ISSN 1977-0952

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

C 379A

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Informācija un paziņojumi

62. gadagājums
2019. gada 8. novembris


Saturs

Lappuse

 

V   Atzinumi

 

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

 

Eiropas Komisija

2019/C 379 A/01

Eiropas Darba iestāde (EDI) – Sludinājums par vakantu izpilddirektora amatu Bratislavā (pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe) – COM/2019/20045

1


LV

 


V Atzinumi

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

Eiropas Komisija

8.11.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 379/1


Eiropas Darba iestāde (EDI)

Sludinājums par vakantu izpilddirektora amatu Bratislavā

(pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe)

COM/2019/20045

(2019/C 379 A/01)

 

Par mums

Eiropas Darba iestāde (“Iestāde” jeb “EDI”) ir jauna decentralizēta Savienības struktūra darbaspēka pārrobežu mobilitātes jomā, kura pašlaik ir darbības sākumposmā.

Tās mērķis ir atvieglot personu un darba devēju piekļuvi informācijai par viņu tiesībām un pienākumiem; atbalstīt ES valstu sadarbību attiecīgo Savienības tiesību aktu pārrobežu izpildē, tostarp atvieglojot kopīgas pārbaudes; kā arī uzņemties mediatora lomu un atvieglot risinājumus valstu iestāžu pārrobežu strīdu gadījumā.

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/1149 (1), ar ko izveido Eiropas Darba iestādi, tika publicēta Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī2019. gada 11. jūlijā un stājās spēkā 2019. gada 31. jūlijā.

Iestādei vajadzētu sasniegt pilnu darbības jaudu līdz 2024. gadam. Eiropas Komisija ir atbildīga par sākotnējo izveides posmu, līdz Iestāde būs pietiekami nokomplektēta un gatava pildīt savas pilnvaras.

Sīkāka informācija par Iestādi ir pieejama šādās vietnēs:

https://ela.europa.eu/

https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1414&langId=en

Piedāvātais amats

Profils

Izpilddirektors vada un pārstāv Iestādi. Izpilddirektors ir Iestādes likumīgais pārstāvis un nodrošina tās sabiedrisko tēlu, un viņam vajadzētu būt neatkarīgam, veicot savus pienākumus, un atskaitīties Valdei par savu darbību. Valdē ir pa vienam pārstāvim no katras dalībvalsts, divi Komisijas pārstāvji, viens Eiropas Parlamenta iecelts neatkarīgs eksperts un četri locekļi, kuri pārstāv starpnozaru sociālo partneru organizācijas Savienības līmenī, un tajā līdzvērtīgā līmenī ir pārstāvētas arodbiedrības un darba devēju organizācijas.

Izpilddirektoram ir centrālā loma Iestādes darba vadīšanā. Izpilddirektors ir atbildīgs par to administratīvo, operatīvo un finanšu pasākumu ieviešanu un pārvaldību, kuri nepieciešami, lai Iestāde varētu pienācīgi darboties.

Neskarot Valdes pilnvaras, izpilddirektors uzņemas pilnu atbildību par Iestādei uzticētajiem uzdevumiem, un uz viņu attiecas ikgadējā budžeta izpildes apstiprinājuma procedūra, ko veic Eiropas Parlaments. Eiropas Parlaments vai Padome var aicināt izpilddirektoru ziņot par savu uzdevumu izpildi.

