24.5.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 179/6


Apvienotās Karalistes valdības paziņojums saistībā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 94/22/EK par atļauju piešķiršanas un izmantošanas noteikumiem ogļūdeņražu meklēšanai, izpētei un ieguvei

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2019/C 179/06)

Paziņojums par Apvienotās Karalistes 32. licenču piešķiršanas kārtu naftas un gāzes ieguvei atkrastē

NAFTAS UN GĀZES IESTĀDE

1998. gada Likums par naftu

Licenču piešķiršanas kārta naftas un gāzes ieguvei atkrastē

1.

Naftas un gāzes iestāde (OGA) uzaicina ieinteresētās personas pieteikties licenču saņemšanai ogļūdeņražu ieguvei jūrā attiecībā uz konkrētām platībām Apvienotās Karalistes kontinentālajā šelfā.

2.

Visa informācija par uzaicinājumu, tostarp piedāvāto platību saraksts un kartes, kā arī norādījumi par licenču saņemšanu, minētajās licencēs ietveramie nosacījumi un pieteikšanās kārtība ir pieejama OGA tīmekļa vietnē (sk. turpmāk).

3.

Visus pieteikumus attiecīgā gadījumā vērtēs saskaņā ar nosacījumiem, kas izklāstīti 1995. gada Noteikumos par Ogļūdeņražu ieguves licencēšanas direktīvu (S. I. 1995, Nr. 1434), 2015. gada Noteikumos par naftas ieguves licencēšanu (pieteikumi) (S. I. 2015, Nr. 766) un 2015. gada Noteikumos par šelfa naftas ieguves licencēšanu (Atkrastes darbību drošuma direktīva) (S. I. 2015, Nr. 385). Ministra funkcijas šajā sakarībā 2016. gada 1. oktobrī ar 2016. gada Enerģētikas noteikumiem (funkciju nodošana, attiecīgi grozījumi un atsaukumi) (http://www.legislation.gov.uk/uksi/2016/912/pdfs/uksi_20160912_en.pdf) tika nodotas Naftas un gāzes iestādei. Minētie noteikumi paredz, ka visam, ko darījis ministrs (vai kam ir līdzvērtīgs spēks) vai kas darīts attiecībā uz ministru sakarā ar šīm nodotajām funkcijām, ir tāds spēks – ciktāl tas nepieciešams spēkā esības turpināšanai pēc 2016. gada 1. oktobra – it kā to būtu darījusi Naftas un gāzes iestāde vai tas būtu darīts attiecībā uz Naftas un gāzes iestādi. Lēmumi tiks pieņemti, ņemot vērā pastāvīgo vajadzību pēc ātras, rūpīgas, efektīvas un drošas izpētes tam, lai tiktu apzināti Apvienotās Karalistes naftas un gāzes resursi, vienlaikus pienācīgu uzmanību pievēršot vidiskajiem aspektiem.

Novatorisks satvars

4.

Licences pieteikumi tiks izvērtēti, ņemot vērā jaunu novatorisku pieeju licenču sākotnējā perioda darba programmām (“darba programmas”). Šīs darba programmas sākotnējā periodā ietvers elastīgu kombināciju no maksimāli trīs posmiem (A, B un C posms). Tas palīdzēs nodrošināt, ka darba programmas blokam(-iem), par ko iesniedz pieteikumu, ir piemērotas ģeotehniskajām un citām īpatnībām, kas jāņem vērā konkrētajā platībā, kā arī vienlaikus tiks optimizēti 3. punktā minēto faktoru izpilde. Turklāt elastīgums, ko sniedz maksimāli trīs posmu kombinēšana, pieteikuma iesniedzējiem ļaus izstrādāt tādu darba programmu, kas ir piemērota pašu plāniem un prasībām.

5.

Darba programmas A posms aptver periodu, kurā veic ģeotehnisko izpēti un ģeofizisko datu atkārtotu apstrādi; darba programmas B posms aptver periodu, kurā iegūst jaunus seismiskos datus; darba programmas C posms paredzēts izpētes un/vai novērtēšanas urbumiem. Pieteikuma iesniedzēji var izvēlēties, kā posmus kombinēt, proti, īstenot visus trīs posmus, sākt uzreiz ar B posmu, pēc tam pārejot uz C posmu, sākt uzreiz ar C posmu vai no A posma uzreiz pāriet uz C posmu.

6.

A un B posms nav obligāts, un zināmos apstākļos tie var nebūt lietderīgi, taču ikvienā pieteikumā jāparedz C posms, izņemot, ja pieteikuma iesniedzējs uzskata, ka izpēte nav vajadzīga, un tas ierosina uzreiz sākt izstrādi (t. i., uzreiz pāriet uz otro periodu). Šādā gadījumā pieteikumus jāsagatavo atbilstoši norādījumiem, kas pieejami OGA vietnē.

7.

Visām licencēm, ko piešķirs šajā kārtā, būs paredzēts sākotnējais periods ar termiņu līdz 9 gadiem. Licenču termiņš un posmu sadalījums būs jāpamato piedāvātās darba programmas kontekstā, un tie tiks apspriesti pieteikuma iesniegšanas brīdī.

8.

Pieteikumus, kuri sākas ar A vai B posmu, izvērtēs, ņemot vērā šādus kritērijus:

a)

pieteikuma iesniedzēja finansiālā dzīvotspēja;

b)

pieteikuma iesniedzēja tehniskās iespējas, kas tiks daļēji izvērtētas, balstoties uz bloka analīzes kvalitāti;

c)

veids, kā pieteikuma iesniedzējs ierosina veikt licencē atļautās darbības, ieskaitot kvalitāti darba programmai, kas iesniegta, lai pilnībā izvērtētu tā apgabala potenciālu, par kuru iesniegts pieteikums;

d)

drošums un vides aizsardzības spējas. Saskaņā ar 2015. gada Noteikumiem par atkrastes naftas ieguves licencēšanu (Atkrastes darbību drošuma direktīva), visi potenciālie atkrastes licenciāti, t. i., tostarp visi pieteikuma iesniedzēju grupas partneri, kopā ar licences pieteikumu iesniedz informāciju par savām drošuma un vides aizsardzības spējām. Papildu norādījumi attiecībā uz visām drošuma un vides prasībām ir pieejami adresē http://www.hse.gov.uk/osdr/assets/docs/appendix-c.pdf; kā arī

e)

ja pieteikuma iesniedzējam ir vai ir bijusi izsniegta licence atbilstīgi 1998. gada Likumam par naftu vai ja pieteikuma iesniedzēju pielīdzina šādas licences saņēmējiem, — jebkāds pieteikuma iesniedzēja efektivitātes un atbildības trūkums, veicot minētajā licencē paredzētās darbības.

9.

Licencēs, kurās paredzēts B posms, būs norādīts termiņš, kas nozīmēs, ka šā posma beigās licence zaudēs spēku, ja licenciāts nebūs pārliecinājis OGA par savām tehniskajām un finansiālajām iespējām pabeigt darba programmas izpildi. Arī licencēs, kurās paredzēts A posms, bet ne B posms, būs norādīts termiņš, kas nozīmēs, ka šā posma beigās licence zaudēs spēku, ja licenciāts nebūs pārliecinājis OGA par savām tehniskajām un finansiālajām iespējām pabeigt darba programmas izpildi.

10.

