EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2012/158E/01
Minutes of the sitting of 28 March 2012
Minuti tas-seduta tat- 28 ta’ Marzu 2012
Minuti tas-seduta tat- 28 ta’ Marzu 2012
ĠU C 158E, 5.6.2012, p. 1–16
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
5.6.2012 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
CE 158/1 |
L-Erbgħa 28 ta’ Marzu 2012
MINUTI TAS-SEDUTA TAT-28 TA’ MARZU 2012
2012/C 158 E/01
Werrej
1. |
Tkomplija tas-sessjoni |
2. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel |
3. |
Dikjarazzjoni tal-Presidenza |
4. |
Merħba |
5. |
Kompożizzjoni tal-Parlament |
6. |
Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet |
7. |
Corrigendum (Artikolu 216 tar-Regoli ta’ Proċedura) |
8. |
Dokumenti mressqa |
9. |
Questions orales (depożitu) |
10. |
Dikjarazzjonijiet bil-miktub skaduti |
11. |
Azzjoni meħuda dwar ir-riżoluzzjonijiet tal-Parlament |
12. |
Trasferiment ta’ approprjazzjonijiet |
13. |
Atti delegati (Artikolu 87a tar-Regoli ta’ Proċedura) |
14. |
Miżuri ta’ implimentazzjoni (Artikolu 88 tar-Regoli ta’ Proċedura) |
15. |
Ordni tal-ħidma |
16. |
Rapport dwar it-tkabbir għas-Serbja (dibattitu) |
17. |
Rapport dwar it-tkabbir għall-Kosovo (dibattitu) |
18. |
Rapport dwar it-tkabbir għat-Turkija (dibattitu) |
19. |
Ħatriet fil-Kumitat Speċjali dwar il-Kriminalità Organizzata, il-Korruzzjoni u r-Riċiklaġġ tal-Flus (skadenza għat-tressiq) |
20. |
Rapport dwar it-tkabbir għall-Montenegro (débat) |
21. |
Fond Ewropew għar-Refuġjati għall-perjodu 2008-2013 ***II (dibattitu) |
22. |
Stimi tal-introjtu u n-nefqa għall-2013 - Taqsima I - Il-Parlament (dibattitu) |
23. |
Qafas ta’ Governanza Korporattiva għall-kumpaniji Ewropej (dibattitu) |
24. |
Diskorsi ta’ minuta dwar kwistjonijiet ta’ importanza politika |
25. |
L-aġenda tas-seduta li jmiss |
26. |
Għeluq tas-seduta |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Anness 1 — |
Ħatriet fil-Kumitat Speċjali dwar il-Kriminalità Organizzata, il-Korruzzjoni u r-Riċiklaġġ tal-Flus |
MINUTI TAS-SEDUTA TAT-28 TA’ MARZU 2012
PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President
1. Tkomplija tas-sessjoni
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 15.00.
2. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel
Il-Minuti tas-seduta ta’ qabel ġew approvati.
3. Dikjarazzjoni tal-Presidenza
Il-President għamel dikjarazzjoni biex ifakkar il-qtil li seħħ f'Montauban u quddiem skola Lhudija f'Toulouse, li fihom inqatlu tliet suldati, tlitt itfal, u għalliem. Wassal is-solidarjetà tal-Parlament lill-familja tal-vittmi u kkundanna l-atti kollha ta’ terroriżmu.
Il-Parlament osserva minuta silenzju bħala tifkira tal-vittmi.
4. Merħba
Il-President ta merħba, f'isem il-Parlement, lil Ahmat Sik, ġurnalista Tork, kif ukoll lil delegazzjoni tar-Repubblika-Unita tat-Tanzanija, li saru fit-tribuna uffiċjali.
5. Kompożizzjoni tal-Parlament
L-awtoritajiet kompetenti tal-Ġermanja kkomunikaw l-elezzjoni fil-Parlament Ewropew ta’ Birgit Collin-Langen, li qed tieħu post Kurt Lechner, b'effett mis-17 ta’ Marzu 2012.
Skont l-Artikolu 3(2) tar-Regoli ta’ Proċedura, sakemm il-kredenzjali tagħha jkunu vverifikati jew tkun ingħatat deċiżjoni fuq kwalunkwe kontestazzjoni, Birgit Collin-Langen tieħu postha fil-Parlament u fil-korpi tiegħu u tgawdi mid-drittijiet marbuta ma’ din il-kariga, bil-kundizzjoni li qabel tidħol fil-kariga fil-Parlament tkun għamlet dikjarazzjoni bil-miktub li hija ma għandha ebda kariga inkompatibbli ma’ dik ta’ Membru tal-Parlament Ewropew.
6. Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet
Fuq talba tal-Gruppi PPE u ECR, il-Parlament irratifika l-ħatriet li ġejjin:
|
Kumitat IMCO: Birgit Collin-Langen |
|
delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Belarus: Filip Kaczmarek minflok Jarosław Kalinowski |
|
delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Euronest: Filip Kaczmarek minflok Jarosław Kalinowski |
|
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Iraq: Jarosław Kalinowski |
|
Delegazzjoni għall-Kumitat Parlamentari Konġunt UE-Ċilì: Charles Tannock minflok Emma McClarkin |
|
Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Ewro-Latina-Amerikana: Charles Tannock minflok Emma McClarkin |
|
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Indja: Emma McClarkin minflok Charles Tannock |
|
delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari tal-Unjoni tal-Mediterran: Robert Atkins minflok Kay Swinburne |
7. Corrigendum (Artikolu 216 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Il-kumitat kompetenti ressaq il-corrigendum li ġej ta’ test approvat mill-Parlament Ewropew:
|
Rettifika (P7_TA-PROV(2011)0551(COR01)) għall-pożizzjoni tal-Parlament Ewropew imwaqqfa fl-ewwel qari nhar it-13 ta’ Diċembru 2011 minħabba fl-adozzjoni tad-Direttiva 2011/…/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar id-dritt għall-informazzjoni fi proċedimenti kriminali - P7_TA-PROV(2011)0551 - (COM(2010)0392 – C7-0189/2010 – 2010/0215(COD)) - LIBE. |
|
Bi qbil mal-Artikolu 216(4) tar-Regoli ta’ Proċedura, dan il-corrigendum jitqies approvat sakemm fi żmien tmienja u erbgħin siegħa mit-tħabbir tiegħu, grupp politiku jew grupp ta’ mill-inqas erbgħin Membru ma jitlobx li ssir votazzjoni dwaru. |
Il-corrigendum hu disponibbli fuq is-sit Séance en direct.
8. Dokumenti mressqa
Tressqu dawn id-dokumenti li ġejjin: mill-kumitati parlamentari
1) |
rapporti
|
2) |
rakkomandazzjonijiet għat-tieni qari
|
9. Questions orales (depożitu)
Il-mistoqsijiet orali li ġejjin tressqu mill-Membri (Artikolu 115 tar-Regoli ta’ Proċedura):
— |
(O-000052/2012) mressqa minn Carlos Coelho u Simon Busuttil f'isem il-Grupp PPE, Ioan Enciu u Henri Weber f'isem il-Grupp S&D, Cornelia Ernst f'isem il-Grupp GUE/NGL, Franziska Keller u Tatjana Ždanoka f'isem il-Grupp Verts/ALE, lill-Kummissjoni: Passaporti bijometriċi (B7-0107/2012); |
— |
(O-000065/2012) mressqa minn Sarah Ludford, Sophia in 't Veld, Renate Weber, Alexander Alvaro, Nadja Hirsch u Louis Michel f'isem il-Grupp ALDE, lill-Kummissjoni: Passaporti bijometriċi (B7-0108/2012). |
10. Dikjarazzjonijiet bil-miktub skaduti
Id-dikjarazzjonijiet bil-miktub Nru 0048/2011 u 0051/2011 skadew minħabba li ma kellhomx in-numru meħtieġ ta’ firem, skont l-Artikolu 123(5) tar-Regoli ta’ Proċedura.