Uzdevumi

Izpilddirektoram cita starpā ir šādi konkrēti pienākumi:

nodrošināt, ka Iestāde darbojas atbilstīgi regulai par Iestādes izveidi,

izstrādāt un sasniegt Iestādes stratēģiskos mērķus saskaņā ar tās pamatuzdevumu,

sazināties ar plašu ieinteresēto personu loku, tostarp izskaidrot plašai sabiedrībai Iestādes darbību un ES politiku darba mobilitātes jomā,

vadīt Iestādes personāla ikdienas darbu, tostarp pieņemt darbā jaunus darbiniekus,

sagatavot un īstenot Valdes pieņemtās stratēģijas, procedūras, lēmumus, programmas un pasākumus regulā par Iestādes izveidi, tās īstenošanas noteikumos un citos piemērojamos tiesību aktos noteiktajās robežās,

nodrošināt Iestādes budžeta sagatavošanu un efektīvu izpildi saskaņā ar pareizas finanšu pārvaldības principiem,

izstrādāt un īstenot daudzgadu un gada darba programmas un darbības pārskatus,

sekmēt sadarbību starp Iestādi, Eiropas Komisiju un citām attiecīgām struktūrām, kā arī sniegt ziņojumus Eiropas Parlamentam vai Padomei un sazināties ar tiem saskaņā ar regulu par Iestādes izveidi,

veidot efektīvu sadarbību starp Iestādi un dalībvalstu kompetentajām iestādēm Iestādes darbības jomā,

sekmēt sadarbību starp Iestādi un attiecīgajām trešām valstīm un starptautiskām organizācijām.

Sīkākai informācijai lūdzam skatīt regulas noteikumus.

Prasības (atlases kritēriji)

Piemērotajam kandidātam jābūt izcilam un dinamiskam profesionālim, kurš atbilst šādiem atlases kritērijiem:

a)

Pieredze vadošā amatā, jo īpaši:

spēja izveidot un vadīt starptautisku struktūru gan stratēģiskā, gan iekšējās vadības līmenī un spēja vadīt un motivēt lielu komandu Eiropas, daudzkultūru un daudzvalodu vidē,

pamatīgas administratīvās un vadības iemaņas, jo īpaši augstākās vadības pieredze budžeta, finanšu un cilvēkresursu pārvaldības jomā valsts, Eiropas vai starptautiskā kontekstā,

pieredze darbā jaunā organizācijā vai organizāciju vadīšanā pārmaiņu procesos,

pieredze ar dažādām vadības kultūrām un tradīcijām.

b)

Tehniskās zināšanas un pieredze, jo īpaši:

spēja izstrādāt visaptverošu progresīvu redzējumu attiecībā uz Iestādes stratēģisko mērķu īstenošanu,

bagātīga darba pieredze sadarbībā, galvenokārt darbaspēka mobilitātes, darba inspekciju vai sociālā nodrošinājuma koordinācijas jomā, kura ideālā gadījumā iegūta valsts, Eiropas vai starptautiskā kontekstā,

pieredze stratēģiskā vai darbības līmenī iepriekš minētajās jomās,

laba izpratne par ES kontekstu un mijiedarbību starp valstu pārvaldes iestādēm un ES iestādēm, tostarp ļoti labas zināšanas par ES tiesību aktiem attiecībā uz darbaspēka mobilitāti,

izpratne par starptautisku sadarbību Iestādes darbības jomā ar trešām personām ārpus ES.

c)

Komunikācijas/sarunu risināšanas prasmes, jo īpaši:

pierādāmas spējas visos līmeņos efektīvi un brīvi, pārredzamā un atklātā veidā sazināties ar plašu sabiedrību un plašu ieinteresēto personu loku (Eiropas, starptautiskās, valsts un vietējās iestādes, starptautiskās organizācijas, kā arī nevalstiskās organizācijas),

izcilas lēmumu pieņemšanas un organizatoriskās prasmes,

izcilas sarunu risināšanas prasmes,

spēja veidot uzticēšanos galveno ieinteresēto personu vidū, izmantojot diplomātisku pieeju;

teicamas mutvārdu un rakstveida angļu valodas prasmes tiks uzskatītas par priekšrocību.

Prasības kandidātiem

Kandidātus atlases posmam izvēlēsies, tikai pamatojoties uz atbilstību turpmāk norādītajām formālajām prasībām, kas jāizpilda līdz pieteikumu iesniegšanas termiņam.

