nieqa sa nieqa)” |
TAL-15 ta' Jannar 2014
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. B7-0001/2014 — Em 21
Favur 653
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 27
ECR : : Eppink, van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, deVilliers
NI : : Borghezio, Brons, Griffin, Hartong, Nattrass, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Florenz
Astensjonijiet 4
NI : : Claeys, Kovács, Morvai, Sinclaire
2. B7-0001/2014 — Em 1/1
Favur 614
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 74
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Włosowicz, deVilliers
NI : : Dodds, Hartong, Kovács, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 3
EFD : : Vanhecke
NI : : Claeys
PPE : : Essayah
3. B7-0001/2014 — Em 1/2
Favur 579
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Muscardini
EFD : : Binev, Imbrasas, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 92
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 7
EFD : : Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
NI : : Borghezio
4. B7-0001/2014 — Em 2
Favur 605
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 85
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Svensson
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 2
EFD : : Terho, Vanhecke
5. B7-0001/2014 — Em 3
Favur 272
ALDE : : Alfano, Aylward, Bennahmias, Gallagher, Griesbeck, Harkin, Neyts-Uyttebroeck, Rochefort, Taylor Rebecca, deSarnez
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL : : Anderson, Ernst, Hadjigeorgiou, Klute, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Scholz, Triantaphyllides, Vuljanić, deJong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Engel, Florenz
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 384
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Batten, Belder, Binev, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Astensjonijiet 25
ALDE : : Lepage
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Wils, Zuber
NI : : Kovács, Morvai
PPE : : Oomen-Ruijten
Verts/ALE : : Demesmaeker
6. B7-0001/2014 — § 1/2
Favur 587
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Rosbach, Zīle, van Dalen
EFD : : Belder, Binev, Imbrasas, Paksas, Paška
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 92
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Ehler, Reul, Ulmer, Winkler Hermann
S&D : : Gierek
Astensjonijiet 5
NI : : Kovács, Morvai, Mölzer, Obermayr
PPE : : Sommer
7. B7-0001/2014 — Em 13
Favur 175
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Belder, Paška
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, deJong
NI : : Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, van der Stoep
PPE : : Becker, Bendtsen, Corazza Bildt, Fjellner, Florenz, Hökmark, Ibrisagic, Rangel, Svensson
S&D : : Barracciu, Flašíková Beňová, Haug, Herczog, Maňka
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 496
ALDE : : Bennahmias, Goulard, Griesbeck, Lepage, Rochefort, deSarnez
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Ernst, Hénin, Mélenchon, Omarjee
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Belet, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 7
ECR : : Muscardini, Tomašić
EFD : : Imbrasas, Paksas, Salvini
PPE : : Verheyen
S&D : : Balzani
8. B7-0001/2014 — § 5
Favur 535
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Gallagher, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hirsch, Klinz, Krahmer, Meissner, Rochefort, Schaake, Taylor Rebecca, Wikström, deSarnez
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Campbell Bannerman, Chichester, DeMartini, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz
GUE/NGL : : Ernst, Hénin, Klute, Mélenchon, Omarjee, Scholz, Wils
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trematerra, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 118
ALDE : : Alfano, Alvaro, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Goerens, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Zanoni, van Baalen
ECR : : Bokros, Callanan, Czarnecki, Eppink, Fajmon, Ford, Kamall, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Binev, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, Vanhecke, deVilliers
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Brons, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Corazza Bildt, David, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Kastler, Kuhn, Marcinkiewicz, Mazzoni, Mészáros, Posselt, Schnieber-Jastram, Svensson
S&D : : Capoulas Santos, Haug, Koppa, Krehl, Pașcu, Rodust, Tănăsescu
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 27
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Kovács, Morvai
Favur : Martin Callanan, Vicky Ford, Corinne Lepage, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Geoffrey Van Orden
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
9. B7-0001/2014 — § 5/2
Favur 612
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Bizzotto, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Bonsignore, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pallone, Panayotova, Papanikolaou, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Demesmaeker, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 68
ECR : : Bokros, van Dalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Claeys, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Essayah, Záborská
S&D : : Regner
Astensjonijiet 3
ALDE : : Theurer
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
10. A7-0432/2013 — Juan Fernando López Aguilar — Votazzjoni unika
Favur 648
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Klute, LeHyaric, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 19
ALDE : : Goulard
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall, deVilliers
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Brons, Griffin, Kovács, Morvai, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
PPE : : Winkler
S&D : : Mizzi
Astensjonijiet 9
ALDE : : Manders
GUE/NGL : : Chountis, Hénin, Lösing, Mélenchon, Omarjee, Triantaphyllides, Wils
PPE : : Morkūnaitė-Mikulėnienė
Astensjonijiet : Marie-Christine Vergiat
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
11. A7-0479/2013 — Jean-Paul Gauzès — Votazzjoni unika
Favur 627
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Salavrakos, Salvini, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Mélenchon, Søndergaard
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 10
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Morganti, Scottà, Speroni, deVilliers
NI : : Borghezio, Brons, Griffin
Astensjonijiet 42
ECR : : Rosbach
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Batten, Clark, Farage, Helmer, Nuttall
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Claeys, LePen Marine, Nattrass, Sinclaire
Kontra : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
12. A7-0471/2013 — Silvia-Adriana Țicău — Em 1
Favur 57
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Nuttall, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Kovács, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Böge, Deß, Ferber, Florenz, Gahler, Hohlmeier, Jeggle, Jędrzejewska, Kastler, Koch, Köstinger, Langen, Liese, Mann, Niebler, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Patrão Neves, Posselt, Reul, Schnieber-Jastram, Sommer, Stauner, Ulmer, Verheyen, Voss, Weber Manfred, Winkler Hermann
S&D : : Honeyball, Leinen, Masip Hidalgo
Kontra 604
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, LeGrip, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Panayotova, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sonik, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vidal-Quadras, Wałęsa, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 17
ECR : : Strejček
EFD : : Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Angourakis, Hadjigeorgiou, Toussas, Triantaphyllides
NI : : Borghezio, Claeys
PPE : : Roithová
S&D : : Iovine
Favur : Markus Pieper
Kontra : Minodora Cliveti, Elisabeth Köstinger, Georgios Papanikolaou, Maria do Céu Patrão Neves
Astensjonijiet : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
13. A7-0030/2013 — Philippe Juvin — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 598
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 60
ECR : : Strejček
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Borghezio, Brons, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 18
ECR : : Kožušník, Tošenovský
EFD : : Messerschmidt
GUE/NGL : : LeHyaric, Omarjee, Vergiat
NI : : Claeys, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stoyanov
PPE : : Carvalho, Coelho, Feio, Fernandes, Melo, Rangel, Teixeira
14. A7-0007/2013 — Marc Tarabella — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 620
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen
EFD : : Belder, Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Flasarová, Gustafsson, Hénin, LeHyaric, Liotard, Maštálka, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Zimmer, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 31
ECR : : Strejček
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, deVilliers
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Borghezio, Brons, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 30
ECR : : Cabrnoch, Campbell Bannerman, Fajmon, Kožušník, Tošenovský, Vlasák, Češková
EFD : : Messerschmidt, Vanhecke
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Klute, Lösing, Matias, Michels, Murphy, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Wils, Zuber
NI : : Claeys, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stoyanov
PPE : : Pieper, Rangel
Astensjonijiet : Rosa Estaràs Ferragut, Willy Meyer, Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
15. A7-0034/2013 — Marc Tarabella — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 618
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen
EFD : : Belder, Binev, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Rubiks, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 36
ECR : : Strejček
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, deVilliers
GUE/NGL : : Angourakis, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Hénin, Toussas, Triantaphyllides, Zuber
NI : : Borghezio, Brons, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 26
ECR : : Cabrnoch, Campbell Bannerman, Kožušník, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Češková
EFD : : Vanhecke
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Klute, Lösing, Matias, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Scholz, Sousa, Wils
NI : : Claeys, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stoyanov
PPE : : Estaràs Ferragut
Favur : Rosa Estaràs Ferragut
Kontra : Willy Meyer, Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
16. A7-0454/2013 — Daniel Caspary — Em 94
Favur 214
ALDE : : Alvaro, Creutzmann, Hirsch, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Reimers, Theurer, Vattimo, Werthmann
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Batten, Belder, Binev, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Paška, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Dodds, Ehrenhauser, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Arias Echeverría, Ayuso, Becker, Corazza Bildt, Essayah, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Garriga Polledo, Glattfelder, Herranz García, Hökmark, Ibrisagic, Jiménez-Becerril Barrio, Kalniete, Karas, Köstinger, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Mato Adrover, Millán Mon, Naranjo Escobar, Ortiz Vilella, Pirker, Pitsillides, Rübig, Seeber, Svensson, Zalba Bidegain, deGrandes Pascual, Šuica
S&D : : Berman, Falbr, Färm, Hedh, Jaakonsaari, Ludvigsson, Merkies, Mirsky, Nilsson, Paleckis, Senyszyn, Ulvskog, Van Brempt, Weiler, Westlund
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 449
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Agnew, Allam, Bizzotto, Fontana, Morganti, Paksas, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Gollnisch, Griffin, LePen Marine, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Florenz, Gabriel, Gahler, Gardini, Giannakou, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, Záborská, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Valjalo, Vergnaud, Weidenholzer, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 12
EFD : : Imbrasas, Salavrakos, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Mélenchon
PPE : : Thyssen
S&D : : Christensen, Larsen-Jensen, Schaldemose, Sehnalová, Thomsen, Turunen
Favur : Agustín Díaz deMera García Consuegra, Jean-Luc Mélenchon, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Alexandra Thein, Pilar del Castillo Vera
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
17. A7-0454/2013 — Daniel Caspary — Proposta emendata
Favur 479
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Muscardini
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Claeys, Griffin, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Mikolášik, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 184
ALDE : : Vattimo
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Batten, Belder, Clark, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Paška, Terho, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Dodds, Ehrenhauser, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Arias Echeverría, Ayuso, Casa, Díaz deMera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Garriga Polledo, Herranz García, Hökmark, Jiménez-Becerril Barrio, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Mato Adrover, Metsola, Millán Mon, Naranjo Escobar, Ortiz Vilella, Vidal-Quadras, Zalba Bidegain, deGrandes Pascual
S&D : : Berman, Merkies
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 17
ALDE : : Alvaro, Chatzimarkakis, Creutzmann, Hirsch, Lambsdorff, Reimers, Theurer
ECR : : Tomašić
EFD : : (The Earl of) Dartmouth
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Mölzer, Obermayr
S&D : : Christensen, Larsen-Jensen, Schaldemose, Turunen
Favur : Gunnar Hökmark
Kontra : Cristina Gutiérrez-Cortines, Jean-Luc Mélenchon, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Pilar del Castillo Vera
Astensjonijiet : Alexandra Thein, Britta Thomsen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
18. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 2
Favur 351
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Griesbeck, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Werthmann, Zanoni
EFD : : Imbrasas, Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Oomen-Ruijten, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 307
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Cymański, Farage, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Nuttall, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, deVilliers
NI : : Bonanini, Dodds, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Nattrass, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, delCastillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Attard-Montalto, Barracciu, Caronna
Verts/ALE : : Bové, Demesmaeker
Astensjonijiet 15
EFD : : Bizzotto, Fontana, Morganti, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Borghezio, Claeys, Sinclaire
PPE : : Szájer
Favur : Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
19. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 3
Favur 299
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bušić, Bánki, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Moraes, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 361
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Barracciu, Berman, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cuschieri, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gierek, Goebbels, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, Ivan, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 11
ALDE : : Werthmann
EFD : : Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Claeys, Sinclaire
PPE : : Szájer, Ulmer
S&D : : Moreira, Skinner
Favur : Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos, Angelika Werthmann
Kontra : Luís Paulo Alves, Sylvie Goulard
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
20. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 4
Favur 185
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
EFD : : Imbrasas, Paksas, Paška, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bušić, Bánki, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Juvin, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Arlacchi, Arsenis, Fajon, Koppa, Kreissl-Dörfler, Olejniczak, Swoboda, Tarabella
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 481
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, deVilliers
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 8
ALDE : : Werthmann
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Claeys, Sinclaire
PPE : : Szájer, Ulmer
S&D : : Balzani
Favur : Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos, Angelika Werthmann
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
21. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 5
Favur 287
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Werthmann, Zanoni
EFD : : Imbrasas, Paksas, Paška, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Ulmer, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Arlacchi, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Moraes, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 362
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, deVilliers
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, Dehaene, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Barracciu, Berman, Bozkurt, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cuschieri, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Ertug, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gierek, Goebbels, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kalfin, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 8
EFD : : Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Claeys
PPE : : Antinoro
S&D : : Frigo, Moreira, Skinner
Favur : Zdravka Bušić, David Martin, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Kontra : Luís Paulo Alves
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
22. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 6
Favur 424
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Imbrasas, Nuttall, Paksas, Paška, Terho, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Brok, Bánki, Caspary, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Gahler, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 183
ALDE : : Hyusmenova, Oviir, Skylakakis
ECR : : Bokros, Eppink, Fajmon, Muscardini, Nicholson, Wojciechowski
EFD : : Binev, Cymański, Kurski, Messerschmidt, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Gollnisch, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Cliveti, Cutaș, Dăncilă, Enciu, Goebbels, Ivan, Masip Hidalgo, Pașcu, Repo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Astensjonijiet 68
ALDE : : Goerens
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Borghezio, Claeys, Dodds, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Antinoro, Sedó iAlabart, Szájer, Ulmer
S&D : : Skinner
Favur : Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Astensjonijiet : James Nicholson, Janusz Wojciechowski
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
23. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 10
Favur 293
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu, van der Stoep
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Merkies, Mirsky, Mizzi, Moraes, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 356