11. Azzjoni meħuda dwar ir-riżoluzzjonijiet tal-Parlament
Il-komunikazzjoni mill-Kummissjoni dwar l-azzjonijiet meħuda dwar ir-riżoluzzjonijiet adottati mill-Parlament matul is-sessjoni parzjali ta’ Novembru II 2011 hija disponibbli fuq is-sit Séance en direct.
12. Trasferiment ta’ approprjazzjonijiet
Bi qbil mal-Artikolu 24(4) tar-Regolament Finanzjarju kif interpretat fil-Punt 20 tad-Dikjarazzjoni Konġunta dwar miżuri tranżitorji applikabbli għall-proċedura baġitarja wara d-dħul fis-seħħ tat-Trattat ta’ Lisbona, il-Kumitat għall-Baġits approva l-proposta tal-Kummissjoni għat-trasferiment tal-approprjazzjonijiet DEC 02/2012 (N7-0043/2012 - C7-0043/2012 - 2012/2022 (GBD)).
B'konformità mal-Artikolu 47 paragrafu 1 tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat Ekonomiku u Soċjali informa lill-awtorità baġitjarja bl-intenzjoni tiegħu li jemenda l-pjan ta’ stabbiliment 2012 – Taqsima VI – Baġit Ġenerali – Sena finanzjarja 2012.
13. Atti delegati (Artikolu 87a tar-Regoli ta’ Proċedura)
L-abbozzi ta’ atti delegati li ġejjin intbagħtu lill-Parlament:
— |
Regolament delegat (UE) Nru …/… tal-Kummissjoni tal-21.3.2012 li jissupplimenta r-Regolament (KE) Nru 1060/2009 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill rigward it-tariffi mitluba mill-Awtorità Ewropea tat-Titoli u s-Swieq li l-aġenziji klassifikati tal-kreditu jridu jibagħtu lill-Awtortià Ewropea tat-Titoli u s-Swieq - C(2012)1792 – skadenza: 21.04.2012
|
— |
Regolament delegat tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (KE) Nru 1060/2009 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill rigward it-tariffi mitlubin mill-Awtorità Ewropea tat-Titoli u s-Swieq li l-aġenziji klassifikati tal-kreditu jridu jibagħtu lill-Awtortià Ewropea tat-Titoli u s-Swieq - C(2012)1793 - skadenza: 21.04.2012
|
— |
Regolament delegat tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (KE) Nru 1060/2009 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill rigward it-tariffi mitlubin mill-Awtorità Ewropea tat-Titoli u s-Swieq li l-aġenziji klassifikati tal-kreditu minħabba r-reġistrazzjoni u ċ-ċertifikazzjoni tagħhom - C(2012)1794 - skadenza: 21.04.2012
|
— |
Regolament delegat (UE) Nru …/… tal-Kummissjoni tal-21.3.2012 li jissupplimenta r-Regolament (KE) Nru 1060/2009 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tas-16 ta’ Settembru 2009 minn standards tekniċi regolatorji għall-fini ta’ valutazzjoni ta’ konformità ta’ metodoloġiji ta’ gradazzjoni ta’ rati ta’ kreditu - C(2012)1803 – skadenza: 21.04.2012
|
14. Miżuri ta’ implimentazzjoni (Artikolu 88 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Intbagħtu lill-Parlament l-abbozzi ta’ miżuri ta’ implimentazzjoni li ġejjin li jaqgħu taħt il-proċedura regolatorja bi skrutinju:
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li temenda d-Deċiżjonijiet tal-Kummissjoni 2002/731/KE, 2002/732/KE, 2002/733/KE, 2002/735/KE u 2006/66/KE u li tirrevoka d-Deċiżjoni tal-Kummissjoni 2002/730/KE dwar l-ispeċifikazzjoni teknika għall-interoperabilità (D017238/03 - 2012/2595(RPS) - skadenza: 26/06/2012)
|
— |
Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi data ta’ skadenza ġdida għas-sottomissjoni tad-dossiers għal ċerti sustanzi li għandhom jiġu eżaminati skont il-programm ta’ ħidma ta’ 14-il sena msemmi fl-Artikolu 16(2) tad-Direttiva 98/8/KE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill (D018929/02 - 2012/2589(RPS) - skadenza: 17/06/2012)
