ISSN 1725-5112

doi:10.3000/17255112.L_2010.340.lav

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

L 340

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Tiesību akti

53. sējums
2010. gada 22. decembris


Saturs

 

IV   Tiesību akti, kas pieņemti pirms 2009. gada 1. decembra saskaņā ar EK līgumu, ES līgumu un Euratom līgumu

Lappuse

 

*

EBTA Uzraudzības iestādes Lēmums Nr. 789/08/COL (2008. gada 17. decembris), ar ko groza Kolēģijas Lēmumu Nr. 195/04/COL par īstenošanas noteikumiem, uz kuriem ir atsauce EBTA valstu nolīguma par Uzraudzības iestādes un Tiesas dibināšanu 3. protokola II daļas 27. pantā, attiecībā uz standarta veidlapām paziņojumam par atbalstu

1

LV

Tiesību akti, kuru virsraksti ir gaišajā drukā, attiecas uz kārtējiem jautājumiem lauksaimniecības jomā un parasti ir spēkā tikai ierobežotu laika posmu.

Visu citu tiesību aktu virsraksti ir tumšajā drukā, un pirms tiem ir zvaigznīte.


IV Tiesību akti, kas pieņemti pirms 2009. gada 1. decembra saskaņā ar EK līgumu, ES līgumu un Euratom līgumu

22.12.2010   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 340/1


EBTA UZRAUDZĪBAS IESTĀDES LĒMUMS

Nr. 789/08/COL

(2008. gada 17. decembris),

ar ko groza Kolēģijas Lēmumu Nr. 195/04/COL par īstenošanas noteikumiem, uz kuriem ir atsauce EBTA valstu nolīguma par Uzraudzības iestādes un Tiesas dibināšanu 3. protokola II daļas 27. pantā, attiecībā uz standarta veidlapām paziņojumam par atbalstu

EBTA UZRAUDZĪBAS IESTĀDE,

ŅEMOT VĒRĀ Līgumu par Eiropas Ekonomikas zonu (1), un jo īpaši tā 61.–63. pantu un 26. protokolu,

ŅEMOT VĒRĀ EBTA valstu Nolīgumu par Uzraudzības iestādes un Tiesas dibināšanu (2), īpaši tā 3. protokola II daļas 27. pantu,

TĀ KĀ 2004. gada 14. jūlijā Uzraudzības iestāde pieņēma Lēmumu Nr. 195/04/COL attiecībā uz EBTA valstu Nolīguma par Uzraudzības iestādes un Tiesas dibināšanu 3. protokola II daļas 27.-29. pantā norādītajiem īstenošanas noteikumiem (3),

TĀ KĀ EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumā Nr. 195/04/COL noteikta obligāta kopēja veidlapa paziņošanai par valsts atbalstu,

TĀ KĀ EBTA Uzraudzības iestāde ir pieņēmusi jaunu atsauces likmes un diskonta likmes noteikšanas metodi (4),

TĀ KĀ Eiropas Komisija 2008. gada 25. martā pieņēma Regulu (EK) Nr. 271/2008, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai (5),

TĀ KĀ Eiropas Komisija 2008. gada 31. oktobrī pieņēma Regulu (EK) Nr. 1147/2008, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai, attiecībā uz tās 1. pielikuma III.10. daļu (6),

PĒC APSPRIEŠANĀS ar Valsts atbalsta padomdevēju komiteju saskaņā ar Uzraudzības un Tiesas nolīguma 3. protokola II daļas 29. pantu ar vēstuli, kas datēta 2008. gada 6. novembrī,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumu Nr. 195/04/COL groza saskaņā ar šā lēmuma I pielikumu.

2. pants

EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumam Nr. 195/04/COL pievienotās paziņojuma veidlapas groza saskaņā ar šā Lēmuma II pielikumu.

3. pants

Šis lēmums ir adresēts Islandes Republikai, Lihtenšteinas Firstistei un Norvēģijas Karalistei.

4. pants

Šis lēmums stājas spēkā 2009. gada 1. janvārī.

5. pants

Šis lēmums ir autentisks tikai angļu valodā.

Briselē, 2008. gada 17. decembrī

EBTA Uzraudzības iestādes vārdā –

priekšsēdētājs

Per SANDERUD

Kolēģijas loceklis

Kristján A. STEFÁNSSON


(1)  Turpmāk tekstā – EEZ līgums.

(2)  Turpmāk tekstā – Uzraudzības un Tiesas nolīgums.

(3)  2004. gada 14. jūlija Lēmums Nr. 195/04/COL, publicēts OV L 139, 25.5.2006., 37. lpp., EEZ Pielikumā Nr. 26/2006, 25.5.2006, 1. lpp.

(4)  2008. gada 17. decembra Lēmums Nr. 788/08/COL.

(5)  OV L 82, 25.3.2008., 1. lpp.

(6)  OV L 313, 22.11.2008., 1. lpp.


I PIELIKUMS

Iestādes Lēmumu Nr. 195/04/COL groza šādi:

1.

Tā 3. pantu “Paziņojumu nosūtīšana” aizstāj ar šādu:

“1.   Attiecīgās EBTA valsts pārstāvniecība Eiropas Savienībā vai jebkurš cits EBTA valsts noteikts kontaktpunkts nosūta paziņojumu Iestādei. Tas adresējams Iestādes Konkurences un valsts atbalsta direktorātam. Visa turpmākā korespondence tāpat jāadresē atbildīgajam Konkurences un Valsts atbalsta direktorātam vai norādītajam kontaktdienestam.

2.   Iestāde savu korespondenci adresē attiecīgās EBTA valsts Eiropas misijai vai izmanto citu šās EBTA valsts norādīto adresi.

3.   No 2006. gada 1. janvāra paziņojumi ir jānosūta elektroniski, izmantojot elektroniskās paziņošanas sistēmu Iestādes tīmekļa vietnē. Visa korespondence, kas saistībā ar elektroniski nosūtāmo paziņojumu iesniedzama pēc 2006. gada 1. janvāra, arī ir jānosūta elektroniski.

4.   Izņēmuma gadījumos un pēc Iestādes un attiecīgās EBTA valsts vienošanās paziņojuma vai ar to saistītas sarakstes iesniegšanai 3. pantā minētā saziņas kanāla vietā var izmantot citu saziņas kanālu. Ja šādas vienošanās nav, jebkuru paziņojumu vai ar to saistītu saraksti, ko EBTA valsts iesniegusi Iestādei pa saziņas kanālu, kas nav minēts 3. pantā, neuzskatīs par tādu, kas iesniegta Iestādei.

5.   Ja paziņojumā vai ar to saistītajā sarakstē ir konfidenciāla informācija, attiecīgā EBTA valsts šādu informāciju skaidri norāda un min konfidenciālas klasifikācijas iemeslus.

6.   EBTA valstis atsaucas uz valsts atbalsta identifikācijas numuru, ko attiecīgajai shēmai piešķir EBTA Uzraudzības iestāde katram atbalsta tiešajam saņēmējam. Pirmā daļa neattiecas uz atbalstu, kas piešķirts ar fiskāliem pasākumiem.”

2.

Lēmuma 8. panta 3. un 4. punktu aizstāj ar šādiem:

“3.   Attiecībā uz Iestādes darbības termiņiem paziņojuma vai turpmākās korespondences faktiskā saņemšana saskaņā ar šā lēmuma 3. panta 1. un 3. punktu ir attiecīgais notikums Noteikumu par termiņu aprēķināšanu 3. panta 1. punkta nozīmē.

4.   Attiecībā uz EBTA valstu rīcības termiņiem attiecīgā paziņojuma vai korespondences saņemšana no Iestādes saskaņā ar šā lēmuma 3. panta 2. punktu ir attiecīgais notikums Noteikumu par termiņu aprēķināšanu 3. panta 1. punkta nozīmē.”

3.

Lēmuma 9. pantu “Procentu likmes noteikšanas metodes” aizstāj ar šādu:

“1.   Ja vien ar īpašu lēmumu nav noteikts citādi, procentu likme, kas jāizmanto, atgūstot valsts atbalstu, kurš piešķirts, pārkāpjot Nolīguma par Uzraudzību un Tiesu 3. protokola I daļas 1. panta 3. punktu, ir fiksēta procentuālā gada likme, ko Iestāde nosaka pirms katra kalendārā gada sākuma.

2.   Procentu likmi aprēķina, naudas tirgus viena gada likmei pieskaitot 100 bāzes punktus. Ja šādas likmes nav pieejamas, izmanto naudas tirgus trīs mēnešu likmes vai, ja tādu nav, izmanto peļņu no valsts parādzīmēm.

3.   Ja trūkst drošas vai ekvivalentas informācijas par naudas tirgus vai biržas obligāciju ienesīgumu, vai arī izņēmuma gadījumos EBTA Uzraudzības iestāde, cieši sadarbojoties ar attiecīgo EBTA valsti(-īm), var noteikt atgūšanas likmi ar citu metodi un uz tai pieejamās informācijas pamata.

4.   Atgūšanas likmi atjaunina reizi gadā. Bāzes likmi aprēķina, pamatojoties uz naudas tirgus viena gada likmi, kas fiksēta konkrētā gada septembrī, oktobrī un novembrī. Tādējādi aprēķinātā likme attieksies uz visu nākamo gadu.

5.   Turklāt, lai ņemtu vērā būtiskas un pēkšņas svārstības, atjaunināšanu veic katru reizi, kad vidējā likme, kuru aprēķina par trim iepriekšējiem mēnešiem, atšķiras no spēkā esošās likmes par vairāk nekā 15 %. Šī jaunā likme stājas spēkā otrā mēneša pirmajā dienā pēc mēnešiem, kas izmantoti aprēķina veikšanai.”

4.

Lēmuma 11. panta 3. punktu aizstāj ar šādu punktu:

“3.   Procentu likmes, kas minētas 1. punktā, piemēro visā periodā līdz atmaksāšanas datumam. Tomēr, ja no dienas, kad nelikumīgais atbalsts pirmo reizi nodots saņēmēja rīcībā, līdz atbalsta atmaksāšanas dienai pagājis vairāk nekā viens gads, procentu likmi pārrēķina ik pēc pieciem gadiem, par pamatu ņemot pārrēķināšanas laikā spēkā esošo likmi.”


II PIELIKUMS

1.

Lēmuma Nr. 195/04/COL I Pielikumu groza šādi:

“I   DAĻA.

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA

PAZIŅOJUMA STATUSS

Vai ziņas, kas nosūtītas ar šo veidlapu, attiecas uz:

paziņojumu saskaņā ar 3. protokola I daļas 1. panta 3. punktu Nolīgumā starp EBTA valstīm par Uzraudzības iestādes un Tiesas izveidošanu?

iespējamu nelikumīgu atbalstu (1)?

Ja jā, lūdzu, precizējiet atbalsta spēkā stāšanās dienu. Lūdzu, aizpildiet šo veidlapu, kā arī attiecīgās papildu veidlapas.

pasākumu, kas nav atbalsts, par kuru ziņo EBTA Uzraudzības iestādei juridiskas noteiktības dēļ?

Lūdzu, norādiet iemeslus, kāpēc ziņojošā EBTA valsts uzskata, ka pasākums nav uzskatāms par valsts atbalstu EEZ līguma 61. panta 1. punkta izpratnē. Lūdzu, aizpildiet šīs veidlapas attiecīgās daļas un sniedziet visus nepieciešamos apliecinošos dokumentus.

Pasākums nav uzskatāms par valsts atbalstu, ja nav izpildīti visi EEZ līguma 61. panta 1. punkta noteiktie nosacījumi. Lūdzu, sniedziet pilnīgu pasākuma novērtējumu attiecībā uz šādiem kritērijiem, īpašu uzmanību pievēršot kritērijam, kurš, jūsuprāt, netiek ievērots.

Nenotiek valsts līdzekļu nodošana (Piemēram, ja jūs uzskatāt, ka pasākums nav piedēvējams valstij, vai ja uzskatāt, ka regulējošie pasākumi tiks ieviesti bez valsts līdzekļu piešķiršanas)

Nav priekšrocību (Piemēram, ja tiek ievērots privātā tirgus ieguldītāja princips)

Nav atlases principu/kritēriju (Piemēram, pasākums ir pieejams visiem uzņēmumiem visās tautsaimniecības nozarēs un bez jebkāda teritoriāla ierobežojuma, un bez institūciju lēmuma)

Nav konkurences traucējumu/netiek ietekmēta EEZ iekšējā tirdzniecība (Piemēram, ja darbība nav ekonomiska rakstura vai ja ekonomiskā darbība ir tikai vietēja mēroga)

1.   Atbalsta sniedzēja identifikācija

1.1.

Attiecīgā EBTA valsts …

1.2.

Attiecīgais(-ie) reģions(-i) (vajadzības gadījumā) …

1.3.

Atbildīgā kontaktpersona:

Nosaukums: …

Adrese: …

Tālrunis: …

Fakss: …

E-pasts: …

1.4.

Atbildīgā kontaktpersona attiecīgās EBTA valsts pārstāvniecībā Eiropas Savienībā vai jebkurš cits EBTA valsts noteikts kontaktpunkts:

Nosaukums: …

Tālrunis: …

Fakss: …

E-pasts: …

1.5.

Ja vēlaties, lai oficiālās sarakstes starp Iestādi un EBTA valsti kopija tiktu nosūtīta citām valsts iestādēm, lūdzu, norādiet šeit to nosaukumu un adresi:

Nosaukums: …

Adrese: …

1.6.

Norādiet EBTA valsts atsauci, kuru vēlaties iekļaut korespondencē no Uzraudzības iestādes:

1.7.

Lūdzu, norādiet piešķīrējas iestādes nosaukumu un adresi:

2.   Atbalsta identifikācija

2.1.

Atbalsta nosaukums (vai saņēmēja uzņēmuma nosaukums individuāla atbalsta gadījumā)

2.2.

Atbalsta mērķa īss apraksts.

Lūdzu, norādiet primāro mērķi un, ja vajadzīgs, sekundāro mērķi(-us).

 

Primārais mērķis

(lūdzu, atzīmējiet tikai vienu)

Sekundārais mērķis (2)

Reģionālā attīstība

Pētniecība un attīstība

Inovācija

Vides aizsardzība

Enerģijas taupīšana

Grūtībās nonākušu uzņēmumu glābšana

Grūtībās nonākušu uzņēmumu pārstrukturēšana

Slēgšanas atbalsts

Mazie un vidējie uzņēmumi

Nodarbinātība

Mācības

Riska kapitāls

Eksporta un internacionalizācijas veicināšana

Vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumi

Nozares attīstība (3)

Sociālais atbalsts individuālajiem patērētājiem

Kompensācija par kaitējumu, ko nodarījušas dabas katastrofas vai ārkārtēji notikumi

Vispārējām Eiropas interesēm būtiska projekta īstenošana

Līdzekļi būtisku tautsaimniecības problēmu risināšanai

Kultūras mantojuma saglabāšana

Kultūra

2.3.

Shēma — individuāls atbalsts (4)

2.3.1.

Vai paziņojums attiecas uz atbalsta shēmu?

 jā

 nē

Ja jā, vai shēma groza esošu atbalsta shēmu?

 jā

 nē

Ja jā, vai tiek izpildīti nosacījumi, kas attiecas uz vienkāršotas paziņošanas procedūru saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes lēmumu Nr.195/04/COL?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, izmantojiet vienkāršoto paziņojuma veidlapu un sniedziet tajā prasīto informāciju (skat. II pielikumu).

Ja nē, lūdzu, turpiniet aizpildīt šo veidlapu un norādiet, vai sākotnējā shēma, kura tiek grozīta, ir paziņota EBTA Uzraudzības iestādei.

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet.

Atbalsta numurs: …

EBTA Uzraudzības iestādes apstiprinājuma datums (atsauce uz lēmumu (Lēmums …/…/COL): …

…/…/ …

Sākotnējās shēmas ilgums: …

Lūdzu, norādiet, kuri nosacījumi tiek grozīti salīdzinājumā ar sākotnējo shēmu un kāpēc: …

2.3.2.

Vai paziņojums attiecas uz individuālu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, atzīmējiet attiecīgo apgalvojumu

atbalsts, kura pamatā ir shēma, par kuru individuāli jāpaziņo

Atsauce uz apstiprināto shēmu:

 

Nosaukums: …

 

Atbalsta numurs: …

 

EBTA Uzraudzības iestādes apstiprinājuma vēstule: …

individuāls atbalsts, kura pamatā nav shēmas

2.3.3.

Vai paziņojums attiecas uz individuālu atbalstu vai shēmu, par kuru tiek paziņots saskaņā Komisijas 2008. gada 6. augusta Regulu (EK) Nr. 800/2008, kas atzīst noteiktas atbalsta kategorijas par saderīgām ar kopējo tirgu, piemērojot Līguma 87. un 88. pantu (vispārējā grupu atbrīvojuma regula) (5).

 jā

 nē

3.   Valsts juridiskais pamats

3.1.

Lūdzu, uzskaitiet valsts juridiskā pamata aktus, tajā skaitā īstenošanas nosacījumus un to attiecīgos atsauces avotus:

 

Nosaukums: …

 

Norāde (ja nepieciešams): …

3.2.

3.2.Lūdzu, norādiet, kādi dokumenti pievienoti šim paziņojumam:

juridiskā pamatojuma pieņemto tekstu kopijas (un, ja iespējams, norādiet tīmekļa saiti)

juridiskā pamatojuma tekstu projektu kopijas (un, ja tāda ir, norādiet tīmekļa saiti)

3.3.

Gadījumā, ja attiecīgais teksts ir tā galīgajā redakcijā, vai teksta galīgā redakcija ietver nosacījumu, ar kuru atbalsta piešķīrēja institūcija drīkst piešķirt to tikai pēc tam, kad EBTA Uzraudzības iestāde ir atļāvusi piešķirt atbalstu (nogaidīšanas nosacījums)?

 jā

 nē

3.4.

Atbalsta shēmu pilns teksts - atbalsta shēmas gadījumā:

apņemamies publicēt atbalsta shēmu galīgo variantu pilnu tekstu internetā.

Lūdzu, norādiet interneta adresi. …

Apstipriniet, ka shēmu nedrīkst piemērot, pirms informācija tiek publicēta internetā

4.   Atbalsta saņēmēji

4.1.

Saņēmēja (-u) atrašanās vieta

reģionā(-os), kas nesaņem atbalstu: …

reģionā(-os), kuri atbilst palīdzības saņemšanai saskaņā ar EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktu (norādīt NUTS 3 vai zemākā līmenī): …

jaukti: precizēt …

4.2.

Saņēmēja(-u) nozare(-s):

Nozare nav norādīta

Lai norādītu nozari, lūdzam izmantot NACE 2 red. klasifikāciju (6): …

4.3.

Individuāla atbalsta gadījumā:

 

Saņēmēja nosaukums: …

 

Saņēmēja veids: …

MVU

 

Strādājošo skaits: …

 

Gada apgrozījums: …

 

Gada bilance: …

 

Neatkarības līmenis: …

(lūdzu, pievienojiet svinīgu deklarāciju saskaņā ar Komisijas ieteikumu par MVU  (7) vai arī sniedziet citus pierādījumus, lai apliecinātu iepriekš minētos kritērijus):

liels uzņēmums

grūtībās nonācis uzņēmums (8)

4.4.

Atbalsta shēmas gadījumā:

 

Atbalsta saņēmēju veids:

visi uzņēmumi (lielie uzņēmumi, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi)

tikai lielie uzņēmumi

mazie un vidējie uzņēmumi (9)

vidēji uzņēmumi

mazie uzņēmumi

mikrouzņēmumi

šādi saņēmēji: …

 

Novērtētais saņēmēju skaits

mazāk par 10

no 11 līdz 50

no 51 līdz 100

no 101 līdz 500

no 501 līdz 1 000

vairāk par 1 000

5.   Atbalsta summa / Gada izdevumi  (10)

Individuāla atbalsta gadījumā norādiet katra attiecīgā pasākuma kopējo budžetu: …

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet plānotā gada budžeta summu un kopējo summu: …

Attiecībā uz nodokļu pasākumiem, lūdzu, norādiet paredzamos nodokļu atvieglojumu radītos gada un kopējos ieņēmumu zaudējumus laika posmā, uz kuru attiecas paziņojums: …

Ja budžetu nepieņem katru gadu, lūdzu, norādiet, uz kādu laika posmu tas attiecas: …

Ja paziņojums attiecas uz izmaiņām esošā shēmā, lūdzu, norādiet paziņoto shēmas izmaiņu ietekmi uz budžetu: …

6.   Atbalsta veids un finansēšanas līdzekļi

Lūdzu, norādiet atbalsta veidu, kāds piešķirts saņēmējam (kur iespējams, katram pasākumam):

Tiešā dotācija

Atmaksājama dotācija

Aizdevums ar atvieglotiem nosacījumiem (ieskaitot ziņas par to, kā aizdevums ir nodrošināts)

Procentu subsīdijas

Nodokļu atlaide. Lūdzu, precizējiet:

Nodokļu atlaide

Bāzes nodokļa samazināšana

Nodokļa likmes samazinājums

Nodokļu atlikšana

Citi: …

Sociālo maksājumu atvieglojumi

Riska kapitāla nodrošinājums

Cita veida kapitāla intervence. Lūdzu, precizējiet …

Parādu norakstīšana

Garantija (ieskaitot cita starpā informāciju par aizdevumu vai citiem finanšu darījumiem, uz ko garantija attiecas, prasīto nodrošinājumu un maksājamo prēmiju)

Citādi. Lūdzu, precizējiet. …

Lūdzu, sniedziet par katru atbalsta instrumentu precīzu tā piemērošanas noteikumu un nosacījumu aprakstu, ieskaitot jo īpaši piešķiršanas likmi, tā nodokļu režīmu, kā arī to, vai atbalsts tiek piešķirts automātiski, ja izpildīti noteikti objektīvi kritēriji (ja tā, tad, lūdzu, miniet šos kritērijus), vai arī ir piešķīrēju iestāžu izvēles tiesību elements.

Norādiet, kā notiek atbalsta finansēšana: ja atbalstu nefinansē no valsts/reģionālā/pašvaldību vispārējā budžeta, lūdzu, paskaidrojiet tā finansējuma veidu.

Parafiskālo nodevu vai nodokļu veidā, kuri jāmaksā saņēmējam, kurš nav valsts. Lūdzu, norādiet pilnīgas ziņas par maksājumiem un produktiem/darbībām, kuriem tie tiek uzlikti. Īpaši norādiet, vai no citām EBTA valstīm importētie produkti tiek aplikti ar šo nodevu. Pievienojiet šādu nodevu piemērošanas juridiskā pamata kopiju

Uzkrātās rezerves

Publiski uzņēmumi

Citi (lūdzu, precizējiet) …

7.   Darbības termiņš

7.1.

Individuāla atbalsta gadījumā

Norādiet datumu, kad atbalsts stāsies spēkā (ja atbalstu piešķirs pa daļām, norādiet katras daļas piešķiršanas datumu).

Vajadzības gadījumā norādiet pasākuma ilgumu, kuram piešķirts atbalsts

7.2.

Shēmas gadījumā —

Norādiet plānoto datumu, sākot no kura var piešķirt atbalstu

Norādiet plānoto beigu datumu, līdz kuram var piešķirt atbalstu

Ja ilgums pārsniedz sešus gadus, lūdzu, parādiet, ka ilgāks laika posms ir obligāts shēmas mērķa(-u) sasniegšanai:

8.   Dažāda veida atbalstu kumulācija

Vai atbalstu var apvienot ar atbalstu, kas saņemts no citām vietējām, reģionālām vai arī valsts vai Kopienas atbalsta shēmām, lai segtu tās pašas attiecināmās izmaksas?

 jā

 nē

Ja atbilde ir “jā”, aprakstiet mehānismu, kāds izveidots, lai nodrošinātu, ka tiek ievēroti kumulācijas noteikumi:

9.   Profesionālā konfidencialitāte

Vai paziņojumā ir iekļauta konfidenciāla informācija, ko nedrīkst atklāt trešām personām?

 jā

 nē

Ja atbilde ir “jā”, lūdzu, norādiet, kuras daļas ir konfidenciālas, un paskaidrojiet, kāpēc?

Vai EBTA valsts brīvprātīgi iesniedz paziņojuma nekonfidenciālu versiju?

 jā

 nē

Ja jā, EBTA Uzraudzības iestāde var publicēt šo versiju, neprasot EBTA valstīm apstiprināt tās saturu.

10.   Atbalsta pasākuma saderība

10.1.

Lūdzu, norādiet, kuras no spēkā esošajām regulām, pamatnostādnēm, pamatprincipiem un citiem dokumentiem, kas attiecas uz valsts atbalstu, paredz precīzi formulētu juridisko pamatojumu atbalsta apstiprināšanai (vajadzības gadījumā, lūdzu, norādiet katram pasākumam) un aizpildiet attiecīgu papildinformācijas lapu(-as) III daļā

Komisijas Regula (EK) Nr. 800/2008 (2008. gada 6. augusts), kas atzīst noteiktas atbalsta kategorijas par saderīgām ar kopējo tirgu, piemērojot Līguma 87. un 88. pantu (vispārējā grupu atbrīvojuma regula)

Paziņojums par individuālu atbalstu saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 800/2008 6. pantu

Paziņojums juridiskās noteiktības labad

Reģionālais atbalsts

Paziņojums par atbalstu saskaņā ar Valstu reģionālā atbalsta pamatnostādnēm 2007.-2013. gadam (11)

Paziņojums par atbalstu saskaņā ar 64. pantu Valstu reģionālā atbalsta pamatnostādnēs 2007.-2013. gadam (lieli ieguldījumu projekti)

Atbalsts pētniecībai, attīstībai un inovācijai

Atbalsts grūtībās nonākušu uzņēmumu glābšanai

Atbalsts grūtībās nonākušu uzņēmumu pārstrukturēšanai

Atbalsts audiovizuālo darbu ražošanai

Atbalsts vides aizsardzībai

Atbalsts riska kapitālam

Atbalsts transporta nozarē

Atbalsts kuģu būvei

10.2.

Ja spēkā esošās regulas, pamatnostādnes un citi dokumenti attiecībā uz valsts atbalstu neparedz skaidri formulētu regulējumu jebkura šajā veidlapā formulētā atbalsta apstiprinājumam, lūdzu, sniedziet sīki izstrādātu pamatojumu, kāpēc atbalsts būtu uzskatāms par saderīgu ar EEZ līgumu, atsaucoties uz EEZ līguma piemērojamo izslēgšanas klauzulu (59. panta 2. punkts, 61. panta 2. punkta a) vai b) apakšpunkti, 61. panta 3. punkta a), b), c) vai c) apakšpunkti), kā arī citiem īpašajiem nosacījumiem attiecībā uz transportu.

10.3.

Ja spēkā esošās regulas, pamatnostādnes, pamatprincipi un citi dokumenti, kas attiecas uz valsts atbalstu, neparedz precīzi formulētu pamatojumu un ja to neparedz attiecīgās papildinformācijas lapa(-as) III daļā, lūdzu, sniedziet šādu informāciju par paziņotā pasākuma iespējamo ietekmi uz konkurenci un tirdzniecību starp EEZ valstīm.

Informācija ir vajadzīga, lai pabeigtu EBTA Uzraudzības iestādes novērtējumu, kas liek svaru kausos atbalsta pasākuma pozitīvo ietekmi (vispārējas nozīmes mērķa sasniegšana) un tā potenciāli negatīvo blakus iedarbību (tirdzniecības un konkurences kropļošana).

10.3.1.

Individuāla atbalsta gadījumā:

A.

Ietekme uz konkurenci: Lūdzu, precizējiet un aprakstiet preču tirgus, kurus, iespējams, atbalsta pasākums būtiski ietekmē, norādiet šo tirgu struktūru un dinamiku un atbalsta saņēmēja aptuveno tirgus daļu.

B.

Ietekme uz EBTA valstu savstarpējo tirdzniecību. Lūdzu, sniedziet informāciju par ietekmi uz tirdzniecību (tirdzniecības plūsmu un saimnieciskās darbības izvietojuma nobīde)

10.3.2.

Atbalsta shēmu gadījumā:

A.

Ietekme uz konkurenci: Lūdzu, precizējiet un aprakstiet preču tirgus, kurus, iespējams, atbalsta pasākums būtiski ietekmē, norādiet šo tirgu struktūru un dinamiku.

B.

Ietekme uz EBTA valstu savstarpējo tirdzniecību. Lūdzu, sniedziet informāciju par ietekmi uz tirdzniecību (tirdzniecības plūsmu un saimnieciskās darbības izvietojuma nobīde)

11.   Neizpildītie līdzekļu atgūšanas rīkojumi

11.1.

Individuāla atbalsta gadījumā

EBTA valstu iestādes apņemas apturēt paziņotā atbalsta maksājumu saskaņā ar atbalsta shēmu uzņēmumam, kas iepriekš guvis labumu no iepriekšēja nelikumīga atbalsta, kas atzīts par nesaderīgu saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes lēmumu (attiecība uz individuālu atbalstu vai atbalsta shēmu), līdz brīdim, kad uzņēmums ir atmaksājis vai iemaksājis bloķētajā kontā nelikumīga un neatbilstīga atbalsta kopējo summu un atbilstošo atgūšanas likmi.

 jā

 nē

11.2.

Atbalsta shēmu gadījumā

EBTA valstu iestādes apņemas apturēt jebkura atbalsta maksājumu saskaņā ar atbalsta shēmu uzņēmumam, kas iepriekš guvis labumu no iepriekšēja nelikumīga atbalsta, kas atzīts par neatbilstīgu saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes lēmumu, līdz brīdim, kad uzņēmums ir atmaksājis vai iemaksājis bloķētajā kontā nelikumīga un neatbilstīga atbalsta kopējo summu un atbilstošo atgūšanas likmi.

 jā

 nē

12.   Cita informācija

Lūdzu, norādiet jebkādu citu informāciju, kas jūsu ieskatā ir būtiska attiecīgā pasākuma(-u) novērtējumam saskaņā ar valsts atbalsta noteikumiem.

13.   Piestiprinājumi

Lūdzu, uzskaitiet šeit visus dokumentus, kuri ir pievienoti paziņojumam papīra formātā, vai arī norādiet tiešo tīmekļa saiti uz attiecīgajiem dokumentiem.

14.   Deklarācija

Es apliecinu, ka šajā veidlapā, tās pielikumos un citos pievienotajos dokumentos sniegtā informācija ir precīza un pilnīga.

Vieta un datums: …

Paraksts: …

Parakstītāja vārds, uzvārds un ieņemamais amats …

III.6.a   DAĻA

PAPILDINFORMĀCIJAS DATU LAPA ATBALSTAM PĒTNIECĪBAI UN ATTĪSTĪBAI UN INOVĀCIJAI. ATBALSTA SHĒMA

Šī papildinformācijas datu lapa ir jāizmanto, paziņojot par jebkādu atbalsta shēmu  (12) , nostādņu par EBTA Uzraudzības iestādes pamatnostādņu par valsts atbalstu pētniecībai, attīstībai un inovācijai ietvaros (turpmāk – PAI nostādnes)  (13) . Tā izmantojama arī atbalsta shēmām atbalstam pētniecībai un attīstībai MVU, uz kurām neattiecas vispārējā grupu atbrīvojuma regula  (14).

1.

Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

2.

Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki kā valsts atbalsta saņēmēji

2.1.

Darbību, kas nav saimnieciska darbība, finansēšana no valsts līdzekļiem

2.2.

Saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem

3.

Netiešs valsts atbalsts uzņēmumiem, izmantojot valsts finansētu pētniecības organizāciju starpniecību

3.1.

Pētījumi uzņēmumu uzdevumā

3.2.

Sadarbība starp uzņēmumiem un pētniecības organizācijām

4.

Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam

4.1.

Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem

4.2.

Atbalsts tehniskai priekšizpētei

4.3.

Atbalsts MVU rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām

4.4.

Atbalsts jauniem novatoriskiem uzņēmumiem (maziem uzņēmumiem)

4.5.

Atbalsts procesa un organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos

4.6.

Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem (MVU)

4.7.

Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku (MVU)

4.8.

Atbalsts inovācijas kopām

5.

Atbalsta stimulējošā ietekme un un tā nepieciešamība

5.1.

Vispārīgie nosacījumi

6.

Kumulācija

7.

Ziņojumu sniegšana un uzraudzība

7.1.

Gada ziņojumi

7.2.

Piekļuve shēmu pilnam tekstam

7.3.

Informācijas lapas, uzraudzība

8.

Cita informācija

1.   Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

Lūdzu, aizpildiet attiecīgās paziņojuma veidlapas daļas, kas atbilst paziņotās shēmas raksturojumam. Skatīt turpmāk pamatnorādes.

A.

Lūdzu, norādiet atbalsta veidu un aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 4. iedaļas attiecīgās apakšiedaļas (“Atbalsta saderība atbilstoši EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam”).

Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem – aizpildīt 4.1. iedaļu;

Atbalsts tehniskās īstenošanas iespēju izpētei – aizpildīt 4.2. iedaļu;

Atbalsts rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām MVU – aizpildīt 4.3. iedaļu;

Atbalsts jauniem inovatīviem uzņēmumiem – aizpildīt 4.4. iedaļu;

Atbalsts procesa un organizatoriskajiem jauninājumiem pakalpojumos, aizpildiet 4.5. iedaļu;

Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem – aizpildīt 4.6. iedaļu;

Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku – aizpildīt 4.7. iedaļu;

Atbalsts inovācijas kopām – aizpildīt 4.8. iedaļu.

Papildus minētajam, lūdzu, aizpildiet 5. iedaļu (“Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība”) un 7. iedaļu (“Ziņošana un uzraudzība”), lai sniegtu vajadzīgos apstiprinājumus.

B.

Vai atbalsta shēma attiecas uz pētniecības organizācijām (15)/inovācijas starpniekiem?

 jā

 nē

Ja jā, aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 2. un/vai 3. iedaļu (“Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki” un “Netiešais valsts atbalsts uzņēmumiem ar valsts finansētu pētniecības organizāciju starpniecību”).

C.

Vai atbalstu var apvienot ar citu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 6. iedaļu (“Apvienošana”).

D.

Lūdzu, apstipriniet, ka gadījumā, ja tiek piešķirts īpaši MVU paredzētais atbalsts (16)/papildu atbalsts, atbalsta saņēmēji atbilst MVU definīcijai, kas paredzēta EEZ tiesību aktos (17):

E.

Vai piegādātājus izvēlas atklātā konkursā (18), ja shēma ir saistīta ar pētniecības un attīstības darbību/rezultātu pasūtīšanu/iegādi no uzņēmumiem, ko veic valsts iestādes?

 jā

 nē

Ja nē, lūdzu, ņemiet vērā, ka minētie valsts iestāžu maksājumi uzņēmumiem parasti ietver valsts atbalstu.

F.

Attiecīgā gadījumā, lūdzu, norādiet maiņas kursu, kas ir izmantots paziņošanas nolūkā. …

G.

Lūdzu, apstipriniet, ka jebkāds atbalsts, kas piešķirts saskaņā ar paziņoto shēmu, tiks atsevišķi paziņots EBTA Uzraudzības iestādei, ja tas sasniedz robežlielumus, kuriem jāveic detalizēts novērtējums, kas paredzēts PAI nostādņu 7.1. iedaļā.

H.

Visus dokumentus, ko EBTA valstis iesniedz kā paziņojuma veidlapas pielikumus, numurē, un dokumentu numurus norāda šīs papildinformācijas datu lapas attiecīgajās daļās.

2.   Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki kā valsts atbalsta saņēmēji  (19)

2.1.   Darbību, kas nav saimnieciska darbība, finansēšana no valsts līdzekļiem

A.

Vai pētniecības organizācija vai inovācijas starpnieks, kas ir bezpeļņas uzņēmums, veic saimniecisku darbību (20) (darbība, kas ietver preču un/vai pakalpojumu piedāvāšanu attiecīgajā tirgū)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, raksturojiet šo darbību.

B.

Ja tā pati persona veic gan saimniecisku darbību, gan darbības, kas nav saimnieciska rakstura (21) darbība, vai ir iespējams skaidri nodalīt šos divus darbību veidus un to izmaksas un finansējumu?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet sīkāku informāciju.

Ja jā, lūdzu, ņemiet vērā, ka EEZ līguma 61. panta 1. punkts neattiecas uz valsts finansējumu darbībām, kas nav saimnieciska darbība. Ja nē, saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem parasti nozīmē valsts atbalstu.

2.2.   Saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem

C.

Vai EBTA valsts var pierādīt, ka:

visi valsts līdzekļi no pētniecības organizācijām vai inovācijas bezpeļņas starpniekiem (kas veic saimniecisku darbību) ir novirzīti galīgajiem saņēmējiem,

UN

starpniekiem netiek nodrošinātas priekšrocības?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

Ja jā, lūdzu, ņemiet vērā, ka starpniekorganizācijas nevar būt valsts atbalsta saņēmēji. Uz atbalstu, ko saņem galīgais saņēmējs, attiecas parastie noteikumi par valsts atbalstu.

3.   Netiešs valsts atbalsts uzņēmumiem, izmantojot valsts finansētu pētniecības organizāciju starpniecību  (22)

3.1.   Pētījumi uzņēmumu uzdevumā

A.

Vai projektus, ko atbalsta, izmantojot paziņoto shēmu, īsteno pētniecības organizācijas uzņēmumu uzdevumā?

 jā

 nē

B.

Ja jā, vai pētniecības organizācijas (pārstāvja statusā) sniedz pakalpojumus uzņēmumiem (pasūtītāja statusā) gadījumos, kad:

pārstāvji saņem atbilstošu samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,

 jā

 nē

UN

vai pasūtītāji precizē šo pakalpojumu noteikumus?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

C.

Vai pētniecības organizācijas sniedz savus pakalpojumus par tirgus cenu?

 jā

 nē

Ja nepastāv tirgus cena, vai valsts pētniecības organizācijas sniedz savus pakalpojumus par tādu cenu, kas atspoguļo visas to izmaksas, ka arī saprātīgu uzcenojumu?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Ja pētniecības organizācija sniedz pakalpojumus un ja atbilde uz vienu no C iedaļas jautājumiem ir “jā”, parasti valsts atbalsts netiek novirzīts uzņēmumiem, izmantojot pētniecības organizācijas.

3.2.   Sadarbība starp uzņēmumiem un pētniecības organizācijām

A.

Vai sadarbības projektu kopīgi īsteno uzņēmumi un pētniecības organizācijas?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet sīkāku informāciju par šīm partnerībām.

B.

Ja jā, vai iesaistītie uzņēmumi sedz visas tā projekta izmaksas, ko atbalsta saskaņā ar paziņoto shēmu?

 jā

 nē

Vai izpētes rezultāti, kas nerada intelektuālā īpašuma tiesības, tiek plaši izplatīti UN jebkādas intelektuālā īpašuma tiesības, kas izriet no pētniecības organizāciju darbības, tiek pilnībā piešķirtas (23) pētniecības organizācijām?

 jā

 nē

Vai pētniecības organizācijas saņem no iesaistītajiem uzņēmumiem tādu kompensāciju, kas ir līdzvērtīga tirgus cenai par intelektuālā īpašuma tiesībām (24), kas izriet no darbības, ko šīs valsts pētniecības organizācijas veica projektā, un kas novirzītas iesaistītajiem uzņēmumiem?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (ņemiet vērā, ka no šīs kompensācijas atskaita iesaistīto uzņēmumu visa veida ieguldījumus valsts pētniecības organizāciju izmaksās).

C.

Ja neviena no atbildēm uz B sadaļas jautājumiem nav “jā”, EBTA valsts var izmantot sadarbības projektu individuālu vērtējumu (25).

Lūdzu, sniedziet individuālu vērtējumu par sadarbības projektiem, ņemot vērā iepriekš minētos elementus. Lūdzu, pievienojiet paziņojumam arī līgumus.

Ja neviena no atbildēm uz B sadaļas jautājumiem nav “jā” un ja sadarbības projektu individuālā vērtējuma rezultātā netiek secināts, ka tas nav valsts atbalsts, EBTA Uzraudzības iestāde uzskata visu pētniecības organizācijas projektā veiktā ieguldījuma vērtību par atbalstu uzņēmumiem.

4.   Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam

4.1.   Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem  (26)

4.1.1.   Pētniecības kategorija (27)

A.

Lūdzu, norādiet, kuri pētniecības un attīstības posmi (28) tiek atbalstīti saskaņā ar paziņoto shēmu:

fundamentālie pētījumi;

rūpnieciskie pētījumi;

eksperimentālā izstrāde.

Sniedziet galveno projektu piemērus, uz kuriem attiecas paziņotā shēma:

B.

Ja atsevišķi pētniecības un attīstības projekti ietver dažādas pētniecības kategorijas, lūdzu, paskaidrojiet, kā tas tiks ņemts vērā, nosakot konkrētā projekta atbalsta maksimālo intensitāti (attiecīgajai atbalsta maksimālajai intensitātei ir jāatspoguļo īstenotās pētniecības posmi).

4.1.2.   Attiecināmās izmaksas

Visas attiecināmās izmaksas ir jāiedala pa īpašām pētniecības un attīstības kategorijām  (29) . Lūdzu, norādiet (vai atzīmējiet) turpmāk..

 

Fundamentālie pētījumi

Rūpnieciskie pētījumi

Eksperimentālā izstrāde

Personāla izmaksas

 

 

 

Instrumentu un iekārtu izmaksas

 

 

 

Ēku un zemes izmaksas

 

 

 

Līgumpētījumu, tehnisko zināšanu un patentu vai to licenču izmaksas, iegādājot tos no citiem avotiem par tirgus cenu

 

 

 

Papildu pieskaitāmās izmaksas, kas radušās tieši pētniecības projekta rezultātā

 

 

 

Pārējie pamatdarbības izdevumi

 

 

 

4.1.3.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz attiecināmajām projekta izmaksām. Atbalsta intensitāte jānosaka katram saņēmējam, tostarp saņēmējiem sadarbības projektā  (30) .

A.

Atbalsta pamata intensitāte (neskaitot papildu atbalstu) (31):

 

Fundamentālie pētījumi

Rūpnieciskie pētījumi

Eksperimentālā izstrāde

Atbalsta maksimālā intensitāte

 

 

 

B.

Papildu atbalsts.

Vai atbalstītajos projektos izmanto papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Vai saskaņā ar paziņoto shēmu piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (32): …

Vai saskaņā ar paziņoto atbalsta pasākumu piemēro papildu atbalstu efektīvai sadarbībai starp uzņēmumiem (i), uzņēmuma sadarbībai ar pētniecības organizāciju (ii) vai (vienīgi attiecībā uz rūpniecisko pētījumu projektiem) rezultātu izplatīšanai (iii)?

 jā

 nē

i)

Ja piemēro atvieglojumus efektīvai sadarbībai starp vismaz diviem uzņēmumiem, kuri ir savstarpēji neatkarīgi, lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

neviens atsevišķs uzņēmums nesedz vairāk kā 70% no sadarbības projekta attiecināmajām izmaksām;

UN

projektā īsteno sadarbību ar vismaz vienu MVU vai arī sadarbībai ir pārrobežu raksturs, t.i., pētniecību un izstrādi veic vismaz divās dažādās EBTA valstīs.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (33): …

ii)

Ja piemēro papildu atbalstu efektīvai sadarbībai starp uzņēmumu un pētniecības organizāciju, īpaši saistībā ar valstu pētniecības un attīstības politikas virzienu saskaņošanu, lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

pētniecības organizācija sedz vismaz 10% no attiecināmajām izmaksām;

UN

pētniecības organizācijai ir tiesības publicēt pētniecības projektu rezultātus, ciktāl tie izriet no pētniecības, ko veic minētā organizācija.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (34): …

iii)

Ja rūpnieciskos pētījumos piemēro atvieglojumus par projekta rezultātu plašu izplatīšanu, lūdzu, norādiet vismaz vienu no šādām plašas izplatīšanas metodēm:

tehniskas un zinātniskas konferences;

publikācijas zinātniskos un tehniskos žurnālos;

piekļuve brīvi pieejamās krātuvēs (datubāzes, kur izejas dati ir pieejami publiski);

piekļuve, izmantojot bezmaksas vai atvērtā pirmkoda programmatūru.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (35): …

C.

Norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta saskaņā ar paziņoto shēmu (ņemot vērā papildu atbalstu) (%) …

4.1.4.   Īpaši atmaksājamā avansa nosacījumi (36)

A.

Vai atbalsts pētniecības un attīstības projektiem ir piešķirts atmaksājama avansa veidā?

 jā

 nē

B.

Ja jā, vai atbalstu piešķir saskaņā ar paziņoto shēmu atmaksājama avansa veidā dotācijas bruto ekvivalenta izteiksmē (37)?

 jā

 nē

Ja jā, kāda ir atmaksājamā avansa atbalsta intensitāte dotācijas bruto ekvivalenta izteiksmē (38), ko piemēro saskaņā ar paziņoto shēmu? …

Papildus sniedziet detalizētu izmantotās metodikas aprakstu UN ticamus datus, pamatojoties uz kuriem minētā metodika ir izstrādāta.

C.

Ja atbalstu nevar izteikt kā bruto dotācijas ekvivalentu, kāds ir atmaksājamā avansa līmenis procentuālā izteiksmē no attiecināmajām izmaksām? …

Ja atmaksājamā atbalsta, kas piešķirts pētniecības un attīstības projektam, likme ir augstāka nekā likmes, kas norādītas PAI nostādņu 5.1.2. un 5.1.3. iedaļā (līdz maksimālajām likmēm, kas norādītas 5.1.5. iedaļā), lūdzu:

sniedziet EBTA Uzraudzības iestādei sīku informāciju par atmaksāšanu sekmīga iznākuma gadījumā un skaidri norādiet, kas tiks uzskatīts par pētniecības darbību sekmīgu iznākumu;

UN

apstipriniet, ka:

pasākuma sekmīga iznākuma gadījumā ir paredzēts, ka avansu atmaksā ar tādu procentu likmi, kas ir vismaz vienāda ar piemērojamo likmi, kas izriet no EBTA Uzraudzības iestādes paziņojuma par atsauces likmes un diskonta likmes noteikšanas metodi piemērošanas (39);

tāda sekmīga iznākuma gadījumā, kas pārsniedz definēto sekmīgo iznākumu, EBTA valstij ir tiesības pieprasīt maksājumus, kas pārsniedz avansa summu, ieskaitot procentus atbilstoši atsauces likmei, ko paredzējusi EBTA Uzraudzības iestāde;

daļēju sekmju gadījumā EBTA valsts pieprasa, lai nodrošinātais atmaksājums būtu proporcionāls gūto sekmju pakāpei.

4.1.5.   Īpaši fiskālo pasākumu nosacījumi (40)

A.

Vai atbalsts pētniecības un attīstības projektiem, ko atbalsta saskaņā ar paziņoto shēmu, tiek sniegts fiskālo pasākumu veidā?

 jā

 nē

Ja atbalstu pētniecības un attīstības projektam piešķir fiskālo pasākumu veidā, lūdzu, sniedziet novērtējuma pētījumus, lai EBTA Uzraudzības iestāde varētu novērtēt pētniecības un attīstības fiskālā atbalsta stimulējošo ietekmi.

B.

Ja jā, lūdzu, norādiet, kā tiek aprēķināta atbalsta intensitāte:

katram pētniecības un attīstības projektam atsevišķi;

kā proporcija starp kopējo nodokļu atvieglojumu un visu pētniecības un attīstības attiecināmo izmaksu summu, kas radušās laika posmā, kurš nepārsniedz trīs finanšu gadus pēc kārtas;

citas: …

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par piemēroto aprēķina metodi.

4.2.   Atbalsts tehniskai priekšizpētei  (41)

4.2.1.   Vispārīgi nosacījumi

Tā ir izpēte, kurā tiek sagatavoti (42):

rūpnieciskie pētījumi;

eksperimentālā izstrāde.

4.2.2.   Atbalsta intensitāte

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (43) (%) MVU: …

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (44) (%) lieliem uzņēmumiem: …

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz projekta īstenošanas iespēju izpētes izmaksām.

4.3.   Atbalsts MVU rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām  (45)

4.3.1.   Nosacījumi

Uz kuru izpētes posmu (46) attiecas atbalsts?

fundamentālie pētījumi;

rūpnieciskie pētījumi;

eksperimentālā izstrāde.

4.3.2.   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Norādiet attiecināmās izmaksas (47):

izmaksas pirms tiesību piešķiršanas pirmajā jurisdikcijā: …

tulkošanas un citas izmaksas sakarā ar tiesību piešķiršanu vai apstiprināšanu citā juridiskās piekritības instancē: …

izmaksas, kas radās, aizstāvot tiesības pieteikuma oficiālās izskatīšanas un iespējamās apelācijas laikā: …

B.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (%) (48): …

4.4.   Atbalsts jauniem novatoriskiem uzņēmumiem  (49) (maziem uzņēmumiem)

Lūdzu, apstipriniet, ka:

A.

saņēmēji ir tikai EEZ tiesību aktos definētie mazie uzņēmumi, kuru pastāvēšanas laiks atbalsta piešķiršanas brīdī ir mazāks par 6 gadiem;

B.

saņēmēji ir novatoriski uzņēmumi.

Lūdzu, apstipriniet, ka atbilstība šim nosacījumam ir nodrošināta ar šādiem līdzekļiem:

vērtējums, ko veicis neatkarīgs eksperts, liecina, ka saņēmējs pārskatāmā nākotnē izstrādās produktus, pakalpojumus vai procesus, kas ir jauni tehnoloģiskā ziņā vai ir būtiski uzlaboti salīdzinājumā ar esošo veidu, kāds šajā nozarē pastāv EEZ, un ka tas ir uzņēmies tehnoloģiskas vai rūpnieciskas neizdošanās risku;

VAI

pierādījumi, ka saņēmēja pētniecības un attīstības izdevumi ir vismaz 15 % apmērā no tā kopējiem darbības izdevumiem vismaz vienā no 3 gadiem pirms atbalsta piešķiršanas vai tāda jaunizveidota uzņēmuma gadījumā, par kuru nepastāv senāki finansiālie dati, revīzijā par tā pašreizējo fiskālo periodu, ko apliecinājis neatkarīgs revidents.

Lūdzu, sniedziet sīku informāciju par to, kā šo atbilstību nodrošina:

C.

Precizējiet atbalsta maksimālo summu, ko piemēro saskaņā ar paziņoto pasākumu. …

Lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts jauniem novatoriskiem uzņēmumiem nepārsniegs:

1 miljonu euro neatbalstāmajos reģionos;

1,5 miljonus euro reģionos, kas ir tiesīgi uz atkāpi EEZ līguma 61. panta 3. punkta a) apakšpunktā;

un 1,25 miljonus euro - reģionos, uz kuriem attiecas EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktā paredzētā atkāpe.

D.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

saņēmēji iepriekš nav saņēmuši atbalstu jauniem inovatīviem uzņēmumiem un saņems šāda veida atbalstu tikai vienu reizi laika posmā, kamēr tie kvalificējas kā jauni novatoriski uzņēmumi.

E.

Vai uzņēmumi gūst labumu no atbalsta apvienošanas?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet, kā tiks ievēroti īpašie atbalsta apvienošanas noteikumi, kas attiecas uz jauniem novatoriskiem uzņēmumiem (PAI nostādņu 5.4. iedaļa).

4.5.   Atbalsts procesa un organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos  (50)

4.5.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Uz kuru inovācijas veidu pakalpojumos (51) attiecas paziņotā shēma?

procesa inovācija pakalpojumos;

organizatoriskas inovācijas pakalpojumos.

Lūdzu, sīki aprakstiet inovāciju pakalpojumos (52) (procesa inovācija un/vai organizatoriska inovācija):

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

organizatoriskā inovācija ir saistīta ar informācijas un sakaru tehnoloģiju (ICT) izmantošanu un ekspluatāciju, lai veiktu izmaiņas organizācijā;

inovācija ir noformēta kā projekts, kam ir norādīts un kvalificēts projekta vadītājs, kā arī norādītas projekta izmaksas;

atbalstītā projekta rezultāts ir tāda standarta, uzņēmējdarbības modeļa, metodikas vai koncepcijas izstrādāšana, ko var sistemātiski atveidot, iespējams, sertificēt un, iespējams, patentēt;

procesa vai organizatoriskā inovācija ir jauna vai būtiski uzlabota salīdzinājumā ar attiecīgās nozares situāciju EEZ;

procesa vai organizatoriskās inovācijas projekts ir nepārprotami saistīts ar riska pakāpi;

atbalsts tiek piešķirts lieliem uzņēmumiem vienīgi tad, ja tie sadarbojas ar MVU atbalstāmajā darbībā un ja MVU, kurš sadarbojas, rodas vismaz 30 % no kopējām attiecināmajām izmaksām.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju/pierādījumus par visiem šiem elementiem.

4.5.2.   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Lūdzu, norādiet attiecināmās izmaksas (53):

 

Attiecināmās izmaksas

personāla izmaksas

 

instrumentu un iekārtu izmaksas

 

ēku un zemes izmaksas

 

līgumpētījumu, tehnisko zināšanu un patentu vai to licenču izmaksas, iegādājot tos no citiem avotiem par tirgus cenu

 

papildu pieskaitāmās izmaksas, kas radušās tieši pētniecības projekta rezultātā

 

pārējie pamatdarbības izdevumi

 

B.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (54) (%) lieliem uzņēmumiem. …

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (55) (%) vidējiem uzņēmumiem (56) (%): …

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (57) (%) vidējiem uzņēmumiem (58). …

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz projektu attiecināmajām izmaksām.

4.6.   Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem  (59) (MVU)

4.6.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Norādiet atbalsta maksimālo summu (kas nepārsniedz EUR 200 000 katram saņēmējam jebkurā trīs gadu laikposmā): …

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

gadījumā, ja pakalpojumu sniedzējs nav nokārtojis valsts vai Eiropas līmeņa sertifikāciju, atbalsts nesedz vairāk nekā 75 % no attiecināmajām izmaksām;

saņēmēji izmanto valsts atbalstu, lai iegādātos pakalpojumus par tirgus cenu (vai gadījumā, ja saņēmējs ir bezpeļņas uzņēmums, par tādu cenu, kas atspoguļo visas tā izmaksas, kā arī saprātīgu uzcenojumu).

Lūdzu, sniedziet sīku informāciju par to, kā tas tiks nodrošināts.

4.6.2.   Attiecināmās izmaksas

A.

Kāda veida atbalsts ir piešķirts?

atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem;

atbalsts inovācijas atbalsta pakalpojumiem.

B.

Ja atbalstu piešķir inovācijas konsultāciju pakalpojumiem, norādiet attiecināmās izmaksas:

vadības konsultācijas: …

tehnoloģiskā palīdzība: …

tehnoloģiju nodošanas pakalpojumi: …

mācības: …

konsultācijas par intelektuālā īpašuma tiesību aspektiem, kas saistīti ar iegādi, aizsardzību un tirdzniecību, un licences nolīgumiem: …

konsultācijas par standartu izmantošanu: …

C.

Ja atbalstu piešķir inovācijas atbalsta pakalpojumiem, norādiet attiecināmās izmaksas:

biroja telpas: …

datu bankas: …

tehnisko bibliotēku pakalpojumi: …

tirgus pētījumi: …

laboratorijas izmantošana: …

kvalitātes marķēšana: …

testēšana un sertificēšana: …

4.6.3.   Īpaši nosacījumi bezpeļņas uzņēmumiem

Ja pakalpojuma sniedzēji ir bezpeļņas uzņēmumi, atbalstu var sniegt cenas samazinājuma veidā, starpības veidā starp samaksāto cenu un tirgus cenu (vai cenu, kas atspoguļo visas izmaksas kopā ar saprātīgu uzcenojumu).

A.

Vai atbalstu piešķir cenas samazinājuma veidā?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet pierādījumus tam, ka pastāv sistēma, kas nodrošina pārskatāmību attiecībā uz visām sniegto inovācijas konsultāciju un inovācijas atbalsta pakalpojumu izmaksām, ka arī attiecībā uz cenu, ko maksājis saņēmējs, lai varētu izmērīt uz uzraudzīt saņemto atbalstu.

4.7.   Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku  (60) (MVU)

4.7.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Kas nodrošina augsti kvalificētu personālu (61)?

pētniecības organizācijas;

lielie uzņēmumi.

Sniedziet sīkāku informāciju (ja iespējams) par pētniecības organizācijām un lielajiem uzņēmumiem.

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

norīkotais personāls neaizstāj citu personālu;

uz laiku nodarbinātais personāls tiek nodarbināts saņēmēja uzņēmuma jaunizveidotā amatā;

Lūdzu, norādiet šo jaunizveidoto amatu.

norīkotais personāls vismaz divus gadus ir bijis nodarbināts pētniecības organizācijās vai lielajos uzņēmumos, kas šo personālu nosūta;

norīkotais personāls nodarbojas ar PAI pasākumiem MVU, kurš saņem atbalstu.

4.7.2.   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Norādiet attiecināmās izmaksas:

izmaksas, kas saistītas ar augsti kvalificēta personāla nodarbināšanu uz laiku: …

pārvietošanās pabalsts norīkotajam personālam: …

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka konsultāciju izmaksas (samaksa par eksperta sniegtajiem pakalpojumiem, nenodarbinot šo ekspertu uzņēmumā) ir izslēgtas no atbalsta attiecināmajām izmaksām, kas saistītas ar kvalificēta personāla nodarbināšanu uz laiku.

C.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (62) (%): …

4.8.   Atbalsts inovācijas kopām  (63)

4.8.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Kāda veida atbalsts ir piešķirts saņēmējam?

ieguldījumu atbalsts;

darbības atbalsts kopas aktivizēšanai.

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

atbalsts kopas aktivizēšanai ir piešķirts tikai tādai juridiskajai personai, kas darbojas inovācijas kopā;

saņēmējs atbild par dalības un piekļuves kopu telpām, aprīkojumam un pasākumiem administrēšanu;

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

piekļuve kopas telpām, aprīkojumam un pasākumiem nav ierobežota.

C.

Vai maksa, ko iekasē par kopas aprīkojuma izmantošanu un dalību kopas pasākumos, atspoguļo to izmaksas?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet, kā tas tiek nodrošināts.

Ja nē, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (īpaši saistībā ar atbalsta esamību EEZ līguma 61. panta 1. punkta nozīmē, skatīt PAI nostādņu 3.1. iedaļu:

D.

Lūdzu, pievienojiet analīzi par inovācijas kopas tehnoloģisko specializāciju, esošo reģionālo potenciālu, esošo pētniecības jaudu, tādu kopu esību EEZ, kurām ir līdzīgi uzdevumi, un par kopā veikto darbību potenciālajiem tirgus apjomiem.

4.8.2.   Īpaši nosacījumi attiecībā uz ieguldījumu atbalstu kopas aktivizēšanai

A.

Kāda veida ieguldījums tiek veikts?

inovācijas kopu veidošanai;

inovācijas kopu paplašināšanai;

inovācijas kopu aktivizēšanai.

B.

Kādām vajadzībām ir piešķirts atbalsts?

mācību un pētniecības centra telpām;

publiskas piekļuves pētniecības infrastruktūrai, laboratorijai, pētniecības iestādei;

platjoslas komunikāciju infrastruktūrai.

C.

Norādiet attiecināmās izmaksas:

izmaksas, kas saistītas ar ieguldījumiem zemei: …

ēkas: …

iekārtas: …

aprīkojums: …

D.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte (%) (64): …

E.

Vai saņēmējam ir piešķirts jebkāds papildu atbalsts?

 jā

 nē

Ja jā, precizējiet:

Vai jūs piešķirat jebkādu papildu atbalstu MVU?

 jā

 nē

Norādiet mazajiem uzņēmumiem piemērojamā papildu atbalsta līmeni (65): …

Norādiet vidējiem uzņēmumiem piemērojamā papildu atbalsta līmeni (66): …

4.8.3.   Īpaši nosacījumi attiecībā uz darbības atbalstu kopas aktivizēšanai

A.

Uz cik ilgu laiku ir piešķirts minētais atbalsts? … uz … gadiem

Ja atbalstu piešķir uz laikposmu, kas ir ilgāks par 5 gadiem, lūdzu, sniedziet pārliecinošus pierādījumus, kas pamato minēto ilgāko laikposmu (67).

B.

Vai atbalsta apjomu pakāpeniski samazina?

 jā

 nē

C.

Norādiet attiecināmās izmaksas:

kopas popularizēšana tirgū, aicinot jaunus uzņēmumus iesaistīties kopā: …

kopas brīvi pieejamo iekārtu pārvaldība: …

mācību programmu, sesiju un konferenču organizēšana, lai atbalstītu zināšanu apmaiņu un kontaktu veidošanu starp kopas dalībniekiem. …

D.

Atbalsta intensitāte:

atbalsts, kura apjomu pakāpeniski samazina (lūdzu, norādiet samazinājuma likmes katram gadam) (68): …

atbalsts, kura apjoms netiek pakāpeniski samazināts (%) (69): …

5.   Atbalsta stimulējošā ietekme un un tā nepieciešamība  (70)

5.1.   Vispārīgie nosacījumi

Lūdzu, apstipriniet, ka, piešķirot atbalstu saistībā ar paziņoto pasākumu, tiks nodrošināts, ka atsevišķu saņēmēju PAI darbības netiek uzsāktas, pirms tie iesniedz atbalsta pieteikumu vai pirms tiek paziņots lēmums fiskālā atbalsta gadījumā.

Lūdzu, sniedziet sīku informāciju par to, kā tiks nodrošināta šā nosacījuma ievērošana.

Ja atbalstu piešķir lielu uzņēmumu projektiem, MVU, ja tas pārsniedz 7,5 miljonus euro, procesa un organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos un inovācijas kopām, lūdzu, apstipriniet, ka stimulējošo efektu novērtēs, pamatojoties uz vismaz vienu no turpmāk norādītajām pazīmēm:

projekta apjoma pieaugums;

projekta jomas paplašināšanās;

ātruma palielinājums;

PAI iztērētās kopsummas pieaugums;

citas: …

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par to, kā tiks īstenots šis novērtējums.

6.   Kumulācija  (71)

A.

Vai atbalstu piešķir saskaņā ar paziņoto shēmu apvienojumā ar citu atbalstu (72)?

 jā

 nē

B.

Ja jā, lūdzu, raksturojiet uzkrāšanas noteikumus, ko piemēro paziņotajai atbalsta shēmai.

C.

Lūdzu, norādiet, kā tiks pārbaudīti attiecīgie uzkrāšanas noteikumi paziņotajā atbalsta shēmā.

7.   Ziņojumu sniegšana un uzraudzība  (73)

7.1.   Gada ziņojumi

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis ziņojumu sniegšanas pienākums neskar ziņojumu sniegšanas pienākumu saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumu Nr. 195/04/COL  (74).

A.

Lūdzu, apņemieties iesniegt EBTA Uzraudzības iestādei gada ziņojumus par paziņotās shēmas īstenošanu, kuros ietverti visi turpmāk minētie elementi (75):

saņēmēja vārds, uzvārds vai nosaukums;

atbalsta summa katram saņēmējam;

atbalsta intensitāte;

darbības nozares, kurās veic atbalstāmos projektus.

B.

Attiecībā uz tādu atbalstu, kas saskaņā ar apstiprinātu shēmu piešķirts lielajiem uzņēmumiem, lūdzu, apņemieties gada ziņojumā paskaidrot, kā ir ticis ievērots stimulējošās iedarbības princips atbalstam, ko piešķir šiem uzņēmumiem (76).

7.2.   Piekļuve shēmu pilnam tekstam

A.

Lūdzu, apņemieties publicēt internetā galīgo EBTA Uzraudzības iestādes apstiprināto atbalsta shēmu pilnu tekstu.

Lūdzu, norādiet interneta adresi. …

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka EBTA Uzraudzības iestādes apstiprināto shēmu nepiemēros pirms informācijas publicēšanas internetā (kā paredzēts iepriekš A iedaļā).

7.3.   Informācijas lapas, uzraudzība

A.

Lūdzu, apņemieties vienmēr, kad atbalstu PAI piešķir, balstoties uz tādām atbalsta shēmām, uz kurām neattiecas individuālās paziņošanas pienākums, un tas pārsniedz 3 miljonus euro (77), 20 darba dienu laikā, skaitot no dienas, kad kompetentā iestāde piešķir atbalstu, sniegt EBTA Uzraudzības iestādei pieprasīto informāciju standarta veidlapā, kas norādīta PAI nostādņu pielikumā.

B.

Lūdzu, apņemieties veikt detalizētu uzskaiti par atbalsta piešķiršanu, ietverot visu informāciju, kas ir vajadzīga, lai pārliecinātos, ka ir ievērotas attiecināmās izmaksas un maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte.

C.

Lūdzu, apņemieties nodrošināt, ka B iedaļā minētie reģistri tiek uzglabāti 10 gadus no dienas, kad atbalsts piešķirts.

D.

Lūdzu, apņemieties pēc EBTA Uzraudzības iestādes pieprasījuma iesniegt iepriekš B iedaļā minētos reģistrus.

8.   Cita informācija

Lūdzu, norādiet jebkuru citu informāciju, kuru uzskatāt par vajadzīgu, lai izvērtētu attiecīgo(-os) pasākumu(-us) saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes pamatnostādnēm par atbalstu pētniecībai, attīstībai un jauninājumiem.

“III.6.b   DAĻA

PAPILDINFORMĀCIJAS DATU LAPA ATBALSTAM PĒTNIECĪBAI UN ATTĪSTĪBAI UN INOVĀCIJAI. INDIVIDUĀLAIS ATBALSTS

Šī papildinformācijas datu lapa ir jāizmanto, paziņojot par jebkuru individuālu atbalstu EBTA Uzraudzības iestādes nostādņu par atbalstu pētniecībai un attīstībai un inovācijai ietvaros (turpmāk - PAI nostādnes)  (78) . Tā ir jāizmanto arī attiecībā uz individuālo atbalstu MVU pētniecības un attīstības jomā, uz kuru neattiecas Grupu atbrīvojuma regula  (79) vai attiecībā uz kuru ir jāievēro individuālās paziņošanas prasība, jo tas pārsniedz individuālos paziņošanas robežlielumus, kas noteikti minētajā regulā.

1.

Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

2.

Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki kā valsts atbalsta saņēmēji

2.1.

Darbību, kas nav saimnieciska darbība, finansēšana no valsts līdzekļiem

2.2.

Saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem

3.

Netiešs valsts atbalsts uzņēmumiem, izmantojot valsts finansētu petniecības organizāciju starpniecību

3.1.

Pētījumi uzņēmumu uzdevumā

3.2.

Sadarbība starp uzņēmumiem un pētniecības organizācijām

4.

Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktam

4.1.

Vispārīgie nosacījumi (kumulatīvie)

4.2.

Projekta apraksts

5.

Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam

5.1.

Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem

5.2.

Atbalsts tehniskai priekšizpētei

5.3.

Atbalsts MVU rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām

5.4.

Atbalsts jauniem inovatīviem uzņēmumiem (maziem uzņēmumiem)

5.5.

Atbalsts procesa un organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos

5.6.

Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem (MVU)

5.7.

Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku (MVU)

5.8.

Atbalsts inovācijas kopām

6.

Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība

6.1.

Vispārīgie nosacījumi

6.2.

Stimulējošās ietekmes novērtējums

7.

Kritēriji, ar kuriem nosaka vajadzību pēc detalizēta novērtējuma

7.1.

Projekti un tehniskās īstenošanas iespēju izpēte

7.2.

Procesa vai organizatoriskā inovācija pakalpojumos un inovācijas kopas

8.

Papildinformācija detalizētam novērtējumam

8.1.

Vispārīgas piezīmes

8.2.

Tirgus nepilnību esība

8.3.

Piemērots instruments

8.4.

Atbalsta stimulējošā ietekme un tā analīze

8.5.

Atbalsta samērīgums

8.6.

Analīze attiecībā uz konkurences un tirdzniecības traucējumiem

9.

Kumulācija

10.

Ziņojumu sniegšana un uzraudzība

10.1.

Gada ziņojumi

10.2.

Informācijas lapas, uzraudzība

11.

Cita informācija

1.   Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

Lūdzu, aizpildiet paziņojuma veidlapas attiecīgās daļas, kas atbilst paziņotā pasākuma raksturam. Īpaši, lūdzu, ņemiet vērā, ka 8. iedaļa jāaizpilda vienīgi tad, ja paziņotajam pasākumam ir vajadzīgs detalizēts novērtējums, t.i., vienīgi tad, ja ir izpildīti 7. iedaļā minētie nosacījumi. Lūdzu, skatiet turpmākos pamatnorādījumus.

A.

Vai atbalsts piešķirts, lai veicinātu svarīga projekta īstenošanu Eiropas vispārējās interesēs?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, aizpildiet šīs papildinformācijas lapas 4. iedaļu (“Atbalsta saderība atbilstoši EEZ līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktam”). Turklāt, lūdzu, aizpildiet 10. iedaļu (“Ziņojumu sniegšana un uzraudzība”).

B.

Ja nē, lūdzu, precizējiet atbalsta veidu un aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas atbilstošās apakšiedaļas 5. iedaļā (“Atbalsta saderība atbilstoši EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam”).

Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem – aizpildīt 5.1. iedaļu;

Atbalsts tehniskās īstenošanas iespēju izpētei – aizpildīt 5.2. iedaļu;

Atbalsts rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām MVU, aizpildiet 5.3. iedaļu;

Atbalsts jauniem novatoriskiem uzņēmumiem – aizpildīt 5.4. iedaļu;

Atbalsts procesa un organizatoriskajiem jauninājumiem pakalpojumos, aizpildiet 5.5. iedaļu;

Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem – aizpildīt 5.6. iedaļu;

Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku, aizpildiet 5.7. iedaļu;

Atbalsts inovācijas kopām – aizpildīt 5.8. iedaļu.

Lūdzu, aizpildiet arī šādas iedaļas: 6. iedaļu (“Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība”), lai pārbaudītu stimulējošo ietekmi, 7. iedaļu (“Kritēriji detalizēta vērtējuma veikšanai”), lai pārbaudītu, vai ir jāveic detalizēts paziņotā atbalsta vērtējums, kas paredzēts 8. iedaļā (“Papildu informācija detalizētam vērtējumam”), un 11. iedaļu (“Ziņojumu sniegšana un uzraudzība”.

C.

Vai atbalsts ir saistīts ar pētniecības organizācijām (80)/inovācijas starpniekiem?

 jā

 nē

Ja jā, aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 2. un/vai 3. iedaļu (“Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki” un “Netiešais valsts atbalsts uzņēmumiem, izmantojot valsts finansētas pētniecības organizācijas”).

D.

Vai atbalstu var apvienot ar citu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 9. iedaļu (“Kumulācija”).

E.

Gadījumā, ja paziņotais atbalsts ir balstīts uz apstiprinātu shēmu, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par minēto shēmu, ieskaitot atsauci uz tās publikāciju (interneta adresi) un valsts atbalsta reģistrācijas numuru.

F.

Lūdzu, apstipriniet, ka gadījumā, ja tiek piešķirts īpašs atbalsts/gratifikācija MVU (81), saņēmējs atbilst MVU definīcijai, kā noteikts EEZ tiesību aktos (82):

Lūdzu, sniedziet attiecīgu sīkāku informāciju un pierādījumus.

G.

Vai piegādātājus izvēlas atklātā konkursā (83), ja atbalsts ir saistīts ar pētniecības un attīstības darbību/rezultātu pasūtīšanu/iegādi no uzņēmumiem, ko veic valsts iestādes?

 jā

 nē

Ja nē, lūdzu, ņemiet vērā, ka minētie valsts iestāžu maksājumi uzņēmumiem parasti ietver valsts atbalstu.

H.

Attiecīgā gadījumā, lūdzu, norādiet maiņas kursu, kas ir izmantots paziņošanas nolūkā. …

I.

Visus dokumentus, ko EBTA valstis iesniedz kā pielikumus, numurē, un dokumentu numurus norāda šīs papildinformācijas datu lapas attiecīgajās daļās.

2.   Pētniecības organizācijas un inovācijas starpnieki kā valsts atbalsta saņēmēji  (84)

Ja paziņotajā projektā iesaistās vairākas pētniecības organizācijas vai inovācijas starpnieki, lūdzu, sniedziet informāciju par katru no tiem.

2.1.   Darbību, kas nav saimnieciska darbība, finansēšana no valsts līdzekļiem

A.

Vai pētniecības organizācija vai inovācijas starpnieks, kas ir bezpeļņas uzņēmums, veic saimniecisku darbību (85) (darbība, kas ietver preču un/vai pakalpojumu piedāvāšanu attiecīgajā tirgū)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, raksturojiet šo darbību.

B.

Ja tā pati persona veic gan saimniecisku darbību, gan darbības, kas nav saimnieciska rakstura (86) darbība, vai ir iespējams skaidri nodalīt šos divus darbību veidus un to izmaksas un finansējumu?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet sīkāku informāciju.

Ja jā, lūdzu, ņemiet vērā, ka EEZ līguma 61. panta 1. punkts neattiecas uz valsts finansējumu darbībām, kas nav saimnieciska darbība. Ja nē, saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem parasti nozīmē valsts atbalstu.

2.2.   Saimnieciskas darbības finansēšana no valsts līdzekļiem

A.

Vai EBTA valsts var pierādīt, ka:

visi valsts līdzekļi no pētniecības organizācijas vai inovācijas bezpeļņas starpnieka (kas veic saimniecisku darbību) ir novirzīti galīgajiem saņēmējiem,

UN

starpniekam netiek nodrošinātas priekšrocības?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

Ja jā, lūdzu, ņemiet vērā, ka starpniekorganizācijas nevar būt valsts atbalsta saņēmēji. Uz atbalstu, ko saņem galīgais saņēmējs, attiecas parastie noteikumi par valsts atbalstu.

3.   Netiešs valsts atbalsts uzņēmumiem, izmantojot valsts finansētu petniecības organizāciju starpniecību  (87)

Ja paziņotajā projektā iesaistās vairākas pētniecības organizācijas vai inovācijas starpnieki, lūdzu, sniedziet informāciju par katru no tiem.

3.1.   Pētījumi uzņēmumu uzdevumā

A.

Vai atbalstāmo projektu īsteno pētniecības organizācijas uzņēmumu uzdevumā?

 jā

 nē

B.

Ja jā, vai pētniecības organizācijas (pārstāvja statusā) sniedz pakalpojumus uzņēmumiem (pasūtītāja statusā) gadījumos, kad:

pārstāvji saņem atbilstošu samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,

 jā

 nē

UN

vai pasūtītāji precizē šo pakalpojumu noteikumus?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

C.

Vai pētniecības organizācijas sniedz savus pakalpojumus par tirgus cenu?

 jā

 nē

Ja nepastāv tirgus cena, vai valsts pētniecības organizācijas sniedz savus pakalpojumus par tādu cenu, kas atspoguļo visas to izmaksas, ka arī saprātīgu uzcenojumu?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Ja pētniecības organizācija sniedz pakalpojumus un ja atbilde uz vienu no C iedaļas jautājumiem ir “jā”, parasti valsts atbalsts netiek novirzīts uzņēmumiem, izmantojot pētniecības organizācijas.

3.2.   Sadarbība starp uzņēmumiem un pētniecības organizācijām

A.

Vai sadarbības projektu kopīgi īsteno uzņēmumi un pētniecības organizācijas?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet sīkāku informāciju par šīm partnerattiecībām.

B.

Ja jā, vai iesaistītie uzņēmumi sedz visas tā projekta izmaksas, ko atbalsta saskaņā ar paziņoto shēmu?

 jā

 nē

Vai izpētes rezultāti, kas nerada intelektuālā īpašuma tiesības, tiek plaši izplatīti UN jebkādas intelektuālā īpašuma tiesības, kas izriet no pētniecības organizāciju darbības, tiek pilnībā piešķirtas (88) pētniecības organizācijām?

 jā

 nē

Vai pētniecības organizācijas saņem no iesaistītajiem uzņēmumiem tādu kompensāciju, kas ir līdzvērtīga tirgus cenai par intelektuālā īpašuma tiesībām (89), kas izriet no darbības, ko šīs valsts pētniecības organizācijas veica projektā, un kas novirzītas iesaistītajiem uzņēmumiem?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (ņemiet vērā, ka no šīs kompensācijas atskaita iesaistīto uzņēmumu visa veida ieguldījumus valsts pētniecības organizāciju izmaksās).

C.

Ja neviena no atbildēm uz B sadaļas jautājumiem nav “jā”, EBTA valsts var izmantot sadarbības projektu individuālu vērtējumu (90).

Lūdzu, sniedziet individuālu vērtējumu par sadarbības projektiem, ņemot vērā iepriekš minētos elementus. Lūdzu, pievienojiet paziņojumam arī līgumus.

Ja neviena no atbildēm uz B sadaļas jautājumiem nav “jā” un ja sadarbības projektu individuālā vērtējuma rezultātā netiek secināts, ka tas nav valsts atbalsts, EBTA Uzraudzības iestāde uzskata visu pētniecības organizācijas projektā veiktā ieguldījuma vērtību par atbalstu uzņēmumiem.

4.   Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktam

Atbalsts PAI svarīga Eiropas nozīmes projekta izpildes  (91) veicināšanai var būt saderīgs ar kopējo tirgu saskaņā ar EEZ līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktu un kā definēts EK līguma 87. panta 3. punkta b) apakšpunktā.

4.1.   Vispārīgie nosacījumi (kumulatīvie)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

projekts konkrētā, nepārprotamā un identificējamā veidā dod ieguldījumu EEZ interesēs (92);

UN

labums, ko gūst no projekta mērķa sasniegšanas, neaprobežojas tikai ar vienu EBTA valsti vai EBTA valstīm, kas to īsteno – tam jāattiecas uz visu EEZ (93);

UN

projekts ir nozīmīgs solis ceļā uz EEZ mērķu sasniegšanu.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

B.

Precizējiet atbalsta pozitīvo ietekmi:

nozīmīga pārnese sabiedrībai;

pasākuma devums EEZ situācijas uzlabošanā attiecībā uz PAI starptautiskajā kontekstā;

jaunu tirgu radīšana;

jaunu tehnoloģiju attīstība;

cita veida pozitīva ietekme.

C.

Lūdzu, norādiet projekta īstenošanas noteikumus (tostarp dalībniekus un mērķus) (94):

D.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka atbalsts ir vajadzīgs, lai sasniegtu noteikto vispārējas nozīmes mērķi, UN nodrošina stimulu projekta īstenošanai (95):

E.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka projekts ir saistīts ar augsta līmeņa risku.

F.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka projekts ir ļoti svarīgs pēc tā būtības un apjoma (96):

4.2.   Projekta apraksts

Lūdzu, sīki aprakstiet projektu. Kā norādi, lūdzu, skatīt šīs papildinformācijas lapas 5.1. iedaļu.

5.   Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktam

Ja paziņotajā projektā iesaistīti vairāki saņēmēji, lūdzu, sniedziet informāciju par katru no tiem.

5.1.   Atbalsts pētniecības un attīstības projektiem  (97)

5.1.1.   Pētniecības kategorija (98)

A.

Lūdzu, norādiet, kurus pētniecības un attīstības posmus (99) atbalsta saskaņā ar paziņoto atbalsta pasākumu:

fundamentālie pētījumi;

rūpnieciskie pētījumi;

eksperimentālā izstrāde.

B.

Ja pētniecības un attīstības projektos ir ietvertas dažādas pētniecības kategorijas, lūdzu, norādiet un kvalificējiet dažādos uzdevumus kā tādus, kas ietilpst fundamentālo pētījumu vai rūpniecisko pētījumu, vai eksperimentālās izstrādes kategorijā, vai kā tādus, kas neietilpst nevienā no šīm kategorijām.

5.1.2.   Attiecināmās izmaksas

Visas attiecināmās izmaksas ir jāiedala pa īpašām pētniecības un attīstības kategorijām  (100) . Lūdzu, precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to summu.

 

Fundamentālie pētījumi

Rūpnieciskie pētījumi

Eksperimentālā izstrāde

Personāla izmaksas

 

 

 

Instrumentu un iekārtu izmaksas

 

 

 

Ēku un zemes izmaksas

 

 

 

Līgumpētījumu, tehnisko zināšanu un patentu vai to licenču izmaksas, iegādājoties tos no citiem avotiem par tirgus cenu

 

 

 

Papildu pieskaitāmās izmaksas, kas radušās tieši pētniecības projekta rezultātā

 

 

 

Pārējie pamatdarbības izdevumi

 

 

 

5.1.3.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz attiecināmajām projekta izmaksām. Atbalsta intensitāte jānosaka katram saņēmējam, tostarp saņēmējiem sadarbības projektā  (101).

A.

Atbalsta pamata intensitāte (neskaitot papildu atbalstu) (102):

 

Fundamentālie pētījumi

Rūpnieciskie pētījumi

Eksperimentālā izstrāde

Atbalsta maksimālā intensitāte

 

 

 

B.

Papildu atbalsts.

Vai tiek piemērots papildu atbalsts saskaņā ar paziņoto pasākumu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Vai tiek piemērots MVU atvieglojums?

 jā

 nē

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (103): …

Vai saskaņā ar paziņoto atbalsta pasākumu piemēro papildu atbalstu efektīvai sadarbībai starp uzņēmumiem (i), uzņēmuma sadarbībai ar pētniecības organizāciju (ii) vai (vienīgi attiecībā uz rūpniecisko pētījumu projektiem) rezultātu izplatīšanai (iii)?

 jā

 nē

i)

Ja piemēro atvieglojumus efektīvai sadarbībai starp vismaz diviem uzņēmumiem, kuri ir savstarpēji neatkarīgi, lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

neviens atsevišķs uzņēmums nesedz vairāk kā 70 % no sadarbības projekta attiecināmajām izmaksām;

UN

projektā īsteno sadarbību ar vismaz vienu MVU vai arī sadarbībai ir pārrobežu raksturs, t.i., pētniecību un izstrādi veic vismaz divās dažādās EBTA valstīs.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (104): …

ii)

Ja piemēro papildu atbalstu efektīvai sadarbībai starp uzņēmumu un pētniecības organizāciju, īpaši saistībā ar valstu pētniecības un attīstības politikas virzienu saskaņošanu, lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

pētniecības organizācija sedz vismaz 10 % no attiecināmajām izmaksām;

UN

pētniecības organizācijai ir tiesības publicēt pētniecības projektu rezultātus, ciktāl tie izriet no pētniecības, ko veic minētā organizācija.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (105): …

iii)

Ja rūpnieciskos pētījumos piemēro atvieglojumus par projekta rezultātu plašu izplatīšanu, lūdzu, norādiet vismaz vienu no šādām plašas izplatīšanas metodēm:

tehniskas un zinātniskas konferences;

publikācijas zinātniskos un tehniskos žurnālos;

piekļuve brīvi pieejamās krātuvēs (datubāzes, kur izejas dati ir pieejami publiski);

piekļuve, izmantojot bezmaksas vai atvērtā pirmkoda programmatūru.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (106): …

C.

Norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta saskaņā ar paziņoto atbalsta pasākumu (ņemot vērā papildu atbalstu) (%): …

5.1.4.   Īpaši atmaksājamā avansa nosacījumi (107)

A.

Vai atbalsts pētniecības un attīstības projektiem ir piešķirts atmaksājama avansa veidā?

 jā

 nē

B.

Vai atbalsts saskaņā ar paziņoto pasākumu ir piešķirts atmaksājama avansa veidā, kas izteikts kā bruto dotācijas ekvivalents (108)?

 jā

 nē

Ja jā, kāda ir atbalsta intensitāte, kas piešķirts atmaksājama avansa veidā, kas izteikts kā bruto dotācijas ekvivalents (109): …

Turklāt lūdzam norādīt apstiprināto atbalsta shēmu (110), uz kuru pamatojoties, ir piešķirts atbalsts, un sniegt sīkāku informāciju par visu metodiku, kas piemērota, lai noteiktu bruto dotācijas ekvivalentu, kas ir pamatā pārbaudāmiem datiem.

C.

Ja atbalstu nevar izteikt kā bruto dotācijas ekvivalentu, kāds ir atmaksājamā avansa līmenis procentuālā izteiksmē no attiecināmajām izmaksām?

Ja atmaksājamā atbalsta, kas piešķirts pētniecības un attīstības projektam, likme ir augstāka nekā likmes, kas norādītas PAI nostādņu 5.1.2. un 5.1.3. iedaļā (līdz maksimālajām likmēm, kas norādītas 5.1.5. iedaļā), lūdzu:

sniedziet EBTA Uzraudzības iestādei sīku informāciju par atmaksāšanu sekmīga iznākuma gadījumā un skaidri norādiet, kas tiks uzskatīts par pētniecības darbību sekmīgu iznākumu;

UN

apstipriniet, ka:

pasākuma sekmīga iznākuma gadījumā ir paredzēts, ka avansu atmaksā ar tādu procentu likmi, kas ir vismaz vienāda ar piemērojamo likmi, kas izriet no EBTA Uzraudzības iestādes paziņojuma par atsauces likmes un diskonta likmes (111);

tāda sekmīga iznākuma gadījumā, kas pārsniedz definēto sekmīgo iznākumu, EBTA valstij ir tiesības pieprasīt maksājumus, kas pārsniedz avansa summu, ieskaitot procentus atbilstoši atsauces likmei, ko paredzējusi EBTA Uzraudzības iestāde;

daļēju sekmju gadījumā EBTA valsts pieprasa, lai nodrošinātais atmaksājums būtu proporcionāls gūto sekmju pakāpei.

5.1.5.   Atruna attiecībā uz pieskaņošanos (112)

A.

Vai paziņotajā pasākumā ir izmantota atruna attiecībā uz pieskaņošanos?

 jā

 nē

Ja jā, var atļaut augstāku intensitāti nekā parasti pieļaujamā.

Ja jā, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus tam, ka konkurenti, kas atrodas ārpus EEZ, pēdējos trīs gados ir saņēmuši vai gatavojas saņemt atbalstu ar līdzvērtīgu intensitāti līdzīgiem projektiem, programmām, pētījumiem, attīstībai vai tehnoloģijām.

Vai pastāv faktiski vai iespējami tieša vai netieša starptautiskās tirdzniecības kropļošana?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet pierādījumus.

Sniedziet EBTA Uzraudzības iestādei arī pietiekamu informāciju, lai tā varētu izvērtēt situāciju, jo īpaši attiecībā uz to, vai ir nepieciešams ņemt vērā konkurences priekšrocības, kādas ir konkurentam no trešās valsts.

5.2.   Atbalsts tehniskai priekšizpētei  (113)

5.2.1.   Vispārīgie nosacījumi

Tā ir izpēte, ar kuru sagatavo (114):

rūpnieciskos pētījumus;

eksperimentālo izstrādi.

5.2.2   Atbalsta intensitāte

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (115) (%): …

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz projekta īstenošanas iespēju izpētes izmaksām.

5.3.   Atbalsts MVU rūpnieciskā īpašuma tiesību izmaksām  (116)

5.3.1.   Nosacījumi

Uz kuru izpētes posmu (117) tas attiecas?

fundamentālie pētījumi;

rūpnieciskie pētījumi;

eksperimentālā izstrāde.

5.3.2   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Precizējiet attiecināmās izmaksas (118) un norādiet to summu:

izmaksas pirms tiesību piešķiršanas pirmajā jurisdikcijā: …

tulkošanas un citas izmaksas sakarā ar tiesību piešķiršanu vai apstiprināšanu citā jurisdikcijā: …

izmaksas, kas radās, aizstāvot tiesības pieteikuma oficiālās izskatīšanas un iespējamās apelācijas laikā.

B.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (%) (119): …

5.4.   Atbalsts jauniem inovatīviem uzņēmumiem  (120) (maziem uzņēmumiem)

Lūdzu, apstipriniet, ka:

A.

saņēmējs ir mazs uzņēmums, kā definēts EEZ tiesību aktos, un atbalsta piešķiršanas brīdī pastāv mazāk nekā 6 gadus.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

B.

saņēmējs ir inovatīvs uzņēmums.

Lūdzu, apstipriniet, ka atbilstība šim nosacījumam ir nodrošināta ar šādiem līdzekļiem:

vērtējums, ko veicis neatkarīgs eksperts, liecina, ka saņēmējs pārskatāmā nākotnē izstrādās produktus, pakalpojumus vai procesus, kas ir jauni tehnoloģiskā ziņā vai ir būtiski uzlaboti salīdzinājumā ar esošo veidu, kāds šajā nozarē pastāv EEZ, un ka tas ir uzņēmies tehnoloģiskas vai rūpnieciskas neizdošanās risku;

VAI

pierādījumi, ka saņēmēja pētniecības un attīstības izdevumi ir vismaz 15 % apmērā no tā kopējiem darbības izdevumiem vismaz vienā no 3 gadiem pirms atbalsta piešķiršanas vai tāda jaunizveidota uzņēmuma gadījumā, par kuru nepastāv senāki finansiālie dati, revīzijā par tā pašreizējo fiskālo periodu, ko apliecinājis neatkarīgs revidents.

Lūdzu, sniedziet sīku informāciju par to, kā šo atbilstību nodrošina:

C.

Precizējiet atbalsta maksimālo summu, ko piemēro saskaņā ar paziņoto pasākumu (121): …

D.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

saņēmējs iepriekš nav saņēmis atbalstu jauniem inovatīviem uzņēmumiem un saņems šāda veida atbalstu tikai vienu reizi laika posmā, kamēr tas kvalificējas kā jauns inovatīvus uzņēmums.

E.

Vai uzņēmums gūst labumu no atbalsta apvienošanas?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet, kā tiks ievēroti īpašie atbalsta apvienošanas noteikumi, kas attiecas uz jauniem inovatīviem uzņēmumiem (PAI nostādņu 5.4. iedaļa).

5.5.   Atbalsts procesa un organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos  (122)

5.5.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Uz kuru inovācijas veidu pakalpojumos (123) attiecas paziņotais pasākums?

procesa inovācija pakalpojumos;

organizatoriska inovācija pakalpojumos.

Lūdzu, sīki aprakstiet inovāciju pakalpojumos (124) (procesa un/vai organizatorisks):

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

organizatoriskā inovācija ir saistīta ar informācijas un sakaru tehnoloģiju (IST) izmantošanu un ekspluatāciju, lai veiktu izmaiņas organizācijā;

inovācija ir noformēta kā projekts, kam ir norādīts un kvalificēts projekta vadītājs, kā arī norādītas projekta izmaksas;

atbalstītā projekta rezultāts ir tāda standarta, uzņēmējdarbības modeļa, metodikas koncepcijas izstrādāšana, ko var sistemātiski pavairot, iespējams, sertificēt un, iespējams, patentēt;

procesa vai organizatoriskā inovācija ir jauna vai būtiski uzlabota salīdzinājumā ar situāciju nozarē EEZ;

procesa vai organizatoriskās inovācijas projekts ir nepārprotami saistīts ar riska pakāpi;

atbalstu piešķir lieliem uzņēmumiem tikai tad, ja tie sadarbojas ar MVU atbalstāmajā darbībā un MVU, kuri sadarbojas, ir vismaz 30 % no kopējām attiecināmajām izmaksām.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju/pierādījumus attiecībā uz visiem minētajiem elementiem.

5.5.2.   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Lūdzu, precizējiet attiecināmās izmaksas (125) un norādiet to summu:

 

Attiecināmās izmaksas

personāla izmaksas

 

instrumentu un iekārtu izmaksas

 

ēku un zemes izmaksas

 

līgumpētījumu, tehnisko zināšanu un patentu vai to licenču izmaksas, iegādājoties tos no citiem avotiem par tirgus cenu

 

papildu pieskaitāmās izmaksas, kas radušās tieši pētniecības projekta rezultātā

 

pārējie pamatdarbības izdevumi

 

B.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (126) (%): …

Atbalsta intensitāti aprēķina, pamatojoties uz projektu attiecināmajām izmaksām.

5.6.   Atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem un inovācijas atbalsta pakalpojumiem  (127) (MVU)

5.6.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Norādiet atbalsta maksimālo summu (kas nepārsniedz EUR 200 000 katram saņēmējam jebkurā trīs gadu laikposmā): …

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

gadījumā, ja pakalpojumu sniedzējs nav nokārtojis valsts vai Eiropas līmeņa sertifikāciju, atbalsts nesedz vairāk kā 75 % no attiecināmajām izmaksām;

saņēmēji izmanto valsts atbalstu, lai iegādātos pakalpojumus par tirgus cenu (vai gadījumā, ja saņēmējs ir bezpeļņas uzņēmums, par tādu cenu, kas atspoguļo visas tā izmaksas, kā arī saprātīgu uzcenojumu).

Lūdzu, sniedziet sīku informāciju par to, kā tas tiks nodrošināts:

5.6.2.   Attiecināmās izmaksas

A.

Kāda veida atbalsts ir piešķirts?

atbalsts inovācijas konsultāciju pakalpojumiem;

atbalsts inovācijas atbalsta pakalpojumiem.

B.

Ja atbalsts piešķirts inovācijas atbalsta pakalpojumiem, precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to summu:

vadības konsultācijas: …

tehnoloģiskā palīdzība: …

tehnoloģiju nodošanas pakalpojumi: …

mācības: …

konsultācijas par intelektuālā īpašuma tiesību aspektiem, kas saistīti ar iegādi, aizsardzību un tirdzniecību, un licences nolīgumiem: …

konsultācijas par standartu izmantošanu: …

C.

Ja atbalstu piešķir inovācijas atbalsta pakalpojumiem, precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to summu:

biroja telpas: …

datu bankas: …

tehnisko bibliotēku pakalpojumi: …

tirgus pētījumi: …

laboratorijas izmantošana: …

kvalitātes marķēšana: …

testēšana un sertificēšana: …

5.6.3.   Īpaši nosacījumi bezpeļņas uzņēmumiem

Ja pakalpojuma sniedzējs ir bezpeļņas uzņēmums, atbalstu var sniegt cenas samazinājuma veidā, starpības veidā starp samaksāto cenu un tirgus cenu (vai cenu, kas atspoguļo visas izmaksas kopā ar saprātīgu uzcenojumu).

A.

Vai atbalstu piešķir cenas samazinājuma veidā?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet pierādījumus tam, ka pastāv sistēma, kas nodrošina pārskatāmību attiecībā uz visām sniegto inovācijas konsultāciju un inovācijas atbalsta pakalpojumu izmaksām, ka arī attiecībā uz cenu, ko maksājis saņēmējs, lai varētu izmērīt uz uzraudzīt saņemto atbalstu.

5.7.   Atbalsts augsti kvalificēta personāla nodarbināšanai uz laiku  (128) (MVU)

5.7.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Kas nodrošina augsti kvalificētu personālu (129)?

pētniecības organizācijas;

lielie uzņēmumi.

Sniedziet sīkāku informāciju (ja iespējams) par pētniecības organizācijām un lielajiem uzņēmumiem.

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

norīkotais personāls neaizstāj citu personālu;

uz laiku nodarbinātais personāls tiek nodarbināts saņēmēja uzņēmuma jaunizveidotā amatā;

Lūdzu, norādiet šo jaunizveidoto amatu.

norīkotais personāls vismaz divus gadus ir bijis nodarbināts pētniecības organizācijās vai lielajos uzņēmumos, kas šo personālu nosūta;

norīkotais personāls nodarbojas ar PAI pasākumiem MVU, kurš saņem atbalstu.

5.7.2.   Attiecināmās izmaksas un atbalsta intensitāte

A.

Lūdzu, precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to līmeni:

izmaksas, kas saistītas ar augsti kvalificēta personāla nodarbināšanu uz laiku: …

pārvietošanas pabalsts norīkotajam personālam: …

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka konsultāciju izmaksas (samaksa par eksperta sniegtajiem pakalpojumiem, nenodarbinot šo ekspertu uzņēmumā) ir izslēgtas no atbalsta attiecināmajām izmaksām, kas saistītas ar kvalificēta personāla nodarbināšanu uz laiku.

C.

Norādiet atbalsta maksimālo intensitāti (130) (%): …

5.8.   Atbalsts inovācijas kopām  (131)

5.8.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Kāda veida atbalsts ir piešķirts saņēmējam?

ieguldījumu atbalsts;

darbības atbalsts kopas aktivizēšanai.

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

atbalsts kopas aktivizēšanai ir piešķirts tikai tādai juridiskajai personai, kas darbojas inovācijas kopā;

saņēmējs atbild par dalības un piekļuves kopas telpām, aprīkojumam un pasākumiem administrēšanu;

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

piekļuve kopas telpām, aprīkojumam un pasākumiem nav ierobežota.

C.

Vai maksa, ko iekasē par kopas aprīkojuma izmantošanu un dalību kopas pasākumos, atspoguļo to izmaksas?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet, kā tas tiek nodrošināts.

Ja nē, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (īpaši saistībā ar atbalsta esību EEZ līguma 61. panta 1. punkta nozīmē, skatīt PAI nostādņu 3.1. iedaļu):

D.

Lūdzu, pievienojiet analīzi par inovācijas kopas tehnoloģisko specializāciju, esošo reģionālo potenciālu, esošo pētniecības kapacitāti, tādu kopu esību EEZ, kurām ir līdzīgi uzdevumi, un par kopā veikto darbību potenciālajiem tirgus apjomiem.

5.8.2.   Īpaši nosacījumi attiecībā uz ieguldījumu atbalstu kopas aktivizēšanai

A.

Kāda veida ieguldījums tiek veikts?

inovācijas kopu veidošanai;

inovācijas kopu paplašināšanai;

inovācijas kopu aktivizēšanai.

B.

Kādām vajadzībām ir piešķirts atbalsts?

mācību un pētniecības centra telpām;

publiskas piekļuves pētniecības infrastruktūrai, laboratorijai, pētniecības iestādei;

platjoslas komunikāciju infrastruktūrai.

C.

Precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to summu:

izmaksas, kas saistītas ar ieguldījumiem zemei: …

ēkām: …

iekārtām: …

aprīkojumam: …

D.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte (%) (132): …

E.

Vai saņēmējam ir piešķirts jebkāds papildu atbalsts?

 jā

 nē

Ja jā, precizējiet:

Vai jūs piešķirat jebkādu papildu atbalstu MVU?

 jā

 nē

Precizējiet papildu atbalsta līmeni (133): …

5.8.3.   Īpaši nosacījumi attiecībā uz darbības atbalstu kopas aktivizēšanai

A.

Uz cik ilgu laiku ir piešķirts minētais atbalsts? … uz … gadiem

Ja atbalstu piešķir uz laikposmu, kas ir ilgāks par 5 gadiem, lūdzu, sniedziet pārliecinošus pierādījumus, kas pamato minēto ilgāko laikposmu (134).

B.

Vai atbalsta apjomu pakāpeniski samazina?

 jā

 nē

C.

Precizējiet attiecināmās izmaksas un norādiet to summu:

kopas popularizēšana tirgū, aicinot jaunus uzņēmumus iesaistīties kopā: …

kopas brīvi pieejamo iekārtu pārvaldība: …

mācību programmu, sesiju un konferenču organizēšana, lai atbalstītu zināšanu apmaiņu un kontaktu veidošanu starp kopas dalībniekiem: …

D.

Atbalsta intensitāte:

atbalsts, kura apjomu pakāpeniski samazina (lūdzu, norādiet samazinājuma likmes katram gadam) (135): …

atbalsts, kura apjoms netiek pakāpeniski samazināts (%) (136): …

6.   Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība  (137)

6.1.   Vispārīgie nosacījumi

A.

Vai PAI darbība jau ir sākta pirms tam, kad saņēmējs iesniedzis atbalsta pieteikumu valsts iestādēm (138)?

 jā

 nē

Ja jā, EBTA Uzraudzības iestāde uzskata, ka atbalsts nav stimulējošs attiecībā uz saņēmēju.

B.

Ja nē, precizējiet attiecīgos datumus.

PAI darbība sākta (datums): …

saņēmējs iesniedza atbalsta pieteikumu valsts iestādēm (datums): …

Lūdzu, iesniedziet attiecīgos apliecinošos dokumentus.

6.2.   Stimulējošās ietekmes novērtējums

Ja atbalsts ir piešķirts šādiem mērķiem:

procesa un organizatoriskai inovācijai pakalpojumos;

inovācijas kopām;

pētniecības un attīstības projektam lieliem uzņēmumiem;

tehniskās īstenošanas iespēju izpētei lieliem uzņēmumiem;

pētniecības un attīstības projektam MVU, ja atbalsts pārsniedz 7,5 miljonus euro;

tehniskās īstenošanas iespēju izpētei MVU, ja atbalsts pārsniedz 7,5 miljonus euro,

EBTA Uzraudzības iestāde pieprasīs pierādīt stimulējošo ietekmi, veicot novērtējumu. Pārejiet pie nākamajiem jautājumiem.

