28.2.2018   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 56/60


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2018/300

(2018. gada 11. janvāris)

par attiecīgo dalībvalstu iesniegtā kopīgā priekšlikuma, ar ko ierosina pagarināt Atlantijas dzelzceļa kravas pārvadājumu koridoru, atbilstību Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 913/2010 5. pantam

(izziņots ar dokumenta numuru C(2018) 51)

(Autentisks ir tikai teksts franču, portugāļu, spāņu un vācu valodā)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2010. gada 22. septembra Regulu (ES) Nr. 913/2010 par Eiropas dzelzceļa tīklu konkurētspējīgiem kravas pārvadājumiem (1) un jo īpaši tās 5. panta 6. punktu,

tā kā:

(1)

Saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 913/2010 5. panta 5. punktu Vācijas, Spānijas, Francijas un Portugāles par dzelzceļa transportu atbildīgās ministrijas nosūtīja Komisijai nodomu vēstuli, kura tika saņemta 2017. gada 6. martā. Vēstulē bija priekšlikums pagarināt Atlantijas dzelzceļa kravas pārvadājumu koridoru līdz Valongo terminālim, Saragosai, Larošelai un Nantei-Sennazērai.

(2)

Komisija izskatīja šo priekšlikumu saskaņā ar regulas 5. panta 6. punktu. Tā uzskata, ka tas atbilst minētās regulas 5. pantam tālāk izklāstīto iemeslu dēļ.

(3)

Priekšlikumā ir ņemti vērā kritēriji, kas noteikti regulas 4. pantā. Dzelzceļa kravas pārvadājumu koridora pagarināšana skar trīs dalībvalstu teritoriju (Spānija, Francija un Portugāle), bet attiecīgajā koridorā iesaistīto dalībvalstu kopējais skaits ir četras. Jaunie savienojumi uzlabos dzelzceļa kravas pārvadājumu koridora integrāciju ar citiem transporta veidiem. Pagarinājumi radīs jaunu savienojumu ar Vidusjūras dzelzceļa kravas pārvadājumu koridoru Saragosā. Ir nodrošināta abu šo dzelzceļa kravas pārvadājumu koridoru saskaņotība, kā arī saskaņotība ar TEN-T. Pagarinājumi atbilst TEN-T tīklam, jo pagarinājumi līdz Saragosai un Nantei-Sennazērai ietilpst pamattīklā, savukārt pagarinājums līdz Larošelai ir daļa no visaptverošā tīkla un pagarinājums līdz Valongo terminālim ir TEN-T pamattīkla Porto mezgla robežās.

(4)

Dzelzceļa kravas pārvadājumu koridora valdes veiktā transporta tirgus pētījuma rezultāti liecina, ka pagarinājumi varētu dot papildu starptautisko dzelzceļa transporta pārvadājumu apjomu Atlantijas dzelzceļa kravas pārvadājumu koridorā un nemitīgi palielināt dzelzceļa pārvadājumu modālo īpatsvaru. Šāda pāreja uz dzelzceļa transportu sniegs ievērojamas sociālekonomiskas priekšrocības, samazinot oglekļa emisijas un satiksmes sastrēgumus. Savienojums ar Vidusjūras dzelzceļa kravas pārvadājumu koridoru Saragosā koridora aptvertajai teritorijai pievienos Aragonas un Navarras autonomos apgabalus. Tirgus pētījumā aplēsts, ka pagarinājumi palīdzēs attīstīties dzelzceļa kravas pārvadājumiem, palielinot dzelzceļa pārvadājumu modālo īpatsvaru posmā starp Portugāli un trim Spānijas autonomajiem apgabaliem (Madrides, Navarras un Aragonas) līdz 60 % 2050. gadā salīdzinājumā ar 28 % 2010. gadā. Tādā gadījumā pārvadāto dzelzceļa kravu kopējais apjoms palielinātos apmēram sešas reizes. Tāpat arī savienojumi ar ostām un termināļiem Nantē-Sennazērā, Larošelā un Valongo stiprinās koridoru, veicinot multimodālos pārvadājumus un palielinot pieprasījumu pēc koridora, tādējādi attīstot Eiropas dzelzceļa kravas pārvadājumu konkurētspēju.

(5)

Saskaņā ar nodomu vēstuli ir notikusi apspriešanās gan ar valdi, gan priekšlikuma iesniedzējiem, un tie ir izteikuši atbalstu šai pagarināšanai.

(6)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kura izveidota saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 913/2010 21. pantu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Nodomu vēstulē, kuru Komisija 2017. gada 6. martā saņēma no Vācijas, Spānijas, Francijas un Portugāles par dzelzceļa transportu atbildīgajām ministrijām, ietvertais priekšlikums par Atlantijas dzelzceļa kravas pārvadājumu koridora pagarināšanu līdz Valongo terminālim, Saragosai, Larošelai un Nantei-Sennazērai ir saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 913/2010 5. pantu.

2. pants

Šis lēmums ir adresēts Vācijas Federatīvajai Republikai, Spānijas Karalistei, Francijas Republikai un Portugāles Republikai.

Briselē, 2018. gada 11. janvārī

Komisijas vārdā –

Komisijas locekle

Violeta BULC


(1)  OV L 276, 20.10.2010., 22. lpp.