ISSN 1977-0715

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

L 277

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Tiesību akti

62. gadagājums
2019. gada 29. oktobris


Saturs

 

II   Neleģislatīvi akti

Lappuse

 

 

REGULAS

 

*

Komisijas Regula (ES) 2019/1791 (2019. gada 17. oktobris), ar ko attiecībā uz 1-dekanola, 2,4-D, ABE-IT 56, ciprodinila, dimetēnamīda, alifātisko spirtu, florpiraukisfēnbenzila, fludioksonila, fluopirama, mepikvata, pendimetalīna, pikolinafēna, piraflufēnetila, piridabēna, S-abscizskābes un trifloksistrobīna maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un IV pielikumu ( 1 )

1

 

*

Komisijas Regula (ES) 2019/1792 (2019. gada 17. oktobris), ar ko attiecībā uz amitrola, fipronila, flupirsulfuronmetila, imazosulfurona, izoproturona, ortosulfamurona un triasulfurona maksimālajiem atlieku līmeņiem noteiktos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu ( 1 )

66

 

*

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/1793 (2019. gada 22. oktobris) par to oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšanu un ārkārtas pasākumiem, kas attiecas uz noteiktu preču ievešanu Savienībā no konkrētām trešām valstīm, un ar kuru īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2017/625 un (EK) Nr. 178/2002 un atceļ Komisijas Regulas (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660 ( 1 )

89

 

*

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/1794 (2019. gada 22. oktobris), ar ko piešķir Savienības atļauju biocīdu saimei Boumatic Iodine product family  ( 1 )

130

 


 

(1)   Dokuments attiecas uz EEZ.

LV

Tiesību akti, kuru virsraksti ir gaišajā drukā, attiecas uz kārtējiem jautājumiem lauksaimniecības jomā un parasti ir spēkā tikai ierobežotu laika posmu.

Visu citu tiesību aktu virsraksti ir tumšajā drukā, un pirms tiem ir zvaigznīte.


II Neleģislatīvi akti

REGULAS

29.10.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 277/1


KOMISIJAS REGULA (ES) 2019/1791

(2019. gada 17. oktobris),

ar ko attiecībā uz 1-dekanola, 2,4-D, ABE-IT 56, ciprodinila, dimetēnamīda, alifātisko spirtu, florpiraukisfēnbenzila, fludioksonila, fluopirama, mepikvata, pendimetalīna, pikolinafēna, piraflufēnetila, piridabēna, S-abscizskābes un trifloksistrobīna maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un IV pielikumu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulu (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 5. panta 1. punktu, 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu un 16. panta 1. punkta a) apakšpunktu,

tā kā:

(1)

2,4-D, ciprodinila, dimetēnamīda, fludioksonila, mepikvata, pendimetalīna, pikolinafēna, piraflufēnetila, piridabēna un trifloksistrobīna maksimālie atlieku līmeņi (MAL) ir noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Fluopirama MAL ir noteikti minētās regulas III pielikuma A daļā. 1-dekanols, alifātiskie spirti un S-abscizskābe ir iekļauti minētās regulas IV pielikumā. Attiecībā uz ABE-IT 56 un florpiraukisfēnbenzilu konkrēti MAL nav noteikti, un šīs vielas nav iekļautas minētās regulas IV pielikumā, tāpēc attiecībā uz tām spēkā ir minētās regulas 18. panta 1. punkta b) apakšpunktā noteiktā sākotnējā vērtība 0,01 mg/kg.

(2)

Ievērojot procedūru saistībā ar atļauju darbīgo vielu ciprodinilu saturošu augu aizsardzības līdzekli lietot uz fenheļiem, saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. panta 1. punktu ticis iesniegts pieteikums grozīt spēkā esošos MAL.

(3)

Kas attiecas uz dimetēnamīdu-P, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz lielajiem loksīpoliem, salātiem, platlapu cigoriņiem un “garšaugiem un ēdamiem ziediem”. Kas attiecas uz fludioksonilu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz fenheļiem. Kas attiecas uz fluopiramu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz brokoļiem. Kas attiecas uz mepikvatu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz kultivētām sēnēm. Kas attiecas uz pendimetalīnu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz zemenēm, ķiplokiem, sīpoliem, šalotēm, tomātiem, pipariem, baklažāniem, gurķiem, pipargurķīšiem, tumšzaļajiem kabačiem, melonēm, lielaugļu ķirbjiem, arbūziem, artišokiem, puraviem un rapšu sēklām. Kas attiecas uz pikolinafēnu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz miežiem, auzām, rudziem un kviešiem. Kas attiecas uz piraflufēnetilu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz citrusaugļiem, koku riekstiem, sēkleņiem, kauleņiem, vīnogām, jāņogām un upenēm, ērkšķogām, plūškoka ogām, galda olīvām, kartupeļiem, rapšu sēklām, kokvilnas sēklām, olīvām eļļas ražošanai, miežiem, auzām, rudziem un kviešiem. Kas attiecas uz piridabēnu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz tomātiem un baklažāniem. Kas attiecas uz trifloksistrobīnu, šāds pieteikums ticis iesniegts attiecībā uz brokoļiem.

(4)

Attiecībā uz 2,4-D, ko Kanādā un Amerikas Savienotajās Valstīs lieto uz sojas pupām, saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. panta 2. un 4. punktu ticis iesniegts pieteikums uz importa pielaidi. Pieteikuma iesniedzējs apgalvo, ka šajās valstīs atļautie minētās vielas lietojumi uz šādiem kultūraugiem rada atlieku līmeni, kas pārsniedz Regulā (EK) Nr. 396/2005 noteikto MAL, un ka jānosaka augstāks MAL, lai novērstu tirdzniecības šķēršļus minēto kultūraugu importam.

(5)

Attiecīgās dalībvalstis novērtēja minētos pieteikumus saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 8. pantu un nosūtīja Komisijai novērtēšanas ziņojumus.

(6)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (“Iestāde”) pieteikumus un novērtēšanas ziņojumus novērtēja, īpaši izskatot riskus patērētājam un attiecīgos gadījumos dzīvniekiem, un sniedza pamatotus atzinumus par ierosinātajiem MAL (2). Iestāde minētos atzinumus nosūtīja pieteikumu iesniedzējiem, Komisijai un dalībvalstīm un publiskoja tos.

(7)

Attiecībā uz 2,4-D pieteikuma iesniedzējs iesniedza informāciju, kas nebija pieejama laikā, kad saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu tika veikta pārskatīšana. Minētā informācija attiecas uz validētu analītisko metodi, ar ko analizē matricas ar augstu eļļas saturu.

(8)

Attiecībā uz dimetēnamīdu pieteikuma iesniedzējs šādu informāciju iesniedza par augu vielmaiņu.

(9)

Attiecībā uz pendimetalīnu pieteikuma iesniedzējs iesniedza trūkstošo informāciju par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem.

(10)

Attiecībā uz pikolinafēnu pieteikuma iesniedzējs iesniedza validētu analītisko metodi, ar ko analizē graudaugus un dzīvnieku izcelsmes produktus, un trūkstošo barošanas pētījumu par atgremotājiem.

(11)

Attiecībā uz piraflufēnetilu pieteikuma iesniedzējs iesniedza validētas analītiskās metodes, ar ko analizē matricas ar augstu ūdens, skābes un tauku saturu un sausās matricas, un trūkstošo pētījumu par graudaugu stabilitāti uzglabāšanā, kā arī darīja komerciāli pieejamu piraflufēna references standartu.

(12)

Iestāde attiecībā uz visiem pieteikumiem secināja, ka visas prasības par datiem ir izpildītas un pieteikuma iesniedzēju pieprasītie MAL grozījumi patērētāju drošības ziņā ir pieņemami, pamatojoties uz patērētāju eksponētības novērtējumu, kas sagatavots par 27 konkrētām Eiropas patērētāju grupām. Iestāde ņēma vērā jaunākos datus par šo vielu toksikoloģiskajām īpašībām. Ne mūžilga eksponētība šīm vielām, kas rodas, uzturā lietojot visus pārtikas produktus, kuros varētu būt šīs vielas, ne īslaicīga eksponētība, kas rodas, uzturā lietojot daudz attiecīgo produktu, neliecina par risku pārsniegt pieļaujamo dienas devu vai akūto references devu.

(13)

Attiecībā uz mepikvatu sēņu audzētāji iesniedza jaunākos monitoringa datus par austersēnēm, kuri liecina par to, ka šajos produktos atlieku līmenis ir augstāks nekā pašreizējais kultivētām sēnēm noteiktais pagaidu MAL. Minētās atliekas rodas, kultivētām sēnēm krusteniski kontaminējoties no salmiem, kas likumīgi apstrādāti ar mepikvatu. Ņemot vērā Iestādes secinājumus par risku patērētājiem, MAL austersēnēm būtu jānosaka līmenī, kas atbilst visu paraugu rezultātu 95. procentīlei, vienlaikus saglabājot spēkā esošo MAL citām kultivētām sēnēm. Minētais MAL tiks pārskatīts; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama līdz 2022. gada 31. decembrim.

(14)

Saistībā ar darbīgās vielas florpiraukisfēnbenzila apstiprināšanu pieteikums par MAL bija pievienots kopsavilkuma dokumentācijai saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 1107/2009 (3) 8. panta 1. punkta g) apakšpunktu. Šo pieteikumu attiecīgā dalībvalsts novērtēja saskaņā ar minētās regulas 11. panta 2. punktu. Iestāde novērtēja pieteikumu un sniedza secinājumu par darbīgo vielu saturošu pesticīdu riska novērtējuma salīdzinošo izvērtējumu, un tā ieteica noteikt tādu MAL, kas atbilst raksturīgajam lietojumam uz rīsiem saskaņā ar Savienībā pieņemtajām labajām lauksaimniecības praksēm (GAP(4).

(15)

Saistībā ar darbīgās vielas ABE-IT 56 apstiprināšanu Iestāde secinājusi, ka ir lietderīgi minēto vielu iekļaut Regulas (EK) Nr. 396/2005 IV pielikumā (5).

(16)

1-dekanols, alifātiskie spirti (6) un S-abscizskābe (7) uz laiku tika iekļauti Regulas (EK) Nr. 396/2005 IV pielikumā, līdz tiek pabeigta to vērtēšana saskaņā ar Padomes Direktīvu 91/414/EEK (8) vai Regulu (EK) Nr. 1107/2009. Iestāde minētās vielas ir atkārtoti novērtējusi un secinājusi, ka ir lietderīgi tās Regulas (EK) Nr. 396/2005 IV pielikumā saglabāt pastāvīgi (9).

(17)

Attiecībā uz piridabēnu vairāki MAL tikuši grozīti ar Komisijas Regulu (ES) 2019/90 (10). Ar minēto regulu MAL attiecībā uz vairākiem produktiem, t. sk. tomātiem un baklažāniem, no 2019. gada 13. augusta ir samazināti līdz noteikšanas robežai. Juridiskās noteiktības labad ir lietderīgi šajā regulā noteiktos piridabēna MAL piemērot no tās pašas dienas.

(18)

Balstoties uz Iestādes sniegtajiem pamatotajiem atzinumiem un secinājumiem un ņemot vērā ar izskatāmo jautājumu saistītos faktorus, attiecīgie MAL grozījumi atbilst Regulas (EK) Nr. 396/2005 14. panta 2. punkta prasībām.

(19)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(20)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un IV pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Taču attiecībā uz piridabēna MAL to piemēro no 2019. gada 13. augusta.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2019. gada 17. oktobrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.

(2)  EFSA zinātniskie ziņojumi pieejami tiešsaistē: http://www.efsa.europa.eu:

Reasoned opinion on the setting an import tolerance for 2,4-D in soyabeans. EFSA Journal 2019; 17(4):5660.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for cyprodinil in Florence fennel. EFSA Journal 2019; 17(3):5623.

Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for dimethenamid-P. EFSA Journal 2019; 17(4):5663.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for fludioxonil in Florence fennels. EFSA Journal 2019; 17(4):5673.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for fluopyram in broccoli. EFSA Journal 2019; 17(3):5624.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for mepiquat in cultivated fungi. EFSA Journal 2019; 17(6):5744.

Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for pendimethalin. EFSA Journal 2018; 16(10):5426.

Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for picolinafen. EFSA Journal 2018; 16(11):5489.

Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for pyraflufen-ethyl. EFSA Journal 2018; 16(10):5444.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue levels for pyridaben in tomatoes and aubergines. EFSA Journal 2019; 17(3):5636.

Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for trifloxystrobin in broccoli. EFSA Journal 2019; 17(1):5576.

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 21. oktobra Regula (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, ar ko atceļ Padomes Direktīvas 79/117/EEK un 91/414/EEK (OV L 309, 24.11.2009., 1. lpp.).

(4)  Conclusion on the peer review of the pesticide risk assessment of the active substance florpyrauxifen (variant assessed florpyrauxifen-benzyl). EFSA Journal 2018; 16(8):5378.

(5)  Conclusion on the peer review of the pesticide risk assessment of the active substance ABE-IT 56 (components of lysate of Saccharomyces cerevisiae strain DDSF623). EFSA Journal 2018; 16(9):5400.

(6)  Komisijas 2008. gada 31. jūlija Regula (EK) Nr. 839/2008, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 396/2005 attiecībā uz II, III un IV pielikumu par maksimāli pieļaujamajiem pesticīdu atlieku līmeņiem dažos produktos vai uz tiem (OV L 234, 30.8.2008., 1. lpp.).

(7)  Komisijas 2014. gada 2. jūnija Regula (ES) Nr. 588/2014, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 III un IV pielikumu attiecībā uz apelsīnu eļļas, Phlebiopsis gigantea, giberelskābes, Paecilomyces fumosoroseus celma FE 9901, Spodoptera littoralis kodolu poliedrozes vīrusa, Spodoptera exigua kodolu poliedrozes vīrusa, Bacillus firmus I-1582, s-abscizskābes, l-askorbīnskābes un Helicoverpa armigera kodolu poliedrozes vīrusa maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem (OV L 164, 3.6.2014., 6. lpp.).

(8)  Padomes 1991. gada 15. jūlija Direktīva 91/414/EEK par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū (OV L 230, 19.8.1991., 1. lpp.).

(9)  Statement on pesticide active substances that do not require a review of the existing maximum residue levels under Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2019; 17(2):5591.

(10)  Komisijas 2019. gada 18. janvāra Regula (ES) 2019/90, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu groza attiecībā uz bromukonazola, karboksīna, fenbutatīnoksīda, fenpirazamīna un piridabēna maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem (OV L 22, 24.1.2019., 52. lpp.).


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un IV pielikumu groza šādi:

1)

II pielikumu groza šādi:

a)

slejas par 2,4-D, ciprodinilu, dimetēnamīdu, fludioksonilu, pendimetalīnu, pikolinafēnu, piraflufēnetilu, piridabēnu un trifloksistrobīnu aizstāj ar šādām:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (a)

2,4-D (2,4-D, tā sāļu, esteru un konjugātu summa, izteikta kā 2,4-D)

Ciprodinils (F) (R)

Dimetēnamīds un citi to veidojošo izomēru maisījumi, arī dimetēnamīds-P (izomēru summa)

Fludioksonils (F) (R)

Pendimetalīns (F)

Pikolinafēns

Piraflufēnetils (piraflufēnetila un piraflufēna summa, izteikta kā piraflufēnetils)

Piridabēns (F)

Trifloksistrobīns (F) (R)

(1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

(7)

(8)

(9)

(10)

(11)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

 

0,01  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

 

0110000

 

Citrusaugļi

1

0,02  (*1)

 

10

 

 

 

0,3

0,5

0110010

 

Greipfrūti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0110020

 

Apelsīni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0110030

 

Citroni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0110040

 

Laimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0110050

 

Mandarīni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0110990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0120000

 

Koku rieksti

0,2

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0,02

0120010

 

Mandeles

(+)

0,02  (*1) (+)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120020

 

Brazīlijas rieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120030

 

Indijas rieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120040

 

Kastaņi

 

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120050

 

Kokosrieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120060

 

Lazdu rieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120070

 

Makadāmijas rieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120080

 

Pekanrieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120090

 

Pīniju rieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120100

 

Pistācijas

(+)

0,02  (*1)

 

0,2

 

 

 

 

 

0120110

 

Valrieksti

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0120990

 

Citi (2)

(+)

0,04

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0130000

 

Sēkleņi

0,05  (*1)

2

 

5

 

 

 

0,9

0,7

0130010

 

Āboli

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

0130020

 

Bumbieri

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

0130030

 

Cidonijas

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

0130040

 

Mespili

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

0130050

 

Lokvas/Japānas mespili

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

0130990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0140000

 

Kauleņi

0,05  (*1)

2

 

 

 

 

 

 

3

0140010

 

Aprikozes

 

 

 

5

 

 

 

0,3 (+)

 

0140020

 

Ķirši (saldie)

 

 

 

5

 

 

 

0,01  (*1)

 

0140030

 

Persiki

 

 

 

10

 

 

 

0,3 (+)

 

0140040

 

Plūmes

 

 

 

5

 

 

 

0,01  (*1)

 

0140990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

 

0150000

 

Ogas un sīkie augļi

0,1

 

 

 

 

 

 

 

 

0151000

a)

vīnogas

 

3

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

3

0151010

 

Galda vīnogas

 

 

 

5

 

 

 

 

 

0151020

 

Vīna vīnogas

 

 

 

4

 

 

 

 

 

0152000

b)

zemenes

 

5

 

4 (+)

 

 

 

0,9

1

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

 

 

5

 

 

 

0,01  (*1)

3

0153010

 

Kazenes

 

3

 

 

 

 

 

 

 

0153020

 

Ziemeļu kaulenes

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

0153030

 

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

3

 

 

 

 

 

 

 

0153990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

3

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

3

0154010

 

Zilenes

 

 

 

2

 

 

 

 

 

0154020

 

Dzērvenes

 

 

 

2

 

 

 

 

 

0154030

 

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

 

 

2

 

 

 

 

 

0154040

 

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

 

 

2

 

 

 

 

 

0154050

 

Mežrožu paaugļi

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0154060

 

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0154070

 

Vilkābeles ogas

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0154080

 

Plūškoka ogas

 

 

 

0,8

 

 

 

 

 

0154990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0160000

 

Dažādi augļi

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0161010

 

Dateles

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161020

 

Vīģes

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161030

 

Galda olīvas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,3

0161040

 

Kumkvati

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161050

 

Karambolas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161060

 

Hurmas

 

2

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161070

 

Javas salas plūmes

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0161990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

0162010

 

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

 

 

15

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162020

 

Ličī

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162030

 

Pasifloru augļi

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

4 (+)

0162040

 

Opuncijas

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162050

 

Hrizofilas

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162060

 

Amerikas hurmas

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0162990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0163010

 

Avokado

 

1

 

0,4

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163020

 

Banāni

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,05

0163030

 

Mango

 

0,02  (*1)

 

2

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163040

 

Papaijas

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,6

0163050

 

Granātāboli

 

0,02  (*1)

 

3

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163060

 

Čerimojas

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163070

 

Gvajaves

 

1,5

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163080

 

Ananasi

 

0,02  (*1)

 

7

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163090

 

Maizeskoka augļi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163100

 

Duriāni

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163110

 

Guanabanas

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0163990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

 

 

0210000

 

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0211000

a)

kartupeļi

0,2

0,02  (*1)

 

5

0,05  (*1)

 

 

 

0,02

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0212010

 

Manioki

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0212020

 

Batātes

 

 

 

10

 

 

 

 

 

0212030

 

Jamsi

 

 

 

10

 

 

 

 

 

0212040

 

Marantas

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0212990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

 

0213010

 

Galda bietes

 

1,5

 

1

0,05  (*1)

 

 

 

0,02

0213020

 

Burkāni

 

1,5

 

1

0,7

 

 

 

0,1

0213030

 

Sakņu selerijas

 

0,3

 

0,2

0,2

 

 

 

0,03

0213040

 

Mārrutki

 

1,5

 

1

0,7

 

 

 

0,08

0213050

 

Topinambūri

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0213060

 

Pastinaki

 

1,5

 

1

0,7

 

 

 

0,04

0213070

 

Sakņu pētersīļi

 

1,5

 

1

0,7

 

 

 

0,08

0213080

 

Redīsi

 

0,3

 

0,3

0,05  (*1)

 

 

 

0,08

0213090

 

Puravlapu plostbārži

 

1,5

 

1

0,7

 

 

 

0,04

0213100

 

Kāļi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,4

 

 

 

0,04

0213110

 

Rāceņi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,4

 

 

 

0,04

0213990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0220000

 

Sīpolu dārzeņi

0,05  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0220010

 

Ķiploki

 

0,07

 

0,02

 

 

 

 

0,01  (*1)

0220020

 

Sīpoli

 

0,3

 

0,5

 

 

 

 

0,01  (*1)

0220030

 

Šalotes

 

0,07

 

0,02

 

 

 

 

0,01  (*1)

0220040

 

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0,8

 

5

 

 

 

 

0,1

0220990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0230000

 

Augļu dārzeņi

0,05  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0231010

 

Tomāti

 

1,5

 

3

 

 

 

0,15

0,7

0231020

 

Dārzeņpipari/paprika

 

1,5

 

1

 

 

 

0,01  (*1)

0,4 (+)

0231030

 

Baklažāni

 

1,5

 

0,4

 

 

 

0,15

0,7

0231040

 

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0231990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

0,5

 

0,4

 

 

 

0,15

0,3

0232010

 

Gurķi

 

 

 

 

 

 

 

 

(+)

0232020

 

Pipargurķīši

 

 

 

 

 

 

 

 

(+)

0232030

 

Tumšzaļie kabači

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0232990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

0,6

 

0,3

 

 

 

0,01  (*1)

0,3

0233010

 

Melones

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0233020

 

Ķirbji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0233030

 

Arbūzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0233990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0234000

d)

cukurkukurūza

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0240000

 

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

2

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

0241010

 

Brokoļi

 

 

 

0,7

 

 

 

 

0,6

0241020

 

Ziedkāposti

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,5

0241990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,5

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

0242010

 

Briseles kāposti

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,6

0242020

 

Galviņkāposti

 

0,7

 

2

 

 

 

 

0,5

0242990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0,02  (*1)

 

 

0,5

 

 

 

3 (+)

0243010

 

Ķīnas kāposti

 

 

 

10

 

 

 

 

 

0243020

 

Lapu kāposti

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0243990

 

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

0244000

d)

kolrābji

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,3

 

 

 

0,01  (*1)

0250000

 

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,05  (*1)

15

 

 

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

15

0251010

 

Salātu baldriņi

 

 

 

20

0,6

 

 

 

 

0251020

 

Salāti

 

 

 

40

4

 

 

 

 

0251030

 

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

 

 

20

0,05  (*1)

 

 

 

 

0251040

 

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

 

 

20

0,6

 

 

 

 

0251050

 

Barbarejas

 

 

 

20

0,05  (*1)

 

 

 

 

0251060

 

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

 

 

20

0,6

 

 

 

 

0251070

 

Brūnās sinepes

 

 

 

20

0,05  (*1)

 

 

 

 

0251080

 

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

 

 

20

0,6

 

 

 

 

0251990

 

Citi (2)

 

 

 

20

0,05  (*1)

 

 

 

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,05  (*1)

15

 

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0252010

 

Spināti

 

 

 

30

 

 

 

 

20

0252020

 

Anakampseras

 

 

 

20

 

 

 

 

15

0252030

 

Mangoldi/lapu bietes

 

 

 

20

 

 

 

 

0,01  (*1)

0252990

 

Citi (2)

 

 

 

20

 

 

 

 

0,01  (*1)

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0254000

d)

ūdenskreses

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

10

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,05  (*1)

0,06

 

0,02

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,1  (*1)

40

 

20

 

0,02  (*1)

 

0,02  (*1)

15 (+)

0256010

 

Kārvele

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256020

 

Maurloki

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256030

 

Lapu selerijas

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256040

 

Pētersīļi

 

 

 

 

2

 

 

 

 

0256050

 

Salvija

 

 

 

 

2

 

 

 

 

0256060

 

Rozmarīns

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256070

 

Timiāns

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256080

 

Baziliks un ēdamie ziedi

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256090

 

Lauru lapas

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256100

 

Estragons

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0256990

 

Citi (2)

 

 

 

 

0,6

 

 

 

 

0260000

 

Pākšaugi

0,05  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0260010

 

Pupas (ar pākstīm)

 

2

 

1

 

 

 

0,2 (+)

1 (+)

0260020

 

Pupas (bez pākstīm)

 

0,08

 

0,4

 

 

 

0,01  (*1)

0,09

0260030

 

Zirņi (ar pākstīm)

 

2

 

1

 

 

 

0,01  (*1)

1,5

0260040

 

Zirņi (bez pākstīm)

 

0,08

 

0,3

 

 

 

0,01  (*1)

0,09

0260050

 

Lēcas

 

0,2

 

0,05

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0260990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0270000

 

Stublāju dārzeņi

0,05  (*1)

 

 

 

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0270010

 

Sparģeļi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,1

 

 

 

0,05

0270020

 

Lapu artišoki

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0270030

 

Selerijas

 

30

 

1,5

0,1

 

 

 

1

0270040

 

Fenheļi

 

4

 

1,5

0,1

 

 

 

0,01  (*1)

0270050

 

Artišoki

 

4

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,3

0270060

 

Puravi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,7

0270070

 

Rabarberi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0270080

 

Bambusa dzinumi

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0270090

 

Palmu serdes

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0270990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0280000

 

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0280010

 

Kultivētās sēnes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0280020

 

Savvaļas sēnes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0280990

 

Sūnas un ķērpji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0290000

 

Aļģes un prokarioti

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0300000

PĀKŠAUGI

0,05  (*1)

 

0,01  (*1)

 

0,15

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,2

0300010

 

Pupas

 

0,2

 

0,5

 

 

 

 

 

0300020

 

Lēcas

 

0,02  (*1)

 

0,4

 

 

 

 

 

0300030

 

Zirņi

 

0,1

 

0,4

 

 

 

 

 

0300040

 

Lupīnas

 

0,1

 

0,4

 

 

 

 

 

0300990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

0,4

 

 

 

 

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

0,05  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,05  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0401000

 

Eļļas augu sēklas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0401010

 

Linsēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401020

 

Zemesrieksti

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,02

0401030

 

Magoņu sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401040

 

Sezama sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401050

 

Saulespuķu sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401060

 

Rapšu sēklas

 

0,02

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401070

 

Sojas pupas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,05

0401080

 

Sinepju sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401090

 

Kokvilnas sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,4

0401100

 

Ķirbju sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401110

 

Saflora sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401120

 

Gurķenes sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401130

 

Sējas idras sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401140

 

Kaņepju sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401150

 

Rīcinauga sēklas

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0401990

 

Citi (2)

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0402000

 

Eļļas augu augļi

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

0402010

 

Olīvas eļļas ražošanai

 

 

 

 

 

 

 

 

0,3

0402020

 

Eļļas palmas kodoli

 

 

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0402030

 

Eļļas palmas augļi

 

 

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0402040

 

Kapoki

 

 

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0402990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0500000

GRAUDAUGI

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,05  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0500010

 

Mieži

0,05  (*1)

4

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,5

0500020

 

Griķi un citi pseidograudaugi

0,05  (*1) (+)

0,02  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,01  (*1)

0500030

 

Kukurūza

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,02

0500040

 

Prosa

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,01  (*1)

0500050

 

Auzas

0,05  (*1)

4

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,4 (+)

0500060

 

Rīsi

0,1

0,02  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

5

0500070

 

Rudzi

2

0,5

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,3

0500080

 

Sorgo

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,01  (*1)

0500090

 

Kvieši

2

0,5

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

0,3

0500990

 

Citi (2)

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,01  (*1)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

 

 

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0610000

 

Tējas

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0620000

 

Kafijas pupiņas

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0630000

 

Zāļu tējas no

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631000

a)

ziediem

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0631010

 

Kumelīte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631020

 

Hibisks

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631030

 

Roze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631040

 

Jasmīns

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631050

 

Liepa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0631990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0632010

 

Zemenes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0632020

 

Roibosa krūms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0632030

 

Mate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0632990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0633000

c)

saknēm

 

1,5 (+)

 

 

0,5

 

 

 

 

0633010

 

Baldriāns

 

 

 

1

 

 

 

 

 

0633020

 

Žeņšeņs

 

 

 

4

 

 

 

 

 

0633990

 

Citi (2)

 

 

 

1

 

 

 

 

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0640000

 

Kakao pupiņas

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0650000

 

Ceratonija/ceratonijas augļi

 

0,1  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

 

0700000

APIŅI

0,1  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1) (+)

0,05  (*1)

40

0800000

GARŠVIELAS

0,1  (*1)

 

 

 

 

 

 

 

 

0810000

 

Sēklas

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0810010

 

Anīsa sēklas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810020

 

Sējas melnsēklītes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810030

 

Selerija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810040

 

Koriandrs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810050

 

Ķimenes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810060

 

Dilles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810070

 

Fenhelis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810080

 

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810090

 

Muskatrieksts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0810990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820000

 

Augļi

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0820010

 

Jamaikas pipari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820020

 

Sičuānas pipari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820030

 

Pļavas ķimenes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820040

 

Kardamons

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820050

 

Kadiķogas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820060

 

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820070

 

Vaniļa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820080

 

Tamarinda augļi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0820990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0830000

 

Mizas

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0830010

 

Kanēlis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0830990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0840000

 

Saknes vai sakneņi

 

(+)

 

 

 

 

 

 

 

0840010

 

Lakricas sakne

 

1,5

0,05  (*1)

1

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840020

 

Ingvers (10)

 

1,5

0,05  (*1)

1

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840030

 

Kurkuma

 

1,5

0,05  (*1)

1

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840040

 

Mārrutki (11)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0840990

 

Citi (2)

 

1,5

0,05  (*1)

1

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850000

 

Pumpuri

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850010

 

Krustnagliņas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0850020

 

Kaperi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0850990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0860000

 

Ziedu drīksnas

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0860010

 

Safrāns

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0860990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0870000

 

Sēklsedzes

 

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0870010

 

Muskatrieksta miza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0870990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0900010

 

Cukurbiešu saknes

 

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

0,02

0900020

 

Cukurniedres

 

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

0900030

 

Cigoriņu saknes

 

 

 

 

0,2

 

 

 

0,01  (*1)

0900990

 

Citi (2)

 

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

0,01  (*1)

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

(+)

 

 

 

 

 

 

 

1010000

 

Audi

 

 

0,01  (*1)

 

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,05  (*1)

 

1011000

a)

cūku

 

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0,04

1011010

 

Muskuļi

0,2

 

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

 

1011020

 

Taukaudi

0,2

 

 

0,05  (*1)

0,2

 

 

 

 

1011030

 

Aknas

5

 

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

 

1011040

 

Nieres

5

 

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

 

1011050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

 

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

 

1011990

 

Citi (2)

5

 

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

 

1012000

b)

liellopu

 

 

 

(+)

 

 

 

 

 

1012010

 

Muskuļi

0,2

0,02  (*1)

 

0,04

0,01  (*1)

 

 

(+)

0,04

1012020

 

Taukaudi

0,2

0,02  (*1)

 

0,2

0,2

 

 

(+)

0,06

1012030

 

Aknas

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,07

1012040

 

Nieres

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,04

1012050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

0,07

1012990

 

Citi (2)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

1013000

c)

aitu

 

 

 

(+)

 

 

 

 

 

1013010

 

Muskuļi

0,2

0,02  (*1)

 

0,04

0,01  (*1)

 

 

(+)

0,04

1013020

 

Taukaudi

0,2

0,02  (*1)

 

0,2

0,2

 

 

(+)

0,06

1013030

 

Aknas

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,07

1013040

 

Nieres

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,04

1013050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

0,07

1013990

 

Citi (2)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

1014000

d)

kazu

 

 

 

(+)

 

 

 

 

 

1014010

 

Muskuļi

0,2

0,02  (*1)

 

0,04

0,01  (*1)

 

 

(+)

0,04

1014020

 

Taukaudi

0,2

0,02  (*1)

 

0,2

0,2

 

 

(+)

0,06

1014030

 

Aknas

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,07

1014040

 

Nieres

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,04

1014050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

 

 

 

0,07

1014990

 

Citi (2)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

1015000

e)

zirgu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1015010

 

Muskuļi

0,2

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

 

(+)

0,04

1015020

 

Taukaudi

0,2

0,02  (*1)

 

0,2

0,2

 

 

(+)

0,06

1015030

 

Aknas

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,07

1015040

 

Nieres

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

(+)

0,04

1015050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

0,07

1015990

 

Citi (2)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

1016000

f)

mājputnu

0,05  (*1)

0,02  (*1)

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0,04

1016010

 

Muskuļi

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

1016020

 

Taukaudi

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

1016030

 

Aknas

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

1016040

 

Nieres

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

1016050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

1016990

 

Citi (2)

 

 

 

0,05  (*1)

 

 

 

 

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1017010

 

Muskuļi

0,2

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,04

1017020

 

Taukaudi

0,2

0,02  (*1)

 

0,2

0,2

 

 

 

0,06

1017030

 

Aknas

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

 

0,07

1017040

 

Nieres

5

0,05

 

0,2

0,05

 

 

 

0,04

1017050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05

 

 

 

0,07

1017990

 

Citi (2)

5

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,01  (*1)

 

 

 

0,02  (*1)

1020000

 

Piens

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

1020010

 

Liellopi

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

1020020

 

Aitas

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

1020030

 

Kazas

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

1020040

 

Zirgi

 

 

 

 

 

 

 

(+)

 

1020990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1030000

 

Putnu olas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,05  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,04

1030010

 

Vistas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1030020

 

Pīles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1030030

 

Zosis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1030040

 

Paipalas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1030990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1040000

 

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

1050000

 

Abinieki un rāpuļi

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,05  (*1)

0,02  (*1)

1060000

 

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,05  (*1)

0,02  (*1)

1070000

 

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,05  (*1)

0,02  (*1)

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI — ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(a)

Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kam piemēro MAL, sk. I pielikumā.

(F)= Šķīst taukos.

2,4-D (2,4-D, tā sāļu, esteru un konjugātu summa, izteikta kā 2,4-D)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2015. gada 17. decembrim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0120010

Mandeles

0120020

Brazīlijas rieksti

0120030

Indijas rieksti

0120050

Kokosrieksti

0120060

Lazdu rieksti

0120070

Makadāmijas rieksti

0120080

Pekanrieksti

0120090

Pīniju rieksti

0120100

Pistācijas

0120110

Valrieksti

0120990

Citi (2)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2015. gada 17. decembrim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

Ciprodinils (F) (R)

(R)= Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām:

ciprodinils – kods 1000000, izņemot 1020000, 1040000: ciprodinils (ciprodinila un brīvā CGA 304075 summa, izteikta kā ciprodinils);

ciprodinils – kods 1020000: ciprodinils (ciprodinila un brīvā un konjugētā CGA 304075 summa, izteikta kā ciprodinils).

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un/vai apstiprinošajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2017. gada 14. martam, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0120010

Mandeles

0633000

c) saknēm

0840000

Saknes vai sakneņi

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

Fludioksonils (F) (R)

(R)= Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām:

fludioksonils – kods 1000000, izņemot 1040000: fludioksonila un tā metabolītu, kas oksidēti par metabolītu 2,2-difluorbenz[1,3]dioksol-4 karbonskābi, summa.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2016. gada 30. janvārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0152000

b) zemenes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par lauksaimniecības dzīvnieku barošanas pētījumu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2016. gada 30. janvārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

1012000

b) liellopu

1013000

c) aitu

1014000

d) kazu

Piraflufēnetils (piraflufēnetila un piraflufēna summa, izteikta kā piraflufēnetils)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2016. gada 26. jūnijam, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0700000

APIŅI

Piridabēns (F)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2021. gada 24. janvārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0130010

Āboli

0130020

Bumbieri

0130030

Cidonijas

0130040

Mespili

0130050

Lokvas/Japānas mespili

0140010

Aprikozes

0140030

Persiki

0260010

Pupas (ar pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā, barošanas pētījumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2021. gada 24. janvārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

1012010

Muskuļi

1012020

Taukaudi

1012030

Aknas

1012040

Nieres

1013010

Muskuļi

1013020

Taukaudi

1013030

Aknas

1013040

Nieres

1014010

Muskuļi

1014020

Taukaudi

1014030

Aknas

1014040

Nieres

1015010

Muskuļi

1015020

Taukaudi

1015030

Aknas

1015040

Nieres

1020010

Liellopi

1020020

Aitas

1020030

Kazas

1020040

Zirgi

Trifloksistrobīns (F) (R)

(R)= Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām:

trifloksistrobīns – kods 1000000, izņemot 1040000: trifloksistrobīna un tā metabolīta (E, E)-metoksiimino-{2-[1-(3-trifluormetil-fenil)-etilidēnamino-oksimetil]-fenil}-etiķskābes (CGA 321113) summa.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatējusi, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2017. gada 23. jūlijam, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0162030

Pasifloru augļi

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0232010

Gurķi

0232020

Pipargurķīši

0243000

c) lapu krustzieži

0243010

Ķīnas kāposti

0243020

Lapu kāposti

0243990

Citi (2)

0256000

f) garšaugi un ēdami ziedi

0260010

Pupas (ar pākstīm)

0500050

Auzas”;

b)

pievieno šādu sleju par florpiraukisfēnbenzilu:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (a)

Florpiraukisfēnbenzils

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

0,01  (*2)

0110000

 

Citrusaugļi

 

0110010

 

Greipfrūti

 

0110020

 

Apelsīni

 

0110030

 

Citroni

 

0110040

 

Laimi

 

0110050

 

Mandarīni

 

0110990

 

Citi (2)

 

0120000

 

Koku rieksti

 

0120010

 

Mandeles

 

0120020

 

Brazīlijas rieksti

 

0120030

 

Indijas rieksti

 

0120040

 

Kastaņi

 

0120050

 

Kokosrieksti

 

0120060

 

Lazdu rieksti

 

0120070

 

Makadāmijas rieksti

 

0120080

 

Pekanrieksti

 

0120090

 

Pīniju rieksti

 

0120100

 

Pistācijas

 

0120110

 

Valrieksti

 

0120990

 

Citi (2)

 

0130000

 

Sēkleņi

 

0130010

 

Āboli

 

0130020

 

Bumbieri

 

0130030

 

Cidonijas

 

0130040

 

Mespili

 

0130050

 

Lokvas/Japānas mespili

 

0130990

 

Citi (2)

 

0140000

 

Kauleņi

 

0140010

 

Aprikozes

 

0140020

 

Ķirši (saldie)

 

0140030

 

Persiki

 

0140040

 

Plūmes

 

0140990

 

Citi (2)

 

0150000

 

Ogas un sīkie augļi

 

0151000

a)

vīnogas

 

0151010

 

Galda vīnogas

 

0151020

 

Vīna vīnogas

 

0152000

b)

zemenes

 

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

0153010

 

Kazenes

 

0153020

 

Ziemeļu kaulenes

 

0153030

 

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

0153990

 

Citi (2)

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

0154010

 

Zilenes

 

0154020

 

Dzērvenes

 

0154030

 

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0154040

 

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0154050

 

Mežrožu paaugļi

 

0154060

 

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0154070

 

Vilkābeles ogas

 

0154080

 

Plūškoka ogas

 

0154990

 

Citi (2)

 

0160000

 

Dažādi augļi

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

0161010

 

Dateles

 

0161020

 

Vīģes

 

0161030

 

Galda olīvas

 

0161040

 

Kumkvati

 

0161050

 

Karambolas

 

0161060

 

Hurmas

 

0161070

 

Javas salas plūmes

 

0161990

 

Citi (2)

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

 

0162010

 

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

 

Ličī

 

0162030

 

Pasifloru augļi

 

0162040

 

Opuncijas

 

0162050

 

Hrizofilas

 

0162060

 

Amerikas hurmas

 

0162990

 

Citi (2)

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0163010

 

Avokado

 

0163020

 

Banāni

 

0163030

 

Mango

 

0163040

 

Papaijas

 

0163050

 

Granātāboli

 

0163060

 

Čerimojas

 

0163070

 

Gvajaves

 

0163080

 

Ananasi

 

0163090

 

Maizeskoka augļi

 

0163100

 

Duriāni

 

0163110

 

Guanabanas

 

0163990

 

Citi (2)

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

 

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  (*2)

0211000

a)

kartupeļi

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0212010

 

Manioki

 

0212020

 

Batātes

 

0212030

 

Jamsi

 

0212040

 

Marantas

 

0212990

 

Citi (2)

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

 

Galda bietes

 

0213020

 

Burkāni

 

0213030

 

Sakņu selerijas

 

0213040

 

Mārrutki

 

0213050

 

Topinambūri

 

0213060

 

Pastinaki

 

0213070

 

Sakņu pētersīļi

 

0213080

 

Redīsi

 

0213090

 

Puravlapu plostbārži

 

0213100

 

Kāļi

 

0213110

 

Rāceņi

 

0213990

 

Citi (2)

 

0220000

 

Sīpolu dārzeņi

0,01  (*2)

0220010

 

Ķiploki

 

0220020

 

Sīpoli

 

0220030

 

Šalotes

 

0220040

 

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0220990

 

Citi (2)

 

0230000

 

Augļu dārzeņi

0,01  (*2)

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

0231010

 

Tomāti

 

0231020

 

Dārzeņpipari/paprika

 

0231030

 

Baklažāni

 

0231040

 

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

 

0231990

 

Citi (2)

 

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

0232010

 

Gurķi

 

0232020

 

Pipargurķīši

 

0232030

 

Tumšzaļie kabači

 

0232990

 

Citi (2)

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

0233010

 

Melones

 

0233020

 

Ķirbji

 

0233030

 

Arbūzi

 

0233990

 

Citi (2)

 

0234000

d)

cukurkukurūza

 

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

 

0240000

 

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,01  (*2)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

0241010

 

Brokoļi

 

0241020

 

Ziedkāposti

 

0241990

 

Citi (2)

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

0242010

 

Briseles kāposti

 

0242020

 

Galviņkāposti

 

0242990

 

Citi (2)

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

 

Ķīnas kāposti

 

0243020

 

Lapu kāposti

 

0243990

 

Citi (2)

 

0244000

d)

kolrābji

 

0250000

 

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,01  (*2)

0251010

 

Salātu baldriņi

 

0251020

 

Salāti

 

0251030

 

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

0251040

 

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

0251050

 

Barbarejas

 

0251060

 

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

0251070

 

Brūnās sinepes

 

0251080

 

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

0251990

 

Citi (2)

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,01  (*2)

0252010

 

Spināti

 

0252020

 

Anakampseras

 

0252030

 

Mangoldi/lapu bietes

 

0252990

 

Citi (2)

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (*2)

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  (*2)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  (*2)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,02  (*2)

0256010

 

Kārvele

 

0256020

 

Maurloki

 

0256030

 

Lapu selerijas

 

0256040

 

Pētersīļi

 

0256050

 

Salvija

 

0256060

 

Rozmarīns

 

0256070

 

Timiāns

 

0256080

 

Baziliks un ēdamie ziedi

 

0256090

 

Lauru lapas

 

0256100

 

Estragons

 

0256990

 

Citi (2)

 

0260000

 

Pākšaugi

0,01  (*2)

0260010

 

Pupas (ar pākstīm)

 

0260020

 

Pupas (bez pākstīm)

 

0260030

 

Zirņi (ar pākstīm)

 

0260040

 

Zirņi (bez pākstīm)

 

0260050

 

Lēcas

 

0260990

 

Citi (2)

 

0270000

 

Stublāju dārzeņi

0,01  (*2)

0270010

 

Sparģeļi

 

0270020

 

Lapu artišoki

 

0270030

 

Selerijas

 

0270040

 

Fenheļi

 

0270050

 

Artišoki

 

0270060

 

Puravi

 

0270070

 

Rabarberi

 

0270080

 

Bambusa dzinumi

 

0270090

 

Palmu serdes

 

0270990

 

Citi (2)

 

0280000

 

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (*2)

0280010

 

Kultivētās sēnes

 

0280020

 

Savvaļas sēnes

 

0280990

 

Sūnas un ķērpji

 

0290000

 

Aļģes un prokarioti

0,01  (*2)

0300000

PĀKŠAUGI

0,01  (*2)

0300010

 

Pupas

 

0300020

 

Lēcas

 

0300030

 

Zirņi

 

0300040

 

Lupīnas

 

0300990

 

Citi (2)

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

0,01  (*2)

0401000

 

Eļļas augu sēklas

 

0401010

 

Linsēklas

 

0401020

 

Zemesrieksti

 

0401030

 

Magoņu sēklas

 

0401040

 

Sezama sēklas

 

0401050

 

Saulespuķu sēklas

 

0401060

 

Rapšu sēklas

 

0401070

 

Sojas pupas

 

0401080

 

Sinepju sēklas

 

0401090

 

Kokvilnas sēklas

 

0401100

 

Ķirbju sēklas

 

0401110

 

Saflora sēklas

 

0401120

 

Gurķenes sēklas

 

0401130

 

Sējas idras sēklas

 

0401140

 

Kaņepju sēklas

 

0401150

 

Rīcinauga sēklas

 

0401990

 

Citi (2)

 

0402000

 

Eļļas augu augļi

 

0402010

 

Olīvas eļļas ražošanai

 

0402020

 

Eļļas palmas kodoli

 

0402030

 

Eļļas palmas augļi

 

0402040

 

Kapoki

 

0402990

 

Citi (2)

 

0500000

GRAUDAUGI

 

0500010

 

Mieži

0,01  (*2)

0500020

 

Griķi un citi pseidograudaugi

0,01  (*2)

0500030

 

Kukurūza

0,01  (*2)

0500040

 

Prosa

0,01  (*2)

0500050

 

Auzas

0,01  (*2)

0500060

 

Rīsi

0,02

0500070

 

Rudzi

0,01  (*2)

0500080

 

Sorgo

0,01  (*2)

0500090

 

Kvieši

0,01  (*2)

0500990

 

Citi (2)

0,01  (*2)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,05  (*2)

0610000

 

Tējas

 

0620000

 

Kafijas pupiņas

 

0630000

 

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

 

0631010

 

Kumelīte

 

0631020

 

Hibisks

 

0631030

 

Roze

 

0631040

 

Jasmīns

 

0631050

 

Liepa

 

0631990

 

Citi (2)

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0632010

 

Zemenes

 

0632020

 

Roibosa krūms

 

0632030

 

Mate

 

0632990

 

Citi (2)

 

0633000

c)

saknēm

 

0633010

 

Baldriāns

 

0633020

 

Žeņšeņs

 

0633990

 

Citi (2)

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0640000

 

Kakao pupiņas

 

0650000

 

Ceratonija/ceratonijas augļi

 

0700000

APIŅI

0,05  (*2)

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

 

Sēklas

0,05  (*2)

0810010

 

Anīsa sēklas

 

0810020

 

Sējas melnsēklītes

 

0810030

 

Selerija

 

0810040

 

Koriandrs

 

0810050

 

Ķimenes

 

0810060

 

Dilles

 

0810070

 

Fenhelis

 

0810080

 

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

0810090

 

Muskatrieksts

 

0810990

 

Citi (2)

 

0820000

 

Augļi

0,05  (*2)

0820010

 

Jamaikas pipari

 

0820020

 

Sičuānas pipari

 

0820030

 

Pļavas ķimenes

 

0820040

 

Kardamons

 

0820050

 

Kadiķogas

 

0820060

 

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

 

Vaniļa

 

0820080

 

Tamarinda augļi

 

0820990

 

Citi (2)

 

0830000

 

Mizas

0,05  (*2)

0830010

 

Kanēlis

 

0830990

 

Citi (2)

 

0840000

 

Saknes vai sakneņi

 

0840010

 

Lakricas sakne

0,05  (*2)

0840020

 

Ingvers (10)

0,05  (*2)

0840030

 

Kurkuma

0,05  (*2)

0840040

 

Mārrutki (11)

 

0840990

 

Citi (2)

0,05  (*2)

0850000

 

Pumpuri

0,05  (*2)

0850010

 

Krustnagliņas

 

0850020

 

Kaperi

 

0850990

 

Citi (2)

 

0860000

 

Ziedu drīksnas

0,05  (*2)

0860010

 

Safrāns

 

0860990

 

Citi (2)

 

0870000

 

Sēklsedzes

0,05  (*2)

0870010

 

Muskatrieksta miza

 

0870990

 

Citi (2)

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,01  (*2)

0900010

 

Cukurbiešu saknes

 

0900020

 

Cukurniedres

 

0900030

 

Cigoriņu saknes

 

0900990

 

Citi (2)

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

1010000

 

Audi

0,01  (*2)

1011000

a)

cūku

 

1011010

 

Muskuļi

 

1011020

 

Taukaudi

 

1011030

 

Aknas

 

1011040

 

Nieres

 

1011050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1011990

 

Citi (2)

 

1012000

b)

liellopu

 

1012010

 

Muskuļi

 

1012020

 

Taukaudi

 

1012030

 

Aknas

 

1012040

 

Nieres

 

1012050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1012990

 

Citi (2)

 

1013000

c)

aitu

 

1013010

 

Muskuļi

 

1013020

 

Taukaudi

 

1013030

 

Aknas

 

1013040

 

Nieres

 

1013050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1013990

 

Citi (2)

 

1014000

d)

kazu

 

1014010

 

Muskuļi

 

1014020

 

Taukaudi

 

1014030

 

Aknas

 

1014040

 

Nieres

 

1014050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1014990

 

Citi (2)

 

1015000

e)

zirgu

 

1015010

 

Muskuļi

 

1015020

 

Taukaudi

 

1015030

 

Aknas

 

1015040

 

Nieres

 

1015050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1015990

 

Citi (2)

 

1016000

f)

mājputnu

 

1016010

 

Muskuļi

 

1016020

 

Taukaudi

 

1016030

 

Aknas

 

1016040

 

Nieres

 

1016050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1016990

 

Citi (2)

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

 

Muskuļi

 

1017020

 

Taukaudi

 

1017030

 

Aknas

 

1017040

 

Nieres

 

1017050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1017990

 

Citi (2)

 

1020000

 

Piens

0,01  (*2)

1020010

 

Liellopi

 

1020020

 

Aitas

 

1020030

 

Kazas

 

1020040

 

Zirgi

 

1020990

 

Citi (2)

 

1030000

 

Putnu olas

0,01  (*2)

1030010

 

Vistas

 

1030020

 

Pīles

 

1030030

 

Zosis

 

1030040

 

Paipalas

 

1030990

 

Citi (2)

 

1040000

 

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*2)

1050000

 

Abinieki un rāpuļi

0,01  (*2)

1060000

 

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  (*2)

1070000

 

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  (*2)

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI — ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

(a)

Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kam piemēro MAL, sk. I pielikumā.”;

c)

sleju par mepikvatu svītro;

2)

III pielikuma A daļu groza šādi:

a)

sleju par fluopiramu aizstāj ar šādu:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (a)

Fluopirams (R)

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0110000

 

Citrusaugļi

 

0110010

 

Greipfrūti

0,4

0110020

 

Apelsīni

0,6

0110030

 

Citroni

1

0110040

 

Laimi

1

0110050

 

Mandarīni

0,6

0110990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0120000

 

Koku rieksti

 

0120010

 

Mandeles

0,05

0120020

 

Brazīlijas rieksti

0,05

0120030

 

Indijas rieksti

0,05

0120040

 

Kastaņi

0,05

0120050

 

Kokosrieksti

0,04

0120060

 

Lazdu rieksti

0,05

0120070

 

Makadāmijas rieksti

0,05

0120080

 

Pekanrieksti

0,05

0120090

 

Pīniju rieksti

0,05

0120100

 

Pistācijas

0,05

0120110

 

Valrieksti

0,05

0120990

 

Citi (2)

0,05

0130000

 

Sēkleņi

 

0130010

 

Āboli

0,6

0130020

 

Bumbieri

0,5

0130030

 

Cidonijas

0,5

0130040

 

Mespili

0,5

0130050

 

Lokvas/Japānas mespili

0,5

0130990

 

Citi (2)

0,5

0140000

 

Kauleņi

 

0140010

 

Aprikozes

1,5

0140020

 

Ķirši (saldie)

2

0140030

 

Persiki

1,5

0140040

 

Plūmes

0,5

0140990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0150000

 

Ogas un sīkie augļi

 

0151000

a)

vīnogas

1,5

0151010

 

Galda vīnogas

 

0151020

 

Vīna vīnogas

 

0152000

b)

zemenes

2

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

5

0153010

 

Kazenes

 

0153020

 

Ziemeļu kaulenes

 

0153030

 

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

0153990

 

Citi (2)

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

0154010

 

Zilenes

7

0154020

 

Dzērvenes

3

0154030

 

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

7

0154040

 

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

7

0154050

 

Mežrožu paaugļi

7

0154060

 

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

7

0154070

 

Vilkābeles ogas

3

0154080

 

Plūškoka ogas

7

0154990

 

Citi (2)

3

0160000

 

Dažādi augļi

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

0,01  (*3)

0161010

 

Dateles

 

0161020

 

Vīģes

 

0161030

 

Galda olīvas

 

0161040

 

Kumkvati

 

0161050

 

Karambolas

 

0161060

 

Hurmas

 

0161070

 

Javas salas plūmes

 

0161990

 

Citi (2)

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,01  (*3)

0162010

 

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

 

Ličī

 

0162030

 

Pasifloru augļi

 

0162040

 

Opuncijas

 

0162050

 

Hrizofilas

 

0162060

 

Amerikas hurmas

 

0162990

 

Citi (2)

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0163010

 

Avokado

0,01  (*3)

0163020

 

Banāni

0,8

0163030

 

Mango

1

0163040

 

Papaijas

0,01  (*3)

0163050

 

Granātāboli

0,01  (*3)

0163060

 

Čerimojas

0,01  (*3)

0163070

 

Gvajaves

0,01  (*3)

0163080

 

Ananasi

0,01  (*3)

0163090

 

Maizeskoka augļi

0,01  (*3)

0163100

 

Duriāni

0,01  (*3)

0163110

 

Guanabanas

0,01  (*3)

0163990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

 

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0211000

a)

kartupeļi

0,15

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,1

0212010

 

Manioki

 

0212020

 

Batātes

 

0212030

 

Jamsi

 

0212040

 

Marantas

 

0212990

 

Citi (2)

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

 

Galda bietes

0,3

0213020

 

Burkāni

0,4

0213030

 

Sakņu selerijas

0,3

0213040

 

Mārrutki

0,3

0213050

 

Topinambūri

0,3

0213060

 

Pastinaki

0,3

0213070

 

Sakņu pētersīļi

0,3

0213080

 

Redīsi

0,3

0213090

 

Puravlapu plostbārži

0,3

0213100

 

Kāļi

0,3

0213110

 

Rāceņi

0,3

0213990

 

Citi (2)

0,3

0220000

 

Sīpolu dārzeņi

 

0220010

 

Ķiploki

0,1

0220020

 

Sīpoli

0,1

0220030

 

Šalotes

0,1

0220040

 

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

15

0220990

 

Citi (2)

0,1

0230000

 

Augļu dārzeņi

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

0231010

 

Tomāti

0,9

0231020

 

Dārzeņpipari/paprika

3

0231030

 

Baklažāni

0,9

0231040

 

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

0,01  (*3)

0231990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0,5

0232010

 

Gurķi

 

0232020

 

Pipargurķīši

 

0232030

 

Tumšzaļie kabači

 

0232990

 

Citi (2)

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

0,4

0233010

 

Melones

 

0233020

 

Ķirbji

 

0233030

 

Arbūzi

 

0233990

 

Citi (2)

 

0234000

d)

cukurkukurūza

0,01  (*3)

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,01  (*3)

0240000

 

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

 

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

0241010

 

Brokoļi

0,4

0241020

 

Ziedkāposti

0,2

0241990

 

Citi (2)

0,2

0242000

b)

galviņu krustzieži

0,3

0242010

 

Briseles kāposti

 

0242020

 

Galviņkāposti

 

0242990

 

Citi (2)

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

 

Ķīnas kāposti

0,7

0243020

 

Lapu kāposti

0,1

0243990

 

Citi (2)

0,1

0244000

d)

kolrābji

0,1

0250000

 

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

 

0251010

 

Salātu baldriņi

15

0251020

 

Salāti

15

0251030

 

Platlapu cigoriņi/endīvijas

1,5

0251040

 

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

15

0251050

 

Barbarejas

15

0251060

 

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

15

0251070

 

Brūnās sinepes

15

0251080

 

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

15

0251990

 

Citi (2)

15

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

 

0252010

 

Spināti

0,2

0252020

 

Anakampseras

20

0252030

 

Mangoldi/lapu bietes

0,2

0252990

 

Citi (2)

0,2

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (*3)

0254000

d)

ūdenskreses

0,1

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,3

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

 

0256010

 

Kārvele

8

0256020

 

Maurloki

8

0256030

 

Lapu selerijas

8

0256040

 

Pētersīļi

8

0256050

 

Salvija

8

0256060

 

Rozmarīns

8

0256070

 

Timiāns

8

0256080

 

Baziliks un ēdamie ziedi

70

0256090

 

Lauru lapas

8

0256100

 

Estragons

8

0256990

 

Citi (2)

8

0260000

 

Pākšaugi

 

0260010

 

Pupas (ar pākstīm)

1

0260020

 

Pupas (bez pākstīm)

0,2

0260030

 

Zirņi (ar pākstīm)

1,5

0260040

 

Zirņi (bez pākstīm)

0,2

0260050

 

Lēcas

0,2

0260990

 

Citi (2)

0,9

0270000

 

Stublāju dārzeņi

 

0270010

 

Sparģeļi

0,01  (*3)

0270020

 

Lapu artišoki

0,01  (*3)

0270030

 

Selerijas

0,01  (*3)

0270040

 

Fenheļi

0,01  (*3)

0270050

 

Artišoki

0,5

0270060

 

Puravi

0,7

0270070

 

Rabarberi

0,01  (*3)

0270080

 

Bambusa dzinumi

0,01  (*3)

0270090

 

Palmu serdes

0,01  (*3)

0270990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0280000

 

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (*3)

0280010

 

Kultivētās sēnes

 

0280020

 

Savvaļas sēnes

 

0280990

 

Sūnas un ķērpji

 

0290000

 

Aļģes un prokarioti

0,01  (*3)

0300000

PĀKŠAUGI

0,4

0300010

 

Pupas

 

0300020

 

Lēcas

 

0300030

 

Zirņi

 

0300040

 

Lupīnas

 

0300990

 

Citi (2)

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

0401000

 

Eļļas augu sēklas

 

0401010

 

Linsēklas

0,3

0401020

 

Zemesrieksti

0,2

0401030

 

Magoņu sēklas

0,3

0401040

 

Sezama sēklas

0,3

0401050

 

Saulespuķu sēklas

0,7

0401060

 

Rapšu sēklas

1

0401070

 

Sojas pupas

0,3

0401080

 

Sinepju sēklas

0,3

0401090

 

Kokvilnas sēklas

0,8

0401100

 

Ķirbju sēklas

0,3

0401110

 

Saflora sēklas

0,3

0401120

 

Gurķenes sēklas

0,3

0401130

 

Sējas idras sēklas

0,3

0401140

 

Kaņepju sēklas

0,3

0401150

 

Rīcinauga sēklas

0,3

0401990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

0402000

 

Eļļas augu augļi

0,02  (*3)

0402010

 

Olīvas eļļas ražošanai

 

0402020

 

Eļļas palmas kodoli

 

0402030

 

Eļļas palmas augļi

 

0402040

 

Kapoki

 

0402990

 

Citi (2)

 

0500000

GRAUDAUGI

 

0500010

 

Mieži

0,2

0500020

 

Griķi un citi pseidograudaugi

0,2

0500030

 

Kukurūza

0,02

0500040

 

Prosa

0,01  (*3)

0500050

 

Auzas

0,2

0500060

 

Rīsi

0,01  (*3)

0500070

 

Rudzi

0,9

0500080

 

Sorgo

1,5

0500090

 

Kvieši

0,9

0500990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

 

0610000

 

Tējas

0,05  (*3)

0620000

 

Kafijas pupiņas

0,05  (*3)

0630000

 

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

0,1

0631010

 

Kumelīte

 

0631020

 

Hibisks

 

0631030

 

Roze

 

0631040

 

Jasmīns

 

0631050

 

Liepa

 

0631990

 

Citi (2)

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

0,1

0632010

 

Zemenes

 

0632020

 

Roibosa krūms

 

0632030

 

Mate

 

0632990

 

Citi (2)

 

0633000

c)

saknēm

2,5

0633010

 

Baldriāns

 

0633020

 

Žeņšeņs

 

0633990

 

Citi (2)

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

0,05  (*3)

0640000

 

Kakao pupiņas

0,05  (*3)

0650000

 

Ceratonija/ceratonijas augļi

0,05  (*3)

0700000

APIŅI

50

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

 

Sēklas

 

0810010

 

Anīsa sēklas

0,05  (*3)

0810020

 

Sējas melnsēklītes

0,05  (*3)

0810030

 

Selerija

0,05  (*3)

0810040

 

Koriandrs

0,05  (*3)

0810050

 

Ķimenes

0,05  (*3)

0810060

 

Dilles

70

0810070

 

Fenhelis

0,05  (*3)

0810080

 

Grieķu sieramoliņa sēklas

0,05  (*3)

0810090

 

Muskatrieksts

0,05  (*3)

0810990

 

Citi (2)

0,05  (*3)

0820000

 

Augļi

0,05  (*3)

0820010

 

Jamaikas pipari

 

0820020

 

Sičuānas pipari

 

0820030

 

Pļavas ķimenes

 

0820040

 

Kardamons

 

0820050

 

Kadiķogas

 

0820060

 

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

 

Vaniļa

 

0820080

 

Tamarinda augļi

 

0820990

 

Citi (2)

 

0830000

 

Mizas

0,05  (*3)

0830010

 

Kanēlis

 

0830990

 

Citi (2)

 

0840000

 

Saknes vai sakneņi

 

0840010

 

Lakricas sakne

0,3

0840020

 

Ingvers (10)

0,3

0840030

 

Kurkuma

0,3

0840040

 

Mārrutki (11)

 

0840990

 

Citi (2)

0,3

0850000

 

Pumpuri

0,05  (*3)

0850010

 

Krustnagliņas

 

0850020

 

Kaperi

 

0850990

 

Citi (2)

 

0860000

 

Ziedu drīksnas

0,05  (*3)

0860010

 

Safrāns

 

0860990

 

Citi (2)

 

0870000

 

Sēklsedzes

0,05  (*3)

0870010

 

Muskatrieksta miza

 

0870990

 

Citi (2)

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

 

0900010

 

Cukurbiešu saknes

0,1

0900020

 

Cukurniedres

0,01  (*3)

0900030

 

Cigoriņu saknes

0,1

0900990

 

Citi (2)

0,01  (*3)

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

1010000

 

Audi

 

1011000

a)

cūku

 

1011010

 

Muskuļi

1,5

1011020

 

Taukaudi

1,5

1011030

 

Aknas

8

1011040

 

Nieres

8

1011050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1011990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1012000

b)

liellopu

 

1012010

 

Muskuļi

1,5

1012020

 

Taukaudi

1,5

1012030

 

Aknas

8

1012040

 

Nieres

8

1012050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1012990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1013000

c)

aitu

 

1013010

 

Muskuļi

1,5

1013020

 

Taukaudi

1,5

1013030

 

Aknas

8

1013040

 

Nieres

8

1013050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1013990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1014000

d)

kazu

 

1014010

 

Muskuļi

1,5

1014020

 

Taukaudi

1,5

1014030

 

Aknas

8

1014040

 

Nieres

8

1014050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1014990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1015000

e)

zirgu

 

1015010

 

Muskuļi

1,5

1015020

 

Taukaudi

1,5

1015030

 

Aknas

8

1015040

 

Nieres

8

1015050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1015990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1016000

f)

mājputnu

 

1016010

 

Muskuļi

1,5

1016020

 

Taukaudi

1

1016030

 

Aknas

5

1016040

 

Nieres

5

1016050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

5

1016990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

 

Muskuļi

1,5

1017020

 

Taukaudi

1,5

1017030

 

Aknas

8

1017040

 

Nieres

8

1017050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

8

1017990

 

Citi (2)

0,02  (*3)

1020000

 

Piens

0,6

1020010

 

Liellopi

 

1020020

 

Aitas

 

1020030

 

Kazas

 

1020040

 

Zirgi

 

1020990

 

Citi (2)

 

1030000

 

Putnu olas

2

1030010

 

Vistas

 

1030020

 

Pīles

 

1030030

 

Zosis

 

1030040

 

Paipalas

 

1030990

 

Citi (2)

 

1040000

 

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*3)

1050000

 

Abinieki un rāpuļi

0,02  (*3)

1060000

 

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,02  (*3)

1070000

 

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

1,5

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI — ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

(a)

Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kam piemēro MAL, sk. I pielikumā.

Fluopirams (R)

(R)= Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām:

fluopirams – kods 1000000, izņemot 1040000: fluopirama un fluopirama benzamīda (M25) summa, izteikta kā fluopirams.”

b)

pievieno šādu sleju par mepikvatu:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (a)

Mepikvats (mepikvata un tā sāļu summa, izteikta kā mepikvata hlorīds)

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0110000

 

Citrusaugļi

0,02  (*4)

0110010

 

Greipfrūti

 

0110020

 

Apelsīni

 

0110030

 

Citroni

 

0110040

 

Laimi

 

0110050

 

Mandarīni

 

0110990

 

Citi (2)

 

0120000

 

Koku rieksti

0,05  (*4)

0120010

 

Mandeles

 

0120020

 

Brazīlijas rieksti

 

0120030

 

Indijas rieksti

 

0120040

 

Kastaņi

 

0120050

 

Kokosrieksti

 

0120060

 

Lazdu rieksti

 

0120070

 

Makadāmijas rieksti

 

0120080

 

Pekanrieksti

 

0120090

 

Pīniju rieksti

 

0120100

 

Pistācijas

 

0120110

 

Valrieksti

 

0120990

 

Citi (2)

 

0130000

 

Sēkleņi

0,02  (*4)

0130010

 

Āboli

 

0130020

 

Bumbieri

 

0130030

 

Cidonijas

 

0130040

 

Mespili

 

0130050

 

Lokvas/Japānas mespili

 

0130990

 

Citi (2)

 

0140000

 

Kauleņi

0,02  (*4)

0140010

 

Aprikozes

 

0140020

 

Ķirši (saldie)

 

0140030

 

Persiki

 

0140040

 

Plūmes

 

0140990

 

Citi (2)

 

0150000

 

Ogas un sīkie augļi

0,02  (*4)

0151000

a)

vīnogas

 

0151010

 

Galda vīnogas

 

0151020

 

Vīna vīnogas

 

0152000

b)

zemenes

 

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

0153010

 

Kazenes

 

0153020

 

Ziemeļu kaulenes

 

0153030

 

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

0153990

 

Citi (2)

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

0154010

 

Zilenes

 

0154020

 

Dzērvenes

 

0154030

 

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0154040

 

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0154050

 

Mežrožu paaugļi

 

0154060

 

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0154070

 

Vilkābeles ogas

 

0154080

 

Plūškoka ogas

 

0154990

 

Citi (2)

 

0160000

 

Dažādi augļi

0,02  (*4)

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

0161010

 

Dateles

 

0161020

 

Vīģes

 

0161030

 

Galda olīvas

 

0161040

 

Kumkvati

 

0161050

 

Karambolas

 

0161060

 

Hurmas

 

0161070

 

Javas salas plūmes

 

0161990

 

Citi (2)

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

 

0162010

 

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

 

Ličī

 

0162030

 

Pasifloru augļi

 

0162040

 

Opuncijas

 

0162050

 

Hrizofilas

 

0162060

 

Amerikas hurmas

 

0162990

 

Citi (2)

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0163010

 

Avokado

 

0163020

 

Banāni

 

0163030

 

Mango

 

0163040

 

Papaijas

 

0163050

 

Granātāboli

 

0163060

 

Čerimojas

 

0163070

 

Gvajaves

 

0163080

 

Ananasi

 

0163090

 

Maizeskoka augļi

 

0163100

 

Duriāni

 

0163110

 

Guanabanas

 

0163990

 

Citi (2)

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

 

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,02  (*4)

0211000

a)

kartupeļi

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0212010

 

Manioki

 

0212020

 

Batātes

 

0212030

 

Jamsi

 

0212040

 

Marantas

 

0212990

 

Citi (2)

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

 

Galda bietes

 

0213020

 

Burkāni

 

0213030

 

Sakņu selerijas

 

0213040

 

Mārrutki

 

0213050

 

Topinambūri

 

0213060

 

Pastinaki

 

0213070

 

Sakņu pētersīļi

 

0213080

 

Redīsi

 

0213090

 

Puravlapu plostbārži

 

0213100

 

Kāļi

 

0213110

 

Rāceņi

 

0213990

 

Citi (2)

 

0220000

 

Sīpolu dārzeņi

0,02  (*4)

0220010

 

Ķiploki

 

0220020

 

Sīpoli

 

0220030

 

Šalotes

 

0220040

 

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0220990

 

Citi (2)

 

0230000

 

Augļu dārzeņi

0,02  (*4)

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

0231010

 

Tomāti

 

0231020

 

Dārzeņpipari/paprika

 

0231030

 

Baklažāni

 

0231040

 

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

 

0231990

 

Citi (2)

 

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

0232010

 

Gurķi

 

0232020

 

Pipargurķīši

 

0232030

 

Tumšzaļie kabači

 

0232990

 

Citi (2)

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

0233010

 

Melones

 

0233020

 

Ķirbji

 

0233030

 

Arbūzi

 

0233990

 

Citi (2)

 

0234000

d)

cukurkukurūza

 

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

 

0240000

 

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,02  (*4)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

0241010

 

Brokoļi

 

0241020

 

Ziedkāposti

 

0241990

 

Citi (2)

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

0242010

 

Briseles kāposti

 

0242020

 

Galviņkāposti

 

0242990

 

Citi (2)

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

 

Ķīnas kāposti

 

0243020

 

Lapu kāposti

 

0243990

 

Citi (2)

 

0244000

d)

kolrābji

 

0250000

 

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,02  (*4)

0251010

 

Salātu baldriņi

 

0251020

 

Salāti

 

0251030

 

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

0251040

 

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

0251050

 

Barbarejas

 

0251060

 

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

0251070

 

Brūnās sinepes

 

0251080

 

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

0251990

 

Citi (2)

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,02  (*4)

0252010

 

Spināti

 

0252020

 

Anakampseras

 

0252030

 

Mangoldi/lapu bietes

 

0252990

 

Citi (2)

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,02  (*4)

0254000

d)

ūdenskreses

0,02  (*4)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,02  (*4)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,05  (*4)

0256010

 

Kārvele

 

0256020

 

Maurloki

 

0256030

 

Lapu selerijas

 

0256040

 

Pētersīļi

 

0256050

 

Salvija

 

0256060

 

Rozmarīns

 

0256070

 

Timiāns

 

0256080

 

Baziliks un ēdamie ziedi

 

0256090

 

Lauru lapas

 

0256100

 

Estragons

 

0256990

 

Citi (2)

 

0260000

 

Pākšaugi

0,02  (*4)

0260010

 

Pupas (ar pākstīm)

 

0260020

 

Pupas (bez pākstīm)

 

0260030

 

Zirņi (ar pākstīm)

 

0260040

 

Zirņi (bez pākstīm)

 

0260050

 

Lēcas

 

0260990

 

Citi (2)

 

0270000

 

Stublāju dārzeņi

0,02  (*4)

0270010

 

Sparģeļi

 

0270020

 

Lapu artišoki

 

0270030

 

Selerijas

 

0270040

 

Fenheļi

 

0270050

 

Artišoki

 

0270060

 

Puravi

 

0270070

 

Rabarberi

 

0270080

 

Bambusa dzinumi

 

0270090

 

Palmu serdes

 

0270990

 

Citi (2)

 

0280000

 

Sēnes, sūnas un ķērpji

 

0280010

 

Kultivētās sēnes

0,09 (+)

0280020

 

Savvaļas sēnes

0,02  (*4)

0280990

 

Sūnas un ķērpji

0,02  (*4)

0290000

 

Aļģes un prokarioti

0,02  (*4)

0300000

PĀKŠAUGI

0,02  (*4)

0300010

 

Pupas

 

0300020

 

Lēcas

 

0300030

 

Zirņi

 

0300040

 

Lupīnas

 

0300990

 

Citi (2)

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

0401000

 

Eļļas augu sēklas

 

0401010

 

Linsēklas

40

0401020

 

Zemesrieksti

0,05  (*4)

0401030

 

Magoņu sēklas

40

0401040

 

Sezama sēklas

0,05  (*4)

0401050

 

Saulespuķu sēklas

40

0401060

 

Rapšu sēklas

15

0401070

 

Sojas pupas

0,05  (*4)

0401080

 

Sinepju sēklas

40

0401090

 

Kokvilnas sēklas

5

0401100

 

Ķirbju sēklas

0,05  (*4)

0401110

 

Saflora sēklas

0,05  (*4)

0401120

 

Gurķenes sēklas

0,05  (*4)

0401130

 

Sējas idras sēklas

40

0401140

 

Kaņepju sēklas

0,05  (*4)

0401150

 

Rīcinauga sēklas

0,05  (*4)

0401990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

0402000

 

Eļļas augu augļi

0,05  (*4)

0402010

 

Olīvas eļļas ražošanai

 

0402020

 

Eļļas palmas kodoli

 

0402030

 

Eļļas palmas augļi

 

0402040

 

Kapoki

 

0402990

 

Citi (2)

 

0500000

GRAUDAUGI

 

0500010

 

Mieži

4

0500020

 

Griķi un citi pseidograudaugi

0,02  (*4)

0500030

 

Kukurūza

0,02  (*4)

0500040

 

Prosa

0,02  (*4)

0500050

 

Auzas

3

0500060

 

Rīsi

0,02  (*4)

0500070

 

Rudzi

3

0500080

 

Sorgo

0,02  (*4)

0500090

 

Kvieši

3

0500990

 

Citi (2)

0,02  (*4)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,1  (*4)

0610000

 

Tējas

 

0620000

 

Kafijas pupiņas

 

0630000

 

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

 

0631010

 

Kumelīte

 

0631020

 

Hibisks

 

0631030

 

Roze

 

0631040

 

Jasmīns

 

0631050

 

Liepa

 

0631990

 

Citi (2)

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0632010

 

Zemenes

 

0632020

 

Roibosa krūms

 

0632030

 

Mate

 

0632990

 

Citi (2)

 

0633000

c)

saknēm

 

0633010

 

Baldriāns

 

0633020

 

Žeņšeņs

 

0633990

 

Citi (2)

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0640000

 

Kakao pupiņas

 

0650000

 

Ceratonija/ceratonijas augļi

 

0700000

APIŅI

0,1  (*4)

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

 

Sēklas

0,1  (*4)

0810010

 

Anīsa sēklas

 

0810020

 

Sējas melnsēklītes

 

0810030

 

Selerija

 

0810040

 

Koriandrs

 

0810050

 

Ķimenes

 

0810060

 

Dilles

 

0810070

 

Fenhelis

 

0810080

 

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

0810090

 

Muskatrieksts

 

0810990

 

Citi (2)

 

0820000

 

Augļi

0,1  (*4)

0820010

 

Jamaikas pipari

 

0820020

 

Sičuānas pipari

 

0820030

 

Pļavas ķimenes

 

0820040

 

Kardamons

 

0820050

 

Kadiķogas

 

0820060

 

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

 

Vaniļa

 

0820080

 

Tamarinda augļi

 

0820990

 

Citi (2)

 

0830000

 

Mizas

0,1  (*4)

0830010

 

Kanēlis

 

0830990

 

Citi (2)

 

0840000

 

Saknes vai sakneņi

 

0840010

 

Lakricas sakne

0,1  (*4)

0840020

 

Ingvers (10)

0,1  (*4)

0840030

 

Kurkuma

0,1  (*4)

0840040

 

Mārrutki (11)

 

0840990

 

Citi (2)

0,1  (*4)

0850000

 

Pumpuri

0,1  (*4)

0850010

 

Krustnagliņas

 

0850020

 

Kaperi

 

0850990

 

Citi (2)

 

0860000

 

Ziedu drīksnas

0,1  (*4)

0860010

 

Safrāns

 

0860990

 

Citi (2)

 

0870000

 

Sēklsedzes

0,1  (*4)

0870010

 

Muskatrieksta miza

 

0870990

 

Citi (2)

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,02  (*4)

0900010

 

Cukurbiešu saknes

 

0900020

 

Cukurniedres

 

0900030

 

Cigoriņu saknes

 

0900990

 

Citi (2)

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

1010000

 

Audi

 

1011000

a)

cūku

 

1011010

 

Muskuļi

0,05  (*4)

1011020

 

Taukaudi

0,05  (*4)

1011030

 

Aknas

0,07

1011040

 

Nieres

0,07

1011050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,05  (*4)

1011990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1012000

b)

liellopu

 

1012010

 

Muskuļi

0,09

1012020

 

Taukaudi

0,06

1012030

 

Aknas

0,5

1012040

 

Nieres

0,8

1012050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,8

1012990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1013000

c)

aitu

 

1013010

 

Muskuļi

0,09

1013020

 

Taukaudi

0,06

1013030

 

Aknas

0,6

1013040

 

Nieres

0,8

1013050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,8

1013990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1014000

d)

kazu

 

1014010

 

Muskuļi

0,09

1014020

 

Taukaudi

0,06

1014030

 

Aknas

0,6

1014040

 

Nieres

0,8

1014050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,8

1014990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1015000

e)

zirgu

 

1015010

 

Muskuļi

0,09

1015020

 

Taukaudi

0,06

1015030

 

Aknas

0,5

1015040

 

Nieres

0,8

1015050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,8

1015990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1016000

f)

mājputnu

0,05  (*4)

1016010

 

Muskuļi

 

1016020

 

Taukaudi

 

1016030

 

Aknas

 

1016040

 

Nieres

 

1016050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1016990

 

Citi (2)

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

 

Muskuļi

0,09

1017020

 

Taukaudi

0,06

1017030

 

Aknas

0,5

1017040

 

Nieres

0,8

1017050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,8

1017990

 

Citi (2)

0,05  (*4)

1020000

 

Piens

 

1020010

 

Liellopi

0,07

1020020

 

Aitas

0,15

1020030

 

Kazas

0,15

1020040

 

Zirgi

0,07

1020990

 

Citi (2)

0,07

1030000

 

Putnu olas

0,07

1030010

 

Vistas

 

1030020

 

Pīles

 

1030030

 

Zosis

 

1030040

 

Paipalas

 

1030990

 

Citi (2)

 

1040000

 

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*4)

1050000

 

Abinieki un rāpuļi

0,05  (*4)

1060000

 

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,05  (*4)

1070000

 

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,05  (*4)

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI — ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

(a)

Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kam piemēro MAL, sk. I pielikumā.

Mepikvats (mepikvata un tā sāļu summa, izteikta kā mepikvata hlorīds)

(+)

Austersēnēm piemēro šādu MAL: 0,7 mg/kg. Monitoringa dati liecina, ka neapstrādātas kultivētas sēnes var krusteniski kontaminēties no salmiem, kas likumīgi apstrādāti ar mepikvatu. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā informāciju, ja tā būs iesniegta līdz 2022. gada 31. decembrim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam nebūs iesniegta.

0280010

Kultivētas sēnes

(+)

MAL piemērojams līdz 2021. gada 30. jūnijam, pēc minētā datuma MAL būs 0,05  () mg/kg, ja vien netiks izdarīti grozījumi ar regulu.

0401090

Kokvilnas sēklas”;

3)

IV pielikumu groza šādi:

a)

alfabētiskā secībā iekļauj šādu ierakstu: “ABE-IT 56”;

b)

ierakstus “1-dekanols (1)”, “Alifātiskie spirti (1)” un “S-abscizskābe (1)” aizstāj attiecīgi ar “1-dekanols”, “Alifātiskie spirti” un “S-abscizskābe”.


(*1)  Analītiski nosakāmais daudzums.

(*2)  Analītiski nosakāmais daudzums.

(*3)  Analītiski nosakāmais daudzums.

(*4)  Analītiski nosakāmais daudzums.


29.10.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 277/66


KOMISIJAS REGULA (ES) 2019/1792

(2019. gada 17. oktobris),

ar ko attiecībā uz amitrola, fipronila, flupirsulfuronmetila, imazosulfurona, izoproturona, ortosulfamurona un triasulfurona maksimālajiem atlieku līmeņiem noteiktos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulu (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu, 18. panta 1. punkta b) apakšpunktu un 49. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā tika noteikti amitrola, fipronila, flupirsulfuronmetila, imazosulfurona, izoproturona un triasulfurona maksimālie atlieku līmeņi (MAL). Minētās regulas III pielikuma A daļā tika noteikts ortosulfamurona MAL.

(2)

Darbīgās vielas amitrola apstiprinājums ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2016/871 (2) netika atjaunots. Darbīgās vielas fipronila apstiprinājums beidzās 2017. gada 30. septembrī (3). Darbīgās vielas flupirsulfuronmetila apstiprinājums ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2017/1496 (4) netika atjaunots. Darbīgās vielas imazosulfurona apstiprinājuma termiņš beidzās 2017. gada 31. jūlijā (5). Darbīgās vielas izoproturona apstiprinājums ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2016/872 (6) netika atjaunots. Darbīgā viela ortosulfamurons ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2017/840 (7) netika apstiprināta. Darbīgās vielas triasulfurona apstiprinājums ar Komisijas Īstenošanas regulu (ES) 2016/864 (8) netika atjaunots.

(3)

Visas spēkā esošās tādu augu aizsardzības līdzekļu atļaujas, kuri satur minētās darbīgās vielas, ir atceltas. Tāpēc MAL, kas attiecībā uz šīm vielām noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumā, ir lietderīgi svītrot saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 17. pantu saistībā ar tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu.

(4)

Ņemot vērā, ka darbīgo vielu amitrola, flupirsulfuronmetila, izoproturona un triasulfurona apstiprinājums nav atjaunots, darbīgo vielu fipronila un imazosulfurona apstiprinājums beidzas un darbīgā viela ortosulfamurons nav apstiprināta, attiecībā uz šīm vielām būtu saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 18. pantu jānosaka MAL, kas vienādi ar attiecīgo noteikšanas robežu (NR).

(5)

Par vajadzību atsevišķas NR koriģēt Komisija apspriedās ar Eiropas Savienības references laboratorijām. Laboratorijas secināja, ka attiecībā uz atsevišķiem produktiem tehnikas attīstība ļauj noteikt zemākas NR. Sākotnējās vērtības attiecībā uz minētajām darbīgajām vielām, attiecībā uz kurām visi MAL būtu jāsamazina līdz attiecīgajai NR, būtu saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 18. panta 1. punkta b) apakšpunktu jānorāda V pielikuma sarakstā.

(6)

Ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas starpniecību jaunie MAL tika apspriesti ar Savienības tirdzniecības partneriem, un to komentāri ir ņemti vērā.

(7)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(8)

Lai nodrošinātu, ka normāli norisinās produktu tirdzniecība, pārstrāde un patēriņš, attiecībā uz produktiem, kas ražoti pirms attiecīgo MAL grozīšanas un par ko informācija liecina, ka tiek saglabāts augsts patērētāju aizsardzības līmenis, šajā regulā būtu jāparedz pārejas pasākumi.

(9)

Pirms piemērot grozītos MAL, būtu jāatvēl pietiekami ilgs laiks, lai dalībvalstis, trešās valstis un pārtikas apritē iesaistītie uzņēmēji varētu sagatavoties no MAL grozījumiem izrietošo jauno prasību izpildei.

(10)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Regula (EK) Nr. 396/2005 tās redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu, joprojām tiks piemērota produktiem, kuri Savienībā ražoti vai tajā importēti pirms 2020. gada 18. maija.

3. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2020. gada 18. maija.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2019. gada 17. oktobrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2016. gada 1. jūnija Īstenošanas regula (ES) 2016/871 par darbīgās vielas amitrola apstiprinājuma neatjaunošanu, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, un par grozījumiem Komisijas Īstenošanas regulā (ES) Nr. 540/2011 (OV L 145, 2.6.2016., 4. lpp.).

(3)  Komisijas 2016. gada 21. novembra Īstenošanas regula (ES) 2016/2035, ar ko attiecībā uz darbīgo vielu fipronila un maneba apstiprinājuma periodiem groza Īstenošanas regulu (ES) Nr. 540/2011 (OV L 314, 22.11.2016., 7. lpp.).

(4)  Komisijas 2017. gada 23. augusta Īstenošanas regula (ES) 2017/1496 par darbīgās vielas DPX KE 459 (flupirsulfuronmetila) apstiprinājuma neatjaunošanu, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, un par grozījumiem Komisijas Īstenošanas regulā (ES) Nr. 540/2011 (OV L 218, 24.8.2017., 7. lpp.).

(5)  Komisijas 2012. gada 13. decembra Īstenošanas regula (ES) Nr. 1197/2012, ar ko attiecībā uz apstiprinājuma perioda pagarināšanu darbīgajām vielām acetamiprīdam, alfa cipermetrīnam, Ampelomyces quisqualis celmam AQ 10, benalaksilam, bifenazātam, bromoksinilam, hlorprofāmam, desmedifāmam, etoksazolam, Gliocladium catenulatum celmam J1446, imazosulfuronam, laminarīnam, mepanipirīmam, metoksifenozīdam, milbemektīnam, fenmedifāmam, Pseudomonas chlororaphis celmam MA 342, hinoksifēnam, S-metolahloram, tepraloksidīmam, tiakloprīdam, tirāmam un cirāmam groza Īstenošanas regulu (ES) Nr. 540/2011 (OV L 342, 14.12.2012., 27. lpp.).

(6)  Komisijas 2016. gada 1. jūnija Īstenošanas regula (ES) 2016/872 par darbīgās vielas izoproturona apstiprinājuma neatjaunošanu, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, un par grozījumiem Komisijas Īstenošanas regulā (ES) Nr. 540/2011 (OV L 145, 2.6.2016., 7. lpp.).

(7)  Komisijas 2017. gada 17. maija Īstenošanas regula (ES) 2017/840 par darbīgās vielas ortosulfamurona neapstiprināšanu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū (OV L 125, 18.5.2017., 10. lpp.).

(8)  Komisijas 2016. gada 31. maija Īstenošanas regula (ES) 2016/864 par darbīgās vielas triasulfurona apstiprinājuma neatjaunošanu, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, un par grozījumiem Komisijas Īstenošanas regulā (ES) Nr. 540/2011 (OV L 144, 1.6.2016., 32. lpp.).


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu groza šādi:

1)

II pielikumā svītro slejas par amitrolu, fipronilu, flupirsulfuronmetilu, imazosulfuronu, izoproturonu un triasulfuronu;

2)

III pielikuma A daļā svītro sleju par ortosulfamuronu;

3)

V pielikumā pievieno šādas slejas par amitrolu, fipronilu, flupirsulfuronmetilu, imazosulfuronu, izoproturonu, ortosulfamuronu un triasulfuronu:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (a)

Amitrols

Fipronils (fipronila + sulfona metabolīta summa (MB46136), izteikta kā fipronils) (F)

Flupirsulfuronmetils

Imazosulfurons

Izoproturons

Ortosulfamurons

Triasulfurons

(1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

(7)

(8)

(9)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0,005  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0110000

 

Citrusaugļi

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0110010

 

Greipfrūti

 

 

 

 

 

 

 

0110020

 

Apelsīni

 

 

 

 

 

 

 

0110030

 

Citroni

 

 

 

 

 

 

 

0110040

 

Laimi

 

 

 

 

 

 

 

0110050

 

Mandarīni

 

 

 

 

 

 

 

0110990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0120000

 

Koku rieksti

0,02  (*1)

 

 

0,02  (*1)

 

 

 

0120010

 

Mandeles

 

 

 

 

 

 

 

0120020

 

Brazīlijas rieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120030

 

Indijas rieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120040

 

Kastaņi

 

 

 

 

 

 

 

0120050

 

Kokosrieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120060

 

Lazdu rieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120070

 

Makadāmijas rieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120080

 

Pekanrieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120090

 

Pīniju rieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120100

 

Pistācijas

 

 

 

 

 

 

 

0120110

 

Valrieksti

 

 

 

 

 

 

 

0120990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0130000

 

Sēkleņi

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0130010

 

Āboli

 

 

 

 

 

 

 

0130020

 

Bumbieri

 

 

 

 

 

 

 

0130030

 

Cidonijas

 

 

 

 

 

 

 

0130040

 

Mespili

 

 

 

 

 

 

 

0130050

 

Lokvas/Japānas mespili

 

 

 

 

 

 

 

0130990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0140000

 

Kauleņi

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0140010

 

Aprikozes

 

 

 

 

 

 

 

0140020

 

Ķirši (saldie)

 

 

 

 

 

 

 

0140030

 

Persiki

 

 

 

 

 

 

 

0140040

 

Plūmes

 

 

 

 

 

 

 

0140990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0150000

 

Ogas un sīkie augļi

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0151000

a)

vīnogas

 

 

 

 

 

 

 

0151010

 

Galda vīnogas

 

 

 

 

 

 

 

0151020

 

Vīna vīnogas

 

 

 

 

 

 

 

0152000

b)

zemenes

 

 

 

 

 

 

 

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

 

 

 

 

 

 

 

0153010

 

Kazenes

 

 

 

 

 

 

 

0153020

 

Ziemeļu kaulenes

 

 

 

 

 

 

 

0153030

 

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

 

 

 

 

 

 

0153990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

 

 

 

 

 

 

 

0154010

 

Zilenes

 

 

 

 

 

 

 

0154020

 

Dzērvenes

 

 

 

 

 

 

 

0154030

 

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

 

 

 

 

 

 

0154040

 

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

 

 

 

 

 

 

0154050

 

Mežrožu paaugļi

 

 

 

 

 

 

 

0154060

 

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

 

 

 

 

 

 

0154070

 

Vilkābeles ogas

 

 

 

 

 

 

 

0154080

 

Plūškoka ogas

 

 

 

 

 

 

 

0154990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0160000

 

Dažādi augļi

 

 

 

0,01  (*1)

 

 

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

 

 

 

 

 

 

0161010

 

Dateles

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161020

 

Vīģes

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161030

 

Galda olīvas

0,02  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161040

 

Kumkvati

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161050

 

Karambolas

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161060

 

Hurmas

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161070

 

Javas salas plūmes

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0161990

 

Citi (2)

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0162010

 

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

 

 

 

 

 

 

0162020

 

Ličī

 

 

 

 

 

 

 

0162030

 

Pasifloru augļi

 

 

 

 

 

 

 

0162040

 

Opuncijas

 

 

 

 

 

 

 

0162050

 

Hrizofilas

 

 

 

 

 

 

 

0162060

 

Amerikas hurmas

 

 

 

 

 

 

 

0162990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

0,01  (*1)

 

 

 

 

 

 

0163010

 

Avokado

 

 

 

 

 

 

 

0163020

 

Banāni

 

 

 

 

 

 

 

0163030

 

Mango

 

 

 

 

 

 

 

0163040

 

Papaijas

 

 

 

 

 

 

 

0163050

 

Granātāboli

 

 

 

 

 

 

 

0163060

 

Čerimojas

 

 

 

 

 

 

 

0163070

 

Gvajaves

 

 

 

 

 

 

 

0163080

 

Ananasi

 

 

 

 

 

 

 

0163090

 

Maizeskoka augļi

 

 

 

 

 

 

 

0163100

 

Duriāni

 

 

 

 

 

 

 

0163110

 

Guanabanas

 

 

 

 

 

 

 

0163990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0,005  (*1)

 

 

 

 

 

0210000

 

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0211000

a)

kartupeļi

 

 

 

 

 

 

 

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

 

 

 

 

 

 

0212010

 

Manioki

 

 

 

 

 

 

 

0212020

 

Batātes

 

 

 

 

 

 

 

0212030

 

Jamsi

 

 

 

 

 

 

 

0212040

 

Marantas

 

 

 

 

 

 

 

0212990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

 

 

 

 

 

 

0213010

 

Galda bietes

 

 

 

 

 

 

 

0213020

 

Burkāni

 

 

 

 

 

 

 

0213030

 

Sakņu selerijas

 

 

 

 

 

 

 

0213040

 

Mārrutki

 

 

 

 

 

 

 

0213050

 

Topinambūri

 

 

 

 

 

 

 

0213060

 

Pastinaki

 

 

 

 

 

 

 

0213070

 

Sakņu pētersīļi

 

 

 

 

 

 

 

0213080

 

Redīsi

 

 

 

 

 

 

 

0213090

 

Puravu plostbārži

 

 

 

 

 

 

 

0213100

 

Kāļi

 

 

 

 

 

 

 

0213110

 

Rāceņi

 

 

 

 

 

 

 

0213990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0220000

 

Sīpolu dārzeņi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0220010

 

Ķiploki

 

 

 

 

 

 

 

0220020

 

Sīpoli

 

 

 

 

 

 

 

0220030

 

Šalotes

 

 

 

 

 

 

 

0220040

 

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

 

 

 

 

 

 

0220990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0230000

 

Augļu dārzeņi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0231000

a)

nakteņu dzimtas augļi

 

 

 

 

 

 

 

0231010

 

Tomāti

 

 

 

 

 

 

 

0231020

 

Dārzeņpipari/paprika

 

 

 

 

 

 

 

0231030

 

Baklažāni

 

 

 

 

 

 

 

0231040

 

Okra/"dāmu pirkstiņi"

 

 

 

 

 

 

 

0231990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

 

 

 

 

 

 

 

0232010

 

Gurķi

 

 

 

 

 

 

 

0232020

 

Pipargurķīši

 

 

 

 

 

 

 

0232030

 

Tumšzaļie kabači

 

 

 

 

 

 

 

0232990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

 

 

 

 

 

 

0233010

 

Melones

 

 

 

 

 

 

 

0233020

 

Ķirbji

 

 

 

 

 

 

 

0233030

 

Arbūzi

 

 

 

 

 

 

 

0233990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0234000

d)

cukurkukurūza

 

 

 

 

 

 

 

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

 

 

 

 

 

 

 

0240000

 

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

 

 

 

 

 

 

0241010

 

Brokoļi

 

 

 

 

 

 

 

0241020

 

Ziedkāposti

 

 

 

 

 

 

 

0241990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

 

 

 

 

 

 

0242010

 

Briseles kāposti

 

 

 

 

 

 

 

0242020

 

Galviņkāposti

 

 

 

 

 

 

 

0242990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

 

 

 

 

 

 

0243010

 

Ķīnas kāposti

 

 

 

 

 

 

 

0243020

 

Lapu kāposti

 

 

 

 

 

 

 

0243990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0244000

d)

kolrābji

 

 

 

 

 

 

 

0250000

 

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

 

 

 

 

 

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0251010

 

Salātu baldriņi

 

 

 

 

 

 

 

0251020

 

Salāti

 

 

 

 

 

 

 

0251030

 

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

 

 

 

 

 

 

0251040

 

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

 

 

 

 

 

 

0251050

 

Barbarejas

 

 

 

 

 

 

 

0251060

 

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

 

 

 

 

 

 

0251070

 

Brūnās sinepes

 

 

 

 

 

 

 

0251080

 

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

 

 

 

 

 

 

0251990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0252010

 

Spināti

 

 

 

 

 

 

 

0252020

 

Anakampseras

 

 

 

 

 

 

 

0252030

 

Mangoldi/lapu bietes

 

 

 

 

 

 

 

0252990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,02  (*1)

 

0,05  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0256010

 

Kārvele

 

 

 

 

 

 

 

0256020

 

Maurloki

 

 

 

 

 

 

 

0256030

 

Lapu selerijas

 

 

 

 

 

 

 

0256040

 

Pētersīļi

 

 

 

 

 

 

 

0256050

 

Salvija

 

 

 

 

 

 

 

0256060

 

Rozmarīns

 

 

 

 

 

 

 

0256070

 

Timiāns

 

 

 

 

 

 

 

0256080

 

Baziliks un ēdamie ziedi

 

 

 

 

 

 

 

0256090

 

Lauru lapas

 

 

 

 

 

 

 

0256100

 

Estragons

 

 

 

 

 

 

 

0256990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0260000

 

Pākšaugi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0260010

 

Pupas (ar pākstīm)

 

 

 

 

 

 

 

0260020

 

Pupas (bez pākstīm)

 

 

 

 

 

 

 

0260030

 

Zirņi (ar pākstīm)

 

 

 

 

 

 

 

0260040

 

Zirņi (bez pākstīm)

 

 

 

 

 

 

 

0260050

 

Lēcas

 

 

 

 

 

 

 

0260990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0270000

 

Stublāju dārzeņi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0270010

 

Sparģeļi

 

 

 

 

 

 

 

0270020

 

Lapu artišoki

 

 

 

 

 

 

 

0270030

 

Selerijas

 

 

 

 

 

 

 

0270040

 

Fenheļi

 

 

 

 

 

 

 

0270050

 

Artišoki

 

 

 

 

 

 

 

0270060

 

Puravi

 

 

 

 

 

 

 

0270070

 

Rabarberi

 

 

 

 

 

 

 

0270080

 

Bambusa dzinumi

 

 

 

 

 

 

 

0270090

 

Palmu serdes

 

 

 

 

 

 

 

0270990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0280000

 

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0280010

 

Kultivētās sēnes

 

 

 

 

 

 

 

0280020

 

Savvaļas sēnes

 

 

 

 

 

 

 

0280990

 

Sūnas un ķērpji

 

 

 

 

 

 

 

0290000

 

Aļģes un prokarioti

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0300000

PĀKŠAUGI

0,01  (*1)

0,005  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0300010

 

Pupas

 

 

 

 

 

 

 

0300020

 

Lēcas

 

 

 

 

 

 

 

0300030

 

Zirņi

 

 

 

 

 

 

 

0300040

 

Lupīnas

 

 

 

 

 

 

 

0300990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

0,02  (*1)

0,005  (*1)

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0401000

 

Eļļas augu sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401010

 

Linsēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401020

 

Zemesrieksti

 

 

 

 

 

 

 

0401030

 

Magoņu sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401040

 

Sezama sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401050

 

Saulespuķu sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401060

 

Rapšu sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401070

 

Sojas pupas

 

 

 

 

 

 

 

0401080

 

Sinepju sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401090

 

Kokvilnas sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401100

 

Ķirbju sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401110

 

Saflora sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401120

 

Gurķenes sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401130

 

Sējas idras sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401140

 

Kaņepju sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401150

 

Rīcinauga sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0401990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0402000

 

Eļļas augu augļi

 

 

 

 

 

 

 

0402010

 

Olīvas eļļas ražošanai

 

 

 

 

 

 

 

0402020

 

Eļļas palmas kodoli

 

 

 

 

 

 

 

0402030

 

Eļļas palmas augļi

 

 

 

 

 

 

 

0402040

 

Kapoki

 

 

 

 

 

 

 

0402990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0500000

GRAUDAUGI

0,01  (*1)

0,005  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0500010

 

Mieži

 

 

 

 

 

 

 

0500020

 

Griķi un citi pseidograudaugi

 

 

 

 

 

 

 

0500030

 

Kukurūza

 

 

 

 

 

 

 

0500040

 

Prosa

 

 

 

 

 

 

 

0500050

 

Auzas

 

 

 

 

 

 

 

0500060

 

Rīsi

 

 

 

 

 

 

 

0500070

 

Rudzi

 

 

 

 

 

 

 

0500080

 

Sorgo

 

 

 

 

 

 

 

0500090

 

Kvieši

 

 

 

 

 

 

 

0500990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0610000

 

Tējas

 

 

 

 

 

 

 

0620000

 

Kafijas pupiņas

 

 

 

 

 

 

 

0630000

 

Zāļu tējas no

 

 

 

 

 

 

 

0631000

a)

ziediem

 

 

 

 

 

 

 

0631010

 

Kumelīte

 

 

 

 

 

 

 

0631020

 

Hibisks

 

 

 

 

 

 

 

0631030

 

Roze

 

 

 

 

 

 

 

0631040

 

Jasmīns

 

 

 

 

 

 

 

0631050

 

Liepa

 

 

 

 

 

 

 

0631990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

 

 

 

 

 

 

0632010

 

Zemenes

 

 

 

 

 

 

 

0632020

 

Roibosa krūms

 

 

 

 

 

 

 

0632030

 

Mate

 

 

 

 

 

 

 

0632990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0633000

c)

saknēm

 

 

 

 

 

 

 

0633010

 

Baldriāns

 

 

 

 

 

 

 

0633020

 

Žeņšeņs

 

 

 

 

 

 

 

0633990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

 

 

 

 

 

 

0640000

 

Kakao pupiņas

 

 

 

 

 

 

 

0650000

 

Ceratonija/ceratonijas augļi

 

 

 

 

 

 

 

0700000

APIŅI

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0800000

GARŠVIELAS

 

 

 

 

 

 

 

0810000

 

Sēklas

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0810010

 

Anīsa sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0810020

 

Sējas melnsēklītes

 

 

 

 

 

 

 

0810030

 

Selerija

 

 

 

 

 

 

 

0810040

 

Koriandrs

 

 

 

 

 

 

 

0810050

 

Ķimenes

 

 

 

 

 

 

 

0810060

 

Dilles

 

 

 

 

 

 

 

0810070

 

Fenhelis

 

 

 

 

 

 

 

0810080

 

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

 

 

 

 

 

 

0810090

 

Muskatrieksts

 

 

 

 

 

 

 

0810990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0820000

 

Augļi

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0820010

 

Jamaikas pipari

 

 

 

 

 

 

 

0820020

 

Sičuānas pipari

 

 

 

 

 

 

 

0820030

 

Pļavas ķimenes

 

 

 

 

 

 

 

0820040

 

Kardamons

 

 

 

 

 

 

 

0820050

 

Kadiķogas

 

 

 

 

 

 

 

0820060

 

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

 

 

 

 

 

 

0820070

 

Vaniļa

 

 

 

 

 

 

 

0820080

 

Tamarinda augļi

 

 

 

 

 

 

 

0820990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0830000

 

Mizas

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0830010

 

Kanēlis

 

 

 

 

 

 

 

0830990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0840000

 

Saknes vai sakneņi

 

 

 

 

 

 

 

0840010

 

Lakricas sakne

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840020

 

Ingvers (10)

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840030

 

Kurkuma

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840040

 

Mārrutki (11)

 

 

 

 

 

 

 

0840990

 

Citi (2)

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850000

 

Pumpuri

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850010

 

Krustnagliņas

 

 

 

 

 

 

 

0850020

 

Kaperi

 

 

 

 

 

 

 

0850990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0860000

 

Ziedu drīksnas

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0860010

 

Safrāns

 

 

 

 

 

 

 

0860990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0870000

 

Sēklsedzes

0,05  (*1)

0,005  (*1)

0,1  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0870010

 

Muskatrieksta miza

 

 

 

 

 

 

 

0870990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,01  (*1)

0,005  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0900010

 

Cukurbiešu saknes

 

 

 

 

 

 

 

0900020

 

Cukurniedres

 

 

 

 

 

 

 

0900030

 

Cigoriņu saknes

 

 

 

 

 

 

 

0900990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

0,005  (*1)

 

 

 

 

 

1010000

 

Audi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1011000

a)

cūku

 

 

 

 

 

 

 

1011010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1011020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1011030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1011040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1011050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1011990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1012000

b)

liellopu

 

 

 

 

 

 

 

1012010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1012020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1012030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1012040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1012050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1012990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1013000

c)

aitu

 

 

 

 

 

 

 

1013010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1013020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1013030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1013040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1013050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1013990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1014000

d)

kazu

 

 

 

 

 

 

 

1014010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1014020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1014030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1014040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1014050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1014990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1015000

e)

zirgu

 

 

 

 

 

 

 

1015010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1015020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1015030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1015040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1015050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1015990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1016000

f)

mājputnu

 

 

 

 

 

 

 

1016010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1016020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1016030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1016040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1016050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1016990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

 

 

 

 

 

 

1017010

 

Muskuļi

 

 

 

 

 

 

 

1017020

 

Taukaudi

 

 

 

 

 

 

 

1017030

 

Aknas

 

 

 

 

 

 

 

1017040

 

Nieres

 

 

 

 

 

 

 

1017050

 

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

 

 

 

 

 

 

1017990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1020000

 

Piens

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1020010

 

Liellopi

 

 

 

 

 

 

 

1020020

 

Aitas

 

 

 

 

 

 

 

1020030

 

Kazas

 

 

 

 

 

 

 

1020040

 

Zirgi

 

 

 

 

 

 

 

1020990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1030000

 

Putnu olas

0,05  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1030010

 

Vistas

 

 

 

 

 

 

 

1030020

 

Pīles

 

 

 

 

 

 

 

1030030

 

Zosis

 

 

 

 

 

 

 

1030040

 

Paipalas

 

 

 

 

 

 

 

1030990

 

Citi (2)

 

 

 

 

 

 

 

1040000

 

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

1050000

 

Abinieki un rāpuļi

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1060000

 

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1070000

 

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI — ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

 

 

 

 

 

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

 

 

 

 

 

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

 

 

 

 

 

 

(a)

Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kam piemēro MAL, sk. I pielikumā.

(F)=

Šķīst taukos.”

(*1)  Analītiski nosakāmais daudzums.


29.10.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 277/89


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2019/1793

(2019. gada 22. oktobris)

par to oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšanu un ārkārtas pasākumiem, kas attiecas uz noteiktu preču ievešanu Savienībā no konkrētām trešām valstīm, un ar kuru īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2017/625 un (EK) Nr. 178/2002 un atceļ Komisijas Regulas (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 15. marta Regulu (ES) 2017/625 par oficiālajām kontrolēm un citām oficiālajām darbībām, kuras veic, lai nodrošinātu, ka tiek piemēroti pārtikas un barības aprites tiesību akti, noteikumi par dzīvnieku veselību un labturību, augu veselību un augu aizsardzības līdzekļiem, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 999/2001, (EK) Nr. 396/2005, (EK) Nr. 1069/2009, (EK) Nr. 1107/2009, (ES) Nr. 1151/2012, (ES) Nr. 652/2014, (ES) 2016/429 un (ES) 2016/2031, Padomes Regulas (EK) Nr. 1/2005 un (EK) Nr. 1099/2009 un Padomes Direktīvas 98/58/EK, 1999/74/EK, 2007/43/EK, 2008/119/EK un 2008/120/EK un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 854/2004 un (EK) Nr. 882/2004, Padomes Direktīvas 89/608/EEK, 89/662/EEK, 90/425/EEK, 91/496/EEK, 96/23/EK, 96/93/EK un 97/78/EK un Padomes Lēmumu 92/438/EEK (Oficiālo kontroļu regula) (1), un jo īpaši tās 34. panta 6. punkta a) apakšpunktu, 47. panta 2. punkta b) apakšpunktu, 54. panta 4. punkta a) un b) apakšpunktu un 90. panta c) punktu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 28. janvāra Regulu (EK) Nr. 178/2002, ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (2), un jo īpaši tās 53. panta 1. punkta b) apakšpunktu,

tā kā:

(1)

Regula (ES) 2017/625 vienotā tiesiskā regulējumā integrē noteikumus, ko piemēro Savienībā ievestu dzīvnieku un preču oficiālām kontrolēm, kurās pārbauda atbilstību Savienības lauksaimniecības un pārtikas aprites tiesību aktiem. Šādā nolūkā tā atceļ un aizstāj Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 882/2004 (3) un citus Savienības tiesību aktus, kas reglamentē oficiālās kontroles noteiktās jomās.

(2)

Saskaņā ar Regulu (ES) 2017/625 konkrētu kategoriju dzīvnieki un preces no konkrētām trešām valstīm pirms ievešanas Savienībā vienmēr jāuzrāda oficiālu kontroļu veikšanai robežpunktos. To, lai attiecībā uz precēm, kam piemēro pasākumus, kuru dēļ nepieciešama attiecīgi oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšana vai ārkārtas pasākumi, tās ievedot Savienībā, tiktu veiktas oficiālas kontroles robežpunktos, prasa arī Regulas (ES) 2017/625 47. panta 1. punkta d) un e) apakšpunkts.

(3)

Šajā sakarā saskaņā ar Regulu (ES) 2017/625 uz noteiktām precēm no konkrētām trešām valstīm attiecināta robežkontroles punktos veiktu oficiālo kontroļu pastiprināšana uz laiku būtu jāpiemēro tajos gadījumos, kur Komisija ar īstenošanas aktu starpniecību ir lēmusi, ka šādas pastiprinātas kontroles ir nepieciešamas kāda zināma vai jaunradušās riska dēļ vai tāpēc, ka ir pierādījumi, ka ir vērojama plaša mēroga būtiska neatbilstība Savienības lauksaimniecības un pārtikas aprites tiesību aktiem. Tātad Komisijai būtu jāizveido šādu preču saraksts, kurā būtu norādīti šo preču kombinētās nomenklatūras (KN) kodi, kas noteikti Komisijas Regulas (EEK) Nr. 2658/87 (4) I pielikumā (turpmāk “saraksts”), un šis saraksts, ja nepieciešams, jāatjaunina, lai atspoguļotu jebkādas pārmaiņas.

(4)

Šobrīd vajadzētu būt tā, ka 3. apsvērumā minētais saraksts ir atjaunināts variants tam pašam nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības sarakstam, kas noteikts ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 669/2009 (5); minētā regula nosaka noteikumus par pastiprināta līmeņa oficiālām kontrolēm, ko izraudzītās ievešanas vietās veic attiecībā uz noteiktas nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības importu no konkrētām trešām valstīm. Tāpēc saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 47. panta 2. punkta b) apakšpunktu ir lietderīgi šīs regulas I pielikumā sniegt sarakstu, kurā norādīta nedzīvnieku izcelsmes pārtika un barība no konkrētām trešām valstīm, kurai oficiālās kontroles (ievedot Savienībā) uz laiku jāpastiprina.

(5)

Turklāt Komisijai saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 54. panta 4. punkta a) apakšpunktu būtu, jo īpaši ņemot vērā ar apsveramo apdraudējumu saistītā riska līmeni un to, cik bieži preces uz robežas tiek noraidītas, jānosaka noteikumi par to, cik bieži tādai nedzīvnieku izcelsmes pārtikai un barībai no konkrētām trešām valstīm, kurai piemēro uz laiku pastiprinātas oficiālās kontroles, izdara identitātes kontrolpārbaudes un fiziskas kontrolpārbaudes.

(6)

Regula (ES) 2017/625 un uz minētās regulas 47. līdz 64. panta pamata pieņemtie deleģētie akti un īstenošanas akti veido vienotu oficiālo kontroļu sistēmu, kura piemērojama jomām, ko aptver Komisijas Īstenošanas regula (ES) Nr. 884/2014 (6), (ES) 2015/175 (7), (ES) 2017/186 (8), (ES) 2018/1660 (9) un Regula (EK) Nr. 669/2009. Šā iemesla dēļ un tādēļ, ka šo regulu aptvertie noteikumi ir būtiski saistīti, jo tie visi attiecas uz tādu papildu pasākumu noteikšanu, kuri kāda apzināta riska sakarā reglamentē noteiktas pārtikas un barības ievešanu Savienībā no konkrētām trešām valstīm un ir atkarīgi no šā riska nopietnības, attiecīgo noteikumu pareizu un visaptverošu piemērošanu ir lietderīgi atvieglināt ar to, ka normas, kas reglamentē nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšanu un ārkārtas pasākumus un kas patlaban noteiktas iepriekš minētajās regulās, pieņem vienotā aktā.

(7)

Nedzīvnieku izcelsmes pārtika un barība, uz kuru attiecas Īstenošanas regulās (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660 aprakstītie ārkārtas pasākumi, sabiedrības veselībai joprojām rada nopietnu risku, ko nav iespējams apmierinoši novērst vien ar dalībvalstu veiktiem pasākumiem. Tāpēc ir lietderīgi šīs regulas II pielikumā sniegt sarakstu, kur norādīta nedzīvnieku izcelsmes pārtika un barība, kurām piemēro ārkārtas pasākumus; šo sarakstu veido atjaunināti nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības saraksti, kas sniegti Komisijas Īstenošanas regulās (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660. Turklāt būtu jāgroza iepriekš minētajos sarakstos iekļauto ierakstu tvērums, lai tie bez tiem produktu veidiem, kas tur noteikti patlaban, aptvertu arī cita veida produktus, ja šie citi veidi rada tādu pašu risku. Tāpēc ir lietderīgi grozīt visus ierakstus par zemesriekstiem, lai tie aptvertu eļļas raušus un citus cietos atlikumus, arī sasmalcinātus vai granulētus, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu, kā arī ierakstu par pipariem no Indijas, lai tas aptvertu grauzdētus piparus (dārzeņpiparus vai citus piparus, kas nav dārzeņpipari).

(8)

Lai nodrošinātu, ka riski sabiedrības veselībai tiek pienācīgi kontrolēti, minētajā sarakstā būtu jāiekļauj arī salikta sastāva pārtikas produkti, kuri kādu no nedzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem, kas šīs regulas II pielikuma sarakstā norādīti sakarā ar risku, ka tie ir kontaminēti ar aflatoksīniem, satur daudzumā, kurš vai nu vienā atsevišķā produktā, vai visu sarakstā norādīto produktu summā pārsniedz 20 %, būtu jāiekļauj arī sarakstā, kas minēts 7. apsvērumā; šie ir salikta sastāva pārtikas produkti, ko aptver II pielikumā noteiktie KN kodi.

(9)

Turklāt saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 54. panta 4. punkta b) apakšpunktu Komisijai būtu jāiedibina noteikumi par to, cik bieži identitātes kontrolpārbaudes un fiziskas kontrolpārbaudes veic pārtikai un barībai, kurai uz šīs regulas pamata piemēro ārkārtas pasākumus. Tāpēc ir lietderīgi ar šo regulu noteikt šādus noteikumus, jo īpaši ņemot vērā ar apsveramo apdraudējumu saistītā riska līmeni un to, cik bieži preces uz robežas tiek noraidītas.

(10)

Pasākumi, kā dēļ nepieciešama šajā regulā izklāstītā oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšana vai ārkārtas pasākumi, pārtikai un barībai, kuras paredzēts laist Savienības tirgū, būtu jāpiemēro tāpēc, ka šādas preces ir risks sabiedrības veselības aspektā.

(11)

Sūtījumi, kas tiek nosūtīti kā tirdzniecības paraugi, laboratorijas paraugi vai izstāžu eksponāti un ko nav paredzēts laist tirgū, nekomerciāli sūtījumi, kas paredzēti privātai lietošanai vai patēriņam Savienības muitas teritorijā, vai sūtījumi, kas paredzēti zinātniskiem mērķiem, sabiedrības veselībai rada nelielu risku, tāpēc prasību, ka tiem saskaņā ar šo regulu piemēro oficiālas kontroles robežkontroles punktos un tiem līdzi ir attiecīgi oficiāls sertifikāts vai paraugu ņemšanas un laboratorisko analīžu rezultāti, noteikt būtu nesamērīgi. Tomēr, lai nenotiktu ļaunprātīga izmantošana, ja attiecīgo sūtījumu bruto masa pārsniedz noteiktu robežu, tiem tomēr būtu jāpiemēro šī regula.

(12)

Pasākumi, kā dēļ nepieciešami šajā regulā izklāstītā oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšana vai ārkārtas pasākumi, nebūtu jāpiemēro pārtikai un barībai, kas atrodas starptautiskā transportlīdzeklī, nav paredzēta izkraušanai un ir paredzēta apkalpes un pasažieru patēriņam, jo šajā gadījumā laišana Savienības tirgū notiek ļoti nelielā mērā.

(13)

Maksimālos mikotoksīnu līmeņus, arī aflatoksīnu līmeņus, attiecībā uz pārtiku nosaka Komisijas Regula (EK) Nr. 1881/2006 (10), savukārt attiecībā uz barību – Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2002/32/EK (11). Maksimālos pesticīdu atlieku līmeņus nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 396/2005 (12). Eiropas Savienības references laboratorija dioksīnu un polihlorbifenilu (PCB) noteikšanai pārtikā un barībā izdarīja pētījumu par to, kā kontaminētos guāra sveķos no Indijas pentahlorfenols (PCP) korelē ar dioksīniem. No minētā pētījuma var secināt, ka guāra sveķos, kuros PCP saturs ir zemāks par maksimālo atlieku līmeni (MAL) 0,01 mg/kg, nepieņemamā līmenī nav arī dioksīnu. Tas nozīmē, ka šajā konkrētajā gadījumā PCP MAL ievērošana nodrošina arī augstu cilvēka veselības aizsardzības līmeni attiecībā uz dioksīniem.

(14)

Kas attiecas uz 13. apsvērumā minētajiem noteikumiem, paraugu ņemšanu un analīzi mikotoksīnu, arī aflatoksīnu, kontroles vajadzībām attiecībā uz pārtiku reglamentē Komisijas Regula (EK) Nr. 401/2006 (13), savukārt attiecībā uz barību – Komisijas Regula (EK) Nr. 152/2009 (14). Noteikumus par paraugu ņemšanu pesticīdu atlieku oficiālajai kontrolei nosaka Komisijas Direktīva 2002/63/EK (15). Lai nodrošinātu, ka trešās valstīs un dalībvalstīs tiek piekoptas vienādas paraugu ņemšanas un laboratoriskas analīzes metodes, šīs regulas prasītā pārtikas un barības paraugu ņemšana un analīze gan dalībvalstīs, gan trešās valstīs būtu jāizdara saskaņā ar iepriekš minētajiem Savienības noteikumiem par paraugu ņemšanu un analīzi.

(15)

Turklāt, lai nodrošinātu, ka attiecībā uz Salmonella kontroli pārtikā, kuru reglamentē šī regula, trešās valstīs un dalībvalstīs tiek izmantotas vienādas paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes, šai regulai būtu jānosaka arī šādas paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes.

(16)

Paraugi oficiālajiem sertifikātiem, kas izmantojami noteiktu pārtikas un barības produktu ievešanai Savienībā, ir doti Īstenošanas regulās (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660. Lai vieglāk būtu izdarīt oficiālās kontroles (ievedot Savienībā), lietderīgi ir iedibināt vienota parauga oficiālu sertifikātu, kas paredzēts pārtikai un barībai, uz kuras ievešanu Savienībā saskaņā ar šo regulu attiecas īpaši nosacījumi.

(17)

Šādi oficiāli sertifikāti būtu jāizdod vai nu uz papīra, vai elektroniski. Tāpēc papildus prasībām, kas noteiktas Regulas (ES) 2017/625 II sadaļas VII nodaļā, attiecībā uz oficiālo sertifikātu izsniegšanu ir lietderīgi noteikt abos gadījumos kopīgas prasības. Šajā sakarā Regulas (ES) 2017/625 90. panta f) punkts paredz, ka Komisija pieņem noteikumus par elektronisko sertifikātu izdošanu un par elektronisko parakstu izmantošanu, arī attiecībā uz oficiāliem sertifikātiem, kas izdoti saskaņā ar šo regulu. Turklāt šajā regulā būtu jāparedz normas, kas nodrošina, ka Komisijas Īstenošanas regulā (ES) 2019/628 (16) noteiktās prasības attiecībā uz oficiāliem sertifikātiem, kuri nav iesniegti sistēmā IMSOC, attiecas arī oficiāliem sertifikātiem, kuri izdoti saskaņā ar šo regulu.

(18)

Sertifikātu paraugi ir iekļauti elektroniskajā sistēmā TRACES, kas izveidota ar Komisijas Lēmumu 2003/623/EK (17), lai veicinātu un paātrinātu administratīvās procedūras uz Savienības robežām un nodrošinātu elektronisku saziņu starp kompetentajām iestādēm, palīdzot novērst iespējamu krāpniecisku vai maldinošu praksi attiecībā uz oficiālajiem sertifikātiem. Kopš 2003. gada datortehnoloģija ir būtiski attīstījusies, un sistēma TRACES ir pārveidota, lai uzlabotu datu kvalitāti, apstrādi un to apmaiņas drošību. Saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625133. panta 4. punktu sistēma TRACES ir jāintegrē Regulas (ES) 2017/625131. pantā minētajā informācijas pārvaldības sistēmā oficiālo kontroļu vajadzībām (IMSOC). Tāpēc šajā regulā noteiktais oficiālā sertifikāta paraugs būtu jāpielāgo sistēmai IMSOC.

(19)

Regulas (ES) 2017/625 90. panta c) punkts pilnvaro Komisiju ar īstenošanas aktiem pieņemt noteikumus par procedūrām, kas jāievēro aizstājējsertifikātu izsniegšanā. Lai nepieļautu, ka sertifikātus izmanto nepareizi un ļaunprātīgi, ir svarīgi noteikt, kuros gadījumos var izsniegt oficiālo sertifikātu aizstājējsertifikātus, un prasības, kam šādiem sertifikātiem jāatbilst. Šādi gadījumi ir noteikti Īstenošanas regulā (ES) 2019/628 attiecībā uz oficiālajiem sertifikātiem, kas izdoti saskaņā ar minēto regulu. Lai nodrošinātu saskaņotu pieeju, ir lietderīgi paredzēt, ka aizstājējsertifikātu izsniegšanas gadījumā saskaņā ar šo regulu izdotie sertifikāti būtu jāaizstāj, ievērojot procedūras, kas attiecībā uz aizstājējsertifikātiem noteiktas Īstenošanas regulā (ES) 2019/628.

(20)

Būtu jāiedibina normas, kas paredz regulāri pārskatīt, vai šīs regulas I un II pielikumā sniegtos sarakstus un arī identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežumu nav nepieciešams modificēt. Šeit būtu jāņem vērā, piemēram, tāda ar riskiem un neatbilstību saistīta jauna informācija kā dati, kas iegūti no paziņojumiem, kuri saņemti ātrās brīdināšanas sistēmā pārtikas un barības jomā (RASFF), tādi dati un informācija par sūtījumiem un tādi dokumentāro kontrolpārbaužu, identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu rezultāti, ko Komisijai paziņojušas dalībvalstis, ziņojumi un informācija, kas saņemti no trešām valstīm, informācija, kas izriet no kontrolēm, kuras Komisija veikusi trešās valstīs, un informācija, ar ko ir apmainījusies Komisija ar dalībvalstīm un Komisija ar Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi.

(21)

Noteikumi, kas Komisijai jāiedibina saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 34. panta 6. punkta a) apakšpunktu, 47. panta 2. punkta b) apakšpunktu un 54. panta 4. punkta a) apakšpunktu, ir būtiski savā starpā saistīti, jo tie visi ir par to, kādas prasības jāpiemēro oficiālām kontrolēm, ko veic, Savienībā ievedot noteiktas konkrētu trešu valstu preces, kurām uz laiku piemērota šo kontroļu pastiprināšana; tāpēc šie noteikumi būtu jāpiemēro no vienas un tās pašas dienas. Lai atvieglotu šo noteikumu pareizu un visaptverošu piemērošanu, tos ir lietderīgi sakopot vienā tiesību aktā.

(22)

Noteikumi, kas Komisijai jāiedibina saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 54. panta 4. punkta b) apakšpunktu un 90. panta c) punktu un Regulas (EK) Nr. 178/2002 53. panta 1. punkta b) apakšpunktu, ir būtiski savā starpā saistīti, jo tie visi ir par to, kādas prasības jāpiemēro tādu preču ievešanai Savienībā, uz kurām saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 53. panta 1. punkta b) apakšpunktu attiecas ārkārtas pasākumi, un tāpēc šie noteikumi būtu jāpiemēro no vienas un tās pašas dienas. Lai atvieglotu šo noteikumu pareizu un visaptverošu piemērošanu, tos ir lietderīgi sakopot vienā tiesību aktā.

(23)

Vienkāršošanas un racionalizācijas labad Komisijas Regulās (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2017/186, (ES) 2015/175 un (ES) 2018/1660 noteiktie noteikumi ir konsolidēti šajā regulā. Tāpēc minētās regulas būtu jāatceļ un jāaizstāj ar šo regulu.

(24)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. IEDAĻA

KOPĪGI NOTEIKUMI

1. pants

Priekšmets un piemērošanas joma

1.   Šī regula nosaka:

a)

saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 47. panta 2. punkta b) apakšpunktu: I pielikuma sarakstu ar tādu nedzīvnieku izcelsmes pārtiku un barību no konkrētām trešām valstīm, kam piemēro uz laiku pastiprinātas oficiālas kontroles (ievedot Savienībā) un ko aptver minētajā pielikumā sniegtie KN kodi un Taric klasifikācija;

b)

saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 53. panta 1. punkta b) apakšpunktu: īpašus nosacījumus, kas sakarā ar risku, kuru rada kontaminācija ar mikotoksīniem (arī aflatoksīniem), pesticīdu atliekām, pentahlorfenolu un dioksīniem un mikrobioloģiska kontaminācija, reglamentē šādu kategoriju pārtikas un barības sūtījumu ievešanu Savienībā:

i)

tādas nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības sūtījumi no trešām valstīm vai to daļām, kas norādītas sarakstā II pielikuma 1. tabulā un ko aptver šajā pielikumā noteiktie KN kodi un Taric klasifikācija;

ii)

tādu salikta sastāva pārtikas produktu sūtījumi, kuri kādu no pārtikas produktiem, kas II pielikuma 1. tabulā ir norādīti sarakstā sakarā ar risku, ka tie ir kontaminēti ar aflatoksīniem, satur daudzumā, kurš vai nu vienā atsevišķā produktā, vai visu sarakstā norādīto produktu summā pārsniedz 20 %; tie ir tādi salikta sastāva pārtikas produkti, ko aptver šā pielikuma 2. tabulā noteiktie KN kodi;

c)

noteikumus par šā punkta a) un b) apakšpunktā minētās pārtikas un barības sūtījumu identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežumu;

d)

noteikumus par metodēm, kas saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 34. panta 6. punkta a) apakšpunktu jāizmanto šā punkta a) un b) apakšpunktā minēto pārtikas un barības sūtījumu paraugu ņemšanā un laboratoriskā analizēšanā;

e)

saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 53. panta 1. punkta b) apakšpunktu: noteikumus par tā oficiālā sertifikāta paraugu, kam jābūt līdzi šā punkta b) apakšpunktā minētās pārtikas un barības sūtījumiem, un prasības attiecībā uz šo oficiālo sertifikātu;

f)

saskaņā ar Regulas (ES) 2017/625 90. panta c) punktu: noteikumus par to oficiālo sertifikātu aizstājējsertifikātu izsniegšanu, kam jābūt līdzi šā punkta b) apakšpunktā minētās pārtikas un barības sūtījumiem.

2.   Šo regulu piemēro 1. punkta a) un b) apakšpunktā minētajiem tādas pārtikas un barības sūtījumiem, ko paredzēts laist Savienības tirgū.

3.   Zemāk norādīto kategoriju pārtikas un barības sūtījumiem šo regulu piemēro tikai tad, ja to masa pārsniedz 30 kg:

a)

tādas pārtikas un barības sūtījumi, ko nosūta kā tirdzniecības paraugus, laboratorijas paraugus vai izstāžu eksponātus un ko nav paredzēts laist tirgū;

b)

tādas pārtikas un barības sūtījumi, kas ir pasažieru personiskajā bagāžā un ir paredzēta privātam patēriņam vai lietošanai;

c)

fiziskām personām sūtītiem nekomerciāliem tādas pārtikas un barības sūtījumiem, ko nav paredzēts laist tirgū;

d)

zinātniskiem mērķiem paredzētas pārtikas un barības sūtījumiem.

4.   Šī regula neattiecas uz 1. punkta a) un b) apakšpunktā minēto pārtiku un barību, kas atrodas starptautiskā transportlīdzeklī, nav paredzēta izkraušanai un ir paredzēta apkalpes un pasažieru patēriņam.

5.   Ja par 3. punkta b) un c) apakšpunktā minētās pārtikas un barības paredzēto izmantojumu ir šaubas, pierādīšanas pienākums piekrīt attiecīgi personīgās bagāžas īpašniekam un sūtījuma saņēmējam.

2. pants

Definīcijas

1.   Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

a)

“sūtījums” ir sūtījums, kas definēts Regulas (ES) 2017/625 3. panta 37. punktā;

b)

“laišana tirgū” ir laišana tirgū, kas definēta Regulas (EK) Nr. 178/2002 3. panta 8. punktā;

2.   Tomēr 7., 8., 9., 10. un 11. pantā un IV pielikumā “sūtījums” ir:

a)

attiecībā uz pārtiku un barību, kura II pielikuma sarakstā norādīta sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar mikotoksīniem, arī aflatoksīniem, – Regulas (EK) Nr. 401/2006 I pielikumā un Regulas (EK) Nr. 152/2009 I pielikumā minētā “partija”;

b)

attiecībā uz pārtiku un barību, kura II pielikuma sarakstā norādīta sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar pesticīdiem un pentahlorfenolu, – Direktīvas 2002/63/EK pielikumā minētā “partija”.

3. pants

Paraugu ņemšana un analīzes

Gan to paraugu ņemšanu un analīzes, kas kompetentajām iestādēm robežkontroles punktos vai arī kontrolpunktos, kuri minēti Regulas (ES) 2017/625 53. panta 1. punkta a) apakšpunktā, jāīsteno kā daļa no fiziskām kontrolpārbaudēm, ko izdara 1. panta 1. punkta a) un b) apakšpunktā minētās pārtikas un barības sūtījumiem, gan arī paraugu ņemšanu un analīzes, kas tām jāīsteno trešās valstīs to analīžu rezultātu nodrošināšanai, par kuriem šajā regulā ir paredzēta prasība, lai tie ir līdzi 1. panta 1. punkta b) apakšpunktā minētās pārtikas un barības sūtījumiem, izdara saskaņā ar šādām prasībām:

a)

kas attiecas uz pārtiku, kura sakarā ar risku, ka tā varbūtēji ir kontaminēta ar mikotoksīniem, arī aflatoksīniem, ir norādīta I un II pielikuma sarakstā, paraugu ņemšanu un analīzes veic saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 401/2006;

b)

kas attiecas uz barību, kura sakarā ar risku, ka tā varbūtēji ir kontaminēta ar mikotoksīniem, arī aflatoksīniem, ir norādīta I un II pielikuma sarakstā, paraugu ņemšanu un analīzes veic saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 152/2009;

c)

kas attiecas uz tādu pārtiku un barību, kura sakarā ar to, ka tā var neatbilst maksimālajiem pesticīdu atlieku līmeņiem, ir norādīta I un II pielikuma sarakstā, paraugu ņemšanu veic saskaņā ar Direktīvu 2002/63/EK;

d)

kas attiecas uz guāra sveķiem, kuri sakarā ar to, ka varbūtēji ir kontaminēti ar pentahlorfenolu un dioksīniem, ir norādīti II pielikuma sarakstā, paraugu ņemšanu pentahlorfenola analīzēm veic saskaņā ar Direktīvu 2002/63/EK un paraugu ņemšanu un analīzes dioksīnu koncentrācijas kontrolei barībā veic saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 152/2009;

e)

kas attiecas uz pārtiku, kura I un II pielikuma sarakstos ir norādīta sakarā ar Salmonella klātbūtnes risku, paraugu ņemšanu un analīzes Salmonella kontroles vajadzībām veic saskaņā ar III pielikumā izklāstītajām paraugu ņemšanas procedūrām un analītiskajām references metodēm;

f)

attiecībā uz apdraudējumiem, kuri nav a), b), c), d) un e) punktā minētie apdraudējumi, izmanto I un II pielikuma zemsvītras piezīmēs minētās paraugu ņemšanas un analīžu metodes.

4. pants

Laišana brīvā apgrozībā

I un II pielikuma sarakstos minētās pārtikas un barības sūtījumus muitas iestādes brīvā apgrozībā laist ļauj tikai tad, kad ir uzrādīts pienācīgi noformēts vienotais sanitārais ievešanas dokuments (VSID), kas paredzēts Regulas (ES) 2017/625 57. panta 2. punkta b) apakšpunktā un kas apstiprina, ka sūtījums atbilst piemērojamiem noteikumiem, kuri minēti minētās regulas 1. panta 2. punktā.

2. IEDAĻA

ROBEŽKONTROLES PUNKTOS UN KONTROLPUNKTOS VEIKTU OFICIĀLO KONTROĻU PAGAIDU PASTIPRINĀŠANA ATTIECĪBĀ UZ NOTEIKTU PĀRTIKU UN BARĪBU NO KONKRĒTĀM TREŠĀM VALSTĪM

5. pants

Nedzīvnieku izcelsmes pārtikas un barības saraksts

1.   Oficiālās kontroles robežkontroles punktos (ievedot Savienībā) un kontrolpunktos uz laiku pastiprina I pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumiem.

2.   Šā panta 1. punktā minēto pārtiku un barību oficiālajām kontrolēm identificē, balstoties uz I pielikumā norādītajiem kombinētās nomenklatūras kodiem un Taric apakšgrupu.

6. pants

Identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežums

1.   Kompetentās iestādes robežkontroles punktos un Regulas (ES) 2017/625 53. panta 1. punkta a) apakšpunktā minētajos kontrolpunktos tik bieži, kā minēts I pielikumā, izdara identitātes kontrolpārbaudes un fiziskas kontrolpārbaudes, arī paraugu ņemšanu un laboratoriskas analīzes, I pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumiem.

2.   I pielikuma ierakstā noteikto identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežumu kā vispārēju biežumu piemēro visiem produktiem, uz kuriem attiecas minētais ieraksts.

3. IEDAĻA

ĪPAŠI NOSACĪJUMI, KAS REGLAMENTĒ NOTEIKTAS PĀRTIKAS UN BARĪBAS IEVEŠANU SAVIENĪBĀ NO KONKRĒTĀM TREŠĀM VALSTĪM

7. pants

Ievešana Savienībā

1.   II pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumus Savienībā ieved tikai saskaņā ar šajā iedaļā noteiktajiem nosacījumiem.

2.   Šā panta 1. punktā minēto pārtiku un barību oficiālajām kontrolēm identificē, balstoties uz II pielikumā norādītajiem kombinētās nomenklatūras kodiem un Taric apakšgrupu.

3.   Sūtījumiem, kas minēti 1. punktā, piemēro oficiālas kontroles robežkontroles punktos (ievedot Savienībā) un kontrolpunktos.

8. pants

Identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežums

1.   Kompetentās iestādes robežkontroles punktos un Regulas (ES) 2017/625 53. panta 1. punkta a) apakšpunktā minētajos kontrolpunktos tik bieži, kā minēts II pielikumā, izdara identitātes kontrolpārbaudes un fiziskas kontrolpārbaudes, arī paraugu ņemšanu un laboratoriskas analīzes, II pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumiem.

2.   II pielikuma ierakstā noteikto identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežumu kā vispārēju biežumu piemēro visiem produktiem, uz kuriem attiecas minētais ieraksts.

3.   Uz salikta sastāva pārtikas produktiem, kas norādīti sarakstā II pielikuma 2. tabulā, kurā ierakstīti produkti, uz ko II pielikuma 1. tabulā attiecas tikai viens ieraksts, attiecas vispārējais attiecībā uz šo ierakstu II pielikuma 1. tabulā aprakstīto identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežums.

4.   Uz salikta sastāva pārtikas produktiem, kas norādīti sarakstā II pielikuma 2. tabulā, kurā ierakstīti produkti, uz ko II pielikuma 1. tabulā attiecas vairāki ieraksti par vienu un to pašu apdraudējumu, attiecas augstākais vispārējais attiecībā uz šiem ierakstiem II pielikuma 1. tabulā aprakstīto identitātes kontrolpārbaužu un fizisko kontrolpārbaužu biežums.

9. pants

Identifikācijas kods

1.   Katru II pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumu identificē ar identifikācijas kodu.

2.   Ar šo identifikācijas kodu identificē katru atsevišķo sūtījuma maisu vai cita veida iepakojumu.

3.   Atkāpjoties no 2. punkta, attiecībā uz tādas pārtikas un barības sūtījumiem, kura sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar mikotoksīniem, ir norādīta II pielikuma sarakstā, – ja iepakojumā ir kombinētas vairākas mazas pakas, sūtījuma identifikācijas kods uz visām atsevišķajām mazajām pakām nav individuāli jānorāda, ja vien tas norādīts vismaz uz pakas, kurā šīs mazās pakas ir kombinētas.

10. pants

Tādas paraugu ņemšanas un analīžu rezultāti, ko veikušas attiecīgās trešās valsts kompetentās iestādes

1.   Katram tādas pārtikas un barības sūtījumam, kura ir norādīta II pielikuma sarakstā, ir līdzi rezultāti, kas iegūti paraugu ņemšanā un analīzēs, ko attiecībā uz minēto sūtījumu izdarījušas izcelsmes valsts, kas ir trešā valsts, kompetentās iestādes vai tās valsts kompetentās iestādes, no kuras sūtījums tiek sūtīts, ja tā nav izcelsmes valsts.

2.   Balstoties uz 1. punktā minētajiem rezultātiem, kompetentās iestādes pārliecinās:

a)

par atbilstību Regulā (EK) Nr. 1881/2006 un Direktīvā 2002/32/EK noteiktajiem maksimālajiem relevanto mikotoksīnu līmeņiem attiecībā uz tādas pārtikas un barības sūtījumiem, kura ir norādīta II pielikuma sarakstā sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar mikotoksīniem;

b)

par atbilstību Regulā (EK) Nr. 396/2005 noteiktajiem maksimālajiem pesticīdu atlieku līmeņiem attiecībā uz tādas pārtikas un barības sūtījumiem, kura ir norādīta II pielikuma sarakstā sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar pesticīdu atliekām;

c)

ka produkts nesatur vairāk par 0,01 mg/kg pentahlorfenola (PCP) – attiecībā uz tādas pārtikas un barības sūtījumiem, kura ir norādīta II pielikuma sarakstā sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar pentahlorfenolu un dioksīniem;

d)

ka 25 g nav konstatējamas Salmonella – attiecībā uz tādas pārtikas sūtījumiem, kura ir norādīta II pielikuma sarakstā sakarā ar risku, ka tā ir mikrobioloģiski kontaminēta ar Salmonella.

3.   Katram tādas pārtikas un barības sūtījumam, kura sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar pentahlorfenolu un dioksīniem, ir norādīta II pielikuma sarakstā, ir līdzi analīžu pārskats, kas atbilst II pielikumā izklāstītajām prasībām.

Analīžu pārskatā ir ietverti 1. punktā minēto analīžu rezultāti.

4.   Šā panta 1. punktā minētie paraugu ņemšanas un analīžu rezultāti ir apzīmēti ar tā sūtījuma 9. panta 1. punktā minēto identifikācijas kodu, ar kuru tie saistīti.

5.   Šā panta 1. punktā minēto analīzi veic laboratorijās, kas akreditētas saskaņā ar standartu ISO/IEC 17025 “Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības”.

11. pants

Oficiālais sertifikāts

1.   Katram II pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumam ir līdzi oficiāls sertifikāts (“oficiālais sertifikāts”), kas atbilst IV pielikumā sniegtajam paraugam.

2.   Oficiālais sertifikāts atbilst šādām prasībām:

a)

to izdevusi izcelsmes valsts, kas ir trešā valsts, kompetentā iestāde vai – attiecībā uz tādu trešo valsti, kas nav izcelsmes valsts, – tās trešās valsts kompetentā iestāde, no kuras sūtījums sūtīts;

b)

uz tā ir 9. panta 1. punktā minētais ar to saistītā sūtījuma identifikācijas kods;

c)

sertifikāts izdots, kamēr sūtījums, ar kuru tas saistīts, vēl ir sertifikātu izdevušās trešās valsts kompetentās iestādes kontrolē;

d)

tas ir derīgs ne vairāk kā četrus mēnešus no izdošanas dienas, bet jebkurā gadījumā ne ilgāk kā sešus mēnešus no 10. panta 1. punktā minēto laboratorisko analīžu rezultātu dienas.

3.   Arī oficiāls sertifikāts, ko tā izdevēja trešā valsts nav iesniegusi sistēmā IMSOC (Informācijas pārvaldības sistēma oficiālo kontroļu vajadzībām, minēta Regulas (ES) 2017/625131. pantā) atbilst prasībām, kas attiecībā uz sistēmā IMSOC neiesniegtu oficiālu sertifikātu paraugiem ir noteiktas Īstenošanas regulas (ES) 2019/628 3. pantā.

4.   Oficiālā sertifikāta aizstājējsertifikātu kompetentās iestādes var izdot tikai saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2019/628 5. panta noteikumiem.

5.   Šā panta 1. punktā minēto oficiālo sertifikātu aizpilda, balstoties uz IV pielikumā izklāstītajām piezīmēm.

4. IEDAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

12. pants

Pielikumu atjaunināšana

I un II pielikumā sniegtos sarakstus Komisija regulāri, ne retāk kā reizi sešos mēnešos, pārskata, lai ņemtu vērā jauno informāciju par riskiem un neatbilstību.

13. pants

Atcelšana

1.   Regulas (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2017/186, (ES) 2015/175 un (ES) 2018/1660 no 2019. gada 14. decembra atceļ.

2.   Atsauces uz Regulām (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2017/186, (ES) 2015/175 un (ES) 2018/1660 lasa kā atsauces uz šo regulu.

3.   Atsauces uz “izraudzīto ievešanas vietu Regulas (EK) Nr. 669/2009 3. panta b) punkta nozīmē” vai uz “izraudzīto ievešanas vietu” tiesību aktos, kas nav minēti 1. punktā, lasa kā atsauces uz “robežkontroles punktu” Regulas (ES) 2017/625 3. panta 38. punkta nozīmē.

4.   Atsauces uz “Regulas (EK) Nr. 669/2009 3. panta a) punktā minēto kopējo ievešanas dokumentu (KID)”, “Regulas (EK) Nr. 669/2009 II pielikumā minēto kopējo ievešanas dokumentu (KID)” vai “kopējo ievešanas dokumentu (KID)” aktos, kas nav 1. punktā minētie akti, lasa kā atsauces uz Regulas (ES) 2017/625 56. pantā minēto “vienoto sanitāro ievešanas dokumentu (VSID)”.

5.   Citos tiesību aktos, kas nav minēti 1. punktā, atsauces uz Regulas (EK) Nr. 669/2009 3. panta c) punktā doto definīciju lasa kā atsauces uz “sūtījuma” definīciju, kura dota Regulas (ES) 2017/625 3. panta 37. punktā.

14. pants

Pārejas periods

1.   Ziņošanas pienākumi, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 669/2009 15. pantā, Regulas (ES) Nr. 884/2014 13. pantā, Regulas (ES) 2018/1660 12. pantā, Regulas (ES) 2015/175 12. pantā un Regulas (ES) 2017/186 12. pantā, joprojām tiek piemēroti līdz 2020. gada 31. janvārim.

Šie ziņošanas pienākumi aptver periodu līdz 2019. gada 31. decembrim.

2.   Tiek uzskatīts, ka 1. punktā minētie ziņošanas pienākumi ir izpildīti, ja dalībvalstis sistēmā TRACES ir reģistrējušas kopējos ievešanas dokumentus, ko to attiecīgās kompetentās iestādes saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 669/2009, Regulu (ES) Nr. 884/2014, Regulu (ES) 2015/175, Regulu (ES) 2017/186 un Regulu (ES) 2018/1660 ir izdevušas ziņošanas periodā, kas noteikts 1. punktā minētajās normās.

3.   II pielikuma sarakstā norādītās pārtikas un barības sūtījumus, kuriem līdzi ir attiecīgi sertifikāti, kas pirms 2020. gada 14. februāra izdoti saskaņā ar tādiem attiecīgi Regulas (ES) Nr. 884/2014, Regulas (ES) 2018/1660, Regulas (ES) 2015/175 un Regulas (ES) 2017/186 noteikumiem, kuri ir spēkā 2019. gada 13. decembrī, Savienībā ir atļauts ievest līdz 2020. gada 13. jūnijam.

15. pants

Stāšanās spēkā un piemērošanas sākumdiena

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2019. gada 14. decembra.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2019. gada 22. oktobrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 95, 7.4.2017., 1. lpp.

(2)  OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp.

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regula (EK) Nr. 882/2004 par oficiālo kontroli, ko veic, lai nodrošinātu atbilstības pārbaudi saistībā ar dzīvnieku barības un pārtikas aprites tiesību aktiem un dzīvnieku veselības un dzīvnieku labturības noteikumiem (OV L 165, 30.4.2004., 1. lpp.).

(4)  Padomes 1987. gada 23. jūlija Regula (EEK) Nr. 2658/87 par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu (OV L 256, 7.9.1987., 1. lpp.).

(5)  Komisijas 2009. gada 24. jūlija Regula (EK) Nr. 669/2009, ar ko īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 882/2004 saistībā ar dzīvnieku barības un pārtikas, kas nav dzīvnieku izcelsmes barība un pārtika, pastiprinātu importa oficiālo kontroli un groza Lēmumu 2006/504/EK (OV L 194, 25.7.2009., 11. lpp.).

(6)  Komisijas 2014. gada 13. augusta Īstenošanas regula (ES) Nr. 884/2014, ar ko paredz īpašus nosacījumus, kas reglamentē konkrētas barības un pārtikas importu no konkrētām trešām valstīm saistībā ar to piesārņojuma risku ar aflatoksīniem, un atceļ Regulu (EK) Nr. 1152/2009 (OV L 242, 14.8.2014., 4. lpp.).

(7)  Komisijas 2015. gada 5. februāra Īstenošanas regula (ES) 2015/175, ar ko paredz īpašus nosacījumus tādu guāra sveķu importam, kuru izcelsmes vai nosūtīšanas valsts ir Indija, jo ir risks, ka tie varētu būt kontaminēti ar pentahlorfenolu un dioksīniem (OV L 30, 6.2.2015., 10. lpp.).

(8)  Komisijas 2017. gada 2. februāra Īstenošanas regula (ES) 2017/186, ar ko paredz īpašus nosacījumus, ko mikrobioloģiskas kontaminācijas sakarā piemēro sūtījumu ievešanai Savienībā no konkrētām trešām valstīm, un groza Regulu (EK) Nr. 669/2009 (OV L 29, 3.2.2017., 24. lpp.).

(9)  Komisijas 2018. gada 7. novembra Īstenošanas regula (ES) 2018/1660, ar ko paredz īpašus nosacījumus, kuri, ņemot vērā pesticīdu atlieku piesārņojuma risku, reglamentē konkrētu pārtikas produktu, kas nav dzīvnieku izcelsmes pārtika, importu no konkrētām trešām valstīm un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 669/2009 un atceļ Īstenošanas regulu (ES) Nr. 885/2014 (OV L 278, 8.11.2018., 7. lpp.).

(10)  Komisijas 2006. gada 19. decembra Regula (EK) Nr. 1881/2006, ar ko nosaka konkrētu piesārņotāju maksimāli pieļaujamo koncentrāciju pārtikas produktos (OV L 364, 20.12.2006., 5. lpp.).

(11)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. maija Direktīva 2002/32/EK par nevēlamām vielām dzīvnieku barībā (OV L 140, 30.5.2002., 10. lpp.).

(12)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regula (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.).

(13)  Komisijas 2006. gada 23. februāra Regula (EK) Nr. 401/2006, ar ko nosaka paraugu ņemšanas un analīzes metodes mikotoksīnu līmeņu oficiālai kontrolei pārtikas produktos (OV L 70, 9.3.2006., 12. lpp.).

(14)  Komisijas 2009. gada 27. janvāra Regula (EK) Nr. 152/2009, ar ko nosaka paraugu ņemšanas un analīzes metodes barības oficiālajai kontrolei (OV L 54, 26.2.2009., 1. lpp.).

(15)  Komisijas 2002. gada 11. jūlija Direktīva 2002/63/EK, ar ko nosaka Kopienas paraugu ņemšanas metodes pesticīdu atlieku oficiālajai kontrolei augu un dzīvnieku izcelsmes produktos un uz to virsmas un ar ko atceļ Direktīvu 79/700/EEK (OV L 187, 16.7.2002., 30. lpp.).

(16)  Komisijas 2019. gada 8. aprīļa Īstenošanas regula (ES) 2019/628 par noteiktiem dzīvniekiem un precēm paredzētiem oficiālo sertifikātu paraugiem un ar ko attiecībā uz šiem sertifikātu paraugiem groza Regulu (EK) Nr. 2074/2005 un Īstenošanas regulu (ES) 2016/759 (OV L 131, 17.5.2019., 101. lpp.).

(17)  Komisijas 2003. gada 19. augusta Lēmums 2003/623/EK par integrētas datorizētas veterinārās sistēmas Traces attīstību (OV L 216, 28.8.2003., 58. lpp.).


I PIELIKUMS

Tāda nedzīvnieku izcelsmes pārtika un barība no konkrētām trešām valstīm, uz kuru attiecas uz laiku pastiprinātas oficiālās kontroles robežkontroles punktos un kontrolpunktos

Pārtika un barība

(paredzētie izmantojumi)

KN kods (1)

Taric apakšiedalījums

Izcelsmes valsts

Apdraudējums

Fizisko kontrolpārbaužu un identitātes kontrolpārbaužu biežums (%)

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Bolīvija (BO)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

(Pārtika un barība)

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Melnie pipari (Piper)

(Pārtika – negrūsta un nemalta)

ex 0904 11 00

10

Brazīlija (BR)

Salmonella  (2)

20

Godži ogas (parastās līcijas augļi) (Lycium barbarum L.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai žāvēta)

ex 0813 40 95 ;

ex 0810 90 75

70

10

Ķīna (CN)

pesticīdu atliekas (3)  (4)  (5)

20

Dārzeņpipari (Capsicum annuum)

(Pārtika – grūsta vai malta)

ex 0904 22 00

11

Ķīna (CN)

Salmonella  (2bis)

20

Tēja, arī aromatizēta

(Pārtika)

0902

 

Ķīna (CN)

pesticīdu atliekas (3)  (6)

20

Baklažāni (Solanum melongena)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

0709 30 00

 

Dominikānas Republika (DO)

pesticīdu atliekas (3)

20

Dārzeņpipari (Capsicum annuum)

0709 60 10 ;

0710 80 51

 

Dominikānas Republika (DO)

pesticīdu atliekas (3)  (10)

50

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

 

 

 

Sparģeļpupiņas

(Vigna unguiculata spp. sesquipedalis, vigna unguiculata spp. unguiculata)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0708 20 00 ;

ex 0710 22 00

70

10

 

 

 

Dārzeņpipari (Capsicum annuum)

0709 60 10 ;

0710 80 51

 

Ēģipte (EG)

pesticīdu atliekas (3)  (8)

20

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

 

 

 

Sezama sēklas (Sesamum sēklas)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

1207 40 90

 

Etiopija (ET)

Salmonella  (2)

50

Lazdu rieksti, nelobīti

0802 21 00

 

Gruzija (GE)

aflatoksīni

50

Lazdu rieksti, lobīti

0802 22 00

 

 

 

 

Lazdu riekstu milti, rupjmaluma milti un pulveris

ex 1106 30 90

40

 

 

 

Lazdu rieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

(Pārtika)

ex 2008 19 19 ;

ex 2008 19 95 ;

ex 2008 19 99

70

20

30

 

 

 

Palmu eļļa

(Pārtika)

1511 10 90 ;

1511 90 11 ;

 

Gana (GH)

krāsvielas “Sudan” (9)

50

 

ex 1511 90 19 ;

1511 90 99

90

 

 

 

Okra

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 99 90 ;

ex 0710 80 95

70

30

Indija (IN)

pesticīdu atliekas (3)  (10)

10

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

Indija (IN)

pesticīdu atliekas (3)  (11)

20

Pupiņas (Vigna spp., Phaseolus spp.)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

0708 20

 

Kenija (KE)

pesticīdu atliekas (3)

5

Lapu selerijas (Apium graveolens)

(Pārtika – svaigi vai atdzesēti garšaugi)

ex 0709 40 00

20

Kambodža (KH)

pesticīdu atliekas (3)  (12)

50

Sparģeļpupiņas

(Vigna unguiculata spp. sesquipedalis, vigna unguiculata spp. unguiculata)

(Pārtika – svaigi, atdzesēti vai saldēti dārzeņi)

ex 0708 20 00 ;

ex 0710 22 00

70

10

Kambodža (KH)

pesticīdu atliekas (3)  (13)

50

Galda rāceņi (Brassica rapa spp. Rapa)

(Pārtika – sagatavota vai konservēta etiķī vai etiķskābē)

ex 2001 90 97

11; 19

Libāna (LB)

rodamīns B

50

Galda rāceņi (Brassica rapa spp. Rapa)

(Pārtika – sagatavota vai konservēta sālījumā vai ar citronskābi, nesasaldēta)

ex 2005 99 80

93

Libāna (LB)

rodamīns B

50

Pipari (dārzeņpipari un citi) (Capsicum spp.)

(Pārtika – kaltēta, grauzdēta, saberzta vai malta)

0904 21 10 ;

 

Šrilanka (LK)

aflatoksīni

50

ex 0904 21 90 ;

ex 0904 22 00 ;

ex 2008 99 99

70

11; 19

79

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Madagaskara (MG)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

(Pārtika un barība)

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Džekfrūti (Artocarpus heterophyllus)

(Pārtika – svaiga)

ex 0810 90 20

20

Malaizija (MY)

pesticīdu atliekas (3)

20

Sezama sēklas (Sesamum sēklas)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

1207 40 90

 

Nigērija (NG)

Salmonella  (2)

50

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

Pakistāna (PK)

pesticīdu atliekas (3)

20

Avenes

(Pārtika – saldēta)

ex 0811 20 11 ;

ex 0811 20 19 ;

0811 20 31

70

10

Serbija (RS)

norovīruss

10

Sezama sēklas (Sesamum sēklas)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

1207 40 90

 

Sudāna (SD)

Salmonella  (2)

50

Arbūzu (Egusi, Citrullus spp.) sēklas un no tām iegūti produkti

(Pārtika)

ex 1207 70 00 ;

ex 1208 90 00 ;

ex 2008 99 99

70

10

50

Sjerraleone (SL)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Senegāla (SN)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

(Pārtika un barība)

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Galda rāceņi (Brassica rapa spp. Rapa)

(Pārtika – sagatavota vai konservēta etiķī vai etiķskābē)

ex 2001 90 97

11; 19

Sīrija (SY)

rodamīns B

50

Galda rāceņi (Brassica rapa spp. Rapa)

(Pārtika – sagatavota vai konservēta sālījumā vai ar citronskābi, nesasaldēta)

ex 2005 99 80

93

Sīrija (SY)

rodamīns B

50

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

Taizeme (TH)

pesticīdu atliekas (3)  (14)

10

Žāvētas aprikozes

0813 10 00

 

Turcija (TR)

sulfīti (15)

10

Aprikozes, citādi sagatavotas vai konservētas

(Pārtika)

2008 50 61

 

 

 

 

Žāvētas vīnogas (ieskaitot pastā sagrieztas vai saspiestas žāvētas vīnogas, kas nav citādi apstrādātas)

(Pārtika)

0806 20

 

Turcija (TR)

ohratoksīns A

5

Citroni (Citrus limon, Citrus limonum)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai žāvēta)

0805 50 10

 

Turcija (TR)

pesticīdu atliekas (3)

10

Granātāboli

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

ex 0810 90 75

30

Turcija (TR)

pesticīdu atliekas (3)  (16)

10

Dārzeņpipari (Capsicum annuum)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

0709 60 10 ;

0710 80 51

 

Turcija (TR)

pesticīdu atliekas (3)  (17)

10

Neapstrādāti veseli vai malti, slīpēti, drupināti vai smalcināti aprikožu kodoli, ko laiž tirgū galapatērētājam (18)  (19)

(Pārtika)

ex 1212 99 95

20

Turcija (TR)

cianīds

50

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99

ex 0710 80 59

70

20

Uganda (UG)

pesticīdu atliekas (3)

20

Sezama sēklas (Sesamum sēklas)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

1207 40 90

 

Uganda (UG)

Salmonella  (2)

50

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Amerikas Savienotās Valstis (US)

aflatoksīni

10

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

(Pārtika un barība)

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Pistācijas, nelobītas

0802 51 00

 

Amerikas Savienotās Valstis (US)

aflatoksīni

10

Pistācijas, lobītas

0802 52 00

 

 

 

 

Pistācijas, grauzdētas

(Pārtika)

ex 2008 19 13 ;

ex 2008 19 93

70

20

 

 

 

Žāvētas aprikozes

0813 10 00

 

Uzbekistāna (UZ)

sulfīti (15)

50

Aprikozes, citādi sagatavotas vai konservētas

(Pārtika)

2008 50 61

 

 

 

 

Koriandra lapas

ex 0709 99 90

72

Vjetnama (VN)

pesticīdu atliekas (3)  (20)

50

Baziliks (svētais, saldais)

ex 1211 90 86

20

 

 

 

Piparmētras

ex 1211 90 86

30

 

 

 

Pētersīļi

(Pārtika – svaigi vai atdzesēti garšaugi)

ex 0709 99 90

40

 

 

 

Okra

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 99 90

ex 0710 80 95

70

30

Vjetnama (VN)

pesticīdu atliekas (3)  (20)

50

Pipari (izņemot dārzeņpiparus) (Capsicum spp.)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta vai saldēta)

ex 0709 60 99 ;

ex 0710 80 59

70

20

Vjetnama (VN)

pesticīdu atliekas (3)  (20)

50


(1)  Ja prasība pārbaudīt produktus attiecas tikai uz dažiem kāda KN koda produktiem, KN kods ir marķēts ar “ex”.

(2)  Paraugus ņem un analīzes izdara saskaņā ar paraugu ņemšanas procedūrām un analītiskajām references metodēm, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta a) apakšpunktā.

(2bis)  Paraugus ņem un analīzes izdara saskaņā ar paraugu ņemšanas procedūrām un analītiskajām references metodēm, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta b) apakšpunktā.

(3)  Vismaz to pesticīdu atliekas, kas norādīti sarakstā kontroles programmā, kura pieņemta saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulas (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.) 29. panta 2. punktu, un ko var analizēt, izmantojot uz GC-MS un LC-MS balstītas vairāku atlieku noteikšanas metodes (pesticīdi, kuri jākontrolē tikai augu izcelsmes produktos vai uz tiem).

(4)  Amitrāza atliekas.

(5)  Nikotīna atliekas.

(6)  Tolfenpirāda atliekas.

(7)  Šādu vielu atliekas: acefāts, aldikarbs (aldikarba, tā sulfoksīda un sulfona summa, izteikta kā aldikarbs), amitrāzs (amitrāzs, ieskaitot metabolītus, kuri satur struktūrdaļu 2,4-dimetilanilīns, kas izteikta kā amitrāzs), diafentiurons, dikofols (p, p’ un o,p’ izomēru summa), ditiokarbamāti (ditiokarbamāti, izteikti kā CS2, arī manebs, mankocebs, metirāms, propinebs, tirāms un cirams) un metiokarbs (metiokarba un metiokarba sulfoksīda un sulfona summa, izteikta kā metiokarbs).

(8)  Šādu vielu atliekas: dikofols (p, p’ un o,p’ izomēru summa), dinotefurāns, folpets, prohlorāzs (prohlorāza un tā metabolītu, kas satur struktūrdaļu 2,4,6-trihlorfenols, summa, izteikta kā prohlorāzs), tiofanātmetils un triforīns.

(9)  Šajā pielikumā krāsvielas “Sudan” ir šādas ķīmiskas vielas: i) “Sudan” I (CAS numurs 842-07-9), ii) “Sudan II” (CAS numurs 3118-97-6), iii) “Sudan III” (CAS numurs 85-86-9), iv) “Scarlet Red” jeb “Sudan” IV (CAS numurs 85-83-6).

(10)  Diafentiurona atliekas.

(11)  Karbofurāna atliekas.

(12)  Fentoāta atliekas.

(13)  Hlorbufāma atliekas.

(14)  Šādu vielu atliekas: formetanāts (formetanāta un tā sāļu summa, izteikta kā formetanāts (hidrohlorīds)), protiofoss un triforīns.

(15)  References metodes: EN 1988-1:1998, EN 1988-2:1998 vai ISO 5522:1981.

(16)  Prohlorāza atliekas.

(17)  Šādu vielu atliekas: diafentiurons, formetanāts (formetanāta un tā sāļu summa, izteikta kā formetanāts (hidrohlorīds)) un tiofanātmetils.

(18)  “Neapstrādāti produkti”, kas definēti Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulā (EK) Nr. 852/2004 par pārtikas produktu higiēnu (OV L 139, 30.4.2004., 1. lpp.).

(19)  “Laišana tirgū” un “galapatērētājs” kas definēti Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 28. janvāra Regulā (EK) Nr. 178/2002, ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp.).

(20)  Šādu vielu atliekas: ditiokarbamāti (ditiokarbamāti, izteikti kā CS2, arī manebs, mankocebs, metirāms, propinebs, tirāms un cirams), fentoāts un kvinalfoss.


II PIELIKUMS

Tāda pārtika un barība no noteiktām trešām valstīm, kam attiecībā uz ievešanu Savienībā piemēro īpašus noteikumus sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar mikotoksīniem (arī aflatoksīniem), pesticīdu atliekām, pentahlorfenolu un dioksīniem vai mikrobioloģiski kontaminēta

1.   1. panta 1. punkta b) apakšpunkta i) punktā minētā nedzīvnieku izcelsmes pārtika un barība

Pārtika un barība (paredzētais izmantojums)

KN kods (1)

Taric apakšiedalījums

Izcelsmes valsts

Apdraudējums

Fizisko kontrolpārbaužu un identitātes kontrolpārbaužu biežums (%)

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Argentīna (AR)

aflatoksīni

5

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Lazdu rieksti (Corylus sp.), nelobīti

0802 21 00

 

Azerbaidžāna (AZ)

aflatoksīni

20

Lazdu rieksti (Corylus sp.), lobīti

0802 22 00

 

 

 

 

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur lazdu riekstus

ex 0813 50 39 ;

ex 0813 50 91 ;

ex 0813 50 99

70

70

70

 

 

 

Lazdu riekstu pasta

ex 2007 10 10 ;

ex 2007 10 99 ;

ex 2007 99 39 ;

ex 2007 99 50 ;

ex 2007 99 97

70

40

05; 06

33

23

 

 

 

Lazdu rieksti, citādi sagatavoti vai konservēti, ieskaitot maisījumus

ex 2008 19 12 ;

ex 2008 97 14 ;

ex 2008 97 16 ;

ex 2008 97 18 ;

ex 2008 97 32 ;

ex 2008 97 34 ;

ex 2008 97 36 ;

ex 2008 97 38 ;

ex 2008 97 51 ;

ex 2008 97 59 ;

ex 2008 97 72 ;

ex 2008 97 74 ;

ex 2008 97 76 ;

ex 2008 97 78 ;

ex 2008 97 92 ;

ex 2008 97 93 ;

ex 2008 97 94 ;

ex 2008 97 96 ;

ex 2008 97 97 ;

ex 2008 97 98 ;

ex 2008 19 12 ;

ex 2008 19 19 ;

ex 2008 19 92 ;

ex 2008 19 95 ;

ex 2008 19 99

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

30

30

30

20

30

 

 

 

Lazdu riekstu milti, rupjmaluma milti un pulveris

ex 1106 30 90

40

 

 

 

Sagriezti, sašķēlēti vai sadrupināti lazdu rieksti

0802 22 00

 

 

 

 

Sagriezti, sašķēlēti vai sadrupināti lazdu rieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

ex 2008 19 12 ;

ex 2008 19 19 ;

ex 2008 19 92 ;

ex 2008 19 95 ;

ex 2008 19 99

70

30

30

20

30

 

 

 

Lazdu riekstu eļļa

(Pārtika)

ex 1515 90 99

20

 

 

 

Brazīlijas rieksti, nelobīti

0801 21 00

 

Brazīlija (BR)

aflatoksīni

50

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur nelobītus Brazīlijas riekstus

(Pārtika)

ex 0813 50 31 ;

ex 0813 50 39 ;

ex 0813 50 91 ;

ex 0813 50 99

70

20

20

20

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Brazīlija (BR)

aflatoksīni

10

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Ķīna (CN)

aflatoksīni

20

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti ekstrahējot zemesriekstu eļļu

( Pārtika un barība )

2305 00 00

 

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Ēģipte (EG)

aflatoksīni

20

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu

( Pārtika un barība )

2305 00 00

 

 

 

 

Piper ģints pipari; kaltēti, grūsti vai malti Capsicum un Pimenta ģints dārzeņi

0904

 

Etiopija (ET)

aflatoksīni

50

Ingvers, safrāns, kurkuma, mārsils, lauru lapas, karijs un citas garšvielas

(Pārtika – kaltētas garšvielas)

0910

 

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Gana (GH)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Gambija (GM)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Muskatrieksti (Myristica fragrans)

(Pārtika – kaltētas garšvielas)

0908 11 00 ;

0908 12 00

 

Indonēzija (ID)

aflatoksīni

20

Beteļauga lapas (Piper betle L.)

(Pārtika)

ex 1404 90 00

10

Indija (IN)

Salmonella  (2)

10

Pipari (dārzeņpipari un citi) (Capsicum spp.)

(Pārtika – kaltēta, grauzdēta, saberzta vai malta)

0904 21 10 ;

 

Indija (IN)

aflatoksīni

20

ex 0904 22 00 ;

ex 0904 21 90 ;

ex 2008 99 99

11; 19

20

79

 

 

 

Muskatrieksti (Myristica fragrans)

(Pārtika – kaltētas garšvielas)

0908 11 00 ;

0908 12 00

 

Indija (IN)

aflatoksīni

20

Karija lapas (Bergera/Murraya koenigii)

(Pārtika – svaiga, atdzesēta, sasaldēta vai žāvēta)

ex 1211 90 86

10

Indija (IN)

pesticīdu atliekas (3)  (4)

20

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Indija (IN)

aflatoksīni

10

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Guaras sveķi

(Pārtika un barība)

ex 1302 32 90

10

Indija (IN)

pentahlorfenols un dioksīni (5)

5

Sezama sēklas (Sesamum sēklas)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

1207 40 90

 

Indija (IN)

Salmonella  (6)

20

Pistācijas, nelobītas

0802 51 00

 

Irāna (IR)

aflatoksīni

50

Pistācijas, lobītas

0802 52 00

 

 

 

 

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur pistācijas

ex 0813 50 39 ;

ex 0813 50 91 ;

ex 0813 50 99

70

60

60

 

 

 

Pistāciju pasta

ex 2007 10 10 ;

ex 2007 10 99 ;

ex 2007 99 39 ;

ex 2007 99 50

ex 2007 99 97

70

30

03; 04

32

22

 

 

 

Pistācijas, sagatavotas vai konservētas, ieskaitot maisījumus

ex 2008 19 13 ;

ex 2008 19 93 ;

ex 2008 97 12 ;

ex 2008 97 14 ;

ex 2008 97 16 ;

ex 2008 97 18 ;

ex 2008 97 32 ;

ex 2008 97 34 ;

ex 2008 97 36 ;

ex 2008 97 38 ;

ex 2008 97 51 ;

ex 2008 97 59 ;

ex 2008 97 72 ;

ex 2008 97 74 ;

ex 2008 97 76 ;

ex 2008 97 78 ;

ex 2008 97 92 ;

ex 2008 97 93 ;

ex 2008 97 94 ;

ex 2008 97 96 ;

ex 2008 97 97 ;

ex 2008 97 98 ;

20

20

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

 

 

 

Pistāciju milti, rupjmaluma milti un pulveris

(Pārtika)

ex 1106 30 90

50

 

 

 

Arbūzu (Egusi, Citrullus spp.) sēklas un no tām iegūti produkti

(Pārtika)

ex 1207 70 00 ;

ex 1208 90 00 ;

ex 2008 99 99

70

10

50

Nigērija (NG)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, nelobīti

1202 41 00

 

Sudāna (SD)

aflatoksīni

50

Zemesrieksti, lobīti

1202 42 00

 

 

 

 

Zemesriekstu sviests

2008 11 10

 

 

 

 

Zemesrieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

 

 

 

 

Eļļas rauši un citi cietie atlikumi, arī sasmalcināti vai granulēti, kas iegūti, ekstrahējot zemesriekstu eļļu

(Pārtika un barība)

2305 00 00

 

 

 

 

Vīģes, žāvētas

0804 20 90

 

Turcija (TR)

aflatoksīni

20

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur vīģes

ex 0813 50 99

50

 

 

 

Žāvētu vīģu pasta

ex 2007 10 10 ;

ex 2007 10 99 ;

ex 2007 99 39 ;

ex 2007 99 50 ;

ex 2007 99 97

70

20

01; 02

31

21

 

 

 

Žāvētas vīģes, sagatavotas vai konservētas, ieskaitot maisījumus

ex 2008 97 12 ;

ex 2008 97 14 ;

ex 2008 97 16 ;

ex 2008 97 18 ;

ex 2008 97 32 ;

ex 2008 97 34 ;

ex 2008 97 36 ;

ex 2008 97 38 ;

ex 2008 97 51 ;

ex 2008 97 59 ;

ex 2008 97 72 ;

ex 2008 97 74 ;

ex 2008 97 76 ;

ex 2008 97 78 ;

ex 2008 97 92 ;

ex 2008 97 93 ;

ex 2008 97 94 ;

ex 2008 97 96 ;

ex 2008 97 97 ;

ex 2008 97 98 ;

ex 2008 99 28

ex 2008 99 34 ;

ex 2008 99 37 ;

ex 2008 99 40 ;

ex 2008 99 49 ;

ex 2008 99 67 ;

ex 2008 99 99

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

11

10

10

10

10

60

95

60

 

 

 

Žāvētu vīģu milti, rupjmaluma milti vai pulveris

(Pārtika)

ex 1106 30 90

60

 

 

 

Lazdu rieksti (Corylus sp.), nelobīti

0802 21 00

 

Turcija (TR)

aflatoksīni

5

Lazdu rieksti (Corylus sp.), lobīti

0802 22 00

 

 

 

 

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur lazdu riekstus

ex 0813 50 39 ;

ex 0813 50 91 ;

ex 0813 50 99

70

70

70

 

 

 

Lazdu riekstu pasta

ex 2007 10 10 ;

ex 2007 10 99 ;

ex 2007 99 39 ;

ex 2007 99 50

ex 2007 99 97

70

40

05; 06

33

23

 

 

 

Lazdu rieksti, citādi sagatavoti vai konservēti, ieskaitot maisījumus

ex 2008 97 12 ;

ex 2008 97 14 ;

ex 2008 97 16 ;

ex 2008 97 18 ;

ex 2008 97 32 ;

ex 2008 97 34 ;

ex 2008 97 36 ;

ex 2008 97 38 ;

ex 2008 97 51 ;

ex 2008 97 59 ;

ex 2008 97 72 ;

ex 2008 97 74 ;

ex 2008 97 76 ;

ex 2008 97 78 ;

ex 2008 97 92 ;

ex 2008 97 93 ;

ex 2008 97 94 ;

ex 2008 97 96 ;

ex 2008 97 97 ;

ex 2008 97 98 ;

ex 2008 19 12 ;

ex 2008 19 19 ;

ex 2008 19 92 ;

ex 2008 19 95 ;

ex 2008 19 99

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

15

30

30

30

20

30

 

 

 

Lazdu riekstu milti, rupjmaluma milti un pulveris

ex 1106 30 90

40

 

 

 

Sagriezti, sašķēlēti vai sadrupināti lazdu rieksti

0802 22 00

 

 

 

 

Sagriezti, sašķēlēti vai sadrupināti lazdu rieksti, citādi sagatavoti vai konservēti

ex 2008 19 12 ;

ex 2008 19 19 ;

ex 2008 19 92 ;

ex 2008 19 95 ;

ex 2008 19 99

70

30

30

20

30

 

 

 

Lazdu riekstu eļļa

(Pārtika)

ex 1515 90 99

20

 

 

 

Pistācijas, nelobītas

0802 51 00

 

Turcija (TR)

aflatoksīni

50

Pistācijas, lobītas

0802 52 00

 

 

 

 

Riekstu vai žāvētu augļu maisījumi, kas satur pistācijas

ex 0813 50 39 ;

ex 0813 50 91 ;

ex 0813 50 99

70

60

60

 

 

 

Pistāciju pasta

ex 2007 10 10 ;

ex 2007 10 99

70

30

 

 

 

Pistācijas, sagatavotas vai konservētas, ieskaitot maisījumus

ex 2007 99 39 ;

ex 2007 99 50 ;

ex 2007 99 97 ;

ex 2008 19 13 ;

ex 2008 19 93 ;

ex 2008 97 12 ;

ex 2008 97 14 ;

ex 2008 97 16 ;

ex 2008 97 18 ;

ex 2008 97 32 ;

ex 2008 97 34 ;

ex 2008 97 36 ;

ex 2008 97 38 ;

ex 2008 97 51 ;

ex 2008 97 59 ;

ex 2008 97 72 ;

ex 2008 97 74 ;

ex 2008 97 76 ;

ex 2008 97 78 ;

ex 2008 97 92 ;

ex 2008 97 93 ;

ex 2008 97 94 ;

ex 2008 97 96 ;

ex 2008 97 97 ;

ex 2008 97 98 ;

03; 04

32

22

20

20

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19

 

 

 

Pistāciju milti, rupjmaluma milti un pulveris

(Pārtika)

ex 1106 30 90

50

 

 

 

Vīnogulāju lapas

(Pārtika)

ex 2008 99 99

11, 19

Turcija (TR)

pesticīdu atliekas (3)  (8)

20

Pitahaja (pūķauglis)

(Pārtika – svaiga vai atdzesēta)

ex 0810 90 20

10

Vjetnama (VN)

pesticīdu atliekas (3)  (9)

10


2.   1. panta 1. punkta b) apakšpunkta ii) punktā minētie saliktie pārtikas produkti

Salikta sastāva pārtikas produkti, kuri kādu no atsevišķajiem produktiem, kas sakarā ar risku, ka tie ir kontaminēti ar aflatoksīniem, norādīti šā pielikuma 1. tabulā, satur daudzumā, kurš vai nu vienā atsevišķā produktā, vai visu sarakstā norādīto produktu summā pārsniedz 20 %

KN kods (1)

Apraksts (7)

ex 1704 90

Cukura konditorejas izstrādājumi (ieskaitot balto šokolādi) bez kakao piedevas, izņemot košļājamo gumiju, apcukuroti vai neapcukuroti

ex 1806

Šokolāde un citi pārtikas izstrādājumi ar kakao piedevu

ex 1905

Maize, mīklas izstrādājumi, tortes, cepumi un citi maizes un konditorejas izstrādājumi ar kakao piedevu vai bez tās; dievmaizītes, oblātas farmācijai, zīmogvafeles, rīspapīrs un tamlīdzīgi produkti


(1)  Ja prasība pārbaudīt produktus attiecas tikai uz dažiem kāda KN koda produktiem, KN kods ir marķēts ar “ex”.

(2)  Paraugus ņem un analīzes izdara saskaņā ar paraugu ņemšanas procedūrām un analītiskajām references metodēm, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta b) apakšpunktā.

(3)  Vismaz to pesticīdu atliekas, kas norādīti sarakstā kontroles programmā, kura pieņemta saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulas (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.), 29. panta 2. punktu, un ko var analizēt, izmantojot uz GC-MS un LC-MS balstītas vairāku atlieku noteikšanas metodes (pesticīdi, kuri jākontrolē tikai augu izcelsmes produktos vai uz tiem).

(4)  Acefāta atliekas.

(5)  Šīs regulas 10. panta 3. punktā minēto analīžu pārskatu izdod laboratorija, kas saskaņā ar EN ISO/IEC 17025 akreditēta attiecībā uz PCP analīzēm pārtikā un barībā.

Analīžu pārskatā norāda:

a)

tās paraugu ņemšanas un analīzes rezultātus, ko PCP klātbūtnes noteikšanai veikušas izcelsmes valsts kompetentās iestādes vai tās valsts kompetentās iestādes, no kuras sūtījums tiek sūtīts, ja tā nav izcelsmes valsts;

b)

analīzes rezultātiem piemītošo mērījuma nenoteiktību;

c)

analītiskās metodes noteikšanas robežu (NR); un

d)

analītiskās metodes kvantitatīvās noteikšanas robežu (KNR).

Ekstrakciju pirms analīzes veic ar paskābinātu šķīdinātāju. Analīzi veic saskaņā ar metodes QuEChERS modificēto versiju, kas aprakstīta Eiropas Savienības pesticīdu atlieku noteikšanas references laboratoriju vietnē, vai saskaņā ar jebkuru citu tikpat uzticamu metodi.

(6)  Paraugus ņem un analīzes izdara saskaņā ar paraugu ņemšanas procedūrām un analītiskajām references metodēm, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta a) apakšpunktā.

(7)  Preču apraksts ir noteikts Regulas (EEK) Nr. 2658/87 I pielikuma KN apraksta slejā. Papildu paskaidrojumi par kopējā muitas tarifa precīzo aptvērumu ir rodami jaunākajos minētā pielikuma grozījumos.

(8)  Šādu vielu atliekas: ditiokarbamāti (ditiokarbamāti, izteikti kā CS2, arī manebs, mankocebs, metirāms, propinebs, tirāms un cirams) un metrafenons.

(9)  Šādu vielu atliekas: ditiokarbamāti (ditiokarbamāti, izteikti kā CS2, arī manebs, mankocebs, metirāms, propinebs, tirāms un cirams), fentoāts un kvinalfoss.


III PIELIKUMS

1.   Paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes, kas minētas 3. panta e) punktā

1.

Paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes attiecībā uz Salmonella klātbūtnes kontroli pārtikā

a)

Ja šīs regulas I vai II pielikumā noteikts, ka jāpiemēro paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta a) apakšpunktā, jāpiemēro šādi noteikumi:

Analītiskā references metode (1)

Sūtījuma masa

Parauga vienību skaits (n)

Paraugu ņemšanas procedūras

Analīžu rezultāts, kas vajadzīgs attiecībā uz ikkatru viena un tā paša sūtījuma parauga vienību

EN ISO 6579-1

mazāka par 20 tonnām

5

Ievāc n parauga vienības, katrā vismaz 100 g. Ja VSID ir norādītas atsevišķas partijas, parauga vienības ievāc no atsevišķajām partijām, ko no sūtījuma izraugās pēc nejaušības principa. Ja atsevišķas partijas noteikt nav iespējams, parauga vienības pēc nejaušības principa ievāc no visa sūtījuma. Parauga vienības apkopot nedrīkst. Katru parauga vienību testē atsevišķi.

25 gramos Salmonella nav konstatēta.

20 tonnas vai lielāka

10

b)

Ja šīs regulas I vai II pielikumā noteikts, ka jāpiemēro paraugu ņemšanas procedūras un analītiskās references metodes, kas izklāstītas šīs regulas III pielikuma 1. punkta b) apakšpunktā, jāpiemēro šādi noteikumi:

Analītiskā references metode (2)

Sūtījuma masa

Parauga vienību skaits (n)

Paraugu ņemšanas procedūras

Analīžu rezultāts, kas vajadzīgs attiecībā uz ikkatru viena un tā paša sūtījuma parauga vienību

EN ISO 6579-1

Jebkāda masa

5

Ievāc n parauga vienības, katrā vismaz 100 g. Ja VSID ir norādītas atsevišķas partijas, parauga vienības ievāc no atsevišķajām partijām, ko no sūtījuma izraugās pēc nejaušības principa. Ja atsevišķas partijas noteikt nav iespējams, parauga vienības pēc nejaušības principa ievāc no visa sūtījuma. Parauga vienības apkopot nedrīkst. Katru parauga vienību testē atsevišķi.

25 gramos Salmonella nav konstatēta.


(1)  Izmanto vai nu visjaunāko analītiskās references metodes versiju, vai metodi, kas attiecībā pret to validēta saskaņā ar EN ISO 16140-2 sniegto protokolu.

(2)  Izmanto vai nu visjaunāko analītiskās references metodes versiju, vai metodi, kas attiecībā pret to validēta saskaņā ar EN ISO 16140-2 sniegto protokolu.


IV PIELIKUMS

PARAUGS OFICIĀLAJAM SERTIFIKĀTAM, KAS MINĒTS KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULAS (ES) 2019/1793 11. PANTĀ UN IZMANTOJAMS NOTEIKTAS PĀRTIKAS VAI BARĪBAS IEVEŠANAI SAVIENĪBĀ

Image 1

VALSTS

Oficiāls sertifikāts Eiropas Savienībai

1. daļa. Ziņas par sūtījumu

I.1. Nosūtītājs/eksportētājs

Vārds, uzvārds / nosaukums

Adrese

Tālr. Nr.

I.2. Sertifikāta uzskaites Nr.

I.2.a IMSOC numurs

I.3. Centrālā kompetentā iestāde

I.4. Vietējā kompetentā iestāde

I.5. Saņēmējs/importētājs

Vārds, uzvārds / nosaukums

Adrese

Pasta indekss

Tālr. Nr.

I.6. Par sūtījumu atbildīgais operators

Vārds, uzvārds / nosaukums

Adrese

Pasta indekss

I.7. Izcelsmes valsts

ISO kods

I.8. Izcelsmes reģions

I.9. Galamērķa valsts

ISO kods

I.10.

I.11. Nosūtīšanas vieta

Nosaukums

Adrese

I.12. Galamērķa vieta

Nosaukums

Adrese

I.13. Iekraušanas vieta

I.14. Izbraukšanas datums un laiks

I.15. Transportēšanas līdzeklis

Lidmašīna

Autotransporta līdzeklis

Identifikācija:

Kuģis

Dzelzceļa transportlīdzeklis

Cits

I.16. Ievešanas robežkontroles punkts ES

I.17. Pavaddokumenti

Laboratoriskais pārskats

Nr.

Izdošanas datums:

Citi

Veids

Nr.

I.18. Transportēšanas apstākļi

Apkārtējās vides

Atdzesēts

Saldēts

I.19. Konteinera Nr. / plombas Nr.

I.20. Preces sertificētas šādam nolūkam:

Lietošana pārtikā

Barība

I.21.

I.22.

Iekšējam tirgum:

I.23. Kopējais paku skaits

I.24. Daudzums

Kopskaits

Kopējā neto masa (kg)

Kopējais bruto svars (kg)

I.25. Preču apraksts

Nr. Kods un KN nosaukums

Suga (zinātniskais nosaukums)

Galapatērētājs Paku skaits

Neto masa Partijas numurs

Iepakojuma veids

Image 2

VALSTS

Sertifikāts, kas izmantojams pārtikas vai barības ievešanai Savienībā

II daļa. Sertifikācija

II. Veselības informācija

II.a Sertifikāta uzskaites Nr.

II.b IMSOC numurs

II.1. Es, apakšā parakstījies, apliecinu, ka esmu informēts par attiecīgajiem noteikumiem Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 28. janvāra Regulā (EK) Nr. 178/2002, ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp.), Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulā (EK) Nr. 852/2004 par pārtikas produktu higiēnu (OV L 139, 30.4.2004., 1. lpp.) un Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 12. janvāra Regulā (EK) Nr. 183/2005, ar ko paredz barības higiēnas prasības (OV L 35, 8.2.2005., 1. lpp.), kā arī Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 15. marta Regulā (ES) 2017/625 par oficiālajām kontrolēm un citām oficiālajām darbībām, kuras veic, lai nodrošinātu, ka tiek piemēroti pārtikas un barības aprites tiesību akti, noteikumi par dzīvnieku veselību un labturību, augu veselību un augu aizsardzības līdzekļiem, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 999/2001, (EK) Nr. 396/2005, (EK) Nr. 1069/2009, (EK) Nr. 1107/2009, (ES) Nr. 1151/2012, (ES) Nr. 652/2014, (ES) 2016/429 un (ES) 2016/2031, Padomes Regulas (EK) Nr. 1/2005 un (EK) Nr. 1099/2009 un Padomes Direktīvas 98/58/EK, 1999/74/EK, 2007/43/EK, 2008/119/EK un 2008/120/EK un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 854/2004 un (EK) Nr. 882/2004, Padomes Direktīvas 89/608/EEK, 89/662/EEK, 90/425/EEK, 91/496/EEK, 96/23/EK, 96/93/EK un 97/78/EK un Padomes Lēmumu 92/438/EEK (Oficiālo kontroļu regula) (OV L 95, 7.4.2017., 1. lpp.), un apliecinu, ka:

(1) vai nu

[II.1.1. ☐ pārtika, ko satur augstāk aprakstītais sūtījums ar identifikācijas kodu … (norāda Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 9. panta 1. punktā minēto sūtījuma identifikācijas kodu) ir ražota saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 un Regulas (EK) Nr. 852/2004 prasībām, konkrētāk:

šīs pārtikas primārā ražošana un ar to saistītās darbības, kas norādītas Regulas (EK) Nr. 852/2004 I pielikuma sarakstā, atbilst vispārīgām higiēnas prasībām, kuras noteiktas Regulas (EK) Nr. 852/2004 I pielikuma A daļā;

(1) (2) un tad, ja pēc primārās ražošanas un ar to saistītām darbībām bijuši jebkādi ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmi:

jebkāda darbība ar šo pārtiku veikta un attiecīgā gadījumā tā sagatavota, iepakota un glabāta higiēniski saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 852/2004 II pielikuma prasībām un

šī pārtika ir no viena vai vairākiem uzņēmumiem, kas īsteno programmu, kura saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 852/2004 balstās uz riska analīzes un kritisko kontrolpunktu noteikšanas (HACCP) principiem;]

(1) vai

[II.1.2. ☐ barība, ko satur augstāk aprakstītais sūtījums ar identifikācijas kodu … (norāda Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 9. panta 1. punktā minēto sūtījuma identifikācijas kodu) ir ražota saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 un Regulas (EK) Nr. 183/2005 prasībām, konkrētāk:

šīs barības primārā ražošana un ar to saistītās darbības, kas norādītas Regulas (EK) Nr. 183/2005 5. panta 1. punkta sarakstā, atbilst Regulas (EK) Nr. 183/2005 I pielikuma noteikumiem,

(1) (2) un tad, ja pēc primārās ražošanas un ar to saistītām darbībām bijuši jebkādi ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmi:

jebkāda darbība ar šo barību veikta un attiecīgā gadījumā tā sagatavota, iepakota un glabāta higiēniski saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 183/2005 II pielikuma prasībām un

šī barība ir no viena vai vairākiem uzņēmumiem, kas īsteno programmu, kura saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 183/2005 balstās uz riska analīzes un kritisko kontrolpunktu noteikšanas (HACCP) principiem.]

un

Image 3

II.2. Es, apakšā parakstījies, saskaņā ar normām, ko nosaka Īstenošanas regula (ES) 2019/1793 par to oficiālo kontroļu pagaidu pastiprināšanu un ārkārtas pasākumiem, kas attiecas uz noteiktu preču ievešanu Savienībā no konkrētām trešām valstīm, un ar kuru īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2017/625 un (EK) Nr. 178/2002 un atceļ Komisijas Regulas (EK) Nr. 669/2009, (ES) Nr. 884/2014, (ES) 2015/175, (ES) 2017/186 un (ES) 2018/1660, apliecinu, ka:

(3) vai nu

[II.2.1. ☐ Sertifikācija nedzīvnieku izcelsmes pārtikai un barībai, kas sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar mikotoksīniem, norādīta Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikuma sarakstā, kā arī šā riska dēļ II pielikuma sarakstā norādītiem salikta sastāva pārtikas produktiem

No augstāk aprakstītā sūtījuma:

☐ paraugi, pēc kuriem nosaka aflatoksīna B1 līmeni un kopējās kontaminācijas ar aflatoksīniem līmeni pārtikā, saskaņā ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 401/2006 ņemti

☐ paraugi, pēc kuriem nosaka aflatoksīna B1 līmeni barībā, saskaņā ar Komisijas Regulu (EK) Nr. 152/2009 ņemti,

… (datums), paraugu laboratoriskās analīzes izdarītas … (datums)

… (laboratorijas nosaukums) ar metodēm, kas aptver vismaz apdraudējumus, kuri norādīti Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikumā.

Ir pievienota detalizēta informācija par laboratorisko analīžu metodēm un visi rezultāti, un tie apliecina atbilstību Savienības tiesību aktiem par maksimālajiem aflatoksīnu līmeņiem.]

(3) vai

[II.2.2. ☐ Sertifikācija nedzīvnieku izcelsmes pārtikai un barībai, kas sakarā ar risku, ka tā ir kontaminēta ar pesticīdu atliekām, norādīta Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikuma sarakstā, kā arī šā riska dēļ II pielikuma sarakstā norādītiem salikta sastāva pārtikas produktiem

No augstāk aprakstītā sūtījuma paraugi saskaņā ar Komisijas Direktīvu 2002/63/EK ņemti … (datums), paraugu laboratoriskās analīzes izdarītas … (datums) … (laboratorijas nosaukums) ar metodēm, kas aptver vismaz apdraudējumus, kuri norādīti Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikumā.

Ir pievienota detalizēta informācija par laboratorisko analīžu metodēm un visi rezultāti, un tie apliecina atbilstību Savienības tiesību aktiem par maksimālajiem pesticīdu atlieku līmeņiem.]

(3) vai

[II.2.3. ☐ Sertifikācija guāra sveķiem, kas sakarā ar risku, ka tie ir kontaminēti ar pentahlorfenolu un dioksīniem, norādīti Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikuma sarakstā, kā arī šā riska dēļ II pielikuma sarakstā norādītiem salikta sastāva pārtikas produktiem

No augstāk aprakstītā sūtījuma paraugi saskaņā ar Komisijas Direktīvu 2002/63/EK ņemti … (datums), paraugu laboratoriskās analīzes izdarītas … (datums) … (laboratorijas nosaukums) ar metodēm, kas aptver vismaz apdraudējumus, kuri norādīti Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikumā.

Ir pievienota detalizēta informācija par laboratorisko analīžu metodēm, kā arī visi rezultāti, un tie apliecina, ka preces nesatur vairāk kā 0,01 mg/kg pentahlorfenola (PCP).]

(3) vai

Image 4

[II.2.4. ☐ Sertifikācija nedzīvnieku izcelsmes pārtikai un barībai, kas sakarā ar mikrobioloģiskas kontaminācijas risku ir norādīta Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikuma sarakstā, kā arī šā riska dēļ II pielikuma sarakstā norādītiem salikta sastāva pārtikas produktiem

No augstāk aprakstītā sūtījuma paraugi saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 III pielikumu ņemti

… (datums), paraugu laboratoriskās analīzes izdarītas … (datums)

… (laboratorijas nosaukums) ar metodēm, kas aptver vismaz apdraudējumus, kuri norādīti Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 II pielikumā.

Ir pievienota detalizēta informācija par laboratorisko analīžu metodēm un visi rezultāti, un tie apliecina, ka 25 gramos paraugaSalmonella nekonstatē.

II.3. Šis sertifikāts izdots sūtījumam, kas izdošanas brīdī joprojām bijis kompetentās izdevējiestādes kontrolē.

II.4. Šis sertifikāts ir derīgs četrus mēnešus no izdošanas datuma, bet jebkurā gadījumā ne ilgāk kā sešus mēnešus no pēdējo laboratorisko analīžu datuma.

Piezīmes

Sk. piezīmes par aizpildīšanu šajā pielikumā.

II daļa

(1) Attiecīgi dzēš vai svītro (piem., pārtika vai barība).

(2) Piemēro tikai ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmiem pēc primārās ražošanas un saistītām darbībām.

(3) Ja šo punktu sertifikāta izdošanā neizmanto, to attiecīgi dzēš vai svītro.

Paraksta krāsai jāatšķiras no drukātā teksta krāsas. Tāds pats noteikums attiecas uz zīmogiem, ja vien tie nav reljefi zīmogi vai ūdenszīmes.

Sertificējošā amatpersona:

Vārds, uzvārds (drukātiem burtiem):

Kvalifikācija un amats:

Datums:

Paraksts:

Zīmogs

PARAUGS OFICIĀLAJAM SERTIFIKĀTAM, KAS MINĒTS KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULAS (ES) 2019/1793 11. PANTĀ UN IZMANTOJAMS NOTEIKTAS PĀRTIKAS VAI BARĪBAS IEVEŠANAI SAVIENĪBĀ; PIEZĪMES PAR AIZPILDĪŠANU

Vispārīgi

Lai apstiprinātu kādu atbildes variantu, attiecīgajā ailē ievelciet ķeksīti vai krustiņu (X).

“ISO” nozīmē valsts starptautisko divburtu standartkodu saskaņā ar starptautiskā standarta ISO 3166 divburtu kodu alfa-2 (1).

I.15., I.18. un I.20. ailē nedrīkst izraudzīties vairāk kā vienu variantu.

Ja vien nav norādīts citādi, šīs ailes jāaizpilda obligāti.

Ja pēc sertifikāta izdošanas saņēmējs, ievešanas robežkontroles punkts vai informācija par transportēšanu (proti, līdzeklis vai datums) mainās, par sūtījumu atbildīgajam operatoram tas jāpaziņo ievešanas dalībvalsts kompetentajai iestādei. Šādas pārmaiņas nav iemesls pieprasīt aizstājējsertifikātu.

Ja sertifikātu iesniedz sistēmā IMSOC, spēkā ir šādi nosacījumi:

I daļā paskaidrotie ieraksti vai ailes veido oficiālā sertifikāta elektroniskās versijas datu vārdnīcas,

aiļu secība oficiālā sertifikāta parauga I daļā, šo aiļu izmēri un forma ir orientējoši,

ja ir vajadzīgs zīmogs, tā elektroniskais ekvivalents ir elektroniskais zīmogs. Šādam zīmogam jāatbilst Regulas (ES) 2017/625 90. panta f) punktā minētajiem elektronisko sertifikātu izdošanas noteikumiem.

I daļa. Ziņas par nosūtīto sūtījumu

Valsts:

tā trešā valsts (nosaukums), kas izdevusi šo sertifikātu.

I.1. aile.

Nosūtītājs/eksportētājs: tā fiziskā vai juridiskā persona (vārds un uzvārds vai nosaukums; adrese) (iela, pilsēta un reģions, province vai pavalsts pēc vajadzības), kura sūtījumu nosūtījusi un kurai jāatrodas šajā trešajā valstī.

I.2. aile.

Sertifikāta uzskaites numurs: unikālais obligātais kods, ko piešķīrusi trešās valsts kompetentā iestāde saskaņā ar savu klasifikāciju. Šī aile ir obligāta attiecībā uz visiem sertifikātiem, kas nav iesniegti sistēmā IMSOC.

I.2.a aile.

IMSOC numurs: unikālais kods, ko sistēma IMSOC automātiski piešķir šajā sistēmā reģistrētiem sertifikātiem. Ja sertifikāts nav iesniegts sistēmā IMSOC, šo aili aizpildīt nedrīkst.

I.3. aile.

Centrālā kompetentā iestāde: trešās valsts centrālā iestāde (nosaukums), kas izsniegusi šo sertifikātu.

I.4. aile.

Vietējā kompetentā iestāde: attiecīgā gadījumā – tās trešās valsts vietējā iestāde (nosaukums), kas izsniegusi šo sertifikātu.

I.5. aile.

Saņēmējs/importētājs: fiziskās persona (vārds, uzvārds un adrese) vai juridiskā persona (nosaukums un adrese), kurai šis sūtījums dalībvalstī ir paredzēts.

I.6. aile.

Par sūtījumu atbildīgais operators: tā persona Eiropas Savienībā (vārds, uzvārds un adrese), kura par sūtījumu atbild brīdī, kad to uzrāda robežkontroles punktā, un kura kā importētājs vai importētāja vārdā kompetentajām iestādēm sniedz nepieciešamās deklarācijas. Šo aili drīkst neaizpildīt.

I.7. aile.

Izcelsmes valsts: valsts (nosaukums un ISO kods), no kuras preces cēlušās, kurā tās audzētas, ievāktas vai ražotas.

I.8. aile.

Neattiecas.

I.9. aile.

Galamērķa valsts: Eiropas Savienības valsts (nosaukums un ISO kods), kas ir produktu galamērķa valsts.

I.10. aile.

Neattiecas.

I.11. aile.

Nosūtīšanas vieta: saimniecības vai uzņēmumi (nosaukums un adrese), no kuriem ir produkti.

Jebkura pārtikas vai barības nozares uzņēmuma vienība. Jānorāda tikai uzņēmums, kas produktus nosūta. Tādas tirdzniecības gadījumā, kurā iesaistīta vairāk nekā viena trešā valsts (trīsstūrveida tirdzniecība), nosūtīšanas vieta ir pēdējais trešās valsts uzņēmums eksporta ķēdē, no kura galīgais sūtījums tiek transportēts uz Eiropas Savienību.

I.12. aile.

Galamērķa vieta: šo informāciju var norādīt pēc vēlēšanās.

Attiecībā uz laišanu tirgū: vieta, kurp dzīvniekus vai produktus nosūta galīgajai izkraušanai. Attiecīgā gadījumā norāda galamērķa vietas saimniecību vai uzņēmumu (nosaukums, adrese un apstiprinājuma numurs).

I.13. aile.

Iekraušanas vieta: nepiemēro.

I.14. aile.

Izbraukšanas datums un laiks: datums, kad attiecīgais transportēšanas līdzeklis (lidmašīna, kuģis, dzelzceļa transportlīdzeklis vai autotransporta līdzeklis) izbrauc.

I.15. aile.

Transportēšanas līdzeklis: transportlīdzeklis, kurš atstāj nosūtīšanas valsti.

Transportēšanas veids: lidmašīna, kuģis, dzelzceļa transportlīdzeklis, autotransporta līdzeklis vai cits. “Cits” nozīmē transportēšanas veidus, uz kuriem neattiecas Padomes Regula (EK) Nr. 1/2005 (2).

Transportēšanas līdzekļa identifikācija: lidmašīnām – reisa numurs; kuģiem – kuģa vārds(-i); dzelzceļam – vilciena identifikācija un vagona numurs; autotransporta līdzeklim – reģistrācijas numurs un vajadzības gadījumā piekabes reģistrācijas numurs.

Prāmjiem – autotransporta līdzekļa identifikācija, reģistrācijas numurs un attiecīgā gadījumā piekabes reģistrācijas numurs, plānotā prāmja vārds.

I.16. aile.

Ievešanas robežkontroles punkts ES: robežkontroles punkts (nosaukums un identifikācijas kods, ko piešķīrusi IMSOC).

I.17. aile.

Pavaddokumenti:

Laboratoriskais pārskats: norāda Īstenošanas regulas (ES) 2019/1793 10. pantā minēto laboratorisko analīžu pārskata/rezultātu numuru un izdošanas datumu.

Citi: ja sūtījumam pievienoti citi dokumenti, piemēram, komercdokuments, norāda dokumenta veidu un numuru (piem., gaisa pārvadājumu pavadzīmes numuru, konosamenta numuru vai vilciena vai autotransporta līdzekļa komercnumuru).

I.18. aile.

Transportēšanas apstākļi: produktu transportēšanas laikā vajadzīgās temperatūras kategorija (apkārtējās vides, atdzesēts, saldēts). Drīkst izraudzīties tikai vienu kategoriju.

I.19. aile.

Konteinera Nr. / plombas Nr.: attiecīgā gadījumā attiecīgie numuri.

Ja preces transportē slēgtos konteineros, noteikti jānorāda konteinera numurs.

Jānorāda tikai oficiālās plombas numurs. Plombu par oficiālu uzskata tikai tad, ja konteineram, kravas automobilim vai dzelzceļa vagonam tā uzlikta sertifikāta izsniedzējas kompetentās iestādes uzraudzībā.

I.20. aile.

Preces sertificētas šādā kategorijā: deklarē produktu paredzēto izmantojumu, kas norādīts attiecīgajā Eiropas Savienības oficiālajā sertifikātā.

Lietošanai pārtikā: attiecas tikai uz pārtikai paredzētiem produktiem.

Barība: attiecas tikai uz dzīvnieku barībai paredzētiem produktiem.

I.21. aile.

Neattiecas.

I.22. aile.

Iekšējam tirgum: attiecas uz visiem sūtījumiem, ko paredzēts laist Eiropas Savienības tirgū.

I.23. aile.

Kopējais paku skaits: paku skaits. Beztaras sūtījumu gadījumā šo aili drīkst neaizpildīt.

I.24. aile.

Daudzums:

Kopējā neto masa: preču masa bez tiešās taras vai iepakojuma.

Kopējā bruto masa: kopējā bruto masa kilogramos. Tā ir produktu, to tiešās taras un visa iepakojuma kopējā masa, izņemot transporta konteinerus un pārējo transportēšanas aprīkojumu.

I.25. aile.

Preču apraksts: deklarē attiecīgo Harmonizētās sistēmas kodu (HS kodu) un Pasaules Muitas organizācijas definēto nosaukumu, kas minēts Padomes Regulā (EEK) Nr. 2658/87 (3). Šo muitas aprakstu attiecīgā gadījumā papildina ar papildu informāciju, kas vajadzīga, lai produktus klasificētu.

Suga, produktu veids, paku skaits, iepakojuma veids, partijas numurs, neto masa un galapatērētājs (t. i., produkti ir iepakoti galapatērētājam).

Suga: zinātniskais nosaukums vai definīcija saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem.

Iepakojuma veids: norāda saskaņā ar definīciju, kas sniegta UN/CEFACT (ANO Tirdzniecības veicināšanas un elektroniskās uzņēmējdarbības centra) Ieteikumā Nr. 21 (4).

II daļa. Sertifikācija

Šī daļa jāaizpilda sertificējošai amatpersonai, kurai trešās valsts kompetentā iestāde atļāvusi parakstīt oficiālo sertifikātu, kā paredzēts Regulas (ES) 2017/625 88. panta 2. punktā.

II aile.

Veselības informācija: šo daļu aizpilda saskaņā ar konkrētajām Eiropas Savienības noteiktajām veselības prasībām attiecībā uz konkrēto produktu veidu un kā noteikts ekvivalences līgumos, kas noslēgti ar konkrētām trešām valstīm, vai citos Eiropas Savienības tiesību aktos, piemēram, tajos, kas attiecas uz sertifikāciju.

No II.2.1., II.2.2., II.2.3. un II.2.4. punkta izraugās to, kurš atbilst tai produkta kategorijai un apdraudējumam, attiecībā uz kuru ir izsniegts sertifikāts.

Ja oficiālie sertifikāti netiek iesniegti sistēmā IMSOC, sertificējošā amatpersona neiederīgos paziņojumus sertifikātā svītro, paraksta ar iniciāļiem un apzīmogo vai no sertifikāta pilnīgi izņem.

Ja šis sertifikāts tiek iesniegts sistēmā IMSOC, neiederīgos paziņojumus sertifikātā svītro vai no tā pilnīgi izņem.

II.a aile.

Sertifikāta uzskaites numurs: tas pats kods, kas norādīts I.2. ailē.

II.b aile.

IMSOC numurs: tas pats kods, kas norādīts I.2.a ailē. Obligāti jānorāda tikai oficiāliem sertifikātiem, kas izdoti sistēmā IMSOC.

Sertificējošā amatpersona:

tās trešās valsts kompetentās iestādes amatpersona, kurai šīs iestādes atļāvušas parakstīt oficiālos sertifikātus: norāda vārdu, uzvārdu (ar lielajiem burtiem), kvalifikāciju un attiecīgā gadījumā amata uzrunu, kompetentās iestādes identifikācijas numuru un oriģinālo zīmogu un parakstīšanas datumu.


(1)  Valstu nosaukumu un kodu elementu saraksts pieejams vietnē: http://www.iso.org/iso/country_codes/iso-3166-1_decoding_table.htm

(2)  Padomes 2004. gada 22. decembra Regula (EK) Nr. 1/2005 par dzīvnieku aizsardzību pārvadāšanas un saistīto darbību laikā un grozījumu izdarīšanu Direktīvās 64/432/EEK un 93/119/EK un Regulā (EK) Nr. 1255/97 (OV L 3, 5.1.2005., 1. lpp.).

(3)  Padomes 1987. gada 23. jūlija Regula (EEK) Nr. 2658/87 par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu (OV L 256, 7.9.1987., 1. lpp.).

(4)  Jaunākā redakcija: 9. pārstrādātā redakcija, V un VI pielikums, publicēts vietnē: http://www.unece.org/tradewelcome/un-centre-for-trade-facilitation-and-e-business-uncefact/outputs/cefactrecommendationsrec-index/list-of-trade-facilitation-recommendations-n-21-to-24.ahtml


29.10.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 277/130


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2019/1794

(2019. gada 22. oktobris),

ar ko piešķir Savienības atļauju biocīdu saimei Boumatic Iodine product family

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 22. maija Regulu (ES) Nr. 528/2012 par biocīdu piedāvāšanu tirgū un lietošanu (1) un jo īpaši tās 44. panta 5. punkta pirmo daļu,

tā kā:

(1)

Uzņēmums Boumatic Gascoigne Melotte2015. gada 21. augustā iesniedza pieteikumu saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 43. panta 1. punktu, lai saņemtu atļauju minētās regulas V pielikumā aprakstītā 3. produkta veida biocīdu saimei Boumatic Iodine product family, un sniedza rakstisku apstiprinājumu, ka Nīderlandes kompetentā iestāde ir piekritusi novērtēt pieteikumu. Pieteikums ar lietas numuru BC-PG019260-52 tika ierakstīts Biocīdu reģistrā.

(2)

Boumatic Iodine product family saimes biocīdi kā aktīvo vielu satur jodu, kas iekļauts Savienības apstiprināto aktīvo vielu sarakstā, kurš minēts Regulas (ES) Nr. 528/2012 9. panta 2. punktā. Ņemot vērā aktīvās vielas raksturīgās īpašības un zinātniskos kritērijus, pēc kuriem nosaka endokrīni disruptīvas īpašības, kas noteiktas Komisijas Deleģētajā regulā (ES) 2017/2100 (2), Komisija apsvērs nepieciešamību pārskatīt joda, arī polivinilpirolidona joda, apstiprinājumu saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 15. pantu. Atkarībā no šīs pārskatīšanas rezultātiem Komisija apsvērs, vai saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 48. pantu jāpārskata Savienības atļaujas, kas piešķirtas minēto aktīvo vielu saturošiem biocīdiem.

(3)

2018. gada 10. aprīlī kompetentā novērtētājiestāde Eiropas Ķimikāliju aģentūrai (“Aģentūra”) saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 44. panta 1. punktu iesniedza novērtējuma ziņojumu un novērtēšanā gūtos secinājumus.

(4)

2019. gada 4. aprīlī Aģentūra saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 44. panta 3. punktu iesniedza Komisijai atzinumu (3), kā arī Boumatic Iodine product family biocīda raksturojuma kopsavilkuma projektu un galīgo novērtējuma ziņojumu par biocīdu saimi. Atzinumā secināts, ka Boumatic Iodine product family ir biocīdu saime Regulas (ES) Nr. 528/2012 3. panta 1. punkta s) apakšpunkta nozīmē, ka tā ir tiesīga saņemt Savienības atļauju saskaņā ar minētās regulas 42. panta 1. punktu un ka, ja vien tiek nodrošināta atbilstība biocīda raksturojuma kopsavilkuma projektam, tā atbilst minētās regulas 19. panta 1. un 6. punkta nosacījumiem.

(5)

2019. gada 20. jūnijā Aģentūra saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 528/2012 44. panta 4. punktu nosūtīja Komisijai biocīda raksturojuma kopsavilkuma projektu visās Savienības oficiālajās valodās.

(6)

Komisija ir vienisprātis ar Aģentūras atzinumu un tāpēc uzskata, ka ir lietderīgi Boumatic Iodine product family piešķirt Savienības atļauju.

(7)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Biocīdu pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Uzņēmumam Boumatic Gascoigne Melotte tiek piešķirta Savienības atļauja ar atļaujas numuru EU-0020541-0000, lai saskaņā ar pielikumā sniegto biocīda raksturojuma kopsavilkumu piedāvātu tirgū un lietotu biocīdu saimi Boumatic Iodine product family.

Savienības atļauja ir derīga no 2019. gada 18. novembra līdz 2029. gada 31. oktobrim.

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2019. gada 22. oktobrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 167, 27.6.2012., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2017. gada 4. septembra Deleģētā regula (ES) 2017/2100, ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 528/2012 nosaka zinātniskus kritērijus endokrīni disruptīvu īpašību noteikšanai (OV L 301, 17.11.2017., 1. lpp.).

(3)  ECHA2019. gada 27. februāra atzinums par Savienības atļauju biocīdu saimei “Boumatic Iodine product family” (ECHA/BPC/220/2019).


PIELIKUMS

Biocīda raksturojuma kopsavilkums biocīdu saimei

Boumatic Iodine product family

3. produktu veids. Veterinārā higiēna (dezinfekcijas līdzekļi)

Atļaujas numurs: EU-0020541-0000

R4BP vienuma numurs: EU-0020541-0000

I DAĻA

PIRMAIS INFORMĀCIJAS LĪMENIS

1.   ADMINISTRATĪVĀ INFORMĀCIJA

1.1.   Saimes nosaukums

Nosaukums

Boumatic Iodine product family

1.2.   Produkta veids(-i)

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

1.3.   Atļaujas turētājs

Atļaujas turētāja nosaukums un adrese

Nosaukums

Boumatic Gascoigne Melotte

Adrese

31, Rue Jules Melotte, 4350, Remicourt, Beļģija

Atļaujas numurs

EU-0020541-0000

R4BP vienuma numurs

EU-0020541-0000

Atļaujas piešķiršanas datums

2019. gada 18. novembris

Atļaujas derīguma termiņš

2029. gada 31. oktobris

1.4.   Biocīdu ražotājs(-i)

Ražotāja nosaukums

Christeyns n.v.

Ražotāja adrese

Afrikalaan 182, 9000 Gente, Beļģija

Ražotnes atrašanās vieta

Afrikalaan 182, 9000 Gente, Beļģija

1.5.   Aktīvās(-o) vielas(-u) ražotājs(-i)

Aktīvā viela

Jods

Ražotāja nosaukums

Christeyns n.v.

Ražotāja adrese

Afrikalaan 182, 9000 Gente, Beļģija

Ražotnes atrašanās vieta

Cosayach Nitratos S.AO, Oficina Cala Cala S/N, Pozo Almonte Iquique, Čīle

2.   BIOCĪDU SAIMES SASTĀVS UN PREPARATĪVAIS VEIDS

2.1.   Kvalitatīva un kvantitatīva informācija par saimes sastāvu

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Min.

Maks.

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,26

0,5

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

1,0

2,99

2.2.   Preparatīvais veids(-i)

Preparatīvais veids

AL – Jebkurš cits šķidrums

II DAĻA

OTRAIS INFORMĀCIJAS LĪMENIS – META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMS(-I)

META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMS 1

1.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 1 ADMINISTRATĪVĀ INFORMĀCIJA

1.1.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 identifikators

Identifikators

meta SPC 1

1.2.   Atļaujas numura sufikss

Numurs

1-1

1.3.   Produkta veids(-i)

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

2.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 1 SASTĀVS

2.1.   Kvalitatīvā un kvantitatīvā informācija par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 sastāvu

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Min.

Maks.

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,44

0,5

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

1,0

2,99

2.2.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 preperatīvais veids(-i)

Preparatīvais veids

AL – Jebkurš cits šķidrums

3.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 1 BĪSTAMĪBAS UN DROŠĪBAS PRASĪBU APZĪMĒJUMI

Bīstamības apzīmējums

Izraisa nopietnu acu kairinājumu.

Kaitīgs ūdens organismiem ar ilgstošām sekām.

Drošības prasību apzīmējumi

Kārtīgi nomazgāt rokas pēc izmantošanas.

Izmantot acu aizsargus.

IEKĻŪSTOT ACĪS: Uzmanīgi skalot ar ūdeni vairākas minūtes. Izņemiet kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un to ir viegli izdarīt. Turpiniet skalot.

Ja acu iekaisums nepāriet: Lūdziet palīdzību mediķiem.

Izvairīties no izplatīšanas apkārtējā vidē.

4.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 1 ATĻAUTAIS LIETOŠANAS VEIDS(-I)

4.1.   Lietošanas apraksts

1. tabula. Lietojums # 1 – Manuāla apstrāde ar iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcijas līdzekļi govs pupu manuālai apstrādei, lietošanai ar iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

pirms slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 1 minūte

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes

Lietošanas deva(-as) un biežums

Izmantojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei. – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg augsta blīvuma polietilēna (HDPE) muca un 1 000 kg HDPE vidējas kravnesības tvertne (IBC).

4.1.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi.

Piepildiet iemērkšanas trauku ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Katrā apstrādes reizē uzmanīgi sekojiet apstrādes līdzekļa tilpumam iemērkšanas traukā. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.1.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Lietot pret ķīmiskajām vielām izturīgus aizsargcimdus (atļaujas turētājam ir jānorāda cimdu materiāls informācijā par produktu) un acu aizsardzības līdzekļus.

4.1.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.1.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.1.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.2.   Lietošanas apraksts

2. tabula. Lietojums # 2 – Manuāla apstrāde ar smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcijas līdzekļi govs pupu apstrādei, lietošanai ar manuālas smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

pirms slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 1 minūte,

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.2.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Piepildiet smidzināšanas flakonu ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.2.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Lietot pret ķīmiskajām vielām izturīgus aizsargcimdus (atļaujas turētājam ir jānorāda cimdu materiāls informācijā par produktu), aizsargapģērbu, pret ķīmiskām vielām izturīgus zābakus un acu aizsardzības līdzekļus.

4.2.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.2.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.2.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.3.   Lietošanas apraksts

3. tabula. Lietojums # 3 – Automātiska apstrāde ar iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcijas līdzekļi govs pupu apstrādei, lietošanai ar automātiskas iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

pirms slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 1 minūte,

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 10 ml katrai iemērkšanai – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.3.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.3.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.3.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.3.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.3.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.4.   Lietošanas apraksts

4. tabula. Lietojums # 4 – Automātiska apstrāde ar smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcijas līdzekļi govs pupu apstrādei, lietošanai ar automātiskas smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

pirms slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 1 minūte,

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.4.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pirms vai pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.4.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.4.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.4.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

4.4.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 lietošanu

5.   VISPĀRĪGAS NORĀDES (1) PAR META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 1 LIETOŠANU

5.1.   Lietošanas instrukcija

Pirms lietošanas produktiem jāsasniedz temperatūru virs 20 °C.

Veicot apstrādi pirms slaukšanas: apstrādājiet ar produktu visu pupu virsmu, ļaut produktam iedarboties 60 sekundes un noslaucīt pupus, lietojot vienreizējas lietošanas dvieļus, lai izvairītos no jebkādas piena piesārņošanas.

Veicot apstrādi pēc slaukšanas: Pupi pēc slaukšanas pēc iespējas ātrāk ir jāapstrādā tā, lai pupu virsma būtu pilnībā pārklāta. Atļaut pupiem gaisā nožūt. Jānodrošina, lai govis līdz produkta pilnīgai nožūšanai stāvētu kājās (vismaz 5 minūtes).

5.2.   Riska samazināšanas pasākumi

Gadījumā, ja nepieciešams kombinēt pirms un pēc slaukšanas dezinfekciju, pirms vai pēc slaukšanas gadījumā ir jāizvērtē cita jodu nesaturoša biocīdā produkta lietošana.

Sargāt no bērniem.

5.3.   Dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, pirmās palīdzības sniegšanas instrukcijas, un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Neatliekamā palīdzība: vispārīga informācija – nekavējoties novilkt jebkuru apģērbu, kas ir notraipīts ar produktu

Pēc ieelpošanas: nodrošināt svaigu gaisu, sūdzību gadījumā konsultēties ar ārstu.

Pēc saskares ar ādu: Ādu kārtīgi nomazgāt. Parasti produkts neizraisa ādas kairinājumu.

Pēc saskares ar acīm: vairākas minūtes skalot atvērtas acis ar tekošu ūdeni. Izņemt kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un ja to ir viegli izdarīt. Turpināt skalošanu.

Pēc norīšanas: Izskalojiet muti un pēc tam dzeriet ūdeni. Ja jums ir slikta pašsajūta, lūdziet mediķu palīdzību.

Medicīniska padoma nepieciešamības gadījumā attiecīgā informācija ir norādīta uz iepakojuma vai etiķetes.

Nepieļaut produkta iekļūšanu kanalizācijā/virszemes ūdeņos vai gruntsūdeņos.

5.4.   Instrukcijas par drošu produkta un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Pēc apstrādes beigām neizlietoto produktu un tā iepakojumu iznīcināt saskaņā ar vietējām prasībām. Atkarībā no vietējām prasībām lietoto produktu var ieskalot mājsaimniecību kanalizācijas sistēmā vai izvietot kūtsmēslu novietnē. Nepieļaut izvadīšanu vietējās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās.

5.5.   Produkta glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks normālos uzglabāšanas apstākļos

Sargāt no sasalšanas. Uzglabāt vēsā, sausā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem, un sargāt no bērniem.

Glabāšanas laiks: 2 gadi

6.   CITA INFORMĀCIJA

7.   TREŠAIS INFORMĀCIJAS LĪMENIS: INDIVIDUĀLI PRODUKTI META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMĀ 1

7.1.   Katra produkta tirdzniecības nosaukums(-i), atļaujas numurs un konkrētais sastāvs

Tirdzniecības nosaukums (-i)

Udder Dip

Udder Dip Max

Udder D Max

Udderdine Dip

Uddine Dip

Udderdine DP

Uddine DP

Udderdine DS

Atļaujas numurs

EU-0020541-0001 1-1

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,5

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

2,99

META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMS 2

1.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 2 ADMINISTRATĪVĀ INFORMĀCIJA

1.1.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 identifikators

Identifikators

meta SPC 2

1.2.   Atļaujas numura sufikss

Numurs

1-2

1.3.   Produkta veids(-i)

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

2.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 2 SASTĀVS

2.1.   Kvalitatīvā un kvantitatīvā informācija par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 sastāvu

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Min.

Maks.

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,26

0,38

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

1,0

2,99

2.2.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 preperatīvais veids(-i)

Preparatīvais veids

AL – Jebkurš cits šķidrums

3.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 2 BĪSTAMĪBAS UN DROŠĪBAS PRASĪBU APZĪMĒJUMI

Bīstamības apzīmējums

Izraisa nopietnu acu kairinājumu.

Kaitīgs ūdens organismiem ar ilgstošām sekām.

Drošības prasību apzīmējumi

Kārtīgi nomazgāt rokas pēc izmantošanas.

Izmantot acu aizsargus.

IEKĻŪSTOT ACĪS: Uzmanīgi skalot ar ūdeni vairākas minūtes. Izņemiet kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un to ir viegli izdarīt. Turpiniet skalot.

Ja acu iekaisums nepāriet: Lūdziet palīdzību mediķiem.

Izvairīties no izplatīšanas apkārtējā vidē.

4.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 2 ATĻAUTAIS LIETOŠANAS VEIDS(-I)

4.1.   Lietošanas apraksts

5. tabula. Lietojums # 1 – Manuāla apstrāde ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, govs pupu manuāla apstrāde ar iemērkšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei. – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.1.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas.

Piepildiet iemērkšanas trauku ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Katrā apstrādes reizē uzmanīgi jāseko apstrādes līdzekļa tilpumam iemērkšanas traukā. Lai samazinātu iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.1.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Izmantot acu aizsargus.

4.1.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.1.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.1.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.2.   Lietošanas apraksts

6. tabula. Lietojums # 2 – Manuāla apstrāde ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, govs pupu manuāla apstrāde ar smidzināšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.2.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Piepildiet smidzināšanas flakonu ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.2.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Lietot pret ķīmiskajām vielām izturīgus aizsargcimdus (atļaujas turētājam ir jānorāda cimdu materiāls informācijā par produktu) un acu aizsardzības līdzekļus.

4.2.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.2.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.2.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.3.   Lietošanas apraksts

7. tabula. Lietojums # 3 – Automātiska apstrāde ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, automātiska govs pupu apstrāde ar iemērkšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

Pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi. – Produkts ir gatavs lietošanai.

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.3.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.3.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.3.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.3.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.3.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.4.   Lietošanas apraksts

8. tabula. Lietojums # 4 – Automātiska apstrāde ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, automātiska govs pupu apstrāde ar smidzināšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

Pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.4.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.4.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.4.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.4.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

4.4.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 lietošanu

5.   VISPĀRĪGAS NORĀDES (2) PAR META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 2 LIETOŠANU

5.1.   Lietošanas instrukcija

Pirms lietošanas produktiem jāsasniedz temperatūru virs 20 °C.

Veicot apstrādi pēc slaukšanas: Pupi pēc slaukšanas pēc iespējas ātrāk ir jāapstrādā tā, lai pupu virsma būtu pilnībā pārklāta. Atļaut pupiem gaisā nožūt. Jānodrošina, lai govis līdz produkta pilnīgai nožūšanai stāvētu kājās (vismaz 5 minūtes).

5.2.   Riska samazināšanas pasākumi

Gadījumā, kad ir nepieciešams kombinēt pirms un pēc slaukšanas dezinfekciju, pirms slaukšanas dezinfekcijai ir jāapsver lietot citu produktu, kas nesatur jodu.

Sargāt no bērniem.

5.3.   Dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, pirmās palīdzības sniegšanas instrukcijas, un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Neatliekamā palīdzība: vispārīga informācija – nekavējoties novilkt jebkuru apģērbu, kas ir notraipīts ar produktu

Pēc ieelpošanas: nodrošināt svaigu gaisu, sūdzību gadījumā konsultēties ar ārstu.

Pēc saskares ar ādu: Ādu kārtīgi nomazgā. Parasti produkts neizraisa ādas kairinājumu.

Pēc saskares ar acīm: vairākas minūtes skalot atvērtas acis ar tekošu ūdeni. Izņemt kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un ja to ir viegli izdarīt. Turpināt skalošanu.

Pēc norīšanas: Izskalojiet muti un pēc tam dzeriet ūdeni. Ja jums ir slikta pašsajūta, lūdziet mediķu palīdzību.

Medicīniska padoma nepieciešamības gadījumā attiecīgā informācija ir norādīta uz iepakojuma vai etiķetes.

Nepieļaut produkta iekļūšanu kanalizācijā/virszemes ūdeņos vai gruntsūdeņos.

5.4.   Instrukcijas par drošu produkta un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Pēc apstrādes beigām neizlietoto produktu un tā iepakojumu iznīcināt saskaņā ar vietējām prasībām. Atkarībā no vietējām prasībām lietoto produktu var ieskalot mājsaimniecību kanalizācijas sistēmā vai izvietot kūtsmēslu novietnē. Nepieļaut izvadīšanu vietējās notekūdeņu attīrīšanas iekārtā.

5.5.   Produkta glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks normālos uzglabāšanas apstākļos

Sargāt no sasalšanas. Uzglabāt vēsā, sausā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem, un sargāt no bērniem.

Glabāšanas laiks: 1 gads

6.   CITA INFORMĀCIJA

7.   TREŠAIS INFORMĀCIJAS LĪMENIS: INDIVIDUĀLI PRODUKTI META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMĀ 2

7.1.   Katra produkta tirdzniecības nosaukums(-i), atļaujas numurs un konkrēts sastāvs

Tirdzniecības nosaukums (-i)

Gladiator RTU

Udder Max Barrier

Gladiator Max Barrier

Udderdine BARRIER

Uddine BARRIER

Udderdine RTU

Uddine RTU

Udderdine BR

Atļaujas numurs

EU-0020541-0002 1-2

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,26

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

1,2

7.2.   Katra produkta tirdzniecības nosaukums(-i), atļaujas numurs un konkrēts sastāvs

Tirdzniecības nosaukums (-i)

Udder Star Spray

Udder Spray Max

Udderdine Spray

Uddine Spray

Udderdine SP

Uddine SP

Atļaujas numurs

EU-0020541-0003 1-2

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,29

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

2,99

META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMS 3

1.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 3 ADMINISTRATĪVĀ INFORMĀCIJA

1.1.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 identifikators

Identifikators

meta SPC 3

1.2.   Atļaujas numura sufikss

Numurs

1-3

1.3.   Produkta veids(-i)

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

2.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 3 SASTĀVS

2.1.   Kvalitatīvā un kvantitatīvā informācija par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 sastāvu

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Min.

Maks.

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,43

0,5

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

1,0

2,99

2.2.   Meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 preperatīvais veids(-i)

Preparatīvais veids

AL – Jebkurš cits šķidrums

3.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 3 BĪSTAMĪBAS UN DROŠĪBAS PRASĪBU APZĪMĒJUMI

Bīstamības apzīmējums

Izraisa nopietnu acu kairinājumu.

Kaitīgs ūdens organismiem ar ilgstošām sekām.

Drošības prasību apzīmējumi

Kārtīgi nomazgāt rokas pēc izmantošanas.

Izmantot acu aizsargus.

IEKĻŪSTOT ACĪS: Uzmanīgi skalot ar ūdeni vairākas minūtes. Izņemiet kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un to ir viegli izdarīt. Turpiniet skalot.

Ja acu iekaisums nepāriet: Lūdziet palīdzību mediķiem.

Izvairīties no izplatīšanas apkārtējā vidē.

4.   META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 3 ATĻAUTAIS LIETOŠANAS VEIDS(-I)

4.1.   Lietošanas apraksts

9. tabula. Lietojums # 1 – Manuāla apstrāde ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, govs pupu manuāla apstrāde ar iemērkšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei. – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.1.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas.

Piepildiet iemērkšanas trauku ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Katrā apstrādes reizē uzmanīgi jāseko apstrādes līdzekļa tilpumam iemērkšanas traukā. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.1.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Lietot pret ķīmiskajām vielām izturīgus aizsargcimdus (atļaujas turētājam ir jānorāda cimdu materiāls informācijā par produktu) un acu aizsardzības līdzekļus.

4.1.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.1.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.1.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.2.   Lietošanas apraksts

10. tabula. Lietojums # 2 – Manuāla apstrāde ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, govs pupu manuāla apstrāde ar smidzināšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 2 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.2.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Piepildiet smidzināšanas flakonu ar norādīto daudzumu neatšķaidīta produkta tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.2.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Lietot pret ķīmiskajām vielām izturīgus aizsargcimdus (atļaujas turētājam ir jānorāda cimdu materiāls informācijā par produktu), aizsargapģērbu, pret ķīmiskām vielām izturīgus zābakus un acu aizsardzības līdzekļus.

4.2.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.2.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.2.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.3.   Lietošanas apraksts

11. tabula. Lietojums # 3 – Automātiska apstrāde ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, automātiska govs pupu apstrāde ar iemērkšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: Apstrāde ar iemērkšanu

Pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi. – Produkts ir gatavs lietošanai.

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.3.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar iemērkšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 10 ml katrai apstrādei ar iemērkšanas metodi.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.3.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.3.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.3.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.3.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.4.   Lietošanas apraksts

12. tabula. Lietojums # 4 – Automātiska apstrāde ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas, pupu dezinfekcijas līdzekļi

Produkta veids(-i)

3. produkta veids – Veterinārā higiēna (Dezinfekcijas līdzekļi)

Vajadzības gadījumā sīks atļautā lietošanas veida apraksts

Mērķorganisms(-i) (tostarp attīstības posmā)

Baktērijas

Raugi

Lietošanas joma(-as)

Iekštelpas

Pupu dezinfekcija pēc slaukšanas, automātiska govs pupu apstrāde ar smidzināšanas metodi

Lietošanas metode(-es)

Atvērta sistēma: apstrāde apsmidzinot

Pēc slaukšanas: minimālais saskares laiks ir 5 minūtes.

Lietošanas deva(-as) un biežums

15 ml pupa apstrādei smidzinot – Produkts ir gatavs lietošanai

Lietot 3 reizes dienā

Lietotāju kategorija(-as)

Profesionāls

Iepakojuma izmēri un materiāls

20 kg, 60 kg, 200 kg, 210 kg HDPE muca un 1 000 kg HDPE IBC.

4.4.1.   Pielietojumam specifiska lietošanas instrukcija:

Produkts govs pupu dezinfekcijai – lietošanai ar smidzināšanas metodi pēc slaukšanas.

Lietojiet tādu produkta daudzumu, kas ir pietiekams, lai pārklātu visu pupu, – ne vairāk kā 15 ml katrai apstrādei ar smidzināšanu.

Izmantojiet neatšķaidītu produktu tieši no oriģinālā iepakojuma. Lai samazinātu līdzekļa iedarbību uz ādu, produkta iepildei lietošanas aprīkojumā ieteicams lietot dozēšanas sūkni.

4.4.2.   Pielietojumam specifiski riska samazināšanas pasākumi:

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.4.3.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, neatliekamās palīdzības sniegšanas instrukcijas un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.4.4.   Ja nepieciešamas, atkarībā no pielietojuma, instrukcija par biocīda un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

4.4.5.   Ja nepieciešams, atkarībā no pielietojuma, glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks parastos glabāšanas apstākļos

Skatīt vispārīgas norādes par meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 3 lietošanu

5.   VISPĀRĪGAS NORĀDES (3) PAR META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMA 3 LIETOŠANU

5.1.   Lietošanas instrukcija

Pirms lietošanas produktiem jāsasniedz temperatūru virs 20 °C.

Veicot apstrādi pēc slaukšanas: Pupi pēc slaukšanas pēc iespējas ātrāk ir jāapstrādā tā, lai pupu virsma būtu pilnībā pārklāta. Atļaut pupiem gaisā nožūt. Jānodrošina, lai govis līdz produkta pilnīgai nožūšanai stāvētu kājās (vismaz 5 minūtes).

5.2.   Riska samazināšanas pasākumi

Gadījumā, ja nepieciešams kombinēt pirms un pēc slaukšanas dezinfekciju, pirms slaukšanas dezinfekcijai ir jāapsver lietot citu produktu, kas nesatur jodu.

Sargāt no bērniem.

5.3.   Dati par varbūtējo tiešo vai netiešo ietekmi, pirmās palīdzības sniegšanas instrukcijas, un ārkārtas pasākumi vides aizsardzībai

Neatliekamā palīdzība: vispārīga informācija – nekavējoties novilkt jebkuru apģērbu, kas ir notraipīts ar produktu.

Pēc ieelpošanas: nodrošināt svaigu gaisu, sūdzību gadījumā konsultēties ar ārstu.

Pēc saskares ar ādu: Ādu kārtīgi nomazgāt. Parasti produkts neizraisa ādas kairinājumu.

Pēc saskares ar acīm: vairākas minūtes skalot atvērtas acis ar tekošu ūdeni. Izņemt kontaktlēcas, ja tās ir ievietotas un ja to ir viegli izdarīt. Turpināt skalošanu.

Pēc norīšanas: Izskalojiet muti un pēc tam dzeriet ūdeni. Ja jums ir slikta pašsajūta, lūdziet mediķu palīdzību.

Medicīniska padoma nepieciešamības gadījumā attiecīgā informācija ir norādīta uz iepakojuma vai etiķetes.

Nepieļaut produkta iekļūšanu kanalizācijā/virszemes ūdeņos vai gruntsūdeņos.

5.4.   Instrukcijas par drošu produkta un tā iepakojuma drošu iznīcināšanu

Pēc apstrādes beigām neizlietoto produktu un tā iepakojumu iznīcināt saskaņā ar vietējām prasībām. Atkarībā no vietējām prasībām lietoto produktu var ieskalot mājsaimniecību kanalizācijas sistēmā vai izvietot kūtsmēslu novietnē. Nepieļaut izvadīšanu vietējās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās.

5.5.   Produkta glabāšanas apstākļi un glabāšanas laiks normālos uzglabāšanas apstākļos

Sargāt no sasalšanas. Uzglabāt vēsā, sausā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem, un sargāt no bērniem.

Glabāšanas laiks: 2 gadi.

6.   CITA INFORMĀCIJA

7.   TREŠAIS INFORMĀCIJAS LĪMENIS: INDIVIDUĀLI PRODUKTI META BIOCĪDA RAKSTUROJUMA KOPSAVILKUMĀ 3

7.1.   Katra produkta tirdzniecības nosaukums(-i), atļaujas numurs un konkrēts sastāvs

Tirdzniecības nosaukums (-i)

Udder Star

Udder Star Max

Udder S Max

Udderdine Star

Uddine Star

Udderdine ST

Uddine ST

Atļaujas numurs

EU-0020541-0004 1-3

Vispārpieņemtais nosaukums

IUPAC nosaukums

Funkcija

CAS numurs

EK numurs

Saturs (%)

Jods

 

Aktīvā viela

7553-56-2

231-442-4

0,5

Taukskābju spirtu etoksilāts

 

Neaktīvā viela

69011-36-5

500-241-6

2,5


(1)  Lietošanas instrukcijas, riska mazināšanas pasākumi un citi šajā sadaļā sniegtie lietošanas norādījumi attiecas uz visiem meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 1 norādītajiem atļautajiem lietošanas veidiem.

(2)  Lietošanas instrukcijas, riska mazināšanas pasākumi un citi šajā sadaļā sniegtie lietošanas norādījumi attiecas uz visiem meta biocīda raksturojuma kopsavilkuma 2 norādītajiem atļautajiem lietošanas veidiem.

(3)  Lietošanas instrukcijas, riska mazināšanas pasākumi un citi šajā sadaļā sniegtie lietošanas norādījumi attiecas uz visiem meta biocīda raksturojuma kopsavilkumā 3 norādītajiem atļautajiem lietošanas veidiem.