Pretējā gadījumā EBTA Uzraudzības iestāde uzskata, ka konkrētā pasākuma stimulējošā ietekme ir nodrošināta automātiski.

6.2.1.   Vispārīgie nosacījumi

Ja ir jāpierāda stimulējošā ietekme vairākiem saņēmējiem, kuri piedalās paziņotajā projektā, lūdzu, turpmāk sniedziet informāciju par katru no tiem.

Lai varētu pārbaudīt, vai plānotais atbalsts rosinās saņēmēju mainīt savu rīcību tā, ka pieaug tā PAI darbības līmenis, EBTA Uzraudzības iestāde pieprasa veikt novērtējumu pa pētniecības kategorijām, attiecībā uz kurām tā uzskata, ka stimulējošā ietekme netiek nodrošināta automātiski (kategoriju saraksts sniegts šīs paziņojuma veidlapas 4.2. iedaļā).

Lūdzu, aizpildiet PAI darbības pieauguma vērtējuma veidlapu (turpmāk), pamatojoties uz analīzi, kurā salīdzināts stāvoklis, kāds ir atbalsta gadījumā, ar stāvokli, nepastāvot atbalstam.

6.2.2.   Kritēriji

A.

Vai palielināsies projekta apjoms?

 jā

 nē

Ja jā, precizējiet pieauguma veidu:

kopējo projekta izmaksu pieaugums (nesamazinot atbalsta saņēmēja izdevumus salīdzinājumā ar stāvokli, kāds bija pirms atbalsta);

to cilvēku skaita pieaugums, kuri norīkoti PAI darbā;

cita veida pieaugums: …

Sniedziet pierādījumus par attiecīgo pieaugumu.

B.

Vai paplašināsies projekta darbības joma?

 jā

 nē

Ja jā, precizējiet paplašināšanās veidu:

no projekta sagaidāmo pakalpojumu skaita pieaugums;

vērienīgāks projekts, kas atspoguļojas zinātniskā vai tehnoloģiskā lēciena augstākā ienesīgumā vai lielākā neizdošanās riskā;

cita veida pieaugums: …

Sniedziet pierādījumus par attiecīgo pieaugumu.

C.

Vai palielināsies projekta īstenošanas ātrums?

 jā

 nē

Ja jā, sniedziet pierādījumus tam, ka atbalsta gadījumā projektu īstenos īsākā laikā nekā, nepastāvot atbalstam:

D.

Vai palielināsies PAI izlietotā kopējā summa?

 jā

 nē

Ja jā, precizējiet pieauguma veidu:

atbalsta saņēmēja veikto ieguldījumu PAI kopējās summas pieaugums;

izmaiņas projektam atvēlētajā budžetā (kad nenotiek atbilstošs budžeta samazinājums citos projektos);

izmaiņas attiecībā uz izdevumiem, ko atbalsta saņēmējs velta PAI, proporcionāli kopējam apgrozījumam;

cita veida pieaugums: …

Sniedziet pierādījumus par attiecīgo pieaugumu.

E.

EBTA valsts var arī parādīt stimulējošās iedarbības esību ar citu attiecīgu kvantitatīvu un/vai kvalitatīvu kritēriju palīdzību. Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

7.   Kritēriji, ar kuriem nosaka vajadzību pēc detalizēta novērtējuma  (139)

Ja atbalsts attiecas uz PAI projektu vai tehniskās īstenošanas iespēju izpēti, lūdzu, aizpildiet turpmāko veidlapu 7.1. iedaļā. Ja atbalsts ir piešķirts procesa vai organizatoriskajai inovācijai pakalpojumos vai inovācijas kopām, lūdzu, pārejiet uz šīs papildinformācijas datu lapas 7.2. iedaļu. Pretējā gadījumā detalizēts novērtējums nav vajadzīgs.

7.1.   Projekti un tehniskās īstenošanas iespēju izpēte

A.

Attiecināmās izmaksas, kas atbilst fundamentāliem pētījumiem, ir … % no kopējām attiecināmajām izmaksām (koeficients I).

Ja koeficients I ir lielāks par 50 %,vai viens uzņēmums katram projektam/tehniskajai priekšizpētei saņem atbalstu, kura summa pārsniedz 20 miljonus euro (140)?

 jā

 nē

B.

Attiecināmās izmaksas, kas atbilst rūpnieciskiem pētījumiem un tehniskās īstenošanas iespēju izpētei, kurā sagatavojas rūpnieciskajai pētniecībai, ir … % no kopējām attiecināmajām izmaksām (koeficients II).

Ja koeficients I + II ir lielāks par 50 %,vai viens uzņēmums katram projektam/tehniskās īstenošanas iespēju izpētei saņem atbalstu, kura summa pārsniedz 10 miljonus euro?

 jā

 nē

C.

Ja koeficients I + II ir mazāks par 50 %,vai viens uzņēmums katram projektam/tehniskās īstenošanas iespēju izpētei saņem atbalstu, kura summa pārsniedz 7,5 miljonus euro?

 jā

 nē

Ja atbilde uz vienu no šim trijiem jautājumiem ir jā, par paziņoto atbalstu ir jāveic detalizētd novērtējums un jāsniedz papildu informācija, lai EBTA Uzraudzības iestāde varētu veikt detalizētu novērtējumu (šīs papildinformācijas datu lapas 8. iedaļa).

7.2.   Procesa vai organizatoriskā inovācija pakalpojumos un inovācijas kopas

Ja atbalsts ir piešķirts procesa vai organizatoriskajiem jauninājumiem pakalpojumos, lūdzu, vai viens uzņēmums saņem atbalstu, kura summa katram projektam pārsniedz 5 miljonus euro?

 jā

 nē

Ja atbalsts ir piešķirts inovācijas kopām, vai inovācijas kopa (juridiska persona, kas pārvalda inovācijas kopu) saņem atbalstu, kura summa pārsniedz 5 miljonus euro?

 jā

 nē

Ja jā, par paziņoto atbalstu ir jāveic detalizēts novērtējums un jāsniedz papildu informācija, lai EBTA Uzraudzības iestāde varētu veikt detalizētu novērtējumu (šīs papildinformācijas datu lapas 8. iedaļa).

Lūdzam ievērot, ka EBTA Iestāde veiks detalizētu novērtējumu arī visos tajos gadījumos, par kuriem paziņots EBTA Uzraudzības iestādei, ievērojot individuālas paziņošanas pienākumu, kas paredzēts grupu atbrīvojuma regulā.

8.   Papildinformācija detalizētam novērtējumam  (141)

Ja paziņotajā projektā, par kuru jāveic detalizēts novērtējums, piedalās vairāki saņēmēji, lūdzu, turpmāk sniedziet informāciju par katru no tiem. Tas neskar paziņotā projekta, tostarp visu dalībnieku, pilnu aprakstu, kas minēts šīs papildinformācijas datu lapas iepriekšējās iedaļās.

8.1.   Vispārīgas piezīmes.

Šā detalizētā novērtējuma uzdevums ir nodrošināt, lai lielas atbalsta summas PAI neradītu konkurences traucējumus tiktāl, ciktāl tie būtu pretrunā vispārējām interesēm, bet gan lai tās faktiski sniegtu ieguldījumu atbilstoši vispārējām interesēm. Tas notiek tad, ja priekšrocības, ko sniedz valsts atbalsts papildu PAI veidā, ir svarīgākas par konkurencei un tirdzniecībai radīto kaitējumu.

Turpmākie nosacījumi ir norādes par tās informācijas veidu, ko EBTA Uzraudzības iestāde var pieprasīt, lai veiktu detalizētu novērtējumu. Norādes ir paredzētas, lai EBTA Uzraudzības iestādes lēmumi un to pamatojums būtu pārredzams un prognozējams un radītu juridisko noteiktību.

A.

EBTA valstis jo īpaši tiek aicinātas balstīties uz turpmāk minētajiem informācijas avotiem. Lūdzu, norādiet, vai paziņojumam ir pievienoti arī šie apliecinošie dokumenti.

iepriekšēju valsts atbalsta shēmu vai pasākumu vērtējumi;

ietekmes novērtējumi, ko veikusi piešķīrēja iestāde;

riska novērtējumi;

finanšu pārskati;

iekšējie uzņēmējdarbības plāni;

ekspertu atzinumi;

citi pētījumi, kas saistīti ar PAI.

B.

Tāpat arī, lūdzu, norādiet paziņotā pasākuma attiecīgo pozitīvo ietekmi un pievienojiet apliecinošos dokumentus:

uzņēmuma veiktā PAI tīrais pieaugums;

pasākuma nozīme attiecīgās nozares globālā uzlabošanā PAI līmeņa ziņā;

pasākuma devums EEZ situācijas uzlabošanā attiecībā uz PAI starptautiskajā kontekstā;

cita: …

Lūdzu, katrā turpmāk minētajā iedaļā iesniedziet dokumentus, kas attiecas uz paziņoto pasākumu. EBTA valstis tiek aicinātas iesniegt visus citus elementus, ko tās uzskata par noderīgiem paziņotā pasākuma novērtēšanai.

8.2.   Tirgus nepilnību esība  (142)

A.

Lūdzu, nosakiet, kādas tirgus nepilnības ir par šķērsli PAI šajā gadījumā un valsts atbalsta nepieciešamību, un iesniedziet apliecinošos dokumentus.

zināšanu pārnese (pozitīvi ārējie faktori/sabiedriski labumi);

nepilnīga vai neatbilstoša informācija;

koordinācijas nepilnības.

B.

Lūdzu, sniedziet informāciju, ja valsts atbalsts ir paredzēts PAI projektiem vai darbībām atbalstāmos reģionos:

grūtības, ko rada nomaļā atrašanās vieta un cita veida reģionālā specifika;

specifiska informācija par vietējo ekonomiku, sociālie un/vai vēsturiskie iemesli zemam PAI darbības līmenim salīdzinājumā ar attiecīgiem vidējiem rādītājiem un/vai situāciju valsts un/vai EEZ līmenī attiecīgā gadījumā;

citi attiecīgie rādītāji, kas liecina par tirgus nepilnību paaugstinātu līmeni.

8.3.   Piemērots instruments  (143)

Lūdzu, norādiet, kas bija pamatā EBTA valsts lēmumam izmantot tādu selektīvu instrumentu kā valsts atbalsts, lai palielinātu PAI darbības, un iesniedziet apliecinošus dokumentus:

ierosinātā pasākuma ietekmes novērtējums;

citas politikas izvēles iespējas, ko ir apsvērusi EBTA valsts;

citi: …

8.4.   Atbalsta stimulējošā ietekme un tā analīze  (144)

A.

Lūdzu, precizējiet plānotās pārmaiņas saņēmēja rīcībā, ko izraisa atbalsts (piem., aizsākts jauns projekts, paplašināta projekta darbības joma, palielināts apjoms vai ātrums) un iesniedziet apliecinošus dokumentus.

Turklāt ar hipotētiskas analīzes palīdzību, lūdzu, sniedziet saņēmēja rīcības aprakstu saistībā ar projektu gadījumā, ja nebūtu saņemts atbalsts.

Lūdzu, aprakstiet, kāpēc ir vajadzīgs atbalsts, lai pārbaudāmais projekts kļūtu saistošāks nekā projekts, kas aprakstīts ar hipotētiskas analīzes palīdzību, t.i., projekts, ko īstenos bez valsts atbalsta.

B.

Lai parādītu stimulējošo ietekmi, var izmantot šādus elementus. Lūdzu, precizējiet tos elementus, kas attiecas uz paziņoto pasākumu, un sniedziet apliecinošos dokumentus:

rentabilitātes pakāpe;

ieguldījumu apjoms un naudas plūsma laikā;

ar pētniecības projektu saistītā riska pakāpe (145);

pastāvīga vērtēšana.

8.5.   Atbalsta samērīgums  (146)

A.

Ja kādā EBTA valstī ir vairāki (potenciālie) pretendenti, kas vēlas uzsākt PAI projektu, vai saņēmēju izvēlas atklātā pretendentu atlasē?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un apliecinošos dokumentus.

B.

Lūdzu, paskaidrojiet, kā nodrošina, lai atbalsts nepārsniegtu vajadzīgo minimumu, un sniedziet apliecinošos dokumentus.

8.6.   Analīze attiecībā uz konkurences un tirdzniecības traucējumiem  (147)

8.6.1.   Konkrētie tirgi un ietekme uz tirdzniecību

A.

Vajadzības gadījumā, lūdzu, aprakstiet atbalsta iespējamo ietekmi uz konkurenci inovācijas procesā (148): …

B.

Lūdzu, norādiet, vai atbalsts var ietekmēt ražojumu tirgu.

 jā

 nē

Lūdzu, precizējiet tos produktu tirgus, kurus var ietekmēt atbalsts.

C.

Lūdzu, norādiet saņēmēja aptuveno tirgus daļu katrā no šiem tirgiem.

Lūdzu, norādiet citu tirgū pārstāvēto uzņēmumu aptuvenās tirgus daļas katrā no šiem tirgiem. Ja iespējams, lūdzu, norādiet ar to saistīto Herfindāla-Hiršmaņa indeksu (HHI).

D.

Lūdzu, aprakstiet konkrēto tirgu struktūru un dinamiku un sniedziet apliecinošus dokumentus.

E.

Vajadzības gadījumā, lūdzu, sniedziet informāciju par ietekmi uz tirdzniecību (tirdzniecības plūsmu un saimnieciskās darbības izvietojuma nobīde).

8.6.2.   Dinamisku stimulu izkropļošana

Analizējot atbalsta ietekmi uz konkurentu dinamiskiem ieguldījumu stimuliem, EBTA Uzraudzības iestāde apsvērs šādus elementus. Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek iesniegti apliecinoši dokumenti:

atbalsta summa;

saistība ar tirgu/atbalsta kategorija;

atklāta pretendentu atlase;

izstāšanās barjeras;

stimuls konkurēt turpmākajā tirgū;

produktu diferencēšana un konkurences intensitāte.

8.6.3.   Ietekmes izveidošana tirgū

Analizējot atbalsta ietekmi uz saņēmēja ietekmi tirgū, EBTA Uzraudzības iestāde apsvērs šādus elementus. Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek sniegta sīka informācija un apliecinoši dokumenti:

atbalsta saņēmēja ietekme tirgū un tirgus struktūra;

šķēršļi ienākšanai tirgū;

pirktspēja;

atlases procedūra;

8.6.4.   Neefektīvu tirgus struktūru saglabāšana

Lūdzu, precizējiet, vai atbalsts ir piešķirts:

piesātinātos tirgos;

nozarēs, kur vērojams samazinājums;

paaugstināta riska nozarēs.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un apliecinošs dokumentus.

9.   Kumulācija  (149)

A.

Vai atbalsts, kas piešķirts paziņotā pasākuma ietvaros, ir apvienots ar citu atbalstu (150)?

 jā

 nē

B.

Ja jā, lūdzu, aprakstiet kumulācijas noteikumus, ko piemēro paziņotajam atbalsta pasākumam.

C.

Lūdzu, precizējiet, kā pārbaudīs apvienošanas noteikumu ievērošanu saskaņā ar paziņoto atbalsta pasākumu.

10.   Ziņojumu sniegšana un uzraudzība  (151)

10.1.   Gada ziņojumi

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis ziņojumu sniegšanas pienākums neskar ziņojumu sniegšanas pienākumu saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumu Nr. 195/04/COL  (152).

Lūdzu, apņemieties iesniegt EBTA Uzraudzības iestādei gada ziņojumus par paziņotā atbalsta pasākuma īstenošanu, kuros ietverti visi turpmāk minētie elementi (153).

saņēmēja vārds, uzvārds vai nosaukums;

atbalsta summa katram saņēmējam;

atbalsta intensitāte;

darbības nozares, kurās veic atbalstāmos projektus.

10.2.   Informācijas lapas, uzraudzība

A.

Lūdzu, apņemieties veikt detalizētu uzskaiti par atbalsta piešķiršanu, ietverot visu informāciju, kas ir vajadzīga, lai pārliecinātos, ka ir ievērotas attiecināmās izmaksas un maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte.

B.

Lūdzu, apņemieties nodrošināt, ka iepriekš A apakšpunktā minētā detalizētā uzskaite tiek uzglabāta 10 gadus no dienas, kad atbalsts piešķirts.

C.

Lūdzu, apņemieties iepriekš A apakšpunktā minēto uzskaiti iesniegt pēc EBTA Uzraudzības iestādes pieprasījuma.

11.   Cita informācija

Lūdzu, norādiet jebkuru citu informāciju, kuru uzskatāt par vajadzīgu, lai izvērtētu attiecīgo(-os) pasākumu(-us) saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes pamatnostādnēm par atbalstu pētniecībai, attīstībai un inovācijai.

III.10.   DAĻA

PAPILDINFORMĀCIJAS LAPA PAR VALSTS ATBALSTU VIDES AIZSARDZĪBAI

Šī papildinformācijas lapa ir jāizmanto, lai sniegtu paziņojumu par atbalstu, uz kuru attiecas EBTA Uzraudzības iestādes pamatnostādnes par valsts atbalstu vides aizsardzībai (turpmāk “Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes”)  (154). Tā ir jāizmanto arī vides aizsardzībai paredzētam individuālam atbalstam, uz kuru neattiecas vispārējais grupu atbrīvojums vai par kuru jāsniedz atsevišķs paziņojums, jo tas pārsniedz grupu atbrīvojumam paredzētos atsevišķā paziņojuma robežlielumus. .

1.

Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

2.

Atbalsta mērķis

3.

Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. Panta 3. Punkta c) apakšpunktam

3.1.

Atbalsts uzņēmumiem, kas piemēro augstākus standartus Kopienas standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti

3.2.

Atbalsts, lai uzsāktu savlaicīgu pielāgošanos turpmākajiem Kopienas standartiem

3.3.

Atbalsts pētījumiem vides jomā

3.4.

Atbalsts energotaupībai

3.5.

Atbalsts atjaunojamiem enerģijas avotiem

3.6.

Atbalsts koģenerācijai

3.7.

Atbalsts energoefektīvai rajonētai siltumapgādei

3.8.

Atbalsts atkritumu apsaimniekošanai

3.9.

Atbalsts piesārņotu teritoriju attīrīšanai

3.10.

Atbalsts uzņēmumu pārvietošanai

3.11.

Atbalsts atļauju tirdzniecības shēmām

4.

Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība

4.1.

Vispārīgi nosacījumi

4.2.

Stimulējošās ietekmes novērtējums

5.

Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. Panta 3. Punkta b) apakšpunktam

5.1.

Vispārīgie nosacījumi (kumulatīvie)

5.2.

Projekta apraksts

6.

Atbalsts samazināta dabas resursu nodokļa vai atbrīvojuma no tā veidā

6.1.

Vispārīgi nosacījumi

6.2.

Atbalsta nepieciešamība

6.3.

Atbalsta samērīgums

7.

Kritēriji, kas nosaka detalizēta novērtējuma nepieciešamību

8.

Papildinformācija detalizētam novērtējumam

8.1.

Vispārīgi novērojumi

8.2.

Tirgus nepilnību esība

8.3.

Piemērots instruments

8.4.

Atbalsta stimulējošā ietekme un tā nepieciešamība

8.5.

Atbalsta samērīgums

8.6.

Analīze attiecībā uz konkurences un tirdzniecības traucējumiem

9.

Kumulācija

10.

Ziņojumu sniegšana un uzraudzība

10.1.

Gada ziņojumi

10.2.

Uzraudzība un novērtēšana

11.

Cita informācija

1.   Paziņotā pasākuma vispārējs raksturojums

Lūdzu, aizpildiet paziņojuma veidlapas attiecīgās daļas, kas atbilst paziņotā pasākuma raksturam. Skatīt turpmāk pamatnorādes.

A.

Lūdzu, norādiet atbalsta veidu un aizpildiet šīs papildinformācijas lapas 3. iedaļas attiecīgās apakšiedaļas (“Atbalsta saderība atbilstoši EEZ līguma 61. panta 3. punktam”).

Atbalsts uzņēmumiem, kas piemēro augstākus standartus nekā Kopienas standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti – aizpildiet 3.1. iedaļu;

Atbalsts jaunu transportlīdzekļu iegādei, kas atbilst augstākiem standartiem nekā Kopienas standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti – aizpildiet 3.1. iedaļu;

Atbalsts MVU, lai uzsāktu savlaicīgu pielāgošanos turpmākajiem Kopienas standartiem – aizpildiet 3.2. iedaļu;

Atbalsts pētījumiem vides jomā – aizpildiet 3.3. iedaļu;

Atbalsts energotaupībai – aizpildiet 3.4. iedaļu;

Atbalsts atjaunojamiem enerģijas avotiem – aizpildiet 3.5. iedaļu;

Atbalsts koģenerācijai – aizpildiet 3.6. iedaļu;

Atbalsts energoefektīvai centralizētajai siltumapgādei – aizpildiet 3.7. iedaļu;

Atbalsts atkritumu apsaimniekošanai – aizpildiet 3.8. iedaļu;

Atbalsts piesārņotu vietu attīrīšanai – aizpildiet 3.9. iedaļu;

Atbalsts uzņēmumu pārvietošanai – aizpildiet 3.10. iedaļu;

Atbalsts atļauju tirdzniecības shēmām - aizpildiet 3.11. iedaļu;

Atbalsts samazināta dabas resursu nodokļa vai atbrīvojuma no tā veidā – aizpildiet 6. iedaļu;

Lūdzu, aizpildiet arī šādas iedaļas: 4. iedaļu (“Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība”), 7. iedaļu (“Kritēriji, kas nosaka detalizēta novērtējuma nepieciešamu”), 8. iedaļu (“Papildinformācija detalizētam novērtējumam”)  (155) un 10. iedaļu (“Ziņojumu sniegšana un uzraudzība”).

B.

Lūdzu, aprakstiet paziņotā pasākuma galvenos raksturlielumus (atbalsta mērķis, iespējamā ietekme, atbalsta instruments, atbalsta intensitāte, saņēmēji, budžets u. c.).

C.

Vai atbalstu var apvienot ar citu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, aizpildiet šīs papildinformācijas datu lapas 9. iedaļu (“Kumulācija”).

D.

Vai atbalsts piešķirts, lai veicinātu svarīga projekta īstenošanu Eiropas vispārējās interesēs?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, aizpildiet šīs papildinformācijas lapas 5. iedaļu (“Atbalsta saderība atbilstoši EEZ līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktam”).

E.

Gadījumā, ja paziņotā individuālā atbalsta pamatā ir apstiprināta shēma, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par minēto shēmu (lietas numurs, shēmas nosaukums, EBTA Uzraudzības iestādes apstiprinājuma datums).

F.

Lūdzu, apstipriniet, ka gadījumā, ja piešķirts atbalsts/papildu atbalsts maziem uzņēmumiem, saņēmēji atbilst mazo uzņēmumu definīcijai, kā noteikts EEZ tiesību aktos.

G.

Lūdzu, apstipriniet, ka gadījumā, ja piešķirts atbalsts/papildu atbalsts vidējiem uzņēmumiem, saņēmēji atbilst vidējo uzņēmumu definīcijai, kā noteikts EEZ tiesību aktos.

H.

Attiecīgā gadījumā, lūdzu, norādiet maiņas kursu, kas ir izmantots paziņošanas nolūkā.

I.

Lūdzu, numurējiet visus dokumentus, ko EBTA valstis iesniedz kā paziņojuma veidlapas pielikumus, un dokumentu numurus norādiet šīs papildinformācijas lapas attiecīgajās daļās.

2.   Atbalsta mērķis

A.

Ņemot vērā vispārējas intereses mērķus, kuri noteikti Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnēs (1.2. iedaļa), lūdzu, norādiet paziņotā pasākuma vides aizsardzības mērķus. Lūdzu, sniedziet sīku aprakstu par katru atsevišķo atbalsta veidu, ko piešķirs paziņotā pasākuma ietvaros.

B.

Ja paziņotais pasākums jau ir piemērots iepriekš, lūdzu, norādiet tā rezultātus vides aizsardzības izteiksmē (lūdzu, norādiet attiecīgo lietas numuru un EBTA Uzraudzības iestādes apstiprinājuma datumu un, ja iespējams, pievienojiet valsts vērtēšanas ziņojumus par pasākumu).

C.

Ja pasākums ir jauns, lūdzu, norādiet prognozētos rezultātus un laikposmu, kurā tie tiks sasniegti.

3.   Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. Panta 3. Punkta c) apakšpunktam

Ja projektā, kas paziņots kā individuāls atbalsts, iesaistīti vairāki saņēmēji, lūdzu, sniedziet informāciju par katru no tiem.

3.1.   Atbalsts uzņēmumiem, kas piemēro augstākus standartus Kopienas standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti  (156)

3.1.1.   Atbalstīto ieguldījumu raksturs, piemērojamie standarti

A.

Lūdzu, precizējiet, vai atbalsts ir piešķirts:

ieguldījumiem, kas ļauj saņēmējam paaugstināt vides aizsardzības līmeni tā darbības rezultātā, nosakot augstākus standartus par Kopienā piemērojamiem standartiem (157), neatkarīgi no tā, vai pastāv obligāti valsts standarti, kas ir stingrāki nekā Kopienas standarti;

VAI

ieguldījumiem, kas ļauj saņēmējam paaugstināt vides aizsardzības līmeni tā darbības rezultātā, ja nav noteikti Kopienas standarti.

B.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju, tostarp, vajadzības gadījumā informāciju par attiecīgajiem Kopienas standartiem.

C.

Ja atbalsts ir piešķirts valsts standartu ievērošanai, kuri pārsniedz Kopienas standartus, lūdzu, norādiet piemērojamos valsts standartus un pievienojiet kopijas.

3.1.2.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

Atbalsta shēmu gadījumā atbalsta intensitāte ir jāaprēķina attiecībā uz katru atbalsta saņēmēju.

A.

Kāda ir atbalsta maksimālā intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (158)?

B.

Vai atbalsts ir piešķirts patiesi konkurētspējīgā konkursa procedūrā (159)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par procedūru, kas nodrošina konkurenci, un pievienojiet konkursa paziņojumu vai tā projekta kopiju.

C.

Papildu atbalsts.

Vai atbalstītajos projektos izmanto papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (160): …

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro papildu atbalstu par ekojauninājumu (161)

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, aprakstiet, kā izpilda šādus nosacījumus:

ekojauninājumu aktīvi vai projekts ir jauns vai būtiski uzlabots salīdzinājumā ar nozares situāciju Kopienā;

gaidāmais vides ieguvums ir ievērojami lielāks nekā uzlabojumi, kādus radītu situācijas attīstība kopumā līdzīgu pasākumu rezultātā;

šo aktīvu vai projektu inovatīvā būtība nepārprotami ietver risku tehnoloģiju, tirgus un finanšu ziņā, kas ir lielāks nekā risks, kas parasti tiek saistīts ar līdzīgiem aktīviem vai projektiem, kas neietver jauninājumus.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju, kas liecina par iepriekšminēto nosacījumu izpildi.

Precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (162): …

D.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.1.3.   Attiecināmās izmaksas (163)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir nepieciešamas, lai panāktu augstāku vides aizsardzības līmeni par Kopienas standartos noteikto:

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar vides aizsardzību saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja vides aizsardzības ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t.i., parasto ieguldījumu (164);

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un saimnieciskās izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumiem vides aizsardzībai un kas radušās attiecīgo ieguldījumu dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka visi šāda veida nemateriālie aktīvi atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus (165) jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu.

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Tādu ieguldījumu gadījumā, kuru mērķis ir nodrošināt par Kopienas standartiem augstāku vides aizsardzības līmeni, lūdzu, apstipriniet attiecīgos apgalvojumus:

ja uzņēmums pielāgojas valsts standartiem, kas pieņemti, nepastāvot Kopienas standartiem, tad attiecināmās izmaksas sastāv no papildu ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgas, lai sasniegtu tādu vides aizsardzības līmeni, kādu prasa šie valsts standarti;

ja uzņēmums pielāgojas valsts standartiem, kas ir augstāki nekā attiecīgie Kopienas standarti, vai nosaka augstākas prasības nekā Kopienas standarti, tad attiecināmās izmaksas sastāv no papildu ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgas, lai sasniegtu tādu vides aizsardzības līmeni, kas ir augstāks par līmeni, ko prasa Kopienas standarti (166).

ja standarti nepastāv, tad attiecināmās izmaksas sastāv no ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgi, lai sasniegtu augstāku vides aizsardzības līmeni nekā tas, ko attiecīgais uzņēmums vai uzņēmumi sasniegtu, nepastāvot nekādam atbalstam vides jomā.

G.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.1.4.   Īpaši noteikumi par atbalstu jaunu transportlīdzekļu iegādei, kas atbilst augstākiem standartiem nekā Kopienas standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti (167)

Ja piešķirts atbalsts tādu jaunu transportlīdzekļu iegādei, kas atbilst augstākiem standartiem nekā Kopienas standartus standarti vai paaugstina vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti, papildus 3.1.–3.1.3. iedaļai.

A.

Lūdzu apstipriniet, ka jaunu transportlīdzekļu iegāde autotransporta, dzelzceļa, iekšzemes ūdensceļu un jūras transporta nozarē, kas atbilst pieņemtajiem Kopienas standartiem, ir notikusi pirms šo standartu stāšanās spēkā un ka Kopienas standarti, kad tie būs obligāti, attiecībā uz jau iegādātajiem transportlīdzekļiem netiks piemēroti ar atpakaļejošu spēku.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

B.

Attiecībā uz atbilstības nodrošināšanas darbībām vides aizsardzības mērķim transporta nozarē, lūdzu, apstipriniet, ka:

esošie transportlīdzekļi tiek uzlaboti līdz vides standartiem, kas šo transportlīdzekļu ekspluatācijā nodošanas dienā vēl nebija spēkā;

VAI

transportlīdzekļiem nepiemēro vides standartus.

3.2.   Atbalsts, lai uzsāktu savlaicīgu pielāgošanos turpmākajiem Kopienas standartiem (168)

3.2.1.   Pamatnosacījumi

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka ieguldījums ir veikts un pabeigts vismaz vienu gadu pirms standarta stāšanās spēkā.

 jā

 nē

Ja jā, atbalsta shēmu gadījumā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par to, kā nodrošina šā nosacījuma izpildi.

Ja jā, individuālā atbalsta gadījumā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un attiecīgos pierādījumus.

B.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par attiecīgajiem Kopienas standartiem, tostarp datumiem, kas ir svarīgi, lai nodrošinātu A) apakšpunkta nosacījuma izpildi.

3.2.2.   Atbalsta intensitāte

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam?

maziem uzņēmumiem (169): …;

vidējiem uzņēmumiem (170): …;

lieliem uzņēmumiem (171): … .

3.2.3.   Attiecināmās izmaksas

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir vajadzīgi, lai panāktu Kopienas standartos noteiktu vides aizsardzības līmeni pretstatā vides aizsardzības līmenim, kas bija noteikts pirms šo standartu stāšanās spēkā:

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar vides aizsardzību saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja vides aizsardzības ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t.i., parasto ieguldījumu (172);

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un saimnieciskās izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumiem vides aizsardzībai un kas radušās attiecīgo ieguldījumu dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka visi šāda veida nemateriālie aktīvi atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (173).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.3.   Atbalsts pētījumiem vides jomā  (174)

3.3.1.   Pētījumi, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem, kuru mērķis ir sasniegt augstākus standartus salīdzinājumā ar Kopienas standartiem vai paaugstināt vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti

A.

Lūdzu, apstipriniet, vai atbalsts piešķirts pētījumiem, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem, lai sasniegtu augstākus standartus salīdzinājumā ar Kopienas standartiem vai paaugstinātu vides aizsardzības līmeni, ja nav noteikti Kopienas standarti.

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet, kuram no šādiem mērķiem ieguldījums kalpo:

tas ļauj saņēmējam paaugstināt vides aizsardzības līmeni tā darbības rezultātā, nosakot augstākus standartus par Kopienā piemērojamiem standartiem, neatkarīgi no tā, vai pastāv obligāti valsts standarti, kas ir stingrāki nekā Kopienas standarti;

VAI

tas ļauj saņēmējam paaugstināt vides aizsardzības līmeni tā darbības rezultātā, ja nav noteikti Kopienas standarti.

B.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju, tostarp, vajadzības gadījumā informāciju par attiecīgajiem Kopienas standartiem.

C.

Ja atbalsts ir piešķirts pētījumiem, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem, kuru mērķis ir sasniegt augstākus valsts standartus nekā Kopienas standarti, lūdzu, norādiet piemērojamos valsts standartus un pievienojiet kopiju.

D.

Lūdzu, aprakstiet pētījumu veidus, kas tiks atbalstīti.

3.3.2.   Pētījumi, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem energotaupības sasniegšanas nolūkā

Lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts piešķirts pētījumiem, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem energotaupības sasniegšanas nolūkā.

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet pierādījumus par to, kā attiecīgā ieguldījuma mērķis atbilst energotaupības pasākumu definīcijai, kas noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 2. apakšpunktā.

3.3.3.   Pētījumi, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem enerģijas ražošanai no atjaunojamiem enerģijas avotiem

A.

Lūdzu, apstipriniet, vai atbalsts piešķirts pētījumiem, kas ir tieši saistīti ar ieguldījumiem enerģijas ražošanai no atjaunojamiem enerģijas avotiem.

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet pierādījumus par to, kā attiecīgā ieguldījuma mērķis atbilst ražošanas no atjaunojamiem enerģijas avotiem definīcijai, kas noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 5. un 9. apakšpunktā.

B.

Lūdzu, precizējiet atjaunojamo enerģijas avotu veidu(-us), ko paredzēts atbalstīt ar ieguldījumu, kas ir saistīts ar pētījumu vides jomā, un sniedziet sīkāku informāciju.

3.3.4.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

A.

Kāda ir atbalsta maksimālā intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (175)?

B.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (176): …

3.4.   Atbalsts energotaupībai  (177)

3.4.1.   Pamatnosacījumi

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka paziņotais pasākums atbilst energotaupības pasākumu definīcijai Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 2. apakšpunktā.

B.

Lūdzu, precizējiet atbalstīto pasākumu veidu(-us), kas rada energotaupību, kā arī sasniedzamo energotaupības līmeni, un sniedziet sīkāku informāciju.

3.4.2.   Ieguldījumu atbalsts

3.4.2.1.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (178): …

B.

Papildu atbalsts.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (179): …

C.

Vai atbalsts ir piešķirts patiesi konkurētspējīgā konkursa procedūrā (180)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par procedūru, kas nodrošina konkurenci, un pievienojiet konkursa paziņojuma vai tā projekta kopiju. …

D.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.4.2.2.   Attiecināmās izmaksas (181)

A.

Attiecībā uz attiecināmo izmaksu aprēķinu, lūdzu, apstipriniet, ka attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir vajadzīgi, lai sasniegtu augstāku energotaupības līmeni nekā noteikts Kopienas standartos:

B.

Turklāt, lūdzu, precizējiet, vai:

ar energotaupību saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja energotaupības ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

ar energotaupību tieši saistīto ieguldījumu daļu nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t. i., parasto ieguldījumu (182);

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumu energotaupībai un kas radušās šā ieguldījuma dzīves cikla pirmajos trijos gados MVU gadījumā, pirmajos četros gados lielu uzņēmumu gadījumā, kas nav ES CO2 emisiju tirdzniecības sistēmā, un pirmajos piecos gados lielu uzņēmumu gadījumā, kuri ir ES CO2 emisiju tirdzniecības sistēmā (183).

C.

Ieguldījumu atbalsta gadījumā, lai sasniegtu energotaupības līmeni, kas ir augstāks nekā Kopienas standartos noteiktais, lūdzu, apstipriniet, kurš no šādiem apgalvojumiem ir spēkā:

ja uzņēmums pielāgojas valsts standartiem, kas pieņemti, nepastāvot Kopienas standartiem, tad attiecināmās izmaksas sastāv no papildu ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgas, lai sasniegtu tādu vides aizsardzības līmeni, kādu prasa šie valsts standarti;

ja uzņēmums pielāgojas valsts standartiem, kas ir augstāki nekā attiecīgie Kopienas standarti, vai nosaka augstākas prasības nekā Kopienas standarti, tad attiecināmās izmaksas sastāv no papildu ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgas, lai sasniegtu tādu vides aizsardzības līmeni, kas ir augstāks par līmeni, ko prasa Kopienas standarti (184);

ja standarti nepastāv, tad attiecināmās izmaksas sastāv no ieguldījumu izmaksām, kas vajadzīgi, lai sasniegtu augstāku vides aizsardzības līmeni nekā tas, ko attiecīgais uzņēmums vai uzņēmumi sasniegtu, nepastāvot nekādam atbalstam vides jomā.

D.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

E.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

F.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka šis nemateriālais aktīvs atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (185).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

G.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju (186), kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Ja paziņojums attiecas uz individuālā atbalsta pasākumu, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.4.3.   Darbības atbalsts

A.

Lūdzu, sniedziet informāciju/aprēķinus, kas liecina par to, ka atbalsts aprobežojas ar tīro papildu ražošanas izmaksu kompensāciju sakarā ar ieguldījumu, ņemot vērā ieguvumus no energotaupības (187):

B.

Kāds ir darbības atbalsta pasākuma ilgums (188)? …

C.

Vai atbalsta apjomu pakāpeniski samazina?

 jā

 nē

Kāda ir atbalsta intensitāte:

atbalsts, kura apjomu pakāpeniski samazina (lūdzu, norādiet samazinājuma likmes katram gadam) (189): …;

atbalsts, kura apjoms netiek pakāpeniski samazināts (190): … .

3.5.   Atbalsts atjaunojamiem enerģijas avotiem  (191)

3.5.1.   Pamatnosacījumi

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts piešķirts vienīgi atjaunojamo enerģijas avotu veicināšanai, kuri definēti Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnēs (192):

 jā

 nē

B.

Biodegvielas veicināšanas gadījumā, lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts piešķirts vienīgi ilgtspējīgas biodegvielas veicināšanai minēto pamatnostādņu nozīmē.

 jā

 nē

C.

Lūdzu, precizējiet atjaunojamo enerģijas avotu veidu(-us) (193), ko atbalsta paziņotā pasākuma ietvaros, un sniedziet sīkāku informāciju.

3.5.2.   Ieguldījumu atbalsts

3.5.2.1.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama katram atjaunojamo enerģijas avotu veidam, ko atbalsta paziņotais pasākums (194): …

B.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (195): …

C.

Vai atbalsts ir piešķirts patiesi konkurētspējīgā konkursa procedūrā (196)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par procedūru, kas nodrošina konkurenci, un pievienojiet konkursa paziņojuma vai tā projekta kopiju.

D.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.5.2.2.   Attiecināmās izmaksas (197)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka: attiecināmās izmaksas ir saņēmēja papildu ieguldījumu izmaksas salīdzinājumā ar parastu spēkstaciju vai parastu apkures sistēmu ar tādu pašu jaudu efektīvai enerģijas ražošanai;

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar atjaunojamiem enerģijas avotiem saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja atjaunojamās enerģijas ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t.i., parasto ieguldījumu (198);

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumu atjaunojamos enerģijas avotos un kas radušās attiecīgā ieguldījuma dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka šis nemateriālais aktīvs atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (199).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.5.3.   Darbības atbalsts

Pēc darbības atbalsta novērtējuma varianta izvēles (200), lūdzu, aizpildiet turpmākās iedaļas attiecīgo daļu.

3.5.3.1.   Pirmais variants

A.

Lūdzu, par paziņotā pasākuma ilgumu sniedziet šādu informāciju, kas liecina, ka darbības atbalsts piešķirts, lai segtu starpību starp enerģijas ražošanas izmaksām no atjaunojamiem avotiem un attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

detalizēta analīze par enerģijas ražošanas izmaksām no katra attiecīgā atjaunojamo enerģijas avotu veida (201):

detalizēta analīze par attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

B.

Lūdzu, pierādiet, ka atbalsts tiks piešķirts tikai līdz iekārtas pilnīgai amortizācijai atbilstīgi parastiem grāmatvedības noteikumiem (202), un sniedziet detalizētu analīzi par visu veidu (203) ieguldījumu amortizāciju, kuri paredzēti vides aizsardzībai.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, precizējiet, kā tiks nodrošināta šā nosacījuma izpilde.

Attiecībā uz individuālu atbalstu, lūdzu, sniedziet detalizētu analīzi, kas liecina, ka šis nosacījums ir izpildīts:

C.

Nosakot darbības atbalsta apmēru, lūdzu, norādiet, kā no ražošanas izmaksām atskaita ieguldījumu atbalstu, kas piešķirts konkrētajam uzņēmumam attiecībā uz jaunām iekārtām.

D.

Vai atbalsts sedz arī parastu peļņu no kapitāla?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet ziņas un informāciju/aprēķinus, kas rāda parastās peļņas likmi, un pamatojiet izvēlētās likmes piemērotību.

E.

Attiecībā uz atbalstu atjaunojamās enerģijas ražošanai no biomasas, ja darbības atbalsts pārsniegtu ieguldījuma apjomu, lūdzu sniedziet datus/pierādījumus (pamatojoties uz aprēķinu piemēriem par atbalsta shēmām vai detalizētu aprēķinu par individuālu atbalstu), kas liecina, ka uzņēmumu segtās kopējās izmaksas pēc iekārtas amortizācijas joprojām ir lielākas nekā enerģijas tirgus cenas.

F.

Lūdzu, norādiet precīzos atbalsta mehānismus (ņemot vērā iepriekš aprakstītās prasības) un jo īpaši atbalsta summas aprēķināšanas metodes:

atbalsta shēmām, pamatojoties uz (teorētisku) attiecināmā projekta piemēru.

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka iepriekš aprakstītā aprēķina metodika tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto atbalsta shēmu:

attiecībā uz individuālu atbalstu, lūdzu, sniedziet detalizētu atbalsta summas aprēķinu (ņemot vērā iepriekš aprakstītās prasības).

G.

Kāds ir paziņotā pasākuma ilgums?

Komisijas un EBTA Uzraudzības iestādes prakse ir ierobežot atļauju līdz 10 gadiem. Ja jā, vai jūs, lūdzu, varētu apņemties atkārtoti paziņot par pasākumu 10 gadu laikposmā?

 jā

 nē

3.5.3.2.   Otrais variants

A.

Lūdzu, sniedziet detalizētu aprakstu par zaļo sertifikātu vai konkursa sistēmu (ieskaitot, cita starpā, informāciju par pilnvaru līmeni, administratora lomu, cenu noteikšanas mehānismu, finansēšanas mehānismu, sodīšanas mehānismu un pārdales mehānismu).

B.

Kāds ir paziņotā pasākuma ilgums (204)?

C.

Lūdzu, sniedziet datus/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts ir svarīgs, lai nodrošinātu atjaunojamo enerģijas avotu dzīvotspēju.

D.

Lūdzu, sniedziet datus/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts kopumā nerada pārāk lielu kompensāciju par atjaunojamiem energoresursiem.

E.

Lūdzu, sniedziet informāciju/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts nenovērš atjaunojamo enerģijas avotu ražotājus tiekties pēc lielākas konkurētspējas.

3.5.3.3.   Trešais variants (205)

A.

Kāds ir darbības atbalsta pasākuma ilgums (206)? …

B.

Lūdzu, par paziņotā pasākuma ilgumu sniedziet šādu informāciju, kas liecina, ka darbības atbalsts piešķirts, lai kompensētu starpību starp enerģijas ražošanas izmaksām no atjaunojamiem avotiem un attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

detalizēta analīze par enerģijas ražošanas izmaksām no katra attiecīgā atjaunojamo enerģijas avotu veida (207):

detalizēta analīze par attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

C.

Vai atbalsta apjomu pakāpeniski samazina?

 jā

 nē

Kāda ir atbalsta intensitāte:

atbalsts, kura apjomu pakāpeniski samazina (lūdzu, norādiet samazinājuma likmes katram gadam) (208): …

atbalsts, kura apjoms netiek pakāpeniski samazināts (209): …

3.6.   Atbalsts koģenerācijai  (210)

3.6.1.   Pamatnosacījumi

Lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts koģenerācijai piešķirts vienīgi koģenerācijas stacijām, kas atbilst augstas efektivitātes koģenerācijas definīcijai, kura noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 11. apakšpunktā.

 jā

 nē

3.6.2.   Ieguldījumu atbalsts

Lūdzu, apstipriniet, ka:

jaunā koģenerācijas stacija kopumā nodrošinās primārās enerģijas ietaupījumu salīdzinājumā ar atsevišķu ražošanu, kā tas noteikts Direktīvā 2004/8/EK un Komisijas Lēmumā 2007/74/EK (211).

esošas koģenerācijas iekārtas uzlabošana vai esošas elektroenerģijas ieguves iekārtas pārvēršana koģenerācijas iekārtā nodrošinās primārās enerģijas ietaupījumu salīdzinājumā ar sākotnējo situāciju.

Lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, kas liecina par iepriekšminēto nosacījumu izpildi.

3.6.2.1.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (212)? …

B.

Papildu atbalsts.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (213): …

C.

Vai atbalsts ir piešķirts patiesi konkurētspējīgā konkursa procedūrā (214)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par procedūru, kas nodrošina konkurenci, un pievienojiet konkursa paziņojuma vai tā projekta kopiju.

D.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.6.2.2.   Attiecināmās izmaksas (215)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka: attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir vajadzīgi augstas efektivitātes koģenerācijas stacijas ierīkošanai;

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar koģenerāciju saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja koģenerācijas ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

ar koģenerāciju tieši saistītās papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t. i., parasto ieguldījumu (216)

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumu un kas radušās attiecīgā ieguldījuma dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka šis nemateriālais aktīvs atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (217).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.6.3.   Darbības atbalsts

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka esošā koģenerācijas stacija atbilst gan augstas efektivitātes koģenerācijas definīcijai, kas noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 11. apakšpunktā, gan prasībai, ka ir vispārējs primārās enerģijas ietaupījums salīdzinājumā ar atsevišķu ražošanu, kura definēta Direktīvā 2004/8/EK un Lēmumā 2007/74/EK (218):

B.

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka darbības atbalsts augstas efektivitātes koģenerācijai piešķirts vienīgi:

uzņēmumiem, kas veic sabiedrības elektroapgādi un siltumapgādi, ja šādas elektroenerģijas vai siltuma ražošanas izmaksas pārsniedz tā tirgus cenu (219);

elektroenerģijas un siltuma kombinētas ražošanas rūpnieciskai izmantošanai, ja iespējams pierādīt, ka vienas enerģijas vienības ražošanas izmaksas, izmantojot šo tehnoloģiju, pārsniedz parastās enerģijas vienas vienības tirgus cenu (220).

Lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, ka attiecīgais(-ie) nosacījums(-i) ir izpildīts-(i)

3.6.3.1.   Pirmais variants

A.

Lūdzu, sniedziet šādu informāciju, kas liecina, ka darbības atbalsts piešķirts, lai segtu starpību starp enerģijas ražošanas izmaksām koģenerācijas stacijās un attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

detalizēta analīze par enerģijas ražošanas izmaksām koģenerācijas stacijās (221):

detalizēta analīze par attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

B.

Lūdzu, pierādiet, ka atbalsts tiks piešķirts tikai līdz iekārtas pilnīgai amortizācijai atbilstīgi parastiem grāmatvedības noteikumiem (222), un sniedziet detalizētu analīzi par visu veidu ieguldījumu amortizāciju, kuri paredzēti vides aizsardzībai.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, precizējiet, kā tiks nodrošināta šā nosacījuma izpilde.

Attiecībā uz individuālu atbalstu, lūdzu, sniedziet detalizētu analīzi, kas liecina, ka šis nosacījums ir izpildīts:

C.

Nosakot darbības atbalsta apmēru, lūdzu, norādiet, kā no ražošanas izmaksām atskaita ieguldījumu atbalstu, kas piešķirts konkrētajam uzņēmumam attiecībā uz jaunām iekārtām.

D.

Vai atbalsts sedz arī parastu peļņu no kapitāla?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet ziņas un informāciju/aprēķinus, kas rāda parastās peļņas likmi, un pamatojiet izvēlētās likmes piemērotību.

E.

Attiecībā uz atbalstu, kas atbalsta biomasas koģenerācijas stacijas, ja darbības atbalsts pārsniegtu ieguldījuma apjomu, lūdzu sniedziet datus/pierādījumus (pamatojoties uz aprēķinu piemēriem par atbalsta shēmām vai detalizētu aprēķinu par individuālu atbalstu), kas liecina, ka uzņēmumu segtās kopējās izmaksas pēc iekārtas amortizācijas joprojām ir lielākas nekā enerģijas tirgus cenas.

F.

Lūdzu, norādiet precīzos atbalsta mehānismus (ņemot vērā iepriekš aprakstītās prasības), un jo īpaši atbalsta summas aprēķināšanas metodes:

atbalsta shēmām, pamatojoties uz (teorētisku) attiecināmā projekta piemēru.

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka iepriekš aprakstītā aprēķina metodika tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto atbalsta shēmu:

attiecībā uz individuālu atbalstu, lūdzu, sniedziet detalizētu atbalsta summas aprēķinu (ņemot vērā iepriekš aprakstītās prasības):

G.

Kāds ir paziņotā pasākuma ilgums?

EBTA Uzraudzības iestādes prakse ir ierobežot lēmumus līdz 10 gadiem. Ja jā, vai jūs, lūdzu, varētu apņemties atkārtoti paziņot par pasākumu 10 gadu laikposmā?

 jā

 nē

3.6.3.2.   Otrais variants

A.

Lūdzu, sniedziet detalizētu aprakstu par sertifikātu vai konkursa sistēmu (ieskaitot, cita starpā, informāciju par pilnvaru līmeni, administratora lomu, cenu noteikšanas mehānismu).

B.

Kāds ir paziņotā pasākuma ilgums (223)?

C.

Lūdzu, sniedziet datus/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts ir svarīgs, lai nodrošinātu enerģijas ražošanas dzīvotspēju koģenerācijas stacijās.

D.

Lūdzu, sniedziet datus/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts kopumā nerada pārāk lielu kompensāciju par enerģiju, kura ražota koģenerācijas stacijās.

E.

Lūdzu, sniedziet informāciju/aprēķinus, kas rāda, ka atbalsts neattur koģenerācijas enerģijas ražotājus no tā, lai tie kļūtu konkurētspējīgāki.

3.6.3.3.   Trešais variants

A.

Kāds ir darbības atbalsta pasākuma ilgums (224)? …

B.

Lūdzu, par paziņotā pasākuma ilgumu sniedziet šādu informāciju, kas liecina, ka darbības atbalsts piešķirts, lai kompensētu starpību starp enerģijas ražošanas izmaksām koģenerācijas stacijās un attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

detalizēta analīze par enerģijas ražošanas izmaksām koģenerācijas stacijās:

detalizēta analīze par attiecīgā enerģijas veida tirgus cenu:

C.

Vai atbalsta apjomu pakāpeniski samazina?

 jā

 nē

Kāda ir atbalsta intensitāte:

atbalsts, kura apjomu pakāpeniski samazina (lūdzu, norādiet samazinājuma likmes katram gadam) (225): …

atbalsts, kura apjoms netiek pakāpeniski samazināts (226): …

3.7.   Atbalsts energoefektīvai rajonētai siltumapgādei  (227)

3.7.1.   Pamatnosacījumi

Lūdzu, apstipriniet, ka:

vides aizsardzības ieguldījumu atbalsts energoefektīvas centralizētās siltumapgādes sistēmās rada primārās enerģijas ietaupījumu;

UN

saņēmēja centralizētās siltumapgādes sistēma atbilst energoefektīvas centralizētās siltumapgādes definīcijai, kas noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 13. apakšpunktā;

UN

kombinētā siltuma ražošana (un koģenerācijas gadījumā arī elektroenerģijas ražošana) un siltuma sadale nodrošinās primārās enerģijas ietaupījumu;

VAI

ieguldījums ir paredzēts nelietderīgā siltuma izmantošanai un sadalei centralizētās siltumapgādes vajadzībām.

Atbalsta shēmu gadījumā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par to, kā nodrošina šā nosacījuma izpildi.

Individuālā atbalsta gadījumā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un attiecīgos pierādījumus.

3.7.2.   Atbalsta intensitāte un papildu atbalsts

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (228)? …

B.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (229) …

C.

Vai atbalsts ir piešķirts patiesi konkurētspējīgā konkursa procedūrā (230)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par procedūru, kas nodrošina konkurenci, un pievienojiet konkursa paziņojuma vai tā projekta kopiju.

D.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.7.3.   Attiecināmās izmaksas (231)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir vajadzīgi, lai veiktu ieguldījumu nolūkā panākt energoefektīvu centralizēto siltumapgādi salīdzinājumā ar parasto ieguldījumu:

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar energoefektīvu centralizēto siltumapgādi saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja vides aizsardzības ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t.i., parasto ieguldījumu (232);

UN

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumu un kas radušās attiecīgā ieguldījuma dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka šis nemateriālais aktīvs atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (233).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.8.   Atbalsts atkritumu apsaimniekošanai  (234)

3.8.1.   Vispārīgi nosacījumi

Lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

atbalsts piešķirts citu uzņēmumu atkritumu apsaimniekošanai, tostarp atkārtotas izmantošanas, pārstrādes un otrreizējās pārstrādes darbībām, kas atbilst atkritumu apsaimniekošanas principu hierarhiskai klasifikācijai (235).

ieguldījuma mērķis ir samazināt piesārņojumu, ko rada citi uzņēmumi (“piesārņotāji”), un tas neattiecas uz piesārņojumu, ko rada atbalsta saņēmējs;

atbalsts nedrīkst netieši atbrīvot piesārņotājus no sloga, kas tiem uzlikts saskaņā ar Kopienas tiesību aktiem, vai no sloga, kas uzskatāms par parastām uzņēmuma izmaksām, ko sedz piesārņotājs;

ieguldījums pārsniedz “jaunāko sasniegumu” (236) līmeni vai izmanto parastās tehnoloģijas jaunā veidā;

apstrādātie materiāli citādi tiktu iznīcināti vai apstrādāti videi mazāk draudzīgā veidā;

neveidojas situācija, kad ieguldījums tikai palielina pieprasījumu pēc pārstrādājamiem materiāliem, neveicinot šo materiālu vākšanu.

Turklāt, lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, kas liecina par iepriekšminēto nosacījumu izpildi.

3.8.2.   Atbalsta intensitāte

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (237)? …

B.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (238):

C.

Atbalsta shēmas gadījumā norādiet atbalsta kopējo intensitāti projektiem, kurus atbalsta paziņotās shēmas ietvaros (ņemot vērā papildu atbalstu) (%).

3.8.3.   Attiecināmās izmaksas  (239)

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka attiecināmās izmaksas var būt tikai papildu ieguldījumu izmaksas, kas ir vajadzīgi, lai veiktu ieguldījumus atkritumu apsaimniekošanai, un kuras sedz atbalsta saņēmējs, salīdzinājumā ar parasto ieguldījumu, t. i., parastu ražošanu, kurā neveic atkritumu apsaimniekošanu tādā pašā apjomā:

B.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

ar atkritumu apsaimniekošanu saistītās precīzās izmaksas ir attiecināmās izmaksas, ja atkritumu apsaimniekošanas ieguldījumu izmaksas var viegli noteikt;

VAI

papildu ieguldījumu izmaksas nosaka, salīdzinot ieguldījumu ar hipotētisko situāciju atbalsta neesamības gadījumā, t.i., parasto ieguldījumu (240);

UN

šā parastā ieguldījuma izmaksas atskaita no attiecināmajām izmaksām;

attiecināmās izmaksas aprēķina, atskaitot jebkādus saimnieciskos ieguvumus un izmaksas, kas saistītas ar papildu ieguldījumu atkritumu apsaimniekošanai un kas radušās attiecīgā ieguldījuma dzīves cikla pirmajos piecos gados.

C.

Kāds ir attiecināmo izmaksu veids?

ieguldījumi materiālajos aktīvos;

ieguldījumi nemateriālajos aktīvos.

D.

Ja veikti ieguldījumi materiālajos aktīvos, lūdzu, norādiet attiecīgo ieguldījumu veidu(-us):

ieguldījumi zemē, kuri ir obligāti nepieciešami, lai sasniegtu vides aizsardzības mērķus;

ieguldījumi ēkās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi mašīnās un iekārtās, kuri ir paredzēti, lai samazinātu vai novērstu piesārņojumu un traucējumus;

ieguldījumi, lai pielāgotu ražošanas metodes vides aizsardzības nolūkā.

E.

Ja veikti ieguldījumi nemateriālajos aktīvos (tehnoloģijas nodošana, iegādājoties darbības licences vai patentētu un nepatentētu zinātību), lūdzu, apstipriniet, ka šis nemateriālais aktīvs atbilst šādiem nosacījumiem:

tas uzskatāms par amortizējamu aktīvu;

tas ir jāpērk pēc tirgus noteikumiem no tāda uzņēmuma, kurā pircējam nav tiešas vai netiešas kontroles;

tas ir iekļauts uzņēmuma aktīvos un vismaz piecus gadus jāsaglabā un jālieto uzņēmumā, kas saņem atbalstu (241).

Turklāt, lūdzu, apstipriniet, ka tad, ja nemateriālos aktīvus pārdod šo piecu gadu laikā:

ienākumus no pārdošanas atskaitīs no attiecināmajām izmaksām;

UN

attiecīgā gadījumā atmaksās visu atbalsta summu vai tās daļu.

F.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet detalizētu aprēķina metodiku, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, kas tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu, atsaucoties uz hipotētisko situāciju, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.9.   Atbalsts piesārņotu teritoriju attīrīšanai  (242)

3.9.1.   Vispārīgi nosacījumi

Lūdzu, apstipriniet, ka ir izpildīti šādi nosacījumi:

ieguldījumu atbalsts uzņēmumiem, kas novērš kaitējumu videi, attīrot piesārņotas teritorijas (243), rada vides aizsardzības uzlabojumu.

Lūdzu, sīki aprakstiet attiecīgo vides aizsardzības uzlabojumu, tostarp attiecīgā gadījumā, ja ir pieejama, sniedziet informāciju par teritoriju, piesārņojuma veidu, tās darbības aprakstu, kas radīja piesārņojumu, un ierosināto uzlabošanas procedūru.

par teritorijas piesārņošanu atbildīgo piesārņotāju (244) nevar noteikt vai viņam nevar likt segt izmaksas.

Lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, kas liecina par iepriekšminētā nosacījuma izpildi.

3.9.2.   Atbalsta intensitāte un attiecināmās izmaksas

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (245)?

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka atbalsta kopējā summa nekādā gadījumā nepārsniegs attīrīšanas darba faktiskās izmaksas:

C.

Lūdzu, precizējiet attīrīšanas darba izmaksas (246):

D.

Lūdzu, apstipriniet, ka zemes vērtības pieaugums ir atskaitīts no attiecināmajām izmaksām:

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju par to, kā to nodrošina.

E.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet aprēķina metodiku atbilstīgi iepriekš minētajiem principiem, kas tiks piemēroti visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu detalizētu aprēķinu atbilstīgi iepriekš minētajiem principiem, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.10.   Atbalsts uzņēmumu pārvietošanai  (247)

3.10.1.   Vispārīgi nosacījumi

A.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

vietas maiņa notiek vides aizsardzības vai profilakses iemeslu dēļ un ir noteikta ar kompetentas valsts iestādes administratīvu lēmumu vai tiesas nolēmumu vai par to panākta vienošanās starp uzņēmumu un kompetento valsts iestādi;

uzņēmums atbilst stingrākajiem vides standartiem, kas ir spēkā tā jaunajā atrašanās vietā.

Lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, kas liecina par iepriekšminēto nosacījumu izpildi.

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka saņēmējs:

ir uzņēmums, kas reģistrēts pilsētas teritorijā vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kura noteikta Padomes 1992. gada 21. maija Direktīvā 92/43/EEK par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību (248), likumīgi veic tādu darbību, kas izraisa ievērojamu piesārņojumu, un kam šā novietojuma dēļ ir jāpārceļas no reģistrācijas vietas uz piemērotāku apgabalu;

VAI

ir uzņēmums vai objekts, uz kuru attiecas SEVESO II direktīva (249).

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

3.10.2.   Atbalsta intensitāte un attiecināmās izmaksas

A.

Kāda ir atbalsta pamata intensitāte, kas piemērojama paziņotajam pasākumam (250)? …

B.

Vai paziņotā pasākuma ietvaros piemēro MVU papildu atbalstu?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, precizējiet piemērojamā papildu atbalsta līmeni (251): …

C.

Lūdzu, sniedziet informāciju un attiecīgos pierādījumus (attiecīgā gadījumā) par šādiem elementiem, kas saistīti ar pārvietošanas atbalstu:

a)

ieguvumi:

peļņa no atstāto iekārtu vai zemes pārdošanas vai iznomāšanas

kompensācija, ko maksā ekspropriācijas gadījumā

jebkādi citi ienākumi, kas saistīti ar iekārtu pārcelšanu uz citu vietu, jo īpaši ieguvumi, kas izriet no izmantotās tehnoloģijas uzlabošanas pārcelšanas gadījumā, un grāmatvedības ienākumi saistībā ar iekārtu labāku izmantošanu

ieguldījumi, kas attiecas uz jebkādu jaudas palielināšanu

citi iespējamie ieguvumi

b)

izmaksas:

izmaksas, kas saistītas ar zemes pirkšanu vai jaunas iekārtas ar tādu pašu jaudu kā atstātās iekārtas būvniecību vai pirkšanu

jebkāda soda nauda, kas uzņēmumam jāmaksā par zemes vai ēku nomas līguma izbeigšanu, ja šis līgums priekšlaicīgi jāizbeidz administratīvā lēmuma vai tiesas nolēmuma dēļ, ar kuru tiek noteikta pārvietošana

citas iespējamās izmaksas

D.

Attiecībā uz atbalsta shēmām, lūdzu, norādiet to attiecināmo izmaksu/atbalsta summas .aprēķina metodiku (piemēram, pamatojoties uz teorētisku piemēru), tostarp C apakšpunktā minētos ieguvumu/izmaksu elementus, kura tiks piemērota visiem individuālā atbalsta piešķīrumiem, pamatojoties uz paziņoto shēmu.

Attiecībā uz individuālā atbalsta pasākumiem, lūdzu, norādiet paziņotā ieguldījumu projekta attiecināmo izmaksu/atbalsta summas detalizētu aprēķinu, tostarp C apakšpunktā minētos ieguvumu/izmaksu elementus, un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

3.11.   Atbalsts atļauju tirdzniecības shēmām  (252)

A.

Lūdzu, sīki aprakstiet atļauju tirdzniecības shēmu, ieskaitot, cita starpā, mērķus, piešķiršanas metodiku, iesaistītās iestādes/struktūras, valsts lomu, saņēmējus un procedūras aspektus.

B.

Lūdzu, paskaidrojiet, kā

atļauju tirdzniecības shēmu veido tā, lai sasniegtu vides mērķus, kas ir augstāki par tiem, kurus paredzēts sasniegt, pamatojoties uz Kopienas standartiem, kas ir obligāti attiecīgajiem uzņēmumiem:

piešķiršanu veic pārredzamā veidā un pamatojoties uz objektīviem kritērijiem un pieejamiem augstākās kvalitātes datu avotiem:

to tirgojamo atļauju vai pabalstu kopējā summa, kas piešķirta katram uzņēmumam par cenu, kas ir zemāka par to tirgus vērtību, nepārsniedz to paredzamās vajadzības, kas prognozētas situācijai, kad nepastāv tirdzniecības shēma:

sadales metodika neveicina atsevišķus uzņēmumus vai atsevišķas nozares.

Ja sadales metodika rada priekšrocības atsevišķiem uzņēmumiem vai atsevišķām nozarēm, lūdzu, paskaidrojiet, kā to attaisno pašas shēmas vides apsvērumi vai tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu saskanību ar citām vides politikas jomām:

Turklāt, lūdzu, paskaidrojiet, kā:

jaunienācēji principā nesaņem atļaujas vai pabalstus ar izdevīgākiem nosacījumiem nekā esošie uzņēmumi, kas darbojas tajos pašos tirgos:

piešķirot esošām iekārtām lielākus pabalstus salīdzinājumā ar jaunienācējiem tirgū, nevajadzētu radīt nepamatotus šķēršļus iekļūšanai tirgū:

Lūdzu, sniedziet informāciju un pierādījumus, kas liecina par iepriekšminēto nosacījumu izpildi.

C.

Lūdzu, apstipriniet, ka shēmā ir ievēroti šādi kritēriji (253):

saņēmēju atlase ir balstīta uz objektīviem un pārredzamiem kritērijiem, un atbalsta piešķiršana notiek principā tādā pašā veidā visiem konkurentiem tajā pašā nozarē/konkrētajā tirgū, ja tie atrodas līdzīgā faktiskā situācijā;

UN

pilnīga izsole ievērojami paaugstina ražošanas izmaksas katrai nozarei vai individuālu saņēmēju kategorijai;

UN

izmaksu pieaugumu no atļauju tirdzniecības shēmas nevar nodot tālāk klientiem tā, lai nerastos būtiski pārdošanas apjoma samazinājumi (254);

UN

EEZ efektīvākā metode tika izmantota kā piešķirtā pabalsta līmeņa etalons.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju, kas liecina par to, kā šos kritērijus piemēro.

4.   Atbalsta stimulējošā ietekme un nepieciešamība  (255)

4.1.   Vispārīgi nosacījumi

A.

Vai atbalstāmais(-ie) projekts(-i) tika sākts(-i), pirms saņēmējs/saņēmēji iesniedza atbalsta pieteikumu valsts iestādēm?

 jā

 nē

Ja jā, EBTA Uzraudzības iestāde uzskata, ka atbalsts nav stimulējošs attiecībā uz saņēmēju (256).

B.

Ja nē, precizējiet attiecīgos datumus.

Vides projekts tika sākts (datums): …

Saņēmējs iesniedza atbalsta pieteikumu valsts iestādēm (datums): …

Lūdzu, iesniedziet attiecīgos apliecinošos dokumentus.

4.2.   Stimulējošās ietekmes novērtējums

Ja atbalsts ir piešķirts:

uzņēmumiem, kas nav MVU;

MVU, bet ir jānovērtē saskaņā ar detalizēto novērtējumu,

EBTA Uzraudzības iestāde pieprasīs pierādīt stimulējošo ietekmi, veicot novērtējumu. Pārejiet pie nākamajiem jautājumiem. Pretējā gadījumā EBTA Uzraudzības iestāde uzskata, ka konkrētā pasākuma stimulējošā ietekme ir nodrošināta automātiski.

4.2.1.   Vispārīgi nosacījumi

Ja ir jāpierāda stimulējošā ietekme vairākiem saņēmējiem, kuri piedalās paziņotajā projektā, lūdzu, turpmāk sniedziet informāciju par katru no tiem. Stimulējošās ietekmes pierādīšanas nolūkā EBTA Uzraudzības iestāde pieprasa EBTA valsts veiktu novērtējumu, lai pierādītu, ka bez atbalsta, t.i., hipotētiskajā situācijā, nebūtu saglabāta videi draudzīgākā alternatīva. Lūdzu, sniedziet šādu informāciju.