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Andrés Barea, Ayala Sender, Badía iCutchet, Barracciu, Capoulas Santos, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gutiérrez Prieto, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Toia, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 12
ALDE : : Werthmann
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
PPE : : Antinoro, Ulmer
S&D : : Balzani, Caronna, Moreira, Panzeri, Skinner
Favur : Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Kontra : Luís Paulo Alves
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
24. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 11
Favur 289
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vajgl, Vattimo, Zanoni
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Bullmann, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Gomes, Groote, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Moraes, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 365
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Barracciu, Berman, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cuschieri, Cutaș, DeCastro, Dušek, Dăncilă, Enciu, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gierek, Goebbels, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, Ivan, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 11
ALDE : : Savisaar-Toomast, Werthmann
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
PPE : : Antinoro, Ulmer
S&D : : Frigo, Moreira, Skinner
Favur : Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Kontra : Luís Paulo Alves
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
25. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 24
Favur 117
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Lepage, Uggias, Vattimo, Zanoni
EFD : : Allam, Binev, Bizzotto, Fontana, Morganti, Paksas, Paška, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler
PPE : : Delvaux, Sarvamaa, Striffler
S&D : : Arsenis, Caronna, Gierek, Kreissl-Dörfler, Mirsky, Olejniczak, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 534
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Kurski, Messerschmidt, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Brons, Childers, Dodds, Hartong, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 20
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Imbrasas, Nuttall, Vanhecke
GUE/NGL : : Ransdorf, Søndergaard, deJong
NI : : Claeys, Sinclaire, Szegedi
PPE : : Antinoro
S&D : : Balzani, Castex, Frigo, Moreira
Favur : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
26. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 9 D
Favur 302
ALDE : : Alfano, Kacin, Lepage, Nicolai, Takkula, Uggias, Vajgl, Vattimo, Werthmann, Zanoni
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Batten, Clark, Paška
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Bánki, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niculescu, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rangel, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García-Hierro Caraballo, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 353
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Andrés Barea, Ayala Sender, Badía iCutchet, Barracciu, Berman, Bozkurt, Capoulas Santos, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gierek, Goebbels, Gutiérrez Prieto, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Toia, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 14
EFD : : Imbrasas
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Hartong, Sinclaire, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Antinoro, Hübner, Kovatchev
S&D : : Moreira, Panzeri
Favur : Heinz K. Becker, Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Kontra : William (The Earl of) Dartmouth, Luís Paulo Alves, Gerard Batten, Derek Roland Clark
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
27. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 20
Favur 334
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov, Szegedi
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Sedó iAlabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Svensson, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Arsenis, Berman, Bozkurt, Caronna, Cliveti, Cutaș, Dăncilă, Enciu, Gierek, Goebbels, Ivan, Merkies, Pașcu, Tănăsescu, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 328
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni, van Baalen
ECR : : Bokros, Tomaševski
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, Corazza Bildt, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Iturgaiz Angulo, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Thun und Hohenstein, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 13
EFD : : Imbrasas, Paška
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Hartong, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Antinoro, Szájer
S&D : : Frigo, Moreira, Neveďalová, Skinner
Kontra : Kriton Arsenis, Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
28. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 17
Favur 354
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Binev, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Sedó iAlabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Svensson, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Andrés Barea, Ayala Sender, Badía iCutchet, Berman, Borzan, Bozkurt, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gierek, Gualtieri, Gutiérrez Prieto, Ivan, Kirilov, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Riera Madurell, Romero López, Skinner, Sánchez Presedo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 295
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
ECR : : Bokros
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Gomes, Groote, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 13
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Hartong, Mölzer, Obermayr, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Antinoro, Florenz, Szájer
S&D : : Frigo, Moreira
Kontra : Zdravka Bušić, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
29. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 18
Favur 384
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Striffler, Svensson, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Badía iCutchet, Barracciu, Bozkurt, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Cutaș, DeCastro, DeKeyser, Dăncilă, Estrela, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gierek, Goebbels, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Ivan, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Muñiz DeUrquiza, Paliadeli, Pașcu, Perelló Rodríguez, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Stavrakakis, Sánchez Presedo, Trautmann, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker, Rivasi
Kontra 272
ALDE : : Alfano, Parvanova, Takkula, Tremosa iBalcells, Uggias, Vattimo, Zanoni
ECR : : Fajmon, Kamiński
EFD : : Clark, Speroni
GUE/NGL : : Angourakis, Omarjee, Toussas
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Ibrisagic, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Neynsky, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Surján, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 17
ALDE : : Werthmann
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Hartong, Mölzer, Obermayr, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Antinoro, Szájer, Ulmer
S&D : : Frigo, Irigoyen Pérez, Moreira, Skinner
Favur : Luís Paulo Alves, Jean-Luc Mélenchon
Kontra : Zdravka Bušić, Georgios Koumoutsakos, Corinne Lepage, Chrysoula Paliadeli, Nikolaos Salavrakos, Georgios Stavrakakis
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
30. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 19
Favur 357
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Belder, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Helmer, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, deVilliers
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Engel, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Svensson, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Ayala Sender, Badía iCutchet, Barracciu, Bozkurt, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Cliveti, Cortés Lastra, Costa, Cutaș, DeCastro, Dăncilă, Enciu, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Goebbels, Gomes, Gutiérrez Prieto, Irigoyen Pérez, Ivan, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Muñiz DeUrquiza, Obiols, Pașcu, Pirillo, Riera Madurell, Romero López, Sánchez Presedo, Tănăsescu, Yáñez-Barnuevo García, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 290
ALDE : : Alfano, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer
NI : : Childers, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Záborská, Őry
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Baldini, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Cashman, Castex, Christensen, Cofferati, Correia deCampos, Costello, Cottigny, Cuschieri, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, ElKhadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Groote, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pargneaux, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 16
ALDE : : Werthmann
EFD : : Allam, Paška, Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Hartong, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Antinoro, Szájer
S&D : : Frigo, Gierek, Moreira, Skinner, Toia
Favur : Luís Paulo Alves
Kontra : Zdravka Bušić, Ana Gomes, Catherine Grèze, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
31. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 21
Favur 209
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Godmanis, Lepage, Takkula, Uggias, Vattimo, Werthmann, Zanoni, van Baalen
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Zīle
EFD : : Cymański, Kurski, Paksas, Paška, Terho, Vanhecke, Włosowicz, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Szegedi
PPE : : Baldassarre, Balz, Bauer, Bertot, Bánki, Casini, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Iturgaiz Angulo, Jordan, Járóka, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kukan, Kósa, Köstinger, Lehne, Luhan, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Matera, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Pack, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tőkés, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Arsenis, Berman, Bozkurt, Capoulas Santos, Estrela, Koppa, Kreissl-Dörfler, Merkies, Neuser, Weidenholzer
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 451
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL : : Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Dodds, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Bastos, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kariņš, Kelly, Klaß, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Panayotova, Papanikolaou, Pitsillides, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Sedó iAlabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Goebbels, Groote, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 12
ALDE : : Crowley
ECR : : Muscardini
EFD : : Binev, Imbrasas, Ziobro
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
PPE : : Antinoro, Szájer
S&D : : Balzani, Gierek, Moreira
Favur : Luís Paulo Alves, Heinz K. Becker, Zdravka Bušić, Ana Gomes, Catherine Grèze, Jean-Luc Mélenchon, Janusz Wojciechowski
Astensjonijiet : Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
32. A7-0440/2013 — Julie Girling — Em 23
Favur 367
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Lepage, Takkula, Uggias, Vajgl, Vattimo, Zanoni, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Cymański, Kurski, Paksas, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Kelam, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, Luhan, Maletić, Mann, Marinescu, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Tőkés, Vaidere, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zeller, Zver, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 292
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Bonanini, Borghezio, Dodds, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Nattrass, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelly, Klaß, Kozłowski, Kuhn, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Pieper, Pitsillides, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Svensson, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Caronna, Cottigny, Goebbels
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 18
ALDE : : Werthmann
ECR : : Muscardini
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Helmer, Imbrasas, Nuttall, Paška, Vanhecke
GUE/NGL : : Søndergaard, deJong
NI : : Sinclaire
PPE : : Antinoro, Szájer
S&D : : Frigo
Favur : Zdravka Bušić, Catherine Grèze, Jean-Luc Mélenchon, Nikolaos Salavrakos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
33. A7-0440/2013 — Julie Girling — Proposta emendata
Favur 430
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Fontana, Helmer, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Ransdorf
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Malinov, Marcinkiewicz, Matera, Mato Adrover, Matula, McGuinness, Metsola, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Pieper, Pitsillides, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Teixeira, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Arlacchi, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balčytis, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, DeCastro, Droutsas, Dušek, Enciu, Ertug, Flašíková Beňová, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gualtieri, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Larsen-Jensen, Ludvigsson, Lyubcheva, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neveďalová, Nilsson, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Prendergast, Prodi, Rapti, Riera Madurell, Romero López, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Tănăsescu, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 224
ALDE : : Alfano, Lepage, Skylakakis, Takkula, Uggias, Vattimo, Zanoni
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Clark, Cymański, Farage, Kurski, Morganti, Nuttall, Speroni, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Balz, Bauer, Becker, Bánki, Comi, David, Deutsch, Deß, Essayah, Ferber, Fidanza, Giannakou, Glattfelder, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Jordan, Járóka, Karas, Kastler, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Macovei, Maletić, Mann, Marinescu, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Mikolášik, Mészáros, Niebler, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Posselt, Rübig, Sarvamaa, Saudargas, Schöpflin, Scurria, Seeber, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Theocharous, Tőkés, Weber Manfred, Winkler Hermann, Zeller, Záborská, Őry, Šuica
S&D : : Alves, Andrés Barea, Arsenis, Balzani, Berès, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Bullmann, Caronna, Cofferati, Danellis, DeKeyser, Domenici, Désir, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, Geier, Gomes, Groote, Haug, Herczog, Hughes, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Lange, Leinen, Liberadzki, López Aguilar, Neuser, Obiols, Olejniczak, Paleckis, Poc, Rapkay, Regner, Repo, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Swoboda, Tabajdi, Ulvskog, Van Brempt, Westlund, Willmott
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 19
ALDE : : Chatzimarkakis, Werthmann
EFD : : Bizzotto
GUE/NGL : : Rubiks, Søndergaard, deJong
PPE : : Antinoro, Sedó iAlabart, Szájer, Thun und Hohenstein, Vaidere
S&D : : Andrieu, ElKhadraoui, Gebhardt, Guillaume, Skinner, Toia, Trautmann, Valjalo
Favur : Luís Paulo Alves, Josefa Andrés Barea, Spyros Danellis, João Ferreira, Christel Schaldemose, Peter Skinner, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Glenis Willmott, Inês Cristina Zuber
Kontra : Eric Andrieu, Marino Baldini, Biljana Borzan, Zdravka Bušić, Françoise Castex, Jean Louis Cottigny, Catherine Grèze, Sylvie Guillaume, Anna Hedh, Liem Hoang Ngoc, Olle Ludvigsson, Jean-Luc Mélenchon, Jens Nilsson, Gilles Pargneaux, Sandra Petrović Jakovina, Tonino Picula, Isabelle Thomas, Patrice Tirolien, Bernadette Vergnaud
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
34. A7-0385/2012 — Monica Luisa Macovei — Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur 644
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Binev, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 14
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Clark, Farage, Nuttall, deVilliers
NI : : Hartong, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 12
EFD : : Cymański, Salavrakos
GUE/NGL : : Angourakis, Murphy, Toussas
NI : : Brons, Gollnisch, Griffin, LePen Marine, Stoyanov
S&D : : Hedh, Westlund
Favur : Anna Hedh, Åsa Westlund
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
35. B7-0013/2014 — § 27
Favur 540
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Muscardini
EFD : : Binev, Paška
GUE/NGL : : Hénin, LeHyaric, Meyer, Omarjee, Vergiat, Vuljanić
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 106
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Farage, Fontana, Kurski, Morganti, Nuttall, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zuber
NI : : Dodds, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Hökmark, Ibrisagic, Lope Fontagné, Theocharous
S&D : : Hedh
Astensjonijiet 20
ALDE : : Nicolai
EFD : : Allam, Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Klute, Zimmer, deJong
NI : : Brons, Claeys, Griffin, Martin Hans-Peter
S&D : : Färm, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt, Christofer Fjellner
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
36. B7-0013/2014 — § 30/1
Favur 648
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Binev, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 18
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Nuttall, deVilliers
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI : : Brons, Griffin, Hartong, Mölzer, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Karas
Astensjonijiet 4
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Obermayr
PPE : : Zeller
37. B7-0013/2014 — § 30/2
Favur 347
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bokros, Muscardini
EFD : : Belder, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Angelilli, Antonescu, Bertot, Corazza Bildt, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kovatchev, Matera, Pietikäinen, Ronzulli, Rossi, Striffler, deLange
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 293
ALDE : : van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Ford, Foster, Fox, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Binev, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Kurski, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Dodds, Hartong, Sinclaire, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Rivellini, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Astensjonijiet 10
EFD : : Imbrasas
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Mölzer, Obermayr
PPE : : Hohlmeier, Riquet, Zeller
Favur : Claudette Abela Baldacchino
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
38. B7-0013/2014 — § 30/3
Favur 311
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Muscardini, van Dalen
EFD : : Messerschmidt, Paška, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL : : Hénin, Klute, Maštálka, Omarjee
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Angelilli, Bertot, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Matera, Pietikäinen, Striffler, Zanicchi
