Briselē, 30.11.2016

COM(2016) 778 final

2016/0384(COD)

Priekšlikums

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1303/2013 attiecībā uz īpašiem pasākumiem, lai sniegtu papildu palīdzību dabas katastrofu skartajām dalībvalstīm


PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

Priekšlikuma pamatojums un mērķi

Nesen Itālijā notikušās zemestrīces ir postoši ietekmējušas reģionā dzīvojošos cilvēkus. Būs nepieciešami plaša mēroga atjaunošanas darbi, jo īpaši, lai atjaunotu skarto apgabalu kultūras mantojumu. Eiropai jāspēj lielu vai reģionālu dabas katastrofu skartām dalībvalstīm vai reģioniem ātri sniegt papildu iedarbīgu atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), papildinot saskaņā ar Eiropas Savienības Solidaritātes fondu pieejamos līdzekļus.

Lai sniegtu šādu papildu atbalstu dabas katastrofu skartām dalībvalstīm, Komisija ierosina ieviest darbības programmā atsevišķu prioritāro virzienu atjaunošanas darbībām, ko atbalsta ERAF. Ņemot vērā šādu dabas katastrofu potenciāli lielo mērogu, tiek ierosināta iespēja šādas darbības pilnībā finansēt no ERAF bez valstu līdzfinansējuma. Šā prioritārā virziena ietvaros finansējamās darbības ir saistītas ar atjaunošanu, reaģējot uz “lielu dabas katastrofu” vai “reģionālu dabas katastrofu”, kā definēts Padomes Regulā (EK) Nr. 2012/2002, ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

Turklāt, lai nodrošinātu, ka izdevumi ir atbilstīgi (atlīdzināmi) no katastrofas dienas, tiek ierosināti īpaši noteikumi attiecībā uz izdevumu atbilstības sākuma dienu.

Saskanība ar spēkā esošajiem noteikumiem konkrētajā politikas jomā

Priekšlikums ir saskanīgs ar vispārējo tiesisko regulējumu, kas noteikts Eiropas strukturālajiem un investīciju fondiem (ESI fondiem), un tas attiecas tikai uz mērķorientētu grozījumu Regulā (ES) 1303/2013. Priekšlikums papildina atbalsta veidu, kas pieejams saskaņā ar Padomes Regulu (EK) Nr. 2012/2002, ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

Saskanība ar citām ES politikas jomām

Priekšlikums attiecas tikai uz mērķorientētu grozījumu Regulā (ES) 1303/2013 un ir saskanīgs ar citām Savienības politikas jomām.

2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

Juridiskais pamats

Tiek ierosināts ieviest papildu punktu Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. pantā, lai paredzētu atsevišķa prioritārā virziena izveidi ar līdzfinansējuma likmi līdz 100 %, lai saskaņā ar ERAF ieguldījumu prioritātēm atbalstītu vadošo iestāžu atlasītas darbības, reaģējot uz lielām vai reģionālām dabas katastrofām, kā definēts Padomes Regulā (EK) Nr. 2012/2002, ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

Priekšlikumam sniegt papildu palīdzību dabas katastrofu skartām dalībvalstīm, sniedzot iespēju finansēt atjaunošanas darbus no ERAF līdzekļiem ar līdzfinansējuma likmi līdz 100 % no ES budžeta, ir nepieciešams grozījums Regulā (ES) Nr. 1303/2013. Tādu pašu iznākumu nevar sasniegt ar valsts līmeņa pasākumiem.

Proporcionalitāte

Priekšlikums paredz ierobežotas un mērķorientētas izmaiņas, kas nesniedzas tālāk par to, kas nepieciešams, lai sasniegtu mērķi nodrošināt dabas katastrofu skartām dalībvalstīm papildu atbalstu.

3.EX POST NOVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

••Ex post novērtējumi/spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaude

Nepiemēro.

••Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

Nepiemēro.

••Ekspertu atzinumu pieprasīšana un izmantošana

Nepiemēro.

••Ietekmes novērtējums

Lai sagatavotu priekšlikumu par Regulu (ES) Nr. 1303/2013, ir veikts ietekmes novērtējums. Šīm ierobežotajām un mērķorientētajā izmaiņām nav nepieciešams atsevišķs ietekmes novērtējums.

Normatīvā atbilstība un vienkāršošana

Nepiemēro.

••    Pamattiesības

Nepiemēro.

4.IETEKME UZ BUDŽETU

Ierosinātais grozījums nekā nemaina daudzgadu finanšu shēmas (DFS) gada maksimālos apjomus, kas saistībām un maksājumiem noteikti Regulas (ES) Nr. 1311/2013 I pielikumā.

Grozījums ir kopējā piešķīruma ietvaros laikposmam no 2014. līdz 2020. gadam un tādējādi ir budžeta ziņā neitrāls. Palielinātā līdzfinansējuma likme līdz 100 % izraisīs maksājumu daļēji intensīvāku izmantošanu sākumposmā, kam sekos mazāki maksājumi vēlākā posmā, jo kopējais finansējums paliek nemainīgs.

5.CITI ELEMENTI

Īstenošanas plāni un uzraudzības, novērtēšanas un ziņošanas kārtība

Pasākuma īstenošana tiks uzraudzīta un par to tiks ziņots ar Regulu (ES) Nr. 1303/2013 izveidotā vispārējā ziņošanas mehānisma ietvaros.

Skaidrojošie dokumenti (direktīvām)

Nepiemēro.

Konkrētu priekšlikuma noteikumu sīks skaidrojums

Lai sniegtu papildu atbalstu dabas katastrofu skartām dalībvalstīm, saskaņā ar ERAF tiek ierosināta iespēja izveidot darbības programmā atsevišķu prioritāro virzienu ar līdzfinansējuma likmi līdz 100 %. Darbības, kuras var līdzfinansēt saskaņā ar šo atsevišķo prioritāro virzienu, ir saistītas ar atjaunošanu, reaģējot uz lielām vai reģionālām dabas katastrofām, kā definēts Padomes Regulā (EK) Nr. 2012/2002, ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

Darbībām saskaņā ar šo atsevišķo prioritāro virzienu programmas izmaiņu rezultātā ierosina izņēmumu no noteikumiem par izdevumu atbilstības sākuma dienu. Tādējādi tiktu nodrošināts, ka pēc programmas grozījumiem atmaksāšanai var deklarēt izdevumus, kas radušies no katastrofas dienas.

Ir iekļauts arī noteikums, kas attiecas uz izdevumiem, kas deklarēti par pasākumiem, kurus dalībvalstu iestādes veikušas tūlīt pēc katastrofas un pirms darbības programmas grozījumiem, un ko atlīdzina ar spēkā esošo līdzfinansējuma likmi. Augstāka līdzfinansējuma likme tad tiktu piemērota, veicot nepieciešamos pielāgojumus nākamajā maksājuma pieteikumā un, ja piemērojams, nākamajos pārskatos pēc tam, kad programmā izdarīti grozījumi, lai iekļautu atsevišķu prioritāro virzienu.

2016/0384 (COD)

Priekšlikums

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1303/2013 attiecībā uz īpašiem pasākumiem, lai sniegtu papildu palīdzību dabas katastrofu skartajām dalībvalstīm

EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 177. pantu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

pēc apspriešanās ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteju 1 ,

pēc apspriešanās ar Reģionu komiteju 2 ,

saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru,

tā kā:

(1)Lai sniegtu papildu palīdzību dabas katastrofu skartajām dalībvalstīm, darbības programmā saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ieguldījumu prioritātēm, kas izklāstītas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1301/2013 3 , būtu jāsniedz iespēja izveidot atsevišķu prioritāro virzienu ar līdzfinansējuma likmi līdz 100 %.

(2)Darbības, kuras var līdzfinansēt šā prioritārā virziena ietvaros, ir saistītas ar atjaunošanu, reaģējot uz lielām vai reģionālām dabas katastrofām, kā definēts Padomes Regulā (EK) Nr. 2012/2002 4 , ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

(3)Lai nodrošinātu iespēju līdzfinansēt dalībvalstu iestāžu veiktus pasākumus tūlīt pēc katastrofas un pirms darbības programmas grozījumiem, darbībām saskaņā ar atsevišķu prioritāro virzienu attiecībā uz dabas katastrofām būtu jāievieš izņēmums no vispārējiem noteikumiem, kas attiecas uz izdevumu atbilstības sākuma dienu saistībā ar izdevumiem, kas kļūst atbilstīgi programmas grozījumu rezultātā.

(4)Lai paredzētu tādu izdevumu atbilstību, kuri radušies un apmaksāti, sākot no dabas katastrofas dienas, pat ja tas ir pirms šīs regulas stāšanās spēkā, atbilstošajiem noteikumiem par saņēmēju izdevumu atbilstības sākuma dienu būtu jābūt atpakaļejošam spēkam.

(5)Tāpēc Regula (ES) Nr. 1303/2013 būtu attiecīgi jāgroza,

IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. pantā pievieno šādu punktu:

“8. Darbības programmā var izveidot atsevišķu prioritāro virzienu ar līdzfinansējuma likmi līdz 100 %, lai atbalstītu darbības, kas atbilst šādiem nosacījumiem:

a) darbības atlasa vadošās iestādes, reaģējot uz lielām vai reģionālām dabas katastrofām, kā definēts Padomes Regulā (EK) Nr. 2012/2002;

b) darbību mērķis ir atjaunošana, reaģējot uz dabas katastrofu; kā arī

c) darbības tiek atbalstītas saskaņā ar ERAF ieguldījumu prioritāti.

Atkāpjoties no 65. panta 9. punkta noteikumiem, izdevumi par darbībām saskaņā ar šo prioritāro virzienu ir atbilstīgi no dabas katastrofas dienas.

Gadījumā, ja izdevumi saistībā ar pirmajā apakšpunktā minētajām darbībām ir iekļauti maksājuma pieteikumā, kas iesniegts Komisijai pirms atsevišķa prioritārā virziena izveides, dalībvalstis veic nepieciešamos pielāgojumus nākamajā maksājuma pieteikumā un, ja piemērojams, nākamajos pārskatos, kas iesniegti pēc tam, kad programmā izdarīti grozījumi.”  

2. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Regulas 1. pantu piemēro no 2014. gada 1. janvāra.

Briselē,

Eiropas Parlamenta vārdā —    Padomes vārdā —

priekšsēdētājs    priekšsēdētājs

TIESĪBU AKTA FINANŠU PĀRSKATS

1.PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes regulai,
ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1303/2013 attiecībā uz īpašiem pasākumiem, lai sniegtu papildu palīdzību dabas katastrofu skartajām dalībvalstīm.

2.ABM/ABB STRUKTŪRA

Attiecīgā(-s) politikas joma(-s) un saistītā(-s) darbība(-s):

Reģionālā politika; ABB darbība 13.03.

3.BUDŽETA POZĪCIJAS

3.1.Budžeta pozīcijas (darbības pozīcijas un attiecīgās tehniskā un administratīvā atbalsta pozīcijas (kādreizējās B.A pozīcijas)):

Jaunās ierosinātās darbības tiks īstenotas no šādām budžeta pozīcijām:

13.036000 Mazāk attīstītie reģioni (ERAF)

13.036100 Pārejas reģioni (ERAF)

13.036200 Vairāk attīstītie reģioni (ERAF)

13.036300 Papildu piešķīrums tālākajiem un mazapdzīvotiem reģioniem (ERAF)

13.036401 Eiropas teritoriālā sadarbība (ERDF)

3.2.Darbības un finansiālās ietekmes ilgums

Priekšlikums ir kopējā piešķīruma ietvaros laikposmam no 2014. līdz 2020. gadam un tādējādi ir budžeta ziņā neitrāls. Palielinātā līdzfinansējuma likme līdz 100 % izraisīs maksājumu daļēji intensīvāku izmantošanu sākumposmā, kam sekos mazāki maksājumi vēlākā posmā, jo kopējais finansējums paliek nemainīgs. Tiek pieņemts, ka šāda intensīvāka izmantošana sākumposmā noritētu trīs gadus (2017–2019).



3.3.    Budžeta informācija:

Budžeta pozīcija

Izdevumu veids

Jauns

EBTA iemaksa

Kandidātvalstu iemaksas

Finanšu plāna pozīcija

13.036000

Fakult.

Dif.

Nr. 1b

13.036100

Fakult.

Dif.

Nr. 1b

13.036200

Fakult.

Dif.

Nr. 1b

13.036300

Fakult.

Dif.

Nr. 1b

13.036401

Fakult.

Dif.

Nr. 1b

4.RESURSU KOPSAVILKUMS

4.1.Finanšu resursi

4.1.1.Saistību apropriāciju (SA) un maksājumu apropriāciju (MA) kopsavilkums

Šīs tabulas parāda ierosināto pasākumu paredzamo ietekmi 2017.–2019. gadā. Tā kā saistību apropriācijām netiek ierosināti jauni finanšu līdzekļi, tabulās nav ievadīti skaitļi, bet ir norādīts "nepiemēro". Tādējādi priekšlikums atbilst daudzgadu finanšu shēmai 2014.–2020. gadam.

Attiecībā uz maksājumiem priekšlikuma rezultātā attiecīgajām dalībvalstīm varētu būt jāizmaksā vairāk līdzekļu. Balstoties uz dabas katastrofu postījumu kopējām izmaksām gadījumos, kas kopš 2014. gada pieņemti atbalsta sniegšanai no Solidaritātes fonda, un pieņemot vidēji papildu līdzfinansējuma likmi 25 % apjomā, papildu maksājumu ietekmi varētu lēst aptuveni 1,6 miljardu apmērā, kas sadalīta laikposmā no 2017. līdz 2019. gadam.

Šis priekšlikums, iespējams, var norādīt uz attiecīgo programmu maksājumu apropriāciju intensīvāku izmantošanu, kas tiktu kompensēts programmas noslēgumā, priekšlikumam paliekot budžeta ziņā neitrālam. Maksājumu apropriāciju kopsumma visā plānošanas periodā saglabājas nemainīga.

Balstoties uz pašreizējām aplēsēm, ko dalībvalstis iesniegušas maksājumiem 2017. gadā pozīcijā 1b, šo ietekmi varētu segt ar 2017. gadam apstiprinātā kopējā budžeta līdzekļiem. Tas būs jāņem vērā, sagatavojot budžeta projektu 2018. un 2019. gadam DFS noteikumu ietvaros.

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Izdevumu veids

Iedaļas Nr.

n gads

n + 1 gads

n + 2 gads

n + 3 gads

n + 4 gads

n + 5 gads un turpmākie gadi

Kopā

Darbības izdevumi 5  

Saistību apropriācijas (SA)

8.1

a

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Maksājumu apropriācijas (MA)

b

nepiemēro

+548

+548

+548

nepiemēro

-1644

0.

Pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi 6

Tehniskais un administratīvais atbalsts (nedif.)

8.2.4

c

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

PAMATSUMMAS KOPAPJOMS

Saistību apropriācijas

a+c

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Maksājumu apropriācijas

b+c

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

0,000

Administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā 7

Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (nedif.)

8.2.5

d

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Pamatsummā neietvertās administratīvās izmaksas, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (nedif.)

8.2.6

e

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Kopējās orientējošās intervences izmaksas

KOPĀ — SA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas

a+c+d+e

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

KOPĀ — MA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas

b+c+d+e

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Ziņas par līdzfinansējumu

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Līdzfinansētāja struktūra

n gads

n + 1 gads

n + 2 gads

n + 3 gads

n + 4 gads

n + 5 gads un turpmākie gadi

Kopā

……………………

f

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

KOPĀ – SA, ieskaitot līdzfinansējumu

a+c+d+e+f

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

4.1.2.Saderība ar finanšu plānojumu

Priekšlikums ir saderīgs ar pašreizējo finanšu plānojumu.

◻ Pieņemot priekšlikumu, jāpārplāno attiecīgā pozīcija finanšu plānā.

Pieņemot priekšlikumu, var būt jāpiemēro Iestāžu nolīguma 8 noteikumi (par elastības fondu vai finanšu plāna pārskatīšanu).

4.1.3.Finansiālā ietekme uz ieņēmumiem

⌧ Priekšlikums finansiāli neietekmē ieņēmumus.

◻ Priekšlikumam ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem, un tā ir šāda:

miljonos EUR (1 zīme aiz komata)

Pirms
darbības

[N-1 gads]

Stāvoklis pēc darbības

Budžeta pozīcija

Ieņēmumi

[n gads]

[n+1]

[n+2]

[n+3]

[n+4]

[n+5] 9

a) nominālie ieņēmumi

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

b) ieņēmumu izmaiņas

Δ

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

(Precizēt katru attiecīgo budžeta ieņēmumu pozīciju; ja darbība ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, tabulai pievieno vajadzīgo rindu skaitu.)

4.2.Cilvēkresursi, izteikti ar pilna laika ekvivalentu, FTE (arī ierēdņi, pagaidu darbinieki un ārštata darbinieki) — sīkāk skatīt 8.2.1. punktā.

Ikgadējais pieprasījums

n gads

n + 1 gads

n + 2 gads

n + 3 gads

n + 4 gads

n + 5 gads un turpmākie gadi

Kopā — cilvēkresursi

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

5.RAKSTUROJUMS UN MĒRĶI

5.1.Īstermiņa vai ilgtermiņa vajadzības

Nesen Itālijā notikušās zemestrīces ir postoši ietekmējušas reģionā dzīvojošos cilvēkus. Būs nepieciešami plaša mēroga atjaunošanas darbi, jo īpaši, lai atjaunotu kultūras mantojumu. Eiropai jāspēj lielu vai reģionālu dabas katastrofu skartām dalībvalstīm ātri sniegt papildu iedarbīgu atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kas papildinātu saskaņā ar Eiropas Savienības Solidaritātes fondu pieejamos līdzekļus.

5.2.Pievienotā vērtība, ko rada Kopienas iesaistīšanās, priekšlikuma saskanība ar citiem finanšu instrumentiem un iespējamā sinerģija

Priekšlikums ļaus turpināt programmu īstenošanu, iepludinot naudu ekonomikā, turklāt palīdzot mazināt slogu uz publiskajiem izdevumiem dabas katastrofu skartajām dalībvalstīm.

5.3.Priekšlikuma mērķi, sagaidāmie rezultāti un atbilstīgie ABM rādītāji

Mērķis ir sniegt papildu palīdzību dabas katastrofu skartām dalībvalstīm papildus līdzekļiem, kas pieejami saskaņā ar Eiropas Savienības Solidaritātes fondu.

5.4.Īstenošanas metode (orientējoši)

Norādīt darbības īstenošanai izvēlēto(-ās) metodi(-es).

Kopā ar dalībvalstīm

6.UZRAUDZĪBA UN NOVĒRTĒŠANA

6.1.Uzraudzības sistēma

Nav nepieciešama, jo ietilpst izveidotajā Eiropas strukturālo un investīciju fondu uzraudzības sistēmā.

6.2.Novērtēšana

6.2.1.Provizorisks (ex ante) novērtējums

Nepiemēro.

6.2.2.Pasākumi, kas veikti pēc starpposma novērtējuma/ex-post novērtējuma (ņemot vērā līdzšinējo pieredzi)

Nepiemēro.

6.2.3.Turpmākās vērtēšanas noteikumi un periodiskums

Nepiemēro.

7.KRĀPŠANAS APKAROŠANAS PASĀKUMI

NEPIEMĒRO.

8.ZIŅAS PAR RESURSIEM

8.1.Priekšlikuma mērķi un to sasniegšanas izmaksas

Saistību apropriācijas miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

(Mērķi, darbības un rezultāti)

Rezultāta veids

Vidējās izmaksas

n gads

n+1 gads

n+2 gads

n+3 gads

n+4 gads

n +5 gads un turpmākie gadi

KOPĀ

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

Rezultātu skaits

Kopējās izmaksas

DARBĪBAS MĒRĶIS Nr. 1 Darbības programmu īstenošanas ilgtspējas nodrošināšana

0,000

0,000

0,000

KOPĀ — IZMAKSAS

0,000

0,000

0,000

8.2.Administratīvie izdevumi

8.2.1.Cilvēkresursu daudzums un veidi

Amata veids

Personāls, kas iesaistāms darbības pārvaldībā, izmantojot esošos un/vai papildu resursus (amata vietu skaits/ pilna laika ekvivalents)

n gads

n+1 gads

n+2 gads

n+3 gads

n+4 gads

n+5 gads

Ierēdņi vai pagaidu darbinieki (XX 01 01)

A*/AD

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

B*, C*/AST

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Personāls, ko finansē atbilstoši XX 01 02. pantam

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Pārējais personāls, ko finansē atbilstoši XX 01 04/05. pantam

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

KOPĀ

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

8.2.2.No darbības izrietošo uzdevumu apraksts

Nepiemēro.