4.2.2.   Kritēriji

A.

Lūdzu, pierādiet, kādā veidā hipotētiskā situācija ir ticama.

B.

Vai attiecināmās izmaksas ir aprēķinātas saskaņā ar metodiku, kas izklāstīta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81., 82. un 83. punktā?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina par izmantoto metodiku.

C.

Vai ieguldījums būtu bijis pietiekami rentabls bez atbalsta?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus par attiecīgo rentabilitāti (257):

5.   Atbalsta saderība atbilstoši eez līguma 61. Panta 3. Punkta b) apakšpunktam

Atbalstu vides aizsardzībai, lai veicinātu svarīga Eiropas vispārējo interešu projekta  (258) izpildi, var uzskatīt par saderīgu ar kopējo tirgu saskaņā ar EEZ līguma 61. panta 3. punkta b) apakšpunktu..

5.1.   Vispārīgie nosacījumi (kumulatīvie)

A.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus par paziņotā projekta īstenošanas noteikumiem, tostarp tā dalībniekiem, tā mērķiem un ietekmi, kā arī līdzekļiem mērķu sasniegšanai (259):

B.

Lūdzu, apstipriniet, ka:

projekts ir Eiropas vispārējās interesēs (260): tas konkrētā, pamācošā un nosakāmā veidā veicina Kopienas intereses vides aizsardzības jomā (261);

UN

labums, ko gūst no projekta mērķa, neattiecas tikai uz vienu vai vairākām EBTA valstīm, kas to īsteno – tam jāattiecas uz visu EEZ (262);

UN

projekts dod būtisku ieguldījumu Kopienas mērķu sasniegšanā.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus.

C.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka atbalsts ir vajadzīgs UN nodrošina stimulu projekta īstenošanai.

D.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka projekts ir saistīts ar augsta līmeņa risku.

E.

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka projekts ir ļoti svarīgs pēc tā apjoma (263):

F.

Lūdzu, precizējiet saņēmēja paša ieguldījumu (264) projektā.

G.

Lūdzu, uzskaitiet EBTA valstis, no kurām nāk paziņotajā projektā iesaistītie uzņēmumi (265).

5.2.   Projekta apraksts

Lūdzu, sniedziet detalizētu projekta aprakstu, ieskaitot, cita starpā, struktūru/organizāciju, saņēmējus, budžetu, atbalsta summu, atbalsta intensitāti (266), attiecīgos ieguldījumus un attiecināmās izmaksas. Kā norādi, lūdzu, skatīt šīs papildinformācijas lapas 3. iedaļu.

6.   Atbalsts samazināta dabas resursu nodokļa vai atbrīvojuma no tā veidā  (267)

6.1.   Vispārīgi nosacījumi

A.

Lūdzu, paskaidrojiet, kā nodokļu atlaides vai atbrīvojumi netieši rada vides aizsardzības līmeņa uzlabošanu, un pamatojiet, kāpēc nodokļu atlaides un atbrīvojumi nekavē vispārīgā mērķa sasniegšanu.

B.

Attiecībā uz Kopienas līmenī saskaņoto nodokļu atlaidēm vai atbrīvojumiem, lūdzu, apstipriniet, ka:

atbalsts piešķirts ne vairāk kā 10 gadu laikposmam;

UN

saņēmēji maksā vismaz Kopienas minimālo nodokļu likmi, kas noteikta attiecīgajā piemērojamā direktīvā (268).

Lūdzu, par katru saņēmēju kategoriju sniedziet pierādījumus par maksājamo minimālo nodokļu likmi (likme, ko faktiski maksā, vēlams, euro un tādās pašās vienībās kā piemērojamajos EEZ tiesību aktos).

tie ir saderīgi ar attiecīgajiem piemērojamiem EEZ tiesību aktiem un atbilst tajos noteiktajiem ierobežojumiem un nosacījumiem.

Lūdzu, atsaucieties uz attiecīgo(-ajiem) noteikumu(-iem) un sniedziet attiecīgos pierādījumus.

C.

Attiecībā uz dabas resursu nodokļu atlaidēm vai atbrīvojumiem, kas nav saskaņoti vai kas ir saskaņoti, bet saņēmēji maksā mazāk par Kopienas minimālo nodokļa likmi, lūdzu, apstipriniet, ka atbalsts piešķirts ne vairāk kā 10 gadu laikposmam:

 jā

 nē

Turklāt, lūdzu, sniedziet:

detalizētu aprakstu par atbrīvoto(-ajām) nozari(-ēm):

informāciju par katru nozari, par efektīvākajām metodēm EEZ attiecībā uz videi nodarītā kaitējuma samazināšanu, kas ir nodokļa mērķis:

to 20 lielāko saņēmēju sarakstu, uz kuriem attiecas atbrīvojumi/atlaides, kā arī to situācijas detalizētu aprakstu, jo īpaši ziņas par apgrozījumu, tirgus daļām un nodokļa bāzes lielumu:

6.2.   Atbalsta nepieciešamība

Lūdzu, apstipriniet, ka:

saņēmēju atlase ir balstīta uz objektīviem un pārredzamiem kritērijiem un atbalsta piešķiršana notiek principā tādā pašā veidā visiem konkurentiem tajā pašā nozarē/konkrētajā tirgū, ja tie atrodas līdzīgā faktiskā situācijā;

UN

dabas resursu nodoklis bez atlaides ievērojami paaugstinātu ražošanas izmaksas katrai nozarei vai individuālu saņēmēju kategorijai (269);

UN

ražošanas izmaksu ievērojamais pieaugums atbalsta neesamības gadījumā radītu ievērojamus pārdošanas apjoma samazinājumus, ja tas tiktu nodots klientiem (270).

Lūdzu, sniedziet pierādījumus saistībā ar iepriekš minētajiem nosacījumiem.

6.3.   Atbalsta samērīgums

Lūdzu, precizējiet, kurš no šādiem nosacījumiem ir izpildīts.

A.

Vai shēma nosaka kritērijus, kas nodrošina, ka katrs individuālais saņēmējs maksā valsts nodokļa likmes proporciju, kas kopumā ir līdzvērtīga katra individuālā saņēmēja vides darbībai salīdzinājumā ar darbību saistībā ar efektīvāko metodi EEZ?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina par šā nosacījuma izpildi.

B.

Vai atbalsta saņēmēji maksā vismaz 20 % no valsts nodokļa?

 jā

 nē

Ja nē, lūdzu, pierādiet, kā var attaisnot zemāku likmi, ņemot vērā ierobežotu konkurences traucējumu.

C.

Vai atlaides vai atbrīvojumi ir atkarīgi no līgumu noslēgšanas starp EBTA valsti un saņēmējiem uzņēmumiem vai uzņēmumu apvienībām?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju un pierādījumus, kas liecina, ka uzņēmumi vai uzņēmumu apvienības apņemas sasniegt vides aizsardzības mērķus, kuriem ir tāda pati ietekme kā i) nodokļiem saistībā ar vides darbību (271), vai ii) 20 % no valsts nodokļa (272), vai iii) ja piemēro Kopienas minimālo nodokļu likmi.

Lūdzu, turklāt apstipriniet, ka:

EBTA valsts ir pārrunājusi līgumu būtību un precizē mērķus, un nosaka laika grafiku mērķu sasniegšanai;

EBTA valsts nodrošina šajos līgumos ietverto saistību neatkarīgu un savlaicīgu uzraudzību;

šie līgumi tiks periodiski pārskatīti, ņemot vērā tehnoloģijas un citas attīstības tendences, kā arī paredz iedarbīgas soda sankcijas, ja saistības netiek pildītas.

Precizējiet pa nozarēm mērķus un laika grafiku un aprakstiet uzraudzības un pārbaudes mehānismus (piemēram, kas to veic un periodiskums), kā arī soda mehānismu.

7.   Kritēriji, kas nosaka detalizēta novērtējuma nepieciešamību  (273)

Lūdzu, norādiet, vai paziņotais pasākums ietilpst šādās atbalsta kategorijās:

pasākumi, uz kuriem attiecas Vispārējā grupu atbrīvojuma regula (GAR), gadījumā, par kuru EBTA Uzraudzības iestādei paziņots atbilstīgi pienākumam paziņot par pasākumu individuāli, kā to paredz GAR;

ieguldījumu atbalsts, ja atbalsta summa pārsniedz 7,5 miljonus euro vienam uzņēmumam (pat ja tas notiek apstiprinātas atbalsta shēmas ietvaros);

darbības atbalsts energotaupībai, ja atbalsta summa pārsniedz 5 miljonus euro vienam uzņēmumam piecu gadu laikā;

darbības atbalsts atjaunojamās enerģijas ražošanai un/vai atjaunojamās siltumenerģijas kombinētai ražošanai, ja atbalsts piešķirts atjaunojamās enerģijas iekārtām ražotnēs, kur atjaunojamās enerģijas ražošanas jauda pārsniedz 125 MW;

darbības atbalsts biodegvielas ražošanai, ja atbalsts piešķirts biodegvielas ražošanas iekārtām ražotnēs, kur ražošanas apjoms pārsniedz 150 000 t gadā;

darbības atbalsts koģenerācijai, ja atbalsts piešķirts koģenerācijas iekārtām, kuru koģenerācijas elektroenerģijas jauda pārsniedz 200 MW (274);

darbības atbalsts, kas piešķirts jaunām ražotnēm, kas ražo enerģiju no atjaunojamiem enerģijas avotiem, pamatojoties uz novērsto ārējo izmaksu aprēķinu (275).

Šajā gadījumā, lūdzu, sniedziet pamatotu un skaitliski noteiktu salīdzināmu izmaksu analīzi kopā ar vērtējumu par konkurējošo enerģijas ražotāju ārējām izmaksām, lai uzskatāmi parādītu, ka atbalsts patiešām kompensē novērstās ārējās izmaksas (276).

Ja paziņotais pasākums ietilpst vismaz vienā no šīm atbalsta kategorijām, par to veic detalizētu novērtējumu un sniedz papildu informāciju, lai EBTA Uzraudzības iestāde varētu veikt detalizētu novērtējumu (šīs papildinformācijas lapas 8. iedaļa).

8.   Papildinformācija detalizētam novērtējumam  (277)

Ja paziņotajā projektā, par kuru jāveic detalizēts novērtējums, piedalās vairāki saņēmēji, lūdzu, turpmāk sniedziet informāciju par katru no tiem. Tas neskar paziņotā projekta, tostarp dalībnieku, pilnu aprakstu, kas minēts šīs papildinformācijas lapas iepriekšējās iedaļās.

8.1.   Vispārīgi novērojumi

Šī detalizētā novērtējuma mērķis ir nodrošināt, lai lielas atbalsta summas vides aizsardzībai neradītu konkurences traucējumus tiktāl, ciktāl tie būtu pretrunā vispārējām interesēm, bet gan lai tās faktiski veicinātu vispārējās intereses. Tas notiek tad, ja ieguvumi, ko sniedz valsts atbalsts papildu vides ieguvumu veidā, ir svarīgāki par konkurencei un tirdzniecībai nodarīto kaitējumu  (278) .

Detalizēto novērtējumu veic, pamatojoties uz pozitīvajiem un negatīvajiem elementiem, kuri noteikti Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.1. un 5.2.2. iedaļā, un tos piemēro papildus kritērijiem, kas izklāstīti Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 3. nodaļā.

Turpmākie nosacījumi ir norādes par tās informācijas veidu, ko EBTA Uzraudzības iestāde var pieprasīt, lai veiktu detalizētu novērtējumu. Norādes ir paredzētas, lai EBTA Uzraudzības iestādes lēmumi un to pamatojums būtu pārredzams un prognozējams un radītu juridisku noteiktību. EBTA valstis sniedz visu informāciju, ko tās uzskata par noderīgu attiecīgā gadījuma novērtēšanai.

EBTA valstis jo īpaši tiek aicinātas balstīties uz turpmāk minētajiem informācijas avotiem. Lūdzu, norādiet, vai paziņojumam ir pievienoti arī šie apliecinošie dokumenti:

iepriekšēju valsts atbalsta shēmu vai pasākumu vērtējumi;

ietekmes novērtējumi, ko veikusi piešķīrēja iestāde;

citi ar vides aizsardzību saistīti pētījumi.

8.2.   Tirgus nepilnību esība  (279)

A.

Lūdzu, norādiet pasākuma paredzamo ieguldījumu vides aizsardzībā (skaitliskā izteiksmē) un sniedziet apliecinošos dokumentus.

B.

Lūdzu, norādiet vides aizsardzības mērķa līmeni salīdzinājumā ar esošajiem Kopienas standartiem un/vai citu EEZ valstu standartiem un sniedziet apliecinošos dokumentus.

C.

Atbalsta gadījumā, lai pielāgotos valsts standartiem, kuri pārsniedz Kopienas standartus, lūdzu, sniedziet šādu informāciju un (attiecīgā gadījumā) apliecinošos dokumentus:

atbalsta saņēmēja galveno konkurentu raksturs, veids un atrašanās vieta:

valsts standarta (attiecīgi atļauju tirdzniecības shēmu) īstenošanas izmaksas, kas radušās atbalsta saņēmējam, ja atbalsts nav piešķirts:

šo standartu ieviešanas salīdzināmās izmaksas atbalsta saņēmēja galvenajiem konkurentiem:

8.3.   Piemērots instruments  (280)

Lūdzu, norādiet, kas bija pamatā EBTA valsts lēmumam izmantot tādu selektīvu instrumentu kā valsts atbalsts, lai palielinātu vides aizsardzību, un sniedziet apliecinošos dokumentus:

ierosinātā pasākuma ietekmes novērtējums;

salīdzinoša analīze par citiem politikas variantiem, ko ir apsvērusi EBTA valsts;

pierādījumi, ka ir ievērots princips “piesārņotājs maksā”;

citi: …

8.4.   Atbalsta stimulējošā ietekme un tā nepieciešamība  (281)

Papildus Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 3. nodaļā noteiktajam papildu izmaksu aprēķinam, lūdzu, precizējiet turpmāk uzskaitītos elementus.

A.

Lūdzu, sniedziet pierādījumus par konkrēto(-ajām) darbību(-ām) (282), ko uzņēmums nebūtu veicis bez atbalsta (hipotētiska situācija), un sniedziet apliecinošos dokumentus.

B.

Jābūt vismaz vienam no šādiem elementiem, lai pierādītu paredzamo ietekmi uz vidi saistībā ar rīcības izmaiņām. Lūdzu, precizējiet tos elementus, kas attiecas uz paziņoto pasākumu, un sniedziet apliecinošus dokumentus:

vides aizsardzības līmeņa paaugstināšanās;

turpmāku standartu īstenošanas ātruma palielināšanās.

C.

Lai parādītu stimulējošo ietekmi, var izmantot šādus elementus. Lūdzu, precizējiet tos elementus, kas attiecas uz paziņoto pasākumu, un sniedziet apliecinošus dokumentus (283):

ražošanas priekšrocības;

tirgus apstākļi;

iespējami turpmāki obligāti standarti (ja notiek sarunas Kopienas līmenī, lai ieviestu jaunus vai augstākus obligātos standartus, kuriem būtu paredzēts attiecīgais pasākums);

riska līmenis;

rentabilitātes pakāpe.

D.

Ja atbalsts piešķirts uzņēmumiem, kas pielāgojas valsts standartam vai pārsniedz Kopienas standartus, vai pieņemts Kopienas standartu neesamības gadījumā, lūdzu, sniedziet informāciju un apliecinošus dokumentus, kas norāda, ka atbalsta saņēmējs būtu ievērojami ietekmēts lielāku izmaksu izteiksmē un nebūtu varējis segt ar valsts standartu tūlītēju ieviešanu saistītās izmaksas.

8.5.   Atbalsta samērīgums  (284)

A.

Lūdzu, sniedziet attiecināmo izmaksu precīzu aprēķinu, kas liecina, ka tās patiešām aprobežojas ar papildu izmaksām, kas ir nepieciešamas, lai sasniegtu vajadzīgo vides aizsardzības līmeni.

B.

Vai saņēmēji tika atlasīti atklātā atlases procesā?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (285) un apliecinošus dokumentus.

C.

Lūdzu, paskaidrojiet, kā nodrošina, lai atbalsts nepārsniegtu vajadzīgo minimumu, un sniedziet apliecinošus dokumentus.

8.6.   Analīze attiecībā uz konkurences un tirdzniecības traucējumiem  (286)

8.6.1.   Konkrētie tirgi un ietekme uz tirdzniecību

A.

Lūdzu, norādiet, vai atbalsts var ietekmēt konkurenci starp uzņēmumiem kādā produktu tirgū.

 jā

 nē

Lūdzu, precizējiet tos ražojumu tirgus, kurus var ietekmēt atbalsts (287).

B.

Lūdzu, norādiet saņēmēja aptuveno tirgus daļu katrā no šiem tirgiem.

Lūdzu, norādiet citu tirgū pārstāvēto uzņēmumu aptuvenās tirgus daļas katrā no šiem tirgiem. Ja iespējams, lūdzu, norādiet ar to saistīto Herfindāla-Hiršmaņa indeksu (HHI).

C.

Lūdzu, aprakstiet konkrēto tirgu struktūru un dinamiku un sniedziet apliecinošus dokumentus.

D.

Vajadzības gadījumā, lūdzu, sniedziet informāciju par ietekmi uz tirdzniecību (tirdzniecības plūsmu un saimnieciskās darbības izvietojuma nobīde).

E.

Novērtējot iespējamību, ka saņēmējs atbalsta rezultātā var palielināt vai saglabāt pārdošanas apjomus, EBTA Uzraudzības iestāde apsvērs šādus elementus. Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek sniegti apliecinošie dokumenti (288):

ražošanas vienības izmaksu samazināšanās vai kompensācija;

videi draudzīgāks ražošanas process;

jauns produkts.

8.6.2.   Dinamiskie stimuli/izspiešanas risks

Analizējot atbalsta ietekmi uz konkurentu aktīvajiem ieguldījumu plāniem, EBTA Uzraudzības iestāde apsvērs šādus elementus (289). Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek sniegti apliecinošie dokumenti:

atbalsta apmērs;

atbalsta biežums;

atbalsta ilgums;

pakāpenisks atbalsta samazinājums;

gatavība atbilst turpmākiem standartiem;

reglamentējošo standartu līmenis saistībā ar mērķiem vides jomā;

šķērssubsidēšanas risks;

tehnoloģiskā neitralitāte;

konkurējošs jauninājums.

8.6.3.   Neefektīvu uzņēmumu darbības turpināšana (290)

Analizējot atbalsta ietekmi, lai novērstu nevajadzīgu atbalstu uzņēmumiem, kuri nevar pielāgoties videi draudzīgākiem standartiem un tehnoloģijām sakarā ar to zemo efektivitātes līmeni (291), Komisija apsvērs šādus elementus. Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek sniegta sīka informācija un apliecinošie dokumenti:

atbalsta saņēmēju veids;

jaudas pārpalikums nozarē, uz kuru vērsts atbalsts;

parasta rīcība nozarē, uz kuru vērsts atbalsts;

atbalsta relatīvā nozīme;

atlases procedūra;

selektivitāte.

8.6.4.   Ietekme tirgū/izslēdzoša rīcība (292)

Analizējot atbalsta ietekmi uz saņēmēja ietekmi tirgū, EBTA Uzraudzības iestāde apsvērs šādus elementus. Lūdzu, norādiet tos elementus, saistībā ar kuriem tiek sniegta sīkāka informācija un apliecinošie dokumenti:

atbalsta saņēmēja ietekme tirgū un tirgus struktūra;

jaunu dalībnieku ienākšana tirgū;

produktu diferencēšana un cenu diskriminācija;

pirktspēja.

8.6.5.   Ietekme uz tirdzniecību un izvietojumu (293)

Lūdzu, sniedziet pierādījumus, ka atbalsts nebija izšķirošs, izvēloties ieguldījuma izvietojumu.

9.   Kumulācija  (294)

A.

Vai atbalsts, kas piešķirts paziņotā pasākuma ietvaros, ir apvienots ar citu atbalstu (295)?

 jā

 nē

B.

Ja jā, lūdzu, aprakstiet kumulācijas noteikumus, ko piemēro paziņotajam atbalsta pasākumam.

C.

Lūdzu, precizējiet, kā pārbaudīs kumulācijas noteikumu ievērošanu paziņotā atbalsta pasākuma ietvaros.

10.   Ziņojumu sniegšana un uzraudzība  (296)

10.1.   Gada ziņojumi

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis ziņojumu sniegšanas pienākums neskar ziņojumu sniegšanas pienākumu saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumu 195/04/COL  (297) .

Lūdzu, apņemieties iesniegt EBTA Uzraudzības iestādei gada ziņojumus par paziņotā vides atbalsta pasākuma īstenošanu, kuros par katru apstiprinātu shēmu attiecībā uz lieliem uzņēmumiem ietverti visi turpmāk uzskaitītie elementi:

saņēmēju nosaukumi;

atbalsta summa katram saņēmējam;

atbalsta intensitāte;

apraksts par pasākuma mērķi un vides aizsardzības veidu, kura veicināšanai tas paredzēts;

darbības nozares, kurās veic atbalstāmos projektus;

paskaidrojums par to, kā ir ievērota stimulējošā ietekme.

Nodokļu atbrīvojumu vai atlaižu gadījumā, lūdzu, apņemieties iesniegt gada ziņojumus, kuros ietverti turpmāk uzskaitītie elementi:

likumdošanas un/vai reglamentējošs(-i) teksts(-i), kas nosaka atbalstu;

to uzņēmumu kategoriju specifikācija, kuri saņem nodokļu atlaides vai atbrīvojumus;

to saimniecības nozaru specifikācija, kuras visvairāk ietekmē šie nodokļu atbrīvojumi/atlaides.

10.2.   Uzraudzība un novērtēšana

A.

Lūdzu, apņemieties veikt detalizētu uzskaiti par atbalsta piešķiršanu, ietverot visu informāciju, kas ir vajadzīga, lai pārliecinātos, ka ir ievērotas attiecināmās izmaksas un maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte.

B.

Lūdzu, apņemieties nodrošināt, ka iepriekš A apakšpunktā minētā detalizētā uzskaite tiek uzglabāta 10 gadus no dienas, kad atbalsts piešķirts.

C.

Lūdzu, apņemieties iepriekš A apakšpunktā minēto uzskaiti iesniegt pēc EBTA Uzraudzības iestādes pieprasījuma.

11.   Cita informācija

Lūdzu, sniedziet jebkuru citu informāciju, ko jūs uzskatāt par nepieciešamu, lai novērtētu attiecīgo(-os) pasākumu(-us) saskaņā ar Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnēm.

III.11   DAĻA

PAPILDINFORMĀCIJAS LAPA PAR ATBALSTU RISKA KAPITĀLAM

Šī papildinformācijas datu lapa ir jāizmanto, paziņojot par jebkādu atbalsta shēmu, uz kuru attiecas EBTA Uzraudzības iestādes pamatnostādnes par valsts atbalstu, lai veicinātu riska kapitāla ieguldījumus mazos un vidējos uzņēmumos  (298). Lūdzu, ievērojiet, ka, ja uz shēmu attiecas citi pamatnoteikumi vai pamatnostādnes, šīs papildinformācijas datu lapas vietā ir jāizmanto attiecīgajiem pamatnoteikumiem vai pamatnostādnēm atbilstoša standarta paziņojuma veidlapa.

1.   Iespējamie atbalsta saņēmēji un atbalsta pasākuma darbības joma

1.1.

Kas ir iesaistīts atbalsta shēmā (299) (lūdzu, atzīmējiet vienu vai vairākus pēc vajadzības):

Ieguldītāji, kas dibina fondu vai nodrošina akciju kapitālu uzņēmumā vai uzņēmumu grupā. Lūdzu, norādiet piešķirtās priekšrocības.

Lūdzu, norādiet iespējamos atlases kritērijus atbalsta saņēmējam (piemēram, paziņojums par atklātu konkursu vai publisks uzaicinājums).

Vai ieguldījumus veic līdzvērtīgi attiecībā uz valsts un privātajiem ieguldītājiem?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju.

Ieguldījumu fonds vai cits ieguldījuma instruments un/vai tā pārvaldītājs. Lūdzu, norādiet piešķirtās priekšrocības.

Lūdzu, norādiet iespējamos atlases kritērijus atbalsta saņēmējam (fonds/ieguldījuma instruments un pārvaldība) un to, kā tas izvēlēts (piemēram, izmantojot atklātu un pārredzamu atklāta konkursa procedūru).

Vai fondu pārvaldītāji vai pārvaldes uzņēmums saņem atlīdzību, kas pilnībā atbilst pašreizējai atlīdzībai tirgū līdzīgos gadījumos?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet pierādījumus un pievienojiet attiecīgos dokumentus:

Vai fonds piedalās jebkādu citu darbību veikšanā?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Mērķa MVU, kurā veic ieguldījumus. Lūdzu, norādiet priekšrocības.

Lūdzu, norādiet iespējamos atlases kritērijus saņēmējam:

1.2.

Vai varat apstiprināt, ka riska kapitāla (300) pasākums neietver (301):

atbalstu uzņēmumiem kuģu būves, ogļu un tērauda rūpniecības nozarē;

un atbalstu grūtībās nonākušiem uzņēmumiem?

1.3.

Vai varat apstiprināt, ka pasākums neattiecas uz atbalstu eksportam un ar eksportu saistītām darbībām, proti, atbalstu, kas tieši saistīts ar eksportēto apjomu, un atbalstu, kas piešķirts izplatīšanas tīkla izveidei un uzturēšanai, vai jebkādiem citiem kārtējiem izdevumiem, kas saistīti ar eksportu, un atbalstu, kas atkarīgs no tā, vai izmantotas vietējā ražojuma nevis importētas preces (302)?

2.   Atbalsta veids; pasākuma apjoms un laiks

2.1.

Shēma paredz šādu(-us) pasākumu(-us) un/vai instrumentu(-us) (lūdzu, atzīmējiet vienu vai vairākus pēc vajadzības) (303):

Ieguldījumu fonda (t.i., riska kapitāla (304) fonda) izveide, kurā valsts ir partneris, ieguldītājs vai dalībnieks. Lūdzu, precizējiet:

Garantijas, ja valsts segums iespējamiem zaudējumiem nepārsniedz 50 % no ieguldījumu pamatsummas, ko garantē riska kapitāla ieguldītājiem vai riska kapitāla fondiem, vai attiecībā uz aizņēmumiem ieguldītājiem vai fondiem – ieguldījumiem riska kapitālā. Lūdzu, precizējiet:

Citi finanšu līdzekļi par labu riska kapitāla ieguldītājiem vai riska kapitāla fondiem, lai ieguldījumam nodrošinātu papildu kapitālu. Lūdzu, precizējiet:

Fiskālie stimuli ieguldījumu fondiem un/vai to vadītājiem, vai ieguldītājiem, lai veiktu riska kapitāla ieguldījumus. Lūdzu, precizējiet:

Citi. Lūdzu, precizējiet:

2.2.

Kāda ir pasākuma budžeta kopsumma, un attiecībā uz fondu – kāds ir fonda apjoms? Lūdzu, precizējiet:

Vai pasākumu līdzfinansēs no citiem publiskiem līdzekļu avotiem? Lūdzu, precizējiet:

2.3.

Kāds ir pasākuma ilgums; attiecībā uz fondu – cik ilgā laikposmā fonds var uzņemties saistības veikt ieguldījumus, un cik ilgi tas var nodrošināt ieguldījumus? Lūdzu, precizējiet:

3.   Vispārīga informācija par pasākuma veidu

3.1.

Ieguldījumu maksimālās daļas katram mērķa MVU (305)

Kāds ir kopējais maksimālais finansējuma daļas līmenis (ieskaitot gan valsts, gan privātos ieguldījumus) katram mērķa uzņēmumam 12 mēnešu laikposmā? Lūdzu, precizējiet:

Vai mērķa uzņēmumi, kuros var veikt ieguldījumus, ir tikai MVU (306), nevis lielie uzņēmumi?

3.2.

Ierobežojumi attiecībā uz finansējumu sagatavošanas, sākuma un paplašināšanās posmam (307)

Vai ieguldījumi paredzēti tikai finansējumam (lūdzu, pēc vajadzības atzīmējiet vienu vai vairākus):

mazajiem uzņēmumiem līdz sagatavošanas posmam;

vidējiem uzņēmumiem līdz sagatavošanas posmam;

mazajiem uzņēmumiem līdz sākuma posmam;

vidējiem uzņēmumiem līdz sākuma posmam;

mazajiem uzņēmumiem līdz paplašināšanās posmam;

vidējiem uzņēmumiem, kas atrodas atbalstāmajos reģionos saskaņā ar EEZ līguma 61. panta 3. punkta a) apakšpunktu un/vai EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktu, līdz paplašināšanās posmam;

citi ierobežojumi. Lūdzu, precizējiet:

Vai ieguldījumi paredzēti tikai MVU, kas atrodas atbalstāmajos reģionos saskaņā ar EEZ līguma 61. panta 3. punkta a) apakšpunktu un/vai 61. panta 3. punkta c) apakšpunktu?

 jā

 nē

3.3.

Finansējuma sastāvdaļas pašu kapitāla, kvazikapitāla un parāda veidā (308).

Vai pasākums nodrošina finansējumu MVU pašu kapitāla veidā (309)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkākas ziņas par nosacījumiem, ar kādiem finansējums tiek ieguldīts (atlīdzības veids, subordinācijas pakāpe, pārvēršana vērtspapīros utt.).

Vai pasākums nodrošina finansējumu MVU kvazikapitāla veidā (310)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkākas ziņas par nosacījumiem, ar kādiem finansējums tiek ieguldīts (atlīdzības veids, subordinācijas pakāpe, pārvēršana vērtspapīros utt.).

Vai vismaz 70 % no pasākuma kopējā budžeta ir pašu kapitāla un kvazikapitāla ieguldījumu instrumentu veidā mērķa MVU?

 jā

 nē

Lūdzu, precizējiet pašu kapitāla un kvazikapitāla apmēru procentuālā izteiksmē no kopējā budžeta.

Vai pasākums nodrošina finansējumu MVU parāda veidā (311)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkākas ziņas par nosacījumiem, ar kādiem parāds tiek nodrošināts (atlīdzības veids, subordinācijas pakāpe, pārvēršana vērtspapīros utt.).

Vai parādu nodrošina ar tirgus nosacījumiem; vai atbalsta elements parāda instrumentā ir atļauts saskaņā ar pastāvošo shēmu; lūdzu, precizējiet.

3.4.

Privāto ieguldītāju (312) līdzdalība (313)

Cik liels procentuālā izteiksmē ir privāto ieguldītāju tieši vai netieši veikto to ieguldījumu finansējuma apmērs, ko veic MVU? Lūdzu, precizējiet:

3.5.

Lēmumi par ieguldījumiem ar mērķi nodrošināt peļņu (314)

Vai pasākums nodrošina to, ka vismaz 50 % ieguldījumu finansējuma sniedz privātie ieguldītāji, vai vismaz 30 % – attiecībā uz pasākumiem, kas paredzēti MVU atbalstāmajos reģionos (315)?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju:

Vai pasākums nodrošina to, ka privātie ieguldītāji tieši vai netieši iegulda mērķa uzņēmumu pašu kapitālā komerciālā nolūkā (proti, vienīgi peļņas gūšanai)?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju:

Vai pasākums nodrošina to, ka pastāv uzņēmējdarbības plāns visiem ieguldījumiem, kas ietver sīkas ziņas par produktiem, pārdošanas un rentabilitātes attīstību un ar kuru nosaka projekta iepriekšēju dzīvotspēju?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju:

Vai attiecībā uz katru ieguldījumu pastāv skaidra un praktiski īstenojama tā pārtraukšanas stratēģija (316)?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju:

3.6.

Komerciālā pārvaldība (317)

Vai pastāv vienošanās starp profesionālu fonda pārvaldītāju vai pārvaldes uzņēmumu un fonda dalībniekiem, nodrošinot:

ka pārvaldnieka atlīdzība ir saistīta ar darbības rezultātiem;

 jā

 nē

fonda mērķu un ierosinātā ieguldījumu grafika izpildi?

 jā

 nē

Lūdzu, pievienojiet vienošanās eksemplāru vai vienošanās principu īsu aprakstu.

Vai lēmumu pieņemšanas procesā ir iesaistīti privātie tirgus ieguldītāji, piemēram, ar ieguldītāju vai padomdevējas komitejas starpniecību?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, norādiet viņu nozīmi lēmumu pieņemšanā.

Vai uz fondu pārvaldi attiecas paraugprakse un reglamentējoša pārraudzība?

 jā

 nē

Lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju:

3.7.

Nozaru aspekts (318)

Vai pasākums pieejams visām nozarēm?

 jā

 nē

Ja nē, lūdzu, norādiet tehnoloģijas vai nozares un iemeslus, kas ir pamatā minēto tehnoloģiju vai nozaru izvēlei.

3.8.

Cita informācija

Lūdzu, sniedziet jebkādu papildu informāciju, kas uzskatāma par būtisku iepriekš sniegto atbilžu konkretizēšanai.

