11.3.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 91/2


UZAICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS – EACEA/03/2019

Āfrikas iekšējās akadēmiskās mobilitātes projekts

(2019/C 91/02)

1.   Mērķi un apraksts

Programmas vispārīgais mērķis ir cilvēkkapitāla attīstības veicināšana Āfrikā, vienlaikus stiprinot sadarbību Āfrikas ietvaros saskaņā ar Āfrikas Savienības “Programmu 2063”.

Programmas konkrētie mērķi ir:

palielināt studentu piemērotību darba tirgum,

uzlabot augstākās izglītības kvalitāti un nozīmību Āfrikā un tās lomu Āfrikas attīstības redzējumā,

pastiprināt Āfrikas augstāko izglītības iestāžu modernizāciju un internacionalizāciju, un veicināt Āfrikas augstākās izglītības un pētniecības attīstību.

Sagaidāms, ka studentu un personāla mobilitāte starp augstākās izglītības iestādēm (AII) palīdzēs viņiem apgūt plašākas zināšanas un prasmes, kā arī veicinās mācīšanas un mācīšanās kvalitātes un nozīmības uzlabošanos, izmantojot prakses apmaiņu. Turklāt ar projektu tiks veicināta AII modernizācija un internacionalizācija izveidojot mehānismus, lai pārvaldītu mobilitātes plūsmas. Tas, savukārt, palielinās AII spēju dibināt partnerības ar citām iestādēm kopīgas sadarbības un pētniecības uzsākšanai.

Turklāt ar programmu tiek pulcināti kopā partneri no dažādiem reģioniem, kuriem būs jāizveido atbilstoši mehānismi, lai organizētu apmaiņas programmas, piemēram, izstrādātu kārtību, lai salīdzinātu mācību programmas, un atzītu mācību periodus ārvalstīs. Tādēļ ir sagaidāms, ka programma veicinās augstākās izglītības harmonizāciju un standartizāciju, kā arī būtiski sekmēs reģionālo integrāciju.

2.   Piemērotie pretendenti un partnerības sastāvs

Partnerība ir jāveido vismaz no četrām, bet ne vairāk kā no sešām Āfrikas AII kā partneriem (ietverot pretendentu) un viena tehniskā partnera no ES.

Piemērotie pretendenti un partneri ir AII, kas reģistrētas Āfrikā un pasniedz augstākās izglītības pēcdiploma (maģistra un/vai doktora grāda) līmeņa kursus, kuros iegūto kvalifikāciju atzīst kompetentās iestādes pašas savā valstī. Piemērotas ir tikai tās AII, ko akreditējušas attiecīgās valsts iestādes Āfrikā. AII filiāles ārpus Āfrikas nav piemērotas.

Tehniskajam partnerim ir jābūt vienas ES dalībvalsts AII, kam piešķirta Erasmus Augstākās izglītības harta.

3.   Piemērotās darbības un projekta ilgums

Ar projektu paredz augstas kvalitātes maģistrantūras un doktorantūras programmu studentu un akadēmiskā/administratīvā personāla mobilitātes organizēšanu un īstenošanu, kā arī izglītības/apmācības un citu pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstu studentiem, tāpat arī mācīšanas/apmācības un pētniecības uzdevumus un citus pakalpojumus personālam no projekta dalības valstīm. Mobilitātei jānorisinās vienā no aicinājuma iesniegt priekšlikumus minētajām tiesīgajām valstīm.

Projektam jāilgst 60 mēnešus.

4.   Piešķiršanas kritēriji

Ārējie eksperti novērtē visus pieteikumus saskaņā ar trim turpmāk norādītajiem piešķiršanas kritērijiem.

Kritēriji

Punkti

1.

Nozīmība

20

2.

Kvalitāte

70

2.1.

Akadēmiskā kvalitāte

15

2.2.

Partnerības sastāvs un sadarbības mehānismi

15

2.3.

Mobilitātes organizēšana un īstenošana

20

2.4.

Studentu/personāla paredzētais aprīkojums un papildu pasākumi

10

2.5.

Dzimumu līdzsvars

10

3.

Ietekme un ilgtspēja

10

KOPĀ

100

Finansēšanai izskata priekšlikumus, kuru rezultāts ir vismaz 50 punkti no pavisam 100 punktiem.

5.   Budžets un dotāciju summas

Kopējā provizoriskā summa, kas pieejama saskaņā ar šo aicinājumu iesniegt priekšlikumus, ir 9 800 000 EUR, un ar to tiks finansētas apmēram 350 mobilitātes plūsmas.

Katras dotācijas summa ir no 1 000 000 EUR (minimālais dotācijas apjoms) līdz 1 400 000 EUR (maksimālais dotācijas apjoms)

ES dotāciju piešķir, piemērojot vienreizēju maksājumu mobilitātes organizēšanai un vienības izmaksas mobilitātes īstenošanai.

6.   Priekšlikumu iesniegšana un termiņš

Pieteikumu iesniegšanas termiņš Āfrikas iekšējās akadēmiskās mobilitātes projektam ir 2019. gada 12. jūnijs plkst. 12.00 (pusdienlaikā) pēc Briseles laika.

Dotāciju pieteikumi ir jāiesniedz, izmantojot īpaši šim mērķim izstrādāto elektronisko veidlapu (e-veidlapu) un tās pielikumus, kas būs pieejami Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras tīmekļa vietnē (https://eacea.ec.europa.eu/intra-africa/beneficiaries-space/intra-africa-academic-mobility-scheme-2019_en).

Par oficiāli derīgiem uzskata tikai elektroniski iesniegtus pieteikumus (e-veidlapu ar pielikumiem).

Turklāt pretendentiem līdz tam pašam termiņam jānosūta pa e-pastu sava pieteikuma kopija (e-veidlapa ar pielikumiem), skaidri norādot projekta reģistrācijas numuru, kas saņemts, iesniedzot e-veidlapu, uz šādu adresi: EACEA-IntraAfrica-IntraACP@ec.europa.eu.

Pieņem tikai noteiktajā termiņā iesniegtos pieteikumus, kas atbilst aicinājumā iesniegt priekšlikumus noteiktajām prasībām. Pieteikumus, kas iesniegti tikai pa e-pastu, nepieņem.

7.   Pilna informācija

Vadlīnijas par aicinājumu iesniegt priekšlikumus, kā arī visa būtiskā informācija un dokumenti attiecībā uz priekšlikumu iesniegšanu saskaņā ar šo aicinājumu ir pieejami aģentūras tīmekļa vietnē: https://eacea.ec.europa.eu/intra-africa/beneficiaries-space/intra-africa-academic-mobility-scheme-2019_en.