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Zéribi, Ždanoka
Kontra 334
ALDE : : van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Cymański, Farage, Fontana, Kurski, Morganti, Nuttall, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Dodds, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Astensjonijiet 10
ALDE : : Takkula
EFD : : Imbrasas, Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : LeHyaric, Vergiat
NI : : Martin
PPE : : Hohlmeier, Riquet, Zeller
Favur : Corinne Lepage
Astensjonijiet : Angelika Werthmann
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
39. B7-0013/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 647
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Brons, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Morvai, Nattrass, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Bánki, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Zéribi, Ždanoka
Kontra 14
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Batten, Clark, Farage, Nuttall, Ziobro, deVilliers
NI : : Hartong, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Winkler
Astensjonijiet 10
EFD : : Allam
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Stoyanov
PPE : : Ferber, Reul
40. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 57
Favur 558
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Dodds, Gollnisch, LePen Marine, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 75
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Clark, Nuttall, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Gustafsson, Liotard, Murphy, Søndergaard, Toussas, deJong
NI : : Brons, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Winkler
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 31
ALDE : : Lepage, Theurer, Vattimo, Werthmann
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
S&D : : Hedh, Ulvskog
Favur : Alyn Smith
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
41. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 62
Favur 558
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Ziobro
GUE/NGL : : Flasarová, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Maštálka, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Vergiat, Vuljanić, Wils, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Dodds, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Kontra 86
ALDE : : Gerbrandy, Schaake, in 't Veld
ECR : : Gróbarczyk, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Clark, Cymański, Kurski, Nuttall, Włosowicz, deVilliers
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ferreira João, Gustafsson, Liotard, Murphy, Søndergaard, Toussas, Zuber
NI : : Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 16
ALDE : : Lepage, Werthmann
EFD : : Messerschmidt
GUE/NGL : : Chountis, Hadjigeorgiou, Matias, Michels, Sousa, Triantaphyllides, Zimmer
NI : : Brons, Gollnisch, LePen Marine, Mölzer, Obermayr
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra : Adam Bielan, Cornelis deJong
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
42. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 70
Favur 332
ALDE : : Alvaro, Bennion, Creutzmann, Gallagher, Hirsch, Jäätteenmäki, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Manders, Meissner, Mulder, Ojuland, Reimers, Takkula, Theurer
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Belder, Bizzotto, Clark, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, deVilliers
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Costa, DeKeyser, Glante, Goebbels, Hughes, Liberadzki, Tarabella
Kontra 314
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Davies, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Taylor Rebecca, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : van Dalen
EFD : : Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Zamfirescu
PPE : : Delvaux, Pietikäinen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 12
ALDE : : Crowley, DeBacker
EFD : : Messerschmidt
GUE/NGL : : Flasarová, Maštálka, Ransdorf
PPE : : Belet, Bendtsen, Thyssen
S&D : : Moreira, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Lívia Járóka
Kontra : Pat the Cope Gallagher
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
43. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 77
Favur 542
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Bonanini, Childers, Claeys, Dodds, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 112
ALDE : : Alvaro, Theurer, Vattimo
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Bizzotto, Clark, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Brons, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire, Stadler, van der Stoep
PPE : : Deutsch, Fjellner
S&D : : Prendergast
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 5
ALDE : : Werthmann
NI : : Hartong, Nattrass, Zijlstra, van der Kammen
Favur : Lívia Járóka
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
44. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 94
Favur 449
ALDE : : Alfano, Alvaro, Bennahmias, Griesbeck, Lepage, Rinaldi, Rochefort, Vattimo, Zanoni, deSarnez
ECR : : Muscardini
EFD : : Imbrasas, Paksas, Salavrakos, Tzavela, deVilliers
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils
NI : : Bonanini, Childers, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Balz, Bastos, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 182
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Maštálka, Ransdorf, Rubiks, Søndergaard
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bauer, Brok, Corazza Bildt, Deutsch, Essayah, Fjellner, Glattfelder, Higgins, Hökmark, Ibrisagic, Kelly, Kósa, Mitchell, Schöpflin, Surján, Svensson, Tőkés, Winkler Iuliu, Őry
S&D : : Abela Baldacchino, Attard-Montalto, Cashman, Cuschieri, Honeyball, Hughes, Martin David, McAvan, McCarthy, Mizzi, Simpson, Skinner, Stihler, Willmott
Astensjonijiet 19
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Belder, Clark
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas, deJong
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Mölzer, Obermayr, Sinclaire
S&D : : Christensen, Hedh, Larsen-Jensen, Schaldemose, Thomsen, Turunen
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra : Nessa Childers, Lívia Járóka, Mairead McGuinness, Alyn Smith, Barbara Weiler
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
45. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 95
Favur 460
ALDE : : Alfano, Alvaro, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Duff, Goulard, Griesbeck, Hirsch, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Manders, Meissner, Mulder, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Skylakakis, Theurer, Uggias, Vattimo, Zanoni, deSarnez
ECR : : Muscardini
EFD : : Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Salavrakos, Tzavela, deVilliers
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Lösing, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Scurria, Sedó iAlabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Danellis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Kontra 182
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, in 't Veld, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Belder, Bizzotto, Clark, Cymański, Fontana, Kurski, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Maštálka, Murphy, Ransdorf, Søndergaard, Toussas, Zuber
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bauer, Becker, Deutsch, Glattfelder, Kastler, Kelly, Kósa, Köstinger, Malinov, McGuinness, Mitchell, Pirker, Schöpflin, Seeber, Surján, Svensson, Tőkés, Winkler Iuliu, Őry
S&D : : Abela Baldacchino, Attard-Montalto, Cashman, Cuschieri, Honeyball, Hughes, Martin David, McAvan, McCarthy, Mizzi, Simpson, Skinner, Stihler, Willmott
Astensjonijiet 17
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Matias, Sousa
NI : : Martin
PPE : : Essayah
S&D : : Christensen, Färm, Hedh, Larsen-Jensen, Ludvigsson, Nilsson, Schaldemose, Thomsen, Turunen, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Heinz K. Becker, Gerben-Jan Gerbrandy, Elisabeth Köstinger, Corinne Lepage, Hubert Pirker, Marietje Schaake, Richard Seeber, Sophia in 't Veld
Kontra : Nessa Childers, Emer Costello, Lívia Járóka, Alyn Smith
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
46. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 133
Favur 330
ALDE : : Alvaro, Chatzimarkakis, Creutzmann, Hirsch, Jäätteenmäki, Kazak, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Manders, Meissner, Mulder, Ojuland, Oviir, Reimers, Skylakakis, Takkula, Theurer, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Belder, Clark, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, deVilliers
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Goebbels, Liberadzki, Tarabella
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra 301
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kozlík, Lepage, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : van Dalen
EFD : : Bizzotto, Salavrakos, Tzavela, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Gustafsson, Liotard, Mélenchon, Scholz, Søndergaard, Toussas, deJong
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Bendtsen, Delvaux, Pietikäinen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 26
ALDE : : Uggias, Vattimo
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
Favur : Franck Proust
Astensjonijiet : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
47. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 137
Favur 325
ALDE : : Alvaro, Bennion, Chatzimarkakis, Creutzmann, DeBacker, Godmanis, Hellvig, Hirsch, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Manders, Meissner, Mulder, Ojuland, Reimers, Savisaar-Toomast, Skylakakis, Takkula, Theurer, Torvalds, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
NI : : Bonanini, Claeys, Dodds, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šuica, Šťastný
S&D : : Gierek, Glante, Goebbels, Liberadzki
Verts/ALE : : Demesmaeker, Hassi, Häfner
Kontra 270
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bowles, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rochefort, Schaake, Schmidt, Silaghi, Taylor Rebecca, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Gustafsson, Liotard, Murphy, Søndergaard, Toussas
NI : : Childers, Ehrenhauser, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Stadler, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Barracciu, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 42
ALDE : : Bilbao Barandica, Jensen, Lyon, Løkkegaard, Oviir, Rohde, Vattimo
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Clark, deVilliers
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Brons, Griffin, Sinclaire, Szegedi
S&D : : Moreira
Favur : Brice Hortefeux, Alyn Smith
Kontra : Satu Hassi, Gerald Häfner
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
48. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — § 139
Favur 327
ALDE : : Skylakakis, Uggias, Vattimo
ECR : : Andreasen, Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Allam, Belder, Bizzotto, Clark, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Chountis, Ernst, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Dodds, Kovács, Morvai, Sinclaire, Sosa Wagner, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Gierek, Kalfin
Verts/ALE : : Smith
Kontra 303
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Taylor Rebecca, Theurer, Torvalds, Tremosa iBalcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld, van Baalen
EFD : : Terho
GUE/NGL : : Anderson, Gustafsson, Liotard, Søndergaard
NI : : Childers, Ehrenhauser, Hartong, Martin Hans-Peter, Nattrass, Stadler, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
PPE : : Pietikäinen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, DeCastro, DeKeyser, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 18
EFD : : Messerschmidt, Paška
GUE/NGL : : Angourakis, Flasarová, Maštálka, Murphy, Ransdorf, Toussas, deJong
NI : : Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, LePen Marine, Mölzer, Obermayr
S&D : : Moreira
Verts/ALE : : Demesmaeker
49. A7-0464/2013 — Reinhard Bütikofer — Premessa B
Favur 312
ALDE : : Alvaro, Chatzimarkakis, Creutzmann, Hirsch, Klinz, Krahmer, Lambsdorff, Manders, Meissner, Mulder, Ojuland, Reimers, Theurer, van Baalen
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, DeMartini, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro, deVilliers
NI : : Bonanini, Brons, Claeys, Dodds, Stadler, Stoyanov, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Borissov, Borys, Bratkowski, Brok, Bušić, Böge, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dati, Daul, David, DeVeyrac, Dehaene, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Garriga Polledo, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, LaVia, Lamassoure, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Naranjo Escobar, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, del Castillo Vera, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Gierek
Kontra 330
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Torvalds, Tremosa iBalcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Kožušník
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber, deJong
NI : : Childers, Ehrenhauser, Gollnisch, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sosa Wagner, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Balzani, Balčytis, Barracciu, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Hughes, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Pirillo, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Zéribi, Ždanoka
Astensjonijiet 8
ALDE : : DeBacker
EFD : : (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Clark
NI : : Martin, Sinclaire, Szegedi
Verts/ALE : : Demesmaeker
23.12.2014 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
C 464/241 |
TAS-16 ta' Jannar 2014
MINUTI TAS-SEDUTA TAS-16 TA' JANNAR 2014
(2014/C 464/04)
Werrej
1. |
Ftuħ tas-seduta | 245 |
2. |
Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti | 245 |
3. |
Trasferiment ta' approprjazzjonijiet | 246 |
4. |
Dokumenti mressqa | 246 |
5. |
Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar (dibattitu) | 247 |
6. |
Nondiskriminazzjoni fil-qafas tas-Saħħa Sesswali u Riproduttiva u tad-Drittijiet assoċjati (dibattitu) | 248 |
7. |
Ir-rikonoxximent tad-dannu ekoloġiku fid-dritt tal-UE u fid-dritt internazzjonali (dibattitu) | 249 |
8. |
Ħin tal-votazzjonijiet | 249 |
8.1. |
Ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew (Sabine Lautenschlager) (votazzjoni) | 249 |
8.2. |
Awtorizzazzjoni lil Franza biex tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum“tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, f'Martinique u f'Réunion * (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 250 |
8.3. |
Emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni) | 250 |
8.4. |
Tqegħid fis-suq għall-kultivazzjoni ta' qamħirrum ġenetikament modifikat (votazzjoni) | 250 |
8.5. |
Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE (votazzjoni) | 251 |
8.6. |
Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ (votazzjoni) | 251 |
8.7. |
Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja (votazzjoni) | 252 |
8.8. |
Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (votazzjoni) | 252 |
8.9. |
Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali (votazzjoni) | 252 |
8.10. |
Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel (votazzjoni) | 253 |
8.11. |
Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar (votazzjoni) | 253 |
9. |
Spjegazzjonijiet tal-vot | 254 |
10. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot | 254 |
11. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti | 255 |
12. |
Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu) | 255 |
12.1. |
Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos | 255 |
12.2. |
L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx | 255 |
12.3. |
Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI | 256 |
13. |
Ħin tal-votazzjonijiet | 256 |
13.1. |
Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos (votazzjoni) | 256 |
13.2. |
L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx (votazzjoni) | 257 |
13.3. |
Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI (votazzjoni) | 258 |
14. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot | 259 |
15. |
Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja | 259 |
16. |
Kalendarju tas-seduti li jmiss | 259 |
17. |
Interruzzjoni tas-sessjoni | 259 |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA | 262 |
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET | 263 |
1. |
Ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew (Sabine Lautenschläger) * | 263 |
2. |
Awtorizzazzjoni lil Franza biex tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum“tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, f'Martinique u f'Réunion * | 263 |
3. |
Emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari | 264 |
4. |
it-tqegħid fis-suq għall-kultivazzjoni ta' prodott tal-qamħirrum ġenetikament modifikat | 264 |
5. |
Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE | 264 |
6. |
Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ | 266 |
7. |
Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja | 267 |
8. |
Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo | 267 |
9. |
Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali | 268 |
10. |
Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel | 268 |
11. |
Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar | 269 |
12. |
Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos | 270 |
13. |
L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx | 270 |
14. |
Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI | 271 |
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET | 273 |
1. |
A7-0013/2014 — Danuta Maria Hübner — Votazzjoni unika | 273 |
2. |
B7-0007/2014 — Riżoluzzjoni | 274 |
3. |
RC-B7-0016/2014 — § 2 | 276 |
4. |
RC-B7-0016/2014 — § 3/2 | 277 |
5. |
RC-B7-0016/2014 — § 4/1 | 279 |
6. |
RC-B7-0016/2014 — § 4/2 | 280 |
7. |
RC-B7-0016/2014 — Em 2 | 281 |
8. |
RC-B7-0016/2014 — § 7/1 | 283 |
9. |
RC-B7-0016/2014 — § 7/2 | 284 |
10. |
RC-B7-0016/2014 — § 9 | 286 |
11. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa C | 287 |
12. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa H | 289 |
13. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa J | 290 |
14. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa M/1 | 292 |
15. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa M/2 | 293 |
16. |
RC-B7-0016/2014 — Premessa N | 294 |
17. |
RC-B7-0015/2014 — § 1/1 | 296 |
18. |
RC-B7-0015/2014 — § 1/2 | 297 |
19. |
RC-B7-0015/2014 — § 12 | 299 |
20. |
RC-B7-0015/2014 — Premessa M/1 | 300 |
21. |
RC-B7-0015/2014 — Riżoluzzjoni | 302 |
22. |
B7-0006/2014 — Riżoluzzjoni | 303 |
23. |
B7-0004/2014 — Riżoluzzjoni | 305 |
24. |
RC-B7-0008/2014 — Em 4 | 306 |
25. |
RC-B7-0008/2014 — Em 6 | 308 |
26. |
RC-B7-0008/2014 — Em 3 | 309 |
27. |
RC-B7-0008/2014 — Em 1 | 311 |
28. |
RC-B7-0008/2014 — Em 7 | 312 |
29. |
RC-B7-0008/2014 — Em 2 | 313 |
30. |
RC-B7-0008/2014 — Em 5 | 315 |
31. |
RC-B7-0033/2014 — Em 6 | 316 |
32. |
RC-B7-0033/2014 — Em 7 | 317 |
33. |
RC-B7-0033/2014 — Em 8 | 317 |
34. |
RC-B7-0033/2014 — Em 4 | 318 |
35. |
RC-B7-0033/2014 — Em 5 | 318 |
36. |
RC-B7-0033/2014 — Riżoluzzjoni | 319 |
Minuti tas-seduta TAS-16 ta' Jannar 2014
PRESIDENZA: Isabelle DURANT
Viċi President
1. Ftuħ tas-seduta
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.05.
2. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Modifiki tal-konsultazzjonijiet mal-Kumitati
— |
L-Impriża Konġunta tal-Inizjattiva tal-Mediċini Innovattivi2 (COM(2013)0495 — C7-0259/2013 — 2013/0240 (NLE)) irreferut responsabbli: ITRE opinjoni: ENVI, BUDG, JURI, JURI (Artikolu 37 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Kooperazzjoni mtejba bejn is-Servizzi Pubbliċi tal-Impjiegi (PES) (COM(2013)0430 — C7-0177/2013 — 2013/0202(COD)) irreferut responsabbli: EMPL opinjoni: BUDG, JURI (Artikolu 37 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Miżuri protettivi kontra l-pesti tal-pjanti (COM(2013)0267 — C7-0122/2013 — 2013/0141(COD)) irreferut responsabbli: AGRI opinjoni: ENVI, JURI (Artikolu 37 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
Is-Saħħa tal-Annimali (COM(2013)0260 — C7-0124/2013 — 2013/0136(COD)) irreferut responsabbli: AGRI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: PECH, JURI (Artikolu 37 tar-Regoli ta' Proċedura), ENVI (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
— |
L-approssimazzjoni tal-liġijiet, ir-regolamenti u d-dispożizzjonijiet amministrattivi tal-Istati Membri rigward il-manifattura, il-preżentazzjoni u l-bejgħ tat-tabakk u prodotti relatati (COM(2012)0788 — C7-0420/2012 — 2012/0366(COD)) irreferut responsabbli: ENVI opinjoni: AGRI, ITRE, JURI, INTA, IMCO, JURI (Artikolu 37 tar-Regoli ta' Proċedura), JURI (Artikolu 37a tar-Regoli ta' Proċedura) |
Kumitati assoċjati (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-9 ta' Jannar 2014)
— |
Tnedija tal-użu tas-sistema eCall immuntata fil-vettura (COM(2013)0316 — C7-0174/2013 — 2013/0165(COD)) irreferut responsabbli IMCO (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) opinjoni: ITRE, TRAN, LIBE (Artikolu 50 tar-Regoli ta' Proċedura) |
Rapport intermedju (Artikolu 81(3) tar-Regoli ta' Proċedura
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-9 ta' Jannar 2014)
Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar Summit Soċjali Tripartitiku għat-Tkabbir u l-Impjiegi — 2013/0361(APP)
kumitat: EMPL
Modifika tar-Regoli ta' Proċedura (Artikolu 212 tar-Regoli ta' Proċedura)
— |
Emenda tal-Artikoli 166 (Votazzjoni aħħarija) u 195(3) (Votazzjoni fil-Kumitat) tar-Regoli ta' Proċedura (B7-0252/2013) (2014/2001(REG)). |
3. Trasferiment ta' approprjazzjonijiet
F'konformità mal-Artikolu 23 tar-Regolament Finanzjarju tal-BEREC, l-uffiċċju tal-BEREC ta' Riga informa lill-Awtorità baġitarja bit-trasferimenti baġitarji kollha skont l-Artikolu 23(2) fl-2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bl-approvazzjoni tat-trasferimenti ta' approprjazzjonijiet tal-Kummissjoni Ewropea DEC 42/2013, DEC 44/2013 u DEC 46/2013, u bir-rifjut tat-trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 43/2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bir-rifjut tat-trasferimenti ta' approprjazzjonijiet tal-Kumitat tar-Reġjuni DEC 1/2013 u INF 10/2013, u bl-approvazzjoni tat-trasferiment ta' approprjazzjonijiet INF/9/2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bir-rifjut tat-trasferimenti ta' approprjazzjonijiet tal-Qorti tal-Ġustizzja 7/2013 u 8/2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bir-rifjut tat-trasferiment ta' approprjazzjonijiet tas-Servizz Ewropew għall-Azzjoni Esterna 3/2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bir-rifjut tat-trasferiment ta' approprjazzjonijiet tal-Kontrollur Ewropew għall-Protezzjoni tad-Data 3/2013.
F'konformità mal-Artikolu 27(4) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kunsill tal-Unjoni Ewropea informa lill-Awtorità baġitarja bir-rifjut tat-trasferimenti ta' approprjazzjonijiet tal-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew DEC 1/2013 u INF 5/2013.
4. Dokumenti mressqa
Tressqu d-dokumenti segwenti
1) |
mill-Kunsill u mill-Kummissjoni
|
2) |
mill-Membri, il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 120 tar-Regoli ta' Proċedura)
|
5. Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar(dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP))
László Andor (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.
Interventi ta': Csaba Őry f'isem il-Grupp PPE, Pervenche Berès f'isem il-Grupp S&D, Niccolò Rinaldi f'isem il-Grupp ALDE, Karima Delli f'isem il-Grupp Verts/ALE, Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR, Inês Cristina Zuber f'isem il-Grupp GUE/NGL, Derek Roland Clark f'isem il-Grupp EFD, Franz Obermayr Membru mhux affiljat, Verónica Lope Fontagné, Emer Costello, Phil Bennion, Tarja Cronberg, Janusz Wojciechowski, Jaroslav Paška, Regina Bastos, Frédéric Daerden, Sylvie Goulard, Sari Essayah, Kinga Göncz, Jorgo Chatzimarkakis, Zdravka Bušić, Evelyn Regner, Bogusław Sonik, Eider Gardiazábal Rubial u Konstantinos Poupakis.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Anna Záborská, Mairead McGuinness, Silvia Costa, Nikola Vuljanić, Andrew Henry William Brons, Danuta Jazłowiecka, Sandra Petrović Jakovina, Paul Murphy, Jacek Protasiewicz, Karin Kadenbach, Andreas Mölzer u Patrizia Toia.
Intervent ta': László Andor.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— |
Csaba Őry, Ivo Belet u Roberta Angelilli f'isem il-Grupp PPE, dwar l-istrateġija tal-UE għall-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP)) (B7-0008/2014); |
— |
Niccolò Rinaldi u Marielle de Sarnez f'isem il-Grupp ALDE, dwar strateġija tal-UE għall-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP)) (B7-0009/2014); |
— |
Stephen Hughes, Alejandro Cercas u Pervenche Berès f'isem il-Grupp S&D, dwar strateġija tal-UE għall-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP)) (B7-0010/2014); |
— |
Raül Romeva i Rueda, Karima Delli, Rui Tavares, Jean Lambert, Elisabeth Schroedter u Nikos Chrysogelos f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar l-istrateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP)) (B7-0011/2014); |
— |
Inês Cristina Zuber, Willy Meyer, Paul Murphy, Jacky Hénin, Martina Anderson, Marie-Christine Vergiat, Younous Omarjee, Kyriacos Triantaphyllides u Nikolaos Chountis f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar l-istrateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar (2013/2994(RSP)) (B7-0012/2014). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 8.11 tal-Minuti ta' 16.1.2014
6. Nondiskriminazzjoni fil-qafas tas-Saħħa Sesswali u Riproduttiva u tad-Drittijiet assoċjati(dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Nondiskriminazzjoni fil-qafas tas-Saħħa Sesswali u Riproduttiva u tad-Drittijiet assoċjati (2014/2514(RSP))
Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.
Interventi ta': Edit Bauer f'isem il-Grupp PPE, Iratxe García Pérez f'isem il-Grupp S&D, Michael Cashman, dwar il-kronometru fl-emiċiklu, Sophia in't Veld f'isem il-Grupp ALDE, Raül Romeva i Rueda f'isem il-Grupp Verts/ALE, Ryszard Antoni Legutko f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Edite Estrela, Mikael Gustafsson f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFD, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Sophia in't Veld, Nicole Sinclaire dwar l-applikazzjoni tal-proċedura tal-“karta blu”, Ewald Stadler Membru mhux affiljat, Elisabeth Morin-Chartier, Peter van Dalen, dwar il-wiri ta' kartelluni fl-emiċiklu, Zita Gurmai, Izaskun Bilbao Barandica, li wieġeb ukoll mistoqsija “karta blu” ta' Alejo Vidal-Quadras, Iñaki Irazabalbeitia Fernández, Peter van Dalen, mill-ġdid biex jerġa' jikkumenta dwar il-wiri ta' kartelluni fl-emiċiklu u biex iwieġeb żewġ mistoqsijiet “karta blu” ta' Raül Romeva i Rueda u Teresa Jiménez-Becerril Barrio, din tal-aħħar ukoll biex tagħmel mistoqsija “karta blu” lil Iñaki Irazabalbeitia Fernández, li weġibha, Ewald Stadler, dwar id-dispożizzjonijiet applikabbli għall-wiri ta' kartelluni u simboli ġewwa l-Parlament, Willy Meyer, Tadeusz Cymański, Nicole Sinclaire, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Edite Estrela, Marije Cornelissen, Ruža Tomašić, Inês Cristina Zuber, Nicole Sinclaire, dwar it-tmexxija tad-dibattitu, Krisztina Morvai, Carlo Casini u Britta Thomsen.
PRESIDENZA: Anni PODIMATA
Viċi President
Interventi ta': Konrad Szymański, Joanna Senyszyn, Michael Cashman, María Muñiz De Urquiza, Pervenche Berès u Sergio Gaetano Cofferati.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Miroslav Mikolášik, María Irigoyen Pérez, Marie-Christine Vergiat, Zbigniew Ziobro, Anna Hedh u Davor Ivo Stier.
Intervent ta': Siim Kallas.
Id-dibattitu ngħalaq.
7. Ir-rikonoxximent tad-dannu ekoloġiku fid-dritt tal-UE u fid-dritt internazzjonali(dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000127/2013) imressqa minn Matthias Groote u Corinne Lepage, f'isem il-Kumitat ENVI, Gesine Meissner, f'isem il-Kumitat TRAN, u Gabriel Mato Adrover, f'isem il-Kumitat PECH, lill-Kummissjoni: Ir-rikonoxximent tad-dannu ekoloġiku fid-dritt tal-UE u fid-dritt internazzjonali (2013/2878(RSP)) (B7-0102/2014)
Corinne Lepage, Gesine Meissner u Isabelle Thomas daħlu aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.
Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.
Interventi ta': Alain Cadec f'isem il-Grupp PPE, Inés Ayala Sender f'isem il-Grupp S&D, Sandrine Bélier f'isem il-Grupp Verts/ALE, Eija-Riitta Korhola u Maria do Céu Patrão Neves.
Intervent skont il-proċedura “catch the eye” ta': Mairead McGuinness.
Intervent ta': Siim Kallas.
Id-dibattitu ngħalaq.
(Is-seduta ġiet sospiża għal ftit sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet).
PRESIDENZA: László SURJÁN
Viċi President
8. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
8.1. Ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew(Sabine Lautenschlager) (votazzjoni)
Rapport dwar ir-rakkomandazzjoni tal-Kunsill għall-ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew [N7-0002/2014 — C7-0010/2014- 2014/0801(NLE)] — Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Sharon Bowles (A7-0023/2014)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 1) (Votazzjoni permezz ta' vot sigriet) Il-lista tal-Membri li vvutaw hija annessa mal-Minuti (Anness 1 tal-Minuti ta' 16.1.2014)
PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0033)
8.2. Awtorizzazzjoni lil Franza biex tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum“tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, f'Martinique u f'Réunion * (Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tawtorizza lil Franza tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum “tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, f'Martinique u f'Réunion u li temenda d-Deċiżjoni 2007/659/KE [COM(2013)0839 — C7-0488/2013- 2013/0413(CNS)] — Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Danuta Maria Hübner (A7-0013/2014)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 2)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0034)
8.3. Emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari(Artikolu 138 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
Rapport dwar l-emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari [2013/2031(REG)] — Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Anneli Jäätteenmäki (A7-0012/2014)
(Maġġoranza kwalifikata meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 3)
PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI
Adozzjoni b'votazzjoni unika (P7_TA(2014)0035)
Id-dispożizzjonijiet il-ġodda jidħlu fis-seħħ mill-ewwel ġurnata tas-sessjoni parzjali li jmiss.
8.4. Tqegħid fis-suq għall-kultivazzjoni ta' qamħirrum ġenetikament modifikat(votazzjoni)
Mozzjoni għal riżoluzzjoni, imressqa skont l-Artikolu 88(2) u (3) tar-Regoli ta' Proċedura, dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar it-tqegħid fis-suq għall-kultivazzjoni, skont id-Direttiva 2001/18/KE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill, ta' prodott tal-qamħirrum (Zea mays L., il-linja 1507) ġenetikament modifikat biex isir reżistenti għal ċerti pesti lepidotteri (2013/2974 (RSP)) — Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza tal-Ikel. Rapporteur: Matthias Groote (B7-0007/2014)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 4)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0036)
Interventi
João Ferreira, qabel il-votazzjoni, biex javża li ċerti mozzjonijiet għal riżoluzzjoni vvotati f'din il-ġurnata kienu disponibbli bil-lingwi kollha mill-bieraħ filgħaxija biss.
8.5. Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0016/2014, B7-0023/2014, B7-0024/2014, B7-0025/2014, B7-0026/2014 u B7-0027/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 5)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0016/2014 (flok B7-0016/2014, B7-0023/2014, B7-0024/2014, B7-0025/2014 u B7-0027/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
Manfred Weber, Marian-Jean Marinescu, Véronique Mathieu Houillon, Jacek Protasiewicz, Wim van de Camp, Arkadiusz Tomasz Bratkowski, Danuta Jazłowiecka, Ivo Belet, Edit Bauer, Andrey Kovatchev, Elena Băsescu, Marco Scurria, Salvatore Iacolino, Elmar Brok u Joanna Katarzyna Skrzydlewska f'isem il-Grupp PPE,
Sylvie Guillaume u Juan Fernando López Aguilar f'isem il-Grupp S&D,
Renate Weber, Nadja Hirsch, Metin Kazak, Philippe De Backer, Phil Bennion, Filiz Hakaeva Hyusmenova u Antonyia Parvanova f'isem il-Grupp ALDE,
Rebecca Harms, Daniel Cohn-Bendit, Jean Lambert, Elisabeth Schroedter, Judith Sargentini, Franziska Keller, Marije Cornelissen u Hélène Flautre f'isem il-Grupp Verts/ALE,
Cornelia Ernst f'isem il-Grupp GUE/NGL.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0037)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0026/2014 waqgħet.)
8.6. Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0015/2014, B7-0017/2014, B7-0028/2014, B7-0029/2014, B7-0030/2014 u B7-0031/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 6)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0015/2014 (flok B7-0015/2014, B7-0017/2014, B7-0029/2014 u B7-0031/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
Manfred Weber, Véronique Mathieu Houillon, Salvatore Iacolino, Wim van de Camp u Marco Scurria f'isem il-Grupp PPE,
Kinga Göncz u Sylvie Guillaume f'isem il-Grupp S&D,
Jan Mulder, Renate Weber, Graham Watson, Sonia Alfano, Marielle de Sarnez u Ramon Tremosa i Balcells f'isem il-Grupp ALDE,
Judith Sargentini, Ulrike Lunacek u Jean Lambert f'isem il-Grupp Verts/ALE,
Roberts Zīle, Janusz Wojciechowski, Peter van Dalen u Susy De Martini.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0038)
(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0028/2014 u B7-0030/2014 waqgħu.)
Interventi
Nuno Melo, qabel il-votazzjoni, biex jitlob il-korrezzjoni tal-interpretazzjoni Ingliża tal-intervent tiegħu fid-dibattitu tal-ġurnata preċedenti dwar iċ-ċittadinanza tal-Unjoni Ewropea għall-bejgħ (il-President saħaq fuq l-importanza tal-multilingwiżmu u assigura li l-interpretazzjoni inkwistjoni se tkun verifikata).
8.7. Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja(votazzjoni)
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0006/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 7)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0039)
8.8. Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo(votazzjoni)
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0004/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 8)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0040)
Intervent
Ulrike Lunacek ipproponiet emenda orali għall-paragrafu 5, li ġiet aċċettata.
8.9. Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali(votazzjoni)
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0005/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 9)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adozzjoni (P7_TA(2014)0041)
8.10. Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0018/2014, B7-0019/2014, B7-0020/2014, B7-0021/2014, B7-0022/2014 u B7-0032/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 10)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0018/2014 (flok B7-0018/2014, B7-0019/2014, B7-0020/2014, B7-0021/2014 u B7-0032/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
Cristian Dan Preda, Filip Kaczmarek, Gay Mitchell, Davor Ivo Stier, Mariya Gabriel, Eija-Riitta Korhola, Tunne Kelam, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Eduard Kukan, Philippe Boulland, Arnaud Danjean, Roberta Angelilli, Sari Essayah u Joachim Zeller f'isem il-Grupp PPE,
Véronique De Keyser, Ricardo Cortés Lastra, Ana Gomes, Norbert Neuser, Tanja Fajon, Liisa Jaakonsaari, Pino Arlacchi u Luis Yáñez-Barnuevo García f'isem il-Grupp S&D,
Louis Michel, Niccolò Rinaldi, Graham Watson, Jelko Kacin, Ramon Tremosa i Balcells, Liam Aylward, Marielle de Sarnez, Kristiina Ojuland, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Johannes Cornelis van Baalen, Angelika Werthmann, Sarah Ludford, Robert Rochefort u Alexander Graf Lambsdorff f'isem il-Grupp ALDE
Isabelle Durant, Judith Sargentini, Barbara Lochbihler, Jean-Jacob Bicep, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert u Iñaki Irazabalbeitia Fernández f'isem il-Grupp Verts/ALE,
Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0042)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0022/2014 waqgħet.)
Intervent
Véronique De Keyser ressqet emenda orali għall-premessa L, li ġiet aċċettata.
8.11. Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0008/2014, B7-0009/2014, B7-0010/2014, B7-0011/2014 u B7-0012/2014
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 11)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0008/2014 (flok B7-0008/2014, B7-0009/2014, B7-0010/2014 u B7-0011/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
Csaba Őry f'isem il-Grupp PPE,
Alejandro Cercas u Pervenche Berès f'isem il-Grupp S&D,
Niccolò Rinaldi f'isem il-Grupp ALDE,
Karima Delli f'isem il-Grupp Verts/ALE,
Cristiana Muscardini.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0043)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0012/2014 waqgħet.)
9. Spjegazzjonijiet tal-vot
Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
(Ħin tal-votazzjonijiet tal-Erbgħa 15 ta' Jannar 2014)
Rapport Reinhard Bütikofer — A7-0464/2013
Petru Constantin Luhan, Sandra Petrović Jakovina, Nikola Vuljanić, Charles Tannock, Ivana Maletić, Andrej Plenković u Piotr Borys
(Ħin tal-votazzjonijiet tal-Ħamis 16 ta' Jannar 2014)
Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE — RC-B7-0016/2014
Csaba Sógor, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Marisa Matias, Adam Bielan, Peter Jahr, Charles Tannock, Monika Smolková, Elena Oana Antonescu, Elena Băsescu, Philip Claeys, Daniel Hannan, Syed Kamall u Anna Záborská
Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ — RC-B7-0015/2014
Mitro Repo, Alda Sousa, Zdravka Bušić, Peter Jahr, Charles Tannock, Monika Smolková, Seán Kelly, Elena Băsescu, Philip Claeys, Daniel Hannan u Tatjana Ždanoka
Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja — B7-0006/2014
Zdravka Bušić, Mitro Repo, Elena Băsescu u Daniel Hannan
Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo — B7-0004/2014
Francesco De Angelis, Mitro Repo, Elena Băsescu u Daniel Hannan
Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali — B7-0005/2014
Mitro Repo u Daniel Hannan
Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar — RC-B7-0008/2014
Martina Anderson, Marisa Matias, Charles Tannock, Monika Smolková u Elena Băsescu
10. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.25 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President
11. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
12. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt(dibattitu)
(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 2 tal-Minuti ta' 14.1.2014.)
12.1. Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0033/2014, B7-0035/2014, B7-0039/2014, B7-0042/2014, B7-0044/2014, B7-0046/2014 u B7-0049/2014 (2014/2515(RSP))
Judith Sargentini, Véronique De Keyser, Marietje Schaake, Søren Bo Søndergaard, Charles Tannock u Krzysztof Lisek ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Sari Essayah f'isem il-Grupp PPE, Joanna Senyszyn f'isem il-Grupp S&D, Phil Bennion f'isem il-Grupp ALDE, Marek Henryk Migalski f'isem il-Grupp ECR, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Philip Claeys Membru mhux affiljat, Eija-Riitta Korhola u Struan Stevenson.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Eduard Kukan, Marc Tarabella u Anneli Jäätteenmäki.
Intervent ta': Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 13.1 tal-Minuti ta' 16.1.2014.
12.2. L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0034/2014, B7-0036/2014, B7-0037/2014, B7-0038/2014, B7-0040/2014 u B7-0041/2014 (2014/2516(RSP))
Tarja Cronberg, Paweł Robert Kowal, Véronique De Keyser, Phil Bennion, Charles Tannock, li jippreċiża l-intervent tal-kelliem preċedenti, Alda Sousa u Filip Kaczmarek ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Bernd Posselt f'isem il-Grupp PPE, Mitro Repo f'isem il-Grupp S&D, Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Eduard Kukan u Laima Liucija Andrikienė.
Interventi skont il-proċedura “catch the eye” ta': Jolanta Emilia Hibner u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
Intervent ta': Marek Henryk Migalski dwar il-proċedura “catch-the-eye” (il-President ippreċiża d-dispożizzjonijiet applikabbli).
Intervent ta': Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 13.2 tal-Minuti ta' 16.1.2014.
12.3. Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0043/2014, B7-0045/2014, B7-0047/2014, B7-0048/2014, B7-0050/2014 u B7-0051/2014 (2014/2517(RSP))
Raül Romeva i Rueda, Charles Tannock, Marietje Schaake, Véronique De Keyser, Alda Sousa u Cristian Dan Preda ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Seán Kelly f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, Phil Bennion f'isem il-Grupp ALDE, Marije Cornelissen f'isem il-Grupp Verts/ALE, Philip Claeys Membru mhux affiljat, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg u Michael Cashman.
Intervent skont il-proċedura “catch the eye” ta': Mitro Repo.
Intervent ta': Siim Kallas (Viċi President tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 13.3 tal-Minuti ta' 16.1.2014.
13. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
13.1. Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0033/2014, B7-0035/2014, B7-0039/2014, B7-0042/2014, B7-0044/2014, B7-0046/2014 u B7-0049/2014 (2014/2515(RSP))
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 12)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0033/2014 (flok B7-0033/2014, B7-0035/2014, B7-0039/2014, B7-0042/2014, B7-0044/2014, B7-0046/2014 u B7-0049/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Krzysztof Lisek, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Elena Băsescu, Monica Luisa Macovei, Mariya Gabriel, Philippe Boulland, Jean Roatta, Eduard Kukan, Roberta Angelilli, Petri Sarvamaa, Eija-Riitta Korhola, Giovanni La Via, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Sari Essayah, Jarosław Leszek Wałęsa, Seán Kelly, Anne Delvaux, Csaba Sógor, Joachim Zeller, Davor Ivo Stier, Bogusław Sonik u Thomas Mann f'isem il-Grupp PPE;
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Robert Goebbels, Pino Arlacchi, Marc Tarabella, Liisa Jaakonsaari, Joanna Senyszyn, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Mitro Repo u Richard Howitt f'isem il-Grupp S&D;
Cecilia Wikström, Marietje Schaake, Alexander Graf Lambsdorff, Sarah Ludford, Leonidas Donskis, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Angelika Werthmann, Hannu Takkula, Marielle de Sarnez, Izaskun Bilbao Barandica u Robert Rochefort f'isem il-Grupp ALDE;
Barbara Lochbihler, Reinhard Bütikofer, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Gerald Häfner, Iñaki Irazabalbeitia Fernández u Rui Tavares f'isem il-Grupp Verts/ALE;
Charles Tannock u Adam Bielan f'isem il-Grupp ECR;
Marie-Christine Vergiat, Søren Bo Søndergaard, Marisa Matias, Alda Sousa u Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL;
Fiorello Provera, Lorenzo Fontana, Mara Bizzotto, Juozas Imbrasas u Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0044)
13.2. L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0034/2014, B7-0036/2014, B7-0037/2014, B7-0038/2014, B7-0040/2014 u B7-0041/2014 (2014/2516(RSP))
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 13)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0034/2014 (flok B7-0034/2014, B7-0036/2014, B7-0037/2014, B7-0038/2014, B7-0040/2014 u B7-0041/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Salvador Sedó i Alabart, Mairead McGuinness, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Ivo Belet, Tunne Kelam, Elena Băsescu, Monica Luisa Macovei, Mariya Gabriel, Philippe Boulland, Jean Roatta, Eduard Kukan, Roberta Angelilli, Petri Sarvamaa, Eija-Riitta Korhola, Giovanni La Via, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Sari Essayah, Seán Kelly, Krzysztof Lisek, Joachim Zeller, Davor Ivo Stier, Laima Liucija Andrikienė, Tadeusz Zwiefka u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE;
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Liisa Jaakonsaari, Joanna Senyszyn, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Pino Arlacchi, Mitro Repo, Marc Tarabella, Richard Howitt u John Attard-Montalto f'isem il-Grupp S&D;
Phil Bennion, Marietje Schaake, Alexander Graf Lambsdorff, Sarah Ludford, Louis Michel, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Hannu Takkula, Ramon Tremosa i Balcells, Angelika Werthmann, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez u Robert Rochefort f'isem il-Grupp ALDE;
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Tarja Cronberg, Iñaki Irazabalbeitia Fernández u Rui Tavares f'isem il-Grupp Verts/ALE;
Charles Tannock u Paweł Robert Kowal f'isem il-Grupp ECR;
Marie-Christine Vergiat u Nikola Vuljanić f'isem il-Grupp GUE/NGL;
Jaroslav Paška.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0045)
13.3. Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI(votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0043/2014, B7-0045/2014, B7-0047/2014, B7-0048/2014, B7-0050/2014 u B7-0051/2014 (2014/2517(RSP))
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, punt 14)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0043/2014 (flok B7-0043/2014, B7-0045/2014, B7-0047/2014, B7-0048/2014 u B7-0050/2014):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
Véronique De Keyser, Michael Cashman, Marc Tarabella, Ricardo Cortés Lastra, Ana Gomes, Tanja Fajon, Pino Arlacchi, Liisa Jaakonsaari, Joanna Senyszyn, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Mitro Repo, María Muñiz De Urquiza u Richard Howitt f'isem il-Grupp S&D;
Marietje Schaake, Sarah Ludford, Alexander Graf Lambsdorff, Graham Watson, Leonidas Donskis, Jelko Kacin, Kristiina Ojuland, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen u Alexandra Thein f'isem il-Grupp ALDE;
Ulrike Lunacek, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Marije Cornelissen, Tarja Cronberg, Judith Sargentini, Iñaki Irazabalbeitia Fernández, Nicole Kiil-Nielsen u Rui Tavares f'isem il-Grupp Verts/ALE;
Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR;
Cornelis de Jong, Martina Anderson, Willy Meyer, Alda Sousa, Matthias Groote, Helmut Scholz, Marie-Christine Vergiat u Mikael Gustafsson f'isem il-Grupp GUE/NGL.
Adozzjoni (P7_TA(2014)0046)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0051/2014 waqgħet.)
Interventi
Bernd Posselt, qabel il-votazzjoni, biex jitlob li l-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mhux koperti mir-riżoluzzjoni konġunta jkunu xorta waħda tradotti u Véronique De Keyser li sostniet din it-talba.
Cristian Dan Preda biex iressaq emenda orali għall-paragrafu 14, li ġiet aċċettata.
14. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
15. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 179(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lill-entitajiet imsemmija fihom.
16. Kalendarju tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru mid-data 3 sad-data 6 ta' Frar 2014.
17. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.35.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Martin Schulz
President
TAS-16 ta' Jannar 2014
Anness 1 — Ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew (Sabine Lautenschläger)
ALDE:
Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Manders, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Silaghi, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez, in't Veld
ECR:
Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Fox, Gróbarczyk, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD:
Agnew, Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Helmer, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL:
Anderson, Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI:
Bonanini, Brons, Childers, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE:
Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Langen, Le Grip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Pieper, Pietikäinen, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Ronzulli, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vlasto, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, de Grandes Pascual, de Lange, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D:
Abela Baldacchino, Alves, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Göncz, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Nilsson, Olejniczak, Padar, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Prendergast, Prodi, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE:
Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cronberg, Delli, Durant, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Taylor Keith, Ždanoka
TAS-16 ta' Jannar 2014
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Abela Baldacchino, Agnew, Albrecht, Alfano, Allam, Alvaro, Alves, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Andrieu, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badía iCutchet, Bagó, Baldassarre, Baldini, Balz, Barracciu, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berman, Berra, Bertot, Besset, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Bizzotto, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonanini, Borghezio, Borissov, Borsellino, Borys, Borzan, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Bratkowski, Breyer, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bušić, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van deCamp, Campbell Bannerman, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Cochet, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cramer, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, Daul, David, Davies, DeAngelis, DeBacker, DeCastro, Dehaene, DeKeyser, Delli, Delvaux, DeMartini, Demesmaeker, deSarnez, Deß, Deutsch, DeVeyrac, Díaz deMera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, ElKhadraoui, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Fernandes, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fidanza, Fisas Ayxela, Flasarová, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Frigo, Gabriel, Gahler, Gál, Gallagher, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer deOedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, deGrandes Pascual, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Häfner, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Hellvig, Helmer, Herranz García, Hibner, Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Hübner, Hughes, Hyusmenova, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irazabalbeitia Fernández, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, Jordan, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, van der Kammen, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klute, Koch, Koppa, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, deLange, Langen, Larsen-Jensen, LeGrip, Legutko, Lehne, LeHyaric, Leinen, Lepage, LePen Marine, Liberadzki, Lichtenberger, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, Lyubcheva, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Maletić, Malinov, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin David, Martin Hans-Peter, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Matera, Mathieu Houillon, Matias, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Metsola, Meyer, Michel, Michels, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mizzi, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Mulder, Muñiz DeUrquiza, Murphy, Muscardini, Mynář, Nattrass, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nilsson, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panayotova, Panzeri, Papanikolaou, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perelló Rodríguez, Peterle, Petrović Jakovina, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirker, Pitsillides, Plenković, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romeva iRueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sargentini, Saryusz-Wolski, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz Martin, Schulz Werner, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Siekierski, Silaghi, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Šťastný, Stauner, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stier, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Striffler, Sturdy, Šuica, Surján, Svensson, Swinburne, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Teixeira, Terho, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Triantaphyllides, Turmes, Turunen, Tzavela, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vajgl, Vălean, Valjalo, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Voss, Vuljanić, Wałęsa, Watson, Weber Henri, Weber Manfred, Weber Renate, Weidenholzer, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zamfirescu, Zanicchi, Zanoni, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
TAS-16 ta' Jannar 2014
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
Abbrevjazzjonijiet u simboli
+ |
adottat(a) |
- |
irrifjutat(a) |
↓ |
waqa'/għet |
Ir |
irtirat(a) |
VSI (…, …, …) |
votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
VE (…, …, …) |
votazzjoni elettronika (voti favur, voti kontra, astensjonijiet) |
Vmaq |
votazzjoni maqsuma |
Vsep |
votazzjoni separata |
em |
emenda |
EmK |
emenda ta' kompromess |
PK |
parti korrispondenti |
EmT |
emenda li tħassar |
= |
emendi identiċi |
§ |
paragrafu |
Art |
artikolu |
Pre |
premessa |
MOZ |
mozzjoni għal riżoluzzjoni |
MOZK |
mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta |
SIG |
votazzjoni sigrieta |
1. Ħatra ta' Membru tal-Bord Eżekuttiv tal-Bank Ċentrali Ewropew (Sabine Lautenschläger) *
Rapport: Sharon Bowles (A7-0023/2014) (Votazzjoni sigrieta (Artikolu 169(1) tar-Regoli ta' Proċedura)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni: Ħatra ta' Sabine Lautenschläger |
|
+ |
443, 47, 47 |
2. Awtorizzazzjoni lil Franza biex tapplika rata mnaqqsa ta' ċerti taxxi indiretti fuq ir-rum“tradizzjonali” prodott fil-Gwadelup, fil-Gujana Franċiża, f'Martinique u f'Réunion *
Rapport: Danuta Maria Hübner (A7-0013/2014)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
VSI |
+ |
455, 94, 22 |
3. Emenda tar-Regoli ta' Proċedura tal-Parlament dwar it-tneħħija u l-ħarsien tal-immunità parlamentari
Rapport: Anneli Jäätteenmäki (A7-0012/2014) (maġġoranza kwalifikata meħtieġa)
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
votazzjoni unika |
|
+ |
|
4. it-tqegħid fis-suq għall-kultivazzjoni ta' prodott tal-qamħirrum ġenetikament modifikat
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0007/2014
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0007/2014 (Kumitat ENVI) |
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
385, 201, 30 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
Verts/ALE votazzjoni finali
5. Rispett tad-dritt fundamentali tal-moviment liberu fl-UE
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0016/2014, B7-0023/2014, B7-0025/2014, B7-0026/2014, B7-0027/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0016/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
§ 2 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
516, 84, 14 |
§ 3 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VSI |
+ |
539, 35, 49 |
|||
§ 4 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
517, 24, 37 |
|||
2/VSI |
+ |
594, 27, 5 |
|||
§ 6 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Wara l-§ 6 |
2 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
92, 338, 203 |
§ 7 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
600, 25, 6 |
|||
2/VSI |
+ |
337, 285, 9 |
|||
§ 9 |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
572, 50, 9 |
§ 10 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
+ |
335, 285, 10 |
|||
Wara l-kunsiderazzjoni 11 |
1 |
GUE/NGL |
VE |
- |
254, 366, 7 |
Premessa C |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
594, 28, 11 |
Premessa H |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
573, 18, 38 |
Premessa J |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
570, 32, 25 |
Premessa M |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
563, 59, 5 |
|||
2/VSI |
+ |
533, 76, 11 |
|||
Premessa N |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
585, 31, 5 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0016/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0023/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0024/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0025/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0026/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0027/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
EFD: § 3 (it-tieni parti), §§ 4, 7, 9; premessi C, H, J, M, N; emenda 2
ECR: § 2; premessa M
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
EFD:
§ 3
l-1 parti |
“Jiċħad kompletament … liberu tal-persuni” |
it-2 parti |
“jirrimarka li l-mobilità … tal-ekonomija Ewropea;” |
§ 4
l-1 parti |
“Jistieden lill-Kummissjoni … leali fost in-negozji” |
it-2 parti |
“u jħeġġeġ lill-awtoritajiet … sfruttament tal-ħaddiema;” |
PPE:
§ 7
l-1 parti |
It-test kollu apparti “allegat” |
it-2 parti |
din il-kelma |
§ 10
l-1 parti |
It-test kollu apparti “soċjali” (l-ewwel li tissemma') |
it-2 parti |
din il-kelma |
premessa M
l-1 parti |
“billi fid-dawl … u l-ksenofobija” |
it-2 parti |
“billi l-politiċi Ewropej … għall-moviment liberu;” |
Verts/ALE
§ 6
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “għajnuna lill-Istati Membri … konvenjenza (manwal)” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
Varji
Jan Kozłowski (Grupp PPE) kif ukoll Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba u Janusz Wojciechowski (Grupp ECR) wkoll huma firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0016/2014.