|
— |
Direttiva tal-Kummissjoni …/…/UE li temenda d-Direttiva 98/8/KE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill biex il-Karbonat tad-DDA jiġi inkluż bħala sustanza attiva fl-Anness I għaliha (D019084/02 - 2012/2590(RPS) - skadenza: 17/06/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda l-Anness VII tar-Regolament (KE) Nru 882/2004 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tal-lista ta’ laboratorji ta’ referenza tal-UE (D019349/02 - 2012/2582(RPS) - skadenza: 13/06/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda r-Regolament (KE) 1881/2006 fir-rigward tal-livelli massimi tal-kontaminanti okratossina A, PCBs li ma jixbhux lid-diossini u l-melamina fl-oġġetti tal-ikel (D019475/02 - 2012/2594(RPS) - skadenza: 22/06/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda r-Regolament (KE) Nru 124/2009 tal-10 ta’ Frar 2009 li jistabbilixxi livelli massimi għall-preżenza ta’ koċċidijostati jew istomonostati fl-ikel li jirriżultaw mit-trażmissjoni inevitabbli ta’ dawn is-sustanzi fl-għalf mhux fil-mira (D019477/02 - 2012/2593(RPS) - skadenza: 22/06/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… XXX li jemenda l-Anness II tar-Regolament (KE) Nru 1333/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-esteri tal-Gliċerol ta’ raża tal-injam (E 445) għall-istampar fuq prodotti tal-ħelu b'kisja iebsa (D019482/02 - 2012/2587(RPS) - skadenza: 16/05/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda l-Anness II tar-Regolament (KE) Nru 1333/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tal-użu tal-Lisożima (E 1105) fil-birra (D019483/02 - 2012/2588(RPS) - skadenza: 17/05/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda l-Anness II tar-Regolament (KE) Nru 1333/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-użu tal-Polidestrożju (E 1200) fil-birra (D019491/02 - 2012/2591(RPS) - skadenza: 20/05/2012)
|
— |
Regolament tal-Kummissjoni (UE) Nru …/… li jemenda r-Regolament tal-Kummissjoni (KE) Nru 641/2009 fir-rigward tar-rekwiżiti tal-ekodisinn għaċ-ċirkolaturi mingħajr tqalfit u indipendenti u għaċ-ċirkolaturi mingħajr tqalfit integrati fi prodotti (D019772/02 - 2012/2592(RPS) - skadenza: 20/06/2012)
|
15. Ordni tal-ħidma
Il-punt li jmiss kien l-ordni tal-ħidma.
L-abbozz finali tal-aġenda għas-seduti plenarji Mars II 2012 (PE 483.919/PDOJ) tqassam u ġew proposti l-bidliet imsemmija hawn taħt (Artikolu 140 tar-Regoli ta’ Proċedura):
|
L-Erbgħa Applikazzjoni tal-grupp ALDE timmira li jkun hemm ir-rapport ta’ Alexander Graf Lambsdorff (A7-0061/2012) direttament waqt il-ħin tal-votazzjoni tal-Ħamis mingħajr ma jkun hemm dibattitu (id-dibattitu inizjalmetn kien previst għall-Erbgħa (punt 7 tal-Abbozz Finali tal-Aġenda)). Il-Parlament approva t-talba. |
|
Il-Ħamis Bil-qbil tal-gruppi politiċi, l-erba' rapporti ta’ Bernhard Rapkay dwar il-ħarsien tal-immunità ta’ Luigi De Magistris, adottati fil-Kumitat nhar is-27 ta’ Marzu 2012, huma inklużi direttament fil-ħin tal-votazzjoni tal-Ħamis (b'konformità mal-artikolu 7, paragrafu 8, tar-Regoli ta’ Proċedura). |
Hekk ġie stabbilit l-ordni tal-ħidma.
