Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/370E/04

Minuti tas-seduta tat- 13 ta’ Settembru 2012

OJ C 370E , 30.11.2012, p. 185–265 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

30.11.2012   

MT

Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea

CE 370/185


Il-Ħamis 13 ta’ Settembru 2012
MINUTI TAS-SEDUTA TAT-13 TA’ SETTEMBRU 2012

2012/C 370 E/04

Werrej

1.

Ftuħ tas-seduta

2.

Dokumenti mressqa

3.

Trasferiment ta’ approprjazzjonijiet

4.

Is-sitwazzjoni fis-Sirja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

5.

L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

6.

It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta’ informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni (dibattitu)

7.

L-użi permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I (dibattitu)

8.

It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) (dibattitu)

9.

Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet

10.

L-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa (dikjarazzjoni bil-miktub)

11.

Ħin tal-votazzjonijiet

11.1.

It-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika bejn il-Komunità Ewropea u r-Repubblika Federattiva tal-Brażil *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

11.2.

Ftehim UE-Alġerija dwar kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

11.3.

It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta’ informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

11.4.

It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

11.5.

Strateġija għar-Reġjun tal-Atlantiku fil-qafas tal-Politika ta’ Koeżjoni tal-UE (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

11.6.

L-esklużjoni ta’ għadd ta’ pajjiżi mill-preferenzi kummerċjali ***I (votazzjoni)

11.7.

Ftehimiet intergovernattivi bejn l-Istati Membri u pajjiżi terzi fil-qasam tal-enerġija ***I (votazzjoni)

11.8.

L-iskemi tal-kwalità tal-prodotti agrikoli ***I (votazzjoni)

11.9.

Fondi ta’ Intraprenditorija Soċjali Ewropej ***I (votazzjoni)

11.10.

Fondi Ewropej ta’ Kapital ta’ Riskju ***I (votazzjoni)

11.11.

L-implimentazzjoni tal-klawsola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-UE u l-Kolombja u l-Perù ***I (votazzjoni)

11.12.

L-implimentazzjoni tal-klawżola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn l-UE u l-Amerika Ċentrali ***I (votazzjoni)

11.13.

L-użi permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I (votazzjoni)

11.14.

Preferenzi kummerċjali awtonomi ta’ emerġenza għall-Pakistan ***I (votazzjoni)

11.15.

Is-sitwazzjoni fis-Sirja (votazzjoni)

11.16.

L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (votazzjoni)

11.17.

Proposti għal Unjoni Bankarja Ewropea (UBE) (votazzjoni)

12.

Spjegazzjonijiet tal-vot

13.

Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

14.

Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel

15.

Pożizzjoni tal-Kunsill fl-1 qari

16.

Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

17.

Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu)

17.1.

L-Afrika t'Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk

17.2.

Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma

17.3.

Azerbajġan: il-każ ta’ Ramil Safarov

18.

Ħin tal-votazzjonijiet

18.1.

L-Afrika t'Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk (votazzjoni)

18.2.

Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma (votazzjoni)

18.3.

Azerbajġan: il-każ ta’ Ramil Safarov (votazzjoni)

19.

Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

20.

Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura)

21.

Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

22.

Kalendarju tas-seduti li jmiss

23.

Interruzzjoni tas-sessjoni

REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Anness 1 —

L-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa (dikjarazzjoni bil-miktub)

ANNESS I

RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET

1.

It-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika bejn il-Komunità Ewropea u r-Repubblika Federattiva tal-Brażil ***

2.

Ftehim UE-Alġerija dwar kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika ***

3.

It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta' informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta' Sigurtà Komuni

4.

It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010)

5.

Strateġija għar-Reġjun tal-Atlantiku fil-qafas tal-Politika ta' Koeżjoni tal-UE

6.

L-esklużjoni ta' għadd ta' pajjiżi mill-preferenzi kummerċjali ***I

7.

Ftehimiet intergovernattivi bejn l-Istati Membri u pajjiżi terzi fil-qasam tal-enerġija ***I

8.

L-iskemi tal-kwalità tal-prodotti agrikoli ***I

9.

Fondi ta’ Intraprenditorija Soċjali Ewropej ***I

10.

Fondi Ewropej ta' Kapital ta' Riskju ***I

11.

L-implimentazzjoni tal-klawsola ta' salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta' stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-UE u l-Kolombja u l-Perù ***I

12.

L-implimentazzjoni tal-klawżola ta' salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta' stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn l-UE u l-Amerika Ċentrali ***I

13.

L-użu permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I

14.

Preferenzi kummerċjali awtonomi ta’ emerġenza għall-Pakistan ***I

15.

Is-Sitwazzjoni fis-Sirja

16.

L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja

17.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni - Proposti għal Unjoni Bankarja Ewropea (UBE)

18.

L-Afrika t’Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk

19.

Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma

20.

Azerbajġan: il-każ ta' Ramil Safarov

ANNESS II

RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET

1.

A7-0245/2012 - Gerald Häfner - Votazzjoni unika

2.

A7-0207/2012 - David Martin - Em 5

3.

A7-0207/2012 - David Martin - Em 6

4.

A7-0207/2012 - David Martin - Em 4

5.

A7-0207/2012 - David Martin - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

6.

A7-0264/2012 - Krišjānis Kariņš - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

7.

A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Em 103

8.

A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

9.

A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 28

10.

A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 32

11.

A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 33

12.

A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 34 T

13.

A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 35

14.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 37

15.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 31

16.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 38

17.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 39

18.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 40 T

19.

A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 41

20.

A7-0055/2012 - Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

21.

A7-0069/2011 - Vital Moreira - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

22.

RC-B7-0428/2012 - Em 1

23.

RC-B7-0428/2012 - Em 2

24.

RC-B7-0428/2012 - Em 3

25.

RC-B7-0428/2012 - Em 4

26.

RC-B7-0428/2012 - Em 7

27.

RC-B7-0428/2012 - Em 8

28.

RC-B7-0428/2012 - Em 6 = 12rev

29.

RC-B7-0428/2012 - Em 11rev

30.

RC-B7-0428/2012 - Em 13

31.

RC-B7-0428/2012 - Em 10

32.

RC-B7-0428/2012 - Em 5

33.

RC-B7-0428/2012 - Riżoluzzjoni

MINUTI TAS-SEDUTA TAT-13 TA’ SETTEMBRU 2012

PRESIDENZA: Roberta ANGELILLI

Viċi President

1.   Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.05.

2.   Dokumenti mressqa

Tressqu dawn id-dokumenti li ġejjin:

1)

mill-Kunsill u mill-Kummissjoni

Il-kontijiet finali tat-8, id-9 u l-10 Fond Ewropew għall-iżvilupp – Is-sena finanzjarja 2011 (COM(2012)0435 - C7-0223/2012 - 2012/2166(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: DEVE, BUDG

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kummissjoni Ewropea (COM(2012)0436 [01] - C7-0224/2012 - 2012/2167(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Parlament Ewropew (COM(2012)0436 [02] - C7-0225/2012 - 2012/2168(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kunsill Ewropew (COM(2012)0436 [03] - C7-0226/2012 - 2012/2169(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Qorti tal-Ġustizzja (COM(2012)0436 [04] - C7-0227/2012 - 2012/2170(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Qorti Ewropea tal-Awdituri (COM(2012)0436 [05] - C7-0228/2012 - 2012/2171(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew (COM(2012)0436 [06] - C7-0229/2012 - 2012/2172(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kumitat tar-Reġjuni (COM(2012)0436 [07] - C7-0230/2012 - 2012/2173(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Ombudsman Ewropew (COM(2012)0436 [08] - C7-0231/2012 - 2012/2174(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kontrollur Ewropew għall-Protezzjoni tad-Data (COM(2012)0436 [09] - C7-0232/2012 - 2012/2175(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Is-Servizz Ewropew għall-Azzjoni Esterna (COM(2012)0436 [10] - C7-0235/2012 - 2012/2176(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: AFCO, DEVE, AFET, INTA

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kunsill Ewropew (COM(2012)0436 [11] - C7-0236/2012 - 2012/2177(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, JURI, ECON, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Iċ-Ċentru Ewropew għall-Iżvilupp ta’ Taħriġ Professjonali (COM(2012)0436 [12] - C7-0245/2012 - 2012/2183(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: EMPL, ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Fondazzjoni Ewropea għat-Titjib tal-Kondizzjonijiet tal-Ħajja u tax-Xogħol (COM(2012)0436 [13] - C7-0246/2012 - 2012/2184(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: EMPL

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għad-Drittijiet Fundamentali (COM(2012)0436 [14] - C7-0247/2012 - 2012/2185(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: LIBE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 -Iċ-Ċentru Ewropew ta’ Monitoraġġ tad-Droga u d-Dipendenza mid-Droga (COM(2012)0436 [15] - C7-0248/2012 - 2012/2186(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI, LIBE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għall-Ambjent (COM(2012)0436 [16] - C7-0249/2012 - 2012/2187(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għas-Saħħa u s-Sigurtà fuq il-Post tax-Xogħol (COM(2012)0436 [17] - C7-0250/2012 - 2012/2188(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: EMPL

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Iċ-Ċentru tat-Traduzzjoni għall-Korpi tal-Unjoni Ewropea (COM(2012)0436 [18] - C7-0251/2012 - 2012/2189(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: CULT

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għall-Mediċini (COM(2012)0436 [19] - C7-0252/2012 - 2012/2190(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - EUROJUST (COM(2012)0436 [20] - C7-0253/2012 - 2012/2191(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: LIBE

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Fondazzjoni Ewropea għat-Taħriġ (COM(2012)0436 [21] - C7-0254/2012 - 2012/2192(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: EMPL

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għas-Sigurtà Marittima (COM(2012)0436 [22] - C7-0255/2012 - 2012/2193(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: TRAN

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea tas-Sikurezza tal-Avjazzjoni (COM(2012)0436 [23] - C7-0256/2012 - 2012/2194(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: TRAN

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Iċ-Ċentru Ewropew għall-Prevenzjoni u l-Kontroll tal-Mard (COM(2012)0436 [25] - C7-0257/2012 - 2012/2195(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Awtorità Ewropea dwar is-Sigurtà fl-Ikel (COM(2012)0436 [24] - C7-0258/2012 - 2012/2196(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea dwar is-Sigurtà tan-Netwerks u l-Informazzjoni (COM(2012)0436 [26] - C7-0259/2012 - 2012/2197(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ferrovjarja Ewropea (COM(2012)0436 [27] - C7-0261/2012 - 2012/2198(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: TRAN

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Kulleġġ Ewropew tal-Pulizija (COM(2012)0436 [28] - C7-0262/2012 - 2012/2199(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: LIBE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - FRONTEX (COM(2012)0436 [29] - C7-0263/2012 - 2012/2200(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: AFET, LIBE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Awtorità Ewropea Superviżorja GNSS (COM(2012)0436 [30] - C7-0264/2012 - 2012/2201(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għall-Kontroll tas-Sajd (COM(2012)0436 [31] - C7-0265/2012 - 2012/2202(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: PECH