6. Ċittadinanza tal-UE għall-bejgħ
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0015/2014, B7-0017/2014, B7-0028/2014, B7-0029/2014, B7-0030/2014, B7-0031/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0015/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE u oħrajn) |
|||||
§ 1 |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
584, 20, 23 |
|||
2/VSI |
+ |
453, 152, 17 |
|||
§ 12 |
§ |
test originali |
VSI |
+ |
416, 164, 46 |
Premessa M |
§ |
test originali |
Vmaq |
|
|
1/VSI |
+ |
535, 68, 24 |
|||
2 |
+ |
|
|||
vote: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
560, 22, 44 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0015/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0017/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0028/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0029/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0030/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0031/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: §§ 1, 2
PPE: votazzjoni finali
EFD: Premessa M (l-1 parti)
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
S&D:
§ 1
l-1 parti |
It-test kollu ħlief għall-kliem “f'Malta … skema nazzjonali” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
EFD:
Premessa M
l-1 parti |
“billi ċ-ċittadinanza tal-UE … ewlenin tal-UE u” |
it-2 parti |
“billi, skont it-Trattati … tal-istati Membri;” |
Varji
Sophia in't Veld (groupe ALDE) kif ukoll Roberts Zīle, Janusz Wojciechowski, Peter van Dalen u Susy De Martini (Grupp ECR) ukoll huma firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0015/2014.
7. Rapport ta' progress 2013 dwar is-Serbja
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0006/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0006/2014 (Kumitat AFET) |
|||||
§ 1 |
1 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 38 |
2 |
ALDE |
|
+ |
|
3 |
Verts/ALE |
|
↓ |
|
|
Wara l-§ 43 |
4 |
Verts/ALE |
VE |
+ |
328, 294, 4 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
528, 43, 51 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: votazzjoni finali
8. Proċess ta' Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0004/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0004/2014 (Kumitat AFET) |
|||||
§ 5 |
§ |
test oriġinali |
VE |
+ |
562, 11, 37 modifikat oralment |
§ 13 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 29 |
3 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
§ 48 |
4 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
Kunsiderazzjoni 7 |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
Premessa B |
2 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
485, 94, 40 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: votazzjoni finali
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
S&D, PPE:
§ 13
l-1 parti |
“Jinkuraġġixxi lill-ħames Stati … bir-rikonoxximent tal-Kosovo” |
it-2 parti |
“jitlob lill-Istati Membri … mal-aġenziji tal-UE” |
Varji
Ulrike Lunacek ippreżentat l-emenda orali li ġejja għall-§ 5
“5. Jilqa' b'sodisfazzjon l-elezzjonijiet lokali li għall-ewwel darba fl-istorja koprew it-territorju kollu tal-Kosovo u saru skont il-liġi Kosovara fit-3 ta' Novembru, 17 ta' Novembru u l-1 ta' Diċembru 2013 talli rrappreżentaw pass kbir 'il quddiem lejn id-demokrazija fil-Kosovo u għall-fiduċja taċ-ċittadini fil-proċessi demokratiċi abbażi tal-proċess tan-normalizzazzjoni, u jilqa' l-iżvolġiment ġeneralment regolari tal-elezzjonijiet, kif ivvalutat fid-dikjarazzjonijiet preliminari tal-Missjoni ta' Osservazzjoni Elettorali tal-UE (EOM); jilqa' l-fatt li l-ewwel sindku mara ġiet eletta fil-Kosovo; ikompli jenfasizza l-bżonn li kandidati nisa jiġu inkoraġġiti jipparteċipaw f'elezzjonijiet futuri; jilqa' pożittivament il-miżuri adottati mill-awtoritajiet Kosovari intiżi li jsaħħu l-fiduċja fl-istituzzjonijiet tal-pajjiż, ngħidu aħna l-ħolqien ta' mekkaniżmu sod ta' viġilanza li joffri liċ-ċittadini l-possibilità li jilmentaw dwar intimidazzjonijiet u irregolaritajiet fil-ġurnata tal-elezzjoni; jilqa' b'sodisfazzjon ir-rata ta' parteċipazzjoni elettorali evidenti fil-muniċipalitajiet ta' maġġoranza Serba fuq ix-xaqliba tan-Nofsinhar tax-xmara Ibar bħala pass kruċjali lejn il-formazzjoni tal-Assoċjazzjoni tal-Muniċipalitajiet Serbi; jenfasizza, f'dan ir-rigward, li n-nuqqas li jiġi inawgurat sindku ġdid fit-Tramuntana ta' Mitrovica u s-sejħa sussegwenti għall-elezzjonijiet ġodda f'dan il-muniċipalità m'għandhomx ifixklu l-kontinwazzjoni tal-proċess u l-implimentazzjoni sħiħa tal-ftehim tad-19 ta' April 2013; jikkundanna bil-qawwa l-qtil ta' Dimitrije Janicijevic, kunsillier muniċipali ta' Mitrovica tat-Tramuntana, u jitlob lill-awtoritajiet rilevanti biex jibdew immedjatament l-investigazzjoni u sabiex min wettaq ir-reat jiffaċċja l-ġustizzja;”
9. Rapport ta' Progress 2012 dwar l-Islanda u l-prospettivi postelettorali
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0005/2014
Suġġett |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0005/2014 (Kumitat AFET) |
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
10. Is-sitwazzjoni fis-Sudan t'Isfel
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0018/2014, B7-0019/2014, B7-0020/2014, B7-0021/014, B7-0022/2014, B7-0032/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0018/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
Premessa L |
§ |
test oriġinali |
|
+ |
modifikat oralment |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0018/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0019/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0020/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0021/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0022/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0032/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Varji
Véronique De Keyser pproponiet l-emenda orali li ġejja għall-Premessa L:
“L. billi eluf inqatlu u mijiet ta' eluf ta' ċivili ġew spustati minħabba l-kriżi attwali fis-Sudan t'Isfel, filwaqt li għexieren ta' eluf ta' persuni f'bażijiet tan-NU madwar il-pajjiż jeħtieġu urġentement servizzi bażiċi tal-kura tas-saħħa, ilma nadif u kundizzjonijiet sanitarji aħjar; billi l-għadd ta' persuni mis-Sudan t'Isfel li qed ifittxu kenn fl-Uganda u fl-Etjopja żdied drammatikament; billi fl-14 ta' Jannar 2014 tal-anqas 200 ċivili għerqu f'inċident li kien jinvolvi lanċa fuq ix-xmara White Nile huma u jaħarbu mill-ġlied fil-belt ta' Malakal;”
11. Strateġija tal-UE dwar il-persuni mingħajr dar
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0008/2014, B7-0009/2014, B7-0010/2014, B7-0011/2014, B7-0012/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0008/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE u oħrajn) |
|||||
Wara l-§ 6 |
8 |
S&D |
|
+ |
|
Wara l-§ 9 |
4 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
276, 322, 12 |
Wara l-§ 10 |
6 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
283, 317, 8 |
Wara l-§ 12 |
3 |
Verts/ALE |
VSI |
+ |
355, 217, 32 |
§ 17 |
1 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
287, 315, 8 |
7 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
252, 334, 20 |
|
Wara l-§ 17 |
2 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
244, 333, 31 |
Wara l-premessa A |
5 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
266, 318, 17 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VE |
+ |
349, 45, 113 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0008/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0009/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0010/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0011/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0012/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
Verts/ALE emendi 1, 2, 3, 4
GUE/NGL: emendi 5, 6, 7
Varji
Thomas Händel u Martina Anderson (Grupp GUE/NGL) kif ukoll Cristiana Muscardini (Grupp PPE) u Nathalie Griesbeck (Grupp ALDE) huma wkoll firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0008/2014.
12. Is-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem u tal-attivisti tal-oppożizzjoni fil-Kambodja u l-Laos
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0033/2014, B7-0035/2014, B7-0039/2014, B7-0042/2014, B7-0044/2014, B7-0046/2014, B7-0049/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0033/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD) |
|||||
Wara l-§ 13 |
6 |
Verts/ALE |
VSI |
+ |
33, 17, 1 |
7 |
Verts/ALE |
VSI |
+ |
33, 18, 2 |
|
8 |
Verts/ALE, ALDE |
VSI |
+ |
29, 17, 6 |
|
Wara l-§ 22 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
Wara l-premessa C |
3 |
GUE/NGL |
VE |
- |
13, 41, 0 |
Wara l-premessa L |
4 |
Verts/ALE |
VSI |
- |
27, 27, 0 |
5 |
Verts/ALE |
VSI |
+ |
30, 24, 0 |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
52, 0, 2 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0033/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0035/2014 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0039/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0042/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0044/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0046/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0049/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
PPE: votazzjoni finali (RC-B7-0033/2014)
Verts/ALE: emendi 4, 5, 6, 7, 8
13. L-elezzjonijiet reċenti fil-Bangladexx
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0034/2014, B7-0036/2014, B7-0037/2014, B7-0038/2014, B7-0040/2014, B7-0041/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0034/2014 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL u Jaroslav Paška) |
|||||
§ 8 |
1 |
ALDE |
VE |
+ |
28, 20, 5 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
↓ |
|
|
§ 9 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0034/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0036/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0037/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0038/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0040/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0041/2014 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
ALDE: § 8
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ECR:
§ 9
l-1 parti |
It-test sħiħ apparti l-kliem “jistieden lill-gvern … is-sentenzi tal-mewt kollha” |
it-2 parti |
dan il-kliem |
14. Tentattivi reċenti ta' kriminalizzazzjoni kontra l-persuni LGBTI
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0043/2014, B7-0045/2014, B7-0047/2014, B7-0048/2014, B7-0050/2014, B7-0051/2014
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE — rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0043/2014 (S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
§ 1 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 2 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
32, 19, 0 |
§ 6 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 9 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
30, 18, 0 |
§ 10 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 11 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 12 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
32, 20, 1 |
§ 14 |
§ |
test oriġinali |
|
+ |
modifikat oralment |
Kunsiderazzjoni 7 |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
Premessa B |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tal-gruppi politiċi |
|||||
B7-0043/2014 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0045/2014 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0047/2014 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0048/2014 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0050/2014 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0051/2014 (PPE) |
|||||
§ 4 |
2 |
PPE |
|
↓ |
|
Premessa D |
1 |
PPE |
|
↓ |
|
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: §§ 6 u 11
PPE: § §1, 2, 9, 10, 12 u Premessa B
Varji
Cristian Dan Preda (Grupp PPE) ippropona l-emenda orali li ġejja għall-§ 14
“14. Jagħti istruzzjonijiet lill-President tiegħu biex jgħaddi din ir-riżoluzzjoni lill-Kummissjoni, lill-Kunsill, lis-Servizz Ewropew għall-Azzjoni Esterna, lill-Istati Membri, lill-gvernijiet u l-parlamenti nazzjonali tal-Uganda, in-Niġerja, l-Indja u r-Russja, u lill-Presidenti tal-Uganda, in-Niġerja u r-Russja.”
