4.12.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 313/1


PADOMES LĒMUMS (ES) 2019/2025

(2019. gada 18. novembris)

par to, lai Eiropas Savienības vārdā parakstītu un provizoriski piemērotu protokolu, ar ko groza Starptautisko Konvenciju par Atlantijas tunzivju saglabāšanu

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 43. pantu saistībā ar 218. panta 5. punktu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Padome 2013. gada 13. maijā pilnvaroja Eiropas Komisiju sākt sarunas par grozījumiem Starptautiskajā Konvencijā par Atlantijas tunzivju saglabāšanu (1) (ICCAT). Šīs sarunas sekmīgi noslēdzās 2018. gada novembrī.

(2)

Gaidāms, ka sarunu rezultātā izstrādātais protokols, ar ko groza Starptautisko Konvenciju par Atlantijas tunzivju saglabāšanu (“protokols”), uzlabos ICCAT efektivitāti, kā arī stiprinās ICCAT kompetencē ietilpstošo sugu saglabāšanu un pārvaldību.

(3)

Kā paredz Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1380/2013 (2), Savienībai ir jānodrošina, ka zvejas un akvakultūras darbības ilgtermiņā ir ekoloģiski ilgtspējīgas un tiek pārvaldītas atbilstīgi mērķim nodrošināt ieguvumus ekonomiskajā, sociālajā un nodarbinātības jomā un veicināt pārtikas pieejamību. Tā paredz arī to, ka Savienībai zvejniecības pārvaldībā jāievēro piesardzīga pieeja un tās mērķim jābūt nodrošināt, lai dzīvo jūras bioloģisko resursu izmantošanas rezultātā iegūto īpatņu populācijas tiktu atjaunotas un uzturētas virs līmeņa, kas nodrošina maksimālo ilgtspējīgas ieguves apjomu. Turklāt tā nosaka, ka Savienībai ir jāpieņem pārvaldības un saglabāšanas pasākumi, kuru pamatā ir labākie pieejamie zinātniskie ieteikumi, jāatbalsta zinātnisko atziņu gūšana un zinātnisko ieteikumu izstrāde, pakāpeniski jāizskauž izmetumi un jāveicina zvejas metodes, kas palīdz nodrošināt selektīvāku zveju un, ciktāl iespējams, nevēlamu nozveju nepieļaušanu un samazināšanu, kā arī zveju, kurai ir maza ietekme uz jūras ekosistēmu un zvejas resursiem. Turklāt Regulā (ES) Nr. 1380/2013 ir konkrēti noteikts, ka minētie mērķi un principi Savienībai jāpiemēro ārējās attiecībās zivsaimniecības jomā. Protokols atbilst minētajiem mērķiem.

(4)

Kā norādīts Eiropas Komisijas un Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos kopīgajā paziņojumā “Starptautiskā okeānu pārvaldība – okeānu nākotnes veidošanas darbakārtība” un Padomes secinājumos par minēto kopīgo paziņojumu, centrālais Savienības darbības aspekts šajos forumos ir tādu pasākumu veicināšana, kas atbalsta un stiprina reģionālo zvejniecības pārvaldības organizāciju (RZPO) efektivitāti un vajadzības gadījumā uzlabo to pārvaldību. Protokols pilnībā saskan ar minētajiem mērķiem.

(5)

Protokols būtu jāparaksta Savienības vārdā.

(6)

Ja protokols attiecībā uz citām līgumslēdzējām pusēm stājas spēkā pirms Savienība pabeigusi savas iekšējās ratifikācijas procedūras, Savienībai protokols būtu jāpiemēro provizoriski no minētās spēkā stāšanās dienas, kamēr tiek pabeigtas procedūras, lai tas stātos spēkā attiecībā uz Savienību,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Ar šo atļauj Savienības vārdā parakstīt protokolu, ar ko groza Starptautisko Konvenciju par Atlantijas tunzivju saglabāšanu, ņemot vērā minētā protokola noslēgšanu.

Protokola teksts ir pievienots šim lēmumam.

2. pants

Ar šo Padomes priekšsēdētājs tiek pilnvarots norīkot personu vai personas, kas tiesīgas Savienības vārdā parakstīt protokolu.

3. pants

Protokolu piemēro provizoriski no tā spēkā stāšanās dienas saskaņā ar protokola 13. pantu un atbilstīgi tajā izklāstītajiem nosacījumiem, kamēr tiek pabeigtas procedūras, lai tas stātos spēkā attiecībā uz Savienību.

4. pants

Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

Briselē, 2019. gada 18. novembrī

Padomes vārdā –

Priekšsēdētājs

J. LEPPÄ


(1)  OV L 162, 18.6.1986., 34. lpp.

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1380/2013 (2013. gada 11. decembris) par kopējo zivsaimniecības politiku un ar ko groza Padomes Regulas (EK) Nr. 1954/2003 un (EK) Nr. 1224/2009 un atceļ Padomes Regulas (EK) Nr. 2371/2002 un (EK) Nr. 639/2004 un Padomes Lēmumu 2004/585/EK (OV L 354, 28.12.2013., 22. lpp.).