ISSN 1977-0715

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

L 31

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Tiesību akti

59. sējums
2016. gada 6. februāris


Saturs

 

II   Neleģislatīvi akti

Lappuse

 

 

REGULAS

 

*

Komisijas Regula (ES) 2016/156 (2016. gada 18. janvāris), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza attiecībā uz boskalīda, klotianidīna, tiametoksama, folpeta un tolklofosmetila maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem ( 1 )

1

 

 

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2016/157 (2016. gada 5. februāris), ar kuru nosaka standarta importa vērtības atsevišķu veidu augļu un dārzeņu ievešanas cenas noteikšanai

45

 

 

LĒMUMI

 

*

Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2016/158 (2016. gada 4. februāris), ar ko nosaka pārejas pasākumus attiecībā uz konkrētiem gaļas un piena nozares uzņēmumiem Horvātijā (izziņots ar dokumenta numuru C(2016) 501)  ( 1 )

47

 

*

Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2016/159 (2016. gada 4. februāris), ar ko nosaka kārtību, kādā iesniedzami dotāciju pieteikumi, maksājumu pieprasījumi un ar tiem saistītā informācija attiecībā uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 652/2014 minētajiem ārkārtas pasākumiem pret augiem kaitīgajiem organismiem (izziņots ar dokumenta numuru C(2016) 524)

51

 

*

Komisijas Īstenošanas lēmums 2016/160 (2016. gada 5. februāris), par Toyota Motor Europe efektīvu ārējās apgaismes ierīču ar gaismas diodēm apstiprināšanu par inovatīvu tehnoloģiju vieglo automobiļu CO2 emisiju samazināšanai saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 443/2009 ( 1 )

70

 


 

(1)   Dokuments attiecas uz EEZ

LV

Tiesību akti, kuru virsraksti ir gaišajā drukā, attiecas uz kārtējiem jautājumiem lauksaimniecības jomā un parasti ir spēkā tikai ierobežotu laika posmu.

Visu citu tiesību aktu virsraksti ir tumšajā drukā, un pirms tiem ir zvaigznīte.


II Neleģislatīvi akti

REGULAS

6.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 31/1


KOMISIJAS REGULA (ES) 2016/156

(2016. gada 18. janvāris),

ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza attiecībā uz boskalīda, klotianidīna, tiametoksama, folpeta un tolklofosmetila maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2005. gada 23. februāra Regulu (EK) Nr. 396/2005, ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu, 18. panta 1. punkta b) apakšpunktu un 49. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Boskalīda, klotianidīna, tiametoksama un tolklofosmetila maksimālie atlieku līmeņi (MAL) tika noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 III pielikuma A daļā. Folpeta MAL ir noteikti minētās regulas II pielikumā un III pielikuma B daļā.

(2)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (turpmāk “Iestāde”) saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem boskalīda MAL (2). Tā ierosināja mainīt atlieku definīciju. Iestāde secināja, ka attiecībā uz visiem MAL, kuriem tiek veikta izvērtēšana, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Iestāde norādīja, ka boskalīda atliekām ir paredzams akumulācijas potenciāls kultūrās, ko audzē augsekā. Tā aprēķināja MAL, kuros ir ņemts vai arī nav ņemts vērā šis akumulācijas potenciāls, un nepieciešamās izvēles izdarīšanu atstāja riska pārvaldītāju ziņā. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc Iestādes, kura MAL noteikšanā ņēma vērā akumulācijas potenciālu, noteiktie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(3)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem klotianidīna MAL (3). Iestāde ieteica pazemināt MAL pekanriekstiem, papaijām, kartupeļiem, tomātiem, dārzeņpipariem/paprikām, baklažāniem, cukurkukurūzai, ziedkāpostiem, lapu krustziežiem, salātiem, kārvelei, pupām (svaigām, bez pākstīm), zirņiem (svaigiem, bez pākstīm), svaigām lēcām, kokvilnas sēklām, sorgo graudiem, kakao pupiņām un cigoriņu saknēm. Attiecībā uz citiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti citrusaugļiem, ķiršiem, galda vīnogām, vīna vīnogām, zemenēm, ananasiem, melonēm, arbūziem, kolrābjiem un platlapu cigoriņiem/endīvijām, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc minēto produktu spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(4)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem tiametoksama MAL (4). Iestāde ierosināja mainīt atlieku definīciju un ieteica pazemināt MAL pekanriekstiem, sēkleņiem, persikiem, galda olīvām, banāniem, papaijām, kartupeļiem, kāļiem, cukurkukurūzai, ziedkāpostiem, Briseles kāpostiem, galviņkāpostiem, lapu krustziežiem, pupām (svaigām, ar un bez pākstīm), zirņiem (svaigiem, bez pākstīm), svaigām lēcām, pākšaugiem, linsēklām, zemesriekstiem, magoņu sēklām, sezama sēklām, saulespuķu sēklām, rapšu sēklām, sojas pupām, sinepju sēklām, kokvilnas sēklām, ķirbju sēklām, safloram, gurķenei, sējas idrai, kaņepju sēklām, rīcinauga sēklām, olīvām eļļas ražošanai, auzu graudiem, rudzu graudiem, kakao pupiņām, cukurbietēm (saknēm), cūku muskuļiem, aknām, nierēm, liellopu muskuļiem, aknām, nierēm, aitu muskuļiem, aknām, nierēm un kazu muskuļiem, aknām, nierēm. Attiecībā uz citiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti citrusaugļiem, aprikozēm, ķiršiem, galda vīnogām, vīna vīnogām, zemenēm, ananasiem, melonēm, arbūziem un platlapu cigoriņiem/endīvijām, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc minēto produktu spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas.

(5)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem folpeta MAL (5). Tā ierosināja mainīt atlieku definīciju. Attiecībā uz dažiem produktiem tā ieteica palielināt vai saglabāt spēkā esošos MAL. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti zemenēm, galda olīvām, kartupeļiem, redīsiem, puravlapu plostbāržiem, tomātiem, melonēm, olīvām eļļas ražošanai, miežu graudiem, kviešu graudiem, apiņiem (kaltētiem), mājputnu gaļai, taukaudiem, aknām un putnu olām, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc minēto produktu spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti ķiplokiem, sīpoliem, šalotēm, lielajiem loksīpoliem, kolrābjiem, salātiem, platlapu cigoriņiem/endīvijām, spinātiem un pupām (svaigām, bez pākstīm), informācija nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Minēto produktu MAL būtu jānosaka pie īpatnējās noteikšanas robežas.

(6)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. panta 2. punktu saistībā ar tās 12. panta 1. punktu iesniedza pamatotu atzinumu par spēkā esošajiem tolklofosmetila MAL (6). Attiecībā uz kartupeļiem tā ieteica saglabāt spēkā esošo MAL. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti redīsiem, brokoļiem, ziedkāpostiem, Briseles kāpostiem, galviņkāpostiem, salātu baldriņiem, salātiem, platlapu cigoriņiem/endīvijām, kressalātiem, barbarejām, sējas pazvērītēm/rukolas salātiem, brūnajām sinepēm, krustziežu lapām un dīgstiem, daļa informācijas nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Patērētāji nav apdraudēti, tāpēc minēto produktu spēkā esošie vai Iestādes noteiktie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Šie MAL tiks pārskatīti; pārskatīšanā tiks ņemta vērā informācija, kas būs pieejama divu gadu laikā no šīs regulas publicēšanas dienas. Iestāde secināja, ka attiecībā uz MAL, kas noteikti kāļiem, rāceņiem, Ķīnas kāpostiem, lapu kāpostiem, kolrābjiem, selerijām, cūku muskuļiem, taukaudiem, aknām, nierēm, liellopu muskuļiem, taukaudiem, aknām, nierēm, aitu muskuļiem, taukaudiem, aknām, nierēm, kazu muskuļiem, taukaudiem, aknām, nierēm, mājputnu muskuļiem, taukaudiem, aknām, pienam (liellopu, aitu, kazu) un putnu olām, informācija nav pieejama un ka riska pārvaldītājiem būtu jāturpina šā jautājuma izskatīšana. Minēto produktu MAL būtu jānosaka pie īpatnējās noteikšanas robežas.

(7)

Attiecībā uz produktiem, uz kuriem nav atļauts izmantot attiecīgo augu aizsardzības līdzekli un attiecībā uz kuriem nav noteiktas importa pielaides vai Codex maksimālie atlieku līmeņi (CXL), MAL būtu jānosaka pie īpatnējās noteikšanas robežas vai jāpiemēro sākotnējais MAL, kas noteikts Regulas (EK) Nr. 396/2005 18. panta 1. punkta b) apakšpunktā.

(8)

Komisija ar Eiropas Savienības references laboratorijām pesticīdu atlieku noteikšanai apspriedās par vajadzību koriģēt atsevišķas noteikšanas robežas. Attiecībā uz vairākām vielām laboratorijas secināja, ka atsevišķām precēm tehnikas attīstība prasa noteikt īpatnējās noteikšanas robežas.

(9)

Balstoties uz Iestādes sniegtajiem pamatotajiem atzinumiem un ņemot vērā ar izskatāmo jautājumu saistītos faktorus, attiecīgie MAL grozījumi atbilst Regulas (EK) Nr. 396/2005 14. panta 2. punkta prasībām.

(10)

Apspriedes ar Savienības tirdzniecības partneriem par jaunajiem MAL notika ar Pasaules tirdzniecības organizācijas starpniecību, un to piezīmes ir ņemtas vērā.

(11)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(12)

Lai nodrošinātu produktu normālu tirdzniecību, pārstrādi un patēriņu, šajā regulā būtu jāparedz pārejas pasākumi attiecībā uz produktiem, kuri ir ražoti pirms MAL grozījumiem un par kuriem informācija liecina, ka tiek saglabāts augsts patērētāju aizsardzības līmenis.

(13)

Pirms grozīto MAL piemērošanas būtu jāparedz pietiekami ilgs laiks, lai dalībvalstis, trešās valstis un pārtikas apritē iesaistītie uzņēmēji varētu sagatavoties jauno no MAL grozījumiem izrietošo prasību izpildei.

(14)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Uz produktiem, kas ražoti pirms 2016. gada 26. augusta, joprojām attiecas Regula (EK) Nr. 396/2005 tās iepriekšējā redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu.

3. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2016. gada 26. augusta.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2016. gada 18. janvārī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp.

(2)  EFSA (European Food Safety Authority), 2014. Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for boscalid according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2014; 12(7):3799, 127. lpp.

(3)  EFSA (European Food Safety Authority), 2014. Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for clothianidin and thiamethoxam according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2014;12(12):3918, 120. lpp., doi:10.2903/j.efsa.2014.3918.

(4)  EFSA (European Food Safety Authority), 2014. Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for clothianidin and thiamethoxam according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2014;12(12):3918, 120. lpp., doi:10.2903/j.efsa.2014.3918.

(5)  EFSA (European Food Safety Authority), 2014. Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for folpet according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2014; 12(5):3700, 55. lpp.

(6)  EFSA (European Food Safety Authority), 2014. Reasoned opinion on the review of the existing maximum residue levels (MRLs) for tolclofos-methyl according to Article 12 of Regulation (EC) No 396/2005. EFSA Journal 2014; 12(12):3920, 42. lpp.


