Dopinga apkarošana atpūtas sportā

ES dalībvalstis strādā, lai apkarotu arvien izplatītāko dopinga problēmu atpūtas sportā, īstenojot vairākas iniciatīvas.

AKTS

Padomes un Padomē sanākušo dalībvalstu valdību pārstāvju 2012. gada 10. maija secinājumi par dopinga apkarošanu atpūtas sportā (2012/C 169/03).

KOPSAVILKUMS

ES dalībvalstis ir panākušas vienošanos par darbu pie dopinga apkarošanas atpūtas sportā, īstenojot vairākas iniciatīvas.

Dopings kļūst par arvien lielāku problēmu atpūtas sportā, amatieru sporta sacensībās, fitnesa centros un pat ārpus sporta jomas. Atpūtas sportā dopinga apkarošanas galvenais mērķis ir aizsargāt fiziski aktīvās sabiedrības daļas veselību un sporta atpūtas vietu labo reputāciju.

ES dalībvalstis atzīst, ka visās ES dalībvalstīs dopings atpūtas sportā un sporta atpūtas vietās, piemēram, sporta zālēs, ir nozīmīga problēma, kas īpaši ietekmē jauniešus un apdraud atsevišķu dopinga lietotāju veselību un dopinga lietotājiem tuvumā esošas personas.

Dalībvalstis arī atzīmē, ka dopings bojā atpūtas sporta labo reputāciju un ir saistīts ar tādām negatīvām sociālām parādībām kā dopinga vielu nelikumīga tirdzniecība.

Gan ES, gan starptautiskā līmenī zināšanas par dopingu atpūtas sportā ir visai ierobežotas.

ES dalībvalstis ir vienojušās par šādām iniciatīvām:

ES dalībvalstis ir uzdevušas Dopinga apkarošanas jautājumu ekspertu grupai apkopot labas prakses piemērus saistībā ar dopinga apkarošanu atpūtas sportā dalībvalstīs, tostarp attiecībā uz profilaksi, izglītošanu, kontroli un saistītiem pasākumiem, kā arī atveseļošanos no vielu pārmērīgas lietošanas. Ekspertu grupa strādā pie ieteikumu kopuma par dopinga apkarošanu atpūtas sportā, kurus varētu piemērot gan ES, gan valsts mērogā.

ES dalībvalstis arī aicināja Eiropas Komisiju uzsākt pētījumu ar mērķi izveidot pierādījumu pamatu politikai, kas paredzēta dopinga apkarošanai atpūtas sportā, tostarp - vācot informāciju par dopinga vielu izmantošanu atpūtas sportā ES dalībvalstīs.

Tās aicināja Eiropas Komisiju veicināt un atbalstīt labas prakses piemēru apmaiņu šajā jomā saistībā ar šādiem jautājumiem:

ATSAUCES

Akts

Stāšanās spēkā

Transponēšanas termiņš dalībvalstīs

Oficiālais Vēstnesis

Padomes 2012. gada 10. maija secinājumi

-

-

OV C 169, 15.6.2012.

Pēdējā atjaunināšana: 04.02.2014