Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkls civillietās un komerclietās
KOPSAVILKUMS:
Lēmums 2001/470/EK, ar ko izveido Eiropas Tiesiskās sadarbības tīklu civillietās un komerclietās (ETST)
KĀDS IR ŠĪ LĒMUMA MĒRĶIS?
Ar to izveido Eiropas Tiesiskās sadarbības tīklu, lai uzlabotu Eiropas Savienības (ES) valstu tiesisko sadarbību civillietās un komerclietās*.
SVARĪGĀKIE ASPEKTI
ETST ir neformāla, elastīga struktūra, kuras mērķis ir vienkāršot un stiprināt tiesisko sadarbību starp ES valstīm. Tas veicina saziņu starp dažādu valstu tiesām ar valsts kontaktpunktu tīkla starpniecību.
ETST galvenie uzdevumi ir šādi:
ETST veido kontaktpunkti un attiecīgas iestādes, kas specializējas citu ES valstu civiltiesībās un komerctiesībās, piemēram:
Dānija nepiedalās ETST.
ETST darbība ir organizēta, izmantojot regulāras kontaktpunktu sanāksmes, kas galvenokārt notiek Briselē. ETST sekretariātu vada Eiropas Komisija, kas sadarbojas ar kontaktpunktiem saistībā ar tīkla darbu un prioritātēm.
KOPŠ KURA LAIKA ŠIS LĒMUMS IR PIEMĒROJAMS?
Tas ir piemērojams kopš 2002. gada 1. decembra.
KONTEKSTS
* GALVENIE TERMINI
Civiltiesības un komerctiesības: tiesības, kas ietekmē iedzīvotājus un uzņēmumus, izņemot krimināltiesības, ģimenes tiesības, bankrota tiesības un mantošanas tiesības.
PAMATDOKUMENTS
Padomes Lēmums 2001/470/EK (2001. gada 28. maijs), ar ko izveido Eiropas Tiesiskās sadarbības tīklu civillietās un komerclietās (OV L 174, 27.6.2001., 25.–31. lpp.)
Lēmuma 2001/470/EK turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai informatīva nozīme.
Pēdējo reizi atjaunots: 02.08.2016