ISSN 1977-0715

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

L 351

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Tiesību akti

64. gadagājums
2021. gada 4. oktobris


Saturs

 

II   Neleģislatīvi akti

Lappuse

 

 

LĒMUMI

 

*

Padomes Lēmums (ES) 2021/1744 (2021. gada 28. septembris) par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Starptautisko dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizācijas (OTIF) 15. Ģenerālajā asamblejā

1

LV

Tiesību akti, kuru virsraksti ir gaišajā drukā, attiecas uz kārtējiem jautājumiem lauksaimniecības jomā un parasti ir spēkā tikai ierobežotu laika posmu.

Visu citu tiesību aktu virsraksti ir tumšajā drukā, un pirms tiem ir zvaigznīte.


II Neleģislatīvi akti

LĒMUMI

4.10.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 351/1


PADOMES LĒMUMS (ES) 2021/1744

(2021. gada 28. septembris)

par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Starptautisko dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizācijas (OTIF) 15. Ģenerālajā asamblejā

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 91. pantu saistībā ar 218. panta 9. punktu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

Tā kā:

(1)

Ievērojot Padomes Lēmumu 2013/103/ES (1), Savienība pievienojās 1980. gada 9. maija Konvencijai par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem, kas grozīta ar 1999. gada 3. jūnija Viļņas protokolu (“COTIF”).

(2)

Saskaņā ar COTIF 13. panta 1. paragrāfa a) apakšpunktu tika izveidota OTIF Ģenerālā asambleja (“Ģenerālā asambleja”).

(3)

Savienība piedalās Ģenerālajā asamblejā saskaņā ar COTIF, Ģenerālās asamblejas reglamentu un Nolīgumu par Savienības pievienošanos COTIF.

(4)

Sagaidāms, ka Ģenerālā asambleja savā 15. sesijā, kurai jānotiek no 2021. gada 28. līdz 29. septembrim, lems par: OTIF ilgtermiņa stratēģijas sagatavošanu; Regulas priekšlikumu ģenerālsekretāra ievēlēšanai un darba nosacījumiem; priekšlikumu apvienot ad hoc Sadarbības komitejas un Juridisko ekspertu darba grupas darbību vienā ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komitejā; priekšlikumu lēmumam par OTIF juridisko instrumentu uzraudzību un novērtējumu; un priekšlikumus Ģenerālās asamblejas reglamenta grozījumiem.

(5)

Sagaidāms arī, ka šajā sesijā Ģenerālā asambleja formulēs OTIF viedokli par Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO EEK) iniciatīvu par vienotajām dzelzceļa tiesībām, jo īpaši attiecībā uz divām alternatīvām pieejām dzelzceļa tiesību unifikācijai globālā līmenī.

(6)

Ir lietderīgi noteikt nostāju, kas Savienības vārdā ir jāieņem OTIF 15. Ģenerālajā asamblejā, jo Savienība ir OTIF locekle un Ģenerālās asamblejas pieņemtie lēmumi ietekmē organizācijas darbību un attīstības stratēģiju.

(7)

15. Ģenerālā asambleja apsvērs juridiski saistoša instrumenta pieņemšanu, kurš regulēs ģenerālsekretāra, kurš ir viens no COTIF 13. pantā minētajiem OTIF orgāniem, ievēlēšanu un darba nosacījumus. Jaunais instruments sniegs visaptverošu ietvaru, kurš attieksies uz visiem galvenajiem priekšmeta aspektiem (ievēlēšanas principi, kvalifikācijas kritēriji, uzaicinājums pieteikt kandidatūru, pieteikumu iesniegšana un pārbaude, pārskatāmība, balsošana, darba nosacījumi utt.).

(8)

Pēc konsultācijām, kuras tika organizētas 2021. gada sākumā saistībā ar OTIF stratēģisko attīstību, ģenerālsekretārs ierosina turpināt un padarīt intensīvāku diskusiju par priekšlikuma projektu OTIF ilgtermiņa stratēģijai Pārskatīts priekšlikuma projekts tiktu iesniegts apsvēršanai un pieņemšanai Ģenerālajā asamblejā tās nākamajā kārtējā sesijā. Sagaidāms, ka Ģenerālā asambleja dos norādes ģenerālsekretāram veikt nepieciešamās darbības šim nolūkam.

