Pilsoniskās sabiedrības organizācija

Pilsoniskā sabiedrība ietver visu veidu sabiedrisko rīcību, ko veic personas vai to apvienības, kuras nav saistītas valsti un kuras nevada valsts iestādes.

Pilsoniskās sabiedrības organizācija ir organizatoriska struktūra, kuras dalībnieki kalpo kopīgām interesēm ar demokrātiska procesa starpniecību un kam ir starpnieka loma starp valsts iestādēm un iedzīvotājiem.

Līguma par Eiropas Savienības darbību 15. pantā ir atzīta pilsoniskās sabiedrības loma Eiropas Savienības (ES) labā pārvaldībā. Līguma par Eiropas Savienību 11. pantā ir uzsvērta nepieciešamība ES uzturēt atklātu, pārredzamu un pastāvīgu dialogu ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām, piemēram, sagatavojot ES tiesību aktu priekšlikumus.

Šādu organizāciju piemēri:

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja pārstāv darba ņēmēju un darba devēju organizācijas ES līmenī, un tai ir būtiska loma ES likumdošanas procesā. Ir izveidotas nozaru sociālā dialoga komitejas, lai vēl vairāk iesaistītu sociālos partnerus lēmumu pieņemšanas procesā.

Eiropas Komisija regulāri sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām, izmantojot tādas iniciatīvas kā ES dialogs ar ieinteresētajām personām vai programma “Progress”.

SKATĪT ARĪ: