2003R2004 — LV — 27.12.2007 — 001.001


Šis dokuments ir izveidots vienīgi dokumentācijas nolūkos, un iestādes neuzņemas nekādu atbildību par tā saturu

►B

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 2004/2003

(2003. gada 4. novembris)

par noteikumiem, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu

(OV L 297, 15.11.2003, p.1)

Grozīta ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  No

page

date

►M1

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 1524/2007 (2007. gada 18. decembris),

  L 343

5

27.12.2007




▼B

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 2004/2003

(2003. gada 4. novembris)

par noteikumiem, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu



EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 191. pantu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

saskaņā ar Līguma 251. pantā noteikto procedūru ( 1 ),

tā kā:

(1)

Līguma 191. pants nosaka, ka Eiropas līmeņa politiskās partijas ir nozīmīgas kā faktors, kas veicina integrāciju Savienībā, un ka tās dod ieguldījumu Eiropas apziņas veidošanā un Savienības pilsoņu politiskās gribas izteikšanā.

(2)

Jānosaka vairāki pamatnoteikumi regulu veidā attiecībā uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām, jo īpaši attiecībā uz to finansēšanu. Pieredzei, kas gūta, piemērojot šo regulu, jāatklāj, ciktāl minētās regulas ir vai nav jāpapildina ar papildu noteikumiem.

(3)

Pieredze liecina, ka Eiropas līmeņa politiskai partijai biedri būs pilsoņi, kas apvienojušies politiskā partijā, vai politiskās partijas, kas kopā veido apvienību. Tādēļ jāprecizē šajā regulā lietotie termini “politiskā partija” un “politisko partiju apvienība”.

(4)

Lai varētu identificēt “Eiropas līmeņa politisko partiju”, ir svarīgi noteikt konkrētus nosacījumus. Eiropas līmeņa politiskajām partijām, jo īpaši jāievēro principi, pamatojoties uz kuriem dibināta Eiropas Savienība un kuri noteikti Līgumos un atzīti Eiropas Savienības Pamattiesību hartā.

(5)

Jānosaka procedūra, kas jāievēro Eiropas līmeņa politiskajām partijām, kuras vēlas saņemt finansējumu atbilstoši šai regulai.

(6)

Jānosaka arī regulāras to nosacījumu pārbaudes, kurus piemēro, lai identificētu Eiropas līmeņa politisku partiju.

(7)

Eiropas līmeņa politiskajām partijām, kas saņēmušas finansējumu saskaņā ar šo regulu, jāievēro saistības, kuru mērķis ir nodrošināt finansēšanas avotu pārskatāmību.

(8)

Saskaņā ar Deklarāciju Nr. 11 par Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 191. pantu, kas pievienota Nicas Līguma Nobeiguma aktam, finansējumu, kas piešķirts atbilstoši šai regulai, nedrīkst izmantot, lai tieši vai netieši finansētu politiskās partijas valsts līmenī. Atbilstīgi tai pašai deklarācijai noteikumi par Eiropas līmeņa politisko partiju finansēšanu jāpiemēro, pamatojoties uz vienu principu, visiem politiskajiem spēkiem, kas pārstāvēti Eiropas Parlamentā.

(9)

Jānosaka to izdevumu veids, kuri var rasties saistībā ar šajā regulā paredzēto finansējumu.

(10)

Apropriācijas, ko piešķir finansēšanai saskaņā ar šo regulu, jānosaka saskaņā ar ikgadējo budžeta procedūru.

(11)

Jānodrošina to Eiropas līmeņa politisko partiju maksimāla pārskatāmība un finanšu kontrole, kuras finansē no Eiropas Savienības vispārējā budžeta.

(12)

Jānosaka katru gadu pieejamo apropriāciju sadales princips, ņemot vērā, no vienas puses, saņēmēju skaitu un, no otras puses, Eiropas Parlamentā ievēlēto locekļu skaitu.

(13)

Tehniskā palīdzība, kas Eiropas Parlamentam jāsniedz Eiropas līmeņa politiskajām partijām, jāsniedz, ievērojot vienādas attieksmes principu.