(9)

Ģenerālā asambleja apsvērs iespēju apvienot ad hoc Sadarbības komitejas un Juridisko ekspertu darba grupas darbību vienā ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komitejā. Jāatzīmē, ka OTIF iestāžu sistēma ir definēta COTIF III sadaļā. Ievērojot COTIF 13. panta 2. paragrāfu, Ģenerālā asambleja var nolemt izveidot citas pagaidu komitejas konkrētiem uzdevumiem. Tādējādi ģenerālsekretāra priekšlikums uz laiku izveidot ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komiteju ir jāapsver OTIF pastāvošajā iestāžu sistēmā.

(10)

Ir sagaidāms, ka, lai labāk uzraudzītu un uzlabotu COTIF piemērošanu, Ģenerālā asambleja pieņems iekšēju lēmumu par COTIF juridiskā ietvara uzraudzību un novērtējumu. Ierosinātais lēmuma padara operatīvu COTIF 2. panta 1. paragrāfa e) apakšpunktā noteikto OTIF uzdevumu uzraudzīt visu organizācijā pieņemto noteikumu un rekomendāciju (juridisko instrumentu) piemērošanu. Šim nolūkam lēmuma projekts nosaka konkrētas prasības OTIF ģenerālsekretāram un OTIF locekļiem, jo īpaši: ģenerālsekretārs sistemātiski veiks OTIF īstenošanas uzraudzību un novērtējumu; OTIF orgāniem būs tiesības uzsākt konkrēta juridiska instrumenta vai konkrētu normu uzraudzību un novērtējumu viņu kompetences jomā; ģenerālsekretārs varēs uzsākt jebkura juridiska instrumenta uzraudzību un novērtējumu; OTIF locekļi sadarbosies ar ģenerālsekretāru un sniegs visu būtisko informāciju juridisko instrumentu uzraudzības un novērtējuma veikšanas nolūkā.

(11)

Ģenerālā asambleja arī apsvērs un pieņems nostāju par jaunākajiem notikumiem saistībā ar ANO EEK Iniciatīvu par vienotajām dzelzceļa tiesībām. Ģenerālā asambleja var jo īpaši paust savu atbalstu saskarņu tiesību akta izstrādei un pieņemšanai, lai veicinātu kravu starptautiskos dzelzceļa pārvadājumus starp Eiropu un Āziju ar nosacījumu, ka šīs saskarņu tiesības nav pretrunā ar COTIF noteikumiem. Minētā nostāja 2021. gada novembrī tiktu nodota ANO EEK Dzelzceļa transporta darba grupas, kura ir pastāvīgā struktūra, kuras kompetencē ir lemt par nākamajiem soļiem saistībā ar Iniciatīvu par vienotajām dzelzceļa tiesībām, 74. sesijai.

(12)

Savā 15. sesijā Ģenerālā asambleja nolems arī par grozījumiem tās reglamentā. Reglamenta konsolidētā versija tiks pieņemta un stāsies spēkā pirmajā dienā pēc sesijas.

(13)

Ierosinātie lēmumi ir saskaņā ar Savienības tiesību aktiem un stratēģiskajiem mērķiem, tāpēc Savienībai tie būtu jāatbalsta.

(14)

Saskaņā ar Lēmuma 2013/103/ES III pielikumu OTIF sanāksmju sagatavošana ietver arī koordināciju uz vietas. Tāpēc par nelielām izmaiņām šajā Savienības nostājā var vienoties koordinācijā uz vietas bez jauna Padomes lēmuma, jo īpaši lai varētu reaģēt uz priekšlikumiem un norisēm, kas nav ņemti vērā šā lēmuma pieņemšanas laikā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU:

1. pants

Nostāja, kas Savienības vārdā ir jāieņem Starptautisko dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizācijas (OTIF) 15. Ģenerālajā asamblejā, ir izklāstīta pielikumā.

