31967R0422



Oficiālais Vēstnesis 187 , 08/08/1967 Lpp. 0001 - 0005
Speciālizdevums somu valodā: Nodaļa 1 Sējums 1 Lpp. 0035
Speciālizdevums dāņu valodā: Sērija I Nodaļa 1967 Lpp. 0199
Speciālizdevums zviedru valodā: Nodaļa 1 Sējums 1 Lpp. 0035
Speciālizdevums angļu valodā: Sērija I Nodaļa 1967 Lpp. 0222
Speciālizdevums grieķu valodā Nodaļa 01 Sējums 1 Lpp. 0102
Speciālizdevums spāņu valodā: Nodaļa 01 Sējums 1 Lpp. 0123
Speciālizdevums portugāļu valodā Nodaļa 01 Sējums 1 Lpp. 0123


Padomes Regula Nr. 422/67/EEK, 5/67/Euratom

(1967. gada 25. jūlijs)

par Komisijas priekšsēdētāja un tās locekļu, kā arī Tiesas priekšsēdētāja, tiesnešu, ģenerāladvokātu un tiesas sekretāra atalgojumu

EIROPAS KOPIENU PADOME,

ņemot vērā Līgumu par vienotas Eiropas Kopienu Padomes un vienotas Eiropas Kopienu Komisijas izveidi [1], un jo īpaši tā 6. pantu, kā arī 20. un 21. pantu Protokolā par privilēģijām un imunitāti Eiropas Kopienās [2],

tā kā Padomes kompetencē ir noteikt Komisijas priekšsēdētāja un tās locekļu, kā arī Tiesas priekšsēdētāja, tiesnešu, ģenerāladvokātu un tiesas sekretāra algas, pabalstus un pensijas, kā arī citus maksājumus, kas paredzēti kā atalgojums,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

No amatā stāšanās dienas līdz tā mēneša pēdējai dienai, kurā amatu atstāj, Komisijas un Tiesas locekļi ir tiesīgi saņemt pamatalgu, ģimenes pabalstu un citus pabalstus.

2. pants

1. Komisijas locekļu mēneša pamatalgas ir šādas:

Priekšsēdētājam | BEF 111300 |

Priekšsēdētāja vietniekam | BEF 100550 |

Citiem Komisijas locekļiem | BEF 89950 |

2. Tiesas locekļu mēneša pamatalgas ir šādas:

Priekšsēdētājam | BEF 111300 |

Tiesnešiem vai ģenerāladvokātiem | BEF 89950 |

Tiesas sekretāram | BEF 80950 |

3. pants

1. a) apgādnieka pabalsts, kas ir 5 % no pamatalgas;

b) bērna uzturēšanas pabalsts, kas vienam bērnam mēnesī ir BEF 1100;

c) izglītības piemaksa.

2. "Apgādnieks" nozīmē Komisijas vai Tiesas locekli, kurš ir precēts vai kura apgādībā ir apgādājami bērni. Taču, ja Komisijas vai Tiesas locekļa dzīvesbiedrs strādā algotu darbu, tad Komisijas vai Tiesas loceklim apgādnieka pabalsts nepienākas.

3. "Apgādājams bērns" ir Komisijas vai Tiesas locekļa vai viņa dzīvesbiedra laulībā dzimis, ārlaulības vai adoptēts bērns, kuru loceklis faktiski uztur.

Ģimenes pabalstu piešķir:

- par bērnu, kas nav sasniedzis astoņpadsmit gadu vecumu,

- par astoņpadsmit līdz divdesmit piecus gadus vecu bērnu, kas mācās pilna laika izglītības iestādē vai profesionālās izglītības iestādē.

Pabalsta izmaksa par bērnu, kurš nopietnas slimības vai invaliditātes dēļ nespēj pelnīt iztiku, turpinās visu slimības vai invaliditātes laiku neatkarīgi no vecuma.

4. Par katru apgādājamu bērnu 3. punkta izpratnē, kurš regulāri apmeklē pilna laika izglītības iestādi, Komisijas vai Tiesas loceklis ir tiesīgs papildus saņemt izglītības piemaksu faktisko izglītības izmaksu apjomā, nepārsniedzot BEF 1000 mēnesī.