Pieteikumus, kuri sākas ar C posmu, izvērtēs, ņemot vērā šādus kritērijus:

a)

pieteikuma iesniedzēja finansiālā dzīvotspēja un finansiālās iespējas veikt darbības sākotnējā periodā atbilstoši licencei, tostarp darba programma, kas iesniegta, lai novērtētu pilnīgu tā apgabala potenciālu blokā, par kuru iesniegts pieteikums;

b)

ierosinātā operatora tehniskās iespējas uzraudzīt darbības, jo īpaši urbšanas darbības;

c)

veids, kā pieteikuma iesniedzējs ierosina veikt licencē atļautās darbības, ieskaitot kvalitāti darba programmai, kas iesniegta, lai pilnībā izvērtētu tā apgabala potenciālu, par kuru iesniegts pieteikums;

d)

drošums un vides aizsardzības spējas. Saskaņā ar 2015. gada Noteikumiem par atkrastes naftas ieguves licencēšanu (Atkrastes darbību drošuma direktīva), visi potenciālie atkrastes licenciāti, t. i., tostarp visi pieteikuma iesniedzēju grupas partneri, kopā ar licences pieteikumu iesniedz informāciju par savām drošuma un vides aizsardzības spējām. Papildu norādījumi attiecībā uz visām drošuma un vides prasībām ir pieejami adresē http://www.hse.gov.uk/osdr/assets/docs/appendix-c.pdf; kā arī

e)

ja pieteikuma iesniedzējam ir vai ir bijusi izsniegta licence atbilstīgi 1998. gada Likumam par naftu vai ja pieteikuma iesniedzēju pielīdzina šādas licences saņēmējiem, – jebkāds pieteikuma iesniedzēja efektivitātes un atbildības trūkums, veicot minētajā licencē paredzētās darbības.

Norādījumi

11.

Turpmāki norādījumi atrodami OGA vietnē: https://www.ogauthority.co.uk/licensing-consents/licensing-rounds/

Licences piedāvājumi

12.

Ja vien netiek pieprasīts veikt attiecīgu novērtējumu konkrētam blokam (sk. 15. punktu), Naftas un gāzes iestāde piedāvās licenci atbilstīgi šim uzaicinājumam astoņpadsmit mēnešu laikā no šā paziņojuma datuma.

13.

Naftas un gāzes iestāde neuzņemas atbildību par izmaksām, kas pieteikuma iesniedzējam radušās, apsverot vai iesniedzot pieteikumu.

Ietekmes uz vidi novērtējumi

14.

Ministrs par visām šajā kārtā piedāvātajām platībām ir veicis stratēģisko vides novērtējumu (SVN) atbilstīgi Direktīvai 2001/42/EK par noteiktu plānu un programmu ietekmes uz vidi novērtējumu. Ar minētā SVN secinājumiem var iepazīties gov.uk atkrastes enerģijas SVN tīmekļa vietnē:

https://www.gov.uk/offshore-energy-strategic-environmental-assessment-sea-an-overview-of-the-sea-process

15.

Licenci atbilstīgi šim uzaicinājumam var piedāvāt tikai tad, ja saskaņā ar Dzīvotņu direktīvu (Padomes 1992. gada 21. maija Direktīva 92/43/EEK par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību):

a)

darbības, kas paredzētas licencē, nevarētu būtiski ietekmēt īpaši aizsargājamu dabas teritoriju (ĪADT) vai īpaši aizsargājamu teritoriju (ĪAT) apsaimniekošanu; vai ja

b)

attiecīgā novērtējumā secināts, ka šādām darbībām nebūs nelabvēlīgas ietekmes uz šādu ĪADT vai ĪAT integritāti; vai

c)

ja darbības tiek novērtētas kā tādas, kam varētu būt šāda nelabvēlīga ietekme:

i)

pastāv būtiski iemesli tam, lai netiktu ņemtas vērā sabiedrības intereses saistībā ar licences piešķiršanu;

ii)

tiek veikti atbilstoši kompensējoši pasākumi; un

iii)

nav alternatīvu risinājumu.

16.

Kontaktpersonas

Ricki Kiff

Naftas un gāzes iestāde (Oil and Gas Authority)

21 Bloomsbury Street

London WC1B 3HF

UNITED KINGDOM

Tālr. +44 3000671637

Naftas uz gāzes iestādes vietne: https://www.ogauthority.co.uk/licensing-consents/licensing-rounds/