TAS-16 ta' Jannar 2014
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. A7-0013/2014 — Danuta Maria Hübner — Votazzjoni unika
Favur 455
ALDE : : Alfano, Alvaro, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, DeBacker, Donskis, Duff, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kacin, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Meissner, Mulder, Ojuland, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Schmidt, Theurer, Vattimo, Zanoni, deSarnez
ECR : : Kamiński, Muscardini
EFD : : Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Ehrenhauser, Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Melo, Metsola, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vlasto, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Herczog, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mizzi, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 94
ALDE : : Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Crowley, Gerbrandy, Hall, Hellvig, Johansson, Ludford, Lyon, McMillan-Scott, Michel, Newton Dunn, Nicolai, Parvanova, Paulsen, Savisaar-Toomast, Schaake, Silaghi, Takkula, Vajgl, Watson
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Fox, Gróbarczyk, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD : : Agnew, Allam, Bizzotto, Helmer, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Griffin, Hartong, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Higgins, Kelly, Marinescu, McGuinness, Rossi, Winkler Hermann, deLange
S&D : : Cashman, Färm, Hedh, Ludvigsson, Martin David, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE : : Demesmaeker, Lövin
Astensjonijiet 22
ALDE : : Davies, Kazak, Oviir, Panayotov, Vălean, Werthmann
ECR : : Poręba
GUE/NGL : : Murphy
NI : : Brons, Claeys, Martin Hans-Peter
PPE : : Fidanza
S&D : : Honeyball, McAvan, Moraes, Moreira, Simpson, Skinner, Stihler, Vaughan, Willmott
Verts/ALE : : Lambert
Favur : Zuzana Roithová, Britta Thomsen
Kontra : Pat the Cope Gallagher
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
2. B7-0007/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 385
ALDE : : Alfano, Aylward, Bennahmias, Chatzimarkakis, Crowley, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jäätteenmäki, Lepage, Ludford, Neyts-Uyttebroeck, Ojuland, Oviir, Parvanova, Rinaldi, Rochefort, Vattimo, Watson, Werthmann, Zanoni, deSarnez
ECR : : Bielan, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Antonescu, Auconie, Balz, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Cadec, Casa, Casini, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Essayah, Fidanza, Gardini, Giannakou, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gál, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hortefeux, Hübner, Jazłowiecka, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Karas, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kósa, Köstinger, LeGrip, Luhan, Marcinkiewicz, Marinescu, Mathieu Houillon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Nitras, Olbrycht, Pack, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Poupakis, Protasiewicz, Proust, Rangel, Riquet, Roatta, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schöpflin, Scurria, Seeber, Striffler, Svensson, Sógor, Vaidere, Vlasto, Wałęsa, Winkler Iuliu, Zaleski, Zalewski, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska, Őry, Šadurskis
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeKeyser, Domenici, Dušek, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 201
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Hellvig, Hyusmenova, Jensen, Kacin, Kazak, Krahmer, Lambsdorff, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Nicolai, Panayotov, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Weber Renate, Wikström, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, McClarkin, Muscardini, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák
EFD : : Agnew, Helmer
NI : : Childers, Dodds
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Arias Echeverría, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bauer, Becker, Borissov, Brok, Bušić, Březina, Caspary, Collin-Langen, Daul, David, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gauzès, Gräßle, Herranz García, Higgins, Hökmark, Ibrisagic, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Landsbergis, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Plenković, Ponga, Preda, Pöttering, Reul, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Salafranca Sánchez-Neyra, Schnieber-Jastram, Schwab, Sedó iAlabart, Silvestris, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Ungureanu, Vidal-Quadras, Voss, Weber Manfred, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Šuica, Šťastný
S&D : : Cashman, Cutaș, Dăncilă, Goebbels, Honeyball, Willmott
Astensjonijiet 30
ALDE : : Johansson, Kozlík, Manders
EFD : : Batten, Clark, Morganti
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou
NI : : Claeys, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov
PPE : : Bastos, Belet, Carvalho, Cavada, Coelho, Comi, Gabriel, Hohlmeier, Juvin, Mazej Kukovič, Niebler, Posselt, Skrzydlewska, Ulmer, Urutchev
S&D : : Iovine, Moreira, Sippel, Vaughan
Favur : Georges Bach, Heinz K. Becker, Ryszard Czarnecki, Albert Deß, Pat the Cope Gallagher, Marek Józef Gróbarczyk, Takis Hadjigeorgiou, Elisabeth Jeggle, Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Jean-Luc Mélenchon, Alojz Peterle, Tonino Picula, Maurice Ponga, Bernd Posselt
Kontra : Anna Maria Corazza Bildt
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
3. RC-B7-0016/2014 — § 2
Favur 516
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Zīle
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Rangel, Reul, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 84
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Berra, Bratkowski, Cadec, Dantin, Fidanza, Gardini, Grossetête, Hortefeux, Juvin, Mathieu Houillon, Morin-Chartier, Ponga, Proust, Riquet, Roatta, Sanchez-Schmid, Saïfi, Scurria, Vlasto, Wortmann-Kool, deLange, van deCamp
Astensjonijiet 14
EFD : : Paksas
GUE/NGL : : Søndergaard
PPE : : Boulland, Danjean, Essayah
S&D : : Honeyball, McAvan, Moraes, Schaldemose, Simpson, Skinner, Stihler, Vaughan, Willmott
Favur : Marek Henryk Migalski
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
4. RC-B7-0016/2014 — § 3/2
Favur 539
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Daul, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Rangel, Reul, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 35
ALDE : : Jäätteenmäki
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Helmer, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Ferreira, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Murphy, Vergiat, Zuber
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Pack, Proust
Astensjonijiet 49
ALDE : : Manders, Vattimo
EFD : : Messerschmidt, Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Flasarová, Gustafsson, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vuljanić, Wils, Zimmer
NI : : Ehrenhauser, Sinclaire, Stoyanov
PPE : : Berra, Boulland, Danjean, Dantin, DeVeyrac, Gardini, Grossetête, Hohlmeier, Hortefeux, Juvin, Mathieu Houillon, Morin-Chartier, Ponga, Riquet, Roatta, Sanchez-Schmid, Saïfi
5. RC-B7-0016/2014 — § 4/1
Favur 517
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Theurer, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Cabrnoch, Kowal, Kožušník, Legutko, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Baldassarre, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Băsescu, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stier, Stolojan, Striffler, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, ElKhadraoui, Enciu, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Eickhout, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 24
EFD : : Agnew, Batten, Belder, Clark, Helmer, Messerschmidt
NI : : Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Fidanza, Scurria
Astensjonijiet 37
ECR : : Andreasen, Ashworth, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, McClarkin, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Dodds
PPE : : Bendtsen, Essayah
Favur : Ryszard Czarnecki, Marek Józef Gróbarczyk, Silvia-Adriana Țicău
Astensjonijiet : Anthea McIntyre
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
6. RC-B7-0016/2014 — § 4/2
Favur 594
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 27
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli
Astensjonijiet 5
EFD : : Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Martin, Sinclaire
7. RC-B7-0016/2014 — Em 2
Favur 92
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Jäätteenmäki, Løkkegaard, Vattimo, Zanoni
ECR : : Bielan, Fajmon, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Vlasák, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Cymański, Fontana, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Brons, Childers, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Bach, Borissov, Borys, Corazza Bildt, Gauzès, Grosch, Gräßle, Poupakis, Zanicchi
S&D : : Fajon, Goebbels, Larsen-Jensen, Paleckis
Verts/ALE : : Benarab-Attou, Lövin
Kontra 338
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Helmer, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke
NI : : Dodds, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Szegedi
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Glante, Moreira, Olejniczak
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Cochet, Delli, Durant, Häfner, Irazabalbeitia Fernández
Astensjonijiet 203
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Søndergaard
NI : : Bonanini, Claeys, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Demesmaeker, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Favur : Thijs Berman, Ryszard Czarnecki, Marek Józef Gróbarczyk
Kontra : Morten Løkkegaard
Astensjonijiet : Claus Larsen-Jensen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
8. RC-B7-0016/2014 — § 7/1
Favur 600
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Morvai, Mölzer, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 25
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Helmer, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Brons, Claeys, Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Fidanza, Mayor Oreja, Scurria, Wortmann-Kool, van deCamp
Astensjonijiet 6
EFD : : Paksas
GUE/NGL : : Søndergaard
S&D : : Larsen-Jensen, Schaldemose, Turunen
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Claus Larsen-Jensen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
9. RC-B7-0016/2014 — § 7/2
Favur 337
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Cymański, Helmer, Imbrasas, Kurski, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Mölzer, Sinclaire, Sosa Wagner, Zamfirescu
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 285
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Nattrass, Obermayr, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Olejniczak
Astensjonijiet 9
ALDE : : Werthmann
EFD : : Paksas, Paška
GUE/NGL : : Hadjigeorgiou, Søndergaard
NI : : Szegedi
S&D : : Schaldemose, Turunen
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Marek Józef Gróbarczyk
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
10. RC-B7-0016/2014 — § 9
Favur 572
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 50
ECR : : Andreasen, Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Batten, Belder, Clark, Helmer, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 9
EFD : : Allam, Paksas, Terho
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai
11. RC-B7-0016/2014 — Premessa C
Favur 594
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 28
ECR : : Karim, Nicholson
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Ziobro
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Griffin, Hartong, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli
Astensjonijiet 11
EFD : : Paška, Terho, Vanhecke
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Gollnisch, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer
S&D : : Willmott
Favur : Sajjad Karim, James Nicholson, Glenis Willmott
Astensjonijiet : Diane Dodds
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
12. RC-B7-0016/2014 — Premessa H
Favur 573
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Czarnecki, Fajmon, Fox, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 18
EFD : : Agnew, Batten, Belder, Clark, Helmer, Vanhecke
NI : : Brons, Claeys, Griffin, Hartong, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 38
ECR : : Andreasen, Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Ford, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden
EFD : : Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Borghezio, Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter
S&D : : Honeyball, McAvan, Moraes, Simpson, Skinner, Stihler, Vaughan
Astensjonijiet : Ashley Fox, Kay Swinburne, Glenis Willmott
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
13. RC-B7-0016/2014 — Premessa J
Favur 570
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Cabrnoch, Fajmon, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 32
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 25
ALDE : : Lepage
ECR : : Andreasen, Ashworth, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Ford, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden
EFD : : Messerschmidt, Paksas, Vanhecke
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Martin, Stoyanov
Favur : Carlo Fidanza
Astensjonijiet : Thijs Berman, Diane Dodds, Kay Swinburne
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
14. RC-B7-0016/2014 — Premessa M/1
Favur 563
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 59
ECR : : Andreasen, Ashworth, Cabrnoch, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Češková
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, deLange
Astensjonijiet 5
EFD : : Paksas, Paška
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Martin, Sinclaire
15. RC-B7-0016/2014 — Premessa M/2
Favur 533
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski
EFD : : Cymański, Kurski, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Engel, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Plenković, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rossi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 76
ECR : : Andreasen, Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli, Berra, Boulland, Cadec, Dantin, Fidanza, Gardini, Grossetête, Juvin, LeGrip, Mathieu Houillon, Morin-Chartier, Ponga, Proust, Roatta, Sanchez-Schmid, Saïfi, Scurria, deLange
Astensjonijiet 11
ECR : : Zīle
EFD : : Imbrasas, Paksas, Paška
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Martin, Sinclaire
PPE : : Bendtsen, Danjean, Essayah
Verts/ALE : : Demesmaeker
Kontra : Brice Hortefeux
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
16. RC-B7-0016/2014 — Premessa N
Favur 585
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 31
ECR : : Harbour
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Messerschmidt, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Angelilli
Astensjonijiet 5
EFD : : Paksas
GUE/NGL : : Søndergaard
NI : : Martin
PPE : : Gardini, Grossetête
Favur : Malcolm Harbour, Britta Thomsen
Astensjonijiet : Brice Hortefeux
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
17. RC-B7-0015/2014 — § 1/1
Favur 584
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Chountis, Ferreira João, Flasarová, LeHyaric, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Vergiat, Vuljanić, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes
Kontra 20
EFD : : Allam, Bizzotto, Fontana, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Borghezio, Brons, Griffin, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
Astensjonijiet 23
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Helmer
GUE/NGL : : Anderson, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Lösing, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Wils
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter
PPE : : Fidanza
S&D : : Abela Baldacchino, Attard-Montalto, Cuschieri, Martin David, Mizzi
Verts/ALE : : Ždanoka
Favur : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
18. RC-B7-0015/2014 — § 1/2
Favur 453
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Sousa, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Kovács, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Baldini, Bozkurt, Capoulas Santos, Costa, Fajon, Färm, Goebbels, Hedh, Jaakonsaari, Kreissl-Dörfler, Ludvigsson, Maňka, Nilsson, Picula, Poc, Prendergast, Regner, Ulvskog, Van Brempt, Westlund
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes
Kontra 152
GUE/NGL : : Angourakis, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Murphy, Toussas, Triantaphyllides, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Hartong, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Barracciu, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Cortés Lastra, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Astensjonijiet 17
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Clark, Helmer
GUE/NGL : : Flasarová, Maštálka, Rubiks
NI : : Gollnisch, LePen Marine, Martin Hans-Peter
S&D : : Berman, Correia deCampos, Fleckenstein, Geringer deOedenberg, Sehnalová
Verts/ALE : : Ždanoka
Favur : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
19. RC-B7-0015/2014 — § 12
Favur 416
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Karim, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Szymański, Tannock, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Ernst, LeHyaric, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Scholz, Vergiat, Vuljanić, Zimmer
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stadler, Szegedi
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Berman, Bozkurt, Capoulas Santos, Fajon, Färm, Geringer deOedenberg, Hedh, Kreissl-Dörfler, Ludvigsson, Nilsson, Podimata, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes
Kontra 164
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Helmer
GUE/NGL : : Angourakis, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Toussas, Triantaphyllides, Zuber
NI : : Bonanini, Childers, Hartong, Kovács, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Zamfirescu, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Borsellino, Borzan, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Koppa, Krehl, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Poc, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Astensjonijiet 46
ECR : : Andreasen, Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Češková
EFD : : Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Flasarová, Gustafsson, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Rubiks, Sousa, Søndergaard, Wils
NI : : Dodds, Gollnisch, LePen Marine, Stoyanov
PPE : : Fidanza
S&D : : Correia deCampos, Fleckenstein, Picula, Sehnalová
Verts/ALE : : Ždanoka
Astensjonijiet : Sajjad Karim, James Nicholson
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
20. RC-B7-0015/2014 — Premessa M/1
Favur 535
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Cymański, Kurski, Morganti, Paška, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Ernst, Flasarová, Maštálka, Scholz, Vuljanić, Wils
NI : : Bonanini, Childers, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes
Kontra 68
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, van Dalen, Češková
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Clark, Helmer, Messerschmidt, Terho, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Liotard, Murphy, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Zuber
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
S&D : : Simon