Tiesības saņemt šo piemaksu ir no tā mēneša pirmās dienas, kad bērns sāk apmeklēt sākumskolu, un beidzas tā mēneša beigās, kad bērns sasniedz divdesmit piecu gadu vecumu.

4. pants

1. Komisijas vai Tiesas locekļi ir tiesīgi saņemt uzturēšanās piemaksu 15 % apjomā no pamatalgas.

2. Komisijas locekļiem katru mēnesi maksā šādu piemaksu reprezentācijas izdevumiem:

Priekšsēdētājam | BEF 22100 |

Priekšsēdētāja vietniekam | BEF 14200 |

Citiem locekļiem | BEF 9475 |

3. Tiesas locekļiem katru mēnesi maksā šādu piemaksu reprezentācijas izdevumiem:

Priekšsēdētājam | BEF 22100 |

Tiesnešiem vai ģenerāladvokātiem | BEF 9475 |

Tiesas sekretāram | BEF 8650 |

Tiesas palātu priekšsēdētāji amata pilnvaru laikā papildus saņem īpašu amata piemaksu BEF 12625 mēnesī.

5. pants

Stājoties amatā un atstājot to, Komisijas vai Tiesas loceklis ir tiesīgs saņemt:

a) amatā stāšanās piemaksu divu mēnešu pamatalgas apjomā, stājoties amatā, un atlīdzību par pāriešanu citā amatā viena mēneša pamatalgas apjomā, atstājot amatu;

b) atlīdzību par izmaksām, kas rodas, pārvedot personiskās mantas un mēbeles, tostarp izmaksas par apdrošināšanu pret parastiem riskiem (zādzību, bojājumiem, ugunsgrēku).

Ja Komisijas vai Tiesas locekļa amata pilnvaru laiks tiek atjaunināts, tad viņš nav tiesīgs saņemt šajā pantā minētās piemaksas un atlīdzības. Tāpat viņš nav tiesīgs saņemt minētās piemaksas un atlīdzības gadījumos, kad viņu ieceļ par kādas citas Kopienu iestādes locekli, ja tādas citas iestādes pagaidu mītne atrodas tajā pašā pilsētā, kurā loceklis dzīvojis, pildot iepriekšējā amata pienākumus, un ja laikā, kad notiek iecelšana jaunajā amatā, loceklis vēl nav veicis pārcelšanos.

6. pants

Komisijas vai Tiesas loceklis, kurš, pildot amata pienākumus, no attiecīgās iestādes pagaidu mītnes dodas komandējumā, ir tiesīgs saņemt:

a) atlīdzību par ceļa izdevumiem;

b) atlīdzību par viesnīcas izdevumiem (tikai par istabu, pakalpojumiem un nodokļiem);

c) komandējuma naudu, kas ir BEF 750 par katru pilnu prombūtnes dienu; komandējuma nauda ceļojumiem ārpus Eiropas ir BEF 1250.

7. pants

1. Trīs gadus no mēneša pirmās dienas pēc tam, kad ticis atstāts amats, Komisijas vai Tiesas bijušais loceklis saņem pārejas posma pabalstu 40 % apjomā no pamatalgas, ko viņš saņēmis, atstājot amatu, ja amata pilnvaru laiks bijis īsāks nekā divi gadi, 45 % apjomā no pamatalgas, ja amata pilnvaru laiks bijis ilgāks nekā divi gadi, bet ne īsāks kā trīs gadi, un 50 % apjomā no pamatalgas citos gadījumos.

2. Tiesības uz šo pabalstu beidzas, ja Komisijas vai Tiesas bijušo locekli atkal ieceļ amatā kādā Kopienu iestādē vai viņa nāves gadījumā. Atkārtotas amatā iecelšanas gadījumā šo pabalstu maksā līdz dienai, kad loceklis stājas jaunajā amatā; nāves gadījumā pēdējo maksājumu veic par mēnesi, kad iestājusies nāve.