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II un III pielikumu groza šādi:

1)

II pielikumu groza šādi:

a)

sleju par folpetu aizstāj ar šādu:

“Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (2)

Folpeta un ftalimīda summa, izteikta kā folpets (R)

(1)

(2)

(3)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

0110000

Citrusaugļi

0,03  (1)

0110010

Greipfrūti

 

0110020

Apelsīni

 

0110030

Citroni

 

0110040

Laimi

 

0110050

Mandarīni

 

0110990

Citi

 

0120000

Koku rieksti

0,07  (1)

0120010

Mandeles

 

0120020

Brazīlijas rieksti

 

0120030

Indijas rieksti

 

0120040

Kastaņi

 

0120050

Kokosrieksti

 

0120060

Lazdu rieksti

 

0120070

Makadāmijas rieksti

 

0120080

Pekanrieksti

 

0120090

Pīniju rieksti

 

0120100

Pistācijas

 

0120110

Valrieksti

 

0120990

Citi

 

0130000

Sēkleņi

0,03  (1)

0130010

Āboli

 

0130020

Bumbieri

 

0130030

Cidonijas

 

0130040

Mespili

 

0130050

Lokvas/Japānas mespili

 

0130990

Citi

 

0140000

Kauleņi

0,03  (1)

0140010

Aprikozes

 

0140020

Ķirši (saldie)

 

0140030

Persiki

 

0140040

Plūmes

 

0140990

Citi

 

0150000

Ogas un sīkie augļi

 

0151000

a)

vīnogas

 

0151010

Galda vīnogas

6

0151020

Vīna vīnogas

20

0152000

b)

zemenes

5 (+)

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

0,03  (1)

0153010

Kazenes

 

0153020

Ziemeļu kaulenes

 

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

0153990

Citi

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

0,03  (1)

0154010

Zilenes

 

0154020

Dzērvenes

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0154050

Mežrožu paaugļi

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0154070

Vilkābeles ogas

 

0154080

Plūškoka ogas

 

0154990

Citi

 

0160000

Dažādi augļi

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

0161010

Dateles

0,03  (1)

0161020

Vīģes

0,03  (1)

0161030

Galda olīvas

0,15  (1) (+)

0161040

Kumkvati

0,03  (1)

0161050

Karambolas

0,03  (1)

0161060

Hurmas

0,03  (1)

0161070

Javas salas plūmes

0,03  (1)

0161990

Citi

0,03  (1)

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,03  (1)

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0162020

Ličī

 

0162030

Pasifloru augļi

 

0162040

Opuncijas

 

0162050

Hrizofilas

 

0162060

Amerikas hurmas

 

0162990

Citi

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

0,03  (1)

0163010

Avokado

 

0163020

Banāni

 

0163030

Mango

 

0163040

Papaijas

 

0163050

Granātāboli

 

0163060

Čerimojas

 

0163070

Gvajaves

 

0163080

Ananasi

 

0163090

Maizeskoka augļi

 

0163100

Duriāni

 

0163110

Guanabanas

 

0163990

Citi

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

0211000

a)

kartupeļi

0,06  (1) (+)

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,03  (1)

0212010

Manioki

 

0212020

Batātes

 

0212030

Jamsi

 

0212040

Marantas

 

0212990

Citi

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

 

0213010

Galda bietes

0,03  (1)

0213020

Burkāni

0,03  (1)

0213030

Sakņu selerijas

0,03  (1)

0213040

Mārrutki

0,03  (1)

0213050

Topinambūri

0,03  (1)

0213060

Pastinaki

0,03  (1)

0213070

Sakņu pētersīļi

0,03  (1)

0213080

Redīsi

0,04  (1) (+)

0213090

Puravlapu plostbārži

0,04  (1) (+)

0213100

Kāļi

0,03  (1)

0213110

Rāceņi

0,03  (1)

0213990

Citi

0,03  (1)

0220000

Sīpolu dārzeņi

0,03  (1)

0220010

Ķiploki

 

0220020

Sīpoli

 

0220030

Šalotes

 

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

 

0220990

Citi

 

0230000

Augļu dārzeņi

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

 

0231010

Tomāti

5 (+)

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0,03  (1)

0231030

Baklažāni

0,03  (1)

0231040

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

0,03  (1)

0231990

Citi

0,03  (1)

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0,03  (1)

0232010

Gurķi

 

0232020

Pipargurķīši

 

0232030

Tumšzaļie kabači

 

0232990

Citi

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

0233010

Melones

0,4 (+)

0233020

Lielaugļu ķirbji

0,03  (1)

0233030

Arbūzi

0,03  (1)

0233990

Citi

0,03  (1)

0234000

d)

cukurkukurūza

0,03  (1)

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,03  (1)

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

0,03  (1)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

 

0241010

Brokoļi

 

0241020

Ziedkāposti

 

0241990

Citi

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

 

0242010

Briseles kāposti

 

0242020

Galviņkāposti

 

0242990

Citi

 

0243000

c)

lapu krustzieži

 

0243010

Ķīnas kāposti

 

0243020

Lapu kāposti

 

0243990

Citi

 

0244000

d)

kolrābji

 

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0,03  (1)

0251010

Salātu baldriņi

 

0251020

Salāti

 

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

0251050

Barbarejas

 

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

0251070

Brūnās sinepes

 

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

0251990

Citi

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,03  (1)

0252010

Spināti

 

0252020

Anakampseras

 

0252030

Mangoldi/lapu bietes

 

0252990

Citi

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,03  (1)

0254000

d)

ūdenskreses

0,03  (1)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,03  (1)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0,06  (1)

0256010

Kārvele

 

0256020

Maurloki

 

0256030

Lapu selerijas

 

0256040

Pētersīlis

 

0256050

Salvija

 

0256060

Rozmarīns

 

0256070

Timināns

 

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

 

0256090

Lauru lapas

 

0256100

Estragons

 

0256990

Citi

 

0260000

Pākšaugi

0,03  (1)

0260010

Pupas (ar pākstīm)

 

0260020

Pupas (bez pākstīm)

 

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

 

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

 

0260050

Lēcas

 

0260990

Citi

 

0270000

Stublāju dārzeņi

0,03  (1)

0270010

Sparģeļi

 

0270020

Lapu artišoki

 

0270030

Selerijas

 

0270040

Fenheļi

 

0270050

Artišoki

 

0270060

Puravi

 

0270070

Rabarberi

 

0270080

Bambusa dzinumi

 

0270090

Palmu serdes

 

0270990

Citi

 

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,03  (1)

0280010

Kultivētas sēnes

 

0280020

Savvaļas sēnes

 

0280990

Sūnas un ķērpji

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,03  (1)

0300000

PĀKŠAUGI

0,07  (1)

0300010

Pupas

 

0300020

Lēcas

 

0300030

Zirņi

 

0300040

Lupīnas

 

0300990

Citi

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

0401000

Eļļas augu sēklas

0,07  (1)

0401010

Linsēklas

 

0401020

Zemesrieksti

 

0401030

Magoņu sēklas

 

0401040

Sezama sēklas

 

0401050

Saulespuķu sēklas

 

0401060

Rapšu sēklas

 

0401070

Sojas pupas

 

0401080

Sinepju sēklas

 

0401090

Kokvilnas sēklas

 

0401100

Ķirbju sēklas

 

0401110

Saflora sēklas

 

0401120

Gurķenes sēklas

 

0401130

Sējas idras sēklas

 

0401140

Kaņepju sēklas

 

0401150

Rīcinauga sēklas

 

0401990

Citi

 

0402000

Eļļas augu augļi

 

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

0,15  (1) (+)

0402020

Eļļas palmas kodoli

0,07  (1)

0402030

Eļļas palmas augļi

0,07  (1)

0402040

Kapoki

0,07  (1)

0402990

Citi

0,07  (1)

0500000

GRAUDAUGI

 

0500010

Mieži

1 (+)

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0,07  (1)

0500030

Kukurūza

0,07  (1)

0500040

Prosa

0,07  (1)

0500050

Auzas

0,07  (1)

0500060

Rīsi

0,07  (1)

0500070

Rudzi

0,07  (1)

0500080

Sorgo

0,07  (1)

0500090

Kvieši

0,4 (+)

0500990

Citi

0,07  (1)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

0,1  (1)

0610000

Tējas

 

0620000

Kafijas pupiņas

 

0630000

Zāļu tējas no

 

0631000

a)

ziediem

 

0631010

Kumelīte

 

0631020

Hibisks

 

0631030

Roze

 

0631040

Jasmīns

 

0631050

Liepa

 

0631990

Citi

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

 

0632010

Zemene

 

0632020

Roibosa krūms

 

0632030

Mate

 

0632990

Citi

 

0633000

c)

saknēm

 

0633010

Baldriāns

 

0633020

Žeņšeņs

 

0633990

Citi

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

 

0640000

Kakao pupiņas

 

0650000

Ceratonija/Ceratonijas augļi

 

0700000

APIŅI

400 (+)

0800000

GARŠVIELAS

 

0810000

Sēklas

0,1  (1)

0810010

Anīsa sēklas

 

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

 

0810030

Selerija

 

0810040

Koriandrs

 

0810050

Ķimenes

 

0810060

Dilles

 

0810070

Fenhelis

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

0810090

Muskatrieksts

 

0810990

Citi

 

0820000

Augļi

0,1  (1)

0820010

Jamaikas pipari

 

0820020

Sičuānas pipari

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

0820040

Kardamons

 

0820050

Kadiķogas

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

0820070

Vaniļa

 

0820080

Tamarinda augļi

 

0820990

Citi

 

0830000

Mizas

0,1  (1)

0830010

Kanēlis

 

0830990

Citi

 

0840000

Saknes vai sakneņi

 

0840010

Lakricas sakne

0,1  (1)

0840020

Ingvers

0,1  (1)

0840030

Kurkuma

0,1  (1)

0840040

Mārrutki

(+)

0840990

Citi

0,1  (1)

0850000

Pumpuri

0,1  (1)

0850010

Krustnagliņas

 

0850020

Kaperi

 

0850990

Citi

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,1  (1)

0860010

Safrāns

 

0860990

Citi

 

0870000

Sēklsedzes

0,1  (1)

0870010

Muskatrieksta miza

 

0870990

Citi

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

0,03  (1)

0900010

Cukurbiešu saknes

 

0900020

Cukurniedres

 

0900030

Cigoriņu saknes

 

0900990

Citi

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

0,05  (1)

1010000

Audi

 

1011000

a)

cūku

 

1011010

Muskuļi

 

1011020

Taukaudi

 

1011030

Aknas

 

1011040

Nieres

 

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1011990

Citi

 

1012000

b)

liellopu

 

1012010

Muskuļi

 

1012020

Taukaudi

 

1012030

Aknas

 

1012040

Nieres

 

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1012990

Citi

 

1013000

c)

aitu

 

1013010

Muskuļi

 

1013020

Taukaudi

 

1013030

Aknas

 

1013040

Nieres

 

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1013990

Citi

 

1014000

d)

kazu

 

1014010

Muskuļi

 

1014020

Taukaudi

 

1014030

Aknas

 

1014040

Nieres

 

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1014990

Citi

 

1015000

e)

zirgu

 

1015010

Muskuļi

 

1015020

Taukaudi

 

1015030

Aknas

 

1015040

Nieres

 

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1015990

Citi

 

1016000

f)

mājputnu

 

1016010

Muskuļi

(+)

1016020

Taukaudi

(+)

1016030

Aknas

(+)

1016040

Nieres

 

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1016990

Citi

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

1017010

Muskuļi

 

1017020

Taukaudi

 

1017030

Aknas

 

1017040

Nieres

 

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

 

1017990

Citi

 

1020000

Piens

 

1020010

Liellopi

 

1020020

Aitas

 

1020030

Kazas

 

1020040

Zirgi

 

1020990

Citi

 

1030000

Putnu olas

(+)

1030010

Cāļi

 

1030020

Pīles

 

1030030

Zosis

 

1030040

Paipalas

 

1030990

Citi

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti

 

1050000

Abinieki un rāpuļi

 

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

 

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

 

b)

iekļauj šādas slejas par boskalīdu, klotianidīnu, tiametoksamu un tolklofosmetilu:

“Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL (4)

Boskalīds (F) (R) (A)

Klotianidīns

Tiametoksams

Tolklofosmetils (F)

(1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

 

 

0,01  (3)

0110000

Citrusaugļi

2 (+)

0,06 (+)

0,15 (+)

 

0110010

Greipfrūti

 

 

 

 

0110020

Apelsīni

 

 

 

 

0110030

Citroni

 

 

 

 

0110040

Laimi

 

 

 

 

0110050

Mandarīni

 

 

 

 

0110990

Citi

 

 

 

 

0120000

Koku rieksti

(+)

0,01  (3)

 

 

0120010

Mandeles

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120020

Brazīlijas rieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120030

Indijas rieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120040

Kastaņi

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120050

Kokosrieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120060

Lazdu rieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120070

Makadāmijas rieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120080

Pekanrieksti

0,05  (3)

 

0,02  (3)

 

0120090

Pīniju rieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120100

Pistācijas

1

 

0,01  (3)

 

0120110

Valrieksti

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0120990

Citi

0,05  (3)

 

0,01  (3)

 

0130000

Sēkleņi

 

0,4

0,3

 

0130010

Āboli

2 (+)

 

 

 

0130020

Bumbieri

1,5 (+)

 

 

 

0130030

Cidonijas

1,5 (+)

 

 

 

0130040

Mespili

0,01  (3)

 

 

 

0130050

Lokvas/Japānas mespili

0,01  (3)

 

 

 

0130990

Citi

0,01  (3)

 

 

 

0140000

Kauleņi

 

 

 

 

0140010

Aprikozes

5 (+)

0,15

0,07 (+)

 

0140020

Ķirši (saldie)

4 (+)

0,03 (+)

0,6 (+)

 

0140030

Persiki

5 (+)

0,15

0,07

 

0140040

Plūmes

3 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0140990

Citi

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0150000

Ogas un sīkie augļi

 

 

 

 

0151000

a)

vīnogas

5 (+)

0,7 (+)

0,4 (+)

 

0151010

Galda vīnogas

 

 

 

 

0151020

Vīna vīnogas

 

 

 

 

0152000

b)

zemenes

6 (+)

0,02  (3) (+)

0,3 (+)

 

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

10 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0153010

Kazenes

 

 

 

 

0153020

Ziemeļu kaulenes

 

 

 

 

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

 

 

 

0153990

Citi

 

 

 

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

15 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0154010

Zilenes

 

 

 

 

0154020

Dzērvenes

 

 

 

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

 

 

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

 

 

 

0154050

Mežrožu paaugļi

 

 

 

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

 

 

 

0154070

Vilkābeles ogas

 

 

 

 

0154080

Plūškoka ogas

 

 

 

 

0154990

Citi

 

 

 

 

0160000

Dažādi augļi

 

 

 

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

0,01  (3)

 

 

 

0161010

Dateles

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161020

Vīģes

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161030

Galda olīvas

 

0,09

0,4

 

0161040

Kumkvati

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161050

Karambolas

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161060

Hurmas

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161070

Javas salas plūmes

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0161990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

5 (+)

 

 

 

0162020

Ličī

0,01  (3)

 

 

 

0162030

Pasifloru augļi

0,01  (3)

 

 

 

0162040

Opuncijas

0,01  (3)

 

 

 

0162050

Hrizofilas

0,01  (3)

 

 

 

0162060

Amerikas hurmas

0,01  (3)

 

 

 

0162990

Citi

0,01  (3)

 

 

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

 

 

 

0163010

Avokado

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163020

Banāni

0,6 (+)

0,02

0,02  (3)

 

0163030

Mango

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163040

Papaijas

0,01  (3)

0,01  (3)

0,02  (3)

 

0163050

Granātāboli

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163060

Čerimojas

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163070

Gvajaves

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163080

Ananasi

0,01  (3)

0,02  (3) (+)

0,02  (3) (+)

 

0163090

Maizeskoka augļi

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163100

Duriāni

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163110

Guanabanas

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0163990

Citi

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

 

 

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

 

 

 

0211000

a)

kartupeļi

2 (+)

0,03

0,07

0,01  (3)

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0212010

Manioki

(+)

 

 

 

0212020

Batātes

(+)

 

 

 

0212030

Jamsi

(+)

 

 

 

0212040

Marantas

(+)

 

 

 

0212990

Citi

 

 

 

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

(+)

 

 

 

0213010

Galda bietes

4

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213020

Burkāni

2

0,06

0,3

0,01  (3)

0213030

Sakņu selerijas

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213040

Mārrutki

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213050

Topinambūri

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213060

Pastinaki

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213070

Sakņu pētersīļi

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213080

Redīsi

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,1 (+)

0213090

Puravlapu plostbārži

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213100

Kāļi

2

0,02 (3)

0,02  (3)

0,01  (3)

0213110

Rāceņi

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0213990

Citi

2

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0220000

Sīpolu dārzeņi

(+)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0220010

Ķiploki

5

 

 

 

0220020

Sīpoli

5

 

 

 

0220030

Šalotes

5

 

 

 

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

6

 

 

 

0220990

Citi

0,5

 

 

 

0230000

Augļu dārzeņi

 

 

 

0,1  (3)

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

3 (+)

 

 

 

0231010

Tomāti

 

0,04

0,2

 

0231020

Dārzeņpipari/paprika

 

0,04

0,7

 

0231030

Baklažāni

 

0,04

0,2

 

0231040

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0231990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

4 (+)

 

 

 

0232010

Gurķi

 

0,02 (3)

0,5

 

0232020

Pipargurķīši

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0232030

Tumšzaļie kabači

 

0,02 (3)

0,5

 

0232990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

3 (+)

 

 

 

0233010

Melones

 

0,02  (3) (+)

0,15 (+)

 

0233020

Lielaugļu ķirbji

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0233030

Arbūzi

 

0,02  (3) (+)

0,15 (+)

 

0233990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0234000

d)

cukurkukurūza

0,05 (+)

0,01  (3)

0,02  (3)

 

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,9

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

 

 

 

0,01  (3)

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

5

0,02  (3)

 

 

0241010

Brokoļi

(+)

 

0,3

(+)

0241020

Ziedkāposti

(+)

 

0,02  (3)

(+)

0241990

Citi

 

 

0,01  (3)

 

0242000

b)

galviņu krustzieži

5

0,02 (3)

0,02  (3)

 

0242010

Briseles kāposti

(+)

 

 

(+)

0242020

Galviņkāposti

(+)

 

 

(+)

0242990

Citi

 

 

 

 

0243000

c)

lapu krustzieži

9

0,3

0,02  (3)

 

0243010

Ķīnas kāposti

(+)

 

 

 

0243020

Lapu kāposti

(+)

 

 

 

0243990

Citi

 

 

 

 

0244000

d)

kolrābji

5 (+)

0,04 (+)

0,01  (3)

 

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

 

 

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

50 (+)

 

 

(+)

0251010

Salātu baldriņi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251020

Salāti

 

0,1

5

2

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

 

0,1 (+)

5 (+)

0,9

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251050

Barbarejas

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251070

Brūnās sinepes

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0251990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,9

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

 

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0252010

Spināti

50 (+)

 

 

 

0252020

Anakampseras

0,9 (+)

 

 

 

0252030

Mangoldi/lapu bietes

30 (+)

 

 

 

0252990

Citi

0,9

 

 

 

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0,01  (3) (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0254000

d)

ūdenskreses

0,01  (3) (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0255000

e)

lapu cigoriņi

7 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

50 (+)

1,5

0,02  (3)

0,02  (3)

0256010

Kārvele

 

 

 

 

0256020

Maurloki

 

 

 

 

0256030

Lapu selerijas

 

 

 

 

0256040

Pētersīlis

 

 

 

 

0256050

Salvija

 

 

 

 

0256060

Rozmarīns

 

 

 

 

0256070

Timināns

 

 

 

 

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

 

 

 

 

0256090

Lauru lapas

 

 

 

 

0256100

Estragons

 

 

 

 

0256990

Citi

 

 

 

 

0260000

Pākšaugi

 

 

 

0,01  (3)

0260010

Pupas (ar pākstīm)

5 (+)

0,2

0,3

 

0260020

Pupas (bez pākstīm)

3 (+)

0,01  (3)

0,02  (3)

 

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

5 (+)

0,2

0,3

 

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

3 (+)

0,01  (3)

0,02  (3)

 

0260050

Lēcas

3 (+)

0,01  (3)

0,02*

 

0260990

Citi

0,06

0,01*

0,01*

 

0270000

Stublāju dārzeņi

 

 

 

0,01  (3)

0270010

Sparģeļi

0,9 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270020

Lapu artišoki

0,9 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270030

Selerijas

9 (+)

0,04

1

 

0270040

Fenheļi

9 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270050

Artišoki

5 (+)

0,05

0,5

 

0270060

Puravi

9 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270070

Rabarberi

0,9 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270080

Bambusa dzinumi

0,01  (3) (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270090

Palmu serdes

0,01  (3) (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0270990

Citi

0,5

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0280010

Kultivētas sēnes

 

 

 

 

0280020

Savvaļas sēnes

 

 

 

 

0280990

Sūnas un ķērpji

 

 

 

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

0300000

PĀKŠAUGI

3 (+)

0,02

0,04

0,01  (3)

0300010

Pupas

 

 

 

 

0300020

Lēcas

 

 

 

 

0300030

Zirņi

 

 

 

 

0300040

Lupīnas

 

 

 

 

0300990

Citi

 

 

 

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

 

 

0,01  (3)

0401000

Eļļas augu sēklas

(+)

0,02  (3)

 

 

0401010

Linsēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401020

Zemesrieksti

1

 

0,02  (3)

 

0401030

Magoņu sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401040

Sezama sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401050

Saulespuķu sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401060

Rapšu sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401070

Sojas pupas

3

 

0,04

 

0401080

Sinepju sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401090

Kokvilnas sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401100

Ķirbju sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401110

Saflora sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401120

Gurķenes sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401130

Sējas idras sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401140

Kaņepju sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401150

Rīcinauga sēklas

1

 

0,02  (3)

 

0401990

Citi

0,06

 

0,01  (3)

 

0402000

Eļļas augu augļi

0,01  (3)

 

 

 

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

 

0,09

0,4

 

0402020

Eļļas palmas kodoli

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0402030

Eļļas palmas augļi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0402040

Kapoki

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0402990

Citi

 

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0500000

GRAUDAUGI

(+)

 

 

0,01  (3)

0500010

Mieži

4

0,04

0,4

 

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0,15

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0500030

Kukurūza

0,15

0,02 (3)

0,05

 

0500040

Prosa

0,15

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0500050

Auzas

4

0,02 (3)

0,02  (3)

 

0500060

Rīsi

0,15

0,5

0,01  (3)

 

0500070

Rudzi

0,8

0,02 (3)

0,02  (3)

 

0500080

Sorgo

0,15

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0500090

Kvieši

0,8

0,02 (3)

0,05

 

0500990

Citi

0,15

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

 

 

 

0,05  (3)

0610000

Tējas

0,01  (3)

0,7

20

 

0620000

Kafijas pupiņas

0,05  (3) (+)

0,05

0,2

 

0630000

Zāļu tējas no

 

0,05 (3)

0,05  (3)

 

0631000

a)

ziediem

0,9 (+)

 

 

 

0631010

Kumelīte

 

 

 

 

0631020

Hibisks

 

 

 

 

0631030

Roze

 

 

 

 

0631040

Jasmīns

 

 

 

 

0631050

Liepa

 

 

 

 

0631990

Citi

 

 

 

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

0,9 (+)

 

 

 

0632010

Zemene

 

 

 

 

0632020

Roibosa krūms

 

 

 

 

0632030

Mate

 

 

 

 

0632990

Citi

 

 

 

 

0633000

c)

saknēm

3 (+)

 

 

 

0633010

Baldriāns

 

 

 

 

0633020

Žeņšeņs

 

 

 

 

0633990

Citi

 

 

 

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

0,01  (3)

 

 

 

0640000

Kakao pupiņas

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02  (3)

 

0650000

Ceratonija/Ceratonijas augļi

0,01  (3)

0,05 (3)

0,05 (3)

 

0700000

APIŅI

80 (+)

0,05 (3)

0,05  (3)

0,05  (3)

0800000

GARŠVIELAS

(+)

 

 

 

0810000

Sēklas

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0810010

Anīsa sēklas

 

 

 

 

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

 

 

 

 

0810030

Selerija

 

 

 

 

0810040

Koriandrs

 

 

 

 

0810050

Ķimenes

 

 

 

 

0810060

Dilles

 

 

 

 

0810070

Fenhelis

 

 

 

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

 

 

 

0810090

Muskatrieksts

 

 

 

 

0810990

Citi

 

 

 

 

0820000

Augļi

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0820010

Jamaikas pipari

 

 

 

 

0820020

Sičuānas pipari

 

 

 

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

 

 

 

0820040

Kardamons

 

 

 

 

0820050

Kadiķogas

 

 

 

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

 

 

 

0820070

Vaniļa

 

 

 

 

0820080

Tamarinda augļi

 

 

 

 

0820990

Citi

 

 

 

 

0830000

Mizas

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0830010

Kanēlis

 

 

 

 

0830990

Citi

 

 

 

 

0840000

Saknes vai sakneņi

 

 

 

 

0840010

Lakricas sakne

0,4

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0840020

Ingvers

0,4

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0840030

Kurkuma

0,4

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0840040

Mārrutki

(+)

(+)

(+)

(+)

0840990

Citi

0,4

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0850000

Pumpuri

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0850010

Krustnagliņas

 

 

 

 

0850020

Kaperi

 

 

 

 

0850990

Citi

 

 

 

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0860010

Safrāns

 

 

 

 

0860990

Citi

 

 

 

 

0870000

Sēklsedzes

0,9

0,05 (3)

0,05 (3)

0,05  (3)

0870010

Muskatrieksta miza

 

 

 

 

0870990

Citi

 

 

 

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

 

 

 

0,01  (3)

0900010

Cukurbiešu saknes

0,4 (+)

0,02 (3)

0,02  (3)

 

0900020

Cukurniedres

7 (+)

0,4

0,01  (3)

 

0900030

Cigoriņu saknes

0,4 (+)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

0900990

Citi

0,5

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

 

 

 

1010000

Audi

 

 

 

0,01  (3)

1011000

a)

cūku

 

 

 

 

1011010

Muskuļi

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02

 

1011020

Taukaudi

0,07

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1011030

Aknas

0,05  (3)

0,2

0,01  (3)

 

1011040

Nieres

0,05  (3)

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,07

0,2

0,02

 

1011990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1012000

b)

liellopu

 

 

 

 

1012010

Muskuļi

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02

 

1012020

Taukaudi

0,3

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1012030

Aknas

0,2 (+)

0,2

0,01  (3)

 

1012040

Nieres

0,2

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,3

0,2

0,02

 

1012990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1013000

c)

aitu

 

 

 

 

1013010

Muskuļi

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02

 

1013020

Taukaudi

0,3

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1013030

Aknas

0,2 (+)

0,2

0,01  (3)

 

1013040

Nieres

0,2

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,3

0,2

0,02

 

1013990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1014000

d)

kazu

 

 

 

 

1014010

Muskuļi

0,2

0,02  (3)

0,02

 

1014020

Taukaudi

0,3

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1014030

Aknas

0,2 (+)

0,2

0,01  (3)

 

1014040

Nieres

0,2

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,3

0,2

0,02

 

1014990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1015000

e)

zirgu

 

 

 

 

1015010

Muskuļi

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02

 

1015020

Taukaudi

0,3

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1015030

Aknas

0,2

0,2

0,01  (3)

 

1015040

Nieres

0,2

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,3

0,2

0,02

 

1015990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1016000

f)

mājputnu

 

 

0,01 (3)

 

1016010

Muskuļi

0,01  (3)

0,01 (3)

 

 

1016020

Taukaudi

0,08

0,01 (3)

 

 

1016030

Aknas

0,15 (+)

0,1

 

 

1016040

Nieres

0,05  (3)

0,01  (3)

 

 

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,15

0,1

 

 

1016990

Citi

0,05 (3)

0,01 (3)

 

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

 

 

 

1017010

Muskuļi

0,01  (3)

0,02  (3)

0,02

 

1017020

Taukaudi

0,3

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1017030

Aknas

0,2

0,2

0,01  (3)

 

1017040

Nieres

0,2

0,02  (3)

0,01  (3)

 

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,3

0,2

0,02

 

1017990

Citi

0,05 (3)

0,01  (3)

0,01  (3)

 

1020000

Piens

0,02

0,02

0,05

0,01  (3)

1020010

Liellopi

 

 

 

 

1020020

Aitas

 

 

 

 

1020030

Kazas

 

 

 

 

1020040

Zirgi

 

 

 

 

1020990

Citi

 

 

 

 

1030000

Putnu olas

0,01  (3)

0,01 (3)

0,01 (3)

0,01  (3)

1030010

Cāļi

 

 

 

 

1030020

Pīles

 

 

 

 

1030030

Zosis

 

 

 

 

1030040

Paipalas

 

 

 

 

1030990

Citi

 

 

 

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti

0,05  (3)

0,05  (3)

0,05  (3)

0,05 (3)

1050000

Abinieki un rāpuļi

0,01  (3)

0,01 (3)

0,01 (3)

0,01  (3)

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,01  (3)

0,01 (3)

0,01 (3)

0,01  (3)

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,01  (3)

0,01 (3)

0,01 (3)

0,01  (3)

2)

III pielikumu groza šādi:

a)

A daļā slejas par boskalīdu, klotianidīnu, tiametoksamu un tolklofosmetilu svītro;

b)

B daļā sleju par folpetu svītro.


(1)  Norāda zemāko analītiski nosakāmo daudzumu.

(**)

Pesticīdu kodu kombinācijas, uz kurām attiecas MAL, kas noteikti III pielikuma B daļā.

Folpeta un ftalimīda summa, izteikta kā folpets (R)

(R)

=

Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīdu kodu kombinācijām:

kods 1000000, izņemot 1040000: ftalimīds, izteikts kā folpets.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0152000

b)

zemenes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0161030

Galda olīvas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0211000

a)

kartupeļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213080

Redīsi

0213090

Puravlapu plostbārži

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0231010

Tomāti

0233010

Melones

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0500010

Mieži

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0500090

Kvieši

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0700000

APIŅI

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku īpašībām un daudzumu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1016010

Muskuļi

1016020

Taukaudi

1016030

Aknas

1030000

Putnu olas

1030010

Cāļi

1030020

Pīles

1030030

Zosis

1030040

Paipalas”

(2)  Jāiekļauj atsauce uz I pielikumu, kurā redzams pilnīgs to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu saraksts, kam piemēro MAL.

Folpeta un ftalimīda summa, izteikta kā folpets (R)

(R)

=

Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīdu kodu kombinācijām:

kods 1000000, izņemot 1040000: ftalimīds, izteikts kā folpets.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0152000

b)

zemenes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0161030

Galda olīvas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0211000

a)

kartupeļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213080

Redīsi

0213090

Puravlapu plostbārži

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0231010

Tomāti

0233010

Melones

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0500010

Mieži

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0500090

Kvieši

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0700000

APIŅI

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku īpašībām un daudzumu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1016010

Muskuļi

1016020

Taukaudi

1016030

Aknas

1030000

Putnu olas

1030010

Cāļi

1030020

Pīles

1030030

Zosis

1030040

Paipalas”

(3)  Norāda zemāko analītiski nosakāmo daudzumu.

(**)

Pesticīdu kodu kombinācijas, uz kurām attiecas MAL, kas noteikti III pielikuma B daļā.

(F)

=

Šķīst taukos.

Boskalīds (F) (R) (A)

(A)

=

Zemsvītras piezīme par atlieku definīciju: ES references laboratorijas konstatēja, ka atsauces standarts attiecībā uz 2-hlor-N-(4′-hlor-5-hidroksibifenil-2-il)nikotinamīdu nav komerciāli pieejams. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto atsauces standarta komerciālo pieejamību līdz 2017. gada 6. februārim vai minētā atsauces standarta trūkumu, ja tas līdz norādītajam datumam nav komerciāli pieejams.

(R)

=

Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīdu kodu kombinācijām:

kods 1000000, izņemot 1040000, 1011010, 1011020, 1011050, 1012010, 1012020, 1012050, 1013010, 1013020, 1013050, 1014010, 1014020, 1014050, 1015010, 1015020, 1015050, 1016010, 1016020, 1017010, 1017020, 1017050, 1020000, 1030000: boskalīda un tā hidroksimetabolīta 2-hlor-N-(4′-hlor-5-hidroksibifenil-2-il)nikotinamīda (brīvā un konjugētā) summa, izteikta kā boskalīds.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

0120000

Koku rieksti

0120010

Mandeles

0120020

Brazīlijas rieksti

0120030

Indijas rieksti

0120040

Kastaņi

0120050

Kokosrieksti

0120060

Lazdu rieksti

0120070

Makadāmijas rieksti

0120080

Pekanrieksti

0120090

Pīniju rieksti

0120100

Pistācijas

0120110

Valrieksti

0130010

Āboli

0130020

Bumbieri

0130030

Cidonijas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140010

Aprikozes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140020

Ķirši (saldie)

0140030

Persiki

0140040

Plūmes

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0152000

b)

zemenes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

0153010

Kazenes

0153020

Ziemeļu kaulenes

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

0154010

Zilenes

0154020

Dzērvenes

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

0154050

Mežrožu paaugļi

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

0154070

Vilkābeles ogas

0154080

Plūškoka ogas

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

0163020

Banāni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0211000

a)

kartupeļi

0212010

Manioki

0212020

Batātes

0212030

Jamsi

0212040

Marantas

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

0213010

Galda bietes

0213020

Burkāni

0213030

Sakņu selerijas

0213040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213050

Topinambūri

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213060

Pastinaki

0213070

Sakņu pētersīļi

0213080

Redīsi

0213090

Puravlapu plostbārži

0213100

Kāļi

0213110

Rāceņi

0220000

Sīpolu dārzeņi

0220010

Ķiploki

0220020

Sīpoli

0220030

Šalotes

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

0231010

Tomāti

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0231030

Baklažāni

0231040

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0232010

Gurķi

0232020

Pipargurķīši

0232030

Tumšzaļie kabači

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

0233010

Melones

0233020

Lielaugļu ķirbji

0233030

Arbūzi

0234000

d)

cukurkukurūza

0241010

Brokoļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0241020

Ziedkāposti

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0242010

Briseles kāposti

0242020

Galviņkāposti

0243010

Ķīnas kāposti

0243020

Lapu kāposti

0244000

d)

kolrābji

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0251010

Salātu baldriņi

0251020

Salāti

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

0251050

Barbarejas

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

0251070

Brūnās sinepes

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

0252010

Spināti

0252020

Anakampseras

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0252030

Mangoldi/lapu bietes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0254000

d)

ūdenskreses

0255000

e)

lapu cigoriņi

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0256010

Kārvele

0256020

Maurloki

0256030

Lapu selerijas

0256040

Pētersīlis

0256050

Salvija

0256060

Rozmarīns

0256070

Timiāns

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

0256090

Lauru lapas

0256100

Estragons

0260010

Pupas (ar pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260020

Pupas (bez pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260050

Lēcas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270010

Sparģeļi

0270020

Lapu artišoki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270030

Selerijas

0270040

Fenheļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270050

Artišoki

0270060

Puravi

0270070

Rabarberi

0270080

Bambusa dzinumi

0270090

Palmu serdes

0300000

PĀKŠAUGI

0300010

Pupas

0300020

Lēcas

0300030

Zirņi

0300040

Lupīnas

0401000

Eļļas augu sēklas

0401010

Linsēklas

0401020

Zemesrieksti

0401030

Magoņu sēklas

0401040

Sezama sēklas

0401050

Saulespuķu sēklas

0401060

Rapšu sēklas

0401070

Sojas pupas

0401080

Sinepju sēklas

0401090

Kokvilnas sēklas

0401100

Ķirbju sēklas

0401110

Saflora sēklas

0401120

Gurķenes sēklas

0401130

Sējas idras sēklas

0401140

Kaņepju sēklas

0401150

Rīcinauga sēklas

0500000

GRAUDAUGI

0500010

Mieži

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0500030

Kukurūza

0500040

Prosa

0500050

Auzas

0500060

Rīsi

0500070

Rudzi

0500080

Sorgo

0500090

Kvieši

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0620000

Kafijas pupiņas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0631000

a)

ziediem

0631010

Kumelīte

0631020

Hibisks

0631030

Roze

0631040

Jasmīns

0631050

Liepa

0632000

b)

lapām un garšaugiem

0632010

Zemene

0632020

Roibosa krūms

0632030

Mate

0633000

c)

saknēm

0633010

Baldriāns

0633020

Žeņšeņs

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0700000

APIŅI

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0800000

GARŠVIELAS

0810000

Sēklas

0810010

Anīsa sēklas

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

0810030

Selerija

0810040

Koriandrs

0810050

Ķimenes

0810060

Dilles

0810070

Fenhelis

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

0810090

Muskatrieksts

0820000

Augļi

0820010

Jamaikas pipari

0820020

Sičuānas pipari

0820030

Pļavas ķimenes

0820040

Kardamons

0820050

Kadiķogas

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

0820070

Vaniļa

0820080

Tamarinda augļi

0830000

Mizas

0830010

Kanēlis

0840000

Saknes vai sakneņi

0840010

Lakricas sakne

0840020

Ingvers

0840030

Kurkuma

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0850000

Pumpuri

0850010

Krustnagliņas

0850020

Kaperi

0860000

Ziedu drīksnas

0860010

Safrāns

0870000

Sēklsedzes

0870010

Muskatrieksta miza

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900010

Cukurbiešu saknes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900020

Cukurniedres

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900030

Cigoriņu saknes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par piridīna grupas apriti nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1012030

Aknas

1013030

Aknas

1014030

Aknas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par piridīna grupas apriti un saistīto atlieku īpašībām un daudzumu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1016030

Aknas

Klotianidīns

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140020

Ķirši (saldie)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

0152000

b)

zemenes

0163080

Ananasi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0233010

Melones

0233030

Arbūzi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0244000

d)

kolrābji

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

Tiametoksams

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140010

Aprikozes

0140020

Ķirši (saldie)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

0152000

b)

zemenes

0163080

Ananasi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0233010

Melones

0233030

Arbūzi

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

Tolklofosmetils (F)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par metabolismu kultūraugos nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213080

Redīsi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, metabolītu ph-CH3 un TM-CH2OH cukuru konjugātu toksikoloģiskajiem datiem un atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, kuros ietverta metabolītu phs-CH3 un TM-CH2OH cukuru konjugātu analīze, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0241010

Brokoļi

0241020

Ziedkāposti

0242010

Briseles kāposti

0242020

Galviņkāposti

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0251010

Salātu baldriņi

0251020

Salāti

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

0251050

Barbarejas

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

0251070

Brūnās sinepes

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki”

(4)  Jāiekļauj atsauce uz I pielikumu, kurā redzams pilnīgs to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu saraksts, kam piemēro MAL.

