25.5.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 129/49


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2018/763

(2018. gada 9. aprīlis),

ar ko nosaka praktisku kārtību vienoto drošības sertifikātu izdošanai dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumiem saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/798 un atceļ Komisijas Regulu (EK) Nr. 653/2007

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 11. maija Direktīvu (ES) 2016/798 par dzelzceļa drošību (1), un jo īpaši tās 10. panta 10. punktu,

tā kā:

(1)

Lai mazinātu sertifikācijas procedūras sarežģītību, ilgumu un izmaksas, ir vajadzīgi noteikumi, ar ko Savienības līmenī saskaņo pieeju drošības sertifikācijai un veicina visu drošības novērtēšanas procesā iesaistīto personu sadarbību.

(2)

Ņemot vērā Direktīvas (ES) 2016/798 11. panta 1. punktā minēto sadarbības nolīgumu sagatavošanā gūto pieredzi, ir atzīts, ka agrīna saziņa ar pieteikuma iesniedzēju, kas izpaužas kā koordinēšana (“priekšiesaiste”), ir laba prakse, kas veicina saiknes veidošanos starp drošības novērtēšanas procesā iesaistītajām personām. Šāda priekšiesaiste būtu jāpiedāvā, pirms tiek iesniegts pieteikums vienotā drošības sertifikāta saņemšanai, un tās mērķis ir ļaut sertifikācijas struktūrai iepazīties ar pieteikuma iesniedzēja drošības pārvaldības sistēmu, noskaidrot, kā tiks īstenots drošības novērtēšanas process un pieņemti lēmumi, un pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir saņēmis pietiekami daudz informācijas, lai zinātu, kas no tā tiek gaidīts. Priekšiesaistes kontekstā sniegtajiem skaidrojumiem nebūtu jāietekmē novērtēšanas rezultāti.

(3)

Aģentūrai būtu jāuzrauga visu tādu derīgu vienoto drošības sertifikātu derīguma termiņš, kuru darbības telpa aptver vairākas dalībvalstis, un jādalās šajā informācijā ar attiecīgajām valstu drošības iestādēm, lai tām būtu vienkāršāk plānot savas attiecīgās drošības novērtēšanas darbības.

(4)

Aģentūrai būtu jāpublicē un pastāvīgi jāatjaunina bez maksas pieejama piemērošanas rokasgrāmata, kurā aprakstītas un vajadzības gadījumā izskaidrotas šajā regulā noteiktās prasības. Nolūkā saskaņot pieeju informācijas apmaiņai un reģistrācijai, ko veic, izmantojot vienoto kontaktpunktu, piemērošanas rokasgrāmatā būtu arī jāiekļauj paraugveidnes, ko Aģentūra izstrādājusi sadarbībā ar valstu drošības iestādēm.

(5)

Aģentūrai un valstu drošības iestādēm būtu jāievieš iekšēja kārtība vai procedūras, ar ko gādāt par drošības novērtēšanas prasību izpildi.

(6)

Lai novērstu divkāršu novērtēšanu un samazinātu pieteikuma iesniedzēja administratīvo slogu un izmaksas, Aģentūrai un valstu drošības iestādēm attiecīgā gadījumā būtu jāņem vērā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 11. pantu noslēgtie sadarbības nolīgumi un daudzpusējie nolīgumi.

(7)

Ja paredzētā darbības telpa aptver tikai vienu dalībvalsti un pieteikuma iesniedzējs ir paredzējis veikt pārvadājumus uz vienu vai vairākām stacijām, kas atrodas robežas tuvumā kaimiņos esošās dalībvalstīs, kurās ir līdzīgi tīkla parametri un līdzīgi darbības noteikumi, tam vajadzētu būt iespējai īstenot šādu darbību, nepaplašinot savu darbības telpu tā, lai aptvertu šīs kaimiņos esošās dalībvalstis. Iesniedzot pieteikumu vienotā drošības sertifikāta saņemšanai, iesniedzējam būtu jāizvēlas drošības sertifikācijas struktūra saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 5. un 8. punktu. Ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra, tai būtu jāapspriežas ar attiecīgajām valstu drošības iestādēm un jāņem vērā attiecīgie pārrobežu nolīgumi.

(8)

Ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra, pieteikuma iesniedzējam vajadzētu būt tiesībām iesniegt Aģentūrai pieteikuma dokumentāciju vienā no Savienības oficiālajām valodām bez pienākuma nodrošināt tulkojumu. Šo principu piemēro, neskarot iespēju valsts drošības iestādei noteikt valodu politiku attiecībā uz Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 3. punkta b) apakšpunktā minēto pieteikuma daļu. Novērtēšanas gaitā valsts drošības iestādei vajadzētu būt tiesībām adresēt Aģentūrai ar novērtēšanu saistītos dokumentus attiecīgās dalībvalsts valodā bez pienākuma nodrošināt tulkojumu.

(9)

Sertifikācijas pamatā vajadzētu būt novērtējumam par pieteikuma iesniedzēja spēju izpildīt dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumiem piemērojamās prasības drošības pārvaldības sistēmai, tostarp attiecīgos valsts noteikumus un prasības, kuras noteiktas piemērojamajā savstarpējas izmantojamības tehniskajā specifikācijā, kas attiecas uz satiksmes nodrošināšanas un vadības apakšsistēmu, un tās konsekventi piemērot. Kad pieteikuma iesniedzējam izdots vienotais drošības sertifikāts, tam būtu jāturpina izmantot drošības pārvaldības sistēmu, kā norādīts Direktīvas (ES) 2016/798 9. pantā.

(10)

Aģentūrai un valstu drošības iestādēm visa attiecīgā informācija par novērtēšanu un tās rezultāti būtu jāreģistrē vienotajā kontaktpunktā nolūkā atbalstīt un pamatot katrā drošības novērtēšanas procesa posmā pieņemtos lēmumus. Ja Aģentūrai un valstu drošības iestādēm ir savas informācijas pārvaldības sistēmas drošības novērtēšanas vajadzībām, tām būtu jānodrošina, ka visa attiecīgā informācija tiek pārsūtīta vienotajam kontaktpunktam to pašu iemeslu dēļ.

(11)

Aģentūrai un valstu drošības iestādēm būtu jāizstrādā iekšējā kārtība vai procedūras vienoto drošības sertifikātu izdošanas pārvaldībai nolūkā samazināt pieteikuma iesniedzēja administratīvo slogu un izmaksas. Šādā ziņā pieteikuma iesniedzējam vajadzētu būt iespējai pieteikuma dokumentācijā iekļaut dokumentu kopijas. Dokumentu oriģināliem vajadzētu būt pieejamiem Aģentūrai un valstu drošības iestādēm pārbaudes veikšanai pēc vienotā drošības sertifikāta izdošanas.

(12)

Novērtēšanas procesā radušos problēmu klasifikācija jāsaskaņo, lai nodrošinātu, ka pieteikuma iesniedzējs izprot Aģentūras vai valsts drošības iestādes izvirzīto problēmu nopietnību. Šāda klasifikācija ir sevišķi svarīga, ja procesā iesaistītas vairākas valstu drošības iestādes.

(13)

Lai nodrošinātu, ka Aģentūra un valstu drošības iestādes novērtēšanu veic efektīvi, un lai pastiprinātu to savstarpējo uzticēšanos, Aģentūrai un valstu drošības iestādēm būtu jāgādā par to, lai novērtēšanā iesaistītajam personālam būtu attiecīgā kompetence. Tālab šī kompetence būtu jānosaka.

(14)

Saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 31. panta 3. punktu jaunais drošības sertifikācijas režīms būs spēkā no 2019. gada 16. jūnija. Tomēr dalībvalstīm ir iespēja saskaņā ar minētās direktīvas 33. panta 2. punktu paziņot Aģentūrai un Komisijai, ka ir pagarinājušas transponēšanas periodu, un tādējādi tās līdz 2020. gada 16. jūnijam var turpināt izdot sertifikātus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/49/EK (2). Tāpēc ir jāprecizē, kā jaunais režīms piemērojams līdztekus vecajam režīmam, ja paredzētā darbības telpa ietver vienu vai vairākas no minētajām dalībvalstīm.

(15)

Lai izvairītos no divkāršas novērtēšanas, gadījumā, ja valsts drošības iestāde atzīst, ka nespēs pirms 2019. gada 16. jūnija vai 2020. gada 16. jūnija izdot drošības sertifikātu saskaņā ar Direktīvu 2004/49/EK, Aģentūrai, darbojoties kā drošības sertifikācijas struktūrai, attiecībā uz dalībvalstīm, kuras ir sniegušas paziņojumu Aģentūrai un Komisijai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu, būtu jāņem vērā rezultāti, ko valsts drošības iestādes guvušas, novērtējot Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktā noteiktos atbilstīgos elementus.

