ISSN 1977-0952

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

C 187A

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Informācija un paziņojumi

59. sējums
2016. gada 26. maijs


Paziņojums Nr.

Saturs

Lappuse

 

V   Atzinumi

 

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

 

Eiropas personāla atlases birojs (EPSO)

2016/C 187A/01

Paziņojums par atklātajiem konkursiem — EPSO/AD/323/16 – Izmeklētāji (AD 7) šādiem profiliem: 1 – Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana – 2 – Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces – EPSO/AD/324/16 – Izmeklētāji (AD 9): grupas vadītāji

1


LV

 


V Atzinumi

ADMINISTRATĪVAS PROCEDŪRAS

Eiropas personāla atlases birojs (EPSO)

26.5.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 187/1


PAZIŅOJUMS PAR ATKLĀTAJIEM KONKURSIEM

EPSO/AD/323/16 – Izmeklētāji (AD 7) šādiem profiliem: 1 – Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana – 2 – Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces – EPSO/AD/324/16 – Izmeklētāji (AD 9): grupas vadītāji

(2016/C 187 A/01)

Reģistrēšanās termiņš: 2016. gada 28. jūnijs, plkst. 12.00 (dienā) pēc Briseles laika

Eiropas Personāla atlases birojs (EPSO) rīko atklātos konkursus, pamatojoties uz kvalifikāciju un pārbaudījumiem, lai izveidotu rezerves sarakstus, no kuriem Eiropas Komisija (galvenokārt Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai – OLAF) pieņems darbā jaunus ierēdņus administratoru amatā (AD funkciju grupa).

Atlases procedūru pamatā esošais juridiski saistošais regulējums ir paziņojums par konkursu un Atklātos konkursus reglamentējošie vispārīgie noteikumi, kas publicēti 2015. gada 27. februārī Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša C sērijā 70 A (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC). Tomēr lūdzam ņemt vērā, ka šo vispārīgo noteikumu II PIELIKUMS uz šiem konkursiem neattiecas. Tas ir aizstāts ar noteikumiem, kas minēti šā paziņojuma II PIELIKUMĀ.

Atlasāmo kandidātu skaits

EPSO/AD/323/16 (AD 7 pakāpe)

1. profils: 25

2. profils: 15

EPSO/AD/324/16 (AD 9 pakāpe): 10

Šis paziņojums attiecas uz diviem konkursiem, no kuriem viens konkurss ir ar diviem profiliem. Drīkst pieteikties tikai vienam profilam katrā konkursā. Valoda jāizvēlas elektroniskās reģistrācijas brīdī, un pēc elektroniskā pieteikuma apstiprināšanas jūs to vairs nevarat mainīt.

VEICAMIE UZDEVUMI

EPSO/AD/323/16 (AD 7 pakāpe)

1.   Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana

Šā profila mērķis ir atlasīt administratorus (AD 7 pakāpe), kuri veiks izmeklēšanu ES izdevumu, korupcijas novēršanas un ES personāla veiktu nopietnu pārkāpumu jomā. ES izdevumi cita starpā ietver izdevumus, ko finansē no lauksaimniecības un struktūrfondiem, pirmspievienošanās atbalsta, ārējās palīdzības, centralizētos izdevumus, finanšu instrumentu izdevumus un izdevumus, kurus pārvalda kopā ar starptautiskām organizācijām.

2.   Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces

Šā profila mērķis ir atlasīt administratorus (AD 7 pakāpe), kuri veiks izmeklēšanu muitas un tirdzniecības, tabakas vai viltotu preču jomā.

EPSO/AD/324/16 (AD 9 pakāpe): Grupas vadītāji

Šā atklātā konkursa mērķis ir atlasīt administratorus (AD 9 pakāpe), kuri vadīs izmeklētāju grupu, kas darbojas ar ES izdevumu, korupcijas novēršanas, ES personāla veiktu nopietnu pārkāpumu, muitas un tirdzniecības, tabakas vai viltotu preču jomā.

ES izdevumi cita starpā ietver izdevumus, ko finansē no lauksaimniecības un struktūrfondiem, pirmspievienošanās atbalsta, ārējās palīdzības, centralizētos izdevumus, finanšu instrumentu izdevumus un izdevumus, kurus pārvalda kopā ar starptautiskām organizācijām.

Sīkāku informāciju par raksturīgākajiem pienākumiem skatīt I PIELIKUMĀ.

ATBILSTĪBAS NOSACĪJUMI

Apstiprinot savu pieteikumu, jums jāatbilst IKVIENAM no šādiem nosacījumiem:

Vispārīgie nosacījumi

Jābūt tiesīgam pilnībā izmantot ES dalībvalsts pilsoņa tiesības

Jābūt izpildījušam valsts tiesību aktos noteiktās militārā dienesta prasības

Jāpiemīt paredzēto pienākumu veikšanai vajadzīgajām rakstura īpašībām

Īpašie nosacījumi: valodas

1. valoda: minimālais nepieciešamais līmenis C1 vienā no 24 oficiālajām ES valodām

2. valoda: minimālais nepieciešamais līmenis B2 angļu, franču vai vācu valodā; obligāti cita nekā 1. valoda

Sīkākai informācijai par valodas zināšanu līmeņiem skatīt Eiropas vienoto valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmu

(https://europass.cedefop.europa.eu/lv/resources/european-language-levels-cefr)

Lai šo divu konkursu kārtībā varētu ieņemt amatu, ir nepieciešamas labas angļu valodas (rakstveida un mutvārdu) zināšanas. Angļu valoda ir galvenā valoda, ko izmanto izmeklētāji, kuri strādā korupcijas novēršanas un/vai finanšu noziedzības apkarošanas jomā starptautiskā kontekstā. Tāpēc labas angļu valodas zināšanas ir būtiskas (prezentāciju sniegšanai un apspriežu noturēšanai vai ziņojumu rakstīšanai), lai nodrošinātu efektīvu sadarbību un informācijas apmaiņu ar valsts iestādēm dalībvalstīs un trešās valstīs.

Pieteikuma veidlapa jāaizpilda angļu , franču vai vācu valodā .

Kā otrā valoda jāizvēlas angļu, franču vai vācu valoda . Tās ir galvenās Komisijas darba valodas, un dienesta interesēs jaunajiem darbā pieņemtajiem darbiniekiem ir nekavējoties jāspēj sākt strādāt un savā ikdienas darbā efektīvi sazināties vismaz vienā no tām.

Sīkāku informāciju par valodām, kas nepieciešamas šiem konkursiem, skatīt II PIELIKUMĀ.

Īpašie nosacījumi: kvalifikācija un darba pieredze

Skatīt III PIELIKUMU attiecībā uz kvalifikāciju un darba pieredzi, kas prasīta katrā profilā.

ATLASES PROCEDŪRA

1)    Datorizēti daudzizvēļu testi

Ja kandidātu skaits katrā konkursā un profilā pārsniedz konkrētu robežvērtību , ko noteicis EPSO, rīkojoties kā iecēlējinstitūcija, visi kandidāti, kuri apstiprinājuši savu pieteikumu līdz norādītajam termiņam, tiks uzaicināti veikt datorizētos daudzizvēļu testus kādā no EPSO akreditētajiem centriem.

Ja kandidātu skaits ir mazāks par noteikto robežvērtību , šie testi tiks rīkoti vērtēšanas centrā (3. punkts).

Datorizētie daudzizvēļu testi tiks organizēti šādi:

Pārbaudījums

Valoda

Jautājumi

Ilgums

Sekmīgs novērtējums

Teksta loģiskās analīzes tests

1. valoda

20 jautājumi

35 min.

10/20

Matemātisko iemaņu tests

1. valoda

10 jautājumi

20 min.

Matemātisko iemaņu tests + abstraktās domāšanas tests kopā: 10/20

Abstraktās domāšanas tests

1. valoda

10 jautājumi

10 min.

Šie testi ir izslēdzoši, un tajos iegūtie rezultāti netiks pieskaitīti pārējo vērtēšanas centra pārbaudījumu novērtējumam.

2)    Atlase pēc kvalifikācijas

Pirmkārt, atbilstība prasībām tiks pārbaudīta, pamatojoties uz datiem, kas sniegti kandidāta pieteikumā tiešsaistē. Ir divas iespējas:

ja datorizētie daudzizvēļu testi tiek rīkoti iepriekš, tad, lai noteiktu atbilstību prasībām, kandidātu pieteikumi tiks pārbaudīti iegūto punktu skaita dilstošā secībā, līdz tiks sasniegta noteikta kandidātu skaita robežvērtība, ko katram konkursam un profilam noteicis EPSO. Pārējo kandidātu pieteikumi netiks pārbaudīti,

ja iepriekš netiek rīkoti datorizētie daudzizvēļu testi, tad, lai noteiktu atbilstību prasībām, tiks pārbaudīti visu kandidātu pieteikumi.

Otrkārt, tikai attiecībā uz kandidātiem, kuri atbilst prasībām un kuri atlasīti, kā aprakstīts iepriekš, atlasi pēc kvalifikācijas veiks, izmantojot kandidātu sniegto informāciju pieteikuma veidlapas sadaļā “talantu vērtētājs” (EN – talent screener, FR – évaluateur de talent, DE – Talentfilter). Atlases komisija katram atlases kritērijam nosaka reizinātāju (no 1 līdz 3), kas atspoguļo kritērija relatīvo nozīmīgumu, un katrai kandidāta atbildei tiek piešķirti no 0 līdz 4 punktiem.

Tad, lai noteiktu kandidātus, kuru kvalifikācija vislabāk atbilst paredzētajiem pienākumiem, atlases komisija punktus pareizina ar katra kritērija reizinātāju un saskaita iegūtos punktus.

Kritēriju sarakstu katram profilam skatīt IV PIELIKUMĀ.

3)    Pārbaudījumi vērtēšanas centrā

Uz šā posma pārbaudījumiem aicināto kandidātu skaits būs ne vairāk kā trīs reizes lielāks par katram konkursam un profilam atlasāmo kandidātu skaitu. Ja atlasē pēc kvalifikācijas būsiet ieguvis vienu no augstākajiem kopējiem novērtējumiem , jūs tiksiet uzaicināts uz pārbaudījumiem vērtēšanas centrā, kuri ilgs vienu vai divas dienas un kuri notiks jūsu 2. valodā un angļu valodā , visticamāk, Briselē .

Ja 1. punktā minētie datorizētie daudzizvēļu testi netiks rīkoti iepriekš , jūs tos veiksiet vērtēšanas centrā.

Astoņas vispārīgās kompetences un kompetences konkrētajā jomā, kas nepieciešamas katram konkursam un profilam, tiks pārbaudītas vērtēšanas centrā, izmantojot piecus pārbaudījumus (uz vispārīgām kompetencēm un uz konkrētajām kompetencēm vērstas intervijas, uzdevums grupā un konkrēta gadījuma izpēte – visi jūsu 2. valodā, kā arī angļu valodas prasmju tests), kā aprakstīts tabulā.

Kompetences

Pārbaudījums

1.

Analītiskās spējas un problēmu risināšana

Uzdevums grupā

Konkrēta gadījuma izpēte

2.

Saziņa

Konkrēta gadījuma izpēte

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

3.

Orientācija uz kvalitāti un rezultātu

Konkrēta gadījuma izpēte

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

4.

Spēja mācīties un pilnveidoties

Uzdevums grupā

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

5.

Māka noteikt prioritātes un organizēt

Uzdevums grupā

Konkrēta gadījuma izpēte

6.

Izturība

Uzdevums grupā

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

7.

Māka strādāt komandā

Uzdevums grupā

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

8.

Vadītāja spējas

Uzdevums grupā

Uz vispārīgām kompetencēm vērsta intervija

Sekmīgs novērtējums

3/10 par katru kompetenci un 40/80 kopā


Kompetences

Pārbaudījums

Kompetences konkrētajā jomā

Uz konkrētām kompetencēm vērsta intervija

Sekmīgs novērtējums

60/120

Angļu valoda

Valodas prasmju tests

Sekmīgs novērtējums

5/10

Valodas prasmju tests ir izslēdzošs, bet rezultāts netiks ņemts vērā, aprēķinot vērtēšanas centra pārbaudījumu kopējo novērtējumu.

4)    Rezerves saraksts

Pēc kandidātu apliecinošo dokumentu pārbaudes atlases komisija izveidos to atbilstošo kandidātu rezerves sarakstu katram konkursam un profilam, kuri vērtēšanas centra posma pārbaudījumos ieguvuši augstāko kopējo novērtējumu, līdz tiks sasniegts norādītais atlasāmo kandidātu skaits. Vārdi tiks uzskaitīti alfabēta secībā.

PIETEIKŠANĀS TERMIŅŠ UN VEIDS

Pieteikumu var iesniegt elektroniski EPSO tīmekļa vietnē http://jobs.eu-careers.eu līdz

2016. gada 28. jūnijam, plkst. 12.00 (dienā) pēc Briseles laika.


I PIELIKUMS

PIENĀKUMI

EPSO/AD/323/16

1.   Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana (AD 7 pakāpe)

Galvenie pienākumi ir šādi:

veikt izmeklēšanu saskaņā ar Regulu (ES, Euratom) Nr. 883/2013 (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:248:0001:0022:LV:PDF) iepriekš minētajās jomās, tostarp misijas un pārbaudes uz vietas dalībvalstīs vai trešās valstīs vai telpu pārbaudes, lai vāktu informāciju un pierādījumus lietas dokumentiem,

sagatavot un veikt liecinieku, iesaistīto personu, avotu un ziņotāju intervēšanu,

analizēt informāciju un dokumentus, kas saistīti ar lietas dokumentiem,

sagatavot dokumentu projektus, kas ir svarīgi izmeklēšanā (piemēram, izmeklēšanas darba plānu, izmeklēšanas ziņojumus, misijas ziņojumus, sanāksmju protokolus utt.),

uzraudzīt OLAF ieteikumu īstenošanu,

sniegt ieguldījumu horizontālos jautājumos, kas saistīti ar izmeklēšanu,

veidot un uzraudzīt kontaktus ar citiem Komisijas dienestiem, iestādēm, struktūrām, birojiem un aģentūrām, kuru izveidošanu nosaka Līgumi, vai kuras izveidotas, pamatojoties uz šiem Līgumiem (turpmāk “Eiropas Savienības iestādes, struktūras, biroji un aģentūras”), starptautiskajām organizācijām un dalībvalstu un trešo valstu valsts dienestiem saistībā ar izmeklēšanu,

sniegt padomus par valsts un starptautiskajām krimināltiesībām, kā arī Eiropas Savienības tiesībām.

2.   Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces (AD 7 pakāpe)

Galvenie pienākumi ir šādi:

veikt izmeklēšanu saskaņā ar Regulu (ES, Euratom) Nr. 883/2013 (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:248:0001:0022:LV:PDF) attiecībā uz krāpšanos muitas un tirdzniecības jomā (jo īpaši preferenciālās un nepreferenciālās izcelsmes krāpšana, tostarp izvairīšanās no antidempinga nodevām un kompensācijas maksājumiem, nepareizas klasifikācijas krāpšana, pazemināta vērtējuma krāpšana) un krāpšanos saistībā ar tabakas un viltotām precēm,

veikt pārbaudes attiecībā uz tradicionālajiem pašu resursiem saskaņā ar Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 1150/2000, ar ko īsteno Lēmumu 2007/436/EK, Euratom (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?qid=1439369005059&uri=CELEX:02000R1150-20141224) par Eiropas Kopienu pašu resursu sistēmu,

organizēt un vadīt ad hoc sanāksmes ar dalībvalstīm,

veikt pārbaudes uz vietas un uzņēmumu apmeklējumus Eiropas Savienībā, un izmeklēšanas misijas trešās valstīs; vākt un analizēt informāciju un pierādījumus tādā veidā, kas nodrošina pierādījumu pieņemamību tiesvedībā,

iegūt un analizēt informāciju no dažādām datubāzēm,

sagatavot un veikt liecinieku, iesaistīto personu, avotu un ziņotāju intervēšanu,

sagatavot rakstiskus izmeklēšanas ziņojumus (tostarp uzņēmumu apmeklējumu ziņojumus, misiju ziņojumus un nobeiguma ziņojumus, lietas materiālu piezīmes, savstarpējās palīdzības saziņu un saraksti),

uzraudzīt OLAF ieteikumu īstenošanu,

koordinēt un sniegt palīdzību attiecībā uz izmeklēšanu, ko veic dalībvalstu izmeklēšanas dienesti,

vajadzības gadījumā sniegt pierādījumus tiesā par OLAF veiktajām izmeklēšanām,

sniegt ieguldījumu horizontālos jautājumos, kas saistīti ar izmeklēšanu,

veidot un uzraudzīt kontaktus ar citiem Komisijas dienestiem, Eiropas Savienības iestādēm, struktūrām, birojiem un aģentūrām, starptautiskajām organizācijām un dalībvalstu un trešo valstu valsts dienestiem saistībā ar izmeklēšanu.

EPSO/AD/324/16 – Izmeklētāji: grupas vadītāji (AD 9 pakāpe)

Galvenie pienākumi ir šādi:

vadīt izmeklētāju grupu, kas veic izmeklēšanu saskaņā ar Regulu (ES, Euratom) Nr. 883/2013 (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:248:0001:0022:LV:PDF), tostarp izmeklēšanas misijas un pārbaudes uz vietas dalībvalstīs vai trešās valstīs vai telpu pārbaudes, lai vāktu informāciju un pierādījumus lietas dokumentiem,

vadīt sanāksmes ar citiem Komisijas dienestiem, citām ES iestādēm, dalībvalstīm, trešām valstīm un starptautiskām organizācijām saistībā ar izmeklēšanu,

koordinēt liecinieku, iesaistīto personu, avotu un ziņotāju intervijas,

sniegt ieguldījumu horizontālos jautājumos, kas saistīti ar izmeklēšanu,

pārraudzīt un uzraudzīt grupas dalībnieku sniegumu, un nodrošināt uzdevumu un pienākumu efektīvu sadali starp grupas dalībniekiem, lai sasniegtu paredzētos rezultātus,

nodrošināt efektīvu vadību, gādājot par to, lai grupas dalībnieki būtu motivēti un pilnveidotu savas iemaņas un pieredzi,

veidot, uzraudzīt un koordinēt kontaktus ar citiem Komisijas dienestiem, Eiropas Savienības iestādēm, struktūrām, birojiem un aģentūrām, starptautiskajām organizācijām un dalībvalstu un trešo valstu valsts dienestiem saistībā ar izmeklēšanu.

I PIELIKUMA beigas. Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos galvenajā daļā.


II PIELIKUMS

ŠO ATLASES PROCEDŪRU VALODU REŽĪMA PAMATOJUMS

Šie konkursi ir specializēti konkursi, lai pieņemtu darbā izmeklētājus un izmeklētāju grupu vadītājus. Prasības, kas izklāstītas šā paziņojuma par konkursu sadaļā “ATBILSTĪBAS NOSACĪJUMI”, atbilst ES iestāžu galvenajām prasībām attiecībā uz speciālistu prasmēm, pieredzi un zināšanām, un vajadzību pēc tā, lai jaunie darbinieki spētu efektīvi strādāt, jo īpaši sadarboties ar citiem darbiniekiem.

Šā iemesla dēļ kandidātiem tiek prasīts izvēlēties otro konkursa valodu no ierobežota ES oficiālo valodu skaita. Šā ierobežojuma pamatā ir arī budžeta un darbības ierobežojumi, kā arī 1., 2. un 3. punktā turpmāk aprakstīto EPSO atlases metožu īpatnības. Valodas prasības šiem konkursiem pieņēmusi EPSO valde, ņemot vērā minētos faktorus un citas specifiskas prasības, kas saistītas ar Eiropas Komisijas pienākumu īpatnībām vai konkrētajām vajadzībām.

Galvenais šo konkursu mērķis ir izveidot rezerves sarakstu Eiropas Komisijai, kurā iekļauti administratori. Pēc pieņemšanas darbā ir būtiski, ka administratori nekavējoties spēj strādāt un sazināties ar saviem kolēģiem un vadītājiem. Ņemot vērā valodu lietojuma kritērijus ES atlases procedūrās, kuri izklāstīti turpmāk 2. punktā, Eiropas Komisija uzskata, ka angļu, franču un vācu valoda ir piemērotākās otrās valodas izvēles iespējas šajos konkursos.

Ņemot vērā to, ka Eiropas Komisijas darbinieki visbiežāk runā angļu, franču un vācu valodā, tajās un no tām tulko un lieto administratīvajai saziņai, kā arī to, ka šīs valodas ir visvairāk lietotās valodas saziņā ar trešām pusēm, kuras ir iesaistītas izmeklēšanā preču viltojumu, korupcijas, muitas un tirdzniecības jomās, kandidātiem vismaz viena no šīm valodām ir jāpiedāvā kā viena no divām obligātajām valodām.

Turklāt labas angļu valodas zināšanas tiek uzskatītas par būtiskām sadarbībai finanšu noziegumu, korupcijas apkarošanas un cīņas pret viltotām precēm jomās starptautiskā kontekstā. Tāpēc labas angļu valodas zināšanas ir būtiskas (prezentāciju sniegšanai un apspriežu noturēšanai vai ziņojumu rakstīšanai), lai nodrošinātu efektīvu sadarbību un informācijas apmaiņu ar valsts iestādēm dalībvalstīs un trešās valstīs. Tāpēc kandidātiem vērtēšanas centra posma laikā arī būs jāveic angļu valodas izpratnes papildu tests.

Kandidātiem, aizpildot tiešsaistes pieteikumus, jāizmanto konkursa otrā valoda (angļu, franču vai vācu), un EPSO jāizmanto šīs valodas masveida saziņā ar kandidātiem, kuri ir iesnieguši derīgus pieteikumus, un dažos 3. punktā aprakstītajos testos.

1.   Valodu izvēles pamatojums katrai atlases procedūrai

ES iestādes uzskata, ka lēmums par konkrētām valodām, kas izmantojamas katrā atsevišķā atlases procedūrā, un jo īpaši par jebkādiem valodu izvēles ierobežojumiem ir jāpieņem, pamatojoties uz turpmāk minētajiem apsvērumiem.

i)

Prasība jaunajiem darbiniekiem nekavējoties sākt darbu

Jaunajiem darbiniekiem jābūt spējīgiem nekavējoties sākt darbu un veikt pienākumus, kuru veikšanai tie ir pieņemti darbā. Tādēļ EPSO ir jānodrošina, ka veiksmīgajiem kandidātiem ir pietiekamas zināšanas tādā valodu kombinācijā, kas ļaus viņiem efektīvi veikt savus pienākumus, un jo īpaši – ka veiksmīgie kandidāti ikdienas darbā spēj efektīvi sazināties ar kolēģiem un vadītājiem.

Tādējādi var būt pamatoti dažus testus rīkot ierobežotā skaitā darba valodu, lai nodrošinātu, ka visi kandidāti spēj strādāt vismaz vienā no šīm valodām, neatkarīgi no viņu pirmās oficiālās valodas. Citādi būtu liels risks, ka liela daļa veiksmīgu kandidātu samērīgā laikā nespētu uzņemties uzdevumus, kuru veikšanai viņus pieņem darbā. Turklāt tiktu ignorēts acīmredzamais apsvērums, ka kandidāti, kuri piesakās darbam ES civildienestā, vēlas pievienoties starptautiskai organizācijai, kurai jāizmanto darba valodas, lai spētu pareizi darboties un veikt uzdevumus, kas tai uzticēti saskaņā ar ES Līgumiem.

ii)

Atlases procedūras raksturs

Dažos gadījumos kandidātu valodu izvēles ierobežošanu var pamatot ar atlases procedūras īpatnībām.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 27. pantu EPSO novērtē kandidātus atklātos konkursos, kurus EPSO izmanto, lai novērtētu kandidātu prasmes un labāk paredzētu, vai kandidāti spēs pildīt savus pienākumus.

Pārbaudījumi vērtēšanas centrā ir atlases metode, kas ietver kandidātu novērtēšanu standartizētā veidā, kuras pamatā ir dažādi scenāriji, ko novēro vairāki atlases komisijas locekļi. Vērtēšanā tiek izmantota kompetenču sistēma, kuru iepriekš sagatavojušas iecēlējinstitūcijas, un vienota punktu vērtēšanas metode, un kopīga lēmumu pieņemšana.

Šādi izvērtējot konkrētās prasmes, ES iestādes var novērtēt kandidātu spējas nekavējoties sākt strādāt vidē, kas tuvu atbilst reālajai situācijai, kādā tiem būs jāstrādā. No daudziem zinātniskiem pētījumiem izriet, ka vērtēšanas centri, simulējot īstenībai tuvas darba situācijas, ir labākais prognozētājs attiecībā uz darbu reālā situācijā. Tāpēc vērtēšanas centri tiek izmantoti visā pasaulē. Ņemot vērā karjeras ilgumu un mobilitātes līmeni ES iestādēs, šādam vērtēšanas veidam ir būtiska nozīme, jo īpaši atlasot pastāvīgos ierēdņus.

Lai nodrošinātu to, ka kandidātus var novērtēt vienlīdzīgi un ka kandidāti var tieši sazināties ar vērtētājiem un citiem kandidātiem, kuri piedalās pārbaudījumā, kandidātus novērtē grupā ar kopēju valodu. Ja vien vērtēšanas centra pārbaudījumi nenotiek konkursā ar vienu galveno valodu, ir obligāti nepieciešams, ka vērtēšanas centra pārbaudījumi tiek rīkoti ierobežotā skaitā valodu.

iii)

Budžeta un darbības ierobežojumi

Vairāku iemeslu dēļ EPSO valde uzskata, ka nebūtu praktiski rīkot viena konkursa vērtēšanas centra posmu visās ES oficiālajās valodās.

Pirmkārt, šāda pieeja ļoti būtiski ietekmētu resursus, padarot neiespējamu ES iestādēm apmierināt savas vajadzības pēc jauniem darbiniekiem pašreizējās budžeta shēmas ietvaros. Tā būtu arī nelietderīga Eiropas nodokļu maksātāju līdzekļu izmantošana.

Otrkārt, lai rīkotu pārbaudījumus vērtēšanas centros visās oficiālajās valodās, EPSO konkursos būtu jāstrādā ievērojamam skaitam mutisko tulku un jāizmanto piemērotas telpas ar tulkošanas kabīnēm.

Treškārt, lai aptvertu dažādās kandidātu izmantotās valodas, būtu nepieciešams krietni lielāks skaits atlases komisijas locekļu.

2.   Valodu izvēles kritēriji katrai atlases procedūrai

Ja kandidātiem ir jāizvēlas no ierobežota skaita ES oficiālo valodu, EPSO valdei, izskatot katru gadījumu atsevišķi, ir jānosaka valodas, kas izmantojamas individuālos atklātos konkursos, ņemot vērā turpmāk minēto:

i)

visus īpašos iekšējos noteikumus par valodu lietojumu attiecīgajā(-ās) iestādē(-ēs) vai struktūrās;

ii)

īpašās prasības saistībā ar pienākumu īpatnībām un attiecīgās iestādes konkrētajām vajadzībām;

iii)

attiecīgajā(-ās) iestādē(-ēs) visbiežāk lietotās valodas, ko nosaka, pamatojoties uz:

deklarētajām un apliecinātajām valodu prasmēm Eiropas vienotās valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmas B2 vai augstākā līmenī aktīvā nodarbinātībā iesaistītiem pastāvīgajiem ES ierēdņiem,

visplašāk lietotajām mērķa valodām, kurās tulko ES iestāžu iekšējai lietošanai paredzētos dokumentus,

visplašāk lietotajām avota valodām, no kurām tulko ES iestādēs izstrādātos dokumentus, kas paredzēti ārējai lietošanai;

iv)

valodas, kuras izmanto administratīvai saziņai attiecīgajā(-ās) iestādē(-ēs).

3.   Komunikācijas valodas

Šajā iedaļā aprakstīti vispārējie noteikumi attiecībā uz valodu izmantošanu saziņai starp EPSO un potenciālajiem kandidātiem. Katrā paziņojumā par konkursu var paredzēt citas, specifiskas prasības.

EPSO ņem vērā kandidātu kā ES pilsoņu tiesības sazināties dzimtajā valodā. EPSO arī atzīst, ka kandidāti, kuri ir apstiprinājuši savus pieteikumus, ir potenciālie ES civildienesta darbinieki, kuri izmanto tiesības un pienākumus, kas viņiem piešķirti Civildienesta noteikumos. ES iestādes tāpēc uzskata, ka EPSO būtu pēc iespējas jāsazinās ar kandidātiem un jāsniedz kandidātiem informācija par viņu pieteikumiem visās ES oficiālajās valodās. Lai to panāktu, nemainīgie elementi EPSO tīmekļa vietnē, paziņojumi par konkursiem un vispārīgie noteikumi, kas reglamentē atklātos konkursus, tiks publicēti visās oficiālajās valodās.

Valodas, kas jāizmanto, aizpildot tiešsaistes pieteikumu veidlapas, ir norādītas katrā paziņojumā par konkursu. Norādījumi par pieteikumu izpildīšanu ir jāsniedz visās oficiālajās valodās. Šie noteikumi tiks piemēroti pārejas periodā, kas nepieciešams, lai sāktu izmantot sākotnējo tiešsaistes pieteikšanās procedūru visās oficiālajās valodās.

Lai ātri un efektīvi sazinātos, tiklīdz ir apstiprināts kandidāta sākotnējais pieteikums, masveida saziņa no EPSO ar lielu kandidātu skaitu notiks, izmantojot ierobežotu skaitu ES oficiālo valodu. Tā būs vai nu kandidāta pirmā, vai arī otrā valoda, kā izklāstīts attiecīgajā paziņojumā par konkursu.

Kandidāti var sazināties ar EPSO jebkurā no ES oficiālajām valodām, bet, lai EPSO spētu efektīvāk risināt viņu jautājumu, kandidāti tiek aicināti izvēlēties no ierobežota valodu skaita, kurās EPSO darbinieki spēj sniegt tūlītēju valodu nodrošinājumu bez nepieciešamības izmantot tulkošanu.

Dažus pārbaudījumus var arī rīkot ierobežotā skaitā ES oficiālo valodu, lai nodrošinātu, ka kandidātiem ir vajadzīgās valodu spējas, kas nepieciešamas, lai piedalītos atklāto konkursu vērtēšanas posmā. Dažādo pārbaudījumu valodas tiks norādītas katrā paziņojumā par konkursu.

ES iestādes uzskata, ka šāda kārtība nodrošina taisnīgu un piemērotu līdzsvaru starp dienesta interesēm un daudzvalodības principu, un nediskrimināciju valodas dēļ. Kandidātu pienākums izvēlēties otro valodu, kas nav viņu pirmā (parasti dzimtā vai tai līdzvērtīga) valoda, nodrošina kandidātu salīdzināmību uz vienlīdzīgiem pamatiem.

II PIELIKUMA beigas. Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos galvenajā daļā.


III PIELIKUMS

KVALIFIKĀCIJA UN DARBA PIEREDZE

EPSO/AD/323/16

1.   Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana (AD 7 pakāpe)

Vismaz četrus gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā sešus gadus ilga atbilstoša darba pieredze izmeklētāja, policijas darbinieka vai cita tiesībaizsardzības iestādes darbinieka amatā, kas veic izmeklēšanas attiecībā uz finanšu noziegumiem, valsts korupciju un valsts finanšu interešu aizsardzību,

VAI

vismaz trīs gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā septiņus gadus ilga atbilstoša darba pieredze izmeklētāja, policijas darbinieka vai cita tiesībaizsardzības iestādes darbinieka amatā, kas veic izmeklēšanas attiecībā uz finanšu noziegumiem, valsts korupciju un valsts finanšu interešu aizsardzību.

Kandidātu darba pieredzei jābūt iegūtai kādā dalībvalsts tiesībaizsardzības aģentūrā/struktūrā, tiesu iestādē vai valsts pārvaldes iestādē, Eiropas Savienības iestādē/aģentūrā/struktūrā vai starptautiskā organizācijā.

Sīkāku informāciju par diplomiem skatīt Atklātos konkursus reglamentējošo vispārīgo noteikumu I pielikumā (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC)

2.   Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces (AD 7 pakāpe)

Vismaz četrus gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā sešus gadus ilga atbilstoša darba pieredze izmeklētāja, policijas vai muitas darbinieka vai cita tiesībaizsardzības iestādes darbinieka amatā, kuru pildot, izmeklē krāpšanu vai nelikumības, kas ietekmē valsts vai ES finanšu intereses,

VAI

vismaz trīs gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā septiņus gadus ilga atbilstoša darba pieredze izmeklētāja, policijas vai muitas darbinieka vai cita tiesībaizsardzības iestādes darbinieka amatā, kas izmeklē krāpšanu vai nelikumības, kuras ietekmē valsts vai ES finanšu intereses.

Kandidātu darba pieredzei jābūt iegūtai kādā no dalībvalstu muitas dienestiem, citās tiesībaizsardzības aģentūrās vai ES iestādēs, kurām ir kompetence izmeklēt krāpšanu un nelikumības, kas kaitē Eiropas Savienības finanšu interesēm vai dalībvalstu finanšu interesēm.

Sīkāku informāciju par diplomiem skatīt Atklātos konkursus reglamentējošo vispārīgo noteikumu I pielikumā (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC)

EPSO/AD/324/16 – Izmeklētāji: grupas vadītāji (AD 9 pakāpe)

Vismaz četrus gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā 10 gadu ilga atbilstoša darba pieredze kādā dalībvalsts tiesībaizsardzības aģentūrā/struktūrā, tiesu iestādē vai valsts pārvaldes iestādē, Eiropas Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās, starptautiskā organizācijā vai kādā no dalībvalstu muitas dienestiem izmeklētāja, prokurora vai tiesneša amatā, kas izmeklē krāpšanu vai nelikumības, kas kaitē valsts vai ES finanšu interesēm.

No šiem 10 gadiem vismaz četrus gadu ilgai darba pieredzei jābūt vadošā amatā vai personāla koordinēšanā , kas saistīts ar reāliem personāla vadības pienākumiem, un vismaz divus gadu ilgai darba pieredzei prokurora vai tiesneša amatā, kas vada izmeklēšanas grupas, vai izmeklētāju grupas vadītāja amatā, kas veic administratīvas vai tiesu izmeklēšanas,

VAI

vismaz trīs gadus ilga pabeigta augstākā izglītība, ko apliecina diploms un kurai seko ne mazāk kā 11 gadus ilga atbilstoša darba pieredze kādā dalībvalsts tiesībaizsardzības aģentūrā/struktūrā, tiesu iestādē vai valsts pārvaldes iestādē, Eiropas Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās, starptautiskā organizācijā vai kādā no dalībvalstu muitas dienestiem izmeklētāja, prokurora vai tiesneša amatā, kas izmeklē krāpšanu vai nelikumības, kas kaitē valsts vai ES finanšu interesēm.

No šiem 11 gadiem vismaz četrus gadus ilgai darba pieredzei jābūt vadošā amatā vai personāla koordinēšanā , kas saistīts ar reāliem personāla vadības pienākumiem, un vismaz divus gadus ilgai darba pieredzei prokurora vai tiesneša amatā, kas vada izmeklēšanas grupas, vai izmeklētāju grupas vadītāja amatā, kas veic administratīvas vai tiesu izmeklēšanas.

Lai izvērtētu pieredzi vadības vai koordinācijas funkciju īstenošanā, atlases komisija ņems vērā šādus kandidātu iesniegtos būtiskos elementus:

ieņemto amatu nosaukums un precīzs apraksts, kā arī to pildīšanas laiks,

to darbinieku skaits, kuru darbība pārraudzīta, ieņemot šos amatus,

hierarhisko līmeņu skaits virs šā amata un zem tā, kā arī attiecīgā amata līmeņa darbinieku skaits.

Tiek ņemta vērā tikai tā darba pieredze, kas gūta pēc tam, kad iegūts diploms, kurš dod tiesības piedalīties šajā konkursā.

Sīkāku informāciju par diplomiem skatīt Atklātos konkursus reglamentējošo vispārīgo noteikumu I pielikumā (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC)

III PIELIKUMA beigas. Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos galvenajā daļā.


IV PIELIKUMS

ATLASES KRITĒRIJI

Atlasē pēc kvalifikācijas atlases komisija ņem vērā šādus kritērijus:

EPSO/AD/323/16

1.   Izmeklētāji: ES izdevumi, korupcijas novēršana (AD 7 pakāpe)

1.

Darba pieredze izmeklēšanas veikšanā ar mērķi aizsargāt ES finanšu intereses ES izdevumu, korupcijas novēršanas vai ES personāla veiktu nopietnu pārkāpumu jomā.

2.

Papildus akadēmiskajam grādam, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – augstākā izglītība, kas ir saistīta ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

3.

Papildus kvalifikācijai, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – kvalifikācija ar vismaz 480 mācību stundām, kas ir saistīta ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem un ko apliecina sertifikāts.

4.

Darba pieredze, piedaloties administratīvas vai tiesu izmeklēšanas ietvaros veiktās pārbaudēs uz vietas vai telpu inspekcijās un intervijās, ES izdevumu, korupcijas novēršanas un ES personāla veiktu nopietnu pārkāpumu jomā.

5.

Darba pieredze izmeklēšanas ziņojumu, piemēram, misijas ziņojumu, noslēguma ziņojumu, analītisku ziņojumu, lietas materiālu piezīmju utt., sagatavošanā.

6.

Darba pieredze mācību organizēšanā un vadīšanā saistībā ar jebkuru no šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

7.

Darba pieredze prezentāciju sniegšanā par tēmām, kas saistītas ar jebkuru no šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem (konferencēs, semināros, darbsemināros).

8.

Darba pieredze starptautiskā vidē vai darbā ar starptautiskām organizācijām saistībā ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

9.

Darba pieredze, piedaloties izmeklēšanas darbībās vai koordinējot šādas darbības attiecībā uz vairāk nekā vienu dalībvalsti vai trešo valsti.

10.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp ES iestāžu, struktūru, biroju un aģentūru dienestiem.

11.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp starptautiskām organizācijām.

12.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp valstu dienestiem.

2.   Izmeklētāji: muita un tirdzniecība, tabakas un viltotas preces (AD 7 pakāpe)

1.

Darba pieredze izmeklēšanas veikšanā ar mērķi aizsargāt ES finanšu intereses muitas un tirdzniecības, tabakas vai viltotu preču jomā.

2.

Papildus akadēmiskajam grādam, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – augstākā izglītība, kas ir saistīta ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

3.

Papildus kvalifikācijai, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – kvalifikācija ar vismaz 480 mācību stundām, kas ir saistīta ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem un ko apliecina sertifikāts.

4.

Darba pieredze, piedaloties pārbaudēs uz vietas vai izmeklēšanas misijās trešās valstīs un intervijās muitas un tirdzniecības, tabakas vai viltotu preču jomā.

5.

Darba pieredze izmeklēšanas ziņojumu, piemēram, misijas ziņojumu, noslēguma ziņojumu, analītisku ziņojumu, lietas materiālu piezīmju, sagatavošanā.

6.

Darba pieredze mācību organizēšanā un vadīšanā saistībā ar jebkuru no šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

7.

Darba pieredze prezentāciju sniegšanā par tēmām, kas saistītas ar jebkuru no šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem (konferencēs, semināros, darbsemināros).

8.

Darba pieredze starptautiskā vidē vai darbā ar starptautiskām organizācijām saistībā ar šajā profilā aprakstītajiem pienākumiem.

9.

Darba pieredze informācijas iegūšanā un analīzē no dažādām datubāzēm izmeklēšanas darbību ietvaros.

EPSO/AD/324/16 – Izmeklētāji: grupas vadītāji (AD 9 pakāpe)

1.

Darba pieredze izmeklēšanas veikšanā ar mērķi aizsargāt ES finanšu intereses, kas saistīta ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

2.

Papildus akadēmiskajam grādam, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – augstākā izglītība, kas ir saistīta ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

3.

Papildus kvalifikācijai, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – kvalifikācija ar vismaz 480 mācību stundām, kas ir saistīta ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem un ko apliecina sertifikāts.

4.

Darba pieredze, vadot administratīvas vai tiesu izmeklēšanas ietvaros veiktās pārbaudes uz vietas vai telpu inspekcijas un intervijas, kas saistīta ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

5.

Darba pieredze izmeklēšanas ziņojumu, piemēram, misijas ziņojumu, noslēguma ziņojumu, analītisku ziņojumu, lietas materiālu piezīmju utt., sagatavošanā vai pārskatīšanā.

6.

Darba pieredze mācību organizēšanā un vadīšanā saistībā ar jebkuru no šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

7.

Darba pieredze sanāksmju organizēšanā un vadīšanā starptautiskā vidē vai darbā ar starptautiskām organizācijām saistībā ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

8.

Papildus darba pieredzes gadiem, kas dod tiesības piedalīties šajā konkursā, – vismaz divus gadus ilga darba pieredze izmeklētāju grupas vadītāja amatā, kas veic izmeklēšanas saistībā ar šajā konkursā aprakstītajiem pienākumiem.

9.

Darba pieredze, vadot izmeklēšanas darbības vai koordinējot šādas darbības attiecībā uz vairāk nekā vienu dalībvalsti vai trešo valsti.

10.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp ES iestāžu dienestiem.

11.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp starptautiskām organizācijām.

12.

Darba pieredze krāpšanas apkarošanas jautājumu koordinēšanā starp valstu dienestiem.

IV PIELIKUMA beigas. Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos galvenajā daļā.