12.6.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 196/22


UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS 2018 – EAC/A01/2019

Eiropas Solidaritātes korpuss

Brīvprātīgo grupas augstas prioritātes jomās

(2019/C 196/09)

1.   Ievads – vispārīga informācija

Šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus pamatā ir Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 2. oktobra Regula (ES) 2018/1475, ar ko paredz Eiropas Solidaritātes korpusa tiesisko regulējumu un groza Regulu (ES) Nr. 1288/2013, Regulu (ES) Nr. 1293/2013 un Lēmumu Nr. 1313/2013/ES (1), kā arī Eiropas Solidaritātes korpusa 2018. gada darba programma. Eiropas Solidaritātes korpuss aptver laikposmu no 2018. gada līdz 2020. gadam. Eiropas Solidaritātes korpusa vispārējie un konkrētie mērķi ir izklāstīti minētās regulas 3. un 4. pantā.

2.   Apraksts

Brīvprātīgo grupas augstas prioritātes jomās ir liela mēroga projekti, kas atbalsta brīvprātīgo grupu aktivitātes ar mērķi īstenot īstermiņa intervences pasākumus, kam ir liela ietekme un kas palīdz risināt sabiedrības problēmas, ko nosaka ES līmenī.

3.   Mērķi un prioritātes

Eiropas Solidaritātes korpusa mērķis ir veicināt solidaritāti kā vērtību, galvenokārt veicot brīvprātīgo darbu, veicināt jauniešu un organizāciju iesaistīšanos pieejamās un kvalitatīvās solidaritātes aktivitātēs, lai tādējādi sniegtu ieguldījumu kohēzijas, solidaritātes, demokrātijas un pilsoniskuma stiprināšanā Eiropā, vienlaikus arī reaģējot uz sabiedrības problēmām un stiprinot kopienas, īpašu uzmanību veltot sociālās iekļaušanas veicināšanai. Eiropas Solidaritātes korpuss arī veicina Eiropas sadarbību attiecībā uz jauniešiem.

Brīvprātīgo grupas augstas prioritātes jomās jo īpaši tieksies:

risināt skaidri definētas neatrisinātas sabiedrības vajadzības,

veicināt solidaritāti starp dalībvalstīm,

dot iespēju brīvprātīgajiem jauniešiem iegūt prasmes un kompetences, kas ir noderīgas viņu personīgajai, ar izglītības ieguvi saistītajai, sociālajai un profesionālai attīstībai,

sniegt reālus ieguvumus kopienām, kurās tiek veiktas aktivitātes,

uzrunāt jauniešus, kuriem mazāk iespēju, arī bēgļus, patvēruma meklētājus un migrantus,

veicināt dažādību, starpkultūru un starpreliģiju dialogu, kopīgas neatkarības vērtības, iecietību un cieņu pret cilvēktiesībām, kā arī pievērsties projektiem, kas uzlabo jauniešu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmi, kritiskās domāšanas prasmes un iniciatīvas apziņu,

stiprināt iesaistīto organizāciju kapacitāti un starptautiskās darbības jomu,

uzlabot dalībnieku informētību un izpratni par citām kultūrām un valstīm, piedāvājot viņiem iespēju veidot starptautiskās saziņas tīklus, aktīvi iesaistīties sabiedrībā un attīstīt Eiropas pilsoniskuma un identitātes izjūtu.

Turklāt saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegtajiem priekšlikumiem ir jāpievēršas ne vien iepriekš minētajiem mērķiem, bet arī vienai vai vairākām no trim turpmāk minētajām prioritātēm:

Eiropas kultūras mantojums,

trešo valstu valstspiederīgo (arī patvēruma meklētāju un bēgļu) integrācija,

atbilde uz vides problēmām, tostarp katastrofu novēršana, sagatavošanās un atgūšanās (izņemot neatliekamu atbildi uz katastrofām).

Atjaunošanas projektus, piemēram, saistībā ar Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu, varētu atbalstīt Eiropas kultūras mantojuma prioritātes ietvaros.

4.   Atbalsttiesīgie pretendenti

Atbalsttiesīgie pretendenti ir valsts un privātas organizācijas, kurām līdz pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām ir derīga Erasmus+ brīvprātīgā darba akreditācija vai kvalitātes zīme brīvprātīgajam darbam.

Atbalsstiesīgi ir tikai tie pieteikumi, kurus iesniegušas juridiskas personas, kas veic uzņēmējdarbību 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Pieteikuma iesniedzējiem no Apvienotās Karalistes: ievērojiet, ka atbilstības kritērijiem jābūt izpildītiem visā dotācijas periodā. Ja dotāciju periodā Apvienotā Karaliste izstāsies no ES, nenoslēdzot tādu nolīgumu ar ES, kas jo īpaši garantētu, ka pieteikuma iesniedzēji no Apvienotās Karalistes arī turpmāk ir atbalsttiesīgi, jūs vairs nesaņemsiet ES finansējumu (vienlaikus iespēju robežās turpinot piedalīties), vai arī jums nāksies atstāt projektu, pamatojoties uz attiecīgajiem dotāciju nolīguma noteikumiem par nolīguma izbeigšanu.

5.   Atbalsttiesīgās aktivitātes un projekta ilgums

Atbalsttiesīgas ir šādas aktivitātes.

Brīvprātīgo grupas ir solidaritātes aktivitātes, kas ļauj dalībnieku grupām no vismaz divām dažādām valstīm no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem kopā piedalīties brīvprātīgajā darbā. Brīvprātīgo darba grupās Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgie īsā laikposmā veiks projekta uzdevumus. Neatkarīgi no to īsā termiņa šīs aktivitātes būs vērtīgas gan personām, gan kopienām, kas gūst labumu no šā pakalpojuma.

Iepriekšējas plānošanas apmeklējumi ir plānošanas apmeklējumi, kas notiek pirms brīvprātīgā darba aktivitāšu sākuma, un to mērķis ir nodrošināt augstu aktivitāšu kvalitāti, sekmējot un sagatavojot administratīvās procedūras, veicinot uzticēšanos un izpratni un veidojot ciešu partnerību starp organizācijām un iesaistītajiem cilvēkiem.

Papildu aktivitātes ir atbilstīgas blakusaktivitātes, kas paredzētas, lai dotu pievienoto vērtību un palielinātu projekta rezultātus, kā arī stiprinātu tā ietekmi vietējā, reģionālā un/vai Eiropas līmenī. Šo papildu aktivitāšu mērķis ir arī palielināt jauniešu un kopienu informētību par brīvprātīgo darbu, kā arī uzlabot brīvprātīgo iegūto prasmju un kompetenču atzīšanu.

Projekta ilgumam jābūt no 3 līdz 24 mēnešiem.

6.   Budžets

Kopējais projektu līdzfinansēšanai mērķiezīmētais budžets šajā uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus ir 1 018 325 EUR, un tā pamatā ir Eiropas Solidaritātes korpusa 2018. gada darba programma. ES finansiālais atbalsts nedrīkst pārsniegt 80 % no kopējām attiecināmajām projekta izmaksām.

Aģentūra plāno finansēt deviņus priekšlikumus.

Aģentūrai ir tiesības neizdalīt visus pieejamos līdzekļus.

7.   Pieteikumu iesniegšana

Pieteikumi jāiesniedz, izmantojot tiešsaistes dotācijas pieteikuma veidlapu (e-veidlapu). E-veidlapa ir pieejama angļu, franču un vācu valodā šādā tīmekļvietnē: http://eacea.ec.europa.eu/documents/eforms_en un tai jābūt pienācīgi aizpildītai vienā no oficiālajām ES valodām.

Pienācīgi aizpildīts pieteikums jāiesniedz tiešsaistē līdz 2019. gada 19. septembrim, plkst. 12.00 (dienā pēc Briseles laika).

8.   Pilnīga informācija

Sīki izstrādātus šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus nosacījumus skatīt vadlīnijas, kas paredzētas brīvprātīgo grupām augstas prioritātes jomās; tās pieejamas šajā tīmekļvietnē:

https://eacea.ec.europa.eu/european-solidarity-corps/funding_en

Vadlīnijas, kas paredzētas brīvprātīgo grupām augstas prioritātes jomās, ir šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus neatņemama sastāvdaļa, un tajās izklāstītie dalības un finansējuma nosacījumi pilnā mērā attiecas uz šo uzaicinājumu.


(1)  OV L 250, 4.10.2018., 1. lpp.