Valstspiederība. Kandidātam jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim.

Akadēmiskais grāds vai diploms. Kandidātam jābūt:

izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, ko apliecina diploms, ja parastais studiju ilgums augstākajā izglītības iestādē ir vismaz četri gadi,

vai izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, ko apliecina diploms, un atbilstošai vismaz vienu gadu ilgai darba pieredzei, ja parastais studiju ilgums augstākās izglītības iestādē ir vismaz trīs gadi (šo viena gada darba pieredzi nevar iekļaut pēcdiploma darba pieredzē, kas prasīta turpmāk).

Darba pieredze. Kandidātam jābūt vismaz 15 gadu ilgai pēcdiploma darba pieredzei, kas atbilst iepriekš minētajai kvalifikācijai. Vismaz pieciem gadiem no šīs darba pieredzes jābūt Iestādes darbības jomā.

Pieredze vadošā amatā. Vismaz piecus gadus ilgai pēcdiploma darba pieredzei jābūt gūtai, strādājot augsta līmeņa vadītāja amatā (2) piedāvātajam amatam atbilstošā jomā.

Valodas. Kandidātam jābūt ļoti labām Eiropas Savienības (3) vienas oficiālās valodas prasmēm un pietiekamām citas oficiālās valodas prasmēm. Intervijas(-u) laikā atlases komisijas pārbaudīs, vai kandidāts atbilst prasībai par kādas citas ES oficiālās valodas prasmi pietiekamā līmenī. Intervija (vai daļa no tās) var notikt minētajā citā valodā.

Vecuma ierobežojums. Kandidātam pieteikumu iesniegšanas termiņa beigās ir jāspēj pabeigt pilnu piecu gadu pilnvaru termiņu pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Eiropas Savienības pagaidu darbiniekiem pensijas vecumu definē kā vecumu tā mēneša beigās, kurā darbinieks sasniedz 66 gadu vecumu (skatīt Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 47. pantu (4)).

Turklāt kandidātam jābūt izpildījušam visas tiesību aktos par militāro dienestu noteiktās prasības, jāiesniedz attiecīgas atsauksmes par rakstura īpašībām saistībā ar viņu piemērotību veikt amata pienākumus un jābūt fiziski spējīgam pildīt ar amatu saistītos pienākumus.

Atlase un iecelšana amatā

Izpilddirektoru iecels amatā Iestādes Valde, pamatojoties uz Eiropas Komisijas sniegto kandidātu sarakstu.

Lai izveidotu šo sarakstu, Eiropas Komisija rīko atlasi saskaņā ar tās atlases un darbā pieņemšanas procedūrām (skatīt dokumentu par politiku saistībā ar augstākā līmeņa ierēdņiem (5)).

Šajā atlases procedūrā Eiropas Komisija izveido priekšatlases komisiju. Šī komisija izvērtē visus pieteikumus, veic sākotnējo atbilstības pārbaudi un noskaidro tos kandidātus, kuru profils vislabāk atbilst iepriekš minētajiem atlases kritērijiem un kurus var aicināt uz interviju ar priekšatlases komisiju.

Pēc šīm intervijām priekšatlases komisija izdara secinājumus un ierosina sarakstu ar kandidātiem, kurus aicināt uz turpmākām intervijām ar Eiropas Komisijas Padomdevēju komiteju darbā iecelšanas jautājumos (CCA). Ņemot vērā priekšatlases komisijas secinājumus, CCA lemj, kurus kandidātus aicināt uz interviju.

Uz interviju ar CCA uzaicinātie kandidāti pavada vienu dienu vadības novērtēšanas centrā, kur viņus vērtē ārējie darbā pieņemšanas konsultanti. Ņemot vērā intervijas rezultātus un novērtēšanas centra sagatavoto ziņojumu, CCA izveido sarakstu ar kandidātiem, kurus tā uzskata pa piemērotiem Iestādes izpilddirektora amata izpildei.

CCA sarakstā iekļautos kandidātus intervēs Komisijas loceklis(-ļi), kas atbild par to ģenerāldirektorātu, kurš ir atbildīgs par attiecībām ar Iestādi (6).

Pēc šīm intervijām Eiropas Komisija izveido piemērotāko kandidātu sarakstu, kuru dara zināmu Iestādes Valdei. Valde var nolemt intervēt kandidātus, pirms izvēlēties izpilddirektoru no Komisijas sniegtā kandidātu saraksta. Iekļaušana šajā sarakstā negarantē iecelšanu amatā.

Izraudzīto kandidātu uzaicina sniegt paziņojumu Eiropas Parlamentā un atbildēt uz Parlamenta deputātu jautājumiem. Šāda viedokļu apmaiņa nepamatoti nekavē izpilddirektora iecelšanu amatā.

Papildus iepriekš minētajām intervijām kandidātus var aicināt piedalīties turpmākās intervijās vai pārbaudījumos.

Funkcionālu apsvērumu dēļ un tādēļ, lai kandidātu un Iestādes interesēs atlases procedūru pabeigtu pēc iespējas ātri, atlases procedūra notiks tikai angļu vai franču valodā (7).

Vienlīdzīgas iespējas

Eiropas Komisija un Iestāde ievēro vienlīdzīgu iespēju un diskriminācijas aizlieguma politiku saskaņā ar Civildienesta noteikumu (8) 1.d pantu.

Nodarbinātības nosacījumi

Algas un nodarbinātības nosacījumi ir noteikti Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā (9).

Sekmīgo kandidātu pieņems Valde pagaidu darbinieka statusā AD 14 pakāpē. Atkarībā no darba pieredzes ilguma kandidāts tiks klasificēts minētās kategorijas 1. vai 2. līmenī.

Veiksmīgo kandidātu iecels uz piecu gadu sākotnējo pilnvaru termiņu, kuru, iespējams, pagarinās uz ne vairāk kā pieciem papildu gadiem saskaņā ar Iestādes dibināšanas regulu, kas piemērojama darbā iecelšanas brīdī.

Kandidātiem jāņem vērā Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā iekļautā prasība, ka visiem jaunajiem darbiniekiem ir sekmīgi jāiztur deviņu mēnešu pārbaudes laiks.

Nodarbinātības vieta ir Bratislava, Slovākija, kur atrodas Iestāde. Pirms Iestādes pārcelšanās uz tās ilgtermiņa telpām izvēlētajam darbiniekam ierobežotu laikposmu var nākties amata pienākumus pildīt Briselē.

Amata vieta ir pieejama no 2020. gada 1. janvāra.

Neatkarība un interešu deklarācija

Pirms pienākumu uzņemšanās izpilddirektoram būs jāparaksta deklarācija, ar kuru viņš(-a) apņemas strādāt sabiedrības labā, ievērojot neatkarības principu, un jādeklarē visas intereses, kuras varētu uzskatīt par tādām, kas ietekmē viņa(-as) neatkarību.

Pieteikšanās procedūra

Pirms pieteikuma iesniegšanas jums rūpīgi jāpārliecinās par atbilstību visām prasībām (“prasības kandidātiem”), jo īpaši attiecībā uz diploma veidu, darba pieredzi augsta līmeņa amatā, kā arī valodu prasmēm. Ja kāda no prasībām nav izpildīta, jūs automātiski tiekat izslēgts no atlases procedūras.

Ja vēlaties pieteikties, lūdzam reģistrēties šajā interneta vietnē un sekot norādēm par procedūras dažādajiem posmiem:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/

Jums ir jābūt derīgai e-pasta adresei. Tā tiks izmantota, lai apstiprinātu jūsu reģistrāciju, kā arī sazinātos ar jums dažādos procedūras posmos. Tāpēc lūdzam informēt Eiropas Komisiju par jebkādām izmaiņām jūsu e-pasta adresē.

Lai iesniegtu pieteikumu, jāveic CV augšupielāde PDF formātā un tiešsaistē jāaizpilda motivācijas vēstule (ne vairāk kā 8 000 rakstzīmju). CV un motivācijas vēstuli varat iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Kad reģistrēšanās tiešsaistē būs pabeigta, saņemsiet e-pastu ar apstiprinājumu, ka pieteikums ir reģistrēts. Ja nesaņemat e-pastu ar apstiprinājumu, jūsu pieteikums nav reģistrēts!

Lūdzam ņemt vērā, ka tiešsaistē nav iespējams sekot līdzi jūsu pieteikuma virzībai. Par pieteikuma statusu Eiropas Komisija ar jums sazināsies tieši.

Ja nepieciešama papildinformācija vai rodas tehniskas problēmas, lūdzam sūtīt e-pastu uz adresi: HR-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu

Pieteikšanās termiņš

Reģistrēšanās termiņš ir 2019. gada 6. decembris pulksten 12.00 dienā pēc Briseles laika, pēc kura reģistrēties vairs nebūs iespējams.

Jūs pats esat atbildīgs par to, lai tiešsaistes reģistrāciju pabeigtu laikā. Iesakām neatlikt pieteikšanos uz pēdējām pieteikuma iesniegšanas dienām, jo interneta pārslodze vai problēmas ar interneta pieslēgumu var pārtraukt reģistrāciju tiešsaistē, pirms to pabeidzat, un visas darbības tad vajadzēs atkārtot. Pēc reģistrēšanās termiņa informāciju pieteikumā vairs nevarēs ievadīt. Novēlota reģistrācija netiks pieņemta.

Svarīga informācija kandidātiem

Kandidātiem tiek atgādināts, ka dažādo atlases komisiju darbs ir konfidenciāls. Kandidāti nedrīkst tieši vai netieši sazināties ar šo komisiju locekļiem vai lūgt citai personai to darīt viņu vārdā. Visi jautājumi jāsūta attiecīgās komisijas sekretariātam.

Personas datu aizsardzība

Komisija nodrošinās, ka kandidātu personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1725 (10).


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada 20. jūnija Regula (ES) 2019/1149, ar ko izveido Eiropas Darba iestādi, groza Regulas (EK) Nr. 883/2004, (ES) Nr. 492/2011 un (ES) 2016/589 un atceļ Lēmumu (ES) 2016/344 (OV L 186, 11.7.2019., 21. lpp.).

(2)  Kandidātiem dzīves aprakstā par visiem gadiem, kuros gūta pieredze vadošā amatā, skaidri jānorāda šāda informācija: 1) ieņemto vadošo amatu nosaukumi un pienākumi; 2) šajos amatos pārraudzīto darbinieku skaits; 3) pārvaldītā budžeta apjoms; 4) hierarhisko līmeņu skaits virs un zem attiecīgā amata; un 5) attiecīgā līmeņa darbinieku skaits.

(3)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX:31958R0001

(4)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX:01962R0031-20140501

(5)  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/compilation-of-the-senior-official-policy-at-the-european-commission_en.pdf

(6)  Ja vien attiecīgais Komisijas loceklis saskaņā ar Komisijas 2007. gada 5. decembra lēmumu (PV(2007)1811) nav šo uzdevumu deleģējis citam Komisijas loceklim.

(7)  Atlases komisijas nodrošinās, ka tiem kandidātiem, kuriem kāda no abām valodām ir dzimtā valoda, netiek sniegta nepamatota priekšrocība.

(8)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX:01962R0031-20140501

(9)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX:01962R0031-20140501

(10)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 23. oktobra Regula (ES) 2018/1725 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti. Tas īpaši attiecas uz šādu datu konfidencialitāti un drošību (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).