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Ewropea għas-Sustanzi Kimiċi (COM(2012)0436 [32] - C7-0266/2012 - 2012/2203(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija Fornitriċi tal-EURATOM (COM(2012)0436 [33] - C7-0267/2012 - 2012/2204(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - EUROPOL (COM(2012)0436 [34] - C7-0268/2012 - 2012/2205(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: LIBE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Istitut Ewropew għall-Ugwaljanza bejn is-Sessi (COM(2012)0436 [35] - C7-0269/2012 - 2012/2206(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: FEMM

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Awtorità Bankarja Ewropea (COM(2012)0436 [36] - C7-0270/2012 - 2012/2207(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ECON

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Awtorità Ewropea tal-Assigurazzjoni u l-Pensjonijiet tax-Xogħol (COM(2012)0436 [37] - C7-0271/2012 - 2012/2208(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: EMPL

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Awtorità Ewropea tat-Titoli u s-Swieq (COM(2012)0436 [38] - C7-0272/2012 - 2012/2209(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ECON

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Aġenzija għall-Kooperazzjoni tar-Regolaturi tal-Enerġija (COM(2012)0436 [39] - C7-0273/2012 - 2012/2210(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - Il-Korp ta’ Regolaturi Ewropej tal-Komunikazzjonijiet Elettroniċi (COM(2012)0436 [40] - C7-0274/2012 - 2012/2211(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni tal-Unjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Istitut Ewropew tal-Innovazzjoni u t-Teknoloġija (COM(2012)0436 [41] - C7-0275/2012 - 2012/2212(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Organizzazzjoni tal-Enerġija tal-Fużjoni Interna "ITER" (COM(2012)0436 [43] - C7-0277/2012 - 2012/2215(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Impriża Konġunta SESAR (COM(2012)0436 [44] - C7-0278/2012 - 2012/2216(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: TRAN

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Impriża Konġunta "CLEAN SKY" (COM(2012)0436 [45] - C7-0279/2012 - 2012/2217(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI, ITRE, TRAN

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Impriża Konġunta "ARTEMIS" (COM(2012)0436 [46] - C7-0280/2012 - 2012/2218(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Impriża Konġunta "IMI" (COM(2012)0436 [47] - C7-0281/2012 - 2012/2219(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ENVI, ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - L-Impriża Konġunta taċ-Ċelloli tal-Fjuwil u l-Idroġenu "FCH" (COM(2012)0436 [48] - C7-0282/2012 - 2012/2220(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Il-Kummissjoni Ewropea - Il-kontijiet annwali tal-Unjoni Ewropea - Is-sena finanzjarja 2011 - ENIAC (Electronic Numerical Integrator Analyser and Computer) (COM(2012)0436 [49] - C7-0283/2012 - 2012/2221(DEC))

irreferut

responsabbli: CONT

opinjoni: ITRE

Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar l-assoċjazzjoni tal-pajjiżi u t-territorji barranin mal-Unjoni Ewropea ("Deċiżjoni dwar l-Assoċjazzjoni Barranija") (COM(2012)0362 - C7-0285/2012 - 2012/0195(CNS))

irreferut

responsabbli: DEVE

opinjoni: CULT, PECH, ENVI, EMPL, ITRE, LIBE, IMCO, TRAN, REGI

Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, minn naħa waħda, u l-Kolombja u l-Perù, min-naħa l-oħra (14762/1/2011 - C7-0287/2012 - 2011/0249(NLE))

irreferut

responsabbli: INTA

opinjoni: DEVE, AFET

2)

mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 120 tar-Regoli ta’ Proċedura)

Lorenzo Fontana. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-rikonoxximent tal-għeruq Ġudeo-Kristjani tal-Ewropa (B7-0458/2012)

irreferut

responsabbli: CULT

opinjoni: AFCO

Cristiana Muscardini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-adozzjonijiet nazzjonali u internazzjonali fl-Istati Membri tal-Unjoni (B7-0459/2012)

irreferut

responsabbli: JURI

opinjoni: LIBE

3.   Trasferiment ta’ approprjazzjonijiet

Bi qbil mal-Artikolu 24(4) tar-Regolament Finanzjarju kif interpretat fil-Punt 20 tad-Dikjarazzjoni Konġunta dwar miżuri tranżitorji applikabbli għall-proċedura baġitarja wara d-dħul fis-seħħ tat-Trattat ta’ Lisbona, il-Kumitat għall-Baġits approva l-proposta tal-Kummissjoni għat-trasferiment tal-approprjazzjonijiet DEC 25/2012 ((N7-0090/2012 - C7-0237/2012 - 2012/2178(GBD)).

*

* *

Bi qbil mal-Artikolu 22(2) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għall-abbozz imressaq mill-Kontrollur Ewropew għall-Protezzjoni tad-Data rigward it-trasferiment ta’ approprjazzjonijiet 01/2012.

Bi qbil mal-Artikolu 22(2) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għall-abbozz imressaq mill-Qorti Ewropea tal-Awdituri rigward it-trasferiment ta’ approprjazzjonijiet V/AB-01/A/12.

Bi qbil mal-Artikolu 22(2) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għall-abbozz imressaq mill-Qorti Ewropea tal-Awdituri rigward it-trasferiment ta’ approprjazzjonijiet V/AB-02/C/12.

Bi qbil mal-Artikolu 22(2) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għall-abbozz imressaq mill-Qorti Ewropea tal-Awdituri rigward it-trasferiment ta’ approprjazzjonijiet V/AB-03/A/12.

*

* *

Bi qbil mal-Artikolu 179 tar-Regolament Finanzjarju, l-Awtorità Ewropea tat-Titoli u s-Swieq avżat lill-awtorità baġitarja dwar il-proġett għall-estensjoni tas-sede tagħha f'Pariġi.

4.   Is-sitwazzjoni fis-Sirja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta’ Sigurtà: Is-sitwazzjoni fis-Sirja

Id-dibattitu sar fid-data 11 ta’ Settembru 2012 (punt 18 tal-Minuti ta’ 11.9.2012).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:

Véronique De Keyser, Ana Gomes, Saïd El Khadraoui, Pino Arlacchi, Emilio Menéndez del Valle, María Muñiz De Urquiza, Pier Antonio Panzeri u Boris Zala f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (B7-0425/2012);

Willy Meyer, Jean-Luc Mélenchon, Marie-Christine Vergiat u Sabine Lösing f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (B7-0433/2012);

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Mario Mauro, Mário David, Andrzej Grzyb, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Laima Liucija Andrikienė, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Monica Luisa Macovei, Peter Šťastný, Roberta Angelilli, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle, Vytautas Landsbergis u Elena Băsescu f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (B7-0435/2012);

Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki u Paweł Robert Kowal f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (B7-0438/2012);

Guy Verhofstadt, Marietje Schaake, Edward McMillan-Scott, Robert Rochefort, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Louis Michel, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Antonyia Parvanova, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin u Alexandra Thein f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-Sirja (B7-0439/2012);

Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Reinhard Bütikofer, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Isabelle Durant, Judith Sargentini u Rui Tavares f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (B7-0440/2012).

Votazzjoni: punt 11.15 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

5.   L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta’ Sigurtà: L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja

Id-dibattitu sar fid-data 11 ta’ Settembru 2012 (punt 19 tal-Minuti ta’ 11.9.2012).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:

Hannes Swoboda, Libor Rouček, Ana Gomes, Knut Fleckenstein u Véronique De Keyser f'isem il-Grupp S&D, dwar l-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (B7-0427/2012);

Werner Schulz, Barbara Lochbihler, Indrek Tarand, Reinhard Bütikofer, Amelia Andersdotter u Raül Romeva i Rueda f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar l-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (B7-0430/2012);

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Michael Gahler, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz, Vytautas Landsbergis, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle u Roberta Angelilli f'isem il-Grupp PPE, dwar l-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (B7-0431/2012);

Helmut Scholz, Alda Sousa u Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar l-indipendenza politika tas-sistema ġudizzjarja fir-Russja (B7-0434/2012);

Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Roberts Zīle u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, dwar l-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (B7-0436/2012);

Guy Verhofstadt, Kristiina Ojuland, Leonidas Donskis, Marielle de Sarnez, Robert Rochefort, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Edward McMillan-Scott, Marietje Schaake, Graham Watson u Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, dwar l-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (B7-0437/2012).

Votazzjoni: punt 11.16 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

6.   It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta’ informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni (dibattitu)

Rapport dwar il-konklużjoni ta’ ftehim interistituzzjonali bejn il-Parlament Ewropew u l-Kunsill dwar it-trasmissjoni lil u t-trattament mill-Parlament Ewropew ta’ informazzjoni klassifikata miżmuma mill-Kunsill dwar kwistjonijiet apparti dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni [2012/2069(ACI)] - Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Gerald Häfner (A7-0245/2012)

Gerald Häfner ippreżenta r-rapport tiegħu.

Tkellmu Rafał Trzaskowski f'isem il-Grupp PPE, Enrique Guerrero Salom f'isem il-Grupp S&D, li wieġeb ukoll għal mistoqsija "karta blu" ta’ Paul Rübig, Anneli Jäätteenmäki f'isem il-Grupp ALDE, u Ashley Fox f'isem il-Grupp ECR.

Tkellem skont il-proċedura "catch the eye" Martin Ehrenhauser.

Tkellem Gerald Häfner.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 11.3 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

7.   L-użi permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I (dibattitu)

Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ċerti użijiet permessi ta’ xogħlijiet orfni [COM(2011)0289 - C7-0138/2011- 2011/0136(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)

Lidia Joanna Geringer de Oedenberg ippreżentat ir-rapport tagħha.

Tkellem John Dalli (Membru tal-Kummissjoni).

Tkellmu Sabine Verheyen (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Marielle Gallo f'isem il-Grupp PPE, Petra Kammerevert f'isem il-Grupp S&D, Cecilia Wikström f'isem il-Grupp ALDE, Christian Engström f'isem il-Grupp Verts/ALE, Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, Tadeusz Zwiefka, Luigi Berlinguer, Eva Lichtenberger, Charalampos Angourakis, Raffaele Baldassarre, Monika Flašíková Beňová, Toine Manders (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Helga Trüpel, Inês Cristina Zuber, Marco Scurria, Evelyn Regner, Piotr Borys u Alexandra Thein.

Tkellmu skont il-proċedura "catch the eye" Alajos Mészáros, Iosif Matula, Zoltán Bagó, Silvia-Adriana Țicău u Jacek Włosowicz.

Tkellmu John Dalli u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.

Tkellmu Marie-Christine Vergiat dwar fatt ta’ natura personali u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg dwar dan l-aħħar intervent.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 11.13 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

8.   It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) (dibattitu)

Rapport dwar it-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet – Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) [2011/2276(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Sajjad Karim (A7-0251/2012)

Sajjad Karim ippreżenta r-rapport tiegħu.