Savienības pārstāvji Ģenerālajā asamblejā drīkst vienoties par nelielām izmaiņām pielikumā izklāstītajā nostājā bez jauna Padomes lēmuma.

2. pants

Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

Briselē, 2021. gada 28. septembrī

Padomes vārdā –

priekšsēdētāja

S. KUSTEC


(1)  Padomes Lēmums 2013/103/ES (2011. gada 16. jūnija) par to, lai noslēgtu Nolīgumu starp Eiropas Savienību un Starptautisko Dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizāciju par Eiropas Savienības pievienošanos 1980. gada 9. maija Konvencijai par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (COTIF), kas grozīta ar 1999. gada 3. jūnija Viļņas protokolu (OV L 51, 23.2.2013., 1. lpp.).


PIELIKUMS

1.   Ievads

Starptautisko dzelzceļa pārvadājumu starpvaldību organizācijas (OTIF) 15. Ģenerālajai asamblejai jānotiek no 2021. gada 28. līdz 29. septembrim. Sanāksmes dokumenti ir pieejami OTIF tīmekļa vietnē, sekojot šādai saitei:

http://extranet.otif.org/fr/?page_id=140

2.   Savienības nostāja par darba kārtības punktiem

1. darba kārtības punkts – Priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana

Dokuments(-i):

Nav

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

2. darba kārtības punkts – Darba kārtības pieņemšana

Dokuments(-i):

SG-21009-AG 15/2

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva), neskarot dalībvalstu kompetenci attiecībā uz 11. darba kārtības punktu

Balsstiesību izmantošana:

Savienība, neskarot dalībvalstu kompetenci attiecībā uz 11. darba kārtības punktu

Nostāja:

Atbalstīt darba kārtības projekta pieņemšanu

3. darba kārtības punkts – Pilnvaru komitejas izveidošana

Dokuments(-i):

Nav

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

4. darba kārtības punkts – Darba organizācija un par vajadzīgām uzskatīto komiteju izvirzīšana

Dokuments(-i):

Nav

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

5. darba kārtības punkts –Konvencijas statuss un OTIF dalība

Dokuments(-i):

SG-21010-AG15/5

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Neattiecas

Nostāja:

Nav

6. darba kārtības punkts – Ģenerālsekretāra ievēlēšana laikposmam no 2022. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim

Dokuments(-i):

Ierobežota pieejamība

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

7. darba kārtības punkts – OTIF ilgtermiņa stratēģija

Dokuments(-i):

SG-21017-AG 15/7

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Savienība

Nostāja:

Atbalstīt ģenerālsekretāra iniciatīvu izstrādāt OTIF ilgtermiņa stratēģiju.

Ņemt vērā ģenerālsekretāra ziņojumu un paust atzinību par to, ka Savienības iesniegtie komentāri konsultāciju laikā ir lietpratīgi ņemti vērā.

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas lēmuma priekšlikumu:

uzdot ģenerālsekretāram sagatavot pārstrādātu priekšlikuma projektu OTIF ilgtermiņa stratēģijai, kurš būtu balstīts uz kopā ar apkārtrakstu SG-21001 (skat. dokumenta SG-21017-AG 15/7 1. pielikumu) nosūtītā projekta un atjaunināts saskaņā ar ģenerālsekretāra reakciju uz konsultācijās saņemtajām atsauksmēm (dokumenta SG-21017-AG 15/7 D daļa) un 15. Ģenerālās asamblejas diskusiju rezultātiem, un

uzdot ģenerālsekretāram konsultējoties ar OTIF orgāniem sagatavot OTIF ilgtermiņa stratēģiju un to iesniegt pieņemšanai nākamajā Ģenerālās asamblejas kārtējā sesijā, kura ir ieplānota 2024. gada rudenī.

Sakarā ar turpmākām diskusijām par šo jautājumu OTIF iekšienē Savienībai ir iecerējusi pievērst uzmanību tam, lai nodrošinātu, ka OTIF ilgtermiņa stratēģija ir saderīga ar ES Eiropas un Āzijas savienojamības stratēģiju un atbilstošajiem ES dzelzceļa politikas mērķiem, ka OTIF ilgtermiņa stratēģisko mērķu noformulēšana atbilstoši iekļauj organizācijas mērķus un nenoved pie jaunu mērķu piešķiršanas OTIF vai pastāvošo mērķu interpretācijas, kura norādītu uz OTIF pilnvaru paplašināšanu, ka ilgtermiņa stratēģijas iespējamā ietekme uz OTIF organizāciju un resursiem tiek novērtēta un dokumentēta kā daļa no priekšlikuma pārstrādātajam priekšlikuma projektam, ka stratēģija pēc pieņemšanas galvenokārt tiek īstenota ar pastāvošo instrumentu un procedūru palīdzību, kā noteikts COTIF (darba programma, budžets, pārvaldības ziņojumi, orgānu darbība utt.).

Piezīmes:

Savienības komentāri konsultācijām par OTIF ilgtermiņa stratēģijas priekšlikuma projektu tika iesniegti OTIF sekretariātam 2021. gada 17. martā un ir iekļauti SG-21017-AG 15/7 pielikumā. Savienība atzinīgi vērtēja iniciatīvu, bet norādīja, ka stratēģijas projekts nav pietiekami izstrādāts. Ir nepieciešama dziļāka analīze un diskusija ekspertu līmenī. Izejas punktam vajadzētu būt analīzei par pašreizējo situāciju starptautiskajā dzelzceļā, tostarp pašreizējo un jauno izaicinājumu noteikšanai, ņemot vērā attiecīgos juridiskos, ekonomiskos, vides un tehnoloģiskos pierādījumus.

8.a. darba kārtības punkts – Ziņojums par ad hoc Sadarbības komitejas un Juridisko ekspertu darba grupas darbību

Dokuments(-i):

SG-21018-AG 15/8,1

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Savienība

Nostāja:

Ņemt vērā ziņojumu par ad hoc Sadarbības komitejas un Juridisko ekspertu darba grupas darbību un atzīt šo divu struktūru darba turpināšanas un racionalizēšanas nozīmību.

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas lēmumu izveidot ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komiteju, apvienojot ad hoc Sadarbības komiteju un Juridisko ekspertu darba grupu.

Apstiprināt ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komitejas ierosināto mandātu uz pirmo trīs gadu posmu un uzdot ģenerālsekretāram iesniegt ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komitejas secinājumus un priekšlikumus COTIF 13. panta 1. paragrāfā minētajām kompetentajām struktūrām.

Piezīmes:

Ģenerālsekretāra sniegtais ziņojums liecina, ka ad hoc Sadarbības komiteja un Juridisko ekspertu darba grupa ir rezultatīvi izpildījušas savus mandātus un apliecinājušas savu lietderību OTIF tiesību izstrādē un starptautiskās sadarbības stiprināšanā. To 4. sesijās 2021. gada aprīlī abas struktūras vienojās par kopīgu priekšlikumu reorganizēt savu darbu nākotnē un samazināt administratīvo slogu, izveidojot vienu ad hoc komiteju.

8.b. darba kārtības punkts – Juridisko instrumentu uzraudzība un novērtējums

Dokuments(-i):

SG-21019-AG 15/8,2

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Savienība

Nostāja:

Atbalstīt lēmuma projekta par juridisko instrumentu uzraudzību un novērtējumu pieņemšanu.

Atbalstīt lēmuma projekta par juridisko instrumentu uzraudzību un novērtējumu skaidrojuma apstiprināšanu.

Piezīmes:

Ierosinātais lēmuma projekts nosaka nepieciešamās juridiskās normas OTIF juridisko instrumentu uzraudzības un novērtējuma politikas organizācijai un īstenošanai (aptvērums, plānošana un prioritāšu noteikšana, sadarbība, datu vākšana, novērtējums un pēcpasākumi) saskaņā ar OTIF darba programmas mērķiem.

8.c. darba kārtības punkts – Ģenerālās asamblejas reglamenta grozījumi attiecībā uz dalību un pārstāvniecību (pilnvaras)

Dokuments(-i):

SG-21020-AG 15/8,3

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Savienība

Nostāja:

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 4. līdz 7. panta grozījumu pieņemšanu.

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 4. līdz 7. panta skaidrojumu apstiprināšanu.

Piezīmes:

Juridisko ekspertu darba grupa sagatavoja priekšlikumus Ģenerālās asamblejas reglamenta grozījumiem attiecībā uz pilnvarām ar mērķi tās uzlabot un precizēt.

8.d. darba kārtības punkts – ANO EEK Iniciatīva par vienotajām dzelzceļa tiesībām

Dokuments(-i):

SG-21021-AG 15/8,4

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Ņemt vērā ģenerālsekretāra ziņojumu un Juridisko ekspertu darba grupas secinājumus par iespējamajām pieejām dzelzceļa tiesību unifikācijai;

atbalstīt Ģenerālās asamblejas lēmuma priekšlikumu:

atbalstīt saskarņu tiesību akta starp COTIF/CIM un SMGS izveidi un pieņemšanu, lai veicinātu kravu starptautisko pārvadājumu satiksmi starp Eiropu un Āziju ar nosacījumu, ka šis saskarņu tiesību akts nav pretrunā ar CIM vienveida noteikumiem un SMGS,

uzdot ģenerālsekretāram turpināt piedalīties ANO EEK dzelzceļa tiesību unificēšanas projekta darbā un uzdot ad hoc Juridisko lietu un starptautiskās sadarbības komitejai uzraudzīt ANO EEK projektu par dzelzceļa tiesību unifikāciju un vajadzības gadījumā sniegt konsultācijas;

atkārtoti uzsvērt tās 13. sesijā pieņemto lēmumu, ar kuru tā atzīst, ka tai ir jāpieņem iepriekšējs lēmums saistībā ar dalību jebkāda jauna teksta sagatavošanā par starptautiskajām dzelzceļa tiesībām, kura piemērošanas joma un mērķi var būt pretrunā vai daļēji sakrist ar COTIF piemērošanu un OTIF mērķiem.

Piezīmes:

Priekšmets attiecas uz dzelzceļa tiesību harmonizāciju un unifikāciju starptautiskajā satiksmē Eirāzijā, kuru šobrīd pārvalda divi atšķirīgi juridiskie režīmi: (1) COTIF, kuru pārvalda OTIF, tostarp tās B papildinājums “Vienveida noteikumi attiecībā uz kravu starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (CIM vienveida noteikumi)”; (2) Nolīgums par starptautisko dzelzceļa satiksmi (SMGS), kuru pārvalda Dzelzceļu sadarbības organizācija. ANO EEK Iniciatīvas par vienotajām dzelzceļa tiesībām (VDzT) mērķis ir izstrādāt pieeju dzelzceļa transporta tiesību unifikācijai, lai uzlabotu Eiropas-Āzijas kravu dzelzceļa transporta pakalpojumu efektivitāti un konkurētspēju. Dalībvalstu un Komisijas eksperti, kuri piedalījās šajā darbībā ANO EEK, aizstāvēja pragmatisku un pakāpenisku pieeju, kuras pirmais solis būtu iespējama “VDzT konvencijas par pārvadājumu līgumu” pieņemšana, kura varētu līdzpastāvēt ar OTIF un Dzelzceļu sadarbības organizācijas atbilstošajiem noteikumiem. Šāds saskarņu tiesību akts starp COTIF/CIM un SMGS aizpildītu robu starptautisko pārvadājumu starptautiskajā regulējumā, kad ne CIM vienveida noteikumi, ne SMGS nevar tikt piemēroti visa brauciena garumā (satiksmē starp Eiropu un Āziju).