(14)

Šīs regulas piemērošana un finansētās darbības jāpārbauda, sniedzot Eiropas Parlamenta ziņojumu, kas jāpublicē.

(15)

Kontrole, ko veic tiesu iestāde un kas ir Tiesas kompetencē, palīdzēs nodrošināt pareizu šīs regulas piemērošanu.

(16)

Lai veicinātu pāreju uz jaunajiem noteikumiem, dažu šīs regulas noteikumu piemērošana jāatliek, līdz izveidos Eiropas Parlamentu pēc vēlēšanām, kas paredzētas 2004. gada jūnijā,

IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.



1. pants

Priekšmets un darbības joma

Ar šo regulu paredz noteikumus, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu.

2. pants

Definīcijas

Šajā regulā:

1) “politiskā partija” ir pilsoņu apvienība,

 kas tiecas īstenot politiskus mērķus un

 kas atzīta vai izveidota saskaņā ar vismaz vienā dalībvalstī valdošo tiesisko kārtību;

2) “politisko partiju apvienība” ir strukturēta sadarbība starp vismaz divām politiskajām partijām;

3) “Eiropas līmeņa politiskā partija” ir politiska partija vai politisko partiju apvienība, kas atbilst 3. pantā minētajiem nosacījumiem;

▼M1

4) “Eiropas līmeņa politiskie fondi” ir struktūra vai struktūru tīkls, kas ir juridiska persona kādā no dalībvalstīm, ir saistīta ar kādu Eiropas līmeņa politisko partiju un ar savām darbībām, īstenojot Eiropas Savienības mērķus un pamatvērtības, stiprina un papildina Eiropas līmeņa politiskās partijas mērķus, jo īpaši, veicot šādus uzdevumus:

 vērot, analizēt un veicināt diskusijas par Eiropas politikas jautājumiem un par Eiropas integrācijas procesu,

 attīstīt darbības saistībā ar Eiropas politikas jautājumiem, piemēram, semināru, mācību, konferenču un pētījumu par šiem jautājumiem attiecīgo ieinteresēto personu, tostarp jaunatnes organizāciju un citu pilsoniskās sabiedrības pārstāvju vidū, organizēšana un atbalstīšana,

 attīstīt sadarbību ar tāda paša veida organizācijām, lai veicinātu demokrātiju,

 kalpot par satvaru valstu politisko fondu, akadēmisko aprindu un citu attiecīgu procesa dalībnieku sadarbībai Eiropas līmenī.

5) “Finansējums no Eiropas Savienības vispārējā budžeta” nozīmē dotācijas Regulas (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 ( 2 ) (turpmāk – “Finanšu regula”) 108. panta 1. punkta izpratnē.

▼B

3. pants

Nosacījumi

►M1  1. ◄   Eiropas līmeņa politiskā partija atbilst šādiem nosacījumiem:

a) tā ir juridiska persona dalībvalstī, kurā atrodas tās mītne;

b) tā ir pārstāvēta ar Eiropas Parlamenta locekļiem vismaz vienā ceturtdaļā dalībvalstu vai valstu parlamentos, vai reģionālajos parlamentos vai reģionālajās asamblejās, vai

tā vismaz vienā ceturtdaļā dalībvalstu pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir saņēmusi vismaz trīs procentus vēlētāju balsu katrā no šīm dalībvalstīm;

c) tā jo īpaši savā programmā un darbībās ievēro principus, pamatojoties uz kuriem dibināta Eiropas Savienība, proti, brīvības, demokrātijas, cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanas un tiesiskuma principi;

d) tā piedalījusies Eiropas Parlamenta vēlēšanās vai ir izteikusi nodomu to darīt.

▼M1

2.  Eiropas līmeņa politiskais fonds atbilst šādiem nosacījumiem:

a) tam jābūt saistītam ar kādu no Eiropas līmeņa politiskajām partijām, kas atzītas saskaņā ar 1. punktu, un šai partijai tas jāapliecina;

b) tam jābūt juridiskai personai dalībvalstī, kurā atrodas tā mītne. Šim juridiskās personas statusam jābūt nošķirtam no Eiropas līmeņa politiskās partijas statusa, ar kuru fonds ir saistīts;

c) tam, jo īpaši savā programmā un darbībās, jāievēro principi, kas ir Eiropas Savienības pamatā, proti, brīvības, demokrātijas, cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanas un tiesiskuma principi;

d) tā mērķis nav gūt peļņu;

e) tā vadības struktūra ir izveidota atbilstīgi ģeogrāfiskā līdzsvara prasībām.

