ISSN 1977-0952

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

C 41A

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Informācija un paziņojumi

66. gadagājums
2023. gada 3. februāris


Saturs

Lappuse

 

V   Atzinumi

 

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

 

Eiropas Komisija

2023/C 41 A/01

Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) izpilddirektora vakance (Pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe) – COM/2023/20090

1


LV

 


V Atzinumi

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

Eiropas Komisija

3.2.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 41/1


Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (EASA) izpilddirektora vakance

(Pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe)

COM/2023/20090

(2023/C 41 A/01)

 

Par mums

Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūra (EASA) tika izveidota 2002. gadā, lai nodrošinātu vienādi augsta līmeņa civilās aviācijas drošību un vides aizsardzību attiecībā uz aeronavigācijas ražojumiem, daļām un ierīcēm, kā arī personālam un organizācijām Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/1139 darbības jomā (1). Aģentūra ir Savienības civilās aviācijas uzraudzības sistēmas institucionālais stūrakmens. Tai ir uzticēti svarīgi pienākumi, un tā strādā ciešā sadarbībā ar Eiropas Komisiju un dalībvalstīm. Aģentūra arī sniedz Komisijai tehniskās zināšanas jomās, par kurām tā ir atbildīga. Aģentūra savas kompetences jomā dalībvalstu vārdā izpilda funkcijas un uzdevumus, kas tām uzticēti piemērojamajās starptautiskajās konvencijās, jo īpaši Čikāgas konvencijā.

EASA atrodas Ķelnē, Vācijā. Aģentūras kopējais budžets 2022. gadā ir 205 miljoni EUR, un tās darbinieku skaits ir aptuveni 800.

Papildu informācija atrodama tīmekļa vietnē: http://www.easa.europa.eu.

Piedāvātais amats

Izpilddirektors ir aģentūras likumīgais pārstāvis un veido tās sabiedrisko tēlu, kā arī atskaitās aģentūras valdei.

Izpilddirektors vadīs un pārvaldīs aģentūru un uzņemsies vispārēju atbildību par aģentūras darbību, nodrošinot aģentūras mērķu sasniegšanu.

Izpilddirektora konkrētie pienākumi būs šādi:

īstenot aģentūras mērķus, ko noteikusi aģentūras valde;

sadarbībā ar Eiropas Komisiju sagatavot un izpildīt gada un daudzgadu darba programmas, pienācīgi ņemot vērā vajadzību noteikt prioritātes un veikt resursu pārvaldību;

sadarbībā ar Eiropas Komisiju sagatavot un izpildīt aģentūras budžetu;

atbilstoši aģentūras uzdevumiem, ja vajadzīgs, izveidot un veicināt ciešas darba attiecības un sadarbību ar Eiropas Komisiju, dalībvalstīm, trešām valstīm un ieinteresētajām personām;

strādāt ciešā sadarbībā ar dalībvalstu kompetentajām iestādēm, kuras ir atbildīgas par ES aviācijas transporta politikas īstenošanu;

atsaukties uz ikvienu Eiropas Komisijas vai dalībvalstu lūgumu sniegt atbalstu atbilstoši aģentūras uzdevumiem;

apstiprināt un īstenot aģentūras pasākumus, kas saistīti ar aģentūras uzdevumiem un pienākumiem saskaņā ar Regulu (ES) 2018/1139 (piemēram, lidojumderīgums un vides sertifikācija, standartizācijas inspekcijas, gaisa kuģu ekspluatācija, personāla licencēšana, lidlauki, gaisa satiksmes pārvaldība/aeronavigācijas pakalpojumi, gaisa satiksmes vadības dispečeri, bezpilota gaisa kuģi, trešo valstu ekspluatanti, pētniecība un inovācija, vides aizsardzība, starptautiskā sadarbība, aviācijas krīzes pārvaldība, savstarpējā atkarība starp civilās aviācijas drošumu un drošību un starp civilās aviācijas drošumu un sociālekonomiskajiem faktoriem);

sagatavot gada ziņojumu par aģentūras darbībām;

vadīt aģentūras darbu ikdienā; pieņemt darbā un novērtēt aģentūras personālu saskaņā ar ES Civildienesta noteikumiem, sekmējot labu komandas darbu un pozitīvu darba vidi;

tieši un netieši informēt sabiedrību par visiem jautājumiem, kas ietilpst aģentūras atbildības jomā.

Sīkāks pienākumu apraksts atrodams Regulas (ES) 2018/1139 104. pantā.

Prasības (atlases kritēriji)

Kandidātam jāatbilst tālāk minētajām prasībām.

Vadības prasmes

Spēja vadīt un motivēt lielas komandas.

Spēja uzturēt ciešas attiecības ar ES iestādēm un dalībvalstu kompetentajām iestādēm.

Pieredze budžeta, finanšu un cilvēkresursu pārvaldībā valsts, Eiropas vai starptautiskā mērogā.

Vadības pieredze, kas gūta daudzkultūru un daudzvalodu vidē, tiks uzskatīta par priekšrocību.

Speciālista prasmes un pieredze

Labas zināšanas par Eiropas un starptautisko aviācijas transporta politiku un tiesību aktiem.

Ļoti laba izpratne par Eiropas Savienības iestādēm, to darbību un mijiedarbību.

Pieredze aviācijas drošības jomā un tehniskās zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību.

Pieredze, kas iegūta valsts, Eiropas vai starptautiska līmeņa publiskā pārvaldē arī tiks uzskatīta par priekšrocību.

Personiskās īpašības

Spēja efektīvi un pārredzamā un atklātā veidā sazināties ar iekšējām un ārējām ieinteresētajām personām, tostarp presi, sabiedrību, Eiropas, starptautiskām, valsts un vietējām iestādēm, starptautiskām organizācijām, kā arī pārstāvēt aģentūru ārējos forumos.

Pamatīga pieredze sarunu risināšanā starptautiskā vidē.

Teicamas savstarpējo attiecību prasmes un spējas uzturēt pienācīgas attiecības ar ES iestādēm un dalībvalstu kompetentajām iestādēm, lai nodrošinātu labu aģentūras darbību.

Prasības kandidātiem (piemērotības prasības)

Kandidātus atlases posmam izvēlēsies pēc tālāk nosauktajiem formālajiem kritērijiem, kam jābūt izpildītiem līdz pieteikšanās termiņa beigām.

Valstspiederība: kandidātiem jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņiem.

Akadēmiskais grāds vai diploms: kandidātiem jābūt:

izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtām studijām augstākajā mācību iestādē, ko apliecina ar diplomu, ja parastais studiju ilgums augstākajā mācību iestādē ir četri gadi vai vairāk; vai

izglītībai, kas atbilst pabeigtām studijām augstākajā mācību iestādē, ko apliecina ar diplomu, un vismaz vienu gadu ilgai atbilstoša darba pieredzei, ja parastais studiju ilgums augstākajā mācību iestādē ir vismaz trīs gadi (šo viena gada darba pieredzi nevar iekļaut pēcdiploma darba pieredzē, kas pieprasīta šajā sludinājumā turpmāk).

Darba pieredze: kandidātiem jābūt vismaz 15 gadu ilgai pēcdiploma darba pieredzei (2) līmenī, kas atbilst iepriekš minētajai kvalifikācijai. Vismaz 5 gadiem no šīs darba pieredzes jābūt aģentūras darbības jomā.

Pieredze vadošā amatā: vajadzīga vismaz 5 gadus ilga pēcdiploma darba pieredze, kas gūta augsta līmeņa vadītāja amatā (3) piedāvātajam amatam atbilstošā jomā.

Valodu prasme: kandidātiem jābūt ļoti labām Eiropas Savienības vienas oficiālās valodas prasmēm un pietiekamām citas oficiālās valodas prasmēm. Intervijā(-ās) atlases komisijas pārbaudīs, vai kandidāts atbilst prasībai par pietiekamām citas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmēm. Intervija (vai daļa no tās) var notikt minētajā citā valodā.

Vecuma ierobežojums: kandidātam jāspēj ieņemt amatu uz pilnu piecu gadu termiņu no pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām, pirms tiek sasniegts pensijas vecums. Eiropas Savienības pagaidu darbiniekiem pensijas vecumu definē kā vecumu tā mēneša beigās, kurā darbinieks sasniedz 66 gadu vecumu (skatīt Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 47. pantu).

Atlase un iecelšana amatā

Izpilddirektoru iecels amatā EASA valde, pamatojoties uz Eiropas Komisijas sniegtu kandidātu sarakstu.

Lai izveidotu šo kandidātu sarakstu, Eiropas Komisija rīko atlasi saskaņā ar savām atlases un darbā pieņemšanas procedūrām (skatīt dokumentu par politiku saistībā ar augstākā līmeņa ierēdņiem (4)).

Šajā atlases procedūrā Eiropas Komisija izveido priekšatlases komisiju. Šī komisija izvērtē visus pieteikumus, veic sākotnējo piemērotības pārbaudi un noskaidro tos kandidātus, kuru profils vislabāk atbilst iepriekš minētajiem atlases kritērijiem un kurus var aicināt uz interviju ar priekšatlases komisiju.

Pēc šīm intervijām priekšatlases komisija izdara secinājumus un ierosina to kandidātu sarakstu, kurus aicināt uz turpmākām intervijām ar Eiropas Komisijas Padomdevēju komiteju darbā iecelšanas jautājumos (CCA). Ņemot vērā priekšatlases komisijas secinājumus, CCA lemj, kurus kandidātus aicināt uz interviju.

Uz interviju ar CCA uzaicinātie kandidāti pavada vienu dienu vadītāju vērtēšanas centrā, kur viņus vērtē ārēji darbā pieņemšanas konsultanti. Ņemot vērā intervijas rezultātus un vērtēšanas centra sagatavoto ziņojumu, CCA izveido to kandidātu sarakstu, kurus tā uzskata pa atbilstošiem EASA izpilddirektora amatam.

CCA sarakstā iekļautos kandidātus intervēs Komisijas loceklis(-ļi), kas atbild par to ģenerāldirektorātu, kurš ir atbildīgs par attiecībām ar aģentūru (5).

Pēc šīm intervijām Eiropas Komisija izveido atbilstošāko kandidātu sarakstu, kas tiks nosūtīts EASA valdei. Valde var nolemt, ka pirms izpilddirektora iecelšanas no Komisijas sniegtā kandidātu saraksta tā kandidātus intervēs. Iekļaušana šajā kandidātu sarakstā negarantē iecelšanu amatā.

Papildus iepriekš minētajām intervijām kandidātus var aicināt piedalīties vēl citās intervijās un/vai pārbaudījumos. Viņiem arī var lūgt uzrunāt Eiropas Parlamenta attiecīgo(-ās) komiteju(-as).

Daudzveidība un iekļautība

Aģentūra atzīst, ka veselīgs darba un privātās dzīves līdzsvars ir svarīgs motivējošs faktors daudziem cilvēkiem un ka arvien vairāk tiek sagaidīts, ka elastīgs darbs būs daļa no modernas darba vides. Kā EASA darbinieks jūs uzlabosiet aptuveni 500 miljonu Eiropas iedzīvotāju dzīvi: tas ir mūsu kopīgais mērķis, un tas varētu būt arī jūsu mērķis. No mūsu galvenās mītnes Ķelnē, Vācijā, jūs strādāsiet ar vadošajiem ekspertiem daudzkultūru darba vidē. Daudzveidība un iekļautība ir iestrādāta mūsu aģentūras pašos pamatos, un inovācija ir mūsu darbības centrā. Mūsu darbinieki ir mūsu vērtīgākais resurss. Tāpēc mēs piedāvājam plašu priekšrocību klāstu, tostarp līgumus ar skolām un bērnudārziem Ķelnē vai tās tuvumā. Sīkāka informācija ir pieejama EASA tīmekļa vietnē (https://www.easa.europa.eu/the-agency/careers/working-us). Aģentūra kā darba devējs ir apņēmusies nodrošināt dzimumu līdztiesību un novērst visu veidu diskrimināciju. Tā gaida pieteikumus no visiem prasībām atbilstošiem kandidātiem ar dažādu izcelsmi, dažādām spējām un no iespējami plašas ES dalībvalstu ģeogrāfiskās teritorijas. Lai veicinātu dzimumu līdztiesību, aģentūra mudina iesniegt pieteikumus, kas varētu veicināt lielāku daudzveidību, dzimumu līdztiesību un vispārējo ģeogrāfisko līdzsvaru, jo īpaši tiek gaidīti pieteikumi no sievietēm. Darbā pieņemšanas procedūras laikā personām ar invaliditāti var sniegt palīdzību.

Nodarbināšanas kārtība

Atalgojums un nodarbināšanas kārtība ir noteikta Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā.

Veiksmīgo kandidātu pieņems darbā aģentūrā pagaidu darbinieka statusā AD 14 pakāpē (6). Atkarībā no darba pieredzes ilguma viņš tiks ierindots minētās pakāpes 1. vai 2. līmenī.

Viņu iecels uz piecu gadu sākotnējo pilnvaru termiņu, kuru saskaņā ar aģentūras izveides regulu, kas piemērojama darbā iecelšanas brīdī, iespējams pagarināt par ne vairāk kā pieciem gadiem.

Kandidātiem jāņem vērā Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā iekļautā prasība, ka visiem jaunajiem darbiniekiem ir sekmīgi jāiztur deviņu mēnešu pārbaudes laiks.

Darba vieta ir Ķelnē, Vācijā.

Amata vieta ir pieejama no 2023. gada 1. septembra.

Svarīga informācija kandidātiem

Atgādinām kandidātiem, ka atlases komisiju darbs ir konfidenciāls. Kandidāti nedrīkst tieši vai netieši sazināties ar šo komisiju locekļiem vai lūgt citai personai to darīt viņu vārdā. Visi jautājumi jāadresē attiecīgās komisijas sekretariātam.

Personas datu aizsardzība

Eiropas Komisija nodrošinās, ka kandidātu personas datus apstrādā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1725 (7). Jo īpaši tas attiecas uz šādu datu konfidencialitāti un drošību.

Neatkarība un interešu konflikta neesības deklarācija

Pirms pienākumu uzņemšanās izpilddirektoram būs jāparaksta saistību deklarācija, kurā viņš apņemas strādāt neatkarīgi sabiedrības interesēs, un jādeklarē visas intereses, kuras varētu uzskatīt par tādām, kas ietekmē viņa neatkarību.

Pieteikšanās procedūra

Pirms pieteikuma iesniegšanas jums rūpīgi jāpārliecinās par savu atbilstību visām piemērotības prasībām (“Prasības kandidātiem”), it īpaši attiecībā uz diplomu veidiem, darba pieredzi augsta līmeņa amatā, kā arī valodu prasmēm. Ja tiek konstatēta neatbilstība kādai no norādītajām piemērotības prasībām, kandidātu automātiski izslēdz no atlases procedūras.

Ja vēlaties pieteikties, jums jāreģistrējas internetā šādā tīmekļa vietnē un jāseko norādījumiem par dažādajiem procedūras posmiem:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/.

Jums jābūt derīgai e-pasta adresei. Tā tiks izmantota, lai apstiprinātu jūsu reģistrāciju, kā arī tam, lai sazinātos ar jums dažādos procedūras posmos. Tāpēc, ja maināt e-pasta adresi, lūdzam par to informēt Eiropas Komisiju.

Lai iesniegtu pieteikumu, jums vajadzēs augšupielādēt CV PDF formātā (vēlams, izmantojot Europass CV formātu (8)) un tiešsaistē aizpildīt motivācijas vēstuli (ne vairāk kā 8 000 rakstzīmju). CV un motivācijas vēstuli varat iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Jūsu interesēs ir nodrošināt, lai jūsu pieteikums būtu precīzs, rūpīgs un patiess.

Kad reģistrēšanās tiešsaistē būs pabeigta, saņemsiet e-pastu ar apstiprinājumu, ka pieteikums ir reģistrēts. Ja nesaņemat e-pastu ar apstiprinājumu, jūsu pieteikums nav reģistrēts!

Lūdzam ņemt vērā, ka sekot jūsu pieteikuma virzībai tiešsaistē nav iespējams. Par pieteikuma statusu Eiropas Komisija ar jums sazināsies tieši.

Pieteikumi, kas nosūtīti pa e-pastu, netiks pieņemti. Ja nepieciešama papildu informācija un/vai rodas tehniskas problēmas, lūdzam sūtīt e-pastu uz šādu adresi: HR-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Jūs atbildat par to, lai reģistrāciju tiešsaistē pabeigtu laikus. Iesakām neatlikt pieteikšanos uz pēdējām pieteikuma iesniegšanas dienām, jo interneta pārslodzes vai savienojuma problēmu dēļ tiešsaistes reģistrācija var tikt pārtraukta, pirms to pabeidzat, un tādā gadījumā visas darbības vajadzēs atkārtot. Pēc reģistrēšanās termiņa beigām informāciju vairs nevarēs ievadīt. Novēlota reģistrācija netiks pieņemta.

Reģistrēšanās termiņš

Reģistrēšanās termiņš ir 2023. gada 3. marts, plkst. 12.00 dienā pēc Briseles laika, un pēc tam reģistrēties vairs nebūs iespējams.


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1139 (2018. gada 4. jūlijs) par kopīgiem noteikumiem civilās aviācijas jomā un ar ko izveido Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūru, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 2111/2005, (EK) Nr. 1008/2008, (ES) Nr. 996/2010, (ES) Nr. 376/2014 un Direktīvas 2014/30/ES un 2014/53/ES un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 552/2004 un (EK) Nr. 216/2008 un Padomes Regulu (EEK) Nr. 3922/91 (OV L 212, 22.8.2018., 1. lpp.).

(2)  Darba pieredze tiek ņemta vērā tikai tad, ja tā atspoguļo faktiskas darba attiecības, kuras definētas kā reāls, faktisks un algots darbs, kas veikts darbinieka (ar jebkāda veida līgumu) vai pakalpojuma sniedzēja statusā. Nepilnas slodzes profesionālo darbību ieskaita proporcionāli, aprēķinot to kā apliecināto procentuālo daļu no pilna laika darba. Grūtniecības un dzemdību, bērna kopšanas vai adopcijas atvaļinājumu ņem vērā, ja tas ir darba līguma ietvaros. Doktorantūras studijas tiek pielīdzinātas darba pieredzei, pat ja tās nav apmaksātas, bet ne vairāk kā trīs gadu apmērā, – ar nosacījumu, ka doktorantūras studijas ir sekmīgi pabeigtas. Konkrētu laikposmu var ieskaitīt tikai vienu reizi.

(3)  Aizpildot CV, kandidātam par visiem gadiem, kuros gūta pieredze vadītāja amatā, skaidri jānorāda šāda informācija: 1) ieņemto vadošo amatu nosaukums un pienākumi; 2) šajos amatos pārraudzīto darbinieku skaits; 3) pārvaldītā budžeta apjoms; 4) hierarhisko līmeņu skaits virs un zem attiecīgā amata un 5) attiecīgā līmeņa darbinieku skaits.

(4)  https://commission.europa.eu/jobs-european-commission/job-opportunities/managers-european-commission_en (pieejams tikai angļu valodā).

(5)  Ja vien attiecīgais Komisijas loceklis nav šo uzdevumu deleģējis saskaņā ar Komisijas 2007. gada 5. decembra lēmumu (PV(2007) 1811) un 2020. gada 30. septembra lēmumu (PV(2020) 2351).

(6)  Korekcijas koeficients, ko piemēro Eiropas Savienības ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumam un pensijām, Vācijai no 2022. gada 1. janvāra ir noteikts 100,1 % apmērā. Šo koeficientu pārskata reizi gadā.

(7)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).

(8)  Informāciju par to, kā izveidot Europass CV, varat atrast tiešsaistē: https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv.