7.11.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 401/5


Apgrozībai paredzēto euro monētu jauna valsts puse

(2018/C 401/06)

Image

Valsts puse jaunajai divu euro piemiņas monētai, kuru paredzēts laist apgrozībā un kuru emitē Beļģija

Apgrozībai paredzētajām euro monētām ir likumīga maksāšanas līdzekļa statuss visā eurozonā. Komisija publicē visu jauno euro monētu dizainparaugu aprakstus, lai informētu visas personas, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar monētām, un sabiedrību kopumā (1). Saskaņā ar Padomes 2009. gada 10. februāra secinājumiem (2) eurozonas dalībvalstis un valstis, kuras ar Eiropas Savienību noslēgušas monetāro nolīgumu, ar ko paredz euro monētu emisiju, ir pilnvarotas emitēt apgrozībai paredzētas piemiņas euro monētas, ievērojot konkrētus nosacījumus, no kuriem viens ir tāds, ka var emitēt tikai monētas divu euro nominālvērtībā. Šīm monētām ir tādas pašas tehniskās pazīmes kā citām divu euro monētām, bet valsts pusē tās rotā piemiņas monētas dizains, kam ir izteikti simboliska nozīme valsts vai Eiropas mērogā.

Emitentvalsts: Beļģija

Piemiņas monētas tematika: ESRO 2B satelīta 50. gadadiena

Dizainparauga apraksts. Uz monētas ir attēlots riņķojam ap Zemi ESRO 2B satelīts – pirmais Eiropas Kosmosa pētniecības organizācijas satelīts, kas veiksmīgi tika palaists kosmosā 1968. gada maijā. Satelīts ESRO 2B, kas tika pārdēvēts arī par “IRIS” (Starptautisko radiācijas izpētes satelītu), tiklīdz tas sasniedza orbītu, galvenokārt tika izmantots Saules rentgenstarojuma, kosmiskā starojuma un Zemes radiācijas joslu analīzei.

Monētas apakšdaļā ir attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaduceja), kā arī Beļģijas kaltuves meistara zīme, Herzeles pašvaldības ģerbonis, valsts kods “BE”, un monētas dizaina izstrādātāja Luka Luiksa (Luc Luycx) iniciāļi “LL”.

Ap monētas ārējo uzmalu izvietotas Eiropas Savienības karoga 12 zvaigznes.

Emisijas apjoms: 260 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris


(1)  Informāciju par visu 2002. gadā emitēto monētu valsts pusēm skatīt OV C 373, 28.12.2001., 1. lpp.

(2)  Skatīt Ekonomikas un finanšu padomes 2009. gada 10. februāra sanāksmes secinājumus un Komisijas 2008. gada 19. decembra Ieteikumu par kopīgām pamatnostādnēm attiecībā uz apgrozībai paredzēto euro monētu emisiju un to valsts pusēm (OV L 9, 14.1.2009., 52. lpp.).