18.6.2008 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali ta’ l-Unjoni Ewropea |
L 159/91 |
DEĊIŻJONI TAL-KUMMISSJONI
tat-8 ta' Mejju 2008
li temenda l-Annessi I u II tad-Deċiżjoni 2002/308/KE li tistabbilixxi listi ta' żoni approvati u stabbilimenti ta' l-akkwakultura approvati fir-rigward ta' waħda jew aktar mill-mard tal-ħut settiċemija emorraġika virali (VHS) u nekrożi ematopojetika infettiva (IHN)
(notifikata bid-dokument numru C(2008) 1719)
(Test b'rilevanza għaż-ŻEE)
(2008/427/KE)
IL-KUMMISSJONI TAL-KOMUNITAJIET EWROPEJ,
Wara li kkunsidrat it-Trattat li jistabilixxi l-Komunità Ewropea,
Wara li kkunsidrat id-Direttiva tal-Kunsill 91/67/KEE tat-28 ta' Jannar 1991 dwar il-kondizzjonijiet tas-saħħa ta' l-annimali li jirregolaw it-tqegħid fis-suq ta' annimali u prodotti ta' l-akkwakultura (1), u partikolarment l-Artikoli 5 u 6 tagħha,
Billi:
(1) |
Id-Deċiżjoni tal-Kummissjoni 2002/308/KE (2) tistabbilixxi l-listi ta' żoni approvati u stabbilimenti ta' l-akkwakultura (postijiet tat-tkabbir tal-ħut) approvati li jinsabu f'żoni mhux approvati fir-rigward ta' ċertu mard tal-ħut. |
(2) |
Il-Ġermanja, Franza, l-Italja, l-Awstrija u s-Slovenja ressqu l-ġustifikazzjonijiet għall-kisba ta' l-istatus ta' stabbilimenti ta' l-akkwakultura approvati f'żoni mhux approvati, fir-rigward tas-settiċemija emorraġika virali (VHS) u n-nekrożi ematopojetika infettiva (IHN), għal ċerti stabbilimenti fit-territorju tagħhom. Id-dokumentazzjoni li ngħatat turi li dawn l-istabbilimenti jissodisfaw ir-rekwiżiti ta' l-Artikolu 6 tad-Direttiva 91/67/KEE. Għalhekk huma jikkwalifikaw għall-istatus ta' stabbilimenti approvati f'żona mhux approvata u għandhom jiżdiedu mal-lista ta' stabbilimenti approvati. |
(3) |
Id-Danimarka, Franza, l-Italja u r-Renju Unit ressqu l-ġustifikazzjonijiet għall-kisba ta' l-istatus ta' żoni approvati, fir-rigward tal-VHS u l-IHN, għal ċerti żoni fit-territorju tagħhom. Id-dokumentazzjoni li ngħatat turi li dawk iż-żoni jissodisfaw ir-rekwiżiti ta' l-Artikolu 5 tad-Direttiva 91/67/KEE. Għalhekk jikkwalifikaw għall-istatus ta' żoni approvati u għandhom jiżdiedu mal-lista ta' żoni approvati. |
(4) |
Franza u l-Finlandja ressqu l-ġustifikazzjonijiet għall-kisba ta' l-istatus ta' żoni approvati, fir-rigward tal-VHS u l-IHN, għal ċerti żoni fit-territorju tagħhom. Id-dokumentazzjoni li ngħatat turi li dawk iż-żoni jissodisfaw ir-rekwiżiti ta' l-Artikolu 5 tad-Direttiva 91/67/KEE. |
(5) |
Il-Ġermanja nnotifikat il-preżenza tal-VHS fi stabbiliment li qabel kienet titqies bħala ħielsa minn din il-marda. Dik iż-żona, għalhekk, m'għandhiex tibqa' tidher fid-Deċiżjoni 2002/308/KE bħala ħielsa mill-VHS. |
(6) |
Id-Danimarka għarrfet li ċerti stabbilimenti ta' l-akkwakultura approvati fir-rigward tal-VHS u l-IHN ma jikkonformax mar-rekwiżiti ta' manutenzjoni biex jitqiesu bħala ħielsa mill-VHS. Dawn l-istabbilimenti, għalhekk, m'għandhomx jibqgħu jidhru fid-Deċiżjoni 2002/308/KE bħala ħielsa mill-VHS. |
(7) |
L-Italja bagħtet notifika li ċerti programmi għall-ħelsien mill-VHS u l-IHN approvati mid-Deċiżjoni tal-Kummissjoni 2003/634/KE tat-28 ta' Awwissu 2003 li tapprova programmi li għandhom l-għan li jinkiseb l-istatus ta' żoni approvati u ta' stabbilimenti ta' l-akkwalkultura approvati f'żoni li mhumiex approvati fir-rigward ta' settiċemija emorraġika virali (VHS) u nekrożi ematopojetika infettiva (IHN) fil-ħut (3) ġew finalizzati. Iż-żona u l-istabbiliment ikkonċernati jikkwalifikaw għall-istatus ta' żona approvata u stabbiliment approvat f'żona mhux approvata u għalhekk għandhom jiżdiedu mal-lista ta' żoni approvati jew stabbilimenti approvati f'żoni mhux approvati fid-Deċiżjoni 2002/308/KE rispettivament. |
(8) |
Id-Deċiżjoni 2002/308/KE għandha għalhekk tiġi emendata skond dan. |
(9) |
Il-miżuri stipulati f'din id-Deċiżjoni huma konformi ma' l-opinjoni tal-Kumitat Permanenti dwar il-Katina Alimentari u Saħħa ta' l-Annimali, |
ADOTTAT DIN ID-DEĊIŻJONI:
Artikolu 1
Id-Deċiżjoni 2002/308/KE hija emendata kif ġej:
(1) |
L-Anness I jinbidel bit-test ta' l-Anness I ta' din id-Deċiżjoni. |
(2) |
L-Anness II jinbidel bit-test ta' l-Anness II ta' din id-Deċiżjoni. |
Artikolu 2
Din id-Deċiżjoni hija indirizzata lill-Istati Membri.
Magħmul fi Brussell, 8 ta' Mejju 2008.
Għall-Kummissjoni
Androulla VASSILIOU
Membru tal-Kummissjoni
(1) ĠU L 46, 19.2.1991, p. 1. Id-Direttiva kif emendata l-aħħar bir-Regolament (KE) Nru 806/2003 (ĠU L 122, 16.5.2003, p. 1).
(2) ĠU L 106, 23.4.2002, p. 28. Id-Deċiżjoni kif emendata l-aħħar bid-Deċiżjoni 2007/345/KE (ĠU L 130, 22.5.2007, p. 16).
(3) ĠU L 220, 3.9.2003, p. 8. Id-Deċiżjoni kif emendata l-aħħar bid-Deċiżjoni 2006/685/KE (ĠU L 282, 13.10.2006, p. 44).