3.  Saskaņā ar šo regulu katra Eiropas līmeņa politiskā partija un fonds paši nosaka savu attiecību īpašo kārtību saskaņā ar valsts tiesību aktiem, tostarp pienācīgu ikdienas pārvaldības un pārvaldes struktūru nodalījuma pakāpi starp Eiropas līmeņa politisko fondu, no vienas puses, un Eiropas līmeņa politisko partiju, ar kuru tas ir saistīts, no otras puses.

▼B

4. pants

Pieteikums finansējuma saņemšanai

1.  Lai saņemtu finansējumu no Eiropas Savienības vispārējā budžeta, Eiropas līmeņa politiskā partija katru gadu iesniedz pieteikumu Eiropas Parlamentam.

Eiropas Parlaments pieņem lēmumu trīs mēnešu laikā un apstiprina un pārvalda attiecīgās apropriācijas.

2.  Pirmajam pieteikumam pievieno šādus dokumentus:

▼M1

a) dokumentus, kas pierāda, ka pieteikuma iesniedzējs atbilst 2. un 3. panta nosacījumiem;

▼B

b) politisko programmu, kurā izklāstīti Eiropas līmeņa politiskās partijas mērķi;

c) statūtus, kuros jo īpaši noteiktas struktūras, kas ir atbildīgas par politisko un finanšu vadību, kā arī struktūras vai fiziskās personas, kam katrā no attiecīgajām dalībvalstīm ir likumīgas pārstāvības tiesības, jo īpaši lai iegūtu īpašumā kustamu un nekustamu īpašumu vai rīkotos ar to, kā arī lai piedalītos kā puse tiesas prāvās.

3.  Par visiem grozījumiem dokumentos, kas minēti 2. punktā, jo īpaši politiskajā programmā vai statūtos, kuri jau bijuši iesniegti, paziņo Eiropas Parlamentam divu mēnešu laikā. Ja par tiem nepaziņo, finansēšanu aptur.

▼M1

4.  Eiropas līmeņa politiskais fonds var pieteikties finansējumam no Eiropas Savienības vispārējā budžeta vienīgi ar tās Eiropas līmeņa politiskās partijas starpniecību, ar kuru tas ir saistīts.

5.  Finansējumu Eiropas līmeņa politiskajam fondam piešķir, pamatojoties uz tā saistību ar kādu no Eiropas līmeņa politiskajām partijām, piemērojot 10. panta 1. punktu. Šādi piešķirtiem līdzekļiem piemēro 9. un 9.a pantu.

6.  Eiropas līmeņa politiskajam fondam piešķirto finansējumu izmanto vienīgi tā darbību finansēšanas nolūkos saskaņā ar 2. panta 4. punktu. To nekādā gadījumā nevar izmantot vēlēšanu un tautas nobalsošanas kampaņu finansēšanai.

7.  Izvērtējot pieteikumus finansējumam no Eiropas Savienības vispārējā budžeta, 1. un 3. punktu mutatis mutandis piemēro Eiropas līmeņa politiskajiem fondiem.

▼B

5. pants

Pārbaude

1.  Eiropas Parlaments regulāri pārbauda, vai Eiropas līmeņa politiskās partijas aizvien atbilst nosacījumiem, kas izklāstīti 3. panta a) un b) apakšpunktā.

2.  Attiecībā uz nosacījumu, kas izklāstīts 3. panta c) apakšpunktā, Eiropas Parlaments, ja to pieprasa vismaz viena ceturtdaļa tā locekļu, kuri pārstāv vismaz trīs politiskās grupas Eiropas Parlamentā, balsojot vairākumam Eiropas Parlamenta locekļu, pārbauda, vai Eiropas līmeņa politiskā partija aizvien atbilst attiecīgajam nosacījumam.