(16)

Aģentūras izdots vienotais drošības sertifikāts būtu jāatzīst par līdzvērtīgu Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētajai sertifikāta daļai. Minētais sertifikāts ir derīgs visā Savienībā līdzvērtīgu dzelzceļa pārvadājumu darbību veikšanai. Tāpēc dalībvalstīm, kuras ir sniegušas paziņojumu Aģentūrai un Komisijai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu, Aģentūras izdots vienotais drošības sertifikāts būtu jāpieņem kā līdzvērtīgs sertifikāta daļai, kas izdota saskaņā Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktu.

(17)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi ar Padomes Direktīvas 96/48/EK (3) 21. pantu izveidotā komiteja,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Priekšmets un darbības joma

Šajā regulā noteikta praktiskā kārtība, kas dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumiem jāpiemēro, kad tie iesniedz pieteikumus vienotā drošības sertifikāta saņemšanai vai šāda sertifikāta atjaunošanas vai atjaunināšanas pieteikumus, izmantojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/796 (4) 12. pantā minēto “vienas pieturas aģentūru” (“vienotais kontaktpunkts”).

Tajā arī noteikta praktiskā kārtība, kas drošības sertifikācijas struktūrām jāpiemēro, kad tās novērtē pieteikumus vienoto drošības sertifikātu saņemšanai vai šādu sertifikātu atjaunošanas vai atjaunināšanas pieteikumus, kā arī kārtība darbības koordinēšanai ar citām valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa.

2. pants

Definīcijas

Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

1)

“drošības sertifikācijas struktūra” ir struktūra, kas atbild par vienotā drošības sertifikāta izdošanu, proti, Aģentūra vai valsts drošības iestāde;

2)

“pieteikuma saņemšanas datums” ir:

a)

ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra – pirmā tāda darbdiena pēc apstiprinājuma par pieteikuma dokumentācijas saņemšanu, kura ir kopīga Aģentūrai un valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa;

b)

ja valsts drošības iestāde darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra – pirmā darbdiena attiecīgajā dalībvalstī pēc apstiprinājuma par pieteikuma dokumentācijas saņemšanu;

3)

“priekšiesaiste” ir procedūras posms pirms pieteikuma iesniegšanas, kurā pieteikuma iesniedzējs no drošības sertifikācijas struktūras un valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, var pieprasīt papildinformāciju par drošības novērtēšanas procesa turpmākajiem posmiem;

4)

“nenoskaidrots problēmisks aspekts” ir neliela problēma, kas konstatēta, novērtējot pieteikumu vienotā drošības sertifikāta saņemšanai, bet kura tomēr nav šķērslis sertifikāta izdošanai un kuru var atlikt izskatīšanai turpmākas uzraudzības gaitā;

5)

“attiecīgais datums” ir 2019. gada 16. jūnijs; tomēr attiecībā uz dalībvalstīm, kuras saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu paziņojušas Aģentūrai un Komisijai, ka ir pagarinājušas minētās direktīvas transponēšanas periodu, attiecīgais datums ir 2020. gada 16. jūnijs.

3. pants

Aģentūras un valstu drošības iestāžu pienākumi

1.   Papildus vienoto drošības sertifikātu izdošanai drošības sertifikācijas struktūra atbild par šādu uzdevumu izpildi:

a)

veicamās novērtēšanas plānošana, īstenošana un uzraudzība;

b)

attiecīgo personu savstarpējās koordinācijas mehānismu izveide.

2.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, pēc pieteikuma iesniedzēja pieprasījuma piekrīt priekšiesaistei un sniedz visus skaidrojumus, kurus pieteikuma iesniedzējs pieprasījis priekšiesaistes kontekstā.

3.   Vienoto drošības sertifikātu izdošanas vajadzībām drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu apkopo šādu informāciju:

a)

visu attiecīgo informāciju par dažādiem novērtēšanas posmiem, ietverot novērtēšanas gaitā pieņemto lēmumu pamatojumu un visus apzinātos vienotajā drošības sertifikātā iekļaujamos izmantošanas ierobežojumus un nosacījumus;

b)

novērtēšanas rezultātus, ietverot secinājumu kopsavilkumu un attiecīgā gadījumā atzinumu par vienotā drošības sertifikāta izdošanu.

4.   Ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra, tā 3. punkta b) apakšpunktā minēto informāciju apkopo novērtēšanas galarezultātos.

5.   Aģentūra uzrauga visu tādu derīgu vienoto drošības sertifikātu derīguma termiņu, kuru darbības telpa aptver vairākas dalībvalstis, un dalās šajā informācijā ar attiecīgajām valstu drošības iestādēm.

6.   Valstu drošības iestādes ar Aģentūru un citām valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, dalās visā attiecīgajā informācijā, kas var ietekmēt drošības novērtēšanas procesu.

7.   Aģentūra visās Savienības oficiālajās valodās publicē un pastāvīgi atjaunina bez maksas pieejamu piemērošanas rokasgrāmatu, kurā aprakstītas un vajadzības gadījumā izskaidrotas šajā regulā noteiktās prasības. Piemērošanas rokasgrāmatā arī iekļauj paraugveidnes, ko Aģentūra izstrādājusi sadarbībā ar valstu drošības iestādēm.

8.   Valstu drošības iestādes publicē un pastāvīgi atjaunina bezmaksas piemērošanas rokasgrāmatu, kurā aprakstīti un vajadzības gadījumā izskaidroti valsts noteikumi, kas piemērojami paredzētajā darbības telpā, un piemērojamie valsts procedūras noteikumi.

9.   Aģentūra un valstu drošības iestādes iedibina iekšējo kārtību vai procedūras drošības novērtēšanas procesa pārvaldībai. Šajā kārtībā vai procedūrās ņem vērā Direktīvas (ES) 2016/798 11. pantā minētos nolīgumus.

10.   Katram vienotajam drošības sertifikātam piešķir unikālu Eiropas identifikācijas numuru (EIN). Aģentūra nosaka EIN struktūru un saturu un dara tos pieejamus savā tīmekļa vietnē.

11.   Ja pieteikuma iesniedzējs pieteikumā norādījis, ka paredzējis veikt pārvadājumus uz stacijām kaimiņos esošās dalībvalstīs, kurās ir līdzīgi tīkla parametri un līdzīgi darbības noteikumi, tad gadījumā, ja šīs stacijas atrodas robežas tuvumā, vienotais drošības sertifikāts pēc tam, kad drošības sertifikācijas struktūra apspriedusies ar valstu drošības iestādēm kaimiņos esošajās dalībvalstīs, ir derīgs arī līdz šīm stacijām un nav jāpieprasa darbības telpas paplašināšana. Attiecīgo dalībvalstu valsts drošības iestādes, pirms drošības sertifikācijas struktūra izsniedz vienoto drošības sertifikātu, apstiprina drošības sertifikācijas struktūrai, ka ir izpildīti attiecīgie paziņotie valsts noteikumi un pienākumi, kas saistīti ar attiecīgajiem pārrobežu nolīgumiem.

12.   Pieteikumu novērtēšanas vajadzībām drošības sertifikācijas struktūra dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu vai to apakšuzņēmēju, partneru vai piegādātāju nodrošināto produktu vai pakalpojumu atļaujas, apstiprinājumus vai sertifikātus, kas piešķirti saskaņā ar attiecīgajiem Savienības tiesību aktiem, pieņem kā pierādījumu dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu spējai izpildīt attiecīgās prasības, kas noteiktas Komisijas Deleģētajā regulā (ES) 2018/762 (5).

4. pants

Pieteikuma iesniedzēju pienākumi

1.   Neskarot 6. pantā noteikto novērtēšanas termiņu, pieteikuma iesniedzējs, izmantojot vienoto kontaktpunktu, pieteikumu vienotā drošības sertifikāta saņemšanai vai šāda sertifikāta atjaunināšanas vai atjaunošanas pieteikumu iesniedz attiecīgi pirms:

a)

datuma, kad plānots sākt jebkādu jaunu dzelzceļa pārvadājumu darbību;

b)

datuma, kad plānots sākt dzelzceļa pārvadājumu darbību ar citiem nosacījumiem, nevis pašreizējā vienotajā drošības sertifikātā izklāstītajiem, pēc būtiskām darbības veida, apjoma vai telpas izmaiņām;

c)

pašreizējā vienotā drošības sertifikāta derīguma termiņa beigām.

2.   Iesniedzot pieteikumu jauna vienotā drošības sertifikāta saņemšanai, iesniedzējs sniedz visu I pielikumā norādīto informāciju.

3.   Iesniedzot vienotā drošības sertifikāta atjaunināšanas vai atjaunošanas pieteikumu, iesniedzējs sniedz I pielikumā norādīto informāciju un apraksta pēc pašreizējā sertifikāta saņemšanas veiktās izmaiņas.

Ja kopš iepriekš veiktās novērtēšanas uzraudzības darbību gaitā konstatētas nozīmīgas neatbilstības, kas var ietekmēt drošības rādītājus vai nopietni apdraudēt drošību, vai atklāti citi problēmiski aspekti, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, izlemj, vai atkārtoti jānovērtē visa pieteikuma dokumentācija.

4.   Kad pieteikuma iesniedzējs ir izvēlējies drošības sertifikācijas struktūru, šī izvēle ir saistoša līdz drošības novērtēšanas procesa pabeigšanai vai izbeigšanai.

5.   Ja pieteikuma iesniedzējs lūdz priekšiesaisti, tas, izmantojot vienoto kontaktpunktu, sniedz I pielikuma 1.–6. punktā norādīto informāciju.

6.   Ja iesniegtajā dokumentācijā ir tādu dokumentu kopijas, kurus izdevušas citas struktūras, nevis drošības sertifikācijas struktūra, pieteikuma iesniedzējs dokumentu oriģinālus glabā vismaz piecus gadus pēc vienotā drošības sertifikāta derīguma termiņa beigām. Sertifikāta atjaunošanas vai atjaunināšanas gadījumā pieteikuma iesniedzējs visu dokumentu, kuri iesniegti saistībā ar minēto pieteikumu un kurus izdevušas citas struktūras, nevis drošības sertifikācijas struktūra, oriģinālus glabā vismaz piecus gadus pēc atjaunotā vai atjauninātā vienotā drošības sertifikāta derīguma termiņa beigām. Pieteikuma iesniedzējs šos dokumentu oriģinālus dara pieejamus pēc Aģentūras vai valstu drošības iestāžu pieprasījuma.

5. pants

Valoda

1.   Ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra, pieteikumā izmanto šādu valodu:

a)

Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 3. punkta a) apakšpunktā minētajā pieteikuma dokumentācijas daļā – vienu no Savienības oficiālajām valodām pēc pieteikuma iesniedzēja izvēles;

b)

Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 3. punkta b) apakšpunktā minētajās pieteikuma dokumentācijas daļās, kā arī šīs regulas I pielikuma 8.1. punktā minētajās pieteikuma dokumentācijas daļās – valodu, ko noteikusi attiecīgā dalībvalsts un kas norādīta šīs regulas 3. panta 8. punktā minētajā piemērošanas rokasgrāmatā.

2.   Visi Aģentūras pieņemtie lēmumi par vienotā drošības sertifikāta izdošanu, arī novērtēšanas galarezultātā pieņemtā lēmuma pamatojums, un attiecīgā gadījumā vienotais drošības sertifikāts ir 1. punkta a) apakšpunktā norādītajā valodā.

6. pants

Procedūras posmi un termiņi

1.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, piemēro II pielikumā noteikto procesu.

2.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu izvērtē, vai pieteikuma dokumentācijā ir ietverti prasītie dokumentārie pierādījumi, kas norādīti I pielikumā. Drošības sertifikācijas struktūra bez liekas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc pieteikuma saņemšanas datuma informē pieteikuma iesniedzēju par to, vai pieteikums ir pilnīgs.

3.   Lēmumu par vienotā drošības sertifikāta izdošanu pieņem ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc datuma, kad pieteikuma iesniedzējam paziņots, ka pieteikums ir pilnīgs, ievērojot 5.–7. punktu.

4.   Ja pieteikuma iesniedzējam paziņots, ka tā pieteikuma dokumentācija nav pilnīga, drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, nekavējoties pieprasa vajadzīgo papildinformāciju, norādot pamatojumu un termiņu, kas pieteikuma iesniedzējam atvēlēts atbildes sniegšanai.

Papildinformācijas sniegšanai atvēlētais termiņš ir pamatots un samērīgs ar prasītās informācijas sniegšanas sarežģītību, un par šo termiņu vienojas ar pieteikuma iesniedzēju, tiklīdz tam paziņots, ka tā pieteikuma dokumentācija nav pilnīga. Ja pieteikuma iesniedzējs termiņā, par kuru panākta vienošanās, nav sniedzis prasīto informāciju, drošības sertifikācijas struktūra var pieņemt lēmumu pagarināt termiņu, kas pieteikuma iesniedzējam atvēlēts atbildes sniegšanai, vai paziņot pieteikuma iesniedzējam, ka tā pieteikums ir noraidīts.

Lēmumu par vienotā drošības sertifikāta izdošanu pieņem ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc datuma, kad pieteikuma iesniedzējs ir sniedzis prasīto papildinformāciju.

5.   Pat tad, ja pieteikuma dokumentācija ir pilnīga, Aģentūra vai jebkura valsts drošības iestāde, ko skar paredzētā darbības telpa, jebkurā laikā pirms lēmuma pieņemšanas var pieprasīt plašāku informāciju un nosaka pamatotu termiņu šādas informācijas sniegšanai. Šāds pieprasījums pagarina šā panta 3. punktā noteikto termiņu saskaņā ar II pielikumā izklāstītajiem nosacījumiem.

6.   Šā panta 3. punktā noteikto termiņu Aģentūra var pagarināt par šādiem laikposmiem, kas minēti Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 7. punktā:

a)

laikposms, kad norisinās sadarbība nolūkā panākt savstarpēji pieņemamu novērtējumu;

b)

laikposms, kad jautājums ir nodots izšķiršanai Apelācijas padomē.

7.   Termiņu var pagarināt arī par laikposmu, kas pieteikuma iesniedzējam vajadzīgs, lai noorganizētu savu objektu apmeklējumu vai pārbaudi vai savas organizācijas revīziju.

8.   Vienotais drošības sertifikāts ietver III pielikumā norādīto informāciju.

7. pants

Saziņa

1.   Drošības sertifikācijas struktūra, valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, un pieteikuma iesniedzējs par visām 12. pantā minētajām problēmām sazinās, izmantojot vienoto kontaktpunktu.

2.   Visu drošības novērtēšanas procesa posmu statusu, novērtēšanas rezultātus un saistībā ar pieteikumu pieņemto lēmumu pieteikuma iesniedzējam paziņo, izmantojot vienoto kontaktpunktu.

3.   Neskarot 1. punktu, Aģentūras un valstu drošības iestāžu piemērošanas rokasgrāmatās norāda kārtību, kādā norisinās savstarpējā saziņa un saziņa ar pieteikuma iesniedzēju.

4.   Vienotais kontaktpunkts apstiprina, ka ir saņemts pieteikums vienotā drošības sertifikāta saņemšanai.

8. pants

Vienoto drošības sertifikātu derīguma termiņš

Vienotie drošības sertifikāti ir derīgi piecus gadus.

Tomēr, ja derīguma termiņš ir jāsaīsina, lai nodrošinātu, ka tiek efektīvi kontrolēti riski, kas ietekmē dzelzceļa pārvadājumu darbību drošību, drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, var pieņemt lēmumu vienoto drošības sertifikātu piešķirt uz laikposmu, kas ir īsāks nekā pieci gadi. Šādā gadījumā drošības sertifikācijas struktūra novērtēšanas rezultātos, kas reģistrēti saskaņā ar 9. pantu, ietver šāda lēmuma pamatojumu.

9. pants

Informācijas pārvaldība

Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, vienotajā kontaktpunktā reģistrē 3. panta 3. punktā minēto visu attiecīgo informāciju par novērtēšanu un novērtēšanas rezultātus. Aģentūra vienotajā kontaktpunktā reģistrē arī 3. panta 4. punktā minētos novērtēšanas galarezultātus.

Ja valstu drošības iestādes tām adresēto pieteikumu apstrādei izmanto informācijas pārvaldības sistēmu, tās visu attiecīgo informāciju pārsūta vienotajam kontaktpunktam.

10. pants

Dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu objektu apmeklējumu un pārbaužu, revīziju kārtība

1.   Veicot pieteikuma iesniedzēju objektu apmeklējumus un pārbaudes, kā arī revīziju, kā minēts Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 5. punktā, Aģentūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, savstarpēji koordinē šo pieteikuma iesniedzēju objektu apmeklējumu un pārbaužu, kā arī revīzijas mērķus un tvērumu, kā arī to, kādi pienākumi uzticēti katrai no iestādēm.