Tkellem John Dalli (Membru tal-Kummissjoni).

PRESIDENZA: Alexander ALVARO

Viċi President

Tkellmu Evelyn Regner (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFCO), Sebastian Valentin Bodu f'isem il-Grupp PPE, Cecilia Wikström f'isem il-Grupp ALDE, Eva Lichtenberger f'isem il-Grupp Verts/ALE, Edvard Kožušník f'isem il-Grupp ECR, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Tadeusz Zwiefka, Zita Gurmai, Alexandra Thein, Vicky Ford, Frank Vanhecke, Salvatore Iacolino, Monika Flašíková Beňová, Tomasz Piotr Poręba, Tadeusz Cymański, Silvia-Adriana Țicău, Oldřich Vlasák u Francisco Sosa Wagner.

Tkellem skont il-proċedura "catch the eye" Andrew Henry William Brons.

Tkellmu John Dalli u Sajjad Karim.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 11.4 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

9.   Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet

Fuq talba tal-Gruppi PPE u Verts/ALE, il-Parlament irratifika l-ħatriet li ġejjin:

 

Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Afrika t'Isfel: Jim Higgins minflok Veronica Lope Fontagné

 

Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Parlament Pan-Afrikan: Jim Higgins minflok Veronica Lope Fontagné

 

Delegazzjoni għall-Kumitat Parlamentari Konġunt UE-Ċilì: Veronica Lope Fontagné minflok Jim Higgins

 

Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Ewro-Latina-Amerikana: Veronica Lope Fontagné minflok Jim Higgins

 

Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Istati Uniti: Karim Zeribi

 

Kumitat speċjali dwar il-kriminalità organizzata, il-korruzzjoni u l-ħasil tal-flus: Nicole Kiil-Nielsen

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.15 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00)

PRESIDENZA: Othmar KARAS

Viċi President

10.   L-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa (dikjarazzjoni bil-miktub)

Id-Dikjarazzjoni bil-Miktub 0020/2012 imressqa mill-Membri Petru Constantin Luhan, Vilija Blinkevičiūtė, Ádám Kósa, Riikka Manner u Marisa Matias dwar l-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa ġiet iffirmata mill-maġġoranza tal-Membri tal-Parlament. Għalhekk, skont l-Artikolu 123(3) u (4) tar-Regoli ta’ Proċedura, se tingħadda lid-destinatarji tagħha u se tkun ippubblikata fit-Testi Adottati ta’ din is-seduta (P7_TA(2012)0357) waqt li l-ismijiet tal-firmatarji se jiġu indikati fil-Minuti (Anness 1 tal-Minuti ta’ 13.9.2012).

Tkellem Petru Constantin Luhan.

11.   Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness ‧Riżultati tal-Votazzjonijiet‧, mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.

11.1.   It-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika bejn il-Komunità Ewropea u r-Repubblika Federattiva tal-Brażil *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta’ deċiżjoni tal-Kunsill dwar it-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika bejn il-Komunità Ewropea u r-Repubblika Federattiva tal-Brażil [10475/2012 - C7-0181/2012- 2012/0059(NLE)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Amalia Sartori (A7-0268/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 1)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata b'votazzjoni unika (P7_TA(2012)0337)

Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għat-tiġdid tal-ftehim.

11.2.   Ftehim UE-Alġerija dwar kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika *** (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta’ deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni tal-Ftehim bejn l-Unjoni Ewropea u r-Repubblika Demokratika Popolari tal-Alġerija dwar kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika [08283/2012 - C7-0122/2012- 2011/0175(NLE)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Amalia Sartori (A7-0267/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 2)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata b'votazzjoni unika (P7_TA(2012)0338)

Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għall-konklużjoni tal-ftehim.

11.3.   It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta’ informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-konklużjoni ta’ ftehim interistituzzjonali bejn il-Parlament Ewropew u l-Kunsill dwar it-trasmissjoni lil u t-trattament mill-Parlament Ewropew ta’ informazzjoni klassifikata miżmuma mill-Kunsill dwar kwistjonijiet apparti dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni [2012/2069(ACI)] - Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Gerald Häfner (A7-0245/2012)

PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI

Adottata b'votazzjoni unika (P7_TA(2012)0339)

Intervent

Klaus-Heiner Lehne f'isem il-Grupp PPE, biex jitlob li l-votazzjoni ssir b'sejħa tal-ismijiet (u hekk saret).

11.4.   It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar it-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet – Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010) [2011/2276(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Sajjad Karim (A7-0251/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 4)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adottata b'votazzjoni unika (P7_TA(2012)0340)

11.5.   Strateġija għar-Reġjun tal-Atlantiku fil-qafas tal-Politika ta’ Koeżjoni tal-UE (Artikolu 138 tar-Regoli ta’ Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar l-istrateġija għar-reġjun tal-Atlantiku fil-qafas tal-politika ta’ koeżjoni tal-Unjoni [2011/2310(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Alain Cadec (A7-0222/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 5)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adottata (P7_TA(2012)0341)

Intervent

Alain Cadec (rapporteur).

11.6.   L-esklużjoni ta’ għadd ta’ pajjiżi mill-preferenzi kummerċjali ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda l-Anness I tar-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 1528/2007 fir-rigward tal-esklużjoni ta’ għadd ta’ pajjiżi mil-lista ta’ reġjuni jew stati li kkonkludew in-negozjati [COM(2011)0598 - C7-0305/2011- 2011/0260(COD)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: David Martin (A7-0207/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 6)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0342)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata (P7_TA(2012)0342)

11.7.   Ftehimiet intergovernattivi bejn l-Istati Membri u pajjiżi terzi fil-qasam tal-enerġija ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li tistabbilixxi mekkaniżmu ta’ skambju ta’ informazzjoni fir-rigward tal-ftehimiet intergovernattivi bejn l-Istati Membri u pajjiżi terzi fil-qasam tal-enerġija [COM(2011)0540 - C7-0235/2011- 2011/0238(COD)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Krišjānis Kariņš (A7-0264/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 7)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0343)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata (P7_TA(2012)0343)

11.8.   L-iskemi tal-kwalità tal-prodotti agrikoli ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-iskemi tal-kwalità tal-prodotti agrikoli [COM(2010)0733 - C7-0423/2010- 2010/0353(COD)] - Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali. Rapporteur: Iratxe García Pérez (A7-0266/2011)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 8)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0344)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata (P7_TA(2012)0344)

Intervent

Iratxe García Pérez (rapporteur) dwar l-emenda 103.

11.9.   Fondi ta’ Intraprenditorija Soċjali Ewropej ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fondi ta’ Intraprenditorija Soċjali Ewropej [COM(2011)0862 - C7-0489/2011- 2011/0418(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Sophie Auconie (A7-0194/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 9)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0345)

Sophie Auconie (rapporteur) ipproponiet li l-votazzjoni dwar l-abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva tiġi posposta bi qbil mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.

Il-Parlament wera l-qbil tiegħu ma’ din il-proposta. Il-kwistjoni għalhekk se terġa' tiġi riferuta lill-kumitat kompetenti biex terġa' tiġi eżaminata.

11.10.   Fondi Ewropej ta’ Kapital ta’ Riskju ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar Fondi Ewropej ta’ Kapital ta’ Riskju [COM(2011)0860 - C7-0490/2011- 2011/0417(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Philippe Lamberts (A7-0193/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 10)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0346)

Philippe Lamberts (rapporteur) ippropona li l-votazzjoni dwar l-abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva tiġi posposta bi qbil mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.

Tkellem Carl Schlyter, li saqsa dwar l-assenza tal-President fil-Kariga tal-Kunsill.

Il-Parlament wera l-qbil tiegħu mal-proposta. Il-kwistjoni għalhekk se terġa' tiġi riferuta lill-kumitat kompetenti biex terġa' tiġi eżaminata.

11.11.   L-implimentazzjoni tal-klawsola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-UE u l-Kolombja u l-Perù ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jimplimenta l-klawsola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-Unjoni Ewropea u l-Kolombja u l-Peru [COM(2011)0600 - C7-0307/2011- 2011/0262(COD)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Bernd Lange (A7-0249/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 11)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0347)

Bernd Lange (rapporteur) ippropona li l-votazzjoni dwar l-abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva tiġi posposta bi qbil mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.

Il-Parlament wera l-qbil tiegħu ma’ din il-proposta. Il-kwistjoni għalhekk se terġa' tiġi riferuta lill-kumitat kompetenti biex terġa' tiġi eżaminata.

11.12.   L-implimentazzjoni tal-klawżola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn l-UE u l-Amerika Ċentrali ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jimplimenta l-klawżola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim li jistabbilixxi Assoċjazzjoni bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, minn naħa, u l-Amerika Ċentrali min-naħa l-oħra [COM(2011)0599 - C7-0306/2011- 2011/0263(COD)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Jörg Leichtfried (A7-0237/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 12)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0347)

Jörg Leichtfried (rapporteur) ippropona li l-votazzjoni dwar l-abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva tiġi posposta bi qbil mal-Artikolu 57(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.

Il-Parlament wera l-qbil tiegħu ma’ din il-proposta. Il-kwistjoni għalhekk se terġa' tiġi riferuta lill-kumitat kompetenti biex terġa' tiġi eżaminata.

11.13.   L-użi permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ċerti użijiet permessi ta’ xogħlijiet orfni [COM(2011)0289 - C7-0138/2011- 2011/0136(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 13)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0349)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata (P7_TA(2012)0349)

11.14.   Preferenzi kummerċjali awtonomi ta’ emerġenza għall-Pakistan ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jintroduċi preferenzi kummerċjali awtonomi ta’ emerġenza għall-Pakistan [COM(2010)0552 - C7-0322/2010- 2010/0289(COD)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Vital Moreira (A7-0069/2011)

Id-dibattitu sar nhar id-9 ta’ Mejju 2011 (punt 19 tal-Minuti ta’ 9.5.2011).

Il-votazzjoni dwar l-abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva kienet ġiet posposta fl-10 ta’ Mejju 2011(punt 11.12 tal-Minuti ta’ 9.5.2011).

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 14)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI

Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2012)0350)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adottata (P7_TA(2012)0350)

11.15.   Is-sitwazzjoni fis-Sirja (votazzjoni)

Id-dibattitu sar fid-data 11 ta’ Settembru 2012 (punt 16 tal-Minuti ta’ 11.9.2012).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0425/2012, B7-0433/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012 u B7-0440/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 15)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0425/2012

(flok B7-0425/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012 u B7-0440/2012):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

 

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Mario Mauro, Mário David, Andrzej Grzyb, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Laima Liucija Andrikienė, Bernd Posselt, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Monica Luisa Macovei, Peter Šťastný, Roberta Angelilli, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle, Elena Băsescu f'isem il-Grupp PPE,

 

Véronique De Keyser, Ana Gomes, Saïd El Khadraoui, Pino Arlacchi, Richard Howitt, Emilio Menéndez del Valle, María Muñiz De Urquiza, Raimon Obiols, Pier Antonio Panzeri, Mitro Repo, Boris Zala f'isem il-Grupp S&D,

 

Guy Verhofstadt, Marietje Schaake, Edward McMillan-Scott, Robert Rochefort, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Louis Michel, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Antonyia Parvanova, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin, Alexandra Thein, Nathalie Griesbeck f'isem il-Grupp ALDE,

 

Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Franziska Katharina Brantner u Malika Benarab-Attou f'isem il-Grupp Verts/ALE,

 

Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR.