(F)

=

Šķīst taukos.

Boskalīds (F) (R) (A)

(A)

=

Zemsvītras piezīme par atlieku definīciju: ES references laboratorijas konstatēja, ka atsauces standarts attiecībā uz 2-hlor-N-(4′-hlor-5-hidroksibifenil-2-il)nikotinamīdu nav komerciāli pieejams. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto atsauces standarta komerciālo pieejamību līdz 2017. gada 6. februārim vai minētā atsauces standarta trūkumu, ja tas līdz norādītajam datumam nav komerciāli pieejams.

(R)

=

Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīdu kodu kombinācijām:

kods 1000000, izņemot 1040000, 1011010, 1011020, 1011050, 1012010, 1012020, 1012050, 1013010, 1013020, 1013050, 1014010, 1014020, 1014050, 1015010, 1015020, 1015050, 1016010, 1016020, 1017010, 1017020, 1017050, 1020000, 1030000: boskalīda un tā hidroksimetabolīta 2-hlor-N-(4′-hlor-5-hidroksibifenil-2-il)nikotinamīda (brīvā un konjugētā) summa, izteikta kā boskalīds.

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

0120000

Koku rieksti

0120010

Mandeles

0120020

Brazīlijas rieksti

0120030

Indijas rieksti

0120040

Kastaņi

0120050

Kokosrieksti

0120060

Lazdu rieksti

0120070

Makadāmijas rieksti

0120080

Pekanrieksti

0120090

Pīniju rieksti

0120100

Pistācijas

0120110

Valrieksti

0130010

Āboli

0130020

Bumbieri

0130030

Cidonijas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140010

Aprikozes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140020

Ķirši (saldie)

0140030

Persiki

0140040

Plūmes

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0152000

b)

zemenes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

0153010

Kazenes

0153020

Ziemeļu kaulenes

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

0154010

Zilenes

0154020

Dzērvenes

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

0154050

Mežrožu paaugļi

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

0154070

Vilkābeles ogas

0154080

Plūškoka ogas

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

0163020

Banāni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0211000

a)

kartupeļi

0212010

Manioki

0212020

Batātes

0212030

Jamsi

0212040

Marantas

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

0213010

Galda bietes

0213020

Burkāni

0213030

Sakņu selerijas

0213040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213050

Topinambūri

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213060

Pastinaki

0213070

Sakņu pētersīļi

0213080

Redīsi

0213090

Puravlapu plostbārži

0213100

Kāļi

0213110

Rāceņi

0220000

Sīpolu dārzeņi

0220010

Ķiploki

0220020

Sīpoli

0220030

Šalotes

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi

0231010

Tomāti

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0231030

Baklažāni

0231040

Okra/“Dāmu pirkstiņi”

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0232010

Gurķi

0232020

Pipargurķīši

0232030

Tumšzaļie kabači

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

0233010

Melones

0233020

Lielaugļu ķirbji

0233030

Arbūzi

0234000

d)

cukurkukurūza

0241010

Brokoļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0241020

Ziedkāposti

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0242010

Briseles kāposti

0242020

Galviņkāposti

0243010

Ķīnas kāposti

0243020

Lapu kāposti

0244000

d)

kolrābji

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0251010

Salātu baldriņi

0251020

Salāti

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

0251050

Barbarejas

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

0251070

Brūnās sinepes

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

0252010

Spināti

0252020

Anakampseras

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0252030

Mangoldi/lapu bietes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0253000

c)

vīnogulāju lapas

0254000

d)

ūdenskreses

0255000

e)

lapu cigoriņi

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

0256010

Kārvele

0256020

Maurloki

0256030

Lapu selerijas

0256040

Pētersīlis

0256050

Salvija

0256060

Rozmarīns

0256070

Timiāns

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

0256090

Lauru lapas

0256100

Estragons

0260010

Pupas (ar pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260020

Pupas (bez pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0260050

Lēcas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270010

Sparģeļi

0270020

Lapu artišoki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem (augsekas kultūrās un atļaujas pamatošanai) un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270030

Selerijas

0270040

Fenheļi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0270050

Artišoki

0270060

Puravi

0270070

Rabarberi

0270080

Bambusa dzinumi

0270090

Palmu serdes

0300000

PĀKŠAUGI

0300010

Pupas

0300020

Lēcas

0300030

Zirņi

0300040

Lupīnas

0401000

Eļļas augu sēklas

0401010

Linsēklas

0401020

Zemesrieksti

0401030

Magoņu sēklas

0401040

Sezama sēklas

0401050

Saulespuķu sēklas

0401060

Rapšu sēklas

0401070

Sojas pupas

0401080

Sinepju sēklas

0401090

Kokvilnas sēklas

0401100

Ķirbju sēklas

0401110

Saflora sēklas

0401120

Gurķenes sēklas

0401130

Sējas idras sēklas

0401140

Kaņepju sēklas

0401150

Rīcinauga sēklas

0500000

GRAUDAUGI

0500010

Mieži

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

0500030

Kukurūza

0500040

Prosa

0500050

Auzas

0500060

Rīsi

0500070

Rudzi

0500080

Sorgo

0500090

Kvieši

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0620000

Kafijas pupiņas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0631000

a)

ziediem

0631010

Kumelīte

0631020

Hibisks

0631030

Roze

0631040

Jasmīns

0631050

Liepa

0632000

b)

lapām un garšaugiem

0632010

Zemene

0632020

Roibosa krūms

0632030

Mate

0633000

c)

saknēm

0633010

Baldriāns

0633020

Žeņšeņs

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0700000

APIŅI

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0800000

GARŠVIELAS

0810000

Sēklas

0810010

Anīsa sēklas

0810020

Sējas melnsēklītes sēklas

0810030

Selerija

0810040

Koriandrs

0810050

Ķimenes

0810060

Dilles

0810070

Fenhelis

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

0810090

Muskatrieksts

0820000

Augļi

0820010

Jamaikas pipari

0820020

Sičuānas pipari

0820030

Pļavas ķimenes

0820040

Kardamons

0820050

Kadiķogas

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

0820070

Vaniļa

0820080

Tamarinda augļi

0830000

Mizas

0830010

Kanēlis

0840000

Saknes vai sakneņi

0840010

Lakricas sakne

0840020

Ingvers

0840030

Kurkuma

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par analītiskajām metodēm un par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0850000

Pumpuri

0850010

Krustnagliņas

0850020

Kaperi

0860000

Ziedu drīksnas

0860010

Safrāns

0870000

Sēklsedzes

0870010

Muskatrieksta miza

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900010

Cukurbiešu saknes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām pēc atkārtotas izmantošanas ilggadīgos kultūraugos un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900020

Cukurniedres

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atliekām augsekas kultūrās un datiem, kas apstiprinātu plato līmeni augsnē, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0900030

Cigoriņu saknes

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par piridīna grupas apriti nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1012030

Aknas

1013030

Aknas

1014030

Aknas

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par piridīna grupas apriti un saistīto atlieku īpašībām un daudzumu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

1016030

Aknas

Klotianidīns

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140020

Ķirši (saldie)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

0152000

b)

zemenes

0163080

Ananasi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0233010

Melones

0233030

Arbūzi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0244000

d)

kolrābji

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem ar tiametoksamu nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

Tiametoksams

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0110000

Citrusaugļi

0110010

Greipfrūti

0110020

Apelsīni

0110030

Citroni

0110040

Laimi

0110050

Mandarīni

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0140010

Aprikozes

0140020

Ķirši (saldie)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par stabilitāti uzglabāšanā nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0151000

a)

vīnogas

0151010

Galda vīnogas

0151020

Vīna vīnogas

0152000

b)

zemenes

0163080

Ananasi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0233010

Melones

0233030

Arbūzi

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki

Tolklofosmetils (F)

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par metabolismu kultūraugos nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0213080

Redīsi

(+)

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde konstatēja, ka daļa informācijas par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, metabolītu ph-CH3 un TM-CH2OH cukuru konjugātu toksikoloģiskajiem datiem un atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, kuros ietverta metabolītu phs-CH3 un TM-CH2OH cukuru konjugātu analīze, nav pieejama. Pārskatot MAL, Komisija ņems vērā pirmajā teikumā minēto informāciju, ja tā tiks iesniegta līdz 2018. gada 6. februārim, vai minētās informācijas trūkumu, ja tā līdz norādītajam datumam netiks iesniegta.

0241010

Brokoļi

0241020

Ziedkāposti

0242010

Briseles kāposti

0242020

Galviņkāposti

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

0251010

Salātu baldriņi

0251020

Salāti

0251030

Platlapu cigoriņi/endīvijas

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

0251050

Barbarejas

0251060

Sējas pazvērītes/rukolas salāti

0251070

Brūnās sinepes

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

(+)

Piemērojamais maksimālais atlieku līmenis mārrutkiem (Armoracia rusticana) garšvielu grupā (kods 0840040) ir tas pats, kas mārrutkiem (Armoracia rusticana) noteikts dārzeņu kategorijas sakņu un bumbuļu dārzeņu grupā (kods 0213040), ņemot vērā atlieku līmeņa izmaiņas, ko rada apstrāde (kaltēšana) atbilstīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 20. panta 1. punktam.

0840040

Mārrutki”


6.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 31/45


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2016/157

(2016. gada 5. februāris),

ar kuru nosaka standarta importa vērtības atsevišķu veidu augļu un dārzeņu ievešanas cenas noteikšanai

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regulu (ES) Nr. 1308/2013, ar ko izveido lauksaimniecības produktu tirgu kopīgu organizāciju un atceļ Padomes Regulas (EEK) Nr. 922/72, (EEK) Nr. 234/79, (EK) Nr. 1037/2001 un (EK) Nr. 1234/2007 (1),

ņemot vērā Komisijas 2011. gada 7. jūnija Īstenošanas regulu (ES) Nr. 543/2011, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulas (EK) Nr. 1234/2007 piemērošanai attiecībā uz augļu un dārzeņu un pārstrādātu augļu un dārzeņu nozari (2), un jo īpaši tās 136. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

Īstenošanas regulā (ES) Nr. 543/2011, piemērojot Urugvajas kārtas daudzpusējo tirdzniecības sarunu iznākumu, paredzēti kritēriji, pēc kuriem Komisija nosaka standarta importa vērtības minētās regulas XVI pielikuma A daļā norādītajiem produktiem no trešām valstīm un laika periodiem.

(2)

Standarta importa vērtību aprēķina katru darbdienu saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 543/2011 136. panta 1. punktu, ņemot vērā mainīgos dienas datus. Tāpēc šai regulai būtu jāstājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Standarta importa vērtības, kas paredzētas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 543/2011 136. pantā, ir tādas, kā norādīts šīs regulas pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2016. gada 5. februārī

Komisijas

un tās priekšsēdētājs vārdā –

lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektors

Jerzy PLEWA


(1)  OV L 347, 20.12.2013., 671. lpp.

(2)  OV L 157, 15.6.2011., 1. lpp.


PIELIKUMS

Standarta importa vērtības atsevišķu veidu augļu un dārzeņu ievešanas cenas noteikšanai

(EUR/100 kg)

KN kods

Trešās valsts kods (1)

Standarta importa vērtība

0702 00 00

EG

253,6

IL

236,2

MA

89,7

TN

85,0

TR

113,5

ZZ

155,6

0707 00 05

MA

85,6

TR

180,4

ZZ

133,0

0709 91 00

EG

194,3

ZZ

194,3

0709 93 10

MA

43,4

TR

141,3

ZZ

92,4

0805 10 20

EG

49,2

MA

57,3

TN

49,7

TR

48,1

ZZ

51,1

0805 20 10

IL

134,7

MA

79,7

TR

102,3

ZZ

105,6

0805 20 30, 0805 20 50, 0805 20 70, 0805 20 90

EG

72,6

IL

144,4

MA

126,5

TR

68,7

ZZ

103,1

0805 50 10

TR

94,0

ZZ

94,0

0808 10 80

CL

87,7

ZZ

87,7

0808 30 90

CN

69,1

TR

81,0

ZA

137,7

ZZ

95,9


(1)  Valstu nomenklatūra, kas paredzēta Komisijas 2012. gada 27. novembra Regulā (ES) Nr. 1106/2012, ar ko attiecībā uz valstu un teritoriju nomenklatūras atjaunināšanu īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 471/2009 par Kopienas statistiku attiecībā uz ārējo tirdzniecību ar ārpuskopienas valstīm (OV L 328, 28.11.2012., 7. lpp.). Kods “ZZ” nozīmē “cita izcelsme”.


LĒMUMI

6.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 31/47


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2016/158

(2016. gada 4. februāris),

ar ko nosaka pārejas pasākumus attiecībā uz konkrētiem gaļas un piena nozares uzņēmumiem Horvātijā

(izziņots ar dokumenta numuru C(2016) 501)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Aktu par Horvātijas pievienošanos,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulu (EK) Nr. 852/2004 par pārtikas produktu higiēnu (1) un jo īpaši tās 12. panta 2. punktu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulu (EK) Nr. 853/2004, ar ko nosaka īpašus higiēnas noteikumus attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes pārtiku (2), un jo īpaši tās 9. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Regulā (EK) Nr. 852/2004 paredzēti vispārīgi pārtikas produktu higiēnas noteikumi pārtikas apritē iesaistītajiem tirgus dalībniekiem, kuru pamatā ir riska analīzes un kritisko kontrolpunktu principi. Regulā noteikts, ka pārtikas apritē iesaistītiem tirgus dalībniekiem jāievēro strukturālās prasības, kas pamatojas uz minētajiem principiem.

(2)

Regula (EK) Nr. 853/2004 papildina noteikumus, kas paredzēti Regulā (EK) Nr. 852/2004. Noteikumi, kas paredzēti Regulā (EK) Nr. 853/2004, ietver arī īpašas prasības attiecībā uz gaļas un piena pārstrādes uzņēmumiem.

(3)

Saskaņā ar Akta par Horvātijas pievienošanos V pielikumu konkrētas strukturālās prasības, kas paredzētas Regulas (EK) Nr. 852/2004 II pielikumā un Regulas (EK) Nr. 853/2004 III pielikumā, konkrētiem Horvātijas uzņēmumiem nav piemērojamas līdz 2015. gada 31. decembrim. Šie uzņēmumi ir uzskaitīti Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē (3). Ierobežotam skaitam gaļas un piena nozares uzņēmumu Horvātija ir lūgusi šo termiņu pagarināt līdz 2016. gada 30. jūnijam.

(4)

Ir lietderīgi pagarināt pašreizējos pārejas pasākumus attiecībā uz konkrētiem uzņēmumiem gaļas un piena nozarē, lai dotu tiem papildu laiku pielāgoties Savienības pārtikas nekaitīguma standartiem.

(5)

Pašreizējos pārejas pasākumus, kas noteikti Akta par Horvātijas pievienošanos V pielikuma 5. punkta II daļā, piemēro līdz 2015. gada 31. decembrim. Lai izvairītos no juridiskām nepilnībām, šajā lēmumā paredzētie pārejas pasākumi būtu jāpiemēro no 2016. gada 1. janvāra. To piemērošanas laikam nevajadzētu pārsniegt sešus mēnešus, jo Akta par Horvātijas pievienošanos 42. pantā ir paredzēts, ka pārejas pasākumus drīkst piemērot ne ilgāk kā trīs gadus, skaitot no pievienošanās dienas.

(6)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Atkāpjoties no īpašajām prasībām, kas noteiktas Regulas (EK) Nr. 852/2004 II pielikuma II nodaļā un Regulas (EK) Nr. 853/2004 III pielikuma I sadaļas II un III nodaļā, II sadaļas II un III nodaļā, V sadaļas I nodaļā un IX sadaļas I nodaļas II.A daļā, gaļas un piena nozares uzņēmumi, kas norādīti šā lēmuma pielikumā (“norādītie uzņēmumi”), var turpināt ražot un pārstrādāt gaļu un pienu (“produkti”), ja ir ievēroti šā lēmuma 2. panta nosacījumi.

2. pants

1.   Produktus, kuru izcelsme ir norādītajos uzņēmumos:

a)

laiž tirgū vienīgi Horvātijā vai trešo valstu tirgos saskaņā ar attiecīgiem Savienības tiesību aktiem; vai

b)

izmanto vienīgi turpmākai pārstrādei norādītajos uzņēmumos neatkarīgi no dienas, kad produktu laiž tirgū.

2.   Produktus marķē ar veselības vai identifikācijas marķējumu, kas atšķiras no tā, kurš noteikts Regulas (EK) Nr. 853/2004 5. pantā.

3.   Horvātija izmanto veselības vai identifikācijas marķējumu, ko tā rakstiski paziņojusi Komisijai 2012. gada 29. jūnijā saskaņā ar Akta par Horvātijas pievienošanos V pielikuma 5. punkta II daļas 3. apakšpunktu.

4.   Šā panta 1. un 2. punktu piemēro visiem produktiem, kuru izcelsme ir integrētos svaigas gaļas, maltas gaļas, gaļas izstrādājumu, mehāniski atdalītas gaļas un piena pārstrādes uzņēmumos, ja viena no šāda uzņēmuma daļām ir norādītais uzņēmums.

3. pants

Horvātija nodrošina, ka norādītie uzņēmumi, kas neatbilst Regulas (EK) Nr. 852/2004 II pielikuma II nodaļā un Regulas (EK) Nr. 853/2004 III pielikuma I sadaļas II un III nodaļā, II sadaļas II un III nodaļā, V sadaļas I nodaļā un IX sadaļas I nodaļas II.A daļā norādītajām īpašajām prasībām, beidz savu darbību.

4. pants

Šo lēmumu piemēro no 2016. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 30. jūnijam.

5. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2016. gada 4. februārī

Komisijas vārdā –

Komisijas loceklis

Vytenis ANDRIUKAITIS


(1)  OV L 139, 30.4.2004., 1. lpp.

(2)  OV L 139, 30.4.2004., 55. lpp.

(3)  http://ec.europa.eu/food/food/biosafety/establishments/establishments-transition-croatia_en.pdf


PIELIKUMS

Gaļas pārstrādes uzņēmumu saraksts

Nr.

Veterinārais Nr.

Uzņēmuma nosaukums

Ielas vai ciema/pilsētas/reģiona nosaukums

1.

HR 14

IMES – MESNA INDUSTRIJA d.o.o.

Ulica Katarine Zrinske 9,

Samobor,

Zagrebačka

2.

HR 405

KARLO – TOMISLAV, obrt proizvodnju i preradu mesa, trgovinu i ugostiteljstvo

Bistrec 16, Lug Samoborski,

Bregana,

Zagrebačka

3.

HR 811

VUGRINEC d.o.o.

A. Mihanovića 44, Kraj Gornji,

Dubravica,

Zagrebačka

4.

HR 895

JADRI TRADE d.o.o.

Švica 152,

Otočac,

Ličko – senjska

5.

HR 1466

KULINA NOVA SELA d.o.o.

Nova Sela b.b.,

Nova Sela,

Dubrovačko – neretvanska

6.

HR 1526

BERMES d.o.o.

Zagorska 14,

Donja Pušća,

Zagrebačka


Piena pārstrādes uzņēmumu saraksts

Nr.

Veterinārais Nr.

Uzņēmuma nosaukums

Ielas vai ciema/pilsētas/reģiona nosaukums

1.

HR 1444

LE – Milk d.o.o.

Ravenski Lemeš b.b., Raven,

Križevci,

Koprivničko – križevačka


6.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 31/51


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2016/159

(2016. gada 4. februāris),

ar ko nosaka kārtību, kādā iesniedzami dotāciju pieteikumi, maksājumu pieprasījumi un ar tiem saistītā informācija attiecībā uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 652/2014 minētajiem ārkārtas pasākumiem pret augiem kaitīgajiem organismiem

(izziņots ar dokumenta numuru C(2016) 524)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 15. maija Regulu (ES) Nr. 652/2014, ar ko paredz noteikumus tādu izdevumu pārvaldībai, kuri attiecas uz pārtikas apriti, dzīvnieku veselību un dzīvnieku labturību, augu veselību un augu reproduktīvo materiālu, un ar ko groza Padomes Direktīvas 98/56/EK, 2000/29/EK un 2008/90/EK, Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 178/2002, (EK) Nr. 882/2004 un (EK) Nr. 396/2005, Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/128/EK un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1107/2009 un atceļ Padomes Lēmumus 66/399/EEK, 76/894/EEK un 2009/470/EK (1), un jo īpaši tās 36. panta 5. punktu,

tā kā:

(1)

Saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 652/2014 16. panta 1. punktu dalībvalstīm var piešķirt dotācijas attiecībā uz ārkārtas pasākumiem, kas īstenoti tāpēc, ka ir apstiprināta kāda minētās regulas 17. pantā uzskaitītā kaitīgā organisma klātbūtne.

(2)

Saskaņā ar Komisijas Īstenošanas lēmuma 2014/917/ES (2) 1. un 2. pantu dalībvalstis nosūta Komisijai oficiālus paziņojumus par kaitīgā organisma uzliesmojumiem. Informācija, kas sniegta oficiālajā paziņojumā, ir provizoriska informācija par kaitīgā organisma uzliesmojumu.

(3)

Lai nodrošinātu pareizu finanšu pārvaldību un operatīvi saņemtu informāciju par dalībvalstu īstenotajiem kaitīgo organismu pārvaldības pasākumiem, ir lietderīgi noteikt datumus, līdz kuriem dalībvalstīm ir jāiesniedz dotāciju pieteikumi un maksājumu pieprasījumi, un precizēt, kāda veida informācija ir jāsniedz. Jo īpaši būtu jāsniedz pirmās un atjauninātās aplēses par izdevumiem, kas radušies dalībvalstīm.

(4)

Ir jānosaka likme, kas piemērojama, konvertējot finanšu aplēses un maksājumu pieprasījumus, ko iesniegušas dalībvalstis, kuras neizmanto euro kā savu valsts valūtu.

(5)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Provizoriska informācija par aplēstajām izmaksām

Lai dalībvalstis varētu saņemt Savienības finansiālo ieguldījumu, tās divu mēnešu laikā no dienas, kad ir oficiāli apstiprināta Regulas (ES) Nr. 652/2014 17. pantā minētā kaitīgā organisma klātbūtne, sniedz provizorisku informāciju par kaitīgā organisma uzliesmojumu. Par šādu provizorisku informāciju uzskata paziņojumus Komisijai, kā noteikts Īstenošanas lēmuma 2014/917/ES 1. un 2. pantā.

Ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc tam, kad ir oficiāli apstiprināta attiecīgā kaitīgā organisma klātbūtne, dalībvalstis, izmantojot elektronisku datni, kas izveidota atbilstoši šā lēmuma I pielikumā dotajam paraugam, iesniedz Komisijai dotācijas pieteikumu saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 652/2014 16. panta 1. punktu.

Pieteikumā iekļauj šādu informāciju:

a)

aplēstās darbības izmaksas, kā minēts Regulas (ES) Nr. 652/2014 18. panta 1. punkta a) apakšpunktā;

b)

aplēstās izmaksas par pakalpojumu līgumiem ar trešām personām, kā minēts Regulas (ES) Nr. 652/2014 18. panta 1. punkta b) apakšpunktā;

c)

aplēstās izmaksas attiecībā uz kompensācijām īpašniekiem un operatoriem, kā minēts Regulas (ES) Nr. 652/2014 18. panta 1. punkta c) apakšpunktā;

d)

attiecīgā gadījumā aplēstās citas izmaksas saistībā ar kaitīgā organisma izskaušanu, kā minēts Regulas (ES) Nr. 652/2014 18. panta 1. punkta e) apakšpunktā, pievienojot pienācīgu pamatojumu.

Reizi trijos mēnešos pēc otrajā daļā minētās informācijas iesniegšanas dalībvalstis iesniedz atjauninātu informāciju par otrajā daļā minētajām izmaksām.

Dotācijas pieteikumos par aplēstajām izmaksām saistībā ar kaitīgā organisma izskaušanu un/vai ierobežošanu, par ko pieteikums jau ticis nosūtīts iepriekšējos kalendārajos gados, ir jāietver šā lēmuma I pielikuma atjauninātā versija.

2. pants

Maksājuma pieprasījumi

Sešu mēnešu laikā pēc beigu datuma, kas noteikts ikgadējā finansēšanas lēmumā, vai apstiprinājuma par kaitīgā organisma izskaušanas un/vai ierobežošanas pabeigšanu, atkarībā no tā, kurš datums ir agrāks, dalībvalstis iesniedz Komisijai:

a)

maksājuma pieprasījumu par atbilstīgajām izmaksām, kas radušās, un to sagatavo, izmantojot elektronisku datni atbilstoši šā lēmuma II pielikumā dotajam paraugam;

b)

tehnisko ziņojumu atbilstoši šā lēmuma III pielikumam.

3. pants

Konvertēšanas likme

Ja dalībvalsts aplēstās izmaksas vai radušies izdevumi ir valūtā, kas nav euro, attiecīgā dalībvalsts tos konvertē euro, piemērojot pēdējo valūtas maiņas kursu, ko Eiropas Centrālā banka ir noteikusi pirms tā mēneša pirmās dienas, kurā dalībvalsts ir iesniegusi dotācijas pieteikumu.

4. pants

Piemērojamība

Šo lēmumu piemēro attiecībā uz kaitīgo organismu uzliesmojumiem, par kuriem Komisijai paziņots no 2016. gada 1. janvāra.

5. pants

Adresāti

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2016. gada 4. februārī

Komisijas vārdā –

Komisijas loceklis

Vytenis ANDRIUKAITIS


(1)  OV L 189, 27.6.2014., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2014. gada 15. decembra Īstenošanas lēmums 2014/917/ES, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Padomes Direktīvas 2000/29/EK īstenošanai attiecībā uz paziņojumiem par kaitīgo organismu klātbūtni un pasākumiem, ko dalībvalstis veikušas vai paredzējušas veikt (OV L 360, 17.12.2014., 59. lpp.).


I PIELIKUMS

A.   IZSKAUŠANA

Image

Image

B.   IEROBEŽOŠANA

Image

Image

C.   CITI PASĀKUMI

Image

Image


II PIELIKUMS

A.   IZSKAUŠANA

Image

Image

Image

B.   IEROBEŽOŠANA

Image

Image

Image

C.   CITI PASĀKUMI

Image

Image

Image


III PIELIKUMS

Tehniskajā ziņojumā ietver šādu informāciju:

1)

pasākumu īstenošanas termiņa sākuma un beigu datumu;

2)

īstenoto tehnisko pasākumu aprakstu un galvenos rādītājus;

3)

epidemioloģiskās kartes (norobežotā teritorija, uzliesmojuma teritorija utt.);

4)

detalizētu informāciju par izskaušanas, ierobežošanas vai citu pasākumu rezultātiem pēc attiecīgo pasākumu piemērošanas;

5)

epidemioloģisko izmeklējumu rezultātus;

6)

citus attiecīgos dokumentus.


6.2.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 31/70


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS 2016/160

(2016. gada 5. februāris),

par Toyota Motor Europe efektīvu ārējās apgaismes ierīču ar gaismas diodēm apstiprināšanu par inovatīvu tehnoloģiju vieglo automobiļu CO2 emisiju samazināšanai saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 443/2009

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 23. aprīļa Regulu (EK) Nr. 443/2009, ar ko, īstenojot daļu no Kopienas integrētās pieejas CO2 emisiju samazināšanai no vieglajiem transportlīdzekļiem, nosaka emisijas standartus jauniem vieglajiem automobiļiem (1), un jo īpaši tās 12. panta 4. punktu,

tā kā:

(1)

Ražotājs Toyota Motor Europe NV/SA (“pieteikuma iesniedzējs”) 2015. gada 15. aprīlī iesniedza pieteikumu par efektīvas ārējās apgaismes sistēmas ar gaismas diodēm (LED) apstiprināšanu par inovatīvu tehnoloģiju. Minētā pieteikuma pilnīgums tika vērtēts saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 725/2011 (2) 4. pantu. Komisija konstatēja, ka sākotnējā pieteikumā trūkst noteiktas būtiskas informācijas, un lūdza pieteikuma iesniedzēju iekļaut trūkstošo informāciju. Pieteikuma iesniedzējs prasīto informāciju sniedza 2015. gada 26. maijā. Pieteikumu atzina par pilnīgu, un termiņš, kurā Komisijai jānovērtē pieteikums, sākās nākamajā dienā pēc pilnīgās informācijas oficiālas saņemšanas, t. i., 2015. gada 27. maijā.

(2)

Pieteikums ir novērtēts saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 443/2009 12. pantu, Īstenošanas regulu (ES) Nr. 725/2011 un Tehniskajām norādēm par pieteikumu sagatavošanu inovatīvu tehnoloģiju apstiprināšanai atbilstoši Regulai (EK) Nr. 443/2009 (“tehniskās norādes”, 2013. gada februāra redakcija) (3).

(3)

Pieteikums attiecas uz efektīvu ārējās apgaismes sistēmu, kurā ietilpst galvenie tuvās gaismas lukturi, galvenie tālās gaismas lukturi, priekšējie gabarīta lukturi, priekšējie miglas lukturi, pakaļējie miglas lukturi, priekšējie virzienrādītāji, pakaļējie virzienrādītāji, numura zīmes apgaismojuma lukturi un atpakaļgaitas lukturi, kas aprīkoti ar LED.

(4)

Komisija uzskata, ka pieteikumā sniegtā informācija apstiprina, ka ir izpildīti nosacījumi un kritēriji, kas minēti Regulas (EK) Nr. 443/2009 12. pantā un Īstenošanas regulas (ES) Nr. 725/2011 2. un 4. pantā.

(5)

Pieteikuma iesniedzējs ir pierādījis, ka LED galvenajos tuvās gaismas lukturos, galvenajos tālās gaismas lukturos, priekšējos gabarīta lukturos, priekšējos miglas lukturos, pakaļējos miglas lukturos, priekšējos virzienrādītājos, pakaļējos virzienrādītājos, numura zīmes apgaismojuma lukturos un atpakaļgaitas lukturos ir izmantotas ne vairāk kā 3 % no atsauces gadā (2009. gadā) reģistrētajiem jaunajiem vieglajiem automobiļiem. Kā pamatojumu pieteikuma iesniedzējs norādīja tehniskās norādes, kurās sniegts ziņojuma par CLEPA LIGHT Sight Safety iniciatīvu kopsavilkums. Pieteikuma iesniedzējs ir izmantojis iepriekš noteiktas funkcijas un vidējotus datus atbilstoši vienkāršotajai pieejai, kas izklāstīta tehniskajās norādēs (2013. gada februāra redakcijā).

(6)

Pieteikuma iesniedzējs saskaņā ar tehniskajās norādēs aprakstīto vienkāršoto pieeju kā bāzes tehnoloģiju ir izmantojis halogēnspuldzes, lai pierādītu CO2 emisiju samazināšanas spēju, kas piemīt efektīvajai ārējās apgaismes sistēmai ar LED galvenajos tuvās gaismas lukturos, galvenajos tālās gaismas lukturos, priekšējos gabarīta lukturos, priekšējos miglas lukturos, pakaļējos miglas lukturos, priekšējos virzienrādītājos, pakaļējos virzienrādītājos, numura zīmes apgaismojuma lukturos un atpakaļgaitas lukturos.

(7)

Pieteikuma iesniedzējs pieteikumā ir izklāstījis CO2 emisiju samazinājumu testēšanas metodiku, kurā iekļautās formulas atbilst formulām, kas aprakstītas tehniskajās norādēs par vienkāršotu pieeju attiecībā uz apgaismes funkcijām. Komisija uzskata, ka testēšanas metodika nodrošinās testēšanas rezultātus, kas ir pārbaudāmi, atkārtojami un salīdzināmi, un ka tā spēj reālistiskā veidā ar pārliecinošu statistisko nozīmīgumu pierādīt inovatīvās tehnoloģijas priekšrocības CO2 emisiju ziņā saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 725/2011 6. pantu.

(8)

Ņemot vērā iepriekš minēto, Komisija uzskata, ka pieteikuma iesniedzējs ir pietiekami pārliecinoši pierādījis, ka efektīva ārējās apgaismes sistēma, kurā ietilpst galvenie tuvās gaismas lukturi, galvenie tālās gaismas lukturi, priekšējie gabarīta lukturi, priekšējie miglas lukturi, pakaļējie miglas lukturi un numura zīmes apgaismojuma lukturi, ļauj samazināt emisijas vismaz par 1 g CO2/km. Tāpēc jāsecina, ka CO2 emisiju samazinājumu par vismaz 1 g CO2/km nodrošinātu arī tāda efektīva ārējās apgaismes sistēma, kurā ietilpst ne tikai minētie lukturi, bet arī priekšējie virzienrādītāji, pakaļējie virzienrādītāji un atpakaļgaitas lukturi, kas aprīkoti ar LED, vai cita atbilstoša minēto lukturu kombinācija.

(9)

Tā kā CO2 emisiju tipa apstiprinājuma testā, kas minēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 715/2007 (4) un Komisijas Regulā (EK) Nr. 692/2008 (5), nav nepieciešams aktivizēt apgaismes ierīces, Komisija piekrīt, ka attiecīgās ārējās apgaismes funkcijas nav ietvertas standarta testa ciklā.

(10)

Attiecīgo apgaismes funkciju aktivizēšana ir obligāta, lai nodrošinātu transportlīdzekļa drošu ekspluatāciju, tāpēc tā nav atkarīga no vadītāja izvēles. Pamatojoties uz minēto, Komisija uzskata, ka ražotājs būtu uzskatāms par atbildīgu par CO2 emisiju samazinājumu, ko nodrošina inovatīvās tehnoloģijas izmantošana.

(11)

Komisija konstatē, ka verifikācijas ziņojumu sagatavoja Transportlīdzekļu sertifikācijas aģentūra, kas ir neatkarīga un sertificēta struktūra, un ka ziņojumā ir apstiprināti pieteikumā izklāstītie konstatējumi.

(12)

Ņemot vērā iepriekš izklāstīto, Komisija uzskata, ka pret konkrētās inovatīvās tehnoloģijas apstiprināšanu iebildumi nebūtu jāceļ.

(13)

Visiem ražotājiem, kas vēlas samazināt vidējās īpatnējās CO2 emisijas, izmantojot CO2 emisiju samazinājumu, kuru dod ar šo īstenošanas lēmumu apstiprinātā inovatīvā tehnoloģija, un tādējādi sasniegt savu īpatnējo emisiju mērķi, saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) Nr. 725/2011 11. panta 1. punktu būtu jāatsaucas uz šo lēmumu savā pieteikumā par EK tipa apstiprinājuma sertifikāta saņemšanu attiecīgajiem transportlīdzekļiem.

(14)

Lai varētu noteikt vispārējo ekoinovācijas kodu, kas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/46/EK (6) I, VIII un IX pielikumu lietojams attiecīgajos tipa apstiprinājuma dokumentos, būtu jānosaka individuālais kods, ar kuru apzīmēt inovatīvo tehnoloģiju, kas apstiprināta ar šo īstenošanas lēmumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

1.   Efektīvā ārējās apgaismes sistēma, kurā ietilpst galvenie tuvās gaismas lukturi, galvenie tālās gaismas lukturi, priekšējie gabarīta lukturi, priekšējie miglas lukturi, pakaļējie miglas lukturi, priekšējie virzienrādītāji, pakaļējie virzienrādītāji, numura zīmes apgaismojuma lukturi un atpakaļgaitas lukturi, kas aprīkoti ar gaismas diodēm (LED), un kuru paredzēts izmantot M1 kategorijas transportlīdzekļos, tiek apstiprināta par inovatīvu tehnoloģiju Regulas (EK) Nr. 443/2009 12. panta nozīmē.

2.   CO2 emisiju samazinājumu, ko panāk, izmantojot efektīvo ārējās apgaismes sistēmu, kurā ietilpst visas 1. punktā minētās apgaismes funkcijas vai atbilstoša to kombinācija, nosaka, izmantojot pielikumā noteikto metodiku.

3.   Atsevišķais ekoinovācijas kods, kas jānorāda tipa apstiprinājuma dokumentācijā, kuru izmanto attiecībā uz inovatīvo tehnoloģiju, kas apstiprināta ar šo īstenošanas lēmumu, ir “15”.

2. pants

Šis lēmums stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Briselē, 2016. gada 5. februārī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 140, 5.6.2009., 1. lpp.

(2)  Komisijas 2011. gada 25. jūlija Īstenošanas regula (ES) Nr. 725/2011, ar ko izveido procedūru inovatīvu tehnoloģiju apstiprināšanai un sertificēšanai, lai samazinātu CO2 emisijas no vieglajiem automobiļiem (OV L 194, 26.7.2011., 19. lpp.).

(3)  https://circabc.europa.eu/w/browse/42c4a33e-6fd7-44aa-adac-f28620bd436f

(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2007. gada 20. jūnija Regula (EK) Nr. 715/2007 par tipa apstiprinājumu mehāniskiem transportlīdzekļiem attiecībā uz emisijām no vieglajiem pasažieru un komerciālajiem transportlīdzekļiem (Euro 5 un Euro 6) un par piekļuvi transportlīdzekļa remonta un tehniskās apkopes informācijai (OV L 171, 29.6.2007., 1. lpp.).

(5)  Komisijas 2008. gada 18. jūlija Regula (EK) Nr. 692/2008 ar kuru īsteno un groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 715/2007 par tipa apstiprinājumu mehāniskiem transportlīdzekļiem attiecībā uz emisijām no vieglajiem pasažieru un komerciālajiem transportlīdzekļiem (Euro 5 un Euro 6) un par piekļuvi transportlīdzekļa remonta un tehniskās apkopes informācijai (OV L 199, 28.7.2008., 1. lpp.).

(6)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2007. gada 5. septembra Direktīva 2007/46/EK, ar ko izveido sistēmu mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju, kā arī tādiem transportlīdzekļiem paredzētu sistēmu, sastāvdaļu un atsevišķu tehnisku vienību apstiprināšanai (pamatdirektīva) (OV L 263, 9.10.2007., 1. lpp.).


PIELIKUMS

1.   Testēšanas metodika – ievads

Lai noteiktu, cik lielu CO2 emisiju samazinājumu M1 kategorijas transportlīdzeklī var panākt, izmantojot efektīvo ārējās apgaismes sistēmu, kurā ietilpst visi ar gaismas diodēm (LED) aprīkoti galvenie tuvās gaismas lukturi, galvenie tālās gaismas lukturi, priekšējie gabarīta lukturi, priekšējie miglas lukturi, pakaļējie miglas lukturi, priekšējie virzienrādītāji, pakaļējie virzienrādītāji, numura zīmes apgaismojuma lukturi un atpakaļgaitas lukturi vai atbilstoša to kombinācija, ir jānosaka šādi elementi:

a)

testēšanas nosacījumi;

b)

testēšanas procedūra;

c)

formulas CO2 emisiju samazinājuma aprēķināšanai;

d)

formulas standartnovirzes aprēķināšanai;

e)

CO2 emisiju samazinājuma noteikšana sertifikācijai tipa apstiprinātajās iestādēs.

2.   Testēšanas nosacījumi

Piemēro prasības, kas paredzētas ANO/EEK Noteikumos Nr. 112 (1) par vienotiem noteikumiem, kas attiecas uz mehānisko transportlīdzekļu galveno lukturu apstiprināšanu, ja tie izstaro asimetrisku tuvo, tālo vai abas gaismas un ir aprīkoti ar kvēlspuldzēm un/vai gaismu izstarojošu diožu (LED) moduļiem. Lai noteiktu jaudas patēriņu, ir jāatsaucas uz Noteikumu Nr. 112 6.1.4. punktu un minēto noteikumu 10. pielikuma 3.2.1. un 3.2.2. punktu.

3.   Testēšanas procedūra

Mērījumi jāveic tā, kā parādīts attēlā. Izmanto šādas iekārtas:

barošanas bloku (t. i. regulējama sprieguma avotu),

divus digitālus multimetrus: vienu izmanto līdzstrāvas mērīšanai, otru – līdzstrāvas sprieguma mērīšanai. Testēšanas shēmā (attēlā) attēlots risinājums, kurā līdzstrāvas voltmetrs ir integrēts barošanas blokā.

Testēšanas shēma

Image

Pavisam jāveic pieci strāvas stipruma mērījumi pie sprieguma 13,2 V katra veida apgaismes ierīcei, ko izmanto transportlīdzeklī, (t. i., galvenajiem tuvās gaismas lukturiem, galvenajiem tālās gaismas lukturiem, priekšējiem gabarīta lukturiem, priekšējiem miglas lukturiem, pakaļējiem miglas lukturiem, priekšējiem virzienrādītājiem, pakaļējiem virzienrādītājiem, numura zīmes apgaismojuma lukturiem un atpakaļgaitas lukturiem). LED modulim(-ļiem), ko vada gaismas avota elektroniskā vadības iekārta, mērījumus veic saskaņā ar pieteikuma iesniedzēja norādījumiem.

Kā alternatīvu var veikt citus strāvas stipruma mērījumus pie citiem papildu spriegumiem. Ražotājam jāiesniedz tipa apstiprinātājiestādei pārbaudīta dokumentācija par nepieciešamību veikt šos citus mērījumus. Pavisam jāveic pieci strāvas stipruma mērījumi pie katra no šiem papildu spriegumiem.

Precīzas iestatītās sprieguma vērtības un izmērītās strāvas stipruma vērtības ir jāreģistrē ar precizitāti līdz četriem cipariem aiz komata.

4.   Formulas

Lai noteiktu CO2 emisiju samazinājumu un to, vai ir ievērota robežvērtība 1 g CO2/km, ir jāveic šādas darbības:

 

1. darbība: jaudas ietaupījuma aprēķināšana;

 

2. darbība: CO2 emisiju samazinājumu aprēķināšana;

 

3. darbība: kļūdas aprēķināšana CO2 emisiju samazinājumā;

 

4. darbība: robežvērtības verificēšana.

4.1.   Jaudas ietaupījuma aprēķināšana

Izmantoto elektrisko jaudu katrā no pieciem mērījumiem aprēķina, iestatīto sprieguma vērtību reizinot ar izmērītās strāvas stiprumu. Ja LED lampām elektroenerģijas padevi nodrošina ar soļdzinēju vai elektronisku vadības ierīci, tad šo patērētāju elektrisko slodzi mērījumā vērā neņem. Iegūst piecas vērtības. Katra vērtība ir jāizsaka ar precizitāti līdz četriem cipariem aiz komata. Pēc tam aprēķina izmantotās elektriskās jaudas vidējo vērtību, kas ir minēto piecu vērtību summa, dalīta ar 5.

Iegūstamo jaudas ietaupījumu aprēķina, izmantojot šādu formulu:

1. formula

ΔP = Pbaseline – Peco-innovation

kur:

ΔP

jaudas ietaupījums [W];

Pbaseline

bāzes tehnoloģijas jaudas patēriņš, kas norādīta 1. tabulā [W];

Peco-innovation

ekoinovācijas izmantotās jaudas vidējā vērtība [W].

1. tabula

Dažādām bāzes tehnoloģijas apgaismes ierīcēm nepieciešamā jauda

Apgaismes ierīces veids

Kopējā elektriskā jauda [W]

Tuvās gaismas lukturis

137

Tālās gaismas lukturis

150

Priekšējais gabarīta lukturis

12

Numura zīmes apgaismojuma lukturis

12

Priekšējais miglas lukturis

124

Pakaļējais miglas lukturis

26

Priekšējais virzienrādītājs

13

Pakaļējais virzienrādītājs

13

Atpakaļgaitas lukturis

52

4.2.   CO2 emisiju samazinājuma aprēķināšana

Inovatīvās tehnoloģijas (efektīva ārējās apgaismes sistēma) kopējo CO2 emisiju samazinājumu aprēķina pēc 2., 3. un 4. formulas.

Transportlīdzeklim ar benzīna dzinēju

2. formula

Formula

Transportlīdzeklim ar dīzeļdzinēju

3. formula

Formula

Transportlīdzeklim ar benzīna dzinēju un turbokompresoru

4. formula

Formula

Pēc šīm formulām aprēķina inovatīvās tehnoloģijas (efektīva ārējās apgaismes sistēma) kopējo CO2 emisiju samazinājumu, ko izsaka g CO2/km.

Ievaddati 2., 3. un 4. formulai ir šādi:

ΔPj

apgaismes ierīces j ietaupītā jauda (W), kas ir 1. darbības rezultāts;

UFj

apgaismes ierīces j izmantošanas koeficients, kas norādīts 2. tabulā;

m

apgaismes ierīču veidu skaits inovatīvo tehnoloģiju kopumā;

v

NEDC vidējais braukšanas ātrums, kas ir 33,58 km/h;

VPe – P

efektīvās jaudas patēriņš transportlīdzekļiem ar benzīna dzinēju, kas ir 0,264 l/kWh;

VPe – D

efektīvās jaudas patēriņš transportlīdzekļiem ar dīzeļdzinēju, kas ir 0,22 l/kWh;

VPe – PT

efektīvās jaudas patēriņš transportlīdzekļiem ar benzīna dzinēju un turbokompresoru, kas ir 0,28 l/kWh;

ηA

ģeneratora efektivitāte, kas ir 0,67;

CFP

pārvēršanas koeficients benzīnam, kas ir 2 330 g CO2/l;

CFD

pārvēršanas koeficients dīzeļdegvielai, kas ir 2 640 g CO2/l.

2. tabula

Dažādu apgaismes ierīču izmantošanas koeficients

Apgaismes ierīces veids

Izmantošanas koeficients UF

Tuvās gaismas lukturis

0,33

Tālās gaismas lukturis

0,03

Priekšējais gabarīta lukturis

0,36

Numura zīmes apgaismojuma lukturis

0,36

Priekšējais miglas lukturis

0,01

Pakaļējais miglas lukturis

0,01

Priekšējais virzienrādītājs

0,15

Pakaļējais virzienrādītājs

0,15

Atpakaļgaitas lukturis

0,01

4.3.   Statistiskās kļūdas aprēķināšana CO2 emisiju samazinājumā

Statistiskā kļūda CO2 emisiju samazinājumā ir jānosaka divos posmos. Pirmkārt, jaudas kļūdas vērtība ir jānosaka kā standarta novirze, kas līdzvērtīga ticamības intervālam 68 % ap vidējo vērtību.

Šajā nolūkā izmanto 5. formulu.

5. formula

Formula

kur:

Formula

izlases vidējās vērtības standartnovirze [W];

xi

izlases dati [W];

Formula

izlases datu vidējā vērtība [W];

n

novērojumu skaits izlasē: 5.

Lai aprēķinātu CO2 emisiju samazinājuma kļūdu transportlīdzekļiem ar benzīna dzinēju, ar benzīna dzinēju un turbokompresoru un dīzeļdzinēju, izmanto 6. formulā izteikto kļūdas izplatīšanās likumu.

6. formula

Formula

kur:

Formula

kopējā CO2 emisiju samazinājuma standartnovirze [gCO2/km];

Formula

aprēķinātā CO2 emisiju samazinājuma ietekmējamība atkarībā no Pj;

Formula

Formula standartnovirze [W];

m

inovatīvo tehnoloģiju apgaismes ierīču veidu skaits kopumā.

Ja 6. formulā ievieto 2. formulu, iegūst 7. formulu, pēc kuras aprēķina CO2 emisiju samazinājuma kļūdu transportlīdzekļiem ar benzīna dzinēju.

7. formula

Formula

Ja 6. formulā ievieto 3. formulu, iegūst 8. formulu, pēc kuras aprēķina CO2 emisiju samazinājuma kļūdu transportlīdzekļiem ar dīzeļdzinēju.

8. formula

Formula

Ja 6. formulā ievieto 4. formulu, iegūst 9. formulu, pēc kuras aprēķina CO2 emisiju samazinājuma kļūdu transportlīdzekļiem ar benzīna dzinēju un turbokompresoru.

9. formula

Formula

4.4.   Robežvērtības verificēšana

Lai pierādītu, ka 1,0 g CO2/km robežvērtības pārsniegums ir statistiski nozīmīgs, izmanto 10. formulu.

10. formula

Formula

kur:

MT

minimālā robežvērtība [g CO2/km];

Formula

kopējais CO2 emisiju samazinājums [g CO2/km], kas jāizsaka ar precizitāti līdz četriem cipariem aiz komata;

Formula

kopējā CO2 emisiju samazinājuma [g CO2/km] standartnovirze, kas jāizsaka ar precizitāti līdz četriem cipariem aiz komata.

Ja kopējais inovatīvās tehnoloģijas (efektīva ārējās apgaismes sistēma) CO2 emisiju samazinājums saskaņā ar aprēķiniem pēc 10. formulas ir mazāks par Īstenošanas regulas (ES) Nr. 725/2011 9. panta 1. punktā noteikto robežvērtību, piemēro minētās regulas 11. panta 2. punkta otro daļu.


(1)  E/ECE/324/Rev.2/Add.111/Rev.3 – E/ECE/TRANS/505/Rev.2/Add.111/Rev.3, 2013. gada 9. janvāris.