PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.DELEĢĒTĀ AKTA KONTEKSTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/2115, ar ko izveido noteikumus par atbalstu stratēģiskajiem plāniem, kuri dalībvalstīm jāizstrādā saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku (KLP stratēģiskie plāni) un kurus finansē no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) un no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), un ar ko atceļ Regulas (ES) Nr. 1305/2013 un (ES) Nr. 1307/2013, pilnvaro Komisiju pieņemt deleģētos aktus. Saskaņā ar minētās regulas 122. pantu šā deleģētā akta mērķis ir paredzēt noteikumus par procedūrām, termiņiem KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu iesniegšanai un noteikt citus gadījumus, kad neņem vērā KLP stratēģisko plānu grozījumu maksimālo skaitu, ko var iesniegt katru kalendāro gadu. Šā deleģētā akta pieņemšana finansiālas sekas nerada.

2.PIRMS AKTA PIEŅEMŠANAS NOTIKUSĪ APSPRIEŠANĀS

Laikā no 2022. gada 20. septembra līdz 2022. gada 11. oktobrim KLP stratēģisko plānu regulas īstenošanas ekspertu grupā notika apspriešanās ar ekspertiem no visām 27 dalībvalstīm. Ekspertu viedokļu apmaiņai par šo aktu bija veltītas divas sanāksmes. Šīs sanāksmes sniedza iespēju pilnībā iepazīties ar Komisijas deleģētās regulas projektu un veikt padziļinātu viedokļu apmaiņu par visiem projekta aspektiem. Pēc tam projekts tika pieslīpēts, ņemot vērā sanāksmēs mutiski paustās un/vai pēc sanāksmēm Komisijai rakstiski iesūtītās piezīmes un komentārus. Kā paredz Kopējā vienošanās par deleģētajiem aktiem, minētajai rakstiskajai apspriešanai relevantie dokumenti tika vienlaikus nosūtīti Eiropas Parlamentam un Padomei.

Lai apkopotu iedzīvotāju un ieinteresēto personu viedokļus, deleģētās regulas projekts atsauksmju saņemšanas nolūkā laikā no 2022. gada 28. oktobra līdz 25. novembrim tika publicēts Eiropas Komisijas portālā “Izsakiet viedokli”. Saņemtās atsauksmes liecina, ka ir interese par KLP stratēģisko plānu īstenošanu un to ietekmi uz Eiropas Savienības lauksaimniekiem, vienlaikus atzīstot, ka KLP stratēģisko plānu turpmākajās redakcijās jāsaglabā rīcībpolitisko ieceru vērienīgums. Tikai divi no vienpadsmit komentāriem tieši attiecās uz konkrēto deleģēto aktu, un tas liecina par nepieciešamību nodrošināt pārredzamību un tiesisko noteiktību un iespējamo grozījumu skaitu ierobežot līdz absolūtam minimumam. Ņemot vērā apspriešanos, Eiropas Komisijas ierosinātais teksts nav jāpārskata.

3.DELEĢĒTĀ AKTA JURIDISKIE ASPEKTI

Šajā aktā ir ietverti noteikumi, kas papildina dažas Regulas (ES) 2021/2115 daļas un ir nepieciešami, lai nodrošinātu jaunā tiesiskā regulējuma netraucētu darbību.

Tekstā ir izklāstīti noteikumi par procedūrām, ar kurām nosaka, kā iesniegt KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumus.

Tajā ir paredzēti arī noteikumi par termiņiem, kādos dalībvalstīm jāiesniedz KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumi, un noteikti citi gadījumi, kad neņem vērā KLP stratēģisko plānu grozījumu maksimālo skaitu, ko var iesniegt vienā kalendārajā gadā.

Nobeiguma noteikums attiecībā uz šīs regulas stāšanos spēkā un piemērošanu precizē brīdi, no kura šis akts ir piemērojams.

KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) …/..