4.   Nepieciešamība veikt detalizētu novērtējumu  (319)

Vai kopējais maksimālais ieguldījuma daļu lielums (ieskaitot gan valsts, gan privātos ieguldījumus) katrā mērķa uzņēmumā ikvienā 12 mēnešu laikposmā pārsniedz 1,5 miljonus euro?

 jā

 nē

Vai pasākums nodrošina finansējumu līdz paplašināšanās posmam vidējiem uzņēmumiem neatbalstāmos reģionos?

 jā

 nē

Vai pasākums nodrošina turpmākus ieguldījumus mērķa uzņēmumos, kas jau ir saņēmušas atbalstītas kapitāla iemaksas, lai finansētu turpmākus finansēšanas ciklus, pat pārsniedzot vispārējos drošības zonas limitus un uzņēmumu agrīnās izaugsmes posma finansējumu?

 jā

 nē

Vai riska kapitāla pasākums nodrošina, ka mazāk nekā 70 % no tā kopējā budžeta ir pašu kapitāla un kvazikapitāla ieguldījumu instrumentu veidā mērķa MVU?

 jā

 nē

Vai pasākums nodrošina mazāk nekā 50 % ieguldījumu finansējuma, ko sniedz privātie ieguldītāji ieguldījumiem mērķa MVU neatbalstāmos reģionos, vai vismaz 30 % attiecībā uz MVU atbalstāmajos reģionos?

 jā

 nē

Vai pasākums nodrošina sagatavošanas kapitālu mazajiem uzņēmumiem, paredzot: i) privāto ieguldītāju mazāku līdzdalību vai tās neesamību un/vai ii) parāda ieguldījuma instrumentu pārsvaru, salīdzinot ar pašu kapitālu un kvazikapitālu?

 jā

 nē

Vai pasākums ir īpaši saistīts ar ieguldījumu instrumentu (alternatīvas fondu biržas, kuru specializācija ir MVU, tostarp uzņēmumi ar strauju izaugsmi)?

 jā

 nē

Vai pasākums sedz izmaksas, kas saistītas ar uzņēmumu pirmreizējo atlasi (izpētes izmaksas)?

 jā

 nē

Vai shēma paredz pasākumu(-us) un/vai instrumentu, uz ko neattiecas RKP 4.2. iedaļa, proti, ir nepieciešams šīs veidlapas 2.1. iedaļā atzīmēt piekto lodziņu “citi”, un kurš nav nepārprotami norādīts iepriekš?

 jā

 nē

Vai pasākums ir saistīts ar jebkādu citu elementu, kas rada neatbilstību vienam vai vairākiem nosacījumiem, kas izklāstīti RKP 4. iedaļā?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk.

Ja atbilde uz vienu vai vairākiem jautājumiem šajā 4. iedaļā ir “jā”, lūdzu, aizpildiet 5. iedaļu; pretējā gadījumā aizpildiet 6. iedaļu.

5.   Papildinformācija detalizētam novērtējumam  (320)

5.1.   Atbalsta pozitīvā ietekme

5.1.1.   Tirgus nepilnību pastāvēšana un pierādījumi par tām (321)

Lūdzu, pievienojiet pierādījumus, kas apstiprina to tirgus nepilnību esību, kuras ar pasākumu paredzēts risināt. Jo īpaši attiecībā uz pasākumiem, kas:

nodrošina finansējuma daļas, kas pārsniedz 1,5 miljonus euro katram mērķa MVU (ieskaitot valsts un privāto kapitālu) katrā divpadsmit mēnešu laikposmā;

nodrošina turpmākus ieguldījumus;

finansē neatbalstāmos reģionos esošos vidējos uzņēmumus paplašināšanās posmā;

īpaši paredz ieguldījumu instrumentu.

Šāda pierādījuma pamatā ir jābūt pētījumam, kas atklāj pašu kapitāla nepietiekamības līmeni attiecībā uz uzņēmumiem un nozarēm, kam paredzēts riska kapitāla pasākums. Lūdzu, pievienojiet pētījumu.

Attiecīgā informācija attiecas uz MVU paredzētā riska kapitāla sniegšanu un kapitālu, ko iegūst no privātajiem ieguldītājiem, kā arī riska kapitāla nozares nozīmi vietējā ekonomikā. Ideālā variantā tā būtu jānodrošina par trīs līdz piecu gadu laikposmu līdz pasākuma ieviešanai, kā arī par turpmāko laikposmu, pamatojoties uz pamatotām prognozēm, ja tādas pieejamas. Iesniegtie pierādījumi var ietvert arī šādus elementus:

līdzekļu piesaistes attīstība pēdējos piecos gados, arī salīdzinot ar attiecīgiem vidējiem rādītājiem valstī un/vai Eiropā;

pašreizējais naudas līdzekļu pārpalikums, proti, starpība starp to ieguldījumiem paredzēto līdzekļu summu, kas iegūti no privātajiem ieguldītājiem, un faktiski ieguldīto summu;

valsts atbalstīto ieguldījumu programmu daļa riska kapitāla ieguldījumos iepriekšējos trīs līdz piecos gados kopā;

to jaundibināto uzņēmumu skaits procentuālā izteiksmē, kas saņem ieguldījumu fondu riska kapitālu;

privāto tirgus ieguldītāju sniegto ieguldījumu sadalījums pa ieguldījumu apjoma kategorijām;

iesniegto uzņēmējdarbības plānu skaita salīdzinājums ar veikto ieguldījumu skaitu pa segmentiem (ieguldījumu apjoms, nozare, finansēšanas cikls utt.);

visas citas būtiskas norādes, kas liecina par tirgus nepilnību esību.

Attiecībā uz pasākumiem, kas paredzēti MVU atbalstāmajos reģionos, attiecīgā informācija ir jāpapildina ar citiem attiecīgiem pierādījumiem par reģionālo specifiku, kas attaisno paredzētā pasākuma iezīmes. Būtiski varētu būt šādi faktori:

nomaļās atrašanās vietas un cita veida reģionālās specifikas radītās pašu kapitāla nepietiekamības papildu apjoma novērtējums, jo īpaši ieguldītā riska kapitāla kopējā apjoma ziņā, teritorijā vai tuvējā apkārtnē esošo fondu vai ieguldījumu instrumentu skaits, kvalificētu pārvaldītāju pieejamība, darījumu skaits, kā arī vidējais un minimālais darījumu skaits, ja tas ir zināms;

specifiska informācija par vietējo ekonomiku, sociālie un/vai vēsturiskie iemesli riska kapitāla nepietiekamam piedāvājumam salīdzinājumā ar attiecīgiem vidējiem rādītājiem un/vai situāciju valsts un/vai EEZ līmenī attiecīgā gadījumā;

visas citas attiecīgās norādes, kas liecina par tirgus nepilnību paaugstinātu līmeni.

5.1.2.   Instrumenta piemērotība (322)

Vai pasākumam veikts ietekmes novērtējums?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, pievienojiet ietekmes novērtējuma kopsavilkumu vai pilnu tekstu.

Vai, izņemot valsts atbalsta instrumentus, ir apsvērtas citas politikas iespējas, lai novērstu pašu kapitāla nepietiekamību?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai ir pieņemtas citas politikas iniciatīvas, lai risinātu piedāvājuma un pieprasījuma puses jautājumus saistībā ar pašu kapitāla nepietiekamību, kas ietekmē mērķa MVU?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai ir novērtēts, kāda būs pārējo minēto politikas iniciatīvu un paziņotā riska kapitāla pasākuma savstarpējā ietekme?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

5.1.3.   Atbalsta stimulējošā iedarbība un tā nepieciešamība (323)

Vai riska kapitāla pasākumu vai fondu pārvalda privātās nozares profesionāļi?

 jā

 nē

Vai pasākumu pārvalda neatkarīgi profesionāļi, kas izvēlēti, pamatojoties uz pārredzamu, nediskriminējošu procedūru, dodot priekšroku atklātam konkursam?

 jā

 nē

Vai vadībai būs apliecināta pieredze un sasniegumi attiecībā uz kapitāla tirgus ieguldījumiem, ideālā variantā — tajā(-ās) pašā(-ās) nozarē(-ēs), uz kuru(-ām) ir orientēts fonds, kā arī izpratne par ieguldījumu attiecīgo juridisko un grāmatvedības pamatu?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai pastāv ieguldījumu komiteja, kas ir neatkarīga no fonda pārvaldes uzņēmuma un kuras sastāvā ir neatkarīgi privātā sektora eksperti ar ievērojamu pieredzi mērķa nozarē, kā arī, ja iespējams, ieguldītāju pārstāvji vai neatkarīgi eksperti, kas izvēlēti, pamatojoties uz pārredzamu, nediskriminējošu procedūru, dodot priekšroku atklātam konkursam?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai eksperti nodrošinās pārvaldītājiem vai pārvaldes sabiedrībām tirgus faktiskā un perspektīvā stāvokļa analīzi un sīki izpētīs un piedāvās tiem iespējamos mērķa uzņēmumus ar labām ieguldījumu prognozēm?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Lūdzu, norādiet budžeta apmēru/fonda apmēru.

Lūdzu, norādiet paredzamās darījuma izmaksas.

Vai sagatavošanas posmā ieguldījumu veikšanā tieši piedalīsies arī uzņēmējdarbības mecenāti (324)?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai ir ieviesti citi mehānismi, lai nodrošinātu, ka atbalstam ir stimulējoša ietekme un tas ir nepieciešams?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

5.1.4.   Proporcionalitāte (325)

Vai pasākums ietver (lūdzu, pēc vajadzības atzīmēt vienu vai vairākus lodziņus):

atklātu konkursu pārvaldītāju vai pārvaldes uzņēmumu izvēlei? Lūdzu, precizējiet:

Paziņojumu par atklātu konkursu vai publisku uzaicinājumu ieguldītājiem? Lūdzu, precizējiet:

Citus mehānismus, lai nodrošinātu to, ka pārvalde vai ieguldītāji nesaņem pārmērīgu kompensāciju? Lūdzu, precizējiet:

5.2.   Atbalsta negatīvā ietekme

5.2.1.   Izstumšana (326)

Lūdzu, pievienojiet pierādījumus par ieguldītāju izstumšanas risku ieguldītāju, fondu un/vai ieguldījumu instrumentu līmenī.

Uz minētajiem pierādījumiem varētu attiecināt, piemēram, šādus faktorus:

riska kapitāla uzņēmumu/fondu/ieguldījumu instrumentu skaits valsts līmenī vai attiecīgajā reģionā reģionālā fonda gadījumā un segmenti, kuros tie darbojas;

mērķa uzņēmumi attiecībā uz uzņēmumu lielumu, izaugsmes posmu un uzņēmējdarbības nozari;

darījuma vidējais apmērs un, ja iespējams, darījuma minimālais apmērs, ko fondi vai ieguldītāji kontrolētu;

riska kapitāla kopējā summa, kas pieejama mērķa uzņēmumiem, nozarēm un posmam, kam attiecīgais pasākums paredzēts.

Ja ieguldījumi nav paredzēti tikai atbalstāmajiem reģioniem un tos nodrošina arī pēc sākuma posma vidējiem uzņēmumiem, vai katram uzņēmumam ir noteiktas robežas attiecībā uz kopējo finansējumu visā pasākuma laikā?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Attiecībā uz pasākumiem, kas nodrošina turpmākus ieguldījumus, vai pasākums paredz īpašus ierobežojumus maksimālajai summai, ko iegulda katrā mērķa MVU, ieguldījuma posmam, kurā iespējama intervence, un/vai maksimālajam laikposmam, ņemot vērā arī attiecīgo nozari un fonda lielumu?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Vai pasākums paredz ierobežojumu saistībā ar ieguldījumu cikliem katram MVU vai maksimālo summu, ko var ieguldīt mērķa uzņēmumā?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Ja paredzēti turpmāki ieguldījumi, vai ir paredzēta īpaša maksimālā summa, ko iegulda katrā mērķa MVU, attiecībā uz ieguldījuma posmu, kurā iespējama intervence, un/vai maksimālajam laikposmam, ņemot vērā arī attiecīgo nozari un fonda lielumu?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Ja paredzama zemāka privāto ieguldītāju līdzdalība, vai ir nodrošināta privāto ieguldītāju līdzdalības pakāpeniska palielināšanās fonda pastāvēšanas laikā, jo īpaši ņemot vērā uzņēmējdarbības cikla stadiju, nozari, attiecīgos peļņas sadales un subordinācijas līmeņus, kā arī, iespējams, mērķa uzņēmumu izvietojumu atbalstāmajos reģionos?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

Attiecībā uz pasākumiem, ar kuriem sniedz vienīgi sagatavošanas kapitālu, vai pastāv jebkāds mehānisms, kas nodrošina, ka valsts atbilstoši savam ieguldījumam saņem peļņu, kas ir samērīga ar riskiem, kuri radušies saistībā ar minētajiem ieguldījumiem, jo īpaši, ja valsts finansē ieguldījumus kvazikapitāla vai parāda instrumentu veidā, kuru peļņai, piemēram, vajadzētu būt saistītai ar iespējamām lietošanas tiesībām (piemēram, honorāri), kas izriet no intelektuālā īpašuma tiesībām, kas radušās ieguldījuma rezultātā?

 jā

 nē

Ja jā, paskaidrojiet sīkāk:

5.2.2.   Citi konkurences kropļošanas veidi (327)

Kāda ir paredzamā vispārējā to uzņēmumu rentabilitāte ilgākā laikā, kuros veic ieguldījumus, un turpmākās rentabilitātes prognozes? Lūdzu, precizējiet:

Kāda ir uzņēmuma nepilnību proporcija, kuram paredzēts pasākums? Lūdzu, precizējiet:

Kāds ir maksimālais pasākumā paredzētais ieguldījumu daļu lielums (attiecībā uz valsts un privātajiem ieguldījumiem) salīdzinājumā ar mērķa MVU apgrozījumu un izmaksām? Lūdzu, precizējiet:

Ja pasākums paredzēts konkrētai nozarei, vai nozarē, kas saņem atbalstu, ir jaudas pārpalikums? Lūdzu, īsumā raksturojiet nozares(-u) saimniecisko stāvokli.

Vai ir ieviesti kādi citi mehānismi, lai ierobežotu tirgus kropļošanu? Lūdzu, precizējiet:

6.   Atbalsta kumulācija  (328)

Vai atbalstu var piešķirt saskaņā ar paziņoto pasākumu, apvienojot to ar citu atbalstu (329)?

 jā

 nē

Ja jā, lūdzu, sniedziet sīkāku informāciju (piemēram, par atbalsta veidu, ar kuru var apvienot pasākumu, ko piešķir saskaņā ar paziņoto pasākumu).

Ja jā, lūdzu, apstipriniet turpmāko.

EBTA valsts apņemas pirmajos trīs riska kapitāla pirmreizējā ieguldījuma gados samazināt attiecīgās atbalsta maksimālās robežas vai maksimālās pieļaujamās summas par 50 % kopumā un par 20 % – mērķa MVU, kas atrodas atbalstāmajos reģionos, turklāt nepārsniedzot kopējo saņemto summu, ja kapitālu, ko sniedz mērķa uzņēmumam saistībā ar riska kapitāla pasākumu, izmanto, lai finansētu sākotnējus ieguldījumus vai citas izmaksas, par kurām var saņemt atbalstu saskaņā ar vispārējo grupu atbrīvojuma regulu, pamatnostādnēm, pamatnoteikumiem vai citiem dokumentiem par valsts atbalstu. Minētais samazinājums neattiecas uz atbalsta intensitāti, kas paredzēta EBTA Uzraudzības iestādes nostādnēs par valsts atbalstu pētījumiem, attīstībai un inovācijai (330) vai jebkādās turpmākās pamatnostādnēs, vai grupu atbrīvojuma regulā šajā jomā.

7.   Uzraudzība  (331)

EBTA valsts apņemas EBTA Uzraudzības iestādei iesniegt gada ziņojumus, kuros ir ieguldījuma fonda vai saskaņā ar riska kapitāla pasākumu veikto ieguldījumu sadalījuma kopsavilkuma tabula, tostarp visu to uzņēmumu saraksts, kas saņem finansējumu saistībā ar riska kapitāla pasākumiem, kā arī īss ieguldījumu fondu darbības apraksts, norādot sīkāku informāciju par iespējamiem kontrolētajiem pasākumiem un par faktiski veiktajiem darījumiem, kā arī ieguldījumu instrumentu rezultātiem ar apkopotu informāciju par kapitālu, kas iegūts, izmantojot ieguldījumu instrumentu.

EBTA valsts apņemas publicēt galīgās atbalsta shēmas, kā to apstiprinājusi EBTA Uzraudzības iestāde, pilnu tekstu internetā un paziņot EBTA Uzraudzības iestādei publikācijas interneta adresi.

EBTA valsts apņemas vismaz 10 gadus veikt detalizētu uzskaiti par atbalsta piešķiršanu riska kapitāla pasākumiem, ietverot visu informāciju, kas nepieciešama, lai noteiktu, vai RKP ietvertie nosacījumi ir ievēroti, jo īpaši attiecībā uz finansējuma daļu lielumu, uzņēmumu lielumu (mazs vai vidējs), uzņēmuma attīstības posmu (sagatavošanas, sākuma vai paplašināšanās), tā darbības nozari (vēlams atbilstoši NACE klasifikācijas četrciparu līmenim), kā arī informāciju par fondu pārvaldību un citiem kritērijiem, kas raksturoti minētajās pamatnostādnēs.

EBTA valsts apņemas pēc EBTA Uzraudzības iestādes pieprasījuma iesniegt iepriekš minētās ziņas.

8.   Cita informācija

Lūdzu, norādiet šeit jebkādu papildu informāciju, ko uzskatāt par attiecināmu uz konkrēto(-ajiem) pasākumu(-iem) saskaņā ar EBTA Uzraudzības iestādes Pamatnostādnēm par valsts atbalstu, lai veicinātu riska kapitāla ieguldījumus mazos un vidējos uzņēmumos.

2.

Lēmuma Nr. 195/04/COL I Pielikumu groza šādi:

“II PIELIKUMS

VIENKĀRŠOTĀS PAZIŅOŠANAS VEIDLAPA

Šo veidlapu izmanto vienkāršotai paziņošanai saskaņā ar 4. panta 2. punktu EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumā Nr. 195/05/COL par īstenošanas noteikumiem, uz kuriem ir atsauce EBTA valstu nolīguma par Uzraudzības iestādes un Tiesas dibināšanu 3. protokola II daļas 27. pantā (332)

1.   Iepriekš apstiprināta atbalsta shēma  (333)

1.1.

EBTA Uzraudzības iestādes piešķirtais atbalsta numurs: …

1.2.

Nosaukums: …

1.3.

Apstiprinājuma datums [ar atsauci uz EBTA Uzraudzības iestādes lēmumu]: …

1.4.

Publikācija Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un EEZ pielikumā: …

1.5.

Primārais mērķis (lūdzu, norādiet vienu): …

1.6.

Juridiskais pamats: …

1.7.

Kopējais budžets: …

1.8.

Ilgums: …

2.   Instruments, par kuru jāziņo

Jauns budžets (lūdzu, norādiet vispārējo un arī ikgadējo budžetu attiecīgajā valsts valūtā):

Jauns ilgums (Lūdzu, norādiet sākuma datumu, no kura var piešķirt atbalstu, un beidzamo datumu, līdz kuram atbalstu var piešķirt):

Kritēriju pastiprināšana (lūdzu, norādiet, ja grozījumi skar atbalsta intensitātes vai attiecināmo izdevumu samazināšanu, un norādiet sīkāku informāciju):

3.   Saistību spēkā esība

Lūdzu apstipriniet, ka EBTA valstu saistības iepriekš apstiprinātajai atbalsta shēmai ir spēkā visā kopumā arī paziņotajam jaunajam pasākumam.

Lūdzu, pievienojiet attiecīgu juridiskā pamata tekstu izvilkumu kopiju (vai norādiet tīmekļa saiti).


(1)  Saskaņā ar Uzraudzības un Tiesas nolīguma 3. protokola (turpmāk “3. protokols”) 1. panta f) punktu nelikumīgs atbalsts ir jebkurš jauns atbalsts, kas piešķirts, pārkāpjot 3. protokola I daļas 1. panta 3. punktu.

(2)  Sekundārais mērķis ir mērķis, kura īstenošanai atbalsts ir tikai un vienīgi paredzēts papildus primārajam mērķim. Piemēram, shēmā, kurā primārais mērķis ir pētniecība un attīstība, sekundārais mērķis var būt mazie un vidējie uzņēmumi (MVU), ja atbalsts ir domāts tikai un vienīgi MVU. Sekundārais mērķis var būt arī nozaru līmenī, ja atbalsts pētniecībai un attīstībai paredzēts tērauda ražošanas nozarei.

(3)  Lūdzu, norādiet nozari 4.2. punktā.

(4)  Saskaņā ar 3. protokola 1. panta e) punktu individuāls atbalsts ir atbalsts, ko nepiešķir, pamatojoties uz atbalsta shēmu, un paziņojami atbalsta piešķīrumi, pamatojoties uz šādu atbalsta shēmu.

(5)  Komisijas 2008. gada 6. augusta Regula (EK) Nr. 800/2008, kas atzīst noteiktas atbalsta kategorijas par saderīgām ar kopējo tirgu, piemērojot Līguma 87. un 88. pantu (vispārējā grupu atbrīvojuma regula) (OV L 214, 9.8.2008., 3. lpp.). Iekļauts EEZ Līguma VX pielikumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 120/2008 (OV L 339/2008, 111. lpp.), kas stājās spēkā 8.11.2008.

(6)  NACE ir saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija Eiropas Kopienā. Skatīt 2006. gada 20. decembra Regulu (EK) Nr. 1893/2006, ar ko izveido NACE 2. red. saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju (OV L 393, 30.12.2006., 1. lpp.). NACE 2. redakcija stājās spēkā 2008. gada 1. janvārī. Iekļauta EEZ līguma XXI pielikumā.

(7)  Komisijas 2003. gada 6. maija Ieteikums par mikrouzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu definīciju (OV L 124, 20.5.2003., 36. lpp.), un Komisijas Regula (EK) Nr. 364/2004 (Iekļauta EEZ līgumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 131/2004 (OV L 64, 10.3.2005., 67. lpp., un EEZ pielikums Nr. 12, 10.3.2005., 49. lpp., stājies spēkā 25.9.2004.), ar ko groza Regulu (EK) Nr. 70/2001, iekļaujot tās darbības jomā atbalstu pētniecībai un attīstībai,OV L 63, 28.2.2004., 22. lpp., (iekļauta EEZ līguma XV pielikumā ar Apvienotās Komitejas lēmumu Nr. 88/2002 (OV L 266, 3.10.2002., 56. lpp., un EEZ pielikums Nr. 49, 3.10.2002., 42. lpp.), stājies spēkā 1.2.2003.); vai jebkuri citi EEZ līguma XV pielikumā iekļautie turpmākie tiesību akti, kas to aizstāj.

(8)  EBTA Uzraudzības iestādes 2004. gada 1. decembra Lēmums Nr. 305/04/COL par pamatnostādnēm par valsts atbalstu grūtībās nonākušu uzņēmumu glābšanai un pārstrukturēšanai (OV L 97, 15.4.2005., 41. lpp., un EEZ pielikums Nr. 18, 14.4.2005., 1. lpp.), kā definēts Kopienas pamatnostādnēs par valsts atbalstu grūtībās nonākušu uzņēmumu glābšanai un pārstrukturēšanai, (OV C 244, 1.10.2004., 2. lpp.).

(9)  Kā definēts Komisijas 2003. gada 6. maija Ieteikumā par mikrouzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu definīciju, (OV L 124, 20.5.2003., 36. lpp.), un Komisijas Regulā (EK) Nr. 364/2004 (Iekļauta EEZ līgumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 131/2004 (OV L 64, 10.3.2005., 67. lpp., un EEZ pielikums Nr. 12, 10.3.2005., 49. lpp., stājies spēkā 25.9.2004.), ar ko groza Regulu (EK) Nr. 70/2001, iekļaujot tās darbības jomā atbalstu pētniecībai un attīstībai, (OV L 63, 28.2.2004., 22. lpp.), (iekļauta EEZ līguma XV pielikumā ar Apvienotās Komitejas lēmumu Nr. 88/2002 (OV L 266, 3.10.2002., 56. lpp., un EEZ pielikums Nr. 49, 3.10.2002., 42. lpp.), stājies spēkā 1.2.2003.); vai jebkuri citi EEZ līguma XV pielikumā iekļautie turpmākie tiesību akti, kas to aizstāj.

(10)  All data should be provided in national currency.

(11)  EBTA Uzraudzības iestādes 2006. gada 6. aprīļa Lēmums Nr. 85/06/COL par pamatnostādnēm attiecībā uz valsts reģionālo atbalstu 2007.–2013. gadam (OV L 54, 28.2.2008., 1. lpp. un EEZ pielikums Nr. 11, 28.2.2008., 1. lpp.), kā definēts Kopienas Valstu reģionālā atbalsta pamatnostādnēs 2007. — 2013. gadam, (OV C 54, 4.3.2006., 13. lpp.).”

(12)  Attiecībā uz atbalstu, kas paredzēts, lai veicinātu svarīgu Eiropas mēroga projektu īstenošanu, arī projektu grupu EBTA Uzraudzības iestāde var kopumā uzskatīt par vienu projektu. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatīt 4. iedaļu papildinformācijas datu lapā par atbalstu pētniecībai un attīstībai un inovācijai – individuālais atbalsts (1. pielikuma III.6.b. daļa EBTA Uzraudzības iestādes Lēmumā Nr. 195/04/COL, kas grozīts ar Lēmumu 319/05/COL).

(13)  EBTA Uzraudzības iestādes 2007. gada 7. februāra Lēmums Nr. 14/07/COL par pamatnostādnēm par valsts atbalstu pētniecībai, attīstībai un inovācijai [vēl nav publicēts OV].

Pieejams http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/state_aid_guidelines/, 78. lpp.

(14)  Komisijas 2008. gada 6. augusta Regula (EK) Nr. 800/2008, kas atzīst noteiktas atbalsta kategorijas par saderīgām ar kopējo tirgu, piemērojot Līguma 87. un 88. pantu (vispārējā grupu atbrīvojuma regula) (OV L 214, 9.8.2008., 3. lpp.). Iekļauts EEZ Līguma VX pielikumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 120/2008 (OV vēl nav publicēts), kas stājās spēkā 8.11.2008.

(15)  Definīciju skatīt PAI nostādņu 2.2. iedaļas d) apakšpunktu PAI pamatnostādnēs.

(16)  T.i., šīs papildinformācijas datu lapas 4.3., 4.4., 4.6. un 4.7. iedaļā minētie pasākumi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka 4.4. iedaļā minētais pasākums attiecas tikai uz maziem uzņēmumiem.

(17)  Sk. 20. zemsvītras piezīmi.

(18)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 2.1. iedaļu.

(19)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 3.1. iedaļu.

(20)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.1.1. iedaļā (25. zemsvītras piezīme).

(21)  Sīkākai informācijai skatīt PAI nostādņu 3.1.1. iedaļu.

(22)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 3.2. iedaļu.

(23)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.2.2. iedaļā (29. zemsvītras piezīme).

(24)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.2.2. iedaļā (30. zemsvītras piezīme).

(25)  Valsts atbalsta var arī nebūt, ja pēc partneru līguma izvērtēšanas rodas secinājums, ka intelektuālā īpašuma tiesības attiecībā uz PAI rezultātiem, kā arī piekļuves tiesības rezultātiem tiek piešķirtas dažādajiem sadarbības partneriem un tās adekvāti atspoguļo to attiecīgās intereses, darbu kompleksus un finansiālo un citu ieguldījumu projektā.

(26)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1. iedaļu.

(27)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz Komisijas un/vai EBTA Uzraudzības iestādes praksi vai konkrētiem piemēriem un skaidrojumiem, kas sniegti Fraskati rokasgrāmatā par zinātnisko un tehnoloģisko darbību mērījumiem, ierosināto standarta praksi pētījumu un eksperimentālo izstrādņu apsekošanai (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2002.).

(28)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(29)  Sal. ar PAI nostādņu 5.1.4. iedaļu.

(30)  Ja valsts atbalsts ir tādam pētniecības un attīstības sadarbības projektam, ko kopīgi veic valsts pētniecības organizācijas un uzņēmumi, apvienotais atbalsts, kas izriet no valdības tieša atbalsta īpašam pētniecības projektam, un pētniecības organizāciju ieguldījumi šajā projektā, ja tie ir atbalsts, nedrīkst pārsniegt iepriekš minēto maksimālo atbalsta intensitāti katram uzņēmumam, kas saņem atbalstu.

(31)  Atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 100 % fundamentālajiem pētījumiem, 50 % rūpnieciskajiem pētījumiem un 25 % - eksperimentālajai izstrādei.

(32)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(33)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %.

(34)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %. Šo atvieglojumu nepiemēro pētniecības organizācijai.

(35)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %.

(36)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1.5. iedaļu.

(37)  Atmaksājama avansa bruto dotācijas ekvivalents atspoguļo ticamību, ka saņēmēji to atmaksās.

(38)  Bruto dotācijas ekvivalentam ir jāatbilst atbalsta maksimālās intensitātes noteikumiem, kas izklāstīti PAI nostādņu 5.1.2. un 5.1.3. iedaļā.

(39)  Sal. Valsts atbalsta nostādne, nodaļa par atsauces un diskonta likmēm un procentu likmēm (OV L 139, 25.5.2006. un EEZ Pielikums Nr. 25, 25.5.2006.).

(40)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1.6 iedaļu.

(41)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.2. iedaļu.

(42)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz Komisijas praksi vai konkrētiem piemēriem un skaidrojumiem, kas sniegti Fraskati rokasgrāmatā par zinātnisko un tehnoloģisko darbību mērījumiem, ierosināto standarta praksi pētījumu un eksperimentālo izstrādņu apsekošanai (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2002. g.); skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(43)  MVU izpētei, kurā sagatavojas rūpnieciskajiem pētījumiem, atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 75 %, un izpētei, kurā sagatavojas eksperimentālajai izstrādei – 50 %;

(44)  Lielajiem uzņēmumiem izpētei, kurā sagatavojas rūpnieciskajiem pētījumiem, atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 65 %, un izpētei, kurā sagatavojas eksperimentālajai izstrādei – 40 %.

(45)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.3. iedaļu.

(46)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(47)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 5.3. iedaļā (2. daļa).

(48)  Atbalsta maksimālie līmeņi atbilst tādiem pašiem atbalsta līmeņiem, ko varētu klasificēt kā atbalstu pētniecībai un attīstībai saistībā ar izpētes darbībām, kuru rezultātā sākotnēji radās attiecīgās rūpnieciskā īpašuma tiesības.

(49)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.4. iedaļu.

(50)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.5. iedaļu.

(51)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas i) un j) punktā.

(52)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz Komisijas un/vai EBTA Uzraudzības iestādes praksi vai konkrētām definīcijām, kas sniegtas OSLO rokasgrāmatā Pamatnostādnes inovāciju datu vākšanai un interpretācijai, 3. izdevums (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2005. g.).

(53)  Sīkāku informāciju skatīt 5.1.4. iedaļā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka organizatorisko inovāciju gadījumā instrumentu un iekārtu izmaksās ietilpst tikai IKT instrumentu un iekārtu izmaksas.

(54)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 15 % no attiecināmajām izmaksām.

(55)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 25 % no attiecināmajām izmaksām.

(56)  Skatīt 20. zemsvītras piezīmi.

(57)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 35 % no attiecināmajām izmaksām.

(58)  Skatīt 46. zemsvītras piezīmi.

(59)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.6. iedaļu.

(60)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.7. iedaļu.

(61)  Definīciju skatīt PAI nostādņu 2.2. iedaļas k) apakšpunktu PAI pamatnostādnēs.

(62)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50% no attiecināmajām izmaksām ne ilgāk kā 3 gadiem katram uzņēmumam un katrai norīkotajai personai.

(63)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.8. iedaļu.

(64)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 15 % no attiecināmajām izmaksām.

(65)  Atbalsta intensitāti maziem uzņēmumiem var palielināt augstākais par 20 procentu punktiem.

(66)  Atbalsta intensitāti vidējiem uzņēmumiem var palielināt augstākais par 10 procentu punktiem.

(67)  Jebkurā gadījumā šis laika posms nedrīkst pārsniegt 10 gadus.

(68)  Tā intensitāte pirmajā gadā var būt 100 % no attiecināmajām izmaksām, bet tam lineāri jāsamazinās, līdz piektā gada beigām sasniedzot nulli.

(69)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām izmaksām.

(70)  Sal. ar PAI nostādņu 6. iedaļu.

(71)  Sal. ar PAI nostādņu 8. iedaļu.

(72)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka PAI atbalstu attiecībā uz tiem pašiem attiecināmajiem izdevumiem nedrīkst apvienot ar de minimis atbalstu, cenšoties apiet šajās PAI nostādnēs noteikto atbalsta maksimālo intensitāti.

(73)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 10.1. iedaļu.

(74)  Šis lēmums atbilst Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulai (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai, OV L 140, 30.4.2004., 1. lpp.

(75)  Saistībā ar īpašajām ziņojumu sniegšanas prasībām attiecībā uz fiskālo atbalstu un kopām, lūdzu, skatiet PAI nostādņu 9.1.1. iedaļu (3. un 4. punktu).

(76)  Jo īpaši, izmantojot PAI nostādņu 6. iedaļā norādītos kritērijus.

(77)  Vajadzības gadījumā, atbildot uz šo jautājumu, lūdzu, norādiet izmantoto maiņas kursu.”

(78)  EBTA Uzraudzības iestādes 2007. gada 7. februāra Lēmums Nr. 14/07/COL par pamatnostādnēm par valsts atbalstu pētniecībai, attīstībai un inovācijai (vēl nav publicēts OV). Pieejams http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/

(79)  Komisijas 2008. gada 6. augusta Regula (EK) Nr. 800/2008, kas atzīst noteiktas atbalsta kategorijas par saderīgām ar kopējo tirgu, piemērojot Līguma 87. un 88. pantu (vispārējā grupu atbrīvojuma regula) (OV L 214, 9.8.2008., 3. lpp.). Iekļauta EEZ Līguma VX pielikumā ar EEZ Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 120/2008 (publicēts OV L 339, 18.12.2008., 111. lpp., EEZ pielikumā Nr. 79/2008, 20. lpp.), stājās spēkā 8.11.2008.