Pirms šādas pārbaudes veikšanas Eiropas Parlaments uzklausa attiecīgās Eiropas līmeņa politiskās partijas pārstāvjus un lūdz neatkarīgu ievērojamu personu komitejai pieņemamā termiņā sniegt atzinumu par šo jautājumu.

Komitejā ir trīs locekļi, no kuriem Eiropas Parlaments, Padome un Komisija katrs ieceļ vienu. Komitejas sekretariātu un finansējumu nosaka Eiropas Parlaments.

3.  Ja Eiropas Parlaments konstatē, ka kāds no 3. panta a), b) un c) apakšpunktā minētajiem nosacījumiem vairs netiek ievērots, attiecīgajai Eiropas līmeņa politiskajai partijai, kas tādēļ zaudējusi šo statusu, vairs nepiešķir šajā regulā paredzēto finansējumu.

▼M1

4.  Panta 2. punktu mutatis mutandis piemēro Eiropas līmeņa politiskajiem fondiem.

5.  Ja Eiropas līmeņa politiskā partija, ar kuru ir saistīts Eiropas līmeņa politiskais fonds, zaudē savu statusu, attiecīgajam Eiropas līmeņa politiskajam fondam vairs nepiešķir šajā regulā paredzēto finansējumu.

6.  Ja Eiropas Parlaments konstatē, ka kāds no 3. panta 2. punkta c) apakšpunktā minētajiem nosacījumiem vairs netiek ievērots, attiecīgajam Eiropas līmeņa politiskajam fondam vairs nepiešķir šajā regulā paredzēto finansējumu.

▼M1

6. pants

Ar finansēšanu saistītie pienākumi

1.  Eiropas līmeņa politiskā partija, kā arī Eiropas līmeņa politiskais fonds:

a) ik gadus publicē savus ieņēmumus un izdevumus, kā arī pārskatu par saviem aktīviem un pasīviem;

b) deklarē savus finansējuma avotus, iesniedzot sarakstu, kurā norādīti līdzekļu devēji un ziedojumi, kas saņemti no katra līdzekļu devēja, izņemot ziedojumus, kuri nepārsniedz EUR 500 gada laikā uz vienu līdzekļu devēju.

2.  Eiropas līmeņa politiskā partija, kā arī Eiropas līmeņa politiskais fonds nepieņem:

a) anonīmus ziedojumus;

b) ziedojumus no Eiropas Parlamenta politisko grupu budžetiem;

c) ziedojumus no uzņēmumiem, attiecībā uz kuriem valsts iestādes var tieši vai netieši īstenot dominējošu ietekmi atbilstīgi savām īpašumtiesībām uz tiem, savai finansiālai līdzdalībai tajos vai noteikumiem, kuri attiecas uz šiem uzņēmumiem;

d) ziedojumus, kas pārsniedz EUR 12 000 gadā un pārsniedz šo summu uz vienu līdzekļu devēju no jebkuras fiziskas vai juridiskas personas, izņemot uzņēmumus, kas minēti c) apakšpunktā, neskarot 3. un 4. punktu;

e) ziedojumus no jebkuras trešās valsts valsts iestādes, tostarp no uzņēmumiem, attiecībā uz kuriem šīs valsts iestādes var tieši vai netieši īstenot dominējošu ietekmi atbilstīgi savām īpašumtiesībām uz tiem, savai finansiālai līdzdalībai tajos vai noteikumiem, kuri attiecas uz šiem uzņēmumiem.

3.  Valstu politisko partiju, kas ir Eiropas līmeņa politiskās partijas dalībnieces, vai fiziskas personas, kas ir Eiropas līmeņa politiskās partijas biedrs, iemaksas Eiropas līmeņa politiskajai partijai ir pieļaujamas. Valsts politiskās partijas vai fiziskas personas iemaksas Eiropas līmeņa politiskajai partijai nepārsniedz 40 % no Eiropas līmeņa politiskās partijas gada budžeta.