(13.12.2022)

ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/2115 papildina attiecībā uz procedūrām, termiņiem, kādos dalībvalstīm jāiesniedz KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumi, un citiem gadījumiem, kad KLP stratēģisko plānu grozījumu maksimālais skaits nav piemērojams

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/2115 (2021. gada 2. decembris), ar ko izveido noteikumus par atbalstu stratēģiskajiem plāniem, kuri dalībvalstīm jāizstrādā saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku (KLP stratēģiskie plāni) un kurus finansē no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) un no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), un ar ko atceļ Regulas (ES) Nr. 1305/2013 un (ES) Nr. 1307/2013 1 , un jo īpaši tās 122. pantu,

tā kā:

(1)Regulā (ES) 2021/2115 ir noteikti pamatnoteikumi, kas reglamentē kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) stratēģiskos plānus, to vidū KLP stratēģisko plānu grozījumu iesniegšanas un apstiprināšanas noteikumi, kas izklāstīti minētās regulas 119. pantā.

(2)Lai dalībvalstis varētu iesniegt KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumus, ir jānosaka grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas procedūras un termiņi.

(3)Lai Komisija varētu pareizi novērtēt KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu, pieprasījumā papildus Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 2. punktā noteiktajai informācijai par katru KLP stratēģiskā plāna izmaiņu būtu jāiekļauj konkrēta informācija, kurā izskaidroti izmaiņu iemesli un paskaidrots to saturs un gaidāmās sekas.

(4)Lai nodrošinātu to, ka KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījums ir pilnīgs un Komisijai iesniegts pareizi, dalībvalstīm tas būtu jāiesniedz, izmantojot Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2021/2289 2 3. pantā minēto elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”.

(5)Lai nodrošinātu to, ka Komisijas apstiprināšanai iesniegtais grozīšanas pieprasījums, un jo īpaši grozītais finanšu plāns, tiek izvērtēts rūpīgi, un lai izvairītos no kļūdu riska, ko rada vairākas KLP stratēģiskā plāna redakcijas, kuras tiek novērtētas paralēli, dalībvalstij, izmantojot elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”, vienlaikus būtu jāiesniedz tikai viens grozīšanas pieprasījums. Dalībvalstij jauns grozīšanas pieprasījums būtu jāiesniedz tikai tad, kad tā ir vai nu atsaukusi iepriekšējo pieprasījumu, vai Komisija dalībvalstij ir paziņojusi savu lēmumu par iepriekšējo iesniegto grozīšanas pieprasījumu. Tas jo īpaši nepieciešams, lai labuma guvējiem nodrošinātu juridisko noteiktību attiecībā uz KLP stratēģiskā plāna piemērojamo redakciju un pareizu sasaisti starp maksājumiem un nesenāko piemērojamo grozīto finanšu plānu.

(6)Ir jānosaka sīki izstrādāti noteikumi par to, kā paziņot Komisijai par izmaiņām, kas attiecas uz Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 9. punktā norādītajām minētās regulas III sadaļas IV nodaļā paredzētajām intervencēm, un par minētās regulas 120. pantā norādītā novērtējuma iznākuma paziņošanu Komisijai.

(7)Lai nodrošinātu KLP stratēģisko plānu grozījumu savlaicīgu apstrādi un stāšanos spēkā pirms izdevumu atbalsttiesīguma perioda beigām, ir jānosaka KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas termiņi attiecībā uz intervenču veidiem konkrētās nozarēs, kuras minētas Regulas (ES) 2021/2115 42. pantā, un attiecībā uz minētās regulas IV nodaļā norādītajiem intervenču veidiem.

(8)Turklāt, lai nodrošinātu tiešo maksājumu un ELFLA finanšu piešķīrumu savlaicīgu stāšanos spēkā, ir jānosaka KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas periods attiecībā uz konkrētu finanšu piešķīrumu pārvietošanu.

(9)Lai nodrošinātu KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu efektīvu apstrādi, dalībvalstīm grozīšanas pieprasījumi būtu jāsagatavo tā, lai samazinātu katrā kalendārajā gadā iesniegto grozīšanas pieprasījumu skaitu, piemēram, vienā grozīšanas pieprasījumā apvienojot vairākas KLP stratēģisko plānu izmaiņas. Lai nodrošinātu juridisko noteiktību, aizsargātu lauksaimnieku tiesības un garantētu vienmērīgu un efektīvu visu intervenču darbību, dalībvalstīm grozīšanas pieprasījumi būtu jāiesniedz tā, lai Komisijai būtu pietiekami daudz laika to novērtēšanai un lai tie varētu laikus stāties spēkā saskaņā ar Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 8. punktu.