(80)  Definīciju skatīt PAI nostādņu 2.2. iedaļas d) apakšpunktu PAI pamatnostādnēs.

(81)  T.i., šīs papildinformācijas datu lapas 5.3., 5.4., 5.6. un 5.7. iedaļā minētie pasākumi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka 5.4. iedaļā minētais pasākums attiecas tikai uz maziem uzņēmumiem.

(82)  Sk. 20. zemsvītras piezīmi.

(83)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 2.1. iedaļu.

(84)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 3.1. iedaļu.

(85)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.1.1. iedaļā (25. zemsvītras piezīme).

(86)  Sīkākai informācijai skatīt PAI nostādņu 3.1.1. iedaļu.

(87)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 3.2. iedaļu.

(88)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.2.2. iedaļā (29. zemsvītras piezīme).

(89)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 3.2.2. iedaļā (30. zemsvītras piezīme).

(90)  Valsts atbalsta var arī nebūt, ja pēc partneru līguma izvērtēšanas rodas secinājums, ka intelektuālā īpašuma tiesības attiecībā uz PAI rezultātiem, kā arī piekļuves tiesības rezultātiem tiek piešķirtas dažādajiem sadarbības partneriem un tās adekvāti atspoguļo to attiecīgās intereses, darbu kompleksus un finansiālos un citus ieguldījumus projektā.

(91)  EBTA Uzraudzības iestāde var arī izskatīt projektu grupu kā vienu kopīgu projektu.

(92)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka EEZ kopējās intereses ir jāatspoguļo praktiski, piemēram, jāpierāda, ka projekts ļauj panākt ievērojamu progresu īpašu EEZ mērķu sasniegšanā.

(93)  Nepietiek tikai ar to faktu vien, ka projektu veic uzņēmumi dažādās valstīs.

(94)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka projekti ir skaidri jādefinē saistībā ar šiem aspektiem.

(95)  Kā norādi lūdzam skatīt kritērijus, kas ietverti šīs papildu informācijas datu lapas 6. iedaļā.

(96)  T.i., ir nozīmīgs saistībā ar tā mērķi un ievērojamo apjomu.

(97)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1. iedaļu.

(98)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz Komisijas un/vai EBTA Uzraudzības iestādes praksi vai konkrētiem piemēriem un skaidrojumiem, kas sniegti Fraskati rokasgrāmatā par zinātnisko un tehnoloģisko darbību mērījumiem, ierosināto standarta praksi pētījumu un eksperimentālo izstrādņu apsekošanai (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2002.).

(99)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(100)  Sal. ar PAI nostādņu 5.1.4. iedaļu. Šīs attiecināmās izmaksas attiecas uz atbalstu pētniecības un attīstības projektiem (5.1. iedaļa), pētniecības projektiem un procesa un organizatoriskajiem jauninājumiem pakalpojumos (5.5. iedaļa).

(101)  Ja valsts atbalsts ir tādam pētniecības un attīstības sadarbības projektam, ko kopīgi veic valsts pētniecības organizācijas un uzņēmumi, apvienotais atbalsts, kas izriet no valdības tieša atbalsta īpašam pētniecības projektam, un pētniecības organizāciju ieguldījumi šajā projektā, ja tie ir atbalsts, nedrīkst pārsniegt iepriekš minēto maksimālo atbalsta intensitāti katram uzņēmumam, kas saņem atbalstu.

(102)  Atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 100 % fundamentālajiem pētījumiem, 50 % rūpnieciskajiem pētījumiem un 25 % - eksperimentālajai izstrādei.

(103)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(104)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %.

(105)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %. Šo atvieglojumu nepiemēro pētniecības organizācijai.

(106)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 15 procentu punktiem, bet ne vairāk kā līdz 80 %.

(107)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1.5. iedaļu.

(108)  Atmaksājama avansa bruto dotācijas ekvivalents atspoguļo ticamību, ka saņēmēji to atmaksās.

(109)  Bruto dotācijas ekvivalentam ir jāatbilst atbalsta maksimālās intensitātes noteikumiem, kas izklāstīti PAI nostādņu 5.1.2. un 5.1.3. iedaļā.

(110)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 5.1.5. iedaļā (2. punkts).

(111)  EBTA Uzraudzības iestādes 2006. gada 22. marta Lēmums Nr. 69/06/COL par nostādnēm attiecībā uz valstu valūtu un euro konvertēšanu (OV L 324, 23.11.2006., 34. lpp., un EEZ pielikums Nr. 57, 23.11.2006., 23. lpp.).

(112)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.1.7. iedaļu.

(113)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.2. iedaļu.

(114)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz Komisijas un/vai EBTA Uzraudzības iestādes praksi vai konkrētiem piemēriem un skaidrojumiem, kas sniegti Fraskati rokasgrāmatā par zinātnisko un tehnoloģisko darbību mērījumiem, ierosināto standarta praksi pētījumu un eksperimentālo izstrādņu apsekošanai (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2002. g.); skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(115)  MVU izpētei, kurā sagatavojas rūpnieciskajiem pētījumiem, atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 75 %, un izpētei, kurā sagatavojas eksperimentālajai izstrādei – 50 %; lielajiem uzņēmumiem izpētei, kurā sagatavojas rūpnieciskajiem pētījumiem, atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 65 %, un izpētei, kurā sagatavojas eksperimentālajai izstrādei – 40 %.

(116)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.3. iedaļu.

(117)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas e), f) un g) punktā.

(118)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 5.3. iedaļā (2. punkts).

(119)  Atbalsta maksimālie līmeņi atbilst tādiem pašiem atbalsta līmeņiem, ko varētu klasificēt kā atbalstu pētniecībai un attīstībai saistībā ar izpētes darbībām, kuru rezultātā sākotnēji radās attiecīgās rūpnieciskā īpašuma tiesības.

(120)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.4. iedaļu.

(121)  Atbalsts nedrīkst pārsniegt 1 miljonu euro reģionos, kuriem netiek sniegts atbalsts, 1,5 miljonus euro reģionos, kas ir tiesīgi uz atkāpi EEZ līguma 61. panta 3. punkta a) apakšpunktā; un 1,25 miljonus euro - reģionos, uz kuriem attiecas EEZ līguma 61. panta 3. punkta c) apakšpunktā paredzētā atkāpe.

(122)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.5. iedaļu.

(123)  Skatīt definīcijas PAI nostādņu 2.2. iedaļas i) un j) punktā.

(124)  Lai klasificētu darbības, jūs varat atsaukties uz EBTA Uzraudzības iestādes praksi vai konkrētām definīcijām, kas sniegtas OSLO rokasgrāmatā “Pamatnostādnes inovāciju datu vākšanai un interpretācijai”, 3. izdevums (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, 2005. g.).

(125)  Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 5.1.4. iedaļā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka organizatorisko inovāciju gadījumā instrumentu un iekārtu izmaksās ietilpst tikai IKT instrumentu un iekārtu izmaksas.

(126)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 15 % no attiecināmajām izmaksām lieliem uzņēmumiem, 25 % no attiecināmajām izmaksām vidējiem uzņēmumiem un 35 % no attiecināmajām izmaksām maziem uzņēmumiem.

(127)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.6. iedaļu.

(128)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.7. iedaļu.

(129)  Definīciju skatīt PAI nostādņu 2.2. iedaļas k) punktā.

(130)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām izmaksām ne ilgāk kā 3 gadiem katram uzņēmumam un katrai norīkotajai personai.

(131)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 5.8. iedaļu.

(132)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 15 % no attiecināmajām izmaksām.

(133)  Atbalsta intensitāti var palielināt ne vairāk kā par 20 procentu punktiem mazajiem uzņēmumiem un par 10 procentu punktiem – vidējiem uzņēmumiem.

(134)  Jebkurā gadījumā šis laika posms nedrīkst pārsniegt 10 gadus.

(135)  Tā intensitāte pirmajā gadā var būt 100 % no attiecināmajām izmaksām, bet tam lineāri jāsamazinās, līdz piektā gada beigām sasniedzot nulli.

(136)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām izmaksām.

(137)  Sal. ar PAI nostādņu 6. iedaļu.

(138)  Ja atbalsta priekšlikums ir piešķirt atbalstu PAI projektam, tas neizslēdz to, ka potenciālais saņēmējs jau ir veicis tehniskās īstenošanas iespēju izpēti, ko neaptver valsts atbalsta pieprasījums.

(139)  Salīdzināt ar PAI nostādņu 7.1. iedaļu.

(140)  Vajadzības gadījumā, atbildot uz šo jautājumu, lūdzu, norādiet izmantoto maiņas kursu.

(141)  Sal. ar PAI nostādņu 7. iedaļu.

(142)  Sal. ar PAI nostādņu 7.3.1. iedaļu.

(143)  Sal. ar PAI nostādņu 7.3.2. iedaļu.

(144)  Sal. ar PAI nostādņu 7.3.3. iedaļu.

(145)  Šajā sakarā, lūdzu, ņemiet vērā, ka attiecībā uz valsts atbalstu, kas paredzēts PAI projektiem vai darbībām atbalstāmajā reģionā, EBTA Uzraudzības iestāde ņems vērā grūtības, ko rada nomaļā atrašanās vieta, un cita veida reģionālo specifiku, kas negatīvi ietekmē pētniecības projekta riska pakāpi.

(146)  Sal. ar PAI nostādņu 7.3.4. iedaļu.

(147)  Sal. ar PAI nostādņu 7.4. iedaļu.

(148)  Ietekme uz konkurenci inovācijas procesā uz to attieksies, ciktāl tai piemīt prognozējama ietekme uz turpmākās ražojumu tirgus konkurences rezultātiem. Plašāku informāciju skatīt PAI nostādņu 7.4. iedaļā (3. punkts).

(149)  Sal. ar PAI nostādņu 8. iedaļu.

(150)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka PAI atbalstu attiecībā uz tiem pašiem attaisnotajiem izdevumiem nedrīkst apvienot ar de minimis atbalstu, cenšoties apiet šajās PAI nostādnēs noteikto atbalsta maksimālo intensitāti.

(151)  Sal. ar PAI nostādņu 9.1. iedaļu.

(152)  Šis lēmums atbilst Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulai (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai (OV L 140, 30.4.2004., 1. lpp.).

(153)  Saistībā ar īpašajām ziņojumu sniegšanas prasībām attiecībā uz kopām, lūdzu, skatiet PAI nostādņu 9.1.1. iedaļu (4. punkts).”

(154)  EBTA Uzraudzības iestādes 2008. gada 16. jūlija Lēmums Nr. 500/08/COL par pamatnostādnēm par valsts atbalstu vides aizsardzībai [OV vēl nav publicēts].

Pieejams http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/.

(155)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka 4., 7. un 8. iedaļa nav jāaizpilda gadījumā, ja uz atbrīvojumiem no nodokļiem un dabas resursu nodokļu samazinājumu attiecas Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 4. nodaļa.

(156)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.1. iedaļa.

(157)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka atbalstu nevar piešķirt, ja ar attiecīgajiem uzlabojumiem tiktu panākta uzņēmumu atbilstība Kopienas standartiem, kas jau ir pieņemti, bet vēl nav stājušies spēkā.

(158)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(159)  Sīkāku informāciju par nepieciešamo konkursa procedūru, kas nodrošina patiesu konkurenci, skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 77. punktā.

(160)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(161)  Sal. sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 78. punktā.

(162)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem.

(163)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 80.–84. punktā.

(164)  Pareizā hipotēze ir tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina zemāku vides aizsardzības līmeni (kas atbilst obligātajiem Kopienas standartiem, ja tādi ir) un kuru varētu īstenot bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(165)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(166)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka tādu ieguldījumu izmaksas, kas vajadzīgi, lai sasniegtu aizsardzības līmeni, kas noteikts Kopienas standartos, nav attiecināmās izmaksas.

(167)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.2. iedaļa.

(168)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.3. iedaļa.

(169)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 25 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vairāk nekā trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma, un 20 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vienu līdz trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma.

(170)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 20 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vairāk nekā trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma, un 15 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vienu līdz trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma.

(171)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 15 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vairāk nekā trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma, un 10 %, ja īstenošana un pabeigšana notiek vienu līdz trīs gadus pirms obligātā transponēšanas datuma vai spēkā stāšanās datuma.

(172)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(173)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(174)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.4. iedaļa.

(175)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no pētījuma izmaksām.

(176)  Ja atbalstu piešķir MVU vārdā, atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(177)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.5. iedaļa.

(178)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 60 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(179)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(180)  Sīkāku informāciju par nepieciešamo konkursa procedūru, kas nodrošina patiesu konkurenci, skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 97. punktā.

(181)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 98. punktā.

(182)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(183)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka lieliem uzņēmumiem šo laikposmu var samazināt līdz ieguldījuma dzīves cikla pirmajiem trīs gadiem, ja var pierādīt, ka ieguldījuma amortizācijas laiks nepārsniedz trīs gadus.

(184)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka tādu ieguldījumu izmaksas, kas vajadzīgi, lai sasniegtu aizsardzības līmeni, kas noteikts Kopienas standartos, nav attiecināmās izmaksas.

(185)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(186)  Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(187)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka jebkurš ieguldījumu atbalsts, kas piešķirts uzņēmumam attiecībā uz jaunām iekārtām, ir jāatskaita no ražošanas izmaksām.

(188)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka ilgums nedrīkst pārsniegt 5 gadus.

(189)  Atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 100 % no papildu izmaksām pirmajā gadā, bet līdz piektā gada beigām tai jābūt lineāri samazinātai līdz nullei.

(190)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no papildu izmaksām.

(191)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.6. iedaļa.

(192)  Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 70. punkta 5.–9. apakšpunktu.

(193)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka atbalsts ieguldījumam un/vai darbības atbalsts biodegvielas ražošanai ir atļauts tikai attiecībā uz ilgtspējīgu biodegvielu.

(194)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 60 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(195)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(196)  Sīkāku informāciju par nepieciešamo konkursa procedūru, kas nodrošina patiesu konkurenci, skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 104. punktā.

(197)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 105. un 106. punktā.

(198)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(199)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(200)  Sīkāku informāciju par 1. variantu skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 109. punktā, par 2. variantu skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 110. punktā un par 3. variantu skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 111. punktā.

(201)  Attiecībā uz atbalsta shēmām informāciju var sniegt (teorētiska) aprēķina piemēra veidā (vēlams ar summām tīrās pašreizējās vērtībās). Ražošanas izmaksas jānorāda atsevišķi vismaz katram atjaunojamo enerģijas avotu veidam. Specifiska informācija var būt noderīga arī par dažādām iekārtu jaudām un dažādiem ražošanas iekārtu veidiem, kad izmaksu struktūra būtiski atšķiras (piemēram, vēja spēkam uz zemes un/vai piekrastē).

(202)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka papildu enerģijai, ko ražo šī iekārta, nepienāksies atbalsts. Tomēr atbalsts var arī segt parasto peļņu no ieguldītā kapitāla.

(203)  Amortizācija jānorāda atsevišķi vismaz katram atjaunojamo enerģijas avotu veidam (vēlams ar pašreizējo vērtību neto summām). Specifiska informācija var būt noderīga arī par dažādām iekārtu jaudām un vēja spēku uz zemes un/vai piekrastē.

(204)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka Komisija var atļaut šo paziņoto pasākumu uz 10 gadu laikposmu.

(205)  EBTA valstis var piešķirt darbības atbalstu saskaņā ar noteikumiem, kas izklāstīti Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 100. punktā.

(206)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka ilgums nedrīkst pārsniegt 5 gadus.

(207)  Attiecībā uz atbalsta shēmām informāciju var sniegt (teorētiska) aprēķina piemēra veidā (vēlams ar summām tīrās pašreizējās vērtībās). Ražošanas izmaksas jānorāda atsevišķi vismaz katram atjaunojamo enerģijas avotu veidam. Specifiska informācija var būt noderīga arī par dažādām iekārtu jaudām un vēja spēku uz zemes un/vai piekrastē.

(208)  Atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 100 % no papildu izmaksām pirmajā gadā, bet līdz piektā gada beigām tai jābūt lineāri samazinātai līdz nullei.

(209)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no papildu izmaksām.

(210)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.7. iedaļa.

(211)  OJ L 32, 6.2.2007., 183. lpp., iekļauti EEZ līgumā IV pielikuma 24. punktā.

(212)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 60 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(213)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(214)  Sīkāku informāciju par nepieciešamo konkursa procedūru, kas nodrošina patiesu konkurenci, skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 116. punktā.

(215)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 117. un 118. punktā.

(216)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(217)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(218)  OV L 32, 6.2.2007., 183. lpp., iekļauti EEZ līgumā IV pielikuma 24. punktā.

(219)  Lēmumā par to, vai atbalsts ir nepieciešams, ņems vērā izmaksas un ieņēmumus, kas rodas elektroenerģijas vai siltuma ražošanā un pārdošanā.

(220)  Ražošanas izmaksās var iekļaut iekārtu radīto peļņu no kapitāla, bet jebkādi ieņēmumi, ko uzņēmums gūst siltuma ražošanā, ir jāatskaita no ražošanas izmaksām.

(221)  Attiecībā uz atbalsta shēmām informāciju var sniegt (teorētiska) aprēķina piemēra veidā.

(222)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka papildu enerģijai, ko ražo šī iekārta, nepienāksies atbalsts. Tomēr atbalsts var arī segt parasto peļņu no ieguldītā kapitāla.

(223)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka EBTA Uzraudzības iestāde var atļaut šo paziņoto pasākumu uz 10 gadu laikposmu.

(224)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka ilgums nedrīkst pārsniegt 5 gadus.

(225)  Atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 100 % no papildu izmaksām pirmajā gadā, bet līdz piektā gada beigām tai jābūt lineāri samazinātai līdz nullei.

(226)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no papildu izmaksām.

(227)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.8. iedaļa.

(228)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām izmaksām. Ja atbalsts ir paredzēts tikai centralizētās siltumapgādes sistēmas daļai, kurā ražo siltumu, energoefektīvām centralizētās siltumapgādes sistēmām, kuras izmanto atjaunojamo enerģijas avotus vai koģenerāciju, atbalsta maksimālā intensitāte ir 60 % no attiecināmajām izmaksām.

(229)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(230)  Sīkāku informāciju par nepieciešamo konkursa procedūru, kas nodrošina patiesu konkurenci, skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 123. punktā.

(231)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 124. un 125. punktā.

(232)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(233)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(234)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.9. iedaļa.

(235)  Klasifikācija sniegta Komisijas paziņojumā par Kopienas atkritumu apsaimniekošanas stratēģijas pārskatīšanu (COM(96) 399 galīgā redakcija, 30.7.1996.). Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 53. zemsvītras piezīmē.

(236)  Definīciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 54. zemsvītras piezīmē.

(237)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(238)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(239)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 130. un 131. punktā.

(240)  Pareizā hipotēze ir tāda tehniski salīdzināma ieguldījuma izmaksas, kurš nodrošina vides aizsardzību zemākā pakāpē un kas, iespējams, tiktu veikts bez atbalsta. Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 81. punkta b) apakšpunktu.

(241)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis nosacījums nav spēkā, ja nemateriālais aktīvs ir tehniski novecojis.

(242)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.10. iedaļa.

(243)  Attiecīgais kaitējums videi var būt augsnes, virszemes ūdeņu vai pazemes ūdeņu kvalitātes pasliktināšanās.

(244)  Šajā saistībā “piesārņotājs” ir persona, kura ir atbildīga saskaņā ar katrā EBTA valstī spēkā esošajiem tiesību aktiem, neatkarīgi no Kopienas noteikumu pieņemšanas šajā jautājumā.

(245)  Atbalsta summa drīkst būt līdz 100 % no attiecināmajām izmaksām.

(246)  Visi izdevumi, kas uzņēmumam radušies tā teritorijas attīrīšanā, neatkarīgi no tā, vai šos izdevumus var uzrādīt kā pamatlīdzekļus tā bilancē, uzskatāmi par attiecināmu ieguldījumu piesārņotu teritoriju attīrīšanas gadījumā.

(247)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.11. iedaļa.

(248)  OV L 206, 22.7.1992., 7. lpp. Direktīva grozīta ar Direktīvu 2006/106/EK (OV L 363, 20.12.2006., 368. lpp.).

(249)  Padomes Direktīva 96/82/EK par tādu smagu nelaimes gadījumu briesmu pārzināšanu, kuros iesaistītas bīstamas vielas, (OV L 10, 14.1.1997., 13. lpp., (iekļauta EEZ līgumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 97/97 (OV L 193, 9.7.1998., 53. lpp., un EEZ pielikums Nr. 27, 9.7.1998., 81. lpp.), stājās spēkā 1.12.1997.), kas grozīta ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. decembra Direktīvu 2003/105/EK (iekļauta EEZ līgumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 113/2004 (OV L 376, 23.12.2004., 51. lpp., un EEZ pielikums Nr. 65, 23.12.2004., 34. lpp.), stājās spēkā 10.7.2004.).

(250)  Atbalsta maksimālā intensitāte ir 50 % no attiecināmajām ieguldījumu izmaksām.

(251)  Atbalsta intensitāti var palielināt par 10 procentu punktiem vidējiem uzņēmumiem un par 20 procentu punktiem maziem uzņēmumiem.

(252)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.1.12. iedaļa.

(253)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka šie kritēriji neattiecas uz tirdzniecības laikposmu, kas beidzas 2012. gada 31. decembrī, atļauju tirdzniecības shēmām saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 13. oktobra Direktīvu 2003/87/EK, ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Kopienā un groza Padomes Direktīvu 96/61/EK (OV L 275, 25.10.2003., 32. lpp.) (iekļauta EEZ līgumā ar Apvienotās Komitejas Lēmumu Nr. 146/2007 (OV L 100, 10.4.2008., 92. lpp., un EEZ pielikums Nr. 19, 10.4.2008., 90. lpp.).

(254)  Šo analīzi var veikt, pamatojoties uz aplēsēm, cita starpā, par izstrādājumu cenu elastību attiecīgajā nozarē. Šīs aplēses tiks veiktas attiecīgajos ģeogrāfiskajos tirgos. Var izmantot aplēses par zaudētajiem pārdošanas apjomiem, kā arī to ietekmi uz uzņēmuma rentabilitāti.

(255)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 3.2. iedaļa.

(256)  Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 143. punktu.

(257)  Pienācīgi ņemot vērā ar ieguldījumu saistītos ieguvumus bez atbalsta, tostarp tirgojamu atļauju vērtību, kas var kļūt pieejama attiecīgajam uzņēmumam pēc videi draudzīgā ieguldījuma.

(258)  EBTA Uzraudzības iestāde var arī izskatīt projektu grupu kā vienu kopīgu projektu.

(259)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka projektiem ir jābūt konkrētiem un skaidri definētiem saistībā ar šiem aspektiem.

(260)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka Eiropas vispārējās intereses ir jāpierāda praktiski, piemēram, jāpierāda, ka projekts ļauj panākt ievērojamu progresu īpašu Kopienas vides mērķu sasniegšanā.

(261)  Piemēram, tam ir liela nozīme EEZ vai Eiropas Savienības vides aizsardzības stratēģijā.

(262)  Nepietiek tikai ar to, ka projektu īsteno uzņēmumi dažādās EEZ valstīs.

(263)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka tam jābūt ievērojamam pēc apjoma un jārada būtiska ietekme uz vidi.

(264)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka EBTA Uzraudzības iestādes viedoklis par paziņotajiem projektiem būs labvēlīgāks, ja saņēmējs pats veicis nozīmīgu ieguldījumu projektos.

(265)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka EBTA Uzraudzības iestādes viedoklis par paziņotajiem projektiem būs labvēlīgāks, ja tajos iesaistīti uzņēmumi no ievērojama skaita EEZ valstu.

(266)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka EBTA Uzraudzības iestāde var atļaut atbalstu lielākā apmērā, nekā tas ir noteikts Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnēs.

(267)  Dažus tiesību aktus, kas nosaka minētos Kopienas standartus, nevar iekļaut EEZ līgumā. Turklāt EEZ līguma darbības joma neattiecas uz Kopienas tiesību aktiem par nodokļu saskaņošanu kā tādiem. Tomēr lai nodrošinātu valsts atbalsta noteikumu vienādu piemērošanu un vienlīdzīgus konkurences noteikumus visā Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ), vērtējot vides atbalsta saderību ar EEZ līguma darbību, Iestāde kopumā piemēros tās pašas atsauces vērtības kā Kopienas pamatnostādnēs, vienlaikus ņemot vērā EBTA valstu konkrēto tiesisko stāvokli. Iestāde uzsver, ka minētās atsauces uz Kopienas tiesību aktiem nenozīmē, ka EBTA valstīm ir jāievēro Kopienas tiesību akti, ja minētie tiesību akti nav iekļauti EEZ līgumā. Tās vienīgi kalpo par pamatu tam, lai EBTA Uzraudzības iestāde varētu novērtēt atbalsta pasākumu saderību ar EEZ līguma darbību Līguma 61. panta 3. punkta nozīmē. (Skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 10. punktu).

(268)  “Kopienas minimālais nodokļu līmenis” ir Kopienas tiesību aktos noteiktais minimālais nodokļu līmenis. Attiecībā uz energoproduktiem un elektroenerģiju Kopienas minimālā nodokļu likme ir minimālais nodokļu līmenis, kas noteikts I pielikumā Padomes 2003. gada 27. oktobra Direktīvai 2003/96/EK, kas pārkārto Kopienas noteikumus par nodokļu uzlikšanu energoproduktiem un elektroenerģijai (OV L 283, 31.10.2003., 51. lpp.). Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Direktīvu 2004/75/EK (OV L 157, 30.4.2004., 100. lpp.).

(269)  Attiecībā uz energoproduktiem un elektroenerģiju tiek uzskatīts, ka “energoietilpīgs uzņēmums”, kā tas definēts Direktīvas 2003/96/EK 17. panta 1. punkta a) apakšpunktā, izpilda šo kritēriju, ciktāl šis noteikums ir spēkā.

(270)  Šajā sakarā EBTA valstis var sniegt aprēķinus par, cita starpā, produktu cenu elastīgumu attiecīgajā nozarē konkrētajā ģeogrāfiskajā tirgū, kā arī aprēķinus par attiecīgās nozares/kategorijas uzņēmumu zaudētiem pārdošanas apjomiem un/vai samazinātu peļņu.

(271)  Nozīmē tādu pašu ietekmi kā tad, ja shēma nosaka kritērijus, kas nodrošina, ka katrs individuālais saņēmējs maksā valsts nodokļa likmes proporciju, kas kopumā ir līdzvērtīga katra saņēmēja vides darbībai salīdzinājumā ar darbību saistībā ar efektīvāko metodi EEZ, skatīt pamatnostādņu 159. punkta a) apakšpunktu.

(272)  Ja vien nevar attaisnot zemāku likmi, ņemot vērā ierobežotu konkurences traucējumu, skatīt pamatnostādņu 159. punkta b) apakšpunktu.

(273)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.1. iedaļa.

(274)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka atbalstu siltumenerģijas ražošanai koģenerācijas procesā vērtēs paziņojuma kontekstā, pamatojoties uz elektroenerģiju.

(275)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 161. punktā.

(276)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka, lai aprēķinātu nesegtās ārējās izmaksas, izmantotajai aprēķina metodei ir jābūt starptautiski atzītai un EBTA Uzraudzības iestādes apstiprinātai. Lūdzu, turklāt ņemiet vērā, ka jebkurā gadījumā atbalsta summa, kas piešķirta ražotājiem un pārsniedz 1. varianta (sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 109. punkts) rezultātā noteikto darbības atbalstu atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai, uzņēmumiem atkārtoti jāiegulda atjaunojamos enerģijas avotos saskaņā ar 3.1.6.1. iedaļu.

(277)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.2. iedaļa.

(278)  Informāciju par detalizētu novērtējumu un pozitīvo un negatīvo elementu līdzsvarošanu skatīt 1.3., 5.2.1. iedaļā (166.–174. punkts) un 5.2.2. iedaļā (175.–188. punkts).

(279)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.2.1.1. iedaļa.

(280)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.2.1.2. iedaļa.

(281)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.2.1.3. iedaļa.

(282)  Piemēram, jauns ieguldījums, videi draudzīgāks ražošanas process un/vai jauns produkts, kas ir videi draudzīgāks.

(283)  Sīkāku informāciju par dažādu veidu priekšrocībām skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.1.3. iedaļā (172. punkts).

(284)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 5.2.1.4. iedaļa.

(285)  Piemēram, informāciju par to, kā tiek nodrošināta diskriminācijas neesamība, pārredzamība, atklātība.

(286)  Sīkāku informāciju par atbalsta pasākuma negatīvo ietekmi skatīt 5.2.2. iedaļā.

(287)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 69. zemsvītras piezīmē.

(288)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 177. punktā.

(289)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 178. un 179. punktā.

(290)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.2.2. iedaļā.

(291)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.2.2. iedaļā.

(292)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.2.3. iedaļā.

(293)  Sīkāku informāciju skatīt Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādņu 5.2.2.4. iedaļā.

(294)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 6. nodaļa.

(295)  Lūdzu, ņemiet vērā, ka atbalstu vides aizsardzībai nedrīkst summēt ar de minimis atbalstu attiecībā uz tām pašām attiecināmajām izmaksām, ja šīs summēšanas rezultātā atbalsta intensitāte pārsniegtu to, kāda noteikta Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnēs.

(296)  Sal. Vides aizsardzības atbalsta pamatnostādnes, 7.1., 7.2. un 7.3. iedaļa.

(297)  Šis lēmums atbilst Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulai (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai, (OV L 140, 30.4.2004., 1. lpp.).”

(298)  EBTA Uzraudzības iestādes 2006. gada 25. oktobra Lēmums Nr. 313/06/COL par pamatnostādnēm par valsts atbalstu riska kapitāla ieguldījumu veicināšanai mazos un vidējos uzņēmumos (OV C 126, 7.6.2007., 19. lpp., un EEA Pielikums Nr. 27, 7.6.2007., 1. lpp.). Turpmāk “RKP”. Pieejams tīmekļa vietnē: http://www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/guidelines/

(299)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 3.2. iedaļā.

(300)  “Riska kapitāla” un “riska kapitāla pasākumu” definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas k) un l) punktā.

(301)  Sal. ar RKP 2.1. iedaļu.

(302)  Tas pats.

(303)  Sal. ar RKP 4.2. iedaļu.

(304)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas i) punktā.

(305)  Sīkāku informāciju un ierobežojumus skatīt RKP 4.3.1. iedaļā.

(306)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas q) punktā.

(307)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.2. iedaļā. “Sagatavošanas kapitāla”, “sākumkapitāla” un “paplašināšanās kapitāla” definīcijas skatīt RKP 2.2. iedaļas e), f) un h) punktā.

(308)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.3. iedaļā.

(309)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas a) punktā.

(310)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas c) punktā

(311)  “Parāda” definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas d) punktā.

(312)  Sīkāku informāciju par privātajiem ieguldījumiem/finansējumu, lūdzu, skatīt RKP 2.2. iedaļas b) punktā un 3.2. iedaļā (otrā daļa).

(313)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.4. iedaļā.

(314)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.5. iedaļā.

(315)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas t) punktā.

(316)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas p) punktā.

(317)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.6. iedaļā.

(318)  Sīkāku informāciju skatīt RKP 4.3.7. iedaļā.

(319)  Sal. ar RKP 5.1. iedaļu.

(320)  Sīkāku informāciju, detalizētu novērtējumu un līdzsvara testu skatīt RKP 5. iedaļas 1.–3. punktā un 1.3. iedaļā.

(321)  Sal. ar RKP 5.2.1. iedaļu.

(322)  Sal. ar RKP 5.2.2. iedaļu.

(323)  Sal. ar RKP 5.2.3. iedaļu.

(324)  Definīciju skatīt RKP 2.2. iedaļas s) punktā.

(325)  Sal. ar RKP 5.2.4. iedaļu.

(326)  Sal. ar RKP 5.3.1. iedaļu.

(327)  Sal. ar RKP 5.3.2. iedaļu.

(328)  Sal. ar RKP 6. iedaļu.

(329)  Attiecībā uz de minimis atbalsta kumulāciju skatīt 2. panta 5. punktu de minimis grupu atbrīvojuma regulā (Komisijas 2006. gada 15. decembra Regula (EK) Nr. 1998/2006 par Līguma 87. un 88. panta piemērošanu de minimis atbalstam, OV L 379, 28.12.2006., 5. lpp.), kas iekļauta EEZ līguma XV pielikumā ar Apvienotās Komitejas lēmumu Nr. 29/2007 (OV L 209, 9.8.2007., 52. lpp., un EEZ Pielikums Nr. 38, 9.8.2007., 34. lpp.), kas stājās spēkā 28.4.2007.

(330)  EBTA Uzraudzības iestādes 1996. gada 15. maija Lēmums 59/96/COL par nostādnēm par valsts atbalstu pētījumiem un attīstībai (OV L 245, 26.9.1996., 20. lpp., un EEZ Pielikums Nr. 43., 26.9.1996., 1. lpp.).

(331)  Sal. ar RKP 7.1. iedaļu.”

(332)  Komisijas Regula (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (EK) Nr. 659/1999, ar kuru nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai (OV L 140, 20.4.2004., 1. lpp.).

(333)  Ja atbalsta shēma ir paziņota EBTA Uzraudzības iestādei vairāk nekā vienā gadījumā, lūdzu, nodrošiniet informāciju par beidzamo pabeigto paziņošanu, kuru EBTA Uzraudzības iestāde ir apstiprinājusi.”