*
* *
Tkellem Sergio Paolo Francesco Silvestris biex jitlob vot b'sejħa tal-ismijiet dwar ir-rapporti dwar il-ħarsien tal-immunità ta’ Luigi De Magistris (Il-President fissirlu l-proċedura li għandha tiġi segwita).
16. Rapport dwar it-tkabbir għas-Serbja (dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport dwar it-tkabbir għas-Serbja
Nicolai Wammen (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Tkellmu Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, György Schöpflin f'isem il-Grupp PPE, Maria Eleni Koppa f'isem il-Grupp S&D, Franziska Katharina Brantner f'isem il-Grupp Verts/ALE, Mirosław Piotrowski f'isem il-Grupp ECR, Miloslav Ransdorf f'isem il-Grupp GUE/NGL, Cristian Dan Preda, Libor Rouček, Stanimir Ilchev, Marije Cornelissen, Adam Bielan u Alojz Peterle.
PRESIDENZA: Jacek PROTASIEWICZ
Viċi President
Tkellmu Kristian Vigenin, Andrey Kovatchev, Kinga Gál, László Tőkés, Paulo Rangel, Giuseppe Gargani u Eduard Kukan.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Csaba Sógor, Franz Obermayr, Csaba Sándor Tabajdi, Andrew Henry William Brons, Petru Constantin Luhan, Krisztina Morvai, Petri Sarvamaa u Danuta Jazłowiecka.
Tkellmu Štefan Füle u Nicolai Wammen.
Mozzjoni għal riżoluzzjoni biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
Jelko Kacin, f'isem il-Kummissjoni Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar il-proċess ta’ integrazzjoni Ewropea tas-Serbja (2011/2886(RSP)) (B7-0188/2012) |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.11 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
17. Rapport dwar it-tkabbir għall-Kosovo (dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport dwar it-tkabbir għall-Kosovo
Nicolai Wammen (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Tkellmu Ulrike Lunacek f'isem il-Grupp Verts/ALE, Bernd Posselt f'isem il-Grupp PPE, Pier Antonio Panzeri f'isem il-Grupp S&D, Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, Charalampos Angourakis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Fiorello Provera f'isem il-Grupp EFD, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Bernd Posselt, Krzysztof Lisek, María Muñiz De Urquiza, Eduard Kukan, Tanja Fajon u Knut Fleckenstein.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Sergio Paolo Francesco Silvestris, Ramon Tremosa i Balcells, Inês Cristina Zuber, Jaroslav Paška, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Csaba Sógor u Izaskun Bilbao Barandica.
Tkellmu Štefan Füle u Nicolai Wammen.
PRESIDENZA: Roberta ANGELILLI
Viċi President
Mozzjoni għal riżoluzzjoni biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
Ulrike Lunacek, f'isem il-Kummissjoni Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar il-Proċess ta’ Integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (2011/2885(RSP)) (B7-0187/2012) |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.12 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
18. Rapport dwar it-tkabbir għat-Turkija (dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport dwar it-tkabbir għat-Turkija
Nicolai Wammen (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Tkellmu Ria Oomen-Ruijten f'isem il-Grupp PPE, Raimon Obiols f'isem il-Grupp S&D, Andrew Duff f'isem il-Grupp ALDE, Hélène Flautre f'isem il-Grupp Verts/ALE, Geoffrey Van Orden f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll għal erba' mistoqsijiet bil-kartuna blu ta’ William (The Earl of) Dartmouth, Bernd Posselt, Kyriakos Mavronikolas u Antigoni Papadopoulou, Richard Howitt, dwar it-tmexxija tad-dibattitu, Takis Hadjigeorgiou f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Andrew Duff, Bastiaan Belder f'isem il-Grupp EFD, Barry Madlener Membru mhux affiljat, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Ria Oomen-Ruijten, Francisco José Millán Mon, Maria Eleni Koppa, Metin Kazak, li wieġeb ukoll għal erba' mistoqsijiet bil-kartuna blu ta’ Bastiaan Belder, Charles Tannock, Dimitar Stoyanov u Kyriakos Mavronikolas, u Franziska Keller.
PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President
Tkellmu Peter van Dalen, Jürgen Klute, Nikolaos Salavrakos, Andreas Mölzer, Jarosław Leszek Wałęsa, Richard Howitt, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ William (The Earl of) Dartmouth, Anneli Jäätteenmäki, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Charles Tannock, Marina Yannakoudakis, Lorenzo Fontana, Dimitar Stoyanov, Marietta Giannakou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Marietje Schaake, William (The Earl of) Dartmouth, Philip Claeys, Eleni Theocharous, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Emine Bozkurt, Kyriakos Mavronikolas, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Metin Kazak, Magdi Cristiano Allam, Birgit Schnieber-Jastram, Emine Bozkurt, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ William (The Earl of) Dartmouth, Alf Svensson, Pino Arlacchi, Georgios Koumoutsakos, Ana Gomes, Theodor Dumitru Stolojan u Krzysztof Lisek.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Danuta Jazłowiecka, Antigoni Papadopoulou, Ivo Vajgl, Ana Miranda u Bernd Posselt.
Tkellmu Štefan Füle u Nicolai Wammen.
PRESIDENZA: Edward McMILLAN-SCOTT
Viċi President
Mozzjoni għal riżoluzzjoni biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
Ria Oomen-Ruijten, f'isem il-Kummissjoni Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar ir-rapport ta’ progress 2011 dwar it-Turkija (2011/2889(RSP))(B7-0189/2012) |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.13 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
19. Ħatriet fil-Kumitat Speċjali dwar il-Kriminalità Organizzata, il-Korruzzjoni u r-Riċiklaġġ tal-Flus (skadenza għat-tressiq)
Il-President għarraf li rċieva mill-Konferenza tal-Presidenti il-proposti għall-ħatriet fil-kumitat speċjali dwar il-kriminalità organizzata, il-korruzzjoni u r-riċiklaġġ tal-flus, li huma disponibbli fuq il-paġna web “Séance en direct” u li tinsab annessa ma’ dawn il-Minuti (Anness 1 tal-Minuti ta’ 28.3.2012).
Skadenza għat-tressiq tal-emendi: 29 ta’ Marzu 2012, fid-9:00 am.
20. Rapport dwar it-tkabbir għall-Montenegro (débat)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Rapport dwar it-tkabbir għall-Montenegro
Nicolai Wammen (President fil-kariga tal-Kunsill) u Štefan Füle (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Tkellmu Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Gay Mitchell f'isem il-Grupp PPE, Göran Färm f'isem il-Grupp S&D, Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE, Ulrike Lunacek f'isem il-Grupp Verts/ALE, Nikolaos Chountis f'isem il-Grupp GUE/NGL, u Monica Luisa Macovei.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Elena Băsescu, Eduard Kukan u Bernd Posselt.
Tkellmu Štefan Füle u Nicolai Wammen.