ANNESS I
“ANNESS I
ŻONI APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-MARD TAL-ĦUT SETTIĊEMIJA EMORRAĠIKA VIRALI (VHS) U NEKROŻI EMATOPOETIKA INFETTIVA (IHN)
1.A ŻONI FID-DANIMARKA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma u ż-żoni kostali ta':
— |
Hansted Å |
— |
Hovmølle Å |
— |
Grenå |
— |
Treå |
— |
Alling Å |
— |
Kastbjerg |
— |
Villestrup Å |
— |
Korup Å |
— |
Sæby Å |
— |
Elling Å |
— |
Uggerby Å |
— |
Lindenborg Å |
— |
Øster Å |
— |
Hasseris Å |
— |
Binderup Å |
— |
VidkærÅ |
— |
Dybvad Å |
— |
Bjørnsholm Å |
— |
Trend Å |
— |
Lerkenfeld Å |
— |
Vester Å |
— |
Lønnerup med tilløb |
— |
Fiskbaek Å |
— |
Slette Å |
— |
Bredkær Bæk |
— |
Vandløb til Kilen |
— |
Resenkær Å |
— |
Klostermølle Å |
— |
Hvidbjerg Å |
— |
Knidals Å |
— |
Spang Å |
— |
Simested Å |
— |
Skals Å |
— |
Jordbro Å |
— |
Fåremølle Å |
— |
Flynder Å |
— |
Damhus Å |
— |
Karup Å |
— |
Gudenåen |
— |
Halkær Å |
— |
Storåen |
— |
Århus Å |
— |
Bygholm Å |
— |
Grejs Å |
— |
Ørum Å |
1.B ŻONI FID-DANIMARKA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha tad-Danimarka |
2.A ŻONI FIL-ĠERMANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
2.A.1 BADEN WÜRTTEMBERG
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Isenburger Tal mill-għajn safejn jiżbokka l-ilma ta' l-istabbiliment Falkenstein, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Eyach u t-tributarji tiegħu mill-għejun sa l-ewwel ostaklu ‘l isfel mix-xmara li tinsab ħdejn il-belt ta' Haigerloch, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Lauchert u t-tributarji tagħha mill-għejun sa l-ostaklu tat-turbina ħdejn il-belt ta' Sigmaringendorf, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Grosse Lauter u t-tributarji tagħha mill-għejun sa l-ostaklu tal-kaskata ħdejn Lauterach, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Wolfegger Ach u t-tributarji tagħha mill-għejun sa l-ostaklu tal-kaskata ħdejn Baienfurth, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Enz li tikkonsisti f'Eyach mill-għajn tagħha sa l-istruttura tad-dħul ta' l-ilma ta' l-istabbiliment tal-ħut ‘Eyachtal’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Erms mill-għajn sa l-ostaklu 200 m ‘l isfel mill-istabbiliment Strobel, Anlage Seeburg, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Obere Nagold mill-għajn sa l-ostaklu ħdejn Neumühle. |
2.A.2 BAYERN
— |
Iż-żona Saußbach: Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma ta' Schauerbach, Reicher Muhlbach u Ziegelstadelbach mill-għejun tagħha sa l-impjant ta' l-elettriku f’‘Fischerhäusl’. |
2.B ŻONI FIL-ĠERMANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
2B.1 BADEN WÜRTTEMBERG
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma ta' Andelsbach u t-tributarji tagħha mill-għejun sa l-ostaklu tat-turbina ħdejn il-belt ta' Krauchenwies, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Enz li tikkonsisti minn Große Enz u Kleine Enz mill-għejun tagħhom u Eyach mill-istruttura tad-dħul ta' l-ilma ta' l-istabbiliment tal-ħut ‘Eyachtal’ fiċ-ċentru ta' Neuenbürg. |
3. ŻONI FI SPANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
3.1. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' ASTURIAS
Żoni kontinentali
— |
Iż-żoni kollha tal-ġbir ta' l-ilma ta' l-Asturias. |
Żoni kostali
— |
Il-kosta kollha ta' l-Asturias. |
3.2. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TAL-GALIZJA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żoni kollha tal-ġbir ta' l-ilma tal-Galizja:
|
Żoni kostali
— |
Iż-żona kostali fil-Galiċja mill-bokka tax-xmara Eo (Isla Pancha) sal-Punta Picos (il-bokka tax-xmara Miño). |
3.3. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' ARAGONA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ebro mill-għejun tagħha sad-diga ta' Mequinenza fil-Komunità ta' Aragona, |
— |
Ix-xmara Isuela mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Arguis, |
— |
Ix-xmara Flumen mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Santa María de Belsué, |
— |
Ix-xmara Guatizalema mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Vadiello, |
— |
Ix-xmara Cinca mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Grado, |
— |
Ix-xmara Esera mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Barasona, |
— |
Ix-xmara Noguera-Ribagorzana mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Santa Ana, |
— |
Ix-xmara Matarraña mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Aguas de Pena, |
— |
Ix-xmara Pena mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Pena, |
— |
Ix-xmara Guadalaviar-Turia mill-għajn tagħha sa l-ostaklu tal-Generalísimo fil-provinċja ta' Valencia, |
— |
Ix-xmara Mijares mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Arenós fil-provinċja ta' Castellón. |
Il-passaġġi ta' l-ilma l-oħrajn tal-Komunità ta' Aragona huma meqjusa bħala żona ta' lqugħ.
3.4. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' NAVARRA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ebro mill-għejun tagħha sad-diga ta' Mequinenza fil-Komunità ta' Aragona, |
— |
Ix-xmara Bidasoa mill-għajn tagħha sal-bokka tagħha, |
— |
Ix-xmara Leizarán mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Leizarán (Muga). |
Il-passaġġi ta' l-ilma l-oħrajn tal-Komunità ta' Navarra huma meqjusa bħala żona ta' lqugħ.
3.5. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' CASTILLA U LÉON
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ebro mill-għejun tagħha sad-diga ta' Mequinenza fil-Komunità ta' Aragona, |
— |
Ix-xmara Duero mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Aldeávila, |
— |
Ix-xmara Sil, |
— |
Ix-xmara Tiétar mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Rosarito, |
— |
Ix-xmara Alberche mill-għajn tagħha sa l-ostaklu ta' Burguillo. |
Il-passaġġi ta' l-ilma l-oħrajn tal-Komunità Awtonoma ta' Castilla u Léon huma meqjusa bħala żona ta' lqugħ.
3.6. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' CANTABRIA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ebro mill-għejun tagħha sad-diga ta' Mequinenza fil-Komunità ta' Aragona, |
— |
Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmajjar li ġejjin mill-għajn tagħhom sal-baħar:
|
Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmajjar Gandarillas, Escudo, Miera y Campiazo huma meqjusa bħala żona ta' lqugħ.
Żoni kostali
— |
Il-kosta kollha ta' Cantabria mill-bokka tax-xmara Deva sal-qala ta' Ontón. |
3.7. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' LA RIOJA
Żoni kontinentali
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ebro mill-għejun tagħha sad-diga ta' Mequinenza fil-Komunità ta' Aragona.
3.8. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' CASTILLA-LA-MANCHA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Río Tajo, mill-għejun tagħha sad-diga ta' Estremera, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Río Tajuña, mill-għejun tagħha sad-diga ta' La Tajera, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Río Tajo, mill-għejun tagħha sad-diga ta' La Toba, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Río Cabriel, mill-għejun tagħha sad-diga ta' Bujioso. |
4.A ŻONI FI FRANZA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
4.A.1 ADOUR-GARONNE
Żoni tal-ġbir ta' l-ilma
— |
Il-baċin Charente, |
— |
Il-baċin Seudre, |
— |
Il-baċini tax-xmajjar kostali fl-estwarju Gironde fid-dipartiment ta' Charente-Maritime, |
— |
Iż-żoni tal-ġbir ta' Nive u ta' Nivelles (Pyrenées Atlantiques), |
— |
Il-baċin Forges (Landes), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Dronne (Dordogne), mill-għajn sad-diga ta' Eglisottes f'Monfourat, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Beauronne (Dordogne), mill-għajn sad-diga ta' Faye, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Valouse (Dordogne), mill-għajn sad-diga ta' Etang des Roches Noires, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Paillasse (Gironde), mill-għajn sad-diga ta' Grand Forge, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Ciron (Lot et Garonne, Gironde), mill-għajn sad-diga ta' Moulin de Castaing, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Petite Leyre (Landes), mill-għajn sad-diga ta' Pont de l’Espine f'Argelouse, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Pave (Landes), mill-għajn sad-diga ta' Pave, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Escource (Landes), mill-għajn sad-diga ta' Moulin de Barbe, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Geloux (Landes), mill-għajn sad-diga ta' D38 f'Saint Martin d’Oney, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Estrigon (Landes), mill-għajn sad-diga ta' Campet et Lamolère, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Estampon (Landes), mill-għajn sad-diga ta' Ancienne Minoterie f'Roquefort, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Gélise (Landes, Lot et Garonne), mill-għajn sad-diga ‘l isfel minn fejn jiltaqgħu il-Gélise u l-Osse, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Magescq (Landes), mill-għajn sal-bokka, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Luys (Pyrénées Atlantiques), mill-għajn sad-diga ta' Moulin d’Oro, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Neez (Pyrénées Atlantiques), mill-għajn sad-diga Jurançon, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Beez (Pyrénées Atlantiques), mill-għajn sad-diga Nay, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' Gave de Cauterets (Hautes Pyrénées), mill-għajn sad-diga ta' Calypso fl-impjant ta' l-elettriku ta' Soulom, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Vignac mill-għajn sa l-ostaklu ta' ‘la Forge’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Gouaneyre mill-għajn sa l-ostaklu tad-diga ‘Maillières’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Susselgue mill-għajn sa l-ostaklu ta' ‘de Susselgue’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Luzou mill-għajn sa l-ostaklu ta' l-stabbiliment ta' l-akkwakultura ‘de Laluque’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Gouadas mill-għajn sa l-ostaklu ta' ‘l’Etange de la Glacière à Saint-Vincent-de-Paul’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Bayse mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ta' ‘Moulin de Lartia et de Manobre’, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Rancez mill-għajn sa l-ostaklu f'Rancez, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Eyre mill-għejun tagħha sa l-estwarju ta' Arcachon, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara L’Onesse mill-għejun tagħha sa l-estwarju tagħha ta' Courant de Contis, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Cernon mill-għajn sa l-ostaklu ta' Saint George de Luzençon, |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Dourdou mill-għejun tax-xmajjar Dourdou u Grauzon sa l-ostaklu ta' Vabres-l’Abbaye, |
— |
Iż-żona ta' ġbir tax-xmara Dadou mill-għajn sa l-ostaklu ta' Prade fil-Komun ta' Lacaze (Tarn), |
— |
Iż-żona ta' ġbir tax-xmara Gijou mill-għajn sa l-ostaklu ta' Le Moulin de Courrech fil-Komun ta' Vabre (Tarn), |
— |
Iż-żona tal-ġbir tax-xmara Haut Agout mill-għajn sa l-ostaklu ta' d’Anselme fil-Komun ta' Les Salvages (Tarn), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Ruisseau des Agres mill-għajn sa l-ostaklu ta' Sagne de Secun (Tarn), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Durenque mill-għajn sa l-ostaklu ta' Pont du Grel fil-Komun ta' Noailhac (Tarn), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Arn Amont mill-għajn sa l-ostaklu ta' St-Peyres (Tarn), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Dadoumet mill-għajn sa l-ostaklu ta' Peyrolles (Tarn), |
— |
Iż-żona amont de la Diege mill-għejun tax-xmara Diege u Liege sa l-ostaklu ta' Moulin de Bauvy, |
— |
Iż-żona amont de la Vezere mill-għajn tax-xmara Vezere sa l-ostaklu ta' Peyrissac, |
— |
Iż-żona amont de la Dordogne mill-għajn tax-xmara Dordogne sa l-ostaklu ta' Bort les Orgues, |
— |
Iż-żona ruisseau de Lataillade mill-għajn tax-xmara Lataillade ta' l-istabbiliment ta' l-akkwakultura ta' Saint Girons u il-Moulin de Veil. |
Żoni kostali
— |
Il-kosta kollha ta' l-Atlantiku bejn il-konfini tat-tramuntana tad-dipartiment ta' Vendée u l-konfini ta' nofsinhar tad-dipartiment ta' Charente-Maritime. |
4.A.2 LOIRE-BRITTANJA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żoni kollha tal-ġbir fir-reġjun tal-Brittanja ħlief għaż-żoni tal-ġbir li ġejjin:
|
— |
Il-baċin Sèvre Niortaise, |
— |
Il-baċin Lay, |
— |
Iż-żoni tal-ġbir li ġejjin tal-baċin Vienne:
|
— |
Iż-żona kontinentali ta' la Couze Pavin mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ta' Besse en-Chandesse. |
— |
Iż-żona Elorn et rade de Brest. |
— |
Iż-żona Dive du Nord mill-għajn tax-xmara Dive du Nord sad-diga ta' Jay fil-Komun ta' Saint Chartres. |
— |
Iż-żona amont du Couzon mill-għejun tax-xmara Couzon sal-kaskata des Chabanettes. |
Żoni kostali
— |
Il-kosta kollha tal-Brittanja ħlief għall-partijiet li ġejjin:
|
4.A.3 SEINE-NORMANDIJA
Żoni kontinentali
— |
Il-baċin Sélune. |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Somme d’Or mill-għajn sa l-ostaklu li jinsab ‘l isfel mill-istabbiliment ta' l-akkwakultura ta' l-INRA. |
4.A.4 RHONE MEDITERRANEE CORSE
— |
Iż-żona kontinentali des étangs de la Dombe (Ain). |
4.A.5 ARTOIS-PICARDIE
— |
Iż-żona kontinentali tal-parti tal-ġbir tax-xmara La Selle mill-għajn tagħha tax-xmara La Poix sa fejn din ix-xmara tiltaqa’ max-xmara Les Evoissons, |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ima tax-xmara la Ternoise mill-għajn sa l-ostaklu ta' d’Auchy les Hesdin (Pas de Calais), |
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Scardon mill-għajn sa l-ostaklu li jinsab ‘l isfel mill-istabbiliment ta' l-akkwakultura ta' Scardon (Somme). |
4.B ŻONI FI FRANZA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
4.B.1 LOIRE-BRITTANJA
Żoni kontinentali
— |
Il-parti tal-baċin tal-Loire li tinkludi l-parti ta' fuq taż-żona tal-ġbir ta' Huisne mill-għajn tan-nixxigħat sad-diga ta' Ferté-Bernard. |
— |
Iż-żona Anglin għall-għajn tax-xmara Anglin sal-milqgħa de Nouâtre. |
4.C ŻONI FI FRANZA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
4.C.1 LOIRE-BRITTANJA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir li ġejja tal-baċin Vienne:
|
5.A ŻONI FL-IRLANDA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Irlanda għajr il-Gżira ta' Cape Clear. |
5.B ŻONI FL-IRLANDA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Irlanda. |
6.A ŻONI FL-ITALJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U TA' L-IHN
6.A.1 IR-REĠJUN TA' TRENTINO ALTO ADIGE, IL-PROVINĊJA AWTONOMA TA' TRENTO
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona Val di Fiemme, Fassa e Cembra: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Avisio, mill-għajn sa l-ostaklu ta' Serra San Giorgio li jinsab fil-Komun ta' Giovo, |
— |
Iż-żona Valle della Sorna: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Sorna mill-għajn sa l-ostaklu kkostitwit mill-impjant idroelettriku li jinsab fil-lokalità Chizzola (Ala), qabel ma tilħaq ix-xmara Adige, |
— |
Iż-żona Rio Manes: Iż-żona li tiġbor l-ilma ta' Rio Manes ‘l isfel lejn l-ostaklu li jinsab 200 metru ‘l isfel max-xmara mill-istabbiliment ‘Troticoltura Giovanelli’ li jinsab fil-lokalità ta' ‘La Zinquantina’, |
— |
Iż-żona Val di Ledro: Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmajjar Massangla u Ponale mill-għejun tagħhom sa l-ostaklu kkostitwit mill-impjant idroelettriku f’‘Centrale’ fil-Komun ta' Molina di Ledro, |
— |
Iż-żona Valsugana: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Brenta mill-għejun tagħha sad-diga ta' Marzotto f’Mantincelli fil-Komun ta' Grigno, |
— |
Iż-żona Val del Fersina: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Fersina mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ta' Ponte Alto, |
— |
Iż-żona Valle del Cismon e del Vanoi: Iż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma ta' Cismon u Vanoi mill-għejun tagħhom sa l-ostaklu ta' Ponte Serra f’Moline fil-muniċipalità ta' Lamon-Sovramonte (BL), |
— |
Iż-żona Torrente Adana: mill-għajn tax-xmara torrenzjali Adana sa ostaklu artifiċjali, li jinsab fir-reġjun Fontanella, fl-awtorità lokali ta' Lardaro, |
— |
Iż-żoni Val Banale: mill-għajn tax-xmajra Ambies sa l-ostaklu kkostitwit mill-impjant idroelettriku ta' Nembia li jinsab fil-Komun ta' San Lorenzo di Banale, |
— |
Iż-żona Val di Sole e Val di Non: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Noce mill-għajn tagħha sad-diga ta' Rocchetta fil-Komuni ta' Ton u Spormaggiore, |
— |
Iż-żona Torrente Leno: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Leno mill-għajn tagħha sal-kaskata ta' Santa Maria fil-Komun ta' Rovereto, |
— |
Iż-żoni Lago di Molveno mill-għejun tax-xmajjar Lambii, Masso u Rio ceda sal-punt minn fejn jiżbokka l-ilma mix-Xmara Molveno, |
— |
Iż-żona Valle dei Laghi inklużi ż-żoni tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmajjar Santa Masenza, Toblino u Cavedine. |
6.A.2 IR-REĠJUN TAL-LOMBARDIJA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona Ogliolo: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma mill-għajn tax-xmajra Ogliolo sa l-ostaklu, li jinsab ‘l isfel max-xmara ta' l-istabbiliment ta' l-akkwakultura ta' Adamello, fejn ix-xmajra Ogliolo tingħaqad max-xmara Oglio (Provinċja ta' Brescia), |
— |
Iż-żona Fiume Caffaro: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma mill-għajn tax-xmajra Cafarro sa l-ostaklu li jinsab kilometru ‘l isfel mill-istabbiliment. (Provinċja ta' Brescia), |
— |
Iż-żona Val Brembana: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Brembo, mill-għejun tagħha sa l-ostaklu fil-komun ta' Ponte S. Pietro (Provinċja ta' Brescia), |
— |
Iż-żona Valle del torrente Venina: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Vienna mill-għejun tagħha sal-konfini li ġejjin: fil-punent, il-wied Livrio, fin-nofsinhar, l-Alpi Orobie mill-Passaġġ ta' Publino sal-Quċċata ta' Redorta u fil-lvant: il-widien ta' Armisa u Armisola (Provinċja ta' Sondrio), |
— |
Iż-żona Valle del Torrente Bondo-Brescia mill-għajn tax-xmajra Bondo sad-diga ta' Vesio. |
6.A.3 IR-REĠJUN TA' UMBRIA
Żoni kontinentali
— |
Fosso di Terrìa: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Terrìa mill-għejun tagħha sa l-ostaklu taħt l-stabbiliment ta' l-akkwakultura Ditta Mountain Fish, fejn ix-xmara Terrìa tingħaqad max-xmara Nera. |
6.A.4 IR-REĠJUN TAL-VENETO
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona Belluno: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma fil-provinċja ta' Belluno mill-għajn tax-xmajra Ardo sa l-ostaklu aktar ‘l isfel (li jinsab qabel ma x-xmajra Ardo tispiċċa fix-xmara Piave) ta' l-istabbiliment ta' l-akkwakultura Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno, |
— |
Bacino del torrente Tegorzo: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Tegorzo mill-għejun tagħha sa l-ostaklu li jinsab fil-pont tax-xmara Tegorzo fil-villaġġ ta' Faveri, |
— |
Is-sottożona Bellunese del torrente Cismon mill-milqgħa Val di Schener sad-diga Corlo, |
— |
Is-sottożona Vicentina tal-bacino del Fiume Brenta u tal-bacino del torrente Cismon. |
6.A.5 IR-REĠJUN TA' TOSKANA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona Valle del fiume Serchio: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Serchio, mill-għejun tagħha sad-diga ta' Piaggione, |
— |
Bacino del torrente Lucido: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Lucido, mill-għejun tagħha sad-diga ta' Ponte del Bertoli, |
— |
Bacino del torrente Osca: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Osca, mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ‘l isfel mill-istabbiliment ‘Il-Giardino’, |
— |
Bacino del fiume Staggia: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Staggia mill-għejun tagħha sad-diga ta' Calcinaia, |
— |
Valle di Tosi mill-għejun tax-xmajra u t-tributarji ‘Vicano di Sant’Ellerio’ sal-milqgħa f’‘Il Greto’ taħt il-villaġġ imsemmi Raggioli, |
— |
Bacino del torrente Taverone-Massa Carrara mill-fawwara tax-xmajra Taverone sa l-ostaklu li jinsab ‘l isfel max-xmara mill-istabbiliment ta' l-akkwakultura ‘Il Giardino’. |
6.A.6 IR-REĠJUN TA' PIEMONTE
Żoni kontinentali
— |
Sorgenti della Gerbola: Il-parti taż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Grana mill-għejun ta' ‘Cavo C’ u ‘Canale del Molino della Gerbala’ sa l-ostaklu taħt l-istabbiliment ‘Azienda Agricola Canali Cavour S.S.’, |
— |
Bacino del Besante: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Besante mill-għejun tagħha sa l-ostaklu 500 m ‘l isfel mill-istabbiliment ‘Pastorino Giovanni’, |
— |
Valle di Duggia: Ix-xmara Duggia mill-għejun tagħha sa l-ostaklu 100 m ‘il fuq fejn il-pont tat-triq bejn Varallo u Locarno jaqsam ix-xmara, |
— |
Iż-żona ta' Rio Vardigoia: In-nixxiegħa Vardigoja mill-għejun tagħha sa fejn in-nixxiegħa tingħaqad max-xmara Duggia ‘l fuq mill-ostaklu taż-żona approvata ‘Valle di Duggia’, |
— |
Iż-żona Sorgente dei Paschi: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Pesio mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ‘l isfel mill-istabbiliment ‘Azienda dei Paschi’, |
— |
Iż-żona Stura Valgrande: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Stura Valgrande, mill-għejun tagħha sa l-ostaklu ‘l isfel mill-istabbiliment ta' l-akkwakultura ‘Troticoltura delle Sorgenti’, |
— |
Valle Elvo: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Elvo mill-għejun tagħha sad-diga ‘Tintoria Europa’ fil-komun ta' Occhieppo Inferiore, |
— |
Valle Strona: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Strona mill-għejun tagħha fil-muniċipalità ta' Camandona sa l-ostaklu ħdejn Vallemosso fil-lokalità ta' Rovella, |
— |
Valle Cervo: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Cervo mill-għejun tagħha fil-muniċipalità ta' Sagliano Micca sa l-ostaklu ħdejn il-pont tat-triq provinċjali SS n.142 fil-muniċipalità ta' Biella, |
— |
Iż-żona Lanca del Boschetto: Il-parti tax-xmara Toce min-nixxigħat ġewwa l-bini ta' l-istabbiliment Mittage Feerico, sa l-ostaklu ‘l isfel mill-istabbiliment Moretti Renzo. |
6.A.7 IR-REĠJUN TA' EMILJA ROMANJA
Żoni kontinentali
— |
Bacino Fontanacce-Valdarno: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmajjar Fontanacce u Valdarno mill-għejun tagħhom sa l-ostaklu 100 m ‘l isfel mill-istabbiliment ‘S.V.A. s.r.l. fish farm’. |
6.A.8 IR-REĠJUN TA' LIGURJA
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Penna mill-għejun tagħha sa l-ostaklu fejn ix-xmara Penna tiltaqgħa max-xmara Borzone. |
6.A.9 IR-REĠJUN TA' MARCHE
Żoni kontinentali
— |
Bacino dei Torrenti Burano e Bevano-Pesaro/Urbino mill-fawwara tax-xmara Bevano sad-diga fuq ix-xmara Burano f’Ponte Alto. |
6.B ŻONI FL-ITALJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
6.B.1 IR-REĠJUN TA' TRENTINO ALTO ADIGE, IL-PROVINĊJA AWTONOMA TA' TRENTO
Żoni kontinentali
— |
Iż-żona Valle dei Laghi: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tal-lagi ta' San Massenza, Toblino u Cavedine sa l-ostaklu ‘l isfel mix-xmara fil-parti tan-nofsinhar tal-lag ta' Cavedine li twassal sa l-impjant idroelettriku li jinsab fil-muniċipalità ta' Torbole. |
6.C ŻONI FL-ITALJA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
6.C.1 IR-REĠJUN TA' UMBRIJA, IL-PROVINĊJA TA' PERUĠJA
— |
Iż-żona Lago Trasimeno: Il-lag Trasimeno. |
6.C.2 IR-REĠJUN TA' TRENTINO ALTO ADIGE, IL-PROVINĊJA AWTONOMA TA' TRENTO
— |
Iż-żona Val Rendena: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma mill-għajn tax-xmara Sarca sad-diga ta' Oltresarca fil-Muniċipalità ta' Villa Rendena. |
