16.1.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 13/3


Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus

GR/001/15

Atbalsts darbībām, kas veicina izpratni par intelektuālā īpašuma vērtību un krāpšanas un pirātisma nodarītajiem zaudējumiem

(2015/C 13/04)

1.   Mērķi un apraksts

Uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus vispārīgais mērķis ir veicināt izpratni par intelektuālā īpašuma (IĪ) vērtību un ieguvumiem, kā arī IĪ tiesību aizskaršanas nodarītajiem zaudējumiem, iesaistot ieinteresētās puses, pavairotājus un plašsaziņas līdzekļus un vairojot IĪ jautājuma aktualitāti cilvēku vidū.

Šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus konkrētie mērķi ir iepazīstināt ES pilsoņus ar intelektuālo īpašumu un tā vērtību, kā arī informēt viņus par viltošanas un pirātisma briesmām, parādīt ES pilsoņiem, kāda ir intelektuālā īpašuma ietekme uz viņu ikdienas dzīvi, sagraut mītus un mainīt uzskatus par IĪ un jo īpaši par viltošanu un pirātismu.

Sagaidāmie rezultāti ir:

informēt ES pilsoņus, un jo īpaši prioritātes mērķa grupas, piemēram, politikas veidotājus un plašsaziņas līdzekļus, MVU un jauniešus, par IĪ un ar IĪ saistītiem jautājumiem, jo īpaši uzlabojot izpratni ar IĪ saistītajos jautājumos, izmantojot radošākus un pozitīvākus informācijas sniegšanas veidus, ciešāk piesaistot IĪ pilsoņu ikdienas dzīvei un informējot par IĪ ieguvumiem inovāciju, radošuma, izaugsmes un nodarbinātības ziņā,

radīt īpašumtiesības, atbalstot emocionālu attiecību veidošanu ar IĪ, lai tādējādi IĪ ieguvumi tiktu uztverti valsts, reģionālajā un vietējā līmenī, sasaistot notiekošo IĪ jomā ar patērētāju dzīvi,

mainīt domāšanas veidu un arī uzvedību, sniedzot ieguldījumu iepriekš izveidojušos uzskatu apstrīdēšanā, un parādīt IĪ ar informētību veicinošām darbībām caur personīgo interešu prizmu.

2.   Pretendenti, kuri ir tiesīgi iesniegt pieteikumus

Pretendentiem, kuri ir tiesīgi iesniegt pieteikumus, atsaucoties uz šo uzaicinājumu, jābūt:

publiskai vai privātai juridiskai personai; šāda organizācija var būt:

bezpeļņas organizācija, apvienība, NVO,

vietēja, reģionāla vai valsts līmeņa publiska iestāde,

augstskola, fonds u. tml.,

reģistrētiem kādā no 28 dalībvalstīm, kā arī jāiesniedz reģistrācijas valstī izdots pierādījums, apliecinot, ka pieteikuma iesniedzējs ir pienācīgi nodibināts un reģistrēts vairāk nekā divus gadus.

Tiesīgas iesniegt pieteikumus nav publiskā sektora struktūras, kas no ITSB saņem līdzekļus vai atbalstu, izmantojot citus finansējuma pasākumus, piemēram, sadarbības programmas, kuras paredzētas tādu pašu mērķus sasniegšanai, kādi ir šim uzaicinājumam (piemēram, valsts un reģionālie IĪ biroji, starptautiskas organizācijas).

Darbojoties kopā ar asociētajiem partneriem, kuri piedalās kādā priekšlikumā neatkarīgi no viņu statusa attiecīgajā projektā, katram partnerim jāatbilst atbilstības kritērijiem, kādi attiecas uz pašu pieteikuma iesniedzēju, un jāparaksta nodomu vēstule.

Pieteikumu visu dalībnieku vārdā var saskaņot un iesniegt tikai viens pieteikuma iesniedzējs, kas ir pieteikuma iesniedzēja organizācijas juridiskais pārstāvis.

Fiziskas personas nevar pieteikties šai dotācijai.

3.   Attiecināmās darbības

Maksimālais ilgums (attiecināmības periods) ir 12 mēneši no dotācijas līguma parakstīšanas datuma. Iespējams piešķirt papildu pagarinājumu ne vairāk kā uz sešiem mēnešiem.

Īpašās jomas vai tēmas, uz kurām jāattiecas darbībām, ir intelektuālais īpašums un jautājumi, kas saistīti ar IĪ tiesību viltošanu un pirātismu.

Darbībām jānotiek vienā vai vairākās no turpmāk norādītajām valstīm, t. i., ES 28 dalībvalstīm.

Darbības veidi, ko var finansēt saistībā ar šo uzaicinājumu, ir izpratni veicinošas darbības, kuras var izmērīt un novērtēt attiecībā uz iepriekšnoteiktiem galvenajiem darbības rādītājiem. Īpaši ieteicamas ir darbības ar interaktīvu dimensiju, tostarp ar saikni ar sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem / tiešsaistes platformām.

Nav attiecināmi šādi darbības veidi:

projekti, kas galvenokārt vai vienīgi nodarbojas ar individuālu sponsorēšanu, lai piedalītos vai uzstātos darbsemināros, semināros, konferencēs un kongresos vai jebkādos citos pasākumos,

projekti, kas tikai vai galvenokārt attiecas uz individuālām stipendijām mācībām vai apmācības kursiem.

Šā uzaicinājuma finansējamās darbības attiecas uz šādām jomām (saraksts nav pilnīgs):

plašsaziņas līdzekļu un sociālo plašsaziņas līdzekļu darbības,

audiovizuālo materiālu, publikāciju, e-paziņojumu ražošana un izplatīšana,

pasākumu, gadatirgu, izstāžu, apmācības nodarbību u. tml. organizēšana,

informatīva izklaide (debates, jaunatnes programmas, viktorīnas, mūzikas programmas u. tml.),

rīki, darbības, risinājumi uz tīmekļa bāzes.

Plašākai informācijai, lūdzu, skatiet Vadlīniju pieteikuma iesniedzējiem 6. sadaļu.

4.   Izslēgšanas kritēriji

Pieteikuma iesniedzēji nedrīkst atrasties situācijā, kas viņus izslēdz no dalības un/vai līgumu slēgšanas, kā noteikts Finanšu regulā, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, un tās piemērošanas noteikumos.

5.   Atlases kritēriji

Pieteikuma iesniedzējiem jāiesniedz aizpildīts un parakstīts apliecinājums ar savu godavārdu, apliecinot viņu kā juridiskas personas stāvokli un finansiālās un operatīvās spējas veikt piedāvātās darbības.

6.   Piešķiršanas kritēriji

Priekšlikumiem tiek piešķirti punkti (no kopējā punktu skaita – 100), pamatojoties uz turpmāk norādīto piešķiršanas kritēriju izvērtējumu.

 

Minimālais punktu skaits

Maksimālais punktu skaits

1.

Projekta nozīmīgums un kopējā interese

15

25

2.

Piekritība un ietekme

15

25

3.

Projekta ilgtspēja un atkārtojamības potenciāls

12

20

4.

Metodoloģija

12

20

5.

Rentabilitāte

6

10

Kopā

60

100

Lai priekšlikumus izskatītu finansējuma piešķiršanai, tiem jāsaņem:

kopā vismaz 60 punkti

un

vismaz minimālais punktu skaits katrā no apakškritērijiem.

Plašākai informācijai, lūdzu, skatiet Vadlīniju pieteikuma iesniedzējiem 9. sadaļā.

7.   Budžets

Kopējais pieejamais budžets projektu līdzfinansēšanai šajā uzaicinājumā ir 500 000 EUR.

ITSB finansiālais ieguldījums nedrīkst pārsniegt 80 % no kopējām pieteikuma iesniedzēja iesniegtajām attiecināmajām izmaksām, un tam jābūt robežās no 15 000 EUR līdz 50 000 EUR.

ITSB patur tiesības nepiešķirt visus pieejamos līdzekļus.

8.   Pieteikumu iesniegšanas termiņš

Pieteikumu pakete ir pieejama tīmekļa vietnē: https://oami.europa.eu/ohimportal/en/grants

Dotāciju pieteikumi jāsagatavo vienā no šīm valodām: angļu, franču, spāņu, vācu vai itāļu, izmantojot oficiālo pieteikumu paketi. Pieteikumus vēlams sagatavot angļu valodā.

Pieteikumi ITSB jāiesniedz ne vēlāk kā 2015. gada 31. martā, nosūtot pa pastu (pasta zīmogs) vai nododot personīgi šādā adresē:

Office for Harmonization in the Internal Market (Trade Marks and Designs)

Avenida de Europa 4

03008 Alicante

ESPAÑA

Netiks pieņemta nekāda cita pieteikumu iesniegšanas metode.

Pieteikumi, kuriem nebūs pievienoti visi noteiktie pielikumi un kuri nebūs nosūtīti līdz iesniegšanas termiņa beigām, netiks izskatīti.

Plašākai informācijai, lūdzu, skatiet Vadlīniju pieteikuma iesniedzējiem 14. sadaļā.

9.   Pilnīga informācija

Vadlīniju pieteikuma iesniedzējiem pilns teksts, kā arī pieteikuma veidlapas ir pieejamas tīmekļa vietnē: https://oami.europa.eu/ohimportal/en/grants

Pieteikumiem jāatbilst visiem noteikumiem vadlīnijās, un tos iesniedz, aizpildot norādītās veidlapas.

10.   Kontaktinformācija

Ja jums rodas tehniskas problēmas ar pieteikuma paketi vai ir īpaši jautājumi par iesniegšanas procesu, jūs varat sūtīt e-pasta ziņojumu uz elektroniskā pasta adresi: grants@oami.europa.eu