32002D0188



Oficiālais Vēstnesis L 063 , 06/03/2002 Lpp. 0014 - 0014


Padomes Lēmums

(2002. gada 28. februāris)

par kontroles pasākumiem un kriminālsodiem sakarā ar jauno sintētisko narkotiku PMMA

(2002/188/TI)

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību,

ņemot vērā Vienoto rīcību 97/396/TI (1997. gada 16. jūnijs) par informācijas apmaiņu, riska novērtējumu un jaunu sintētisko narkotiku kontroli [1], jo īpaši tās 5. panta 1. punktu,

ņemot vērā Komisijas iniciatīvu,

tā kā:

(1) Pamatojoties uz Vienotās rīcības 97/396/TI 4. panta 3. punktu, Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra zinātniskās komitejas rīkotajā sanāksmē tika sagatavots PMMA (parametoksimetilamfetamīna jeb N–metil–1–(4–metoksifenil)–2–aminopropāna) riska novērtējuma ziņojums.

(2) Pagaidām PMMA kontrolē četrās dalībvalstīs saskaņā ar to tiesību aktiem par narkotiskajām vielām.

(3) Pagaidām PMMA nav iekļauts nevienā no sarakstiem, kas ietverti 1971. gada Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijā par psihotropajām vielām. PMMA apdraud indivīdu veselību un var apdraudēt sabiedrības veselību. PMMA ir 1971. gada ANO Konvencijas I sarakstā iekļautajam PMA ļoti līdzīgs amfetamīna analogs. PMMA nav ārstnieciskas vērtības.

(4) Eiropas Savienībā PMMA līdz šim lietots kopā ar PMA tabletēs, ko pazīst ar nosaukumu ecstasy (MDMA). Ne PMMA, ne PMA patērētāju tirgus nav skaidri izteikts.

(5) PMMA kombinācijā ar PMA saista ar trim nāves gadījumiem Eiropas Kopienā. Eksperimentos ar dzīvniekiem noskaidrots, ka nāvējoša PMMA deva tikai nedaudz atšķiras no devas, kas iespaido uzvedību, tādēļ pastāv liels akūtas saindēšanās risks. PMMA toksicitāte varētu būt līdzīga PMA un MDMA toksicitātei.

(6) PMMA tirdzniecība un izplatīšana notikusi četrās dalībvalstīs, trim no tām ir informācija par organizētās noziedzības lomu PMMA/PMA tirdzniecībā. 29 gadījumos konfiscētas 18870 tabletes, kuru sastāvā ir PMMA. Lielā apjomā PMMA ražošana Eiropas Savienībā nenotiek. Atklātas divas laboratorijas Austrumeiropā, un ir pamats domāt, ka šajā reģionā turpinās ražošana.

(7) PMMA dalībvalstīs jābūt pakļautam kontroles pasākumiem un kriminālsodiem saskaņā ar šo valstu tiesību aktiem un saistībām, ko tām uzliek 1971. gada Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencija par psihotropajām vielām attiecībā uz vielām, kas iekļautās tās I un II sarakstā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Dalībvalstis saskaņā ar saviem tiesību aktiem veic visus vajadzīgos pasākumus, lai pakļautu PMMA (parametoksimetilamfetamīna jeb N–metil–1–(4–metoksifenil)–2–aminopropānu) kontroles pasākumiem un kriminālsodiem, kā to paredz to tiesību akti saskaņā ar saistībām, ko tām uzliek 1971. gada Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencija par psihotropajām vielām attiecībā uz vielām, kas iekļautās tās I un II sarakstā.

2. pants

Saskaņā ar Vienotās rīcības 97/396/TI 5. panta 1. punktu dalībvalstis veic 1. pantā minētos pasākumus trīs mēnešu laikā pēc šā lēmuma stāšanās spēkā. Sešu mēnešu laikā pēc šā lēmuma stāšanās spēkā dalībvalstis informē Padomes ģenerālsekretariātu un Komisiju par veiktajiem pasākumiem.

3. pants

Šo lēmumu publicē Oficiālajā Vēstnesī. Tas stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas.

Briselē, 2002. gada 28. februārī

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

A. Acebes Paniagua

[1] OV L 167, 25.6.1997., 1. lpp.

--------------------------------------------------