4.  Valstu politisko fondu, kas ir Eiropas līmeņa politiskā fonda dalībnieki, kā arī Eiropas līmeņa politisko partiju iemaksas Eiropas līmeņa politiskajam fondam ir pieļaujamas. Šīs iemaksas nepārsniedz 40 % no minētā Eiropas līmeņa politiskā fonda gada budžeta, un tās nevar būt iegūtas no līdzekļiem, ko no Eiropas Savienības vispārēja budžeta saņēmusi Eiropas līmeņa politiskā partija saskaņā ar šo regulu.

Pierādīšanas pienākums ir attiecīgajai Eiropas līmeņa politiskajai partijai.

7. pants

Finansēšanas aizliegums

1.  Eiropas līmeņa politisko partiju finansējumu no Eiropas Savienības vispārējā budžeta vai no jebkāda cita avota nedrīkst izmantot, lai tieši vai netieši finansētu citas politiskās partijas, un jo īpaši valstu partijas vai kandidātus. Uz šīm valstu partijām un kandidātiem arī turpmāk attiecas valsts noteikumi.

2.  Eiropas līmeņa politisko fondu finansējumu no Eiropas Savienības vispārējā budžeta vai no kāda cita avota neizmanto, lai tieši vai netieši finansētu Eiropas vai valsts līmeņa politiskās partijas vai kandidātus, vai valsts līmeņa fondus.

8. pants

Izdevumu veids

Neskarot politisko fondu finansējumu, apropriācijas, kas saņemtas no Eiropas Savienības vispārējā budžeta saskaņā ar šo regulu, var izmantot tikai, lai segtu izdevumus, kas tieši saistīti ar mērķiem, kuri izklāstīti 4. panta 2. punkta b) apakšpunktā minētajā politiskajā programmā.

Šie izdevumi ir administratīvie izdevumi un izdevumi, kas ir saistīti ar tehnisko palīdzību, sanāksmēm, pētniecību, pārrobežu pasākumiem, pētījumiem, informāciju un publikācijām.

Eiropas līmeņa politisko partiju izdevumi var būt arī Eiropas līmeņa politisko partiju vadīto kampaņu finansēšana saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās tās piedalās, kā noteikts 3. panta 1. punkta d) apakšpunktā. Saskaņā ar 7. pantu šīs apropriācijas neizmanto tiešai vai netiešai valstu politisko partiju vai kandidātu finansēšanai.

Šos izdevumus neizmanto, lai finansētu tautas nobalsošanas kampaņas.

Tomēr saskaņā ar 8. pantu Aktā par Eiropas Parlamenta pārstāvju ievēlēšanu vispārējās tiešās vēlēšanās, Eiropas Parlamenta vēlēšanu izdevumu finansēšanu un ierobežojumus partijām un kandidātiem katrā dalībvalstī reglamentē valsts tiesību akti.

▼B

9. pants

Īstenošana un kontrole

▼M1

1.  Apropriācijas Eiropas līmeņa politisko partiju un Eiropas līmeņa politisko fondu finansēšanai nosaka saskaņā ar ikgadējo budžeta procedūru un īsteno saskaņā ar Finanšu regulu un tās īstenošanas noteikumiem.

Šīs regulas īstenošanas procedūras nosaka kredītrīkotājs.

2.  Kustamā un nekustamā īpašuma novērtēšanu un norakstīšanu veic saskaņā ar noteikumiem, ko piemēro iestādēm, kā noteikts Finanšu regulas 133. pantā.

3.  Tā finansējuma kontroli, kas piešķirts saskaņā ar šo regulu, veic saskaņā ar Finanšu regulu un tās īstenošanas noteikumiem.

Kontroli veic arī, pamatojoties uz ikgadēju revīziju, ko veic neatkarīgs ārējais revidents. Šādu revīzijas apliecinājumu sešu mēnešu laikā pēc attiecīgā finanšu gada beigām iesniedz Eiropas Parlamentam.

▼B

4.  Papildus šīs regulas piemērošanai visus līdzekļus, ko Eiropas līmeņa politiskās partijas nepienācīgi saņēmušas no Eiropas Savienības vispārējā budžeta, iemaksā atpakaļ šajā budžetā.