8.2.3.Cilvēkresursu plānošana (štatā)

(Ja norādīts vairāk nekā viens avots, lūdzam norādīt amata vietu skaitu saistībā ar katru avotu)

◻ Amata vietas, kas patlaban paredzētas programmas pārvaldības vajadzībām, jāaizstāj ar citām vai jāpagarina termiņš, uz kādu tās paredzētas

◻ Amata vietas, kas iedalītas saskaņā ar gada stratēģiskās plānošanas (GSP) un provizoriskā budžeta projekta (PBP) procedūru n gadam

◻ Amata vietas, kas jāpieprasa nākamajā GSP/PBP procedūras ciklā

◻ Amata vietas, kas jāiedala, pārgrupējot resursus attiecīgajā dienestā (iekšējā pārgrupēšana)

◻ Amata vietas, kas nepieciešamas gadā n, bet nav paredzētas saskaņā ar GSP/PBP procedūru attiecīgajam gadam

8.2.4.Citi pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi (XX 01 04/05 – administratīvās pārvaldes izdevumi)

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Budžeta pozīcija

(numurs un nosaukums)

n gads

n+1 gads

n+2 gads

n+3 gads

n+4 gads

n+5 gads

un turpmākie gadi

KOPĀ

1    Tehniskais un administratīvais atbalsts (ietverot attiecīgās personāla izmaksas)

Izpildaģentūras

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Cita veida tehniskais un administratīvais atbalsts

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

- iekšējais (intra muros) 

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

- ārējais (extra muros)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Tehniskais un administratīvais atbalsts (kopā)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

8.2.5.Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

Cilvēkresursu veids

n gads

n+1 gads

n+2 gads

n+3 gads

n+4 gads

n+5 gads

un turpmākie gadi

Ierēdņi un pagaidu darbinieki (XX 01 01)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Personāls, ko finansē atbilstīgi XX 01 02. pantam (palīgpersonāls, valsts norīkotie eksperti, līgumpersonāls u.c.)

(norādīt budžeta pozīciju)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Kopā — cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (NAV ietverti pamatsummā)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Aprēķins – ierēdņi un pagaidu darbinieki

8.2.6.Citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

n gads

n+1 gads

n+2 gads

n+3 gads

n+4 gads

n+5 gads

un turpmākie gadi

KOPĀ

XX 01 02 11 01 – Komandējumi

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

XX 01 02 11 02 – Sanāksmes un konferences

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

XX 01 02 11 03 – Komitejas

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

XX 01 02 11 04 – Pētījumi un konsultēšanās

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

XX 01 02 11 05 – Informācijas sistēmas

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

2    Citi pārvaldības izdevumi (kopā) (XX 01 02 11)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

3    Citi administratīvie izdevumi (precizēt, norādot budžeta pozīciju)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Kopā — administratīvie izdevumi, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (NAV ietverti pamatsummā)

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

nepiemēro

Aprēķins- citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

(1) OV C […], […], […]. lpp.
(2) OV C […], […], […]. lpp.
(3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regula (ES) Nr. 1301/2013 par Eiropas Reģionālās attīstības fondu un īpašiem noteikumiem attiecībā uz mērķi “Investīcijas izaugsmei un nodarbinātībai” un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 1080/2006 ( OV L 347, 20.12.2013., 289. lpp.).
(4) Padomes 2002. gada 11. novembra Regula (EK) Nr. 2012/2002, ar ko izveido Eiropas Savienības Solidaritātes fondu (OV L 311, 14.11.2002., 3. lpp.).
(5) Izdevumi, kas nav ietverti attiecīgās xx. sadaļas xx 01. nodaļā.
(6) Izdevumi, kas ietverti xx. sadaļas xx 01 04. pantā.
(7) Izdevumi, kas ietverti xx 01. nodaļā, izņemot xx 01 04. vai xx 01 05. pantu.
(8) Skatīt Iestāžu nolīguma 19. un 24. punktu.
(9) Vajadzības gadījumā, t.i., ja darbības ilgums pārsniedz 6 gadus, jāpievieno papildu ailes.