2.   Veicot pieteikuma iesniedzēju objektu apmeklējumus un pārbaudes, kā arī revīziju, kā minēts Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 5. un 8. punktā, par apmeklējuma, pārbaudes vai revīzijas veikšanu atbildīgā struktūra sagatavo ziņojumu, kurā raksturotas novērtēšanas gaitā konstatētās problēmas un norādīts, vai tās ir slēgtas uz apmeklējuma, pārbaudes vai revīzijas gaitā gūto pierādījumu pamata, un gadījumā, ja tās ir slēgtas, – kādā veidā. Minētajā ziņojumā var ietvert arī citas 12. pantā minētās problēmas, kuras pieteikuma iesniedzējam jāatrisina termiņā, par ko panākta vienošanās.

3.   Ja tiek veikti pieteikuma iesniedzēju objektu apmeklējumi un pārbaudes, kā arī revīzija, kā minēts Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 5. un 8. punktā, pieteikuma iesniedzējs norāda informāciju par savu pārstāvi un par objekta drošības noteikumiem un procedūrām, kas jāievēro par apmeklējuma, pārbaudes vai revīzijas veikšanu atbildīgajai struktūrai. Attiecīgās iestādes un pieteikuma iesniedzējs vienojas par termiņu apmeklējumu, pārbaužu un revīzijas veikšanai, tostarp iepriekšminētās informācijas sniegšanai.

11. pants

Aģentūras un valstu drošības iestāžu darbības koordinēšana

1.   Aģentūra, darbojoties kā sertifikācijas struktūra, dažādos drošības novērtēšanas procesa posmos koordinē darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa. Aģentūra un valstu drošības iestādes apspriež visas ar drošības novērtēšanas procesu saistītās problēmas, tostarp visas nepilnības, un visus papildinformācijas pieprasījumus, kas ietekmē novērtēšanas termiņu vai var ietekmēt darbu, kuru veic citas valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa.

2.   Neskarot 1. punktu, katra drošības novērtēšanas procesā iesaistītā struktūra var tieši sazināties ar pieteikuma iesniedzēju par problēmām, kas saistītas ar tās atbildībā esošo novērtējuma daļu.

3.   Pirms lemt par vienotā drošības sertifikāta izdošanu, Aģentūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, veic šādas darbības:

a)

apspriež savu attiecīgo novērtējumu rezultātus;

b)

vienojas par visiem nenoskaidrotajiem problēmiskajiem aspektiem, kas atliekami izskatīšanai turpmākas uzraudzības gaitā;

c)

vienojas par visiem vienotajā drošības sertifikātā ietveramajiem izmantošanas ierobežojumiem vai nosacījumiem.

4.   Ja pieteikuma iesniedzējs izstrādā rīcības plānu 3. punkta b) apakšpunktā minēto nenoskaidroto problēmisko aspektu risināšanai, valstu drošības iestādes vienojas, kura no tām uzraudzīs plāna izpildi. Tālab valstu drošības iestādes attiecīgā gadījumā koordinē darbību Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2018/761 (6) 8. panta 2. punktā minētajā kārtībā un informē Aģentūru par savu vienošanos un attiecīgo uzraudzības darbību rezultātiem.

Aģentūra informāciju par valstu drošības iestāžu, ko skar paredzētā darbības telpa, veikto uzraudzības darbību rezultātiem saistībā ar nenoskaidroto problēmisko aspektu risināšanu ņem vērā, lai izlemtu, vai šos aspektus var slēgt, kad tiek novērtēts sertifikāta atjaunināšanas vai atjaunošanas pieteikums.

5.   Aģentūra glabā informāciju par koordinēšanas darbībām un reģistrē tās vienotajā kontaktpunktā saskaņā ar 9. pantu.

12. pants

Problēmu klasifikācija

1.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, pieteikuma dokumentācijas novērtēšanas gaitā konstatētās problēmas klasificē šādi:

a)

“1. tips”: problēmas, kuru risināšanā pieteikuma dokumentācijas izprašanai vajadzīga pieteikuma iesniedzēja atbilde;

b)

“2. tips”: problēmas, kuru risināšanai var būt vajadzīgs pieteikuma dokumentācijas grozījums vai pieteikuma iesniedzējam var būt jāveic neliela darbība; lēmums par veicamo darbību tiek atstāts pieteikuma iesniedzēja ziņā, un tā nav šķērslis vienotā drošības sertifikāta izdošanai;

c)

“3. tips”: problēmas, kuru risināšanai pieteikuma iesniedzējam jāveic konkrēta darbība, ko var pabeigt vēlāk pēc vienotā drošības sertifikāta piešķiršanas; problēmas risināšanai paredzēto darbību ierosina pieteikuma iesniedzējs, un par to vienojas ar problēmas konstatētāju;

d)

“4. tips”: problēmas, kuru risināšanai vajadzīgs pieteikuma dokumentācijas grozījums vai pieteikuma iesniedzējam jāveic konkrēta darbība; vienoto drošības sertifikātu nepiešķir, kamēr problēma nav atrisināta, vai problēmas risināšanas nolūkā sertifikātā ietver izmantošanas ierobežojumus vai nosacījumus; problēmas risināšanai paredzētās darbības ierosina pieteikuma iesniedzējs, un par tām vienojas ar problēmas konstatētāju.

2.   Kad pieteikuma iesniedzējs devis atbildi vai veicis darbību atbilstīgi konkrētajai problēmai, drošības sertifikācijas struktūra vai attiecīgā valsts drošības iestāde atkārtoti izvērtē tās konstatētās problēmas, attiecīgā gadījumā tās pārklasificē un katrai konstatētajai problēmai piešķir vienu no šiem statusiem:

a)

“neatrisināta problēma” – ja pieteikuma iesniedzēja sniegtie pierādījumi nav apmierinoši un vēl aizvien vajadzīga papildinformācija;

b)

“nenoskaidrots problēmisks aspekts uzraudzībai” – ja vēl aizvien pastāv kāds nenoskaidrots problēmisks aspekts;

c)

“slēgta problēma” – ja pieteikuma iesniedzēja ir devis apmierinošu atbildi un nav atlikuši nenoskaidroti problēmiski aspekti.

13. pants

Novērtēšanā iesaistītā personāla kompetence

1.   Aģentūra un valstu drošības iestādes nodrošina, ka novērtēšanā iesaistītajam personālam ir šāda kompetence:

a)

zināšanas par attiecīgo tiesisko regulējumu, kas piemērojams novērtēšanai;

b)

zināšanas par dzelzceļa sistēmas darbību;

c)

kritiski analītiskas spējas attiecīgā līmenī;

d)

drošības pārvaldības sistēmas vai līdzīgas pārvaldības sistēmas novērtēšanas pieredze dzelzceļa nozarē vai drošības pārvaldības sistēmas novērtēšanas pieredze nozarē, kurā ir līdzvērtīgas ekspluatācijas vai tehniskās problēmas;

e)

problēmu risināšanas, saziņas un komandas darba prasmes;

f)

citāda konkrētajam novērtējumam nepieciešamā kompetence.

Ja norisinās komandas darbs, komandas locekļiem var būt dalīta kompetence.

Darbinieki, kas īsteno 10. pantā minētos apmeklējumus, pārbaudes un revīziju, pierāda, ka tiem ir zināšanas un pieredze iztaujāšanā.

2.   Lai nodrošinātu 1. punkta pareizu piemērošanu, Aģentūra un valstu drošības iestādes ievieš kompetences pārvaldības sistēmu, kas ietver:

a)

kompetences profila izveidi katram darbam, amatam un uzdevumam;

b)

personāla pieņemšanu darbā atbilstīgi izveidotajiem kompetences profiliem;

c)

personāla kompetences uzturēšanu, pilnveidi un novērtēšanu atbilstīgi izveidotajiem kompetences profiliem.

14. pants

Pārskatīšana saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 12. punktu

1.   Ja drošības sertifikācijas struktūra pieņem nelabvēlīgu lēmumu, kas paredz atteikt vienotā drošības sertifikāta izdošanu, izslēgt no tā daļu tīkla saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 7. punktā minēto negatīvo novērtējumu un noteikt izmantošanas ierobežojumus vai nosacījumus, kas nav prasīti pieteikumā, pieteikuma iesniedzējs var pieprasīt lēmuma pārskatīšanu.

2.   Pieteikuma iesniedzējs pārskatīšanas pieprasījumu iesniedz, izmantojot vienoto kontaktpunktu, un tajā ietver to problēmu uzskaitījumu, kuras pēc pieteikuma iesniedzēja domām nav pienācīgi ņemtas vērā drošības novērtēšanas procesā.

3.   Nekāda papildinformācija, kas sniegta pēc tam, kad pieņemts lēmums par vienotā drošības sertifikāta izdošanu vai atteikšanu, nav izmantojama par pierādījumu.

4.   Drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, nodrošina pārskatīšanas procesa objektivitāti.

5.   Pārskatīšanas procesā pievēršas problēmām, kas pamato atšķirības starp drošības sertifikācijas struktūras lēmumu un pieteikuma iesniedzēja prasīto.

6.   Ja Aģentūra darbojas kā drošības sertifikācijas struktūra, pārskatīšanu veic, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa.

7.   Drošības sertifikācijas struktūra, izmantojot vienoto kontaktpunktu, visām novērtēšanā iesaistītajām personām, arī pieteikuma iesniedzējam, paziņo lēmumu apstiprināt vai koriģēt sākotnējo lēmumu.

15. pants

Pārejas noteikumi

1.   Ja valsts drošības iestāde atzīst, ka nespēs pirms attiecīgā datuma attiecīgajā dalībvalstī izdot drošības sertifikātu saskaņā ar Direktīvu 2004/49/EK, tā nekavējoties informē pieteikuma iesniedzēju un Aģentūru.

2.   Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 8. punktā minētajā gadījumā pieteikuma iesniedzējs izlemj, vai valsts drošības iestādei būtu jāturpina pieteikuma novērtēšana jeb vai pieteikums būtu pārsūtāms Aģentūrai. Pieteikuma iesniedzējs informē valsts drošības iestādi un Aģentūru, un ir piemērojama šāda kārtība:

a)

gadījumos, kad pieteikuma iesniedzējs nolēmis izmantot Aģentūru kā drošības sertifikācijas struktūru, valsts drošības iestāde pārsūta Aģentūrai pieteikuma dokumentāciju un Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētos novērtēšanas rezultātus. Aģentūra un valsts drošības iestāde sadarbojas un palīdz pieteikuma iesniedzējam pieteikumu papildināt, lai izpildītu Direktīvas (ES) 2016/798 9. pantā noteiktās papildu prasības;

b)

gadījumos, kad pieteikuma iesniedzējs nolēmis izmantot valsts drošības iestādi kā drošības sertifikācijas struktūru, valsts drošības iestāde turpina novērtēt pieteikumu un pieņem lēmumu par vienotā drošības sertifikāta izdošanu saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 10. pantu un šo regulu. Minētā iestāde palīdz pieteikuma iesniedzējam pieteikumu papildināt, lai izpildītu Direktīvas (ES) 2016/798 9. pantā noteiktās papildu prasības.

3.   Gadījumos, kad pieteikuma iesniedzējs paredzējis veikt darbību vairākās dalībvalstīs, drošības sertifikācijas struktūra ir Aģentūra un ir piemērojama 2. punkta a) apakšpunktā noteiktā procedūra.

4.   Jebkurā gadījumā pieteikuma iesniedzējs pēc attiecīgā datuma attiecīgajā dalībvalstī pārskatīto pieteikumu iesniedz, izmantojot vienoto kontaktpunktu. Drošības sertifikācijas struktūra palīdz pieteikuma iesniedzējam veikt šo uzdevumu.

5.   Pēc attiecīgā datuma dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums, kas veic uzņēmējdarbību attiecīgajā dalībvalstī un kura sertifikāts, kas izdots saskaņā ar Direktīvu 2004/49/EK, ir jāatjauno vai jāatjaunina tāpēc, ka ir mainījies darbības veids, apjoms vai telpa, iesniedz jaunu pieteikumu vienotā drošības sertifikāta saņemšanai saskaņā ar šo regulu, izmantojot vienoto kontaktpunktu.

6.   Ja paredzētā darbības telpa aptver vairākas dalībvalstis, no vienotā drošības sertifikāta, ko Aģentūra izdevusi laikā no 2019. gada 16. jūnija līdz 2020. gada 16. jūnijam, izslēdz tīklu vai tīklus visās dalībvalstīs, kuras sniegušas paziņojumu Aģentūrai un Komisijai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu un kuras vēl nav transponējušas minēto direktīvu, un kurās nav stājušies spēkā valsts transponēšanas pasākumi. Valstu drošības iestādes dalībvalstīs, kuras šādu paziņojumu sniegušas:

a)

uzskata Aģentūras izdotu vienoto drošības sertifikātu par līdzvērtīgu drošības sertifikāta daļai, kas izdota saskaņā ar Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktu;

b)

no 2019. gada 16. jūnija izsniedz drošības sertifikātus saskaņā ar Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta b) apakšpunktu ar derīguma termiņu, kas nepārsniedz vienotā drošības sertifikāta derīguma termiņu.

7.   Šā panta 2. punkta a) apakšpunktā un 6. punktā minētajos gadījumos valsts drošības iestāde sadarbojas un veic koordināciju ar Aģentūru nolūkā uzņemties Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 3. punkta a) apakšpunktā noteikto elementu novērtēšanu. Šādā gadījumā Aģentūra pieņem Direktīvas 2004/49/EK 10. panta 2. punkta a) apakšpunktā minēto novērtējumu, ko veikusi valsts drošības iestāde.

16. pants

Atcelšana

Regulu (EK) Nr. 653/2007 atceļ no 2019. gada 16. jūnija. Tomēr to turpina piemērot līdz 2020. gada 15. jūnijam attiecībā uz dalībvalstīm, kuras saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu paziņojušas Aģentūrai un Komisijai, ka ir pagarinājušas minētās direktīvas transponēšanas periodu.

17. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

No 2019. gada 16. jūnija to piemēro dalībvalstīs, kuras nav sniegušas paziņojumu Aģentūrai un Komisijai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 33. panta 2. punktu. No 2020. gada 16. jūnija to piemēro visās dalībvalstīs. Tomēr visās dalībvalstīs no 2019. gada 16. februāra piemēro 15. panta 1., 2., 3. un 7. punktu un no 2019. gada 16. jūnija – 15. panta 6. punktu.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2018. gada 9. aprīlī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 138, 26.5.2016., 102. lpp.

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Direktīva 2004/49/EK par drošību Kopienas dzelzceļos un par Padomes Direktīvas 95/18/EK par dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu licencēšanu un Direktīvas 2001/14/EK par dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali un maksas iekasēšanu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu un drošības sertifikāciju grozījumiem (Dzelzceļu drošības direktīva) (OV L 164, 30.4.2004., 44. lpp.).

(3)  Padomes 1996. gada 23. jūlija Direktīva 96/48/EK par Eiropas ātrgaitas dzelzceļu sistēmas savstarpēju izmantojamību (OV L 235, 17.9.1996., 6. lpp.).

(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 11. maija Regula (ES) 2016/796 par Eiropas Savienības Dzelzceļu aģentūru un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 881/2004 (OV L 138, 26.5.2016., 1. lpp.).

(5)  Komisijas 2018. gada 8. marta Deleģētā regula (ES) 2018/762, ar ko izveido kopīgas drošības metodes, kas attiecas uz prasībām drošības pārvaldības sistēmai saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/798, un atceļ Komisijas Regulas (ES) Nr. 1158/2010 un (ES) Nr. 1169/2010 (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 26. lpp.).

(6)  Komisijas 2018. gada 16. februāra Deleģētā regula (ES) 2018/761, ar ko izveido kopīgas drošības metodes uzraudzībai, ko valstu drošības iestādes veic pēc vienotā drošības sertifikāta vai drošības atļaujas izdošanas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2016/798, un atceļ Komisijas Regulu (ES) Nr. 1077/2012 (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 16. lpp.).


I PIELIKUMS

Vienotā drošības sertifikāta pieteikuma saturs

Piezīme. Visa informācija, arī pieteikumam pievienotie dokumenti, jāiesniedz obligāti, izņemot informāciju, kas apzīmēta ar “F” (fakultatīvi). Ja dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumam jāizstrādā 9. punktā minētais korektīvās rīcības plāns, informācija par to jāiesniedz obligāti.

1.   Pieteikuma veids

1.1.   Jauns sertifikāts

1.2.   Sertifikāta atjaunošana

1.3.   Sertifikāta atjaunināšana

1.4.   Iepriekšējā sertifikāta EIN (tikai atjaunošanas vai atjaunināšanas pieteikuma gadījumā)

2.   Darbības veids, uz ko attiecas pieteikums (izvēlieties vienu vai vairākus darbības veidus) (1)

2.1.   Pasažieru pārvadājumi, ieskaitot ātrgaitas pārvadājumus

2.2.   Pasažieru pārvadājumi, izņemot ātrgaitas pārvadājumus

2.3.   Kravu pārvadājumi, ieskaitot bīstamo kravu pārvadājumus (2)

2.4.   Kravu pārvadājumi, izņemot bīstamo kravu pārvadājumus

2.5.   Tikai manevru darbi

2.6.   Cits (precizēt)

3.   Dzelzceļa pārvadājumu darbības

3.1.   Pakalpojumu sniegšanas/darbības paredzamais sākuma datums (F)

3.2.   Dalībvalsts(-is), ko skar paredzētā darbības telpa

3.3.   Paredzētās darbības telpas definēšana (attiecīgajiem tīkliem) (3)

3.4.   Stacija(-as) kaimiņos esošā(-ās) dalībvalstī(-īs) (Īstenošanas regulas (ES) 2018/763 3. panta 11. punktā un Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 8. punktā minētajos gadījumos)

4.   Drošības sertifikācijas struktūra

4.1.   Aģentūra

4.2.   Valsts drošības iestāde (Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 8. punktā minētajos gadījumos)

5.   Informācija par pieteikuma iesniedzēju

5.1.   Juridiskais nosaukums

5.2.   Akronīms (F)

5.3.   Pilna pasta adrese

5.4.   Tālrunis

5.5.   Fakss (F)

5.6.   E-pasts

5.7.   Tīmekļa vietne (F)

5.8.   Valsts reģistrācijas numurs

5.9.   PVN identifikācijas numurs (F)

5.10.   Cita attiecīga informācija (F)

6.   Informācija par kontaktpersonu

6.1.   Vārds

6.2.   Uzvārds

6.3.   Amats vai pienākumi

6.4.   Pilna pasta adrese

6.5.   Tālrunis

6.6.   Fakss (F)

6.7.   E-pasts

6.8.   Saziņas valoda vai valodas

Pieteikumam pievienotie dokumenti

7.   Dokumenti, kas iesniegti par novērtējuma daļu, kura attiecas uz drošības pārvaldības sistēmu

7.1.   Drošības pārvaldības sistēmas apraksts un citi dokumenti, kas pierāda atbilstību Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 3. punkta a) apakšpunktā noteiktajām prasībām un rāda, kā šīs prasības tiek izpildītas.

7.2.   Informācijas mijnorādes starp drošības pārvaldības sistēmu (sk. 7.1. punktu) un Deleģētās regulas (ES) 2018/762 I pielikumu, ietverot norādes par to, kur drošības pārvaldības sistēmas dokumentācijā izpildītas attiecīgās prasības, kuras noteiktas piemērojamajā savstarpējas izmantojamības tehniskajā specifikācijā, kas attiecas uz satiksmes nodrošināšanas un vadības apakšsistēmu.

8.   Dokumenti, kas iesniegti par novērtējuma daļu, kura attiecas uz valsti (par katru dalībvalsti, ko skar paredzētā darbības telpa)

8.1.   Apraksts vai cita liecība par to, kā drošības pārvaldības pasākumos ievēroti attiecīgie valsts noteikumi, kas paziņoti saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 8. pantu.

8.2.   Informācijas mijnorādes starp drošības pārvaldības sistēmu (sk. 7.1. punktu) un attiecīgajos valsts noteikumos paredzētajām prasībām (sk. 8.1. punktu).

9.   Korektīvās rīcības plāns(-i)

9.1.   Stāvoklis, kādā patlaban ir rīcības plāns vai plāni, ko dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums izstrādājis, lai novērstu visas būtiskās neatbilstības un atrisinātu visus citus problēmiskos aspektus, kas kopš iepriekšējā novērtējuma konstatēti, veicot uzraudzības darbības.

9.2.   Stāvoklis, kādā patlaban ir rīcības plāns vai plāni, ko dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums izstrādājis, lai pēc iepriekšējā novērtējuma atrisinātu nenoskaidrotos problēmiskos aspektus.


(1)  Par katru dalībvalsti, ko skar paredzētā darbības telpa.

(2)  “Bīstamās kravas” ir vielas un priekšmeti, kurus atļauts pārvadāt tikai saskaņā ar nosacījumiem, kas izklāstīti Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 24. septembra Direktīvā 2008/68/EK par bīstamo kravu iekšzemes pārvadājumiem (OV L 260, 30.9.2008., 13. lpp.).

(3)  Par katru dalībvalsti, ko skar paredzētā darbības telpa.


II PIELIKUMS

Drošības novērtēšanas process

1.   VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

1.1.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, izstrādā strukturētu un pārbaudāmu procesu, kas aptver visu darbību un kurā ņemti vērā šajā pielikumā noteiktie elementi. Drošības novērtēšanas process ir iteratīvs, kā norādīts diagrammā (sk. papildinājuma 1. attēlu), proti, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, ir tiesīgas pamatoti pieprasīt plašāku informāciju vai informācijas atkārtotu iesniegšanu saskaņā ar šo regulu.

2.   PIETEIKUMA SAŅEMŠANA

2.1.   Pēc vienotā drošības sertifikāta pieteikuma saņemšanas drošības sertifikācijas struktūra nekavējoties oficiāli apstiprina pieteikuma saņemšanu.

2.2.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, novērtēšanas procesa veikšanu uztic kompetentiem resursiem.

3.   SĀKOTNĒJA CAURLŪKOŠANA

3.1.   Drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, nekavējoties pēc pieteikuma saņemšanas veic sākotnēju caurlūkošanu, kurā pārbauda šādus elementus:

a)

vai pieteikuma iesniedzējs ir sniedzis pamatinformāciju, kas prasīta tiesību aktos vai vajadzīga pieteikuma efektīvai apstrādei;

b)

vai pieteikuma dokumentācija ietver pietiekamus pierādījumus un vai tās struktūra un iekšējās mijnorādes ir tādas, lai to būtu iespējams pienācīgi novērtēt, ņemot vērā prasības drošības pārvaldības sistēmai un attiecīgos paziņotos valsts noteikumus. Drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, veic pieteikumā ietverto pierādījumu faktiskā satura sākotnēju pārskatīšanu drošības pārvaldības sistēmas kvalitātes, pietiekamības un piemērotības sākotnēja vērtējuma nolūkā;

c)

attiecīgā gadījumā – vai norādīts stāvoklis, kādā patlaban ir rīcības plāns (vai plāni), ko dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums izstrādājis, lai novērstu visas būtiskās neatbilstības un atrisinātu visus citus problēmiskos aspektus, kas kopš iepriekšējā novērtējuma konstatēti, veicot uzraudzības darbības;

d)

attiecīgā gadījumā – vai norādīts stāvoklis, kādā patlaban ir rīcības plāns (vai plāni), ko dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums izstrādājis, lai pēc iepriekšējā novērtējuma atrisinātu nenoskaidrotos problēmiskos aspektus.

3.2.   Valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, pārbauda, vai ir skaidri norādīti pierādījumi par darbības veidu, apjomu un paredzēto darbības telpu.

3.3.   Pēc 3.1. un 3.2. punktā minētajām pārbaudēm drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu izlemj, vai ir kāda joma, kurā vajadzīga plašāka informācija. Ja plašāka informācija ir vajadzīga, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, var nekavējoties prasīt informāciju tādā apmērā, kādu uzskata par samērīgu un nepieciešamu novērtējuma pamatošanai.

3.4.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu izlasa pietiekami lielu pieteikuma fragmentu, lai pārbaudītu tā satura saprotamību. Ja pieteikuma saturs acīmredzami nav saprotams, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu izlemj, vai pieteikums jānosūta atpakaļ iesniedzējam, prasot uzlabojumus.

4.   DETALIZĒTA NOVĒRTĒŠANA

4.1.   Pēc sākotnējās caurlūkošanas pabeigšanas drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu veic detalizētu pieteikuma dokumentācijas novērtēšanu (sk. papildinājuma 2. attēlu), tam izmantojot prasības drošības pārvaldības sistēmai un attiecīgos paziņotos valsts noteikumus.

4.2.   Saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 18. panta 1. punktu drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, 4.1. punktā minēto detalizēto novērtēšanu veic profesionāli, objektīvi un samērīgi un sniedz izdarīto secinājumu dokumentētu pamatojumu.

4.3.   Novērtēšanā nosaka, vai ir izpildītas prasības drošības pārvaldības sistēmai un attiecīgie paziņotie valsts noteikumi jeb vai jāpieprasa plašāka informācija. Novērtēšanas gaitā drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, no drošības pārvaldības sistēmas procesu rezultātiem tiecas gūt pierādījumus, ka ir izpildītas prasības drošības pārvaldības sistēmai un attiecīgie paziņotie valsts noteikumi, šādā nolūkā attiecīgā gadījumā izmantojot atlases metodes, lai nodrošinātu, ka pieteikuma iesniedzējs drošas dzelzceļa ekspluatācijas nodrošināšanas labad ir izpratis un spēj izpildīt prasības atbilstīgi dzelzceļa pārvadājumu darbību veidam un apjomam un paredzētajai darbības telpai.

4.4.   Visas 4. tipa problēmas atrisināmas tā, lai drošības sertifikācijas struktūra risinājumu atzītu par apmierinošu, un rezultātā attiecīgā gadījumā var būt jāatjaunina pieteikuma dokumentācija un pēc tam var izdot vienoto drošības sertifikātu.

4.5.   Nenoskaidrotos problēmiskos aspektus var atlikt izskatīšanai uzraudzības gaitā vai, pamatojoties uz pieteikuma iesniedzēja priekšlikumu pieteikuma dokumentācijas atjaunināšanai, ar pieteikuma iesniedzēju var vienoties par veicamajām darbībām un var arī īstenot abus pasākumus. Šādā gadījumā problēma tiek oficiāli atrisināta pēc vienotā drošības sertifikāta izdošanas.

4.6.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, nodrošina pārredzamību par to, kā tās lemj par katras konstatētās 12. panta 1. punktā minētās problēmas nopietnību.

4.7.   Ja drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, konstatē 12. panta 1. punktā minētu problēmu, tās sniedz konkrētu informāciju un palīdz pieteikuma iesniedzējam izprast, cik detalizēta atbilde no tā tiek gaidīta. Šādā nolūkā drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, veic šādas darbības:

a)

sniedz precīzu atsauci uz attiecīgajām prasībām drošības pārvaldības sistēmai un attiecīgajiem paziņotajiem valsts noteikumiem un palīdz pieteikuma iesniedzējam izprast konstatētās problēmas;

b)

norāda saistīto normatīvo aktu un noteikumu attiecīgo daļu;

c)

norāda, kāpēc nav izpildīta atsevišķa prasība drošības pārvaldības sistēmai vai paziņotais valsts noteikums, ieskaitot saistītos tiesību aktus, ja tādi ir;

d)

vienojas ar pieteikuma iesniedzēju par turpmākām saistībām, papildu dokumentiem un visu citu papildinformāciju, kas vajadzīga atbilstīgi drošības pārvaldības sistēmai izvirzītās prasības vai paziņotā valsts noteikuma detalizācijas līmenim;

e)

nosaka tādu atbilstības nodrošināšanas termiņu, kas ir pamatots un samērīgs ar prasītās informācijas sniegšanas sarežģītību, un par to vienojas ar pieteikuma iesniedzēju.

4.8.   Ja pieteikuma iesniedzējs kavējas sniegt prasīto informāciju, drošības sertifikācijas struktūra var pieņemt lēmumu pagarināt termiņu, kas pieteikuma iesniedzējam atvēlēts atbildes sniegšanai, vai pēc brīdinājuma noraidīt pieteikumu.

4.9.   Termiņu, kādā jāpieņem lēmums par vienotā drošības sertifikāta izdošanu, ar drošības sertifikācijas struktūras lēmumu, kas pieņemts, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, un ar pieteikuma iesniedzēja piekrišanu var pagarināt līdz prasītās informācijas iesniegšanai tikai kādā no šiem gadījumiem:

a)

12. panta 1. punktā minētās 1. tipa problēmas atsevišķi vai kopā neļauj turpināt novērtēšanu vai tās daļas;

b)

12. panta 1. punktā minētās 4. tipa problēmas vai daudzas 3. tipa problēmas, kuras kopā var uzskatīt par 4. tipa problēmu, neļauj izdot vienoto drošības sertifikātu.

4.10.   Lai pieteikuma iesniedzēja rakstiskās atbildes būtu apmierinošas, tām pietiekami jākliedē paustās bažas un jāpierāda, ka ierosinātā kārtība atbildīs attiecīgajiem kritērijiem vai paziņotajiem valsts noteikumiem.

4.11.   Ja atbilde tiek uzskatīta par neapmierinošu, tiek precīzi paskaidrots iemesls, norādot, kāda plašāka informācija vai pierādījumi pieteikuma iesniedzējam jāiesniedz, lai atbildi varētu uzskatīt par apmierinošu.

4.12.   Ja rodas bažas, ka pieteikumu varētu noraidīt vai ka lēmuma pieņemšanai būs vajadzīgs laikposms, kas pārsniedz novērtēšanai atvēlēto termiņu, drošības sertifikācijas struktūra var apsvērt iespējamos ārkārtas pasākumus.

4.13.   Ja tiek secināts, ka pieteikums atbilst visām prasībām vai ka ir maz ticams, ka turpmāk izdosies saņemt apmierinošas atbildes uz nenoskaidrotajiem jautājumiem, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, katra par savu novērtējuma daļu pabeidz novērtēšanu, veicot šādas darbības:

a)

konstatē, vai ir izpildīti visi kritēriji vai arī vēl ir nenoskaidroti jautājumi;

b)

norāda visus nenoskaidrotos problēmiskos aspektus;

c)

norāda visus vienotajā drošības sertifikātā ietveramos izmantošanas ierobežojumus un nosacījumus;

d)

attiecīgā gadījumā ziņo par turpmākiem pasākumiem saistībā ar uzraudzības darbību gaitā konstatētām nozīmīgām neatbilstībām, kā minēts Deleģētās regulas (ES) 2018/761 5. pantā;

e)

nodrošina, ka drošības novērtēšanas process ir piemērots pareizi;

f)

apkopo novērtēšanas rezultātus, ietverot secinājumu kopsavilkumu un attiecīgā gadījumā atzinumu par vienotā drošības sertifikāta izdošanu.

4.14.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, rakstiski reģistrē un pamato visus konstatējumus un spriedumus nolūkā veicināt pārbaudes procesu un lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī sniegt palīdzību saistībā ar visām pārsūdzībām pret lēmumu izdot vai neizdot vienoto drošības sertifikātu.

5.   LĒMUMU PIEŅEMŠANA

5.1.   Pamatojoties uz pabeigtās novērtēšanas secinājumiem, tiek pieņemts lēmums izdot vienoto drošības sertifikātu vai noraidīt pieteikumu. Ja vienoto drošības sertifikātu izsniedz, var norādīt dažus nenoskaidrotos problēmiskos aspektus. Vienoto drošības sertifikātu neizsniedz, ja kāda 12. panta 1. punktā minētā 4. tipa problēma ir konstatēta, bet nav atrisināta novērtēšanas gaitā.

5.2.   Drošības sertifikācijas struktūra var pieņemt lēmumu ierobežot vienotā drošības sertifikāta darbības jomu, norādot izmantošanas ierobežojumus vai nosacījumus, ja, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, secināts, ka šādi izmantošanas ierobežojumi vai nosacījumi atrisina 4. tipa problēmu, kura neļautu izdot vienoto drošības sertifikātu. Vienoto drošības sertifikātu pēc pieteikuma iesniedzēja pieprasījuma atjaunina pēc tam, kad tā iesniegtajā pieteikuma dokumentācijā atrisināti visi nenoskaidrotie problēmiskie aspekti.

5.3.   Pieteikuma iesniedzēju informē par drošības sertifikācijas struktūras lēmumu, kā arī par novērtēšanas rezultātiem, un attiecīgi izsniedz vienoto drošības sertifikātu.

5.4.   Ja vienotā drošības sertifikāta izdošana atteikta vai ja vienotajā drošības sertifikātā ietverti izmantošanas ierobežojumi vai nosacījumi, kas nav norādīti pieteikumā, drošības sertifikācijas struktūra informē pieteikuma iesniedzēju par šādu lēmumu, norādot tā pamatojumu, un par procedūru, saskaņā ar kuru pieprasa lēmuma pārskatīšanu vai pārsūdz lēmumu.