(10)Lai dalībvalstīm nodrošinātu elastību dabas katastrofu un katastrofālu notikumu izraisītu ārkārtas situāciju un citu ārkārtas pasākumu gadījumos, risinātu citas specifiskas situācijas un vienlaikus efektīvi un savlaicīgi apstrādātu KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumus bez nevajadzīga administratīvā sloga, ir jānosaka citi gadījumi, kad Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 7. punktā noteiktais grozīšanas pieprasījumu maksimālais skaits nav piemērojams. Minētajos gadījumos būtu jāiekļauj neparedzētas izmaiņas Savienības tiesiskajā regulējumā, juridiskās saistības un attiecīgā gadījumā automātiska saistību atcelšana, kā arī izmaiņas saistībā ar ārkārtas pasākumiem pret tirgus traucējumiem, dzīvnieku slimībām un augiem kaitīgajiem organismiem, kā arī izmaiņas finanšu instrumentos, kuri darbojas dinamiskā tirgus vidē un kuru pienācīgai īstenošanai var būt nepieciešamas regulāras izmaiņas.

(11)Lai nodrošinātu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2021/2116 3 34. pantā un Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2022/128 4 24. pantā noteikto termiņu ievērošanu, ir jānosaka termiņš grozīšanas pieprasījumu iesniegšanai attiecībā uz automātisku saistību atcelšanu.

(12)Ņemot vērā Regulas (ES) 2021/2116 104. panta 1. punkta otro daļu un 106. pantu un ievērojot to, ka šajā regulā ir paredzēti noteikumi par KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu termiņiem un citiem KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu gadījumiem, kurus neieskaita KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu maksimālajā skaitā, šī regula būtu jāpiemēro no 2023. gada 1. janvāra, lai attiecīgajām dalībvalstīm, lauksaimniekiem un ieinteresētajām personām nodrošinātu vienlīdzīgus konkurences apstākļus un juridisko noteiktību,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Piemērošanas joma 

Šī regula papildina Regulu (ES) 2021/2115 attiecībā uz:

(a)procedūrām KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu iesniegšanai;

(b)KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas termiņiem;

(c)citiem gadījumiem, kad Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 7. punktā minētais KLP stratēģisko plānu grozīšanas pieprasījumu maksimālais skaits nav piemērojams.

2. pants

Noteikumi par KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas procedūru un Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 9. punktā minēto grozījumu paziņošanu  

1.Papildus Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 2. punktā minētajiem elementiem KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumā norāda vienu vai vairākus grozījumu veidus no šīs regulas pielikumā norādītajiem grozījumu veidiem un attiecībā uz katru ierosināto KLP stratēģiskā plāna izmaiņu ietver šādu informāciju:

(a)iemesli, kas pamato izmaiņas;

(b)izmaiņu paredzamās sekas;

(c)izmaiņu ietekme uz mērķrādītājiem un rādītājiem;

(d)izmaiņu ietekme uz finanšu plānu.

2.KLP plāna grozīšanas pieprasījumā var iekļaut vienu vai vairākas KLP stratēģiskajā plānā ierosinātās izmaiņas.

3.KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu iesniedz, izmantojot Īstenošanas regulas (ES) 2021/2289 3. pantā minēto elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”. Informāciju, kas minēta šā panta 1. punktā un Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 2. punktā, dalībvalsts elektroniskās datu apmaiņas sistēmas “SFC2021” attiecīgajā iedaļā ievada atsevišķi par katru ierosināto izmaiņu.

4.Dalībvalstis var vienlaikus iesniegt tikai vienu KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu. Jaunu KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu dalībvalsts var iesniegt tikai pēc tam, kad dalībvalsts iepriekšējo pieprasījumu ir atsaukusi, vai pēc tam, kad Komisija ir dalībvalstij paziņojusi savu lēmumu par iepriekšējo grozīšanas pieprasījumu, kas minēts Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 4. punktā.

5.Ja dalībvalsts atsauc KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu, jaunu grozīšanas pieprasījumu var iesniegt tikai tad, kad Komisija elektroniskajā datu apmaiņas sistēmā “SFC2021” ir apstiprinājusi iepriekšējā pieprasījuma atsaukšanu.