Verts/ALE : : Ždanoka
Astensjonijiet 24
ALDE : : Jäätteenmäki
EFD : : Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Paksas, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL : : Chountis, LeHyaric, Lösing, Matias, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Sousa, Vergiat, Zimmer
NI : : Borghezio, Martin Hans-Peter, Stoyanov
21. RC-B7-0015/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 560
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Bielan, Bokros, Cabrnoch, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Muscardini, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Szymański, Wojciechowski, Zīle, van Dalen
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Ernst, Flasarová, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Vergiat, Vuljanić, Zimmer
NI : : Bonanini, Borghezio, Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes
Kontra 22
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Messerschmidt
GUE/NGL : : Angourakis, Toussas
NI : : Gollnisch, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
S&D : : Abela Baldacchino, Attard-Montalto, Cuschieri, Ertug, Martínez Martínez, Mizzi
Astensjonijiet 44
ECR : : Andreasen, Ashworth, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Češková
EFD : : Helmer, Vanhecke
GUE/NGL : : Chountis, Ferreira João, Hadjigeorgiou, Lösing, Murphy, Triantaphyllides, Wils, Zuber
NI : : Claeys, Dodds, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
S&D : : McAvan
Verts/ALE : : Ždanoka
Kontra : Anni Podimata, Peter Skinner
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
22. B7-0006/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 528
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Vuljanić
NI : : Bonanini, Childers, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stadler, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Casa, Cavada, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Díaz deMera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gabriel, Gahler, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 43
ECR : : Gróbarczyk, Migalski, Piotrowski, Wojciechowski
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL : : Angourakis, Mélenchon, Omarjee, Toussas
NI : : Borghezio, Brons, Gollnisch, Griffin, Hartong, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Nattrass, Sinclaire, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Caspary, Gräßle, Jahr, Lehne, Reul, Wieland, Winkler Hermann, Zeller
Astensjonijiet 51
ALDE : : Alvaro, Lepage, Manders, Werthmann
ECR : : Campbell Bannerman, Tomašić
EFD : : Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Salvini, Vanhecke
GUE/NGL : : Anderson, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Dodds, Ehrenhauser, Szegedi
PPE : : Angelilli, Coelho, DeVeyrac, Gardini, Giannakou, Koumoutsakos, Niculescu, Papanikolaou, Poupakis, Schwab, Theocharous
S&D : : Maňka
Kontra : Elisabeth Jeggle, Jacek Włosowicz
Astensjonijiet : Monika Hohlmeier, Angelika Niebler
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
23. B7-0004/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 485
ALDE : : Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Czarnecki, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Imbrasas, Paksas, Ziobro
GUE/NGL : : Matias, Vuljanić
NI : : Bonanini, Kovács, Morvai, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Auconie, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Březina, Cadec, Cavada, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Ehler, Essayah, Feio, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gál, Handzlik, Hankiss, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lisek, Luhan, Lulling, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Matera, Mathieu Houillon, Mayer, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotova, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zwiefka, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borsellino, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Mynář, Neuser, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Skinner, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Demesmaeker, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 94
ECR : : Kamiński
EFD : : Agnew, Allam, Batten, Belder, Bizzotto, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
GUE/NGL : : Angourakis, Chountis, Ferreira João, Flasarová, Hadjigeorgiou, Lösing, Maštálka, Meyer, Michels, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Arias Echeverría, Ayuso, Brok, Băsescu, Caspary, Díaz deMera García Consuegra, Estaràs Ferragut, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Giannakou, Gräßle, Herranz García, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Lehne, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Marinescu, Mato Adrover, Matula, Mayor Oreja, Millán Mon, Niculescu, Ortiz Vilella, Papanikolaou, Poupakis, Preda, Salafranca Sánchez-Neyra, Schwab, Theocharous, Ungureanu, Vidal-Quadras, Wieland, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zeller, Záborská, deGrandes Pascual
S&D : : Smolková
Astensjonijiet 40
ALDE : : Alvaro, Lepage, Manders, Vattimo, Werthmann
ECR : : Campbell Bannerman, Fajmon, Piotrowski, Tomašić
EFD : : Cymański, Kurski, Messerschmidt, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Ernst, Gustafsson, LeHyaric, Liotard, Murphy, Scholz, Søndergaard, Vergiat
NI : : Ehrenhauser
PPE : : Angelilli, Carvalho, Coelho, DeVeyrac, Gardini, Grossetête, Mikolášik, Pieper
S&D : : Cortés Lastra, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Maňka, Menéndez del Valle, Muñiz DeUrquiza, Neveďalová, Zala
Kontra : Elisabeth Jeggle, Marisa Matias, Alda Sousa
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
24. RC-B7-0008/2014 — Em 4
Favur 276
ALDE : : Alfano, Aylward, Bennahmias, Crowley, Gallagher, Griesbeck, Harkin, Kazak, Rinaldi, Rochefort, Skylakakis, Vattimo, Wikström, Zanoni
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski
EFD : : Cymański, Imbrasas, Kurski, Paksas, Paška, Salavrakos, Terho, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Brons, Childers, Ehrenhauser, Griffin, Sosa Wagner, Zamfirescu
PPE : : Pietikäinen, deLange
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 322
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke
NI : : Borghezio, Claeys, Dodds, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 12
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Helmer, Morganti
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Szegedi
PPE : : Koumoutsakos, Papanikolaou, Poupakis
Kontra : Othmar Karas
Astensjonijiet : Marietta Giannakou
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
25. RC-B7-0008/2014 — Em 6
Favur 283
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Bilbao Barandica, Harkin, Lepage, Ludford, Løkkegaard, Rochefort, Vattimo, Zanoni
ECR : : Bielan, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Childers, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai, Sosa Wagner, Stoyanov, Zamfirescu
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Poupakis
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 317
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lyon, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Harbour, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Zīle, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 8
ALDE : : Rinaldi
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Helmer
NI : : Mölzer, Obermayr, Szegedi
Kontra : Morten Løkkegaard
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
26. RC-B7-0008/2014 — Em 3
Favur 355
ALDE : : Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Muscardini
EFD : : Cymański, Imbrasas, Paksas, Paška, Terho
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Zamfirescu
PPE : : Bastos, Bauer, Becker, Borys, Bratkowski, Buzek, Carvalho, Coelho, Fernandes, Giannakou, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, Marcinkiewicz, Nitras, Olbrycht, Patrão Neves, Pietikäinen, Pirker, Poupakis, Protasiewicz, Rangel, Saryusz-Wolski, Skrzydlewska, Striffler, Svensson, Teixeira, Thun und Hohenstein, Wałęsa, Zaleski, Zwiefka
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 217
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Zīle, Češková
EFD : : Allam, Belder, Helmer, Messerschmidt, Salavrakos, Vanhecke
NI : : Dodds, Hartong, LePen Marine, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Boulland, Brok, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Caspary, Cavada, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grossetête, Gräßle, Gál, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Kalniete, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Peterle, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Szájer, Sógor, Theocharous, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Záborská, deGrandes Pascual, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 32
ECR : : Bielan, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski
EFD : : Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Fontana, Kurski, Morganti, Salvini, Scottà, Speroni, Włosowicz, Ziobro
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Griffin, Kovács, Morvai, Szegedi
PPE : : Belet, Grosch, Thyssen
Favur : Richard Seeber
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
27. RC-B7-0008/2014 — Em 1
Favur 287
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Bilbao Barandica, Harkin, Johansson, Lepage, Rochefort, Vattimo, Zanoni
ECR : : Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Legutko, Piotrowski, Poręba, Szymański, Wojciechowski, Zīle
EFD : : Allam, Bizzotto, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paksas, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Borghezio, Childers, Claeys, Ehrenhauser, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Belet, Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Poupakis, deLange
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 315
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Ford, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Kamall, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Muscardini, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, van Dalen, Češková
EFD : : Belder, Helmer, Messerschmidt, Vanhecke
NI : : Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deGrandes Pascual, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Astensjonijiet 8
ECR : : Fajmon
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Paška, Ziobro
NI : : Obermayr
Verts/ALE : : Demesmaeker
Favur : Marianne Thyssen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
28. RC-B7-0008/2014 — Em 7
Favur 252
ALDE : : Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Crowley, Gallagher, Vattimo, Zanoni
ECR : : Zīle
EFD : : Imbrasas, Morganti, Paksas, Salavrakos
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Zamfirescu
PPE : : Jeggle, Silvestris, Thyssen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 334
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Bizzotto, Fontana, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deLange, van deCamp, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Verts/ALE : : Demesmaeker, Lövin
Astensjonijiet 20
ALDE : : Goerens, Harkin, Rinaldi
EFD : : Agnew, Batten, Clark, Cymański
NI : : Martin, Szegedi
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis
S&D : : Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Kontra : Marianne Thyssen
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
29. RC-B7-0008/2014 — Em 2
Favur 244
ALDE : : Alfano, Bennahmias, Goerens, Lepage, Vattimo, Zanoni
ECR : : Zīle
EFD : : Imbrasas, Paksas
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Sosa Wagner, Zamfirescu
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 333
ALDE : : Alvaro, Aylward, Bearder, Bennion, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, DeBacker, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI : : Dodds, Hartong, Nattrass, Stadler, Stoyanov, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz deMera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Metsola, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Verts/ALE : : Demesmaeker
Astensjonijiet 31
ALDE : : Bilbao Barandica
EFD : : Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Cymański, Fontana, Morganti, Paška, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
NI : : Borghezio, Brons, Claeys, Griffin, Kovács, LePen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Szegedi
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Papanikolaou, Poupakis
Verts/ALE : : Tarand
Favur : Jean-Luc Mélenchon
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
30. RC-B7-0008/2014 — Em 5
Favur 266
ALDE : : Alfano, Aylward, Bennahmias, Crowley, Gallagher, Goulard, Griesbeck, Harkin, Lepage, Rochefort, Vajgl, Vattimo, Zanoni
EFD : : Cymański, Imbrasas, Paksas, Salavrakos, Terho
GUE/NGL : : Anderson, Angourakis, Ernst, Ferreira João, Flasarová, Gustafsson, Hadjigeorgiou, LeHyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Michels, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Vuljanić, Wils, Zimmer, Zuber
NI : : Childers, Ehrenhauser, Kovács, LePen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov, Szegedi, Zamfirescu
PPE : : Giannakou, Koumoutsakos, Kratsa-Tsagaropoulou, Pietikäinen
S&D : : Abela Baldacchino, Alves, Andrieu, Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badía iCutchet, Baldini, Barracciu, Berman, Borzan, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia deCampos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cottigny, Cuschieri, Cutaș, Daerden, Danellis, DeAngelis, DeCastro, DeKeyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, ElKhadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Frigo, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer deOedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Larsen-Jensen, Leinen, Ludvigsson, Lyubcheva, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Mizzi, Moraes, Moreira, Muñiz DeUrquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pașcu, Perelló Rodríguez, Petrović Jakovina, Picula, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Sánchez Presedo, Tabajdi, Tarabella, Thomas, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Turunen, Tănăsescu, Ulvskog, Valjalo, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE : : Albrecht, Andersdotter, Benarab-Attou, Besset, Bicep, Bové, Breyer, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Hassi, Häfner, Irazabalbeitia Fernández, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva iRueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tavares, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Kontra 318
ALDE : : Alvaro, Bearder, Bennion, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, DeBacker, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Hall, Hellvig, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Silaghi, Skylakakis, Takkula, Theurer, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, deSarnez, in 't Veld
ECR : : Andreasen, Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Czarnecki, Fajmon, Ford, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Muscardini, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, van Dalen, Češková
EFD : : Allam, Belder, Helmer, Kurski, Messerschmidt, Vanhecke, Włosowicz
NI : : Brons, Claeys, Dodds, Griffin, Hartong, Nattrass, Stadler, Zijlstra, van der Kammen, van der Stoep
PPE : : Andrikienė, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Bendtsen, Berra, Bertot, Bodu, Borissov, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bušić, Băsescu, Březina, Cadec, Carvalho, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, DeVeyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Gabriel, Gahler, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gál, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Landsbergis, Langen, LeGrip, Lehne, Lisek, Luhan, Lulling, Maletić, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu Houillon, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Panayotova, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Pitsillides, Plenković, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rossi, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó iAlabart, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stauner, Stier, Stolojan, Striffler, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zaleski, Zalewski, Zanicchi, Zeller, Zwiefka, Záborská, deLange, van deCamp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šuica, Šťastný
Astensjonijiet 17
ALDE : : Davies
ECR : : Zīle
EFD : : Agnew, Batten, Bizzotto, Clark, Fontana, Morganti, Paška, Salvini, Scottà, Speroni, Ziobro
NI : : Borghezio, Martin Hans-Peter
PPE : : Angelilli
Verts/ALE : : Demesmaeker
31. RC-B7-0033/2014 — Em 6
Favur 33
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
PPE : : Bertot
S&D : : Brzobohatá, Cashman, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 17
PPE : : Arias Echeverría, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kastler, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Sonik, Wieland
Astensjonijiet 1
ECR : : Stevenson
32. RC-B7-0033/2014 — Em 7
Favur 33
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
PPE : : Bertot
S&D : : Brzobohatá, Cashman, DeKeyser, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 18
PPE : : Arias Echeverría, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kastler, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Silvestris, Sonik, Wieland
Astensjonijiet 2
ECR : : Stevenson
EFD : : Paška
33. RC-B7-0033/2014 — Em 8
Favur 29
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
PPE : : Bertot
S&D : : Brzobohatá, Cashman, DeKeyser, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 17
PPE : : Arias Echeverría, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Skrzydlewska, Sonik, Wieland
Astensjonijiet 6
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski, Stevenson
EFD : : Paška
34. RC-B7-0033/2014 — Em 4
Favur 27
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Martin
PPE : : deLange
S&D : : Brzobohatá, Cashman, DeKeyser, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 27
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski, Stevenson
EFD : : Paška
NI : : Kovács, Morvai
PPE : : Arias Echeverría, Bertot, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kastler, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Skrzydlewska, Sonik, Wieland
Astensjonijiet 0
35. RC-B7-0033/2014 — Em 5
Favur 30
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
PPE : : Bertot, deLange
S&D : : Brzobohatá, Cashman, DeKeyser, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 24
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski, Stevenson
EFD : : Paška
PPE : : Arias Echeverría, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kastler, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Skrzydlewska, Sonik, Wieland
Astensjonijiet 0
36. RC-B7-0033/2014 — Riżoluzzjoni
Favur 52
ALDE : : Bennion, Gerbrandy, Schaake, Werthmann
ECR : : Callanan, Chichester, Kowal, Migalski
EFD : : Paška
GUE/NGL : : Sousa, Søndergaard
NI : : Kovács, Martin Hans-Peter, Morvai
PPE : : Arias Echeverría, Bertot, Bušić, Březina, Hibner, Hübner, Jeggle, Kastler, Kelly, LeGrip, Lisek, Marinescu, Matula, Mayer, Posselt, Preda, Skrzydlewska, Sonik, deLange
S&D : : Brzobohatá, Cashman, DeKeyser, Färm, Geringer deOedenberg, Gomes, Martin David, Repo, Senyszyn, Skinner, Smolková, Stihler
Verts/ALE : : Breyer, Cornelissen, Evans, Keller, Kiil-Nielsen, Romeva iRueda, Sargentini
Kontra 0
Astensjonijiet 2
ECR : : Stevenson
PPE : : Wieland
Favur : Silvia-Adriana Țicău
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot