Ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpumi — informācijas apmaiņa starp valstīm

KOPSAVILKUMS:

Direktīva (ES) 2015/413 — informācijas apmaiņa par ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem

KOPSAVILKUMS

KĀDS IR ŠĪS DIREKTĪVAS MĒRĶIS?

Tajā ir izklāstīti noteikumi, kuru mērķis ir mazināt to ārvalstu autovadītāju nesodāmību, kuri ir izdarījuši bīstamus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, atvieglojot informācijas apmaiņu starp dažādās ES valstīs esošām policijas iestādēm nolūkā identificēt pārkāpējus.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

Direktīvu piemēro šādiem pārkāpumiem:

Ikvienai valstij ir jānodrošina jebkurai citai valstij, kura izmeklē savā teritorijā izdarītu pārkāpumu, piekļuve saviem valsts transportlīdzekļu reģistrācijas datiem, lai varētu identificēt transportlīdzekļus un to īpašniekus vai turētājus.

Ja valsts, kurā ir izdarīts pārkāpums, nolemj veikt turpmākus pasākumus, tai ar vēstules palīdzību par to ir jāpaziņo iespējamajam pārkāpējam un tas jāinformē par juridiskajām sekām, norādot:

Lai nodrošinātu šī nosacījuma īstenošanas uzraudzību, katrai valstij līdz 2016. gada maijam un pēc tam reizi divos gados ir jānosūta Komisijai ziņojums, kurā sniegta detalizēta informācija par veiktajiem meklējumiem un pēc tam izsūtīto paziņojuma vēstuļu skaitu.

KOPŠ KURA LAIKA ŠĪ DIREKTĪVA IR PIEMĒROJAMA?

Tā stājās spēkā 2015. gada 17. martā.

Valstu tiesību aktos tā bija jāiekļauj līdz 2015. gada 6. maijam. Dānijai, Īrijai un Apvienotajai Karalistei (1) šis termiņš tika pagarināts līdz 2017. gada 6. maijam.

KONTEKSTS

Iepriekšējo direktīvu, kas reglamentēja šo jautājumu, — Direktīvu 2011/82/ES — ES Tiesa atcēla 2014. gadā, jo tai bija nepareizs juridiskais pamats.

AKTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2015/413 (2015. gada 11. marts), ar ko veicina pārrobežu apmaiņu ar informāciju par ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem (OV L 68, 13.3.2015., 9.–25. lpp.)

Pēdējo reizi atjaunots: 10.11.2015



(1) Apvienotā Karaliste izstājas no Eiropas Savienības un 2020. gada 1. februārī kļūst par trešo valsti (valsts, kura nav Savienības dalībvalsts).