Mozzjoni għal riżoluzzjoni biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
Charles Tannock, f'isem il-Kummissjoni Kumitat għall-Affarijiet Barranin, dwar ir-rapport ta’ progress tal-2011 dwar l-Montenegro (2011/2890(RSP)) (B7-0190/2012) |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.14 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
21. Fond Ewropew għar-Refuġjati għall-perjodu 2008-2013 ***II (dibattitu)
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari dwar il-pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni tad-deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li temenda d-Deċiżjoni Nru 573/2007/KE li tistabbilixxi l-Fond Ewropew għar-Refuġjati għall-perijodu mill-2008 sal-2013 bħala parti mill-Programm ġenerali “Solidarjetà u Ġestjoni tal-Flussi ta’ Migrazzjoni” [06444/2/2012 - C7-0072/2012- 2009/0127(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Rui Tavares (A7-0063/2012)
Rui Tavares ppreżenta r-rakkomandazzjoni għat-tieni qari.
Tkellem Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).
Tkellmu Georgios Papanikolaou f'isem il-Grupp PPE, Antonio Masip Hidalgo f'isem il-Grupp S&D, Auke Zijlstra Membru mhux affiljat, Simon Busuttil u Juan Fernando López Aguilar.
PRESIDENZA: Georgios PAPASTAMKOS
Viċi President
Tkellmu Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Sylvie Guillaume, Regina Bastos u Salvatore Iacolino.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Elena Băsescu u Franziska Keller.
Tkellmu Cecilia Malmström u Rui Tavares.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 7.7 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
22. Stimi tal-introjtu u n-nefqa għall-2013 - Taqsima I - Il-Parlament (dibattitu)
Rapport dwar l-estimi tad-dħul u tal-infiq tal-Parlament Ewropew għas-sena finanzjarja 2013 [2012/2006(BUD)] - Kumitat għall-Baġit. Rapporteur: Derek Vaughan (A7-0062/2012)
Derek Vaughan ippreżenta r-rapport tiegħu.
Tkellmu Monika Hohlmeier f'isem il-Grupp PPE, Göran Färm f'isem il-Grupp S&D, Carl Haglund f'isem il-Grupp ALDE, Richard Ashworth f'isem il-Grupp ECR, Miguel Portas f'isem il-Grupp GUE/NGL, Marta Andreasen f'isem il-Grupp EFD, Bruno Gollnisch Membru mhux affiljat, Salvador Garriga Polledo, li wieġeb ukoll għal żewġ mistoqsijiet “karta blu” João Ferreira et Ana Miranda, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Hynek Fajmon, Claudio Morganti, Lucas Hartong, Barbara Matera, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ William (The Earl of) Dartmouth, Angelika Werthmann u Ingeborg Gräßle.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Elena Băsescu, João Ferreira, Vicky Ford u Sergio Gaetano Cofferati.
Tkellem Derek Vaughan.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.5 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
23. Qafas ta’ Governanza Korporattiva għall-kumpaniji Ewropej (dibattitu)
Rapport dwar Qafas ta’ Governanza Korporattiva għall-kumpaniji Ewropej [2011/2181(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Sebastian Valentin Bodu (A7-0051/2012)
Sebastian Valentin Bodu ippreżenta r-rapport tiegħu.
PRESIDENZA: Othmar KARAS
Viċi President
Tkellem Michel Barnier (Membru tal-Kummissjoni).
Tkellmu Kay Swinburne (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ECON), Sergio Gaetano Cofferati (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Lena Kolarska-Bobińska (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Constance Le Grip (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Tadeusz Zwiefka f'isem il-Grupp PPE, Evelyn Regner f'isem il-Grupp S&D, Alexandra Thein f'isem il-Grupp ALDE, Eva Lichtenberger f'isem il-Grupp Verts/ALE, Vicky Ford f'isem il-Grupp ECR, Edit Bauer, Vasilica Viorica Dăncilă, Silvia-Adriana Țicău u Emer Costello.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Ildikó Gáll-Pelcz, Phil Prendergast u Zofija Mazej Kukovič.
Tkellmu Michel Barnier u Sebastian Valentin Bodu.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 9.15 tal-Minuti ta’ 29.3.2012.