6.   NOVĒRTĒŠANAS NOSLĒGŠANA

6.1.   Drošības sertifikācijas struktūra novērtēšanas administratīvo procedūru noslēdz, nodrošinot, ka visi dokumenti un ieraksti ir pārskatīti, sakārtoti un arhivēti. Lai pastāvīgi uzlabotu novērtēšanas procesu, drošības sertifikācijas struktūra apkopo vēsturisko informāciju un gūtās atziņas turpmākai izmantošanai novērtēšanas vajadzībām.

7.   ĪPAŠI NOTEIKUMI PAR VIENOTĀ DROŠĪBAS SERTIFIKĀTA ATJAUNOŠANU

7.1.   Lai nodrošinātu sertifikācijas nepārtrauktību, vienoto drošības sertifikātu pēc pieteikuma iesniedzēja pieprasījuma var atjaunot pirms termiņa.

7.2.   Ja iesniegts atjaunošanas pieteikums, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, detalizētu informāciju par izmaiņām pārbauda, salīdzinot ar pierādījumiem, kas sniegti iepriekšējā pieteikumā, un ņem vērā agrāku uzraudzības darbību rezultātus, kā minēts Deleģētās regulas (ES) 2018/761 5. pantā, lai prioritizētu vai precīzi izvēlētos attiecīgās prasības drošības pārvaldības sistēmai un paziņotos valsts noteikumus, pēc kuriem novērtējams atjaunošanas pieteikums.

7.3.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, atkārtotu novērtēšanu veic proporcionāli ierosināto izmaiņu pakāpei.

8.   ĪPAŠI NOTEIKUMI PAR VIENOTĀ DROŠĪBAS SERTIFIKĀTA ATJAUNINĀŠANU

8.1.   Vienoto drošības sertifikātu atjaunina ikreiz, kad ierosinātas būtiskas darbības veida vai apjoma izmaiņas saskaņā ar Direktīvas (ES) 2016/798 10. panta 13. punktu vai kad darbības telpa tiek paplašināta saskaņā ar minētās direktīvas 10. panta 14. punktu.

8.2.   Ja dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums, kas ir vienotā drošības sertifikāta turētājs, grasās veikt kādas 8.1. punktā minētās izmaiņas, tas nekavējoties sniedz attiecīgu paziņojumu drošības sertifikācijas struktūrai.

8.3.   Pēc 8.2. punktā minētā dzelzceļa pārvadājumu uzņēmuma sniegtā paziņojuma drošības sertifikācijas struktūra:

a)

pārliecinās, ka ir skaidri raksturotas ar jebkādu iespējamu pieteikumu saistītās izmaiņas un novērtēti iespējamie drošības apdraudējumi;

b)

ar dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu un valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, apspriež nepieciešamību atjaunināt vienoto drošības sertifikātu.

8.4.   Drošības sertifikācijas struktūra, koordinējot darbību ar valstu drošības iestādēm, ko skar paredzētā darbības telpa, var uzdot pieteikuma iesniedzējam papildu jautājumus. Ja drošības sertifikācijas struktūra piekrīt, ka ierosinātās izmaiņas nav būtiskas, tā rakstiski paziņo pieteikuma iesniedzējam, ka atjaunināšana nav vajadzīga, un ierakstu par lēmumu saglabā reģistrētajā dokumentācijā.

8.5.   Ja iesniegts atjaunināšanas pieteikums, drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa:

a)

detalizētu informāciju par izmaiņām pārbauda, salīdzinot ar pierādījumiem, kas sniegti iepriekšējā pieteikumā un uz kuru pamata izdots pašreizējais sertifikāts;

b)

ņem vērā agrāku uzraudzības darbību rezultātus, kā minēts Deleģētās regulas (ES) 2018/761 5. pantā, jo īpaši jautājumus, kas attiecas uz pieteikuma iesniedzēja spēju efektīvi īstenot un uzraudzīt izmaiņu pārvaldības procesu;

c)

atjaunināšanas pieteikuma novērtēšanas vajadzībām prioritizē vai precīzi izvēlas attiecīgās prasības drošības pārvaldības sistēmai un paziņotos valsts noteikumus.

8.6.   Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa, atkārtotu novērtēšanu veic proporcionāli ierosināto izmaiņu pakāpei.

8.7.   Drošības sertifikācijas struktūrai iesniegta vienotā drošības sertifikāta atjaunināšanas pieteikuma rezultātā netiek pagarināts sertifikāta derīguma termiņš.

8.8.   Drošības sertifikācijas struktūra pēc pieteikuma iesniedzēja pieprasījuma izlemj, vai vienotais drošības sertifikāts jāatjaunina gadījumā, kad vienotā drošības sertifikāta izdošanas nosacījumi mainās, neietekmējot darbības veidu, apjomu vai telpu.

Papildinājums

Drošības novērtēšanas process

1. attēls. Drošības novērtēšanas process

Image

Iesniedz pieteikuma dokumentāciju

Novērtēšanas beigas

Noslēdz novērtēšanu

Reģistrs/datubāze

Informē ieinteresētās personas

Saņem lēmumu

Pieņem lēmumu

Veic detalizētu novērtēšanu

Atzīst pilnīgumu

Pilnīgs? Atbilstīgs? Konsekvents?

Noraida pieteikumu?

Veic sākotnēju caurlūkošanu

Sniedz papild-informāciju

Pieprasa pārskatīšanu/pārsūdz (attiecīgā gadījumā)

Drošības pārvaldības sistēma

Pieprasa papild-informāciju

Apstiprina pieteikuma saņemšanu

Reģistrē dokumentāciju

Saņem pieteikumu

Pieteikuma iesniedzējs

Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa

Detalizēts novērtēšanas process

2. attēls. Detalizēts novērtēšanas process

Image

Nenoskaidroti problēmiski aspekti (attiecīgā gadījumā)

Drošības sertifikācijas struktūra un valstu drošības iestādes, ko skar paredzētā darbības telpa

Pabeidz novērtēšanu

Saņem un apstrādā pieteikuma iesniedzēja rakstisko(-ās) atbildi(-es)

Nosūta atbildi un attiecīgi atjaunina pieteikuma dokumentāciju

Attiecīgi vienojas par rīcības plānu(-iem) un atbilstības nodrošināšanas termiņu

Izstrādā attiecīgu(-us) rīcības plānu(-us)

Konstatē un klasificēproblēmas

Attiecīgā informācija no agrākas uzraudzības

Problēmas?

Uzsāk novērtēšanu

Pieteikuma iesniedzējs


III PIELIKUMS

Vienotā drošības sertifikāta saturs

Vienotajā drošības sertifikātā, kas apliecina, ka ir atzīta dzelzceļa pārvadājumu uzņēmuma drošības pārvaldības sistēma, ieskaitot noteikumus, ko dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums pieņēmis, lai izpildītu īpašas prasības, kas vajadzīgas attiecīgā tīkla drošai ekspluatācijai atbilstīgi Direktīvai (ES) 2016/798 un piemērojamajiem valsts tiesību aktiem, ietver tālāk norādīto informāciju.

1.   Vienotā drošības sertifikāta Eiropas identifikācijas numurs (EIN)

2.   Dzelzceļa pārvadājumu uzņēmuma identifikācija

2.1.   Juridiskais nosaukums

2.2.   Valsts reģistrācijas numurs

2.3.   PVN identifikācijas numurs

3.   Drošības sertifikācijas struktūras identifikācija

3.1.   Organizācija

3.2.   Dalībvalsts (attiecīgā gadījumā)

4.   Informācija par sertifikātu

4.1.   Jauns sertifikāts

4.2.   Sertifikāta atjaunošana

4.3.   Sertifikāta atjaunināšana

4.4.   Iepriekšējā sertifikāta EIN (tikai atjaunošanas vai atjaunināšanas gadījumā)

4.5.   Derīguma termiņa sākuma un beigu datums

4.6.   Darbības veids (1)

4.6.1.   Pasažieru pārvadājumi, ieskaitot ātrgaitas pārvadājumus

4.6.2.   Pasažieru pārvadājumi, izņemot ātrgaitas pārvadājumus

4.6.3.   Kravu pārvadājumi, ieskaitot bīstamo kravu pārvadājumus

4.6.4.   Kravu pārvadājumi, izņemot bīstamo kravu pārvadājumus

4.6.5.   Tikai manevru darbi

4.6.6.   Cits darbības veids (1)

5.   Piemērojamie valsts tiesību akti (1)

6.   Darbības telpa (1)

7.   Izmantošanas ierobežojumi un nosacījumi

8.   Papildinformācija

9.   Izdošanas datums un iestādes pilnvarotais parakstītājs / zīmogs


(1)  Par katru dalībvalsti, ko skar paredzētā darbības telpa.