6.Par izmaiņām, kas attiecas uz Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 9. punktā norādītajām minētās regulas III sadaļas IV nodaļā paredzētajām intervencēm, dalībvalstis Komisijai paziņo, izmantojot elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”. Paziņojumā iekļauj:

(a)izmaiņu priekšmetu;

(b)pamatojumu, kas apstiprina, ka izmaiņas neietekmē Regulas (ES) 2021/2115 109. panta 1. punkta a) apakšpunktā minētos mērķrādītājus;

(c)datumu, kad izmaiņas stājas spēkā dalībvalstī.

7.Dalībvalstis paziņo Komisijai Regulas (ES) 2021/2115 120. pantā minēto novērtējuma iznākumu, izmantojot elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”. Ja dalībvalsts minētajā pantā noteiktā novērtējuma rezultātā iesniedz KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu, tā grozīšanas pieprasījuma pamatojuma daļā sniedz atsauci uz paziņojumu un paskaidrojumu par saikni starp novērtējuma iznākumu un ierosinātajām KLP stratēģiskā plāna izmaiņām.

3. pants

KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu iesniegšanas termiņi  

1.Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 6. punktā minēto trīs mēnešu periodu aptur no dienas, kad dalībvalstij ir paziņoti Komisijas apsvērumi par grozīšanas pieprasījumu, līdz dienai, kad, izmantojot elektronisko datu apmaiņas sistēmu “SFC2021”, ir iesniegta KLP stratēģiskā plāna jauna redakcija, kurā dalībvalsts ir pilnībā ņēmusi vērā visus Komisijas apsvērumus.

2.Grozīšanas pieprasījumus attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 42. pantā minētajiem intervenču veidiem Komisijai iesniedz vēlākais līdz 2028. gada 30. septembrim.

3.Grozīšanas pieprasījumus attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 IV nodaļā minētajiem intervenču veidiem Komisijai iesniedz vēlākais līdz 2029. gada 30. septembrim.

4.Grozīšanas pieprasījumus attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 17. panta 5. punktā, 88. panta 7. punktā un 103. pantā minētajiem pārvietojumiem Komisijai iesniedz periodā no 2025. gada 1. janvāra līdz 2025. gada 31. maijam.

4. pants

Citi KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu gadījumi

1.KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumus Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 7. punktā norādītajā pieprasījumu maksimālajā skaitā neieskaita, ja tie attiecas uz šādiem gadījumiem:

(a)izmaiņas saistībā ar ārkārtas pasākumiem, kas vajadzīgi, lai reaģētu uz dabas katastrofām, katastrofāliem notikumiem vai nelabvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem, ko par tādiem oficiāli atzinusi kompetentā valsts iestāde, vai izmaiņas, kas radušās saistībā ar būtiskām un pēkšņām izmaiņām dalībvalsts sociālekonomiskajos apstākļos;

(b)izmaiņas, kas vajadzīgas pēc izmaiņām Savienības tiesību aktos, izņemot Regulas (ES) 2021/2115 120. pantā minētās izmaiņas, vai izmaiņas, kas vajadzīgas pēc Eiropas Savienības tiesu nolēmumiem;

(c)izmaiņas pēc ārkārtas pasākumiem, kas pieņemti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1308/2013 5 219., 220. vai 221. pantu;

(d)izmaiņas, kas vajadzīgas saistībā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2021/1060 6 58. pantā minēto finanšu instrumentu ieviešanu vai to grozījumiem;

(e)izmaiņas saistībā ar Regulas (ES) 2021/2116 34. pantā minēto KLP stratēģisko plānu saistību automātisku atcelšanu vai

(f)izmaiņas, kas attiecas uz Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 9. punktā norādītajām minētās regulas III sadaļas IV nodaļā paredzētajām intervencēm.

2.KLP stratēģiskā plāna grozīšanas pieprasījumu 1. punkta e) apakšpunktā minētajā gadījumā iesniedz līdz katra kalendārā gada 30. jūnijam.

3.Grozīšanas pieprasījumu, kurā apvienotas 1. punktā minētajos gadījumos ietvertās izmaiņas un citas KLP stratēģiskā plāna izmaiņas, ieskaita Regulas (ES) 2021/2115 119. panta 7. punktā noteiktajā grozīšanas pieprasījumu maksimālajā skaitā.

   5. pants    

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā septītajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2023. gada 1. janvāra.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 13.12.2022

   Komisijas vārdā –

   priekšsēdētāja
   Ursula VON DER LEYEN

(1)    OV L 435, 6.12.2021., 1. lpp.
(2)    Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2021/2289 (2021. gada 21. decembris), ar ko nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2021/2115 piemērošanas noteikumus attiecībā uz KLP stratēģisko plānu satura izklāstu un attiecībā uz elektronisko sistēmu drošai informācijas apmaiņai (OV L 458, 22.12.2021., 463. lpp.).
(3)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/2116 (2021. gada 2. decembris) par kopējās lauksaimniecības politikas finansēšanu, pārvaldību un uzraudzību un ar ko atceļ Regulu (ES) Nr. 1306/2013 (OV L 435, 6.12.2021., 187. lpp.).
(4)    Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2022/128 (2021. gada 21. decembris), ar ko nosaka noteikumus par to, kā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/2116 piemēro attiecībā uz maksājumu aģentūrām un citām struktūrām, finanšu pārvaldību, grāmatojumu noskaidrošanu, pārbaudēm, nodrošinājumiem un pārredzamību (OV L 20, 31.1.2022., 131. lpp.).
(5)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1308/2013 (2013. gada 17. decembris), ar ko izveido lauksaimniecības produktu tirgu kopīgu organizāciju un atceļ Padomes Regulas (EEK) Nr. 922/72, (EEK) Nr. 234/79, (EK) Nr. 1037/2001 un (EK) Nr. 1234/2007 (OV L 347, 20.12.2013., 671. lpp.).
(6)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/1060 (2021. gada 24. jūnijs), ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu Plus, Kohēzijas fondu, Taisnīgas pārkārtošanās fondu un Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondu un finanšu noteikumus attiecībā uz tiem un uz Patvēruma, migrācijas un integrācijas fondu, Iekšējās drošības fondu un Finansiāla atbalsta instrumentu robežu pārvaldībai un vīzu politikai (OV L 231, 30.6.2021., 159. lpp.).

PIELIKUMS

KLP stratēģiskā plāna grozījumu veidi, kas minēti 2. panta 1. punktā

1.Plānotās izlaides pārskatīšana vai Regulas (ES) 2021/2115 11. panta 5. punktā minēto samazinājuma koeficientu noteikšana/pārskatīšana.

2.Izmaiņas attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 12. un 13. pantā minēto nosacījumu sistēmu.

3.Regulas (ES) 2021/2115 17. panta 5. punktā minētais pārvietojums, kas attiecas uz samazinājumiem un maksimuma noteikšanu.

4.Izmaiņas attiecībā uz intervencēm konkrētās nozarēs, kas minētas Regulas (ES) 2021/2115 42. pantā.

5.Regulas (ES) 2021/2115 81. pantā minētā piešķīruma summa, kas iemaksājama InvestEU.

6.Izmaiņas pēc tam, kad pārskatīti Regulas (ES) 2021/2115 88. panta 7. punktā minētie lēmumi par piešķīrumu izmantošanu tiešajiem maksājumiem intervencēm konkrētās nozarēs.

7.Pārvietojumi saistībā ar tiešo maksājumu piešķīrumu un ELFLA piešķīrumu savstarpējo elastību, kas minēta Regulas (ES) 2021/2115 103. pantā.

8.Izmaiņas attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 III sadaļas II nodaļā noteiktajiem tiešo maksājumu intervenču veidiem.

9.Regulas (ES) 2021/2115 118. panta 5. punktā minēto trūkstošo elementu pievienošana apstiprinātam KLP stratēģiskajam plānam.

10.Izmaiņas attiecībā uz Regulas (ES) 2021/2115 III sadaļas IV nodaļā norādītajām lauku attīstības intervencēm, izņemot minētās regulas 119. panta 9. punktā norādītās izmaiņas.

11.Izmaiņas saistībā ar Regulas (ES) 2021/2115 120. pantā minēto KLP stratēģisko plānu pārskatīšanu.

12.Izmaiņas attiecībā uz šīs regulas 4. panta 1. punktā minētajiem elementiem.

13.Izmaiņas attiecībā uz citiem KLP stratēģisko plānu elementiem, kuri nav minēti 1.–12. punktā.