24. Diskorsi ta’ minuta dwar kwistjonijiet ta’ importanza politika
Il-Membri li ġejjin, li xtaqu jiġbdu l-attenzjoni tal-Parlament għal kwistjonijiet ta’ importanza politika, tkellmu għal minuta skont l-Artikolu 150 tar-Regoli ta’ Proċedura:
Zuzana Roithová, Corina Crețu, Cristian Silviu Bușoi, Christian Engström, João Ferreira, Elena Băsescu, Sergio Gutiérrez Prieto, Giommaria Uggias, Nikolaos Salavrakos, Slavi Binev, Csaba Sógor, Nessa Childers, Marian Harkin, Jacek Włosowicz, László Tőkés, María Muñiz De Urquiza, Czesław Adam Siekierski, Phil Prendergast, Kristiina Ojuland, Konrad Szymański, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Silvia-Adriana Țicău u Inés Ayala Sender.
25. L-aġenda tas-seduta li jmiss
L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument “Aġenda” PE 483.919/OJJE).
26. Għeluq tas-seduta
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 22.20.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Martin Schulz
President
L-Erbgħa 28 ta’ Marzu 2012
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Abad, Áder, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Allam, Alves, Andersdotter, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Ashworth, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balz, Balzani, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Belet, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berlinguer, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Buzek, Cadec, Callanan, Campbell Bannerman, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia De Campos, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cronberg, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delvaux, de Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Enciu, Engel, Eppink, Ernst, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, João Ferreira, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Gierek, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Händel, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Häusling, Hedh, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Honeyball, Hortefeux, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ilchev, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, de Jong, Jordan, Jørgensen, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Karim, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Grip, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Liberadzki, Lichtenberger, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lope Fontagné, López Aguilar, Lösing, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Lulling, Lunacek, McAvan, McCarthy, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Malinov, Mănescu, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, Meissner, Melo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Miranda, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nattrass, Neuser, Newton Dunn, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nilsson, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Pallone, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Rinaldi, Riquet, Rivellini, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romeva i Rueda, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Olle Schmidt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Taylor, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thyssen, Țicău, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Wałęsa, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weidenholzer, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
L-Erbgħa 28 ta’ Marzu 2012
Anness 1 —
Ħatriet fil-Kumitat Speċjali dwar il-Kriminalità Organizzata, il-Korruzzjoni u r-Riċiklaġġ tal-Flus
CS03 Kumitat speċjali dwar il-kriminalità organizzata, il-korruzzjoni u l-ħasil tal-flus
45 membru sħiħ
PPE (17)
Simon Busuttil
Carlos Coelho
Agustín Díaz de Mera García Consuegra
Marielle Gallo
Marietta Giannakou
Ágnes Hankiss
Monika Hohlmeier
Salvatore Iacolino
Monica Luisa Macovei
Clemente Mastella
Véronique Mathieu
Gay Mitchell
Mariya Nedelcheva
Hubert Pirker
Axel Voss
Anna Záborská
Tadeusz Zwiefka
S&D (12)
Rita Borsellino
Emine Bozkurt
Françoise Castex
Rosario Crocetta
Ioan Enciu
Tanja Fajon
Monika Flašíková Beňová
Iliana Malinova Iotova
Juan Fernando López Aguilar
Claude Moraes
Josef Weidenholzer
Barbara Weiler
ALDE (5)
Sonia Alfano
Bill Newton Dunn
Olle Schmidt
Theodoros Skylakakis
Renate Weber
Verts/ALE (3)
Pascal Canfin
Bart Staes
Rui Tavares
ECR (3)
Hynek Fajmon
Timothy Kirkhope
Anthea McIntyre
GUE/NGL (2)
Cornelis de Jong
Søren Bo Søndergaard
EFD (2)
Mario Borghezio
Rolandas Paksas
NI (1)
Trevor Colman