5.  Eiropas līmeņa politiskās partijas, kas saņem finansējumu, kuru piešķir saskaņā ar šo regulu, pēc Revīzijas palātas pieprasījuma iesniedz jebkādus dokumentus vai informāciju, kas tai vajadzīgi, lai veiktu savu uzdevumu.

Ja Eiropas līmeņa politiskās partijas kopīgi ar valstu politiskajām partijām un citām organizācijām uzņēmušās izdevumu saistības, Revīzijas palātai iesniedz pierādījumus par izdevumiem, kas radušies Eiropas līmeņa politiskajām partijām.

6.  Uz to Eiropas līmeņa politisko partiju finansēšanu, kas darbojas kā struktūras, kuras tiecas īstenot mērķi, kam ir vispārēja Eiropas mēroga nozīme, neattiecas Finanšu regulas 113. panta noteikumi par finansējuma samazināšanu.

▼M1

9.a pants

Pārredzamība

Eiropas Parlaments savā tīmekļa vietnē šim mērķim paredzētajā sadaļā kopā publicē šādus dokumentus:

 gada pārskatu ar tabulu, kurā norādīti katrai Eiropas līmeņa politiskajai partijai vai katram politiskajam fondam izmaksātās summas attiecībā uz katru finanšu gadu, kurā dotācijas ir izmaksātas,

 Eiropas Parlamenta ziņojumu par šīs regulas piemērošanu un par to, kādi pasākumi ir finansēti, kā minēts 12. pantā,

 šīs regulas īstenošanas noteikumus.

▼B

10. pants

Sadalījums

1.  Pieejamās apropriācijas ik gadus šādi sadala starp Eiropas līmeņa politiskajām partijām, par kurām pieņemts pozitīvs lēmums attiecībā uz to finansējuma pieteikumu, kā minēts 4. pantā:

a) 15 % sadala vienādās daļās;

b) 85 % sadala starp partijām, kuru biedri ievēlēti Eiropas Parlamentā, proporcionāli ievēlēto biedru skaitam.

Attiecībā uz šo noteikumu piemērošanu Eiropas Parlamenta loceklis var būt tikai vienas Eiropas līmeņa politiskās partijas biedrs.

▼M1

2.  Finansējums, ko maksā no Eiropas Savienības vispārējā budžeta, nepārsniedz 85 % no Eiropas līmeņa politiskās partijas vai politiskā fonda izmaksām, kuri ir tiesīgi saņemt finansējumu. Pierādīšanas pienākums ir attiecīgajai Eiropas līmeņa politiskajai partijai.

▼B

11. pants

Tehniskais nodrošinājums

Visa veida tehniskais nodrošinājums, ko Eiropas Parlaments sniedz Eiropas līmeņa politiskajām partijām, pamatojas uz vienādas attieksmes principu. To piešķir saskaņā ar nosacījumiem, kas nav mazāk labvēlīgi par nosacījumiem, kuri noteikti citām ārējām organizācijām un apvienībām, kam var piešķirt līdzīgus atvieglojumus, un to sniedz pret faktūrrēķinu un samaksu.

Eiropas Parlaments gada ziņojumā publicē informāciju par tehnisko nodrošinājumu, kas sniegts katrai Eiropas līmeņa politiskajai partijai.

▼M1

12. pants

Novērtējums

Eiropas Parlaments vēlākais 2011. gada 15. februārī publicē ziņojumu par šīs regulas piemērošanu un finansētajām darbībām. Ziņojumā vajadzības gadījumā norāda iespējamos grozījumus, kas jāizdara finansēšanas sistēmā.

▼B

13. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā trīs mēnešus pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šīs regulas 4. līdz 10. pantu piemēro no dienas, kad atklāj pirmo sesiju pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2004. gada jūnijā.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.



( 1 ) Eiropas Parlamenta 2003. gada 19. jūnija atzinums (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēts) un Padomes 2003. gada 29. septembra lēmums.

( 2 ) Padomes Regula (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 (2002. gada 25. jūnijs) par Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Kopienu vispārējam budžetam (OV L 248, 16.9.2002., 1. lpp.). Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1525/2007 (OV L 343, 27.12.2007., 9. lpp.).