9. darba kārtības punkts – Noteikumi par ģenerālsekretāra ievēlēšanu un darba nosacījumiem

Dokuments(-i):

SG-21022-AG 15/9

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Atbalstīt regulas projekta par ģenerālsekretāra ievēlēšanu un darba nosacījumiem pieņemšanu. Attiecībā uz 5. panta c) apakšpunktu (kvalifikācijas kritēriji, valodas): nav Savienības nostājas.

Atbalstīt regulas projekta skaidrojuma apstiprināšanu. Tomēr par tām daļām, kuras attiecas uz 5. panta c) apakšpunktu, Savienības nostājas nav.

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 10. un 22. panta grozījumu pieņemšanu un atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 10. un 22. panta skaidrojuma apstiprināšanu, kas saistās ar ģenerālsekretāra ievēlēšanu un darba nosacījumiem. Tomēr par regulas projekta 5. panta c) apakšpunktu Savienības nostājas nav.

Piezīmes:

Atšķirībā no kvalifikācijas kritērijiem, kuri iepriekš tika piemēroti kandidātiem uz OTIF ģenerālsekretāra amatu (visu trīs OTIF darba valodu zināšanas un spēja viegli un raiti sagatavot projektus vienā no darba valodām), regulas priekšlikums skaidri liek uzsvaru uz angļu valodas zināšanām. Turklāt tiktu pieprasītas tikai divas no OTIF darba valodu zināšanām.

10. darba kārtības punkts – Ģenerālās asamblejas reglamenta grozīšana

Dokuments(-i):

SG-21024-AG 15/10

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva)

Balsstiesību izmantošana:

Savienība

Nostāja:

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 4. līdz 7., 10., 22. un 28. panta grozījumu pieņemšanu un reglamenta aizstāšanu ar konsolidēto versiju, kura izklāstīta SG-21024-AG 15/10 1. pielikumā.

Atbalstīt Ģenerālās asamblejas reglamenta 4. līdz 7., 10. un 22. panta skaidrojuma apstiprināšanu un skaidrojuma aizstāšanu ar konsolidēto versiju, kura izklāstīta SG-21024-AG 15/10 2. pielikumā.

Piezīmes:

Kā norādīts 8.c. un 9. darba kārtības punktā, Ģenerālā asambleja nolems par grozījumu priekšlikumiem tās reglamentā. Visu grozījumu konsolidētā versija ir jāiesniedz Ģenerālajai asamblejai apsvēršanai un pieņemšanai.

11. darba kārtības punkts – Budžeta shēma

Dokuments(-i):

Ierobežota pieejamība

Kompetence:

Dalībvalstis

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

Piezīmes:

Ievērojot Nolīguma par Savienības pievienošanos COTIF 4. pantu, “Savienība nesniedz ieguldījumu OTIF budžetā un nepiedalās ar šo budžetu saistītu lēmumu pieņemšanā.”

12. darba kārtības punkts – Ziņojums par Administratīvās komitejas darbību laikposmā no 2018. gada 1. oktobra līdz 2021. gada 30. septembrim

Dokuments(-i):

Ierobežota pieejamība

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

13. darba kārtības punkts – Administratīvās komitejas ievēlēšana laikposmam no 2021. gada 1. oktobra līdz 2024. gada 30. septembrim (sastāvs un priekšsēdētājs)

Dokuments(-i):

Ierobežota pieejamība

Kompetence:

Savienības (dalīta)

Balsstiesību izmantošana:

Dalībvalstis

Nostāja:

Nav

18. darba kārtības punkts – Lēmumu, pilnvarojumu, ieteikumu un citu Ģenerālās asamblejas dokumentu pieņemšana (galīgais dokuments)

Dokuments(-i):

Ierobežota pieejamība

Kompetence:

Savienības (dalīta un ekskluzīva), neskarot dalībvalstu kompetenci attiecībā uz 11. darba kārtības punktu

Balsstiesību izmantošana:

Savienība, neskarot dalībvalstu kompetenci attiecībā uz 11. darba kārtības punktu

Nostāja:

Kā norādīts saistībā ar attiecīgajiem darba kārtības punktiem.