6.C.3 IR-REĠJUN TA' TRENTINO ALTO ADIGE, IL-PROVINĊJA AWTONOMA TA' TRENTO
— |
Iż-żona Torrente Adanà: Iż-żona tal-ġbir ta' l-ilma tax-xmara Adanà mill-għajn sa l-ostakli li jinsabu ‘l isfel max-xmara ta' l-istabbiliment Armani Cornelio-Lardaro. |
7. ŻONI APPROVATI FL-IŻVEZJA FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Iżvezja |
8.A. ŻONI FIR-RENJU UNIT, IĊ-CHANNEL ISLANDS U L-ISLE OF MAN APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fir-Renju Unit, għajr:
|
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Irlanda ta' Fuq, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha f’Guernsey, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Isle of Man, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha f’Jersey. |
8.B. ŻONI FIR-RENJU UNIT, IĊ-CHANNEL ISLANDS U L-ISLE OF MAN APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fil-Gran Brittanja, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Irlanda ta' Fuq, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha f’Guernsey, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fl-Isle of Man, |
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha f’Jersey. |
9.A. ŻONI FIL-FINLANDJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fit-territorju tagħha: |
— |
għajr għall-Provinċja ta' Åland, |
— |
u l-muniċipalitajiet ta' Uusikaupunki, Pyhäranta u Rauma. |
9.B. ŻONI FIL-FINLANDJA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali u kostali kollha fit-territorju tagħha. |
10. ŻONI F’ĊIPRU APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
— |
Iż-żoni kontinentali kollha fit-territorju tagħha.” |
ANNESS II
“ANNESS II
STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-MARD TAL-ĦUT IS-SETTIĊEMIJA EMORRAĠIKA VIRALI (VHS) U [JEW] IN-NEKROŻI EMATOPOJETIKA INFETTIVA (IHN)
1. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FIL-BELĠJU APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
1. |
La Fontaine aux truites |
B-6769 Gérouville |
2. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FID-DANIMARKA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
1. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
2. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
3. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
4. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
5. |
Brænderigårdens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
6. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
7. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
8. |
Ravningkær Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
9. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
10. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
11. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Aqua-Pri Innovation |
DK-6040 Egtved |
13. |
Tvilho Dambrug |
DK-6752 Glejbjerg |
3.A STABBILIMENTI TA' L-AKWAKULTURA FIL-ĠERMANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
3.A.1 SASSONJA T'ISFEL
1. |
Jochen Moeller |
Fischzucht Harkenbleck |
|
D-30966 Hemmingen-Harkenbleck |
|
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(hatchery only) |
|
D-37586 Dassel |
|
3. |
Dr. R. Rosengarten |
Forellenzucht Sieben Quellen |
|
D-49124 Georgsmarienhütte |
|
4. |
Klaus Kröger |
Fischzucht Klaus Kröger |
|
D-21256 Handeloh Wörme |
|
5. |
Volker Buchtmann |
Fischzucht Nordbach |
|
D-21441 Garstedt |
|
6. |
Sven Kramer |
Forellenzucht Kaierde |
|
D-31073 Delligsen |
|
7. |
Hans-Peter Klusak |
Fischzucht Grönegau |
|
D-49328 Melle |
|
8. |
F. Feuerhake |
Forellenzuch Rheden |
|
D-31039 Rheden |
|
9. |
Horst Pöpke |
Fischzucht Pöpke |
|
Hauptstraße 14 |
|
|
D-21745 Hemmoor |
3.A.2 THURINGIA
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
4. |
Reinhardt Strecker |
Forellenzucht Orgelmühle |
|
D-37351 Dingelstadt |
|
5. |
Fischzuchtbetrieb Hannelore Gebhardt |
Gebhardt, Hannelore, Schafgasse 9 |
|
D-99848 Horselberg/OT Sattelstadt |
|
Reg-nr 160630950620 |
|
|
6. |
Fischzuchtbetrieb Hofmann |
Walter Hofmann, Orsstr. 6, D-07330 Döhlen |
DE 160730760740 |
|
3.A.3 BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Walter Dietmayer |
Forellenzucht Walter Dietmayer |
|
Hettingen |
|
|
D-72501 Gammertingen |
|
2. |
Heiner Feldmann |
Bergatreute |
|
D-88630 Pfullendorf |
|
3. |
Oliver Fricke |
Anlage Wuchzenhofen |
|
Boschenmühle |
|
|
D-87764 Mariasteinbach-Legau 13 1/2 |
|
4. |
Peter Schmaus |
Fischzucht Schmaus, Steinental |
|
D-88410 Steinental/Hauerz |
|
5. |
Josef Schnetz |
Fenkenmühle |
|
D-88263 Horgenzell |
|
6. |
Falko Steinhart |
Quellwasseranlage Steinhart |
|
Hettingen |
|
|
D-72513 Hettingen |
|
7. |
Hugo Strobel |
Quellwasseranlage Otterswang |
|
Sägmühle |
|
|
D-72505 Hausen am Andelsbach |
|
8. |
Reinhard Lenz |
Forsthaus |
|
Gaimühle |
|
|
D-64759 Sensbachtal |
|
9. |
Stephan Hofer |
Sulzbach |
|
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
|
10. |
Stephan Hofer |
Oberer Lautenbach |
|
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
|
11. |
Stephan Hofer |
Unterer Lautenbach |
|
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
|
12. |
Stephan Hofer |
Schelklingen |
|
D-78727 Aistaig/Oberndorf |
|
13. |
Stephan Schuppert |
Brutanlage: Obere Fischzucht |
|
Mastanlage: Untere Fischzucht |
|
|
D-88454 Unteressendorf |
|
14. |
Anton Jung |
Brunnentobel |
|
D-88299 Leutkirch/Hebrazhofen |
|
15. |
Peter Störk |
Wagenhausen |
|
D-88348 Saulgau |
|
16. |
Erwin Steinhart |
Geislingen/St. |
|
D-73312 Geislingen/St. |
|
17. |
Joachim Schindler |
Forellenzucht Lohmühle |
|
D-72275 Alpirsbach |
|
18. |
Georg Sohnius |
Forellenzucht Sohnius |
|
D-72160 Horb-Diessen |
|
19. |
Claus Lehr |
Forellenzucht Reinerzau |
|
D-72275 Alpirsbach-Reinerzau |
|
20. |
Hugo Hager |
Bruthausanlage |
|
D-88639 Walbertsweiler |
|
21. |
Hugo Hager |
Waldanlage |
|
D-88639 Walbertsweiler |
|
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
Forellenhof Rössle |
|
Honau |
|
|
D-72805 Lichtenstein |
|
23. |
Hans Schmutz |
Brutanlage 1, Brutanlage 2, Brut- und Setzlingsanlage 3 (Hausanlage) |
|
D-89155 Erbach |
|
24. |
Wilhelm Drafehn |
Obersimonswald |
|
D-77960 Seelbach |
|
25. |
Wilhelm Drafehn |
Brutanlage Seelbach |
|
D-77960 Seelbach |
|
26. |
Franz Schwarz |
Oberharmersbach |
|
D-77784 Oberharmersbach |
|
27. |
Meinrad Nuber |
Langenenslingen |
|
D-88515 Langenenslingen |
|
28. |
Walter Dietmayer |
Höhmühle |
|
D-88353 Kißleg |
|
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
Argenweg 50 |
|
D-88085 Langenargen Anlage Osterhofen |
|
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
Warthausen |
|
D-88400 Biberach |
|
31. |
Hans Schmutz |
Gossenzugen |
|
D-89155 Erbach |
|
32. |
Reinhard Rösch |
Haigerach |
|
D-77723 Gengenbach |
|
33. |
Rainer Tress |
Unterlauchringen |
|
D-79787 Unterlauchringen |
|
34. |
Andreas Tröndle |
Tiefenstein |
|
D-79774 Albbruck |
|
35. |
Andreas Tröndle |
Unteralpfen |
|
D-79774 Unteralpfen |
|
36. |
Stephan Hofer |
Schenkenbach |
|
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
|
37. |
Heiner Feldmann |
Bainders |
|
D-88630 Pfullendorf |
|
38. |
Andreas Zordel |
Fischzucht Im Gänsebrunnen |
|
D-75305 Neuenbürg |
|
39. |
Thomas Fischböck |
Forellenzucht am Kocherursprung |
|
D-73447 Oberkochen |
|
40. |
Reinhold Bihler |
Dorfstrasse 22 |
|
D-88430 Rot a.d. Rot Haslach |
|
|
Anlage: Einöde |
|
41. |
Josef Dürr |
Forellenzucht Igersheim |
|
D-97980 Bad Mergentheim |
|
42. |
Andreas Zordel |
Anlage Berneck |
|
Eyachtalstr 1 |
|
|
D-75305 Neuenbürg |
|
43. |
Fischzucht Anton Jung |
Anlage Rohrsee |
|
D-88353 Kisslegg |
|
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
Anlage Karsee |
|
D-88239 Wangen i.A. |
|
45. |
Simon Phillipson |
Anlage Weissenbronnen |
|
D-88364 Wolfegg |
|
46. |
Hans Klaiber |
Anlage Bad Wildbad |
|
D-75337 Enzklösterle |
|
47. |
Josef Hönig |
Forellenzucht Hönig |
|
D-76646 Bruchsal-Heidelsheim |
|
48. |
Werner Baur |
Blitzenreute |
|
D-88273 Fronreute-Blitzenreute |
|
49. |
Gerhard Weihmann |
Mägerkingen |
|
D-72574 Bad Urach-Seeburg |
|
50. |
Hubert Belser GBR |
Anlage Dettingen |
|
D-72401 Haigerloch-Gruol |
|
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg and Wangen |
Altdorfer Wald |
|
D-88214 Ravensburg |
|
52. |
Anton Jung |
Bunkhoferweiher, Schanzwiesweiher and Häcklerweiher |
|
D-88353 Kisslegg |
|
53. |
Hildegart Litke |
Holzweiher |
|
D-88480 Achstetten |
|
54. |
Werner Wägele |
Ellerazhofer Weiher |
|
D-88319 Aitrach |
|
55. |
Ernst Graf |
Hatzenweiler |
|
Osterbergstr. 8 |
|
|
D-88239 Wangen-Hatzenweiler |
|
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
Argenweg 50 |
|
D-88085 Langenargen |
|
|
Anlage Obereisenbach |
|
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
Heinz Kunzmann |
|
Unterer Steinweg 64 |
|
|
D-75438 Knittlingen |
|
58. |
Meinrad Nuber |
Ochsenhausen |
|
Obere Wiesen 1 |
|
|
D-88416 Ochsenhausen |
|
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
Anlage Kentheim |
|
Jürgen Gaul, Schlossstr. 6 |
|
|
D-72218 Wildberg |
|
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
Neumühle |
|
D-88260 Ratzenried-Argenbühl |
|
61. |
Klaiber „An der Tierwiese“ |
Hans Klaiber |
|
Rathausweg 7 |
|
|
D-75377 Enzklösterle |
|
62. |
Parey, Bittigkoffer – Unterreichenbach |
Klaus Parey, Mörikeweg 17 |
|
D-75331 Engelsbran 2 |
|
63. |
Farm Sauter |
Gerhard Sauter |
Anlage Pflegelberg |
D-88239 Wangen-Pflegelberg 6 |
|
64. |
Krattenmacher |
Krattenmacher, Hittelhofen Gasthaus |
Anlage Osterhofen |
|
|
|
D-88339 Bad Waldsee |
|
65. |
Fähnrich |
Bernd und Volker Fähnrich |
Anlage Argenmühle |
Von Rütistrasse |
|
D-88260 Ratzenried-Argenmühle |
D-88339 Bad Waldsee |
|
66. |
Gumpper und Stoll |
Gumpper und Stoll GmbH und Co.KG |
Anlage Unterhausen |
Heerstr. 20 |
|
|
D-72805 Lichtenstein-Honau |
|
67. |
Durach |
Antonie Durach |
Anlage Altann |
Panoramastr. 23 |
|
|
D-88346 Wolfegg-Altann |
|
68. |
Städler |
Paul Städler |
Anlage Raunsmühle |
Raunsmühle |
|
|
D-88499 Riedlingen-Pfummern |
|
69. |
König |
Sigfried König |
Anlage Erisdorf |
Helfenstr. 2/1 |
|
|
D-88499 Riedlingen-Neufra |
|
70. |
Forellenzucht Drafehn |
Wilhelm Drafehn |
Anlage Wittelbach |
Schuttertalsstraße 1 |
|
|
D-77960 Seelbach-Wittelbach |
|
71. |
Wirth |
Günther Wirth |
Anlage Dengelshofen |
D-88316 Isny-Dengelshofen 219 |
|
72. |
Muffler |
Emil Muffler |
Anlage Eigeltingen |
Brielholzer Hof |
|
|
D-78253 Eigeltingen |
|
73. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
Karl Uhl Fischzucht |
|
D-91614 Mönchsroth |
|
74. |
Krattenmacher |
Krattenmacher, Hittelhofen Gasthaus |
Anlage Dietmans |
|
|
|
D-88339 Bad Waldsee |
|
75. |
Bruthaus Fischzucht |
Dagmar Anselm-Schneider |
Anselm-Schneider |
Grabenköpfel 1 |
|
|
D-77743 Neuried |
|
76. |
Matthias Grassmann |
Fischzucht Grassmann |
|
Königsbach-Stein |
|
77. |
Forellenzucht Hurrle |
Karl Hurrle |
|
Russelstr. 45 |
|
|
D-76571 Gaggenau-Hörden |
|
78. |
Fischzucht Christophstal, |
Dipl. Ing. Joachim Schindler |
D-72250 Freudenstadt-Christophstal |
Am Lohmühlenbach 88 |
|
|
D-72275 Alpirsbach-Ehlenbogen |
|
79. |
Scholz, Anlage Datthausen, |
Matthias Scholz |
D-89611 Obermarchtal |
Datthausen 40 |
|
|
D-89611 Obermarchtal |
|
80. |
Leicher und Haibel |
Tobias Leicher und Winfred Haibel, |
Anlage Mauchenmühle, |
Goethestr. 6 |
|
D-88339 Bad Waldsee-Osterhofen |
D-88339 Bad Waldsee |
|
81. |
Fischzucht Ralf Längle |
Fischzucht Ralf Längle |
D-72505 Hausen am Andelsbach |
Sonnenhalde 14 |
|
|
D-72505 Hausen am Andelsbach |
|
82. |
Fischzucht Rutha und Fritz |
Fritz, Bernd, und Rutha, Willy |
Reichenbacherstr. 1 |
Obernheimerstr. 16 |
|
D-78564 Wehingen |
D-78564 Wehingen |
3.A.4 NORTH RHINE-WESTPHALIA
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
Hirschquelle |
|
D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |
|
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
Am Oelbach |
|
D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |
|
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
Sauerländer Forellenzucht |
|
D-57368 Lennestadt-Gleierbrück |
|
4. |
Peter Horres |
Ovenhausen, Jätzer Mühle |
|
D-37671 Höxter |
|
5. |
Wolfgang Middendorf |
Fischzuchtbetrieb Middendorf |
|
D-46348 Raesfeld |
|
6. |
Michael und Guido Kamp |
Lambacher Forellenzucht und Räucherei |
Lambachtalstr 58 |
|
|
D-51766 Engelskirchen-Oesinghausen |
|
|
7. |
Thomas Rameil |
Broodhouse Am Gensenberg |
Saalhauser Str 8 |
|
|
D-57368 Lennestadt |
|
|
8. |
Ignaz Brands |
Forellenzucht Brands |
Völmeder Str 110 |
|
|
D-59590 Geseke |
|
3.A.5 IL-BAVARJA
1. |
Werner Ruf |
Fischzucht Wildbad |
|
D-86925 Fuchstal-Leeder |
|
2. |
Rogg |
Fisch Rogg |
|
D-87751 Heimertingen |
|
3. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87737 Reichau |
D-87743 Egg an der Günz |
|
4. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87727 Klosterbeuren |
D-87743 Egg an der Günz |
|
5. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Egg an der Günz |
D-87743 Egg an der Günz |
|
6. |
Anlage Am Großen Dürrmaul |
Andreas Rösch |
D-95671 Bärnau |
Am Großen Dürrmaul 2 |
|
|
D-95671 Bärnau |
|
7. |
Andreas Hofer |
Andreas Hofer |
Anlage |
Vils 6 |
|
D-84524 Mitterhausen |
D-84149 Velden |
|
8. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Engihausen I |
D-87743 Egg an der Günz |
|
9. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Engihausen II |
D-87743 Egg an der Günz |
|
10. |
Fischzucht Grünmühl |
Thomas Flohr |
Anlage |
Grünmühl 3 |
|
D-94379 |
D-94379 Sankt Englmar |
3.A.6 SASSONJA
1. |
Anglerverband Südsachsen „Mulde/Elster“ e.V. |
Forellenanlage Schlettau |
|
D-09487 Schlettau |
|
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
Forellen- und Lachszucht |
|
D-01844 Langburkersdorf |
|
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
Helga Bräuer |
|
Am Teichhaus 1 |
|
|
D-01920 Ossling OT Weissig |
|
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
Hagen Haedicke |
|
Grüner Weg 39 |
|
|
D-01936 Schwepnitz OT Grüngräbchen |
|
5. |
Forellenschenke |
Hans und Gunther Ermisch, |
Mannsgrabenweg 14 |
Forellen- und Lachszucht GbR Ermisch |
|
D-01855 Sebnitz |
Anbau 3 |
|
|
D-01844 Hohwald OT Langburkersdorf |
|
6. |
Forellenzucht Handrick, |
Lea Handrick |
D-01796 Pirna OT Copitz |
Grundstrastr. 8 |
|
|
D-01796 Pirna OT Copitz |
3.A.7 HESSEN
1. |
Hermann Rameil |
Fischzuchtbetriebe Hermann Rameil |
|
D-34311 Naumburg OT Altendorf |
|
2. |
Kai Uwe Bernhard |
Forellenzucht Kai Uwe Bernhard |
|
D-36118 |
|
|
Schwalmtal-Storndorf |
3.B. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FIL-ĠERMANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
3.B.1 THURINGIA
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
Fischzucht Worbis |
|
D-37327 Leinefelde |
3.B.2 SASSONJA T’ISFEL
1. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
Forellenzucht W. Riggert |
|
D-29465 Schnega |
3.C. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FIL-ĠERMANJA APPROVATI FIR-RIGWARD TA' L-IHN
3.C.1 BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Heiner Feldmann |
Riedlingen/Neufra |
|
D-88630 Pfullendorf |
|
2. |
Heiner Feldmann |
Bad Waldsee |
|
D-88630 Pfullendorf |
|
3. |
Sascha Krämer |
Bad Teinach |
|
D-75385 Bad Teinach-Zavelstein |
4. EXPLOITATIONS PISCICOLES D’ESPAGNE AGRÉÉES AU REGARD DE LA SHV ET DE LA NHI
4.1 IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' ARAGONA
1. |
Truchas del Prado |
located in Alcalá de Ebro, Province of Zaragoza (Aragón) |
4.2 IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' ANDALUCIA
1. |
Piscifactoría de Riodulce |
D. Julio Domezain Fran. «Piscifactoría de Sierra Nevada SL» Camino de la Piscifactoría no 2, Loja (Granada) E-18313 |
2. |
Piscifactoría Manzanil |
D. Julio Domezain Fran. «Piscifactoría de Sierra Nevada SL» Camino de la Piscifactoría no 2, Loja (Granada) E-18313 |