Adottata (P7_TA(2012)0351)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0433/2012 waqgħet.)

Interventi

Daniel Cohn-Bendit biex iressaq emenda orali għall-paragrafu 2, u José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra biex jopponiha.

Minħabba li aktar minn 40 Membru oġġezzjonaw għall-emenda orali, din ma ġietx inkorporata.

11.16.   L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja (votazzjoni)

Id-dibattitu sar fid-data 11 ta’ Settembru 2012 (punt 17 tal-Minuti ta’ 11.9.2012).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0434/2012, B7-0436/2012 u B7-0437/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 16)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0427/2012

(flok B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0436/2012 u B7-0437/2012):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

 

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Michael Gahler, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz, Bernd Posselt, Vytautas Landsbergis, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Alojz Peterle, Roberta Angelilli u Nadezhda Neynsky f'isem il-Grupp PPE,

 

Hannes Swoboda, Libor Rouček, Véronique De Keyser, Ana Gomes, Knut Fleckenstein, Justas Vincas Paleckis u Mitro Repo f'isem il-Grupp S&D,

 

Guy Verhofstadt, Kristiina Ojuland, Leonidas Donskis, Marielle de Sarnez, Robert Rochefort, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Edward McMillan-Scott, Marietje Schaake, Graham Watson u Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE,

 

Werner Schulz u Tarja Cronberg f'isem il-Grupp Verts/ALE,

 

Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki u Roberts Zīle f'isem il-Grupp ECR.

Adottata (P7_TA(2012)0352)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0434/2012 waqgħet.)

11.17.   Proposti għal Unjoni Bankarja Ewropea (UBE) (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0457/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 17)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adottata (P7_TA(2012)0353)

12.   Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta’ Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta’ din is-seduta.

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

 

Rapport Gerald Häfner - A7-0245/2012

Iva Zanicchi u Carl Schlyter

 

Rapport Sajjad Karim - A7-0251/2012

Peter Jahr, Norica Nicolai u Emma McClarkin

 

Rapport David Martin - A7-0207/2012

Seán Kelly

 

Rapport Krišjānis Kariņš - A7-0264/2012

Adam Bielan u Peter Jahr

 

Rapport Iratxe García Pérez - A7-0266/2011

Adam Bielan, Peter Jahr u Seán Kelly

 

Rapport Sophie Auconie - A7-0194/2012

Norica Nicolai u Constance Le Grip

 

Rapport Philippe Lamberts - A7-0193/2012

Norica Nicolai, Peter Jahr u Monica Luisa Macovei

 

Rapport Bernd Lange - A7-0249/2012

Emma McClarkin

 

Rapport Jörg Leichtfried - A7-0237/2012

Emma McClarkin

 

Rapport Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - A7-0055/2012

Peter Jahr

 

Mozzjoni għal riżoluzzjoni - RC-B7-0425/2012 - Is-sitwazzjoni fis-Sirja

Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Mitro Repo, Norica Nicolai, Ewald Stadler, Paul Murphy, Andrzej Grzyb u Bernd Posselt

 

Mozzjoni għal riżoluzzjoni - RC-B7-0427/2012 - L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja

Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Mitro Repo, Adam Bielan, Ewald Stadler, Andrzej Grzyb u Kristiina Ojuland

 

Mozzjoni għal riżoluzzjoni - B7-0457/2012 - Proposti għal Unjoni Bankarja Ewropea (UBE)

Ewald Stadler, Andrzej Grzyb u Seán Kelly

13.   Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit "Séance en direct", "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)" u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta’ mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.

*

* *

Othmar Karas, li ppresjeda l-ħin tal-votazzjonijiet minn nofsinhar, informa li ma ħariġx voti permezz ta’ sejħa tal-ismijiet.

Andreas Schwab informa li l-post tal-votazzjoni tiegħu ma ħadimx waqt l-ewwel 6 voti (A7-0268/2012, A7-0267/2012, A7-0245/2012, A7-0251/2012, A7-0222/2012, A7-0207/2012).

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.20 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)

PRESIDENZA: László SURJÁN

Viċi President

14.   Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel

Il-Minuti tas-seduta ta’ qabel ġew approvati.

15.   Pożizzjoni tal-Kunsill fl-1 qari

Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 61(1) tar-Regoli ta’ Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:

Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta’ deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li tiġi provduta assistenza makrofinanzjarja ulterjuri lill-Ġeorġja (05682/1/2012 - C7-0221/2012 - 2010/0390(COD))

irreferut

responsabbli: INTA

Il-perjodu ta’ tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu kellu jibda għalhekk mill-għada, 14 ta’ Settembru 2012.

16.   Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

Tibdil tat-titolu

Rapport ta’ inizjattiva INI 2011/2274: "Finanzi pubbliċi fl-UEM - 2011 u 2012"

Kumitat: ECON

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 42 tar-Regoli ta’ Proċedura)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tal-5 ta’ Lulju 2012:

Kumitat ECON

Lejn Unjoni Ekonomika u Monetarja ġenwina (2012/2151(INI))

(opinjoni: EMPL, BUDG, AFCO)

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 48 tar-Regoli ta’ Proċedura)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tal-5 ta’ Lulju 2012:

Kumitat ECON

Is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Implimentazzjoni tal-prijoritajiet 2012 (2012/2150(INI))

(opinjoni: FEMM, AFCO, ENVI, BUDG, IMCO, REGI, EMPL)

Kumitat INTA

Relazzjonijiet Ekonomiċi u Kummerċjali mal-Istati Uniti (2012/2149(INI))

(opinjoni: IMCO)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tal-5 ta’ Settembru 2012:

Kumitat AFET

Il-klawżoli ta’ difiża reċiproka u ta’ solidarjetà tal-UE: dimensjonijiet politiċi u operattivi (2012/2223(INI))

(opinjoni: LIBE, AFCO)

Kumitat DEVE

Preparazzjoni tal-qafas finanzjarju multiannwali dwar il-finanzjament tal-kooperazzjoni tal-UE mal-Istati Afrikani, tal-Karibew u tal-Paċifiku u l-Pajjiżi u t-Territorji extra-Ewropej għall-perjodu mill-2014 sal-2020 (il-11-il Fond Ewropew għall-Iżvilupp) (2012/2222(INI))

(opinjoni: FEMM, AFET, BUDG)

It-titjib tal-iżvilupp permezz tal-kummerċ (2012/2224(INI))

(opinjoni: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, INTA)

Kumitat INTA

Kummerċ u tkabbir ibbażat fuq l-investiment għall-pajjiżi li qed jiżviluppaw (2012/2225(INI))

(opinjoni: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, DEVE)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tas-6 ta’ Settembru 2012

Kumitat AFET

Rapport annwali dwar id-Drittijiet tal-Bniedem u d-Demokrazija fid-Dinja 2011 u l-politika tal-Unjoni Ewropea dwar il-kwistjoni (2012/2145(INI))

(opinjoni: FEMM)

Kumitat IMCO

Is-Suq Intern għas-Servizzi: Is-sitwazzjoni attwali u l-passi li jmiss (2012/2144(INI))

(opinjoni: ENVI, EMPL, ITRE, ECON, TRAN, REGI)

Kumitati assoċjati

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tal-5 ta’ Lulju 2012:

Kumitat ECON

Lejn Unjoni Ekonomika u Monetarja ġenwina (2012/2151(INI))

Kumitati assoċjati ECON, AFCO

(opinjoni: EMPL, BUDG, AFCO)

Kumitat EMPL

Il-Fond Ewropew ta’ Aġġustament għall-Globalizzazzjoni (2014 - 2020) (COM(2011)0608 - C7-0319/2011 - 2011/0269(COD))

Kumitati assoċjati EMPL, AGRI

(opinjoni: FEMM, BUDG, ITRE, CONT, INTA, REGI, AGRI)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tal-5 ta’ Lulju u s-6 ta’ Settembru 2012:

Kumitat ECON

Is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Implimentazzjoni tal-prijoritajiet 2012 (2012/2150(INI))

Kumitati assoċjati ECON, EMPL

(opinjoni: FEMM, AFCO, ENVI, BUDG, IMCO, REGI, EMPL, BUDG)

B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tas-6 ta’ Settembru 2012:

Kumitat AFET

Il-klawżoli ta’ difiża reċiproka u ta’ solidarjetà tal-UE: dimensjonijiet politiċi u operattivi (2012/2223(INI))

Kumitati assoċjati AFET, AFCO

(opinjoni: LIBE, AFCO)

Kumitat DEVE

It-titjib tal-iżvilupp permezz tal-kummerċ (2012/2224(INI))

Kumitati assoċjati DEVE, INTA

(opinjoni: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, INTA)

Kumitat INTA

Kummerċ u tkabbir ibbażat fuq l-investiment għall-pajjiżi li qed jiżviluppaw (2012/2225(INI))

Kumitati assoċjati INTA, DEVE

(opinjoni: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, DEVE)

Modifiki tar-riferimenti lill-Kumitati

Kumitat AFET

Il-Pjan Direzzjonali għall-Enerġija 2050, futur b'enerġija (2012/2103(INI))

irreferut

responsabbli: ITRE

opinjoni: AFET, ENVI, IMCO, REGI

Modifiki tar-riferimenti lill-Kumitati (Artikolu 37 tar-Regoli ta’ Proċedura)

Kumitat JURI

Proposta għal Direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar is-soluzzjoni alternattiva għat-tilwim, għat-tilwim tal-konsumaturi u li temenda r-Regolament (KE) Nru 2006/2004 u d-Direttiva 2009/22/KE (id-Direttiva dwar l-ADR tal-konsumaturi) - COM(2011)0793 - 2011/0373 (COD)

irriferuti

responsabbli: IMCO, JURI

opinjoni: JURI

Proposta għal Direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fond Ewropew ta’ Aġġustament għall-Globalizzazzjoni (2014 - 2020) - COM(2011)0608 - 2011/0269 (COD)

irriferut

responsabbli: EMPL

opinjoni: INTA, BUDG, CONT, ITRE, REGI, AGRI, JURI, FEMM

17.   Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu)

(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 3 tal-Minuti ta’ 11.9.2012)

17.1.   L-Afrika t'Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 u B7-0450/2012

Véronique De Keyser, Nicole Kiil-Nielsen, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat, Bernd Posselt u Kristiina Ojuland ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Tkellmu Filip Kaczmarek f'isem il-Grupp PPE, Michael Cashman f'isem il-Grupp S&D, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Paul Murphy f'isem il-Grupp GUE/NGL, Sabine Verheyen, Liisa Jaakonsaari u Cristian Dan Preda.

Tkellmu skont il-proċedura "catch the eye" Seán Kelly, Corina Crețu u Anneli Jäätteenmäki.

Tkellmet Androulla Vassiliou (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.1 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

17.2.   Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 u B7-0455/2012

Charles Tannock, Mitro Repo, Marie-Christine Vergiat, Sari Essayah, Barbara Lochbihler u Fiona Hall ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Tkellmu Csaba Sógor f'isem il-Grupp PPE, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, Anneli Jäätteenmäki f'isem il-Grupp ALDE, Adam Bielan f'isem il-Grupp ECR, Bogusław Sonik, Corina Crețu u Sajjad Karim.

Tkellmu skont il-proċedura "catch the eye" Kristiina Ojuland u Raül Romeva i Rueda.

Tkellmet Androulla Vassiliou (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.2 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

17.3.   Azerbajġan: il-każ ta’ Ramil Safarov

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012, B7-0442/2012 u B7-0444/2012

Charles Tannock, Véronique De Keyser, Marie-Christine Vergiat, György Schöpflin, li wieġeb ukoll għal żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta’ Véronique De Keyser u Kinga Göncz, Ulrike Lunacek, li wieġbet ukoll għal mistoqsija "karta blu" ta’ Kinga Gál, u Norica Nicolai ppreżentaw il- Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Tkellmu Laima Liucija Andrikienė f'isem il-Grupp PPE, Edit Herczog f'isem il-Grupp S&D, Kristiina Ojuland f'isem il-Grupp ALDE, Carl Schlyter f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Jiří Maštálka f'isem il-Grupp GUE/NGL, Krisztina Morvai Membru mhux affiljata, u Elisabeth Jeggle.

Tkellmu skont il-proċedura "catch the eye" Sari Essayah u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.

Tkellmet Androulla Vassiliou (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.3 tal-Minuti ta’ 13.9.2012.

18.   Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness ‧Riżultati tal-Votazzjonijiet‧, mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.

*

* *

Tkellem Jacek Olgierd Kurski dwar l-iżvolġiment tad-dibattitu preċedenti.

18.1.   L-Afrika t'Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 u B7-0450/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 18)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0443/2012

(flok B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 u B7-0450/2012):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

 

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Bernd Posselt, Sabine Verheyen, Elmar Brok, Michael Gahler, Filip Kaczmarek, Jarosław Leszek Wałęsa, Roberta Angelilli, Philippe Boulland, Giovanni La Via, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Laima Liucija Andrikienė, Zuzana Roithová, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Elena Băsescu u Alf Svensson f'isem il-Grupp PPE;

 

Véronique De Keyser, Ana Gomes, María Muñiz De Urquiza, Liisa Jaakonsaari, Mitro Repo u Raimon Obiols f'isem il-Grupp S&D;

 

Charles Goerens, Morten Løkkegaard, Marietje Schaake, Louis Michel, Robert Rochefort, Graham Watson, Sonia Alfano, Marielle de Sarnez, Sarah Ludford, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin u Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE;

 

Judith Sargentini, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert, Nicole Kiil-Nielsen u Catherine Grèze f'isem il-Grupp Verts/ALE;

 

Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR;

 

Marie-Christine Vergiat, Jean-Luc Mélenchon, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Marisa Matias u Alda Sousa f'isem il-Grupp GUE/NGL.

Adottata (P7_TA(2012)0354)

18.2.   Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 u B7-0455/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 19)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0426/2012

(flok B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 u B7-0455/2012):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

 

José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ivo Belet, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Roberta Angelilli, Filip Kaczmarek, Mario Mauro, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Zuzana Roithová, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Giovanni La Via, Csaba Sógor, Elena Băsescu, László Tőkés u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE;

 

Véronique De Keyser, Ana Gomes, Marc Tarabella, Liisa Jaakonsaari u Mitro Repo f'isem il-Grupp S&D;

 

Marietje Schaake, Graham Watson, Louis Michel, Edward McMillan-Scott, Leonidas Donskis, Robert Rochefort, Fiona Hall, Sonia Alfano, Marielle de Sarnez, Sarah Ludford, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin, Anneli Jäätteenmäki u Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE;

 

Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Nicole Kiil-Nielsen u Raül Romeva i Rueda f'isem il-Grupp Verts/ALE;

 

Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Adam Bielan, Sajjad Karim, Tomasz Piotr Poręba u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR;

 

Helmut Scholz u Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL.

Adottata (P7_TA(2012)0355)

18.3.   Azerbajġan: il-każ ta’ Ramil Safarov (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 u B7-0442/2012

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", Punt 20)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0428/2012

(flok B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 u B7-0442/2012):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

 

György Schöpflin, Cristian Dan Preda, Zuzana Roithová, Mario Mauro, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Laima Liucija Andrikienė, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Giovanni La Via, Csaba Sógor, László Tőkés u Tadeusz Zwiefka f'isem il-Grupp PPE;

 

Véronique De Keyser, Liisa Jaakonsaari u Mitro Repo f'isem il-Grupp S&D;

 

Ulrike Lunacek, Nicole Kiil-Nielsen u Raül Romeva i Rueda f'isem il-Grupp Verts/ALE;

 

Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR;

 

Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL.

Adottata (P7_TA(2012)0356)

19.   Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit "Séance en direct", "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)" u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta’ mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.

20.   Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura)

Numru ta’ firem miksuba mid-dikjarazzjonijiet bil-miktub fir-reġistru (Artikolu 123(3) tar-Regoli ta’ Proċedura):

Numru tad-dokument

Awtur

Firem

0016/2012

Joseph Daul, Enrique Guerrero Salom, Cristiana Muscardini, Niccolò Rinaldi, Gianluca Susta

287

0019/2012

Gianni Pittella, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Marisa Matias, Katarína Neveďalová, Marietje Schaake

179

0021/2012

Philippe Boulland, Ádám Kósa

168

0022/2012

Franz Obermayr

32

0023/2012

Elena Băsescu, Chris Davies, Andrey Kovatchev, Isabella Lövin, Kristian Vigenin

93

0024/2012

Sergio Paolo Francesco Silvestris

30

0025/2012

Dieter-Lebrecht Koch, Seán Kelly, Brian Simpson

31

0026/2012

Jarosław Leszek Wałęsa, Reinhard Bütikofer, Tarja Cronberg, Edvard Kožušník

35

0027/2012

Heinz K. Becker, Jan Philipp Albrecht, Karima Delli, Andrew Duff, Eider Gardiazábal Rubial

52

0028/2012

Georgios Koumoutsakos, Alexander Alvaro, Roberta Angelilli, Maria Badia i Cutchet, Keith Taylor

99

0029/2012

Lívia Járóka, Mikael Gustafsson, Juan Fernando López Aguilar, Cecilia Wikström

24

0030/2012

Erminia Mazzoni, Carlo Casini, Jarosław Leszek Wałęsa

36

21.   Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

Il-Minuti ta’ din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 179(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.

Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lill-entitajiet imsemmija fihom.

22.   Kalendarju tas-seduti li jmiss

Is-seduti li jmiss se jsiru fid-dati 22 u 23 ta’ Ottubru 2012.

23.   Interruzzjoni tas-sessjoni

Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.35.

Klaus Welle

Segretarju Ġenerali

Martin Schulz

President


Il-Ħamis 13 ta’ Settembru 2012
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Iffirmaw:

Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Allam, Alvaro, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Margrete Auken, Ayala Sender, Aylward, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Baldassarre, Balz, Bánki, Băsescu, Bastos, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Berra, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Brantner, Bratkowski, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Cochet, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, António Fernando Correia de Campos, Silvia Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Dušek, Ehrenhauser, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estrela, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Mariya Gabriel, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gauzès, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Gräßle, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Fiona Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, Iotova, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, Jordan, Jørgensen, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Kohlíček, Koppa, Korhola, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Le Grip, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Marine Le Pen, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Malinov, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Meissner, Mélenchon, Menéndez del Valle, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Milana, Millán Mon, Miranda, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Muscardini, Mynář, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Nilsson, Nitras, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pittella, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Keith Taylor, Rebecca Taylor, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Tőkés, Tomaševski, Torvalds, Tošenovský, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vaughan, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Voss, Wałęsa, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weidenholzer, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka

Osservaturi

Antičević Marinović, Borzan, Božinović, Grubišić, Jerković, Matušić, Plenković, Vrbat, Vuljanić

Il-Ħamis 13 ta’ Settembru 2012
Anness 1 —   

L-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa (dikjarazzjoni bil-miktub)

Dikjarazzjoni bil-miktub Nru 0020/2012 li tressqet mill-Membri Petru Constantin Luhan, Vilija Blinkevičiūtė, Ádám Kósa, Riikka Manner u Marisa Matias dwar l-indirizzar tal-marda tal-isklerożi multipla fl-Ewropa (punt 10 tal-Minuti ta’ 13.9.2012 u P7_TA(2012)0357) iffirmata minn 408 Membru.

Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, Magdi Cristiano Allam, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Martina Anderson, Marta Andreasen, Josefa Andrés Barea, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Elena Oana Antonescu, Kriton Arsenis, Richard Ashworth, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Francesca Balzani, Erik Bánki, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Edit Bauer, Catherine Bearder, Heinz K. Becker, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Bendt Bendtsen, Jean-Luc Bennahmias, Sergio Berlato, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Rita Borsellino, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, Frieda Brepoels, Jan Březina, Andrew Henry William Brons, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Jerzy Buzek, Milan Cabrnoch, Alain Cadec, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Luis Manuel Capoulas Santos, Maria Da Graça Carvalho, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Nikos Chrysogelos, Minodora Cliveti, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Birgit Collin-Langen, Trevor Colman, Lara Comi, Anna Maria Corazza Bildt, Silvia Costa, Emer Costello, Jean Louis Cottigny, Andrea Cozzolino, Corina Crețu, Rosario Crocetta, Brian Crowley, George Sabin Cutaș, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Joseph Daul, Mário David, Anne Delvaux, Marielle de Sarnez, Albert Deß, Tamás Deutsch, Nirj Deva, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Diane Dodds, Leonidas Donskis, Dimitrios Droutsas, Ioan Enciu, Frank Engel, Ismail Ertug, Sari Essayah, Rosa Estaràs Ferragut, Edite Estrela, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, Carlo Fidanza, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Knut Fleckenstein, Michael Gahler, Kinga Gál, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Elisabetta Gardini, Salvador Garriga Polledo, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Adam Gierek, Charles Goerens, Kinga Göncz, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Mathieu Grosch, Françoise Grossetête, Andrzej Grzyb, Zita Gurmai, Mikael Gustafsson, Cristina Gutiérrez-Cortines, András Gyürk, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Ágnes Hankiss, Marian Harkin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Jolanta Emilia Hibner, Nadja Hirsch, Monika Hohlmeier, Mary Honeyball, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Vincenzo Iovine, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Iliana Ivanova, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Anne E. Jensen, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Dan Jørgensen, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Ivailo Kalfin, Michał Tomasz Kamiński, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Seán Kelly, Evgeni Kirilov, Mojca Kleva, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Eija-Riitta Korhola, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Paweł Robert Kowal, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Werner Kuhn, Eduard Kukan, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Jörg Leichtfried, Krzysztof Lisek, Veronica Lope Fontagné, Juan Fernando López Aguilar, Antonio López-Istúriz White, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, George Lyon, Linda McAvan, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Monica Luisa Macovei, Svetoslav Hristov Malinov, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Thomas Mann, Riikka Manner, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Hans-Peter Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Barbara Matera, Véronique Mathieu, Marisa Matias, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Zofija Mazej Kukovič, Erminia Mazzoni, Nuno Melo, Emilio Menéndez del Valle, Morten Messerschmidt, Alajos Mészáros, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Ana Miranda, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Andreas Mölzer, Claude Moraes, Claudio Morganti, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Tiziano Motti, Jan Mulder, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Juan Andrés Naranjo Escobar, Mike Nattrass, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, Norica Nicolai, Rareș-Lucian Niculescu, Angelika Niebler, Lambert van Nistelrooij, Sławomir Witold Nitras, Franz Obermayr, Raimon Obiols, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Ria Oomen-Ruijten, Eva Ortiz Vilella, Csaba Őry, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Jaroslav Paška, Aldo Patriciello, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Markus Pieper, Sirpa Pietikäinen, Hubert Pirker, Gianni Pittella, Maurice Ponga, Bernd Posselt, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Mitro Repo, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Robert Rochefort, Jens Rohde, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Anna Rosbach, Oreste Rossi, Dagmar Roth-Behrendt, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Kārlis Šadurskis, Tokia Saïfi, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Amalia Sartori, Petri Sarvamaa, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Salvador Sedó i Alabart, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Nicole Sinclaire, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Theodoros Skylakakis, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Alda Sousa, Ewald Stadler, Bart Staes, Peter Šťastný, Jutta Steinruck, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Emil Stoyanov, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, József Szájer, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Rebecca Taylor, Nuno Teixeira, Sampo Terho, Eleni Theocharous, Michael Theurer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Marianne Thyssen, Silvia-Adriana Țicău, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Nils Torvalds, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Geoffrey Van Orden, Derek Vaughan, Sabine Verheyen, Oldřich Vlasák, Dominique Vlasto, Axel Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Graham Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Josef Weidenholzer, Anja Weisgerber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Corien Wortmann-Kool, Luis Yáñez-Barnuevo García, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Paweł Zalewski, Andrea Zanoni, Artur Zasada, Joachim Zeller, Janusz Władysław Zemke, Karim Zéribi, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.


Il-Ħamis 13 ta’ Settembru 2012
ANNESS I

RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET

Abbrevjazzjonijiet u simboli

+

adottat(a)

-

irrifjutat(a)

skadut(a)

Ir

irtirat(a)

VSI (…, …, …)

votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet (voti favur, voti kontra, astensjonijiet)

VE (…,…,…)

votazzjoni elettronika (voti favur, voti kontra, astensjonijiet)

Vmaq

votazzjoni maqsuma

Vsep

votazzjoni separata

em

emenda

EmK

emenda ta’ kompromess

PK

parti korrispondenti

EmT

emenda li tħassar

=

emendi identiċi

§

paragrafu

Art

artikolu

Pre

premessa

MOZ

mozzjoni għal riżoluzzjoni

MOZK

mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta

SIG

votazzjoni sigrieta

1.   It-tiġdid tal-Ftehim dwar il-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika bejn il-Komunità Ewropea u r-Repubblika Federattiva tal-Brażil ***

Rakkomandazzjoni: Amalia Sartori (A7-0268/2012)

Suġġett

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

votazzjoni unika

 

+

 

2.   Ftehim UE-Alġerija dwar kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika ***

Rakkomandazzjoni: Amalia Sartori (A7-0267/2012)

Suġġett

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

votazzjoni unika

 

+

 

3.   It-trażmissjoni lill-Parlament Ewropew u l-ġestjoni min-naħa tiegħu ta’ informazzjoni klassifikata fil-pussess tal-Kunsill dwar kwistjonijiet li ma jinkludux dawk fil-qasam tal-Politika Estera u ta’ Sigurtà Komuni

Rapport: Gerald Häfner (A7-0245/2012)

Suġġett

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

votazzjoni unika

VSI

+

587, 7, 6

4.   It-18-il rapport dwar it-Tfassil Aħjar tal-Liġijiet - Applikazzjoni tal-prinċipji tas-sussidjarjetà u tal-proporzjonalità (2010)

Rapport: Sajjad Karim (A7-0251/2012)

Suġġett

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

votazzjoni unika

 

+

 

5.   Strateġija għar-Reġjun tal-Atlantiku fil-qafas tal-Politika ta’ Koeżjoni tal-UE

Rapport: Alain Cadec (A7-0222/2012)

Suġġett

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

votazzjoni unika

 

+

 

6.   L-esklużjoni ta’ għadd ta’ pajjiżi mill-preferenzi kummerċjali ***I

Rapport: David Martin (A7-0207/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Proposta ta’ rifjut tal-proposta tal-Kummissjoni

5

GUE/NGL

VSI

-

98, 510, 9

Emendi mill-kumitat responsabbli – votazzjoni blokk

1-3

kumitat

 

+

 

Artikolu 2

6

GUE/NGL

VSI

-

96, 516, 5

4

kumitat

VSI

+

316, 287, 12

Votazzjoni: proposta emendata

VE

+

322, 270, 25

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

+

322, 78, 218

Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet

ECR, PPE, GUE/NGL: emenda 4

GUE/NGL: emendi 5, 6

7.   Ftehimiet intergovernattivi bejn l-Istati Membri u pajjiżi terzi fil-qasam tal-enerġija ***I

Rapport: Krišjānis Kariņš (A7-0264/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Emendi mill-kumitat responsabbli – votazzjoni blokk

1

kumitat

 

+

 

Artikolu 3, § 2

4

S&D

 

-

 

1 PC

kumitat

VE

+

373, 232, 8

Artikolu 4

1 PC

kumitat

 

+

 

5

S&D

 

 

Premessa 9

1 PC

kumitat

 

+

 

2

S&D

 

 

Premessa 10

3

S&D

 

-

 

1 PC

kumitat

 

+

 

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

+

369, 240, 14

8.   L-iskemi tal-kwalità tal-prodotti agrikoli ***I

Rapport: Iratxe García Pérez (A7-0266/2011)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

It-test kollu - blokk Nru 1 - kompromess

104

S&D, PPE, ALDE, ECR, EFD

 

+

 

Blokk nru 2 emendi tal-kumitat responsabbli

1-102

kumitat

 

 

Artikolu 42, wara l-punt d)

103

Verts/ALE

VSI

-

87, 517, 10

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

+

528, 57, 33

Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet

Verts/ALE: emenda 103

9.   Fondi ta’ Intraprenditorija Soċjali Ewropej ***I

Rapport: Sophie Auconie (A7-0194/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

It-test kollu - blokk Nru 1 - kompromess

2

PPE, ALDE, S&D

 

+

 

Blokk nru 2 emendi tal-kumitat responsabbli

1

kumitat

 

 

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

votazzjoni posposta

 

10.   Fondi Ewropej ta’ Kapital ta’ Riskju ***I

Rapport: Philippe Lamberts (A7-0193/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

It-test kollu - blokk Nru 1 - kompromess

2

Verts/ALE, PPE, S&D, ALDE

 

+

 

Blokk nru 2 emendi tal-kumitat responsabbli

1

kumitat

 

 

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

votazzjoni posposta

 

11.   L-implimentazzjoni tal-klawsola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim Kummerċjali bejn l-UE u l-Kolombja u l-Perù ***I

Rapport: Bernd Lange (A7-0249/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Emendi mill-kumitat responsabbli – votazzjoni blokk

1-27

29-31

kumitat

 

+

 

Emendi mill-kumitat responsabbli – votazzjoni separata

28

kumitat

VSI

+

497, 109, 11

Artikolu 10

32

GUE/NGL

VSI

-

66, 530, 18

Artikolu 13, § 3

33

GUE/NGL

VSI

-

64, 537, 14

Artikolu 13, § 5

34EmT

GUE/NGL

VSI

-

55, 543, 12

Anness, titolu u parti introduttorja

35

GUE/NGL

VSI

-

61, 539, 16

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

votazzjoni posposta

 

Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet

GUE/NGL: emendi 28, 32, 33, 34, 35

Talbiet għal votazzjoni separata

ALDE: emenda 28

12.   L-implimentazzjoni tal-klawżola ta’ salvagwardja bilaterali u l-mekkaniżmu ta’ stabbilizzazzjoni għall-banana tal-Ftehim li jistabbilixxi assoċjazzjoni bejn l-UE u l-Amerika Ċentrali ***I

Rapport: Jörg Leichtfried (A7-0237/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Emendi mill-kumitat responsabbli – votazzjoni blokk

1-30

33-36

kumitat

 

+

 

Artikolu 10, § 1

37

GUE/NGL

VSI

-

64, 544, 9

Artikolu 13, § 2

31

kumitat

VSI

+

494, 94, 17

32

kumitat

 

+

 

38

GUE/NGL

VSI

-

74, 546, 3

Artikolu 13, § 3

39

GUE/NGL

VSI

-

60, 547, 9

Artikolu 13, § 5

40S

GUE/NGL

VSI

-

46, 562, 5

Anness, titolu u parti introduttorja

41

GUE/NGL

VSI

-

60, 539, 10

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

votazzjoni posposta

 

Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet

GUE/NGL: emendi 31, 37, 38, 39, 40, 41

13.   L-użu permessi ta’ xogħlijiet orfni ***I

Rapport: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

It-test kollu - blokk Nru 1 - kompromess

62

kumitat

 

+

 

Blokk nru 2 emendi tal-kumitat responsabbli

1-61

kumitat

 

 

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

+

531, 11, 65

14.   Preferenzi kummerċjali awtonomi ta’ emerġenza għall-Pakistan ***I

Rapport: Vital Moreira (A7-0069/2011)

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

It-test kollu

47

kumitat

 

+

 

Votazzjoni: proposta emendata

 

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva

VSI

+

342, 97, 165

Varji:

Ir-rapport ġie differit f'kumitat waqt is-sessjoni tal-10 ta’ Mejju 2011 (Artikolu 57(2) tar-Regoli ta’ Proċedura).

L-emenda 47 tissostitwixxi l-emendi adottati fis-sessjoni tal-10 ta’ Mejju 2011.

15.   Is-Sitwazzjoni fis-Sirja

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0425/2012, B7-0433/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012, B7-0440/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0425/2012

(PPE, S&D, ALDE, verts/ALE, ECR)

Wara § 4

1

GUE/NGL

 

-

 

Wara § 7

2

GUE/NGL

 

-

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

 

+

 

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi

B7-0425/2012

 

S&D

 

 

B7-0433/2012

 

GUE/NGL

 

 

B7-0435/2012

 

PPE

 

 

B7-0438/2012

 

ECR

 

 

B7-0439/2012

 

ALDE

 

 

B7-0440/2012

 

Verts/ALE

 

 

Varji:

Alexander Graf Lambsdorff (Grupp ALDE) huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għar-riżoluzzjoni B7-0439/2012.

16.   L-użu politiku tal-ġustizzja fir-Russja

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0434/2012, B7-0436/2012, B7-0437/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0427/2012

(PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR)

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

 

+

 

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi

B7-0427/2012

 

S&D

 

 

B7-0430/2012

 

Verts/ALE

 

 

B7-0431/2012

 

PPE

 

 

B7-0434/2012

 

GUE/NGL

 

 

B7-0436/2012

 

ECR

 

 

B7-0437/2012

 

ALDE

 

 

Varji:

Alexander Graf Lambsdorff (Grupp ALDE) huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għar-riżoluzzjoni RC-B7-0437/2012.

Justas Vincas Paleckis (Grupp S&D) huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għar-riżoluzzjoni B7-0427/2012.

17.   Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni - Proposti għal Unjoni Bankarja Ewropea (UBE)

Mozzoni għal riżoluzzjoni: B7-0457/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzoni għal riżoluzzjoni B7-0457/2012 (Kumitat ECON)

Premessa C

§

test oriġinali

Vmaq

 

 

1

+

 

2/VE

+

391, 135, 8

Premessa E

§

test oriġinali

Vmaq

 

 

1

+

 

2

+

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

 

+

 

Talbiet għal votazzjoni maqsuma

PPE:

Premessa C

l-1 parti

“billi, diġa f'Lulju 2010 … mekkaniżmu superviżorju integrat,”

it-2 parti

“ir-riforma … Fond Ewropew ta’ Stabilitá;”

Premessa E

l-1 parti

It-test sħiħ ħlief il-kliem “Unjoni Bankarja permezz tat-twaqqif” u “f'assoċjazzjoni mal-iskemi għall-garanzija tad-depożiti u skema ta’ riżoluzzjoni;”

it-2 parti

dan il-kliem

18.   L-Afrika t'Isfel: massakru tal-minaturi fuq strajk

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012, B7-0450/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0443/2012

(PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL)

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

 

+

 

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi

B7-0443/2012

 

S&D

 

 

B7-0445/2012

 

Verts/ALE

 

 

B7-0446/2012

 

GUE/NGL

 

 

B7-0447/2012

 

ECR

 

 

B7-0448/2012

 

PPE

 

 

B7-0450/2012

 

ALDE

 

 

19.   Il-persekuzzjoni tal-Musulmani Rohingya f'Burma

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012, B7-0455/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0426/2012

(PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL)

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

 

+

 

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi

B7-0426/2012

 

ECR

 

 

B7-0449/2012

 

S&D

 

 

B7-0452/2012

 

GUE/NGL

 

 

B7-0453/2012

 

PPE

 

 

B7-0454/2012

 

Verts/ALE

 

 

B7-0455/2012

 

ALDE

 

 

Varji

Mitro Repo (Grupp S&D) huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0449/2012.

20.   Azerbajġan: il-każ ta’ Ramil Safarov

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 u B7-0442/2012

Suġġett

Em nru

Awtur

VSI, eċċ.

Votazzjoni

VSI /VE - rimarki

Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0428/2012

(PPE, S&D, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL)

Wara § 4

1

EFD

VSI

-

19, 50, 2

2

Verts/ALE

VSI

-

22, 48, 2

3

Verts/ALE

VSI

-

23, 48, 3

4

Verts/ALE

VSI

-

23, 48, 3

§ 6

7

ECR

VSI

+

55, 15, 4

8

PPE

VSI

+

47, 20, 5

§

test oriġinali

VSI

 

Wara § 8

6=

12rev=

S&D

PPE

VSI

+

62, 8, 4

Wara § 9

11rev

PPE

VSI

+

60, 10, 4

Wara l-kunsiderazzjoni 6

13

PPE

VSI

+

61, 10, 3

Premessa C

10

PPE

VSI

+

43, 29, 3

Wara Premessa E

5

S&D

VSI

-

22, 50, 3

Wara l-premessa H

9

PPE

 

Ir

 

Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu)

VSI

+

58, 13, 5

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi

B7-0428/2012

 

ECR

 

 

B7-0429/2012

 

S&D

 

 

B7-0432/2012

 

GUE/NGL

 

 

B7-0441/2012

 

PPE

 

 

B7-0442/2012

 

Verts/ALE

 

 

Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet

PPE: emendi 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13 u votazzjoni finali

S&D: emendi 5, 6, § 6 u votazzjoni finali

Talbiet għal votazzjoni separata

S&D: § 6

Varji

Il-Grupp ALDE rtira l-mozzjoni għal riżoluzzjoni tiegħu, B7-0444/2012.

Roberta Angelilli rtirat il-firma tagħha għall-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0441/2012.

Sergio Paolo Francesco Silvestris u Tadeusz Zwiefka rtiraw il-firem tagħhom mill-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0428/2012.


Il-Ħamis 13 ta’ Settembru 2012
ANNESS II

RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET

1.   A7-0245/2012 - Gerald Häfner - Votazzjoni unika

Favur: 587

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 7

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bizzotto, Bufton, Clark, Helmer

Astensjonijiet: 6

ECR: Van Orden

GUE/NGL: Angourakis

NI: Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Karin Kadenbach, Britta Thomsen

2.   A7-0207/2012 - David Martin - Em 5

Favur: 98

ALDE: Bennahmias

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Vadim Tudor

PPE: Brok, Florenz, Handzlik, Vlasto

S&D: Attard-Montalto, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Olejniczak, Ulvskog, Westlund

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 510

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz

NI: Claeys, Griffin, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Astensjonijiet: 9

ALDE: Lepage

GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek

NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : John Attard-Montalto, Mário David

3.   A7-0207/2012 - David Martin - Em 6

Favur: 96

ALDE: Bennahmias

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Vadim Tudor

PPE: Bonsignore, Stolojan

S&D: Färm, Haug, Hedh, Ludvigsson, Mynář, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 516

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Astensjonijiet: 5

ALDE: Lepage

EFD: Allam

GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka

NI: Morvai

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Mário David

4.   A7-0207/2012 - David Martin - Em 4

Favur: 316

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Engel, Kelly, McGuinness, Mitchell, Zver

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 287

ALDE: Johansson, Neyts-Uyttebroeck, Schmidt

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Angourakis

NI: Brons, Claeys, Griffin, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: De Angelis, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Astensjonijiet: 12

ALDE: Klinz, Lepage

EFD: Allam, Belder, Imbrasas, Paška

GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Rubiks

NI: Morvai

PPE: Peterle

S&D: Poc

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Francesco De Angelis

Kontra : Mário David

5.   A7-0207/2012 - David Martin - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

Favur: 322

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Michel, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

EFD: Agnew, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Terho

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Liotard, Matias, Meyer, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Zimmer

NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Brok, Engel, Grosch, Jahr, Neynsky, Nitras, Schnieber-Jastram, Sedó i Alabart, Zver

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 78

ALDE: Neyts-Uyttebroeck

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Vanhecke

GUE/NGL: Angourakis, Lösing, Murphy, Wils

NI: van der Stoep

PPE: Bagó, Berlato, Cadec, Deß, Feio, Hankiss, Hohlmeier, Hortefeux, Iacolino, Kuhn, Kukan, Langen, Lisek, Mayer, Mazej Kukovič, Muscardini, Oomen-Ruijten, Schnellhardt, Schöpflin, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Wałęsa, Winkler Hermann, Zalewski, Zeller

S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Astensjonijiet: 218

ALDE: Klinz, Kozlík, Krahmer, Meissner, Mulder, Reimers, Schmidt

ECR: Kowal, Piotrowski, Rosbach

EFD: Allam, Cymański, Speroni, Tzavela, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Ferreira, Hénin, Kohlíček, Maštálka, Mélenchon, Omarjee, Zuber

NI: Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Szegedi

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, La Via, Lamassoure, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayor Oreja, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Mészáros, Niculescu, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tőkés, Vaidere, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

Verts/ALE: Schlyter

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Astensjonijiet : Mário David, Brice Hortefeux, Salvador Sedó i Alabart

6.   A7-0264/2012 - Krišjānis Kariņš - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

Favur: 369

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Gustafsson, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Ransdorf, Remek, Sousa, Vergiat, Zimmer

NI: Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Martin, McCarthy

Kontra: 240

ALDE: Bennahmias, Lepage

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Angourakis, Chountis, Hadjigeorgiou, Hénin, Lösing, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Triantaphyllides, Wils

NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, van der Stoep

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 14

EFD: Paška, Terho

GUE/NGL: Ernst, Ferreira João, Händel, Klute, Murphy, Rubiks, Scholz, Zuber

NI: Claeys, Morvai

PPE: Striffler

S&D: Țicău

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Mário David

7.   A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Em 103

Favur: 87

ALDE: Alfano, Bennahmias

EFD: Allam, Belder

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: del Castillo Vera

Verts/ALE: Albrecht, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 517

ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Helmer, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Angourakis

NI: Severin, Stadler, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Auken, Lövin, Schlyter

Astensjonijiet: 10

ALDE: Lepage

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Imbrasas, Paška

GUE/NGL: Rubiks

NI: Claeys

S&D: Masip Hidalgo

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Mário David

8.   A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

Favur: 528

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Werthmann, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Hadjigeorgiou, Triantaphyllides

NI: Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Kontra: 57

ALDE: Bennahmias

GUE/NGL: Angourakis, Chountis

NI: Ehrenhauser, Le Pen Marine, Vadim Tudor, van der Stoep

PPE: Fjellner, Hökmark, Ibrisagic

S&D: Kammerevert

Verts/ALE: Albrecht, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 33

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Griffin

S&D: Haug

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Mário David

9.   A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 28

Favur: 497

ALDE: Alvaro, Bennahmias, Bilbao Barandica, Griesbeck, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Rochefort, Takkula, de Sarnez

ECR: Kamiński

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor

PPE: Albertini, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 109

ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Włosowicz, Ziobro

NI: Dodds, Morvai, van der Stoep

PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Ibrisagic, Svensson

Astensjonijiet: 11

ALDE: Goerens, Werthmann

EFD: Allam, Belder

PPE: Angelilli

S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Mário David

Kontra : Alexander Alvaro, Gunnar Hökmark

10.   A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 32

Favur: 66

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Herranz García, Mato Adrover, Vaidere

S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, McCarthy, Pargneaux, Swoboda, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Zala, Țicău

Kontra: 530

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Češková

EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Paška, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 18

ALDE: Bennahmias, Goerens, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez

EFD: Allam, Imbrasas

PPE: Sedó i Alabart

S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Verts/ALE: Bové, Häfner

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Mário David

11.   A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 33

Favur: 64

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Herranz García, Mato Adrover

S&D: Berès, Castex, Costa, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri

Kontra: 537

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 14

ALDE: Goerens

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

PPE: Sedó i Alabart

S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Mário David

12.   A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 34 T

Favur: 55

EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Dodds, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Herranz García

S&D: López Aguilar

Kontra: 543

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Cottigny, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 12

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Allam

GUE/NGL: Rubiks

NI: Morvai

PPE: Sedó i Alabart

S&D: Costello, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

13.   A7-0249/2012 - Bernd Lange - Em 35

Favur: 61

ALDE: Bilbao Barandica, Thein, Verhofstadt

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar

S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri

Kontra: 539

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, Vadim Tudor, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Cozzolino, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Thomsen, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 16

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Angourakis, Maštálka

PPE: Sedó i Alabart

S&D: Costello, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund

14.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 37

Favur: 64

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Herranz García, Mato Adrover, Vaidere

S&D: Correia de Campos, Cottigny, Estrela, Guillaume, Hoang Ngoc, Koppa, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Țicău

Kontra: 544

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vălean, Weber Renate, Wikström, Zanoni

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 9

ALDE: Bennahmias, Goulard, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez

EFD: Allam, Imbrasas

15.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 31

Favur: 494

ALDE: Bennahmias, Bilbao Barandica, Goulard, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez

ECR: Bokros, Kamiński, Stevenson, Tannock, Tomaševski

EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Ždanoka

Kontra: 94

ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni

ECR: Deva, Elles, Harbour, Legutko, Ouzký, Strejček, Szymański, Tošenovský, Wojciechowski

EFD: Cymański, Kurski, Salavrakos, Włosowicz, Ziobro

NI: Morvai, van der Stoep

PPE: Corazza Bildt, Ehler, Fjellner, Ibrisagic, Lulling, Marcinkiewicz, Ronzulli

S&D: Childers, Färm, Hedh, Herczog, Ludvigsson, Moreira, Muñiz De Urquiza, Nilsson, Pașcu, Sârbu, Ulvskog, Westlund, Yáñez-Barnuevo García

Astensjonijiet: 17

ECR: Ashworth, Bielan, Callanan, Czarnecki, Fajmon, Gróbarczyk, Kožušník, Nicholson, Piotrowski, Rosbach, Swinburne, Van Orden, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Allam

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Ryszard Czarnecki

Kontra : Richard Ashworth, Martin Callanan, Gunnar Hökmark, Struan Stevenson, Charles Tannock, Marina Yannakoudakis, Jan Zahradil

16.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 38

Favur: 74

ALDE: Bilbao Barandica

ECR: Kamiński

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Borys, Gräßle, Herranz García, Mastella, Mato Adrover, Protasiewicz, Salafranca Sánchez-Neyra, Skrzydlewska, Sonik

S&D: Berès, Castex, Cottigny, Cozzolino, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri

Verts/ALE: Bütikofer, Giegold

Kontra: 546

ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 3

ALDE: Werthmann

EFD: Allam

Verts/ALE: Tavares

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Piotr Borys, Jacek Protasiewicz, Joanna Katarzyna Skrzydlewska

17.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 39

Favur: 60

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Gutiérrez-Cortines

S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri

Kontra: 547

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Angelilli, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 9

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer, Terho

PPE: Sedó i Alabart

Verts/ALE: Tavares

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Liem Hoang Ngoc

18.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 40 T

Favur: 46

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

S&D: López Aguilar

Kontra: 562

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 5

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Allam

GUE/NGL: Rubiks

PPE: Sedó i Alabart

Verts/ALE: Tavares

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Christel Schaldemose

19.   A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Em 41

Favur: 60

ALDE: Bilbao Barandica

EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor

PPE: Schwab, Striffler

S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri

Kontra: 539

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Deva, Elles, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka

Astensjonijiet: 10

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka

PPE: Sedó i Alabart

Verts/ALE: Tavares

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Liem Hoang Ngoc

Kontra : Christel Schaldemose

20.   A7-0055/2012 - Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

Favur: 531

ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková

EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Kurski, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro

NI: Claeys, Dodds, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, van der Stoep

PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău

Verts/ALE: Auken, Bicep, Brantner, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Harms, Häfner, Lövin, Schlyter, Schulz Werner, Smith, Trüpel, Turmes

Kontra: 11

EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer

GUE/NGL: Angourakis, Murphy

NI: Brons, Griffin

Verts/ALE: Andersdotter

Astensjonijiet: 65

EFD: Imbrasas

GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zuber

NI: Ehrenhauser, Gollnisch, Le Pen Marine, Obermayr

Verts/ALE: Albrecht, Benarab-Attou, Bové, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Ždanoka

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Christel Schaldemose

21.   A7-0069/2011 - Vital Moreira - Riżoluzzjoni leġiżlattiva

Favur: 342

ALDE: Alfano, Alvaro, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez

ECR: Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Harbour, Karim, McClarkin, McIntyre, Stevenson, Swinburne, Tannock, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle

EFD: Agnew, Belder, Clark, Helmer, Salavrakos, Terho, Tzavela

NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor

PPE: Albertini, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bonsignore, Boulland, Brok, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Caspary, Cavada, Collin-Langen, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Ferber, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hortefeux, Hökmark, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Peterle, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Pöttering, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zanicchi, Zver, del Castillo Vera, Őry, Šadurskis, Šťastný

S&D: Arlacchi, Attard-Montalto, Cashman, Christensen, Costello, El Khadraoui, Färm, Goebbels, Hedh, Herczog, Hughes, Ivan, Jørgensen, Leinen, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Nilsson, Prendergast, Repo, Simpson, Skinner, Sophocleous, Stihler, Thomsen, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Westlund, Willmott, Zemke

Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Ždanoka

Kontra: 97

EFD: Allam, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke

GUE/NGL: Ferreira

NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, van der Stoep

PPE: Angelilli, Baldassarre, Bastos, Bodu, Bratkowski, Carvalho, Casa, Coelho, David, Deß, Feio, Fernandes, Hohlmeier, Motti, Muscardini, Patrão Neves, Pieper, Sommer, Teixeira, Wałęsa, Zalba Bidegain

S&D: Andrés Barea, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Cofferati, Correia de Campos, Cottigny, Cozzolino, Crețu, De Keyser, Dăncilă, Estrela, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Glante, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Hoang Ngoc, Irigoyen Pérez, López Aguilar, Martínez Martínez, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pirillo, Prodi, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Serracchiani, Susta, Sánchez Presedo, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Yáñez-Barnuevo García, Zala

Verts/ALE: Tavares

Astensjonijiet: 165

ALDE: Lepage

ECR: Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Strejček, Szymański, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Češková

EFD: Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Włosowicz, Ziobro

GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber

NI: Morvai

PPE: Balz, Borys, Buzek, Cancian, Comi, Dorfmann, Handzlik, Hibner, Hübner, Iacolino, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kozłowski, Liese, Lisek, Luhan, Marcinkiewicz, Mastella, Matera, Mauro, Papastamkos, Protasiewicz, Proust, Riquet, Roatta, Sartori, Saryusz-Wolski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Zalewski, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska

S&D: Arsenis, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Childers, Cliveti, Costa, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, Domenici, Droutsas, Dušek, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Groote, Göncz, Haug, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Leichtfried, Maňka, Neveďalová, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Poc, Rapkay, Rapti, Regner, Rodust, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sârbu, Tabajdi, Tănăsescu, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Țicău

Verts/ALE: Schlyter, Taylor Keith

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Favur : Christel Schaldemose

22.   RC-B7-0428/2012 - Em 1

Favur: 19

EFD: Paška

GUE/NGL: Murphy

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 50

ALDE: Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski

EFD: Kurski

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

Verts/ALE: Miranda

Astensjonijiet: 2

S&D: Neuser, Neveďalová

23.   RC-B7-0428/2012 - Em 2

Favur: 22

EFD: Paška

GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 48

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski

EFD: Kurski

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

Astensjonijiet: 2

S&D: Neuser, Neveďalová

24.   RC-B7-0428/2012 - Em 3

Favur: 23

EFD: Paška

GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 48

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski

EFD: Kurski

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

Astensjonijiet: 3

ECR: Tannock

S&D: Neuser, Neveďalová

25.   RC-B7-0428/2012 - Em 4

Favur: 23

EFD: Paška

GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 48

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski

EFD: Kurski

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

Astensjonijiet: 3

ECR: Tannock

S&D: Neuser, Neveďalová

26.   RC-B7-0428/2012 - Em 7

Favur: 55

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski, Paška

GUE/NGL: Murphy

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Repo, Senyszyn

Kontra: 15

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda

Astensjonijiet: 4

S&D: Kirilov, Neuser, Neveďalová

Verts/ALE: Schlyter

27.   RC-B7-0428/2012 - Em 8

Favur: 47

GUE/NGL: Murphy

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Costa, Crețu, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Schlyter

Kontra: 20

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda

Astensjonijiet: 5

EFD: Paška

S&D: Cutaș, Göncz, Neuser, Neveďalová

28.   RC-B7-0428/2012 - Em 6 = 12rev

Favur: 62

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Paška

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 8

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

Astensjonijiet: 4

EFD: Kurski

GUE/NGL: Murphy

S&D: Neuser, Neveďalová

29.   RC-B7-0428/2012 - Em 11rev

Favur: 60

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 10

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

Astensjonijiet: 4

EFD: Paška

GUE/NGL: Murphy

S&D: Neuser, Neveďalová

30.   RC-B7-0428/2012 - Em 13

Favur: 61

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski, Paška

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 10

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat

Astensjonijiet: 3

GUE/NGL: Murphy

S&D: Neuser, Neveďalová

31.   RC-B7-0428/2012 - Em 10

Favur: 43

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Göncz

Kontra: 29

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Astensjonijiet: 3

EFD: Paška

S&D: Neuser, Neveďalová

32.   RC-B7-0428/2012 - Em 5

Favur: 22

EFD: Paška

GUE/NGL: Vergiat

PPE: Sonik

S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Ertug, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda

Kontra: 50

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski

GUE/NGL: Murphy

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

Astensjonijiet: 3

GUE/NGL: Kohlíček

S&D: Neuser, Neveďalová

33.   RC-B7-0428/2012 - Riżoluzzjoni

Favur: 58

ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski

EFD: Kurski, Paška

GUE/NGL: Vergiat

PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry

S&D: Cashman, Costa, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Jaakonsaari, Repo

Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter

Kontra: 13

ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl

S&D: Crețu, Ertug, Göncz, Herczog, Kirilov

Astensjonijiet: 5

GUE/NGL: Kohlíček, Murphy

S&D: Neuser, Neveďalová, Senyszyn

Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot

Kontra : Michael Cashman, Silvia Costa, George Sabin Cutaș, Véronique De Keyser, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Liisa Jaakonsaari, Mitro Repo, Joanna Senyszyn


Top