3. Ja minēto trīs gadu laikā loceklis sāk strādāt jaunu algotu darbu, tad no minētā pabalsta atņem summu, par kādu viņa bruto mēneša atalgojums (t. i., atalgojums pirms nodokļu atskaitīšanas) kopā ar 1. punktā minēto pabalstu pārsniedz to atalgojumu pirms nodokļu atskaitīšanas, ko viņš saņēmis kā Komisijas vai Tiesas loceklis saskaņā ar 2. un 3. pantu un 4. panta 1. punktu. Aprēķinot jaunā darbā saņemto atalgojumu, ņem vērā visas atalgojuma formas, izņemot izdevumu atlīdzināšanu.

4. Brīdī, kad tiek atstāts amats, un pēc tam katra nākamā gada 1. janvārī, kā arī finanšu stāvokļa izmaiņu gadījumos, Komisijas vai Tiesas loceklis tās iestādes priekšsēdētājam, kurā viņš agrāk strādājis, ziņo par visa veida atalgojumu, ko viņš saņem par savu pakalpojumu sniegšanu, izņemot izdevumu atlīdzināšanu.

Papildu atalgojumu, ko bijušais loceklis likumīgi saņēmis, veicot savus pienākumus kā Komisijas vai Tiesas loceklis, no pārejas posma pabalsta neatskaita.

Šī deklarācija, kas sastādīta godīgi, ir konfidenciāla. Deklarācijā sniegto informāciju izmanto vienīgi šīs regulas nolūkiem un nesniedz trešajām personām.

8. pants

1. Pēc amata atstāšanas no dienas, kad sasniegts 65 gadu vecums, Komisijas vai Tiesas locekļi ir tiesīgi saņemt mūža pensiju.

2. Locekļi var prasīt mūža pensiju izmaksāt jau no 60 gadu vecuma. Tādā gadījumā pensijai piemēro šādus koeficientus:

Vecums | Koeficients |

60 gadi | 0,64271 |

61 gads | 0,69762 |

62 gadi | 0,75985 |

63 gadi | 0,82157 |

64 gadi | 0,90554 |

9. pants

Pensijas apjoms ir 4,5 % no pēdējās pamatalgas par katru amatā nostrādātu pilnu gadu, kam pieskaita 1/12 daļu no minētās summas par katru pilnu nostrādātu mēnesi. Maksimālā pensija ir 50 % no pēdējās pamatalgas.

10. pants

Komisijas vai Tiesas loceklis, kurš ieguvis invaliditāti, ko uzskata par pilnīgu un kas liedz viņam veikt pienākumus, un kā dēļ viņš atkāpjas vai ir spiests atkāpties no amata, no atkāpšanās vai piespiedu atkāpšanās dienas ir tiesīgs saņemt šādus pabalstus:

a) ja invaliditāte atzīta par pastāvīgu, ir tiesības uz mūža pensiju, ko aprēķina saskaņā ar 9. panta noteikumiem, bet kas nav mazāka par 25 % no pēdējās pamatalgas. Gadījumos, kad darba nespējas cēlonis ir invaliditāte vai slimība, kas iegūta, pildot amata pienākumus, ir tiesības uz maksimālo pensiju;

b) ja invaliditāte ir pārejoša, līdz atveseļošanās brīdim ir tiesības uz pensiju 50 % apjomā no pēdējās pamatalgas gadījumos, kad darba nespējas cēlonis ir invaliditāte vai slimība, kas iegūta, pildot amata pienākumus, vai 25 % — citos gadījumos. Kad invaliditātes pensijas saņēmējs sasniedz 65 gadu vecumu vai kad invaliditātes pensija saņemta septiņus gadus, to aizstāj ar mūža pensiju, ko aprēķina saskaņā ar 9. panta noteikumiem.

11. pants

Komisijas vai Tiesas loceklis ir tiesīgs saņemt pabalstus atbilstīgi sociālā nodrošinājuma sistēmai, kura paredzēta Eiropas Kopienu Civildienesta noteikumos un kurā iekļauti slimības un arodslimību pabalsti, pabalsti nelaimes gadījumiem darbavietā, kā arī pabalsti dzimšanas un miršanas gadījumā.