4.3. IR-REĠJUN: KOMUNITÀ AWTONOMA TA' CASTILLA-LA-MANCHA
1. |
Piscifactoría Rincón de Uña |
Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha |
|
S191100ID, Delegación de Medio Ambiente, Colón, 2, Cuenca |
|
|
E-16071 V-16-219-094 |
5.A. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FI FRANZA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
5.A.1 ADOUR-GARONNE
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrence (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture «Les Fontaines d’Escot» |
F-64490 Escot (Pyrénées-Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
7. |
SARL Salmoniculture de la Ponte – Station d’Alevinage du Ruisseau Blanc |
Le Meysout F-40120 Aure |
8. |
L’EPST-INRA Pisciculture à Lees Athas |
Saillet et Esquit |
|
F-64490 Lees Athas |
|
|
INRA – BP-3 |
|
|
F-64310 Saint-Pee-sur-Nivelle |
|
9. |
Truites de haut Baretous |
Mme Estournes Françoise |
Route de la Pierre Saint Martin |
Maison Ménin |
|
F-64570 Arette |
F-64570 Aramits |
|
reg 64040154 |
|
|
10. |
Pisciculture de Pêcher F-48400 Florac |
Fédération de la Lozère pour la pêche et la protection du milieu aquatique |
|
F-48400 Florac |
|
11. |
Pisciculture de la source du Durzon |
SCEA Pisciculture du mas de pommiers |
|
F-12230 Nant |
|
12. |
Ferme aquacole de la source de Frézal Site aquacole chemin de Fraissinet |
Lycée d’enseignement général et technologique agricole – Ministère de l’agriculture, de la pêche et de l’alimentation |
F-48500 La Canourgue |
|
|
13. |
Pisciculture de Sassis |
Ministère de l’environnement |
F-65120-Sassis |
20, avenue Segur |
|
|
F-75007 Paris |
|
14. |
Pisciculture Moulin de Porteil |
M. Daniel Beaufils Les Cros Noir |
Moulin de Porteil F-24620 Campagne |
Sireuil F-24620 Les Eyzies de Tayac Sireuil |
|
24076601 |
|
5.A.2 ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Séninghem (Pas-de-Calais) |
3. |
Pisciculture de Earls Feldmann F-76340 Hodeng-Au-Bosc |
F-80580 Bray-Les-Mareuil |
4. |
Pisciculture Bonnelle à Ponthoile |
Bonnelle F-80133 Ponthoile |
|
M. Sohier |
|
|
26, rue George-Deray |
|
|
F-80100 Abeville |
|
5. |
Pisciculture Bretel à Gezaincourt |
Bretel F-80600 Gezaincourt-Doulens |
|
M. Sohier |
|
|
26, rue George-Deray |
|
|
F-80100 Abeville |
|
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
Earl Pisciculture Gobert |
|
18, rue Pierre à l’huile |
|
|
F-80150 Machiel |
|
7. |
Pisciculture d’Etrun |
SARL Pisciculture d’Etrun |
62320015 |
12, rue du Parvis |
|
|
F-62161 Etrun |
5.A.3 RHONE MEDITERRANEE CORSE
1. |
Pisciculture «Sources de la Fabrique» |
40, Chemin de Robinson |
|
F-26000 Valence |
|
2. |
Pisciculture Font Rome |
Pisciculture Font Rome |
F-26400 Beaufort-sur-Gervanne |
Chemin des Îles – BP 25 |
|
|
F-07200 Aubenas |
|
3. |
Pisciculture Charles Murgat |
Les Fontaines |
|
F-38270 Beaufort (Isère) |
|
4. |
Centre Piscicole de Roquebilière F-06450 Roquebilière |
Fédération des Alpes-Maritimes pour la pêche et la protection du milieu aquatique |
|
F-06450 Roquebilière |
|
5. |
Pisciculture fédérale de la Roche-de-Rame |
Pisciculture fédérale |
|
F-05310 La Roche-de-Rame |
|
6. |
Pisciculture Petit Ronjon |
M. Dannancier Pascal |
|
F-01270 Cormoz |
|
7. |
Gaec Piscicole de Teppe |
Gaec Piscicole de Teppe |
|
731, Chemin de Jouffray |
|
|
F-01310 Polliat |
|
8. |
Pisciculture Font Rome |
Pisciculture Font Rome |
Chemin des Îles – BP 25 |
Chemin des Îles – BP 25 |
|
F-07200 Aubenas |
F-07200 Aubenas |
|
9. |
Pisciculture de la Sone F-38160 La Sone |
M. Paul Margerit Pisciculture des Sources de la Fabrique |
|
40, chemin de Robinson |
|
|
F-26000 Valence |
5.A.4 SEINE-NORMANDIJA
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
2. |
Pisciculture fédérale de Sainte Gertrude |
Fédération des associations pour la pêche et la protection du milieu aquatique de Seine-Maritime |
F-76490 Maulevrier |
F-76490 Maulevrier |
|
3. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
4. |
Pisciculture Chateau du Gravier |
Eurl du moulin de Voulpaix |
F-02140 Voulpaix (Aisne) |
F-02140 Voulpaix |
5.A.5 LOIRE-BRITTANJA
1. |
SCEA «Truites du lac de Cartravers» |
Bois-Boscher |
|
F-22460 Merleac (Côtes d’Armor) |
|
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles-les-Buis (Eure-et-Loir) |
4. |
Pisciculture Rémon à Parné-sur-Roc |
SARL Remon |
|
21, rue de la Véquerie |
|
|
F-53260 Parné-sur-Roc (Mayenne) |
|
5. |
Esosiculture de Feins |
AAPPMA |
Étang aux Moines |
9, rue Kerautret-Botmel |
|
F-35440 FEINS |
F-35200 Rennes |
5.A.6 RHIN-MEUSE
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse) |
5.B. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FI FRANZA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
5.B.1 ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.A. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FL-ITALJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
6.A.1 IR-REĠJUN: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario |
Via Tiepolo 12 I-33032 Bertiolo (UD) |
N. I096UD005 |
|
|
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro di Talmassons |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
|
Via Colugna 3 |
|
|
I-33100 Udine |
|
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
|
Via Colugna 3 |
|
|
I-33100 Udine |
|
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
|
Via Colugna 3 |
|
|
I-33100 Udine |
|
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
|
Via Colugna 3 |
|
|
I-33100 Udine |
|
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago – Mena di Cavazzo Carnico |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia Via Colugna 3 |
|
I-33100 Udine |
|
7. |
S.A.I.S. srl |
Mirella Fossaluzza |
Loc Blasis Codropio (UD) |
Via Rot 6/2 |
|
Cod. I027UD001 |
I-33080 Zoppola (PN) |
|
8. |
S.A.I.S. srl |
Mirella Fossaluzza |
Poffabro-Frisanco (PN) |
Via Rot 6/2 |
|
|
I-33080 Zoppola (PN) |
|
9. |
Avanotteria Valbruna |
Az. Agr. Salvador Pier Antonio 1 Claudio s.s. Sacile |
loc. Valbruna |
Via San Giovanni del Tempio 92 |
|
I022PN002 |
I-Sacile (PN) |
|
10. |
Impianto ittiogenico Roste Via Pieve, 58 |
Az. Agr. Caio di Savador Pier Antonio Sacile (PN) via San Giovanni del Tempio |
Loc. Roste-Fontanafredda (PN) reg. nr. IT022PN143 |
I-Sacile (PN) |
|
11. |
Impianto ittiogenico di Maniago Via Battiferri |
Ente tutela pesca del Friuli Venezia Giulia |
Loc. Maniaco |
Via Colugna 3 |
|
I-33085 (PN) |
I-33100 Udine |
|
12. |
Incubatorio di San Vito al Tagliamento. |
Ente Tutela Pesca del Friuli Venezia Giulia |
Via Sacconi |
Via Colugna 3 |
|
Loc. Savorgnano di San Vito al Tagliamento |
I-33100 Udine |
|
I-33078 (PN) |
|
|
13. |
Impianto Ittiogenico-San Giovanni di Polcenigo (PN) Loc. Pecol |
Azienda Agricola Caio di Salvador Pier Antonio s.s. |
IT 031PN114 |
|
|
14. |
Troticoltura Rio Rigolo |
Sig. Sigalotti Mauro |
Via Roversecco 12-Bagnarola di Sesto al Reghena (PN) |
Via Roversecco 12-Bagnarola di Sesto al Reghena (PN) |
|
IT 043PN092 |
|
6.A.2 PROVINĊJA: AWTONOMA TA' TRENTO
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto |
Grossi Roberto |
No121TN010 |
Via Molini 11 |
|
|
Monoclassico (TN) |
|
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
8. |
Cappello Paolo |
Via Zacconi 21 |
|
Loc. Maso Fontane, Roncegno |
|
9. |
Celva Remo |
Pomarolo |
10. |
Margonar Domenico |
Ala (Pilcante) |
11. |
Degiuli Pasquale |
Mattarello (Regole) |
12. |
Tamanini Livio |
Vigolo Vattaro |
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
S. Michele all’Adige |
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Ragoli (Pez) |
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Tione (Delizia d’Ombra) |
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Saone) |
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Lomaso (Dasindo) |
18. |
Comfish S.r.l. (ex. Paletti) |
Preore (Molina) |
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Tenno (Pranzo) |
20. |
Troticultura «La Fiana» |
Di Valenti Claudio (Bondo) |
21. |
Troticultura «Acquazzurra» |
Leopardi Marcello-Via Cesena n. 14 |
Loc. Moliine di Reggia-San Lorenzo in Banale |
Preore-(TN). |
|
IT 066 TN 027 |
|
|
22. |
Associazione pescatori dilettanti Alto Chiese Condino (TN) |
Associazione pescatori dilettanti Alto Chiese. |
IT 066 TN 027 |
Condino (TN) |
|
23. |
Associazione dilettanti pesca sportiva Molveno |
Associazione dilettanti pesca sportiva Molveno |
Molveno (TN) IT 066 TN 027 |
Molveno (TN) |
|
24. |
Azienda Agricola Armani Cornelio |
Azienda Agricola Armani Cornelio |
|
Lardaro (TN) |
|
Lardaro (TN) IT 140TN028 |
|
|
25. |
Ittica Acquasagra di Fossaluzza Mirella e C.S.A.S. |
Ittica Acquasagra di Fossaluzza Mirella e C.S.A.S. |
IT 001 TN 033 |
ALA (TN) |
6.A.3 IR-REĠJUN: UMBRIA
1. |
Impianto Ittogenico provinciale |
Loc. Ponte di Cerreto di Spoleto (PG) – Impianto pubblico (Provincia di Perugia) |
2. |
Ittica Tranquilli S.r.l. |
Ittica Tranquilli S.r.l. Resort |
Cod. IT 035 PG 175 |
Corone di Perci (PG) |
6.A.4 IR-REĠJUN: VENETO
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, Province Vicenza) |
2. |
Azienda Agricola Lietta srl |
Via Rai 3 |
N. 052TV074 |
I-31010 Ormelle (TV) |
|
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo N. 091VI831 |
Massimo Grosselle |
Via Palmirona 18 |
||
Sandrigo (VI) |
||
4. |
Polo Guerrino |
Polo Guerrino |
Via S. Martino 51 |
Via Tre Case 4 |
|
Loc. Campese |
I-36056 Tezze sul Brenta |
|
I-36061 Bassano del Grappa |
|
|
5. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi S.S. |
Davide Menozzi Via Mazzini 32 Bonferraro de Sorga |
6. |
Stanzial Eneide |
Stanzial Eneide |
Loc. Casotto |
I-37063 Isola Della Scala VR |
|
7. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
M.I.P.A via Gregorio XVI 8 |
I-32100 Belluno |
||
8. |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
|
Via Molini 6 |
|
|
I-37020 Brentino Belluno |
|
9. |
Azienda agricola Bassan Antonio |
Azienda agricola Bassan Antonio |
|
Via Roi 118, |
|
|
I-36031 Dueville (VI) |
6.A.5 IR-REĠJUN: VALLE D’AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
Rue Mont Blanc 14 Morgex (AO) |
6.A.6 IR-REĠJUN: LOMBARDIJA
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A. s.s. |
Troticoltura Foglio Angelo. S.S. |
|
Piazza Marconi 3 |
|
|
I-25072 Bagolino |
|
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi |
Giorgio Peterlongo |
Cascina Oldani |
Via Veneto 20 |
|
Cisliano (MI) |
Milano |
|
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
|
Via Fiume 85 |
|
|
Sondrio |
|
4. |
Ittica Acquasarga |
Mirella Fossaluzza |
Allevamento Piscicoltura |
Via Rot 6/2 |
|
Valsassinese |
Zoppola (PN) |
|
IT070LC087 |
|
|
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I |
Giorgio Pezzarossi |
010BS070/l |
Via Cadutin 71 |
|
|
I-25070 Bagulino (BS) |
|
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci |
Luigi Montagna |
|
Via Manfredi 1 |
|
113PV03 |
I-27058 Voghera (PV) |
|
7. |
Troticoltora Scaglia s.s. |
Sacaglia Gianfranco |
088BS267 |
Via Ermoaldo, 45 I-25024 Leno (BS) |
6.A.7 IR-REĠJUN: TOSKANA
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
Petrolini Marcello |
|
Via Mulino Vecchio 229 |
|
|
Maresca – S. Marcello P.se (PT) |
|
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi |
Fratelli Mascalchi |
|
Loc Carda, |
|
Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
Castel Focognano (AR) |
6.A.8 IR-REĠJUN: LIGURIA
1. |
Incubatoio Ittico provinciale – Masone. Loc. Rio Freddo |
Provincia di Genova Piazzale Mazzini 2 I-16100 Genova |
6.A.9 IR-REĠJUN: PJEMONTE
1. |
Incubatioio Ittico de valle de Peleussieres Oulx (TO) |
Associazone Pescatori Valsusa Via Martiri della Libertà 1 |
Cod. 175 TO 802 |
I-10040 Caprie (TO) |
|
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
Lucio Fariano |
|
Via Marino 8 |
|
|
I-12044 Centallo (CN) |
|
3. |
Troticoltura Marco Borroni |
Marco Borroni |
Loc. Gerb |
Via Piave 39 |
|
Veldieri (CN) |
I-12044 Centallo (CN) |
|
Cod. 233 CN 800 |
|
|
4. |
Incubatoio ittico di valle Loc. Cascina Prelle Traversella (TO) |
|
278 TO 802 |
|
|
5. |
Azienda Agricola «San Biagio» |
Revelli Delia |
Fraz. S. Biagio |
Via Roma 36 |
|
I-12084 Mondovì |
I-12040 Margarita |
|
Cod. 130 CN 801 |
Cuneo |
|
6. |
Azienda Agricola Ossolana Aque |
Paolo Buzzoni |
IT-051-VB-801 |
Via dei castani 3 |
|
|
I-28921 |
|
|
Verbania Pallanza (VB) |
|
7. |
A.A. San Biagio S.S. di Revelli Delia via S. Stefano IT144CN802 |
A.A. San Biagio S.S. di Revelli Delia Fraz. S. Biagio |
Mondovì (CN) |
||
8. |
Associazione Pescatori Sportivi delle Quarne |
Associazione Pescatori Sportivi delle Quarne |
IT 059 VB 801 |
Piazza Municipio 3 I-28896 Quarna Sotto (VB) |
6.A.10 IR-REĠJUN: ABRUZZO
1. |
Impianti ittiogenici di POPOLI (PE) Loc. S. Callisto |
Nouva Azzurro Spa Viale del Lavoro 45 S. Martino BA (VR) |
2. |
Centro Ittiogenico Sperimentale Idrobiologia (C.I.S.I) Cod. IT 049 AQ I01 |
Provincia dell’Aquila S.S. 17-bis Vetoio I-67100 L'Aquilla |
3. |
Impianto ittiogenico di Bussi sul Tirino (PE) 005PE021 |
Itticoltora Di Carlo Mariano |
Via L’Aquila 1 |
||
Bussi sul Tirino (PE) |
6.A.11 IR-REĠJUN: EMILJA-ROMANJA
1. |
Troticoltura Alta Val Secchia srl (RE) |
Nicoletta Bestini |
|
Via Porali 1/A |
|
Via Porali 1/A – Collagna (RE) |
Collagna (RE) |
|
Cod. 019RE050 |
|
6.A.12 IR-REĠJUN: BASILIKATA
1. |
Assunta Brancati |
Assunta Brancati |
Contrada Piano del Greco 1 |
Via Tirreno 19 |
|
IT-85050 Tito (PZ) |
I-85100 Potenza |
|
Cod. IT089PZ185/I |
|
6.A.13 IR-REĠJUN: CAMPANIA
1. |
Ittica Fasanella |
Società cooperative |
Sant’Angelo a Fasanella |
Ittica Fasanella |
|
Loc Fiume (SA) |
Sant'Angelo a Fasanella |
|
Cod. 128SA077 |
Loc. Fiume (SA) |
|
2. |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella |
ISTAT 044BN001 |
Contrada Piana 63 |
|
|
Morcone (BN) |
6.A.14 IR-REĠJUN: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini snc |
Troticoltura Cherubini snc |
IT010MC019 |
Valle de Castel Sant’Angelo sul Nera (MC) |
6.A.15 IR-REĠJUN: CALABRIA
1. |
Pietro Forestieri-Tortora (CS) Loc. S. Sago |
Pietro Forestieri-Tortora (CS) Loc. S. Sago |
6.B. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FL-ITALJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS
6.B.1 IR-REĠJUN: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
SGM srl |
SGM srl |
|
Via Mulino del Cucco 38 |
|
|
Rivoli di Osoppo (UD) |
6.B.2 IR-REĠJUN: VENETO
1. |
Azienda Troticoltura S. Cristina |
Azienda Troticoltura S. Cristina, |
Via Chiesa Vecchia 14 |
Via Chiesa Vecchia 14 |
|
Loc. S. Cristina di Quinto Cod. 064TV015 |
|
|
2. |
Biasia Luigi |
Biasia Luigi |
N. 013VI831 |
Via Cà D’Oro 25 |
|
|
Bolzano Vicentino (VI) |
7. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FL-AWSTRIJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
1. |
Alois Köttl |
Forellenzucht Alois Köttl |
|
A-4872 Neukirchen a.d. Vöckla |
|
2. |
Herbert Böck |
Forellenhof Kaumberg |
|
Höfnergraben 1 |
|
|
A-2572 Kaumberg, |
|
3. |
Forellenzucht Glück |
Erick und Sylvia Glück |
|
Hammerweg 13 |
|
|
A-5270 Mauerkirchen |
|
4. |
Forellenzuchbetrieb St. Florian |
Martin Ebner St. Florian 20 A-5261 Uttendorf |
5. |
Forellenzucht Jobst |
Alois Jobst |
|
Bruggen 25 |
|
|
A-9761 Greifenburg |
|
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
Erwin Kölbl |
|
A-8812 Maria Hof |
|
|
Standort Gemeinde St. Blasen |
|
7. |
Forellenzucht Hartl |
Peter Hartl |
Teichanlage Nöfing |
Hagenau 12 |
|
|
A-4963 St. Peter a. Hart |
|
8. |
Forellenzucht Herbert Piringer A-2640 Gloggnitz, Sonnleiten 11 LFBIS-Nr. 1422367 |
Herbert Piringer |
A-2640 Gloggnitz, Sonnleiten 11 |
8. STABBILIMENTI TA' L-AKKWAKULTURA FIS-SLOVENJA APPROVATI FIR-RIGWARD TAL-VHS U L-IHN
1. |
Pšata Pšata 31, SI-4207 Cerklje na Gorenjskem |
Vodomec d.o.o., Ul. bratov Učakar 76, SI-1000 Ljubljana” |