12. pants

Gadījumos, kad par Komisijas vai Tiesas locekļa invaliditāti vai nāvi ir atbildīga kāda trešā persona, attiecīgā locekļa vai viņa tuvāko tiesības iesniegt prasību tiesā pret šo trešo personu pilnībā pāriet Kopienām tādā apjomā, kādā Kopienām paredzētas saistības saskaņā ar spēkā esošo pensiju sistēmu.

13. pants

Viena un tā pati persona nevar reizē saņemt 7. pantā paredzēto pārejas posma pabalstu, 8. pantā paredzēto pensiju un 10. pantā paredzētās pensijas. Ja Komisijas vai Tiesas loceklis saskaņā ar minētajiem noteikumiem ir tiesīgs saņemt vairākus pabalstus vai pensijas, tad piemēro tikai to noteikumu, kurš prasītājam ir visizdevīgākais.

14. pants

Ja Komisijas vai Tiesas loceklis mirst amata pilnvaru laikā, tad viņu pārdzīvojušam dzīvesbiedram vai apgādājamiem bērniem pilnus trīs mēnešus, skaitot no tā mēneša beigām, kurā iestājusies nāve, ir tiesības uz atlīdzību, kas Komisijas vai Tiesas loceklim pienāktos saskaņā ar 2. un 3. pantu un 4. panta 1. punktu.

15. pants

1. Ja Komisijas vai Tiesas loceklim vai bijušam loceklim nāves brīdī ir bijušas tiesības uz pensiju, tad viņa atraitnei un apgādājamiem bērniem ir tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju.

Apgādnieka zaudējuma pensija ir procentuāla daļa no tās pensijas, uz ko Komisijas vai Tiesas loceklim vai bijušam loceklim saskaņā ar 9. pantu ir bijušas tiesības nāves dienā, proti:

Atraitnei | 50 % |

Par katru bērnu, ja māte vēl ir dzīva | 10 % |

Par katru bērnu, ja miris gan tēvs, gan māte | 20 % |

Tomēr, ja Komisijas vai Tiesas locekļa nāve iestājas amata pilnvaru laikā, tad apgādnieka zaudējuma pensiju aprēķina, pamatojoties uz bāzes pensiju 50 % apjomā no pamatalgas, kas saņemta laikā pirms nāves. Ja Komisijas vai Tiesas loceklis, kura nāve iestājusies amata pilnvaru laikā, pirms nāves sasniedzis maksimālo pensiju, kas minēta 9. pantā, tad apgādnieka zaudējuma pensija atraitnei ir vienāda ar 30 % no pamatalgas, kas saņemta laikā pirms nāves.

2. Apgādnieka zaudējuma pensiju kopējā summa nedrīkst pārsniegt Komisijas vai Tiesas locekļa vai bijušā locekļa pensijas summu, pēc kuras tās tiek aprēķinātas. Apgādnieka zaudējuma pensiju maksimālo kopējo summu vajadzības gadījumā dala saņēmēju starpā atbilstīgi iepriekšminētiem procentiem.

3. Apgādnieka zaudējuma pensiju piešķir no tā kalendārā mēneša pirmās dienas, kas seko nāves dienai; tomēr gadījumos, kad piemēro 14. panta noteikumus, pensiju nepiešķirt ātrāk kā no pirmās dienas ceturtajā mēnesī pēc nāves dienas.

4. Tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju beidzas tā kalendārā mēneša beigās, kad persona, kam ir tiesības saņemt pensiju, mirst. Tiesības uz bāreņa pensiju beidzas tā mēneša beigās, kad bārenis sasniedz 21 gada vecumu. Tomēr tiesības uz bāreņa pensiju pagarina uz laiku, kamēr bārenis iegūst profesionālo izglītību, bet ne ilgāk kā līdz tā mēneša beigām, kad viņš sasniedz 25 gadu vecumu.

Pensija tiek saglabāta bārenim, kas slimības vai invaliditātes dēļ nespēj pelnīt iztiku.

5. Tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju nav ne sievai, kas apprecējusies ar Komisijas vai Tiesas bijušo locekli, kam laulību brīdī ir tiesības uz pensiju saskaņā ar šo regulu, ne šīs laulības bērniem, ja vien Komisijas vai Tiesas bijušā locekļa nāve nav iestājusies piecus vai vairāk gadus pēc laulībām.

6. Atraitne, kas precas atkārtoti, zaudē tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju. Viņai ir tiesības uz tūlītēju vienreizēju maksājumu, kas ir vienāds ar apgādnieka zaudējuma pensijas divkāršu gada apjomu.

16. pants

Komisijas vai Tiesas loceklis, kas no amata atbrīvots sakarā ar smagu amatpārkāpumu, zaudē visas tiesības uz pārejas posma pabalstu un vecuma pensiju; šis noteikums tomēr neietekmē locekļa tuvinieku tiesības.

17. pants

Ja Padome pieņem lēmumu palielināt pamatalgu, tā reizē pieņem lēmumu par attiecīgu pensiju indeksāciju.

18. pants

Šajā pensiju plānā paredzētos pabalstu maksājumus iekļauj Kopienu budžetā. Dalībvalstis kopīgi garantē pabalstu izmaksu atbilstīgi šādu izdevumu finansējuma apjomam.

19. pants

1. Maksājumus saskaņā ar 2., 3., 4., 5., 11. un 14. pantu veic tās valsts valūtā, kur atrodas attiecīgās iestādes pagaidu mītne.

2. Saņēmēji, kam pienākas 8., 7., 10. un 15. pantā paredzētie maksājumi, var lūgt veikt izmaksas vai nu viņu pilsonības valsts valūtā vai dzīvesvietas valsts valūtā, vai tās valsts valūtā, kur atrodas attiecīgās iestādes pagaidu mītne; izdarītā izvēle ir spēkā vismaz divus gadus.

Ja ne pirmā, ne otrās no minētajām valstīm nav Kopienas dalībvalsts, tad attiecīgās summas izmaksā tās valsts valūtā, kur atrodas pagaidu mītne iestādei, kurā loceklis strādājis.

20. pants

Šo regulu piemēro bijušiem locekļiem, kas strādājuši Eiropas Ekonomikas kopienas Komisijā, Eiropas Atomenerģijas kopienas Komisijā, Augstajā Iestādē vai Tiesā, kā arī tādu locekļu apgādājamiem, uz kuriem tad, kad šī regula stājas spēkā, attiecas Padomes Regula Nr. 63 (EEK) [3], Padomes Regula Nr. 14 (EAK) [4], Speciālās Ministru padomes 1962. gada 22. maija Lēmums (EAK) [5] vai Padomju Regula Nr. 62 (EEK), 13 (EAK) [6].

21. pants

Uz Komisijas un Tiesas locekļiem attiecas regula, ar ko paredz nosacījumus un procedūru, lai piemērotu nodokli, ko uzliek par labu Kopienām. Kamēr minētā regula nav stājusies spēkā, piemēro Regulu Nr. 32 (EEK), 12 (EAK) [7].

22. pants

Šo regulu piemēro no 1967. gada 6. jūlija.

Ar šo tiek atcelta Padomes Regula Nr. 63 (EEK), Nr. 14 (EAK), Eiropas Ogļu un tērauda kopienas Speciālās ministru padomes 1962. gada 22. maija Lēmums un Padomju Regula Nr. 62 (EEK), Nr. 13 (EAK), izņemot tās 20. pantu.

Eiropas Ogļu un tērauda kopienas Speciālās ministru padomes 1958. gada 13. un 14. oktobra Lēmums paliek spēkā.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 1967. gada 25. jūlijā

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

Fr. Neef

[1] OV 152, 13.7.1967., 2. lpp.

[2] OV 152, 13.7.1967., 13. lpp.

[3] OV 62, 19.7.1962., 1724./62. lpp.

[4] OV 62, 19.7.1962., 1730./62. lpp.

[5] OV 62, 19.7.1962., 1734./62. lpp.

[6] OV 62, 19.7.1962., 1713./62. lpp.

[7] OV 45, 14.6.1962., 1461./62. lpp.

--------------------------------------------------